فرقه گرایی حمایت

به نقل از خبرگزاریها در مورد فرقه گرایی حمایت : - رییس جمهوری در گفت و گو با قطر، با بیان این که یکی از اصول سیاست خارجی ایران تداوم همکاری با کشورهای همسایه در خلیج فارس است، تاکید کرد: فرقه گرایی از ‏آفت های بزرگ و برهم زننده امنیت منطقه است. وی در ادامه مدعی شد که ایران سیاست های فرقه گرایانه در منطقه دنبال می کند و فرقه گرایی در قانون اساسی این کشور ذکر شده است. دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در دیدار با منتخبانی از کلیمیان ایران بر ضرورت رفع تبعیضات ساختاری و فرهنگی میان پیرو ادیان، تاکید کرد و گفت: فرقه گرایی و خودبرتربینی یک معضل… وزارت امور خارجه امروز با انتشار بیانیه ای مداخله جویانه ، ضمن حمایت از فرقه انحرافی بهائیت خواستار سرکردگان این فرقه شد. شفقنا- دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در دیدار با منتخبانی از کلیمیان ایران بر ضرورت رفع تبعیضات ساختاری و فرهنگی میان پیرو ادیان، تاکید کرد و گفت: فرقه گرایی و خودبرتربینی یک معضل فرهنگی است که اگر اصلاح نشود آفت امنیت و انسجام ملی ماست. به گزارش شفقنا به […]
پیشگفتار یکی از فرقه¬های فعال در ایران، فرقه موسوم به «اهل حق» می¬باشد. اگر چه این فرقه دارای شعبات مختلف است و از لحاظ عقیدتی اختلافات بسیاری با هم دارند، اما در برخی اصول با هم مشترک¬اند که در ادامه به آن اشاره خواهد شد. شاید نتوان همه اتباع این فرقه را تحت حکم خاصی قلمداد کرد؛ ولی آنچه مسلم است که همه آن¬ها خود را اهل حق می¬دانند. طایفه، یارسان، یارستان و آیین یاری، نام¬های دیگری است که اینان برای خود انتخاب کرده¬اند. بسیاری از شیعیان اهل این فرقه را علیُُّ اللّهی و ¬پرست می¬نامند؛ اما برخی جوانان امروزی آن¬ها، این مسأله را اتهامی به اهل حق می¬دانند. مقاله ذیل، شرحی کوتاه بر تاریخچه و عقاید این فرقه می¬باشد. بدیهی است که آشنایی عمیق با عقاید و آداب و رسوم اهل حق نیازمند مطالعات بیشتر است. آیا وه ت یک فرقه دست ساز است؟ آیا اصولا ارتباطی میان این فرقه با وجود دارد؟ فرق وه ت با اهل سنت چیست؟ آیا وه ت فقط با شیعیان سر ناسازگاری دارد؟ برای آشنایی با این فرقه ساخت انگلیس با گزارش ویژه مشرق همراه شوید. دادستان تهران در خصوص پرونه متهمان فرقه های نوظهور که تشویق به فساد و ا می نمودند گفت: متهمان متشکل از یک زن و یک مرد، با راه اندازی یک فرقه و جذب افراد، در زمینه جاذبه های انحرافی فعالیت می د و این پرونده به اتهام افساد فی الارض به صدور حکم منتهی شده و هم اکنون در مرحله رسیدگی به اعتراض در دیوان عالی کشور است. استکی در رو مه وطن امروز نوشت: می خواهند همه چیز را اصلاح کنند اما غافلند از اینکه بزرگ ترین چیزی که باید اصلاح شود، ساختاری است که در آن متشکل شده اند. حلقه بسته ای که بیش از هر چیز می شود فرقه نامیدش! این فرقه همانگونه که در همین رو مه بارها نوشته ایم نه حاضر است مرکزیتش را گسترش دهد و نه هیچ رناتیوی را بدون قیمومت خود بر آن برمی تابد. باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سخنگوی گفت: امروز دشمن خود را آویزان فرقه های بی هویت مثل دراویش و فرقه های انگلیسی ساخته ها می کند تا به ما آسیب برساند اما کاری از پیش نخواهد برد. یک حدیث است هم شیعه گفته و هم سنی. همه گفته اند. که پیغمبر فرمود: یهودی ها 71 فرقه شدند، ی ها 72 فرقه شدند.

مسلمان ها 73 فرقه می شوند. بعد پیغمبر فرمود: «فِرْقَةٌ نَاجِیَة» (بحارالانوار/ج30/ص335) یک فرقه از اینها نجات پیدا می کند. «فِرْقَةٌ نَاجِیَة» یک فرقه «ناجیه» است.

خوب همه می گویند: ما هستیم. تمام فرقه های مسلمان می گویند: . یک حدیث است هم شیعه گفته و هم سنی. همه گفته اند. که پیغمبر فرمود: یهودی ها 71 فرقه شدند، ی ها 72 فرقه شدند.

مسلمان ها 73 فرقه می شوند. بعد پیغمبر فرمود: «فِرْقَةٌ نَاجِیَة» (بحارالانوار/ج30/ص335) یک فرقه از اینها نجات پیدا می کند. «فِرْقَةٌ نَاجِیَة» یک فرقه «ناجیه» است.

خوب همه می گویند: ما هستیم. تمام فرقه های مسلمان می گویند: . فرقه های مخالف ناب محمدی صل الله علیه و آله و سلم که با حمایت غرب و صهیونیست ها و با هدف گمراه مسلمانان واقعی بوجود آمده اند هدفی جز تسلط بر اذهان و استفاده از آنها به نفع حامیان خود ندارند. ادامه مطلب را بخوانید به واضع روشن است که این فرقه با کمک صهیونیسم توانسته حتی در مساجد ما نفوز کند.و توانسته اند با روش های مختلف ارزش های مهم دینی ما را برای خودمان پیش پا افتاده کنند.نفوز افرادی که به این ارزش ها اعتقاد دارد در سازمان ها واداره جات و...موجب شده که معماری ی در بسیاری از شهر های ایران باب شود واین امر نفوز بیش از حد این فرقه در فرهنگ ایرانی. ویدئویی از توضیحات علی اکبر رائفی پور درباره فرقه صوفیه (گناباد) و پابوسی و سجده اعضای این فرقه را مشاهده می کنید.
دادستان تهران در خصوص پرونه متهمان فرقه های نوظهور که تشویق به فساد و ا می نمودند گفت:… امت موسی پس از او به هفتاد و یک فرقه و امت عیسی پس از وی به هفتاد و دو فرقه تقسیم شدند و پس از من امتم به هفتاد و سه فرقه تقسیم خواهد شد که تنها یک فرقه اهل نجات خواهد بود چنانکه از فرقه های هر یک از دو امت موسی و عیسی نیز تنها یک فرقه اهل نجات بود اکرم(ص) با تسلیت رحلت (ص)،شهادت حسن مجتبی(ع) و رضا(ع) تکرار پیوسته این حوادث می تواند نشانه هایی از روحیه گرفتن فرقه گرایی حمایت شده ای باشد که وجه دیگر آن را در سرکوب و کشتار جاری در عربستان و بحرین و جنگ خونین در یمن شاهد هستیم روایتی از (ص) که در منابع معتبر اهل سنت نیز وجود دارد، ان را دوازده نفر اعلام می کند و از میان فرقه های مختلف شیعیان – و بلکه مسلمانان – این تنها شیعه یه است که دوازده نفر را با ذکر دقیق نام و نشان به عنوان می شناسد. توضیح مطلب آنکه میان فرقه های شیعی، « یه»، «زیدیه» و «اسماعیلیه» مهم ترین آنها می باشند و تنها این انشعابات هستند که در .  مقایسه نقش موعود باوری در پیدایش دو فرقه مورمونیسم و شیخیه

چکیده برداشت نادرست از آموزه ظهور یا بازگشت منجی موعود، نظر به جایگاه و اهمیت این آموزه در ادیان ابراهیمی، از جنبه های مختلف در طول تاریخ، نقش مهمی در پیدایش فرقه های متعددی در این ادیان داشته است. در ، فرقه شیخیه و در یت فرقه مورمون ها از این دسته اند. در ، پیروان شیخ احمد احسایی با ادعای کشف و شهود و طرح نظریه رکن رابع به عنوان نایب خاص عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف)، موجب ج فرقه شیخیه از بدنه اصلی تشیع شدند. در یت نیز جوزف اسمیت با ادعایی مشابه، یعنی ادعای تجربه مکاشفه و نیز دریافت مأموریتی اصلاح گرایانه، به منظور مقدمه چینی برای بازگشت عیسی ، مورمونیسم را پایه گذاری کرد. نکته قابل توجه در خصوص این دو فرقه، شباهت نحوه پیدایش این دو فرقه است که در این مقاله بررسی خواهد شد. عالیجناب باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحدۀ ؛

ما گروهی از جدا شدگان از سازمان مجاهدین خلق ایران (p.m.o.i) و قربانی این فرقۀ تروریستی سخنرانی بسیار مهم شما در تاریخ ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۴ در مورد تروریسم و فرقه گرایی را در سایت وزارت خارجه مطالعه کردیم، لازم است ابتدا تحسین و تبریک خود را نسبت به درک عمیق شما از تروریسم و فرقه گرایی د. 25شهریور مصادف است با تخلیه کامل قرارگاه عنکبوتی اشرف از عناصر و وابسته های فرقه رجوی. قرارگاهی که یادآور ، دردها و رنج های پدران و مادران چشم انتظار است . به همین منظور ویژه نامه ای را که خاطرات آن روزها را به تصویر می کشد ، تنظیم نموده ایم . امید است یادآوری آن خاطرات بر عزم خانواده ها بر تلاشی این فرقه تروریستی بیفزاید . اهمیت قرارگ. فرقه تروریستی مجاهدین، در ازای همگامی با رژیم دیکتاتوری صدام، در سرکوب مردم عراق و اقدامات تروریستی بر علیه مردم ایران از حمایت های رژیم بعث برخوردار شده بود و در پرتو چتر حمایتی رژیم بعث، ساختار فرقه ای خود را حفظ می کرد، تا کماکان اعضاء را اسیر امیال و خواسته های ان فرقه نگاه دارد و به اقدامات تروریستی مبادرت کند.
فرقه مذکور پ. کتاب «فرقه ها و انشان» به زبان فرانسه،در ۲۰۸ صفحه و توسط خانم دومینیک بیتون، محقق و نویسنده صاحب نام فرانسوی در ناحیه آنژو فرانسه و با قیمت ۱۳٫۹۰ یورو منتشر شده است.این کتاب نگاهی عمیق به خطر حضور و فعالیت فرقه ها در جامعه فرانسه داشته و با استفاده از روش های علمی، تجربیات و منابع بسیار زیاد از اعماق و مکانیزم های ایدئولوژی درونی آ. بنده 30/40 سال پیش این نوع عزاداری را ندیدم قبل از ما هم عزاداریها شدن و نبود ... روضه خوانی و سوز و گریه با معنا و محتوا بود ... زمان جنگ عده ای از رزمندگان که با حاج حسین اله کرم مراودت داشتند وقتی برای مرخصی به تهران میآمدند وعده اشان صنف لباس فروشی بود ... حاج منصور با حضور این افراد بازارش رونق گرفت ... از سویی چون پدر اله کرم (شوقعلیشاه) . نویسنده سریال « روح» با اشاره به اتفاقات این مجموعه از پرداختن به فرقه های انحرافی یاد کرد و اینکه تحقیقات زیادی در این حوزه داشته است. ایرنا نوشت: فرقه یی «شاهدان یهوه» به حکم دادگاه عالی روسیه سازمانی افراط گرا شناخته و فعالیت آن در این کشور ممنوع اعلام شد. جوزف اسمیت دو قرن پیش و در حالی که کمتر از 15 سال داشت ادعا کرد فرشته ای به نام " مورونی" بر او نازل شده و دستوراتی به او داده است. او سپس 10 سال بعد با انتشار کت به نام " مورمون" پایه های اعتقادی فرقه مذهبی "مورمون ها" را بنا کرد. اردوغان طی مصاحبه با شبکه آرتی پی پرتغال، گفت: «آیا صحنه بازی برای توسعه طلبی فرقه ای ایران است؟ بله هست. آیا عراق نیز چنین صحنه ای است (برای ایران)؟ بله هست. من این مسئله را توسعه طلبی فارسی می دانیم تا توسعه طلبی فرقه ای. باید بطور خاص بگویم که من توسعه طلبی فارسی را تایید نمی کنم.» باند مفلوک ، پلید وغرق دربحران فرقه رجوی سالهاست که قسمتی ازسایت اگرخود تحت عنوان به اصطلاح "مزدوران را بشناسید" را بطور ثابت برای ابرازهذیان گویی وحشت آلود و زبونانه خود علیه اقدامات افشاگرایانه اعضای رهایافته ازفرقه درنظر گرفته است! سران این فرقه مافیایی و صفت همواره دراین بخش از سو مه خود سعی د بطور دوره ای هر بار چند نفری از اع. دوری و فاصله گرفتن از افه ها، برای جماعت پیشرفته شادمانی فراهم می کند، اما اعضای فرقه گنابادی با سجده در مقابل بزرگان خود کار را به جایی رسانده اند که می توان از آن ها به عنوان بت پرستان عصر علم و تکنولوژی یاد کرد.
شکی در این نیست که اهم اعضای فرق مختلف با راه و روشهایی که شیوخ و اقطاب فرقه ها از دیر زمان برایشان تبیین نموده اند راه به بی راهه می برند، فرقه صوفی گنابادی یکی از همین فرقه های منحرف است که با توجه به این که جهان امروزی د ی پیشرفت علم و تکنولوژی می باشد, در اغلب مجالس باز هم اعضای این فرقه تشویق به سجده اقطاب و ب ایی مراسمات دست بوسی و پابوسی می کنند!! یوسف مردانی از شیخ المشایخ فرقه گنابادی در یکی از مجالس سخنرانی اذعان کرد که از راه بت پرستی به خدا پرستی می رسیم!!. اعتراف سریع مردانی صدقعلی شاه فرقه گنابادی در این برهه از زمان که جای بسی تامل دارد، به نوعی سر پوش نهادن به اعمالی است که انتشار تصاویر و های این مجالس، برای خود اعضای فرقه سئوال برانگیز شده است، شیخ الشیوخ فرقه برای توجیه اعضاء و سر شیره به اصطلاح فقرا در سخنرانی خود اینگونه گفت که از راه بت پرستی به خدا پرستی می رسیم!!. سرخوردگی بعد از هر عمل ناشایست گریبانگیر آن شخص می شود. http://94.182.147.237/files/fa/news/1395/8/5/4364_581.mp3 متأسّفانه چنانکه می دانیم بعداز رحلت جانسوز رسول أکرم ص فرقه های مختلفی درمیان مسلمین پدید آمدند که تعدادشان بسیار زیاد است و این مقاله به هیچ وجه گنجایش ذکر همة آنها را ندارد و برای اطّلاع از أحوال و عقاید آنها باید به کتب مفصّلی مراجعه شود که دربارة فرقه های گوناگون جهان ، تألیف شده اند. أمّا در اینجا فقط به عنوان نمونه به ذکر چند. در ۲۷ آبان ماه، پربازدیدترین اخبار به ماجرای بست نشینی یاران برمی گردد که خبرگزاری قوه قضاییه آنها را "فرقه زنبیلیه" خواند. دراویش گنابادی یک فرقه قدرت یاب و بحران طلب و آشوب ساز است که به جای کشکول، قمه زیر بغل خود دارد. (بسم الله الرحمن الرحیم)
حکم ارتداد محمدعلی طاهری رییس فرقه انحرافی حلقه پس از ارسال جزوات، آثار سمعی و بصری، سی دی ها و مدارک موجود برای مراجع تقلید صادر شد. مراجع تقلید با بررسی جزوات و سی دی های موجود از رییس فرقه انحرافی حلقه با ارائه توضیحاتی او را مرتد اعلام د. اعضای فرقه گنابادی شب گذشته یکی از معلمان جوان دبیرستان فرهنگ را با ضربات چاقو مجروح کرده اند. درحال حاضر بالغ بر۱۰۳فرقه درکشور ایران فعالیت می کنند که فع رین آنها فرقه یت تبشیری است . این فرقه که با آن صهیونیسم ی نیز یادمی شود وابسته به و بوده و زیر نظر سرویسهای اطلاعاتی موساد و سیا اداره می گردد . هم اکنون فردی به نام سعید عابدینی با ایجاد یک کلیسای خانگی غیر قانونی در منزلش اقدام به جذب نفرات می نماید از اه این فرقه می توان ب. سید حبیب الله تدینی/ نقد و بررسی فرقه ی گنابادی

فرقه ی نعمت اللهی گنابادی از دیر باز یک فرقه ی سازماندهی شده و بوده است و نقش مشایخ در آن، برجسته تر از سایر فرق درویشی است. این فرقه از اواسط سلطنت «ناصرالدین شاه» با کمک مشایخ و مجازین به دستگیری علاوه بر تهران در سایر ا و حتی پس از انقلاب ی در خارج از کشور گسترش یافته اند. گنابادی
یکی از شبکه های ای منتسب به فرقه موسوم به ها اعلام کرد که بنا به اظهارات اخیر آیت الله محسن اراکی درباره صادق ، از وی به تعدادی از سازمان های ی شکایت خواهند کرد. لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَداوَةً لِلَّذینَ آمَنُوا الْیَهُودَ وَ الَّذینَ أَشْرَکُوا وَ لَتَجِدَنَّ أَقْرَبَهُمْ مَوَدَّةً لِلَّذینَ آمَنُوا الَّذینَ قالُوا إِنَّا نَصارى‏ ذلِکَ بِأَنَّ مِنْهُمْ قِسِّیسینَ وَ رُهْباناً وَ أَنَّهُمْ لا یَسْتَکْبِرُونَ (82) بطور مسلم یهود ومشرکان را دشمن ترین مردم نسبت به مؤمنان خواهی . آیا وه ت یک فرقه دست ساز است؟ آیا اصولا ارتباطی میان این فرقه با وجود دارد؟ فرق وه ت با اهل سنت چیست؟ آیا وه ت فقط با شیعیان سر ناسازگاری دارد؟ برای آشنایی با این فرقه ساخت انگلیس به ادامه مطلب رجوع کنید............. منبع:پایگاه خبری تحلیلی بازسازی بقیع یتی که در نفرت پراکنی و ایجاد دشمنی با تصویر سُنّی انجام داده و می دهد، فرقه قرار است برای ملکوک چهره تشیّع در سطح جهانی و همچنین تحریک دشمنی اهل سُنّت با شیعه انجام دهد. اخیرأ مطلبی را در یکی از سایت های فرقه ضد انسانی رجوی دیدم تحت عنوان دستگیری بهزاد علیشاهی در هلند .
فرقه ترور و وحشت مجاهدین از فرط خوشحالی می خواهند بال درآورند که یکی از جداشدگان ازاین فرقه در زندان و یا بازداشت هلند قرار گرفته . البته قبلا همسر آقای بهزاد علیشاهی بطور مبسوط در این خصوص روشنگری کرده است. برای مطالعه کامل به اد. ارشاد د ی حوادث اخیر نسبت به وقوع درگیری فرقه ای هشدار داد. مهدویت در فرقه کیسانیه فرقه کیسانیه با نام محمد حنفیه و مختارابن عبیده ثقفی پیوند خورده است. بنا بر مشهور کیسان لقب مختار است.یکی ازعقاید کیسانیه، مهدویت محمد ابن حنفیه است که به مختار لقب کیسان داد و او را به گرفتن انتقام خون حسین از قاتلانش ساخت. آنها به سه فرقه منشعب گشتند که دو فرقه از آنان معتقد گشتند که محمد ابن حنفیه نمرده و ن. سخنگوی کمیسیون حقوقی از حضور مسئولان در این نشست برای بررسی نقایص قانونی در برخورد با فرقه های نوظهور خبر داد.
در این مطلب اطلاعاتی درباره بازی نسخه جدید «فرقه اساسین» یا همان in’s creed برای… گرگان - ایرنا- رئیس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه گلستان گفت: سرچشمه توهمات گرو تروریستی برگرفته از افکار وه ت بوده و فتواهای این فرقه چهره را در جهان خدشه دار کرده است. جواد نوربخش قطب فرقه نعمت الهی یکی از دراویشی است که تحت پوشش عرفان به یک دختر ۱۸ ساله کرده است. مشهد- مشهد گفت: فرقه ای که با عنوان دراویش گنابادی جان و مردم را هدف قرار داده اند دست ساخته انگلیس است.