عوارض و مشکلات استمناء خود ئی

به نقل از خبرگزاریها در مورد عوارض و مشکلات استمناء خود ئی : یه عده از دوستان خواستن روشی با استفاده از داروهای مطمئن گیاهی ارائه بدم تا از این طریق راحتتر بتونن گناه کبیره استمناء رو ترک کرده و عوارض جسمی حاصل از اون رو جبران کنن. بنده هم با جستجویی که از این منبع چندتا دَم ی پیدا که بسیار مفید هستن. اضافه می کنم که ارائه دهنده این دم ی ها ارجمند آقای روازاده هست که واقعاً متخصص در اینجور مسائ. قزوین- دادستان قزوین دریافت عوارض در آزادراه قزوین به زنجان را به دلیل مشکلات ایمنی جاده ممنوع کرد تا مدعی العموم به مطالبات عمومی وارد شده باشد. یک جمله ای را یک بار علی مطهری گفت و به نظر من جمله درستی اومد. ایشون گفتن : " که اگر عوارض تصمیمات اقتصادی خودش را در میان مدت نشان می دهد عوارض تصمیمات فرهنگی در بلند مدت خود رو نشون می دهند و زمان لازم برای رفع آنها هم همین تناسب را دارد" . سکته مغزی: \ در اثر قطع جریان خون قسمتی از مغز ایجاد می شود. سکته مغزی در هر سنی می تواند اتفاق بیفتد ولی شیوع آن در افراد سالمند بیشتر است. علائم و نشانه های سکته مغزی بسته به محل و میزان آسیب، متفاوت است. سکته مغزی معمولا باعث همی پلژی (فلج یک نیمه بدن) در سمت مخالف آسیب می شود و ممکن است بیمار دچار عوارض دیگری مانند اختلال در بلع، مشک. در سراسر جهان تعداد سالمندان رو به افزایش است. به همین خاطر، مشکلات مربوط به سلامتی سالمندان بیش از پیش اهمیت می یابد. سالمندان با مشکلات متعددی روبه رو می شوند که از آن میان می توان به درد مفاصل، کم سویی چشم ها، تحلیل استخوان ها، ضعف حافظه و از دست رفتن حجم عضلات اشاره کرد. به گفته ی شلدون اس.زینبرگ مؤسس […] نوشته ۸ ورزشی که به شما . دادستان قزوین گفت: با تعهد شرکت آزادراه ها برای رفع مشکلات آزاد راه قزوین، زنجان، دریافت عوارض خودرو در این محور از امروز آزاد شد. محرمات اعتکاف - آنچه بر معتکف حرام است به طور اجمال بدین شرح است:
* استفاده از عطریات و گیاهان خوشبو
* ید و فروش‏
* مجادله
* استفاده ى از جنس مخالف‏
* استمناء ( استمناء یعنى انسان با خود کارى کند که از او منى بیرون آید.) _________________________________________________________________________ ید هر چیزی حتی شارژ همره اول و ایرانسل و ....... در ایام اعتکاف ح. غریزه و خود ییغریزه یکی از قویترین غرایز در بشر است، در جامعه ما، ما بین بلوغ در دختران و پسران تا سن ازدواج در بسیاری از موارد شاید ۱۰ سال فاصله باشد، چگونگی گذراندن این دوران در افراد مختلف متفاوت است،گاهی غریزه در فرد بسیار شدید و آزار دهنده است و فرد اقدام به خود یی می کند و در بعضی موارد نیز این غریزه چندان شدید نیست.خود ی مرض تنهایی نامیده شده است. این مطلب به خوبی نشان می دهد که تنهایی یکی از زمینه های اصلی ابتلای فرد به خود یی است. تنهایی یعنی درهم ش تن پیوندهای ارتباطی خودمان با دیگران.
جلوگیری از خود یی
خود یی در بلند مدت می تواند صدمات سنگین و حتی در بعضی مواقع جبران ناپذیری به شخص عامل بزند، هر چند بدلیل آنکه سن انجام خود یی معمولاً در دوران نوجوانی و جوانی است اکثر مشکلات جسمی و  عوارض روحی پس از ترک خود یی  از بین میروند. انجام این عمل هم در ادیان مختلف (مخصوصاً ) نهی شده است و هم بر اساس نظر بسیاری از پزشکان انجام این عمل صدمات جسمی و روحی به انسان میزند، پس ترک آن واجب است.خطرات خود یی در دخترانخود یی در دختران عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت و در صورتی که به صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می شود و مانند هر اعتیادی ، روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد و زمانی که فردی اقدام به خود یی می کند خیلی سریع فاز هیجان اتفاق می افتد و جنبه های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح را دریافت نمی کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود و بعد از ازدواج در یک رابطه شویی .دیگر تحریک نمی شود و در به رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خود یی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به برسد و به هنگام به همسر خود به یاد رفتارهای خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به برسد.»
اطلاع رسانی و باور های غلط در مورد استمناءبایستی اطلاع رسانی صحیح به افراد جامعه شود تا زندگی سالم و به دور از تنشی داشته باشند . بسیاری از جوانان جامعه ما به دلیل ارتکاب به عمل خود یی دچار ناراحتی های روحی و روانی می شوند و به دلیل نداشتن اطلاعات دقیق و صحیح ممکن است دست به اعمال نادرستی از جمله خودکشی یا ترک ازدواج برنند که این افراد نیاز به مشاوره دارند . ممکن است این تصور وجود داشته باشد که استمناء به مقدار کم نه تنها مضر نیست که شاید با کاهش فشار سودمند هم باشد.(حتی گروهی از پزشکان، بخصوص در مقالات غربی چنین عقیدهای را ارائه کرده اند). ولی بایدتوجه داشت که شرب الکل در دین حرام میباشد، حتی به مقدار کم.
در حالی که پزشکان مقدار کم الکل را مضر نمیدانند. ولی انسان پس از درک لذت آن، بدلیل زیاده طلبی ، به مقادیر کم راضی نیست. به همین صورت عمل استمناء و خود ئی نیز بتدریج با زیاده طلبی در لذت و ء ، و بتدریج با افزایش و استمرار آن تبدیل به اعتیاد روحی میگردد. بطوری که بسیاری از جوانان با علم به مضرات آن و تمایل شدید به ترک، وحتی پشیمانی شدید و انزجار پس از انجام استمناء، قادر به ترک آن نیستند.

جلوگیری از خود ییراههای موثر زیادی برای جلوگیری از خود یی و ترک آن وجود دارد . سه نکته ی مهم مشترک برای درمان میان همه ی عادات از جمله خود یی وجود داردیک : در درمان هر بیماری یا ترک هر عادت، مهم ترین قسمت عزم و اراده ی فرد برای درمان و ترک عادت است.دو : عدم یأس و ناامیدی برای ترک و ایمان به علاج آن.سه : در نظر گرفتن زمان برای ترک و درمان.در ادامه بخوانیدبهترین روش ترک خود یی سخنگوی فرا یون امید مجلس شورای ی گفت: عوارض وج از کشور همانند عوارض وجی برای مسافران عتبات عالیات نباید افزایش یابد زیرا این افزایش سبب دودستگی و تبعیض می شود. افزایش سه برابری و پلکانی عوارض وج از کشور در لایحه بودجه ای که از ت به مجلس آمد در هفته های اخیر بازتاب های زیادی در میان عموم مردم داشت. بازتاب هایی که چندان مثبت نبود. در این راستا دیروز سقف درآمد ت از عوارض وج از کشور به تصویب رسید؛ بر اساس تصمیم روز اعضای کمیسیون تلفیق، پیش بینی می شود ت در سال ۹۷ از محل عوارض وج از کشور، ۱۱۷۶ میلی. یکی از مخاطبان پرسیده چرا عوارض بزرگراهی به صورت دستی دریافت می شود و مردم، پشت گیت ها معطل پرداخت عوارض می مانند. نمایندگان مجلس در مصوبه ای زائرین اربعین را از پرداخت عوارض وج معاف د و مقرر د نرخ عوارض وج برای سفرهای زیارتی بدون تغییر بماند. راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که شنیده شده قرار است از بزرگراه ها عوارض دریافت شود، تأکید کرد: خیر. طبق قانون فقط از آزادراه ها عوارض دریافت می شود. بنا به گفته ی مرکز تحقیقات بیماری htlv1 در اروپا، بیش از 95 درصد ار مردم گرفتار شده به این بیماری زندگی عادی ای تا پایان عمر تجربه خواهند کرد و درگیر مشکلات مربوط به این بیماری نخواهند شد. لذا آمار افراد مبتلا به این بیماری که درگیر عوارض ناشی از آن می شوند به قدری کم است که نمی تواند نگرانی بابت آینده ایجاد نماید. منبع سایت : http://www.htlv1.eu در پی برخی تماس های مردمی و ارسال پیام های متعدد مخاطبان به سامانه "الواقتصادآنلاین" در خصوص مشکلات پیش آمده در بخش پرداخت عوارض صدور پروانه ساختمانی به سازمان تامین اجتماعی، معاون دفتر برنامه ریزی بودجه… ایرنا نوشت: سخنگوی فرا یون امید مجلس شورای ی گفت: عوارض وج از کشور همانند عوارض وجی برای مسافران عتبات عالیات نباید افزایش یابد زیرا این افزایش سبب دودستگی و تبعیض می شود. با سلام به همکاران گرامی با توجه به اخذ عوارض ب و پیشه از داروخانه های شهرستان خمین , مراتب توسط انجمن داروسازان اراک به اطلاع دبیر انجمن داروسازان تهران رسانده و نامه ذیل توسط ایشان به اعضاء کمیسیون مالیات و عوارض سازمان نظام پزشکی ارسال گردید. عوارض ب و پیشه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به معضل پسماند در استان های شمالی گفت: شوراها اختیار دارند عوارض وصول کنند و گردشگران باید عوارض بپردازند تا هزینه ها، صرف مدیریت پسماند و جمع آوری آن شود. نمایندگان مجلس در مصوبه ای عوارض مبلغ برق مصرفی را در بودجه ۹۷ به تصویب رساندند. عوارض باور ن ی پوشیدن !

عوارض باور ن ی پوشیدن !

در این مطلب نظر متخصصان پوست، ن و گوارش را در مورد مشکلات سلامتی که پوشی با خود به همراه می آورد، می خوانیم. اگر شما هم طرفدار این نیمچه شلوارهای چسبان هستید، بد نیست در ادامه این مطلب با مشکلاتی که ممکن است گریبان تان را بگیرد، آشنا شوید.
شاید باور ش سخت باشد که تنها یک پوشش می تواند تا این اندازه به سلامت افراد آسیب بزند، اما واقعیت این است که تحت فشار قراردادن پوست، اعصاب و اندام ها مشکلاتی جدی و ماندگار را برای شما به همراه می آورد. با احترام ، براساس تبصره 2 ماده 117 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه ایران که مقرر میدارد نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده از سال اول برنامه سالانه به میزان یک درصد افزایش یابد بنا به اعلام روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده کالا وخدمات عمومی از ابتدای سال 1391 از چهار درصد ( 4% ) به پنج درصد ( 5% ) افزایش ی. دبیر انجمن داروسازان ایران، برای پاسخگویی به سؤالات پزشکی مخاطبان، مهمان دوازدهمین قسمت از برنامه «مطب مجازی» خبرگزاری فارس بود و به سوالاتی در زمینه عوارض و مصرف داروها در دوران شیردهی، عوارض داروهای مسکن و... پاسخ داد.
در این مطلب به خود یی در و قرآن ، حکم خود یی ن متاهل و خود یی در می پردازیم خود یی در و قرآن ، حکم خود یی ن متاهل خود یی که از آن به استمناء یاد می شود از گناهان کبیره و حرام است و مجازات سنگینی دارد. و بهترین راه رهایی از استمنا و خود یی، ازدواج شرعی (دائم یا موقت) با شرایط خاص آن که در رساله های عملیه بیان شده است می باشد. اگر ازدواج ممکن نباشد با ورزش و روزه گرفتن و پر اوقات فراغت باید با این عمل مبارزه کرد تا افراد و جامعه از ضررهای جسمی و روحی و روانی آن در امان بمانند. خود یی در قرآن در توضیح این آیه باید بگوییم که در آیات قبل از این آیه خداوند متعال در توصف مؤمنان رستگار فرموده:
« وَ الَّذینَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حافِظُونَ (*) إِلاَّ عَلى‏ أَزْواجِهِمْ أَوْ ما مَلَکَتْ أَیْمانُهُمْ فَإِنَّهُمْ غَیْرُ مَلُومینَ (3) یعنی« مؤمنان رستگار، انی هستند که دامان خود را (از آلوده‏ شدن به بی عفتى) حفظ می کنند، مگر جنسى و ذاذی که با همسران و کنیزانشان دارند، که در بهره‏ گیرى از این موارد مشروع ملامت نمی ‏شوند.» طبق این آیه، ذاذ در هر قالبی غیر از ذاذ با همسران و کنیزان صورت بگیرد اعم از ( ، لواط و خود یی) نامشروع است. حکم خود یی ن متاهل با عرض سلام و خسته نباشید : حکم شخص متاهلی که از همسر خود دور است و گرفتار استمنا می شود چیست ؟ پاسخ: استمناء در فرض سؤال نیز حرام است و در حرمت استمناء فرقی بین متاهل و مجرد نمی باشد و نیز فرقی نمی کند متأهل از همسر خود دور باشد یانباشد، در تمام موارد استمناء حرام است. خود یی در احادیث و روایاتی از معصومین(ع) در مورد حرام بودن استمناء(خود یی) 1- صادق (ع) در باره مردی که با چها ایان می کند یا از راه با دست جنب می شود فرمود : این کارها و شبه آن هستند . 2– صادق (ع) فرمود : مردی را پیش حضرت علی(ع) آوردند که با خود بازی کرده (و به این طریق خود را می کرد)، حضرت آن قدر بر روی دست های او زدند که دستانش قرمز شد و سپس با بودجه بیت المال او را متأهل نمودند. 3- ابو بصیر گوید از صادق (ع) شنیدم که فرمود: خداوند در روز قیامت با سه گروه حرف نمی زند و به آنان نظر نمی کند و آنان را از گناهان پاکیزه نمی سازد و برای آنان عذ دردناک است ، یکی از آن گروه انی هستند که با خود نکاح (استمناء) کرده اند. 5- از صادق (ع) در باره خضخضه”( استمناء با دست) سؤال شد، در جواب فرمود: گناه بزرگی است که خداوند متعال در کتابش (قرآن) از آن نهی کرده است و ی که چنین کاری را انجام دهد مثل این است که با خود ازدواج کرده باشد و اگر من بدانم که ی این کار را انجام داده است با او غذا نمی خورم! سؤال کننده عرض کرد: ای پسر رسول خدا نهی خداوند متعال در کتابش را برای من بیان کنید ! حضرت فرمود: این آیه که می فرماید : ی که از غیر این (راه های مجاز های شرعی برای نیاز های خود) استفاده کند ظلم کرده است…. 6- اکرم (ص) فرمود: ی که با کف دست خود ازدواج کند (استمناء با دست) از رحمت خدا به دور است. این بخشی از روایاتی است که به خوبی دل بر ناپسند بودن و حرمت استمناء و خود یی دارد. حکم شرعى استمناء آیت الله سیستانی: سؤال: حکم شرعى استمناء چیست ؟ آیا کفاره دارد؟ پاسخ: حرام و گناه کبیره است،ولى کفاره ندارد وحکم آن این است که باید براى ومانند آن غسل نماید وواجب است که توبه نماید واز این کار دست بردارد. سؤال: گناه استمنا چگونه بخشیده مى شود ؟ و چگونه مى توان از آن خوددارى کرد ؟ پاسخ: با توبه بخشیده مى شود و با اراده و همت مى توان از آن جلوگیرى کرد . سؤال: انى که قادر به ازدواج دائم و موقت نیستند آیا مى توانند به استمناء ء کنند ؟ پاسخ: استمناء حرام و گناه است . و تنها راه مشروع براى ى غریزه ازدواج اس مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران با بیان اینکه پرداخت عوارض توسط شهروندان تا سال ۸۵بین ۲۰تا ۲۵درصد بود از افزایش دو برابری پرداخت عوارض توسط شهروندان در یک دهه گذشته خبرداد. در این مطلب به خود یی در و قرآن ، حکم خود یی ن متاهل و خود یی در می پردازیم خود یی در و قرآن ، حکم خود یی ن متاهل   خود یی که از آن به استمناء یاد می شود از گناهان کبیره و حرام است و مجازات سنگینی دارد. و بهترین راه رهایی از استمنا و خود یی، ازدواج شرعی (دائم یا موقت) با شرایط خاص آن که در رساله های عملیه بیان شده است می باشد. اگر ازدواج ممکن نباشد با ورزش و روزه گرفتن و پر اوقات فراغت باید با این عمل مبارزه کرد تا افراد و جامعه از ضررهای جسمی و روحی و روانی آن در امان بمانند.   خود یی در قرآن در توضیح این آیه باید بگوییم که در آیات قبل از این آیه خداوند متعال در توصف مؤمنان رستگار فرموده:
« وَ الَّذینَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حافِظُونَ (*) إِلاَّ عَلى‏ أَزْواجِهِمْ أَوْ ما مَلَکَتْ أَیْمانُهُمْ فَإِنَّهُمْ غَیْرُ مَلُومینَ (3) یعنی« مؤمنان رستگار، انی هستند که دامان خود را (از آلوده‏ شدن به بی عفتى) حفظ می کنند، مگر جنسى و ذاذی که با همسران و کنیزانشان دارند، که در بهره‏ گیرى از این موارد مشروع ملامت نمی ‏شوند.» طبق این آیه، ذاذ در هر قالبی غیر از ذاذ با همسران و کنیزان صورت بگیرد اعم از ( ، لواط و خود یی) نامشروع است.   حکم خود یی ن متاهل با عرض سلام و خسته نباشید : حکم شخص متاهلی که از همسر خود دور است و گرفتار استمنا می شود چیست ؟ پاسخ: استمناء در فرض سؤال نیز حرام است و در حرمت استمناء فرقی بین متاهل و مجرد نمی باشد و نیز فرقی نمی کند متأهل از همسر خود دور باشد یانباشد، در تمام موارد استمناء حرام است.   خود یی در احادیث و روایاتی از معصومین(ع) در مورد حرام بودن استمناء(خود یی) 1- صادق (ع) در باره مردی که با چها ایان می کند یا از راه با دست جنب می شود فرمود : این کارها و شبه آن هستند . 2– صادق (ع) فرمود : مردی را پیش حضرت علی(ع) آوردند که با خود بازی کرده (و به این طریق خود را می کرد)، حضرت آن قدر بر روی دست های او زدند که دستانش قرمز شد و سپس با بودجه بیت المال او را متأهل نمودند. 3- ابو بصیر گوید از صادق (ع) شنیدم که فرمود: خداوند در روز قیامت با سه گروه حرف نمی زند و به آنان نظر نمی کند و آنان را از گناهان پاکیزه نمی سازد و برای آنان عذ دردناک است ، یکی از آن گروه انی هستند که با خود نکاح (استمناء) کرده اند. 5- از صادق (ع) در باره خضخضه”( استمناء با دست) سؤال شد، در جواب فرمود: گناه بزرگی است که خداوند متعال در کتابش (قرآن) از آن نهی کرده است و ی که چنین کاری را انجام دهد مثل این است که با خود ازدواج کرده باشد و اگر من بدانم که ی این کار را انجام داده است با او غذا نمی خورم! سؤال کننده عرض کرد: ای پسر رسول خدا نهی خداوند متعال در کتابش را برای من بیان کنید ! حضرت فرمود: این آیه که می فرماید : ی که از غیر این (راه های مجاز های شرعی برای نیاز های خود) استفاده کند ظلم کرده است…. 6- اکرم (ص) فرمود: ی که با کف دست خود ازدواج کند (استمناء با دست) از رحمت خدا به دور است. این بخشی از روایاتی است که به خوبی دل بر ناپسند بودن و حرمت استمناء و خود یی دارد.   حکم شرعى استمناء آیت الله سیستانی: سؤال: حکم شرعى استمناء چیست ؟ آیا کفاره دارد؟ پاسخ: حرام و گناه کبیره است،ولى کفاره ندارد وحکم آن این است که باید براى ومانند آن غسل نماید وواجب است که توبه نماید واز این کار دست بردارد. سؤال: گناه استمنا چگونه بخشیده مى شود ؟ و چگونه مى توان از آن خوددارى کرد ؟ پاسخ: با توبه بخشیده مى شود و با اراده و همت مى توان از آن جلوگیرى کرد . سؤال: انى که قادر به ازدواج دائم و موقت نیستند آیا مى توانند به استمناء ء کنند ؟ پاسخ: استمناء حرام و گناه است . و تنها راه مشروع براى ى غریزه ازدواج اس همان طور که در مسافت های بین شهری در جاده ها عوارضی پرداخت میکنیم‚ برای وج از کشور هم مسافر موظف است عوارض وج از کشور را پرداخت کند. عوارض وج از کشور شامل مسافران هوایی‚ زمینی و دریایی میباشد که نرخ های آن ها متفاوت است. عوارض وج از کشور به صورت هوایی 75000 تومان است. پرداخت این عوارض فقط مختص ایرلاین های ایرانی نیست و شهروندانی که قصد وج از کشور یا ایرلاین های خارجی دارند باید مبلغ ارزی به منظور هزینه های مبنی بر فرودگاهی پرداخت کنند. روش پرداخت به صورت شعب بانک ملی و روش دوم پرداخت از دستگاه های خ ر مستقر در فرودگاه انجام میشود. به یاد داشته باشید وج از کشور باید حدقل 30 دقبقه بعد از پرداخت آنلاینی عوارض صورت گیرد. در فرم پرداخت آنلاین عوارض وارد شماره ملی، آدرس ایمیل معتبر و شماره تلفن همراه ا امی است و امکان تغییر اطلاعات پس از پرداخت وجود ندارد این روزها بسیاری از افراد به فکر مصرف داروهای ملین هستند تا به کمک آنها وزن شان کاهش یابد، غافل از این که چنین داروهایی عوارض متعددی نیز ی گذارد.
آنهایی که اضافه وزن دارند و چاق هستند فقط به کاهش وزن و لاغر شدن فکر می کنند. برای بعضی هم خیلی مهم نیست، این کاهش وزن چطور ایجاد می شود. برای همین بارها دیده ایم و می بینیم که افراد از روش. نخستین عارضه دگزامتازون ، پوکی استخوان به دلیل کاهش رسوب کلسیم در استخوان است افزایش فشار خون ، ورم بافتهای بدن ، مشکلات بینایی از قبیل کاهش بینایی ، آب مروارید ، آب سیاه ، خونریزی گوارشی ، اختلالات شدید هورمونی ، و صدمات غده فوق کلیه از دیگر عوارض دگزامتازون است لیست عوارض دگزامتازون وسیعتر از این چند کلمه است اما همین چند کلمه به خوبی شدت عوارض دگزامتازون را بیان میکند مهر نوشت: معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در واکنش به اعمال عوارض ۵۰درصدی طرح lez برای خوردوهای هیبریدی که سال گذشته از پرداخت هر گونه عوارض معاف بودند، اعلام کرد: ما هم در سازمان محیط زیست… دبیر علمی انجمن جراحان پلاستیک و ترمیمی چشم ایران گفت: بیشترین عوارض چشمی ناشی از تزریق و یا جراحی های ابرو، پلک و گونه است. میزان نوشت: یک متخصص پوست و مو توضیحاتی را در رابطه با عوارض تاتو ارائه کرد. همشهری آنلاین: موکول بارداری به سنین بالاتر، خطر تجربه عوارض حاملگی را بیشتر می کند. موکول بارداری به سنین بالاتر، خطر تجربه عوارض حاملگی را بیشتر می کند. عضو هیئت رئیسه فرا یون امید نسبت به افزایش عوارض وج مسافران واکنش نشان داد. حذف عوارض وج از کشور در مرز شلمچه از سوی سازمان منطقه آزاد اروند تکذیب شد. یک متخصص پوست و مو توضیحاتی را در رابطه با عوارض تاتو ارائه کرد. اخذ عوارض بالا در آزادراه حرم تا حرم بدون هیچگونه امکاناتی از جمله پمپ بنزین موجب تعجب گردشگران شد. بر اساس لایحه بودجه 97 عوارض وج از کشور برای هر ایرانی مبلغ 220 هزار تومان تعیین شد. طرح رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با عنوان " ا ام شهرداری تهران به محاسبه و صدور فرم های اعلام عوارض سیستمی و اجتناب از محاسبه و اعلام شفاهی و یا دستی فرم های عوارض" تصویب شد. اخذ عوارض 12 هزار تومانی در آزادراه حرم تا حرم بدون هیچگونه امکاناتی از جمله پمپ بنزین موجب تعجب گردشگران شد. جماران نوشت: اعضای شورای شهر تهران لایحه تعیین نرخ عوارض تردد در محدوده مرکزی شهر را تصویب د. سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ گفت:طبق مصوبه کمیسیون زائران اربعین از پرداخت عوارض معاف شدند. قسمت دوم 7- عوارض دهانی در بیماران دیابتی بخصوص انی که کنترل قند خون مناسبی ندارند عوارض دهانی متعددی ممکن است ایجاد شود. بیشتر این بیماران از وجود این عوارض ناآگاه هستند، بنابراین وظیفه دندانپزشک است که در این زمینه به بیمار آموزش دهد و آنها را جهت پیگری درمان تشویق کند (35) میزان نوشت: یک متخصص پوست و مو توضیحاتی را در رابطه با عوارض تاتو ارائه کرد. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به منظور بررسی مسائل و مشکلات شهرستان عسلویه از جمله مشکلات عوارض آلایندگی وارد شهرستان عسلویه شد. نتیجه یک مطالعه جدید نشان می دهد اگر افرادی همچون کارمندان مجبور به نشستن طولانی مدت هستند، برای مقابله با عوارض این کم تحرکی باید هر نیم ساعت از جای خود برخیزند و اندکی راه بروند. رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران گفت:« در افزایش عوارض وج از کشور نیز نوعی بدسلیقگی اعمال شده و نشان خوبی برای فعالان اقتصادی نیست.» رئیس کمیسیون عمران مجلس با غیرقانونی خواندن اخذ عوارض جاده ای پس از اتمام زمان مقرر گفت: کمیسیون عمران مجلس افزایش نرخ عوارض جاده ای بدون ارتقای خدمات رفاهی را بررسی می کند. نمایندگان مجلس میزان دریافت عوارض بابت ده فروشی هر نخ سیگار از تولیدکنندگان و واردکنندگان را تعیین د. نمایندگان مجلس در مصوبه ای عوارض هشت درصدی مبلغ برق مصرفی را در بودجه ۹۷ به تصویب رساندند که طبق گفته های مدیرعامل توانیر این مساله برای ی ان سازی دریافت عوارض از مشترکان مناطق مختلف است.