مخاطب خاص ما فقط خداس

به نقل از خبرگزاریها در مورد مخاطب خاص ما فقط خداس : نمایش های «سه خواهر» به کارگردانی محمدحسن معجونی با 3 هزار و 362 مخاطب، «نیلوفر و نفت» به کارگردانی دژاکام با 2 هزار و 72 مخاطب ، «اگه بمیری» به کارگردانی سمانه زندی نژاد با 5 هزار 449 مخاطب و «یک دقیقه و سیزده ثانیه » به کارگردانی شهرام گیل آبادی با 7 هزار 754 مخاطب به اجرای عمومی خود در تماشاخانه ایرانشهر پایان دادند. حسین اسرافیلی گفت: علاوه بر مخاطب خاص، مردم هم به خوبی با اشعار حبیب الله چایچیان ارتباط می گرفتند. مخاطب خاص خـــدا تنها اسمی است که هر کجا صدایش زدم گفت : جانم ! خدایا درسته خیلی گناه دارم ولی خب گناه دارم ! خدا ، فراموش شده ای که همیشه روبروی ماست … خدایا !
صدایت میکنم چون در این دنیا دیگر صدا به ص نمیرسه اما تو گفتی که شنوایی … همه را صدا زدم جز خدا …
هیچ جوابم را نداد جز خدا … سرتا پات ادعاست.... ولی صب تا شب فکرت پیش ماست ... نیستی برام حتی درحد زاپاس.. بامابودن ارزوی خیلیاس... ماروداشتن برات یه چیزی تورویاهاست.. فانتزیته باشی برام مخاطب خاص... ولی بدون مایه مخاطب خاص داریم که اون بالاست .. اسمش خداست... پرچمش تو اسموناست.... میدونی مخاطب خاص کیه؟ مخاطب خاص یه که به امید پیغامش آنلاین میشی... مخاطب خاص یه که همیشه دنبال ا ین پستش میگردی تا لایکش کنی... مخاطب خاص یه که دوستش داری... مخاطب خاص یه که قشنگتر می بینیش... مخاطب خاص یه که تو لایکات اسمش یه درخشش خاصی داره... مخاطب خاص خاصه اونیکه قهره ولی عشقه... مخاطب خاص همیشه به این معنی نیست که بهترین مخاطبه....

گاهی به این معنیه که میتونه خیلی خاص ح و بگیره...

یا میتونه خیلی خاص تنهات بذاره...

میتونه خیلی خاص بهت بگه تو دیگه کهنه شدی...

میتونه خیلی خیلی خاص تر با یکی به غیر از تو ام ارتباط داشته باشه...

اون میتونه خیلی خاص...

پس این مخاطب خاصی که میگن خیلی . مخاطب خاص اگه خاص باشه...
لازم نیست تو دورش رو از این و اون خلوت کنی...
خودش واسه با تو بودن همه رو کنار میزنه...
لازم نیست واسش دنیا رو ب ی تا بمونه...
خودش قدر یه شاخه گلتو میدونه...
لازم نیست هر ی رو توجیه کنی و سرش رقابت کنی که این عشق منه...
خودش تو رو به تمام دنیا نشون میده...
لازم نیست نگران باشی مبادا روزی بره...
. با انتشار سخنان انقلاب، گمانه زنی ها درباره مخاطب اصلی سخنان ایشان در این سخنرانی آغاز شد و بسیاری بر سر مخاطب اصلی بیانات امروز ایشان، اتفاق نظر داشتند. هنوز هم هر چه می نویسم، بک گراند ذهنم اینه که دارم این پست رو برای مخاطب خاصم می ذارم، یکی نیست بگه اون رفته و دیگه همه چی برای همیشه تموم شد. خودت بهش گفتی برای همیشه «خداحافظ». ولی دله، طول می کشه که عادت کنه به نبودن مخاطب خاص. احتمالا بهمین خاطر رک و راست نگفتم که چه اتفاقی افتاده. «به وقت شام»؛ به مانند آثار هالیوودی یک لحظه مخاطب را رها نمی کند و تا پایان نفس گیر است. چقدر بده که پست قبلی من مخاطب ندارد :(( وقتی مخاطب می خندد، در حقیقت در حال شناسایی و مسلط شدن به موضوع است. فکر می کنم، مخاطب خود را داشته باشد؛ اما هیچ نمی داند که ش چه قدر فروش خواهد کرد. ویژه برنامه تلویزیونی مخاطب خاص پنجشنبه های هر هفته از کربلایی معلی در قاب شبکه سوم سیما پخش می شود. عادت مخاطب به سمت «کوتاه خواندن» و «کوتاه دیدن» در ایران به شدت در حال فراگیر شدن است و به همین دلیل توییتر پس از این سال ها اکنون در حال افزایش مخاطب در ایران است و اینستاگرام اقبال بیشتری نسبت به و حتی توییتر نزد مخاطب دارد. ویژه برنامه تلویزیونی مخاطب خاص پنجشنبه های هر هفته از کربلایی معلی در قاب شبکه سوم سیما پخش می شود. حسین پارسایی می گوید هر چند منکر اهمیت استارها در جذب مخاطب نیست اما داستان «الیورتوئیست» آن قدر جذاب هست که مخاطب تنها به هوای دیدن بازیگر مورد علاقه اش به تماشای آن ننشیند. عنوانش اینه : «خودش میدونه که باعث دلگرمیمه» خیلی غصه ام شد... چقدر دلم میخواد مخاطب چنین عنوانی باشم نویسنده کتاب های کودک و نوجوان معتقد است اگر طنز با جریانی داستانی همراه باشد در ذهن مخاطب ماندگاری بیشتری خواهد داشت. صابر ع لیلی را فرستاده برای یه همکار قدیمی:
مخاطب مورد نظر: به به چه پسر گلی، خدا حفظش کنه براتون :-] صابر: پسر گلی نیست :- مخاطب مورد نظر: چرا؟ پسر به این خوبی :-) به این گلی :-) به این آقایییییی :-)))))))) چرا پسر گلی نیست؟ صابر: چون پسر نیست :-o
ما: :-o مخاطب: :-
لیلی: :-)))))) فرستادن پیام کوتاه در گوشی های هوشمند به سیستمی مجهز است که کاربر با آن از رسیدن پیام به دست مخاطب مطمئن می شود. برخی از نرم افزارهای شبکه های اجتماعی پا را از این هم فرا تر گذاشته و همانند واتس اپ و وایبر از خوانده شدن پیام توسط مخاطب نیز گزارش می دهند؛ اما چگونه می توان از خوانده شدن ایمیل توسط مخاطب مطمئن شد؟ چگونه از خوانده شدن ایمیل توسط مخاطب در جی میل مطلع شویم؟
مخاطب عام یک نفر نیست؛ یک جمعیت است، نه تنها در مغازه ها و خیابان ها و خانه ها، بلکه در دانشکده های ادبیات و حتی در یک شب شعر تخصصی و نشست نقد ادبی هم هست، حتی گاهی در گوشه ای از ذهنیتِ مخاطب خاص هم رؤیت شده است.

چه بسیار شاعرانی که در سالهای اولِ شاعری شان استعدادهای شگفتی بودند، اما مخاطب عام دوست داشت از آنها برای سرگرمی خود ا. «تنگه ابوقریب» قدرت بالا در ایجاد حس همراهی در مخاطب است و مخاطب چشم از سینما برنمی دارد. فصل دوم برنامه مخاطب خاص را زنده و مستقیم از شبکه سه سیما ببینید. روح اله سهر کارگردان «خا تر و برف»، دانسته که هر قدر صمیمیت بین اثر و مخاطب بیشتر باشد تاثیر قصه گویی بیشتر خواهد شد. برای احترام به مخاطب و جذب آن ها باید طبق سلیقه مخاطبان کارهایمان را پیش ببریم. محمدعلی باشه آهنگر با «سرو زیر آب» برای مخاطب سینما لحظاتی تاثیرگذار خلق می کند. ﺧﺪﺍﻳﺎ ! ﻫﻨﮕﺎﻣﻲ ﻛﻪ ﺛﺮﻭﺗﻢ ﺩﺍﺩﻱ،ﺧﻮﺷﺒﺨﺘﻲ ﺍﻡﺭﺍ ﻧﮕﻴﺮ
ﻫﻨﮕﺎﻣﻲ ﻛﻪ ﺗﻮﺍﻧﺎﻳﻲ ﺍﻡ ﺩﺍﺩﻱ، ﻋﻘﻠﻢ ﺭﺍ ﻧﮕﻴﺮ .
ﻫﻨﮕﺎﻣﻲ ﮐﻪ ﻣﻘﺎﻣﻢ ﺩﺍﺩﻱ، ﺗﻮﺍﺿﻌﻢ ﺭﺍ ﻧﮕﻴﺮ .
ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﻛﻪ ﺗﻮﺍﺿﻌﻢ ﺩﺍﺩﻱ ﻋﺰﺗﻢ ﺭﺍ ﻧﮕﻴﺮ .
ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﻗﺪﺭﺗﻢ ﺩﺍﺩﻱ، ﻋﻔﻮﻡ ﺭﺍ ﻧﮕﻴﺮ .
ﻫﻨﮕﺎﻣﻲ ﻛﻪ ﺗﻨﺪﺭﺳﺘﻴﻢ ﺩﺍﺩﻱ، ﺍﻳﻤﺎﻧﻢ ﺭﺍ ﻧﮕﻴﺮ .
ﻭﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﻛﻪ ﻓﺮﺍﻣﻮﺷﺖ ﻛﺮﺩﻡ، ﻓﺮﺍﻣﻮﺷﻢ نکن... صادق دقیقی گفت: باید دو مقوله جشنواره ای بودن و احترام به شعور مخاطب در تولید های سینمایی رعایت شود. دلت مطلب می خواهد، دلت می خواهد بنویسم و وقتی تو دلت می خواهد من هم دلم می خواهد من هم دوست دارم بنویسم من هم دلم می خواهد بگویم از تمام آنچه تو دوست داری بشنوی باید خصوصی برایت بگویم؟! یا که نه، در وبلاگم بنویسم و در پایانش اضافه کنم : "مخاطب خاص" ؟! اما تا کنون هیچکدام از نوشته هایم مخاطب خاص نداشته اند هر هر چه را خوانده همو مخاطب خاص. آ ین ساخته «محمدعلی باشه آهنگر» در سکانس های معراج تصاویری واقعی به مخاطب تحویل می دهد که احتمالاً ناشی از مشاهدات و تجربیات جنگی کارگردان است. با این وجود، «سرو زیر آب» توقع مخاطب را برآورده نمی کند. به جای یه توپ دارم قلقلیه این شعر و به بچه ها یاد بدید

یه دل دارم حیدریه
عاشقه مولا علیه
من این دل ونداشتم
از تو بهشت برداشتم
خدا بهم عیدی داد.
عشق مولا علی داد.
علی وجود و هستیه
دشمن ظلمو پستیه.
علی ندای بینواس
علی تجلی خداس
علی قرآن ناطقه
جد صادقه
علی که شمشیر خداس
دست علی همراه ماس
ر. بسیار دیده ایم مشتریانی که جلوی دکه های مطبوعاتی تیترها را خوانده اند اما آن روایت مشهور که مردم برای ید رو مه صف بایستند، این روزها منسوخ شده به نظر می رسد. آیا این یده نشدن به معنی دیده نشدن هم است؟ مخاطبان سایت ها و خبرگزاری ها تا چه حد وفادار پیگیری اخبار وب سایت ها هستند؟ کوچ مخاطبان به تلگرام آیا آن طور که برخی معتقدند وب سایت ه. مصطفی کیایی در عین درایت در کارگردانی ضعف هایی هم دارد و لحن در برخی لحظه ها شعاری می شود، اما او نبض مخاطب عام را به خوبی می شناسد و برای سلیقه مخاطب خاص احترام قایل است. ــــهـ بَعـــضیـــام باس گفـــت:

زاخار شما پرچمت با "لاس" بالاس...اما اونجا جای ماس...

ما بالاسرمون خداس...مث شمانیستیم همه جا پلاس...

جامون اینجاس...نه خوش گذرونیمون بیرون رفتن با مخاطب خاص...

واسه خودیا نمیزاریم کلاس...فاکمون سمت لاشیاس...

ف مون واسه هرچی با وفاس...خودمون خاص ..رفیقامون اس...

دیگه نکن هیچوقت خودتو با ما قیاس... بعله : حالِ سارینا به دلایلی اصن خوب نیس؛امروز پشت تلفن به حدی گریه کرد من گریم گرفته بود؛زبونم بند اومده بود؛ نمیدونستم باید چی بگم؟؟:( فقط براش دعا کنین همین...فقط خدا همه چیزو میتونه درست کنه...راه حلش فقط دست خداس:( امروزم باهاش یه ساعت زودتر قرار دارم؛تا بریم یه جایی حرف بزنیم باهم؛بلکه یکم حالش خوب شه:( الهی بمیرممممم!!سارین:( یکی از فانتزی هام اینه که، درحالی که من و مخاطب خاصم رو صندلی پارک نشستیم با یه نگاه خیره و یه صدای خسته بهش بگم; چرا من!!! چرا منو انتخاب کردی؟ اونم بگه; دیوونه چون تو همه دنیای منی. ‏{ البته من که مخاطب خاص ندارم ولی در حد تئوری عرض } : d: یکی از فانتزی هام اینه که، درحالی که من و مخاطب خاصم رو صندلی پارک نشستیم با یه نگاه خیره و یه صدای خسته بهش بگم; چرا من!!! چرا منو انتخاب کردی؟ اونم بگه; دیوونه چون تو همه دنیای منی. ‏{ البته من که مخاطب خاص ندارم ولی در حد تئوری عرض } : d: کارگردان «خج نکش» گفت: وقتی تصمیم داریم یک مردمی بسازیم، ریتم خیلی اهمیت دارد و مخاطب نباید خسته شود. سیدرضا قربانپور گنجی گفت: افت مخاطب رسانه های مختلف جهانی مشهود و ارائه ایده های جذاب راه برون رفت از این بحران است. چاپ دوم کتاب "چرا نمی توانم بیمه عمر بفروشم؛موانع و را ارها" منتشر شد. این کتاب که منع ­ کنندۀ دانش و تجربیات سیامک ملک مطیعی، مدرس دوره های آموزشی بازاری بیمه های عمر ،در زمینۀ موانع و را ارهای فروش بیمه عمر است در قطع رقعی، 229 صفحه و به قیمت 14 هزار تومان عرضه شده است. آفت های فروش بیمه عمر ،عدم درک نیاز مخاطب،عدم تاثیرگذاری در انتقال. رئیس سابق انجمن مستندسازان گفت: باید راه های آشنایی مخاطب با سینمای مستند را پیدا کرد. نشستی صمیمی با حضور مدیران رسانه ملی درباره نقش مخاطب برگزار شد.
لیست های انتخاب شده برای پخش در ایام نوروز نشان از در نظر نگرفتن سلیقه مخاطب توسط مدیران دارد. برنامه «مخاطب خاص» در ایام اربعین حسینی هر شب به صورت زنده از کربلای معلی، با محوریت پیاده روی اربعین از شبکه سه سیما پخش می شود./ ع : فرهاد خیابانی همه شبکه های تلویزیونی در سراسر جهان با ریزش مخاطب مواجه شده اند. مردم کمتر از گذشته آنها را تماشا می کنند و بنابراین خیلی دشوارتر می توانند بر افکار عمومی اثر بگذارند و سیاستگذاری ها را پیش ببرند. شرکت کنندگان در نشست ژانرنویسی با اعتقاد بر اینکه این نوع از نوشتن مانند قدم زدن در تاریکی است عنوان می کنند که برای این نوع از رمان در ایران باید مخاطب سازی کرد. براساس سیستم مکانیزه در سال جاری ۱۸ زیر ۱۰۰ میلیون تومان فروش در گیشه داشتند و نتوانستند ۱۰ هزار نفر مخاطب را به سالن سینما بکشانند. نویسنده و کارگردان نمایش «کابوس حضرت اشرف» که بهمن و اسفندماه سال ۹۵ در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه رفت، معتقد است که یک اثر نمایشی نباید مخاطب را تحقیر کند و اطلاعات خود را به رخ او بکشد. وقتی های بد به عنوان استاندارد سینمای ایران تحویل مخاطب داده می شود، مخاطب ملاکی برای مقایسه میان های استاندارد و ضعیف ندارد.