فناوری و اطلاعات

به نقل از خبرگزاریها در مورد فناوری و اطلاعات : در دومین همایش مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور صورت پذیرفت؛ دستاورد نهاد در زمینه فناوری اطلاعات (سامانه مدیریت سفارش و ید کتب جهت کتابخانه های عمومی) در دومین همایش مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور به عنوان یکی از برگزیدگان این همایش انتخاب شد. 0282my book اندر احوالات طرح کتاب من! به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، از میان دستاوردهای ارسالی به دبیرخانه دومین همایش مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور، 68 دستاورد از 42 مرکز علمی مورد داوری قرار گرفت که 17 مورد به عنوان دستاورد برتر انتخاب و در این همایش مورد تقدیر قرار گرفتند که در میان آنها سامانه مدیریت سفارش و ید کتب جهت کتابخانه های عمومی کشور نیز به عنوان یکی از برگزیدگان معرفی شد که به همین مناسبت لوح تقدیری به نهاد کتابخانه های عمومی کشور اهداء شد. گفتنی است دومین همایش مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور با هدف بسترسازی در زمینه فناوری اطلاعات در جهت به اشتراک گذاشتن دستاوردهای مراکز علمی کشور و پیشرفت روزافزون فناوری اطلاعات توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری اطلاعات، مرکز تحقیقات مخابرات ایران، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران و آزاد ی در پژوهشگاه علوم و فناوری روز چهارشنبه 21 داد 1393 در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) برگزار شد

مقاله فناوری اطلاعات
مقاله-فناوری-اطلاعاتمقاله ترجمه شده با عنوان: information technology، فناوری اطلاعات و الکترونیک چیست؟ فناوری اطلاعات و الکترونیک واژه ای است که در سال 1998 در لایحه اصلاحی نمایندگان به بخش 508 از قانون نوسازی یکار گرفته شد. بخش 508 م م میکند که فناوری اطلاعات و الکترونیک که توسعه یافته ، بدست آمده ، وجود دارد یا ... فایل

ایسنا نوشت: در ت یازدهم تحولات گسترده ای در حوزه فناوری اطلاعات به وقوع پیوست که باید از آن بعنوان انقلاب فناوری اطلاعات یاد کرد، در این گزارش از منظر مختلف به تبیین ابعاد این رویداد پرداخته شده است. ثبت نام در سومین جشنواره فناوری اطلاعات صنعتی شریف itweekend3 آغاز شد.   به گزارش ایسنا، itweekend3 با همکاری پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته صنعتی شریف، آزمایشگاه یادگیری فناوری اطلاعات شریف (لایتک)، سازمان فناوری اطلاعات ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ( پارک فناوری پردیس)، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات و مخابرات کشور ) و با تمرکز بر ایجاد ب و کارهای نوین در حوزه فناوری اطلاعات در روز پنجشنبه، 28 دی ماه امسال در محل شریف برگزار می‌شود.   دو دوره پیشین این رویداد با حضور پرشور علاقه‌مندان به مباحث روز دنیای فناوری اطلاعات و سخنرانان برجسته در این حوزه و در محل صنعتی شریف برگزار شد.   سومین جشنواره فناوری اطلاعات صنعتی شریف با نگاه تخصصی بر روی مسائل روز دنیای فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد. در این رویداد، افراد سرشناس در حوزه فناوری اطلاعات تجربیات خود را در قالب سخنرانی‌های کوتاه با مخاطبان به اشتراک می‌گذارند.   علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام به سایت رسمی رویداد به نشانی اینترنتی http://itweekend.ir مراجعه کنند.   ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (شنبه) در احکامی جداگانه رییس سازمان فناوری اطلاعات، رییس سازمان فضایی ایران، معاون امور ت، مجلس و استان های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین معاون نوآوری و فناوری خود را تعیین کرد. مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر از افتتاح ۳۷۰ پروژه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرداد و بیان کرد: ۳۷۰ پروژه ارتباطات و فناوری اطلاعات با ۸۴۷ میلیارد ریال اعتبار در دهه مبارک فجر در استان بوشهر به بهره برداری می رسد. سوالات 1 تا 3 کاروفناوری سال هفتم
1)انسان چگونه مخترع می شود؟
2)اختراع یا افرینش نتیجه چیست؟و به چه منظوری انجام می شود؟
3)چه روش هایی وجود دارد تا بتوان مخترع و نواور خوبی بود؟
4)وقتی با نگاه به چشم دوربین عکاسی را می سازیم از کدام روش اختراع استفاده کرده ایم؟
5)بررسی چگونگی کار وسایل چه نتیجه ای دارد؟
6)اختراع تنور نان . مدیر رسته فناوری اطلاعات طرح تکاپو در وزارت کار با اشاره به ظرفیت یک میلیون نفری اشتغال بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: برای سال ۹۶ اشتغال ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار نفر در این طرح هدفگذاری شده است. ایرنا نوشت: مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام برنامه های سفر روز پنجشنبه ارتباطات و فناوری اطلاعات به این استان را اعلام کرد. فناوری اطلاعات :

فناوری اطلاعات مدتهاست که به عنوان ابزاری شناخته شده ، توانایی هایی را به سازمان میدهد که به منظور رسیدن به رشد چشم گیر در عملکرد سازمانهای خود ، به طور ریشه ای فرایندهای تجاری را طراح مجدد کند.
فناوری اطلاعات با طراحی مجدد یک فرایند تجاری از طریق ساده سازی ، به ما کمک میکند تا کارها انجام شوند و روشهای مبتک. ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از حضور در افتتاحیه جشنواره وب و موبایل ایران، با انتشار پستی توئیتری از تاثیر فناوری بر کاهش محرومیت ها گفت. بدین وسیله بااطلاع می رساند آ ین مهلت درخواست جهت بازدید از مرکز داده استانداری فارس روز دوشنبه 92/10/30 در محل واحد فناوری و اطلاعات و ارتباطات واقع در ساختمان مرکزی استانداری فارس می باشد. حضور کلیه عزیزان در این بازدید بعد از تائید واحد فناوری اطلاعات استانداری می باشد. ضمنا هر کدام از شرکت ها و سازمان های محترم که تمایل به بازدید از اتاق سرور استانداری را دارند خواهشمند است تا تاریخ فوق تقاضای خود را به واحد فناوری و اطلاعات، ارتباطات و یا با دفتر شرکت مجدی توان کوشا ارسال نمایند.
ماشین پنبه پاک کنی بولرو 4 (en a)$ 3،400.00 اطلاعات ماشین پنبه پاک کنی یتی سبک (en a)$ 3،500.00 اطلاعات ماشین پنبه پاک کنی یتی پشت سر هم سبک (en b)$ 4،100.00 اطلاعات نوا speedmax موتور (dulv)$ 3،700.00 اطلاعات ازن موجو 4 (en a)$ 3،300.00 اطلاعات ازن ژئو iii (en b، سبک)$ 3،800.00 اطلاعات flx اکتان ازن (ltf 2)$ 3،900.00 اطلاعات ازن سرود m4 (en d)$ 4،400.00 اطلاعات ازن ادم خائن و بدنهاد 2 (پاراموتور). اختصاصی از یارا فایل آشنایی با امنیت اطلاعات و تهدیدات در حوزه فناوری¬اطلاعات (it) با و پر سرعت .
آشنایی با امنیت اطلاعات و تهدیدات در حوزه فناوری­اطلاعات (it) مطابق با استاندارد و اصول ممیزی امنیت اطلاعات (iso 27001) در غالب pdf و 97 صفحه
با
آشنایی با امنیت اطلاعات و تهدیدات در حوزه فناوری¬اطلاعات (it)
تعلیم و تربیت، پیوسته یکی از دغدغه های والدین و نظام آموزشی کشور بوده و هست؛ واژه ای که فرایندی پیچیده را در خود جای داده و خانواده ها و نظام آموزشی مداوم در تلاش اند این فرآیند را با توجه به امکانات و ضروریات آن عصر، بهتر و سریع تر به سرمنزل مقصود برسانند.
عصر حاضر که عصر it یا همان فناوری اطلاعات و ارتباطات است، می تواند کمک شایانی به این امر بنماید. امروزه استفاده فرزندان از رسانه ها و فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی اجتناب ناپذیر بوده که آسیب ها و پیامدهای آن در شماره های پیشین مورد بررسی قرار گرفت. در این جا، قصد داریم که نقش این فناوری را در خدمت تعلیم و تربیت مورد بحث قرار دهیم و تأثیر آن را در بهبود کیفیت تعلیم و تربیت و نیز چگونگی نقش خانواده، نظام های آموزشی و سازمان های فرهنگی را در اجرای آن بیان نماییم. دبیر فناوری اطلاعات های منطقه هشت کشور گفت: در راستای اجرای برنامه های ت الکترونیک در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، راه اندازی مرکز مبادله اطلاعات در اولویت قرار گرفته است.  : سال آینده ۱۰۰ هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات ایجاد می شود
رئیس جمهور اعلام کرد که در سال ۹۷، ۱۰۰ هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات ایجاد خواهد شد. تلاش گستره با مجموعه پنج کشور دیگر موسوم به "پنج چشم" نشان می دهد که چگونه این کشورها با همکاری غول های فناوری جهان بازوی قدرتمندی برای آژانس امنیت ملی در جاسوسی از اطلاعات کاربران در فضای اینترنت هم پیمان شده اند. اردبیل – مدیرکل ارتباطات و فن آوری اطلاعات استان اردبیل از راه اندازی سه مرکز رشد فناوری اطلاعات در استان خبر داد.
ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تحریم های شامل حوزه فناوری اطلاعات خصوصا در… جهت تهیه و ید بسته های درسی ی و کارشناسی ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی (علوم کتابداری و اطلاع رسانی ): شرح مطالب درسی +نکات مهم + نمونه سوالات مختلف دوره ی ی علم اطلاعات و دانش شناسی شامل بسته اول : فناوری اطلاعات و ارتباطات بسته 2-مبانی کتابداری و اطلاع رسانی بسته 3-مدیریت اطلاعات :سازماندهی اطلاعات شامل سازماندهی و نمایه سازی اطلاعات. cio یا مدیر فناوری اطلاعات کیست؟
cio یا مدیر فناوری اطلاعات کیست؟
اصطلا حاتی مثل outsourcing ،bpr ،roi ،tco و km از جمله موارد مهمی هستند که باید هر مدیر فناوری اطلاعات درباره آن ها بداند. اما هنوز درباره مهمترین موضوع این بحث، یعنی سخنی نگفته ایم. او کیست؟ چه مسوولیت هایی دارد؟ و برای اینکه بتوان به یک مدیر خوب برای اداره امور مربوط به فناوری اطلاعات (در یک سازمان) تبدیل شد چه تخصص هایی لازم است؟ در این مقاله مروری اجمالی بر مهمترین مهارت های عمومی یک خواهیم داشت. و در قسمت بعدی این مقاله که درشماره آینده از نظرتان خواهد گذشت، مهارت های تکنیکی و مسوولیت های اصلی یک cio را بررسی خواهیم کرد.

دومین جشنواره دنیای فناوری اطلاعات شریف (2 it weekend)
صنعتی شریف در حال برگزاری رویدادهایی با عنوان جشنواره فناوری اطلاعات (it weekend) به صورت سالیانه است. معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه، ارزش بازار فناوری اطلاعات کشور به ۹۲۸ هزار میلیارد ریال می رسد. رییس دانشکده فنی ی رازی کرمانشاه گفت: امروزه پیشرفت تکنولوژی به ویژه در حوزه فناوری اطلاعات توانسته تاثیر بسزایی در زندگی افراد و اجتماع بگذارد.
مقاله انقلاب در فناوری اطلاعات و مخابرات
1395-11-04 توسط bahareh دسته دسته‌بندی نشده
مقاله انقلاب در فناوری اطلاعات و مخابرات به صفحه مقاله انقلاب در فناوری اطلاعات و مخابرات خوش آمدید . فایل ی با عنوان ((مقاله انقلاب در فناوری اطلاعات و مخابرات)) می تواند شما را در جهت رسیدن به اه تحقیقاتتان یاری رساند . این فایل توسط گروه محققین آف. مدیرکل ارتباطات و فن آوری اطلاعات استان اردبیل از برنامه ریزی برای ایجاد چهار هزار و ۹۴ شغل در حوزه فناوری اطلاعات در استان طی سه سال آینده خبر داد. رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال این خبر را تکذیب کرد. الله شمقدری، پس از برگزاری اولین جلسه شورای فناوری اطلاعات اداره کل کتابخانه های عمومی استان، با هدف توسعه و ارتقای سطح فعالیت شورای فناوری اطلاعات کتابخانه های عمومی، از فراخوان طرح ها و ایده های خلاقانه و نوآورانه در راستای تسهیل و تسریع در ارتباط با مخاطبین خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اسان . معاون ارتباطات از اختصاص تسهیلات در قالب وام وجوه اداره شده به تمامی شرکتهای فناوری اطلاعات متقاضی وام از این وزارتخانه، خبر داد. رسول سراییان: سیر تحولات شتابنده ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان فناوری اطلاعات ایران را بر آن داشته است تا همسو با روندهای توسعه نوآوری ها و فناوری، زیرساخت های حقوقی این تحولات مورد غفلت واقع نشود. 25 طرح زیر ساختی صبح امروز با حضور ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان به بهره برداری رسید. رییس مرکز هوشمند سازی فرهنگیان از برگزاری همایشی با محوریت فرصت های فناوری اطلاعات در امر آموزش و صنعت خبر داد. مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: زمینه ورود یک هزار و ۳۰۰ شرکت با ظرفیت اشتغال ۲ هزار و ۹۰۰ نفری به حوزه فناوری اطلاعات استان اردبیل تسهیل و فراهم شده است. سطح برگزاریملی محورهای همایش-
فناوری های نوین در حوزه محیط زیست
فناوری های نوین در حوزه کامپیوتر و فناوری اطلاعات
فناوری های نوین در حوزه صنایع و ایمنی صنعتی
فناوری های نوین در حوزه عمران
فناوری های نوین در حوزه معماری و شهرسازی
فناوری های نوین در حوزه برق و ict
فناوری های نوین در حوزه مکانیک
فناوری های نوین در حوزه دامپزشکی
فناوری های نوین در حوزه زیست فناوری
فناوری های نوین در حوزه علوم وگیاهان دارویی
فناوری های نوین در حوزه فناوری های ی
فناوری های نوین در حوزه فضای مجازی
فناوری های نوین در حوزه فناوریهای نرم و مدیریت

فناوری های نوین در حوزه کشاورزی
فناوری های نوین در حوزه نفت و انرژی

فناوری های نوین در سایر زمینه ها محورهای همایش برگزار کنندگان: مرکز را ارهای دستی به توسعه پایدار کشور
مهلت ارسال چکیده مقالات: چکیده + اصل مق همزمان دریافت می گردد
مهلت ارسال متن کامل مقالات: 5 دی 1393
تاریخ برگزاری همایش: 15 بهمن 1393 سایت همایش: www.senaconf.ir
تلفن تماس دبیرخانه: 02186020761
آدرس دبیرخانه:
محل برگزاری: کنگره بصورت تمام الکترونیک برگزار می گردد.
ایمیل: [email protected] باهم مروری بر مهمترین اخبار فناوری اطلاعات ایران در هفته آ دی ماه 1395 می کنیم:
گزارش کارآموزی رشته ی فناوری اطلاعات it در شرکت ذوب آهن بخش it
1395-11-10 توسط bahareh دسته دسته‌بندی نشده
گزارش کارآموزی رشته ی فناوری اطلاعات it در شرکت ذوب آهن بخش it به صفحه گزارش کارآموزی رشته ی فناوری اطلاعات it در شرکت ذوب آهن بخش it خوش آمدید . فایل ی با عنوان ((گزارش کارآموزی رشته ی فناوری اطلاعات it در شرکت ذوب آهن بخش it)) می تواند ش. در گذشته انتقال اطلاعات به صورت سخت افزاری صورت می گرفت که شخص برای جمع آوری اطلاعات مجبور بود از فلاپی ها و یا دیسک های dvd یا cd استفاده کند. با سرعت روز افزون فناوری و با ورود فلش مموری ها دیگر ی سراغ سخت افزاری نمی رود. از این رو این کار باعث شده است که ر ها به راحتی با نصب فلش مموری خود اقدام به ی اطلاعات کاربر نماید. حتما سریال هوش سی. ۱۰ اتفاق مهم فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران در سال ۹۶ رخ خواهد داد
سال ۹۶ در حالی آغاز می‌شود که اتفاقات مهمی در فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران رخ می‌دهد و برخی از آن‌ها تحولی اساسی هستند. محمد جواد آذری جهرمی ارتباطات و فناوری اطلاعات ، همزمان با انتصاب معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، سیاست های نه گانه در بخش برنامه ریزی این وزارتخانه را نیز اعلام کرد دومین جلسه کمیته فناوری اطلاعات انتخابات استان با حضور اعضا کمیته و کارشناسان فناوری اطلاعات فرمانداری ها در استانداری آذربایجان غربی برگزار شد. همایش بین­‌المللی «جنبه­‌های حقوقی فناوری اطلاعات و ارتباطات» برای نخستین بار در کشور در روزهای 5 و 6 اسفندماه امسال توسط سازمان فناوری اطلاعات با همکاری پژوهشگاه قوه قضاییه در تهران برگزار می‌شود.   این همایش با توجه به ماهیت و پیچیدگی فعالیتها در حوزه­ فناوری اطلاعات و ارتباطات و نظر به اهمیت موضوعات حقوقی د. استخوان های فسیل شده می توانند اطلاعات ژنتیکی را برای چندین هزار سال در خود نگه دارند و همین مسأله دانشمندان بنیاد فنّاوری خ را بر آن داشت تا به منظور تحقیقات بیشتر، اطلاعات دیجیتالی را روی dna یک… یزد ـ ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با توجه به رشد فناوری اطلاعات، آمار اشتغال در این عرصه نسبت به سرمایه گذاری کاهش پیدا کرده است. معاون امنیت فضای تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران مخاطرات امنیتی استفاده از شکن ها در کشور را تشریح کرد و گفت: آلودگی گسترده کاربران و نشت اطلاعات از جمله این مخاطرات است. ارتباطات همزمان با نامگذاری سال ٩٦ به نام سال اقتصادمقاومتی تولید و اشتغال، از برنامه ریزی برای ایجاد ١٣٠ هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات در سال جدید خبر داد. جهرمی: ایران از نظر رشد شاخص های فناوری اطلاعات دومین کشور دنیا است
ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که بر اساس گزارش اتحادیه جهانی مخابرات (itu ) در سال گذشته میلادی، ایران بیشترین رشد شاخص‌های ict در آسیا را داشته و دومین کشور از این نظر در دنیا بوده است. ارتباطات همزمان با نامگذاری سال ٩٦ به نام سال اقتصادمقاومتی تولید و اشتغال، از برنامه ریزی برای ایجاد ١٣٠ هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات در سال جدید خبر داد. رئیس اتحادیه صنف فناوری اطلاعات از تعطیلی ۲۰۰ واحد صنفی به دلیل ورش تگی و بی توجهی ت به این ب و کار در سالی که گذشت خبر داد. آذری جهرمی به مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دستور داد تا هزینه اقلام تبلیغاتی عید نوروز را صرف کمک به مردم ز له زده کرمانشاه کنند.