محروم داور چه سودی برای ما دارد اعتراض مدیرعامل ان به داوری اکبریان

به نقل از خبرگزاریها در مورد محروم داور چه سودی برای ما دارد اعتراض مدیرعامل ان به داوری اکبریان : هر از گاهی مشاهده می شود که برخی مدیران یا مربیان در مورد داور خاصی مصاحبه می کنند یا علنا علیه یک داور نامه اعتراض آمیزی به فدراسیون و کمیته داوران ارسال می کنند تا دپارتمان داوری در انتخاب داور دیدار فلان تیم تجدیدنظر کند!
درخصوص داور بازی استقلال و نفت تهران هم مدیران باشگاه نفت معترض شدند و به نوعی اعلام د حسین زرگر نباید برای قضاوت این بازی انتخاب می شد. در این خصوص با علی خسروی که با مسائل و حواشی داوری آشنایی خوبی دارد تماس گرفتیم. خسروی در این خصوص گفت: چنین حساسیت هایی در خارج از کشور هم مشاهده می شود. مخصوصا در برخی کشورهای عربی هم چنین اعتراض هایی وجود دارد. با این حال با توجه به مدیرانی که در رأس فدراسیون ها و کمیته داوران حضور دارند معترضین به اه خود می رسند یا نمی رسند. تشکیلات داوری باید چنین مواردی را شناسایی کنند. البته از طرفی عقل سلیم هم حکم می کند که داوری را برای قضاوت دیدارهای مختلف انتخاب کنند که حساسیت ها روی آنها کم است.
خسروی ادامه داد: برخی مدیران یا مربیان تیم ها از روی عمد قبل از انتخاب داور اعتراض می کنند تا از نظر ذهنی در کار آن داور تأثیر بگذارند. در واقع اعتراض به داوری ها به نوعی تاکتیک است که حتی باعث می شود مسئولان فدراسیون و داوران مختلف در برخوردها و رفتارهایشان محتاط باشند چون این نامه نگاری و اعتراض ها قبلا تأثیر خود را بر جای گذاشته است! به هر حال بنده معتقدم چنین رفتارهایی باید در کشورهای بورکینافاسو و افغانستان و برخی کشورهای عربی مشاهده شود. ونگر در دیدار مقابل برنلی علاوه بر اعتراض به داور بازی، داور چهارم را هل داد. تهران-ایرنا-کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال سرمربی تیم فوتبال سیاه جامگان مشهد را به دلیل اعتراض به داوری در دیدار برابر فولاد خوزستان به مدت چهار جلسه از همراهی تیمش محروم کرد. اعتراض کرار به داور/ حضور تماشاگران روی دیوارهای ورزشگاه بازیکن عراقی استقلال در نیمه اول به شدت به داور اعتراض کرد. خبرگزاری فارس: اعتراض کرار به داور/ حضور تماشاگران روی دیوارهای ورزشگاه به گزارش خبرگزاری فارس، جاسم کرار در نیمه اول به داور به خاطر خطاهای مکرر بازیکنان پدیده روی خودش اعتراض کرد و به زمین مشت می کوبید. در پایان نیمه اول هم به سمت داور رفت و با اکبریان داور مسابقه در این مورد صحبت کرد که اکبریان از او خواست سریع تر به رختکن برود. * قلعه نویی بین دو نیمه به سمت 40-50 جانبازی که کنار زمین حضور داشتند رفت و با آنها ع یادگاری گرفت و به آنها امضا داد. * نیمکت نشینان پدیده بین دو نیمه بدن های خود را گرم می د. * محسن قهرمانی داور سابق فوتبال در جایگاه خبرنگاران حضور دارد و به درخواست تماشاگران به سمت آنها رفت با آنها گپی زد. * ظرفیت ورزشگاه ثامن الائمه مشهد تکمیل شده و حتی روی دیوارهای ورزشگاه م تماشاگران به صورت ایستاده حضور دارند. این ورزشگاه 35 هزار نفر ظرفیت دارد. نیمه اول مسابقه با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال به پایان رسید. در بازی صبای قم و تراکتورسازی اعضای تیم تبریزی اعتراض های شدیدی به داور مسابقه داشتند. مربی استقلال در غیاب علیرضا منصوریان امروز اعتراض های زیادی به داور بازی انجام داد. کنفدارسیون فوتبال آسیا داور سرشناس ژاپنی را 6 ماه از هرگونه فعالیت داوری محروم خواهد کرد. نیشیمورای ژاپنی قضاوت بسیار ضعیفی در دور برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا داشت و دلیل اصلی ش ت عربستان بود اما هیچ گونه محرومیتی برای فغانی در نظر گرفته نخواهد شد.
تیم سیدنی وسترن استرالیا در دو بازی رفت و برگشت خود برابر الهلال عربستان در فی. قضاوت داور عمانی و سوت هایی که او متمایل به الهلال می زند، باعث اعتراض شدید بازیکنان و مربیان تیم پرسپولیس به این داور شده است. وبسایت رسمی برنامه نود - ونگر در دیدار مقابل برنلی علاوه بر اعتراض به داور بازی، داور چهارم را هل داد. به گزارش وبسایت نود، آرسن ونگر در دیدار مقابل برنلی، بعد از آن که داور در دقیقه 90 یک پن ی…
او در آ ین مصاحبه اش تایید کرد که اشتباه کرده و باید تاوان کارش را بدهد و اکنون فدراسیون فوتبال اسپانیا او را برای 8 جلسه از همراهی تیمش محروم کرد دیه گو سیمئونه، سرمربی اتلتیکو مادرید، به دلیل رفتار نامناسب در دیدار مقابل رئال در کاپ اسپانیا، برای 8 جلسه از همراهی تیمش محروم شد.

در دیدار برگشت کاپ اسپانیا، سیمئونه به دلیل اعتراض شدید به داور چهارم، در دقیقه 26 از کنار زمین ا اج شد. او در هنگام بیرون رفتن، یک پس گردنی به داور چهارم زد و به نشانه اعتراض، برای لحظاتی، برای داور بازی دست زد.

او در آ ین مصاحبه اش تایید کرد که اشتباه کرده و باید تاوان کارش را بدهد و اکنون فدراسیون فوتبال اسپانیا او را برای 8 جلسه از همراهی تیمش محروم کرد. در بیانیه فدراسیون فوتبال اسپانیا آمده که سیمئونه به خاطر اعتراض شدید، 2 جلسه، به دلیل ضربه زدن به داور چهارم، 4 جلسه و به دلیل دست زدن برای داور بازی، 2 جلسه محروم شده است.
کارشناس داوری فوتبال ایران اعتقاد دارد داور در بازی پرسپولیس برابر گسترش فولاد در ا اج ن مسعود ابراهیم زاده اشتباه کرد و البته دو پن ی به نفع پرسپولیس نگرفت. سعودی ها به شدت به عملکرد کادر داوری دیدار حساس پرسپولیس برابر الهلال عربستان اعتراض دارند و خواستار محرومیت داور این مسابقه شده اند. کامرانی فر می گوید به هیچ عنوان قرار نیست تورج حق وردی داور بازی استقلال-نفت محروم شود. قلعه نویی به شدت علیه تصمیم داور اعتراض کرد و این حرکت سرمربی تیم تراکتورسازی واکنش شدید بیژن حیدری داور این دیدار را به دنبال داشت. در دقیقه نخست از وقت های تلف شده نیمه دومبازی شب گذشته (یکشنبه) تیم های فوتبال پاری سن ژرمن و نانت در خانه تیم نانت، که با پیروزی یک بر صفر میهمان پاریسی خاتمه یافت، هنگامی که یک حمله روی دروازه تیم میزبان شکل گرفت، دیه گو کارلوس م ع میانی برزیلی تیم نانت به طور اتفاقی به داور مسابقه تونی چاپرون برخورد و او را نقش بر زمین کرد. اتفاق غی. سرمربی تیم فوتبال سایپا پس از پایان دیدار تیمش مقابل پارس جنوبی، اعتراض شدیدی به داور مسابقه داشت. سرمربی نفت تهران مجددا به داوری تیمش مقابل استقلال اعتراض کرد. یک کارشناس داوری گفت: "علت ا اج پیام صادقیان در بازی پرسپولیس و فولاد باید از سوی کمیته داوران دوباره بررسی شود." هوشنگ نصیرزاده اظهار داشت:"مطالعه اظهارات داور مسابقه پرسپولیس و فولاد حاکی از این است که پیام صادقیان به عنوان اعتراض برای نگرفتن خطای هند احتمالی به سوی داور دویده و به او اعتراض کرده است اما تا قبل از نشان دادن کارت قر. دروازه بان پرسپولیس گفت: در بازی با گسترش فولاد به داور گفتم چند بازیکن ما دو اخطاره اند، کارت زیاد نده اما گفت برو وگرنه اولین نفر خودت محروم می شوی! بعد از اینکه قلعه نویی اعتراض شدیدی به داور کرد و بعد از اعتراض شدید قلعه نویی به خاطر اعلام یک خطا به سود نفت تهران، داور تذکر جدی به سرمربی تراکتورسازی داد. ۱۵ داور و کمک داور برای فصل آینده جهت قضاوت در لیگ برتر محروم شدند. تصمیمات داور ژاپنی در صحنه های مشکوک و اعلام خطاهای متعدد به سود قطر باعث اعتراض شدید هواداران سرخ پوشان پایتخت شد.
سعید معروف در دیدار دوستانه تیم ملی ایرانی برابر اسلوونی, بارهای به داور زن بازی اعتراض کرد. مسئولان پارس جنوبی نسبت به عملکرد داور مسابقه با استقلال خوزستان برای در نظر نگرفتن فرصتی برای استراحت اعتراض دارند. داور دیدار نفت تهران و استقلال به علت اشتباه تأثیرگذار از قضاوت در لیگ برتر محروم شد. عربستان به داور دیدار پرسپولیس و الهلال به شدت اعتراض کرده است. کارشناس داوری فوتبال گفت: امکان محرومیت سه یا چهار هفته ای داور دیدار تیم های پرسپولیس و گسترش فولاد زیاد است. هر مسابقهٔ والیبال دو داور اصلی دارد یکی داور اول که در بالای تور می باشد و دیگری داور دوم می باشد که روبروی داور اول می ایستد و در مواقعی خاص اجازهٔ سوت زدن نیز دارد. چهار داور خط دور تا دور زمین والیبال می ایستند و با پرچم داور اول را در امر قضاوت یاری می دهند. دو داور هم پشت میز هستند یکی داور و دیگری هم کمک که کار ثبت امتیازات، تعوب. داور بازی بارساداور بازی بارسا , داور جدال بارسلونا و پاری سن ژرمن به خاطر قضاوت جنجالی و اشتباهاتفراوانش از قضاوت در چارچوب بازی های رسمی یوفا محروم شد.داور بازی بارسادنیز آیتکین داور اهل ترکیه در جدال دو تیم بارسلونا و پاری سن ژرمن قضاوتی بسیار عجیب و پر از اشتباه داشت. کارشناسان داوری در منابع خبری معتبر اروپایی کمترین میزان نم. م ع تیم تراکتورسازی نسبت به عملکرد داور مسابقه با ماشین سازی اعتراض دارد؛ او هنوز به قهرمانی امیدوار بوده و می گوید خدا جای حق نشسته است.
رسول خطیبی سرمربی فعلی ماشین سازی تبریز در اعتراض به تذکر داور در لیگ یک دهان خود را با چسب بست. ما به نتیجه بازی بین ایران و ارژانتین اعتراض نداریم به داوری و حوادث انتخاب این داور برای این بازی حساس اعتراض داریم.بعد بازی یاد حادثه تلخ ش ت در انتخابات خوردم و درک ناراحتی ورزشکاران را امثال این داور و انی که جلو موفقیت دیگران را عمدا میگریند باید در دادگاه وجدان شکایتشون کرد کارشناس داوری فوتبال می گوید داور چینی دیدار پرسپولیس - الریان آنقدر ضعیف و مردد قضاوت کرد که صدای بازیکنان هر دو تیم را در آورد. 2 داور خوب استانمان یعنی میلاد حمزه و حمید صداقت جهت برگزاری کلاس توجیهی لیگ 1 فوتسال که قرار است در مازندران برگزار شود دعوت شدند- از این خبر انصافا خوشحال شدم ولی چیزی که منو ناراحت میکنه اینه که با این همه استعدادی که داورای فوتسال اسان دارند چرا فقط 2 نفر؟؟؟کلا در اینکلاس 27 استان داور دارند که فقط اردبیل 1 داور دارد و بعدش اسان شم.

آی اسپورت ـ محمد قاضی مهاجم استقلال در بازی روز گذشته یکی از بهترین
بازیکنان تیمش بود و گل اول بازی را روی یک ضربه کاشته به زیبایی به ثمر رساند.
قاضی که امسال انتخاب اصلی قلعه نویی برای خط حمله آبی هاست کمی عقب تر از آرش
برهانی با عمل بیشتر بازی می کند.
او بعد از گلی که وارد دروازه حامد لک
کرد روی یک اوت دستی در نبرد هوایی از پس لک برآمد اما داور بلافاصله سوت را به صدا
درآورد تا م عان تراکتورسازی نیز بی خیال پوشش روی توپ بشوند ...
این ع لحظه ای را نشان می دهد که قاضی در اعتراض به داور عقیده دارد خطایی روی لک انجام
نداده و داور باید توپش را گل منظور می کرده است که البته با توجه به سوت زودهنگام
داور و خودداری م عان تراکتوری از دفع توپ این اعتراض چندان منطقی نیست. در کل
دیروز آبی ها موضوع داوری را عامل اصلی ش ت مقابل تراکتوری ها ارزی د و
عقیده دارند تراکتور شایسته پیروزی در فینال جام نبود. این اعتراضی بود که
قلعه نویی هم در گفت وگویش با مهدی تاج آن را به زبان آورد و از داوری و شکل
بازی تراکتورسازی اعتراض کرد. از فصل آینده، در لیگ برتر انگلیس، هر بازیکنی که داور را فریب دهد، دو جلسه از همراهی تیمش محروم می شود. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال با رد خبری مبنی بر محرومیت چند داور لیگ برتری گفت: محرومیت واژه خوبی برای استفاده نیست. بازیکن اوساسونا به خاطر توهین و بی احترامی به داور مسابقه با سویا در تونل مخصوص بازیکنان از سوی کمیته انضباطی محروم شد. بشار رسن، بازیکن پرسپولیس در محوطه جریمه بادران سرنگون شد و داور بازی این صحنه را پن ی اعلام کرد. این تصمیم داور با اعتراض شدید بازیکنان بادران همراه شد. غلامرضا رضایی هنگامی که از زمین بازی بیرون آمد و تعویض شد به سمت هواداران پرسپولیس رفت و برای آنها دست تکان داد. هواداران هم او را تشویق د.

*محسن بنگر زمانی که از داور کارت زرد دریافت کرد به نشانه اعتراض برای او دست زد.

*محمد نوری هافبک تیم فوتبال پرسپولیس که در این دیدار نیمکت نشین بود بارها از سوی تماشاگران تشویق شد.
طبق ماده 492 از قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی (ق.آ.د.م.)، مصوب 21/1/1379، درصورتی که درخواست ابطال رأی داور، خارج از موعد مقرر باشد دادگاه قرار ردّ درخواست را صادر می نماید؛ این قرار قطعی است؛ موعد اعتراض نیز حسب ماده 490 آن قانون، بیست روز پس از ابلاغ رأی داور نسبت به اشخاص مقیم داخل کشور و 2 ماه نسبت به اشخاصی است که مقیم خارج از کشورند؛ لذا این پرسش به میان می آید که اگر رأی داور، خلاف ثبت معتبر دفتر املاک بود یا شخص داور مطلقاً از داوری ممنوع بود ... آیا در صورت وصول اعتراض خارج از موعد نیز دادگاه، مجاز یا مکلف است که به موضوع رسیدگی کند یا حق ورود ندارد؟ به عبارت دیگر آیا بین موارد بطلان و عدم قابلیت اجرای رأی داور با موارد درخواست ابطال آن، فرق است و موعد اعتراض، فقط ناظر به موارد ابطال است یا شامل همه موارد است؟ واژگان کلیدی: ابطال، اعتراض، اهلیت، بطلان، غیرقابل اجرا، محرومیت، ممنوعیت. لطفاً برای خواندن اصل مقاله به ادامه مطلب بروید دوبازیکن تیم فوتبال استقلال به دلیل محرومیت دیدار هفته بیست و دوم تیمش مقابل راه آهن را از دست دادند.

حنیف عمران زاده وامید ابراهیمی با کارت زردهایی که در دیدار استقلال مقابل گسترش فولاد از داور بازی گرفتند از بازی بعدی تیمشان محروم شدندتادیدار با راه آهن را از دست داد.


همچنین در جریان این بازی هواداران در اعتراض ب. رئیس یکی از باشگاه های لیگ تونس، به علت گاز گرفتن گوش کمک داور به صورت مادام العمر از فعالیت ورزشی محروم شد. ما در استیل آذین داور را می یدیم. داور از ما 100 میلیون در هتل استقلال پول به دلار گرفت که ما بازنده نشویم اما ما باختیم. بعد که به او اعتراض کردیم او به ما گفت شما که زمین نخوردید من پن ی بگیریم و زمانیکه مسابقه را دیدیم، متوجه شدیم حق با اوست. اعتراض به داوری در فوتبال ایران موضوعی عادی و پیش پا افتاده است. فدراسیون جهانی فوتبال داور یک داور در قاره سیاه را که در جریان یکی از بازی های انتخ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مرتکب اشتباهی محرز و مشکوک شده بود، مادام العمر محروم کرد. داور دیدار سایپا و سیاه جامگان به دلیل اشتباه تأثیرگذار خود از قضاوت در چند هفته محروم شد. سرمربی تیم فوتبال استقلال به مانند نیمه نخست دیدار تیمش مقابل الریان به داور کره ای اعتراص کرد. هافبک طراح الهلال عربستان به خاطر فحاشی به داور بازی تا فصل از حضور در تیمش محروم شد.