عطر کویر

به نقل از خبرگزاریها در مورد عطر کویر : تقسیم بندی حوزه های آبریز ایرانبطور کلی ایران به 12 حوزه آبریز مختلف تقسیم می گردد. این 12 حوزه عبارتند از:
o حوضه دریای خزر
o حوضه خلیج فارس و دریای عمان
o حوضه دریاچه ارومیه
o حوضه دریاچه نمک قم
o حوضه اصفهان و سیرجان
o حوضه نیریز یا بختگان
o حوضه جازموریان
o حوضه دشت کویر
o حوزه کویر لوت
o حوضه ارد. هشدار صریح فرمانده نزاجا به دشمنان فرمانده نیروی زمینی از استقرار تعدادی از یگان های این نیرو در کویر خبر داد و گفت: اگر دشمن بخواهد از شرق و جنوب شرق کشور و شمال سواحل مکران تهدیدی علیه ما ایجاد کند او را از پای در می آوریم. سرتیپ کیومرث حیدری در آیین رونمایی از طرح ملی آمایش دفاعی- امنیتی کویر و بیابان با رویکرد استقرار جمعیت اظهار کرد: کویر از نگاهی هم تهدید و هم فرصت است؛ در واقع برای انی که نتوانند از موهبت کویر استفاده کنند، یک تهدید محسوب می شود و شاید هم این تهدید بالقوه باشد که البته امکان تبدیل به فعل شدن را هم دارد.
وی افزود: نیروی زمینی نگاهی همراه با فرصت به کویر دارد و برای اینکه در جنگ احتمالی آینده صحنه نبرد را بتوانیم به دشمن تحمیل کنیم، با یک آمایش سرزمینی مناسب به تهدیدات پاسخ خواهیم داد و در پایداری امنیت نقش خواهیم داشت.
حیدری گفت: ما از کویر نمی ترسیم و کویر برای ما تهدید نیست، زیرا توانسته ایم به این قدرت و اقتدار برسیم که اگر دشمن بخواهد از شرق و جنوب شرق کشور و شمال سواحل مکران تهدیدی را علیه ما ایجاد کند با آمایش سرزمینی در این مناطق، شرایط را بر دشمن تحمیل کرده و آن ها را از پای در می آوریم.
فرمانده نزاجا خاطرنشان کرد: در این آمایش جدید پنج یگان را در منطقه استقرار می دهیم که البته این کار بعد از ارائه آموزش های لازم و فراهم شدن م ومات آن می سر شده؛ لذا اگر زمانی کویر برای کشور تهدید محسوب می شد، امروز برای نیروی زمینی کویر به یک فرصت تبدیل شده است. به دلیل حفاظت از جان گردشگرانی که می خواهند وارد کویر مرنجاب شوند، ورود به کویر مرنجاب و اقامت در کاروانسرای مرنجاب تا اطلاع ثانوی ممنوع است و از ورود گردشگران به کویر مرنجاب جلوگیری خواهد شد. آران و بیدگل - عجایبی در کویر خشک وجود دارد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند یکی از این عجایب برداشت هندوانه از زمین های کویر در فصل گرم تابستان است. همایش ملی کویر نوردی به میزبانی کویر همت آباد زیرکوه برگزار می شود. آسمان داغ و داغ تر و بر تعداد روزهای گرم و طاقت فرسا افزوده می شود هر روز آبادی ها و مزارع بیشتری خشک و سراب ها از دل کویر سبز می شود؛ این قصه غمبار این روزهای مادران کویر است. خسته ام از این کویر، این کویر کور و پیر این هبوط بی دلیل، این سقوط ناگزیر آسمان بی هدف، بادهای بی طرف ابرهای سر به راه، بیدهای سر به زیر ای نظاره ی شگفت، ای نگاه ناگهان!
ای هماره در نظر، ای هنوز بی نظیر! آیه آیه ات صریح، سوره سوره ات فصیح
مثل خطی از هبوط مثل سطری از کویر مثل شعر ناگهان، مثل گریه بی امان
مثل لحظه های وحی، اجتناب . گزارش برنامه دوچرخه سواری کویر کاشان-ابوزیداین هفته برنامه یکروزه کاشان در دستور گروه قرار داشت، با این تفاوت که بدلیل بعد مسافت، باید زودتر از روزهای پیش سر قرار حاضر می شدیم، ساعت 3 صبح حرکت تا قبل از ساعت 4 که زمان حرکت بود، خودمو به تهرانپارس برسونم، بعد از 15 کیلومتر رکابزنی در داخل شهر، با چند دقیقه تاخیرسر قرار رسیدم و حرکت کردیم... سمنان - یک منبع آگاه گفت: بر اساس لرزه نگاری های جدید، بلوک نفتی کویر در استان سمنان کشف شد که احتمال وجود ذخیره نفتی وسیع در این منطقه را تقویت می کند. کنگره سراسری شعر کویر با موضوع پرستاره کویر در ابرکوه برگزار می شود. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل گفت: کویر مرنجاب ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری کویر مرکزی ایران را دارد. سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به جزئیات مفقود شدن ۳ گردشگر در کویر مرنجاب گفت: ورود به کویر راحت است اما پس از گذشت چند کیلومتر افراد دیگر قادر به شناخت مسیر نخواهند بود بنابراین همراه بودن با یک راه بلد امری ضروری است. هشتمین کنگره سراسری شعر کویر با موضوع پرستاره کویر درابرکوه برگزارشد. تشدید ت یب طبیعت کویر برداشت:چوپانان اباد

به نقل ازکویر زیست :کویر زیبا با زمین هایی مسطح و هموار آسمانی آبی و کوه هایی و استوار چند سالی است که مورد هجوم سودجویان واقع شده و روز به روز از زیبایی آن کاسته می شود. با بهره برداری بی رویه از کوه ها مخصوصا کوه هایی که به جاده ها نزدیک ترند و حمل سنگ آنها به داخل کشور و حتی صادرات به کشورهای مختلفت جهان هر روز بر ی کویر افزوده می شود.آنچه در این میان نصیب مردم کویر نشین می شود انبوهی از سنگ های خورد شده کوه ها و گرد و خاکی است که بر حلقوم خشکیده آنها فرو می رود.!!! p o: ‎ت یب طبیعت کویر-جاده چوپانان چاهملک‎ کویر کاراکال، اسمی که شاید شما را به اشتباه بیندازد. بر خلاف تصور خیلی ها این کویر یک کویر در مرکز امریکا یا افریقا نیست. کاراکال کویری در دل ایران بزرگ است.   آدرس دقیق آن را می توان گفت کویری در حوالی بافق یزد. نام این کویر برگرفته از گربه وحشی کاراکال ن همین منطقه می باشد. گربه هایی که به دلیل هوش بالا و قابلیت اهلی شدن همیشه مورد توجه مردم محلی بوده اند و با آموزش های فنی برای شکار به عنوان حیوانات شکاری محبوب بوده اند. گربه های دراز گوش کویر و حیوانات وحشی دیگر این منطقه را می توان در دل این کویر طلایی پیدا کرد و به تماشای آنها نشست.

این روزها تورگردانان توجه خاصی به کویر کاراکال دارند و تورهای کویر گردی با مقصد کویر کاراکال با هدف طبیعت گردی و تماشای کاراکال های زیبا ترتیب داده می شود که مورد استقبال گردشگران نیز قرار گرفته.

شتر سواری،سافاری، موتورسواری بروی شن های طلایی، پیاده روی در نخلستان و اقامت در اقامتگاه سنتی تمام آن چیزیست که از سفر به کویر انتظار داریم. به گردشگرانی که دلشان هوای سکوت کویر را دارد  توصیه می کنیم حتما سفری به این کویر داشته باشند. می توانید با خیالی راحت قدم در راه این کویر بکر بگذارید کویر حاوی روحی باستانی است. روحی که از گذشته به یادگار مانده و گویی در دل آن محبوس شده است. نبود رویش و زایش در کویر و تمایز آن از جنگلها و دشتهای سرسبز و در حال تغییر ، جنبه ای تاریخی به آن می بخشد. اگر مظاهر اندک تکنولوژی (نظیر دکلهای برق و آسف جاده و ...) را از کویر بگیریم همانی خواهد شد که سالها و قرنها پیش اجداد و نیاکان ما به آن پا گذاشتند و از آن عبور د. رد پای کاروانها و راه ن نه با چشم که با احساس مشاهده می شود. کوهها و تپه ها ناظران حی و حاضر تاریخند که میلیونها سال دست نخورده و بدون تغییر به تماشای عابران و نان کویر نشسته اند. زمان در کویر متوقف است یا لااقل حرکات کندش به چشم نمی آید. در کویر حتی انسانها نیز حامل این روح باستانی اند از آن رو که زیستن در کویر خلق و خویی ویژه می طلبد و کویر این خصایل را در فرزندان خود می پروراند. چهره ی کویر ساده و نماهای آن خلوت است. نهایتا کوهی در انتهای افق دید و بوته هایی پراکنده و عق تنها برفراز آن. هیچ مانعی نیست. دیدگان رها ، بادها آزاد و فکر نیز آماده پرواز است. پروازی با شکوه که اوج آن را در شب پرستاره و رمزآلود کویر می توان یافت. شب ، سکوت ، کویر همایش ملی کویر نوردی به میزبانی کویر همت آباد زیر کوه برگزار خواهد شد. چهار جوان گرفتار در کویر و دریاچه نمک برای نجات جانشان تلاش های فراوانی د. کویر نیشابور با چندین هزار وسعت فرصت خوبی برای جذب گردشگران است . سالهاست کمو بیش نام کویر مصر در دشت مرکزی ایران بر سر زبان ها افتاده است؛ بسیاری به این منطقه چندین بار سفر کرده اند و بسیاری هنوز کویر را درک نکرده اند؛ بسیاری از ما شاید مناطق جنگلی و سرسبز و کنار ساحل را به عنوان سفر بشناسیم؛ اما واقعیت این است که اگر یکبار این سفر را تجربه کنید افسون کویر هرگز رهایتان نخواهد کرد؛ با آغاز پاییز ت. زیباترین کویر دنیا با کلوت های منحصربه فردش در منطقه د کرمان قرار دارد تا جایی که میتوان این منطقه را نمایشگاهی از زیباییهای کویر نامید. کویر د که در حاشیه غربی دشت لوت و در شرق کوههای کرمان واقع شده، منطقه ای خشک میزان باران آن سالانه از 5/4 میلیمتر نمیکند، بسیاری ا ز کارشناسان معتقدند این منطقه گرمترین نقطه دنیا است.
 کویر د کرمان یکی از زیباترین مناظر کویری ایران در دل کویر لوت است. این کویر به دلیل وجود بلندترین تپه های شنی - کلوت های بی نظیر و رودخانه شور در دنیا بی نطیر است. کویر د,ع های کویر د  تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د     تصاویر دیدنی از کویر د صیادان «تخت عد » هر روز صبح به تالاب هامون رفته و شب با توشه پر برمی گشتند اما اکنون تنها کارشان خیره شدن به قایق های به خاک نشسته در کویر هامون است. استان سمنان به دلیل قرارگیری در یال جنوبی رشته کوه البرز و شمال دشت کویر دارای تفرجگاه های پرشماری است که صحنه های بدیع و چشم نوازی را برای مسافران رقم می زنند. پا در رکاب سفر می گذاریم به دل ناشناخته های استان کویری اسان جنوبی و این بار برخلاف تصوراتی که از کویر داریم چیزی غیر از بیابان و خشکی را خواهیم دید. وقتی سهم مناطقی از کشور، از رود، رودخانه و تالاب هیچ شد، ایرانی ها با خلاقیت و سخت کوشی، تونلی در دل زمین حفر و زندگی را جاری د و امروز همچنان قنات ها می توانند در کویر حیات بخش باشند. قم - ملاصدرا فیلسوفی اهل شیراز بود که برای خ که بر اساس گفته برخی به ۱۵ سال رسید خود را به روستای ک در دل کویر قم رساند. خانه قدیمی وی اکنون مقصد گردشگران است. امین پور خسته ام از این کویر ، این کویر کور و پیر این هبوط بی دلیل ، این سقوط ناگزیر آسمان بی هدف ، بادهای بی طرف ابرهای سر به راه ، بیدهای سر به زیر ای نظاره ی شگفت ، ای نگاه ناگهان ای هماره در نظر ، ای هنوز بی نظیر ! آیه آیه ات صریح ، سوره سوره ات فصیح مثل خطی از هبوط ، مثل سطری از کویر مثل شعر ناگهان ، مثل گریه بی امان  مثل لحظه های وح. معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل از پیدا شدن 4نوجوان پس از ۳ روز در کویر مرنجاب خبر داد. مجتمع فولاد سپید فراب کویر آران و بیدگل به بهانه عدم تأمین مواد اولیه، بیش از 300 کارگر خود را ا اج کرد. در مراسمی از شرکت پیشگامان کویر آسیا به عنوان صادرکننده برگزیده استان یزد تجلیل شد. ساری - عضو انجمن نخبگان علمی آلمان گفت: کویر از سمت گرگان در حال پیشروی و این امر زنگ خطری برای مازندران محسوب می شود. سرهنگ دیده ور از نجات دو خانواده ی گم شده در دشت کویر قم با تلاش مأموران پاسگاه انتظامی کوشک نصرت خبر داد. بارش برف در یزد یک رویداد هیجان انگیز و کم سابقه است، رویدادی که مردم خوش ذوق کویر را با کمترین بارش ها راهی «سخوید» می کند تا لذت یک روز برفی را تا مدت ها در ذهن آنها ماندگار کند. تالاب مره همچون گوهری در میان کویر قم این روزها حال و روز خوشی ندارد و در معرض خشک شدن است. اختصاصی از یاری فایل طرح لایه باز با کیفیت با موضوع کویر و انبوه سازی با و پر سرعت .
طرح لایه باز با کیفیت با موضوع کویر و انبوه سازی
طرح لایه باز با کیفیت با موضوع کویر و انبوه سازی طرح لایه باز برش خورده با موضوع کویر و انبوه سازی
با
طرح لایه باز با کیفیت با موضوع کویر و انبوه سازی
«چشمه» کویری فرهاد مهران فر در انتظار پاسخ فار اسان - مورخ چهارشنبه 1393/10/24 شماره انتشار 18882 کارگردان «چشمه» گفت: قرار بود مهرماه این را کلید بزنم اما از آن زمان تا به حال منتظر دریافت وام از سوی بنیاد سینمایی فار هستیم اما هنوز پاسخی دریافت نکرده ایم.«فرهاد مهران فر»درباره مدت زمان برداری «چشمه» به فارس گفت: به دلیل شرایط لوکیشن های برداری که در کویر می گذرد این کار به 60 جلسه برداری نیاز دارد.«چشمه» یک درام استوار بر هویت بومی منطقه ای حوزه کویر است. تصاویری از سیل گسترده در بخش نگین کویر شهرستان فهرج را مشاهده می نمایید. ع هایی از برنامه اجرایی گروه به کویر اشکذر بجای کویر مغستان در تاریخ 95/09/12 جمعا 22نفر به سرگروهی سید عباس گلدانساز وس رستی حمید رضا سالاری (09131533075)، لازم بذکر است، چون همنوردان بموقع ثبت نام ن د، کویر اشکذر (از کنار آزاد اشکذر) به روستای آباد، (میمونه) و همت آباد تصمیم و اجرا نمودیم.   توجه: برنامه این هفته گروه همایش سراسری گروهای کو. جاذبه های گردشگری طبسطبس، مرکز شهرستان طبس و یکی از ای استان اسان جنوبیه. این شهر قبلا جزو استان یزد بوده ولی از سال 91 به اسان جنوبی ملحق شد. این شهر با وجود اینکه در حاشیه کویر ایران قرار گرفته، ولی به خاطر سرسبزی که داره، لقب گلشن کویر ایران رو به دوش می کشه. همچنین جاذبه های گردشگری بی نظیری داره که اون رو به یکی از ای مهم و توریستی . جاذبه های گردشگری طبسطبس، مرکز شهرستان طبس و یکی از ای استان اسان جنوبیه. این شهر قبلا جزو استان یزد بوده ولی از سال 91 به اسان جنوبی ملحق شد. این شهر با وجود اینکه در حاشیه کویر ایران قرار گرفته، ولی به خاطر سرسبزی که داره، لقب گلشن کویر ایران رو به دوش می کشه. همچنین جاذبه های گردشگری بی نظیری داره که اون رو به یکی از ای مهم و توریستی . یزد ـ زیبایی های باغ جهانی پهلوان پور مهریز به اندازه ای است که ارزش آن را دارد در تعطیلات نوروز سری به شهرستان مهریز بزنید و قطعه ای از بهشت را در دل کویر به تماشا بنشینید. گروه گردشگری رویای کویر (خاطره کویر) مجری مستقیم و تخصصی تورهای کویرنوردی ( پیاده روی بر روی رمل ها) شترسواری موتورسواری سافاری بازی های کویری آتیش بازی رصد ستارگان شب مانی در کویر کارگزار رسمی آژانس های مشهد، خوزستان، اصفهان، شیراز، یزد و تهران آماده همکاری با آژانس های محترم سراسر کشور مدارس، ها، ادارات تی و خصوصی با مجوز رسمی ا. رکنا: ان پلیس شهرستان میبد پس از پنج ساعت جستجو پیرزن چوپان را در عمق 15 کیلومتری دل کویر پیدا کرده و او را از مرگ حتمی نجات دادند. در هفته دهم دوربرگشت لیگ برتر فوتسال بانوان، دختران کویر کرمان در خانه، مقابل سایپای تهران به میدان می روند. آرت سنتر(باغ) از 22 تیرماه میزبان نمایشگاه پروژه هنری_محیط زیستی "جان کویر" است. در هفته نهم دور برگشت لیگ برتر فوتسال بانوان، دختران کویر کرمان به مصاف کارا شیراز می روند. اگر از سرما گریزان هستید و یا از بیماری های روحی و جسمی رنج می برید، به کویر لوت بروید و شن بگیرید! دریاچه ای رویایی و بی نظیر در لیبی وجود دارد که همچون نگینی در دل کویر سوزان می درخشد. گروهی از دانشمندان روس با همکاری ان کرمان در کویر لوت ایران بقایای شهاب سنگی را یافتند که تصور می شود حاصل تولد منظومه شمسی در ٤.٥ میلیارد سال قبل بوده است. بارش برف در «صحرای بزرگ آفریقا» به عنوان گرمترین کویر جهان در شهر عین صفراء واقع در الجزایر شگفتی ساز شد و خوشحالی مردم محلی را به همراه داشت.