مد روز پوشاک کیف و کفش و زیورآلات

به نقل از خبرگزاریها در مورد مد روز پوشاک کیف و کفش و زیورآلات : یک عضو انجمن تولیدکنندگان پوشاک با اشاره به اینکه هر ساعت ۶ کانیتنر پوشاک به ارزش ۱۰۰ هزار دلار وارد کشور می شود، گفت: آب از سر تولیدکنندگان پوشاک گذشته و باید فکر فوری شود، حالا چه واردکند چه غیر… در زیرزمین منزل متوجه ی ری پوشاک شده و از صاحبخانه علت وجود این پوشاک را جویا می شوند. پدر که در خانه حضور داشته اظهار می کند که نوه من یک شرکت پوشاک دارد و این پوشاک هم برای همان شرکت است. علی ابراهیمی: فعالیت واحدهای تولیدی پوشاک با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت و آمارهای متفاوت از حجم ۲.۵ تا ۶.۲ میلیارد دلاری قاچاق پوشاک به کشور موجب شد تا وزارت صنعت، معدن و تجارت با تهیه دستورالعملی، ساماندهی واردات و فعالیت برندهای خارجی پوشاک در کشور را مدنظر قرار دهد. دبیراتحادیه تولید و صادرات پوشاک و نساجی ایران با بیان اینکه بیشترین حجم قاچاق پوشاک از مبادی ورودی در مناطق آزاد است گفت: در هر لنج ۳۷ وانت پوشاک قاچاق میشود. مدیر کل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت از اجرای دستورالعمل واردات پوشاک خبر داد و گفت : از این پس واردات پوشاک به کشور تنها به شرط اخذ نمایندگی رسمی با شرایط این دستورالعمل امکانپذیر است. مدیر کل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت از اجرای دستورالعمل واردات پوشاک خبر داد و گفت : از این پس واردات پوشاک به کشور تنها به شرط اخذ نمایندگی رسمی با شرایط این دستورالعمل امکانپذیر است. «خبرجنوب» نوشت: قیمت بالای پارچه و نبود تسهیلات موجب کاهش تولید پوشاک در شیراز شده است. دبیرخانه مشترک تشکل های صنعتی و صنفی پوشاک نوشت: واردات بی رویه پوشاک که عمدتا بدون پرداخت عوارض ورودی و مالیات صورت می گیرد، موجب ایجاد شرایط نابرابر برای صنعت پوشاک شده و امکان رقابت عادلانه با رقبای… رئیس اتحادیه پوشاک گفت: طی 2 هفته گذشته 400 واحد صنفی عرضه کننده پوشاک متعارف پلمپ شده است و فروشندگان آن متعهد به عرضه پوشاک مناسب شده اند. محققان اروپایی در آلمان مشغول کار بر روی پوشاک هوشمند هستند. این پوشاک می تواند عادات غذایی و دیگر رفتارهای فرد را زیر نظر بگیرد و در صورت مشاهده خطر به او هشدار بدهد. رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش خوزستان از افزایش 10 درصدی نرخ نامه پوشاک مدارس نسبت به سال گذشته و فعالیت یک هزار تولیدی پوشاک در مدارس استان و نظارت مستمر سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان بر روند ساماندهی پوشاک از طریق سامانه تلفن گویای 124 خبر داد. معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی از آغاز تولید پوشاک در مناطق محروم و روستایی در طرح تولید پوشاک از آذرماه سال جاری خبر داد. رییس مرکز پژوهش های اتحادیه پوشاک ضمن ارائه آمار عجیب از واردات پوشاک قاچاق به کشور گفت: با یک حساب سرانگشتی می توان فهمید که در هر ساعت شش کانتینر پوشاک قاچاق وارد کشور می شود که اختلاف فاحشی با واردات رسمی دارد. مدیر کل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تشریح علت اختلاف فاحش آمار واردات پوشاک توسط یونیدو، گمرک و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، شمال غرب و جنوب ایران را به عنوان مبادی اصلی غیرقانونی واردات پوشاک اعلام کرد.  فعالان پوشاک کشور با ارسال نامه ای به صنعت اعلام د بیش از یک سال از ابلاغ دستورالعمل ساماندهی بازار پوشاک می گذرد اما جریان های سازمان یافته قاچاق پوشاک به کشور با ترفندهای مختلف تا به امروز مانع از اجرای کامل و همه جانبه آن شده اند.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] دبیرخانه مشترک تشکل های صنعتی و صنفی پوشاک نوشت: واردات بی رویه پوشاک که عمدتا بدون پرداخت عوارض ورودی و مالیات صورت می گیرد، موجب ایجاد شرایط نابرابر برای صنعت پوشاک شده و امکان رقابت عادلانه با رقبای خارجی را دشوار کرده است. عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با اشاره به اینکه در سال گذشته هزینه کل پوشاک مصرف شده در کشور نزدیک به ۱۲ میلیارد دلار بوده است، اظهار کرد: حدود ۷۰ میلیون دلار نیز در سال گذشته صادرات پوشاک از کشور صورت گرفته است. قاچاق پوشاک،از معضلاتی به شمار می رود که حیات و بقای تولید محصول مذکور را به مخاطره انداخته است. گمرک ایران مقررات جدید واردات پوشاک را اعلام کرد که بر اساس آن واردات پوشاک به صورت فردی ممنوع بوده و فقط شرکتهای ثبت شده و نمایندگی های مجاز می توانند اقدام به این کار کنند. رییس مرکز پژوهش های صنف اتحادیه پوشاک گقت: ساعتی 6 کانتیر و روزانه 137 کانتینر پوشاک از ترکیه وارد کشور می شود که نشان دهنده حجم وحشتناک ورود پوشاک از این کشور است. مشاور صنعت در امور نساجی با اشاره به روش شرکت های ترکیه ای برای واردات ارزان قیمت پوشاک به ایران گفت: برخی واردکنندگان، پوشاک ۱۵ هزار تومانی را به قیمت ۶۷ هزار تومان عرضه می کنند. عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران معتقد است با توجه به تک نرخی شدن ارز، باید قیمت پوشاک وارداتی کاهش یابد. همچنین باتوجه به اینکه بازار پوشاک جایی برای گرانی ندارد، نیاز ارزی تولیدکنندگان باید تامین شود. رو مه ایران در گزارش صفحه اقتصادی به بررسی تحول های بازار پوشاک در سایه تولید برندهای نوپا اما اصیل پرداخت و نوشت: تولید پوشاک نه با محوریت طراحی های سنتی و اصیل ایرانی، به یک تب فراگیر تبدیل شده است. آنها با استفاده از شبکه های اجتماعی برای بازاری ، اقبال بلندی بین ن و دختران پیدا کرده اند و در رقابت با پوشاک خارجی، گل کرده اند. تهران- ایرنا- مدیر ملی رسته پوشاک طرح توسعه ب و کار اشتغال محور(تکاپو) گفت: در اتصال با برندهای جهانی در رسته پوشاک می توانیم تولید داخلی، صادرات پوشاک و همچنین اشتغال را افزایش دهیم. دبیرخانه مشترک تشکل های صنعتی و صنفی پوشاک در نامه ای به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای ی خواستار حل مساله واردات بی رویه پوشاک از مناطق آزاد به سرزمین اصلی شدند. ایسنا به نقل از رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک از کاهش حجم قاچاق پوشاک خبر داد. رئیس اتحادیه پوشاک گفت: با رصد میدانی انجام شده ۳.۴ درصد پوشاک مورد نیاز داخل از تولید داخلی و ۱.۴ درصد با واردات خارجی تامین می شود. قائم مقام صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: بخشی از واحدهای تولیدی و صنعتی پوشاک در کشور از واردات و قاچاق پوشاک در کشور می نالند اما در همین شرایط، بنگاه های اقتصادی در کشور بودند که توانستند در هفت ماهه امسال ۳۷ میلیون دلار پوشاک صادر کنند که این میزان نسب به مدت مشابه سال گذشته ۴۸ درصد رشد داشته است. 

[ادامه مطلب را در اینجا ب. رئیس اتحادیه پوشاک گفت: بازارهای داخلی پوشاک کشور ما سکوی پرتاب تولیدکنندگان و برندهای خارجی است در حالی که ما می توانیم با ارتقاء کیفیت این بازار را به تولیدکننده داخلی بسپاریم. رئیس اتحادیه پوشاک گفت: بازارهای داخلی پوشاک کشور ما سکوی پرتاب تولیدکنندگان و برندهای خارجی است در حالی که ما می توانیم با ارتقاء کیفیت این بازار را به تولیدکننده داخلی بسپاریم. کاربران خبرآنلاین معتقدند «برای بهبود کیفیت پوشاک ایرانی، در درجه اول باید به صنعت نساجی کشور و کارخانه های بزرگ تولیدی پوشاک توجه ویژه ای صورت گیرد.» رئیس اتحادیه پوشاک کرج با بیان اینکه حادثه تلخ پلاسکو تاثیری بر قیمت پوشاک ندارد، گفت: در حال حاضر به سبب میزان کم سردی هوا در فصل زمستان بازار پوشاک با رکود مواجه شده است. رئیس اتحادیه پوشاک شهرستان شهرکرد گفت: متأسفانه به دلیل سرد نشدن هوا فروشندگان، پوشاک زمستانی را 40 درصد زیر قیمت ید به فروش می رسانند. یک تولید کننده پوشاک می گوید که ۹۵ درصد نمایندگان برندهای خارجی در ایران متقلب و ۳ درصد متخلف هستند. این بازار متقلبانه فضا و بستر ب و کار صنعت پوشاک ایران را نیز دچار چالش می کند. رئیس اتحادیه پوشاک از ا امی شدن کدگذاری پوشاک وارداتی به زودی از کشور مبداء خبر داد. نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات پوشاک از زوایای پنهان قاچاق به کشور می گوید، از برگ سبزهای موهوم گمرکی، سهم چشمگیر کالای همراه مسافر مناطق آزاد و اینکه چگونه سهم ناچیزی از پوشاک وارد شده به مناطقی چون قشم و جلفا از گذرگاه های رسمی وارد شده و سرنوشت حجم عمده کالا نامعلوم است. واردات پوشاک قاچاق تحت لوگوی برخی برندهای خارجی پوشاک و اجحاف برخی فروشگاه های فاقد نمایندگی رسمی برندهای خارجی در حالی ادامه دارد که دیروز معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی کار از امضای ۱۲ قرارداد تولید پوشاک با برندهای خارجی در کشورمان خبر داد. همشهری آنلاین: گمرک ایران مقررات جدید واردات پوشاک را اعلام کرد که بر اساس آن، واردات پوشاک بصورت فردی ممنوع بوده و برای این کار تنها شرکتهای ثبت شده و نمایندگی های مجاز می توانند اقدام کنند. عضو اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک با توجه به آمار به ثبت رسیده در سازمان ملل و قیاس آن با آمار گمرک ایران اعلام کرد که حدود ۹۹ درصد از پوشاک وارد شده به ایران از چین و امارات، قاچاق است.
مجید نامی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به میزان واردات پوشاک به ایران براساس آمار سازمان ملل، بیان کرد: در مورد میزان واردات پوشاک به ایرا. رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک از کاهش حجم قاچاق پوشاک خبر داد و گفت: شاید بهتر باشد که اجرای طرح هایی مانند راه اندازی سامانه تجارت و نصب شناسه بر روی کالاها، ابتدا به صورت آزمایشی در یک یا چند شهر امتحان شده و پس از برطرف سازی ایرادات به شکل ملی اجرا شود.  در حالی که روند افتتاح فروشگاه های برندهای خارجی پوشاک در کشور سرعت گرفته است؛ در یک سال اخیر 40 درصد واحدهای تولیدی پیراهن در کشور تعطیل شده اند.
صنعت تولید پوشاک به عنوان یکی از صنایع اشتغا ای کشور درحالی با رکود قابل توجه دست و پنجه نرم می کند که همچنان شاهد افزایش واردات پوشاک با ترفندهای مختلف هستیم. 

[ادامه مطلب . مشاور صنعت در امور نساجی با اشاره به روش شرکت های ترکیه ای برای واردات ارزان قیمت پوشاک به ایران گفت: برخی واردکنندگان، پوشاک ۱۵ هزار تومانی را به قیمت ۶۷ هزار تومان عرضه می کنند. محر از اجرای دستورالعمل نعمت زاده برای واردات پوشاک خبر داد و گفت : از این پس واردات پوشاک به کشور تنها توسط اخذ نمایندگی رسمی با شرایط این دستورالعمل امکان پذیر است. عضو اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک با توجه به آمار به ثبت رسیده در سازمان ملل و قیاس آن با آمار گمرک ایران اعلام کرد که حدود ۹۹ درصد از پوشاک وارد شده به ایران از چین و امارات، قاچاق است. گمرک ایران مقررات جدید واردات پوشاک را اعلام کرد که بر اساس آن، واردات پوشاک بصورت فردی ممنوع بوده و برای این کار تنها شرکتهای ثبت شده و نمایندگی های مجاز می توانند اقدام کنند. یک تولید کننده پوشاک می گوید که 95 درصد نمایندگان برندهای خارجی در ایران متقلب و 3 درصد متخلف هستند. این بازار متقلبانه فضا و بستر ب و کار صنعت پوشاک ایران را نیز دچار چالش می کند. مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه بیشترین قاچاق پوشاک در مناطق آزاد به صورت ته لنجی و کوله بری است، گفت: این سازمان درصدد است مالیات بر ارزش افزوده در صنعت نساجی را به صفر و یا حداکثر به سه درصد برساند. گفت: طرح کدگذاری پوشاک به زودی اجرایی و پوشاک وارداتی قابل رهگیری و شناسایی خواهد شد. رئیس اتحادیه پوشاک با بیان اینکه بعد از اجرای دستورالعمل واردات، ترکیه ای ها بازار پوشاک را قبضه کرده اند، گفت: پیش تر فقط تولیدکنندگان از وضعیت بد بازار ناله می د اما اکنون فروشندگان هم به ناله افتاده اند. با بیان اینکه واردات بی رویه لطمه سنگینی به صنعت پوشاک زده است گفت: مردم می توانند با ید پوشاک ایرانی به رونق تولید و اشتغال در کشور کمک کنند.