عوارض و مشکلات استمناء خود ئی

به نقل از خبرگزاریها در مورد عوارض و مشکلات استمناء خود ئی : یه عده از دوستان خواستن روشی با استفاده از داروهای مطمئن گیاهی ارائه بدم تا از این طریق راحتتر بتونن گناه کبیره استمناء رو ترک کرده و عوارض جسمی حاصل از اون رو جبران کنن. بنده هم با جستجویی که از این منبع چندتا دَم ی پیدا که بسیار مفید هستن. اضافه می کنم که ارائه دهنده این دم ی ها ارجمند آقای روازاده هست که واقعاً متخصص در اینجور مسائ. نمایندگان نسبت به افزایش عوارض اتوبانها اعتراض داشتند که راه در پاسخ اشاره داشت که عوارض اتوبانها مرتبط با بخش خصوصی است قزوین- دادستان قزوین دریافت عوارض در آزادراه قزوین به زنجان را به دلیل مشکلات ایمنی جاده ممنوع کرد تا مدعی العموم به مطالبات عمومی وارد شده باشد. یک جمله ای را یک بار علی مطهری گفت و به نظر من جمله درستی اومد. ایشون گفتن : " که اگر عوارض تصمیمات اقتصادی خودش را در میان مدت نشان می دهد عوارض تصمیمات فرهنگی در بلند مدت خود رو نشون می دهند و زمان لازم برای رفع آنها هم همین تناسب را دارد" . عضو شورای ی شهر تهران پیشنهاد داد که از خودروهایی که به تهران می آیند عوارض گرفته شود.
دیر شام خوردن عوارض زیادی در پی دارد که در این مقاله به یکی از عیب ترین این عوارض اشاره می کنیم. فرآیند «تامین مالی پایتخت از طریق دریافت عوارض شهری»، فشار هزینه های تهران را به کم درآمدها و نان مناطق جنوبی تحمیل کرده است. چارچوب «عوارض نوسازی» در پایتخت - نوع سالم و پایدار عوارض شهری - سه اشکال قدیمی دارد ما همیشه برحسب عادت در صورت بروز بیماری به مراجعه می کنیم و نیز طبق وظیفه خود نسخه ای را برای ما تجویز می کند. با هفت دارویی که عوارض جانبی جدی دارند آشنا شوید! اما آیا می دانید بسیاری از داروهای تجویزی دارای عوارض جانبی خطرناکی هستند؟ عوارض جانبی داروها یکی از علل اصلی مرگ و […] نوشته با هفت دارویی که عوارض جانبی جدی دارند آشنا شو. چند روزی ست صنف قصاب م آباد به علت افزایش صد درصدی نرخ عوارض ذبح دام به عبارت هر راس از ۷۰ هزارتومان به ۱۰۰ هزار و هر راس از ۱۰هزار تومان به ۲۰ هزار تومان از مراجعه به کشتارگاه دام خوداری می کنند که همین امر باعث بروز مشکلات جدی برای قصابان و مردم در سطح شهر گردیده است. غریزه و خود ییغریزه یکی از قویترین غرایز در بشر است، در جامعه ما، ما بین بلوغ در دختران و پسران تا سن ازدواج در بسیاری از موارد شاید ۱۰ سال فاصله باشد، چگونگی گذراندن این دوران در افراد مختلف متفاوت است،گاهی غریزه در فرد بسیار شدید و آزار دهنده است و فرد اقدام به خود یی می کند و در بعضی موارد نیز این غریزه چندان شدید نیست.خود ی مرض تنهایی نامیده شده است. این مطلب به خوبی نشان می دهد که تنهایی یکی از زمینه های اصلی ابتلای فرد به خود یی است. تنهایی یعنی درهم ش تن پیوندهای ارتباطی خودمان با دیگران.
جلوگیری از خود یی
خود یی در بلند مدت می تواند صدمات سنگین و حتی در بعضی مواقع جبران ناپذیری به شخص عامل بزند، هر چند بدلیل آنکه سن انجام خود یی معمولاً در دوران نوجوانی و جوانی است اکثر مشکلات جسمی و  عوارض روحی پس از ترک خود یی  از بین میروند. انجام این عمل هم در ادیان مختلف (مخصوصاً ) نهی شده است و هم بر اساس نظر بسیاری از پزشکان انجام این عمل صدمات جسمی و روحی به انسان میزند، پس ترک آن واجب است.خطرات خود یی در دخترانخود یی در دختران عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت و در صورتی که به صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می شود و مانند هر اعتیادی ، روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد و زمانی که فردی اقدام به خود یی می کند خیلی سریع فاز هیجان اتفاق می افتد و جنبه های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح را دریافت نمی کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود و بعد از ازدواج در یک رابطه شویی .دیگر تحریک نمی شود و در به رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خود یی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به برسد و به هنگام به همسر خود به یاد رفتارهای خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به برسد.»
اطلاع رسانی و باور های غلط در مورد استمناءبایستی اطلاع رسانی صحیح به افراد جامعه شود تا زندگی سالم و به دور از تنشی داشته باشند . بسیاری از جوانان جامعه ما به دلیل ارتکاب به عمل خود یی دچار ناراحتی های روحی و روانی می شوند و به دلیل نداشتن اطلاعات دقیق و صحیح ممکن است دست به اعمال نادرستی از جمله خودکشی یا ترک ازدواج برنند که این افراد نیاز به مشاوره دارند . ممکن است این تصور وجود داشته باشد که استمناء به مقدار کم نه تنها مضر نیست که شاید با کاهش فشار سودمند هم باشد.(حتی گروهی از پزشکان، بخصوص در مقالات غربی چنین عقیدهای را ارائه کرده اند). ولی بایدتوجه داشت که شرب الکل در دین حرام میباشد، حتی به مقدار کم.
در حالی که پزشکان مقدار کم الکل را مضر نمیدانند. ولی انسان پس از درک لذت آن، بدلیل زیاده طلبی ، به مقادیر کم راضی نیست. به همین صورت عمل استمناء و خود ئی نیز بتدریج با زیاده طلبی در لذت و ء ، و بتدریج با افزایش و استمرار آن تبدیل به اعتیاد روحی میگردد. بطوری که بسیاری از جوانان با علم به مضرات آن و تمایل شدید به ترک، وحتی پشیمانی شدید و انزجار پس از انجام استمناء، قادر به ترک آن نیستند.

جلوگیری از خود ییراههای موثر زیادی برای جلوگیری از خود یی و ترک آن وجود دارد . سه نکته ی مهم مشترک برای درمان میان همه ی عادات از جمله خود یی وجود داردیک : در درمان هر بیماری یا ترک هر عادت، مهم ترین قسمت عزم و اراده ی فرد برای درمان و ترک عادت است.دو : عدم یأس و ناامیدی برای ترک و ایمان به علاج آن.سه : در نظر گرفتن زمان برای ترک و درمان.در ادامه بخوانیدبهترین روش ترک خود یی سخنگوی فرا یون امید مجلس شورای ی گفت: عوارض وج از کشور همانند عوارض وجی برای مسافران عتبات عالیات نباید افزایش یابد زیرا این افزایش سبب دودستگی و تبعیض می شود. افزایش سه برابری و پلکانی عوارض وج از کشور در لایحه بودجه ای که از ت به مجلس آمد در هفته های اخیر بازتاب های زیادی در میان عموم مردم داشت. بازتاب هایی که چندان مثبت نبود. در این راستا دیروز سقف درآمد ت از عوارض وج از کشور به تصویب رسید؛ بر اساس تصمیم روز اعضای کمیسیون تلفیق، پیش بینی می شود ت در سال ۹۷ از محل عوارض وج از کشور، ۱۱۷۶ میلی. نمایندگان مجلس در مصوبه ای زائرین اربعین را از پرداخت عوارض وج معاف د و مقرر د نرخ عوارض وج برای سفرهای زیارتی بدون تغییر بماند. در این اینفوگرافیک(تصویر خبر) زیر مبلغ مالیات یا عوارض وج از کشور در برخی کشورهای دنیا را در مقایسه با قیمت عوارض وج پیش بینی شده در بودجه سال ۹۷ ایران می بینید. دیابت، بیماری مزمن و شایعی است که در درازمدت می تواند عوارض جدی و مهمی در بافت های مختلف بدن ایجاد کند. از این میان عوارض کلیوی ـ کبدی و قلبی ـ عروقی ناشی از این بیماری اهمیت ویژه ای دارد. وقتی کلیه و قلب, دچار عوارض دیابت می شود دیابت، شایع ترین علت عمده نارسایی کلیوی است و […] حکم استمناء در ماه رمضان هنگام روزه چیست؟

خود یی این کار حرام وگناه کبیره است وروزه را باطل می کندو قضا وکفاره افطار عمدی دارد.
بنابراحتیاط مستحب کفاره جمع دارد؛ یعنی ۶۰ روز روزه گرفتن وسیر ۶۰ نفر فقیر .
ادامه مطلب معمولاً چاق ها به علت اضافه وزن، طبعاً به تنگی نفس، کم حوصلگی، عصبانیت، عدم تحرّک، کندی در کارها و یک بی حالی مخصوصی دچار می شوند. عوارض پرخوری را می دانید ؟ اما یکی از مهمترین عوارض ناگوار چاقی حاصل از پُرخوری و بدخوری، زیاد شدن چربی خون و در پی آن، نارسایی شریان […] درآمد عوارض وج مسافر از کشوردرآمدهای غیر مستقیم ت از عواض و مالیات درحالی از سوی بانک مرکزی اعلام شده که در هشت ماهه نخست سال 95،رقمی از این درآمد به عوارض وج مسافر از مرزهای کشور اختصاص دارد.در این میان 200 میلیارد تومان درآمد از طریق ب عوارض از وج مسافر از کشور نصیب ت شده استکه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 6.5 درصد رشد را نشان می ده. معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: حذف عوارض وج از مرز شلمچه در اختیارات استان نیست و نیازمند مصوبه ت است. معاون سازمان محیط زیست در واکنش به اعمال عوارض ۵۰درصدی طرح lez برای خودروهای هیبریدی که سال گذشته از پرداخت هرگونه عوارض معاف بودند گفت: اعتراض مان را به شورای عالی ترافیک ارائه می کنیم. نمایندگان در جریان بررسی بخش درآمدی زائرین اربعین را از پرداخت عوارض وج معاف د. همشهری آنلاین: زایمان زودرس عوارض پزشکی برای نوزادان در پی دارد، یکی از عوارض جدی که زایمان زودرس می تواند به وجود آورد، فلج مغزی نوزادان است. هرچند افزایش نرخ عوارض وجی در زمان بررسی لایحه بودجه ۹۷ در مجلس جنجال های بسیاری به پا کرد، هنگام تصویب در مجلس از قلم رسانه ها افتاد و پس از تصویب آن توسط نمایندگان در اواسط فروردین، از سوی ت در بحبوحه افزایش نرخ ارز و گرانی های فرودین ماه ابلاغ شد. یکی از مهمترین اعضای بدن برای سلامتی دستگاه گردش خون و پا ازی مواد سمی از بدن طحال است، اما گاهی بدون علائم مشهود این عضو بزرگ شده و باعث مشکلات سلامتی در بدن می شود. چرا طحال بزرگ می شود؟ + عوارض و علائمبزرگ شدن طحال معمولاٌ بدون علائم بارز دربدن اتفاق می افتد و عده زیادی از بیماران از مشکل خود مطلع نیستند.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] سرطان وقتی رخ می دهد که سلول های بدن به صورت غیرطبیعی و غیرقابل کنترل تکثیر شوند. شیمی درمانی به وسیله جلوگیری از تقسیم و تکثیر سلول های سرطانی موجب ت یب این روند می شود. داروهای شیمی درمانی از طریق خون به سلول های سرطانی و تمام قسمت های بدن منتقل می شوند. این داروها روی سلول های سالم هم اثر ت یبی دارند که به صورت عوارض جانبی بروز می ک. دبیر انجمن داروسازان ایران، برای پاسخگویی به سؤالات پزشکی مخاطبان، مهمان دوازدهمین قسمت از برنامه «مطب مجازی» خبرگزاری فارس بود و به سوالاتی در زمینه عوارض و مصرف داروها در دوران شیردهی، عوارض داروهای مسکن و... پاسخ داد. بر اساس مصوبه شورای اقتصاد، نرخ عوارض شش محصول صادراتی دامی تغییر و نرخ عوارض صادراتی ۲ محصول کشاورزی حذف شد. مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران با بیان اینکه پرداخت عوارض توسط شهروندان تا سال ۸۵بین ۲۰تا ۲۵درصد بود از افزایش دو برابری پرداخت عوارض توسط شهروندان در یک دهه گذشته خبرداد.
در این مطلب به خود یی در و قرآن ، حکم خود یی ن متاهل و خود یی در می پردازیم خود یی در و قرآن ، حکم خود یی ن متاهل خود یی که از آن به استمناء یاد می شود از گناهان کبیره و حرام است و مجازات سنگینی دارد. و بهترین راه رهایی از استمنا و خود یی، ازدواج شرعی (دائم یا موقت) با شرایط خاص آن که در رساله های عملیه بیان شده است می باشد. اگر ازدواج ممکن نباشد با ورزش و روزه گرفتن و پر اوقات فراغت باید با این عمل مبارزه کرد تا افراد و جامعه از ضررهای جسمی و روحی و روانی آن در امان بمانند. خود یی در قرآن در توضیح این آیه باید بگوییم که در آیات قبل از این آیه خداوند متعال در توصف مؤمنان رستگار فرموده:
« وَ الَّذینَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حافِظُونَ (*) إِلاَّ عَلى‏ أَزْواجِهِمْ أَوْ ما مَلَکَتْ أَیْمانُهُمْ فَإِنَّهُمْ غَیْرُ مَلُومینَ (3) یعنی« مؤمنان رستگار، انی هستند که دامان خود را (از آلوده‏ شدن به بی عفتى) حفظ می کنند، مگر جنسى و ذاذی که با همسران و کنیزانشان دارند، که در بهره‏ گیرى از این موارد مشروع ملامت نمی ‏شوند.» طبق این آیه، ذاذ در هر قالبی غیر از ذاذ با همسران و کنیزان صورت بگیرد اعم از ( ، لواط و خود یی) نامشروع است. حکم خود یی ن متاهل با عرض سلام و خسته نباشید : حکم شخص متاهلی که از همسر خود دور است و گرفتار استمنا می شود چیست ؟ پاسخ: استمناء در فرض سؤال نیز حرام است و در حرمت استمناء فرقی بین متاهل و مجرد نمی باشد و نیز فرقی نمی کند متأهل از همسر خود دور باشد یانباشد، در تمام موارد استمناء حرام است. خود یی در احادیث و روایاتی از معصومین(ع) در مورد حرام بودن استمناء(خود یی) 1- صادق (ع) در باره مردی که با چها ایان می کند یا از راه با دست جنب می شود فرمود : این کارها و شبه آن هستند . 2– صادق (ع) فرمود : مردی را پیش حضرت علی(ع) آوردند که با خود بازی کرده (و به این طریق خود را می کرد)، حضرت آن قدر بر روی دست های او زدند که دستانش قرمز شد و سپس با بودجه بیت المال او را متأهل نمودند. 3- ابو بصیر گوید از صادق (ع) شنیدم که فرمود: خداوند در روز قیامت با سه گروه حرف نمی زند و به آنان نظر نمی کند و آنان را از گناهان پاکیزه نمی سازد و برای آنان عذ دردناک است ، یکی از آن گروه انی هستند که با خود نکاح (استمناء) کرده اند. 5- از صادق (ع) در باره خضخضه”( استمناء با دست) سؤال شد، در جواب فرمود: گناه بزرگی است که خداوند متعال در کتابش (قرآن) از آن نهی کرده است و ی که چنین کاری را انجام دهد مثل این است که با خود ازدواج کرده باشد و اگر من بدانم که ی این کار را انجام داده است با او غذا نمی خورم! سؤال کننده عرض کرد: ای پسر رسول خدا نهی خداوند متعال در کتابش را برای من بیان کنید ! حضرت فرمود: این آیه که می فرماید : ی که از غیر این (راه های مجاز های شرعی برای نیاز های خود) استفاده کند ظلم کرده است…. 6- اکرم (ص) فرمود: ی که با کف دست خود ازدواج کند (استمناء با دست) از رحمت خدا به دور است. این بخشی از روایاتی است که به خوبی دل بر ناپسند بودن و حرمت استمناء و خود یی دارد. حکم شرعى استمناء آیت الله سیستانی: سؤال: حکم شرعى استمناء چیست ؟ آیا کفاره دارد؟ پاسخ: حرام و گناه کبیره است،ولى کفاره ندارد وحکم آن این است که باید براى ومانند آن غسل نماید وواجب است که توبه نماید واز این کار دست بردارد. سؤال: گناه استمنا چگونه بخشیده مى شود ؟ و چگونه مى توان از آن خوددارى کرد ؟ پاسخ: با توبه بخشیده مى شود و با اراده و همت مى توان از آن جلوگیرى کرد . سؤال: انى که قادر به ازدواج دائم و موقت نیستند آیا مى توانند به استمناء ء کنند ؟ پاسخ: استمناء حرام و گناه است . و تنها راه مشروع براى ى غریزه ازدواج اس در این مطلب به خود یی در و قرآن ، حکم خود یی ن متاهل و خود یی در می پردازیم خود یی در و قرآن ، حکم خود یی ن متاهل   خود یی که از آن به استمناء یاد می شود از گناهان کبیره و حرام است و مجازات سنگینی دارد. و بهترین راه رهایی از استمنا و خود یی، ازدواج شرعی (دائم یا موقت) با شرایط خاص آن که در رساله های عملیه بیان شده است می باشد. اگر ازدواج ممکن نباشد با ورزش و روزه گرفتن و پر اوقات فراغت باید با این عمل مبارزه کرد تا افراد و جامعه از ضررهای جسمی و روحی و روانی آن در امان بمانند.   خود یی در قرآن در توضیح این آیه باید بگوییم که در آیات قبل از این آیه خداوند متعال در توصف مؤمنان رستگار فرموده:
« وَ الَّذینَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حافِظُونَ (*) إِلاَّ عَلى‏ أَزْواجِهِمْ أَوْ ما مَلَکَتْ أَیْمانُهُمْ فَإِنَّهُمْ غَیْرُ مَلُومینَ (3) یعنی« مؤمنان رستگار، انی هستند که دامان خود را (از آلوده‏ شدن به بی عفتى) حفظ می کنند، مگر جنسى و ذاذی که با همسران و کنیزانشان دارند، که در بهره‏ گیرى از این موارد مشروع ملامت نمی ‏شوند.» طبق این آیه، ذاذ در هر قالبی غیر از ذاذ با همسران و کنیزان صورت بگیرد اعم از ( ، لواط و خود یی) نامشروع است.   حکم خود یی ن متاهل با عرض سلام و خسته نباشید : حکم شخص متاهلی که از همسر خود دور است و گرفتار استمنا می شود چیست ؟ پاسخ: استمناء در فرض سؤال نیز حرام است و در حرمت استمناء فرقی بین متاهل و مجرد نمی باشد و نیز فرقی نمی کند متأهل از همسر خود دور باشد یانباشد، در تمام موارد استمناء حرام است.   خود یی در احادیث و روایاتی از معصومین(ع) در مورد حرام بودن استمناء(خود یی) 1- صادق (ع) در باره مردی که با چها ایان می کند یا از راه با دست جنب می شود فرمود : این کارها و شبه آن هستند . 2– صادق (ع) فرمود : مردی را پیش حضرت علی(ع) آوردند که با خود بازی کرده (و به این طریق خود را می کرد)، حضرت آن قدر بر روی دست های او زدند که دستانش قرمز شد و سپس با بودجه بیت المال او را متأهل نمودند. 3- ابو بصیر گوید از صادق (ع) شنیدم که فرمود: خداوند در روز قیامت با سه گروه حرف نمی زند و به آنان نظر نمی کند و آنان را از گناهان پاکیزه نمی سازد و برای آنان عذ دردناک است ، یکی از آن گروه انی هستند که با خود نکاح (استمناء) کرده اند. 5- از صادق (ع) در باره خضخضه”( استمناء با دست) سؤال شد، در جواب فرمود: گناه بزرگی است که خداوند متعال در کتابش (قرآن) از آن نهی کرده است و ی که چنین کاری را انجام دهد مثل این است که با خود ازدواج کرده باشد و اگر من بدانم که ی این کار را انجام داده است با او غذا نمی خورم! سؤال کننده عرض کرد: ای پسر رسول خدا نهی خداوند متعال در کتابش را برای من بیان کنید ! حضرت فرمود: این آیه که می فرماید : ی که از غیر این (راه های مجاز های شرعی برای نیاز های خود) استفاده کند ظلم کرده است…. 6- اکرم (ص) فرمود: ی که با کف دست خود ازدواج کند (استمناء با دست) از رحمت خدا به دور است. این بخشی از روایاتی است که به خوبی دل بر ناپسند بودن و حرمت استمناء و خود یی دارد.   حکم شرعى استمناء آیت الله سیستانی: سؤال: حکم شرعى استمناء چیست ؟ آیا کفاره دارد؟ پاسخ: حرام و گناه کبیره است،ولى کفاره ندارد وحکم آن این است که باید براى ومانند آن غسل نماید وواجب است که توبه نماید واز این کار دست بردارد. سؤال: گناه استمنا چگونه بخشیده مى شود ؟ و چگونه مى توان از آن خوددارى کرد ؟ پاسخ: با توبه بخشیده مى شود و با اراده و همت مى توان از آن جلوگیرى کرد . سؤال: انى که قادر به ازدواج دائم و موقت نیستند آیا مى توانند به استمناء ء کنند ؟ پاسخ: استمناء حرام و گناه است . و تنها راه مشروع براى ى غریزه ازدواج اس همان طور که در مسافت های بین شهری در جاده ها عوارضی پرداخت میکنیم‚ برای وج از کشور هم مسافر موظف است عوارض وج از کشور را پرداخت کند. عوارض وج از کشور شامل مسافران هوایی‚ زمینی و دریایی میباشد که نرخ های آن ها متفاوت است. عوارض وج از کشور به صورت هوایی 75000 تومان است. پرداخت این عوارض فقط مختص ایرلاین های ایرانی نیست و شهروندانی که قصد وج از کشور یا ایرلاین های خارجی دارند باید مبلغ ارزی به منظور هزینه های مبنی بر فرودگاهی پرداخت کنند. روش پرداخت به صورت شعب بانک ملی و روش دوم پرداخت از دستگاه های خ ر مستقر در فرودگاه انجام میشود. به یاد داشته باشید وج از کشور باید حدقل 30 دقبقه بعد از پرداخت آنلاینی عوارض صورت گیرد. در فرم پرداخت آنلاین عوارض وارد شماره ملی، آدرس ایمیل معتبر و شماره تلفن همراه ا امی است و امکان تغییر اطلاعات پس از پرداخت وجود ندارد غریزه و خود ییغریزه یکی از قویترین غرایز در بشر است، در جامعه ما، ما بین بلوغ در دختران و پسران تا سن ازدواج در بسیاری از موارد شاید ۱۰ سال فاصله باشد، چگونگی گذراندن این دوران در افراد مختلف متفاوت است،گاهی غریزه در فرد بسیار شدید و آزار دهنده است و فرد اقدام به خود یی می کند و در بعضی موارد نیز این غریزه چندان شدید نیست.خود ی مرض تنهایی نامیده شده است. این مطلب به خوبی نشان می دهد که تنهایی یکی از زمینه های اصلی ابتلای فرد به خود یی است. تنهایی یعنی درهم ش تن پیوندهای ارتباطی خودمان با دیگران.
جلوگیری از خود یی
این عمل در بلند مدت می تواند صدمات سنگین و حتی در بعضی مواقع جبران ناپذیری به شخص عامل بزند، هر چند بدلیل آنکه سن انجام این عمل معمولاً در دوران نوجوانی و جوانی است اکثر مشکلات جسمی و روحی پس از ترک از بین میروند. انجام این عمل هم در ادیان مختلف (مخصوصاً ) نهی شده است و هم بر اساس نظر بسیاری از پزشکان انجام این عمل صدمات جسمی و روحی به انسان میزند، پس ترک آن واجب است.خطرات خود یی در دخترانخود یی در دختران عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت و در صورتی که به صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می شود و مانند هر اعتیادی ، روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد و زمانی که فردی اقدام به خود یی می کند خیلی سریع فاز هیجان اتفاق می افتد و جنبه های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح را دریافت نمی کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود و بعد از ازدواج در یک رابطه شویی .دیگر تحریک نمی شود و در به رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خود یی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به برسد و به هنگام به همسر خود به یاد رفتارهای خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به برسد.»
اطلاع رسانی و باور های غلط در مورد استمناءبایستی اطلاع رسانی صحیح به افراد جامعه شود تا زندگی سالم و به دور از تنشی داشته باشند . بسیاری از جوانان جامعه ما به دلیل ارتکاب به عمل خود یی دچار ناراحتی های روحی و روانی می شوند و به دلیل نداشتن اطلاعات دقیق و صحیح ممکن است دست به اعمال نادرستی از جمله خودکشی یا ترک ازدواج برنند که این افراد نیاز به مشاوره دارند . ممکن است این تصور وجود داشته باشد که استمناء به مقدار کم نه تنها مضر نیست که شاید با کاهش فشار سودمند هم باشد.(حتی گروهی از پزشکان، بخصوص در مقالات غربی چنین عقیدهای را ارائه کرده اند). ولی بایدتوجه داشت که شرب الکل در دین حرام میباشد، حتی به مقدار کم.
در حالی که پزشکان مقدار کم الکل را مضر نمیدانند. ولی انسان پس از درک لذت آن، بدلیل زیاده طلبی ، به مقادیر کم راضی نیست. به همین صورت عمل استمناء و خود ئی نیز بتدریج با زیاده طلبی در لذت و ء ، و بتدریج با افزایش و استمرار آن تبدیل به اعتیاد روحی میگردد. بطوری که بسیاری از جوانان با علم به مضرات آن و تمایل شدید به ترک، وحتی پشیمانی شدید و انزجار پس از انجام استمناء، قادر به ترک آن نیستند.

جلوگیری از خود ییراههای موثر زیادی برای جلوگیری از خود یی و ترک آن وجود دارد . سه نکته ی مهم مشترک برای درمان میان همه ی عادات از جمله خود یی وجود داردیک : در درمان هر بیماری یا ترک هر عادت، مهم ترین قسمت عزم و اراده ی فرد برای درمان و ترک عادت است.دو : عدم یأس و ناامیدی برای ترک و ایمان به علاج آن.سه : در نظر گرفتن زمان برای ترک و درمان.در ادامه بخوانیدبهترین روش ترک خود یی نخستین عارضه دگزامتازون ، پوکی استخوان به دلیل کاهش رسوب کلسیم در استخوان است افزایش فشار خون ، ورم بافتهای بدن ، مشکلات بینایی از قبیل کاهش بینایی ، آب مروارید ، آب سیاه ، خونریزی گوارشی ، اختلالات شدید هورمونی ، و صدمات غده فوق کلیه از دیگر عوارض دگزامتازون است لیست عوارض دگزامتازون وسیعتر از این چند کلمه است اما همین چند کلمه به خوبی شدت عوارض دگزامتازون را بیان میکند مهر نوشت: معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در واکنش به اعمال عوارض ۵۰درصدی طرح lez برای خوردوهای هیبریدی که سال گذشته از پرداخت هر گونه عوارض معاف بودند، اعلام کرد: ما هم در سازمان محیط زیست… یک متخصص تغذیه در خصوص عوارض مصرف شیر در افرادی که به این ماده غذایی حساسیت دارند توضیحاتی را ارائه داد. مهر نوشت: معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در واکنش به اعمال عوارض ۵۰درصدی طرح lez برای خوردوهای هیبریدی که سال گذشته از پرداخت هر گونه عوارض معاف بودند، اعلام کرد: ما هم در سازمان محیط زیست نسبت به این موضوع نگرانیم. معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با بیان اینکه مصرف ریتالین به بهانه امتحان توجیه علمی ندارد، به ایجاد عوارض جسمانی و روانی ناشی از مصرف این دارو تاکید کرد و گفت: عدم تعادل روحی و روانی و حالات زودگذر عاطفی، از عوارض کوتاه مدت این گونه مواد و داروها است. سه برابر شدن عوارض وج از کشور، سوژه طنز احمدرضا کاظمی در کانال بی قانون شده است. قائم مقام منطقه آزاد اروند گفت:حذف عوارض وج از کشور در مرز شلمچه صحت ندارد. تسنیم نوشت:بر اساس بخشنامه گمرکی، ۱۲ نوع مختلف عوارض ورودی توسط گمرک ایران اخذ می شود. حذف عوارض وج از کشور در مرز شلمچه از سوی سازمان منطقه آزاد اروند تکذیب شد. یک متخصص پوست و مو توضیحاتی را در رابطه با عوارض تاتو ارائه کرد. اخذ عوارض بالا در آزادراه حرم تا حرم بدون هیچگونه امکاناتی از جمله پمپ بنزین موجب تعجب گردشگران شد. هیأت عمومی دیوان عد اداری، مصوبه شورای ی یکی از ا، در خصوص دریافت عوارض از تبلیغات را باطل کرد. بر اساس لایحه بودجه 97 عوارض وج از کشور برای هر ایرانی مبلغ 220 هزار تومان تعیین شد. ایسنا نوشت: معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با بیان اینکه مصرف ریتالین به بهانه امتحان توجیه علمی ندارد، به ایجاد عوارض جسمانی و روانی ناشی از مصرف این دارو تاکید کرد و گفت: عدم تعادل روحی و روانی و حالات زودگذر عاطفی، از عوارض کوتاه مدت این گونه مواد و داروها است. طرح رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با عنوان " ا ام شهرداری تهران به محاسبه و صدور فرم های اعلام عوارض سیستمی و اجتناب از محاسبه و اعلام شفاهی و یا دستی فرم های عوارض" تصویب شد. یک پزشک عمومی با بیان اینکه پدیده تاتو طی سال های اخیر تغییر ماهیت داده است در خصوص عوارض این پدیده توضیحاتی را ارایه کرد. جماران نوشت: اعضای شورای شهر تهران لایحه تعیین نرخ عوارض تردد در محدوده مرکزی شهر را تصویب د. علی اصغریوسف نژاد گفت : ت در سال از محل عوارض وج از کشور ۱۲۰۰ میلیارد تومان درآمد خواهد داشت.