طوطی

به نقل از خبرگزاریها در مورد طوطی : آژا یک سگ گله ی کالی آموزش داده شده و باهوش است که از گونه ای طوطي در خطر انقراض در نیوزیلند به نام «کی» (kea) محافظت کرده و آن ها را مکان ی می کند. این گونه ی طوطي کمیاب که در ارتفاعات به سر می برد در جزیره ای در مناطق دوردست جنوب این کشور یافت می شود. مرد طوطي نما این بار تصمیم گرفته عجیب ترین کار عمرش را انجام دهد. وی گوش هایش را برداشته تا بیشتر شبیه طوطي به نظر برسد. او گفته است که خاص بودن را دوست دارد و همواره علاقه داشته متفاوت به نظر برسد. در این ویدیو دیدنی پرندگان شکارچی سعی می کنند از بین دسته طوطي ها شکار کنند ولی طوطي ها با استراتژی دفاعی خود و هماهنگی باورن ی میزان تلفات را به حداقل ممکن می رسانند. لحظات شکار طوطي ها توسط شاهین ها و کورکورها را ببینید. این مطلب خیلی خوندنیه: ماهم شنیده ایم که : خداوندکلاغ و طوطي رادریک شب هردو را سیاه و زشت آفرید. طوطي اعتراض کرد زیباوقشنگ شد.ولی کلاغ به رضای خداقانع شد. حالاکلاغ آزاداست. ولی طوطي در قفس.پس راضی باشید به رضای خدا ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤ پیامی ازطرف خدا: إمروز همه مسائلت رابه من بسپار.من آنهاراحل میکنم.تنها آرام باش وشادزندگی کن.اینگون. منکه درعشق توچون طوطي بازرگانم...  تاکه آید خبرت کنج قفس می مانم...  خبرت هرچه که باشد اطاعت م...  گر چو آن طوطي هندی بخواهی جانم...  چونکه این جان که توگیری دهی جان دگر...  بفدای توکنم جانو تنو چشمانم...  قاصدت آمده وبوی تنت می آید...  شوق دیدار تو لبریز شده درجانم...  چون تو گفتی، فتادم کف این لانه ی تنگ...  تاببیند که زدا. پژوهشگران می‌گویند طوطي کیا در نیوزیلند می‌تواند موجبات تفریح سایر طوطي‌ها را فراهم کند.   لینک خبر   یک خانم برای طرح مشکلش به کلیسا رفت .
او با کشیش ملاقات کرد و برایش گفت: من دو طوطي ماده دارم که فوق العاده زیبا هستند. اما متاسفانه فقط یک جمله بلدند که بگویند «ما دو تا هستیم. میای با هم خوش بگذرونیم؟».
این موضوع برای من واقعا دردسر شده و آبروی من را به خطرا انداخته. از شما کمک میخواهم. من را راهنمایی کنم که چگونه آنها را اصلاح . هنرنمایی دیدنی یک طوطي خا تری (کاسکو) سخنگو در یک شوی تلویزیونی در امریکا، چند روزی است که او را به ستاره فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تبدیل کرده است. این شما و این آقای اینشتین!
پژوهشگران می‌گویند طوطي کیا در نیوزیلند می‌تواند موجبات تفریح سایر طوطي‌ها را فراهم کند.
 
لینک خبر
 
 

بازیگر 43 ساله سیاهی لشکر در استانبول با طوطي زیبایش توجه مردم شهر و توریست ها را به خود جلب کرده است. «تو مثل طوطي» به نویسندگی و کارگردانی آرین ناصری مهر و حسین انصافی به روی صحنه مرکز تئاتر کانون پرورش فکری ک ن و نوجوانان می رود. اومده می گه حانی بزن تو اینترنت ببین طوطي هایی که حرف نمی زنن چه جوری هستن:) حالا همیشه بهش می گم علی رضا برو وقتی کارم تموم شد بیا. امروز تا گفت گوشی رو برداشتم براش تو نت کمی راجع به طوطي گشتم ببینم چیا هست؟ همش راجع به حرف زدن طوطي بود نه حرف نزدنش! علی چون طوطي که تازه یده اسباب بازیه، حرف نمی زنه، بخاطر همین دنبال طوطي بود که زرد با.
((سبز مثلِ طوطي، سیاه مثلِ کلاغ))

هر وقت حسن آقا را می بینیم می گوئیم: «خوب، چطور شد؟ موفق شدی؟»
می گوید: «نه، نشد، باز غارغار کرد.»
می گوئیم: «آ ، مرد حس ! مگر مجبوری؟»
می گوید: «من فقط یک طوطي می خواهم که باش حرف بزنم، درددل کنم. اما این طوطي های حسین آقا – آدم چه بگوید؟ - دریغ از یک کلمه! دریغ از یک حسن آقای خشک و خالی، همین طور که من و شما می گوئیم! این ها فقط بلدند غارغار کنند: غار، غار!»
آن وقت باز می رود سراغ حسین آقا یک طوطي تازه می د...

((هوشنگ گلشیری)) بقیۀ داستان را در ادامۀ مطلب بخوانید... ادامه مطلب
زیبایی یا خواست خدا

خداوند ابتدا کلاغ و طوطي را زشت آفرید ...
و از هر کدام خواست یک آرزو ید...
طوطي گفت زیبایی و کلاغ گفت خداوندا راضی ام به رضای تو ...
و طوطي زیبا شد اما در قفس زندانی ...
اما کلاغ زشت شد اما آزاد و با عمری 300 ساله و نجیب
این است راز توکل به خدا
casco1.jpg

طوطي خا تری(کاسکو)

طوطي خا تری با نام علمی psittacus erithacus در غرب و مرکز آفریقا زندگی می کند.این طوطي دارای دو نژاد کنگو و تیمنه می باشد.نژاد کنگو دارای جثه ای بزرگتر و دارای پرهای دم روشن تری نسبت به تیمنه می باشد.

کاملا مشخص نیست چه زمان این پرنده به اروپا را پیدا کرد، اما هنری هشتم پادشاه انگلستان از یک طوطي خا تری نگهداری می کرد. طوطي خا تری آفریقایی از اکثر طوطي ها بزرگتر می باشد.طول بدن نژاد کنگو 12 تا 14 و نژاد تیمنه حدود 10 اینچ می باشد.

هر دو نژاد دارای دمهای خیلی کوتاه و قرمز رنگ میباشند و اگر چه نسبت به سایر طوطي ها دارای پر و بال رنگارنگی نیستند اما به واسطه هوش و قدرت سخن گویی بالا بسیار مورد توجه می باشند.طوطي خا تری در طبیعت بسیار اجتماعی می باشد.این پرندگان بدلیل داشتن امنیت بالاتر و همچنین علاقه به ه نی با سایر همنوعانشان بصورت گله ای زندگی می کنند.این احساس دوستی می تواند در یک پرنده خانگی به دوستی با انسان تبدیل شود به طوریکه پرنده به راحتی عصبانیت یا ناراحتی صاحبش را تشخیص و نسبت به آن ع العمل نشان دهد.

بدلیل زندگی اجتماعی، این پرنده به محبت و توجه زیادی نیاز دارد، بی توجهی به حیوان باعث ایجاد افسردگی و اضطراب در این پرنده می گردد.پرنده ای که مورد بی توجهی قرار گرفته اغلب مهاجم شده و پرهای خود را می کند.این طوطي به صاحبی که برای رابطه با او اشتیاق دارد نیاز دارد، در صورتی که وقت کافی برای گذراندن با این پرنده ندارید از ید آن صرفنظر کنید.

دلیل شهرت این پرنده هوش باور ن ی آن است،توانایی سخن گوئی این پرنده افسانه ایست.طوطي های خا تری توانایی یادگیری بیش از صد لغت را دارند همچنین می توانند بسیاری از این لغلات را فهمیده کاملا درست استفاده نمایند.علاوه بر این می توانند هر صدائی را که می شنوند از قبیل صدای تلفن یا یک پرنده تقلید کنند.
casco3.jpg
طوطي خاموش

ای دختر زیبا که امید دل مایی
قربان تو این گونه خموشانه چرایی
ای طوطي خاموش به جانم مزن آتش
جان می دهمت تا به سخن لب بگشایی
غمگین مشو ای بلبل از نغمه فتاده
آن روز بر اید که به هر گل بسرایی
این گونه مل مگزین چهره برافروز
تا در بر هر اینه خود را بنمایی
لبخند بزن فصل خزان می رود از باغ
پژمرده مباش این همه آ گل مایی در خبر است که شیخ ما در عنفوان جوانی بسی کفتر باز بود و ایضا˝ یک طوطي بداشت بسی شیرین سخن و نغز گفتار. روزی از روزها شیخ بانگ را به صدا در بیاورد و کاروانی را به قصد هندوستان به راه بینداخت و صدا در داد که: بزن بریم به سرعت برق و باد بزن بریم از اینجا با جمله مریدان بدرود بگفت و از هر یک بپرسید که تحفه چه خواهند.طوطي را نیز بگفت که: یا طوط. دانش آموزان مقطع ابت می توانند این روزها به تماشای نمایش «بالنامه ی طوطي و بازرگان» که براساس کتاب تعلیمات اجتماعی پایه ی سوم تا ششم ابت تولید شده است، بنشینند. مدیرکل حفاظت محیط زیست اسان جنوبی گفت:حامل 25 قطعه طوطي سبز قاچاق در شهرستان بیرجند به دام افتاد. مون دو تا خانوم طوطي داره به رنگ سبز مغز پسته ای..خیلی مامان! از زمانی که کلاس پردازش تصویر میرفتم اونا رو بخاطر میارم که پشت پنجره کلاس میومدن و منو دید میزدن!....هنوزم هستن همینجوری هم ولن تو ! امروز که میومدم آزمایشگاه یکیشون داشت روی درخت در دستگاه همایون آواز میخوند..... همینا فعلا..
((الا ای طوطي گویای اسرار !))) تو هستی یک گمان و وهم و پندار !! اگر اسرار میدانی بفرما چه تیمی میبرد دیدار این بار !!؟ نمی آید ص از گلویت نداری هیچ سری توی مننقار !؟ اگر حافظ مسلمانست و زاهد چرا میگوید از جام می و یار ؟ ندارد مشکلی از دید حافظ ((که می ند با هم مست و هشیار ؟!)) خدا تا بی خ مهربانست مسلمان گر شدی او هست جبار اگر اشعار ((ممد)) را بخو. شیخی بود که به شاگردانش
عقیده می آموخت ،
لااله الاالله یادشان می داد ،
آنرا برایشان شرح می داد
و بر اساس آن تربیتشان می کرد.

روزی یکی از شاگردانش
 طوطي ای برای او هدیه آورد،
 زیرا شیخ پرورش پرندگان را
 بسیار دوست می داشت.

شیخ همواره طوطي را محبت می کرد
 و او را در درسهایش حاضر می کرد
 ت. بازیگر کشورمان نوشت: این همه مسلمان را در میانمار می کشند ی صدایش در درنیامد اما برای دو تا طوطي که از طوفان میامی جان سالم به در بردند گریه و ناله می کنند. (نام علمی: nymphicus hollandicus) از خانوادهٔ طوطي های کاکل سفید و کوچکترین عضو این خانواده از نظر جثه در استرالیا می باشد. این پرندگان به عنوان حیوانات خانگی محبوبیت زیادی در سطح جهانی دارند و تکثیر آن ها نیز به نسبت آسان می باشد. این پرندگان پس از مرغ عشق محبوب ترین پرندگان زینتی محسوب می شوند. در قبل این پرنده را به عنوان عضوی از خانوادهٔ طوطي ها می دانستند اما مطالعات مولکولی اخیر این پرنده را متعلق به خانوادهٔ طوطي های کاکل سفید می داند. عروس ها بومی منطقه ای دورافتاده در درون استرالیا هستند که مناطق مورد علاقه انها زمین هایی پوشیده شده با علف و بوته درختان کوتاه است. در زبان انگلیسی این پرنده را کوکاتیل atiel می نامند و در اغلب زبان های رایج دنیا به همین نام شناخته می شود. نام این پرنده در زبان فرانسوی callopsitte و در زبان آلمانی nymphensittich و در زبان عربی «الکوکاتیل» است. در زبان فارسی به این پرنده «طوطي کاکل دار» و «عروس هلندی» می گویند و نام «عروس هلندی» در بین پرنده فروشان و پرورش دهندگان آن به شدت رایج و متداول است. نام «عروس هلندی» در حقیقت ترجمه نام علمی و لاتینی این پرنده می باشد تصاویر زیباسازی www.roozgozar.com تصاویر زیباسازی معاون اداره کل آموزش وپرورش استان همدان گفت: یکی از ضعف های آموزش وپرورش این است که وارد عمل نمی شود و کلاس های آموزش در مدارس در اصل نوعی طوطي پروری است. مردی می خواست تا یک طوطي سخنگو ب د
طوطي های متعددی را دید و قیمت 
جوان ترین و زیباترین شان را پرسید
فروشنده گفت
این طوطي
 چهار میلیون
دلیل آورد این طوطي شعر نو میگه
 تموم شعرای شاملو، اخوان
 نیما و فروغ رو از حفظه
مشتری به دنبال طوطي ارزان تر
یکی پیدا کرد که پیر بود
 اما هنوز آب و رنگی داشت
. عزت الله ضرغامی در کانال تلگرامی اش پستی جالب در خصوص برخی های پرقیمت و کم هنر نوشته است. روایت جالب ضرغامی از برخی های پرقیمت و کم هنر! + ع به گزارش خبرنگار حوزه ون گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عزت الله ضرغامی، رئیس اسبق سازمان صدا و سیما با انتشار پستی در کانال تلگرامی اش کنایه ای جالب به برخی های پرقیمت و کم هنر زده است. ضرغامی نوشته است: ! یدار برای ید طوطي به پرنده فروشی رفت. قیمت طوطي را سؤال کرد. فروشنده گفت ۵ میلیون تومان! یدار گفت چه خبره! چقدر گران! مگر این طوطي چه می کند! جواب شنید که او دیوان حافظ را از حفظ دارد! یدار گفت خوب آن طوطي دیگر چقدر می ارزد؟ پاسخ شنید آن هم ده میلیون قیمت دارد، چون دیوان مولوی را حفظ کرده! یدار که دیگر مأیوس شده بود از قیمت طوطي سوم سؤال کرد و پاسخ شنید ۲۰ میلیون تومان! سؤال کرد این یکی، دیگر چه هنری دارد؟ پاسخ شنید این طوطي هیچ هنری ندارد! فقط دو طوطي دیگر به او می گویند !!.

***پی نوشت*** ادامه مطلب مردی به یک مغازه فروش حیوانات رفت و درخواست یک طوطي کرد. صاحب فروشگاه به سه طوطي خوش چهره اشاره کرد و گفت: «طوطي سمت چپ ۵۰۰ دلار است.»مشتری: «چرا این طوطي اینقدر گران است؟»صاحب فروشگاه: «این طوطي توانایی انجام تحقیقات علمیرادارد.مشتری: «قیمت طوطي وسطی چقدر است؟ صاحب فروشگاه گفت: طوطي وسطی۱۰۰۰ دلار است. برای اینکه این طوطي توانایی نوشتن مقاله ای که در هر مسابقه ای پیروز شود را دارد.»و سرانجام مشتری از طوطي سوم پرسید و صاحب فروشگاه گفت:۴۰۰۰ دلار.» مشتری: «این طوطي چه کاری می تواند انجام دهد؟»صاحب فروشگاه جواب داد:«صادقانه بگویم من چیز خاصی از این طوطي ندیدم ولی دو طوطي دیگر او را مدیر صدا می زنند...


دانشمندان گونه منحصربه فردی ازطوطي ها معروف به که شبیه پرنده های شکاری است را کشف کرده اند. این پرنده هنگام پرواز آوای پرسروصدا، ولی در مقابل اعضای خانواده اش صدای ملایم تری دارد. به گزارش سایت مشهد فوری ، میگل گومز گارزا و همکارانش در جزیره دور افتاده یوکاتان در مکزیک، طوطي موسوم به آبی بالدار آمازون را یافته اند. تحقیقات نشان داد این گونه کشف شده از نظر رنگ و رفتار با همنوعان خود متمایز هست.
دانشمندان امریکا ، مکزیک و لهستان در مجله peerj نام علمی گونه کشف شده را amazona gomezgarzai اعلام   د. یکی از جنبه های منحصربه فرد این گونه جدید تاج سبز رنگ ان است که از میان طوطي های امریکای مرکزی ان را متمایز می کند.
ادامه خبر تا زمانی که جهان را قفسم می دانم/ هر کجا پربزنم طوطي بازرگانم/ گریه ام باعث سندی دنیاست چو ابر/ همه خندان لب و شادند که من گریانم/ حاضرم در عوض دست کشیدن ز بهشت/ بوی پیراهن یوسف بدهد دستانم/ زندگی مثل حصاری ز غم و دلتنگی است / مرگ ای کاش رهایم کند از زندانم/ بیت آشفته ایَم در غزلی ناموزون / میل دارم که ردیفی بدهد پایانم.../ مرغ عشق: اسم اصلی این پرنده در زبان انگلیسی باجریگار و در زبان فارسی طوطي استرالیایی است اما در
ایران به اشتباه به آن مرغ عشق گفته می شود. این پرنده فراوانترین نوع طوطي در پرنده فروشی ها است.
نگهداری آن نسبتاً آسان است و توانایی دست آموز شدن و یادگیری را دارا می باشند. طول بدن پرنده 21
سانتی متر و وزن آن 30 تا 40 گرم است. مرغ عشق در اسارت به طور متوسط بین 5 تا 8 سال عمر
می کند و بیشترین طول عمر ثبت شده برای آن در قفس 11 سال است. امروزه نژاد های جدیدی از
مرغ عشق در اسارت تولید شده که رنگ هایی متفاوت از مرغ عشق وحشی دارند. این پرنده به خوبی با انسان خو می
گیرد و می توان آن را به خوبی آموزش داد. البته پرنده های جوان برای این کار مناسب تر اند. hayvan-052.gif hayvan-052.gif سیست پر طوطي (feather cysts ) سیست چیست؟ در واقع سیست یک کیسه بسته ای شکل با غشای مجزا و دارای تقسیمات سلولی مجزا از سلول های اطراف می باشد. سیست مجموعه ای از سلول هاست که با هم به صورت کیسه گروه بندی می شوند. ( این توضیحات صرفا جهت اطلاع آن دسته از دوستانی که اصرار بر اشتباه بودن واژه سیست و درست بودن واژه کیست دارند نوشته شده است و قابل ذکر . طوطي خشمگینی را ببینید که تمام تلاش خود را برای نجات جان جوجه هایش کرد. یافتن مکان گنج و دفینه با طوطي برای طوطي شما چشمه میخواهید هدف تان کنار چشمه هست. آثار شناسی,علامت گنج,علامت دفینه,سنگ آثار,سنگ بار,نشانه گنج,نشانه دفینه,علامت شناسی,جوغن, قلعه.برجک نگهبانی.دفینه قلعه.لاکپشت.سنگ لاکپشت.شتر.سنگ شتر ..علامت سگ.طوطي.سنگ طوطي تذکر مهم : برای آشنایی با اسرار گنج ی و آموزش دفینه ی به کتاب های (پکیچ آموزش گنج ی در ایران، چشم طلایی ، اسرار کاوش ، میراث زرین و به ویژه پکیچ آموزش گنج ی در ایران) در فروشگاهی که لینک و بنرش در داخل وبلاگ وجود دارد، مراجعه کنید... مجموعه کامل آموزش گنج ی در ایران (پکیچ زیرخاکی و گنج مشک آبادی)‎ کاملترین و تنها اثر منحصر به فرد است که تمام منابع موثق آموزشی و کاربردی را یکجا دارد. کاملترین منبع تمام منابع گنج ی است.
منبع مقاله : http://iranikan.blog.ir/
آیا شما برای طوطيتون اسباب بازی تهیه کرده اید؟ اگر نه که حتماً تهیه کنید حالا باید اسباب بازی چطوری باشد؟ 1- رنگ اسباب بازی خوراکی باشد و برای طوطي سانان ضرر نداشته باشد 2- تیز و برنده نباشد 3- اسباب بازی مناسب سایز و نوع طوطيتون باشه و... احتمال برخورد با یک طوطي بی باک در یکی از باغ های خلیج بنت وود ( brentwood ) در کانادا خیلی کم است و همین امر باعث شد تا توجه عکاس این تصویر، aaron cawsey، به این پرنده جلب شود. از آن باده ندانم چون فنایم
از آن بی جا نمی دانم کجایم
زمانی قعر دریایی درافتم
دمی دیگر چو خورشیدی برآیم
زمانی از من آبستن جهانی
زمانی چون جهان خلقی بزایم
چو طوطي جان شکر خاید به ناگه
شوم سرمست و طوطي را بخایم
به جایی درنگنجیدم به عالم
بجز آن یار بی جا را نشایم
منم آن رند مست سخت شیدا
میان جمله رندان ها. ع روز نشنال جئوگرافیک به نمای از چشم یک طوطي سبز رنگ نترس در یکی از باغ های کانادا اختصاص یافته است. کاسکو: کاسکو یا طوطي خا تری آفریقایی، یکی از معروف ترین طوطي ها در تقلید صداشت. این پرنده
استعداد و توانایی خوبی در یادگیری و تقلید صدا دارد به همین دلیل قیمت آنها در بازار بسیار بالا است و
کاسکو هایی که کلمات بیشتری را یاد گرفته باشند به مراتب با قیمت های بیشتری ید و فروش می شوند.
اکثر افرادی که کاسکو نگهداری می کنند، می گویند که کاسکو آنها به عضوی از خانواده شان تبدیل شده
است. این پرنده مانند یک بچه رفتارهایی شیرین و با مزه دارد، مثلاً با کمک منقارش از قفس بالا می رود، غذایی
که در دست دارید را از شما می گیرد و حتی در صورتی که به آن آموزش داده شود می تواند شعر بخواند. چند روز پیش دوستم با ناراحتی گفت که چشم طوطي اش عفونت کرده است. از این که مبادا کور شود غصه می خورد. به او پیشنهاد دادم برای معاینه او را به یک کلینیک دام پزشکی ببرد. از آن جایی که خودم نیز بسیار کنجکاو بودم تا چنین محیطی را ببینم با او همراه شدم.... تاجره از امریکا واسه مامانش که ایرانه یه طوطي سخنگو پنج زبانه میفرسته واسه روز مادر، بعد یه هفته زنگ میزنه به مادرش میگه مامان هدیه روزت خوب بود؟ ایزه خوبی بود؟؟؟؟ هنگامی که برای طوطي خود یک اسباب بازی جدید می ید ، این مهم است که بدانید بهترین راه معرفی اسباب بازی به طوطي می باشد .


اسباب بازی باید برای طوطي ایمن باشد و او را سالم نگه دارد این به این دلیل است که برخی اسباب بازی ها کاملا برای طبیعت طوطي وحشتناک می باشند . در نتیجه ، این غیر معمول نیست که طوطي از چیزی که جدیدبرای او یده شده و به او داده میشود بسیار وحشت کند و ان را وحشتناک بپندارد .

اگر شما مشاهده میکنید که طوطي علاقه ای به بازی با اسباب بازی جدید ندارد شما باید فکری در مورد اسباب بازی جدید ید . یکی از راه هایی که شما میتوانید استفاده کنید این است که زمانی را به عنوان صاحب پرنده با اسباب بازی ،بازی کنید بعد هم سعی کنید همراه با پرنده با اسباب بازی به بازی بپردازید .
معرفی اسباب بازی جدید به پرنده :اگر شما پرنده ای را دارید که از اسباب بازی جدیدش بسیار میترسد ،شما میتوانید با مراحلی که در این مقاله وجود دارد ترس او را از بین ببرید و به او کمک کنید تا لذت بیشتری از اسباب بازی خود ببرد .


اسباب بازی را در مکانی قرار دهید که طوطي به راحتی هنگامی که داخل قفس است ان را ببیند . این باعث میشود که طوطي اسباب بازی را در جایی ببیند که برایش اشنا است و دیگر از ان نترسد .

کلید معرفی اسباب بازی به طوطي این است که ان را به تدریج به پرنده معرفی کنید ،بنابراین روز بعد باید اسباب بازی را به پرنده نزدیک تر ید .این کار را تا زمانی که به نشیمن گاه برسد ادامه دهید . این کار برای این است که طوطي احساس راحتی بیشتری کنداگر ببیند که اسباب بازی از او بزرگتر نیست .در نتیجه،پرنده شما هنگامی که اسباب بازی بزرگتر از خود ببیند میترسد .مرحله بعدی این است که شما اسباب بازی را حرکت دهید .شما مشاهده خواهید کرد که پرنده پایین میاید تا متوجه بشود اسباب بازی جدید چه می باشد .این ممکن است زمان طولانی را ببرد اما شما باید صبور باشید .


شما نیاز دارید تا زمانی که پرنده اسباب بازی را نوک بزند صبر کنید و بعد از ان به سراغ مرحله بعدی بروید . سپس شما باید اسباب بازی را درون قفس پرنده تکان دهید .ایندفعه پرنده شما با صداو شکل اسباب بازی خود گرفته است و احساس راحتی خواهد کرد پس دیگر حس ترسیدن قبلی را نخواهد داشت.


اگر شما مشاهده میکنید بعد از این مراحل هنگامی که اسباب بازی را به قفس اویزان میکنید باز هم پرنده میترسد میتوانید مقداری خوراکی مانند تخمه افتابگردون یا اجیل درون ان قرار دهید. هنگامی که موقع غذای تشویقی میشود ممکن است پرنده خج و ترس را اسباب بازی کنار بگذارد و به ان نزدیک شود . هنگامی که برای اولین بار پرنده اسباب بازی را لمس میکند او به ان اعتماد خواهد کرد و از بازی با ان لذت خواهد برد .به یاد داشته بشاید شما باید فقط از اسباب بازی هایی استفاده کنید که مخصوص پرندگان ساخته شده اند و کاملا برای انها ایمن می باشند هیچ گاه از اسباب بازی هایی که دارای ف روی و دیگر ف های سمی می باشند استفاده نکنید .africangrey s rotated اطلاعات مهم در باره کاسکو

بازیگر "ملاقات با طوطي" گفت: شما و مردم باید بگویید که چگونه این نقش را ایفا کرده ام. دقیقاً در مورد مناسبت ها، سلایق و دیدگاه ها خبر ندارم. روزی مرگ به سراغ مردی رفت وگفت :این آ ین روز توست مرد : ن آماده نیستم مرگ:امروز اسم تو اولین نفر توی لیست من است..... مرد:خوب پس بیا بنشین تا باهم قهوه ای بنوشیم. مرگ :حتما . مرد به مرگ قهوه ای داد اما قبل از آن چند قرص خواب آور در قهوه ی مرگ ریخته بود مرگ قهوه را خورد وبه خواب عمیقی فرو رفت..... مرد لیست را برداشت واسم خودش را از اول حذف کرد ود. مادری که محمد را به نیت کار در ایران از زیر قرآن رد کرده و راهی اش می کند و بعد از مدت ها اولین دیدار با پسرش بر مزار او محقق می شود! حالا بعد از شهادت محمد ، این مادر است و دلتنگی هایش. اجرای نمایش «تو مثل طوطي» در تئاتر کانون، تخفیف ویژه ی یک نمایش برای جانبازان اعصاب و روان،«اگزما» در راه جشنواره شهر و ... از جمله خبرهای سینما و تئاتر است. آستان مقدس زادگان عینعلی و زینعلی "ع" طوطي زیبا و باهوشی به نام کاسکو کاسکو یا طوطي خا تری آفریقایی پرنده ای محبوب در کشورهای اروپایی و بسیاری از کشورهای دیگر جهان است..انواع طوطي های زیبا و باهوش شهر عشق و ادب و فیروزه : نیشابور شیخ صفی الدین اردبیلی کاشی کاری نگهداری از هر پرنده ای که قابلیت اهلی شدن دارد و نسل آن با نگهداری در منزل به خطر نمی افتد با رعایت 2 اصل بلامانع است. اصل اول آشنایی صاحب پرنده و سایر افراد خانواده با عادات غذایی و رفتاری، نحوه نگهداری و به طور کلی یک آشنایی اولیه در مورد بیماری های پرنده و رفتار صحیح با اوست. اصل دوم رعایت اصول و مراقبت های بهداشتی است تا هم جلوی بی. «بوکوکو / bococo» به کارگردانی گیون جرماین، داستان دو طوطي است که با مرگ صاحب شان، خود را در میانه آتش می بینند. آنها سراغ های مرسوم انسانی می روند اما دریغ که آنها انسان نیستند... . این انیمیشن کوتاه را در تابناک تماشا می کنید. اعیاد سوم و چهارم و پنجم ماه شعبان
صلوات
مژده ایدل ماه شعبان آمده
چهچه زن بلبل به بستان آمده

طوطي و طاووس و هدهد با هما
کبک با قمری غزلخوان آمده
ادامه مطلب