فرهنگیان اردبیل

به نقل از خبرگزاریها در مورد فرهنگیان اردبیل : استاندار اردبیل گفت:مطالبات ایثارگران ،فرهنگیان و بازنشتگان 26 دستگاه تی استان که در طول ده سال گذشته معوق شده بود به مبلغ نزدیک به 100میلیارد تومان در ت تدبیر وامید پرداخت شد. خبرگزاری فرهنگیان: قائم مقام مدیرعامل و دبیر هیأت مدیره موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: درکنار سودآوری مناسب موسسه برای فرهنگیان عضو، افزایش نظارت بر فعالیتهای صندوق در سطوح مختلف و همچنین شفاف سازی این فعالیتها، یکی از راهبردهای اصلی موسسه در یک سال اخیر بوده است. اردبیل دردوره ی صفویهوجه تسمیه ی اردبیل: این نام در مآخذ گوناگون به صورتهای اَردویل، اَردُبیل، اَردُئیل و بیشتر اَردَبیل آمده است،اردبیل در منابع ارمنی به صورت آرتاوت و سپس آرتاول آمده است. مینورسکی معتقد است اَرته ویت به مرور به اردبیل تغییر شکلی یافته است. اگرچه «دائره المعارف » می نویسد: اشتفاق و معنای اردبیل به درستی معلوم نیست اما مینورسکی معتقد است این نام ترکیبی است از اَرِته یا اَرته به معنای مقدس و قانون مقدس و ویت (پارسی میانه) که صورت اوستایی آن وئتی است و به معنای بید یا بید قانون مقدس دانسته است. همو درجای دیگر بِل یا بیل (یا ویل) را پسوند بسیاری از مکانها از جمله انزبیل و زویل دانسته است. لاکهارت،در مورد بنای شهر و علت نام گذاری آن ازقول مردمان محلی، افسانه ای را نقل می کند که بنابر آن در محل کنونی شهر در گذشته دریاچه ای وجود داشته است : به فرمان سلیمان نبی دو دیو به نامهای اَرد وبیل آبهای این دریاچه را با حفر دو معبر در شمال شرقی شهر کنونی خارج ساختند و شهر را در محل دریاچه خشک شده ب ا داشتند و به همین سبب نیز نام این شهر به نام این دو دیو اَردُبیل خوانده شد. حمیری نام اردبیل را مآخوذ از اردبیل بن ارمین می داند که یاقوت آن را از قول سمعانی به صورت اردبیل بن ارمینی ابن لنطی بن یونان ذکر کرده است. به نظر روی،ظاهرا نام اردبیل ترکیبی است ازدو جزء اَرد به معنای درستی، راستی و پاکی و بیل یا ویل (پسوند مکان) به معنای جایگاه. این ترکیب را به صورتهای آرتاویل و آرتاویلا به معنای شهر مقدس نیز نوشته اند. یاقوت نام قدیم اردبیل را باذان فیروز، فردوسی بادان پیروز، آباذان فیروز، باد فیروز، فیروزگرد و اعتمادالسطنه آذر بهمن نوشته اند. اولئاریوس ظاهرا به خطا نام قدیم اردبیل را ساتراپنه می داند.[1]
[1] - دایره المعارف بزرگ ی ، زیرنظر کاظم بجنوردی ، تهران، انتشارات دایره المعارف بزرگ ی ، جلد هفتم ، 1377 ، صص 2- 471 ، بیات ، عزیزاله ، کلیات جغرافیای طبیعی و تاریخی ایران، تهران ، کبیر ، 1367 ، چاپ اول ، ص 236 ، لغت نامه دهخدا ذیل کلمه اردبیل. خبرگزاری فرهنگیان: معاون توسعه مدیریت و منابع فرهنگیان گفت: نتایج مرحله نخست آزمون استخدامی فرهنگیان ۲۲ آذر از طریق سازمان سنجش اعلام خواهد شد که سه برابر ظرفیت پذیرش از داوطلبان برای مصاحبه عمومی و مهارت تخصصی دعوت خواهد شد. اردبیل چت,چت اردبیل,چت روم اردبیل,اردبیل چت,چت اردبیل,چت روم اردبیل, اردبیل چت,چت اردبیل,چت روم اردبیل,اردبیل چت,چت اردبیل,چت روم اردبیل, اردبیل چت,چت اردبیل,چت روم اردبیل,اردبیل چت,چت اردبیل,چت روم اردبیل, اردبیل چت,چت اردبیل,چت روم اردبیل,اردبیل چت,چت اردبیل,چت روم اردبیل, اردبیل چت,چت اردبیل,چت روم اردبیل,اردبیل چت,چت اردبیل,چت روم. در حالی که فرصت زیادی تا برگزاری فرهنگیان در تاریخ سی و یکم تیر باقی نمانده است، اما در گروههای تلگرامی که به منظور همدلی وهمفکری فرهنگیان برای احقاق حقوق خود شکل گرفته است، مباحثی مرتبط با ب ایی این کمتر به چشم میخورد. هرچند این مسئله نیاز به آسیب شناسی جدی دارد، اما در حال حاضر مهمترین مسئله ضرورت ب ایی این با حضور حداکثری است و موارد زیر سبب میشودحضور حداکثری فرهنگیان نسبت به های قبلی ضروری تر باشد. چه انی در فرهنگیان، کارشناسی ارشد می خوانند ؟ س رست فرهنگیان با اشاره به دریافت مجوز جذب دانشجوی کارشناسی ارشد در فرهنگیان گفت: موفق به ب مجوز پذیرش دانشجوی ارشد در ۲ رشته تربیت بدنی و الهیات در ۳ کد رشته محل شدیم. تقارن سیزده آبان سال 93 با قیام خونین عاشورای حسینی باید این مهم را به ما گوشزد نماید که مثل همیشه آن چیزی که استکبار را از جامعه ی نا امید می کند همان استقامت و پایمردی است .سازمان بسیج فرهنگیان به مناسبت روز 13 آبان بیانیه ای صادر کرد . به گزارش روابط عمومی بسیج فرهنگیان نی ریز به نقل از بسیج فرهنگیان فارس ، در بخش هایی از این بیانیه آمده است :آنچه در این برهه از زمان و در آستانه قیام عاشورا و یوم الله 13 آبان بیش از همه باید مورد توجه قرار گیرد این است که دشمنی استکبار جهانی و عوامل منطقه ای و هم پیمانان خبیث آنان با عزیز و امت و ملت ایران، پایان نیافته بلکه جدی تر و عمیق تر نیز شده است .
تیم گیلان بعنوان قهرمانی رقابت های کشتی آزاد قهرمانی کشور در گروه ب رسید.

رقابت های کشتی آزاد قهرمانی کشور در گروه ب، روزهای 24 و 25 آبان ماه در منطقه آزاد انزلی برگزار شد و در پایان تیم های گیلان، قزوین و اسان رضوی عنوان های اول تا سوم را از آن خود د.


نتایج دیدار های فینال و رده بندی این رقابت ها به شرح زیر است:

. شیخ صفی همان طورکه ا مش پیداست دراردبیل میدان عالی قاپووجوددارد. شیخ صفی اززمان صفویان تاامروزه مورد توسط،مواظبت و...مردمان اردبیل وجوددارد. توسعه های من به شما هم وطنان عزیزاین است که از موزه شیخ صفی در اردبیل دیدن فرمایید بر خلاف سال های گذشته که پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان با چند سال تاخیر انجام می شد پاداش فرهنگیان بازنشسته سال 95 این استان در چند روز آینده به حساب آنها واریز می مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل، علت انتشار بوی گاز در شهر اردبیل را مربوط به نقل و انتقال تعدادی از بشکه های مرکاپتان (ماده مخصوص بودار گاز ) جهت بوزدائی و انتقال به سایت بوزدائی عنوان کرد. هفته گذشته بود که انتشارشدید بوی گاز در اردبیل، موجب نگرانی اهالی این شهر شد.
فیروز خ دربخش دیگری از سخنان خود، از ثبت کمترین میزان حوادث ناش. سایت جدید پیام اردبیل به نشانی www.payamardabil.ir در دسترس مخاطبان محترم می باشد.
ارتباط با ما در تلگرام [email protected]
پیام اردبیل،اولین رو مه استان اردبیل با 21 سال سابقه انتشار به عنوان فع رین و پر افتخارترین رو مه استان در شمالغرب کشور فعالیت می نماید.
مدیر مسؤول:رسول ناصر آزاد-سیاستگذار :مسعود ناصرآزاد- سردبیر: سجاد ناصرآزاد -مدیر اج.

تعداد شرکت
امتیاز

پیام


7
33
بین المللی
پروشات سادات خاتون آبادی
1
7
30
فرهنگیان
مریم محمدحسنى
2
7
30
فرهنگیان
سیده مریم
3
7
30

رضا قاسمی
4
7
30
پیام نورآوج
فهیمه افتخاری
5
7
30
پیام نور قزوین
فاطمه اسدالهی
6
7
28
فرهنگیان
مهتاب الفتی نامبانی فرهنگیان شاغل و بازنشسته با ثبت نام در این طرح می توانند کالاهای اساسی را با تخفیف ویژه از فروشگاههای طرح فرهنگ یداری نمایند .

ثبت نام در این طرح هیچ هزینه ای برای فرهنگیان ندارد و کلیه معلمان شاغل و بازنشسته سراسر کشور می توانند با مراجعه به سایت www.farazfar.ir و ارایه مشخصات ، از خدمات این طرح بهره مند شوند. خبرگزاری فرهنگیان : در راستای سیاست ها و اه ت «تدبیر و امید» برای ارتقای معیشت فرهنگیان و بهره مندی کلیه معلمان کشور از مزایا و خدمات مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، از مهرماه سال جاری تمامی فرهنگیان غیر عضو، به عضویت این صندوق درمی آیند. خبرگزاری فرهنگیان: یک مجلس از پرداخت معوقات فرهنگیان تا پایان سال جاری خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مصطفی افضلی فرد، اردبیل در مجلس شورای ی در جلسه نقد و بررسی عملکرد نمایندگان اردبیل در مجلس شورای ی از تلاش برای ایجاد منطقه آزاد گردشگری سبلان خبر داد و تصریح کرد: هدف ما از ایجاد منطقه آزاد گردشگری سب. دانشجو معلمان فرهنگیان در میزگردی با موضوع مشکلات فرهنگیان و راه های برون رفت از آن در خبرگزاری فارس حضور یافتند و حول این موضوع به بحث و تبادل نظر پرداختند. بدینوسیله به اطلاع فرهنگیان محترم می رساند شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان آق قلا به مناسبت عیدسعید قربان و تهیه قربانی، قصد انعقاد قرارداد فروش قربانی را دارد. بدین منظور همکارانیکه قربانی دارند می توانند جهت انعقاد قرارداد و شرایط آن تا تاریخ 25/6/93 به محل فروشگاه مراجعه نمایند. هئیت مدیره شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان آق قلا شیخ صفی همان طورکه ا مش پیداست دراردبیل میدان عالی قاپووجوددارد.شیخ صفی اززمان صفویان تاامروزه مورد توسط،مواظبت و...مردمان اردبیل وجوددارد.توسعه های من به شما هم وطنان عزیزاین است که از موزه شیخ صفی در اردبیل دیدن فرمایید بسم الله الرحمن الرحیم س رست فرهنگیان در جلسه معاونان وزارت آموزش و پرورش و هیات رئیسه : مأموریت فرهنگیان، پرورش معلم اثر گذار است. برگزاری اولین دوره علمی، آموزشی مسؤولان حراست پردیس ها و مراکز آموزش عالی فرهنگیان س رست فرهنگیان در جلسه معاونان وزارت آموزش و پرورش و هیات رئیسه : مأموریت فرهنگیان ، … موفق و موید باشید. با سلام به شما دوستان و همکاران محترم فرهنگیان . دوستان عزیز مطالب قبلی را اگر خوانده باشید شاید کمی دلخور باشید !!! واکنش شما چیست !!!؟ من از آقای طبری مدیر گروه فرهنگیان پردیس شهید چمران تهران دعوت تا نظرات تخصصی خودشون رو در مورد این خبر ها و اقدامات انجام شده تشریح کنن ک نظرات ایشان را ب صورت پست اراِیه خواهم داد برای شما دوستان . ب. معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل برای خدمات رسانی مناسب به فرهنگیان و اسکان مسافران و گردشگران نوروزی از آمادگی کاملی برخوردار است. رو مه از اردبیل گزارش داد:

اخیراً افرادی با لباس ها و سرو وضعی شبیه تکفیری ها در حاشیه ا به ویژه در مرکز استان اقدام به سر دادن شعارهای خاص و دعوت از مردم برای پیوستن به آنها می کنند که موجب ایجاد رعب و وحشت در اهالی شده اند. در آ ین بار فردی با هیکل درشت، سر تراشیده، ریش بلند و لباس عربی در خیابان علی سرباز اردبیل، با پیاده شدن ا. آموزش و پرورش روز گذشته اعلام کرد که تمام مطالبات فرهنگیان تا پایان دی ماه پرداخت شده است، اما بنا به گفته برخی فرهنگیان، هنوز هیچ معوقه ای مربوط به سال تحصیلی جدید را دریافت نکرده اند. به دنبال اعتراض فرهنگیان در سراسر کشور در روزهای اخیر به پرداخت مطالباتشان جمعی از معلمان در اردبیل مقابل اداره کل آموزش و پرورش این استان، د.به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، صنف فرهنگیان اردبیل در برابر در اصلی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل اعتراض آمیز برگزار د. فرش اردبیلفرش اردبیل بافت فرش در اردبیل سابقه طولانی دارد. در دوران صفویه در بسیاری از مراکز بافندگی، قالی بافی در اردبیل در اوج کمال بوده و نام اردبیل همواره به همراه نام قالی مشهور بود از جمله قالیهای معروف قالی ذی قیمت اردبیل که متعلق به قرن شانزدهم که فعلاً در موزه ویکتوریا و آلبرت نگهداری می شود نام برد.فرش اردبیلدر دوران قاج. یکی از آثار زیبای شهرتاریخی اردبیل برج شاطر است که به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری استان اردبیل مطرح است و در روستای صومعه 5.8 کیلومتری اردبیل در یک فضای وسیع و گسترده ‏بنا شده ‏است.
در حوالی برج شاطر، به فواصل گوناگون، تپه های باستانی قرار دارد. بیشتر آن ها مربوط به دوره های پیش از به ویژه دوره اشکانی است.‏برج از داخل استوانه ای شکل و از خارج به شکل ده ضلعی با طول اضلاع 63.2 متر است و ازاره ای سنگی به ارتفاع 5.1 متر و مرکب از چهار برج سنگ تراش دارد.بر روى پایه سنگى، جرزهاى دو وجهى آجرى و در فاصله آن ها قاب سازى هاى آجرى با طرح هاى مختلف انجام شده است.ورودی برج شاطر در ضلع شرقی و در بالای پایه سنگی واقع شده که پنج یا شش پله در برابر آن قرار داشته است.
بر روى پایه احتمالا چندضلعی سنگى، جرزهاى دو وجهى آجرى و در فاصله آن ها قاب سازى هاى آجرى با طرح هاى مختلف انجام شده است.از کتیبه و پوشش بنا چیزی بر جا نمانده ‏است ولی از شیوه ‏معماری برج و شباهت آن با مقبره چلبی اوغلو در سلطانیه چنین بر می آید که احتمالأ از بناهای قرن هشتم هجری باشد و دوران حکومت ایلخانیان است.برج شاطر در 7 مهر 1381 با شماره ثبت 6189 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. خبرگزاری فرهنگیان: عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس گفت:احکام رتبه بندی معلمان از مهر ماه صادر می شود اما به جز کلیاتی از این طرح، اطلاعات بیشتری از سوی مسئولان آموزش وپرورش ارائه نشده است و ابهاماتی برای فرهنگیان مطرح است. امسال فرهنگیان جذب نیرو دارد و در حال حاضر کادر آموزشی در این سازمان از ۲ راه فرهنگیان و آزمون های استخدامی جذب می شوند. به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان اردبیل به مناسبت هفته بسیج مراسمی با حضور حجت ال بیدار ولی فقیه در سازمان حج و زیارت استان اردبیل و با شرکت کارکنان اداره کل حمل ونقل و پایانه های استان اردبیل در این اداره کل برگزار شد . در بیانیه اختتامیه همایش بزرگ مطالبات فرهنگیان از رئیس جمهور انقل ت یازدهم آمده است:جامعه فرهنگیان طعم فقر را در دوره کنونی بیش از هر زمان دیگری لمس کرده اند ولی نجومی بگیران روز به روز متمکن تر شده اند. خبرگزاری فرهنگیان: مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان وزارت آموزش و پرورش به طراحی کارتی موسوم به تک کارت برای فرهنگیان اشاره کرد و گفت: با استفاده از این کارت، تا 35 درصد تخفیف در ید از فروشگاه های طرف قرارداد به فرهنگیان تعلق می گیرد. ۴ سال پیش کارتی تحت عنوان "صدرا" میان هزاران فرهنگی توزیع شد و حالا پس از اتمام بازپرداختِ ۳۶ ماهه از سوی فرهنگیان، بانک سرمایه تعدادی از این فرهنگیان را بد ار می داند و در این بین سه گروه شرکت تعاونی… بخش هایی از مناظره دوم انتخابات ۹۶ به مساله فرهنگیان اختصاص پیدا کرد و جهانگیری بر خلاف واقع مدعی افزایش چشمگیر حقوق فرهنگیان در ت یازدهم شد. مدیرعامل آب منطقه ای استان اردبیل گفت: به دلیل برداشت بس رویه آب از منابع زیرزمینی اردبیل٬ دشت اردبیل حدود ۶۳۲ میلیون مترمکعب کمبود آب دارد. یک مقام آگاه اعلام کرد : مقصد بعدی سفرهای استانی رئیس جمهور و هیئت ت، استان اردبیل است که به زودی شاهد انجام این سفر خواهیم بود . امید است این سفر جهت کاهش مشکلات و رفع موانع موجود در استان و توسعه ای مرزی و محروم مفید واقع گردد . استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر آب آشامیدنی شهر اردبیل مطلوب نیست و نیاز است در این زمینه آب قزل اوزن و گورگور هر چه سریع تر به اردبیل انتقال یابد. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان درباره برنامه صندوق برای واگذاری لیزینگی خودرو به فرهنگیان در سال آینده گفت: هرچه منابع ما بیشتر شود خدمات لیزینگ را گسترش می دهیم. مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای ی گفت: پروژه راه آهن اردبیل- میانه یکی از مطالبات جدی مردم اردبیل است که به دلیل عدم تأمین مالی تا به امروز به بهره برداری نرسیده است. ایشان در صفحه ش نوشت : حق مرزی فرهنگیان برقرار شد
سلام "پیگیری های بعمل أمده مشترک استانی با موافقت محترم اموزش و پرورش منتج به بر قراری حق نوار مرزی فرهنگیان استان سیستان وبلوچستان گردید ومجوز صدور احکام ان ابلاغ گردید . این اقدام یعنی ترزیق بیش از ٤٠ میلیارد تؤمان به حقوق و دریافتی فرهنگیان در استانه بازگشایی مدارس و به یک معن. خبرگزاری فرهنگیان: مدیر عامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه رویکرد شفاف سازی در عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان تقویت شده است، گفت: عملکرد هیات مدیره موسسه در چارچوب قانون تجارت و سایر قوانین و مقررات جاری کشور، باعث افزایش چشمگیر اعتماد فرهنگیان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان به این نهاد اقتصادی و رفاهی شده است. اداره کل اسناد، انتشارات و کتابخانه های فرهنگیان، اعلام کرد: کتاب های منتخب ان و مدیران گروه های درسی 16 رشته ی کارشناسی پیوسته از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، در راستای تجهیز کتابخانه های پردیس ها و مراکز آموزش عالی این ، توسط معاونت پژوهش و فناوری تهیه شده و در آینده ای نزدیک ارسال خواهد شد. فرآیند ید کتاب های تخصیص یافته به پردیس ها و مراکز آموزش عالی فرهنگیان به پایان رسیده است و هم اکنون در مرحله ی تفکیک سازی بر اساس رشته محل ها می باشد. منبع: فرهنگیان خبرگزاری فرهنگیان: معاون آموزش و پرورش از پیش بینی اختصاص 13 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار به منظور اجرای طرح نظام رتبه بندی معلمان طی شش دوم ماهه سال جاری خبرداد. به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اسان شمالی، حمیدرضا کفاش در آیین تجلیل از معلمان نمونه در بجنورد اظهار کرد: اختصاص 35 هزار میلیارد . مدیرکل حراست فرهنگیان از برگزاری بالغ بر ۵۰۰ کرسی آزاد شی بدون هیچ گونه تنشی در پردیس های فرهنگیان سراسر کشور در سال جاری خبر داد. قاسم احمدی لاشکی در مراسم استقبال دانشجویان جدیدالورود فرهنگیان گفت : در سال گذشته بودجه فرهنگیان 73 میلیارد تومان بود و این رقم در بودجه 93 به اعتباری بیش از 154 میلیارد تومان افزایش یافت.

احمدی از افزایش بودجه برای فرهنگیان خبر داد و افزود : در حال حاضر مجموعه فرهنگیان مازندران حدود 500 هزار دانش آموز و 50 هزار نفر معلم در مدارس ت.