قیمت تجهیزات فشار ضعیف تجهیزات جانبی رله های اضافه بارحرارتی و کنتاکتور

به نقل از خبرگزاریها در مورد قیمت تجهیزات فشار ضعیف تجهیزات جانبی رله های اضافه بارحرارتی و کنتاکتور : در ریخته گری سرامیکی (دقیق) و ماسه، ف مذاب در داخل یک قالب بدون تأثیر فشار خارجی منجمد می شود. در ریخته گری تحت فشار، ف مذاب تا انجماد کامل تحت فشار خارجی قرار دارد. بنابراین تجهیزات قابل توجهی برای ایجاد این فشار لازم است. شرکت پوشش های صنعتی ری بزرگترین شرکت تولید کنندۀ کفپوشهای عایق برق دارای تاییدیه آزمایشگاه فشار قوی پژوهشگاه نیرو و مرکز پژوهش متالورژی رازی در ایران مطابق استاندارد iec 61111 بوده و کفپوشهای عایق برق را بصورت سفارشی با بالاترین کیفیت و مناسبترین قیمت به بازار عرضه میدارد.
این کفپوش های عایق برق در سه سطح ولتاژ کفپوش عایق برق فشار. در سیستمهای قدرت و شبکه های انتقال و توزیع انرژی الکتریکی، تک تک تجهیزات نقش اساسی دارند و بروز هرگونه عیبی در آنها، ایجاد اختلال در شبکه، اتصال کوتاه و قطع برق را به همراه دارد. خاموشی و جایگزینی تجهیزات معیوب هزینه های هنگفتی را به شبکه تحمیل می نماید. لذا بررسی و تحلیل بروز عیب در تجهیزات از اهمیت خاصی برخوردار می باشد و در صورت . فیدر
فیدر عبارت است ازمجموعه ای از وسایل قطع و وصل با ولتاژ اسمی معین که برای دریافت برق از بالادست سیستم برق رسانی و تحویل آن به پایین دست سیستم تعبیه می گردد. فیدرها به لحاظ شمول مفاد این آیین نامه به شرح ذیل دسته بندی می شوند:
فیدر در مورد خط فشار متوسط وجی از پست فوق توزیع عبارت است از تابلو و تجهیزات آن که در اطاق ولتاژ فشار. تعریف پست : یک پست فشار قوی مجموعه ای از تجهیزات می باشد که به منظور تغییر سطح ولتاژ و یا به وجود آوردن امکان تغذیه نقاط مختلف و تقسیم انرژی الکتریکی بین آنها مورد استفاده قرار می گیرد . انواع پستها از نظر وظیفه ای که به عهده دارند: 1- پستهای نیروگاهی set up sub 2- پستهای انتقال high voltage subs پستهای توزیع : distribution subs پستهای فشار ضعیف : 3- پستهای ک. اختصاصی از فایل هلپ مقاله درباره مدار راه اندازی یک موتور سه فاز به صورت چپگرد ، راستگرد و ستاره ، مثلث مدار با و پر سرعت .
مقاله درباره مدار راه اندازی یک موتور سه فاز به صورت چپگرد ، راستگرد و ستاره ، مثلث مدار
مقاله درباره مدار راه اندازی یک موتور سه فاز به صورت چپگرد ، راستگرد و ستاره ، مثلث مدار لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحات:191-مدار چپگرد،راستگرد و ستاره،مثلث(دستیوسایل و تجهیزات لازم:
 1.کنتاکتور 4 عدد
2. شستی استپ 1 عدد
3. شستی دوبل 3 عدد
4.فیوز 1 عدد
5.بی متال 1 عدد
6.سیم مشکی برای فاز و سیم آبی برای نولنحوه اتصال:ابتدا سیم فاز به یک فیوز و از آن جا به یک بی متال برده شد. وجی بی متال به شستی استپ رفته و از آن جا به دو انشعاب  تقسیم شد.از انشعاب اول به استپ شستی دوبل یک رفت و وجی آن به استارت شستی دوبل دو رفت.از وجی استارت شتسی دوبل دو به تیغه بسته کنتاکتور دوم رفته و از آن جا به بوبین کنتاکتور اول وصل شد.تیغه باز کنتاکتور اول برای پایداری مدار با ورودی استپ شستی دوبل یک و با وجی استارت شستی دوبل دو موازی شد.
از انشعاب دوم به ورودی استپ شستی دوبل دو وصل شد. و وجی آن به استارت شستی دوبل یک رفت.از وجی استارت شستی دوبل یک به تیغه بسته کنتاکتور اول رفته و از آن جا به بوبین کنتاکتور دوم وصل شد. تیغه باز کنتاکتور دوم برای پایداری مدار با ورودی استپ شستی دوبل دو و وجی استارت شستی دوبل یک موازی شد.مجدد وجی شستی استپ به دو انشعاب تقسیم شد.از انشعاب اول به باز کنتاکتور اول وصل شد و وجی آن به ورودی استپ شستی دوبل سه وصل شد و وجی آن به بسته کنتاکتور مثلث رفت و وجی بسته به بوبین کنتاکتور ستاره وصل شد.از انشعاب دوم به باز کنتاکتور دوم وصل شد و وجی آن به ورودی استارت شستی دوبل سه وصل شد.و وجی آن به بسته کنتاکتور ستاره رفت.و وجی بسته به بوبین کنتاکتور مثلث وصل شد.تیغه باز کنتاکتور مثلث برای پایداری مدار با دو سر استارت شستی دوبل سه موازی شد. همچنین وجی باز کنتاکتور اول و کنتاکتور دوم به هم وصل شد.سیم نول نیز در آ به طرف دیگر کنتاکتورها وصل شد.  شرح مدار:زمانی که شستی دوبل یک زده شد جریان از تیغه بسته کنتاکتور اول عبور کرد.وبه بوبین کنتاکتور دوم رسید.با مغناطیس شدن بوبین کنتاکتور دوم تیغه های باز آن بسته و تیغه های بسته آن باز شد.با بسته شدن تیغه باز کنتاکتور دوم جریان جاری شد و سپس با عبور از تیغه بسته کنتاکتور مثلث به بوبین کنتاکتور ستاره رسید و موتور هم زمان به صورت راستگرد ستازه شروع به کار کرد.با زدن شستی دوبل سه جریان کنتاکتور ستاره قطع شد و جریان جاری شده از تیغه باز کنتاکتور دوم که بسته شده بود پس از عبور از بسته کنتاکتور ستاره به بوبین کنتاکتور مثلث رسید و مدار هم زمان به صورت راستگرد،مثلث به کار خود ادامه داد.با زدن شستی استپ مدار کاملاٌ قطع شد.با زدن شستی دوبل دو جریان پس از عبور از تیغه بسته کنتاکتور دوم به بوبین کنتاکتور اول رسید.با مغناطیس شدن بوبین کنتاکتور اول تیغه های باز آن بسته و تیغه های بسته آن باز شد.با بسته شدن تیغه باز کنتاکتور اول جریان جاری شد و پس از عبور از تیغه بسته کنتاکتور مثلث به بوبین کنتاکتور ستاره رسید و همزمان به صورت چپگرد،ستاره شروع به کار کرد.
با
مقاله درباره مدار راه اندازی یک موتور سه فاز به صورت چپگرد ، راستگرد و ستاره ، مثلث مدار
بهداشت در مراسم پیاده روی خانوادگی از اضافه وزن و مبتلا به بیماری های کبدچرب، دیابت و فشار خون ۵۰ درصد مردم خبر داد. - تجهیزات استاندارد برای اتصال به اینترنت
1-کامپیوتر
modem-2 و بعضی انواع اتصال اینها تجهیزات پایه و استاندارد هستند ولی این تجهیزات برای برقراری تماس کافی نیست و احتیاج به تلفن داریم
3-تلفن
در مورد internet ، کامپیوتر، مودم و ارائه کنندگان سرویس اینترنت و اتصال تلفنی نیازهای اولیه هستند ذکر عبارت نیاز اولیه برای تجهیزات به. شرکت ی آسیا سیال پارس طراح و سازنده انواع میز تست شیرآلات برای تست نشتی و بدنه شیرهای صنعتی و تنظیم فشار عملکرد شیرهای اطمینان، میز تست شیلنگ، سیستمهای تست نشتی، خستگی و انفجاری سیلندر cng و همچنین ساخت انواع یونیتهای تست قابل حمل. سیال تست مورد استفاده بسته به نیاز و کابرد می تواند آب، هوا و یا گاز باشد. قطعات اولیه این تجهیزات همگی. فروش کنتاکتور های ls با قیمت مناسبلیست قیمت کنتاکتورهای ال اس ls- mc-9b -3p ac3 :4kw ,9a 251,000 mc-12b -3p ac3 :5.5kw ,12a 253,000 mc b -3p ac3 :7.5kw ,18a 304,000 mc-22b -3p ac3 :11kw ,25a 393,000 mc-32a -3p ac3 :15kw ,32a 552,000 mc-40a -3p ac3 :18.5kw ,40a 765,000 mc-50a -3p ac3 :22kw ,50a 1,230,000 mc-65a -3p ac3 :30kw ,65a 1,330,000 mc-75a -3p ac3 :37kw ,75a 1,500,000 mc-85a -3p ac3 :45kw ,85a 1,600,000 mc-100a -3p ac3 :55kw ,105 2,015,000 mc-130a -3p ac3 :60kw ,130 2,730,000 mc-150a -3p ac3 :75kw ,150 3,530,000 mc 5a -3p ac3 :90kw ,185 4,. سؤال:
با سلام لطفا اگر امکانش هست میشود مدار کنتاکتور تایمر ( فوتوسل ) وکنتور فاز را که در روشنایی معابر بکار می روند با رسم شکل برام میل کنید ممنون میشم لطفا حتما کنتور فاز هم باشد

پاسخ:
سلام در روشنایی معابر از مدار فتوسل و کنتاکتور استفاده میشود که در زیر آمده است و در صورت نیاز به تاخیر در وصل یا قطع میتوان به جای لامپ یا کنتاکتور تایمر قرار داد ضمنا منتظور شما را از کنتور فاز متوجه نشدم که چی هست؟ موفق باشید فعالیتهای بهره برداری وتعمیراتی در شبکه های برق به دو صورت خط سرد وخط گرم انجام می شوند در ح خط گرم قبل از انجام عملیات تعمیراتی در شبکه تغذیه شبکه اعمال خاموشی شده وبصورت بی برق کار روی شبکه انجام می شود ودر ح خط گرم کار روی شبکه بصورت برقدار انجام می شود وبرای جلوگیری از بروز حوادث برق گرفتگی از تجهیزات خاصی استفاده می شود که برای . کنتاکتور تج برای قطع و وصل جریان برق بین مصرف کننده و کلید تغذیه آن می باشد همچنین برای کنترل و فرمان قطع و وصل به موتور های الکتریکی به کار می رود.کنتاکتور (contactor) یک کلید کنترل شونده به صورت الکتریکی است که برای کلیدزنی یک مدار قدرت یا کنترل مورد استفاده قرار می گیرد. کنتاکتور شباهت زیادی به رله دارد، با این تفاوت که کنتاکتور برای . ید سوئیچ فشار
pressure switch
سوئیچ فشار : از جمله مهمترین کمیت های مورد اندازه گیری در واحد های صنعتی، کمیت فشار می باشد، بگونه ای که برای تعین نوع تجهیزات ابزار دقیق معمولا یکی از آیتم هایی که همواره مورد سوال است ، فشار سیستم و در نتیجه ماکزیمم فشار قابل تحمل آن می باشد.از اینرو همواره نیازمند تجهیزاتی هستیم تا با توجه به شرایط محیطی و استاندارد های مربوط بتوانند فشار سیستم را اعلام کنند و با توجه به آن عمل می کنند.
سوئیچ فشار: برای اطلاع از مقادیر بالا (h)، خیلی بالا (hh) ، پایین( l) و خیلی پایین( ll) فشار از سوئیچ فشار استفاده میشود. اغلب سوئیچ فشار ها بصورت تفاضلی عمل کرده و در صورت رسیدن اختلاف فشار به حدی معین سوئیچ می دهند ،سوئیچ ها به دو صورت no و یا nc می باشد و ما را از رسیدن فشار به مقادیر مورد نظر مطلع می سازند.
انواع سوئیچ فشار :
سوئیچ فشار پمپ سوئیچ فشار آب سوئیچ فشار هیدرولیک سوئیچ فشار بخار سوئیچ فشار هوا سوئیچ فشار پنوماتیک سوئیچ فشار ضد انفجار انواع سوئیچ فشار با مارک های مختلف اعم از:
سوئیچ فشار ویکا / سوئیچ فشار wika
سوئیچ فشار ایندومارت / سوئیچ فشار indumart
سوئیچ فشار هانیول سوئیچ فشار honeywell
سوئیچ فشار فانتینی / سوئیچ فشار fantini
سوئیچ فشار تله مکانیک / سوئیچ فشار telemecanique
سوئیچ فشار اشنایدر / سوئیچ فشار schneider
سوئیچ فشار دانفوس / سوئیچ فشار danfoss
سوئیچ فشار دانگز / سوئیچ فشار dungs
سوئیچ فشار اشکرافت / سوئیچ فشار ashcroft
 
 ید سوئیچ فشار اختصاصی از یاری فایل مقاله مدار فرمان با و پر سرعت .
مقاله مدار فرمان
مقاله مدار فرمان لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 26 مقالة:مدار فرمانفهرست:مدار فرمانکنتاکتورساختمان کنتاکتورمزایای کنتاکتورشناخت مشخصات کنتاکتوراختراع کنتاکتور ستاره مثلثمعایب سیستم هاکنتاکتور ak-83    مشخصات فنی دستگاه وبرتری ها نسبت به روش قبلیمدار فرمان و قدرت راه اندازی موتور سه فاز آسنکرون به صورت چپ گرد-راست گرد با توقف حفاظت شدهنقشه مدار فرمان و قدرتشرح مداربررسی مدار قدرتمدار فرمان و قدرت راه اندازی موتور سه فاز آسنکرون به صورت ستاره-مثلث دستیمدار راه اندازی دو موتور سه فاز به طور نا همزمانمدار راه اندازی دو موتور سه فاز وابسته به هممدار راه اندازی دو موتور سه فاز قطع کننده یکدیگرمدار فرمانبهره برداری مطمئن و بی وقفه از تاسیسات الکتریکی و مراکز تولید نیرو و تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز تجهیزات برقی کارخانه جات صنعتی و مراکز اقتصادی تا حدود زیادی به خصوصیات و ویژگی ها و طرز عمل کلیدها و وسایل کنترل مدارها بستگی دارد.بهره برداری مطمئن و بی وقفه از تاسیسات الکتریکی و مراکز تولید نیرو و تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز تجهیزات برقی کارخانه جات صنعتی و مراکز اقتصادی تا حدود زیادی به خصوصیات و ویژگی ها و طرز عمل کلیدها و وسایل کنترل مدارها بستگی دارد. در مدارهای الکتریکی وسایل مختلفی به کار میرود که از مهمترین انها کنتاکتور یا کلید مغناطیسی است .استفاده از این کنتاکتور در مدارهای کنترل تنوع طراحی های مختلف را به وجود می آورد. برای طراحی مدارهای کنترل و کار با آنها باید وسایل تشکیل دهنده آن را به طور کامل شناخت و به اصول ساختمان و مورد استفاده این وسایل آشنا شد.وسایلی که در مدارهای فرمان به کار میروند به این قرار است:1_کنتاکتور(کلید مغناطیسی)2_شستی استاپ استارت3_رله الکتریکی4_رله مغناطیسی5_لامپ های سیگنال 6-فیوزها 7_لیمیت سویچ8_کلیدهای تابع فشار 9_کلیدهای شناور10_چشم های الکتریکی(سنسورها)11_تایمر و انواع آن12_ترموستات13_کلیدهای تابع دورکنتاکتوردر مورد کنتاکتور میتوان گفت که یک کلید مغناطیس است که وقتی ولتاژ مورد نظر به آن اعمال میشود یک سری کنتاکت(یا کلید)باز را بسته و یک سری کنتاکت بسته را باز میکند.که با استفاده از این خاصیت مدارهای مختلفی میتوان مدارهای زیادی رو طراحی کرد.ساختمان کنتاکتور:این کلید از دو هسته به شکل e یا u که یکی ثابت و دیگری متحرک است و در میان هسته ثابت یک بوبین یا سیم پیچ قرار دارد،تشکیل شده است. وقتی بوبین به برق وصل میشود با استفاده از خاصیت مغناطیسی
با
مقاله مدار فرمان
مقررات ملّی ساختمان ایران مبحث سیزدهم طرح و اجرای تأسیسات برقی ساختمان ها مقاله بصورت کامل ـ 780کیلوبایت کلید واژه ها: حفاظت برای حصول ایمنی ؛طراحی ؛انتخاب تجهیزات الکتریکی ،نصب و ب ایی ،آزمونهای اولیه ،برآورد درخواست نیروی برق دیماند، برآورد توان کل نصب شده ،غیرهمزمانی – تخمین ضریب همزمانی ،محل تحویل نیروی برق سرویس مشترک – نقطه شروع تأسیسات برق ،تأسیسات انشعاب فشار ضعیف منشعب از شبکه های عمومی،انشعاب فشار متوسط،اتصال زمین ،نیروی برق اضطراری ،نیروی برق ایمنی ،تابلوهای توزیع و تقسیم نیرو و وسائل و تجهیزات حفاظت و کنترل ،تابلوها ،تجهیزات و وسایل حفاظت و کنترل ،مدارها ،کابل کشی سیم کشی، کابل ها ،سیم کشی ،تجهیزات سیم کشی ،کلید، پریز، شستی، جعبه برداشت، جعبه تقسیم ،تأسیسات جریان ضعیف ،سیستم تلفن ،سیستمهای: زنگ اخبار، احضار، ارتباط صوتی با در ورودی ،بازکن،سیستم اعلام حریق ،سیستم پیام رسانی ،سیستم صوتی،سیستم آنتن مرکزی تلویزیون، رادیو ،سیستمهای جریان ضعیف ،محیط های عادی و مخصوص ،محیط های با شرایط عادی ،محیطهای خشک، ها در منازل، هتلها و نظایر آن ،محیط های نمناک محیط های مرطوب محیط های گرم ،تأمین ایمنی در ساختمان های بلندمرتبه،برجها،تالارهای اجتماعات،سینماها، تئاترها بهره برداری مطمئن و بی وقفه از تاسیسات الکتریکی و مراکز تولید نیرو و تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز تجهیزات برقی کارخانه جات صنعتی و مراکز اقتصادی تا حدود زیادی به خصوصیات و ویژگی ها و طرز عمل کلیدها و وسایل کنترل مدارها بستگی دارد.
در مدارهای الکتریکی وسایل مختلفی به کار می رود که از مهمترین آنها کنتاکتور یا کلید مغناطیسی است. استفاده از این کنتاکتور در مدارهای کنترل تنوع طراحی های مختلف را به وجود می آورد.
برای طراحی مدارهای کنترل و کار با آنها باید وسایل تشکیل دهنده آن را به طور کامل شناخت و به اصول ساختمان و مورد استفاده این وسایل آشنا شد.
وسایلی که در مدارهای فرمان به کار می روند به این قرار است:
۱. کنتاکتور (کلید مغناطیسی) ۲. شستی استاپ استارت ۳. رله الکتریکی ۴. رله مغناطیسی ۵. لامپ های سیگنال ۶. فیوزها ۷. لیمیت سویچ ۸. کلیدهای تابع فشار ۹. کلیدهای شناور ۱۰. چشم های الکتریکی (سنسورها) ۱۱. تایمر و انواع آن ۱۲. ترموستات ۱۳. کلیدهای تابع دور در مورد کنتاکتور میتوان گفت که یک کلید مغناطیس است که وقتی ولتاژ مورد نظر به آن اعمال میشود یک سری کنتاکت (یا کلید) باز را بسته و یک سری کنتاکت بسته را باز میکند.که با استفاده از این خاصیت مدارهای مختلفی میتوان مدارهای زیادی رو طراحی کرد. ساختمان کنتاکتور:
این کلید از دو هسته به شکل e یا u که یکی ثابت و دیگری متحرک است و در میان هسته ثابت یک بوبین یا سیم پیچ قرار دارد،تشکیل شده است. وقتی بوبین به برق وصل میشود با استفاده از خاصیت مغناطیسی، نیروی کششی فنر را خنثی میکند و هسته فوقانی را به هسته تحتانی متصل کرده باعث میشود که تعدادی کنتاکت عایق شده از یکدیگر به ترمینال های ورودی و وجی کلید متصل میشود و یا باعث باز شدن کنتاکت های بسته کنتاکتور بسته کنتاکتور گردد.
در صورتی که مدار تغذیه بوبین کنتاکتور قطع شود ،در اثر نیروی فنری که داخل کلید قرار دارد هسته متحرک دباره به ح اول باز میگردد. مزایای استفاده از کنتاکتور: کنتاکتورها نسبت به کلیدهای دستی صنعتی مزایایی به شرح زیر دارند: ۱. مصرف کننده می تواند از راه دور کنترل می شود. ۲. مصرف کننده میتواند از چند محل کنترل شود. ۳. امکان طراحی مدار فرمان اتوماتیک برای مراحل مختلف کار مصرف کننده وجود دارد. ۴. سرعت قطع و وصل کلید زیاد و استهلاک آن کم است. ۵. از نظر حفاظتی مطمئن ترند و حفاظت مطمئن تر و کامل تری دارند. ۶. عمر موثرشان بیشتر است. ۷. هنگام قطع برق،مدار مصرف کننده نیز قطع می شود و به استارت مجدد پیدا میکند؛ در نتیجه از خطرات وصل ناگهانی دستگاه جلو گیری می کند. با استفاده از مدارهای فرمان می توان طبق برنامه ریزی و کنترل شده، موتورهای الکتریکی یا هر وسیله برقی دیگر را قطع و وصل کرد. بدین منظور مدارهای فرمان و مدارهای قدرت تشکیل مدارهای کنترل قطع و وصل را می دهند. در ادامه مطلب نمونه هایی از مدارهای فرمان به نمایش گذاشته شده است. سوال: ب به دوستان گل راستش من دیروز سر یه پروژه به یه مشکل ناشناخته ای بر خوردم در یه مدار ساده ستاره مثلث وقتی موتور از ح ستاره به مثلث میرفت یه کنتاکت بسیار بدی میکرد که باعث سوختن کنتاکتور ها میشد بعد از کلی بررسی متوجه شدم که باتوجه به صحیح بودن مدار فرمان ولی کنتاکتورستاره و مثلث با هم همزمان هستند و خاموش شدن ستاره همزمان با رو. سؤال:
ب من دریک مکان 2 کنتور تک فاز 25امپر دارم این کنتور ها هرکدام از یک فاز جدا شبکه برق دارند در هنگام قطع برق ،90درصد مواقع از این 2کنتور یکی برق داره من در حال حاظر با کلید چاقویی 2 ح ه در هنگام قطع برق برق دیگر رو به خانه انتقال میدم حال سوال من اینه چطور میتونم این کار رو بصورت اتومات انجام بدم که بصرفه باشه

پاسخ:
سلام س. بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه وضعیت سلامت و بهداشت کشور خوب بوده، اما عالی نیست، گفت: 50 درصد مردم ایران اضافه وزن دارند و نمی دانند که دارای فشار خون هستند. این گزارش کارآموزی با فرمت word بوده و قابل ویرایش است همچنین آماده پرینت می باشد پروژه کار آموزی برق در شرکت صنعتی مینو شرکت صنعتی مینو یک شرکت تولید کننده محصولات غذایی می باشد که از قدمت طولانی بر خوردار است . این شرکت در ابتدا تاسیس خود محصولات کمی را تولید می کند . اما به مرور زمان محصولات ایت شرکت افزایش یافته و در حال حاضر بیش ا. افت فشار خون خوب بود به خصوص که بدن آدم سست میشد و به صورت خ ر به خواب میرفت ...بله واقعا خوب بود امااز زمانی که سر درد شدید و ح تهوع هم بهش اضافه شد نه تنها دیگه خوب نیس بلکه زجر آوره درست مثل این که سرت رو گذاشتن پای گلدان کاکتوس و دارن میبرن .
بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه وضعیت سلامت و بهداشت کشور خوب بوده، اما عالی نیست، گفت: 50 درصد مردم ایران اضافه وزن دارند و نمی دانند که دارای فشار خون هستند. سؤال:
با سلام خدمت آقای فوداجی ،سه تا مغازه با سه کنتور جدا گانه تک فاز داریم میخواهیم از یکی کنتورها برای روشن یک تابلوتبلیغاتی بزرگ وپر مصرف استفاده کنیم ولی توافق کردیم زمانی که سه مغازه باز باشند از تابلو اسفاده کنیم لطفا راهنمایی بفرماییدچطور می توان به صورت خ ر با وصل شدن سه کنتور ، به تابلو فرمان روشن شدن بدیم و در ضمن با ت. رئیس بیمارستان گلستان اهواز از اضافه شدن 2 دستگاه اکوکاردیوگرافی (اکوی قلب) فوق پیشرفته و 1 دستگاه تست ورزش جدید به تجهیزات این بیمارستان خبر داد. تالیف : محسن خدابخشی – برق قدرت با همکاری :آقای مصلحی زمستان :1389 1- مقدمه: هدف از تهیه این فصل دسترسی آسان به موضوعات علمی و تجربی مهم در ارتباط با نصب و تعمیر و نگهداری تابلوهای فشار ضعیف و متوسط و وسایل بکار رفته در آنها می باشد. همچنین با توجه به اهمیت تعمیر و نگهداری و رعایت قوانین دسترسی در جلوگیری از وقوع خطا در تابلوها و شبکه ها.
کنتاکتور در واقع یک رله است با توان عبور جریان بالا تر . پس ابتدا نحوه ی عملکرد رله را توضیح می دهم: رله تشکیل شده از یک بوبین ( سیم پیچی که با عبور جریان به آهن ربا تبدیل می شود) که با عبور جریان ، یک یا چند اتصال را برقرار و یک یا چند اتصال را قطع می کند. مزیت این وسیله این است که به شما این اجازه را می دهد که با استفاده از یک جریان 5 ولتی ، یک جریان 220 ولت را قطع و وصل کنید.مثلا می توانید با استفاده از پورت پارالل عملکرد یک هیتر را کنترل کنید. عملکرد کنتاکتور هم دقیقا به همین نحو است با دو تفاوت: 1)کنتاکتور را نمی توانید با ولتاژ پایین کنترل کنید چون بوبین آن بسیار قویتر از رله می باشد 2)کنتاکتور می تواند جریان های بسیار بالا و حتی سه فاز را کنترل کند. کنتاکتور کمکی: بعضی از کنتاکتور ها برای قطع و وصل برق کلی یک دستگاه استفاده می شوند . کلید روشن و خاموش دستگاه های بزرگ فشاری هستند و یک اتصال را در زمانی که فشار روی ان است برقرار می کند و هنگامی که انگشتتان را از روی آن برمی دارید این اتصال قطع می شود این اتصال در واقع برق را در یک لحظه به کنتاکتور می رساند بوبین عمل می کند و برق دستگاه وصل میشود اما زمانی که انگشتتان را از روی دستگاه بر می دارید دیگر برقی به بوبین نمیرسد و اتصال قطع می شود و دستگاه دوباره خاموش می شود! پس این دستگاه باید چگونه روشن بماند؟ در این موارد از یک نوع کنتاکتور که دارای یک کنتاکت جدا به نام کنتاکت کمکی است استفاده می شود این کنتاکت را با کلید موازی می کنند و زمانی که کلید متصل شد این کنتاکت عمل کرده و برق را به بوبین می رساند و برق دستگاه وصل می شود حال باید چگونه این دستگاه را خاموش کرد؟ اگر یک لحظه برق دستگاه قطع شود این کنتاکت کمکی قطع می شود و دستگاه خاموش می شود نتیجه ی اخلاقی: کلید روشن دستگاه normally open و خاموش آن normally close است تاسیسات در کرج باکادری مجرب و متعهدونیروهای متخصص ودوره دیده در زمینه نصب وتعمیرات واجراسیستم های برودتی کولرگازی-چیلر-سردخانه-کولرهای گازی 3فاز ایستاده-داکت اسپیلت-کاستی و...درخدمتشماهمشهریان عزیز میباشد 09193188188-09217851132 مدیریت آقای صفی یاری به نام خدا مزایای استفاده از کنتاکتورها نسبت به کلید دستی : 1- مصرف کننده از راه دور کنترل می شود . 2- از چند نقطه می توان مصرف کننده را کنترل کرد . 3- امکان طراحی مدار فرمان اتوماتیک برای مراحل مختلف کار مصرف کننده وجود دارد . 4- سرعت قطع ووصل کنتاکتور زیاد واستهلاک آن کم است . 5- از نظر حفاظتی مطمئن ترند وحفاظت مطمئن وکاملتر دارند. 6- عمر م. فشار جانبی خاک به چندین فاکتور ارتباط دارد :۱: خواص فیزیکی خاک ۲:طبیعت وابسته به زمان ۳:اندر کنش خاک و سازه در مرز ۴: خصوصیات کلیدگر شکلی در ترکیب خاک۵:بار وارد شده و…. فشار محرک و فشار مقاوم دو نوع اصلی از فشار های وارد بر خاک هستند که در این مطلب تمامیاین موارد را بررسی می کنیم… در ادامه مطلب قیمت فلنج آهنی
flange
قیمت فلنج آهنی : فلنج یکی از مهمترین بخش های تجهیزات پایپینگ می باشد. که جهت اتصال لوله و اتصالات و پمپ ها مورد استفاده قرار می گیرد. انتخاب نوع فلنج با توجه به نوع نصب و کاربری متفاوت و نیازمند پارامترهایی مانند متریال خطوط ، فشار خطوط ، دما و سیال می باشد .
قیمت فلنج آهنی یکی پر کاربردترین تجهیزات پایپینگ در صنایع فولاد ، صنایع نفت ، صنایع گاز ، صنایع پتروشیمی ، صنایع آبرسانی و خطوط تولید و کشاورزی می باشد. که در انواع مختلف در دسترس می باشد.
قیمت انواع فلنج آهنی :
فلنج ت
فلنج نر و ماده
فلنج لب جوینت
فلنج گلودار
فلنج کور
اوریفیس فلنج
قیمت فلنج آهنی کنتاکتور (به انگلیسی: contactor) یک کلید کنترل شونده به صورت الکتریکی است که برای کلیدزنی یک مدار قدرت یا کنترل مورد استفاده قرار می گیرد. کنتاکتور شباهت زیادی به رله دارد، با این تفاوت که کنتاکتور برای کاربردهای آمپر بالا به کار می رود. یک کنتاکتور با مداری کنترل می شود که سطح قدرت خیلی کمتری از مدار مورد کلیدزنی دارد. برخلاف یک مدارشکن. پیش وت فوتبال ایران گفت: گروهی از هواداران استقلال مدتهاست بر این تیم فشار وارد کرده و روز به روز هم بر این فشار اضافه می کنند. پیش وت فوتبال ایران گفت: گروهی از هواداران استقلال مدتهاست بر این تیم فشار وارد کرده و روز به روز هم بر این فشار اضافه می کنند. پاو وینت ماشین و تجهیزات بیهوشی برچسب ها : پاو وینت ماشین و تجهیزات بیهوشی , پاو وینت ماشین و تجهیزات بیهوشی , ماشین و تجهیزات بیهوشی , کپسول گازهای طبی , آشنایی با ماشین و تجهیزات بیهوشی , پاو وینت تجهیزات بیهوشی , سیلندرهای پر فشار , تجهیزات پزشکی , پاو وینت ماشین و تجهیزات بیهوشی پاو وینت ماشین و تجهیزات بیهوشی
دسته: پزشکی
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 4526 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 40
فایل پاو وینت ماشین و تجهیزات بیهوشی،در حجم 40 اسلاید قابل ویرایش
 ید پاو وینت ماشین و تجهیزات بیهوشی فایل پاو وینت ماشین و تجهیزات بیهوشی،در حجم 40 اسلاید قابل ویرایش.

در این فایل به بررسی و آشنایی با ماشین و تجهیزات بیهوشی پرداخته شده است.


فهرست مطالب:
کپسول گازهای طبی
دمای بحرانی
سیلندرها
ویژگی سیلندرهای پر فشار


این فایل با فرمت پاو وینت در 40 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

 ید برچسب ها : پاو وینت ماشین و تجهیزات بیهوشی , پاو وینت ماشین و تجهیزات بیهوشی , ماشین و تجهیزات بیهوشی , کپسول گازهای طبی , آشنایی با ماشین و تجهیزات بیهوشی , پاو وینت تجهیزات بیهوشی , سیلندرهای پر فشار , تجهیزات پزشکی , پاو وینت ماشین و تجهیزات بیهوشی رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بازرسان وزارت بهداشت با تجهیزات جدید برای رعایت حدود استاندارد بر فاصله دکل های برق فشار قوی نظارت می کنند. خازن سیلندری zez silko خازن های zez silko  ساخت کشور جمهوری چک می باشد . این خازن ها جهت اصلاح ضریب توان منفرد ، گروهی و یا مرکزی در شبکه های فشار ضعیف استفاده می شوند . بدنه خازن در برابر ش تن جداکننده اضافه فشار که جدا سازی ایمن خازن از شبکه را در صورت وقوع اضافه بار و در صورت پایان یافتن عمر خازن تضمین می کند ، مقاوم است. برای اطلاعات بیشت.
پروژه طراحی پستهای فشار قوی پروژه-طراحی-پستهای-فشار-قویپروژه طراحی پستهای فشار قوی؛ محلی برای تبدیل و توزیع انرژی الکتریکی در یک شبکه قدرت معمولاً پست های فشار قوی شامل تعداد ترانسفورماتور و کلیدهای قدرت و خطوط ورودی و وجی و سایر تجهیزات لازم برای تبدیل و توزیع انرژی الکتریکی می باشد.  فایل
رئیس اداره کنترل و مبارزه با ایدز وزارت بهداشت از اقدام های در دست انجام برای راه اندازی آزمایشگاه های تخصصی اچ آی وی (ویروس ایدز) در 15 قطب کشور در سال جاری خبر داد.
به گزارش ایسنا، عباس صداقت گفت: «در سال گذشته با حمایت صندوق جهانی مبارزه با ایدز، سل و مالاریا موفق شدیم تجهیزات تخصصی جهت نظام تشخیصی hiv به منظور استقرار در 15 قط. ولائی گفت: اطلاعات تجهیزات پزشکی در نرم افزار pqm تقریبا به طور کامل به ثبت رسیده است. 12 مهرماه 1393 استاندار تهران گفت: در حال حاضر شاهد هستیم که 50 درصد از تجهیزات برق شهر تهران قدمتی بالای 27 سال دارد و باید برای نوسازی این تجهیزات برنامه ریزی شود. سید حسین هاشمی با بیان این مطلب تصریح کرد: یکی از معضلاتی که در آینده شهر تهران با آن مواجه خواهد شد موضوع فرسوده بودن تجهیزات برق است.

وی افزود: مسوولان وزارت نیرو بای.
جای برقگیرهای حفاظتی در شبکه توزیع جای -برقگیرهای-حفاظتی-در-شبکه-توزیعجای برقگیرهای حفاظتی در شبکه توزیع؛ اضافه ولتاژهای گذرا می توانند ایزولاسیون تأسیسات و تجهیزات فشار قوی را مختل ساخته و باعث قطعی و اتصالی در شبکه شوند. بنابراین مقدار این اضافه ولتاژها، تعیین کننده سطح عایقی تجهیزات شبکه خواهد بود و با استفاده از وسایل حفاظتی از جمله برقگیر می توان تا حد قابل قب فایل مدیرکل دفتر راهبری وزارت نیروگزارش داد: ۷۵ درصد خانواده ها هزینه قبض برقشان زیر ۲۵ هزار تومان در ماه است. مدیرکل دفتر راهبری وزارت نیروگزارش داد:صنعت برق کشورمان سالانه ۷۰ میلیارد متر مکعب از ذخایر گاز استفاده می کند.

محمدعلی فرحناکیان گفت: ۹۷ درصد تجهیزات و تاسیسات برق در داخل کشور تولید می شود و علت عمده تحقق این خودکفایی،.

تحقیق تحلیل فشار جانبی خاک بر اثر گودبرداری با برنامه نویسی در fortran و مدل سازی در plaxis
تحقیق-تحلیل-فشار-جانبی-خاک-بر-اثر-گودبرداری-با-برنامه-نویسی-در-fortran-و-مدل-سازی-در-plaxis تحقیق با موضوع آنالیز فشار جانبی خاک بر اثر گودبرداری با استفاده از برنامه نویسی در fortran و مقایسه آن با نتایج حاصل از مدلسازی در نرم افزار plaxis، در قالب word و در 85 صفحه، قابل ویرایش، شامل 1-1- معرفی، 2-1- توابع و زیربرنامه ها فایل

اختصاصی از هایدی مقاله نقش اضافه ولتاژهای موقت در طرح ایستگاههای فشار قوی و رعایت پیش بینی های استاندارد با و پر سرعت .
 مقاله نقش اضافه ولتاژهای موقت در طرح ایستگاههای فشار قوی و رعایت پیش بینی های استاندارد
 مقاله نقش اضافه ولتاژهای موقت در طرح ایستگاههای فشار قوی و رعایت پیش بینی های استاندارد لینک پرداخت و *پایین مطلب*فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه93 بخشی از فهرست مطالباضافه ولتاژها در ایستگاههای فشار قویاضافه ولتاژهای دراز مدت با دامنه محدود افزایش و کاهش ولتاژ خطوط در 24 ساعت مقابله با افت ولتاژ در ساعات پیک اضافه ولتاژهای 50 با دامنه بالا و مدت  محدود بخش عمده از مشخصات کلیه تجهیزات فشار قوی به ایزولاسیون هادیهاو سیم پیچی ها مربوط میشود.هادیها و سیم پیچی هاتحت ولتاژهای اسمی لازم است از یکدیگرواز زمین یا بدنه تجهیزات به طور مناسب وبا برخورداری از ولتاژ استقامت کافی ایزوله شوند.ماده ایزوله با ارائه ولتاژ دی الکتریک کافی مانع ازبروز قوس یا اختلال در فاصله فازها ویافاز وزمین تحت شدتمیدان الکتریکی ناشی از ولتاژ   50 هادی می شود .طبق تعریف استاندارد عایق یا ماده ایزوله عبارت از ماده ای استکه تحت تاًثیرشدت میدان الکتر یکی واقع بر آن ،هیچگونه جریان تخلیه را بر قرار نسازد .اندازه فاصله ایزولاسیون و حداکثر ولتاژ فابل تحمل به عنوان سطح ایزولاسیون دستگاه فشار قوی موسوم بوده،لازم است در قبال انواع مختلف ولتاژهای ظاهر شده در شبکه مقدار استاندارد را دارا باشد.مقدار مناسب سطح ولتاژهای قابل تحمل در طی این فصل مورد مطالعه قرار می گیرد.                     ایزولاسیون داخلی وخارجی شبکه و تجهیزات فشار قوی ایزلاسیون پیش بینی شده هادیهای تحت ولتاژ در ایستگاهها ،تجهیزات فشار قوی وخطوط انتقال انرژی با توجه به عوارض ناشی از اختلال فشار قوی در ایزولاسیون به دو نوع داخلی و خارجی تفسیم میشود .ایزولاسیون خارجی در فضای باز توسط هوا تامین شده،شامل فواصل هوایی میباشد . ایزولاسیون داخلی در داخل محفظه بسته وآب بندی شده تجهیزات فشار قوی توسط روغن ،روغن،کاغذ ،هوای فشرده ،گاز sf6 تامین می شود . هر گونه قوس واختلال در ایزولاسیون داخلی در داخل محفظه بسته تجهیزات فشار قوی با انفجار وانجام دستگاه همراه بوده،دستگاه فشار قوی قابل استفاده مجددنبوده ، بهره برداری مجدد شبکه و تامین انرژی مصرف کنندها تا هنگام رفع عیب وتعمییر یا تعویض دستگاه غیر ممکن خواهد بود .در حالیکه بروز قوس در ایزولاسیون ،با صدمه و انهدام  تجهیزات فشار قوی همراه نبوده ،با قطع کلید و خفه شدن قوس در محل عیب ،امکان بهره برداری مجدد به فاصله زمانی چند دهم ثانیه فراهم می شود .حتی در قبال بروز قوس و اختلال در فواصل هوایی در ایزولاسیون خارجی به دفعات متعدد ،دستگاه مقابل بهره برداری بوده ،به فاصله زمانی کوتاه تحت ولتاژ قرار گرفته بهره برادری ادامه مییابد به عبارت دیگر بروز قوس در هوا و در را فواصل هوایی ،کیفیت ایزولاسیون هوا و شدت میدان قابل تحمل آن را به میزان e=600kv /m  برای ولتاژهای موجی e=500kv/m برای ولتاژ 50 تحت تاثیر قرار نمی دهد . خسارات و صدمات ناشی از قوس در ایزولاسیون داخلی ،قابل ملاحظه بوده ،گذشته از صدمه به دستگاه و وم تعمییر یا تعویض آن ای  
با
مقاله نقش اضافه ولتاژهای موقت در طرح ایستگاههای فشار قوی و رعایت پیش بینی های استاندارد
شرکت فنی ی مجدی توان کوشا وارد کننده تجهیزات مخابراتی، شبکه و مرکز داده در نظر دارد محصولات تجهیزات برق و شبکه، تراکینگ و متعلقات خود را به قیمت اصلی و با بهای توزیع عـمده به فروش برساند. محصولات اوریجینال و با کیفیت عالی می باشد و در عین حال قیمت های آن بسیار مناسب و رقابتی است. فروش فوق العاده انواع کانالهای شیاردار و ساده، جعبه مینیاتوری های روکار و توکار d.l.x ترکیه، تابلو برق های plastim ترکیه، داکت و جعبه های کف خواب و تجهیزات شبکه، ترانک های d.l.x و متعلقات و تجهیزات شبکه با مارک d.l.x انحصاری تجهیزات ترکیه با قیمت های استثنایی مستقیم از کمپانی بدون واسطه بصورت فروش عمده با قیمت تجاری در سراسر ایران تصفیه آب با ازن, تصفیه آب با کلرتصفیه آب با ذغال, تصفیه آب با اوزون, تصفیه آب با اشعه uv, تصفیه آب uv, تصفیه آب به روش uv, دستگاه تصفیه آب خانگی uv بسیاری از واحد های تولید آب و تصفیه آب نیازمند اضافه سیستم های uv می باشند. دلیل این امر در ابتدا هزینه ی پایین این روش با درجه ی ضد عفونی بالا می باشد. سیستم های یزاسیون آب در بسیاری از سیستم های یزاسیون آب نیاز به روش هایی جهت ضدعفونی می باشد که بر اساس غلظت کریپتوپرودیوم متغیر است. بعلاوه، برخی از سیستم ها به عنوان ضد پاتوژن نیاز به اضافه تجهیزات uv دارند. در این بخش به بررسی قرار دادن uv پس از مرحله ی یزاسیون می پردازد. خطوط هیدرولیکی یکی از مهمترین فاکتور ها در انتخاب بهترین محل برای نصب تجهیزات ضدعفونی uv می باشد زیرا تجهیزات uv در حدود 6 تا 30 اینچ افت هد ایجاد می کنند. این افت هد تنها مربوط به خود تجهیز uv است و افت هد لوله ها و شیرها و سایر م ومات باید به صورت جداگانه مورد توجه قرار گرفته شود. مطلب کامل را از لینک زیر مطالعه فرمائید محل مناسب نصب دستگاه ضد عفونی با اشعه uv لوله پلی اتیلن کاربرد های لوله پلی اتیلن لوله پلی اتیلن یا لوله پلی اتیلن تحت فشار یا لوله پلی اتیلن فشار قوی یا لوله پلی اتیلن پر فشار، از سالهای 1950 میلادی شروع شد. کاربری لوله پلی اتیلن عبارتند از انتقال آب شرب یا آب بهداشتی، آبرسانی، گاز رسانی، انتقال با فشار سیالات، مواد شیمیایی و هوای فشرده بر روی زمین و زیر زمین میباشد. لوله پ. اختصاصی از فایل هلپ مقاله در مورد کاربرد مدارهای فرمان در تاسیسات الکتریکی و مراکز تولید نیرو با و پر سرعت .
مقاله در مورد کاربرد مدارهای فرمان در تاسیسات الکتریکی و مراکز تولید نیرو
مقاله در مورد کاربرد مدارهای فرمان در تاسیسات الکتریکی و مراکز تولید نیرو مقاله کامل بعد از پرداخت وجهلینک پرداخت و در "پایین مطلب"فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)تعداد صفحات: 20 در عصر حاضر پی ال سی جای خود  را باز کرده و کنتاکتور کم کم جایی خود را به پی ال سی می دهد. اما هنوز هم در مدارات ساده تر کنتاکتور استفاده می شود. بهره برداری مطمئن و بی وقفه از تاسیسات الکتریکی و مراکز تولید نیرو و تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز تجهیزات برقی کارخانه جات صنعتی و مراکز اقتصادی تا حدود زیادی به خصوصیات و ویژگی ها و طرز عمل کلیدها و وسایل کنترل مدارها بستگی دارد.در مدارهای الکتریکی وسایل مختلفی به کار می رود که از مهمترین انها کنتاکتور یا کلید مغناطیسی است .استفاده از کنتاکتور در مدارهای کنترل تنوع طراحی های مختلف را به وجود می آورد. برای طراحی مدارهای کنترل و کار با آنها باید وسایل تشکیل دهنده آن را به طور کامل شناخت و به اصول ساختمان و مورد استفاده این وسایل آشنا شد. وسایلی که در مدارهای فرمان به کار می روند به این قرار است: کنتاکتور(کلید مغناطیسی) شستی استاپ استارت رله الکتریکی رله مغناطیسی لامپ های سیگنال فیوزها لیمیت سویچ کلیدهای تابع فشار کلیدهای شناور چشم های الکتریکی(سنسورها) تایمر و انواع آن ترموستات کلیدهای تابع دور کنتاکتورهاکنتاکتورها کلیدهای الکترو مغناطیسی هستند که مهمترین جزءمدارات میباشنددر مورد کنتاکتور می توان گفت که یک کلید مغناطیس است که وقتی ولتاژ مورد نظر به آن اعمال می شود یک سری کنتاکت(یا کلید)باز را بسته و یک سری کنتاکت بسته را باز میکند. که با استفاده از این خاصیت مدارهای مختلفی میتوان مدارهای زیادی رو طراحی کرد.  ساختمان کنتاکتور: این کلید از دو هسته به شکل e یا u که یکی ثابت و دیگری متحرک است و در میان هسته ثابت یک بوبین یا سیم پیچ قرار دارد،تشکیل شده است. وقتی بوبین به برق وصل میشود با استفاده از خاصیت مغناطیسی ،نیروی کششی فنر را خنثی میکند و هسته فوقانی را به هسته تحتانی متصل کرده باعث میشود که تعدادی کنتاکت عایق شده از یکدیگر به ترمینال های ورودی و وجی کلید متصل میشود و یا باعث باز شدن کنتاکت های بسته کنتاکتور بسته کنتاکتور گردد.در صورتی که مدار تغذیه بوبین کنتاکتور قطع شود ،در اثر نیروی فنری که داخل کلید قرار دارد هسته متحرک دباره به ح اول باز میگردد. مزایای استفاده از کنتاکتور: کنتاکتورها نسبت به کلیدهای دستی صنعتی مزایایی به شرح زیر دارند: مصرف کننده می تواند از راه دور کنترل می شود. مصرف کننده میتواند از چند محل کنترل شود. امکان طراحی مدار فرمان اتوماتیک برای مراحل مختلف کار مصرف کننده وجود دارد. سرعت قطع و وصل کلید زیاد و استهلاک آن کم است. از نظر حفاظتی مطمئن ترند و حفاظت مطمئن تر و کامل تری دارند. عمر موثرشان بیشتر است. هنگام قطع برق،مدار مصرف کننده نیز قطع می شود و به استارت مجدد پیدا میکند؛در نتیجه از خطرات وصل ناگهانی دستگاه جلو گیری می کند.
با
مقاله در مورد کاربرد مدارهای فرمان در تاسیسات الکتریکی و مراکز تولید نیرو
کمپانی پاناسونیک عمدتا تولید کننده تجهیزات صوتی و تصویری، دوربین، تجهیزات جانبی، انواع پنل و نمایشگر و... است. اما بخشی از تولیدات این شرکت در زمینه it و کامپیوتر است. در همین راستا پاناسونیک به تازگی لپ تاپ هیبریدی toughpad fz-q2 را رونمایی کرده است. مدیرکل تجهیزات و م ومات پزشکی وزارت بهداشت گفت: بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان تجهیزات پزشکی در سطح کشور داریم تجهیزات پزشکی طیف گسترده و متنوعی را در برمی گیرد.