ظریف با مسعود بارزانی در مونیخ دیدار کرد

به نقل از خبرگزاریها در مورد ظریف با مسعود بارزانی در مونیخ دیدار کرد : مترجم سابق رجوی با نقل جمله ای از سرکرده منافقین گفت: صدام همیشه عبارتی را ذکر می کرد و آن اینکه صدام دوتا مسعود را دوست دارد یکی مسعود بارزانی و یکی هم مسعود رجوی است. رئیس حزب اتحادیه میهنی کردستان، زمانی «مسعود بارزانی» را هم پیمان صدام و بخشی از رژیم او اعلام کرده بود. مهر نوشت: از روز چهارشنبه برای اولین بار در طول ۳۰ سال گذشته مسعود بارزانی در رأس قدرت اقلیم نخواهد بود، همه پرسی که قرار بود رویای کُردها را محقق کند به کابوسی برای پایان عهد کاک مسعود تبدیل شد. خارجه ترکیه فردا در اربیل با مسعود بارزانی دیدار می کند. مسعود بارزانی گفت که پس از ش ت های اخیر ، باید گفت که این گروه به سمت فروپاشی کامل پیش می رود اما این امر به معنی برطرف شدن تهدیدات از عراق و منطقه نیست رئیس جمهوری نامه ای به مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق فرستاد. «فؤاد معصوم» رئیس جمهور عراق ظهر امروز (دوشنبه) به اربیل رفت و با «مسعود بارزانی» درباره روابط میان اربیل و بغداد گفت و گو کرد. سخنگوی گردان های حزب‎الله عراق اعلام کرد که مسعود بارزانی با طرح ج ‎طلبانه خود به عراق خیانت کرده است. سفر بارزانی به کوبانی
سایت رسمی حزب دموکرات کردستان عراق، به نقل از سر لشکر جمال محمد فرمانده کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان عراق اعلام کرد: مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق اعلام کرده است در صورت وم به کوبانی سفر خواهد کرد و وی... ۱۰ روز قبل از مناطق گویر، خازر و مخمور (۴۰ کیلومتری اربیل) از سوی ، قاسم سلیمانی ملقب به حاجی، فرمانده قدس ایران، به اربیل سفر می کند و به مسعود بارزانی هشدار می دهد. ایرنا نوشت: مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات کردستان عراق و رئیس پیشین اقلیم، در پیامی به قاسم سلیمانی درگذشت پدر وی را تسلیت گفت. مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق اعلام کرد که در انتخابات ریاستی که در نوامبر پیش رو برگزار می شود ک د نخواهد شد. مسعود بارزانی از کناره گیری قریب الوقوع خود از ریاست اقلیم کردستان عراق خبر داد. ملاقات حمایتی بارزانی با سرکرده گرو منافقین اشرف نیوز به نقل از منابع آگاه در سفارت عراق در پاریس از ملاقات مسعود بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق با از سرکردگان گرو تروریستی منافقین خبر داد. به گزارش ایسنا این منابع که نامی از آنها برده نشده، اعلام د که مسعود بارزانی طی سفر ماه گذشته اش به فرانسه با از سرکردگان گرو تروریستی منافقی. یکی از مسئولان رده بالای حزب « گوران» (تغییر) کردستان عراق، تأکید کرد که «مسعود بارزانی» مشروعیت حضور در منصب خود را ندارد و نمی تواند امر و نهی کند. مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق امروز با بنعلی ایلدریم نخست ترکیه در آنکارا دیدار کرد. سخنگوی «مسعود بارزانی» در یک بیانیه شدید اللحن، با بی اراده خواندن کُردهای مخالف بارزانی، نوری المالکی را مسئول شوربختی عراق دانست. منابع کُردی خبر داده اند که نخست عراق مهلت وج نظامیان پیشمرگه از کرکوک را ۲۴ ساعت تمدید کرده و قرار است فواد معصوم در سلیمانیه با مسعود بارزانی دیدار کند. 25 سپتامبر روز مهمی برای عراق، اقلیم کردستان، مسعود بارزانی و حتی ایران و ترکیه است. از دید ت اقلیم برگزاری همه پرسی استقلال در این روز قطعی است. همه پرسی که ت مرکزی عراق، ایران و ترکیه آن را به رسمیت نمی شناسند و نیز خواستار به تعویق افتادن آن بوده است. با این حال بارزانی تصمیمش قطعی است و می گوید همه پرسی برگزار می شود. «حیدر العبادی» نخست عراق و «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق امروز( ) در اربیل با یکدیگر دیدار د.  یک مسئول عراقی اعلام کرد که به دنبال حوادث کرکوک «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان از واشنگتن درخواست کمک کرده است. العربی الجدید گزارش داد: یک مسئول عراقی از درخواست کمک بارزانی از یی ها خبر داد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] مسعود بارزانی در جریان دیدار با فرماندهان پیشمرگه از مناطق ایزدی نشین در سنجار به دست نیروهای حشد شعبی مخالفت کرد. یک منبع آگاه کُردی اعلام کرد که در بین اعضای خانواده بارزانی اختلافات زیادی وجود دارد و مسعود بارزانی، از عملکرد پسرش ناراضی است. منابع داخلی عراق و برخی رسانه ها اعلام د، مسعود بارزانی با استعفا و تشکیل ت نجات ملی موافقت کرد به این شرط که نچیروان بارزانی رئیس آن باشد. «فالح الفیاض» رئیس هیأت الحشد الشعبی عراق شب گذشته با «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق دیدار و گفت وگو کرد. مسعود بارزانی امیدوار است با ج از عراق یک قهرمان ملی لقب گیرد که ی کردها را بر عهده دارد و آنچه که «امر واقع» می نامد را بر عراق، تهای همسایه و جامعه بین الملل تحمیل کند. چه بسا بارزانی شرط… هنگامی که نامه «ر تیلرسون» به بارزانی می رسد، عملیات اخذ رأی از شهروندان خارج نشین آغاز شده بود به همین دلیل مسعود بارزانی از پذیرش نامه و لغو رفراندوم خودداری کرده است. اقلیم کردستان عراق: هر زمان که شرایط مناسب بود، بارزانی به تهران سفر خواهد کرد. خبر گزاری آناتولی بهنقلاز بختیار شاهی مشاور رسانه ای مسعود بارزانی، خبر تصمیم رئیس اقلیم کردستان عراق برای کناره گیری وی را تکذیب کرد. سرلشگر باقری گفت: امیدواریم دیگر شاهد خطایی مانند خطای مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات کردستان عراق، در شمال عراق نباشیم. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] یک منبع آگاه کُردی اعلام کرد که در بین اعضای خانواده بارزانی اختلافات زیادی وجود دارد و مسعود بارزانی، از عملکرد پسرش ناراضی است. یک پارلمان عراق اعلام کرد که دادگاه عالی فدرال این کشور فردا یکشنبه مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان را احضار خواهد کرد. تیم فوتبال بایرن مونیخ احتمال دارد پدیده تکنیکی کم سن بایرلورکوزن را که به مسعود اوزیل ثانوی معروف شده، را دراختیار بگیرد. مهر نوشت: مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق گفت هدف برگزاری همه پرسی آغاز گفتگو با بغداد اعلام کرد. مسعود بارزانی از سوى شاهزاده فیصل حسن مشاور پادشاه اردن در فرودگاه " ملکە علیا" مورد استقبال قرار گرفت.
به گفته برخى منابع این سفر با دعوت رسمى پادشاه اردن براى شرکت در نشست جهانى اقتصادخاورمیانه و شمال آفریقا صورت گرفته است که بارزانى در این سفر با عبدالله پادشاه اردن دیدار خواهد کرد و جنگ علیه ، مقابله با ترور و مرحله پسا را بررسى خواهد کرد. ظریف در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با وزرای امور خارجه فرانسه و انگلیس دیدار و گفتگوکرد.
کانال تلویزیونی آسیا در یک خبر فوری اعلام کرد: مسعود بارزانی از ریاست اقلیم کردستان عراق استعفاء… در کنار خارجه ایران، فواد معصوم، رئیس جمهور عراق و مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان برای تشییع پیکر جلال ی حضور دارند. نخست‎ عراق و رئیس منطقه کردستان امروز ضمن دیدار با یکدیگر در اربیل بر افزایش همکاری‎ها و هماهنگی‎ها برای مبارزه با تروریسم تاکید د. ویژه رئیس جمهور در ائتلاف ضد اعلام کرد که واشنگتن با ماندن نیروهای مسلح غیر عراقی در شهر سنجار مخالف است. مسعود بارزانی پس از کناره گیری از ریاست اقلیم کردستان گفت: هدف از برگزاری همه پرسی استقلال، حل مسالمت آمیز مشکلاتمان بود. مجموعه «حب الحسین» در گفت و گویی صمیمانه همراه مسعود رایگان و فرهاد ظریف (دو تن از چهره های عرصه بازیگری و ورزشی) می شود و به بیان تجربه های معنوی آنها از عشق به اباعبدالله الحسین (ع) می پردازد. رئیس اقلیم کردستان عراق شامگاه پنجشنبه در اربیل با امور خارجه عراق دیدار و گفت وگو کرد. کمتر از یک ماه تا برگزاری انتخابات ریاستی در اقلیم کردستان باقی مانده و کردهای عراق پس از چهار سال کشمکش باید به جای مسعود بارزانی رئیسی جدید برای خود انتخاب کنند؛ گرچه از ظاهر امر چنین برمی آید که یافتن جانشینی هم کفو بارزانی که در تاروپود اقلیم ریشه دوانده، به این سادگی ها نیست. مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق روز یکشنبه در نامه ای به پارلمان اقلیم کردستان عراق ضمن اعلام عدم تمایل وی برای تمدید پست ریاست این منطقه خواهان عدم اصلاح قانون ریاست منطقه کردستان عراق و اقدامات قانونی برای جلوگیری از خلاء قانونی شد.
مشاور مطبوعاتی رئیس اقلیم کردستان عراق اخبار منتشر شده مبنی بر تصمیم بارزانی برای کناره گیری از… یک کارشناس مسائل با بیان اینکه تجزیه عراق به خاطر منفعت کُردها انجام نمی شود، گفت: مسعود بارزانی عامل نفوذی رژیم صهیونیستی و غرب است. خبرگزاری صدا و سیما نوشت: کُردی غییر روز یکشنبه ضمن تأکید بر وم تشکیل ت نجات ملی، از مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان و معاونش خواست فورا از مقام های خود کناره گیری کنند. نخست ‎ عراق و رئیس منطقه کردستان امروز در دیداری، بر افزایش همکاری‎ها و هماهنگی‎ها برای مبارزه با تروریسم تاکید د. دیدار و گفتگوی محمد جواد ظریف امور خارجه و حیدرالعبادی نخست عراق در مونیخ