مدار مبدل 12 ولت به ولتاژ متغیر 1 90 ولت

به نقل از خبرگزاریها در مورد مدار مبدل 12 ولت به ولتاژ متغیر 1 90 ولت : پتانسیومتر و رئوستا هر دو مقاومت متغییر هستند ، با این تفاوت که از پتانسیومتر برای کنترل ولتاژ یا پتانسیل و از رئوستا برای کنترل جریان استفاده می شود. طریقه استفاده و تبدیل پتانسیو متر و رئوستا. از رئوستا معمولا به سه طریق استفاده می کنند: 1- اگر دو جای فیش سیاه را به مدار جریان برق وصل کنیم در این صورت رئوستا به منزله ی یک مقاومت ثاب. تحقیق افت ولتاژ تحقیق افت ولتاژ تحقیق افت ولتاژ، در قالب فایل word و در حجم 20 صفحه. منظور از افت ولتاژ، کاهش سطح ولتاژ در عناصر پسیو (بدون منبع) یک مدار الکتریکی است. افت ولتاژهای روی هادیها، اتصال ها، نقاط تماس و مقاومت داخلی منبع، افت ولتاژهایی ناخواسته ... قیمت : 7,000 تومان توضیحات بیشتر دریافت فایل آیا تا به حال فکر کرده اید که ولتاژ ۱۲ ولت ماشین خود را می توانید یه ۲۴ یا ۴۸ ویا هر ولتاژی که ما بین ۱۲ تا ۵۰ ولت باشد تبدیل کنید و از آن برای وسایل دیگری که در این محدوده ولتاژ کار میکنند استفاده کنید اگر به دنبال چنین وسیله ای هستید همین حالا با ما تماس بگیرید. افزاینده ولتاژ مبدل ولتاژ 12 به 24 ولت با توان 60وات تکی 52000تومان عمده 50000تومان مبدل ولتاژ 12 به 24 با توان 100 وات تکی 85000تومان عمده 80000 تومان مبدل ولتاژ 12 به ۴۸ ولت با توان 60 وات تکی 52000 تومان عمده 50000 تومان مبدل ولتاژ 12 به ۴۸ با توان 100 وات تکی 85000تومان عمده 80000 تومان در تاریخ 93/12/11 جریان ح بی باری 10ma راندمان بالا شماره حساب و نحوه ید مهمترین مزایا : ۱-ثبات وجی در برابر تغییرات ورودی و ضعیف شدن باتری ۲-تغییر وجی با پتانسیومتر ۳- قطع خ ر مدار در ولتاژهای ورودی پایین تر از ۸.۵ ولت ۴- قیمت پایین ۵- وزن سبک
تفاوت رئوستا و پتانسیومتر پتانسیومتر و رئوستا هر دو مقاومت متغییر هستند ، با این تفاوت که از پتانسیومتر برای کنترل ولتاژ یا پتانسیل و از رئوستا برای کنترل جریان استفاده می شود. طریقه استفاده و تبدیل پتانسیو متر و رئوستا. از رئوستا معمولا به سه طریق استفاده می کنند: 1- اگر دو جای فیش سیاه را به مدار جریان برق وصل کنیم در این صورت ر. سلام شده تاحالا فکر کنید قدیما که ملت فکر می زمین وسط دنیاست چقد فکرشون ساده لوحانه بوده؟ چون مثلا مجبور بودن برای توجیح حرکت سیاره های دیگه مدار های خیلی پیچیده ای رو در نظر بگیرن؟ آدم ممکنه همچین چیزایی به ذهنش برسه ولی وقتی خودش یه همچین کاری میکنه میفهمه که نه یه بایاس ساده میتونه نظر آدم رو تا مدت ها اشتباه نگه داره. برای مثال خود من برای کنترل مبدلم همچین چیزی در نظر داشتم. ست پوینت جریان که چیز مهمیه رو میومدم تنظیم می با کنترلرم، بعد میرفتم وجی کنترلر رو میدادم به یه کنترلر دیگه که ولتاژ رو تنظیم کنه. با این کار فکر می چون جریان رو دارم زود تر حساب میکنم دارم بهش تقدم میدم. برگردیم به مدارم، مدار بنده یک مبدل است که تا جریان 50 آمپر باید 30 ولت وجی فی بده و بعد از اون جریان رو فی کنه و ولتاژ رو کاهش بده. پس هم کنترل ولتاژ میخوام هم جریان. ابن مدار باید توی اتصال کوتاه به خوبی کار کنه ولی توی بلوک دیاگرام بالا ببینید: امپدانس بار به صورت 1/z توی حلقه کنترلی میاد. یعنی این که اگه اتصال کوتاه بشه (مثلا مقاومت بشه 10 میلی اهم) یک تقسیم بر اون عدد بزرگی میشه. این باعث میشد کنترلم کار بسیار سختی بشه.
خالا جواب چی بود؟ تا الان فهمیدید دیگه. باید حلقه ی داخلی رو حلقه ی کنترل جریان میگرفتم، حلقه ی بیرونی رو کنترل ولتاژ که امپدانس توش ضرب بشه و توی اتصال کوتاه که حفظ جریان مهمه حلقه ی داخلی که سریع تر هست بتونه راحت پاسخ بده!
پست قبلیه نمیدونم چرا انقد لایک خورد گفتم اینو بزارم جبران بشه
www.picpars.com اندازه گیری ولتاژ با مبدل آنالوگ به دیجیتال adc به زبان سی 354 در این مثال آموزشی خواهیم گفت که چگونه با استفاده از مبدل آنالوگ به دیجیتال (adc) میکروکنترلر avr ولتاژ 0 تا 5 ولت را انداره گیری نمائیم. با کمک تابع read_adc که از نوع برگشتی هم می باشد، ابتدا منتظر می مانیم تا عمل تبدیل به اتمام برسد سپس توسط فرمول زیر مقدار ولتاژ کانال مورد نظر را محاسبه کرده و مقدار نهایی را برگشت می دهیم. تابع قادر است تا مقادیر مختلف را از کانال های مختلف (0تا7) دریافت و پس از محاسبه مقدار نهایی ولتاژ را برگشت دهد. توسط رابطه زیر مقدار اندازه گیری شده را به ولتاژ تبدیل میکنیم. در این رابطه vin مقدار ولتاژ مجهول ماست که به adc داده ایم و vref هم مقدار ولتاژ مرجع می باشد، که adc بر اساس این ولتاژ عمل تبدیل را انجام میدهد و ما هم در این مثال ولتاژ پایه 32 یعنی aref را به عنوان مرجع انتخاب کرده ایم (این قضیه سه ح دارد که در ادامه خواهیم گفت). adcw رجیستری است که مقدار تبدیل شده به دیجیتال درون آن قرار میگیرد، در صورتی که دقت 10 بیتی انتخاب شده باشد این رجیستر مقداری از صفر تا 1023 خواهد داشت. 2n نیز همان دقت انتخ است گفتیم و در این مثال n=10 می باشد. پس به راحتی با رابطهtemp=(adcw*5)/1023; مقدار مجهول یعنی vin بدست می آید و درون متغیر temp قرار میگیرد. فرمول تبدیل مقدار آنالوگ به دیجیتال adc #define adc_vref_type 0x00 //volt.ref ==> aref pin
//#define adc_vref_type 0x40 //volt.ref ==> avcc pin
//#define adc_vref_type 0xc0 //volt.ref ==> int.cap on aref 2.56v ح اول ولتاژ مرجع adc از پین aref انتخاب می شود. پین 32 ح دوم ولتاژ مرجع adc از پین avcc انتخاب می شود. پین 30 ح سوم ولتاژ مرجع adc از ولتاژ مرجع داخلی تثبت شده 2.56 انتخاب می شود. (در مواردی که رنج تغیرات محدود است و یا ولتاژ تغذیه مدار 5 ولت کامل نیست بهتر است از این ح استفاده شود، که باز بستگی به طراح و سایر پارامترهای دیگر دارد.) توضیحات کاملتر در صفحات ضمیمه شده زیر موجود می باشد، برای ب اطلاعات بیشتر در مورد مبدل آنالوگ به دیجیتال به این صفحه مراجعه نمائید. باتشکر سید محسن قاسمیان منبع: www.picpars.com لطفا مقالات، آموزش ها و پروژه های خود را به آدرس ایمیل ارتباطی ایمیل نمائید تا آن را با نام خودتان در سایت منتشر کنیم.

صفحات مرتبط با این مطلب

کار با مبدل آنالوگ به دیجیتال adc میکروکنترلر avr به زبان سی c ضمیمه

فایل های ضمیمه

فایل شماره 212 حجم 57 کیلوبایت 3158 بار منبع www.picpars.com نویسنده: سید محسن قاسمیان منبع www.picpars.com مثال اندازه گیری ولتاژ با مبدل آنالوگ به دیجیتال adc به زبان سی منبع www.picpars.com پسورد: www.picpars.com اختصاصی از یارا فایل مقاله کامل درباره موتورهای dc با و پر سرعت .
 مقاله کامل درباره موتورهای dc
 مقاله کامل درباره موتورهای dc       لینک پرداخت و *پایین مطلب*فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)تعداد صفحه :22 فهرست مطالب :
مقدمه فصل اول : کنترل موتور های  dcموتور dcراه اندازی ترمز الکتریکی    3-1. ترمز ژنراتوری     3-2. ترمز دینامیکی یا رئوستایی    3-3. ترمز با اعمال ولتاژ مع کنترل سرعت موتور های dc    4-1. کنترل ولتاژ آرمچیر     4-2. کنترل شار میدان    4-3. کنترل مقاومت آرمچیرکنترل توسط ی و کننده های قابل کنترل کنترل توسط برشگر فصل دوم : کنترل موتور های القا ییموتور القاییراه اندازی ترمز الکتریکی   3-1. ترمز ژنراتوری    3-2. ترمز با مع تغذیه    3-3. ترمز دینامیکی یا رئوستایی کنترل سرعت موتورهای القایی    4-1. کنترل با منبع ولتاژ متغیر ثابت    4-2. کنترل با منبع ولتاژ متغیر متغیر    4-3. کنترل مقاومت روتور    4-4. کنترل از روش تزریق ولتاژ در مدار روتور کنترل توسط کنترل کننده های ولتاژ acکنترل توسط کنترل    6-1. اینورتر منبع ولتاژ    6-2. اینورتر منبع جریان    6-3. سیکلو کنورتر   بخشی از متن مقالهانواع مبدلها مورتورهایی که عموماً در محرکه های سرعت متغیر بکار می روند موتورهای القایی ، dc و سنکرون هستند . برای کنترل موتورهای القایی ، یک منبع ac با ثابت و ولتاژ متغیر یا یک منبع ac با ولتاژ یا جریان متغیر و متغیرلازم  است. موتورهای سنکرون به یک منبع متغیر با ولتاژ یا جریان متغیر نیاز دارند برای کنترل موتورهای dc یک منبع ولتاژ dc متغیرلازم است . منبع ولتاژ dc  متغیر برای کنترل موتورهای القایی و سنکرون نیز بکار می رود. در ح ایده آل مطلوب آن است که برای یک سرعت تنظیم شده ،سرعت موتور با تغییر گشتاور بار از بی باری تا بار کامل ثابت بماند. در عمل سرعت با افزایشی در گشتاور بار افت می کند. تنظیم سرعت بصورت زیر تعریف می شود. مبدل نیمه هادی قدرت معمولاً مشخصه طبیعی سرعت – گشتاور یک موتور با تمام نیازهای بار منطبق نیست . بنابراین یک مبدل نیمه هادی قدرت بین منبع و موتور قرار میگیرد تا مشخه های مورد نیاز بار تامین شود . مبدل نیمه هادی قدرت (مبدل)  انتقال قدرت از منبع به موتور را به نحوی تنظیم می کند که مشخصه های سرعت – جریان و سرعت – گشتاور با نیازهای بار سازگار باشد. فرمانهای کنترلی مبدل در یک واحد کنترل ساخته می شود که در سطوح ولتاژ و قدرت خیلی پایین کار می کند . واحد کنترلی شامل مدارهای مجتمع خطی و دیجیتالی و ترانزیستورها می باشد . سیگنال فرمان که نقطه کار محرکه را تنظیم می کند یکی از ورودیهای واحد کنترل را تشکیل می دهد به دو دلیل واحد کنترلی از مدار قدرت جداسازی الکتریکی می شود : اولاً در صورت عملکرد ناصحیح مبدل ممکن است منجر به اتصال ولتاژ مدار قدرت  به واحد کنترل شود این امر می تواند باعث آسیب واحد کنترل شود و سلامت فردی که با مبدل کار می کند به خطر بیفتد. ثانیاً :مبدلها مقدار زیادی هارمونیک تولید می کنند و درصورت عدم ایزولاسیون هارمونیکها می توانند وارد واحد کنترلی شوند ودر کار آن اختلال ایجاد کنند. *** متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است ***
با
مقاله کامل درباره موتورهای dc
چکیده ــ در این مقاله، ما یک مبدل ماتریسی zsmc، و یک روش جبران سازی مبنتی بر کنترل کننده منطق فازی را برای جبران ولتاژهای ورودی نامتعادل، ارایه می دهیم. zsmc، طبق ساختمان یک smc توسعه داده شده است تا تعداد سوییچ های نیمه-هادی قدرت تک-قطبی را کاهش دهد، و از شبکه z-source نیز برای غلبه بر محدودیت ذاتی نسبت تبدیل ولتاژ مبدل های ماتریسی (matrix converte. سؤال:
میشه اثبات ریاضی صفر شدن جمع ولتاژهای سه فاز باهم وجریان ها باهم باروابط بنویسید

پاسخ:
در ح تعادل و تقارن ولتاژ هر فاز نسبت به فاز دیگه 120 درجه اختلاف فاز داره مثلا ولتاژ فاز اول 230 ولت با زاویه صفر دومی با زاویه 120 و سومی با زاویه 240 درجه هست که جمع برداری این سه ولتاژ صفر میشه برای اطلاعات بیشتر میتونید به کتاب مدار ا. free جهت مشاهده فهرست پروژه های انجام شده با نرم افزار matlab بر روی لینک زیر کلیک نمایید فهرست پروژه های انجام شده با matlab شبیه سازی مبدل ( چاپر ) dc به dc از نوع ( باک-بوست) buck-boost در نرم افزار matlab در این پروژه یک مبدل dc به dc از نوع کاهنده- افزاینده یا باک-بوست ( buck-boost ) در سیمولینک نرم افزار matlab شبیه سازی شده است. در این مبدل در ح کاهنده ولتاژ ورودی dc برابر با ۱۲ ولت بوده و ولتاژ وجی تضعیف شده در مقدار ۶ ولت با قطبیت مخالف ولتاژ ورودی کنترل می شود و در ح افزاینده ولتاژ ورودی dc برابر با ۱۲ ولت بوده و ولتاژ وجی تقویت شده در مقدار ۲۴ ولت با قطبیت مخلف کنترل می شود. در صورت نیاز به این شبیه سازی و ید آن می توانید از طریق ایمیل زیر در تماس باشید. قیمت: ۱۵۰۰۰ تومان ایمیل : [email protected] شبیه سازی مبدل چوک cuk در سیمولینک نرم افزار متلب matlab شبیه سازی چاپر dc به dc از نوع cuk چوک در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر چوک cuk converter چاپر چوک cuk چاپر dc به dc از نوع کاهنده یا باک buck در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر کاهنده باک buck converter چاپر باک buck شبیه سازی مبدل ( چاپر ) cuk ( چوک ) با کنترل حلقه باز و کنترل حلقه بسته در سیمولینک نرم افزار متلب شبیه سازی مبدل چوک cuk در سیمولینک نرم افزار متلب matlab شبیه سازی چاپر dc به dc از نوع cuk چوک در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر چوک cuk converter چاپر چوک cuk چاپر dc به dc از نوع کاهنده یا باک buck در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر کاهنده باک buck converter چاپر باک buck شبیه سازی مبدل ( چاپر ) cuk ( چوک ) با کنترل حلقه باز و کنترل حلقه بسته در سیمولینک نرم افزار متلب شبیه سازی مبدل چوک cuk در سیمولینک نرم افزار متلب matlab شبیه سازی چاپر dc به dc از نوع cuk چوک در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر چوک cuk converter چاپر چوک cuk چاپر dc به dc از نوع کاهنده یا باک buck در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر کاهنده باک buck converter چاپر باک buck شبیه سازی مبدل ( چاپر ) cuk ( چوک ) با کنترل حلقه باز و کنترل حلقه بسته در سیمولینک نرم افزار متلب شبیه سازی مبدل کاهنده یا باک buck در سیمولینک نرم افزار متلب matlan شبیه سازی چاپر dc به dc از نوع کاهنده یا باک buck در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر کاهنده باک buck converter چاپر باک buck شبیه سازی مبدل کاهنده یا باک buck در سیمولینک نرم افزار متلب matlan شبیه سازی چاپر dc به dc از نوع کاهنده یا باک buck در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر کاهنده باک buck converter چاپر باک buck شبیه سازی مبدل کاهنده یا باک buck در سیمولینک نرم افزار متلب matlan شبیه سازی چاپر dc به dc از نوع کاهنده یا باک buck در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر کاهنده باک buck converter چاپر باک buck شبیه سازی مبدل کاهنده یا باک buck در سیمولینک نرم افزار متلب matlan شبیه سازی چاپر dc به dc از نوع کاهنده یا باک buck در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر کاهنده باک buck converter چاپر باک buck شبیه سازی مبدل کاهنده یا باک buck در سیمولینک نرم افزار متلب matlan شبیه سازی چاپر dc به dc از نوع کاهنده یا باک buck در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر کاهنده باک buck converter چاپر باک buck شبیه سازی مبدل کاهنده یا باک buck در سیمولینک نرم افزار متلب matlan شبیه سازی چاپر dc به dc از نوع کاهنده یا باک buck در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر کاهنده باک buck converter چاپر باک buck شبیه سازی مبدل ( چاپر ) کاهنده ( باک ) با کنترل حلقه باز و کنترل حلقه بسته در سیمولینک نرم افزار متلب شبیه سازی مبدل ( چاپر ) کاهنده ( باک ) با کنترل حلقه باز و کنترل حلقه بسته در سیمولینک نرم افزار متلب شبیه سازی مبدل ( چاپر ) کاهنده ( باک ) با کنترل حلقه باز و کنترل حلقه بسته در سیمولینک نرم افزار متلب شبیه سازی مبدل ( چاپر ) کاهنده ( باک ) با کنترل حلقه باز و کنترل حلقه بسته در سیمولینک نرم افزار متلب منبع: www.knowing.ir جزوه عایقها و فشار قوی لطفی زاده به نام خدا، جزوه ای که پیش رو دارید خلاصه ای از کتاب مهنسی فشار قوی پیشرفته محسنی است که توسط لطفی زاده در آزاد ی واحد شهر در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۳-۹۲ تدریس شده است. این جزوه شامل ۵۰ صفحه بوده و سر فصل مطالب به قرار زیر است: دلایل ایجاد فشار قوی آنالیز برداری میدان های الکتریکی همگن
میدان های الکتریکی غیر یکنواخت
فرم میدان الکتریکی در مختصات قائم
فرم میدان الکتریکی در مختصات استوانه ای
فرم میدان الکتریکی در مختصات کروی
فرم معادله ی لاپلاس در مختصات قائم
فرم معادله ی لاپلاس در مختصات استوانه ای
فرم معادله ی لاپلاس در مختصات کروی
محاسبه میدان الکتریکی با روش های کلاسیک
محاسبه میدان الکتریکی در دو استوانه ی هم محور
محاسبه میدان الکتریکی با استفاده از قانون س محاسبه میدان الکتریکی با استفاده از روش های عددی
روش تفاضل متناهی یا تفاضل محدود
روش اجزاء محدود
روش شبیه سازی بای(charge simulation method)
روش س سایدل معمولی
روش س سایدل سریع تولید ولتاژ بالا در ac
مدار تشدید کننده با استفاده از راکتور
تولید ولتاژ بالا در dc
تولید ولتاژ dc متوسط با استفاده از مبدل واندوگراف یا ژنراتور الکترواستاتیک
ولتاژ ضربه (impulse)
مولد ولتاژ ضربه
مدار وعادل عایق ها
تغییرات شدت میدان الکتریکی بین جفت کره ها
اندازه گیری ولتاژ های بالا توسط الکترود های کروی
ولت متر الکترواستاتیک
اندازه گیری ولتاژ های بالا در ac
مقسم های ولتاژ خازنی و مقسم های ولتاژ مقاومتی فیزیک عایق ها
بررسی حضور ماده در میدان الکتریکی
پلاریزه شدن عایق ها
ش ت در عایق های گازی
مسیر آزاد متوسط
بهمن الکترونی
یونیزاسیون و دیونیزاسیون منبع: www.knowing.ir جزوه پسورد: www.power4u.ir free جهت مشاهده فهرست پروژه های انجام شده با نرم افزار matlab بر روی لینک زیر کلیک نمایید فهرست پروژه های انجام شده با matlab شبیه سازی مبدل ( چاپر ) dc به dc از نوع ( باک-بوست) buck-boost در نرم افزار matlab در این پروژه یک مبدل dc به dc از نوع کاهنده- افزاینده یا باک-بوست ( buck-boost ) در سیمولینک نرم افزار matlab شبیه سازی شده است. در این مبدل در ح کاهنده ولتاژ ورودی dc برابر با ۱۲ ولت بوده و ولتاژ وجی تضعیف شده در مقدار ۶ ولت با قطبیت مخالف ولتاژ ورودی کنترل می شود و در ح افزاینده ولتاژ ورودی dc برابر با ۱۲ ولت بوده و ولتاژ وجی تقویت شده در مقدار ۲۴ ولت با قطبیت مخلف کنترل می شود. در صورت نیاز به این شبیه سازی و ید آن می توانید از طریق ایمیل زیر در تماس باشید. قیمت: ۱۵۰۰۰ تومان ایمیل : [email protected] شبیه سازی مبدل چوک cuk در سیمولینک نرم افزار متلب matlab شبیه سازی چاپر dc به dc از نوع cuk چوک در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر چوک cuk converter چاپر چوک cuk چاپر dc به dc از نوع کاهنده یا باک buck در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر کاهنده باک buck converter چاپر باک buck شبیه سازی مبدل ( چاپر ) cuk ( چوک ) با کنترل حلقه باز و کنترل حلقه بسته در سیمولینک نرم افزار متلب شبیه سازی مبدل چوک cuk در سیمولینک نرم افزار متلب matlab شبیه سازی چاپر dc به dc از نوع cuk چوک در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر چوک cuk converter چاپر چوک cuk چاپر dc به dc از نوع کاهنده یا باک buck در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر کاهنده باک buck converter چاپر باک buck شبیه سازی مبدل ( چاپر ) cuk ( چوک ) با کنترل حلقه باز و کنترل حلقه بسته در سیمولینک نرم افزار متلب شبیه سازی مبدل چوک cuk در سیمولینک نرم افزار متلب matlab شبیه سازی چاپر dc به dc از نوع cuk چوک در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر چوک cuk converter چاپر چوک cuk چاپر dc به dc از نوع کاهنده یا باک buck در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر کاهنده باک buck converter چاپر باک buck شبیه سازی مبدل ( چاپر ) cuk ( چوک ) با کنترل حلقه باز و کنترل حلقه بسته در سیمولینک نرم افزار متلب شبیه سازی مبدل کاهنده یا باک buck در سیمولینک نرم افزار متلب matlan شبیه سازی چاپر dc به dc از نوع کاهنده یا باک buck در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر کاهنده باک buck converter چاپر باک buck شبیه سازی مبدل کاهنده یا باک buck در سیمولینک نرم افزار متلب matlan شبیه سازی چاپر dc به dc از نوع کاهنده یا باک buck در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر کاهنده باک buck converter چاپر باک buck شبیه سازی مبدل کاهنده یا باک buck در سیمولینک نرم افزار متلب matlan شبیه سازی چاپر dc به dc از نوع کاهنده یا باک buck در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر کاهنده باک buck converter چاپر باک buck شبیه سازی مبدل کاهنده یا باک buck در سیمولینک نرم افزار متلب matlan شبیه سازی چاپر dc به dc از نوع کاهنده یا باک buck در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر کاهنده باک buck converter چاپر باک buck شبیه سازی مبدل کاهنده یا باک buck در سیمولینک نرم افزار متلب matlan شبیه سازی چاپر dc به dc از نوع کاهنده یا باک buck در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر کاهنده باک buck converter چاپر باک buck شبیه سازی مبدل کاهنده یا باک buck در سیمولینک نرم افزار متلب matlan شبیه سازی چاپر dc به dc از نوع کاهنده یا باک buck در متلب مبدل dc- dc باک کانورتر کاهنده باک buck converter چاپر باک buck شبیه سازی مبدل ( چاپر ) کاهنده ( باک ) با کنترل حلقه باز و کنترل حلقه بسته در سیمولینک نرم افزار متلب شبیه سازی مبدل ( چاپر ) کاهنده ( باک ) با کنترل حلقه باز و کنترل حلقه بسته در سیمولینک نرم افزار متلب شبیه سازی مبدل ( چاپر ) کاهنده ( باک ) با کنترل حلقه باز و کنترل حلقه بسته در سیمولینک نرم افزار متلب شبیه سازی مبدل ( چاپر ) کاهنده ( باک ) با کنترل حلقه باز و کنترل حلقه بسته در سیمولینک نرم افزار متلب آشنایی با آی سی رگولاتور یا تثبیت کننده ولتاژ

به منظور تثبیت (ثابت نگه داشتن) ولتاژ مورد نظر در نقاط مختلف مدار از آی سی های رگولاتور استفاده می کنیم. تثبیت به این منظور انجام می شود که ما در مداری نیاز به یک ولتاژ ثابت، مثلا 5 ولت dc دایم ولی نوساناتی در ولتاژ ورودی به مدار ما وجود دارد که بر عملکرد مدار تاثیر می گذارد از این رو ا. شکل زیر مدار یک شارژر موبایل با برق شهری است با ولتاژ وجی 5 ولت تثبیت شده و جریان 1 امپر.از این مدار می توانید به عنوان یک منبع تغذیه برای مدار های دیجیتالی نیز استفاده کنید زیرا ولتاژ کار مدار های دیجیتال 5 ولت است. این مدار با استفاده ازنرم افزار پروتئوس (proteus) شبیه سازی و اجرا شده است. در شکل زیر مداررا بعد از اجرا نشان می دهد همان طور که ولتاژ وجی رامشاهده می کنید دقیقا 5 ولت است. لیست قطعات مدار: 1- دیود ی وساز پل با جریان مجاز 2 امپر 2- ترانس کاهنده با ولتاژ 9 ولت و جریان 1 امپر 3- آی سی رگولاتور 5 ولت (7805) 4- خازن 470uf 5- خازن 100uf 6- مقاومت 600 اهم 7- لامپ led تذکر: اگر به مشخصات شارژر گوشی های جدید دقت کنید جریان شارژ برابر 1 امپر است و مدار بالا براین اساس طراحی شده است. اگر به جریان کمتری نیاز دارید می توانید از ترانسی استفاده کنید که جریان پایین تری دارد یا یک مقاومت مناسب را با سیم مثبت وجی سری کنید . در آینده ای نزدیک مدار کنترل شارژ خ ر نیز به مدار بالا اضافه خواهد شد. اختصاصی از فایلکو تحقیق درباره مدار سری با و پر سرعت .
تحقیق درباره مدار سری
تحقیق درباره مدار سری فرمت فایل : word (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 15 صفحه     مدار سریشرایط : یک ماشین چمن زنی برای کوتاه چمن ها - چمن زن توسط قرقرة سیم به پریز دیواری (با ولتاژ v230) وصل شده . طول سیم در قرقره m100 است . سؤال : آیا ممکن است افت ولتاژ در سیم آنقدر زیاد باشد که ولتاژ تغذیة موتور بسیار اندک شود؟ - سیم های رایج ، دارای سطح مقطعی به اندازة  برای ح تک سیم می باشند . - سیم متشکل از مس با هدایت الکتریکی  برای ح تک سیم می باشند . - سیم متشکل از مس با هدایت الکتریکی  می باشد . وجی پریز دارای ولتاژ v230 است.
با
تحقیق درباره مدار سری
اختصاصی از ژیکو بررسی حالات گذرای سوئیچینگِ مدارشکن خلاء، در شبکه های با ولتاژ متوسط، با توجه به های lc مبدل های خورشیدی (کد 10) با و پر سرعت .
بررسی حالات گذرای سوئیچینگِ مدارشکن خلاء، در شبکه های با ولتاژ متوسط، با توجه به های lc مبدل های خورشیدی (کد 10)
بررسی حالات گذرای سوئیچینگِ مدارشکن خلاء، در شبکه های با ولتاژ متوسط، با توجه به های lc مبدل های خورشیدی (کد 10) چکیده مقالهاین مقاله، حالات گذار محتملِ مربوط به عملکرد مدارشکنِ خلأ در نیروگاه pv را بیان می کند. و مطالعه ی موردی تخلیه ی انرژی ترانسفورماتور تحت شرایط بی باری مورد بررسی قرار می گیرند. تنوع موجود در مطالعات اخیر، مربوط به تعیین های lc مبدل های خورشیدی است که بر دقت اشتعال چندباره ی قوس الکتریکی در حین عملکرد مدارشکن خلأ اثر می گذارند. تحقیقات صورت گرفته، شامل اندازه گیری های آزمایشگاهی و نیز شبیه سازی های pscad می شود. مقاله اصلی به همراه ترجمهعنوان انگلیسی مقاله ( analyses of vacuum circuit breaker switchingtransients in medium voltage networks with respect tolc filters of solar converters )با
بررسی حالات گذرای سوئیچینگِ مدارشکن خلاء، در شبکه های با ولتاژ متوسط، با توجه به های lc مبدل های خورشیدی (کد 10)
در مدار زیر اندازه مقاومت الکتریکی مدار را بوسیله رئوستا تغییر دهید. بر اثر این کار جریان الکتریکی گذرنده از ان لامپ موجود در مدار و ولتاژ دو سر آن تغییر می کند. در هر مرحله ولتاژ و جریان را ثبت کنید. نمودار تغییرات ولتاژ بر حسب شدت جریان چگونه خواهد بود؟ خط راست است یا منحنی؟ بر این اساس مقاومت الکتریکی لامپ یک مقاومت اهمی می باشد؟ . پروژه ولوم دیجیتال با atmega8 استفاده از ولوم های دیجتال امروزه در دستگا ه های صوتی جدید یک امر تقریبا ج ناپذیر هست مدتی پیش کاربران سایت درانجمن درخواست یک ولوم دیجیتال را داشتند در مدارات معرفی شده یک مدار با میکرو کنترلر atmega8 بود که سورس و سخت افزار ان مشکلات اساسی داشت ومن آن ها را ویرایش تا جواب گرفتم . اساس کار مدار بدین صورت میباشد که با فشار دادن ۲ کلید up و down مقاومت خورجی مدار تغییر میکندو در صورتی که مدار را به صورت سری در سر راه بلندگو قرار دهید و یا این که در مدار امپلی فایر مقاومت متغیر را را برداشته و مقاومت متغیر مدار ارائه شده را بگذارید ،میتوانید به صورت دیجیتالی میزان صدای وجی را تغییر دهید. از مزایای دیگر این مدار بدین صورت میباشد که میتوانید بهعنوانمبدل به دیجیتال به انالوگ نیز از ان استفاده کنید و نیازی به اضافه ای سی های d2a نیست و با آرایش فوق میتوانید براحتی یک مبدل دیجیتال به انالوگ با دقت بسیار بالا داشته باشین و ولتاژ وجی رااز سیمی که به ولت متر رفته است دریافت کنید . اما برای این که از این مدار برای ولوم دیجیتال استفاده کنید ابتدا یک لامپ رشته ای ۳ یا ۵ ولتی بردارین (لامپ چراغ قوه) و به جای ولت متر در مدار قرار دهید سپس در جلو لامپ یک فتو سل قرار دید به طوری که با تغییر ولتاژ و نور لامپ مقاومت فتوسل تغییر کرده و میتوانید این فتوسل را سر راه سیم بلندگو قرار دهید البته باید چراغ و فتوسل را در محفظه ای قرار دهید که نور محیط در اطراف بر روی ان اثری نداشته باشد. دوستان علاقه مند به این پروژه می توانند با ایمیل [email protected] ارتباط برقرار نمایند. طراحی وساخت مبدل 24 ولت به 48 ولت ساخت انواع مبدلهای مختلف 12ولت به 24 ولت انواع مبدلهای کاهنده تبدیل 48 ولت به 12ولت 48ولت به 24ولت یک نمونه از مدار ساخته شده مبدل 24 ولت به 400 ولت دوبل مبدل باک برای ید مدار و مشاهده محصولات بیشتر روی ورود کلیک کنید ورود محرک led کم نور با بهره وری برای کاربردهای نو ردازی توان پایین چکیده-- این مقاله محرک دیود نور افشان کم نور [1](led) با کنترل بازخورد تطبیقی برای کاربردهای نو ردازی توان پایین را ارائه می کند. روش کاهنده م اسیون عرض پالس بهبود یافته برای تنظیم روشنایی و جریان led بررسی شده قرار می گیرد. تحت بهره برداری کلی ولتاژ ورودی، بهره وری بالا و ضریب . سه پارامتر ولتاژ نامی ،جریان نامی و قدرت قطع از اهمیت بسیاری برخوردارند. ولتاژ نامی: اغلب فیوز های فشار ضعیف بخش توزیع ،دارای ولتاژ نامی v 250 یا v 600 هستند.(سایر ولتاژهای نامی،v 125 ،v 300 یاv 480 می باشد.) ولتاژ نامی......................... اختصاصی از هایدی تحقیق درباره سوئیچینگ رگولاتور با و پر سرعت .
تحقیق درباره سوئیچینگ رگولاتور
تحقیق درباره سوئیچینگ رگولاتور فرمت فایل : word (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 35 صفحه     بخشی از متنیک رگلاتور  ولتاژ مودری است که یک ولتاژ تقریبا” ثابت را به عنوان ورودی دریافت می کند و به عنوان وجی ولتاژی پایین تر از ولتاژ اولیه تحویل می دهد که این ولتاژ وجی در برابر محدوده مسیعی از تغییرات بار وجی و یا ولتاژ ورودی ثابت می ماند و ب اصطلاح گوله شده است – البته در بعضی از انواع منابع تغذیه suntching ولتاژ وجی حتی بالاتر از ولتاژ ورودی نیز هست . یک منبع تغذیه ولتاژ ac را از منبع تحویل می گیرد و آن را کویی کند و سپس با استفاده از متغیر مناسب ورودی ic رگو لاتور فراهم می شود و در وجی ولتاژ گوله شده را خواهیم داشت .ic  های رگولاتور ولتاژ در محدوده وسیعی از ولتاژهای وجی موجود هستند . این icها همچنین می توان برای هر ولتاژ وجی دلخواه با انتخاب مقاومتهای وجی مناسب بکار برد .بلاگ دیاگرام یک منبع تغذیه معمولی در شکل نشان داده شده است . ولتاژ متناوب موجود (معمولا” 120v) به یک ترانسفورماتور متصل شده است که سطح ولتاژ را بالا یا پایین می آورد ( معمولا” در مدارها  ولتاژهای پایین مورد نیاز است ) ولتاژ وجی ترانسفورماتور به یک ی و ساز نیم موج یا تمام موج ( عموما” تمام موج ) دیودی متصل است . وجی ی و ساز به یک مناسب متصل است تا تغییرات و متاژاین ناجیه نرمتر شود . این ولتاژ که با ripple  یا اعد جاج همراه است به عنان ورودی یک ic   رگولاتور ولتاژ مورد استفاده قرار می گیرد وجی این ic ها در برابر تغببرات وسیع جریان با اعد جاج معیار کم همراه است.  *   ها وجود مدار  در ی و ساز برای تبدیل ولتاژ متناوب ورودی با میانگین صفر به سیگنال و تعارضی که میانگین غیر صفر داشته باشد ضروری است . اما وجی مدار ی و ساز به هیچ وجه یک سیگنال dc خاص نیست البته برای مداری مانند شارژ کننده باطری ماهیت نوسانی سیگنال تا زمانی که سطح dc  آن به شارژ معقول باطری بیان جامد اهمیت چندانی نخواهد داشت اما برای مداری مانند ضبط یک 1 رادیو های غیر صفر موجود در ورودی در کار مدار اختلال ایجاد خواند کرد برای همین منظور ولتاژ تولید شده باید سپار نوح ترو دارای تغییرات کم تو نسبت به وجی مدار مدار ی و ساز باشد.
با
تحقیق درباره سوئیچینگ رگولاتور
اصولیترین نصب و گسترده ترین پشتیبانی را از ما بخواهید. (با پشتیبانی کامل شرکتی)

فروش و نصب انواع دوربین مدار بسته در کرج :
- دوربین مدار بسته دام (dome)
- دوربین مدار بسته دید در شب (ir) – وضوح تصویر در تاریکی مطلق!
- دوربین مدار بسته صنعتی (box) – با لنز متغیر برد تا ششصد متر ، زوم اپتیکال
- دوربین مدار بسته ضد ضربه (bullet) – ضد ض. شبیه ­سازی مبدل افزاینده dc-dcبرای کاربرد م فتوولتائیک با استفاده از matlab/simulink چکیده: بر پایه تحقیق حاضر، بسیاری از کاستی­های توان در سرتاسر جهان وجود دارد به ویژه در کشوری مانند هند که مسئله انتقال شبکه همچنان جدی است. تقریبا توان حاصل از سوخت فسیلی بسیار کم شده است، برخی از سوختهای فسیلی عبارتند از ذغال سنگ، ذغال قهوه­ای، نفت، و گا. اختصاصی از اینو دیدی تحقیق درباره اندازه گیری سیستم قدرت با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 30  22-1 مقدمهسنجش دقیق ولتاژ، جریان یا دیگر پارامتر های شبکه ی نیرو پیش نیازی برای هر شکلی از کنترل می باشد که از کنترل اتوماتیک حلقه ی بسته تا ثبت داده ها برای اه آمارب می تواند متغیر می باشد . اندازه گیری و سنجش این پارامتر ها می تواند به طرق مختلف صورت گیرد که شامل استفاده از ابزار ها ی مستقیم خوان و نیز مبدل های سنجش الکتریکی می باشد.مبدل ها وجی آنالوگ d.c دقیقی را تولید می کنند – که معمولا یک جریان است- که با پارامتر های اندازه گیری شده مرتبط می باشد (مولفه ی مورد اندازه گیری)آنها ایزولاسیون الکتریکی را بوسیله ی ترانسفورماتور ها فراهم می کنند که گاها به عنوان ابزولاسیون گالوانیکی بین ورودی و وجی بکار برده می شوند.این مسئله ابتداء یک مشخصه ی ایمنی محسوب می شود ولی همچنین به این معنی است که سیم کشی از ترمینال های وجی و هر دستگاه در یافت کننده می تواند سیک وزن و دارای مشخصات عایق کاری کمی باشد مزیت های ابزار های اندازه گیری گسسته در زیر ارائه گردیده است.الف) نصب شدن در منبع اندازه گیری، کاهش بار ترانسفورماتور وسیله و افزایش ایمنی بدنبال حزف سلسله ی سیم کشی طولانی.ب) قابلیت نصب نمایشگر دور از مبدلج) قابلیت استفاده از عناصر نمایشگر چندگانه به ازای هر مبدلد) بار روی ct’s/vt’s بصورت قابل ملاحظه ای کمتر است. وجی های مبدل ها ممکن است به روش های مختلف از ارائه ی ساده ی مقادیر اندازه گیری شده برای یک اپراتور تا بهره برداری شدن بوسیله ی برنامه ی اتوماسیون سک شبکه برای تعیین استراتژی کنترلی مورد استفاده قرار گیرد.2-22) مشخصه های عمومیمبدل ها می توانند دارای ورودی ها یا وجی های منفرد و یا چند گانه باشند ورودی ها ، وجی ها و تمامی مدار های کمکی از همدیگر مجزا خواهند شد. ممکن است بیش از یک کمیت ورودی وجود داشته باشد و مولفه ی مورد اندازه گیری می تواند تابعی از آنها باشد-هرچند مبدل اندازه گیری که مورد استفاده قرار گیرد معمولا انتخ بین نوع مجزا و پیمانه ای وجود دارد که نوع اخیر یعنی پیمانه ای توسط پریز واحد ها را به یک قفسه ی ایتاندارد وصل می کند موقعیت و اولویت استفاده نوع مبدل را تعیین می کند.1-2-22) ورودی های مبدلورودی مبدل ها اغلب از ترانسفورماتور ها گرفته می شود که این امر ممکن است از طرق مختلف صورت پذیرد . به طور کامل ، برای بدست آوردن بالا ترین دفت کلی باید کلاس اندازه گیری ترانسفورماتور های دستگاه مورد استفاده قرار گیرد. و سپس خطای ترانسفورماتور، ولو اینکه از راه جبر و بصورت ریاضی گون، به خطای مبدل اضافه خواهد شد. هرچند که اعمال مبدل ها به کلاس محافظتی ترانسفورماتور های دستگاه عمومیت دارد و به این علت است که مبدل ها معمولا بر اساس توانایی تحمل اضافه بار کوتاه مدت مشخص روی جریان ورودی آنها توصیف می شوند. مشخصه های عمومی مقاومتی مناسب برای اتسال به کلاس حفاظتی ترانسفور ماتور های دستگاه برای مدار ورودی جریان یک ترانسفور ماتور در ذیل آمده است:الف)300 درصد کل جریان پیوستهب)2500 درصد برای سه ثانیهج)5000 درصد برای یک ثانیهمقاومت ظاهری ورودی هر مدار ورودی جریان باید تا حد ممکن پایین و برای ولتاژ ورودی باید تا حد ممکن بالا نگه داشته شود. این کار خطا ها را بعلت عدم تناسب مقاومت ظاهری کاهش می دهد .2-2-22) وجی مبدل ها وجی یک مبدل معمولا منبع جریان می باشد. و به این معنا یت که در طول محدوده تغییرات ولتاژ وجی (ولتاژ مقبول) مبدل ، وسایل نمایشگر اضافی بدون محدودیت و بدون هرگونه نیازی برای تنظیم مبدل می تواند اضافه گردند.میزان ولتاژ قابل قبول ، حداکثر مقاومت ظاهری حلقه ی مدار وجی را تعیین می کند . به طوری که میزان بالای ولتاز قابل قبول ، دوری موقعیت دستگاه مزبور را تسهیل می کند.در جایی که حلقه ی وجی برای اه کنترلی مورد استفاده قرار گرفته می شود ، دیود زینر های به طور مناسب ارزی شده گاها در میان ترمیتال های هر وسیله در حلقه ی سری برای حفاظت در برابر امکان تبدیل مدارات داخلی آنها به مدار باز نصب می شوند.این امر اطمینان می دهد که یک وسیله اب در داخل حلقه منجر به
با
تحقیق درباره اندازه گیری سیستم قدرت
تغذیه این مدار 12 ولت می باشد.درصورت اشتباه متصل نمودن تغذیه مدار آسیب نمی بیند.
نحوه ی اتصال led ها به فلاشر : برای این کار آند led ها را به 12 ولت متصل می کنیم (این ولتاژ می تواند کمتر یا بیشتر باشد , متناسب با طراحی تابلو ) حال کاتد یا منفی هر کانال را به فلاشر متصل می کنیم در واقع فلاشر ولتاژ منفی را قطع و وصل می کند . مزیت ها : 1) درایور 500. تغذیه این مدار 12 ولت می باشد.درصورت اشتباه متصل نمودن تغذیه مدار آسیب نمی بیند.
نحوه ی اتصال led ها به فلاشر : برای این کار آند led ها را به 12 ولت متصل می کنیم (این ولتاژ می تواند کمتر یا بیشتر باشد , متناسب با طراحی تابلو ) حال کاتد یا منفی هر کانال را به فلاشر متصل می کنیم در واقع فلاشر ولتاژ منفی را قطع و وصل می کند . مزیت ها : 1) درایور 500. تغذیه این مدار 12 ولت می باشد.درصورت اشتباه متصل نمودن تغذیه مدار آسیب نمی بیند.
نحوه ی اتصال led ها به فلاشر : برای این کار آند led ها را به 12 ولت متصل می کنیم (این ولتاژ می تواند کمتر یا بیشتر باشد , متناسب با طراحی تابلو ) حال کاتد یا منفی هر کانال را به فلاشر متصل می کنیم در واقع فلاشر ولتاژ منفی را قطع و وصل می کند . مزیت ها : 1) درایور 500. تغذیه این مدار 12 ولت می باشد.درصورت اشتباه متصل نمودن تغذیه مدار آسیب نمی بیند.
نحوه ی اتصال led ها به فلاشر : برای این کار آند led ها را به 12 ولت متصل می کنیم (این ولتاژ می تواند کمتر یا بیشتر باشد , متناسب با طراحی تابلو ) حال کاتد یا منفی هر کانال را به فلاشر متصل می کنیم در واقع فلاشر ولتاژ منفی را قطع و وصل می کند . مزیت ها : 1) درایور 500. اختصاصی از یاری فایل تحقیق در مورد مدار سری (2) با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 15 مدار سریشرایط : یک ماشین چمن زنی برای کوتاه چمن ها- چمن زن توسط قرقرة سیم به پریز دیواری (با ولتاژ v230) وصل شده . طول سیم در قرقره m100 است .سؤال : آیا ممکن است افت ولتاژ در سیم آنقدر زیاد باشد که ولتاژ تغذیة موتور بسیار اندک شود؟- سیم های رایج ، دارای سطح مقطعی به اندازة برای ح تک سیم می باشند .- سیم متشکل از مس با هدایت الکتریکی برای ح تک سیم می باشند .- سیم متشکل از مس با هدایت الکتریکی می باشد . وجی پریز دارای ولتاژ v230 است.مقاومت موتور:مقاومت سیم تغذیه:مقاومت سیم برگشتی:مجموع افت ولتاژها در مقاومت ها برابر با ولتاژ محرک است. در یک مودار سری، جریان در تمام مقاومت ها ی ان است. مقاومت کلی مدار سری برابر حاصل جمع مقاومتها است. افت ولتاژ در کابل ها را می توان با قانون اهم محاسبه نمود. طول کلی سیم نرم خم شدهمقاومت سیم از رابطة مقابل محاسبه می شود.ــــــــــــــــــــ = مقاومت کابل  مدار موازیسه مصرف کنندة الکتریکی باید به وجی پریز وصل شوند که توسط فیوزهای با محافظت می شوند. نمایشگرهای اندازه گیری، مقادیر زیر را نشان می دهند.مخلوط کنهیتر (بخاری)پرژکتورتوان الکتریکی از ضرب ولتاژ مصرف کننده ها در جریان مصرفی حاصل می شود. در یک مدار موازی، بر روی تمام مصرف کننده ها، ولتاژ ی ان است. مع مقاومت کلی برابر با مجموع مع های مقاومتها می باشد. در مدارهای موازی، همیشه مقاومت کلی از تک تک مقاومتها کوچکتر است.کار الکتریکی (انرژی) و تأثیر حرارتی جریان.تعریف: انرژی توانائی انجام کار است.یکوزنة 4186n باید توسط یک موتور تا ارتفاع 1 متری بالا کشیده شود.ژنراتور تغذیه کننده موتور باید موتور را با ولتاژ 230 ولت و جریان 1 آمپر برای مدت تغذیه کند.کار الکتریکی
با
تحقیق در مورد مدار سری (2)
اختصاصی از فایل هلپ مدار تقویت کننده سیگنال با استفاده از آپ امپ lm741 ( تقویت کننده عملیاتی ) با و پر سرعت .
مدار تقویت کننده سیگنال با استفاده از آپ امپ lm741 ( تقویت کننده عملیاتی )
 مدار تقویت کننده سیگنال با استفاده از آپ امپ lm741 ( تقویت کننده عملیاتی )   با استفاده از این مدار می توانید سیگنال های با دامنه کوچک را دریافت و دامنه آن را افزایش دهید. یکی از کاربرد این مدار  این است که برای اینکه بتوانیم صوت را از طریق میکروفون به بلندگو برسانیم استفاده می شود. توجه کنید که تنها عیب این مدار این است که مقدار تقویت کنندگی نباید از ولتاژ های پایه های 4 و 7 بیشتر شود. وگرنه سیگنال بریده می شود. برای رفع این مشکل می توانید مقدار ولتاژ های پایه 4 و 7 را بیشتر کرد. اما این مقدار بستگی به مشخصات آی سی lm741 دارد. توجه کنید که با استفاده از پتانسیومتر موجود در مدار میتوانید مقدار تقویت کنندگی را کم یا زیاد کنید. در زیر این مدار را همراه با فایل protus در یافت نمایید.
با
مدار تقویت کننده سیگنال با استفاده از آپ امپ lm741 ( تقویت کننده عملیاتی )
اختصاصی از فایل هلپ تحقیق کامل درباره مدار سری با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 15 مدار سریشرایط : یک ماشین چمن زنی برای کوتاه چمن ها- چمن زن توسط قرقرة سیم به پریز دیواری (با ولتاژ v230) وصل شده . طول سیم در قرقره m100 است .سؤال : آیا ممکن است افت ولتاژ در سیم آنقدر زیاد باشد که ولتاژ تغذیة موتور بسیار اندک شود؟- سیم های رایج ، دارای سطح مقطعی به اندازة برای ح تک سیم می باشند .- سیم متشکل از مس با هدایت الکتریکی برای ح تک سیم می باشند .- سیم متشکل از مس با هدایت الکتریکی می باشد . وجی پریز دارای ولتاژ v230 است.مقاومت موتور:مقاومت سیم تغذیه:مقاومت سیم برگشتی:مجموع افت ولتاژها در مقاومت ها برابر با ولتاژ محرک است. در یک مودار سری، جریان در تمام مقاومت ها ی ان است. مقاومت کلی مدار سری برابر حاصل جمع مقاومتها است. افت ولتاژ در کابل ها را می توان با قانون اهم محاسبه نمود. طول کلی سیم نرم خم شدهمقاومت سیم از رابطة مقابل محاسبه می شود.ــــــــــــــــــــ = مقاومت کابل  مدار موازیسه مصرف کنندة الکتریکی باید به وجی پریز وصل شوند که توسط فیوزهای با محافظت می شوند. نمایشگرهای اندازه گیری، مقادیر زیر را نشان می دهند.مخلوط کنهیتر (بخاری)پرژکتورتوان الکتریکی از ضرب ولتاژ مصرف کننده ها در جریان مصرفی حاصل می شود. در یک مدار موازی، بر روی تمام مصرف کننده ها، ولتاژ ی ان است. مع مقاومت کلی برابر با مجموع مع های مقاومتها می باشد. در مدارهای موازی، همیشه مقاومت کلی از تک تک مقاومتها کوچکتر است.کار الکتریکی (انرژی) و تأثیر حرارتی جریان.تعریف: انرژی توانائی انجام کار است.یکوزنة 4186n باید توسط یک موتور تا ارتفاع 1 متری بالا کشیده شود.ژنراتور تغذیه کننده موتور باید موتور را با ولتاژ 230 ولت و جریان 1 آمپر برای مدت تغذیه کند.کار الکتریکی
با
تحقیق کامل درباره مدار سری
شبیه ­سازی مبدل افزاینده[1] dc-dcبرای کاربرد م فتوولتائیک با استفاده از matlab/simulink چکیده: بر پایه تحقیق حاضر، بسیاری از کاستی­های توان در سرتاسر جهان وجود دارد به ویژه در کشوری مانند هند که مسئله انتقال شبکه همچنان جدی است. تقریبا توان حاصل از سوخت فسیلی بسیار کم شده است، برخی از سوختهای فسیلی عبارتند از ذغال سنگ، ذغال قهوه­ای، نفت، و گ. شبیه ­سازی مبدل افزاینده[1] dc-dcبرای کاربرد م فتوولتائیک با استفاده از matlab/simulink چکیده: بر پایه تحقیق حاضر، بسیاری از کاستی­های توان در سرتاسر جهان وجود دارد به ویژه در کشوری مانند هند که مسئله انتقال شبکه همچنان جدی است. تقریبا توان حاصل از سوخت فسیلی بسیار کم شده است، برخی از سوختهای فسیلی عبارتند از ذغال سنگ، ذغال قهوه­ای، نفت، و گ. شبیه سازی یک مبدل منبع ولتاژ تک فاز باک بوست برای سیستم های تولید پراکنده (کد 102) اختصاصی از یاری فایل تشریح مدار با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 12   تشریح مدار مدار از هفت قسمت کلی تشکیل شده است: 1- میکرو کنترلر (atmega 16) 2- صفحه نمایش (lcd 16 x 2) 3- نوسان سازها 4- مولد avcc و ولتاژ مرجع 5- تغذیه مدار 6- سنسور دما 7- ورودی ها و وجی ها 1- قسمت میکرو کنترلر که از یک avr (atmega 32) تشکیل شده است استفاده از این میکرو کنترلر به دلیل امکانات زیاد که موارد استفاده در این مدار داشتند است که از آن جمله می توان این قسمت ها را نام برد: 1- پردازش قوی و مناسب 2- حافظه sram و eeprom داخلی 3- مبدل آنالوگ به دیجیتال داخلی 4- تایمر کانترهای متعدد ومتنوع 5- قابلیت اتصال کریستال دوم ساعت بدون هیچ مدار اضافه 6- تغذیه جدا جهت مدارات داخلی آنالوگ به دیجیتال 7- وجی های محافظت شده در برابر عبور بیش از حد جریان 8- اتصال راحت به lcd 9- حافظه flash کافی برای برنامه 10- پشتیبانی شرکت el از این نوع میکرو کنترلرها بنابراین برنامه نویسی ساده تر نسبت به برنامه نویسی به زبان دما را اندازه گیری و بعد از محاسبات روی lcd نمایش می دهد همچنین به وسیله یک عدد تایمر داخلی زمان و تاریخ را محاسبه می کند نوشتن این برنامه به کمک متغیرهایی که از sram داخلی استفاده می کند ساده تر شده است همچنین این قسمت وظیفه کنترل وجی و ورودی ها که شامل سه کلید در ورودی و بازرزنگ و lcd در وجی را نیز بر عهده می گیرد. 2- صفحه نمایش دستگاه که از یک lcd 16x2 که شامل دو سطر و 16 ستون است تشکیل شده است این نوع lcd دارای 11 پایه کنترل می باشد که ما از 7 پایه آن استفاده کرده ایم و چهار پایه دیگر که در ح اتصال به روش bus استفاده می شوند بدون استفاده و خالی می ماند 2 پایه جهت تغذیه 2.4v- 5.5v استفاده می شوند 1 پایه که به نام کنتر است که جهت تنظیم روشنایی و وضوح به کار می رود 2 پایه دیگر که تغذیه back light که مقدارآن 4.5v است را فراهم می کند. 3- نوسان سازها که شامل دو قسمت یکی که قلب مدار است که x2 و c3 و c4 و دیگری که مولد کلاک است و x1 این وظیفه را بر عهده دارد های وجی یکی hz 11059200 است که کلاک اصلی میکرو بوده و دیگری 32.768khz که با کلاک اصلی سیستم آسنکرون شده و توسط یک تایمر هشت بیتی دقیق hz 1را تولید می کند. 4- مولد avcc که از یک تشکیل شده است l1 و c1 وظیفه کاهش نویزهای زمینه ای را بر عهده دارند ضمناً ولتاژ مرجع مبدل آنالوگ به دیجیتال از داخل فراهم می شود و پایه refrence با c2 به زمین وصل شده است و c2 وظیفه حذف نویزهای این پایه را بر عهده دارد. 5- تغذیه مدار که متشکل از ترانس tr که ولتاژ 220 را به 9 ولت ac تبدیل می کند این ولتاژ توسط دیودهای d1-d4 و خازن c5 به 9 ولت dc تبدیل می شود این ولتاژ توسط ic3 که یک رگولاتر 5 ولت مثبت است به 5 ولت دقیق و رگوله تبدیل می شود خازن c6 نیز وظیفه گرفتن نویزهای حاصل از کار lcd و bazzer و کلیدها را بر عهده دارد. 6- سنسور دما که دما را به سیگنال های آنالوگ تبدیل می کند این سنسور به ازاء هر درجه سانتی گراد 10 میلی ولت در وجی خود تولید می کند دقت این سنسور کالیبره شده 4/3 درجه سانتی گراد می باشد مصرف این ic (سنسور lm 35 ) 60 ua می باشد تغذیه این سنسور می تواند ولتاژی بین 4v-30v باشد مطابق بسته بندی و پسوند شماره این سنسور می تواند دمایی بین 55- درجه سانتی گراد الی 155 درجه سانتی گراد را اندازه گیری کند البته این نوع بسته بندی انتخاب شده و نوع مبدل آنالوگ به دیجیتال مدار دمایی بین 2 درجه سانتی گراد الی 99 درجه سانتی گراد را فقط می تواند اندازه گیری کند. 7- ورودی ها و وجی ها که ورودی ها که یکی سنسور دما و دیگری که شامل سه کلید sw1, sw2, sw3 که کلید select وظیفه وارد شدن و
با
تشریح مدار
شبیه­سازی مبدل افزاینده[1] dc-dcبرای کاربرد م فتوولتائیک با استفاده از matlab/simulink چکیده: بر پایه تحقیق حاضر، بسیاری از کاستی­های توان در سرتاسر جهان وجود دارد به ویژه در کشوری مانند هند که مسئله انتقال شبکه همچنان جدی است. تقریبا توان حاصل از سوخت فسیلی بسیار کم شده است، برخی از سوختهای فسیلی عبارتند از ذغال سنگ، ذغال قهوه­ای، نفت، و گ. سؤال:
سلام . در یک تابلو برق که 30 عدد کنترل فاز قرار دارد روزی یک یا دوبار بیشتر کنترل فازها قطع می کنند.و فقط دو یا سه کنترل فاز به کار خود ادامه می دهند. ممنون می شم کمکم کنید کنترل فازها برای موتور استفاده می شوند.وکارگاه دارای تابلو خازن نیز می باشد.البته بعد از ایجاد مشکل خازن های جدید بطور دستی وارد مدار اما مشکل حل نشد

پ. اختصاصی از یاری فایل کاربرد الکترونیک قدرت در تپ چنجر ترانسفورماتورهای توزیع با و پر سرعت .
کاربرد الکترونیک قدرت در تپ چنجر ترانسفورماتورهای توزیع
کاربرد الکترونیک قدرت در تپ چنجر ترانسفورماتورهای توزیع فرمت فایل : word(قابل ویرایش)تعداد صفحات20کاربرد الکترونیک قدرت در تپ چنجر ترانسفورماتورهای توزیع
یکی از حوزه های استفاده از الکترونیک قدرت در صنعت برق، تپ چنجر ترانسفورماتورها می باشد . تپ الکترونیکی برخلاف نوع مکانیکی ، کنترل دائم و تنظیم جریان ولتاژ ترانسفورماتور را ممکن میسازد . بدین منظور ، بایستی امکان تغییر تپ در شرایط بار کامل ترانس فراهم گردد . مهمترین مسئله در طراحی مبدل قدرت برای این منظور، اندوکتانس سرگردان تپ های سوئیچ شده می باشد . اگر عمل تغییر تپ بین دو تپ مختلف در بالا صورت بگیرد ، امکان تنظیم دائمی ولتاژ ثانویه در بار کامل ترانس وجود دارد . کل سیستم در شکل زیر نشان داده شده است :

شکل ( 1 ) - مبدل قدرت ، اتصالی بین شبکه قدرت و ترانس
طراحی مبدل قدرت
به دلایل زیر از لحاظ فنی، امکان استفاده از یک مبدل قدرت معمول تجاری سه فاز حتی در سیستم توزیع وجود ندارد :
1. ولتاژ فاز شبکه توزیع (در محدوده تا 20 کیلوولت) از حد ظرفیت بلوکه نیمه هادیهای قدرت معمول ، بیشتر است .
2. کل سیستم مذکور ، شامل مبدل قدرت ، بایستی در شرایط وقوع اتصال کوتاه ترانس در مدار باقی بمانند ( مثلا برای جریان نامی 22 آمپر اولیه ، جریان اتصال کوتاه تا 550 آمپر را تحمل کند) .
3. با برقدار ترانس، جریانی در حدود چهار برابر جریان نامی برقرار میشود که در نتیجه ثانویه ترانس، تا لحظاتی قادر نیست برق 400 ولت مورد نیاز دستگاههای کنترلی فوق را تامین کند .  
با
کاربرد الکترونیک قدرت در تپ چنجر ترانسفورماتورهای توزیع
در مدار زیر اندازه مقاومت الکتریکی مدار را بوسیله رئوستا تغییر دهید. بر اثر این کار جریان الکتریکی گذرنده از ان لامپ موجود در مدار و ولتاژ دو سر آن تغییر می کند. در هر مرحله ولتاژ و جریان را ثبت کنید. نمودار تغییرات ولتاژ بر حسب شدت جریان چگونه خواهد بود؟ خط راست است یا منحنی؟ بر این اساس مقاومت الکتریکی لامپ یک مقاومت اهمی می باشد؟ . شبیه­سازی مبدل افزاینده[1] dc-dcبرای کاربرد م فتوولتائیک با استفاده از matlab/simulink چکیده: بر پایه تحقیق حاضر، بسیاری از کاستی­های توان در سرتاسر جهان وجود دارد به ویژه در کشوری مانند هند که مسئله انتقال شبکه همچنان جدی است. تقریبا توان حاصل از سوخت فسیلی بسیار کم شده است، برخی از سوختهای فسیلی عبارتند از ذغال سنگ، ذغال قهوه­ای، نفت، و گ. فروش سوئیچینگ متغیر 0 تا 25 ولت 10 آمپر قابل تغییر با یک پتانسیومتر: ورودی ۲۲۰ ولت وجی متغیر ۱ تا 25 ولت 10 آمپر واقعی قیمت در تاریخ 93/12/04 1۵۰.۰۰۰ تومان در ساخت این مدار از تکنولوژی سوئیچینگ استفاده شده تا حجم ترانس ها کاهش پیدا کند. . رگولاتور قطعه ای است که به وسیله آن میتوان ولتاژ را تنظیم کرد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید از آداپتور ۱۲ ولت برای تست مدار خود استفاده کنید، برای این کار کافیست از یک رگولاتور استفاده کنید تا ولتاژ ۱۲ ولت را به ۵ یا ۶ ولت تبدیل کنید. مبدل boost برای افزایش ولتاژ dc استفاده می شود.در وجی از خازن برای صاف شکل موج ولتاژ استفاده می شود.با کنترل سویچینگ کلید (در اینجا ترانزیستور) می توان ولتاژ وجی را کنترل کرد.توسط مدارات میکروپروسسوری نیز سویچینگ ترانزیستور انجام میشود.در ادامه مطلب می توانید شکل موج ولتاژ وجی را با دقت بسیار بالا مشاهده نمایید. چاپر boost چاپر boost پروژه در ادامه مطلب محرک led کم نور با بهره وری برای کاربردهای نو ردازی توان پایین چکیده-- این مقاله محرک دیود نور افشان کم نور [1](led) با کنترل بازخورد تطبیقی برای کاربردهای نو ردازی توان پایین را ارائه می کند. روش کاهنده م اسیون عرض پالس بهبود یافته برای تنظیم روشنایی و جریان led بررسی شده قرار می گیرد. تحت بهره برداری کلی ولتاژ ورودی، بهره وری بالا و ضریب . اختصاصی از سورنا فایل تحقیق و بررسی در مورد رله کنترل فاز با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 15 کنترل فازکنترل فاز یک وسیله حفاظتی الکترونیکی است ، که در مدار فرمان تابلوهای برق مورد استفاده قرار می گیرد . هر کنترل فاز دارای اتصالات mp، l،l،l، یک کنتاکت جهت مدار فرمان ، یک کنتاکت خبر (آلارم) و چند لامپ سیگنال است . در صورتی که برای برق ورودی اشکالات ذکر شده در زیر انجام گیرد کنترل فاز ، مدار فرمان را قطع می کند و به وسیله ی لامپی اشکال مربوط را نشان می دهد .1.      قطع شدن فاز2.      تغییر ترتیب فازها3.      افزایش و یا کاهش ولتاژ بیش از حد مجاز4.      عدم تقارن بیش از حد ولتاژ سه فاز5.      شوک های ناشی از قطع و وصل برقدر شکل زیر مدارهای یک کنترل فاز برای استفاده از آن برای یک موتور نشان داده شده است . /مختصری درباره ی کنترل فاز  / 1)      تشخیص قطع یک یا دو فاز2)      تشخیص جابجایی فازها3)      قطع مدار در صورت متقارن نبودن ولتاژ سه فاز4)      اعلام کاهش ولتاژ ( با نشانگر >u )5)      اعلام افزایش ولتاژ ( با نشانگر6)      قطع مدار در صورت وجود شوک های ناشی از قطع و وصل متوالی برق  / 
با
تحقیق و بررسی در مورد رله کنترل فاز
اختصاصی از فایلکو سنجش شبکه نیرو با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 37  22-1 مقدمهسنجش دقیق ولتاژ، جریان یا دیگر پارامتر های شبکه ی نیرو پیش نیازی برای هر شکلی از کنترل می باشد که از کنترل اتوماتیک حلقه ی بسته تا ثبت داده ها برای اه آمارب می تواند متغیر می باشد . اندازه گیری و سنجش این پارامتر ها می تواند به طرق مختلف صورت گیرد که شامل استفاده از ابزار ها ی مستقیم خوان و نیز مبدل های سنجش الکتریکی می باشد.مبدل ها وجی آنالوگ d.c دقیقی را تولید می کنند – که معمولا یک جریان است- که با پارامتر های اندازه گیری شده مرتبط می باشد (مولفه ی مورد اندازه گیری)آنها ایزولاسیون الکتریکی را بوسیله ی ترانسفورماتور ها فراهم می کنند که گاها به عنوان ابزولاسیون گالوانیکی بین ورودی و وجی بکار برده می شوند.این مسئله ابتداء یک مشخصه ی ایمنی محسوب می شود ولی همچنین به این معنی است که سیم کشی از ترمینال های وجی و هر دستگاه در یافت کننده می تواند سیک وزن و دارای مشخصات عایق کاری کمی باشد مزیت های ابزار های اندازه گیری گسسته در زیر ارائه گردیده است.الف) نصب شدن در منبع اندازه گیری، کاهش بار ترانسفورماتور وسیله و افزایش ایمنی بدنبال حزف سلسله ی سیم کشی طولانی.ب) قابلیت نصب نمایشگر دور از مبدلج) قابلیت استفاده از عناصر نمایشگر چندگانه به ازای هر مبدلد) بار روی ct’s/vt’s بصورت قابل ملاحظه ای کمتر است. وجی های مبدل ها ممکن است به روش های مختلف از ارائه ی ساده ی مقادیر اندازه گیری شده برای یک اپراتور تا بهره برداری شدن بوسیله ی برنامه ی اتوماسیون سک شبکه برای تعیین استراتژی کنترلی مورد استفاده قرار گیرد.2-22) مشخصه های عمومیمبدل ها می توانند دارای ورودی ها یا وجی های منفرد و یا چند گانه باشند ورودی ها ، وجی ها و تمامی مدار های کمکی از همدیگر مجزا خواهند شد. ممکن است بیش از یک کمیت ورودی وجود داشته باشد و مولفه ی مورد اندازه گیری می تواند تابعی از آنها باشد-هرچند مبدل اندازه گیری که مورد استفاده قرار گیرد معمولا انتخ بین نوع مجزا و پیمانه ای وجود دارد که نوع اخیر یعنی پیمانه ای توسط پریز واحد ها را به یک قفسه ی ایتاندارد وصل می کند موقعیت و اولویت استفاده نوع مبدل را تعیین می کند.1-2-22) ورودی های مبدلورودی مبدل ها اغلب از ترانسفورماتور ها گرفته می شود که این امر ممکن است از طرق مختلف صورت پذیرد . به طور کامل ، برای بدست آوردن بالا ترین دفت کلی باید کلاس اندازه گیری ترانسفورماتور های دستگاه مورد استفاده قرار گیرد. و سپس خطای ترانسفورماتور، ولو اینکه از راه جبر و بصورت ریاضی گون، به خطای مبدل اضافه خواهد شد. هرچند که اعمال مبدل ها به کلاس محافظتی ترانسفورماتور های دستگاه عمومیت دارد و به این علت است که مبدل ها معمولا بر اساس توانایی تحمل اضافه بار کوتاه مدت مشخص روی جریان ورودی آنها توصیف می شوند. مشخصه های عمومی مقاومتی مناسب برای اتسال به کلاس حفاظتی ترانسفور ماتور های دستگاه برای مدار ورودی جریان یک ترانسفور ماتور در ذیل آمده است:الف)300 درصد کل جریان پیوستهب)2500 درصد برای سه ثانیهج)5000 درصد برای یک ثانیهمقاومت ظاهری ورودی هر مدار ورودی جریان باید تا حد ممکن پایین و برای ولتاژ ورودی باید تا حد ممکن بالا نگه داشته شود. این کار خطا ها را بعلت عدم تناسب مقاومت ظاهری کاهش می دهد .2-2-22) وجی مبدل ها
با
سنجش شبکه نیرو
قانون اهم جرج سیمون اهم در سال 1828 براساس تجربیات و آزمایش هاى فراوانی که انجام داد بالا ه توانست ارتباط بین ولتاژ (v) جریان (i) و مقاومت (r) را در یک مدار به دست آورد. اهم به این نتیجه رسید که اگر مقاومت یک مدار را ثابت نگه داریم و ولتاژ منبع تغذیه را افزایش دهیم شدتجریان افزایش مى یابد. او هم چنین دریافت که اگر ولتاژ منبع تغذیه را ثابت نگه داریم و مقدار مقاومت مدار را افزایش دهیم جریان مدار کاهش مى یابد. نتایج آزمایش هاى اهم به نام قانون اهم شناخته شده که رابطه قانون اهم را به سه صورت شکل زیر مى توانیم بنویسیم. شبیه­سازی مبدل افزاینده[1] dc-dcبرای کاربرد م فتوولتائیک با استفاده از matlab/simulink چکیده: بر پایه تحقیق حاضر، بسیاری از کاستی­های توان در سرتاسر جهان وجود دارد به ویژه در کشوری مانند هند که مسئله انتقال شبکه همچنان جدی است. تقریبا توان حاصل از سوخت فسیلی بسیار کم شده است، برخی از سوختهای فسیلی عبارتند از ذغال سنگ، ذغال قهوه­ای، نفت، و گ. سؤال:برای القای ولتاژ باید شار مغناطیسی تغییر کند، ترانسفور ماتور چگونه کار می کند؟

پاسخ:
سیم پیچ اولیه ترانسفورماتور به یک ولتاژ مشخص متصل میشود و در این ح عبور جریان از طریق سیم پیچ سبب ایجاد شار در هسته میشود که این شار در سیم پیچ ثانویه سبب القای ولتاژ میشود. از آنجایی که برای القای ولتاژ باید شار تغییر کند در نتیجه ولت.