فلو چارت سازمانی شرکت اختر برق

به نقل از خبرگزاریها در مورد فلو چارت سازمانی شرکت اختر برق : پرسشنامه تاثیر سیستم های انفورماتیک در عملکرد شرکت اختر تعداد 7 صفحه و 26 سوال

ید فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] چند چارت بدون شرح بعضی سهم ها در موقعیت های خوبی قرار گرفته اند که بهتر است زیر نظر باشند . به همین دلیل نمودار و چارت این نماد ها را برای انیکه خودشان اهل تحلیل و بررسی هستند در این پست قرار میدهم . لازم است تذکر دهم که هیچ توصیه ای به ید یا فروش نیست و فقط برای بررسی دوستانیکه توانایی چارت خوانی دارند ارائه میشود. برای دیدن چارت ها به. تلسکوپ فضایی طیف هسته ای ناسا -نوستار (nustar) یکی از درخشان ترین تپ اختر هایی را که تاکنون کشف شده را تشخیص داد. این تپ اختر انرژی معادل ۱۰ میلیون خورشید دارد، این نیروگاه کوچک با اندازه ی کوچک و قدرت بسیار زیادش باعث شگفتی ستاره شناسان شده است. در این تصویر منبع انرژی و اشعه ای m82 x-1 را مشاهده می کنید. ادامه دارد.. مشاوره تخصصی در محل شرکت شما در هر کجای تهران


- ثبت شرکت با مسئولیت محدود
- ثبت شرکت سهامی خاص
- ثبت شرکت سهامی عام
- ثبت موسسه (شرکت غیر تجاری )
- ثبت شرکت نسبی
- ثبت شرکت تضامنی
- ثبت شرکت و اخذ نمایندگی داخلی و خارجی
- انتخاب دقیق و صحیح موضوع شرکت و حدود اختیارات و فعالیت ها
- تعیین تعهدات افراد و شرح وظای. نمودارها که چارت هم نامیده می شوند، به طرز شگفت انگیزی مفید هستند و ا ل به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن آن را به شیت شما اضافه می کند. نمودارها و چارت ها واقعا ابزار ضروری برای ارائه اطلاعات به صورت بصری هستند و همین، یادگیری آن را اجتناب ناپذیر می کند. امروز یکی از روش های رسم نمودار را برایتان شرح می دهم و در روزهای آینده روش های دیگری را هم به آن اضافه خواهم کرد. برای دیدن آموزش به ادامه مطلب بروید! انجام پروژه ا ل کشف ِ یک تپ اختر درخشان! تلسکوپ فضایی طیف هسته ای ناسا -نوستار (nustar) یکی از درخشان ترین تپ اختر هایی را که تاکنون کشف شده را تشخیص داد. این تپ اختر انرژی معادل ۱۰ میلیون خورشید دارد، این نیروگاه کوچک با اندازه ی کوچک و قدرت بسیار زیادش باعث شگفتی ستاره شناسان شده است. در این تصویر منبع انرژی و اشعه ای m82 x-1 را مشاهده می کنید. به گزارش بیگ بنگ، این تپ اختر در فاصله ۱۲ میلیون سال نوری از ما در ک شان m82 قرار دارد و بعنوان یک منبع پر انرژی اشعه ای (ultraluminous x-ray source) محسوب می شود که تا به حال تصور می شد توسط سیاهچاله ها نیرو داده می شود، اما امروز یکی از این منابع شناخته شده مقدار کم جرم تری دارد، m82 x-2 بعنوان یک منبع انرژی شناخته می شود و در خود یک ستاره نوترونی در حال چرخش دارد که از بقایای یک انفجار ابرنواختری باقی مانده است. ستاره شناسان هنوز مطمئن نیستند که چگونه یک ستاره مرده کوچک به این شدت تابش می کند. فیونا هریسون، محقق اصلی پروژه نوستار در موسسه فناوری کالیفرنیا گفت: با سلام دانشجویان عزیز طبق چارت درسی انتخاب واحد انجام دهند تا ازتداخل کلاس درسی و امتحانی پیش نیاید                                                                     &nbs. مقامات امنیتی در استان غزنی در مرکز افغانستان می گویند که سیف الله اختر عضو ارشد گروه تروریستی القاعده در عملیات نیروهای امنیت ملی " سازمان اطلاعات " کشته شده است .
خبرنامه ای که اداره امنیت ملی " اطلاعات " استان غزنی به رسانه ها فرستاده است ، می گوید : سیف الله اختر از اعضای کلیدی سازمان القاعده در افغانستان بود که درزمان حاکمیت 30 هزار جنگجو را برای این سازمان بسیج کرده بود .
سیف الله اختر در زمان حاکمیت در افغانستان با همکاری نزدیک ایمن الظواهری «معاون اسامه بن لادن ، القاعده »، ی وسازماندهی یک مرکز تروریستی در شهرستان بگرام در کابل را برعهده داشت .
هم چنان اختر، یک کمپ جنگجویان خارجی در منطقه ریشخور در داخل شهر کابل را ی می کرد .خبرنامه می افزاید : در سالهای اخیر این شخص ی تروریستهای پا تانی به منظور جنگ با ت افغانستان را عهده دار بود .
گفتنی است سیف الله اختر ، دو بار در پا تان دستگیر شده بود؛ ولی هر بار از داخل پا تان آزاد گردید .
گفتنی است ، ت افغانستان در 15 سال اخیر اکثر اوقات پا تان را به مداخله در امورداخلی افغانستان ، حمایت از تروریستان افغان و عدم مبارزه جدی با تروریستان پا تانی متهم می کند .


وزارت ورزش و جوانان در جو ه ای به گزارش خبرگزاری تسنیم در خصوص چارت این وزارتخانه واکنش نشان داده که البته خود حاوی نکاتی مبهم است. اینجانب از چارت سازمانی جدید شرکت مخابرات کردستان بی اطلاع هستم . اما در زمینه دیتا که کارشناسی کهنه کار هستم امیدوارم پست های مرتبط با دیتا به افراد توانمند در این حوزه تعلق گیرد. افرادی که امکان راحتی (مردم – کارشناسان) را به طور هم زمان در محیطی که امکان خدمات دهی مطلوب همزمان با رشد علمی پرسنل را به همراه داشته باشد فراهم نمایند. اختصاصی از ژیکو تحقیق در مورد گل اختر با و پر سرعت .
تحقیق در مورد گل اختر
تحقیق در مورد گل اختر فرمت فایل: word (قابل ویرایش) تعداد صفحات :  3   صفحه    گل اختر canna  l. از تیره کاناسه ها cannacees و دارای اقسام و جورهای متعدد است . این گل که دارای برگهای پهن زیبا گاهی سبز و گاهی مایل به ارغوانی و بوته قوی و بلند با گلهای متعدد به رنگهای مختلف میباشد برای حاشیه کاری و تشکیل تپه گلها یا تک کاری میان تپه گل یا چمن زار قابل توجه است . کاشتن اقسام اصلی و اولیة این گل امروز تقریبأ متروک شده و فقط آنها را یا نزد اشخاصی که مجموعه ای از اقسام مختلف آن را دارند یا در گلکاریهای درجه دوم و سوم میتوان دید .
با
تحقیق در مورد گل اختر
*پروژه ی مالی شرکت سیمان تهران* آنچه در این مجموعه خواهید یافت: فصل اول : تاریخچه فعالیت شرکت سیمان تهران فصل دوم : چارت سازمانی شرکت فصل سوم : فرآیند تولید سیمان فصل چهارم: تشریح نرم افزار حسابداری مالی شرکت (نرم افزار همکاران سیستم) فصل پنجم: نمونه گزارشات و فرمهای مالی شرکت (حدود 80 صفحه در قالب word ) اختصاصی از یارا فایل گزارش کار حسابداری،شرکت نوید آبگستر .word با و پر سرعت .
 گزارش کار حسابداری،شرکت نوید آبگستر .word
 گزارش کار حسابداری،شرکت نوید آبگستر .word فصل اول: معرفی شرکت  نوید آبگستر بخش اول: تاریخچه شرکت............................................................................................... 4 بخش دوم: سرمایه و سهام شرکت................................................................................... 4 بخش سوم: موضوع شرکت.............................................................................................. 5 بخش چهارم: مرکز اصلی شرکت..................................................................................... 5 بخش پنجم: اجزای شرکت................................................................................................. 5 بخش ششم: اداره امور شرکت......................................................................................... 6 بخش هفتم: سال مالی و صورتحساب شش ماهه............................................................. 6 بخش هشتم: وضعیت پرسنل............................................................................................. 7 فصل دوم: چارت سازمانی وشرح وظیفه بخش اول: نمودار سازمانی شرکت نوید آبگستر.............................................................. 8 بخش دوم: شرح وظایف.................................................................................................... 9 فصل سوم: حسابداری بخش اول: حسابدار......................................................................................................... 23 بخش دوم: تعریف حسابداری......................................................................................... 23 بخش سوم: وضعیت مالی............................................................................................... 24 بخش چهارم: حساب....................................................................................................... 25 بخش پنجم: ثبت رویدادهای مالی در اسناد حسابداری.................................................. 26 بخش ششم: سند پرداختی.............................................................................................. 29 بخش هفتم: لیست بیمه.................................................................................................... 30 بخش هشتم: تنخواه گردان.............................................................................................. 31 بخش نهم: تراز آزمایشی حساب های دفتر کل............................................................... 32 بخش دهم: صورت های مالی طبقه بن ده................................................................... 33 بخش یازدهم: بستن حساب ها........................................................................................ 47 فصل چهارم : نتیجه گیری نتیجه گیری ...................................................................................................................... 52
فهرست جداول: چارت سازمانی.................................................................................................................. 8 سند حسابداری............................................................................................................... 54 سند پرداختی................................................................................................................... 55 لیست بیمه........................................................................................................................ 56 لیست تنخواه گردان......................................................................................................... 57 گزارش کار حسابداری،شرکت نوید آبگستر. فایل word شامل 75 صفحه. مناسب برای ارائه پروژه ها و پایان نامه های دانشجویی به همراه شرح جزییات کامل
با
گزارش کار حسابداری،شرکت نوید آبگستر .word
مدیر برنامه های هرائر مگویان می گوید این بازیکن پیشنهادهای خوبی دریافت کرده است و هفته بعد تکلیف ماندن یا رفتن او از جمع آبی های پایتخت مشخص می شود.ادموند اختر در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد هرائر مگویان به دلیل دریافت پیشنهادی از کشور روسیه قرار است استقلال را ترک کند گفت:همه بازیکنان پیشنهاد های داخلی و خارجی دارند. اختصاصی از هایدی تحقیق درباره چگونگی ترسیم چارتهای سازمانی با و پر سرعت .
تحقیق درباره چگونگی ترسیم چارتهای سازمانی
تحقیق درباره چگونگی ترسیم چارتهای سازمانی لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 30 موضوع تحقیق:چگونگی ترسیم چارتهای سازمانیفهرست مطالبعنوان:چارت سازمانی چیست؟ویژگی مدیریت  چارت سازمانی در pars cm celچگونگی ترسیم چارتهای سازمانی دربرناممثال هایی ازچارتهای سازمانیمنابعچارت سازمانی چیست؟هر ارگان ، اداره ، شرکت یا سازمانی ، چه تی و چه خصوصی ، دارای ساختار مشخصی در بین اجزای خود است . دارای یک نفر به عنوان مدیر یا مدیر عامل می باشد که ی و اداره اجزای این کارخانه را در دست دارد . این مدیر عامل دارای چند نفر معاون زیر دست خود است و ایشان نیز به نوبه خود دارای تشکیلات زیر مجموعه می باشند . این ساختار را چارت سازمانی این تشکیلاتمی نامند . به هر یک از گزینه های چارت سازمانی ، پست سازمانی گفته می شود . به عنوان نمونه به گزینه مدیر عامل پست سازمانی گفته می شود .ویژگی مدیریت  چارت سازمانی در pars cmsواحدهای اداری بصورت درختی سلسله مراتبی نمایش داده می شود که با کلیک بر روی هر گزینه از درخت , شرح وظایف واحد مذکور نمایش می یابد و فرد یا افرادی که متصدی یا کارمند آن واحد یا سمت هستند , فهرست می شوند . با کلیک روی نام این افراد به اطلاعات پرسنلی ایشان متصل می شویم . این بخش جهت معرفی چارت اداری تحت وب و معرفی پرسنل شاغل در هر بخش همراه با تصاویر ایشان در نظر گرفته شده است . در این بخش که شامل مدیریت چارت سازمانی می شود ، می توانید هر یک از ادارات زیر مجموعه را به شکل ساختار سلسله مراتبی تعریف کرده و دقیقا همانند تابلوهای طرح تکریم ارباب رجوع ، مطالب زیر را برای آنان وارد کنید :1.       نام این اداره2.       شرح وظایف این اداره3.       علل به وجود آمدن این اداره در ارگان شما4.       تاریخ تاسیس آن5.       پرسنل شاغل در آن به تفکیک وظایف محولهنمایش چارت سازمانی در سایت : چارت سازمانی شما به شکل ساختار سلسله مراتبی و یا ساختار درختی نشان داده شده است . در صورت انتخاب یکی از عناوین این ساختار ( کلیک بر روی یکی از پستهای سازمانی ) شرح کاملی از این پست سازمانی به شما ارائه می شود . این شرح کاملا بستگی به نظر مدیر سایت دارد و می تواند شامل وظایف این بخش ، تعاریفی از نحوه عملکرد این اداره و ... باشد .با کلیک بر روی هر پست سازمانی ، ی یا انی که عهده دار این مسئولیت هستند مشخص شده اند و با کلیک بر روی نامشان می توان اطلاعات کاملی را از ایشان به دست آورد .excelچگونگی ترسیم چارتهای سازمانی دربرنامهروش اول : 1- یک سلول از ستونی را که میخواهیم لیست بر اساس آن مرتب شود انتخاب میکنیم. 2- برای مرتب سازی صعودی از آی sort ascending ( ) و برای مرتب سازی نزولی از آی sort descending ( ) در نوار ابزار standard استفاده میکنیم. نکته باید توجه داشته باشیم که در این ح نباید یک ستون انتخاب شود بلکه فقط یک سلول از ستونی که میخواهیم بر اساس آن لیست مرتب شود را
با
تحقیق درباره چگونگی ترسیم چارتهای سازمانی
چارت 4 ترم کاردانی پیوسته نقشه کشی عمومی-نقشه کشی و طراحی صنعتی
اختصاصی از فایل هلپ تحقیق درباره چارت مدیریتی در شرکت بیسکوئیت گرجی با و پر سرعت .
تحقیق درباره چارت مدیریتی در شرکت بیسکوئیت گرجی
تحقیق درباره چارت مدیریتی در شرکت بیسکوئیت گرجی لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 53 فهرست عناوینمقدمهتاریخچهاه سیستمtop chartنقش های موجود در سیستمفرایند سیستمتشخیص محیط عملیاتیارتباط با محیط خارجارتباط میان موجودیتهاtableموجودیتهانمودار erdوابستگی های تابعی وfddمربوط به مواد اولیهساده سازی fddِمواد اولیهوابستگی های تابعی وfddمربوط به دستگاهساده سازی fdd دستگاهوابستگی های تابعی و fddمربوط به محصولساده سازی fdd محصولنرمالسازی fd مواد اولیهنرمالسازیfdدستگاهنرمالسازیfd محصولمقدمه:با توجه به پذیرش سیستم تولید به عنوان موضوع پروژه بعد از م با اعضای گروه سیستم تولید کارخانه ی گرجی را جهت بررسی انتخاب کردیم با توجه به وسعت کارخانه و تنوع محصولات و جهت انتخاب موضوع واحد و جلوگیری از پراکنده شدن موضوع سیستم تولید بیسکویت به عنوان اصلی ترین محصول کارخانه مورد بررسی قرار گرفت.تاریخچه:شرکت گرجی در سال 1340 تاسیس گردیده است در ان زمان این کارخانه تنها دارای یک خط تولید بوده که فقط تعداد محدودی بیسکویت را تولید کرده است اما به تدریج و با افزایش اعتبار در سطح رقبای داخلی و استقبال عمومی از محصولات این شرکت خطوط تولید افزایش پیدا کرده و امروزه با 3 خط تولید بیسکویت و همچنین سالنهای تولید شکلات،ویفر، اسنک مشغول تولید ارزنده ای در کشور می باشد هم اینک این شرکت در خط تولید در حدود 380 پرسنل فعال دارد که در حدود 15 از این افراد به عنوان مسئول فنی در حال فعالیت هستند و کارکنان به صورت شیفت های 8 ساعته در طول شبانه روز مشغول به تولید می باشند همچنین این شرکت در حال تولید شکلات صبحانه به صورت ازمایشی است.
با
تحقیق درباره چارت مدیریتی در شرکت بیسکوئیت گرجی
آنکه خاک قدمش روشنی دیده ماست هشتمین اختر منظومه خورشید رضاست آستان حرمش بوسه گه حور و ملک آسمان نظرش مطلع انوار خداست نفس قدسی او خاسته از غیب خاکش آمیخته با عطر خوش کرب و بلاست گنج عشقی که به شکرانه در ایران شده دفن مایه عزت ما در شرف روز جزاست آهوی خسته جان رسته زصیاد الم اشکریزان پی دیدار غریب الغرباست خیز (شیدا) و دل خویش گره زن . به گوش دل ندا آمد، که یار دلربا آمد .... به درد ما دوا آمد، رضا آمد، رضا(ع) آمد
خدا داد آنچه را وعده، بشد در ماه ذیقعده ... که آمد بهترین بنده، رضا آمد ، رضا آمد پیشاپیش میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان ت و ولایت بر شما مبارک باد اختصاصی از یاری فایل تاریخچه شرکت مخابرات اسان و چارت سازمانی 43ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 42 مرکز آموزش و پژوهش صنایع ایراننمایندگی اسانشرکت مخابرات اسان رضوی راهنما :جناب آقای شاهسونگرد آورنده :مهری صفرنیازمستان 87فهرست مطالبعنوانبخش اول : تاریخچه شرکت مخابرات و . باربدنیوز: نمودار (چارت) جدید سازمانی علوم پزشکی جهرم تصویب و ابلاغ شد.
لیلا ممتاز با بیان این مطلب گفت: با اینکه در سال 85 از دانشکده به ارتقاء پیدا کردیم اما ساختار سازمانیمان به همان صورت دانشکده باقی مانده بود. از سال 1390 رایزنی های زیادی توسط مدیران وقت برای اصلاح ساختار سازمانی صورت گرفت.
مدیر اداره نوسازی و تحول اداری ادامه داد: تا اینکه در سال 1393 نمودار سازمانی در قالب 4 معاونت از طرف وزارت بهداشت پیشنهاد شد اما مورد تایید هیات امناء و هیات رئیسه قرار نگرفت .
ممتاز با بیان اینکه رایزنی ها توسط هیات رئیسه قبلی ادامه پیدا کرد گفت: سرانجام نمودار سازمانی با 6 معاونت و مدیریت ها و اداره های مختلف که مورد تایید هیات امناء می باشد، در مهرماه امسال توسط وزارت بهداشت ابلاغ شده است.
ممتاز خاطر نشان کرد: ساختار سازمانی شالوده اصلی یک مجموعه است که ارتباط بین واحدها، حدود اختیارات، سلسله مراتب و سطوح تصمیم گیری را در مشخص می نماید. علوم پزشکی جهرم شامل ستاد، واحدهای اجرائی، دانشکده ها، مراکز تحقیقاتی و بیمارستانها می باشد.
ممتاز همچنین با بیان این مطلب که در چارت جدید تعداد پست های سازمانی حدود 90 درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: با ابلاغ و اجرای این چارت علوم پزشکی جهرم بصورت مصوب و قطعی ساختار ی پیدا کرده است. منبع: کانال منتسب به علوم پزشکی جهرم شرکت بیمه نوین موفق به دریافت تقدیر نامه دو ستاره جایزه ملی تعالی سازمانی مبتنی بر مدل efqm گردید.
به گزارش روابط عمومی بیمه نوین، در دوازدهمین دوره جایزه ملی بهره وری و تعالی سازمانی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، جایزه تقدیرنامه دوستاره و لوح سپاس این جایزه به شرکت بیمه نوین اعطا گردید.
طراحی و تدوین استراتژی . چارت آزمون تمام مباحث آزمون نظام ی برق چارت آزمون تمام مباحث آزمون نظام ی برق چارت بندی ها : این بخش از جزوه شامل قسمت های مهم و کلیدی کتابهاست که بصورت تیتر نوشته شده است و آدرس دقیق آن (صفحه آن تیتر در کتاب) در جلوی آن در یک ج مشخص گردیده است. توجه مهم : در چارت های این جزوه فقط بر روی مطالب مهم و کلیدی که احتمال طرح سوال از آنها بالاست کار شده است که این میتواند به صرفه جویی در وقت و کم استرس داوطلب در سر جلسه ازمون کمک شایانی داشته باشد. محصولی که امروز برای شما آماده کرده ایم درواقع یکی از ابزارهایی است که میتواند به موفقیت شما در آزمون نظام ی که رقابتی با دقت بالا و سرعت بالاست کمک شایانی خواهد کرد همواره دلیل اصلی قبول نشدن داوطلبان آزمونهای نظام ی کمبود وقت و نداشتن مدیریت صحیح بر روی زمان آزمون است. از آنجایی که این آزمونها بصورت جزوه باز انجام می شود مدیریت زمان و پیدا سریعتر جوابها رمز اصلی موفقیت است.

دریافت فایل

ادامه مطلب چارت جدید ی شیمی برنامه ترم بندی ی شیمی بر اساس مصوبه شورای برنامه ریز آموزش عالی در وزارت علوم بازنگری شده که از طریق لینک زیر قابل دریافت است: دریافت چارت ترم بندی ی شیمی (ورودی 92 به بعد) نکات مهم چارت جدید: افزایش ساعات دوره کارآموزی از 240 ساعت به 360 ساعت (مصوب وزارت) افزایش تعداد واحد دروس اختیاری از 18 به 19 واحد (مصوب وزارت) افزایش س. باقر(ع):
سه چیز پشت انسان را می شکند :
مردی که عمل خویش را زیاد شمارد
گناهانش را فراموش کند
و به رای خویش ، خوشنود باشد . . شهادت پنجمین اختر تابناک ت و ولایت محمدباقر(ع) به صاحب عزای واقعی زمان(عج) و مسلمانان جهان تسلیت عرض میکنم. چارت جدید سازمان شهرداری سنندج با چهار معاونت، چهار منطقه،۹ سازمان و ۱۵ مدیریت ابلاغ و تصویب شد. چارت مدیریتی در شرکت بیسکوئیت گرجی چارت مدیریتی در شرکت بیسکوئیت گرجی تحقیق چارت مدیریتی در شرکت بیسکوئیت گرجی مقاله چارت مدیریتی در شرکت بیسکوئیت گرجی چارت مدیریتی در شرکت بیسکوئیت گرجی دسته بندی علوم انسانی فرمت فایل zip حجم فایل 40 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 63 دریافت فایل  چارت مدیریتی در شرکت بیسکوئیت گرجی فروشنده فایل کد کاربری 4558 تمام فایل ها فرمت فایل : ورد قسمتی از محتوی فایل تعداد صفحات : 63 صفحه فهرست عناوین مقدمه تاریخچه اه سیستم top chart نقش های موجود در سیستم فرایند سیستم تشخیص محیط عملیاتی ارتباط با محیط خارج ارتباط میان موجودیتها tableموجودیتها نمودار erd وابستگی های تابعی وfddمربوط به مواد اولیه ساده سازی fddِمواد اولیه وابستگی های تابعی وfddمربوط به دستگاه ساده سازی fdd دستگاه وابستگی های تابعی و fddمربوط به محصول ساده سازی fdd محصول نرمالسازی fd مواد اولیه نرمالسازیfdدستگاه نرمالسازیfd محصول مقدمه: با توجه به پذیرش سیستم تولید به عنوان موضوع پروژه بعد از م با اعضای گروه سیستم تولید کارخانه ی گرجی را جهت بررسی انتخاب کردیم با توجه به وسعت کارخانه و تنوع محصولات و جهت انتخاب موضوع واحد و جلوگیری از پراکنده شدن موضوع سیستم تولید بیسکویت به عنوان اصلی ترین محصول کارخانه مورد بررسی قرار گرفت.
تاریخچه: شرکت گرجی در سال 1340 تاسیس گردیده است در ان زمان این کارخانه تنها دارای یک خط تولید بوده که فقط تعداد محدودی بیسکویت را تولید کرده است اما به تدریج و با افزایش اعتبار در سطح رقبای داخلی و استقبال عمومی از محصولات این شرکت خطوط تولید افزایش پیدا کرده و امروزه با 3 خط تولید بیسکویت و همچنین سالنهای تولید شکلات،ویفر، اسنک مشغول تولید ارزنده ای در کشور می باشد هم اینک این شرکت در خط تولید در حدود 380 پرسنل فعال دارد که در حدود 15 از این افراد به عنوان مسئول فنی در حال فعالیت هستند و کارکنان به صورت شیفت های 8 ساعته در طول شبانه روز مشغول به تولید می باشند همچنین این شرکت در حال تولید شکلات صبحانه به صورت ازمایشی است.
شرکت گرجی در حال حاضر با 45 سال سابقه کار مستمر و حضور موثر و فعال در صنعت تولید بیسکویت به طور میانگین در روز بیش از 30 تا35 تن بیسکویت تولید می کند که این میزان تولید دارای تنوعی در حدود 20 نوع از انواع بیسکویت است.
اه سیستم : شرکت گرجی دارای اه ی همچون اشتغال زایی،خودکفایی در داخل کشور از نظر تامین نیاز های غذایی مردم و بی نیازی از تولیدات خارجی و.
.
.
است و برای رسیدن به تمامی اه برنامه ای تهیه و تدوین شده که به طور ماهانه و سالانه نیاز بازار را ارزی کرده و هماهنگی تنگاتنگی بین خطوط تولید و سیستم فروش وجود دارد و اینک اه داخلی کارخانه: با توجه به صحبتی که با مدیر برنامه ریزی کارخانه صورت گرفت دریافتیم که مهم ترین هدف داخلی سیستم تولید کارخانه تولید محصولات با کیفیت بالا جهت حفظ و اقزایش مشتری در درجه ی اول و تا حد امکان به صرف بودن تولید در در چارت مدیریتی در شرکت بیسکوئیت گرجیتحقیق چارت مدیریتی در شرکت بیسکوئیت گرجیمقاله چارت مدیریتی در شرکت بیسکوئیت گرجیچارت مدیریتی در شرکت بیسکوئیت گرجی
اختصاصی از فایلکو مقاله در مورد چارت مدیریتی در شرکت بیسکوئیت گرجی با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 63 فهرست عناوینمقدمهتاریخچهاه سیستمtop chartنقش های موجود در سیستمفرایند سیستمتشخیص محیط عملیاتیارتباط با محیط خارجارتباط میان موجودیتهاtableموجودیتهانمودار erdوابستگی های تابعی وfddمربوط به مواد اولیهساده سازی fddِمواد اولیهوابستگی های تابعی وfddمربوط به دستگاهساده سازی fdd دستگاهوابستگی های تابعی و fddمربوط به محصولساده سازی fdd محصولنرمالسازی fd مواد اولیهنرمالسازیfdدستگاهنرمالسازیfd محصولمقدمه:با توجه به پذیرش سیستم تولید به عنوان موضوع پروژه بعد از م با اعضای گروه سیستم تولید کارخانه ی گرجی را جهت بررسی انتخاب کردیم با توجه به وسعت کارخانه و تنوع محصولات و جهت انتخاب موضوع واحد و جلوگیری از پراکنده شدن موضوع سیستم تولید بیسکویت به عنوان اصلی ترین محصول کارخانه مورد بررسی قرار گرفت.تاریخچه:شرکت گرجی در سال 1340 تاسیس گردیده است در ان زمان این کارخانه تنها دارای یک خط تولید بوده که فقط تعداد محدودی بیسکویت را تولید کرده است اما به تدریج و با افزایش اعتبار در سطح رقبای داخلی و استقبال عمومی از محصولات این شرکت خطوط تولید افزایش پیدا کرده و امروزه با 3 خط تولید بیسکویت و همچنین سالنهای تولید شکلات،ویفر، اسنک مشغول تولید ارزنده ای در کشور می باشد هم اینک این شرکت در خط تولید در حدود 380 پرسنل فعال دارد که در حدود 15 از این افراد به عنوان مسئول فنی در حال فعالیت هستند و کارکنان به صورت شیفت های 8 ساعته در طول شبانه روز مشغول به تولید می باشند
با
مقاله در مورد چارت مدیریتی در شرکت بیسکوئیت گرجی
ای دریغا چه گلی ریخت به خاک!چه بهاری پژمرد!چه دلی رفت به باد!چه چراغی افسرد!
هر شب این دلهره طاقت سوزخوابم از دیده ربودهر سحر چشم گشودم نگران:چه خبر خواهد بود؟سرنوشت دل من بود درین بیم و امید
آه ای چشمه نوشین حیات!ای امید دلبند!گرچه صدبار دلم از تو ش تهیچ گه از لب نوشت نب پیوند
آ این صبحدم خون آلود آمد آن خنجر بیداد فرودشش ستار. شرکت تکنولوژی های کوییک هیل از برند جدید خود برای محصولات امنیتی سازمانی رونمایی کرد. این شرکت برند سیکرایت (seqrite) را برای سری محصولات سازمانی خود برگزید. محصولات سازمانی شامل دو نسخه بیزنس و توتال نرم افزار اندپوینت سکیوریتی کوییک هیل، محافظ میل سرور کوییک هیل ویژه ا چینج، ویندوز و لینو ، سرور سکیوریتی ویژه ویندوزهای سرور و لینو . انتخاب واحد ترم بهمن ماه : دانشجویان می توانند چارت درسی را از سایت جناب آقای عبدلی کنند. ایشان تاکید د که انتخاب دروس دانشجویان حتما بر اساس این چارت باشد. و درضمن کلاسها طبق روال قبل یک هقته در میان میباشد. منبع : جناب آقای عبدلی تاریخ انتخاب واحد از 10/28 الی 11/03 و حذف و اضافه از 11/08 الی 11/10 و شروع کلاسها از 11/04 و حذف اضطراری 94/02/31،30 و پای. ((به نام خداوند رحمتگر مهربان)))

سوگند به آسمان و آن اختر شبگرد (۱)

و تو چه دانى که اختر شبگرد چیست (۲)

آن اختر فروزان (۳)

هیچ نیست مگر اینکه نگاهبانى بر او [گماشته شده] است (۴)

پس انسان باید بنگرد که از چه آفریده شده است (۵)

از آب جهنده اى خلق شده (۶)

[که] از صلب مرد و میان استخوانهاى زن بیرون . اختر شناسان با بررسی بر روی میزان انرژی های دریافتی زمین از خورشید دریافته اند که میزان این دریافت بسیار بیشتر از میزان پس دادن انرژی و یا تغییر آن است و می تواند بر آب و هوای کره زمین تاثیرات بسیار نامطلوبی بگذارد.
به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران اختر شناسان به تازگی دریافته اند که میزان انرژی و حرارت دریافتی از خورشید از سوی کره زمین بسیار زیاد بوده و می تواند در قرن های آتی موجب آب شدن تمامی یخ ها و آنگه تبخیر تمامی آب ها و غیر قابل س ت شدن زمین همانند کره زهره شود.

گفتنی است انواع کارها مانند انتشار گازهای گلخانه ای اتومبیل ها و سایر عوامل آلوده کننده هوا و محیط زیست نیز می توانند به تسریع روند آب و تبخیر شدن دریاها و اقیانوس ها و قطبین جنوب و شمال کمک کند.

بررسی ها نشان می دهند اختر شناسان با استفاده از ابر رایانه ها و شبیه سازی آب و هوای زمین در اثر استفاده بیش از اندازه از گرما و حرارت خورشید به این نتایج دست یافته اند.

اختر شناسان در جستجوی راه های تازه برای کمک به زیست شناسان در کاهش میزان آلایندگی به آلاینده ها و کم نمودن حرارت تولید شده توسط سیاره زمین هستند تا آب کمتری تبخیر و از دست برود.
دبیر کمیته اقشار جبهه مردمی نیروهای انقلاب ی گفت: در آینده ای نزدیک چارت جبهه مردمی نیروهای انقلاب تدوین و پوست اندازی می شود. پروین اعتصامی به مدد پدر ادیب خود از کودکی با اشعار سعدی و حافظ مأنوس شد. 2 سال قبل در: اخبار, علم و دانش, هوا و فضابدون نظر یک تیم تحقیقاتی از ستاره شناسان از arizona دریافتند که می توان از ابر نو اختر ها (super nova) فاصله های فضایی را به دست آورد. این ارقام روز به روز در حال بزرگ شدن هستند اما آن قدر نیست که به چشم بیاید. نتایج این تحقیقات این مفهوم را به ما می رساند که جهان در حال انبساط است اما نه آن قدر که قبلاً تصور می شد. از زمان انفجار بزرگ (بیگ بنگ) تا اکنون، جهان در حال انبساط بوده و است. این تیم تحقیقاتی پس از تحقیقات بسیار به این نتیجه رسیده اند که ابر نو اختر ها بسیار متونع تر از آن چیزی اند که دانشمندان دیگر فکر می د. این تنوع را می توان از انفجار های ستاره ای مختلف تشخیص داد. اگر مشتاق مطالعه ی نتایج این تحقیقات به تفصیل هستید، تیم تحقیقاتی نتایج مطالعات خود را در astrophysical journal در قالب مقاله ای منتشر کرده است. در این مقاله، سوال اصلی این است که «جهان با چه سرعتی در حال انبساط می باشد؟» و مقاله حول این پرسش می چرخد. نکته ی مهم در این مقاله این است که تاکید شده است سرعت تورم جهان هستی بسیار کمتر از اعداد پیش بینی شده است. peter a. milne ، این تیم تحقیقاتی و یکی از اختر شناسان arizona ، اذعان داشته است که ابر نو اختر های نوع ia که ستاره شناسان آن ها را «فانوس دریایی» می نامند و طبق آن ها به بررسی دیگر ابر نو اختر ها می پردازند، تنوع بیشتری داشته و فقط یک نوع نیست. milne در ادامه افزود: این تفاوت ها در ابر نو اختر ها منجر به تقسیم این پدیده ها به دو گروه شده است؛ گروه اول که بسیار کم هستند در ما قرار دارند و گروه دوم که اکثریت را تشکیل می دهند در فاصله ی بسیار زیادی از ما قرار دارند. انرژی تاریک، یک انرژی مرگبار است که باعث انبساط جهان می شود. این تحقیقات نشان داده است که انرژی تاریک آن چنان هم که فکر می شد خطری برای جهان ندارد. در سال ۲۰۱۱ سه دانشمند بخاطر کشف تاثیر انرژی تاریک بر روی انبساط جهان جایزه ی نوبل فیزیک را اخذ نمودند. ۱٫۱۳۳۷۹ ابر نو اختر ها، بر اثر انفجار یک ستاره ی غول پیکر پدید می آید. هر روزه تحقیقاتی روی آن ها انجام می شود و هر روزه پدیده های تازه ای را کشف می کنند. طبق تحقیقات قبلی دانشمندان و اختر شناسان، رفتار ک شان ها چنان است که جهان مانند یک بالون در حال انبساط است. ستاره شناسان، اکنون بطور کلی واقعیت این انبساط را پذیرفته اند و معادلات میدان اینشتین، در تئوری نسبیت عام می تواند برای انطباق با یک جهان در حال انبساط تفسیر شود. [منبع: phys]
تکنو سمانه
ادامه مطلب اختصاصی از اینو دیدی مقاله چگونگی ترسیم چارتهای سازمانی با و پر سرعت .
مقاله چگونگی ترسیم چارتهای سازمانی
مقاله چگونگی ترسیم چارتهای سازمانی لینک پرداخت و در "پایین مطلب"فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)تعداد صفحات:30ویژگی مدیریت  چارت سازمانی در pars cmsواحدهای اداری بصورت درختی سلسله مراتبی نمایش داده می شود که با کلیک بر روی هر گزینه از درخت , شرح وظایف واحد مذکور نمایش می یابد و فرد یا افرادی که متصدی یا کارمند آن واحد یا سمت هستند , فهرست می شوند . با کلیک روی نام این افراد به اطلاعات پرسنلی ایشان متصل می شویم . این بخش جهت معرفی چارت اداری تحت وب و معرفی پرسنل شاغل در هر بخش همراه با تصاویر ایشان در نظر گرفته شده است . در این بخش که شامل مدیریت چارت سازمانی می شود ، می توانید هر یک از ادارات زیر مجموعه را به شکل ساختار سلسله مراتبی تعریف کرده و دقیقا همانند تابلوهای طرح تکریم ارباب رجوع ، مطالب زیر را برای آنان وارد کنید : نام این اداره شرح وظایف این اداره علل به وجود آمدن این اداره در ارگان شما تاریخ تاسیس آن پرسنل شاغل در آن به تفکیک وظایف محولهنمایش چارت سازمانی در سایت : چارت سازمانی شما به شکل ساختار سلسله مراتبی و یا ساختار درختی نشان داده شده است . در صورت انتخاب یکی از عناوین این ساختار ( کلیک بر روی یکی از پستهای سازمانی ) شرح کاملی از این پست سازمانی به شما ارائه می شود . این شرح کاملا بستگی به نظر مدیر سایت دارد و می تواند شامل وظایف این بخش ، تعاریفی از نحوه عملکرد این اداره و ... باشد .با کلیک بر روی هر پست سازمانی ، ی یا انی که عهده دار این مسئولیت هستند مشخص شده اند و با کلیک بر روی نامشان می توان اطلاعات کاملی را از ایشان به دست آورد .excelچگونگی ترسیم چارتهای سازمانی دربرنامهروش اول :
1- یک سلول از ستونی را که میخواهیم لیست بر اساس آن مرتب شود انتخاب میکنیم.
2- برای مرتب سازی صعودی از آی sort ascending ( ) و برای مرتب سازی نزولی از آی sort descending ( ) در نوار ابزار standard استفاده میکنیم
با
مقاله چگونگی ترسیم چارتهای سازمانی
اختصاصی از نیک فایل پاو وینت درباره چارت سازمانی وسند شرح وظایف با و پر سرعت .
پاو وینت درباره چارت سازمانی وسند شرح وظایف
پاو وینت درباره چارت سازمانی وسند شرح وظایف فرمت فایل :powerpoint (قابل ویرایش) تعداد صفحات :  40  صفحهعنوان شغل : رئیس هیات مدیره مدیریت عاملشرح وظایف:تعیین اه کلان و استراتژیهای شرکت و خط مشی کیفیت و حصول اطمینان از درک اجرا و حفظ آنها در کلیه سطوح سازمان شرکت .......برنامه ریزی، سازماندهی وآماده سازی محیط و نیروی انسانی، ماشین آلات و روشها و مواد جهت افزایش بهره وری و ب اطمینان از صحت عملکرد آنها. برگزاری جلسات مستمر اعضائ هیات مدیره و با حضور مدیریت  عامل به منظور بررسی وضعیت شرکت  و تعیین راه حلهایی به منظور رفع مشکلات احتمالی و ارائه پیشنهادات جهت انجام اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه.تلاش و جدیت جهت پیاده سازی، اجرا و حفظ سیستم یکپارچه مدیریت کیفیت براساس استانداردهاتعیین مدیریت عامل شرکت توسط اعضائ هیات مدیرهتعیین مدیران واحدهای اجرایی شرکت طی احکام و تفویض اختیارات لازم جهت راهبری سیستم imsتخصیص بودجه لازم و تصویب پاداش پرسنل بمنظور ایجاد انگیزه در پرسنل جهت دستی به اه از پیش تعیین شده در خط مشی شرکت سایبرهدایت بخش فنی در طراحی محصولات جدید و تهیه مستندات مربوط به محصولات شرکت. نظارت بر امور مالی شرکت. ایجاد واحدهای تحقیقاتی جهت پیشرفت و توسعه پایدار شرکت .......به امانت گذاردن هر نوع اسناد ، مدارک و وجوه در صندوقهای تی و خصوصی و استرداد آنها با توجه به مقررات .نمایندگی شرکت در برابر اشخاص حقیقی و حقوقی، ادارات و سازمانهای تی و غیر تی و نهادها.تخصیص بودجه لازم و تصویب پاداش پرسنل بمنظور ایجاد انگیزه در پرسنل جهت دستی به اه از پیش تعیین شده. شرایط احراز:          1-تحصیلات : کارشناس ارشد برق / کنترل - کارشناس ارشد صنایع / مدیریت 2-تجربه : 10 سال 3-مهارتهای لازم : گذراندن دوره های مدیریت استراتژیک ،مدیریت مالی،توسعهعنوان شغل : مدیرعاملشرح وظایف:-انجام کلیه وظایف محوله مصوب هیات مدیره - بررسی عملکرد واحدهای مختلف سازمان از طریق دریافت گزارشات تفصیلی از مدیران و شرکت در جلسات بازنگری مدیریت.- نظارت بر اجرای صحیح فرآیندها ی اجرایی و دستورالعملهای تدوین شده برای امور اجرایی شرکت. - تعیین تام ا یار مدیریت  در کیفیت به منظور حصول از صحت اجرا  و مؤثر بودن سیستم کیفیت.-نصب و عزل کلیه معاونان، مدیران، س رستان و کارکنان شرکت ...... و تعیین شغل ، حقوق، دستمزد، عیدی ، پاداش ، فوق العاده ها ، ترفیع،تنبیه، تشویق، - یت، مرخصی، بازنشستگی مستمری به وارث و سایر شرایط استخدامی بر طبق مفاد اساستامه و آئین نامه شرکت .......- تهیه تشکیلات ساختاری و آئین نامه های مالی و استخدامی و انضباطی و ارائه آن به هیات مدیره و ابلاغ آنها به کلیه واحدهای تحت س رستی بعد از تائید هیات مدیره.- تعیین خط مشی شرکت سایبر و تامین منابع لازم  برای نیل به اه .-نظارت بر صحت عملکرد سیستم ims از طریق بازنگریهای مدیریت، گزارشات ممیزی داخلی، بررسی شکایات مشتریان.- جمع بندی نظرات مدیران برای اعمال سیاستهای جدید- حرکت در جهت آرمانهای شرکت به طور مستمر و مطمئن.- برنامه ریزی، سازماندهی وآماده سازی محیط و نیروی انسانی، ماشین آلات و روشها و مواد جهت افزایش بهره وری و ب اطمینان از صحت عملکرد آنها. - تلاش و جدیت جهت پیاده سازی، اجرا و حفظ سیستم مدیریت کیفیت براساس استانداردهای سیستم مدیریت کیفیت. - تائید اسناد رسمی و اوراق بهادار شرکت.- تعیین مدیران واحدهای اجرایی شرکت طی احکام و تفویض اختیارات لازم جهت راهبری سیستم مدیریت کیفیت.- نظارت بر صحت عملکرد سیستم مدیریت کیفیت از طریق بازنگریهای مدیریت، گزارشات ممیزی داخلی، بررسی شکایات مشتریان.- بررسی عملکرد واحدهای مختلف سازمان از طریق دریافت گزارشات تفصیلی از مدیران.- ارائه پیشنهادات جهت انجام اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه.- نظارت بر اجرای صحیح برنامه های شرکت.- نظارت بر اجرای صحیح فرآیندها ی اجرایی و دستورالعملهای تدوین شده برای امور اجرایی شرکت. - پیگیری، تدوین و تصویب بخش نامه ها و فرآیندهای اجرایی جدید. - ارتباط مستقیم با مدیران شرکت جهت اعمال کیفیت مطلوب در تولیدات. هدایت بخش فنی در طراحی محصولات جدید و تهیه مستندات مربوط به محصولات شرکتشرایط احراز: تحصیلات :فوق لیسانس برق  / فوق لیسانس( مدیریت اجرایی )تجربه : 8 ساللیسانس برق :تجربه : 10 سال
با
پاو وینت درباره چارت سازمانی وسند شرح وظایف
ب تقدیر نامه دو ستاره جایزه ملی تعالی سازمانی توسط بیمه نوین شرکت بیمه نوین موفق به دریافت تقدیر نامه دو ستاره جایزه ملی تعالی سازمانی مبتنی بر مدل efqm گردید.
به گزارش روابط عمومی بیمه نوین، در دوازدهمین دوره جایزه ملی بهره وری و تعالی سازمانی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، جایزه تقدیرنامه دوستاره و لوح سپاس این . طالع بینی نجومی براساس اثرات ستارگان و کواکب سبعه (زحل ، مشتری ، مریخ ، شمس ، زهره ، عطارد و قمر ) که هر کدام از این کواکب دارای اثرات سعد و نحس در دایره البروج می باشد در حال حاضر با توجه به تاریخ تولد دقیق فرد و روز تولد و ماه تولد چارت و طالعی تشکیل می شود که هفت کوکب بالا به درجه و دقیقه و ثانیه در طالع و چارت فرد مورد نظر ثبت می شوند . جزوه اجرایی پایپینگ جزوه اجرایی پایپینگ شامل مباحث زیر می باشد دسته بندی صنایع نفت و گاز فرمت فایل zip حجم فایل 3522 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 53 دریافت فایل جزوه اجرایی پایپینگ فروشنده فایل کد کاربری 7218 تمام فایل ها مقدمه سخنی با خوانندگان کلیات چارت سازمانی دفترفنی و ی اهم وظایف گردش مدارک و مستندات مدارک اصلی piping آیزومتریک آماده سازی مدارک و مستندات سرجوش گذاری data base-joint history work front برنامه دوهفتگی extra work & fsq کنترل متریال mrc miv internal miv mirv test package واحد اجراء چارت سازمانی سمتهای اجرایی شاپ سایت واحد تست و تکمیل خطوط liniecheck punch rft blind test flushing ture drying reinstatement leaktest نمودار فرایند تست واحد کنسترل کیفیت fitup report weldingreport rt-pt-ut data entery چارت سازمانیدفترفنی و یاهم وظایف گردش مدارک و مستنداتمدارک اصلی pipingآیزومتریکآماده سازی مدارک و مستنداتسرجوش گذاریdata basejoint historywork frontextra work fsqکنترل متریالmrcmivinternal miv mirvtest packageواحد اجرا چارت سازمانی
اعتماد شما سرمایه ما با سلام دانشجویان عزیز لطفا به چند نکته توجه داشته باشند -لطفا طبق چارت درسی خود درس اخذ کنید و در صورتی که طبق چارت درسی ارائه شده درسی ارائه نشده باشد به گروه مراجعه کنید. - آن دسته از دانشجویانی کارشناسی ناپیوسته ای که دروس معادلات دیفرانسیل یا ریاضیات گسسته نگرفته اند می توانند پس از انتخاب واحد دانشجویان ترم اول این دروس را اخذ. سیلابس دروس ی هوافضا (کارشناسی) مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری چارت 8 ترم دروس ی هوافضا (کارشناسی) گروه ی مکانیک و هوافضا آزاد ی واحد گرمسار
ب تقدیر نامه دو ستاره جایزه ملی تعالی سازمانی توسط بیمه نوین شرکت بیمه نوین موفق به دریافت تقدیر نامه دو ستاره جایزه ملی تعالی سازمانی مبتنی بر مدل efqm گردید.
به گزارش روابط عمومی بیمه نوین، در دوازدهمین دوره جایزه ملی بهره وری و تعالی سازمانی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، جایزه تقدیرنامه دوستاره و لوح سپاس این .

نکنم اگر چاره دل ،نکنم اگر چاره دل هر جایی را

نتوانم و تن ندهم رسوایی را

نتوانم و تن ندهم رسوایی را

چه خوش است اگر دیده رخ دلبر بیند

چه خوش است اگر دیده رخ دلبر بیند

نبود جز این فایده ای بینائی را

نبود جز این فایده ای بینائی را

نرود مرا از سر سودایت بیرون

اگرش بکوبی تو سر سو را

اگرش بکوبی تو سر سو را

همه شب من اختر شمرم کی گردد صبح

همه شب من اختر شمرم کی گردد صبح

مه من چه دانی تو غم تنهایی را

مه من چه دانی تو غم تنهایی را اختصاصی از فایل هلپ سیستم حقوق و دستمزد شرکت تولید کننده قطعات خودرو با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 38 فهرست مندرجاتردیفموضوعشماره صفحه1-تاریخچه فعالیت1-1- کلیات.................................................................11-2- فعالیت اصلی......................................................11-3- وضعیت اشتغال..................................................21-4-چارت سازمانی گروه سرمایه گذاری ....21-5-چارت سازمانی ...... .......................22-کلیات2-1- ساعت کاری در سال 1385............................32-2- مرخصی.............................................................42-3- چگونگی و نحوه استخدام ...............................52-4-نمودار گردش عملیات .....................................2-5-کنترلهای داخلی حقوق ودستمزد.................693-مراحل شروع به کار پرسنل جدیدالاستخدام تا تعیین حقوق و مزایا و تسویه حساب3-1- اعلام نیاز توسط واحد متقاضی......................113-2- شروع به کار......................................................12فهرست مندرجاتردیفموضوعشماره صفحه3-3- اعلام اطلاعات پرسنل جدید به امور مالی.......133-3-1- تعیین گروه و مزایا.........................................133-3-2- حقوق و مزایای پرسنل...................................143-3-3- ورات...........................................................173-3-4- تخصیص شماره پرسنلی................................203-3-5- اختصاص شماره حساب بانکی........................203-4- ثبت اطلاعات پرسنل در سیستم حقوق و دستمزد:213-5- تغییر وضعیت پرسنل....................................213-6- پرداخت حقوق و دستمزد.............................213_6_1_گزارشهای وجی درزمان پرداخت حقوق پرسنل3-6-2- صدور سند حسابداری حقوق و دستمزد22233-7- عیدی پایا ن سال...........................................273-7-1- نحوه محاسبه عیدی پایان سال...................273-7-2- صدور سندحسابداری.....................................273-8- سنوات خدمت کارکنان..............................283-8-1- نحوه محاسبه سنوات خدمت کارکنان............283-8-2- صدور سند حسابداری..................................293-9- تسویه حساب...................................................29فهرست مندرجاتردیفموضوعشماره صفحه4-سایر موارد4-1-جابجایی ویا تغییر شغل کارکنان...................304-2-تشویق کتبی......................................................324-3-تذکر کتبی.......................................................324-4-اخطار کتبی.......................................................33
با
سیستم حقوق و دستمزد شرکت تولید کننده قطعات خودرو
اختصاصی از فایلکو سیستم حقوق و دستمزد شرکت تولید کننده قطعات خودرو با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 38   فهرست مندرجات ردیف موضوع شماره صفحه 1- تاریخچه فعالیت 1-1- کلیات................................................................. 1 1-2- فعالیت اصلی...................................................... 1 1-3- وضعیت اشتغال.................................................. 2 1-4-چارت سازمانی گروه سرمایه گذاری .... 2 1-5-چارت سازمانی ...... ....................... 2 2- کلیات 2-1- ساعت کاری در سال 1385............................ 3 2-2- مرخصی............................................................. 4 2-3- چگونگی و نحوه استخدام ............................... 5 2-4-نمودار گردش عملیات ..................................... 2-5-کنترلهای داخلی حقوق ودستمزد................. 6 9 3- مراحل شروع به کار پرسنل جدیدالاستخدام تا تعیین حقوق و مزایا و تسویه حساب 3-1- اعلام نیاز توسط واحد متقاضی...................... 11 3-2- شروع به کار...................................................... 12 فهرست مندرجات ردیف موضوع شماره صفحه 3-3- اعلام اطلاعات پرسنل جدید به امور مالی....... 13 3-3-1- تعیین گروه و مزایا......................................... 13 3-3-2- حقوق و مزایای پرسنل................................... 14 3-3-3- ورات........................................................... 17 3-3-4- تخصیص شماره پرسنلی................................ 20 3-3-5- اختصاص شماره حساب بانکی........................ 20 3-4- ثبت اطلاعات پرسنل در سیستم حقوق و دستمزد: 21 3-5- تغییر وضعیت پرسنل.................................... 21 3-6- پرداخت حقوق و دستمزد............................. 21 3_6_1_گزارشهای وجی درزمان پرداخت حقوق پرسنل 3-6-2- صدور سند حسابداری حقوق و دستمزد 22 23 3-7- عیدی پایا ن سال........................................... 27 3-7-1- نحوه محاسبه عیدی پایان سال................... 27 3-7-2- صدور سندحسابداری..................................... 27 3-8- سنوات خدمت کارکنان.............................. 28 3-8-1- نحوه محاسبه سنوات خدمت کارکنان............ 28 3-8-2- صدور سند حسابداری.................................. 29 3-9- تسویه حساب................................................... 29 فهرست مندرجات ردیف موضوع شماره صفحه 4- سایر موارد 4-1-جابجایی ویا تغییر شغل کارکنان................... 30 4-2-تشویق کتبی...................................................... 32 4-3-تذکر کتبی....................................................... 32 4-4-اخطار کتبی....................................................... 33
با
سیستم حقوق و دستمزد شرکت تولید کننده قطعات خودرو
نوآوری سازمانی و تأثیر آن بر سرآمدی شرکت ها #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} گزارش کارآموزی حسابداری شرکت ایزوگام سامان گستر دلیجان   گزارش کارآموزی حسابداری شرکت ایزوگام سامان گستر دلیجان فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات: 60       فهرست مطالب فصل اول: معرفی شرکت ایزوگام سامان گستر دلیجان بخش اول: تاریخچه شرکت    بخش دوم: سرمایه و سهام شرکت         بخش سوم: موضوع شرکت    بخش چهارم: مرکز اصلی شرکت         بخش پنجم: اجزای شرکت     بخش ششم: اداره امور شرکت بخش هفتم: سال مالی و صورتحساب شش ماهه    بخش هشتم: وضعیت پرسنل   فصل دوم: چارت سازمانی وشرح وظیفه بخش اول: نمودار سازمانی شرکت تک تاب ظریف بخش دوم: شرح وظایف        فصل سوم: حسابداری بخش اول: حسابدار بخش دوم: تعریف حسابداری  بخش سوم: وضعیت مالی      بخش چهارم: حساب بخش پنجم: ثبت رویدادهای مالی در اسناد حسابداری          بخش ششم: سند پرداختی   ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] به گزارش از روابط عمومی دبیر خانه امور جوانان منطقه 14: 15 اردیبهشت ماه از ساعت 15:30 سومین سمینار جوانان دارالمومنینتهران با محوریت موضاعات ذیل برگزار خواهد شد.لذا حضور مدیران نواحی و محلات به همراه چارت ا امی می باشد. -کارت ملی جوانان -سر فصل های هفته جوان -اخلاق مداری -تقدیر از برترین های میان دوره -رونمایی از چارت نهایی -شاخصه های ارزی g5hs_img-20150502-wa0028.jpg