فرانسه برنامه موشکی خارجه فرانسه

به نقل از خبرگزاریها در مورد فرانسه برنامه موشکی خارجه فرانسه : خارجه فرانسه روز دوشنبه، ۱۸ دسامبر (۲۷ آذرماه) برای گفت وگو درباره مسائل مختلف، از جمله ایران به واشنگتن سفر می کند. تسنیم نوشت: خارجه فرانسه از مطلع بودن پاریس از حملات موشکی به خبر داده است. لبنان همچنان کانون توجه تحولات خاورمیانه است. حریری نخست مستعفی لبنان، همچنان در عربستان است و پس از حرف و حدیث های فراوان در مورد بازداشت وی توسط سعودی ها، امروز خارجه فرانسه با او دیدار کرد و به نظر می رسد، قرار است، حریری به زودی به فرانسه سفر کند. امور خارجه فرانسه می گوید، پس از امضای برنامه جامع اقدام مشترک ( ) در وین ، برای فرانسه بسیار مهم بود که به این قرارداد بین المللی احترام گذاشته شود. خارجه آلمان ضمن استقبال از راه یافتن نامزد مستقل انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به دور نهایی، گفت که مطمئن است که وی رئیس جمهور فرانسه خواهد بود. ایرنا نوشت: امور خارجه فرانسه می گوید، پس از امضای برنامه جامع اقدام مشترک ( ) در وین ، برای فرانسه بسیار مهم بود که به این قرارداد بین المللی احترام گذاشته شود. پس از آنکه امروز ی تقطیع شده از دیدار امورخارجه کشورمان با خارجه فرانسه منتشر شد که ظاهراً امورخارجه فرانسه حاضر به دست دادن نیست، کامل این اتفاق نشان داد که نشان می دهد خارجه با این اقدام تاکید کرده که قصد وداع با همتای ایرانی اش مقابل در دفترش ندارد و تا پایین پلکان او را همراهی می کند و سپس خداحافظی خواهد کرد! منابع دیپلماتیک از تعویق سفر خارجه فرانسه به تهران خبر دادند. خارجه فرانسه گفت: احترام به برای فرانسه مهم است و ما به دنبال گسترش روابط تهران پاریس پس از توافق هسته ای هستیم. امور خارجه فرانسه گفت پاریس و برلین درباره وم عقب نشینی ایران از برنامه موشکی بالستیک خود اتفاق نظر دارند. سخنگوی وزارت خارجه فرانسه گفت که با «رایزنی های آتی» می توان توافق هسته ای با ایران را به قصد گنجاندن مفادی درباره وضعیت این توافق پس از سال ۲۰۲۵ و برنامه موشکی ایران تکمیل کرد. وزارت خارجه فرانسه روز شنبه ضمن محکومیت آزمایش موشکی بالستیک کره شمالی، خواستار واکنش قاطعانه جامعه جهانی به این اقدام شد. سفیر ایران در پاریس از سفر امور خارجه فرانسه در راس هیاتی و اقتصادی به تهران، در هفته آینده و برگزاری اولین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و فرانسه خبر داد. شخصی به نام محدثی در فرانسه پرونده دارد، او در انفجار برج های دو قلو با فردی در تماس داشته و انفجار برج ها را تبریک گفته است. مکالمه او ضبط شده و پرونده اش در فرانسه است. حضور چنین افراد پرونده داری از منافقین در فرانسه علامت خوبی برای همکاری ما نیست. ما می دانیم که وزارت خارجه فرانسه به طور مستقیم نمی تواند در امور قضایی فرانسه دخ کن. وزارت خارجه فرانسه ضمن اعلام پایبندی به توافق هسته ای، درباره برنامه موشکی و فعالیت های منطقه ای ایران ابراز نگرانی کرد. تسنیم نوشت: خارجه فرانسه قصد دارد در هفته های پیش رو به ایران سفر کند. واحدمرکزی خبر نوشت: امور خارجه فرانسه گفت: موضع فرانسه حفظ توافق هسته ای ایران ( ) است. چرا وزارت خارجه سفیر فرانسه را احضار نکرد؟
ظریف و خارجه فرانسه درحالی که ظریف در فرانسه به سر می برد منافقین در پاریس گردهمایی برگزار د، اما چرا وزارت خارجه در مقابل این عمل فرانسوی ها از کمترین واکنش دیپلماتیک مرسوم هم خودداری کرد؟ ظریف و خارجه فرانسه درحالی که ظریف در فرانسه به سر می برد منافقین در پاریس گردهمایی برگزار د، اما چرا وزارت خارجه در مقابل این عمل فرانسوی ها از کمترین واکنش دیپلماتیک مرسوم هم خودداری کرد؟ خارجه فرانسه در گفتگوی تلفنی با ظریف ضمن محکومیت شدید حوادث تروریستی امروز تهران مراتب همدردی و همبستگی فرانسه را با ت و ملت ایران ابراز کرد. د ی تماس تلفنی روسای جمهور فرانسه و ایران، خارجه فرانسه سفر خود به ایران را به تعویق انداخت. خبرگزاری رویترز نوشت: «ژان ایو لو دریان» خارجه فرانسه قرار بود تا پایان ماه جاری میلادی به تهران سفر کند، اما منابع دیپلماتیک می گویند که این سفر «به دلیل برنامه فشرده» او به زمانی دیگر تا پایان سال جاری به تعویق افتاده است. محمدجواد ظریف امور خارجه کشورمان با امور خارجه فرانسه دیدار و در خصوص مسائل مورد علاقه گفتگو کرد.

ظریف و خارجه فرانسه درحالی که ظریف در فرانسه به سر می برد منافقین در پاریس گردهمایی برگزار د، اما چرا وزارت خارجه در مقابل این عمل فرانسوی ها از کمترین واکنش دیپلماتیک مرسوم هم خودداری کرد؟ امور خارجه فرانسه گفت: موضع فرانسه حفظ توافق هسته ای ایران ( ) است. ژان مارک آیرو خارجه فرانسه صبح دوازدهم بهمن با محمد جواد ظریف خارجه ایران دیدار و گفت و گو کرد. سخنگوی وزارت خارجه فرانسه گفت از احتمال سفر «ژان ایو لودریان» به ایران در روزهای آینده اطلاعی ندارد. خارجه فرانسه دوشنبه در راس هیاتی به منظور تاکید مجدد بر مشارکت استراتژیک پاریس و ریاض به عربستان رفت. مهر نوشت: امور خارجه فرانسه در راستای حل بحران لبنان امروز با نخست مستعفی این کشور در ریاض دیدار کرد. خارجه سابق فرانسه اذعان کرد: فرانسه جرات اعتراف به جنایاتی را که در دوره استعماری اش مرتکب شده، ندارد. مهر نوشت: ان امور خارجه انگلیس و فرانسه در یادداشت مشترکی خواستار محاکمه عاملان حمله اخیر شیمیایی در شدند. خارجه فرانسه در سخنانی ایران را متهم کرد که در حال ایجاد محور نفوذ تا مدیترانه است. مهر نوشت: خارجه فرانسه برای بحث درباره مسائل منطقه ای و «شراکت راهبردی» عازم عربستان می شود. ان امور خارجه ایران و فرانسه در رایزنی تلفنی امروز خود بر وم پایبندی همه طرف ها به تاکید د. همشهری آنلاین: خارجه فرانسه با هشدار به در مورد ایجاد اختلاف میان اروپایی ها گفت که هرگونه تلاش برای تجزیه و تضعیف اروپا محکوم به ش ت است. وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد بازگشایی سفارت فرانسه در دمشق در دستور کار ت جدید نیست. «جان ایولو دریان»، خارجه فرانسه با «اشرف غنی»، رئیس جمهور افغانستان در ارگ ریاست جمهوری کابل دیدار و گفتگو کرد. خارجه فرانسه برای بحث درباره مسایل دوجانبه و موضوعات مهم منطقه ای عازم عربستان می شود. ایرنا نوشت: وزارت خارجه فرانسه در واکنش به آزمایش جدید موشکی کره شمالی، به پیونگ یانگ هشدار داد. سفیر ایران در پاریس از سفر امور خارجه فرانسه در راس هیاتی و اقتصادی به تهران، در هفته آینده و برگزاری اولین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و فرانسه خبر داد. یک کارشناس مسائل بین الملل ابعاد سفر خارجه فرانسه به ایران را برشمرد و تصمیم فرانسه برای تسهیل ویزای ایرانیان را واکنشی به اقدام ترامپ دانست. امور خارجه فرانسه امروز (پنجشنبه) در انتقادی سربسته از رئیس جمهوری گفت: دموکراسی از سوی پوپولیسم و افرادی که قصد دارند دیوار بسازند و مرزهای را ببندد، تهدید می شود. هواپیمای حامل خارجه ترکیه در شهر متز فرانسه بر زمین نشست. ژان مارک آیرو خارجه فرانسه که ب به ایران سفر کرده، با حضور در محل وزارت امور خارجه کشورمان با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار و گفت وگو کرد. وزارت خارجه ترکیه به اظهارت خارجه فرانسه درباره عملیات عفرین اعتراض کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه،در واکنش به اظهارات خارجه فرانسه در ریاض،خطاب به مقامات فرانسوی گفت:اظهار نگرانی شما با واقعیت های موجود منطقه منطبق نیست و رفتن به دنبال آدرس غلط است.
خارجه فرامسه گفته است که در سفر به تهران درباره برنامه موشکی ایران و نقش منطقه ای آن صحبت… خارجه فرانسه پیش از دیدار با رئیس جمهور کشورمان با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار و گفتگو کرد. ایسنا نوشت: امور خارجه فرانسه امروز (پنجشنبه) در انتقادی سربسته از رئیس جمهوری گفت: دموکراسی از سوی پوپولیسم و افرادی که قصد دارند دیوار بسازند و مرزهای را ببندد، تهدید می شود. چهارمین دور گفت وگوهای ایران و فرانسه، به س رستی سیدعباس عراقچی معاون حقوقی و امور بین الملل وزارت امور خارجه و «موریس گوردو مونتاین» دبیرکل وزارت خارجه فرانسه فردا ۲۹ آذر ۹۶ در پاریس برگزار می شود.