فلسفه ی تعلیم و تربیت شاهد تهران

به نقل از خبرگزاریها در مورد فلسفه ی تعلیم و تربیت شاهد تهران : بسم الله الرحمن الرحیم اصول و فلسفه تعلیم و تربیت تالیف : علی شریعتمداری خلاصه فصل هفتم ایدآلیسم و تعلیم و تربیت ریشه های ایدآلیسم معمولا به افکار افلاطون ، فیلسوف یونان باستان برمیگردد.(جرالدال، ص22) به نظر لوئیس آنتز ایدآلیست معاصر، ایدآلیسم به آن دسته از تئوری ها اطلاق می شود که به ذهن یا روح اهمیت می دهند .کلمه ذهن یا روح هم به ش. هیاتی از خ سوییس از تهران به منظور توسعه فعالیت های آموزشی بازدید د. ادامه: همکاری های خ و تهران در حوزه فلسفه و ادبیات دانش نامه فلسفه تعلیم و تربیت مدخلی به نام فلسفه تعلیم و تربیت ی؛ سه رویکرد را که به قلم خسرو باقری نگاشته شده است را در تاریخ 5 ژوئن 2014 به چاپ رسانده است. برای مشاهده متن مطلب بروی دانش نامه اینجا را کلیک کنید و برای آن از وب سایت خسرو باقری اینجا را کلیک کنید. همشهری آنلاین: انقلاب با تاکید بر وم شناساندن شخصیت و آراء بزرگان فلسفه تاکید د: فلسفه باید در حوزه علمیه قم و همچنین حوزه علمیه تهران که روزگاری مرکز فلسفه بوده است، رواج پیدا کند. انقلاب با تاکید بر وم شناساندن شخصیت و آراء بزرگان فلسفه تاکید د: فلسفه باید در حوزه علمیه قم و همچنین حوزه علمیه تهران که روزگاری مرکز فلسفه بوده است، رواج پیدا کند. " کار فلسفه ناراحت است. فلسفه ای که هیچ را ناراحت نکند و با هیچ ضدیت نورزد فلسفه نیست. کار فلسفه آزردن حماقت است, فلسفه حماقت را به چیزی شرم آور تبدیل می کند. فلسفه کاربردی ندارد جز افشا پستی های شه در تمامی اشکالش."
نیچه و فلسفه
ژیل دلوز .اهمیت تعلیم و تربیت تعلیم و تربیت از سیاست های بنیادین و از اه زیربنایی بعثت رسول خدا(صلی الله علیه و اله وسلم) است. اعظم(صلی الله علیه و اله وسلم) تربیت را از خویش و خویشاوندانش آغاز د و به تعلیم و آموزش نیز از اولین روزهای هجرت همت گماردند. این، خود نشانگر اهمیت آن دو مقوله دینی و قرآنی است. یکی از مسائل ارزشمند و کارساز در زندگی بشر. با سمه تعالی اطلاعیه دفاع از طرح رساله ی تخصصی (phd) آقای: حمید احمدی هدایت دانشجوی رشته: فلسفه تعلیم و تربیت : شاهد تهران با عنوان : " تحلیل و نقد پساپدیدارشناسی فناوری آموزشی به منظور ارائه الگویی برای آموزش مجازی در نظام تعلیم و تربیت ایران" برگزار می شود. زمان : 19 /10/1396 ساعت 14-17 مکان: سالن امفی تئاتر دانشکده راهنما: محسن فرمهینی فراهان. تحقیق درمورد فلسفه و تعلیم و تربیت 16 ص لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 17 فلسفه و تعلیم و تربیت (1)جان الیاس ترجمه عبدالرضا ضرابى چکیده فلسفه بر وضوح، قصد، انتقاد و توجیه به عنوان ارزش هاى مهم براى مربیان تأکید دارد. متقن ترین نمونه فلسفه تعلیم و تربیت از سوى جان دیویى و در عصر ما نیز از سوى پائول. حضرت آیت الله در دیدار دست اندرکاران همایش حکیم تهران تصریح د: حذف فلسفه از حوزه علمیه قم موجب خواهد شد افرادی سطحی و کم عمق، متصدی تبیین و تدریس این علم شوند، بنابراین فلسفه باید در حوزه علمیه قم و همچنین حوزه علمیه تهران که روزگاری مرکز فلسفه بوده است، رواج پیدا کند. تهران (پانا) - «عباس کیارستمی و ـ فلسفه» نوشتۀ مَتیو اَبوت، فلسفه فدراتیو استرالیا، در سال 2017 میلادی به زبان اصلی منتشر شده است، و صالح آن را به فارسی برگردانده و نشـر لِگا آن… اشاره: کافه د با هدف ترویج گفت و گوهای راهبردی و توسعه ای در سپهر آموزش و پرورش، نهمین نشست خود را به واکاوی نقش و ارتباط آموزش و پرورش و توسعه یافتگی اختصاص داد. میهمان ویژه این نشست، خسرو باقری، تمام و عضو هیئت علمی تهران است. باقری، دوره ی خود را در رشته فلسفه تعلیم و تربیت در نیوساوث وی گذرانده است. «تربیت شهروند عقلانی، چگونه؟» ع. یحیی قائدی عضو هیئت علمی گروه فلسفه تعلیم و تربیت خوارزمی عنوان کرد: می توان گفت که ک ن به طور طبیعی فیلسوف هستند. فلسفه برای ک ن یعنی آموزش و تقویت مهارت های فکری آنها.


مبانی نظری سند ملی آموزش و پرورش شامل فلسفه تعلیم و تربیت در ایران، فلسفه تعلیم و تربیت رسمی عمومی در ایران و رهنامه
نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی در ایران در جلسه 826 شورای عالی
آموزش و پرورش مورخ دوم مرداد 1389 تأیید کلی شد و مبنای تمامی سیاست گذاری ها،
برنامه ریزی ها و تولید اسناد تحولی در نظام تعلیم و تربیت رسمی . مدیر کل پیش بینی سازمان هواشناسی، گفت: با شروع وزش باد از روز پنج شنبه و بارش باران از پنج شنبه شب در تهران، شاهد کاهش آلاینده های جوی در تهران خواهیم بود و صبح شنبه شاهد آسمانی صاف، شفاف و آبی در تهران هستیم. مربی تیم فوتبال سپیدرود رشت با بیان اینکه شاهد یکی از زیباترین بازی های سپیدرود بودیم، گفت: فلسفه علی کریمی فوتبالی است که هواداران از آن لذت ببرند. . نهادهای مؤثر در تعلیم و تربیت(1) الف. خانواده: پس از تولد، محیط خانواده، مهم ترین نقش را در تکوین و تحول شخصیت فرد ایفا می-کند. خانواده ی سالم و صالح، کانونی است که در آن عواطف و احساسات فرزند به نحو صحیح رشد و بالندگی می یابد و برع ، در خانواده ناسالم، انسان رشد طبیعی خود را از دست می¬دهد و دچار ناهنجاری های رفتاری می شود. در اهمیت خان. اختصاصی از یاری فایل تحقیق درباره فلسفه تعلیم و تربیت با و پر سرعت .
تحقیق درباره فلسفه تعلیم و تربیت
تحقیق درباره فلسفه تعلیم و تربیت فرمت فایل : word (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 22 صفحه     مقدمه بحث یادگیری یکی از مباحثی است که از دیرباز تا کنون مورد توجه دانشمندان و پیشروان تعلیم و تربیت بوده است . موضوع تعلیم و تربیت آن است که هم و هم فطرت و هم ساخت ( تربیت ) باید جای مرتبطی داشته باشند . معلم ساخت و سازماندهی را در مواردی که درکلاس عرضه می شود به وجود می آورد ولی ک ن را در فرصتهایی که در کاوش و تکمیل این موارد دارند آزاد می گذارد.  به طور کلی ساخت و در کلاس درس نسبت به یکدیگر به طور دائم در حال تناوب قرار دارد ، به طوری که هیچ یک از این دو بر قلمرو تربیتی مسلط نمی شوند . بنابراین مطابق نظریه پیاژه وساخت ، رشد و تجربه همواره در یک برنامه آموزشی موثرند . باید در نظر داشته باشیم ی که خود را مردم قرار می دهد باید پیش از آنکه به تعلم دیگران بپردازد خود را بسازد . و این جمله علی ( ع ) را که در نهج البلاغه ( حکمت 73 ) آمده را الگوی خود قرار دهند . « به گفتار تربیت کنید و با کردار تعلیم دهید زیرا آن که خود را تعلیم دهد و ادب کند سزاوارتر به تعظیم است از آنکه دیگری را تعلیم دهد و ادب بیاموزد » .ایجاد لحظات شاد در آموزش هنگامی میسر است که دانش آموزان در فرآیند یادگیری به صورت یک پذیرنده صرف نباشند اگر آنها در جریان آموزش فعالیت و تحرکی نداشته باشند فضای کلاس خسته کننده می شود و معلم نیز بازده مناسبی نخواهد داشت . بنابراین بهتر است مربیان نوآموزان را در جریان یادگیری دخ دهند و از آنها در هر یک از مراحل آموزش استفاده کنند .
با
تحقیق درباره فلسفه تعلیم و تربیت
سعید ناجی در نقد دیدگاه کریم مجتهدی نسبت به فلسفه گفت: تخصصی و برج عاج نشین فلسفه، امکان بهره مندی مردم عادی از فلسفه را از بین می برد. رئیس فرهنگستان در همایش بین المللی «فلسفه، دین و علم در زیست جهان ی» سخنرانی خود را با عنوان فلسفه ی و ارتباط ایران و اروپا از طریق ویدئوکنفرانس ارائه کرد. تحلیل آراء و شه های فلسفی ـ تربیتی نادینگز و نقد آن از منظر تعلیم و تربیت ی سال هشتم، شماره دوم، پیاپی 16، پاییز و زمستان 1395 حمید احمدی هدایت/ دانشجوی ی فلسفة تعلیم و تربیت، شاهد تهران [email protected] نجمه احمدآبادی آرانی/ دانشجوی ی فلسفة تعلیم و تربیت، پیام نور تهران [email protected] محمدحسن میرزا محمدی/ دانشیار گروه علوم تربیتی، شاهد ته.
به مناسبت روز جهانی فلسفه؛
انجمن علمی-دانشجویی فلسفه و مرکز فرهنگ و شه جهاد ی تهران برگزار میکنند:همایش دو روزه فلسفه و مسئله «دیگری»با سخنرانی: مصطفی ملکیان، محمدرضا بهشتی، بابک احمدی، شهرام پازوکی، حسین شیخ رضایی، محمود مروارید و علی اصغر مصلح27 و 28 آبان ماه
تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی تهران این مجموعه اولین گامی است که در ایران برای آموزش مربی فلسفه برای ک ن، مطابق با استانداردهای جهانی و با مطالعه برنامههای دیگر کشورها در این حوزه، برداشته شده است. با توجه به علاقه روزافزون مربیان، دانشجویان، پژوهشگران، دانشآموزان و پدران و مادران به پرورش تفکر و قوه خلاقیت در ک ن و نوجوانان، به ویژه رویکرد برنامه فلسفه برای ک ن در ایران، این مجموعه بر آن است تا خوا فبک در ترازو: نگاهی انتقادی از منظر فلسفه تعلیم و تربیت ی به قلم خسرو باقری توسط انتشارات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به چاپ رسیده است. رئیس مرکز عد جهانی استنفورد با اشاره به اینکه فلسفه کاربردی برفلسفه محض اولویت دارد گفت: فلسفه تحلیلی جنبه کاربردی بیشتری در مقایسه با فلسفه قاره ای دارد. در اعتراض به تکفیر کنندگان فلسفه: کفر شمردن فلسفه مساوی با بی دینی است،زیرا فلسفه علم به علت نخستین است و ی که این علم را کفر می شمارد از دین خارج است. علاوه بر این فلسفه دانشی گریز ناپذیر است زیرا برای رد فلسفه ناگذیر از استدلال و برهان هستیم که خود نوعی فلسفه ورزی است. روشهای تحقیق کمّی و کیفی در علوم تربیتی و روان شناسی، گال، مردیت؛ بورگ، و ر؛ گال، جویس ، ترجمه گروه مترجمان، انتشارات سمت و شهید بهشتی. - روشهای تحقیق در علوم رفتاری ، سرمد و بازرگان و حجازی، نشر آگاه. - چیستی علم؛ درآمدی بر مکاتب علم شناسی فلسفی، چالمرز، آلن، ترجمه ی سعید زیباکلام، انتشارات سمت. - منطق پژوهش در علوم تربیتی: جهت گیری . تعلیم و تربیت، پیوسته یکی از دغدغه های والدین و نظام آموزشی کشور بوده و هست؛ واژه ای که فرایندی پیچیده را در خود جای داده و خانواده ها و نظام آموزشی مداوم در تلاش اند این فرآیند را با توجه به امکانات و ضروریات آن عصر، بهتر و سریع تر به سرمنزل مقصود برسانند.
عصر حاضر که عصر it یا همان فناوری اطلاعات و ارتباطات است، می تواند کمک شایانی به این امر بنماید. امروزه استفاده فرزندان از رسانه ها و فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی اجتناب ناپذیر بوده که آسیب ها و پیامدهای آن در شماره های پیشین مورد بررسی قرار گرفت. در این جا، قصد داریم که نقش این فناوری را در خدمت تعلیم و تربیت مورد بحث قرار دهیم و تأثیر آن را در بهبود کیفیت تعلیم و تربیت و نیز چگونگی نقش خانواده، نظام های آموزشی و سازمان های فرهنگی را در اجرای آن بیان نماییم.
رئیس اتاق بازرگانی تهران به تشریح پیشنهادات بخش خصوصی از ت دوازدهم پرداخت و تصریح کرد که نباید…

سوالات استخدامی دبیرمعارف ی (فلسفه)آموزش و پرورش

1- اصول و فلسفه آموزش و پرورش2-فلسفه تعلیم و تربیت ی3-منطق4- فلسفه و کلام ی5- تاریخ فلسفه
 


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] زبان آموزی در تعلیم و تربیت دسالان (1)  زبان آموزی در تعلیم و تربیت دسالان (1) زبان آموزی شاید مهمترین زمینه ی یادگیری در آموزش ک ن دسال باشد. هر چند میان تمام یادگیریهای آموزشگاهی ظاهراً خواندن از توجّه خاصّی برخوردار است دیگر جنبه های یادگیری زبان، از قبیل گوش دادن و صحبت نیز به همان اندازه اهمیّت دارند. در حقیقت یادگیری خواندن به زمینه های قبلی زبان آموزی بسیار وابسته است. از این هفته تصمیم گرفتم که شنبه هر هفته دانشنامه های تخصصی رشته های مختلف علوم تربیتی را برای و مطالعه دانشجویان بارگزاری کنم. با توجه به اینکه در تحقیقات و پژوهش ها نیاز مبرمی به اطلاعات دسته اول و منسجم نیاز است این دانشنامه ها خیلی بکار می آیند.
دانشنامه: دانشنامه جامع فلسفه و نظریه های تعلیم و تربیت
سال هاست که من به ک ن مفهومی ساده اما قدرتمند می آموزم فلسفه مورچه .به نظر من هر ی باید درباره مورچه مطالعه کند ان ها یک فلسفه چهار بخشی شگفت انگیز دارند ، که اولین بخش آن این است که : مورچه ها هرگز تسلیم نمی شوند .فلسفه خوبی است .اگر آن ها به سمتی پیش بروند وشما سعی کنید متوقف شان کنید به دنبال راه دیگری می گردند .بالا می روند ، پایین می . انجمن علمی علوم تربیتی تربیت مدرس کارگاه آموزشی «پژوهش های تربیتی از منظر فلسفه تعلیم و تربیت» را با اجرای خسرو باقری در تاریخ یک شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ برگزار می کند. به گزارش خبرنگار مهر، این کارگاه آموزشی موضوعاتی هم چون چیستی فلسفه تعلیم و تربیت، معنا و لوازم فلسفی نگریستن به پدیده ها، روش انتخاب موضوع پژوهش در دوره کارشناسی ار. اصول و فلسفه تعلیم و تربیت 400 روانشناسی پرورشی 600 روانشناسی رشد 960
روشها و فنون تدریس 350 اندازهگیری، سنجش و ارزشی آموزشی 450
سید ابراهیم رئیسی آیت الله رئیسی آیت الله رئیسی با دختر آیت الله علم الهدی مشهد ازدواج کرده است همسرش ای فلسفه و تعلیم و تربیت دارد ؛ دانشیار و رئیس پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری شهید بهشتی است، دو دختر و دو نوه دارد. دقیقا دو سال پیش در همین ماه و همین روز و همین ساعت، جلسه دفاع پایان نامه کارشناسی ارشد فلسفه علم من در کبیر(پلی تکنیک تهران) بود. بخاطر شرایطی که داشتم، تقریبا هیچ حرفی در دفاع از پایان نامه ام نزدم! حرفهای ناگفته دارم و هنوز آرام نگرفته ام. تعداد کمی حکایت مکتوب از دانش آموختگان فلسفه علم منتشر شده است. روال جاری این وبلاگ این بود ک. فلسفه نبوت قرآن کریم در آیات متعددى پیرامون بعثت سخن گفته و علت و فواید آن را بیان نموده است که به برخى از آنان اشاره مى ­کنیم: تعلیم؛ قرآن کریم یکى از اه مهم و اصلى بعثت ان را تعلیم و تبیین معارف الهى و مطالب مورد نیاز مردم برشمرده است. «کَما اَرْسَلْنا فیکُمْ رَسولا مِنْکُم یَتْلُوا عَلَیْکُم آیاتِنا وَ یِزَکّیکُم وَ یُعَلِّمُکُ. بهمن پازوکی، عضو هیات علمی موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران می گوید متاسفانه در ایران فلسفه جدی گرفته نمی شود چون اگر فلسفه جدی گرفته شود کتاب ها بدون هیچ قاعده و ضابطه ای اینگونه منتشر نمی شود! بررسی موضوعی پایان­ نامه­ ها نشان می­ دهد که پژوهش­هایی با محوریت بررسی مکاتب فلسفی و استنتاج دل ­های تربیتی از آنها با 52/23 درصد بیشترین فراوانی و پس از آن بررسی دیدگاه­های فیلسوفان، مربیان و شمندان با 29/15 درصد دارای بیشترین فراوانی است، این دو موضوع به روح رشته فلسفه تعلیم و تربیت اشاره بیشتری دارند. در رتبه سوم و چهارم نیز تاریخ . سمینارهای گروه فلسفه تربیت مدرس تهران - اسفندماه 93 و بهار 94 سمنتی بر پایه نظریه بازی، معرفی سنتی در منطق داود حسینی - تربیت مدرس تهران - 4/12/1393 روش مثال نقض در فلسفه تحلیلی معاصر پیمان پورقناد - تربیت مدرس تهران - 18/12/1393 رئالیسم معرف تشناختی علامه طباطبایی حمید حسنی - تربیت مدرس تهران - 31/1/1394 برداشتی نو از قضایای حقیقیه اسدالله فلاحی - پ. در پنجمین همایش انجمن فلسفه تعلیم و تربیت در کرمان سه مقاله آقای عزیز سواری و خانم رضوان دیناورند دانشجویان ی رشته فلسفه تربیت وخانم هدیه شنبدی دانشجوی ارشد از شهید چمران به صورت سخنرانی پذیرفته شدند و چندین مقاله دیگر به صورت پوستر ارائه خواهند شد از جمله مقاله آقای حبیب کاوندی و خانم سمیه پاپی.ضمنا خلاصه مقالات خانم ها مریم پاپ. فرهنگ و ارشاد ی در مشهد گفت: علامه طباطبائی، یک تنه پای فلسفه متدینانه ایستاد تا سهم فلسفه را در انقلاب بگنجاند؛ امروز به صدها علامه طباطبائی نیازمندیم. در هفته یازدهم لیگ دسته اول فوتسال تیم بالان صنعت شیراز رو در روی شاهد تهران قرار می گیرد. کتب زیر که در زمینه تعلیم و تربیت ی است، توسط گروهی از دانشجویان ای فلسفه تعلیم و تربیت، خلاصه و ارائه شده است. دریافت خلاصه کتاب نگاهی دوباره به تربیت ی؛ جلد اول: زهرا نادری دریافت خلاصه کتاب نگاهی دوباره به تربیت ی؛ جلد دوم: ایوب محمودی دریافت خلاصه کتاب درآمدی بر فلسفه تعلیم و تربیت ایران؛ جلد اول: فاطمه هاشمی دریافت خلاصه کتاب د. اختصاصی از یاری فایل تحقیق درمورد فلسفه و تعلیم و تربیت 16 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 17 فلسفه و تعلیم و تربیت(1)جان الیاس ترجمه عبدالرضا ضرابىچکیدهفلسفه بر وضوح، قصد، انتقاد و توجیه به عنوان ارزش هاى مهم براى مربیان تأکید دارد. متقن ترین نمونه فلسفه تعلیم و تربیت از سوى جان دیویى و در عصر ما نیز از سوى پائولو فربر ـ ى که به فلسفه تعلیم و تربیت به عنوان ابزارى براى بازسازى تجربیات انسان، مدارس و جامعه مى نگریست ـ ارائه شده است. در این نوشتار، نویسنده تاریخچه مختصرى از فلسفه تعلیم و تربیت و بیان رویکردهاى مطرح در این زمینه مى پردازد و در ضمن آن، به شرح و توضیح نهضت تحلیلى در فلسفه و نفوذ آن در فلسفه تربیتى پرداخته و از پیترز به عنوان برجسته ترین فیلسوف تعلیم و تربیت معاصر و چهار حوزه کارى که براى فلاسفه مطرح است، نام مى برد. سپس انواع فلسفه تعلیم و تربیت، تقسیم بندى هاى متفاوتى که در این خصوص انجام شده است را بیان مى کند. براساس یکى از این تقسیم بندى ها، فلسفه تعلیم و تربیت به عمومى و حرفه اى تقسیم مى شود. رویکردهاى دیگرى که در این جا به آن ها اشاره شده است عبارتند از: الهام بخش، دستورى و فرمایشى، تحقیقاتى و تحلیلى. و در پایان نویسنده شیوه هایى از تدریس فلسفه تعلیم و تربیت را توضیح داده است. به واقع این مقال، به نوعى رابطه فلسفه و تعلیم و تربیت را براى محققان آشکار مى سازد.فلسفه تعلیم و تربیت و منتقدان آناگرچه فلاسفه گذشته در زمینه تعلیم و تربیت آثارى داشته اند، اما فلسفه تعلیم و تربیت به مفهوم رایج آن، تنها در این قرن از محبوبیت برخوردار بوده است. در سال هاى اخیر، این رشته براى تثبیت خود، به عنوان بخش مهمى از تربیت معلم، که غالباً تنها یک بخش از دروس اصلى تعلیم و تربیت را شامل مى شود، مشکلات بسیارى داشته است. به بیان دیگر، بهره گیرى از شه ها و تحلیل هاى فلسفى در تعلیم و تربیت، با انتقادات فراوانى از درون و برون این رشته مواجه بوده است.ژاک بارزون (jacques barzun) نسبت به کتاب هاى بسیار بد و ناخوشایندى که در زمینه تعلیم و تربیت نوشته شده، اعتراض داشت. او به ویژه از یک فلسفه تعلیم و تربیت خاص، به دلیل این که در میان قضاوت هاى ناب دانه خود، مسأله اه را در تعلیم و تربیت مسأله اى مربوط به ارزش ها قلمداد کرده، دل زده شده است.چار سیلبرمن (charles silberman) نیز در بررسى هایى که از مدارس به عمل آورد، به دلیل فقدان مبارزه کافى علیه بى فکرى مشهود در تعلیم و تربیت، در زمره منتقدان و مخالفان فلسفه تعلیم و تربیت قرار داشت.فلسفه تعلیم و تربیت در ارائه نقش یا نفوذ واقعى اش، در سال هاى اخیر با مشکل مواجه بوده است. گاهى بسیار فلسفى و در نتیجه، با مربیان شاغل بى ارتباط بوده و در بعض مواقع، که تلاش نموده تا با آن ها مرتبط شود، در انجام صحیح این وظیفه و به کارگیرى درست روش هاى فلسفى، با ش ت مواجه گشته است. به دلایل مذکور فلسفه تعلیم و تربیت، ممکن است رشته اى رو به افول تلقّى شود. این رشته به سبب بیگانگى بسیار با موضوعات تربیتى و عدم ارتباط با تربیت معلمان و مدیران اجرایى و ترویج شک گرایى و شه هاى بنیادى مورد تهاجم قرار گرفته است.به رغم این انتقادات، که برخى از آن ها موجه نیز هست، مربیان به نوعى تربیت و نظم نیاز دارند تا از طریق مطالعه یک فلسفه تعلیم و تربیت، که هم نظرات فلاسفه و هم تلاش خود آنان را براى فلسفى شامل مى شود، به دست مى آید. فلسفه براى مربیان یک تفنّن نیست، شیوه اى است که ان تربیتى و معلمان را در فکر و عمل در زمینه تعلیم و تربیت، دمندتر و نقادّتر مى گرداند. فلسفه بر وضوح، قصد، انتقاد و توجیه به عنوان ارزش هایى مهم براى مربیان تأکید دارد; ابزارهایى که یک مربى به آن ها نیاز دارد تا کارهایش را به نحو مؤثرى به انجام برساند. فلسفه تعلیم و تربیت همان گونه که از سوى بهترین متخصصان خود به کار برده مى شود، نظمى را ایجاد مى کند که ]از سویى [نسبت به چیستى تعلیم و تربیت و مدارس، تصوراتى ارائه مى دهد و ]از سوى دیگر، [انتقادات مربوط به تلاش هاى رایج، براى فهم این تصورات را تبیین مى نماید. متقن ترین نمونه فلسفه تعلیم و تربیت از سوى جان دیویى (jahn dewey)و در عصر ما نیز از سوى پائولو فریره، (paulo freire) ـ ى که به فلسفه تعلیم و تربیت به عنوان ابزارى براى بازسازى تجربیات انسان، مدارس و جامعه مى نگریست ـ ارائه شده است.فلسفه یکى از بى شمار رشته هایى است که با تعلیم و تربیت ـ که به تنهایى یک رشته محسوب نمى شود ـ ارتباط دارد. سایر رشته هاى مرتبط با آن عبارت است از: تاریخ، روان شناسى، جامعه شناسى، انسان شناسى، اقتصاد و زیست شناسى. «فلسفه» در اصلاح تعلیم و تربیت، به نظریه یا توصیف کاربردى در مقابل نظریه علمى گفته مى
با
تحقیق درمورد فلسفه و تعلیم و تربیت 16 ص
به اطلاع دبیران فلسفه ومنطق می رساند دومین نشست تخصصی گروه آموزشی فلسفه روز یکشنبه 95/11/10 تشکیل می شود. در این جلسه پناهی معاون محترم پژوهش و برنامه ریزی اداره کل صحبت می کنند. موضوع سخنرانی:آسیب شناسی نسبت دین و فلسفه ساعت:15 الی 17 مکان:مرکز تحقیقات معلمان،سالن اجتماعات،خیابان شمس آبادی «به یقین انسانی که یک بار از میوه های فلسفه چشیده باشد، با نظام های آن آشنا شده باشد و آنگاه بی درنگ اینها را در میانه ی بالاترین خیرهای فرهنگ ستوده باشد، دیگر نمی تواند بگذارد فلسفه و فلسفه ورزی تنها بمانند». ادموند هوسرل سلسله درسگفتارهای «فلسفه و زندگی روزمره» با تدریس موسی اکرمی توسط موسسه فرهنگی هنری سروش مولانا برگزار می شود. به گزارش خبرگزاری مهر، سلسله درسگفتارهای «فلسفه و زندگی روزمره» با تدریس موسی اکرمی برگزار می شود. موضوع ترم اول این درسگفتارها «چیستی فلسفه و موضوع آن در تاریخ فلسفه» است که به بحث هایی مانند فلسفه یویان باستان، فلسفه ی و فلسفه شرقی، فلسفه سده های میانی اروپا تا فلسفه مدرن، فلسفه معاصر و... می پردازد. این جلسات روزهای از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ در موسسه سروش مولانا برگزار خواهد شد. پیوند خبر: http://www.mehrnews.com/news/3737290/%d8%b3%d9%84%d8%b3%d9%84%d9%87-%d8%af%d8%b1%d8%b3%da%af%d9%81%d8%aa%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%81%d9%84%d8%b3%d9%81%d9%87-%d9%88-%d8%b2%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%d8%b1%d9%88%d8%b2%d9%85%d8%b1%d9%87-%d8%a8%d8%b1 رنه دکارت، پدر فلسفه مدرن و هندسه تحلیلی، ی که فلسفه را از خواب سنگین قرون وسطی ای اش بیدار کرد. در سال 1596 در خانواده ای از نجبای تورن در فرانسه به دنیا آمد. محقق : م ز رشته ی : ارشد تعلیم و تربیت ی نگاهی به مکتب های تربیتی در غرب و مقایسه آن با مکتب 1-تاریخ تعلیم و تربیت غرب، عرصه پیدایش، رونق و زوال افکار و نظریه هایتربیتی فراوانی است که از قرن پنجم پیش از میلاد تا به حال ادامه داشتهاست. در صدر تاریخ، آموزش و پرورش غربی، که از یونان باستان آغاز می شود،نظریه سوفسطاییان، و در تقابل با آن نظر.