فرهنگ و هنر و آسیب های اجتماعی

به نقل از خبرگزاریها در مورد فرهنگ و هنر و آسیب های اجتماعی : ایلام-رئیس سازمان تبلیغات ی گفت: ایجاد روش های علمی و هدفمند برای فرهنگ سازی در زمینه آسیب های اجتماعی ضروری است. حوزه فرهنگ ، حوزه وسیعی را در بر می گیرد که ماهیت عمل آن گذشته از اوضاع فرامرزی جامعه که شامل امور جهانی شدن و تبادلات فرهنگی است ، به چند سازمان و وزارتخانه اصلی بر می گردد . حوزه ای که از لحاظ تخصص ، کمترین مدیر متخصص را تجربه کرده و بیشترین آسیب را نیز در جامعه دیده است . این حوزه که در تعامل با دیگر حوزه های – اقتصادی و صنعتی جامعه . بهداشت و درمان با بیان اینکه صداوسیما می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار تاثیرگذار باشد، گفت: این سازمان می تواند در فرهنگ سازی فرهنگ سلامت مردم بسیار موثر باشد. چکیده:
توزیع گسترده جمعیت در مناطق شهری در چند دهه اخی دیده ای است خود بخودی و هدایت نشده که با توان تجهیز فضاهای شهری و گسترش زیر ساخت ها متناسب نبوده و مشکلات ناشی از آن ابعاد پیچیده ای یافته است، در نتیجه مشکلاتی نظیر تورم،گرانی مسکن، بیکاری، اسکان غیررسمی و ... به شدید ترین شکل ممکن در آن ظاهر شده است. در میان معضلات کالبدی، اق. عریف خشونت
معمولاً خشونت با مفهوم پرخاشگری به کار برده می شود و در تعریف پرخاشگری آمده است اعمال خصمانه ای که از روی عمد صورت می گیرد و به افراد و اشیاء آسیب می رساند. در تعریفی دیگر خشونت پدیده جدیدی نیست اما به علت بعد گسترده آن به تازگی مورد بررسی قرار گرفته است و این بررسی ها نشان داده که خشونت در درون خانواده از دو جهت تأثیرگ. تعریف خشونت
معمولاً خشونت با مفهوم پرخاشگری به کار برده می شود و در تعریف پرخاشگری آمده است اعمال خصمانه ای که از روی عمد صورت می گیرد و به افراد و اشیاء آسیب می رساند. در تعریفی دیگر خشونت پدیده جدیدی نیست اما به علت بعد گسترده آن به تازگی مورد بررسی قرار گرفته است و این بررسی ها نشان داده که خشونت در درون خانواده از دو جهت تأثیرگذار است: شخصی و اجتماعی. در جنبه شخصی، قربانی خشونت آسیب بدنی می بیند، تحقیر می شود. شخص خشونت دیده اگر کودک باشد، تا آ عمر بقایای آثار خشونت با او همراه است.
از بعد اجتماعی نیز خشونتهای خانوادگی نوعی بی اعتمادی نسبت به افراد به وجود می آورد. به طور کلی خشونت پدیده ای است که به مذهب ، به طبقه اجتماعی و سطح سواد کمتر ارتباط دارد. تظاهرات خشونتی با شرایط اجتماعی که روز به روز رو به خشونت می رود، نمود پیدا می کند.
آسیب شناسان و جامعه شناسان اجتماعی عمده اختلافات خانوادگی را حول محور مسائل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ی تقسیم می کنند. کشور، مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد ی را بانیان امنیت اجتماعی، فرهنگی و بسترساز امنیت نظامی دانست و گفت: اگرچه این وزارتخانه متولی امر فرهنگ است اما فرهنگ را نمی توان در یکجا حبس کرد؛ همه باید… فرهنگ بومی مردم ایران
فرهنگ بومی چیست
تعریف فرهنگ بومی
فرهنگ بومی 1
تحقیق در مورد فرهنگ ایران
تحقیق در مورد فرهنگ بومی مازندران
فرهنگ بومی تهران
فرهنگ بومی
ادامه مطلب چکیده: رویکرد معنادار قرآن کریم در روشمندی، تثبیت و تقویت فرهنگ اقامه ، نوید بخش تعالی فرهنگ ی در ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی شده و باعث تعالی شه، معرفت و رفتار مسلمانان می گردد، از این روی این نوشتار با تحلیل آیات قرآن و با توجه به زمان، فضا و جو نزول آیات و سوره های قرآن کریم و مخاطبان آن آیات در مکه و مدینه، مهم ترین راه کارها. معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: با توجه به آسیب های اجتماعی در زمینه فضای مجازی، برای استفاده از آن باید فرهنگ سازی شود. تعریف خشونت
معمولاً خشونت با مفهوم پرخاشگری به کار برده می شود و در تعریف پرخاشگری آمده است اعمال خصمانه ای که از روی عمد صورت می گیرد و به افراد و اشیاء آسیب می رساند. در تعریفی دیگر خشونت پدیده جدیدی نیست اما به علت بعد گسترده آن به تازگی مورد بررسی قرار گرفته است و این بررسی ها نشان داده که خشونت در درون خانواده از دو جهت تأثیر. وقتی دو فرد با فرهنگ های متفاوت در کنار هم قرار می گیرند و قصد دارند زندگی مشترک را شروع کنند ممکن است به مشکلات عمده ای برخورد کنند. شما و همسرتان از یک فرهنگید؟ الگوی رفتاری مردم متناسب با فرهنگ شان است. نوع پوشش، نوع کلام، نوع غذا خوردن، نوع روابط اجتماعی و … وابسته به نوع فرهنگ […] یر علی رحیمی زاد فرماندار گرمی درجلسه شورای ترویج فرهنگ ایثاروشهادت وستاد ساماندهی مزار ی این شهرستان گفت:با ترویج فرهنگ ایثار وشهادت آسیب های اجتماعی از قبیل طلاق،اعتیاد،خشونت به حداقل وفضائل اخلاقی از جمله ایثار،احسان و خوش خلقی نهادینه میشود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد ی استان کرمانشاه گفت: با استفاده از پتانسیل های فرهنگی و هنری فراوان جوانان این استان می توان آسیب های اجتماعی را کاهش داد. مراسم معارفه س رست فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی و مدیر کل حوزه ریاست و مشاور امور مناطق سازمان فرهنگی هنری، امروز در فرهنگ سرای رسانه برگزار شد. چکیده: در بحث انتقاد از این سبک زندگی فقط اسراف و هدر دادن نعمت های الهی مطرح نیست ، بلکه رواج فرهنگ آن باعث توسعه آسیب های جبران ناپذیری است که در مقابل سبک زندگی ی و فرهنگ و تمدن ریشه دار ایرانی قرار دارد .بنا براین برخورد با این فرهنگ غلط می بایست هم از طریق فرهنگ سازی درست انجام پذیرد و هم با نظارت دقیق دستگاههای نظارتی مسئول. مقدمه : امروزه استعمال یکی از چالش های مهم سلامت عمومی است که همه جوامع با آن روبه رو هستند و یکی از معضلات عمده بهداشتی که گروه های جمعیتی مختلفی را مورد تهدید قرار می دهد .اعتیاد به به عنوان جدی ترین مسأله اجتماعی ایران، وجوه مختلف جامعه شناسی، روان شناسی، حقوقی، و ... دارد. به اعتقاد تحلیل گران اجتماعی، اعتیاد به ، به عنوان یکی از م. مدیرکل امور مبلغین تبلیغات ی کشور گفت: قشر ت در ترویج فرهنگ ازدواج در جامعه، اصولی ازدواج و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، فرهنگی و تربیت صحیح انسان ها پیش قدم باشند. فرهنگ و ارشاد ی با بیان اینکه شبکه های اجتماعی فرصت هستند نه تهدید، گفت: می توان از آنها در جهت تقویت وحدت و فرهنگ ملی بهره برد. در نشست هم شی طرح باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان شهرضا مطرح شد که تلاش در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در واقع تلاشی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و اعتلای فرهنگ عمومی است. معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد ی گیلان از برگزاری همایش استانی «نقش در کاهش آسیب های اجتماعی» در آستانه اشرفیه خبر داد. ایرنا نوشت: فرهنگ تونس که «عزالدین میهوبی » فرهنگ الجزایر نیز او را همراهی می کرد، از بخش های مختلف غرفه ایران بازدید کرد. فرهنگ و ارشاد در بازدید از نمایشگاه رسانه های دیجیتال گفت: «یکی از آسیب های فضای مجازی زی اگذاشتن حقوق صاحب اثر است، طرح شامد طرحی است که در این زمینه به یاری تولید کنندگان و پدیدآورندگان اثر آمده است.» رئیس کل دادگستری استان کردستان ترویج و نهادینه فرهنگ صبر را ضروری دانست و گفت: امروز در دنیایی با این پیچیدگی، بیش از هر زمانی نیاز به صبر دارد تا بتوان خود را در آسیب ها حفظ کرد. استاندار بوشهر با تاکید بر نقش مهم اقامه در کاهش بلایا و آسیب های اجتماعی گفت: باید فضای مجازی استان بوشهر را در خدمت اشاعه و ترویج فرهنگ به عنوان یک پیام الهی به کار بگیریم. معمولاً خشونت با مفهوم پرخاشگری به کار برده می شود و در تعریف پرخاشگری آمده است اعمال خصمانه ای که از روی عمد صورت می گیرد و به افراد و اشیاء آسیب می رساند. در تعریفی دیگر خشونت پدیده جدیدی نیست اما به علت بعد گسترده آن به تازگی مورد بررسی قرار گرفته است و این بررسی ها نشان داده که خشونت در درون خانواده از دو جهت تأثیرگذار است: شخصی و اجتماعی. در جنبه شخصی، قربانی خشونت آسیب بدنی می بیند، تحقیر می شود. شخص خشونت دیده اگر کودک باشد، تا آ عمر بقایای آثار خشونت با او همراه است.
از بعد اجتماعی نیز خشونتهای خانوادگی نوعی بی اعتمادی نسبت به افراد به وجود می آورد. به طور کلی خشونت پدیده ای است که به مذهب ، به طبقه اجتماعی و سطح سواد کمتر ارتباط دارد. تظاهرات خشونتی با شرایط اجتماعی که روز به روز رو به خشونت می رود، نمود پیدا می کند.
آسیب شناسان و جامعه شناسان اجتماعی عمده اختلافات خانوادگی را حول محور مسائل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ی تقسیم می کنند. کاپ نوشت: رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: این همه گفتم باشگاه نیاز به فرهنگ سازی دارد چون می دانم درد بزرگ همین است. اختصاصی از فایلکو پاو وینت درس 17 مطالعات اجتماعی نهم (فرهنگ) با و پر سرعت .
پاو وینت درس 17 مطالعات اجتماعی نهم (فرهنگ)
پاو وینت درس 17 مطالعات اجتماعی نهم (فرهنگ) این پاو وینت در 50 اسلاید تهیه و تنظیم شده است. با بکارگیری تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی کرده ایم یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم . با انتخاب این پاو وینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد. بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانشجویان  با ظرافت خاص جمع آوری شده است.
با
پاو وینت درس 17 مطالعات اجتماعی نهم (فرهنگ)
اختصاصی از فایل هلپ پاو وینت درس 17 مطالعات اجتماعی نهم (فرهنگ ) با و پر سرعت .
پاو وینت درس 17 مطالعات اجتماعی نهم (فرهنگ )
پاو وینت درس 17 مطالعات اجتماعی نهم (فرهنگ ) این پاو وینت در 50 اسلاید تهیه و تنظیم شده است. با بکارگیری تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی کرده ایم یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم . با انتخاب این پاو وینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد. بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانشجویان  با ظرافت خاص جمع آوری شده است.
با
پاو وینت درس 17 مطالعات اجتماعی نهم (فرهنگ )
اختصاصی از یاری فایل پاو وینت درس 17 مطالعات اجتماعی نهم (فرهنگ) با و پر سرعت .
پاو وینت درس 17 مطالعات اجتماعی نهم (فرهنگ)
پاو وینت درس 17 مطالعات اجتماعی نهم (فرهنگ) این پاو وینت در 50 اسلاید تهیه و تنظیم شده است. با بکارگیری تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی کرده ایم یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم . با انتخاب این پاو وینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد. بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانشجویان  با ظرافت خاص جمع آوری شده است.
با
پاو وینت درس 17 مطالعات اجتماعی نهم (فرهنگ)
جلسه شورای فرهنگ عمومی استان خوزستان با حضور فرهنگ و ارشاد ی فرهنگ و ارشاد ی درباره دیدار شاعران با ی و دیدار رییس جمهور با اهل فرهنگ و هنر نوشت. محمدعلی ابطحی نوشت: امنیت در سایه فرهنگ شکل می گیرد. فرهنگ هم در ذیل کشوری امن می‎تواند رشد کند. هرکدام فدای دیگری شوند، هر دو آسیب می‎بینند. مدیرکل دفتر امور ن و خانواده استانداری اردبیل گفت: با توجه به افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه نیاز است که فرهنگ حجاب و در مناطق حاشینه نشین و پرخطر استان اردبیل ترویج شود. شهردار کرمانشاه گفت: هنر شهرسازی در فرهنگ ایرانی ی برمبنای توسعه روحیه اجتماعی و تعمیم حس تعاون در بین شهروندان است. فرهنگ و ارشاد ی گفت: «سازمان و دستگاهی مطلوب است که امور آن بر ریل پژوهش و مبتنی بر نظام نیازسنجی، آسیب شناسی و سیاستگذاری اداره شود.» مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: فرهنگ کشور ما با توجه به اعتقادات ی، تربیت خانوادگی متفاوت تر و متمایزتر از سایر فرهنگ ها است. مطالبات مشترک فرهنگ مهدویت و فرهنگ خانواده (1) مطالبات مشترک فرهنگ مهدویت و فرهنگ خانواده (1) نویسنده: مهدی نیلی پور

خانواده کوچکترین نهاد اجتماعی است که حداقل با حضور دو نفر شکل می گیرد، اما از دیدگاه تربیتی و فرهنگ دینی، خانه و خانواده جهانی کوچک، با فرهنگ، قوانین و نظام خاص خود می باشد. فرهنگ آسمانی مهدویت و ت عصر (ع) نیز، خود دارای فرهنگ و نظام خاص با خصوصیات منحصر به فرد می باشد. در مقام مقایسه بین فرهنگ خانواده و تمدن مهدوی و طی یک بررسی اجمالی میان مطالبات آندو، اشتراکات و اه همسوی متعددی به چشم می خورد. مطالبات و اه خانواده و ت مهدوی و ارتباط تنگاتنگ این دو ما را بر آن داشت تا با شمارش شانزده نمونه از این مطالبات و نقاط مشترک گامی در جهت تقویت فرهنگ خانواده در راستای همسویی هر چه بیشتر با فرهنگ مهدوی برداریم و از این طریق به تربیت سربازان مهدوی در خانواده های خود به عنوان سنگرهای معنویت و ولایت بپردازیم. 1. فرهنگ امیدواری و پرهیز از یأس... فرهنگ و ارشاد ی گفت: راه عبور از انبوه آسیب ها و بحران های اجتماعی بازگشت به دین، معرفت، مسجد، محراب و حوزه است. فرماندار بستان آباد با بیان اینکه ارتقای میزان سرانه مطالعه در جوامع رابطه معنادرای با توسعه پایداردر آن جامعه دارد گفت:تلاش در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در واقع تلاشی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و اعتلای فرهنگ عمومی است. ایسنا نوشت: رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای ی با تاکید بر این که «سکوت فرهنگی در کشور باید ش ته شود»، گفت: این مهم به سهم خود موجب بروز مشکلاتی در حوزه آسیب های اجتماعی شده است. معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار کردستان گفت: فرهنگ در توسعه وتعالی فردی و اجتماعی و هویت فردی که برای مسلمانان تعریف شده اثربخش است. عضو شورای ی شهر کرج گفت: توجه به مسائل فرهنگی می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات در بخش های مختلف باشد. حزب ی کار: فرهنگ مطالبه گری در شهر و استان ما خیلی کم است. تا زمانیکه این فرهنگ در جامعه ما رشد نکند نمی توانیم شاهد رشد چشمگیر در همه ی ابعاد اجتماعی اقتصادی و فرهنگی باشیم. مردم باید در قالب نهادهای اجتماعی و به رفع مشکلات شهر بپردازند و عملکرد مسئولین را به نقد بکشند. کار دستگاه فرهنگی ترویج فرهنگ عبودیت است و کار وزارت ارشاد، فرهنگ سازی برای حاکم شدن این فرهنگ ها در جامعه. فرهنگ، گستره وسیعی از ارزش ها، باورها، هنجارها و کنش ها است که در ساختار اقتدار ملی تأثیرگذار می باشد. این مقاله در صدد آن است که آثار مثبت و منفی نقش فرهنگ و ارزش ها را در اقتدار ملی مورد بررسی و مطالعه قرار دهد و نتیجه گیری نماید که پایین بودن سطح عمومی فرهنگ، ناآگاهی و بینش مردم نسبت به فرهنگ و ارزش های ملی باعث کاهش اقتدار ملی می . روز فرهنگ عمومی بر شما عزیزان مبارک. انشااله که ما بتونیم فرهنگ با اص و غنی خودمون رو,روز به روز بهتر کنیم و حتی به سایر ملل دنیا هم نشون بدیم. خودمون هم باید با مطالعه,کمک گرفتن از مشاوران خوب و یا شرکت در همایش های فرهنگی,سعی در بالا بردن فرهنگ خود داشته باشیم. اعتیاد، طلاق و بیکاری ۳ آسیب مهم کشور . . .رئیس سازمان بهزیستی از رصد آسیب های اجتماعی در ۳۱ استان کشور خبر داد و گفت: اعتیاد، طلاق و بیکاری ۳ آسیب مهم کشور هستند که به طور نسبی این آسیب ها در استان ها ی ان است. آسیب های نوپدید هم در حال افزایش اعتیاد، طلاق و بیکاری ۳ آسیب مهم کشور ... است، آسیب های 7 گانه ای در کشور وجود دارد .............
باور مهدوی و فرهنگ انتظار در طول تاریخ با شه ها و برداشت های نادرست بسیاری در آمیخته شده است. شه ها و برداشت هایی که به تدریج تبدیل به آسیب ها و آفت های جدی برای اساس و بنیاد اعتقاد به ظهور منجی در فرهنگ شیعه شده اند.
در عصر حاضر که جامعه ما به شکل روزافزونی، به موضوع انتظار و ظهور روی آورده است، ضرورت شناسایی این آسیب ها و آفت ها، بیش از هر زمان دیگر احساس می شود و لازم است که ضمن ترویج و توسعه فرهنگ انتظار، این موضوع نیز مورد توجه جدی قرار گیرد. ادامه مطلب ... وجود دو سازمان عظیم فرهنگی، اجتماعی و هنری در شهرداری تهران که صدها فرهنگ سرا، مرکز و مجتمع بزرگ رسانه ای را مدیریت می کنند همراه با بودجه های هنگفت -چند برابر وزارت فرهنگ و ارشاد ی- مدیریت شهرداری را نه فقط در حوزه فنی- ی-معماری در گستره امور فرهنگ و هنر شاخص و تاثیرگذار می سازد. با این وصف، این موضوع کمتر مورد بحث قرار می گیرد که تصد. نهادهای اجتماعی کننده وظیفه شان شکل دادن به افکار،رفتار، شخصیت ،فرهنگ افرادبراساس ارزشهاوهنجارهایی است که این دهاحاصل آن هستند که دربین این نهادها مدرسه بیشترتأثیررابعدازنهادخانواده دارد. این نهاد ها توسط فرآیند جامعه پذیری ،فرهنگ پذیری تجربیات ،ارزشهاوهنجاره رابه افرادمنتقل می کنندودانش آموزن براثرهمنواشدن باارزشهاوهنج.