عشق فقط خداست فقط خدا

به نقل از خبرگزاریها در مورد عشق فقط خداست فقط خدا : بزرگی گفت : وابسته به خدا شوید .
پرسیدم : چه جوری ؟
گفت : چه جوری وابسته به یه نفر میشی ؟
گفتم : وقتی زیاد باهاش حرف می زنم
زیاد میرم و میام .
گفت : آفرین .
زیاد با خدا حرف بزن
زیاد با خدا رفت و آمد کن ...!
بزرگی میگفت:
وقتی دلت با خداست،
بگذار هر میخواهد دلت را بشکند...
وقتی توکلت با خداست،
بگذار هر چقدر میخوا. مرحوم می فرمود: قربان آن ذره از حبّ علیّ ابن طالب(ع)، آن را ذره فرمودند چون از بالا آمده است، از پیشگاه خدا – عِندنا خَزائنُهُ؛ المومنین(ع) خزانه خداست. یک ذره آن با قلب شما تماس گرفته است، لذا آن را ذره فرموده اند. ماه ضیافت الله مبارک ماه میهمانی خدا.... ماه رجب، ماه خداست ماه شعبان، ماه خدا و ماه رمضان، ماه امت خدا.... در واقع یه سِیری این وسط داره طی میشه...بعد در این ماهی که ماه امت خداست، همین امت، میهمان خدا میشن.... مطلب عجیبیه ها... ادامه مطلب و ی می گوید سر خود بالا کن ، به بلندا بنگر. به بلندای عظیم به افق های پر از نور امید و خودت خواهی دید و خودت خواهی یافت خانه ی دوست کجاست... خانه ی دوست در آن عرش خداست ، خانه ی دوست در آن قلب پر از نور خداست و فقط دوست ، خداست...
با شه ایران ز سخن گفتن خطاست کار ایران با خداست مذهب شاهنشه ایران ز مذهبها جداست کار ایران با خداست شاه مست و شیخ مست و شحنه مست و میر مست مملکت رفته ز دست هر دم از دستان مستان فتنه و غوغا به پاست کار ایران با خداست مملکت کشتی، حوادث بحر و استبداد خس ناخدا عدل است و بس کار پاس کشتی و کشتی نشین با ناخداست کار ایران با خداست پادشه خود را . فقط خدا... به خدا نگاه کن... فقط خداست که نگاهت رامیبیند.... هیچ مثل خدا عاشق نیست..... در پی عشق واقعی باش... عشق خدا پاکتر از هرعشق زمینیست... در پی نگاه خدا باش.... خداست که بی توقع عاشقت میشه.... خداست که بی منت عاشقت میشه... خداست که به نگاهت توجه میکنه.... خداست که مهر ومحبتش را تقدیمت میکند....
پس د ی این نگاه باش نه نگاه زمینی.... به آسمان نگاه کن....به خدا نگاه کن.... تورا از نگاهش بی نصیب نمیکنه..... به آسمان نگاه کن....به خدانگاه کن...... آیت الله جاودان معتقد است عزاداری برای حضرت حسین بهترین اعمال بوده و جزء بزرگ ترین وسایل تقرب به خداست. شهادت شهد شیرین رضای حق است.
شهادت عبارت تمام وکمال اعتماد واعتقادبه خداست.
شهادت تکامل وجودی روح پر وش و جوشش ،ولی در عین حال مطمئن و آرام شهید است.
شهادت ارث بزرگ اولیـاء خداست.
شهادت نهایت یک حماسه و ایثار است.
شهادت غایت آرزوی رزمندگان راه خداست.
شهادت فریاد رسای بر ظلم ظالمان است.
شهادت مایة عزت مسلمین است و ش. خانه ات که اجاره ای باشد دائم به کودکت می گویی : میخ نکوب ،روی دیوار ها نقاشی نکش .... ومراقب خانه باش .اما اینهمه مراقبت برای چیست ؟! چون خانه مال تو نیست مال صاحبخانه است ..... چون این خانه دست تو امانت است . خانه دلت چطور ؟! خانه دل تمامش مال خداست در خانه خدا نقش گناه کشیدن ومیخ گناه کوبیدن ممنوع !! الان ساعت یک و نیم بامداد ، موقعیت امارت !عالم در محضر خداست ! در محضر خدا گناه نکنیم ... همین نخواندن بی احترامی به خداست،دیر خواندن هم کمی بی احترامی به خداست.# تنها خداست که میداند
“بهترین”
در زندگیتان چگونه معنا میشود!
در سال نو آن بهترین را برایتان آرزومندم.

    نوروزتان مبارک
فقط خداست که …
میشود با دهان بسته صدایش کرد…
میشود با پای ش ته هم به سراغش رفت…
تنها یداریست که اجناس ش ته را بهتر برمیدارد…
تنها ی است که وقتی همه رفتند میماند…
وقتی همه پشت د آغوش میگشاید…
وقتی همه تنهایت گذاشتند محرمت میشود…
و تنها سلطانیست که …
دلش با بخشیدن آرام می گیرد، نه با تنبیه …!
همیشه و همه جا … اگرمیخواهیدبدانیدیک انسان چقدرارزش دارد ببینیدبه چه چیزی علاقه داردوبه چه چیزی عشق می ورزد
ی که عشقش ماشینش است،ارزشش به همان میزان است
اما ی که عشقش خداست.ارزشش اندازه خداست
علامه جعفری مرجع تقلید شیعیان تاکید کرد: تکرار می کنم حاکمیت از طرف خداست ولی اجرای آن بدون کمک مردم ممکن نیست. بسم الله الرحمن الرحیم لِلَّهِ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ إِنَّ اللَّهَ هُوَ الْغَنِیُّ الْحَمِیدُ ﴿۲۶﴾ آنچه در آسمانها و زمین است از آن خداست در حقیقت‏خدا همان بى‏نیاز ستوده[صفات] است (۲۶) سر اغاز گفتار نام خداست که رحمتگر و مهربان خلق راست زمین و سماوات از آن اوسـت همه ملک او و به فرمان اوست پسندیده اوصاف یکتا خداست غن. جابربن عبدا... انصاری می گوید: به راستی که از رسول خدا(ص) درباره علی علیه السلام فضیلت هایی شنیدم که اگر یکی از آن ها در مردم بود به همان اکتفا می د.
از قبیل فرمایش آن حضرت:
به هر که مولا منم، علی است مولای او
علی نسبت به من به جای هارون است نسبت به موسی
علی از من است و من از او
علی مانند خود من است؛ فرمانبری از او فرمانبری ا. (وقتی چترت خداست)
بگذار ابر سرنوشت هر چقدر میخواهد ببارد.

(وقتی دلت با خداست)
بگذار هر میخواهد دلت را بشکند.

(وقتی توکلت با خداست)
بگذار هر چقدر میخواهند با تو بی انصافی کنند.

(وقتی امیدت با خداست)
بگذار هر چقدر میخواهند نا امیدت کنند.

(وقتی یارت خداست)
بگذار هر چقدر میخواهند نا رفیق شوند.
گوش کن… صدای طبیعت را…
صدای رودخانه.. صدای یک پرنده…
صدای تپش قلب یک عاشق… چه دلنواز نواخته شده اند!!!
تار دلتان نزد خداست…..
می خواهم از خدا که بزند بهترین پود ها را بر تار وجودتان و بسازد ترانه ای زیبا از سرنوشتتان …! بگذار ابر سرنوشت هرچه می خواهد ببارد ما چترمان خداست معاون هماهنگ کننده حوزه نمایندگی ولی فقیه در پاسداران انقلاب ی با بیان اینکه تأسف بار است برخی از مسئولان می گویند نان ما در دوستی با استکبار است، گفت: تکیه گاه ما خداست؛ نباید به امریکا و انگلیس تکیه کنیم به این امید که آسیب نبینیم. بسم رب الصدیقینخطاب به فرماندهان و رزمندگان : - ما لشگر حسینیم، حسین وار هم باید بجنگیم، اگر بخواهیم قبر شش گوشه حسین (ع) را در آغوش بگیریم کلامی و دعایی جز این نباید داشته باشیم: «اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد.» - اگر در پیروزی ها خودمان را دخیل بدانیم این حجاب است برای ما، این شاید انکار خداست. - اگر . ماه ماهِ برکته. ماه ماهِ خداست. ماه ماه خوبی هاست. ماه ماهِ الطاف الهی ست. ماه ماهِ میهمانی خداست...!!! در ابتدای این ماه خوب جواب مهموناتو دادی خدا! کلاً مدت زیادیه که جواب نمیدی. کلاً حساب خودتو جدا کردی از خیلیا. کلاً فراموش کردی که کی هستی ... امروز ماه مهمونی و این چیزات رونفرین جرأت نفرین خودتو ندارم و شک نکن که اگر توانش رو داشتم از.

اگر میخواهید بدانید یک انسان چقدر ارزش دارد ببینید به چه چیزی عشق مےورزد
ی که عشقش ماشینش است ارزشش به همان میزان است
اما ی که عشقش خداست ارزشش اندازه خداست
˝علامه جعفری(ره)˝


فاطمه _سلام الله علیها_ راز بزرگ خداست. حجت خداست بر ائمه. علت وجودی و المؤمنین _سلام الله علیهما_ است. اسوه است به گاه ظهور، و راز نامکشوف خداست. جبت و طاغوت او را کشتند.با آتشش آزردند. با یورشی که به خانه اش بردند ، او را مجروح و شهید د. جنینش را سقط د.
اگر ابوبکر وعمر را تبرئه می کنی، اگر در دلهاشان اندکی ایمان میدانی ، اگر درن. تنهایی را شگفت یافتم. درست ترین بود، هنگامی که برای من رخ نمود. برای تو درد آور بود... چرا که برای خویش بودن را نیافتی. من هم نیافتم خویشتن را... اما اینک راه آن... تنهایی ست. زیباست... اگر بدانی. پر از وجودی ست از روح که نفس خداست. پر از قوامی ست از دل... که خانه ی خداست. پر است از ب و نا امیدی از غیر خدا... پر است از خداست. می روم به سمت آب ........ سمت آب بیکران سمت عشقی که هست ...... در درون و عمق آن سمت آبی که هست .......... در درون دریا ها در درون اقیانوس .................یا درون آدم ها رود های پر مهری .......... که خدا آفرید در درونش خودش........... زندگی را کشید اولین زندگی ................ در درون آب بود زندگی در زمین ...........مثل فکر و خواب بود زندگی خوب بود ...........ماهی دردی نداشت او درون . - اگر ما به قدر ترسیدن از یک عقرب، از عِقاب خدا بترسیم، عالَم اصلاح می شود. 2- تو برای خدا باش، خدا و همه ملائکه اش برای تو خواهند بود. «مَن کانَ لله، کان الله لَه» 3 - سعی کنید صفات خ در شما زنده شود؛ خداوند کریم است، شما هم کریم باشید. رحیم است، رحیم باشید. ستاّر است، ستار باشید. 4 - دل جای خداست، صاحب این خانه خداست. آن را اجاره ندهید. 5- کا. یک دنیا همت و کوشش یک دنیا صداقت و ایمان اینهمه فعالیت و فداکاری و جوانمردی همه این تلاشها در این راهها فقط بخاطر خشنودی خداست خشنودی خدا باید محقق شود اصرار و پافشاری و صبر و شکر جمیل تائب تبلیغات و تشویقات و تحریکات تائب در صخا در این قرض الحسنه و خیریه پربرکت این ایده بسیار گره گشا و مشکل گشا و نان رسان مطالعات و بررسیهای تائب در . صدای ناله ها و ذجحه های خدارو نمی شنوید؟من می شنوم وقتی به دخترک فال فروش می نگرم که برای ساختن آینده خود مجبور است پرسه زدن در خیابان های شهر را ترجیح دهد به نشستن سر کلاس درس این همان ناله ها و ذجحه های خداست وقتی به دستان پینه بسته مردی نگاه می کنم که شب تهی دست و خسته به خانه باز می گرددو به اجبار لبخند بر لبانش می نشاند تا امید به . فضای مجازی هم محضر خداست... در روز حساب تمام این سایت ها... تمام این کلیک ها... یاهو مسنجر...آیدیها...چت روم ها... به حرف می آیند و گواهی می دهند بر کارهایمان... نکند که شرمنده شویم.. امان از لحظه غفلت که او شاهد است و ما بی خبر... گاهی باید روی مانیتور بچسبانیم ورود ممنوع!! مراقب دستمان که کلیک میکند و چشمانمان که نظاره میکند باشیم.. ((کل اولئک ک. اما حالا وسط آب بودیم با بلم هایی که به قوت بازو باید حرکت می کرد، اگر مجبور به تیراندازی می شدیم... اگر یکی از پاروزن ها تیر می خورد... اگر اسلحه هامان آب می خورد و کار نمی کرد... اگر... آن وقت می شدیم یک هدف ثابت برای دشمن! همه این ها بود و صدها دلیل شبیه این، همه می دانستیم عملیات عجیبی پیش رو داریم اما باز هم باورمان این بود که امکان هر چ.
جواب ع بالا
متن شبهه؛ امیدوارم اگر خ هم آن بالا هست به جز آماربرداری از و گوشت خوک خوردن من، حواسش به چیزهای مهم تر دیگری نیز باشد…!
جواب؛ اگر یک نفر به یک زن کند، و آبروی آن زن را ببرد، آیا مقصر خداست؟! اگر یک نفر مال یتیمی را بخورد، آیا مقصر خداست؟! اگر یک نفر عده ایی را به ناحق بکشد، آیا مقصر خداست؟! جواب؛ قطعا خدا مقصر نیست! شبهه ی بالا هم جوابش این است که ، قطعا خداوند دوست ندارد، این بلا بر سر این کودک بیاید، ولی خود انسان ها این بلا را بر سر خود اورده اند! مثلا شاید پدر و مادر این کودک معتاد باشند، و یا ظالمی حق این کودک را خورده است!
بنابراین؛ خدا ظلم نمیکند، این بندگان خدا هستنند که به یکدیگر ظلم میکنند!
افسران - شهادت هنر مردان خداستشهادت لیاقت و هنری است که سالکان الی ا... در مصاف با زر , زور وتزویر ب می کنند این انسان ها با رشادت و نثار جان خویش خط درگیری با دشمنان ملت ایران و را فرسنگ ها از کشور دور د و این شهادت ها ما را در راه خود مصمم تر و پایدار تر می کند پسر حسین(علیه السلام) خطبه خواند...تا اینکه یزید بیمناک شد؛برای آنکه مبادا انقل صورت پذیرد به موذن دستور داد تا اذان گوید تا بلکه سجاد علیه السلام را به این نیرنگ ت کند!موذن برخاست و اذان را آغاز کرد، ... هنگامی که گفت: اشهد ان محمدا رسول الله، علیه السلام به جانب یزید روی کرد و فرمود: این محمد که نامش برده شد، آیا جد من است و یا جد تو؟ ! اگر ادعا کنی که جد توست پس دروغ گفتی و کافر شدی، و اگر جد من است چرا پدر مرا از روی ستم کشتی و مال او را تاراج کردی؛و اهل بیت او را به اسارت گرفتی؟ ! این جملات را گفت و دست برد و گریبان چاک زد و گریستو گفت: بخدا سوگند اگر در جهان ی باشد که جدش رسول خداست، آن منم،پس چرا این مرد، پدرم را کشت و ما را مانند رومیان اسیر کرد؟ ! آنگاه فرمود : ای یزید! این جنایت را مرتکب شدی و باز می‏گویی: محمد رسول خداست؟ !بخشی از خطبه سجاد (علیه السلام)

با میل خودتان یک قدرى مبازره کنید. این مبارزه باطنى است که لازم است انسان داشته باشد همیشه و همیشه مواظب باشد ده کارى خیلى دارد چیزهاى مخفى، چیزهایی که انسان نمیتواند ادراک کند و بعد ادارک میکند زیاد دارد و وسوسه هاى زیاد دارد باید در مقابلش ایستاد در مقابلش از هواهاى نفسانى جلوگیرى کرد ... تمام جمال و جلال و خوبی ها از اوست و به ید قدرت او و ش ت و غرور و سرکشى از نفس است که باید به خداوند متعال از آن پناه برد همیشه توجه داشته باشید که کارهایتان در محضر خداست. همه کارها، چشم هایی که به هم میخورد در محضر خداست، زبانهایی که گفتگو میکند در محضر خداست و دستهایی که عمل میکند در محضر خداست و فردا ما جواب باید بدهیم اگر ماجواب را براى آن طرف تهیه کردیم، هیچ باکی از هیچ چیز نداریم.... مایی که از خداهستیم، براى خدا باید صرف کنیم وقت خودمان را، براى خدا باید قواى خودمان راصرف کنیم. ( روح عرفانی روح الله / ) پاسخ خودارزی های درس1
1-در اینجا منظور از ((خانه خوب خداست)) خانه مسجد
است. 2-((نور))نام خداست و روشنی نشان اوست.منظور این است که وجود خدا سراسر نور است و از تاریکی در وجود او هیچ خبری نیست. 3-بهترین راه شناخت خداوند،شناختن او از طریق موجودات استزیبایی،پیچیدگی،مهربانی و خشم و ... موجودات،نشانه زیبایی،پیچیدگی،مهربانی و خشم و ... خداو. حال خوش یعنی چه ..
از خودم پرسیدم..
و دلم پر شد از آواز بهار..
زندگی مال من است.
من خدا را دارم....
عشق را می فهمم.
خوشی خاطره در حسِ من است!
حال خوب، این نفسِ رفته و برآمده است.
این نگاهی که در آئینه و آب
روشنی های تو را می بیند،
و به پایان شب ایمان دارد..
حال خوش یعنی:
من به ی می نازم که در آغوش و نوازش هایش جا ب.
خداوند می فرماید : « فاذا سوّیته و نفخت فیه من روحه » . سوره ص آیه 72 پس زمانی که ( خلقت بدنی ) انسان را تسویه نمودم و در آن از روح خودم دمیدم .
اشارات : 1 – آوردن کلمه من در جمله من روحی حکایت از این امر می کند که آنچه در بدن انسان دمیده شده است از روح خداست و نه روح خدا . زیرا من روحی آمده است نه روحی .
2 – آوردن کلمه من حکایت از این وا. رضا مارمولک یادتون هست رضا مارمولک چی میگفت؟؟؟

خدا که فقط متعلق به آدم های خوب نیست، خدا خدای آدم های خلاف کار هم هست و فقط خداست که بین بندگانش فرقی نمی گذارد فی الواقع خداوند اند لطافت اند بخشش اند بیخیال شدن و اند چشم پوشی و اند رفاقت است. رفیق خوب و با مرام همه چیزش را پای رفاقت می گذارد. بایستی ما یک فکری به حال اهلی شدن آدم ها اهلی یعنی ایجاد علاقه و این تنها راه رسیدن به خداست و خیلی هم مهم است... »
ساده گفت .. ولی حق میگفت عشق بزرگترین هدیه ی خداست. هنر آن را بیاموز. آواز آن، جشن آن را بیاموز. عشق نیازی قطعی است؛ درست همانگونه که جسم بدون غذا نمی تواند زنده بماند، بدون عشق روح را یارای زنده ماندن نیست. عشق غذای روح است؛ آغازگر همه ی چیزهای با شکوه است؛ عشق، درِ بارگاه ملکوتی ست.
زندگی ؛ جز رنج وغم دارد فضای دیگری چشم برخود بازکن ؛ «بینی که تا افسونگری.» خورده پیوند از ازل ؛ « هستی و .......... انسان و .................... خدا». یک حضوراست این معما. تا چه درخود بنگری .» هرچه را بینی خداست ، از باغ و گل تا عطر آن . ازنسیمی که ؛ نوازش میدهد هرغنچه را. نیستی بیرون از ره ، خود را کشف کن . آن گوهری . ........................................... تجلیگاه خدا: مصطفی هادوی «شهیر» مقام عشق و تجلی گه خداست، شکوه محضر پرفیض کبریاست، حریم کعبه‏ی عشق است و قبله‏ی حاجات‏ برای درد دل خستگان دواست به لحظه‏های رکوع و سجود و کشف و شهود مقام و منزلت زمزم و صفاست، در آستان جلالش برآر دست نیاز که هر طرف نگری جلوه‏ی خداست، «شهیر» هر چه بخواهی تو از خدای بخواه‏ کلید قفل اجابت به هر دعاست . چرا عقب نشینی ! چرا باید سست شد و بی اراده و بی اختیار ! چرا باید تسلیم ناملایمات شد ! چرا باید همیشه هر دری را که بسته دیدم بگویم که هرگز باز نمیشه ! شاه کلید در دستهای منست ! در دستهای توست ! در دستهای ماست ! در دستهای همه است ! کلید دردست خداست ! دست من دردست خداست ! دست من دست خداست ! هرگز نه تسلیم و نه دلمردگی و نه دلسردی و نه مایوس شدن ! ب. قرض الحسنه و خیریه کار خداست لطف و عنایت خداست عشق و علاقه بزرگان و خدادوستان است مورد تائید همه انسانهای روی زمین است دست خداست که در این کار می باشد خشنودی قلب قرض داران و دردمندان را به همراه دارد همه اینها و بسیاری دیگر از این قبیل معجزه ها و کرامتهائی را با خودش دارد که انسان حیران می ماند صخا با همه قرض الحسنه ها فرق دارد چون حا. حقیقت بندگی ش تن مَنیت و از بین بردن مَن هاست. اگر من خودت را ش تی، به سعادت می رسی. تجلی حقیقت بندگی در است و این مداوم است .هیچ چیزی مثل انسان را نمی شکند. حضرت می فرماید که خدا دستور داده که بخوانیم تا غرور ما ش ته شود. از صادق(ع) سوال د: چرا خدا بی ی را در حد کفر قرار داده است ولی خواری و گناهان دیگر در مرز کفر نیستند؟ فرمود :گناهان دیگر . آپلود ع دوباره کرده هوای تو مرغ اسیر وجود من اگر چه ناقابلم ولی منم گدای تو یاحسن به غیر راهت نمی روم تا آن زمان جان به تن بود نفس به عشق تو می کشم که هرچه خواهد مرا شود پذیرشم کن به مکتبت که مکتبت مکتب خداست کتاب درس و مشق دلم و هییت تو و خداست سنگ صبور فاطمه و برای حیدر تو حیدری بهر حسین بهر زینبین بزرگ والا برادری روزی همه ی ما بنده ها نزد خداست بر عهده ی خداست خداوند روش بنده پروری را خوب میداند این ماییم که باید روش درست روزی خوری را یاد بگیریم و شکر نعمت را مدام بجای آوریم گاه روزی ما بیش از حد گمانمان و گاه کمتر از حد تصورمان میگردد گاه انقدر درهای روزی برایمان گشوده میگردد که خودمان بشگفت می آییم و گاه انقدر وسعت روزی بر ما تنگ و محدود میگ. دوازده نکته اخلاقی از شیخ رجبعلی خیاط ، عارف بزرگ دینی :

نکته۱- اگر ما به قدر ترسیدن از یک عقرب، از عِقاب خدا بترسیم، عالَم اصلاح می شود.

نکته۲- تو برای خدا باش، خدا و همه ملائکه اش برای تو خواهند بود. «مَن کانَ لله، کان الله لَه»

نکته۳- سعی کنید صفات خ در شما زنده شود؛ خداوند کریم است، شما هم کریم باشید. رحیم است،. به غیر از حافظیّت خدا، به هیچ چیز نباید اعتماد داشت. همه چیز در دست خداست؛ در روایت است که لا حول و لا قوه الا بالله یعنی هیچ روگردانی از گناهان نیست مگر با حفظ و نگهداری خود خدا و هیچ نیرویی بر طاعت و عبادت خدا نداریم مگر به کمک و یاری خداوند.(تحف العقول ص 468)
گناه زهر است
هیچ ذکری بالاتر و مهمتر از عزم پیوسته و همیشگی بر ترک گناه.