علوم تجربی راهنمایی

به نقل از خبرگزاریها در مورد علوم تجربی راهنمایی : همایش پایه هشتم در مورخ 25/3/93 در تالار فرهنگ توسط تکنولوژی آموزشی اداره کل آموزش متوسطه برگزار گردید . با توجه به استقبال خوب از دبیران علوم تجربی منطقه 19 وحضور به موقع آنان از تمامی همکاران علوم تجربی کوشا و ساعی تشکر و قدردانی می نمائیم. گروه علوم تجربی منطقه 19 مهدی گلشنی، در مناظره با حجت ال خسروپناه گفت: با نقلی سازی علوم مخالفم و معتقدم الهام و وحی می­ تواند در علوم تجربی به ما کمک کند. مهدی گلشنی، بنیانگذار فلسفه علم در مناظره با حجت ال خسروپناه گفت: با نقلی سازی علوم مخالفم و معتقدم الهام و وحی می­ تواند در علوم تجربی به ما کمک کند. تدریس خصوصی علوم تجربی توسط گروه آموزشی میر 0912-4396809    021-22328108http://alum.sharif.edu/~emad_mirabiتدریس خصوصی علوم تجربی ،تدریس خصوصی علوم تجربی هشتم ،تدریس خصوصی علوم تجربی نهم ،تدریس خصوصی علوم دهم ،تدریس خصوصی علوم پیش ی ،تدریس خصوصی علوم ،معلم خصوصی علوم تجربی ،تدریس خصوصی علوم هشتم ،تدریس خصوصی علوم نهم ،تدریس خصوصی علوم پیش ی کانال تلگرام ندای علوم تجربی راه اندازی شد این کانال حاوی ها و تصاویر علمی علوم تجربی هفتم وعلوم تجربی هشتم و علوم تجربی نهم می باشد امیدوارم مورد استفاده همکاران عزیزم و دانش آموزان گرامی ام قرار بگیرد برای عضویت روی لینک زیر کلیک کنید کانال تلگرام ندای علوم تجربی https://telegram.me/nedayeoloom نمونه سوال علوم هشتم کل کتاب آزمون های فصل به فصل علوم تجربی هشتم آزمون های تستی علوم تجربی هشتم آزمون های تشریحی علوم تجربی هشتم آزمون های صحیح و غلط علوم تجربی هشتم آزمون ها و سولات علوم تجربی هشتم منبع:http://skyoloom.ir اختصاصی از ژیکو علوم تجربی دوم راهنمایی 109 اسلاید با و پر سرعت .
علوم تجربی دوم راهنمایی 109 اسلاید
علوم تجربی دوم راهنمایی 109 اسلاید           علوم تجربی، همان علوم طبیعی و دانش هایی هستند که موضوع آن ها بررسی ویژگی های فیزیکی طبیعت همه جهان است. به این معنا علوم طبیعی از علوم انسانی متمایز می باشد. در علوم طبیعی دانشمندان می کوشند تا پدیده های طبیعی با روش علمی و بر اساس فرآیندهای طبیعی (و نه الهی یا عرفانی و مانند آن) توضیح داده شود. گاهی منظور از علوم تجربی همان علوم زیستی است ولی این موضوع کاربرد رایج نیست و علوم زیستی بخشی از علوم تجربی به شمار می رود.   در ایران امروز (پس از دهه ی 50 شمسی) بر خلاف دیروز (پیش از دهه ی 50 شمسی) به علوم طبیعی، علوم تجربی می گویند که به نظر می رسد علوم طبیعی صحیح است و نه علوم تجربی؛ چرا که علومی که با تجربه حاصل می شوند محصور در علوم طبیعی نیست و شامل علوم انسانی نیز می شود.   علوم تجربی، بر اساس تجربه و مشاهده، از راه آزمون به دست می آید و به علومی گفته می شود که از ثبات و قطعیت برخوردار بوده است. آزمون این علوم در هر مکان و زمان مشابه، قابل تجربه و تکرار می باشد و نتیجه مشابه و مشخص حاصل می گردد؛ چرا که در غیر این صورت ابطال می شوند (ابطال پذیری از خواص این علم است). آزمون ها به دنبال فرضیه هایی که شخص در ذهن دارد، صورت می گیرد. برای آن که ببیند آن طوری که در مورد قضیه تصور کرده درست است یا نه؟   فهرست:
فصل اول : مواد در حال تغییر فصل دوم :نور ،رنگ،بینایی
فصل سوم:موج فصل چهارم:گرما چیست؟
با
علوم تجربی دوم راهنمایی 109 اسلاید
آزمون آنلاین سوم راهنمایی شما می توانید در آزمون های زیر شرکت نمایید. لطفاً یکی را انتخاب کنید:
علوم سوم راهنمایی کل کتاب
علوم سوم راهنمایی فصل12 و 13 و14 سوم دو
علوم سوم راهنمایی فصل12 و 13 و14 سوم یک
علوم سوم راهنمایی فصل10 و 11 سوم یک
علوم سوم راهنمایی فصل10 و 11 سوم دو
علوم سوم راهنمایی فصل 7و8و9 سوم یک دوره ضمن خدمت علوم تجربی هشتم در شهرستان ایلام (ویژه دبیران محترم علوم تجربی شهرستان های ایلام ، ملکشاهی،مهران و بخش چوار)در دو کلاس به مدرسی خانم منصوری و آقای بختی برگزار می شود. مدت زمان دوره 3روز و به میزان24ساعت است. لازم به ذکر است تاریخ شروع دوره فعلا مشخص نشده است. اختصاصی از فایلکو پاو وینت علوم تجربی اول دبستان مبحث زنگ علوم - 10 اسلاید با و پر سرعت .
 پاو وینت علوم تجربی اول دبستان مبحث زنگ علوم - 10 اسلاید
 پاو وینت علوم تجربی اول دبستان مبحث زنگ علوم - 10 اسلاید     اجسام با توجه به وزن و جنس شان یا روی آب می مانند یا زیر آب خواهند رفت . با انجام یک آزمایش ساده همراه با نوآموز خود می توانیم توانایی حدس زدن ( فرضیه ) که آیا این جسمی که در دست اوست روی آب می ماند یا زیر آب می رود  را به او بدهیم برای کل پاو وینت از لینک زیر استفاده کنید:
با
پاو وینت علوم تجربی اول دبستان مبحث زنگ علوم - 10 اسلاید
رشته علوم تجربی:
الف)معرفی:این رشته ی دبیرستانی درباره علوم تجربی بحث می کند و در این رشته درباره انواع بیماری ها و باکتری ها می خوانید البته به طور خلاصه از مهمترین دروس این رشته زیست شناسی می باشد که یکی از مهمترین درس های این رشته برای کنکور می باشد و بالاترین ضریب را دارد در این درس مشکل ترین مبحث ژنتیک می باشد.
ب)گرایشات رشته. دروه ضمن خدمت ویژه مدرسان درس علوم تجربی هشتم سراسر کشور از 19مردادماه به مدت 3روز (24ساعت) در تربیت دبیر شهید رجایی تهران برگزار میشودو به احتمال دوره دبیران استان در شهریور ماه برگزار خواهد شد. گروه علوم تجربی استان برای مدرسان محترم سفری خوب و توام با موفقیت آرزومند است. ضمن آرزوی توفیق برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال 1393، به منظور دسترسی هرچه سریعتر داوطلبان به سؤالات گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی ، به اطلاع می رساند، سؤالات هریک از گروههای آزمایشی به شرح زیر در سایت درج و در دسترس داوطلبان عزیز قرار می گیرد. برای دریافت سوالات به ادام. سرگروهی علوم تجربی اهر http://biela2. / آدرس قبلی http://1832. به دلیل شدن فاقد اعتبار بوده اقدامات لازم از طریق مراجع ذیصلاح جهت باز پس گیری حق وحقوق مربوطه صورت خواهد گرفت. از این پس از طریق این آدرس با سرگروهی علوم تجربی اهر ارتباط برقرار است.
گزارش تخصصی آموزگار علوم تجربی چهارم گزارش-تخصصی-آموزگار-علوم-تجربی-چهارم گزارش تخصصی آموزگار علوم تجربی چهارم در باب چگونگی بهبود وضعیت درسی دانش آموزان در درس علوم تجربی چهارم ابت با بهترین کیفیت در قالب word و قابل ویرایش که در 13 صفحه برای شما فرهنگیان عزیز گرداوری شده. فایل  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] هیئت عمومی دیوان عد اداری بخشنامه آموزش و پرورش استان ک یلویه و بویراحمد مبنی بر شرط معدل برای تحصیل در شته علوم تجربی را غیرقانونی دانست و ابطال کرد. طرح درس های روزانه علوم تجربی پایه سوم ابت طرح درس های روزانه علوم تجربی پایه سوم ابت دسته بندی جزوه های درسی فرمت فایل pdf حجم فایل 441 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 28 دریافت فایل طرح درس های روزانه علوم تجربی پایه سوم ابت فروشنده فایل کد کاربری 4678 تمام فایل ها در این فایل مجموعه از طرح درس های روزانه علوم سوم دبستان برای و استفاده شما عزیزان آماده شده است.امیدواریم از و استفاده این فایل راضی باشید. باتشکر طرح درس هاطرح درس های روزانهطرح درس روزانهطرح درس های روزانه علوم تجربیطرح درس های روزانه علوم تجربی پایه سومطرح درس های روزانه علوم تجربی پایه سوم ابت طرح درس های روزانه علوم تجربی پایه سوم دبستان فایل کتاب سوالسوالنمونه سوالامتحانکتابابت دبستاندبیرستانراهنماییطرح درسپاو وینت
** توجه: شما دوستان میتوانید از اینجا وارد فروشگاه بزرگ الماس شده و دیگر محصولات و پروژه های مشابه را جست جو نمایید... هدف ما رضایت شماست تدریس خصوصی علوم تجربی پایه نهم توسط گروه آموزشی میر - 09124396809
با 8 سال سابقه موفق آمموزشی و پرورشی http://alum.sharif.edu/~emad_mirabi تدریس خصوصی علوم تجربی پایه نهم تدریس خصوصی علوم هشتم
تدریس خصوصی علوم هفتم
تدریس خصوصی علوم پایه ششم
آمادگی برای المپیادهای علمی دانش آموزی از قبیل شیمی، فیزیک و زیست شناسی، و شور و شوق یادگیری علوم تجربی از سنین پایین شروع میشود. همشهری آنلاین: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آمار تفکیکی ثبت نام داوطلبان در کنکور ۹۷ از پیشتازی دختران و داوطلبان گروه علوم تجربی در این دوره از آزمون سراسری خبر داد. برای دریافت فایل ایتم های ارزشی سرگروه های علوم تجربی اینجا کلیک کنید
اختصاصی از فایلکو پاو وینت علوم تجربی اول دبستان فصل اول زنگ علوم - 20 اسلاید با و پر سرعت .
 پاو وینت علوم تجربی اول دبستان فصل اول زنگ علوم - 20 اسلاید
 پاو وینت علوم تجربی اول دبستان فصل اول زنگ علوم - 20 اسلاید     فعالیت عینی : بازی سایه ها هم در کلاس و هم در حیاط مدرسه فعالیت تصویری 1 : تهیه کارت هایی از اشیایی که نور از آن ها عبور می کند و بالع ( عبور نمی کند )            مثل شیشه ، چوب ، پارچه برای کل پاو وینت از لینک زیر استفاده کنید:
با
پاو وینت علوم تجربی اول دبستان فصل اول زنگ علوم - 20 اسلاید
از مطالعه رشته علوم انسانی بسیار خوشوقتم و با تأمل دریافته ام که اگر ی رشته علوم انسانی را به فهم عمیق بخواندعلاوه بر آنکه دانشمندی خواهد شد انسان فکوری نیز خواهد شد که این فکر بارور در زندگی رهنمای او خواهد بود و این مزیتی است که این رشته بر علوم تجربی و ریاضی داراست. علوم انسانی تولّد دوباره ایی برای من موجب شد که با درک معنای زند. نمونه سوالات فصل اول علوم تجربی پایه نهم نمونه سوالات فصل چهارم علوم تجربی پایه نهم پیش نویس تعدادی از فصل های کتاب علوم تجربی پایه نهم به منظور بهره برداری معلمان محترم پیرامون محتوای کتاب روی سایت پایگاه کیفیت بخشی درس علوم [email protected] قرار گرفت. از همکاران گرامی تقاضا می شود که محتوای فصل ها را بررسی نمایند. نمونه سوالات فصل سوم علوم تجربی پایه نهم ایسنا نوشت: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه 62 درصد داوطلبان کنکور در رشته های مرتبط با علوم تجربی ثبت نام د، گفت: این آزمون در روزهای پنجشنبه 15 و 16 تیرماه جاری برگزار می شود. موزش علوم غریبه،کتابهای علوم غریبه غریبه،دعانویسی،احضار موکل،طلسمات, علوم غریبه, علوم خفیه,آموزش علوم غریبه آموزش علوم غریبه،طلسم بخت گشایی،طلسم محبت،کتابهای علوم غریبه، کتب علوم غریبه این مجموعه در زمینه های مختلف علوم غریبه می باشد.که شامل:
علوم غریبه
علم جفر
علم رمل
علم کیمیا اختصاصی از ژیکو جزوه فصل اول فیزیک 3 و آزمایشگاه رشته علوم تجربی با و پر سرعت .
جزوه فصل اول فیزیک 3 و آزمایشگاه رشته علوم تجربی
جزوه قبولی تضمینی امتحان نهایی فیزیک 3 و آزمایشگاه سوم تجربی آقای فرهادی دبیر تیزهوشان در این جزوه کلیه نکات لازم برای قبولی امتحان نهایی آورده شده است.از زیاده گویی و مطالبی که در ده سال اخیر در امتحان نهایی نیامده پرهیز شده.در صفحات زوج به اندازه کافی تمرین حل نشده برای تمرین بیشتر آورده شده است.این جزوه برای دانش آموزان و معلمان تازه کار بسیار مناسب است.
با
جزوه فصل اول فیزیک 3 و آزمایشگاه رشته علوم تجربی

گزارش تخصصی دبیر علوم تجربی گزارش-تخصصی-دبیر-علوم-تجربی گزارش تخصصی دبیر علوم تجربی در باب نقش آزمایشگاه دررشد خلاقیت دانش آموزان با بهترین کیفیت در قالب word و قابل ویرایش که در 12 صفحه برای شما فرهنگیان عزیز گرداوری شده. فایل مشاور عالی سازمان سنجش، آ ین فرصت دریافت کارت کنکور ۹۶ برای گروه های آزمایشی علوم ریاضی، علوم انسانی، هنر، علوم تجربی و زبان های خارجی را اعلام کرد. به اطلاع کلیه دبیران درس علوم تجربی(شهرستانهای ایلام، مهران، ملکشاهی و بخش چوار) پایه دوم متوسطه اول (هشتم )می رساند دوره های مذکور از ساعت 2بعداز ظهر روز چهارشنبه 92/8/05لغایت روز 92/8/7در مرکز آموزش و ارتقاء نیروی انسانی آموزش وپرورش شهرستان ایلام برگزار می گردد.حضور کلیه دبیران درس علوم تجربی در دوره ا امی می باشد.
دوره مذکور به مد. شما می توانید در آزمون های زیر شرکت نمایید. لطفاً یکی را انتخاب کنید:

علوم تجربی فصل 1 تجربه و تفکر علوم تجربی فصل2-اندازه گیری علوم تجربی فصل 3-اتم ها الفبای مواد علوم تجربی فصل 4- مواد پیرامون ما علوم تجربی فصل 5 علوم تجربی فصل 6-سفر آب روی زمین و...  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] اطلاعیـه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص اعلام اسامـی معرفـی شدگان چندبرابرظرفیت رشته های مختلف تحصیلـی نیمه متمرکز دوره های روزانه و شبانه ها و مؤسسات آموزش عالی و پردیس های فرهنگیان به منظور شرکت در مراحل مصاحبه، معاینه و سایر مراحل گزینش گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و هنر و همچنین آزمون عملی رشته ع. سوال امتحان علوم هشتم نمونه فجر مرند دی ماه 93 امتحان علوم هشتم دی ماه 93 دبیرستان غیر تی بحرالعلوم قم سوال امتحان علوم هشتم-مسجد سلیمان دی ماه 93 امتحان علوم - دی ماه 93،سرای دانش _واحد وصال نمونه سوال امتحانی نیم سال اول علوم هشتم - مدارس سرای دانش امتحان علوم تجربی هشتم - مدرسه شهید آیت داران - دی ماه 93 امتحان علوم هشتم مدرسه فتح المبی. کلاس خصوصی علوم تجربی


آموزشگاه میر

تهران،بزرگراه رس ،بین صیاد و علی،نبش کوچه توحید،ساختمان توحید،پ1،واحد 3
تلفن:
0912-4396809        021-22328108
 http://alum.sharif.edu/~emad_mirabi
http://mirabiedu.com
تدریس خصوصی علوم هفتم وهشتم
تدریس خصوصی علوم تجربی-کلاس خصوصی علوم تجربی-تدریس خصوصی علوم ششم-تدریس خصوصی علوم پایه هفتم-تدریس خصوصی علوم هشتم-تدریس خصوصی علوم پایه نهم-تدریس خصوصی علوم دهم-آموزش خصوصی علوم تجربی-آموزش خصوصی علوم دبیرستان-دبیر خصوصی علوم تجربی-دبیر خصوصی علوم متوسطه-دبیر خصوصی علوم هشتم-امتحان مجازی علوم-آزمون مجازی علوم-تدریس خصوصی علوم یازدهم-امتحان علوم مجازی -پاسخ به سوالات علوم-معلم علوم خصوصی-آموزش خصوصی علوم تقویتی-آموزش علوم تجربی-معلم خصوصی علوم-معلم خصوصی علوم خانم-دبیر علوم متوسطه-کلاس نکته و تست علوم تجربی-کلاس خصوصی علوم پیشرفته-کلاس خصوصی علوم تیزهوشان-کلاس خصوصی علوم تجربی-معلم علوم خصوصی  پاو وینت فصل اول کتاب علوم پایه هفتم علم وتجربه.
پاو وینت فصل دوم کتاب علوم پایه هفتم اندازه گیری .پاو وینت pdf فصل سوم کتاب علوم پایه هفتم اتم ها الفبای مواد.
پاو وینت pdf فصل چهارم کتاب علوم پایه هفتم اتم ها مواد پیرامون ما.


پاو وینت pdf فصل پنجم کتاب علوم پایه هفتم ا. دومین روز کنکور سراسری 96 امروز در گروه های علوم تجربی و زبان های خارجه ادامه یافت. این نرم افزارها آموزشی شامل آزمون و انیمیشن آزمایشگاه تحت ویندوز است. از لینک زیر آن ها را ببینید. در قسمت متوشطه دور اول - علوم تجربی وبسایت آموزش برتر گزارش تخصصی علوم تجربی: گزارش تخصصی : استفاده از فعالیتهای مکمل آزمایشگاهی در درس علومگزارش تخصصی علوم تجربی: گزارش تخصصی : استفاده از فعالیتهای مکمل آزمایشگاهی در درس علوماینجانب، دبیر درس علوم تجربی در ..........در ناحیه ..........اموزش و پرورش در سال تحصیلی ..............هستم. درطول ......... سال سابقه تدریس علوم تجربی  ، همواره سعی می نمایم با . تأثیرات و تأثرات علوم تجربی و فلسفه از یکدیگر در گفت وگو با موسی اکرمی (عنوان مصاحبه را مصاحبه کننده برگزیده است)رو مۀ فرهیختگان، شمارۀ ۱۸۲، شنبه، ۱۳۹۳/۴/۱۴، صفحۀ ۷ ( شه) زهرا سلیمانی اقدم
فلسفه پایان نمی یابد، بلکه دقیق تر می شود تأکید بر روش تجربی ضدّیت با مابعدالطبیعه نیست *امروز سالگرد انتشار کتاب مهم فیلسوف و فیزیکدان انگلی. برای در یافت فایل pdfکتاب تشریح وآزمایشگاه علوم تجربی اینجا کلیک کنید
سوالات فصل 1( تجربه و تفکر) سوالات فصل 2 ( اندازه گیری در علوم و ابزارهای آن) فصل 3(اتم ها و الفبای آنفصل 4( مواد پیرامون ما)فصل 5 (از معدن تا خانه)فصل 6(سفر آب روی زمین)فصل 7(سفر آب درون زمین)فصل8( کار و انرژی و تبدیل انرژی) فصل9(منابع انرژی) فصل 10 (گرما و مصرق بهینه انرژی) فصل 11 (سلول)فصل 12( سفره سلامت) فصل 13(سفر غذا و دستگاه گوارش) فصل 14(گردش خون . پاسخ فکر کنید ها و آزمایش های فصل 1 علوم تجربی هشتم پاسخ فکر کنید ها و آزمایش های فصل 2 علوم تجربی هشتم پاسخ فکر کنید ها و آزمایش های فصل 3 علوم تجربی هشتم پاسخ فکر کنید ها و آزمایش های فصل 4 علوم تجربی هشتم پاسخ فکر کنید ها و آزمایش های فصل 5 علوم تجربی هشتم پاسخ فکر کنید ها و آزمایش های فصل 6 علوم تجربی هشتم پاسخ فکر کنید ها و آزمایش های . با سلام در این پست چند نمونه سئوال برای شما قرار میدم امیدوارم مورد استفاده قرار بگیرد.شاید برخی از نمونه ها قدیمی باشه ولی با فرمت کلی سئوالات آشنا می شوید!!! نمونه سئوال اول علوم زیستی نمونه سئوال دوم علوم زیستی نمونه سئوال سوم علوم زیستی نمونه سئوال چهارم علوم زیستی نمونه سئوال پنجم علوم زیستی نمونه سئوال ششم علوم زیستی نمونه 1 س. 1ـ فلسفه چه رابطه ای با علوم تجربی دارد؟ 2ـ فلسفه چه رابطه ای با علوم انسانی دارد؟ 3ـ مابعدالطبیعه را تعریف کنید. 4ـ علوم مختلف و فلسفه هر کدام موجودات را چگونه بررسی می کنند. 5ـ موضوع فلسفه چیست؟ 6ـ روش مابعدالطبیعه را توضیح داده و بنویسید چرا در فلسفه نمی توان از روش تجربی استفاده کرد؟ 7ـ زبان مابعدالطبیعه را توضیح دهید. 8ـ هدف مابعدا. دفترچه سئوالات عمومی و اختصاصی آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی کنکور ۹۶ منتشر شد. دفترچه سوالات آزمون گروه «علوم تجربی» کنکور ۹۶ منتشر شد آزمون سراسری سال ۹۶ برای پذیرش دانشجو برای دوره های روزانه، شبانه (نوبت دوم)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان ها و موسسات آموزش عالی، پیام نور، موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر تی، پردیس های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی و کدرشته های با آزمون آزاد ی برگزار می شود. ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۵۴۸ هزار و ۴۳۴ نفر معادل ۵۸.۹۶ درصد زن و ۳۸۱ هزار و ۷۷۴ نفر معادل ۴۱.۰۴ درصد مرد هستند. آزمون گروه علوم تجربی صبح امروز ۱۶ تیر ماه ۹۶ با رقابت ۵۸۰ هزار و ۵۷۰ نفر در گروه علوم تجربی برگزار شد. در گروه علوم تجربی ۵۸۰ هزار و ۵۷۰ داوطلب ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۳۶۷ هزار و ۷۹۳ نفر معادل ۶۳.۳۵ درصد داوطلبان زن و تعداد ۲۱۲ هزار و ۷۷۷ نفر معادل ۳۶.۶۵ درصد داوطلبان زن هستند. داوطلبان آزمون گروه علوم تجربی به ۱۰۰ سئوال عمومی در دفترچه شماره یک در مدت ۷۵ دقیقه و به ۱۷۰ سئوال اختصاصی در دفترچه شماره دو در مدت ۱۷۵ دقیقه پاسخ دادند. داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم بهیاری و یا شاغل در حرفه ای بهیاری هستند علاوه بر دفترچه های شماره ۱ و ۲ به ۵۰ سئوال تخصصی بهیاری در مدت ۳۰ دقیقه در دفترچه شماره ۳ نیز پاسخ دادند. دفترچه های عمومی، اختصاصی و بهیاری ساعت ۱۴:۳۰ امروز ۱۶ تیرماه بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شد. به نام خدا با توجه به جلسات مختلف در مشهد مقدس مقرر شده که امسال جشنواره نوجوان خوارزمی در پایه هفتم و درس علوم تجربی به صورت مسابقات آزمایشگاهی برگزار شود. بخشنامه این مسایقات بزودی به مدارس ارسال خواهد شد. آدرس وب سایت جشنواره: http://kharazminj.razaviedu.ir/ با تشکر-گوهری کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی درس علوم تجربی در استان