غبارروبی مضجع مطهر حضرت رضا علیه السلام با حضور انقلاب

به نقل از خبرگزاریها در مورد غبارروبی مضجع مطهر حضرت رضا علیه السلام با حضور انقلاب : همزمان با ماه ذی القعده و ایام زیارت مخصوص رضوی، مراسم غبارروبی مضجع شریف ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا (علیهماالسلام)، صبح امروز (پنجشنبه) با حضور انقلاب ی برگزار شد. مراسم غبارروبی و عطر افشانی حرم مطهر و مضجع شریف علی (علیه السلام) روزگذشته برگزار شد. مراسم غبارروبی و عطر افشانی حرم مطهر و مضجع شریف علی (علیه السلام) روزگذشته برگزار شد. غبارروبی مضجع مطهر حضرت رضا (علیه السلام)همزمان با ماه ذی القعده و ایام زیارت مخصوص رضوی، مراسم غبارروبی مضجع شریف ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا (علیهماالسلام)، صبح امروز (پنجشنبه) با حضور انقلاب ی برگزار شد. در این مراسم معنوی مراجع تقلید آیات عظام مکارم و وحید اسانی، و آیت الله مصباح یزدی، به همراه جمعی از علما، مسئولین و خانواده های ، جانبازان و ایثارگران استان اسان حضور داشتند.
همزمان با ماه ذی القعده و ایام زیارت مخصوص رضوی، مراسم غبارروبی مضجع شریف ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا (علیهماالسلام)، صبح امروز (پنجشنبه) با حضور انقلاب ی برگزار شد. حضرت آیت الله در اولین ساعات صبح امروز(چهارشنبه) در مرقد مطهر راحل و گ ار ی انقلاب ی و دفاع مقدس و شهیدان م ع حرم و حریم اهل بیت علیهم السلام حضور یافتند. هر ساله در آ ماه ذی القعدة الحرام، دل های شیعیان و مسلمانان جهان سوگوار و عزادار شهادت پیشوای نهم حضرت جواد علیه السلام است. آنان که در حریم آن همام در کاظمین شریف توفیق تشرّف دارند، در محضر آن یگانه دوران، حضور یافته و در جوار مضجع شریفش این مصیبت عظمی را به پیشگاه حضرت ولی عصر عجّل الله تعالی فرجه الشریف تسلیت می گویند. و دوستداران آن حضرت که سعادت همجواری مرقد مطهّر ایشان را در روز شهادت ندارند، هر کدام به نحوی با شرکت در مراسم عزاداری و سوگواری، ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت اظهار می دارند. در شهر مقدّس قم نیز، پیروان و عاشقان مولای جود و کَرَم جواد الائمه علیه السلام، در حرم مطهّر فرزند بلافصل آن بزرگوار حاضر شده و مصیبت این شهادت را به محضر ایشان تسلیت می گویند. آری! حرم با صفای زاده واجب عظیم موسی مبرقع علیه السلام فرزند بلافصل آن حضرت در سالروز شهادت پدر بزرگوارش، مملوّ از زائرانی است که با چشمانی گریان، مصیبت شهادت پیشوای خوبی ها را به محضر فرزندش، تسلیت عرض می کنند. و در میان زائران با صفای فرزند جواد الائمه علیه السلام، صبحگاهان بعد از طلوع آفتاب، هر ساله این حرم و صحن شریف، میزبان مرجع دلباخته اهل البیت علیهم السلام حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی است. همان فقیه بزرگواری که در پیام خود بمناسبت تکریم این زاده واجب عظیم می فرماید: «افتخار می کنم که یکی از خادمان این درگاه باشم.» امسال هم در سالروز شهادت آن همام علیه آلاف حیة و الثناء، معظم له با حضور در این حریم ملکوتی، مصیبت شهادت آن حضرت را به پیشگاه ولی عصر علیه السلام و زاده موسی مبرقع تسلیت گفتند. ایشان، پس از خواندن زیارت نامه و ، دست به دعا برداشته و برای تعجیل در فرج مولای جان ها زمان علیه السلام و عزّت و سربلندی و اصلاح امور مسلمانان و نابودی دشمنان دعا نمودند. زائرانی که متوجّه حضور این مرجع بزرگوار شده بودند، خود را در جوار مضجع مطهر زاده موسی مبرقع رسانده و در محضر ایشان، به یاد حضور در حرم شریف کاظمین با مرثیه سرایی و مصیبت خوانی ذاکر اهل البیت علیهم السلام به اظهار ارادت به پیشوای خود حضرت جواد علیه السلام پرداختند. پس از زیارت زاده موسی مبرقع، معظم له با جمعیت زائران به سمت مضجع نورانی چهل اختران حرکت می کنند و در کنار آن حرم ملکوتی، به و دعا مشغول می شوند. و دقایقی بعد، مرجع عالیقدر با گام هایی کوتاه و ذکری بر لب به سوی دیگر این حرم شریف که مرقد مطهر زاده زید علیه السلام است حرکت می کنند و در آنجا هم زیارت نموده و می خوانند. حالا دیگر ساعتی از حضور معظّم له در حرم فرشته پاسبان زاده موسی مبرقع فرزند بلافصل جواد علیه السلام می گذرد و ایشان با تلاوت قرآن و اهدای ثواب آن به ارواح مطهّر علمای مدفون در این حرم نورانی، آنجا را ترک می کنند. مراسم غبارروبی و عطر افشانی حرم مطهر و مضجع شریف علی (علیه السلام) روزگذشته برگزار شد.لینک خبرمراسم غبارروبی و عطر افشانی حرم مطهر و مضجع شریف علی (علیه السلام) روزگذشته برگزار شد.
لینک خبر شفقنا- مراسم جشن بزرگ میلاد حضرت عباس علیه السلام با حضور پرشور زائران و مجاوران در حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) برگزار شد. به گزارش شفقنا، مراسم جشن بزرگ میلاد حضرت عباس علیه السلام و بزرگداشت روز جانباز شب گذشته با حضور پر شور زائران و مجاوران حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) در شبستان (ره) حرم مطهر برگزار […] دقایقی پس از سحرگاه امروز، حضرت آیت الله به مسجد حسین واقع در میدان حسین علیه السلام رفتند و برای لحظاتی در کنار پیکر مطهر شهید محسن حججی حضور یافتند. مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال حضرت (ره) بنیانگذار کبیر با حضور انقلاب در حرم مطهر (ره)برگزار شد. حضور در حرم مطهر راحل و گ ار ی بهشت زهرا همزمان با ایام دهه فجرِ انقلاب ی، حضرت آیت الله معظم انقلاب ی صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در مرقد مطهر راحل، ضمن اقامه و قرائت فاتحه، یاد بنیانگذار کبیر انقلاب ی را گرامی داشتند.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
 
، همزمان با ایام دهه فجرِ انقلاب ی، حضرت آیت الله معظم انقلاب ی صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در مرقد مطهر راحل، ضمن اقامه و قرائت فاتحه، یاد بنیانگذار کبیر انقلاب ی را گرامی داشتند.

حضرت آیت الله همچنین بر مزار رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام با قرائت قرآن، غفران و رحمت و عفو الهی را برای آن مرحوم مسألت د.

انقلاب ی سپس با حضور در مرقد ی هفتم تیر و ت، از مقام شامخ شهیدان والامقام بهشتی، رجایی، باهنر و دیگر شهیدان بزرگوار تجلیل د.


حضور انقلاب در مرقد مطهر راحل و گ ار ی بهشت زهرا

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]  

، همزمان با ایام دهه فجرِ انقلاب ی، حضرت آیت الله معظم انقلاب ی صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در مرقد مطهر راحل، ضمن اقامه و قرائت فاتحه، یاد بنیانگذار کبیر انقلاب ی را گرامی داشتند.

حضرت آیت الله همچنین بر مزار رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام با قرائت قرآن، غفران و رحمت و عفو الهی را برای آن مرحوم مسألت د.

انقلاب ی سپس با حضور در مرقد ی هفتم تیر و ت، از مقام شامخ شهیدان والامقام بهشتی، رجایی، باهنر و دیگر شهیدان بزرگوار تجلیل د.


حضور انقلاب در مرقد مطهر راحل و گ ار ی بهشت زهرا

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] مضجع هلال بن علی (ع) آران و بیدگل متقارن با دهه هلالیه و با حضور ولی فقیه در کاشان و آران و بیدگل غبارروبی شد. مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفای ایشان، با حضور آیت الله معظم انقلاب ی و همچنین اقشار مختلف مردم در حسینیه (ره) برگزار شد. حضرت آیت الله سحرگاه چهارشنبه 11 بهمن ماه سال جاری، در مرقد مطهر بنیانگذار انقلاب ی و گ ار ی بهشت زهرا سلام الله علیها حضور یافتند. در آستانه سال نو و ولادت حضرت زهرا(س)، حرم مطهر رضا(ع) طی آیینی با شکوه غبارروبی شد. در آستانه سال نو و ولادت حضرت زهرا(س)، حرم مطهر رضا(ع) طی آیینی با شکوه غبارروبی شد دقایقی پس از سحرگاه امروز، حضرت آیت الله به مسجد حسین واقع در میدان حسین علیه السلام تهران رفتند و برای لحظاتی در کنار پیکر مطهر شهید محسن حججی حضور یافته و ضمن قرائت فاتحه، برای این م ع حرم اهل بیت علیهم السلام آرزوی علو درجات د. حضرت آیت الله صبح امروز چهارشنبه و به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر با حضور در حرم مطهر (رحمه الله) و گ ار ی بهشت زهرا (س)، یاد بنیانگذار کبیر انقلاب ی و ی گران قدر را گرامی داشتند. ایشان همچنین بر سر مزار ی آتش نشان حادثه پلاسکو و ی م ع حرم نیز حضور یافتند. حضرت آیت الله ، ساعتی پیش و به مناسبت ایام الله دهه ی مبارک فجر، با حضور در حرم مطهر (ره) و گ ار ی بهشت زهرا، یاد بنیانگذار کبیر انقلاب ی و ی گران قدر را گرامی داشتند. همشهری آنلاین: انقلاب با حضور در حرم مطهر (ره) و گ ار ی بهشت زهرا، یاد بنیانگذار کبیر انقلاب ی و ی گرانقدر را گرامی داشتند. انقلاب با حضور در حرم مطهر (ره) و گ ار ی بهشت زهرا، یاد بنیانگذار کبیر انقلاب ی و ی گرانقدر را گرامی داشتند. تصویری از حضور انقلاب در مرقد مطهر حضرت احمد بن موسی الکاظم (علیهماالسلام) معروف به شاهچراغ / اردیبهشت ماه۱۳۸۷ حضرت آیت الله معظم انقلاب ی عصر امروز (یکشنبه) با حضور در مراسم بیست و هشتمین سالگرد رحلت حضرت (رضوان الله تعالی علیه)، به سخنرانی در اجتماع عظیم مردم انقل ایران در حرم مطهر راحل پرداختند. به مناسبت آغاز ت حضرت مهدی (عج) با حضورعاشقان خاندان عصمت و طهارت ضریح مطهر حضرت زاده سید جعفر محمد(ع) یزد غبارروبی شد. روز اول محرم : مسلم ابن عقیل علیه السلام
روز دوم محرم : ورود کاروان به کربلا ( ورودیه )
روز سوم محرم : حضرت رقیه علیها السلام
روز چهارم محرم : حضرت حر و اصحاب علیهم السلام - طفلان زینب علیهما السلام
روز پنجم محرم : اصحاب و عبدالله ابن الحسن علیهم السلام
روز ششم محرم : حضرت قاسم ابن الحسن علیه السلام
روز هفتم محرم : روضه عط. روضه منوره رضوی طی آئینی با حضور جمعی از علما، ائمه اسان رضوی، شمالی و جنوبی و خانواده معظم صبح روز یک شنبه غبارروبی شد. در ویدئوی زیر بخش هایی تازه منتشرشده از زیارت حرم مطهر رضا علیه السلام توسط انقلاب را مشاهده می کنید. اولین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام با حضور معظم انقلاب ی، مسئولان و هزاران نفر از مردم در حسینیه (ره) برگزار شد. مراسم شهادت مولای متقیان علی علیه السلام همزمان با سالروز شهادت مظلومانه مولی الموحدین حضرت علی ابن طالب علیه السلام مراسم سوگواری و عزاداری آن حضرت با حضور قشرهای مختلف مردم و معظم انقلاب ی در حسینیه (ره) برگزار شد.
در این مراسم، بعد از ظهر شرکت کنندگان در عزای شهادت جانکاه و مظلومانه مولای متقیان حضرت علی علیه السلام به سوگواری پرداختند. معاون اول رییس جمهور مضجع شریف و نورانی سرور و سالار شهیدان حسین (ع) و حرم مطهر اباالفضل العباس(ع) را زیارت کرد. انقلاب، ساعتی پیش و به مناسبت ایام الله دهه ی مبارک فجر، در حرم مطهر (ره) حضور یافتند. در بیستمین روز از ماه مبارک رمضان و در آستانه سالروز شهادت مظلومانه مولی الموحدین حضرت علی ابن طالب علیه السلام، مراسم سوگواری و عزاداری آن حضرت با حضور آیت الله - معظم انقلاب ی - و قشرهای مختلف مردم در حسینیه (ره) برگزار شد. دقایقی پس از سحرگاه امروز، حضرت آیت الله  به مسجد حسین(ع)  واقع در میدان حسین (علیه السلام) رفتند و برای لحظاتی در کنار پیکر مطهر شهید محسن حججی حضور یافته و ضمن قرائت فاتحه، برای این م ع حرم اهل بیت علیهم السلام ارزوی علو درجات د.حضور انقلاب در کنار پیکر مطهر شهید حججیحضور انقلاب در کنار پیکر مطهر شهید حججیهمچنین، ایشان دقایقی با خانواده این شهید عزیز به دیدار و گفت وگو پرداخته و از مجاهدت آنان تقدیر و تشکر کرده و برایشان صبر و اجر از معظم انقلاب با حضور در حرم مطهر (رحمه الله) و گ ار ی بهشت زهرا، یاد بنیانگذار کبیر انقلاب ی و ی گرانقدر را گرامی داشتند. www.leader.ir همزمان با سالروز شهادت مظلومانه مولی الموحدین حضرت علی ابن طالب علیه السلام مراسم سوگواری و عزاداری آن حضرت با حضور قشرهای مختلف مردم و معظم انقلاب ی در حسینیه (ره) برگزار شد.
در این مراسم، بعد از ظهر شرکت کنندگان در عزای شهادت جانکاه و مظلومانه مولای متقیان حضرت علی علیه السلام به سوگواری پرداختند. اولین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام با حضور معظم انقلاب ی، مسئولان و هزاران نفر از مردم در حسینیه (ره) برگزار شد. در ادامه تصاویری دیدنی از حرم مطهر هشتم شیعیان، حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام را مشاهده خواهید کرد. ترتیب متعارف شب‏های دهه‏ی اول ماه محرم به قرار زیر است: شب اول ـ مسلم بن عقیل علیه‏السلام شب دوم ـ ورود به کربلا شب سوم ـ حضرت رقیه علیهاالسلام شب چهارم ـ فرزندان حضرت زینب علیهاالسلام، حضرت حر علیه‏السلام، فرزندان مسلم علیهماالسلام. شب پنجم ـ عبدالله بن حسن علیه‏السلام، حضرت زهیر علیه‏السلام، حضرت حبیب بن مظاهر علیه‏السلام. . حضرت داوود علیه‏السلام‏
یکى از ان بزرگى که علاوه بر قدرت معنوى و نبوت، داراى حکومت ظاهرى وسیع نیز بود، حضرت داوود علیه‏السلام است که نام مبارکش شانزده بار در قرآن آمده است.
حضرت داوود علیه‏السلام در سرزمینى بین مصر و شام دیده به جهان گشود، او از نواده‏هاى‏
حضرت یعقوب است و به نُه واسطه به یکى از فررزندان حضرت یعقوب مى‏. مراسم سوگواری حضرت المؤمنین(ع) با حضور انقلاب برگزار شددر سالروز ضربت خوردن حضرت علی(ع) مراسم سوگواری و عزاداری آن همام، با حضور قشرهای مختلف مردم و معظم انقلاب ی برگزار شد.به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی ، در سالروز ضربت خوردن مولای متقیان حضرت المؤمنین علی (علیه السلام)، مراسم سوگواری و عزاداری آن همام، با حضور قشرهای مختلف مردم و معظم انقلاب ی، در حسینیه ی (رحمه الله) برگزار شد.در این مراسم که بعد از اقامه ی ظهر برگزار شد، حاج ماشاالله عابدی به ذکر مصیبت و مرثیه خوانی در عزای مولای متقیان حضرت علی (علیه السلام) پرداخت. آ ین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله در شب شهادت زین العابدین حضرت سجاد علیهما السلام با حضور معظم انقلاب ی، مسئولان و هزاران نفر از مردم در حسینیه (ره) برگزار شد. مراسم بزرگ عزاداری شهادت مولای متقیان حضرت علی علیه السلام با حضور مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی در مشهد مقدس همزمان با سالروز شهادت مولای متقیان حضرت المؤمنین علی علیه السلام و به منظور عرض تسلیت به پیشگاه مقدّس حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا علیه السلام، هزاران نفر از مردم عزادار مشهد مقدّس به همراه جمعی از علما و بزرگان. روضه های معظم انقلاب برای عاشورای حسینی (علیه السلام) جنگ و زن : آنچه در ذیل می خوانید روضه هایی است که ی در در خطبه هاى تهران و دیدار با مردم در فاصله سالهای 68 تا 77 خوانده است. روضه قاسم بن الحسن علیه السلام، روضه حضرت علی اکبر علیه السلام، روضه حضرت اباالفضل العباس علیه السلام، روضه حضرت زینب سلام الله علیها در تل زینبیه و ذکر مصیبت علی اکبر و حضرت زینب سلام الله علیها در روز عاشورا از جمله روضه های انقلاب در مصیبت حسین (علیه السلام) است. دقایقی پس از سحرگاه امروز، حضرت آیت الله  به مسجد حسین(ع)  واقع در میدان حسین (علیه السلام) رفتند و برای لحظاتی در کنار پیکر مطهر شهید محسن حججی حضور یافته و ضمن قرائت فاتحه، برای این م ع حرم اهل بیت علیهم السلام ارزوی علو درجات د.حضور انقلاب در کنار پیکر مطهر شهید حججیحضور انقلاب در کنار پیکر مطهر شهید حججیهمچنین، ایشان دقایقی با خانواده این شهید عزیز به دیدار و گفت وگو پرداخته و از مجاهدت آنان تقدیر و تشکر کرده و برایشان صبر و اجر از درگاه الهی آرزو نمودند. شیراز / واحد مرکزی خبر / اجتماعی

در شب شهادت پیشوای شیعیان المومنین علیه السلام صحن و سرای احمدی و محمدی (ع) ، سومین حرم اهل بیت در ایران سیاهپوش است .
دلدادگان اهل بیت امروز در سوگ مولایشان، رخت عزا بر تن کرده اند و با حضور در حرم مطهر احمدی و محمدی عشق و ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت ع ابراز می کنند.
عزاداران علوی با ح. در روز ولادت با سعادت حضرت زینب (س)، دخت مکرم حضرت المومنین(ع)، زائران و عاشقان اهل بیت(ص) در حرم مطهر این بانوی بزرگوار حضور یافتند.