فرهنگیان اردبیل

به نقل از خبرگزاریها در مورد فرهنگیان اردبیل : استاندار اردبیل گفت:مطالبات ایثارگران ،فرهنگیان و بازنشتگان 26 دستگاه تی استان که در طول ده سال گذشته معوق شده بود به مبلغ نزدیک به 100میلیارد تومان در ت تدبیر وامید پرداخت شد. خبرگزاری فرهنگیان: قائم مقام مدیرعامل و دبیر هیأت مدیره موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: درکنار سودآوری مناسب موسسه برای فرهنگیان عضو، افزایش نظارت بر فعالیتهای صندوق در سطوح مختلف و همچنین شفاف سازی این فعالیتها، یکی از راهبردهای اصلی موسسه در یک سال اخیر بوده است. اردبیل دردوره ی صفویهوجه تسمیه ی اردبیل: این نام در مآخذ گوناگون به صورتهای اَردویل، اَردُبیل، اَردُئیل و بیشتر اَردَبیل آمده است،اردبیل در منابع ارمنی به صورت آرتاوت و سپس آرتاول آمده است. مینورسکی معتقد است اَرته ویت به مرور به اردبیل تغییر شکلی یافته است. اگرچه «دائره المعارف » می نویسد: اشتفاق و معنای اردبیل به درستی معلوم نیست اما مینورسکی معتقد است این نام ترکیبی است از اَرِته یا اَرته به معنای مقدس و قانون مقدس و ویت (پارسی میانه) که صورت اوستایی آن وئتی است و به معنای بید یا بید قانون مقدس دانسته است. همو درجای دیگر بِل یا بیل (یا ویل) را پسوند بسیاری از مکانها از جمله انزبیل و زویل دانسته است. لاکهارت،در مورد بنای شهر و علت نام گذاری آن ازقول مردمان محلی، افسانه ای را نقل می کند که بنابر آن در محل کنونی شهر در گذشته دریاچه ای وجود داشته است : به فرمان سلیمان نبی دو دیو به نامهای اَرد وبیل آبهای این دریاچه را با حفر دو معبر در شمال شرقی شهر کنونی خارج ساختند و شهر را در محل دریاچه خشک شده ب ا داشتند و به همین سبب نیز نام این شهر به نام این دو دیو اَردُبیل خوانده شد. حمیری نام اردبیل را مآخوذ از اردبیل بن ارمین می داند که یاقوت آن را از قول سمعانی به صورت اردبیل بن ارمینی ابن لنطی بن یونان ذکر کرده است. به نظر روی،ظاهرا نام اردبیل ترکیبی است ازدو جزء اَرد به معنای درستی، راستی و پاکی و بیل یا ویل (پسوند مکان) به معنای جایگاه. این ترکیب را به صورتهای آرتاویل و آرتاویلا به معنای شهر مقدس نیز نوشته اند. یاقوت نام قدیم اردبیل را باذان فیروز، فردوسی بادان پیروز، آباذان فیروز، باد فیروز، فیروزگرد و اعتمادالسطنه آذر بهمن نوشته اند. اولئاریوس ظاهرا به خطا نام قدیم اردبیل را ساتراپنه می داند.[1]
[1] - دایره المعارف بزرگ ی ، زیرنظر کاظم بجنوردی ، تهران، انتشارات دایره المعارف بزرگ ی ، جلد هفتم ، 1377 ، صص 2- 471 ، بیات ، عزیزاله ، کلیات جغرافیای طبیعی و تاریخی ایران، تهران ، کبیر ، 1367 ، چاپ اول ، ص 236 ، لغت نامه دهخدا ذیل کلمه اردبیل. خبرگزاری فرهنگیان: معاون توسعه مدیریت و منابع فرهنگیان گفت: نتایج مرحله نخست آزمون استخدامی فرهنگیان ۲۲ آذر از طریق سازمان سنجش اعلام خواهد شد که سه برابر ظرفیت پذیرش از داوطلبان برای مصاحبه عمومی و مهارت تخصصی دعوت خواهد شد. اردبیل چت,چت اردبیل,چت روم اردبیل,اردبیل چت,چت اردبیل,چت روم اردبیل, اردبیل چت,چت اردبیل,چت روم اردبیل,اردبیل چت,چت اردبیل,چت روم اردبیل, اردبیل چت,چت اردبیل,چت روم اردبیل,اردبیل چت,چت اردبیل,چت روم اردبیل, اردبیل چت,چت اردبیل,چت روم اردبیل,اردبیل چت,چت اردبیل,چت روم اردبیل, اردبیل چت,چت اردبیل,چت روم اردبیل,اردبیل چت,چت اردبیل,چت روم. در حالی که فرصت زیادی تا برگزاری فرهنگیان در تاریخ سی و یکم تیر باقی نمانده است، اما در گروههای تلگرامی که به منظور همدلی وهمفکری فرهنگیان برای احقاق حقوق خود شکل گرفته است، مباحثی مرتبط با ب ایی این کمتر به چشم میخورد. هرچند این مسئله نیاز به آسیب شناسی جدی دارد، اما در حال حاضر مهمترین مسئله ضرورت ب ایی این با حضور حداکثری است و موارد زیر سبب میشودحضور حداکثری فرهنگیان نسبت به های قبلی ضروری تر باشد. چه انی در فرهنگیان، کارشناسی ارشد می خوانند ؟ س رست فرهنگیان با اشاره به دریافت مجوز جذب دانشجوی کارشناسی ارشد در فرهنگیان گفت: موفق به ب مجوز پذیرش دانشجوی ارشد در ۲ رشته تربیت بدنی و الهیات در ۳ کد رشته محل شدیم. تقارن سیزده آبان سال 93 با قیام خونین عاشورای حسینی باید این مهم را به ما گوشزد نماید که مثل همیشه آن چیزی که استکبار را از جامعه ی نا امید می کند همان استقامت و پایمردی است .سازمان بسیج فرهنگیان به مناسبت روز 13 آبان بیانیه ای صادر کرد . به گزارش روابط عمومی بسیج فرهنگیان نی ریز به نقل از بسیج فرهنگیان فارس ، در بخش هایی از این بیانیه آمده است :آنچه در این برهه از زمان و در آستانه قیام عاشورا و یوم الله 13 آبان بیش از همه باید مورد توجه قرار گیرد این است که دشمنی استکبار جهانی و عوامل منطقه ای و هم پیمانان خبیث آنان با عزیز و امت و ملت ایران، پایان نیافته بلکه جدی تر و عمیق تر نیز شده است . با نزدیک شدن سفر قریب الوقوع ریاست محترم جمهوری به استان اردبیل،غنچه لبخند مردم این دیار سرفراز به رسم مهمان نوازی شکوفا شده و تکاپو برای استقبال از کاروان تدبیر و امید در جای جای استان به چشم می خورد.
بی شک قابلیت های طبیعی،منحصربفرد و نیازمندی های قابل رفع اردبیل در جلب نظر ت محترم برای انتخاب مقصد هفتمین سفر استانی خود تاثیرگذار بوده است.
به گزارش ایرنا یکی از شاخص ها و ظرفیت های مهم استان اردبیل،مرزی بودن آن و همجواری با جمهوری آذربایجان است.
خبرگزاری فرهنگیان: آموزش و پرورش به پرسش هایی پیرامون درخواست بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان، وضعیت بودجه 94 آموزش و پرورش، پرداخت مستمری مادام العمر به دانش آموزان شین آبادی از سوی بهزیستی، زمان توزیع شیر در مدارس و تامین مسکن فرهنگیان پاسخ داد. بر خلاف سال های گذشته که پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان با چند سال تاخیر انجام می شد پاداش فرهنگیان بازنشسته سال 95 این استان در چند روز آینده به حساب آنها واریز می مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل، علت انتشار بوی گاز در شهر اردبیل را مربوط به نقل و انتقال تعدادی از بشکه های مرکاپتان (ماده مخصوص بودار گاز ) جهت بوزدائی و انتقال به سایت بوزدائی عنوان کرد. هفته گذشته بود که انتشارشدید بوی گاز در اردبیل، موجب نگرانی اهالی این شهر شد.
فیروز خ دربخش دیگری از سخنان خود، از ثبت کمترین میزان حوادث ناش.

تعداد شرکت
امتیاز

پیام


7
33
بین المللی
پروشات سادات خاتون آبادی
1
7
30
فرهنگیان
مریم محمدحسنى
2
7
30
فرهنگیان
سیده مریم
3
7
30

رضا قاسمی
4
7
30
پیام نورآوج
فهیمه افتخاری
5
7
30
پیام نور قزوین
فاطمه اسدالهی
6
7
28
فرهنگیان
مهتاب الفتی نامبانی
تعداد شرکت
امتیاز

پیام


7
33
بین المللی
پروشات سادات خاتون آبادی
1
7
30
فرهنگیان
مریم محمدحسنى
2
7
30
فرهنگیان
سیده مریم
3
7
30

رضا قاسمی
4
7
30
پیام نورآوج
فهیمه افتخاری
5
7
30
پیام نور قزوین
فاطمه اسدالهی
6
7
28
فرهنگیان
مهتاب الفتی نامبانی ایلنا/ بعد از گذشت یک هفته از تحصن معلمان در اعتراض به وضع معیشتی خود، شورای مرکزی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور با صدور بیانیه ای به تحلیل ریشه های این اعتراض صنفی پرداخت. این تشکل صنفی فرهنگیان در بخشی از این بیانیه از رئیس جمهور درخواست کرده است که به منظور آگاهی از مطالبات صنفی معلمان، امکان دیدار حضوری با نمایندگان تشکل های صنفی فرهنگیان را فراهم کند.

متن کامل این بیانیه در ادامه می آید: همزمان با گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن نمایشگاه توانمندیهای ن استان اردبیل برگزار شد. در این نمایشگاه، واحد اردبیل بعنوان یکی از اعضای ستاد، حضوری فعال و تاثیر گذار داشت. مسئولیت غرفه این نمایشگاه بر عهده خانم رامزی و آقای شوقی بود. در این نمایشگاه آثار اعضای هیأت علمی بانوان واحد اردبیل خانم ها توران سلیمانی، ایران سلیمانی، آذر کیامرثی، سمیه رستم زاد منصور، فاطمه ناصحی، فاطمه میرارشادی و فاطمه شیخلوند جهت بازدید علاقمندان ارایه شده بود. بازدید از این نمایشگاه از 28 فروردین آغاز و تا 31 این ماه ادامه خواهد داشت. خبرگزاری فرهنگیان : در راستای سیاست ها و اه ت «تدبیر و امید» برای ارتقای معیشت فرهنگیان و بهره مندی کلیه معلمان کشور از مزایا و خدمات مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، از مهرماه سال جاری تمامی فرهنگیان غیر عضو، به عضویت این صندوق درمی آیند. با عرض سلام خدمت تمامی داوطلبانی که قصد ورود به فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجائی تهران را دارند. به استحضار شما می رسانم که در دفترچه شماره 2 کنکور سراسری کد رشته فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجائی تهران بومی می باشند. داوطلبانی که مایل به انتخاب رشته کد رشته های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجائی تهران را دارند باید دقت داشته باشند که هنگام انتخاب رشته کارت اعتباری مخصوص فرهنگیان به مبلغ 29000 ریال را یداری ند و همچنین شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو برای شرکت در رشته های تحصیلی مورد نیاز آموزش و پرورش در ویژه فرهنگیان (مراکز تربیت معلم) و تربیت دبیر شهید رجایی تهران در انتهای دفترچه انتخاب رشته را مطالعه ند. مسیر ی :مشهدمقدس، ملک آباد،نیشابور،سبزوار،داورزن،میامی، شاهرود،دامغان،سمنان،گرمسار، ایوانکی ، تهران (پل افسریه ) ،میدان اول شهر کرج ،هشتگرد، آبیک،قزوین،تا تان،ابهر،زنجان،اول وجی اتوبان سرچم، آق کند، فیروزآباد، اردبیل . بپاس قدردانی از ای از زحمات بیدریغ افشار تموک در راستای تشکیل و راه اندازی انجمن های مردم نهاد در استان اردبیل روز پنج شنبه در مراسم اختتامیه نمایشگاه موسسات فرهنگی اردبیل در نگارخانه ختایی اردبیل با حضور مسولین دستگاههای اجرایی استان از همسرفداکار تموک به عنوان چهره شاخص فرهنگی با اهدای لوح وتندیس ویزه تجلیل شد که این امر موجبا. مدیرکل آموزش وپرورش استان اردبیل گفت: مراکز آموزشی و رفاهی در شهرستانهای خلخال، مشگین شهر، گرمی و پارس آباد راه اندازی می شود. بدینوسیله به اطلاع فرهنگیان محترم می رساند شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان آق قلا به مناسبت عیدسعید قربان و تهیه قربانی، قصد انعقاد قرارداد فروش قربانی را دارد. بدین منظور همکارانیکه قربانی دارند می توانند جهت انعقاد قرارداد و شرایط آن تا تاریخ 25/6/93 به محل فروشگاه مراجعه نمایند. هئیت مدیره شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان آق قلا معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل برای خدمات رسانی مناسب به فرهنگیان و اسکان مسافران و گردشگران نوروزی از آمادگی کاملی برخوردار است.
ع نوشته معلم عزیزم روزت مبارک . با احترام ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری وهفته پاسداشت مقام والای معلم ، به مناسبت همین ایام عضویت فرهنگیان محترم از تاریخ 13 لغایت 17 اردیبهشت ماه با ارائه کارت شناسایی فرهنگیان در کلیه کتبخانه های عمومی رایگان می باشد. لازم به ذکر است اخذ مبلغ 5000 ریال بابت هزینه صدور کارت عضویت ا امی است . با سلام به شما دوستان و همکاران محترم فرهنگیان . دوستان عزیز مطالب قبلی را اگر خوانده باشید شاید کمی دلخور باشید !!! واکنش شما چیست !!!؟ من از آقای طبری مدیر گروه فرهنگیان پردیس شهید چمران تهران دعوت تا نظرات تخصصی خودشون رو در مورد این خبر ها و اقدامات انجام شده تشریح کنن ک نظرات ایشان را ب صورت پست اراِیه خواهم داد برای شما دوستان . ب. دوستانی که پیگیر زمان شروع اولین ترم تحصیلی برای ورودی های 94در فرهنگیان بودن براساس این اطلاعیه انشاالله اغاز ترم تحصیلی شما نیز از مهر 94 خواهد بود . اطلاعیه سازمان سنجش : آغاز سال تحصیلی دوره های کارشناسی پیوسته فرهنگیان و تربیت شهید رجایی به جز رشته های نیمه متمرکز از مهرماه سال 1394خواهد بود لیکن درصورت تکمیل ن فرآیند جذب و پذیرش دانشجو ، شروع سال تحصیلی با اطلاع قبلی به وسیله ی سازمان مرکزی فرهنگیان و تربیت دبیر شهیدرجایی به بهمن ماه 1394 موکول خواهد شد. موفق باشید فرماندار اردبیل گفت: فاضلاب شهر نیر کیفیت آب اردبیل را تهدید می کند و باتوجه به انتقاد شهروندان باید برای سالم سازی آب آشامیدنی اردبیل اهتمام بیشتری صورت گیرد. به دنبال اعتراض فرهنگیان در سراسر کشور در روزهای اخیر به پرداخت مطالباتشان جمعی از معلمان در اردبیل مقابل اداره کل آموزش و پرورش این استان، د.به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، صنف فرهنگیان اردبیل در برابر در اصلی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل اعتراض آمیز برگزار د. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: اقامت گردشگران نوروزی در مراکز اقامتی، خانه مسافر و ستاد اسکان فرهنگیان و چادرهای مسافرتی 11 درصد افزایش داشت. اردبیل پیشرودرطرح آموزش نانوایان به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی تی ایران، طرح آموزشی نانوایان در راستای عملیاتی ماده 110 قانون برنامه پنجساله پنجم از سال 89 اجرایی شده و تاکنون 83 هزار و 467 نفر نانوا در سراسر کشور از مزایای دوره های آموزشی پخت نان بهره مند شده اند. براساس این گزارش ؛ این طرح تاکنون با صرف هزینه ی 27 میلیارد ریال به . امسال فرهنگیان جذب نیرو دارد و در حال حاضر کادر آموزشی در این سازمان از ۲ راه فرهنگیان و آزمون های استخدامی جذب می شوند. به مناسبت هفته ی معلم، جمعی از معلمان، فرهنگیان و دانشجویان فرهنگیان، با انقلاب دیدار د. ۹۶/۰۲/۱٧ وزارت آموزش وپرورش اعلام کرد: برای ارتقاء و بهبود وضعیت حقوق و مزایای فرهنگیان و در راستای مفاد بند 2 ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه لایحه نظام حقوقی فرهنگیان در دست تدوین و اقدام است. خبرگزاری فرهنگیان: مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان وزارت آموزش و پرورش به طراحی کارتی موسوم به تک کارت برای فرهنگیان اشاره کرد و گفت: با استفاده از این کارت، تا 35 درصد تخفیف در ید از فروشگاه های طرف قرارداد به فرهنگیان تعلق می گیرد. استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر آب آشامیدنی شهر اردبیل مطلوب نیست و نیاز است در این زمینه آب قزل اوزن و گورگور هر چه سریع تر به اردبیل انتقال یابد. جناب افشار تموک به غیر از طبابت ستون فرهنگی شهر اردبیل است که امروز نزدیک شش ماه است که بر اثر تصادف وضربه شدیذ مغزی در بستربیماری خو ده است... باصحبتی که چند روز پیش با همسر بزرگوارشان داشتم وضعیت عمومی افشار عزیز بدنبود اما متاسفانه ایشان وضعیت جسمی وتخصصی شان همان وضعیت قبلی است ودریغ ازیک حرکت اضافه یاتکلم یاشناخت ی! باز هم دوست. عنوان خبر: خلاصه خبر: پایان هفته چهارم لیگ دسته اول با صدرنشینی هیئت اردبیلهفته چهارم لیگ دسته اول ووشو با صدرنشینی تیم هیئت اردبیل به اتمام رسید. ۱۳۹۳/۰۸/۲۳ به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، رقابت های هفته سوم و چهارم لیگ دسته اول ووشو امروز (23 آبان ماه 1393) و به میزبانی آکادمی در تهران پیگیری شد. دیدارهای هفته سوم به شرح زیر به اتمام رسید: هیئت البرز صفر- شهرداری ملایر 11 هیئت لرستان 6- هیئت قزوین 2 شهرداری ملارد 5- هیئت اردبیل 8 در هفته چهارم نیز رقابت های زیر انجام شد: هیئت لرستان 9- انصار المهدی صفر شهرداری ملارد 5- شهرداری ملایر 6 هیئت اردبیل 11- هیئت قزوین 2 بدین ترتیب، هیئت اردبیل با 12 امتیاز، هیئت لرستان با 9 امتیاز و شهرداری ملایر با 6 متیاز رده های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند. در پایان هفته چهارم، برترین ها نیز مشخص شدند: فنی ترین تیم: هیئت اردبیل تیم اخلاق: شهرداری ملارد س رت نمونه: حمیدرضا زند ابرار (شهرداری ملایر) تالوکار برتر: حمیدرضا عسگری (شهرداری ملایر) سانداکار نمونه: امید کوشش (هیئت اردبیل) مربی نمونه: حسین محمدزاده (هیئت اردبیل) یک مقام آگاه اعلام کرد : مقصد بعدی سفرهای استانی رئیس جمهور و هیئت ت، استان اردبیل است که به زودی شاهد انجام این سفر خواهیم بود . امید است این سفر جهت کاهش مشکلات و رفع موانع موجود در استان و توسعه ای مرزی و محروم مفید واقع گردد . 15میلیارد حق بیمه در حساب شرکتی که بیمه مرکزی آنرا تایید نکرد، آموزش و پرورش: سال 93 بیمه‎ای بهتر از بیمه طلایی فعلی برای فرهنگیان خواهیم داشت! ماجرای بیمه طلایی فرهنگیان و قول و قرارهایی که تیم جدید مدیریتی وزارت آموزش و پرورش در این زمینه داده‎اند، به یکی از ماجراهای دامنه‎دار ی ال گذشته در حوزه خدمات رفاهی معلمان کشور به عنوان یکی از آسیب‎پذیرترین اقشار جامعه مبدل شده است. به گزارش رجانیوز، قریب به ی ال پیش که فانی پس از تکیه زدن بر جایگاه سکانداری وزارت‎خانه پراهمیت آموزش وپرورش، با بیان برنامه ها و وعده های امید بخش ازجمله تشکیل سازمان رفاهی ، ساماندهی امور مالی ونیروی انسانی ، بهبود وضع معیشتی فرهنگیان ،کیفیت بخشی آموزشی وپرورشی، ارایه بیمه طلایی بهتر از پیش و ...کار را آغاز نمودند. این وعده‎ها که امید ارتقاء شان ومنزلت معلمان را در جامعه افزایش داد، با گذشت ی ال، به سرانجام امیدبخشی نرسیده‎ است. این در حالی است که ارزی کارنامه عملکرد وزارت خانه توسط صاحب نظران ودلسوزان ومعلمان فرهیخته نیز این موضوع را تایید می‎کند. در نامه جمعی از فرهنگیان خطاب به آمده است؛ صندوق ذخیره فرهنگیان را جمعی از مدیران افراطی، سیاست زده و ناکارآمد چنان به تاراج غارتگران دادند که عوارض آن تا ابد ماندگار است. گلایه معلمان از این است که اگر اعتبارات مربوط به پرداخت مطالبات فرهنگیان مشخص شده است که البته این 2700 میلیارد تومان به مدتی قبل باز می گردد، چرا وقتی به حساب فرهنگیان وارد نشده است، آن را رسانه ای می کنند. خبرگزاری فرهنگیان: مدیر عامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه رویکرد شفاف سازی در عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان تقویت شده است، گفت: عملکرد هیات مدیره موسسه در چارچوب قانون تجارت و سایر قوانین و مقررات جاری کشور، باعث افزایش چشمگیر اعتماد فرهنگیان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان به این نهاد اقتصادی و رفاهی شده است. اداره کل اسناد، انتشارات و کتابخانه های فرهنگیان، اعلام کرد: کتاب های منتخب ان و مدیران گروه های درسی 16 رشته ی کارشناسی پیوسته از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، در راستای تجهیز کتابخانه های پردیس ها و مراکز آموزش عالی این ، توسط معاونت پژوهش و فناوری تهیه شده و در آینده ای نزدیک ارسال خواهد شد. فرآیند ید کتاب های تخصیص یافته به پردیس ها و مراکز آموزش عالی فرهنگیان به پایان رسیده است و هم اکنون در مرحله ی تفکیک سازی بر اساس رشته محل ها می باشد. منبع: فرهنگیان خبرگزاری فرهنگیان: معاون آموزش و پرورش از پیش بینی اختصاص 13 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار به منظور اجرای طرح نظام رتبه بندی معلمان طی شش دوم ماهه سال جاری خبرداد. به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اسان شمالی، حمیدرضا کفاش در آیین تجلیل از معلمان نمونه در بجنورد اظهار کرد: اختصاص 35 هزار میلیارد . مدیرکل حراست فرهنگیان از برگزاری بالغ بر ۵۰۰ کرسی آزاد شی بدون هیچ گونه تنشی در پردیس های فرهنگیان سراسر کشور در سال جاری خبر داد. مردم مبارکه در مجلس شورای ی با اشاره به مشکلات معیشتی فرهنگیان گفت: فرهنگیان زیاد هستند اما زیادی نیستند. علی ایرانپور در تذکر شفاهی خود در پایان جلسه علنی امروز مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: فرهنگیان از بی عد ی رنج می برند به وضعیت معیشتی آنها رسیدگی کنید. معاون نظارت و ارزی کیفی فرهنگیان با اشاره به سند راهبردی فرهنگیان گفت: این سند با بهره گیری از مطالعات و تجربیات بین المللی تدوین خواهد شد. تقدیر و تشکر جمعی از بازاریان و فرهنگیان آستارا از فرماندار و شهردار آستارا جمعی از مرد م آستارا که در آن بیشتر فرهنگیان و بازاریان آستار ا به چشم می خورد از زحمات شبانروزی فرماندار شفقی و شهردار آستارا حاج آقا علی کوهی بخاطر زبیا سازی شهر و بخصوص مجتمع گردشگری و ساحلی بندر استارا ( طرح سلامت سفیر امید استارا ) تقدیر و تشکر نموده و ت. معاون ـ امنیتی استاندار اردبیل با بیان اینکه ز له ب اردبیل تنها 6 مصدوم داشت، گفت : از 6 مصدوم ز له پنج نفر درمان و مرخص شدند و تنها یک کودک 12 ساله دچار ایست قلبی ـ تنفسی بود که پس از احیا به اردبیل انتقال یافت.