مرلین

به نقل از خبرگزاریها در مورد مرلین : خدمتتون عارض شوم که واه واه بلا به ور ب بعد از بازی آلمان و آرژانتین که دیگر صبح شده بود و شب محسوب نمیشود ما کلی ناراحت شدیم . چون ما این اوا ..خدا حفظش کند این لئو مسی را ..خیلی دوستش داریم .. پسرش تیاگو را هم نیز به همچنین ایضا ... هیچی دیگر ، با ناراحتی که نخو دیم !!کلی خواب های وحشتناک دیدیم .. در خوابمان کلی آدم معروف بود .. ولله خواب مرل. 1. بیوگرافی
" مرلين منسون " نام مستعار " برایان وارنر " متولد سال 1969 میلادی از یک خانواده فقیر و سطح پایین فرهنگی در منطقه کانتون اوهایو می باشد . وی دوران کودکی سختی را پشت سر گذاشته و همواره با آرزوهای کوچک اما دست نیافتنی اقتصادی و مالی و آنچه در برهه زمانی موردنظر ، حداقل های یک زندگی را برای یک کودک و نوجوان در ی افسار گسیخته لازم می ساخت بزرگ شد .
وارنر دوران کودکی پر از حسرت خود را به جوانی می رساند . در حالی که گروهی نیز اظهار کرده اند وی مدتی را در یک مدرسه مذهبی ی تحصیل کرده است. برایان در سن 18سالگی ضمن نقل مکان به منطقه تامپابای در فلوریدا به شغل رو مه نگاری روی می آورد .

شاید حالا که این ع را در ایران آرت می بینید یاد چند ع از مریلین مونرو، بازیگر افسانه ای هالیوود بیافتید... هتل مریوت ریزورت پوکت + ع + تجربه ای بی نظیر به همراه خدمات و امکانت با سطح جهانی در پوکت . هتل "مریوت ریزورت مرلين بیچ" و بخش ماساژ
یکی از ویژه ترین پیشنهادات ما به شما در ساحل "پاتونگ" که در ساحل آرامش بخش "تری تانگ" واقع شده.
هتل "مریوت ریزورت مرلين بیچ" که با امکانات درجه یک در بخش ماساژ شناخته میشود،تنها 16 کیلومتر تا مرکز شهر "پوکت" و تنها 3 کیلومتر تا "پاتونگ" سرزنده فاصله دارد.
"مریوت ریزورت مرلين بیچ"امکانات ویژه ای به میهمانان و خانواده های محترم ارائه میدهد که شامل سه است مجزا،هشت پارت مختلف برای سرو غذا،بخش ماساژ با بهترین امکانات، اتاق ویژه سرگرمی ک ن،فعالیت های سرگرم کننده و ساحل شخصی میشوند.
جهت اطلاع از نرخ تور تایلند همچنین اطلاعات در خصوص سفر به کشور تایلند و آ ین تورهای برگزار شده با ما در تماس باشید

سلام اقای مرلين اینقدر از نزم افزار پنهان ipاستفاده نکن من خودم اینکارم من خودم همه رو سیاه میکنم من با5اکانت قدرتمند دارم بازی میکنم البته چند تا اکانت دارم ولی اونا رو برای غارت خودم گذاشتم و هروقت خواستم امتیاز ب کنم میخوتم همینجا درباره ی پیشرفت مرلين صحبت کنم مرلين از سکه استفاده میکنه برگزاری مراسم و تقویت تولید امتیاز زیادی . همین الان یک ع از مرلين مونرو دیدم، که گونی پوشیده. در توضیحاتش نوشته: in 1951, marilyn monroe's film studio wanted to prove that she would look good even in a potato sack dress.
این می تواند نماد تمام آن کاری باشد که با انسان د.
http://www.uploadax.com/images/81128286341058666190.jpg سلام دوست عزیزم دختر دپیست بودنت مبارک http://www.uploadax.com/images/43940799329911864087.gifhttp://www.uploadax.com/images/94734827456157556794.gifhttp://www.uploadax.com/images/28522069561231028079.gifhttp://www.uploadax.com/images/24994027476738307851.gifhttp://www.uploadax.com/images/10810320362461383992.gifhttp://www.uploadax.com/images/84557269291115070064.gifhttp://www.uploadax.com/images/58532553502183591878.gifhttp://www.uploadax.com/images/81535726485062235558.gifhttp://www.uploadax.com/images/54497241864925692864.gifhttp://www.uploadax.com/images/30259007505182056721.jpghttp://www.uploadax.com/images/07376221703739644856.gifparmida manson
http://www.astroupload.com/uploads/13629894523.png پارمیدا جون امیدوارم از جایزت خوشت بیاد من تو جایزت تمام ع های جانی و مرلين منسونو جمع یه جا برات گذاشتم به علاوه یه می زیبا که مربوط به مرلينه و خودم درستش ، راستش یه اعتراف م منم بخاطر دوستی جانی با مرلين تازگی ها از مرلين خوشم اومده و یه کنسرتش رو خیلی قشنگ بود خیلی دوستت دارم عزیزم بابت همه لطفتت ازت ممنونم این شما و اینم ع های جانی و مرلين دو دوست فابریک 15 ساله tim burton johnny depp фото тима бертона и джонни деппа tim burton johnny depp фото тима бертона и джонни деппа tim burton johnny depp фото тима бертона и джонни деппа http://www.uploadax.com/images/36933320998344937113.jpg tim burton johnny depp фото тима бертона и джонни деппа tim burton johnny depp фото тима бертона и джонни деппа tim burton johnny depp фото тима бертона и джонни деппа tim burton johnny depp фото тима бертона и джонни деппа tim burton johnny depp фото тима бертона и джонни деппа tim burton johnny depp фото тима бертона и джонни деппа tim burton johnny depp фото тима бертона и джонни деппа tim burton johnny depp фото тима бертона и джонни деппа tim burton johnny depp фото тима бертона и джонни деппа tim burton johnny depp фото тима бертона и джонни деппа tim burton johnny depp фото тима бертона и джонни деппа tim burton johnny depp фото тима бертона и джонни деппа لینک می پارمیدا جون http://uplod.ir/mufdwp0p9a5o/johnny_and_merlin.mp4
بزودی جایزه بخش خاطرات من هم گذاشته میشه نگران نباشید دوستای گلم همتونو دوس دارم و امیدوارم همتون زودتر برنده بشید منم بتونم جبران کنم از آجی پریا هم تقاضا دارم جایزه خودشو مشخص کنه فدای همتون بای دوستتون دارم تا ابد!(به قول مرتضی) هر وقت دلتون تنگ شد برید کامنتای پستای قبلو بخونید! چقد خاطره باهم داشتیم!من تو خونه اسم شما و بردلین فنپیجم از دهنم نمیوفتاد. تموم فکرم این بود که چه ع ایی بذارم که شما بیشتر خوشتون بیاد. چه جوری قالب بذارم که ع ا توش جا بشه نزنه بیرون.چقد کد نوشتم! چقد خودم کد اختراع !چقد ع آپلود !هی یادش بخیر... بیشتری. مرگ در دنیای مشاهیر اگرچه ماهیتا متفاوت با دنیای انسان های معمولی نیست، اما از حیث حواشی و بازتاب ها، همیشه با آنچه همه ما از مرگ و سوگواری در ذهن داریم، متفاوت است. تصویر مرگ چهره ها در آن سوی مرزها در پرونده مربوط به مرگ ناگهانی چهره ها بد ندیدیم به چند مرگ غیرمنتظره در میان مشاهیر غیرایرانی بپردازیم، در با های مقابل تنها به چند مورد از این دست پرداخته ایم، البته بی تردید افراد دیگری نیز می توانند جزو این فهرست باشند. ادامه مطلب مریلین مونرو ” هن یشه جوان و زیبا روی یی یک وقتی نامه ای نوشت به ” البرت انیشتین ” فیزیکدان بزرگ قرن. متن این نامه به این شکل بود: فکرش را که اگر ازدواج کنیم بچه ها یمان با زیبایی من و هوش و نبوغ تو چه م ی می شوند ! آقای ” انیشتین ” هم طی نامه ای به مرلين مونرو نوشت : ممنون از این همه لطف و دست و دلبازی خانم . واقعا هم که چه غوغایی می شود ! ولی این یک روی سکه است . فکرش را ید که اگر قضیه بر ع شود چه رسوایی بزرگی بر پا می شود . مریلین مونرو و پارادو های زندگی عاشقانه اش... این پارادو بزرگ زندگی مریلین مونرو بود:

    اگر مردی را دیوانه وار دوست داشت، آن مرد مریلین را دوستش نمی‌داشت و اگر مردی مونرو را می‌پرستید، مریلین علاقه‌ای به او نداشت.  گریس مکی، فردی که حق حضانت مریلین را برعهده داشت، پیشنهاد ازدواج او با جیم دوگرتی را داد. مرلين ۱۶ ساله بود و جیم تازه از دبیرستان فارغ‌ حصیل و بازیکن فوتبال در دبیرستان بود. در دوران جنگ و پس از آن ازدواج افراد جوان پس از دبیرستان بسیار رایج بود. آنان در ۱۹۴۲ ازدواج د و زمانی که جیم به برای جنگ فراخوانده شد، مریلین به شغل مدل عکاسی روی آورد. در سال ۱۹۴۶ زمانی که آنها از هم طلاق گرفتند، مونرو تبدیل به مدل عکاسی معروفی شده بود که تصاویرش در همه مجلات کشور خودنمایی می‌کرد. مریلین مونرو و پارادو های زندگی عاشقانه اش... این پارادو بزرگ زندگی مریلین مونرو بود:

    اگر مردی را دیوانه وار دوست داشت، آن مرد مریلین را دوستش نمی‌داشت و اگر مردی مونرو را می‌پرستید، مریلین علاقه‌ای به او نداشت.  گریس مکی، فردی که حق حضانت مریلین را برعهده داشت، پیشنهاد ازدواج او با جیم دوگرتی را داد. مرلين ۱۶ ساله بود و جیم تازه از دبیرستان فارغ‌ حصیل و بازیکن فوتبال در دبیرستان بود. در دوران جنگ و پس از آن ازدواج افراد جوان پس از دبیرستان بسیار رایج بود. آنان در ۱۹۴۲ ازدواج د و زمانی که جیم به برای جنگ فراخوانده شد، مریلین به شغل مدل عکاسی روی آورد. در سال ۱۹۴۶ زمانی که آنها از هم طلاق گرفتند، مونرو تبدیل به مدل عکاسی معروفی شده بود که تصاویرش در همه مجلات کشور خودنمایی می‌کرد. مریلین مونرو و پارادو های زندگی عاشقانه اش... این پارادو بزرگ زندگی مریلین مونرو بود:

    اگر مردی را دیوانه وار دوست داشت، آن مرد مریلین را دوستش نمی‌داشت و اگر مردی مونرو را می‌پرستید، مریلین علاقه‌ای به او نداشت.  گریس مکی، فردی که حق حضانت مریلین را برعهده داشت، پیشنهاد ازدواج او با جیم دوگرتی را داد. مرلين ۱۶ ساله بود و جیم تازه از دبیرستان فارغ‌ حصیل و بازیکن فوتبال در دبیرستان بود. در دوران جنگ و پس از آن ازدواج افراد جوان پس از دبیرستان بسیار رایج بود. آنان در ۱۹۴۲ ازدواج د و زمانی که جیم به برای جنگ فراخوانده شد، مریلین به شغل مدل عکاسی روی آورد. در سال ۱۹۴۶ زمانی که آنها از هم طلاق گرفتند، مونرو تبدیل به مدل عکاسی معروفی شده بود که تصاویرش در همه مجلات کشور خودنمایی می‌کرد. مریلین مونرو و آرتور میلرمریلین مونرو و جیم دوگرتی مریلین مونرو و جیم دوگرتی مریلین مونرو و جیم دوگرتی مریلین مونرو و جیم دوگرتی مریلین مونرو و جیم دوگرتی مریلین مونرو و جیم دوگرتی یکی از علل ازدواج مریلین با جو دی ماجیو، قهرمان بیسبال در سال ۱۹۵۴ ع ‌های ‌ای بود که او را بسیار نامطمئن از وضعیت خویش کرد و می‌توانست به ا اج او از استودیوی فا بینجامد. جو قهرمان بیسبال، مردی مهربان اما خشن بود که خود را مالک مریلین می‌دانست. زندگی آنان پر از تنش بود و دوران این ازدواج بیش از ۹ ماه طول نکشید. مریلین مونرو و جو دی ماجیو مریلین مونرو و جو دی ماجیو مریلین مونرو و جو دی ماجیو مریلین مونرو و جو دی ماجیو مریلین مونرو و جو دی ماجیو مریلین مونرو و جو دی ماجیو مریلین مونرو و جو دی ماجیو مریلین مونرو و جو دی ماجیو مریلین مونرو و جو دی ماجیو مریلین مونرو و جو دی ماجیو مریلین مونرو و جو دی ماجیو مریلین مونرو و جو دی ماجیو مریلین مونرو و جو دی ماجیو مریلین مونرو و جو دی ماجیو مریلین مونرو و جو دی ماجیو مریلین مونرو و جو دی ماجیو در سال ۱۹۵۵ ازدواج آرتور میلر نمایش نامه نویس برجسته یی با مریلین رخ داد. زندگی آنان ۵ سال بطول انجامید، او سه بار مجبور به سقط جنین شد. این موضوع تأثیرات روحی اسف باری روی مریلین گذاشت و به قرص‌هایی که پزشک تجویز می‌کرد اعتیاد پیدا کرده بود. آرتور میلر نویسنده نیز آدم سختی بود و در سر صحنه برداری دخ می‌کرد و به کارگردان می‌گفت که مثلاً بخشی از نامه را که مربوط به مریلین است، باید تغییر دهند. مریلین مونرو و آرتور میلر مریلین مونرو و آرتور میلر مریلین مونرو و آرتور میلر مریلین مونرو و آرتور میلر مریلین مونرو و آرتور میلر مریلین مونرو و آرتور میلر marilyn-monroes-arthour-miller-(3).jpg مریلین مونرو و آرتور میلر مریلین مونرو و آرتور میلر مریلین مونرو و آرتور میلر marilyn-monroes-arthour-miller-(5).jpg مریلین مونرو و آرتور میلر marilyn-monroes-arthour-miller-(6).jpg مریلین مونرو و آرتور میلر marilyn-monroes-arthour-miller-(7).jpg مریلین مونرو و آرتور میلر marilyn-monroes-arthour-miller-(12).jpg مریلین مونرو و آرتور میلر مریلین مونرو و آرتور میلر مریلین مونرو و آرتور میلر marilyn-monroes-arthour-miller-(9).jpg مریلین مونرو و آرتور میلر مریلین مونرو و آرتور میلر مریلین مونرو و آرتور میلر مریلین مونرو و آرتور میلر مریلین مونرو و آرتور میلر      از صبح تا حالا، به زور منو بیدار کرده، به مثابه یابو علفی ازم کار کشیده! یعنی بگم یابو علفی کم لطفی حتّی.
مبل جابه جا کن... اینو ببر انباری... فلان چیز رو بیار... بالکن رو بشور... دستمال بکش... خونه جارو کن... پارکت به این زیادی رو طی بکش... تلویزیون رو درست کن... رخت پهن کن... برو ید... سالاد درست کن... سیب زمینی پوست ... یعنی من عرق کار قبل. اثرهای هنری با پارچه پوشاک جینهنرمند بریتانیایی ایان بری شیوه و تکنیک منحصر به فردی برای ساخت اثرهای هنری دارد.او تنها از پارچه پوشاک جین برای خلق آثار شگفت انگیز و خیره کننده خود استفاده کرده است.به گزارش نیک صالحی اثرهای هنری ایان بری شبیه تابلوهای نقاشی می ماند که از در هم تنیدنصدها پارچه جین در سایه رنگ های متفاوت آبی شکل گرفت. سریال پیکان-arrow- شاینانیوز
شاینانیوز- سریال پیکان (به انگلیسی: arrow) نام یک سریال تلویزیونی یی است که توسط گرگ برلانتی، مارک گوگنهایم و اندرو کریسبرگ ساخته شده است. داستان آن بر پایه شخصیت گرین ارو در کمیک های شرکت دی سی کامی می باشد. پخش این سریال در ۱۰ اکتبر ۲۰۱۲ از شبکه سی دابلیو آغاز شد و پخش جهانی آن نیز در اوا سال ۲۰۱۲ شروع گردید. داستان این سریال در مورد میلیاردر دختربازی به نام الیور کوئین (با بازی استیون امل) است که بعد از گذراندن پنج سال از زندگی اش در یک جزیره، به شهرش استارلینگ سیتی بازمی گردد و با پوشیدن لباس خاص و با استفاده از سلاح تیر و کمان به مبارزه با جرم و جنایت می پردازد. برخلاف کمیک، الیور کوئین «گرین ارو» نامیده نمی شود. در این سریال از دیگر شخصیت های دی سی کامکیس نیز استفاده شده است. شاینانیوز-سریال پیکان
شاینانیوز-سریال پیکان شاینانیوز-سریال پیکان شاینانیوز-سریال پیکان شاینانیوز-سریال پیکان شاینانیوز-سریال پیکان شاینانیوز-سریال پیکان شاینانیوز-سریال پیکان شاینانیوز-سریال پیکان شاینانیوز-سریال پیکان با وجود این که شخصیت گرین ارو در سریال اسمالویل از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ حضور داشت، تهیه کنندگان این مجموعه تصمیم گرفتند تا بازیگر جدیدی برای این کار پیدا کنند. در این سریال، در حین پخش زمان حال الیور کوئین، فلش بک هایی به داستان جزیره نیز زده می شود و به مرور روشن می شود که چه اتفاقاتی برای الیور در جزیره رخ داده است. بخش اعظمی از برداری این سریال در ونکوور و بریتیش کلمبیا انجام می شود.
پیکان نظرات متفاوتی از سوی منتقدان دریافت کرده است و پربیننده ترین سریال پنج سال اخیر شبکه سی دابلیو نیز بوده است. فصل اول این سریال به صورت میانگین ۳٫۶۸ میلیون بیننده داشت و موفق به ب ۳ جایزه نیز گردید.
در ۱۳ فوریه ۲۰۱۴، پیکان برای فصل سوم هم تمدید شد.

داستان در مورد پسر پولداری به نام اولیور کوئین (با بازی استیون امل) است که بر اثر غرق شدن قایق مسافرتی اش (که در آن پدرش نیز حضور داشت) به یک جزیره کشانده می شود. پدر وی رابرت کوئین قبل از غرق شدنش یک لیست به اولیور می دهد و می گوید ثروت خانواده ما به درستی بدست نیامده و برای پا ازی اعمال باید از افراد حاضر در این لیست انتقام گرفته شود. پس از پنج سال اولیور موفق می شود از آن جزیره خارج شود و به شهر خود استارلینگ برود. اولیور پس از بازگشت به خانه هر شب به دنبال یکی از افراد داخل لیست می رود تا انتقام های جانی و مادی پدرش را از آن ها بگیرد. پس از مدتی با جان دیگل (با بازی دیوید رامسی) آشنا می شود و او نیز به عنوان دستیار اولیور در این انتقام جویی همکاری می کند..
در فصل دوم الیور دفترچه ی پدرش را کنار گذاشته و دیگر به عنوان قاتل بین مردم شناخته نمی شود. او که در زیرزمین کلاب خانوادگی برای خود دفتر سری ساخته است با همکاری فلیسیتی و دیگل ( و پس از مدتی روی و سارا ) به نجات شهر از دست ظالمان میپردازد. بازیگران بازیگران اصلی استیون امل در نفش اولیور کوئین کیتی یدی در نقش لارل لنس کانیل دونل در نقش تامی مرلين دیوید رامسی در نقش جان دیگل ویلا هلند در نقش تیا کوئین سوزانا تامپسون در نقش مویرا کوئین پال بلکتورن در نقش کارگاه کوئنتین لنس امیلی بت ریچاردز در نقش فیلیسیتی اسموک کلتون هینز در نقش روی ها ر بازیگران فرعی کالین سالمون در نقش و ر استیل بایرون مان در نقش یائو-فی آنی ایلونزه در نقش جانی دلا وگا جان بارومن در نقش مالکوم مرلين جسیکا دیگو در نقش هلنا برتینلی ال کینگستون در نقش دینا لنس جانینا انکار در نقش مک کنا هال شاینانیوز-نویسنده شیدا- عروس عادی: با اجازه بزرگترها بله (این اصولا مثل بچه آدم بله رو میگه و قال قضیه رو میکنه.) عروس لوس: بع……….له! عروس زیادی مؤدب: با اجازه پدرم، مادرم، برادرم، خواهرم، جون، جون،…، زن عمو کوچیکه، نوه شکوه، اشکان کوچولو، … ، مرحوم زن آقاجان بزرگه ، قدسی خانوم جون ، … ، … (این عروس خانوم آ هم یادش میره بگه بله واسه همین دوباره از اول شروع . مجموعه: دنیای بازیگران

بازیگر محبوب سینما و تلوزیون ایران خانم فرناز رهنما بازیگر نقش نازنین سریال ساختمان پزشکان و افسانه در سینمایی بدرقه در سال 1360 در اصفهان متولد شده و لیسانس بازیگری دارد . از های وی میتوان به های اقلیما ، بدرقه ، بعد از ظهر سگی سگی و زیر زمین اشاره نمود. فرناز رهنما با هنرنمایی در نقش نازنین در سریال ساختمان به اوج محبوبیت خود رسیده است. جدید ترین ع های فرناز رهنما : بیوگرافی و ع فرناز رهنما بازیگر ساختمان پزشکان بیوگرافی و ع فرناز رهنما بازیگر ساختمان پزشکان بیوگرافی و ع فرناز رهنما بازیگر ساختمان پزشکان بیوگرافی و ع فرناز رهنما بازیگر ساختمان پزشکان از بازیگران بیشتر بدانید پاسکاری های فرناز رهنما و بهنام تشکر جواب داد! گزارش تصویری سریال «ساختمان پزشکان» بهنام تشکر: سعی از نیما افشار فاصله بگیرم ساخته نشدن قسمت دوم سریال "ساختمان پزشکان" به خاطر مخالفت همسر یک مقام صداوسیما بود؟ 6 سریال حاشیه دار تلویزیون؛ از مرد هزار چهره تا کلاه پهلوی بازیگر زن ایرانی در نقش مرلين مونرو+تصاویر


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] یه مشکلی که خیلی اینجا باش برخورد می کنم، اینه که هیچ ، هیچ حقی برای هیچکی قائل نیست، به ریش مرلين،
تو خیابون داری تو پیاده رو راه میری، یهو میبینی یه موتوری پیچید تو پیاده رو، داره میاد طرفت، باید درری وگرنه میزنه بهت، چون داری می بینی که داره میاد، اون بزرگتره پس بزن به چاک!
یا داری راه می ری، به ۲ یا ۳ نفر می رسی که تصمیم گرفت. طنز و کاریکاتور انواع بله گفتن عروس خانم ها عروس عادی: با اجازه بزرگترها بله (این اصولا مثل بچه آدم بله رو میگه و قال قضیه رو میکنه.) عروس لوس: بع……….له! عروس زیادی مؤدب: با اجازه پدرم، مادرم، برادرم، خواهرم، جون، جون،…، زن عمو کوچیکه، نوه شکوه، اشکان کوچولو، … ، مرحوم زن آقاجان بزرگه ، قدسی خانوم جون ، … ، … (این عروس خانوم آ هم یادش میره بگه بله واسه همین دوباره از اول شروع میکنه به اجازه گرفتن … !) عروس خارج رفته: با پرمیشن گریت ترهای فمیلی … ا یس عروس خج ی: اوهوم عروس پاچه ورمالیده: به کوری چشم پدر شوهر و مادر شوهر و همه فک و فامیل این بزغاله (اشاره به داماد) آره…. ( وضعیت داماد کاملا قابل پیش بینی است.) عروس هنرمند: با اجازه تمامی اساتیدم، رخشان بنی اعتماد، مسعود کیمیایی، …، اساتید برجسته تئاتر، رفیعی، … ، مرحوم نعمت ا.. گرجی ، شیر علی قصاب هنرمند، روح پر فتوح مرحومه مغفوره مرلين مونرو، مرحوم مارلین دیتریش، مرحوم مغفور گری گوری پک و … آری می پذیرم که به پای این اتللوی خبیث بسوزم چو پروانه بر سر آتش … عروس داش مشتی: با اجزه بروب مجلی نیست من که پایه ام … عروس زیادی مؤمن و معتقد: بسم ا.. الرحمن الرحیم و به نستعین انه خیر ناصر و معین … اعوذ با… من رجیم یس و القرآن الحکیم …. الی آ …. ( و در آ ) نعم عروس فنمیست:
یعنی چی؟! چه معنی داره همش ما بگیم بله … چقدر زن باید تو سری خور باشه چرا همش از ما سؤال می پرسن ! … یه بار هم از این مجسمه بلاهت (اشاره به داماد) بپرسین … (اصولا این قوم فمنیست جنبه ندارن که بهشون احترام بذارن و یه چیزی ازشون بپرسن … فقط باید زد تو سرشون و بهشون گفت همینه که هست می خوای بخواه نمی خوای هم به درک!) انواع بله گفتن عروس خانوم ها... انواع بله گفتن عروس خانم ها(طنز) عروس عادی: با اجازه بزرگ ترها بله......(اصولا مثل بچه آدم بله رو میگه و قال قضیه رو میکنه)
عروس لوس: بع................له ادامه.......... عروس زیادی مؤدب:
با اجازه پدرم,مادرم,برادرم,خواهرم, جون, جون,زن عمو کوچیکه,نوه شکوه,.............. مرحوم زن آقاجان بزرگه ، قدسی خانوم جون ، … ، … (این عروس خانوم آ هم یادش میره بگه بله واسه همین دوباره از اول شروع میکنه به اجازه گرفتن)…! عروس خارج رفته: با پرمیشن گریت ترهای فمیلی … اُ یس عروس خج ی: اوهوم عروس قلدر: به کوری چشم پدرشوهر,مادرشوهر و همه فکو فامیل این بزغاله(اشاره به داماد)آره... (وضعیت داماد کاملا قابل پیش بینی است) عروس هنرمند: با اجازه تمامی اساتیدم، رخشان بنی اعتماد، مسعود کیمیایی، …، اساتید برجسته تاتر، رفیعی،مرحوم نعمت ا.. گرجی ، شیر علی قصاب هنرمند، روح پر فتوه مرحومه مغفوره مرلين مونرو، مرحوم مارلین دیتریش،.......آری میپذیرم.... عروس داش مشتی: با اجزه بروب مُجلی نیست من که پایه ام……. عروس فمنیست: یعنی چی؟! چه معنی داره همش ما بگیم بله … چقدر زن باید تو سری خور باشه چرا همش از ما سؤال می پرسن ! …یه بار هم از این مجسمه بلاهت (اشاره به داماد) بپرسین …
روش های حل مکعب روبیک روشهای بسیاری برای مکعب روبیک موجود است ولی برای حل سرعتی مکعب روبیک تا امروز 5 روش ابداع شده است. اولین بار خود ارنو روبیک یک راه حل برای مکعب روبیک پیدا کرد تا این که دیوید ساین مستر ریاضیدان انگلیسی اولین بار کت را برای حل مکعب روبیک نوشت و در آن ارتباط مکعب روبیک با شاخه ای از ریاضیات (نظریه گروهها) نوشت و ایشان اولین بار نام مکعب جادویی را بنام مکعب روبیک معرفی کرد .و از آن زمان نام مکعب روبیک مرسوم شد. دیوید جیونر نیز کتاب مکعب روبیک ماشین مرلين را نوشت وی در این کتاب جایگشت ها و ارتباط مکعب روبیک را با شاخه های ریاضی مورد بررسی قرار داد ،کتاب جوینر آغازی برای دیگر ریاضی دانان و علاقه مندان بود تا یافته های خود در مورد مکعب روبیک را به تحریر در آورند خصوصا در مورد پیدا الگوریتمی که بتواند مکعب روبیک را در کمترین ...

ادامه مطلب را بخوانید.استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع بلا مانع است. http://www.daneshriazi. انواع بله ی عروس خانوم ها...):
عروس لوس: بع..........له! عروس زیادی مؤدب: با اجازه پدرم، مادرم، برادرم، خواهرم، جون، جون،...، زن عمو کوچیکه، نوه شکوه، اشکان کوچولو، ... ، مرحوم زن آقاجان بزرگه ، قدسی خانوم جون ، ... ، ... (این عروس خانوم آ هم یادش میره بگه بله واسه همین دوباره از اول شروع میکنه به اجازه گرفتن)...!

عروس خارج رفته: با پرمیش. هم مغز در سرت داری، هم پا در کفش هایت! می توانی خودت را سمتِ هر راهی که دوست داری هدایت کنی. سیوس - -- --- ღ ღ ★♡★ ღ ღ --- -- - آدم ها، بیشتر از هر چیزِ دیگری نیاز دارند به ترمیم، تجدید، احیا، تصحیح و از گِرو آزاد شدن. هیچ را دور نندازید.. آندری هِپبورن - -- --- ღ ღ ★♡★ ღ ღ --- -- - ما چیزها را آن گونه که هستند نمی بینیم، آن گونه که هستیم می بینیم.. آنایس نن - -- --- ღ ღ ★♡★ ღ ღ --- -- - عشق بازی است که همیشه در آن جرزنی می کنند.. هونور دِ با اک - -- --- ღ ღ ★♡★ ღ ღ --- -- - در عشق همیشه قدری دیوانگی نهفته است.. البته قدری دمندی نیز همیشه در دیوانگی نهفته است. فریدریش نیچه - -- --- ღ ღ ★♡★ ღ ღ --- -- - دو سومِ بدن ما آب است یک سومِ آن؛ خشکی ما جزیره آفریده شدیم دور از هم .. صابر کاکایی - -- --- ღ ღ ★♡★ ღ ღ --- -- - اگر ترجیح می دهی دو چهره داشته باشی حداقل یکیش را زیبا بساز! مرلين مونرو - -- --- ღ ღ ★♡★ ღ ღ --- -- - زمانی که (توهم جاودان بودن) را از دست بدهی زندگی هم معنایش را از دست می دهد. ژان پل سارتر - -- --- ღ ღ ★♡★ ღ ღ --- -- - زندان جایی بس امن است برای ناآرامان! چه آسوده به خواب می روند جانهای جانیان زنجیری! تنها وجدان داران از وجدان در عذابند! نیچه - -- --- ღ ღ ★♡★ ღ ღ --- -- - مرد عمل وجدان ندارد؛ تنها مرد شه است که با وجدان است. گوته - -- --- ღ ღ ★♡★ ღ ღ --- -- - باید در کارها وجدان خود را راهنما قرار دهیم و همان [ راهی ] را که وجدان به ما نشان می دهد، در پیش بگیریم. رالف والدو امرسون - -- --- ღ ღ ★♡★ ღ ღ --- -- - با مصلحت دیگران ازدواج در جهنم زیستن است. آرتور شوپنهاور عروس عادی: با اجازه بزرگترها بله (این اصولا مثل بچه آدم بله رو میگه و قال قضیه رو میکنه.) عروس لوس: بع……….له! عروس زیادی مؤدب: با اجازه پدرم، مادرم، برادرم، خواهرم، جون، جون،…، زن عمو کوچیکه، نوه شکوه، اشکان کوچولو، … ، مرحوم زن آقاجان بزرگه ، قدسی خانوم جون ، … ، … (این عروس خانوم آ هم یادش میره بگه بله واسه همین دوباره از اول شروع میکنه به اجازه گرفتن … !) عروس خارج رفته: با پرمیشن گریت ترهای فمیلی … اُ یس عروس خج ی: اوهوم عروس پاچه ورمالیده: به کوری چشم پدر شوهر و مادر شوهر و همه فک و فامیل این بزغاله (اشاره به داماد) آره…. ( وضعیت داماد کاملا قابل پیش بینی است) عروس هنرمند: با اجازه تمامی اساتیدم، رخشان بنی اعتماد، مسعود کیمیایی، …، اساتید برجسته تاتر، رفیعی، … ، مرحوم نعمت ا.. گرجی ، شیر علی قصاب هنرمند، روح پر فتوه مرحومه مغفوره مرلين مونرو، مرحوم مارلین دیتریش، مرحوم مغفور گری گوری پک و … آری می پذیرم که به پای این اتللوی خبیث بسوزم چو پروانه بر سر آتش … عروس داش مشتی: با اجزه بروب مُجلی نیست من که پایه ام … عروس زیادی مؤمن و معتقد: بسم ا.. الرحمن الرحیم و به نستعین انه خیر ناصر و معین … اعوذ با… من رجیم یس و القرآن الحکیم …. الی آ …. ( و در آ ) نعم… مجموعه: دنیای بازیگران

جسیکا چاستن,بیوگرافی جسیکا چاستن,ع جسیکا چاستن  بیوگرافی جسیکا چاستن ( jessica chastain )
 جسیکا چاستین : jessica chastain
تاریخ تولد : 24 مارس 1977 در رامنتو، کالیفرنیا، ایالات متحده
مهمترین افتخارات : نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن در سال 2012 برای « خدمتکار » و...
معرفی کوتاه :
« جسیکا هووارد » با نام هنری « جسیکا چاستین » 24 مارس 1977 در شمال کالیفرنیا بدنیا آمد. او در خانواده ای از قشر متوسط جامعه همراه 4 خواهر و برادر دیگرش زندگی می کرد. مادرش آشپز غذا های گیاهی و پدرش آتش نشان بود. نه ساله بود که به علاقه مند شد و در این زمینه نیز فعالیت کرد و بعد از گرفتن دیپلم دبیرستان برای تحصیلات عالی راهی کالج شهر رامنتو شد. همین دوران بود که در تئاتر حضور یافت و نقش معروف « ژولیت » را در نمایش « رومئو و ژولیت » بازی کرد. پس از موفقیت هایی که در تئاتر های رسمی کالیفرنیا ب کرد به نیویورک رفت و در مدرسه مشهور « جولیارد » مشغول تحصیل شد. با کمک « ر ن ویلیامز » در تئاتر موفقیت و تجربه های جدیدی ب کرد و در طول چند سال کوتاهی که در این مدرسه بود تبدیل به یکی از پرکار ترین هنرجویان شد. و در نهایت در سال 2003 از جولیارد با درجه ی لیسانس هنر های زیبا فارغ حصیل گشت.
سابقه ی هنری چاستین در سینما و تلویزیون زیاد طولانی نیست. اولین نقش رسمی او سال 2004 در تلویزیون با سریال « سایه های تاریک » رقم خورد. این سریال بازسازی همان سریال قدیمی سایه های تاریکی است. چاستین پس از ایفا نقش های کوچک و بزرگ در سریال های مختلف به سینما راه یافت. سال 2008 « جولن » اولین حضور او در سینما بود. چندان هم جالب از آب در نیامد ولی بازی او با تحسین رو برو شد و چاستین توانست با این نقش آفرینی جایزه فستیوال سیاتل را دریافت کند. سال 2011 سال بی نظیری برای چاستین بود. او در نقش ها و های بسیار متفاوت و موفقی ظاهر شد و اولین نامزدی اسکارش هم با « خدمتکار » رقم خورد. « درخت زندگی » و « پناه بگیر » های هنری موفقی بودند که چاستین در آن ها حضور یافت و در اولین تجربه ی کارگردانی « رالف فاینس »، « کوریولانوس » هم بازی کرد. او هم اکنون « بی قانونی » را روی دارد و با همین بهانه این بخش به او اختصاص یافته.  جسیکا چاستن,بیوگرافی جسیکا چاستن,ع جسیکا چاستن   نکاتی که احتمالاً درباره جسیکا چاستین نمی دانید :
گیاه خوار است.
در « بسوی شگفتی » اثر جدید « ترنس مالیک » نقش داشت. البته سکانس های او بعدا از حذف شدند. این در جشنواره ونیز نمایش داده شد.
برای مدت طولانی سنش را افشا نکرده بود. و عقیده داشت که سن او به ی ربطی ندارد البته در پی انتشار مقاله های متعدد در « دیلی تلگراف » گمانه های بسیاری در باره ی سنش زده شد ولی نهایتا « گری اولدمن » مقاله ای در مجله معروف « تایم » به چاپ رساند و از این راز برداری کرد!
به عنوان جذاب ترین گیاه خوار زنده ی دنیا لقب دارد.
قبل از کارهای تلویزیونی و سینمایی در تئاتر با « فیلیپ سیمور » هم همکاری داشته.
شخصا توسط « آل پاچینو » برای « سالومه » انتخاب شده و همچنین این آل پاچینو بود که او را به ترنس مالیک پیشنهاد داد تا در « درخت زندگی » استفاده کند.
« ایزابلا هوپرت »، « تیلدا سوینتون » و « جولیان مور » از بت های بازیگریش هستند.
در لیست صد انسان پرنفوذ سال 2012 مجله تایم بود.
یک سگ معلول بنام چاپلین دارد.
تقریبا در همه ی رده بندی های مدبوط به مد و لباس و زیبایی و جذ ت حضور دارد!
زمانی هم اتاقی « میشل ویلیامز » بوده.
برای بازی در « قرض » آلمانی یاد گرفته.
اولین جرقه بازیگری در او با دیدن ی در سینما همراه با مادر بزرگش شکل گرفته بود. مادربزرگش او را در مراسم اسکار 2012 همراهی می کرد.
قرار بود در های « مرد آهنی 3 »، « دیانا » و « فراموشی » حضور بیابد ولی بعلت مداخله برنامه ی زمانی اش مجبور به رد نقش ها شد.
سریال محبوبش « انو » است.
کار روی « تار » را در عرض یک روز به اتمام رساند!
« بیمار انگلیسی » مورد علاقه اش است.
برای صداپیشگی انیمیشن « ماداگاسکار 3 » لهجه ایتالیایی یاد گرفت.
بازیگر مرد محبوبش « رالف فاینس » است.
مو های قرمزش او را متمایز از دیگر بازیگران می کند.
فامیلیش هاوارد است. در واقع او فامیلی مادرش را بعنوان اسم هنری اش انتخاب کرده.
2 برادر و 2 خواهر دارد. و یکی از برادرانش عضو است.
در جریان برداری خدمتکار برادر 12 ساله اش همراه او آمده بود تا « اما استون » را ببیند. خودش می گوید آرزو ی برادرم این بود تا با استون آشنا شود. البته همین طور هم شد. می گوید برادرش هنگام ملاقات استون آنقدر شگفت زده بود که نمی توانست سرش را بلند کند و با استون حرف بزند.
بعلت نام خانوادگی اصلی اش یعنی هوارد بعضی ها فکر می د دختر « ران هوارد » کارگردان مشهور هالیوود است.
با مادربرزگش مرلين بسیار صمیمی است. مرلين همیشه جسیکا را پشتیبانی می کند. حتی برای برداری اولین ش همراه او رفته بود.
درباره خودش می گوید:
در دوران نوجوانی و کودکی بغیر از بازیگر شدن به چیز دیگری فکر نمی .
وقتی نوجوان بودم از مدرسه فرار می و به پارک می رفتم تا کتاب های ش پیر را بخوانم. هم سن هایم هم از این کارها می د ولی نه برای خواندن داستان های ش پیر بلکه برای خوش گذرانی و عیاشی.
اگر روزی نا پیدا بشوم دوس دارم زنی بشوم که در درخت زندگی بازی می .
من چیز خاصی ندارم که بعنوان ستاره سینما شناخته بشوم. من فقط یک دختر معمولی هستم.
با سگم به پارک می روم، غذا می پزم. من دختری نیستم که مهمانی بروم. من خیلی خج ی ام.
وقتی بچه بودم دوستانم به من کله هویجی می گفتند. یادم است یک بار به همین خاطر گریه کنان به خانه آمدم.
دوست ندارم دختری باشم که وقتی وارد جایی می شود مرد ها فریاد بزنند: عجب دختری!  جسیکا چاستن,بیوگرافی جسیکا چاستن,ع جسیکا چاستن مهمترین های جسیکا چاستین:
lawless 2012
wilde salome 2011
the help 2011
the tree of life 2011
coriolanus 2011
take shelter2011
جسیکا چاستن,بیوگرافی جسیکا چاستن,ع جسیکا چاستن  محمد علیزاده منبع:moviemag.ir


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] لیلی افشار ، متولد سال 1338 در تهران ، از ده سالگی فراگیری گیتار را آغاز کرد . وی با درجه لیسانس و فوق لیسانس موسیقی در رشته نوازندگی گیتار از "کنسرواتوآر بوستون" و
"کنسرواتوآر موسیقی نیوانگلند" فارق حصیل شد و نخستین زنی در جهان بوده که موفق به اخذ درجه ا در نوازندگی گیتار شده است

خانم افشار مدتی نیز در "مرکز هنرهای تجسمی بنف" .    من که هی هر روزش رو رفتم . در واقع هر روزش یه بلایی به سرم نازل شده که به خاطرش مجبور شدم برم . :)) انتخاب واحد، گم و گور شدن نمره هام، نمره گرفتن از این و اون... چه می دونم.   یعنی باورتون نمی شه اگه براتون بنویسم واسه واحدی که برنداشتم و سر کلاساش نرفتم و حتّی امتحانش رو هم ندادم، برام نمره رد شده :)))) و ازون طرف نمره ی واحد خودم. بچه های مرلين و اوزی و آرکایویا و باقی بچه های خسته بهم می گفتن وقت مردنه باهاشون موافق شده بودم که یه مرتبه ص به گوشم رسید که منو به یه رویا دعوت می کرد اونا هاموک بودن ... یادمه نی هم یه گوشه رو یه نیمکت نشسته بود و همینطور که با استیو صحبت می کرد به من لبخند میزد منو بردن به سرزمین رویایی خودشون ... گفتن مردن تنها راه نیست اینجا یه دنیای دیگست که میتونی بدون مردن بهش وارد بشی ... اون دنیا من رو از گوری که برای خودم کنده بودم کشید بیرون به شدت جذبش شدم ... تا اینکه برخورد به آرمین و آندره و آنا و کتی و بچه های انرژیک دیگه که داشتن از اون اطراف عبور می یادم میاد آرمین اومد پیشم ... گفت برای تجربه ی یه احساس خوب حتمن نباید از این دنیا خارج بشی با من بیا تا نشونت بدم توی همین دنیا چجوری میشه لذت برد آنا رو نشونم داد... گفت بهش گوش بده تا راهنماییت کنه آنا یه فرشته بود... گفت دستمو بگیر و هرچی میگم رو خوب گوش کن و سعی کن حسش کنی... و یه راه جدید بین اون دنیای خیالی و دنیای واقعی رو نشونم داد بعد هم به کمک کتی حسی رو بهم منتقل که دنبالش بودم ... بتسی هم با اون نگاه مخصوصش تکرار می کرد "یه روز جدید" و بهم لبخند میزد... یه احساس قدرت رو تجربه می که باعث شد اون گوری که کنده بودم رو با دستای خودم پر کنم و حس کنم قدرتم لحظه به لحظه داره بیشتر میشه یه مدت بین اون دنیای زیبا و دنیای خودمون پرسه میزدم و داشتم از این حس لذت می بردم که دیدم یه نفر با یه عینک دودی خیلی جالب اومد کنارم ایستاد تمیر بود ! گفت میبینم که پتانسیل خیلی بالایی برای جذب قدرت داری روی زمین قدرت زیادی میتونی پیدا ی اما نمیدونم تا حالا فضا رو تجربه کردی یا نه؟ گفتم منظورت چیه ... و منظورشو با صدای خاصی بهم منتقل کرد ! چشمام رو بستم و غرق صدا شدم ... یادمه وقتی چشمامو باز توی فضا بودم و یه رنگین کمان قشنگ اونجا بود ! she is ana
one of those saving angels : i remember she whispered متاسفانه مرورگر شما، ق لت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب 5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آ ین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد. param name="autostart" value="false">

senseless decisions some wrong, some right parts left unspoken in the cold of the night i did not see this coming running on empty all alone you and i... are shadows a dream surreal... it seems متن موزیک لیلا سهراب ام جی و علیرضا جی جی و بهزاد لیتو • میانه تی وی     متن موزیک لیلا سهراب ام جی و علیرضا جی جی و بهزاد لیتو • میانه تی وی متن موزیک لیلا سهراب ام جی و علیرضا جی جی و بهزاد لیتو
lyrics new song by : sohrab mj ft alireza jj and behzad leito leila متن موزیک لیلا سهراب ام جی و علیرضا جی جی و بهزاد لیتو متن موزیک شنیدنی لیلا سهراب ام جی و علیرضا جی جی و بهزاد لیتو تویِ دنیا هر ی یه شکلی نون و در میاره زندگی میچرخه غصه ای نداره
تو دو روز هستی غصه ننگو عاره این همه کش کجا دیدی ها تیم تنِ لش کجا دیدی ها
نیست دَم در کجا دیدی ها چیز همه وَر کجا دیدی ها ریسک اینقدر کجا دیدی ها بیست میل فن کجا دیدی ها
یکی مثلِ من کجا دیدی ها این همه گشتی باز کجا دیدی ها کجا بودی وقتی ما تر دیم شهرو منتظر بودن همه برسونیم زهرو
اینا نَسخ میشدن با یه فکر توو این سرو آره حرفام خامِ جِی افکت رو بیت نرو سُنت شکن آنارشیستم اگه مثبتم بشم دیگه زاخار نیستم نه
داره گرم میشه بازار کم کم من بیشتر کاسبم تا آرتیستم هیچ وقت نمیخواستم بشم الگو جایی گُل سوبایی شخصی توو رل کوبایی
پیچیدست کشف یه فرمولایی که یهو صبح پا میشی و از اون پروآیی الکی کاش شیطونِ گولم نمیزد همش دنبالِ ارزم طولم نمیدم
چون یا کَش چک و حساب یا مشقه و کتاب یه لقمه نون درار یا کَشکِ تو بساب این همه کفش کجا دیدی ها تیم تنِ لش کجا دیدی ها
نیست دَم در کجا دیدی ها چیز همه وَر کجا دیدی ها ریسک اینقدر کجا دیدی ها بیست میل فن کجا دیدی ها
یکی مثلِ من کجا دیدی ها این همه گشتی باز کجا دیدی ها اینهمه کش کجا دیدی ها تیم همه لش کجا دیدی ها
همش صحبته پولِ داریم کجا میریم ما فازِ فردوسی نیستم ولی دلار کی میخواد ها ترانه لیلا سهراب ام جی و علیرضا جی جی و بهزاد لیتو بگو پِلی میشه جَکی چند بار میریزن روم آره جَکی چند بار نیست چَکی در کار ایراد الکی هر بار
میرم لِی لِی پیشِ جِی جِی پیش اِم جی مرلين جَک میشه پِلی هی میشه مِیپَک با یه عینک تور میخوای آره اِسپری واسه قیمت
خوشحالم حالی بهم دادن این دوتا کالی کندالن واسه کاری کِرم دارن آسونن آره لِم دارن بزی لی زدی توو خال همیشه سریع توو کارِه بِپا تو نری توو کادر حاشیه سریع توو کامنت
پس رو کُن سریع برام دلار پوند و فِرانکو میخوام دقیق باشه حساب رُند توو بانکو
زیاده بالا موجودی جِ سالاد و سوشیم زنگ و بالا به گوشیم نمیرم واسه کارایِ کوچیک نصفِ کارا بودیم آره لفظ برنامه ها بودیم آره لفظ پول پَله بودیم آره لفظ لاف نیا داداش بیخی باو بس
هیچ قدرتی نیس که به کَش نبازه کاری نمیکنم اگه تهش نماسه این همه کَش کجا دیدی ها تیم تنه لش کجا دیدی ها
نیستم دَم در دیدی ها سیس صد و ده کجا دیدی ها ریسک اینقدر ندیدی داش بیست میل فن ندیدی داش
یکی مث من ندیدی داش نیستی اگه مایه نریزی پاش خیلی نه کَش میره زندگیه توئم تهش گیره
تقصیره خودته که خواب می مونی یک و یک منم ولی فازِ آبلیمو نی چون توو موزیک ما داریم ماناپولی دیس میکنن فازِ پولو خوری
هی میگن که ما شُل و وِلیم بازم پولو میکشیم پَ برو بریم تو سُوری شری غُر میزنی همش بیخی بابا زندگی روونه تیکی تاکا سلامتی همه بیخیالا
همش پیگیره خبر مایی صد میلی جم فقط یه سفره
آره مونته کارلو نیس پیریویت اِم توو بُطری شیش میلی لیتر سه هزار نفر جُلومن از هر گروه سنی لیریکا رو حفظن سروده ملی
از ی مثِ ما پول نزد به جیب حالا بشینین و هی رومون نظر بدین این همه کَش کجا دیدی ها تیم تنه لش کجا دیدی ها
نیست دَم در کجا دیدی ها چیز همه ور کجا دیدی ها ریسک اینقدر ندیدی داش بیست میل فن ندیدی داش
یکی مث من ندیدی داش نیستی اگه مایه نریزی پاش این همه کَش کجا دیدی ها تیم همه لش کجا دیدی ها
همش صحبته پوله داریم کجا میریم ها فازِ فردوسی نیستم ولی دلار کی میخواد ها تو دو روز هستی غصه ننگو عاره , لالا لالا لا لا کل عمر منو شما دو سه روزی میکنه بقا چرا میخوری غم چرا شکر خدا کن ** موزیک خواننده سهراب ام جی و علیرضا جی جی و بهزاد لیتو لیلا متن موزیک لیلا سهراب ام جی و علیرضا جی جی و بهزاد لیتو از سایت بزرگ ترانه ، لطفا این مطلب رو به اشتراک بگذارید مجموعه: دکوراسیون و چیدمان

تزئینات بسیار زیبا بر دیوارهای اتاق نشیمن هنگامیکه ما می خواهیم دکوراسیون اتاق نشیمن مان را تغییر دهیم اولین چیزی که به ذهن ما خطور می کند تغییر مبلمان، اثاثیه، فرش و یا میز می باشد. آیا فکر نمی کنید که دیوارها از لحاظ متراژ فضای بیشتری را به خود اختصاص داده اند. آیا فکر نمی کنید دیوارها فضاهایی زنده هستند که قابلیت هر فکر و خلاقیتی را به شما می دهند. پس چرا سزاوار توجه نباشند؟! هنگامیکه چهره دیوار منزل شما تغییر بیابد و ظاهر جدید پیدا کند این تغییر می تواند منزل شما را دگرگون کند بدون ج بسیار زیادی که از ید مبلمان و اثاثیه متحمل می شویم. تزئینات بسیار زیبا بر دیوارهای اتاق نشیمن فکر نکنید منظور ما نصب قاب ع ی از گل های آفتاب گردان ونگوگ یا ع مونالیزا یا مرلين مونرو می باشد. منظور ما نقاشی روی دیوار است. کاری که شاید گذشتگان ما به آن توجه خاصی داشتند و ما از آن غافل شده ایم. نقاشی روی دیوار می تواند در آشپزخانه، اتاق نشیمن، اتاق خواب و یا حتی راهرو منزلتان باشد. نصب تابلو شاید بتواند چهره اتاق شما را تغییر دهد اما براستی کار شما منحصر بفرد و متفاوت می باشد؟! تزئینات بسیار زیبا بر دیوارهای اتاق نشیمن به دیوارها و فضای داخلی منزلتان بین ید. شما می توانید از هر شکل و ایده ای استفاده کنید و سعی کنید ایده هایتان را روی دیوارها نمایش دهید. تزئینات بسیار زیبا بر دیوارهای اتاق نشیمن شما می توانید به صورت مستقیم روی دیوار نقاشی کنید یا با هنر چاپ و یا با استفاده از شابلون کار کنید. ظاهر دیوار شما اهمیت دارد نه نحوه انجام آن. این کار را می توانید در هر جایی از دیوار انجام دهید. دیوارهای باریک که قابلیت نصب قاب ندارند و یا در پشت کاناپه و حتی دیوارهای بسیار بزرگ که قابلیت نصب چندین قاب بزرگ را دارند. تزئینات بسیار زیبا بر دیوارهای اتاق نشیمن ما در این مطلب چندین ایده و طرح برای دیوارهای اتاق نشیمن به شما نشان می دهیم. این طرح ها می تواند راه حل فوق العاده ای برای تغییر در ظاهر منزل شما باشد. تزئینات بسیار زیبا بر دیوارهای اتاق نشیمن دیوار این اتاق نشیمن با طرحی زیبا از نی زار تزئین شده که برگرفته از نقاشی های چینی می باشد. این طرح زیبای گرافیکی اتاقهایی را که سقف کوتاه دارند، را بلندتر جلوه می دهد. تزئینات بسیار زیبا بر دیوارهای اتاق نشیمن طرح گرافیکی گلدار روی دیوار ، رنگ ساده و خنثی دیوار را از سادگی در آورده است این رنگ تیره بدون این طرح خسته کننده خواهد بود. تزئینات بسیار زیبا بر دیوارهای اتاق نشیمن رنگ سبز طرح برگی با رنگ ن های روی مبل هماهنگ است و این باعث می شود چشم در فضا بچرخد و روی یک نقطه خاص متمرکز نشود. تزئینات بسیار زیبا بر دیوارهای اتاق نشیمن شاخه درخت از زیر کتابخانه خارج شده و برگ های خود را به روی زمین می ریزد، این طرح جالب و منحصر به فرد زیبایی اتاق را چندین برابر کرده است. تزئینات بسیار زیبا بر دیوارهای اتاق نشیمن طرح زیبای گرافیک درخت روی حباب لوسر هم تکرار شده است، رنگ زنده قرمز با طرح منحصر به فرد یک درخت جذابتر به نظر می رسد. دکوراسیون ایده آل خود را بسازید اصول دکوراسیون دکوراسیون در آپارتمان اتاق هایتان را رنگ کنید! ایده برای رنگ آمیزی یک میزپاتختی ناتمام! ایده های جالب برای دکوراسیون اتاق نشیمن! تزیین منزل با رنگ بنفش !
سلفی رضا قوچان نژاد و همسرش سروین بیات در لندن
قانون هایو گواهینامه ب 1+ع مجموعه: دنیای بازیگران

بازیگران سینمای ایران مادران هنرمندی که فرزندانشان را به سینما آوردند + تصاویر
در کنار بازیگرانی که نقش مادر را در سینما بازی کرده و می کنند، سینماگرانی هم هستند که فرزندانشان در حوزه های مختلف سینما فعالیت دارند و بسیاری از آنها به واسطه فعالیت هنری مادرشان وارد حرفه شان شده اند.
پگاه آهنگرانی، باران کوثری، لیلا حاتمی، غزل شاکری، آتیلا پسیانی، شهاب رضویان، ثریا قاسمی، نورا هاشمی، مهراوه و ملیکا شریفی نیا، رفیع پیتزو کیومرث پوراحمد از جمله سینماگرانی هستند که مادرشان نیز فعالیت هنری داشته یا دارند.
پگاه آهنگرانی بازیگر سینما که در جشنواره گذشته فجر برای «دربند» بازیگر برگزیده شد، فرزند منیژه حکمت تهیه کننده و کارگردان سینما و جمشید آهنگرانی کارگردان و طراح صحنه سینمای ایران است. بازیگران سینمای ایران پگاه آهنگرانی باران کوثری دیگر بازیگر جوان سینما هم فرزند رخشان بنی اعتماد کارگردان سینما و جهانگیر کوثری از تهیه کنندگان سینماست که از کودکی فعالیت بازیگری اش را آغاز کرده است. بازیگران سینمای ایران باران کوثری لیلا حاتمی بازیگر مطرح سینمای ایران نیز فرزند زهرا حاتمی (زری خوشکام) بازیگر قدیمی سینمای ایران و همچنین زنده یاد علی حاتمی ساز نامی سینمای ایران است. بازیگران سینمای ایران لیلا حاتمی غزل شاکری بازیگرسینما نیز که فعالیتش را با «گلنار» از سنین کودکی آغاز کرد و سال گذشته نیز «آیینه های روبرو» را در حال اکران داشت فرزند فرشته طائ ور تهیه کننده باسابقه سینما است.
آتیلا پسیانی هم از بازیگرانی است که فعالیتش را سال های بسیار دور با مجموعه تلویزیونی «محله بروبیا» آغاز کرده و امروز حضور فعالی در سینما دارد. او فرزند زنده یاد جمیله شیخی بازیگر پیش وت سینما است.
آتیلا پسیانی همچنین خودش به عنوان پدر، دو فرزندش ستاره و خسرو پسیانی را به تئاتر و سینما آورده است. بازیگران سینمای ایران آتیلا پسیانی شهاب رضویان کارگردان سینما از معدود سینماگرانی است که مادرش رابعه مدنی از طریق او وارد دنیای بازیگری شده و «بوسیدن روی ماه» از آ ین فعالیت های او محسوب می شود.
کیومرث پوراحمد دیگر کارگردان سینما نیز چنین وضعیتی دارد و مادرش زنده یاد پروین دخت یزدانیان را سال ها پیش با مجموعه «قصه های مجید» وارد دنیای بازیگری کرد که این فعالیت تا سال ها پیش ادامه داشت.
ثریا قاسمی از بازیگران سینما، فرزند زنده یاد حمیده خیرآبادی رکوردار بازیگری در سینمای ایران است که در سنین نوجوانی وارد فعالیت هنری شده است. بازیگران سینمای ایران ثریا قاسمی نورا هاشمی که بازی در های «جیب بر خیابان جنوبی»، «عروس افغان» و «حوالی اتوبان» را در کارنامه اش دارد فرزند گلاب آدینه و مهدی هاشمی دو بازیگر موفق سینما است.
مهراوه و ملیکا شریفی نیا نیز که از بچگی فعالیت بازیگری را آغاز کرده اند فرزندان آزیتا حاجیان و محمدرضا شریفی نیا از بازیگران سینما هستند. بازیگران سینمای ایران مهراوه شریفی نیا رفیع پیتزهم که به عنوان کارگردان در خارج از کشور فعالیت دارد و دو «زمستان است» و «شکارچی» را در ایران ساخته است، فرزند ملک جهان خزاعی طرح صحنه باسابقه سینمای ایران است.
از رقیه چهره آزاد و پروین سلیمانی نیز دو یادگار در سینمای ایران مشغول به کار هستند، افسانه چهره آزاد و ماه چهره خلیلی که به ترتیب نوه این دوبازیگر فقید سینما هستند.
منبع: isna.ir از بازیگران بیشتر بدانید خبرهای جدید از 4 ستاره سینما دادستانی تهران بازداشت «پگاه آهنگرانی» را تایید کرد اکران تازه سینماها با جابه جایی دو + ع بازیگرانی که خواننده هم شدند + ع رهنما: مرلين مونرو سبک سر بود، اما احمق نبود / بازیگری که در نقش ستاره هالیوود روی صحنه می رود سلحشور حرفش را اصلاح کرد!


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
مشخصات کتاب :
نام کتاب: چرا عاشق می شویم
نویسنده: هلن فیشر
ترجمه: سهیل سُمّی
انتشارات: ققنوس
تعداد صفحات: ۳۴۷

چرا عاشق می شویم – ماهیت و فرایند عشق رمانتیک – اثری از هلن فیشر، انسان شناس برجسته است. هلن فیشر قصد دارد در کتاب به این سوال به ظاهر بی پاسخ جواب بدهد که:
عشق چیست؟
در قسمتی از پشت جلد این کتاب آمده. اختصاصی از رزفایل اسکیت و داوری اسکیت با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 13 تاریخچه اسکیت :اسکیت امروزه یکی ازورزشهای مهیجی است که تاریخچه ی آن بر می گرددبه دهه 1700 میلادی که توسط یک نفربه نام ژوزف مرلين ابداع شد که این ورزش را ابتدا به روی یخ آغاز کرده بود و در نظرداشت راهی هم . اختصاصی از فایل هلپ تحقیق در مورد اسکیت و داوری 13 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 13 تاریخچه اسکیت :اسکیت امروزه یکی ازورزشهای مهیجی است که تاریخچه ی آن بر می گرددبه دهه 1700 میلادی که توسط یک نفربه نام ژوزف مرلين ابداع شد که این ورزش را ابتدا به روی یخ آغاز کرده بود و در نظر. اِما شارلوت دوئر واتسون (به انگلیسی: emma charlotte duerre watson) (متولد ۱۵ آوریل ۱۹۹۰)؛ بازیگر و مانکن انگلیسی متولد فرانسه است. او با بازی در نقش هرمیون گرنجر در مجموعه های هری پاتر به شهرت رسید. او در حالی این نقش را بازی کرد که تنها ۹ سال داشت و قبل از آن، فقط در نمایشنامه های مدرسه اش به اجرا پرداخته بود. او از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ در تمام های هری پ. برند عطر ادکلن chanel–شنل-چنل اص ا یک کمپانی عطر و ادکلن فرانسوی است. این تولید کننده ی عطر و ادکلن تا کنون بیش از 64 عدد عطر و ادکلن با برند شنل   chanel  وارد بازار عطر و ادکلن نموده است .کمپانی شنل  chanel از سال 1909 شروع به کار نموده  و از سال 1921 وارد  بازار عطر و ادکلن شده است . عطر و ادکلن ه. خلیج ماریناخلیج ماریناخلیج مارینا در سنگاپور دستخوش تغییرات اساسی و زیادی شده است. زمانی این خلیج فقط مکانی آرام در ورودی رودخانه ی سنگاپور بود اما در حال حاضر به جایی دیدنی تبدیل شده است و نشان از جذ ت های یکی از لو ترین مقاصد گردشگری جهان دارد. منطقه ی مالی، اسکله ی کلارک و منطقه ی شهری به سمت شمال، همگی در خلیج مارینا یک نقطه ی تلاقی دارند؛ در این منطقه بهترین و مشهورترین هتل ها، آسمان اش ها و جاذبه های سنگاپور قرار دارد. تفرجگاه ساحلی خلیج مارینا نیز جزو آن دسته مکان هایی است که نباید از دست داد، چون در آنجا تفریحات زیادی وجود دارد که می توان شما را سرگرم کند.  اسکله ی کلارک (clarke quay)اسکله کلرک سنگاپورزندگی و تفریحات شبانه در اسکله ی کلارک باعث شهرت آن شده است. چراغ های خیره کننده و مردمان خوش برخورد اولین چیزهایی است که در بازدید از این منطقه شما را به خود جذب می کند. مرکز تجارت سنگاپور در اسکله ی کلارک واقع شده و امروز به مکانی پر از رستوران ها، کافه ها و مراکز ید و تفرجگاه های مختلف تبدیل شده است. استودیو یونیورسال سنگاپور (universal studios singapore)استودیو یونیورسال سنگاپوراستودیو یونیورسال سنگاپور در سال ۲۰۱۰ افتتاح شده است که در آن ۷ بخش وجود دارد و هر کدام حال وهوای یک مطرح را به وجود آورده است. این پارک بخشی از توسعه ی اقامتگاه های تفریحی جهان  با هزینه ی ۴/۵ میلیارد دلاری است. از هالیوود شروع کنید؛ با قدم زدن در بلوار هالیوود گویی در قدم برمی دارید نه در یک کشور آسیایی. اینجا بخش اصلی مرکز ید این پارک است. نیویورک هم بر اساس شهر نیویورک ساخته شده است و می توانید با ستاره های سینما مانند چارلی چاپلین و مرلين مونرو ع داشته باشید. در ادامه به شهر علمی-تخیلی بروید که آنجا هم می توانید بلندترین سرسره های پیچ در پیچ جهان را ببینید. پس از آن به مصر باستان بروید که آنجا با دو مجسمه ی نگهبان عظیم الجثه مواجه می شوید. جو این مکان واقعا شبیه مصر باستان است و می توانید تجربه ی بودن در «انتقام مومیایی» را به دست آورید. این مکان برای بزرگسالان بسیار مناسب است اما شاید جای خوبی برای ک ن شما نباشد. باغ های خلیجباغ های خلیج سنگاپورباغ های خلیج پارک بزرگ، رنگارنگ و فانتزی در منطقه ی خلیج سنگاپور است. ساختار این درختان بسیار بزرگ و مشهور راهروهای هوایی دارد که امکان قدم زدن روی این باغ ها و گلخانه های صدفی شکل بزرگ را فراهم کرده و آب وهوای آن خنک است و صدها درخت و گیاه برای کشف دارد؛ تمامی این عوامل دست در دست هم داده اند تا این مکان به مقصدی سرگرم کننده برای ک ن و بزرگسالان تبدیل کنند.بالاترین قسمت تفرجگاه ساحلی خلیج مارینا بهترین مکان برای دیدن بزرگی و عظمت باغ های خلیج است که دقیقا روبه روی پارک قرار دارد. برای رسیدن به اینجا می توانید هم از راهروهای س وشیده از هتل عبور کنید که چشم اندازی مرتفع از باغ ها را به شما می دهد یا می توانید از تفرجگاه کنار رودخانه به داخل پارک بیایید. گشت زدن کنار پارک هزینه ای برای شما نخواهد داشت اما اگر بخواهید داخل شوید یا در میان درختان عظیم الجثه قدم بزنید، باید هزینه ای را پرداخت کنید. منطقه ی اصلی پارک از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب باز است. هتل راف هتل رافل سنگاپور این هتل مجلل که به سبک دوران مستعمراتی ساخته شده است، قدمتی طولانی به سال ۱۸۸۷ میلادی دارد و به یکی از مهم ترین دیدنی های سنگاپور تبدیل شده است. از میهمانان مشهور این هتل می توان به الیزابت تیلور، ملکه الیزابت دوم و مایکل ج ون اشاره کرد. هتل راف ۱۰۳ سوئیت، ۱۸ رستوران برجسته و ۴۰ بوتیک و مغازه دارد. این هتل و رستوران هایش بیش از ۱۰۰ سال سابقه دارند و برای گذراندن اوقاتی خوش، می توانید سری به آن بزنید. محله چینی هامحله چینی ها سنگاپورمحله ی چینی ها با خانه های رنگارنگی که مغازه هم هستند و جاذبه های تاریخی انگشت شماری که دارد، به مکانی لذت بخش برای قدم زدن و گشت وگذار تبدیل شده است. این محله به ۴ بخش اصلی تقسیم می شود اما مرکز فعالیت ها در خیابان اسمیت و پاگار متمرکز است. مغازه های قدیمی و مکان هایی برای عبادت این قوم از عوامل جذب گردشگر به این محله ی زیبا است. از معابد محله ی چینی ها می توان به هویکن قدیمی و هوک کنگ اشاره کرد. در اینجا می توانید ترکیبی از هر نوع هتل را هم بی د، از مسافرخانه گرفته تا هتل پنج ستاره ی لو . هند کوچک (little india)هند کوچک سنگاپورهند کوچک مرکز زندگی جامعه ی هندی ها در سنگاپور است و بازدید از این محله ی پرجنب وجوش می تواند برای شما خاطره ی خوبی به جا بگذارد. در عبور از این محله خانه ها و مغازه های رنگارنگی را می بینید که در دو طرف خیابان کشیده شده اند، های عبادت کنندگان را از معابد و مساجد می شنوید و رایحه ی خوش غذاهای تند هندی به مشامتان می رسد. رنگ، لبخند و عطر خوش که در سراسر این محله لحظه به لحظه جریان دارد، اینجا را به یکی از پربازدیدترین مکان های سنگاپور تبدیل کرده است. اگر دوست دارید خودتان به هند کوچک بروید، مستقیم به خیابان سرانگون (serangoon) بروید که در شمال شرقی منطقه ی مالی و تجارت سنگاپور قرار دارد و از ایستگاه های farrar park و هند کوچک می توانید به راحتی به این محله بیایید. همچنین در هند کوچک می توانید هتل های خوب با قیمت های بسیار مناسب پیدا کنید.  و من الآن در ح آور دوز به سر می برم.تازه محمّد تقی بهار رو کشف .امروز صبح.احساس حماقت محض می کنم که تا الآن شعر هاش رو نخونده بودم.حس می کنم خیلی ابله و بی دانش و از دنیا بی خبر و مصداق بارز یک کبک سر در برف بودم.نمی تونم از پای تبلت بلند شم حتّی. جادو شدم. زندگیم دو شقّه شد به سرعت. قبل از خوندن شعر های بهار، و بعد از خوندن شعر های بهار.ترس گذر از زمان اومده سراغم.اینکه زمان بگذره و بمیرم و این همه آدم ها و اطّلاعات کشف نشده برام مونده باشن.همین الآن احساس دلسردی هم به ملغمه ی احساس های لحظه ایم اضافه شد.دلسردم، حس می کنم زمانم خیلی کمه. حس می کنم همه چی رو دور تنده. هول برم داشته.حس می کنم اطّلاعات خیلی زیادن. عمرم خیلی کمه برای دسترسی بهشون. خودم رو خوار... خفیف... حقیر... بی ارزش... و ناتوان می بینم.از هیجان  لنگ سربازه رو ش تم. یه سربازه، از ایزوفاگوس قرضش گرفتم. صبح ها به ریخت هم خیره می شیم. صامت.آقا سربازه، ببخشید. حالا لنگت رو چه جوری درست کنیم؟ ایزوفاگوس می کشمون ک. اه.

ده سال به یک مدرسه گفتیم و شنفتیمتا روز ن یم،و امروز بدیدیم که آن جمله معماستاز ماست که بر ماست!
گوییم که بیدار شدیم، این چه خیالست؟بیداری ما چیست؟بیداری طفلی ست که محتاج به لالاستاز ماست که بر ماست...!

یا مرلين، آدم چهار ستون بدنش می لرزه اینا رو می خونه. چه قدر خفن آخه؟با خودم فکر می کنم، جدّی چرا تو شبکه های اجتماعی هیچ چیزی به غیر از شعر قیصر امین پور پیدا نمی شه درباره ی شروع مدرسه ها؟همه ش باز آمد بوی ماه مدرسه؟ همه ش همون آهنگ تکراری؟ماه مدرسه هم خسته شد خودش از این تکرّر.که تازه بعد این همه تکرار باز هم از هر ده نفر یک نفر هم پیدا نشه عمق کلام قیصر رو بفهمه؟
ما کوریم واقعا؟ نمی بینیم؟ چی می شه که اطّلاعات حیف و میل می شن اینجوری؟هیشکی تا الآن زحمت نداده این اشعار بهار رو وارد یه شبکه ی مجازی کنه که مردم بخونند و لذّت ببرند؟باید از پیج حسن و قلّی و زرّی خانم مدام بشنوم که باز آمد بوی ماه مدرسه؟ باید از تو اخبارم همین شعر رو بشنوم؟ باز آمد بوی ماه مدرسه؟باید از سر صف مدرسه های اوّل مهر هم ورژن دکلمه شده ی همین بخوره به گوشم؟ باز آمد بوی ماه مدرسه؟ باید پس زمینه ی همه جا، تو گوشم باشه که باز آمد بوی ماه مدرسه؟ من خودم عاشق و چاک این شعرم. یه روز یه کتاب ادبیّات اوایل دهه ی شصتی از تو کارتن های خاک گرفته ی اتاق پرورشی مدرسه مون کش رفتم که صفحه ی اوّلش این شعر بود و از همون موقع با روحم گره خورد.  ولی ا این تکرار ح ون رو بد نمی کنه دیگه؟ چون الآن داره حال منو که به شدّت عاشق این شعر و ریتم آهنگشم رو هم، به هم می زنه! خلّاقیتتون کجا رفته آدما؟ عرضه ی سرچ دادن هم نداریم ما یعنی؟چرا بهار باید با این شعر های خفنش تا الآن واسه من گم نام می موند؟چرا معروف نشده اون قدری که لیاقت داشته؟قطعا کم کاری از ماست. تنبل تر از چیزی بودیم که انتقال بدیم شعر هاش رو. تنبل تر از چیزی هستیم که قدر فرهنگ و ادبیات ایران رو بدونیم.
شمعیم و دلی مشعله افروز و دگر هیچشب تا به سحر گریه ی جان سوز و دگر هیچ!
روزی که دلی را به نگاهی بنوازنداز عمر حساب است همان روز و دگر هیچ!
زین مدرسه هرگز مطلب علم که اینجاستلوحی سیه و چند بد آموز و دگر هیچ!
روح پدرم شاد که می گفت به فرزند مرا عشق بیاموز و دگر هیچ!
آره. من دلم تنگ شده. واسه یکتا حسّی که هر سال فقط اوّل مهر ها می اومد سراغم و دیگه نمی آد." می خوایم بریم اتاق پرورشی نوار گوش بدیم.می تونی بیای؟ چون سر گروه و ی پروژه ای!صباغی رفت برای ورزش!"
دلم برای همیناش تنگ شده. واسه همین گند کاری های مدرسه که دیگه هیچ جا مشابهش نیست. اگه این صفحه ی کتاب رو باز نمی خودم هم باورم نمی شد که یه زمانی وجود داشته  که من در برهه ای از زندگیم سر دسته ی گروهی بوده باشم برای پروژه ای. نمی دونم اون روز رفتیم حتّی به چه نواری گوش دادیم! قرآن بوده؟ شعر و ادبیات بوده؟ سرود بوده؟ بوده؟ اصلا حتّی یادم نمی آد که باهاش رفتم یا به طرف گفتم خودت تنهایی برو من می خوام به کلاس فرهنگ ی و تعلیمات دینی کوفتیم گوش فرا بدم. :))))
زمان گذشته ولی من هنوز همونم. و برای همین دلم می خواد محیط همون طوری بمونه.  ذهنم اون قدری که لازمه رشد نکرده و هر لحظه بیشتر و بیشتر از الگوی رفتاری هم سن و سال های خودم عقب می افتم. وحشت ناکه. خداوندگار. چون مغزم هنوز مغز همون بچّه دوازده سالهه هست. ورزش می خواد. هیجان می خواد. سرود خوندن می خواد. ادبیات می خواد. شعر می خواد. کل کل می خواد.  یعنی یک درصد احساس نمی کنم که احساس های الآنم با احساس های اون موقعم مو بزنن. احساس نمی کنم زمان گذشته باشه حتّی.  انگار که فقط عدد سنّم رفته باشه بالا.
تو که رسما هیچ غلطی نمی کنیم. آدم یخ می کنه. دیگه فرض کن دانشکده پزشکی هم باشی. نور علی نور. یه بار سعی تو همین اندک برنامه های فرهنگی هنری  (که در نود درصد مواقع تو های علوم پزشکی وجود نداره) با هزار تا سلام و صلوات و با این لحن که آفرین کیلگ برو جلو تو می تونی شرکت کنم. رفتم اینقدر معذبم و حرف مفت به خوردم دادن که تا یک هفته اصلا دیگه نمی تونستم برم . اینم از اون. اون جمع، هدفشون هر کوفتی بود به غیر از چیزی که تو پوسترش نوشته بودن. بعد اون دیگه نرفتم. کهیر زدم فقط. حساب کار دستم اومد که های ایران واقعا جای عملی یه سری از ایده آل های ذهنی من نیست. توی صرف علم آکادمیک چرا. میشه بهش امید هایی داشت. ولی بقیه ش... دل سرد کننده س. سطل آب یخه که از در و دیوار می ریزن روت.
این ع ه رو ب گرفتم. کتاب فرهنگ ی و تعلیمات دینی سال اوّل راهنمایی.بحث اینه که چند وقت پیش بین علما که من یکی شون باشم، اختلاف افتاده بود که زمان ما که راهنمایی بودیم اسم کتاب عقیدتی ه چی بود؟ دینی خالی بود؟ دین و زندگی بود؟ هدیه های آسمان بود؟خلاصه همه توافق داشتند که اسمش دین و زندگی بود ولی من اصرار داشتم که اسمش دینی خالی نبوده. دیروز فرصت داشتم  و گشتم کتاب دینی سال یک راهنمایی م رو پیدا . ای کاش الآن اون جمع بودن که بهشون بگم حافظه شون خیلی سریع تر از چیزی که لازمه داره ضعیف می شه. اسمش اینه: فرهنگ ی و تعلیمات دینی. شما چی؟ شما یادتون بود؟
ب داشتم کتاب جلد می گرفتم برای داداش تنبلم. باهاش یه سری معامله ها انجام دادم و قبول در ازاش کتاب جلد کنم واسه تن لش اعظم. به هر حال خودم که دیگه کتاب ندارم دلم تنگ شده واسه این کار... یعنی  دیگه حتّی زحمت نمی دم یه منبع مطالعاتی ب م. همه چی رو یا قرض می کنم از دوستام (اونم چی؟ تو هفته ی آ مونده به امتحان!!!) یا از کتاب خونه می گیرم. این قدر که از درس های الآنم تنفّر دارم و نمی خوام بعد پاس شدن واحد ها اثری ازشون بمونه تو زندگیم.
خلاصه فهمیدم که  این قدر اسم درس ها عوض شده که نگو. تعداد زیادی کتاب با عنوان جالب هم دارن که ما نداشتیم و هیچ ایده ای ندارم چی توشه.به فرهنگ ی وتعلیمات دینی می گن پیام های آسمانی. دبیرستانی اند رسما ولی از این حس و حال شاعرانه محرومشون ن . خشکش ن . که بچّه هیچ حسّی نداشته باشه این چه کوفتیه گذاشتین جلو من؟ چرا حتّی عنوان کوفتیش رو نمی فهمم؟
یه درس دارن به اسم فرهنگ و هنر.یه درس دارن به اسم کار و فنّاوری.خدای من یه درس دارن به نام تفکّر و سبک زندگی!!!!این عنوان ها بیش از حد لازم امیدوار کننده اند. آیا آموزش و پرورش ما به یغما نخواهد رفت؟ آیا بالا ه مسئولان گل و بلبل تصمیم گرفته اند  از اوّلین دور برگردان در دسترس، ماشین را بیندازند در راه  بازگشت؟
نمی دونم. ولی به هر حال دری د عزیزانم. بجنبانید. مرغا دارن یکی پس از دیگری در پ از قفس از هم پیشی می گیرند.
–۲۰۱۱: خدانگهدار لالایی اوریل لوین در کنسرت جاکارتا در حین تور «ستاره ی سیاه» نوشتار اصلی: خدانگهدار لالایی یک ماه بعد از تکمیل تور آلبوم «بهترین چیز لعنتی»، لوین در نوامبر ۲۰۰۸ در استودیوی خانگی اش همراه با "بلک استار" شروع به ضبط های نو نمود.[۵۴] برای کمک به اولین عطرش، "بلک استار"، لوین به تبلیغ کوچکی برای استفاده در تبلیغات تلویزیونی لازم داشت. "بلک استار" در هتلی در ما ی در طول تورش سروده شد. این ترانه بعداً به یک ترانه کامل تبدیل شد که رولینگ استون از آن به عنوان "یک لالایی لطیف که دارای حماسه همراه با پیانوهای همانند کلدپلی و ریشه های پروازکننده است،" یاد کرد.[۵۵] ” من همیشه چیزی مهم داشتم اما بعضی از انی که با آنها کار می کنم اصلاً برایشان اهمیت ندارد، چون آنها فقط می خواهند که چیزی بنویسند. “ —اوریل لوین، مجله اینرتینمت ویکلی[۵۴] عمل ضبط با کمترین وسایل آغاز شد، بیشتر اوقات با خواندن لوین تنها با یک گیتار و دیگر ابزارها که بعداً اضافه می شدند. اوین این فرایند را اینطور توصیف کرد: "اینطور کار را بسیار دوست دارم، واقعاً احساس می که وقتش بود که همچون کاری را انجام دهم. که همه چیز فقط درباره صدا، عملکرد، لرزش و احساس باشد." چون لوین دارای استودیویی در خانه اش بود، او قادر به ضبط در اوقات فراغت خود نیز بود. او همچنین بیشتر اوقات برای درست بیشتر قسمت های ترانه هایش از یک پیانو استفاده می کرد. "پیانو چیزی بیشتر از یک وسیله احساسی است. پیانو احساسات مرا در حالات مختلف تحریک می کند و برخلاف گیتار، مرا به سویی دیگر می کشاند."[۵۶] در ژوئیه ۲۰۰۹، نه تراک[۵۴] شامل ترانه های «خوب»[پ ۲۳]، «همه صدمه می بینند»[پ ۲۴] و «محبوب»[پ ۲۵] ضبط شدند. بیشتر ترانه ها در زمان نوجوانی لوین نوشته شده بودند. ترانه «محبوب» دومین ترانه ای بود که لوین در سن ۱۵ سالگی زمانی که در ناپانی زندگی می کرد، نوشته بود. لوین اعلام کرد که این آلبوم در مورد "زندگی" است و افزود، "برای من بسیار آسان است که ترانه ای پسرانه بسازم، اما اینکه بخواهم صادقانه در مورد چیزی که واقعاً به من نزدیک است و من در آن نقش داشته ام بنویسم، یک چیز واقعاً متفاوت است." این آلبوم قرار است بیشتر همانند سبک گذشته موسیقی لوین باشد و صداهای صوتی (آ تیک) بیشتری دارد.[۵۷] لوین در این مورد افزود، "[برای] این آلبوم، بسیار بسیار زیاد، می خواستم که بخوانم.... فقط می خواهم که سکوت را کنارم داشته باشم و ترانه های صوتی بیشتری را بخوانم."[۵۵] ” من تمام ترانه هایم را خودم می نویسم، به همین خاطر وقت بیشتری می گیرد که آنها را ضبط کنم چون باید زندگی ام را ادامه بدهم تا الهام های ترانه هایم را بگیرم. “ —اوریل لوین، بندایدز اوریل لوین[۵۸][۵۹] تاریخ انتشار اولین تک آهنگ آلبوم چندین بار به تعویق افتاد. آلبوم به صورت اصلی برای ۱۷ نوامبر ۲۰۰۹ برنامه ریزی شده بود[۵۴] اما بعداً در ژانویه ۲۰۱۰، لوین اعلام کرد که جلد آلبوم تکمیل شده و اولین تک آهنگ آلبوم در آوریل و خود آلبوم در ژوئن عرضه خواند شد.[۶۰] در مه، لوین اعلام کرد که آلبوم را بسیار جدی گرفته و به استودیو برگشته و روی آن کار بیشتری خواهد کرد. "با یک آلبوم، نمی خواهم همه را یک دفعه غافلگیر کنم.... من ضبط بسیار جدی را پیش گرفته ام و فکر می کنم کمی باید ترانه های سرگرم کننده ای را در آن بگنجانم."[۶۱] در اوت ۲۰۱۰، لوین به "استودیوی ضبط موسیقی هنسون" همراه با تهیه کننده بریتانیایی ال دا کید برگشت.[۶۲] در طول این جلسه ها، لوین به گلو درد دچار شد و انی که در اطرافش بودند باید از ماسک استفاده می د.[۵۹] علی رغم هشدار ش، او به ضبط موسیقی ادامه داد. "من در ۴۸ ساعت پیش قادر به خواندن نبودم چون اگر این کار را می ، ممکن بود به رشته های آوایی صدمه وارد شود. م به من گفت که این کار را نکنم اما امروز خواندنم."[۶۲] او افشا کرد که "کارهای جدید را امتحان کرده" و در حال "کاوش" بوده است. او همچنین بیان کرد که مواد لازم را برای دو ترانه دیگر در اختیار دارد.[۵۹] در ژانویه، در حالی که برای آلبوم جدیدش در استودیو ضبط می کرد، همکاری با دیزنی را برای طراحی لباس های آلیس در سرزمین عجایب آغاز کرد که بعداً در تیم بورتون «آلیس در سرزمین عجایب» به کار گرفته شد. او از مدیرهای خواست که اگر بتواند برای ترانه ای بنویسد. نتیجه آن ترانه آلیس[۶۰] بود که در پایان [۶۳] پخش می شود و در موسیقی متن «تقریباً آلیس» نیز قرار داده شد.[۶۴] در ۲۸ فوریه، لوین در کنسرتی واقع در المپیک ۲۰۱۰ ونکوور ترانه های «پایان خوش من» و « » را اجرا کرد.[۶۵] لوین از اینکه در این مسابقات اجرا کرده بود افتخار می کرد اما از این موضوع که نتوانست بود در بازی هاکی ایالات متحده و کانادا شرکت کند افسوس خورد. "آنها ما را به خاطر مشکلات امنیتی حبس کرده بودند و نمی توانستیم خارج شویم."[۵۶] ۲۰۱۱–تاکنون: پنجمین آلبوم استودیویی [۵۹]سه ماه بعد از انتشار خدانگهدار لالایی ، لوین اعلام کرد که کار روی آلبوم استودیویی پنجمش قبلاً آغاز شده است که تا کنون 8 ترانه برای آن نوشته شده است . آلبوم جدید کاملاً مخالف خدانگهدار لالایی است ، لوین اظهار داشت " خدانگهدار لالایی بیشتر آرام بود ؛ ولی آلبوم بعدی پاپ و دوباره شاد خواهد بود . من از قبل آهنگی دارم که میدونم قراره تک آهنگ بشه و فقط لازمه دوباره آن را رکورد کنم !" بعداً ، در ژوئیه ۲۰۱۲، لوین نام دو ترانه خود با عنوان fine و gone را فاش کرد. ترانه ها در واقع برای خدانگهدار لالایی ساخته شده بودند اما هرگز در آن آلبوم قرار نگرفتند. همچنین تایید شده که لوین با گروه سازنده the runners برای آلبوم پنجم خود کار می کند. در مارس ۲۰۱۲، لوین در استودیو با چد کروگر، یکی از اعضای گروه موسیقی nickelback است، بوده است. شایعه شده که آلبوم پنجم لوین در ۲۰۱۲ عرضه می شود، بهرحال هیچ تاریخ مشخصی توسط لوین یا کمپانی سازنده تایید نشده است. در اکتبر ۲۰۱۱ لوین در مصاحبه ای اعلام کرد که ساختن آهنگها را دوباره از ژانویه ۲۰۱۲ شروع کرده است و بعدها تایید کرد که به کمپانی ضبط کننده epic records انتقال پیدا کرده که هم اکنون توسط ال.ای.رید اداره می شود. در آوریل سال 2013 اولین تک آهنگ این آلبوم با نام "به سلامتی هرگز بزرگ نشدن" منتشر شد و لوین در مصاحبه ای تایید کرد که آلبوم او در تابستان سال 2013 منتشر خواهد شد و شامل آهنگهایی همچون hello kitty و bad است که آهنگ bad با همکاری مرلين منسون ساخته شده است. [۵۹] carlsen anand world championship 2014 round 11 مسابقه قهرمانی شطرنج جهان ۲۰۱۴ سوچی بازی ششم مگنوس کارلسن و آناند قهرمانی مگنوس کارلسن در سال ۲۰۱۴ شطرنج وبلاگ سایت ایرج روزدار یادداشتهای شطرنج تفسیر بازی شطرنج iraj roozdar chess site weblog روز خوبی بود!
اژدهای ملوس من در یک بازی حیرت آور، توانست اسباب سلطنت را در نروژ نگاه دارد و هنوز صبر کنید تا باز هم به مگنوس و آناند بازگردم و به حوادث امروز بپردازم
نکته خوب دیگر امروز این بود که بازی سرخ آبی گرم بود و چند تا گل ردوبدل شد و شاید این بازی پرهیجان بتواند بار دیگر شور و نشاط را به بازیهای فوتبال ایران بازگرداند و مردم را با ورزشگاه ها آشتی دهد و اینها موجب پیشرفت فوتبال ملی کشورمان می شود و امیدوارم همچنان شور و هیجان ورزشی در همه رشته ها به پرورش روح و جسم ک ن و نوجوانان و جوانان ایران زمین، یاری رساند
ضمنا این را اضافه کنم که بنده از زمان شاه، از زمانی که نوجوان بودم و فوتبالم خیلی خوب بود و عضو تیم منتخب نوجوانان خوزستان بودم و اگر انقلاب شکوهمند نور نشده بود، به تیم ملی فوتبال راه می یافتم، همیشه طرفدار تیمهای فوتبال شهرستانی بودم و از تیمهای تهرانی تا اندازه ای بدم می آمد زیرا مانند زالو فقط منتظر می ماندند تا مربیان و بازیکنان شهرستانی با هزار بدبختی به پرورش استعداد و بروز نبوغ خود بپردازند وسپس تیمهای پولدار و متنفذ تهرانی، فوری آنها را به تهران می بردند و بعضا به فساد نیز می کشاندند
البته در تهران نیز تیمهای بسیار خوبی مانند هما و آرارات بودند که با مدیریت فرهیخته خود، نه تنها انگل صفت نبودند بلکه به کشف و پرورش بازیکنان مستعد می پرداختند که اینک جای آنها در تهران خالی ست

به شطرنج بازگردم:
لطفا به دو تصویر متحرک زیر که از حرکات ابتدای بازی برنده دور ششم و دور یازدهم (امروز) تهیه کرده ام، توجه نمایید: carlsen anand world championship 2014 round 11 مسابقه قهرمانی شطرنج جهان ۲۰۱۴ سوچی بازی ششم مگنوس کارلسن و آناند قهرمانی مگنوس کارلسن در سال ۲۰۱۴ شطرنج وبلاگ سایت ایرج روزدار یادداشتهای شطرنج تفسیر بازی شطرنج iraj roozdar chess site weblogcarlsen anand world championship 2014 round 11 مسابقه قهرمانی شطرنج جهان ۲۰۱۴ سوچی بازی ششم مگنوس کارلسن و آناند قهرمانی مگنوس کارلسن در سال ۲۰۱۴ شطرنج وبلاگ سایت ایرج روزدار یادداشتهای شطرنج تفسیر بازی شطرنج iraj roozdar chess site weblog بازی دور ششم در سیسیلی و بازی دور یازدهم (امروز) در روی لوپز بود اما مگنوس بی توجه به فلسفه کلاسیک گشایشها، کار خود را می کند و با زیرکی به نقطه ضعف گشایشها حمله می کند و آنها را از ریخت می اندازد و حریف دانا و کتاب خوان را به وادی سرگردانی می کشاند
در چند روز اخیر، می خواندم که بسیاری از اساتید بزرگ و مفسر مقیم سوچی، مدام تکرار می د که مگنوس روش تحمیلی تعویض ها را از کرامنیک آموخته؛ یا به عبارت دیگر کرامنیک پرورانده اینگونه حرکات است. اما تحقیقات بنده در میان حدود ۲۵۰۰ بازی کرامنیک، نشان داد که اتفاقا کرامنیک همواره با مهره سیاه در مقابل این تحمیل قرار گرفته و گاهی باخته و گاهی پیروز شده و گاهی نیز مساوی کرده است. تا آنجا که من متوجه شدم گویا پیتر لکو نخستین بار اینگونه با کرامنیک بازی کرده و نیز حضرت کاسپارف کبیر نیز در سال ۲۰۰۰ که از ولادی ش ت خورد نیز چندین بار این روش را به کرامنیک تحمیل نمود
اما امروز نیز دیدم که ناتی جون ( همان حاجیه خانم روس که چند سالی ست با ایشان داستانها داشته و دارم) نوشت که با توجه به فوق تخصص کرامنیک در روی لوپز-برلین، بهتر بود که ولادی نیز کنار سویدلر می نشست و به تفسیر بازیهای سوچی می پرداخت و خلاصه من اینجوری متوجه شدم که ای بابااااااا من چقدر آدم مهمی هستم و خودم خبر ندارم! چون بنده از روز نخست و قبل از آنکه سروکله برلین مرلين پیدا شود نوشتم که اگر کرامنیک در کنار سویدلر به تفسیر بازیها می پرداخت آنگاه خود مگی و ویشی نیز میز را ترک می د و محو تفاسیر ایشان می شدند! و بدین ترتیب فکر می کنم توانستم خیلی خوب پارسی را پاس بدارم و نیز در اشاعه آن در اقصی نقاط جهان بپردازم زیرا مشخص است که همه اساتید بزرگ از همه کشورها و با همه زبانها، روزی سه بار قبل از غذا می روند پارسی یاد می گیرند تا بتوانند وبلاگ بنده را بخوانند بلکه یک چیزی یاد بگیرند و غیره و غیره و غیره و قربون آدم خودشیفته!

یک نکته که در حین بازی امروز هم مایه ترسم برای ش ت مگنوس شده بود و درعین حال تصور می که اگر مگنوس سرحال باشد می تواند این نقطه ضعف را بدل به قدرت تام نماید، نشاندن اسب خویش در f6 پس از حرکت 23.nef6 بود carlsen anand world championship 2014 round 11 مسابقه قهرمانی شطرنج جهان ۲۰۱۴ سوچی بازی ششم مگنوس کارلسن و آناند قهرمانی مگنوس کارلسن در سال ۲۰۱۴ شطرنج وبلاگ سایت ایرج روزدار یادداشتهای شطرنج تفسیر بازی شطرنج iraj roozdar chess site weblog راستش در آن زمان که بازی در حال اجرا بود و من یک نیمچه گزارش درباره آن نوشتم، می خواستم که درباره بیم و امید این حرکت بنویسم اما از ی و چون دارو خورده بودم و ضعف شدید داشتم و باید غذا می خوردم تا از حال نروم و نیز درعین حال از تساوی زودهنگام مگنوس می ترسیدم، بنابراین روی این اسب بد انگشت خاص نگذاشتم و چیزی ننوشتم اما حالا می نویسم که در آن زمان چه چیزی مایه بیم و امیدم شده بود:
نشستن اسب مگی در f6 گرچه شاید نشانه هجوم سفید به خاک سیاه بود اما بازیکنان باتجربه می دانند که این اسب خیلی زود بدل به مهره ای سوخته و "بد" می شد و مگنوس باید نیمی از حواسش را معطل این اسب می کرد
بنده در آن زمان بر این باور بودم ( چیزی که در آن زمان ننوشتم و حالا شما می توانید بفرمایید که بنده دارم کلک می زنم و اکنون پس از بازی دارم حرفهای خوب خوب تحویل می دهم!) بنده در آن زمان بر این باور بودم که مگنوس باید این اسب را خیلی زود به ستون h ببرد و سپس آن را یا با فیل سیاه تعویض کند و در چیدمان آناند حفره ایجاد کند یا آنکه این اسب را به جناح ببرد و به شاه سیاه فشار وارد سازد
خوشبختانه مگنوس با حرکت این اسب به ستون h و سپس گرفتن پیاده سیاه و تعویض این اسب بد با فیل حریف توانست خیلی نرم و شوخ، آناند را به اشتباه اندازد و تفوق پیدا کند
راستش را بگویم، الان خیلی دلخورم که چرا یک خورده قند نخوردم تا از ضعف خودم قدری جلوگیری کنم و آن ایده ای را که در سر داشتم، بنویسم تا الان نگاه چپ چپ خوانندگان را پشت کله ام حس نکنم!

به تفسیر حرکات بازی امشب نخواهم پرداخت زیرا این تا چند لحظه دیگر، بسیاری از بزرگان جهان شطرنج درباره جزییات آن خواهند نوشت و نیز این بازی زیبا، حالاحالاها در کلاسهای درس شطرنج تدریس خواهد شد و لحظه به لحظه آن موشکافی می گردد
اما می خواهم به چیز دیگری اشاره کنم که هنوز ندیده ام در داخل یا خارج، ی به این نکته بین ید: مگنوس ازین لحظه تا حدود دو سال دیگر در سال ۲۰۱۶، لازم نیست از مسابقه قهرمانی جهان در هراس باشد و بدین ترتیب حدس قریب به یقین می زنم که ما در سال ۲۰۱۵ شاهد بازیهای بسیار قوی از سوی مگنوس خواهیم بود و او دیگر سیاست استفاده از حرکات دست دوم را که در سال ۲۰۱۴ اجرا نمود تا دستش برای آناند رو نشود، به دور خواهد انداخت و تصور می کنم که مگنوس ازین لحظه تا اوایل سال ۲۰۱۶، به فکر ش ت دادن هر ابرقدرت شطرنج خواهد بود تا بتواند درجه الو خود را به مرزهای افسانه ای ارتقا دهد زیرا او اکنون از نظر روانی اشباع گردیده و فقط ارتقا درجه افسانه ای می تواند او را نماید
این تکه از نوشته بنده را در ذهن خود یادداشت نمایید و حدود ی ال دیگر قضاوت نمایید که آیا درست نوشتم یا اشتباه

چیزهای زیاد دیگری در ذهنم هست که در این شب باشکوه بنویسم اما حوصله ندارم و فقط یک نکته را بازگو می کنم و رفع زحمت می نمایم:
امروز و پس از آنکه آناند تسلیم شد و مگنوس قهرمانی خود را استمرار بخشید، آنگاه مصاحبه مطبوعاتی شروع شد و نخست آناند پاسخگو بود و عجیب اینکه همگان ازو پرسیدند که آیا ش ت امسال و سال قبل، باعث می شود که او از دنیای شطرنج خداحافظی کند و در مسابقه تعیین نامزدی برای سال ۲۰۱۶، شرکت نکند؟ و آناند خیلی قاطع جواب داد که خیررررررر!

در پایان وظیفه خود می دانم از دوستان و خوانندگان محترم که در این فاصله اندک، بنده را شرمنده محبت خود در غمگساری نمودند، سپاس بی نهایت و ش ته خود را ابراز دارم
قربان همه شما و منت پذیر ابدی هستم

داشت یادم می رفت: نیماااااااااا حالا می تونی به من و آق بخاطر پیش بینی نتیجه بازی مگنوس و آناند تبریکات خود را به صورت شرافتمندانه ابراز داری!!! البته چون من برای آناند بین ۲.۵ تا ۴.۵ درنظر گرفتم و آق قایل به ۴.۵ بود، بنابراین باید یک تبریک شل شرافتمندانه به من بگویی و یک تبریک سفت شرافتمندانه به ایشان بگویی. نیماااااا بدجنس من آ ش نفهمیدم چگونه ممکن است که من روز پیش بینی کنم و آق روز شنبه پیش بینی کند و سپس من از روی دست او رونویسی کرده باشم؟ میگم پسر نکنه خیلی ماشین زمان رو نگاه می کنی؟ نیماااااا پدرجان اینها سینمایی هستن و نباید رو با زندگی واقعی اشتباه بگیری، ای بابااااااا ع پروفایل نوروز 96 برای تلگرام ع نوشته تبریک عید نوروز ۹۶ جدید ع نوشته های زیبا و جدید عید نوروز ۹۶ ع پروفایل داغ ع پروفایل عید نوروز 96 ، ع نوشته های متن و تصاویر جمل اس ام اس پروفایل نوروز 1396 مبارک telegram viber instagaram facebookع پروفایل نوروز 96 برای تلگرام و اینستاگرام ، ع های پروفایل تلگرام عید نوروز 1396ع های تبریک عید نوروز 96 - 97 ، ع های عید نوروز 96 برای تلگرام 2017 ، گیف های عید نوروز 96ع پروفایل عید نوروز 96 2018 ع پروفایل عید نوروز 96 ع های پروفایل نوروز 1396 ع پروفایل نوروز 96 برای تلگرام و اینستاگرام ع های پروفایلتلگرام عید نوروز 96 ع های نتیجه تصویری برای ع پروفایل عید نوروز 96ع پروفایل نوروز 96 ع تلگرام eyd nowruz 1396 p osع نوروز 96 , ع نوروزی 1396 , ع نوروز ۹۶ , ع نوروز۹۶ , ع نوروز ۹۶ , ع نوروز ۹۶ , ع نوروز برای 96 , ع نوروزی بازیگران عید 1396 , ع نوروز الناز 96 پیشاپیش عید نوروز ۱۳۹۶ رو به همه شما عزیزان و ایرانیان تبریک عرض می کنیم ع های پروفایل زیبا برای عید نوروز سال عید نوروز 96 + ع نوشته تلگرام لاین وایبر واتس اپع های پروفایل زیبا برای عید نوروز سال عید نوروز 96 ,ویسگون ع , ع ,پروفایل عید نوروز سال ع پروفایل های جدید تلگرام مخصوص عید 96 مای پی لاو : در این مطلب برای شما مجموعه ای از ” ع نوشته پروفایل نوروز 96 تلگرام و وایبر و کارت پستال عید نوروز 96 کارت پستال تبریک عید نوروز ۹۶ ” را قرار دادیم.عید نوروز 96 واتس آپ ( ، viber telegram gline instagram whats app)برای تنظیمات واتس اپ عید نوروز 96 برای تغییر ع و اسم عید نوروز 96 برای همه خانم های خانه دار ، ویژه نوروز 96 . در ادامه مای پی لاو تماشا کنید:نتیجه تصویری برای ع پروفایل عید نوروز 96ع پروفایل برای عید 96 گالری ع 1396 gallery p osع پروفایل عید نوروز ع های پروفایل زیبا برای عید نوروز پروفایل عید نوروز 96 + ع نوشته های زیبا پروفایلی قشنگ مخصوص عید و بهار سال 96 متحرک عید 1396 نتیجه تصویری برای ع پروفایل عید نوروز 96ع پروفایل های جدید تلگرام مخصوص عید 96 - جنجال هاعید 96 ع پروفایل پروفایل تلگرام و واتس آپ برای پروفایل لاین وایبر نتیجه تصویری برای ع پروفایل عید نوروز 96 ع عاشقانه عید نوروز 96 برای پروفایل لاین،تلگرام،وایبر زیبا و جدیدع عاشقانه برای پروفایل لاین لاین،تلگرام،وایبر .2017 و عید نوروز سال 96 نتیجه تصویری برای ع پروفایل عید نوروز 96 ع پروفایل زیبای دخترونه غمگین عید نوروز 96 تلگرام و رمانع پروفایل سال نوعید نوروز برای تلگرام عید نوروز 96ع لاین و واتس آپ برای پروفایل وایبرع نوروز96 نتیجه تصویری برای ع پروفایل عید نوروز 96 ع پروفایل عید نوروز 96 برای تلگرامپروفایل تلگرام ع پروفایل جدید تلگرام ,ع پروفایل عید نوروز 96 برای تلگرام,ع پروفایل نتیجه تصویری برای ع پروفایل عید نوروز 96 ع پروفایل های جدید تلگرام مخصوص عید نوروز 96 عید 96 ع پروفایل های پروفایل تلگرام و واتس آپ برای پروفایل لاین وایبر نوروز 96 نتیجه تصویری برای ع پروفایل عید نوروز 96 ع نوشته جدید 96 ، ع نوشته عاشقانه عید نوروز 96 دونفره ، غمناک ع پروفایل تلگرام و اینستاگرام ،وایبر عید نوروز 96 لاین و عید برای نوروز ۱۳۹۶ ع کارت پستال عید نوروز 95,مجموعه کارت پستال های زیبا تبریک عید نوروز 95ع پروفایل نوروز عید 96 برای تلگرام وایبر telegram nowruz 96 p osع نوروز , ع نوروزی , ع نوروز ۹۶ , ع نوروز۹۶ , ع نوروز ۹۶ , ع نوروز ۹۶ , ع نوروز برای , ع نوروزی بازیگران 1396 , ع نوروز 96 کارت پستال عید نوروز ۹۶,مجموعه کارت پستال های زیبا تبریک عید نوروز ۹۶ مجموعه کارت پستال تبریک عید نوروز ۹۶ زیباکارت پستال عید نوروز 95,مجموعه کارت پستال های زیبا تبریک عید نوروز 95ع پروفایل سال نو عید نوروز برای تلگرام عید نوروز 96ع پروفایل سال نو عید نوروز برای تلگرام عید-نوروز عید نوروز 96 پروفایل دخترونه; ع کارت پستال عید نوروز 95,مجموعه کارت پستال های زیبا تبریک عید نوروز 95کارت پستال عید نوروز ۹۶,مجموعه کارت پستال های زیبا تبریک عید نوروز ۹۶ کارت پستال عید نوروز 95,مجموعه کارت پستال های زیبا تبریک عید نوروز 95 تصویر زمینه عید نوروز 96 + ع نوشته تلگرام لاین وایبر واتس اپع پروفایل سال نو عید نوروز برای تلگرام 96; جستجوعید نوروز 96 . ع پروفایل سال نو عید 1396 نوروز 96 کارت پستال عید نوروز 95,مجموعه کارت پستال های زیبا تبریک عید نوروز 95ع پروفایل عید نوروز 96 برای تلگرام ع پروفایل جدید برای تلگرام,ع پروفایل برای پروفایل تلگرام / لاین وایبر عید نوروز 96 لاین کارت پستال عید نوروز 95,مجموعه کارت پستال های زیبا تبریک عید نوروز 95م
تن های کوتاه برای پروفایل عید نوروز 96 وایبر واتس اپ تانگو تلگرامگلچین نوروز 96 برای لاین و وایبر تلگرام; ع ; اینستاگرام; پروفایل وایبر واتس اپ کارت پستال عید نوروز,مجموعه کارت پستال های زیبا تبریک عید نوروز 95
ع پروفایل خونه ت ی عید ۹۶ عید نوروز 96 ۲۰۱۷برای تلگرام و اینستاگرام 96 عید نوروز تلگرام واتس اپ عید نوروز ع پروفایل کارت پستال عید نوروز,مجموعه کارت پستال های زیبا تبریک عید نوروز 95
عید نوروز 96 واتس آپ ( ، viber telegram gline instagram whats app)برای تنظیمات واتس اپ عید نوروز 96 برای تغییر ع و اسم عید نوروز 96 برای همه خانم های خانه دار ، ویژه نوروز 96 . کارت پستال عید نوروز,مجموعه کارت پستال های زیبا تبریک عید نوروز 95
ع کارت پستال ویژه عید نوروز 96 + ع نوشته تلگرام لاین وایبر واتس اپاس ام اس عید نوروز 96 ع خفن · ع ماشین عید نوروز 96 مدل گوشیعید نوروز 96 ع عاشقانه · ع پروفایل · ع کودک · تصاویرعید نوروز 96 ع 96 » ع کارت پستال ویژه عید نوروز 96 کارت پستال عید نوروز,مجموعه کارت پستال های زیبا تبریک عید نوروز 95
عید نوروز 96 واتس آپ ( ، viber telegram gline instagram whats app)برای تنظیمات واتس اپ عید نوروز 96 برای تغییر ع و اسم عید نوروز 96 برای همه خانم های خانه دار ، ویژه نوروز 96 . کارت پستال عید نوروز,مجموعه کارت پستال های زیبا تبریک عید نوروز 95
گلچین صفاسا عید نوروز 96 کارت پستال تبریک جشن عید نوروز 1396 ع عید و جشن نوروز 1396: ع وایبر لاین تلگرام لنزور کلوب اینستاگرام عید نوروز 96 اتس آپ کارت پستال عید نوروز,مجموعه کارت پستال های زیبا تبریک عید نوروز 95
ع پروفایل زیبا عید نوروز 96 ع پروفایل جدید 1396 ع تلگرام لاین و اینستاگرام ع عید نوروز 96 پروفایل زیبا برای عید وایبر،واتس آپ،تلگرام کارت پستال عید نوروز,مجموعه کارت پستال های زیبا تبریک عید نوروز 95
بهترین ع ها برای پروفایل عید نوروز 96 تلگرامبرای پروفایل تلگرام ع تلگرام لاین و اینستاگرام عید نوروز 96 پروفایل وایبر،واتس آپ کارت پستال عید نوروز,مجموعه کارت پستال های زیبا تبریک عید نوروز 95
ع نوشته کارت پستال مخصوص تبریک عید نوروز بهار 1396 سالع پروفایل عید نوروز 96 وایبر لاین تلگرام لنزور کلوب اینستاگرام واتس آپ کارت پستال عید نوروز,مجموعه کارت پستال های زیبا تبریک عید نوروز 95
ع نوشته عید نوروز 96 برای پروفایل تلگرام واتس آپ کارت پروفایل تلگرام واتس آپ اینستاگرام و تلگرام ع عید برای نوروز 96+ع و مدل کارت پستال عید نوروز,مجموعه کارت پستال های زیبا تبریک عید نوروز 95
ع خفن عید نوروز 96 ::استاتوس های شاخ واتس آپ و لاین و وایبر تبریک عید نوروز 96 برای تلگرام ع پروفایل کارت پستال عید نوروز 95 کارت پستال تبریک عید نوروز 95 عید نوروز 96 واتس آپ ( ، viber telegram gline instagram whats app)برای تنظیمات واتس اپ عید نوروز 96 برای تغییر ع و اسم عید نوروز 96 برای همه خانم های خانه دار ، ویژه نوروز 96 . نتیجه تصویری برای ع پروفایل عید نوروز 96
ع پروفایل عروسکی زیبا عید نوروز 96 تلگرام و رمان ع پروفایل تلگرام ع پروفایل سال نو عید نوروز 96 برای تلگرام عید نوروز 96 برای پروفایل لاین کارت پستال عید نوروز 95,مجموعه کارت پستال های زیبا تبریک عید نوروز 95 ع غمگین عاشقانه عید نوروز 96 مخصوص وایبر لاین تلگرام لنزور کلوبع غمگین عاشقانه ویژه عید نوروز 96 وایبر لاین تلگرام لنزور کلوب اینستاگرام وایبر لاین تلگرام نتیجه تصویری برای ع پروفایل عید نوروز 96اس ام اس تبریک روز عید نوروز 96 جدید مخصوص وایبر و تلگراموایبر و تلگرام و لاین واتس آپ عید نوروز 96 پروفایل وایبر واتس اپ برای عید نوروز 96 نتیجه تصویری برای ع پروفایل عید نوروز 96 ع نوشته و پست تلگرام و اینستاگرام در مورد عید نوروز 96 تلگرام و اینستاگرام در مورد روز عید نوروز 96 96 ع نوشته و پست تلگرام و برای ع نوشته نتیجه تصویری برای ع پروفایل عید نوروز 96 گلچین صفاسا عید نوروز 96و ویژه عید و جشن نوروزعید نوروز 96 وایبر لاین تلگرام لنزور کلوب اینستاگرام واتس آپ نتیجه تصویری برای ع پروفایل عید نوروز 96 ع های زیبای غمگین عید نوروز 96 عاشقانه برای پروفایل تلگرام برای پروفایل تلگرام ع عید نوروز 96 لاین وایبر تلگرام ع پروفایل واتس اپ و تلگرام ع عید نوروز 96، ع نوشته تبریک عید نوروز 96، ع نوشته نوروز و بهار 96 ع عید نوروز 96، ع نوشته تبریک عید نوروز 96، ع نوشته نوروز و بهار 96 ع نوشته های زیبا و جدید عید نوروز ۹۶ ع پروفایل داغ ع عید نوروز 96، ع نوشته تبریک عید نوروز 96، ع نوشته نوروز و بهار 96 ع عید نوروز 96، ع نوشته تبریک عید نوروز 96، ع نوشته نوروز و بهار 96 ع نوشته تبریک عید نوروز ۹۶ جدید نوروز 96 برای تلگرامع پروفایل نوروز 96 برای تلگرام و اینستاگرام لاین وایبر واتس آپ ... mypixlove.blogsky.com/.../ع -پروفایل-نوروز-96-برای-تلگرام... translate this page mar 7, 2017 - ع های پروفایل زیبا برای عید نوروز سال عید نوروز 96 , ویسگون ع , ع ,پروفایل عید نوروز سال ع پروفایل های جدید تلگرام مخصوص ... ع پروفایل تبریک عید نوروز و بهار 96، جدید و داغ و زیبا - فروز foruz.ir/ع -پروفایل-تبریک-عید-نوروز-بهار-96/ translate this page ع نوشته تبریک عید نوروز 96 جدید، ع پروفایل تبریک عید نوروز و بهار 96،ع تبریک عید نوروز،ع های نوروز 96، ... ع پروفایل تبریک عید نوروز و بهار ۹۶، جدید و داغ و زیبا .... مدل مو ساده دخترانه برای مهمانی و عروسی در کمتر از یک. ع و متن عید نوروز 96 - زرین نیوز zarindl2017.ir/news/44967 translate this page ع های پروفایل زیبا برای عید نوروز سال عید نوروز 96 ,ویسگون ع , ع ,پروفایل عید نوروز سال ع پروفایل های جدید تلگرام مخصوص عید 96. ع پروفایل برای عید نوروز 96 - پارس ناز parsnaz www.parsnaz96.ir › ع translate this page jan 21, 2017 - ع پروفایل برای عید نوروز 96ع پروفایل برای عید نوروز 96ع پروفایل برای عید نوروز 96ع پروفایل برای عید نوروز 96ع ... ع پروفایل تبریک عید نوروز 96 - رزبلاگ psun.rozblog.com/post/.../ع -پروفایل-تبریک-عید-نوروز-96.h... translate this page 2 days ago - برای عید نوروز 96ع پروفایل برای عید نوروز 96ع ... 6 . ع پروفایل تبریک عید نوروز و بهار 96، جدید و داغ و زیبا - فروز ع نوشته ... ع نوشته تبریک عید نوروز 96 - رزبلاگ psun.rozblog.com/post/.../ع -نوشته-تبریک-عید-نوروز-96 ... translate this page 3 days ago - متن تبریک نوروز برای عید سال 96 تلگرام ع نوشته پروفایل عید ... 20 فوریه 2017 ... متن های زیبای تبریک عید نوروز سال 1396. ع نوشته ... ع نوشته تبریک عید نوروز 96 - رزبلاگ coastlove.rozblog.com/.../ع -نوشته-تبریک-عید-نوروز-96 ... translate this page 5 days ago - متن تبریک نوروز برای عید سال 96 تلگرام ع نوشته پروفایل عید . ... ع پروفایل تلگرام برای تبریک عید نوروز 96 متن زیبا و دلنشین ... ع پروفایل تبریک عید نوروز 96 - رزبلاگ rakuzan.rozblog.com/.../ع -پروفایل-تبریک-عید-نوروز-96.ht... translate this page 6 days ago - متن های زیبای تبریک عید نوروز سال 1396. ع نوشته های برای کارت تبریک عید نوروز 96 متن دوستانه و زیبا. نوروز96 برای تلگرام و پروفایل. ع پروفایل جدید تبریک عید نوروز96 برای تلگرام ... - استیکر تلگرام stickerfa.blog.ir/post/nowruz-new-profile-picture-96 translate this page ع نوشته جدید تبریک عید نوروز 96 (برای مشاهده ع ها در سایز واقعی hd رو آن کلیک کنید) ❤️ استیکر تلگرام عید نوروز 96 ❤ برای دریافت بقیه ... ع پروفایل تبریک عید نوروز ۱۳۹۶ – مجله اینترنتی ساحل ما www.sahelma.ir › پیامک و متن ادبی translate this page 5 days ago - ع پروفایل به مناسبت عید نوروز,ع پروفایل عید نوروز ۹۶ ... منطبق با کلیدواژه: تصاویر تبریک نوروز 96 تصاویر زیبای تبریک نوروز 96 ... تبریک عید نوروز 96 با متن های زیبا و دلنشین + اس ام اس تبریک عید 96 ... shahrematlab.com › صفحه اصلی › سرگرمی تبریک عید نوروز 96 , اس ام اس تبریک عید نوروز 96 , تبریک عید نوروز سال 96 , قشنگ ترین متن های برای تبریک عید نوروز 96 , جدیدترین اس ام اس تبریک عید ... ع نوشته تبریک عید نوروز 96 + متن و اس ام اس - فتوکده p okade.com/ع -نوشته-های-تبریک-عید-نوروز/ translate this page 6 days ago - ع نوشته تبریک عید نوروز,ع تبریک عید نوروز 96,ع های تبریک نوروز 96,ع ... ع و نوشته های زیبای عید نوروز ۹۶ سایت فتوکده ... کارت پستال تبریک نوروز 96 / ع نوشته تبریک نوروز 96 - وهاران www.vaharan.ir › سرگرمی translate this page مدلهای جدید کارت تبریک نوروز 96,سال نو 1396,نوروز 96,تبریک گفتن سال نو 96 ... برای شما همراهان همیشگی مدل های جدید کارت تبریک نوروز ۹۶ را گردآوری کرده ایم. متن تبریک نوروز برای عید سال 96 تلگرام ع نوشته پروفایل عید ... sazfeed.ir/news/124039 translate this page ع پروفایل تلگرام برای تبریک عید نوروز 96 متن زیبا و دلنشین عید نوروز 96 کارت پستال متن های تبریک عید نوروز سال 1396 ، کارت تبریک نوروز 1396 ... آرشیو پیامک های تبریک نوروز سال 1396 طلاروید talaroid.com/smseyd/ translate this page 4 days ago - ... 1396 sms تبریک نوروز 1396 متن های زیبا تبریک عید نوروز 1396. ... کاش هر ثانیه برای من سال تحویل باشه تا لبخند همیشه مهمون لبهات بمونه. ع پروفایل ویژه و مناسب برای تبریک عید نوروز 96 - کوکا www.coca.ir/nowruz-profile-p os/ translate this page ع پروفایل نوروز 96، ع پروفایل برای نوروز 96، ع پروفایل مناسب تبریک سال نو و جدید عید نوروز سال ... ع های جدید و جالب برای پروفایل عید نوروز سال 96. ع ... 20 ع زیبای سیاه و سفید از مرلين مونرو که پیش از این هرگز ندیده اید. ع پروفایل نوروز 96 برای تلگرام - هایپر کینگ - مجله اینترنتی hyperking.ir › وبگردی translate this page 4 days ago - www.profile96.telegramu.ir/tag/ع -پروفایل-نوروز-۹۶-برای-تلگرام-و- ... ع پروفایل برای عید نوروز دخترانه و پسرانه عاشقانه – دیلی. ع پروفایل برای عید نوروز دخترانه و پسرانه عاشقانه - دیلی www.dailys.ir › ع پروفایل translate this page feb 21, 2017 - ع پروفایل نوروزی,ع پروفایل تبریک عید نوروز ,ع پروفایل نوروزی تلگرامی ,ع پروفایل برای نوروز مخصوص تلگرام. پروفایل عید نوروز / ع نوشته های تبریک عید نوروز 96 - بروزترین brooztarin.com › سرگرمی translate this page ع نوشته در مورد عید نوروز ع نوشته زیبا عید نوروز پروفایل زیبا برای تبریک عید نوروز ع پروفایل به مناسبت عید نوروز ع نوشته برای عید نوروز. ع پروفایل عید نوروز 96 - فرد مطلب imkind.webpi.ir/tag/ع -پروفایل-دهه-فاطمیه/page/2/ translate this page feb 28, 2017 - sep 7, 2016 – jul 4, 2016 – ع پروفایل سال نو عید نوروز برای تلگرام 95 ... ع پروفایل غمگین عاشقانه دخترانه و پسرانه تلگرام 96 در ادامه ... متن تبریک نوروز برای عید سال 96 تلگرام ع نوشته پروفایل عید ... saninam.ir/.../متن-تبریک-نوروز-برای-عید-سال-96-تلگرام-%7c-... translate this page feb 20, 2017 - متن های زیبای تبریک عید نوروز سال 1396 ع نوشته های برای کارت تبریک عید نوروز 96 متن دوستانه و زیبا. نوروز96 برای تلگرام و پروفایل ... کارت پستال های زیبا برای تبریک عید نوروز و بهار - کمونه kamoone.com › گالری ع translate this page ع عید نوروز برای پروفایل عید نوروز 96 کارت پستال های عید نوروز ع برای پروفایل بهار کارت پستال های بهاری کارت پستال با موضوع بهار. گلچین متن های زیبا و جملات ناب تبریک عید نوروز و سال نو 96 - نم تان namakstan.net › اس ام اس مناسبتی translate this page mar 6, 2017 - گلچین متن های زیبا و جملات ناب تبریک عید نوروز و سال نو 96 اس ام اس عید نوروز ... اس ام اس رسمی و زیبا برای شادباش و تبریک عید نوروز 96. ع نوشته پروفایل تبریک پیشاپیش عید نوروز 96 متن تصاویر ... almiz.xyz/news/53241 translate this page feb 24, 2017 - تصاویر پروفایل تبریک عید نوروز 96 پیشاپیش مبارک مخصوص .... عید نوروز زیبا 95 - جدید 96 2017 ...93 اس ام اس تبریک متن های زیبا برای ... استیکر تلگرام برای عید نوروز 96 7c دریافت استیکرهای سال وس 1396 noruz96.ir/search/?q=استیکر+تلگرام+برای...نوروز+96... translate this page استیکر عید نوروز ۹۶ برای تلگرام استیکر های جدید و دیده نشده عید نوروز96, ... استیکر های عاشقانه تبریک عید نوروز 1396 استیکر های تبریک پیشاپیش عید نوروز ... جدید تلگرام اسم استیکر تلگرام ع اسم هدیه برای لوگو و پروفایل استیکر ... مدل مانتو های زیبا سال 96 (سری 1) حیاط خلوت hayatkhalvat.com/2017/02/مدل-مانتو-های-زیبا-سال-96-سری-1/ translate this page مدل مانتو زیبا برای نوروز ۹۶ مدل های زیبا مانتو ۲۰۱۷ جدیدترین مدل های مانتو مدل مانتو برای نوروز ۹۶ مدل های مانتو سال ۲۰۱۷ مدل های مانتو ساده و شیک مدل های مانتو جدید مانتو ... خبرهای جدید - ع پروفایل عید نوروز 96 ع پروفایل های جدید ... fedan.mihanblog.com/post/58 translate this page feb 19, 2017 - ع پروفایل نوروز 96 گالری ع gallery p os ... jan 30, 2017 - ع های تیکه دار عاشقانه برای پروفایل تلگرام 96 2017 ... واپسین نفس ... ع نوشته تبریک عید نوروز 96 - پرشین ب persianbax.ir/ع -نوشته-تبریک-عید-نوروز-96 translate this page jan 15, 2017 - اما برای اینکه تبریک شما ماندگار شود بهتر است از روش هایی خلاقانه برای این کار ... ع نوشته تبریک نوروز, تبریک عید نوروز 96, نوروز 96. ع های زیبای عید نوروز باکیفیت پروفایل نوروز سایت عاشقانه ... www.love4.ir › کارت پستال translate this page dec 14, 2016 - ع های زیبای عید نوروز باکیفیت پروفایل نوروز,لاو۴,ع عید نوروز برای عروس,ع عید نوروز طبیعت,ع عید نوروز جدید,ع عید نوروز ... ویسگون عید 96 - خبر و مطلب ها articleha articleha.ir/article/ویسگون-عید-96/ ع پروفایل های جدید مخصوص عید نوروز 95؛ jan 24 2017 ع های پروفایل زیبا برای عید نوروز سال 96 ویسگون 2017 . نوروز برای عید سال 96 تلگرام ع های ... ع های پرو فایل عید نوروز96 ع های نوشته شده عید نوروز 96 برای ... www.netshahr.com › خانه › صفحه اخبار اجتماعی translate this page mar 5, 2017 - ع های نوشته شده عید نوروز 96 برای پرو فایل تلگرام یا شبکه های اجتماعی ... پروفایل عید نوروز سال 1396 / ع نوشته شده تبریک عید نوروز96. ع نوشته پروفایل تبریک پیشاپیش عید نوروز 96 متن تصاویر ... kobiz.ir/news/103760 translate this page پیامک پیشاپیش تبریک عید نوروز زیبا 95 - جدید 96 2017 ... 93 اس ام اس تبریک متن های زیبا برای تبریک سال نو 93+اس ام اس برای تبریک …اس ام اس،جملات ... اس ام اس و پیام های تبریک عید نوروز 96 + ع نوشته khortoom.com › گالری ع translate this page متن و اس ام اس تبریک عید نوروز 96 + ع نوشته اس ام اس تبریک عید نوروز 96 ع های جدید تبریک گفتن عید نوروز 96 جدیدترین ... مجموعه متن های زیبا و جدید برای تبریک عید نوروز سال 1396 .... 50 ع عاشقانه دخترونه و پسرونه برای پروفایل. پروفایل زیبا به مناسبت عید نوروز - جدیدترین و برترین مطالب روز دنیا nobiz.ir/search/?q=پروفایل+زیبا+به+مناسبت+عید+نوروز translate this page استیکر تبریک عید نوروز ۹۶ برای تلگرام استیکر تلگرام تبریک عید .... مدل های مانتوی زیبا ویژه عید نوروز 96 بهترین مدل های مانتو زیبا و شیک مخصوص عید ... ع پروفایل عید نوروز 96 www.profile96.telegramu.ir/post/31 translate this page ع پروفایل نوروز 96 برای تلگرام و اینستاگرام. ع های پروفایل ... کارت پستال عید نوروز ۹۶,مجموعه کارت پستال های زیبا تبریک عید نوروز ۹۶. ع کارت ... ع نوشته پروفایل تبریک پیشاپیش عید نوروز 96 متن تصاویر ... sabzeh.xyz/news/72257 translate this page پیامک پیشاپیش تبریک عید نوروز زیبا 95 - جدید 96 2017 ...93 اس ام اس تبریک متن های زیبا برای تبریک سال نو 93+اس ام اس برای تبریک …اس ام اس،جملات ... ع پروفایل نوروز 96 برای تلگرام wixblog.ir/post/224/ع -پروفایل-نوروز-96-برای-تلگرام translate this page 4 days ago - ع پروفایل برای عید نوروز دخترانه و پسرانه عاشقانه - دیلی ... اس های زیبای تبریک سال نو تلگرام 96 · اس ام اس زیبا برای تبریک نوروز تلگرام ... ع نوشته تبریک عید نوروز 96 + کارت پستال تبریک عید ... - بست وی bestv.ir/4668/ع -نوشته-تبریک-عید-نوروز-96 translate this page ع نوشته تبریک عید نوروز 96 + کارت پستال تبریک عید نوروز ، ع عید 96 ، ع ... ع پروفایل عاشقانه دونفره + جدیدترین ع های عاشقانه · ع نوشته ... متن تبریک نوروز برای عید سال 96 تلگرام ع نوشته پروفایل عید نوروز ... rasane241.com/.../متن+تبریک+نوروز+برای+عید+سال+96+تلگرا... translate this page ع پروفایل تلگرام برای تبر کاربردهای تلفن همراه در تحقیقات بازاری
استفاده از این فناوری در سامانه‌های تحقیقات بازار دیجیتال می‌تواند ضمن کاهش هزینه‌ها و تسهیل امور، به ارتقای سرعت و صحت تحقیقات بازاری کمک کند.    با توجه به ضریب نفوذ بیش از 90 درصدی تلفن همراه و آمار بیش از سی ‌میلیون‌ گوشی تلفن همراه هوشمند در کشور، که از خدمات اینترنت نسل سوم و چهارم استفاده می‌کنند، به نظر می‌رسد در هر یک از حلقه‌های زنجیره ارزش صنعت تلفن همراه کشور، ظرفیت مناسبی وجود دارد. که می‌تواند برای طراحی پلت‌فرم‌های تحقیقات بازاری ِ برخط و انجام پیمایش های طولی و تکرا ذیر مورد استفاده قرار گیرد.   بر اساس گزارش ازومار از بازار جهانی تحقیقات بازار در سال 2014، حدود 45 درصد از بودجه‌های تحقیق بازار صرف تحقیقات آنلاین و دیجیتال می‌شود و انجام تحقیقات آنلاین روندی رو به رشد را نشان می‌دهد. موج جدید تحقیقات بازاری در شکل‌گیری آژانس‌های تحقیقات بازاری که به طور اختصاصی از بستر یجیتال تلفن همراه هوشمند در دنیا استفاده می‌کنند، رو به افزایش است به حدی که موسسه مرلين پیش‌بینی کرده است که تا سال 2030 عمده تحقیقات بازاری از این طریق انجام پذیرد که در این یادداشت نمونه‌هایی از قابلیت‌های آنها معرفی و بررسی شده‌اند.   کاربرد موبایل در تحقیقات بازاری   تلفن همراه به عنوان یک فناوری موبایل (قابل حمل) علاوه بر دیجیتال بودن، ویژگی‌های منحصر به‌فردی دارد که می‌تواند در تحقیقات بازاری کارآیی دوچندانی داشته باشد. دو فاکتور سرعت بالا و دقت بیشتر از ویژگی های دیجتال‌سازی است که مطلوبیت بسیاری در تحقیقات بازاری دارد. تحقیقات بازاری نیاز دارد تا پا به پای تحولات سریع ب و کارها حرکت کند. تکنولوژی تلفن همراه به دلایلی همچون شخصی بودن، قابلیت تحرک بالا (همراهی با فرد در همه جا)، ضریب نفوذ بسیار بالا و همچنین امکانات فنی و چند رسانه‌ای همچون قابلیت ثبت و ضبط صدا و تصویر، و یا فراتر از آن ثبت مکان جغرافیایی، به گزینه‌ای بسیار محبوب در تحقیقات بازاری در دنیا تبدیل شده است.   گرایش به استفاده از تلفن همراه در تحقیقات بازاری در دهه 1990 آغاز شد؛ به این شکل که سوالات با استفاده از پیام کوتاه برای افراد جامعه نمونه ارسال می‌شد و آنها موافقت یا مخالفت خود را با موضوع اعلام می‌ د و یا با ارسال اعداد، رضایت خود را نسبت به گزینه‌های مورد بررسی رتبه‌بندی می‌ د. با ارتقای فناوری‌های تلفن همراه و حرکت آنها به سمت گوشی‌های هوشمند و اتصال به اینترنت در سال‌های بعد از 2000 میلادی، کاربرد تلفن همراه در تحقیقات بازاری مورد توجه بیشتری قرار گرفت و نرم‌افزارهای خاصی برای آن طراحی و تولید شد. در سال 2005، با افزایش تعداد دارندگان گوشی‌های بلک‌بری، انجام پیمایش‌های آنلاین از طریق تلفن همراه بر اساس پرداخت کارمزد مشارکت آغاز شد و سهم آن به 20 تا 30 درصد از کل نظرسنجی‌های آنلاین رسید.   در سال 2007، با معرفی گوشی‌های هوشمند آیفون، و سپس با ورود تبلت‌ها و گوشی‌های مجهز به سیستم عامل اندروید، استفاده از آنها در تحقیقات بازاری گسترش چشمگیری یافت که این روند در سال‌های اخیر با شتاب بیشتری ادامه یافته است.   امروزه کاربرد تلفن همراه در تحقیقات بازاری منحصر به تحقیقات کمّی نیست. ویلیامز و همکاران (2014) کاربرد تلفن همراه در روش‌های کیفی را ذیل مواردی همچون تشکیل گروه‌های متمرکز آنلاین، اتاق‌های گفتگوی موبایلی، بررسی بلاگ‌ها و خاطرات موبایلی، مصاحبه‌ عمیق و برخی مطالعات ده‌فروشی شرح داده‌اند. در این رویکردهای جدید کیفی، مشارکت‌کنندگان در تحقیقات بازاری از طریق ارسال ع و مشارکت در مباحثات گروهی،از گوشی‌های هوشمند خود برای جمع‌آوری داده‌های مردم‌نگارانه درباره شیوه زندگی خود و محیط مورد مطالعه استفاده می‌کنند. همچنین این داده‌ها در تحقیقات ترکیبی نیز مورد استفاده محققان قرار می‌گیرد.   مسائل بازاری و نحوه بهره‌گیری از تلفن همراه در آن/نمونه‌هایی از کاربرد موبایل در تحقیق درباره ویژگی‌های بازار   در خصوص ویژگی‌های بازار از تلفن همراه می‌توان برای دسترسی آنی به گروه هدف ب و کارها استفاده کرد و به سادگی و با سرعت بالا گروه‌های مشتریان بالقوه، مصرف‌کنندگان و مشتریان واقعی را دسته‌بندی نمود و سوالات مرتبط را به طور اختصاصی از هر گروه پرسید، زیرا در روش مبتنی بر تلفن همراه، امکان ثبت اطلاعات اولیه و ویژگی‌های جمعیت‌شناختی در مرحله اولیه با سهولت بیشتری نسبت به قبل انجام می‌شود. این امر به ب و کارها این امکان را می‌دهد تا با شناخت کامل‌تر از جامعه هدف خود در پژوهش به جزییات بیشتری دست پیدا کنند و انتخاب نمونه با دقت بیشتری انجام می‌شود. در عین حال، هزینه پرسش اولیه و غربالگری افراد نیز به مراتب بسیار پایین‌تر است.   همچنین از طریق پایش مرحله‌ای و مداوم کاربران در مقاطع پیش از ید، حین ید و پس از ید، می‌توان تحقیقات مصرف‌کننده را کاملاً در بستر زمان و به شکل پیوسته تعریف و اجرا نمود. زیرا تلفن همراه به دلیل همراه بودن همیشگی با فرد می‌تواند نظرات مصرف‌کننده را در هر زمان به سرعت جویا شود و علاوه بر ثبت ضبط دیجیتال در قالب گزارش‌های گرافیکی لحظه‌ای به نمایش در آورد.   نمونه‌هایی از کاربرد تحقیقات بازار مبتنی بر تلفن همراه در تحقیق درباره فروش   در تحقیقات بازار مبتنی بر تلفن همراه در مقایسه با نیاز به دستگاه‌های هند-هلد در ح متداول، نیازی به سخت افزار جدید برای تجهیز مجموعه ناوگان فروش و ویزیت نیست، بلکه هر ویزیتور یا فروش می‌تواند از گوشی تلفن همراه هوشمند یا تبلت خود برای ورود به سیستم و ثبت اطلاعات استفاده نماید. همچنین بستر تلفن همراه این امکان را می‌دهد تا ده‌فروشان و فروشندگان محلی نیز امکان استفاده از اپلیکیشن متمرکز را بر روی گوشی خود داشته باشند و هر گونه اطلاعات مورد نیاز از فروشندگان در نقاط فروش را به شکل مستقیم دریافت کرد. داده‌هایی که از این طریق جمع‌آوری شده‌اند به راحتی قابلیت نمایش گرافیکی را در داشبورد یکپارچه خواهند داشت. به‌طور مثال، نمایش تصویری نقاط فروش و تغییرات حجم و میزان آن به شکل زنده بر روی نقشه و همچنین نمایش یکپارچه داده‌های توزیع‌کننده، ویزیتور و فروشنده به شکل یک‌جا وجود دارد که این قابلیت در روش‌های مرسوم فعلی به راحتی امکانپذیر نیست.   نمونه‌هایی از کاربرد تحقیقات بازار مبتنی بر تلفن همراه در تحقیق درباره محصول   در تحقیقات بازار مبتنی بر تلفن همراه به دلیل امکان نمایش نمونه (پروتوتایپ) محصولات جدید به شکل تصویری، و همچنین سرعت دریافت بازخوردها می‌توان از وجی‌های آن در مراحل تصمیم‌گیری یا تسریع در شناسایی و انتخاب گزینه‌های مطلوب، برای تولید محصولات جدید استفاده نمود. همچنین قابلیت نمایش و تصاویر سه‌بعدی محصول می‌تواند در خلال تحقیق وضعیت شناسایی و یادآوری بسته‌بندی محصولات را ارتقا دهد که این امر بر صحت و دقت نتایج تحقیق اثرگذار خواهد بود. در مواردی همچون تحقیقات مربوط به تصمیم‌گیری برای بسته‌بندی‌ محصولات، به‌طور مثال چنانچه انجام مقایسه میان دو نوع از بسته‌بندی مورد نیاز باشد، پژوهش در زمان کوتاه و با سهولت بیشتر امکان‌پذیر خواهد بود. بنابراین بهره‌برداری از بستر موبایل می‌تواند در کمتر از چند روز نظرات مصرف‌کنندگان احتمالی را در خصوص هر یک از نسخه‌های آزمایشی محصول و مقایسه ویژگی‌های گوناگون آنها را جمع‌آوری کند و این امر امکان تصمیم‌گیری هوشمندانه‌تر و سریع‌تری را برای ب و کارها فراهم می‌کند.   نمونه‌هایی از کاربرد تحقیقات بازار مبتنی بر تلفن همراه در تحقیقات درباره تبلیغات و پروموشن   یکی از نمونه‌های بسیار جذاب از نظر ب کارها در زمینه بهره‌گیری از بستر تلفن همراه برای سنجش آثار و مانیتور شیوه اجرای کمپین‌های ترویجی در نقاط فروش است. به طور مثال، با بهره‌گیری از تلفن همراه از کاربران اپلیکیشن ویژه‌ای خواسته می‌شود تا از استندهای فروش و باجه‌های ترویج فروش ع تهیه کنند و آنها را از طریق یک اپلیکیشن متمرکز برای بخش تحقیقات بازاری ارسال کنند. با این روش می‌توان کمپین‌هایی که به وسعت کل کشور اجرا می‌شود را در همه جا به شکل همزمان تحت نظر داشت و به عبارت بهتر روندهای حاکم بر آن را از زاویه دید یداران نهایی مشاهده نمود و فضاهایی را در نقاط فروشی تحت نظر گرفت که بدلیل محدویت بعد مسافت و هزینه، امکان دسترسی به آن در ح متدوال وجود ندارد.   انجام تست آگهی‌های منتشر شده و مقایسه نتایج تبلیغات در رسانه‌های گوناگون، نمونه دیگری از قابلیت‌های تلفن همراه در تحقیقات مربوط به این دسته است. به طور مثال در زمان المپیک 2012، با تحقیقی که ipsos asi در مورد سه آگهی تلویزیونی پخش شده از شبکه‌های استرالیایی انجام داد، توانست آنرا به عنوان یک آزمایش موبایلی استاندارد معرفی کند (ویلیامز و همکاران 2014). همچنین انجام تحقیقات مربوط به برند نیز از طریق تلفن همراه می‌تواند در خلال پیمایش‌های گسترده، مواردی همچون آگاهی برند، درک برند، مصرف برند، و میزان ارتباط مشارکت‌کنندگان با تبلیغات برند را اندازه‌گیری کند.   نمونه‌هایی از کاربرد موبایل در تحقیق درباره توزیع   برای نمونه در این زمینه می‌توان به امکان سنجش تقاضای هر محصول در هر منطقه پیش از توزیع از مصرف کنندگان نهایی با استفاده از تلفن همراه اشاره نمود. همچنین امکان دریافت گزارشات لحظه ای از کمبود محصول در یک نقطه به شکل لحظه‌ای وجود دارد.   نمونه‌هایی از کاربرد موبایل در تحقیق درباره قیمت   برای بهره‌گیری حداکثری از امکان جمع‌سپاری در زمینه تحقیقات بازاری در مورد قیمت، می‌توان از کاربران درخواست کرد تا قیمت محصولات مشابه را با درج ع از فاکتور یا محل ید گزارش کنند و به این شکل می‌توان بر اساس نقاط اعلام شده، قیمت‌های رقبا در مناطق مخلف و محصولات جانشین و جایگزین در هر منطقه را به تفکیک شناسایی نمود. همچنین با بررسی داده‌های رفتار ید مصرف‌کنندگان، سهم هر دسته از محصولات را در سبد ید ماهانه آنها قابل محاسبه است که می‌تواند در اتخاذ بهترین استراتژی قیمت‌گذاری مورد استفاده قرار بگیرد.   سرویس های خارجی و داخلی تخصصی تحقیقات بازار مبتنی بر تلفن همراه   نمونه‌های جهانی بسیاری در زمینه تحقیقات بازار مبتنی بر موبایل قابل اشاره است که در میان آنها می‌توان به برندهای مشهوری همچون گوگل اشاره کرد. برای نمونه؛ تولونا ، ویس پو ، آن-دیوایس و گوگل آپینیون ریواردز که دامنه وسیع و متنوعی از خدماتی که در این مقاله به آنها اشاره شد را ارائه می‌دهند، در حالی که معدود شرکت‌های ایرانی مانند نظربازار به تازگی فعالیت در این حوزه را شروع کرده‌اند.   ب و کارهای ایرانی که به دلیل هزینه‌های بالا و پیچیدگی گزارش‌های تحقیق، تاکنون از خدمات استفاده نمی‌کرده‌اند می‌توانند با استفاده از این سرویس های جدید، بهتر تصمیم گیری های تجاری خود را انجام دهند. از سوی دیگر چنانچه ارائه این نوع از خدمات در کشور گسترش پیدا کند، می‌توان انتظار داشت که به دلیل سادگی اجرا و کاهش هزینه‌های تحقیق، ب و کارهای کوچک و متوسط نیز بتوانند همچون شرکت‌های بزرگ، نتایج تحقیقات بازاری را در همه ارکان ب و کار خود به کار بگیرند و حرکت به سمت اقتصاد دانش‌بنیان در کشور با شتاب بیشتری انجام شود.    اقتصادنیوز یادداشتی از ابراهیم اسکندری‌پور و شهرام احمدی  از زمان اختراع موتور احتراق داخلی، ان خودرو، عاشقان سرعت و طراحان خودرو های مسابقه در حال جست و جوی راه ها یی برای افزایش قدرت آن بوده اند. یک راه برای افزودن قدرت ساختن یک موتور بزرگ تر است. اما موتور های بزرگ تر که سنگین تر و ساخت و نگهداری آنها گران تر است همیشه بهتر نیستند.
یک راه دیگر برای افزودن قدرت کارآمد تر موتور های به اندازه ی معمولی است. می توان این کار را با دمیدن هوای بیشتر به درون اتاقک احتراق انجام داد. با هوای بیشتر همچنین می توان سوخت بیشتری اضافه کرد. سوخت بیشتر به انفجار بزرگ تر و افزایش توان می انجامد. به کار گرفتن یک شارژر یک راه به درد بخور برای به دست آوردن هوای دمیده شده ی پر فشار است. در این مقاله ما توضیح خواهیم داد که شارژر ها چه هستند، چگونه کار می کنند و چگونه با توربو شارژر ها مقایسه می شوند.
● تفاوت شارژر و توربوشارژر
شارژر به هر وسیله ای گفته می شود که فشار هوای مکیده شده را به بیش از فشار جو می رساند. توربو شارژر ها هم این کار را انجام می دهند. در واقع کلمه ی توربو شارژر کوتاه شدهی کلمه ی توربو شارژر، اسم رسمی خود است.
تفاوت بین این دو سیستم، منبع انرژی آن ها است. توربو شارژر ها توان خود را از توربینی می گیرند که به وسیله ی جریان جرمی اگزوز به حرکت در می آید. ولی شارژر ها به وسیله ی تسمه یا زنجیر به صورت مکانیکی از طریق میل لنگ نیرو می گیرند.
● اصول شارژر ها
▪ یک موتور معمولی ۴ زمانه یک زمان را صرف فرآیند مکش می کند. این فرآیند ۳ مرحله دارد:
ـ پیستون به سمت پایین حرکت می کند.
ـ حرکت پیستون به سمت پایین خلاء ایجاد می کند.
ـ هوا در فشار جو به درون اتاق احتراق مکیده می شود.
همین که هوا به درون موتور کشیده می شود، می بایست با سوخت ترکیب شود تا ترکیب هوا و سوخت را تشکیل دهد. بسته ای از انرژی پتانسیل که می تواند به وسیله ی یک فرآیند شیمیایی به نام احتراق به انرژی ی مفید تبدیل شود. شمع، واکنش شیمیایی را با مشتعل سوخت آغاز می کند. وقتی که سوخت بسوزد، مقدار زیادی انرژی آزاد می شود. نیروی این انفجار که بالای سرسیلندر متمرکز می شود. پیستون را به پایین می راند و یک حرکت رفت و برگشتی ایجاد می کند که آن هم آ کار به چرخ ها منتقل می شود.
اضافه سوخت بیشتر به مخلوط سوخت و هوا انفجار قوی تری ایجاد می کند. اما ما نمی توانیم به سادگی سوخت بیشتری به داخل موتور پمپ کنیم، زیرا مقدار معینی از ا یژن برای سوزاندن مقدار سوخت داده شده لازم است. ترکیب شیمیایی صحیح ـ ۱۴ بخش هوا با یک بخش سوخت ـ برای کارکرد بهینه یک موتور لازم است. کلام آ این که برای وارد سوخت بیشتر باید هوای بیشتری وارد کرد.
این کار یک شارژر است. شارژر ها بدون ایجاد خلاء با فشرده هوا در فشاری بالا تر از فشار جو، مکش را افزایش می دهند. این کار هوای بیشتری را به درون موتور می فرستد و موتور را تقویت می کند. با توجه به هوای اضافه تر، سوخت بیشتری به مخلوط هوا و سوخت افزوده می شود و قدرت موتور افزایش می یابد.
شارژینگ به طور متوسط ۴۶ درصد به قدرت موتور و ۳۱ درصد به گشتاور اضافه می کند. در ارتفاع های بالا که عملکرد موتور به خاطر چگالی و فشار کم هوا افت می کند، شارژر هوا را با فشار بیشتر به موتور می دهد که موتور بتواند به صورت بهینه ای کار کند.
برخلاف توربو شارژر ها که از گاز های اگزوز که از احتراق به دست آمده، برای به کار انداختن کمپرسور استفاده می کنند، شارژر ها قدرت خود را مستقیما از میل لنگ می گیرند. بیشتر آن ها با یک تسمه به حرکت در می آیند که ان تسمه به دور یک قرقره می پیچد که آن قرقره به یک چرخ دنده ی محرک متصل است. چرخ دنده ی محرک به نوبه ی خود چرخ دنده کمپرسور را می چرخاند. روتور کمپرسور در طرح های مختلفی عرضه می شود، اما وظیفه ی ان به درون کشیدن هواست، هوا را فشرده می کند و به منیفولد ورودی می فرستد.
برای فشرده هوا یک شارژر باید خیلی سریع بچرخد ـ سریع تر خود موتور. بزرگ تر بودن چرخ دنده ی محرک نسبت به چرخ دنده ی کمپرسور باعث می شود که کمپرسور سریع تر بچرخد. شارژر ها می توانند در سرعت های بلایی نظیر ۵۰۰۰۰ تا ۶۵۰۰۰ دور بر دقیقه کار کنند.
اگر کمپرسور ۵۰۰۰۰ دور بر دقیقه بچرخد. تقویتی برابر شش تا نه پوند بر اینچ مربع ایجاد می کند که به معنی شش تا نه psi بالاتر از فشار اتمسفریک در یک ارتفاع خاص است. فشار جو در سطح دریا ۱۴.۷ psi است، بنابر این یک تقویت معمولی به وسیله ی یک شارژر حدود ۵۰ درصد به هوای ورودی بر موتور می افزاید.
اگر هوا فشرده شود داغ می شود، بدین معنا که چگالی خود را از دست می دهد و در زمان انفجار نمی تواند خیلی منبسط شود. این یعنی این که وقتی به وسیله ی شمع آتش زده می شود نمی تواند قدرت زیادی ایجاد کند. برای این که یک شارژر در ما یمم بازده کار کند، هوای فشرده که از بخش وجی تخلیه می شود. می بایست قبل از ورود به منیفولد ورودی خنک شود. یک اینتر کولر این وظیفه را به عهده دارد. اینتر کولر ها به دو صورت عرضه می شوند: اینتر کولر های هوا به هوا و اینتر کولر های هوا به آب. هر دو ی آن ها مانند رادیاتور ها کار می کنند. هوا یا آب به مجموعه ای از لوله ها فرستاده می شوند و وقتی که هوای داغ خارج شده با لوله ها برخورد می کند خنک می شود. کاهش دمای هوا چگالی آن را افزایش می دهد که باعث می شود. مخلوط متراکم تری از هوا و سوخت وارد اتاق احتراق شود.
● انواع شارژر
سه نوع شارژر وجود دارد: روتز (roots)، دو پیچی(twin screw) و مرکز گریز. تفاوت اصلی آن ها در چگونگی حرکت دادن هوا به سمت منیفولد مکش موتور است. شارژر های روتز و دو پیچی از انواع لب های گیر اندازنده(meshing lobe) استفاده می کنند و یک شارژر مرکز گریز از پروانه برای به درون کشیدن هوا استفاده می کند. گرچه تمام این سه نوع موجب تقویت هستند ولی بازدهی های متفاوتی دارند. بسته به این که شما بخواهید خودرو را کمی تقویت کنید یا در یک مسابقه رقابت کنید انواع مختلف شارژر در اندازه های مختلف وجود دارند.
شارژر روتز قدیمی ترین طرح است. philander و francis روتز در سال ۱۸۶۰ طرح را به عنوان ماشینی که می تواند به خنک کاری مته های معدن کمک کند به ثبت رساندند. در سال ۱۹۰۰ gottleib daimler یک شارژر روتز را در موتور خودرو یی به کار گرفت.
با چرخش لب های گیر اندازنده، هوایی که میان لب ها گیر کرده است از سمت ورودی به سمت وجی می روند. مقادیر بزرگی از هوا به منیفولد ورودی می روند و انباشته می شوند تا فشار مثبت ایجاد کنند. به همین جهت شارژر های روتز در واقع چیزی بیشتر از دمنده های هوا نیستند، و واژه ی دمنده ی هوا همچنان اغلب برای تمام شارژر ها به کار می رود.
شارژر های روتز معمولا بزرگ هستند و در بالای موتور قرار داده می شوند. شارژر های روتز در ماشین های عضلانی و اتومبیل های مسابقه و شکاری قرار داده می شوند زیرا بیرون کاپوت قرار می گیرند. به هر حال آن ها از نا کار آمد ترین شارژر ها هستند: اول اینکه به وزن خودرو اضافه می کنند و دوم این که به جای آن که هوا را به صورت یک جریان نرم و پیوسته بفرستند در انفجار های گسسته می فرستند.
● شارژر های دو پیچی
یک شارژر دو پیچی هوا را به وسیله یک جفت لب گیر اندازنده که شبیه مجموعه ای از چرخ دنده های ح ونی می باشند می کشد. هوای درون یک شارژر دو پیچی مانند یک شارژر روتز در فضای ایجاد شده به وسیله ی لب های گردنده محبوس می شود. اما در یک شارژر دو پیچی هوا درون پوشش موتور فشرده می شود و این به خاطر آن است که روتور ها باریک شدگی م وطی دارند؛ یعنی هرچه از سمت ورودی به سمت وجی برویم فضا ها برای هوا کوچک تر می شوند و هرچه فضا ها کوچک شوند هوا در فضای کوچکتری فشرده می شود.
آنچه گفته شد شارژر های دو پیچی را کار آمد تر می سازد، اما آن ها گران تر هستند چون روتور های پیچ مانند نیازمند دقت بیشتری در فرآیند تولید هستند. برخی انواع شارژر ها ی دو پیچی مانند شارژر های روتز بالای موتور می نشینند، آن ها همچنین صدای زیادی هم تولید می کنند. هوای فشرده ای که وجی شارژر را ترک می کند. یک صدای ناله یا سوت ایجاد می کند که باید به وسیله روش های فرو نشاندن صدا آرام شود.
● شارژر های مرکز گریز
یک شارژر مرکز گریز به یک پروانه در سرعت های بسیار بالا توان می دهد تا هوا را به درون پوشش کوچک کمپرسور بکشاند. یک پروانه می تواند تا سرعت های ۵۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ دور بر دقیقه برسد. همان طور که هوا به مرکز پروانه کشیده می شود، نیروی مرکز گریز آن را وادار می کند که به صورت شعاعی به بیرون پخش شود. هوا پروانه را در سرعت بالایی ترک می کند اما فشار هوا در آن نقطه کم است. یک پخشگر(diffuser) ـ دسته ای از پره های ثابت که پروانه را احاطه کرده اند ـ هوای با سرعت بالا و فشار کم را به هوای با سرعت کم و فشار بالا تبدیل می کند. وقتی هوا به پره ها برخورد می کند، سرعت ملکول های آن کم و فشارش زیاد می شود.
شارژر ها ی مرکز گریز کارآمد ترین و رایج ترین سیستم های مکش تقویت شده هستند. سبک و کوچک هستند به علاوه به جلوی موتور متصل می شوند نه به بالای آن. همچنین وقتی که موتور دور می گیرد یک ناله ی واضح از آن به گوش می رسد، ویژگی که سر ها را به سوی خیابان می چرخاند.
هر دوی مونت کارلو و مینی کوپر اس با شارژر هم عرضه می شوند.
هر کدام از این شارژر ها می توانند به عنوان یک ارتقای پس از فروش برای یک خودرو در نظر گرفته شوند. شرکت های متعددی مجموعه ها یی از تمام قطعات ضروری برای نصب یک شارژر را به عنوان یک پروژه ی do-it-course عرضه می کنند. در دنیای خودرو های عجیب و غریب و fuel racer ها چنین سفارشی سازی یک جزء لازم از ورزش است. خودرو سازان متعددی نیز شارژر ها را در مدل های تولید خود در نظر می گیرند.
● مزایای شارژر ها
بزرگ ترین فایده ی شارژر افزایش توان موتور است. نصب یک شارژر روی یک ماشین یا کامیون باعث می شود رفتار ان مانند یک خودرو با موتوری بزرگ تر شود.
اما چه اگر ی بخواهد میان شارژر و توربو شارژر انتخاب کند؟ این سوال به سختی مورد بحث ان و دوست داران خودرو است. اما به طور کلی شارژر ها برتری مختصری نسبت به توربو شارژر ها دارند.
شارژر ها از پس افت(lag) رنج نمی برند ـ یعنی زمانی میان فشار دادن پدال و ع العمل موتور. ولی توربو شارژر ها از پس افت رنج می برند به خاطر این که زمان کوتاهی طول می کشد تا گاز های اگزوز به سرعت کافی برای چرخاندن پروانه یا توربین برسند. شارژر ها هیچ پس افتی ندارند به خاطر اینکه به طور مستقیم توسط میل لنگ گردانده می شوند. برخی شارژر ها در دور های پایین بازدهی بیشتری دارند در حالی که برخی دیگر در دور های بالا بازدهی بیشتری دارند. برای مثال شارژر های روتز و دو پیچی در دور های پایین توان بیشتری ایجاد می کنند. اما شارژر های مرکز گریز هرچه دور پروانه بیشتر شود کارآمد تر می گردند، لذا در دور های بالاتر توان بیشتری ایجاد می کنند.
نصب یک توربو شارژر نیازمند اصلاحات و تغییرات زیادی در سیستم اگزوز است. اما شارژر ها می توانند به بالا یا پهلوی موتور پیچ شوند، که این نصب آن ها را ارزان تر و تعمیر و سرویس کاری را آسان تر می سازد.
در نهایت هیچ راه ویژه ای برای خاموش شارژر ها مورد نیاز نیست. زیرا آن ها به وسیله ی روغن موتور روغن کاری نمی شوند. آن ها به صورت معمولی خاموش می شوند. توربو شارژر ها باید حدود ۳۰ ثانیه یا کمتر بی بار باشند تا خاموش شوند. در صورت روغن روان سازی برای خنک شدن فرصتی خواهد داشت. با این گفته یک گرم مناسب برای شارژر ها مهم به نظر می رسد، به گونه ای که در دماهای معمولی کار با بیشترین بازده کار می کنند.
شارژر ها معمولا بر روی موتور های احتراق داخلی هواپیما ها افزوده می شوند. این کار منطقی است اگر در نظر داشته باشیم که هواپیما ها بیشتر زمان خود را در ارتفاع های زیاد می گذرانند که ا یژن کمتری برای احتراق وجود دارد. با آمدن شارژر ها هواپیما ها قادر بودند تا در ارتفاع های بالا تری پرواز کنند بدون این که از کارایی موتور کاسته شود.
شارژر ها یی که در هواپیما ها به کار بسته می شوند درست مانند آن ها یی کار می کنند که در خودرو ها نصب شده اند. آنها توان خود را مستقیما از موتور می گیرند و یک کمپرسور را برای دمیدن هوای پر فشار به اتاقک احتراق به کار می اندازند. توضیحات بالا ساز و کار ساده ای از یک هواپیمای شارژ شده را نشان می دهد.
اول بار شارژر ها در اوا جنگ جهانی دوم در هواپیما ها به کار برده شدند. یک مثال در خور توجه supermarine spitfire است، هواپیمایی که به وسیله نیروی هوایی سلطنتی به کار گرفته شد و یک موتور شارژ شده ی رو رویس مرلين را در خود جا داده بود.
● معایب شارژر ها
بزرگ ترین نقطه ی ضعف شارژر ها ویژگی است که ریشه در تعریف آن ها دارد: از آنجایی که میل لنگ آن را می گرداند، به طور قطع قسمتی از توان موتور را می گیرد. یک شارژر می تواند تا حدود ۲۰% توان موتور را مصرف کند. در عین حال چون شارژر می تواند تا حدود ۴۶% بر توان موتور بیفزاید، بیشتر مردم فکر می کنند ارزشش را دارد.
شارژینگ بر تنش موتور می افزاید، که محتاج این است که موتور برای تحمل تقویت بیشتر و انفجار های بزرگ تر قوی باشد. بیشتر تولید کنند گان این منظور را با انتخاب قطعات قوی تری تامین می کنند. طراحی یک موتور برای شارژینگ قیمت آن را افزایش می دهد. همچنین شارژر ها هزینه ی نگه داری بیشتری دارند و بیشتر تولید کنند گان سوخت با کیفیت و عدد اوکتان بالا را برای چنین خودرو ها یی توصیه می کنند.
علی رغم نقاط ضعف شارژر ها، شارژینگ هنوز هم کم هزینه ترین راه برای افزایش توان موتور است. شارژر ها می توانند بین ۵۰ تا ۱۰۰ توان موتور را افزایش دهند تا برای مسابقه، کشیدن بار های سنگین یا فقط افزودن هیجان به رانندگی معمولی مناسب شود. ترجمه از مصطفی حسن پناه


می خواهیم کمی جدی تر درباره این آلبوم صحبت کنیم
عشق، هوس، ایمان و رویاها ... همه اکتهای انسانی است، فیزیکی و فرمی ... اکتهای و حرکتهای من و شما، در بازخورد با زندگی و مواجهه با فضا و موقعیت ... ما عاشق می شویم، عاشق یکدیگر، مثلا یک مادر و پسرش یا عاشق فضای اطرافمان ما عاشق رویاهایمان می شویم،
حتی عاشق اشیاء دوروبرمان ... هوس نیز یک اکت انسانی است و ل در تمام ما قوت دارد، هوس یک لیوان میلک شیک زیر سایه بان کشتی شخصی همسر بیلیونرمان ... هوس یک نگاه و بعد از آن ...
ما ایمان می آوریم به خورشید ایمان آوردیم و هر روز خشک توت های تازه تابستانی را به او می سپاریم ... ما به یکدیگر نیز ایمان آوردیم مانند عشق و تمام آن اکتهای قدیمی دیگر ... و از همه مهمتر به خدا ایمان آوردیم ... ما رویاپردازیم، با رویاهایمان زندگی می کنیم،
انسان را اگر خالی از رویا و آمال و آرزوا ببینید تردیدی نیست که جایگاه رفیعی نخواهد داشت، اگر رویا نبود ما هنوز غارنشین بودیم ... ما از کودکی با رویاهایمان بزرگ می شویم ... اگرچه بزرگ شدن در ابعاد جسمی و فیزیکی چرا که به نظر می آید رشد در قامت متافیزیکی و روحی کار بسی دشواری است ...
مانند بنجامین باتن ما نیز نیاز به تعمل داریم مهمترین کنش های اطراف ما مهمترین واکنش های ما را دربرمی گیرند، مانند همان نگاه هوس آمیز ...عشق شروع نام واپسین شا ار سی ثانیه تا ک شان است ... عشق گویا شروع زندگی است و ما زاده عشقیم ... مادر به فرزندش نگاهی می اندازد ... و لبخندی می زند، این تازه شروع همه چیز است سی ثانیه تا ک شان در این آلبوم مغزآمیز و عمیق با چند ترک خاص عشق، هوس، ایمان و رویا را به طور خاص در قلب ترکهای دیگر به ترتیب قرار داده اند ... ترک عشق یا همان (بالا در آسمان / up in the air) معروفترین ترک آلبوم حاضر است ...
شخصیت یک عشق آنقدر شورانگیز و بی باکانه به صوت کشیده شده و بعدها به تصویر که گویی آدمی را توان تفکر در آن نیست، مانند عشقف کورکننده دو جنس مختلف به یکدیگر ... البته نباید معنی عشق را تا به این اندازه پائین بکشیم ...
عشق فاصله بسیار زیاد اما به همان اندازه به جنگ دارد، انسان عاشق پیش از هرچیز با خودش می جنگد ... از خودش می زند تا به خواسته اش برسد ... و این یعنی یک عشق، کشنده ترین مرض دنیا ... مانند خشک یک درخت تنومند به دستان میکروب ع ش ق که به نظر میاد
معنای عشق از همینجاست که سر به بیرون آورده ... در ویدیوی (بالا در آسمان) جرد سعی در نگاشتن هر چه پر زرق و برق تر و رنگارنگتر شخصیت عشق دارد ... که انسان بعد از دیدن ویدیو حتی یادش نمی آید با چه شاتی شروع می شود، تصاویر از پی هم می آید انواع عشاق را می بینیم ...
و در پایان نیز شخصیت جنگ طوری کلمه عشق که دو گروه از نژادهای مختلف با هم به جنگ رنگینکمانی می روند ... یک انسان دستانش را روی هم می گذارد و خوراک زنبورها می شود، یکی دیگر شهدی برای پروانه ها، یک گرگ نگاهشان می کند، یک انسان دور حلقه خود می چرد و انگار این پایانی ندارد ...
یکی اسیر هزاران رنگ شده و دیگران چهره های خود را با یکدیگر تقسیم کرده اند، همه عشق است و همه آنها عاشق اند ... شنون برای آنها می کوبد و تومو برای آنها می نوازد و در پایان آنها را به حال خودشان رها می کنند، مانند واکنش ترحم آمیز شنون
در پایان که درامرش را به گونه ای ترک می کند که گویی هیچ علاقه ای به بازگشت در کنار او ندارد ... در پایان گوره ها رها می شوند، میان تصویر، میان شهر، میان انسانها، آنها تنها دو رنگ دارند مانند تایجیتو و شخصیت آنها نمایانگر حس دوگانگی پایان یک عشق است ...
(شهر فرشتگان / city of angels) نمایش هوس آمیز دیگری از گروه که پس از عشق نمایانگر حس تلخ، عمیق و شکاک هوس است ... کالیفرنیا، آیا واقعا در ستایش شهری با فرشتگانی چون مرلين مونرو و من و مایکل ج ون طرف هستیم؟
به نظر می آید هوس انگیزتر از تمام این نام ها که زاده هالیوود هستند، نگاه و تعقل در نوع پرداخت تیره در ویدیو و میمیک غم وار شخصیت هایی مانند مونرو، باز کمی باید به خودمان بی آییم ... گمشده در شهر فرشتگان نمی تواند یک تصدیق انسانی نام بگیرد اما چرا نتواند یک بازخواست
الهی فلسفی از انواع اخلاقیات هالیوودی باشد ... فرشتگان در آن شهر گم شده اند، اکت مونرو آنقدر تکان دهنده هست که نیاز به استفراغات این جنابتان نباشد، نگاه تلبکارانه و آه آلود او به دوربینی که به اطرافش می چرخد، حتی صلابت پیر شده و فرتوت من که به نظر می آید پشت
چهره خود هزاران بغز مهیب خاک شده وجود دارند، و حتی مایکل که در میان خیابانهای شهر برای مردم اطواربازی در می آورد و جلب توجه می کند همه بازخوردهای پایان یک هوس است، هوس اگرچه در نگاه ابت ما پایانش مهم نباشد مانند شهری با هزاران نور اما در پایان شما را می بلعد،
و نابود می کند، هوس آلودترین شهر دنیاست ... و می توان گفت غریب ترین آنها ...
(pires of varanasi / تحفه واراناسی) در ترک واراناسی که یکی از مهمترین ای مذهبی و قدیسی دنیاست، فقط موسیقی خودنمایی می کند، مانند فولک های محلی مذهبی هندو که ورود صدا در آن جایز نیست، البته ناله های پیروانش در فرازهایی خودنمایی می کند
اما در بست موسیقی است و در پیوند با آلات ... ایمان بعد از عشق و هوس می آید، اکت دیگری از انسان، به اندازه همان دوتا مهم و تاریخی ... از ابتدای خلقت ایمان به معبود و پس از آن به پیروانش با جان مایه انسانی ما اجین شده ... واراناسی اگرچه تنها دلیل دورهمایی های
مذهبی اقشار مختلف جامعه مذهبی هندو و چینی باشد اما برای ما و تمام دنیا نگارنده خودبینی است، تابلویی از یک آینه و اکت های مذهبی ما در آن، نگاه ایمانی ما به جهان هستی و نیستی ... می رسیم به پایان کار عمیقترین و دردناکترین اکت قضیه ... اینکه عشق، هوس و ایمان در یک طرف داستان هستند و با رویاها جمع می شوند، یعنی رویاهای ما در برابر تمام آنها خودنمایی می کند فعلا جایگاه بحث نیست، اینکه چرا با هم جمع می شوند نیز ...

(depuis le début / از آغاز) ترک رویاهاست، ترکی برای رویاپردازی که پیش و پس از تمام اکتهای دیگر ماست، قبل از اینکه عاشق شویم این رویای ماست که عاشقمان می کند، حتی قبل از هوس و ایمان هم این رویاست که حضور دارد، بدون رویا ما چیزی نخواهیم بود،
فقط یک موجود زنده "همین" ... در ابتدای ترک چند خط درد و دل با مخاطب که در برگیرنده، "هوس" جمله ابت ، "ایمان" جمله دوم، "عشق" جمله سوم ...

i danced with a million devils
died from a life of sin
made love to a million angels
murdered a million men

و بعد از آن چهار مرتبه تکرار جلمه (there will be blood / خون به پا خواهد شد) رویاپردازانه ترین ترسناکی که دیدم، چرا ترسناک؟! در پائین نقدکی بر این نوشتم که برایتان دوباره چاپ می کنم، اما حضور نام این در پایان آلبوم بی کرانه و باز می نماید
پایانی عمیق و تیره ... چرا که توماس اندرسون آینه تمام نمای همان اکت های عشق، هوس، و ایمان است ...

""خون به پا خواهد شد، ساخته پل تامس آندرسون، نتیجه ای مطلوب است از زندگی کاری این ساز، مجموعه ای است از دیدگاه های او در مورد نقش هنر در فرهنگ، خصوصا نقش هنرهای روایی مانند سینما در این حوزه.
اگر در یک جمله، اثر را مورد تحلیل قرار دهیم، می توان گفت: نقدی است بر تاریخ. از فرقه و مکتب ها گذر کرده و دقیقا به ریشه بدبختی های بشریت اشاره می کند، (جنگ میان ادیان و تکنولوژی) در این بین ندانم گرایانی مانند راسل آتش تفاوت را سو ک تر کرداند،
که تاثیرش بر متفکران قرن ما و گذشتیمان غیر قابل انکار است. پل تامس آندرسون یکی از آن دسته سازانی است که تحت تاثیر تفکرات برتناد راسل یک ندانم گرا است، شاید مگنولیا دقیقتری در این باره باشد اما خون به پا خواهد شد متامل تر است.
انسان غربی مانند پتکی است که ان یت و تکنولوژی بر سر هم می کوبند، قدرت این پتک بی نهایت و در عین حال صفر است. صفرش بدلیل بی ارادگی و بی نهایتش به دلیل تعدادشان.
اوایل قرن بیستم،
مردی با کلاه شاپوی به دنبال نفت می گردد. نتیجه تفتیش هایش مطلوب نبود تا روزی که پال (پال دانو) به او خبر می دهد که در زیر مزارع پدریم دریاچه ای از نفت است. دنیل (دنی دی لوئیس) همان مرد شاپویی، مسرور ا ز این خبر به دنبال نفت در بوستون راه می افتد. زیر مزارع خاک خورده خانوادگان آن د ده اقیانوسی از نفت پیدا می کند. تمام آن منطقه را یداری کرده و به تفتیش می پردازد.
الای برادر دو قلوی پال که راهب یاغی و متکبر د ده نیز هست با فروختن زمین هایشان به دنیل مخالفت می کند، اما زمانی که پدرش تصمیم به واگذاری مزارع خود به دنیل می گیرد، الای زمان را غنیمت شمارده و با توجه به مخالفتش، از دنیل طلب مقدار هنگفتی پول برای بنا کلیسایی جدید می کند.
دنیل با او موافقت کرده، اما همین که زمان اولین پرداخت فرا می رسد وی به تندی الای را پس زده و به او بی اعتنایی می کند. همین مسئله باعث می شود تا دشمنی مادام العمری میان آن دو شکل گیرد.
الای و پال که نقش هر دوی آنها را (پال دانو) ایفا کرده، هیچ گاه در یک پلان و یا سکانسی با یکدیگر دیده نمی شوند، به طوری که برخی از منتقدان پنداشته اند که آنها هر دو یک نفر بوده و شخصیت شان متفاوت است.
اما در واقع یک نفر نیست اند، بلکه دو موجود متفاوت اند، پال انسان است و الای مذهب.
الای راهبی است که نفوذش میان مردم انقدر زیاد شده تا خود را خدا و ولی نعمت او می داند، موعضه کرده و باور دارد موعجزه می کند.
به قدری تکان دهنده است که گویی سیلی های اواسط الای به دنیل و بلع ش در اوا دارد به من مخاطب برخورد می کند، که همینگونه نیز هست.
بازی متدآکشن دنی دی لوئیس در نقش دنیل به قدری باور پذیر است که همه آنچه باید مخاطب از او درک می کرد را قبول می کند و با دانش بزرگی از شخصیت دنیل را ادامه می دهد
زمانی که عمیق تر نگاه می کنیم، دنیل نیز نقش تکنولوژی و مشخصا نفت را ایفا می کند. پس دشمنی میان مذهب و تکنولوژی از یک خیانت شروع شده. با دانش اینکه دنیل تکنولوژی است و الای مذهب سکانس کلیسا و انتهای قابل هذم تر می شود.
سکانس کلیسا یک تجربه تاریخی است، زمانی که ان یت با مدرنیسم مخالفت کرده و سیلی های محکمی به او زداند. مردم تماشا می کرداند و تکنولوژی سکوت. سکانس پایانی با انتخاب زیرکانه سالن بولینگ برای میزانسن، انتهای دنیا را به تصویر می کشد.
الای قدرتش را از دست داده و برای باز پس گیری آن به دنیل پناه می برد. حال نوبت به آن رسیده تا مردم سیلی خوردن های ان مذهبی را ببینند. من انقلاب سومم این جمله عجیب را دنیل چندین مرتبه در این سکانس تکرار می کند. و آنقدر با آدمک های بولینگ
بر سر الای می کوبد تا وی کشته می شود. حال مذهب از بین رفته و تمام سرگرمی های بشر تمام شده، دنیل (تکنولوژی) تنها می ماند و در جمله پایانی با لحنی سبک می گوید: من تمام شدم.""
رئالیسم از دیدگاه نئوفرمالیسم در راه رستگاری بشریت، همان چیزی که کریستین تامسن در ان دوچرخه گفت
در پایان بندی ترک رویاها (depuis le début) برای لحظاتی هرچند اندک موسیقی فراموش نشدنی چایکوفسکی یعنی "دریاچه قو" که یکی از معروفترین ترک موسیقی های تاریخ است ادم را از خود بی خود می کند، این ترک که رازآمیزترین ترک موسیقی دنیاست
و بارها مورد نقد و بررسی تصویری و نوشتاری قرار گرفته آنقدر پایان بندی شا اری است که ناخودآگاه مان را ازار می دهد، مثلا اگر آرنوفسکی برای نمایش قوی سیاه همه چیزش را مدیون نمایش معنای موسیقی این ترک است، این آلبوم نیز دریچه ای عمیق و درشت از بازخورد
موفقیت را مدیون همین می داند، البته آنقدر این رویاپردازی عامیانه و مبهم است که تلفیق دریاچه قو به شکلی استعاره ای با موسیقی ک نه کوکی اصلا آزار دهنده نیست بلکه بسی فرازانگیز، ژرف و چالاک می نماید ... رویای یک کودک: ایمان، هوس و عشق، بازگشت به اصل ... تمام
1- «پدرخوانده / the godfather» و «پدر خوانده 2 / the godfather part ii» image result for ‫ های the godfather‬‎
جنایی پدرخوانده بهترین اثر فرانسیس فورد کوپولا، محصول سال ۱۹۷۲ است که بر اساس رمانی به همین نام از ماریو پوزو که در سال ۱۹۶۹ نوشته شده، ساخته شده‌ است. نامهٔ این اثر حاصل همکاری مشترک فرانسیس فورد کاپولا و ماریو پوزو است. ماجرای بین سال‌های ۱۹۴۵ تا ۱۹۵۵ اتفاق می‌افتد و داستان درباره خانوادهٔ مافیایی کورلئونه می‌باشد. در بازیگرانی همچون مارلون براندو، آل پاچینو، رابرت دووال، دایان کیتن و جیمز کان نقش آفرینی می‌کنند. به دلیل استقبال تماشاگران از این ، دو سال بعد از اکران آن، قسمت دیگری از این به نام «پدرخوانده: قسمت دوم» و در سال ۱۹۹۰ نیز قسمت سوم این با نام «پدرخوانده: قسمت سوم» ساخته شد. هرچند که هیچ کدام به پای نسخه اول نرسیدند و فورد کاپولا گفته است: «فقط باید اول را می‌ساختم!» 2- «همشهری کین / citizen kane» image result for ‫ های citizen kane‬‎
همشهری کِین اثر ماندگار اورسن و ، محصول سال ۱۹۴۱ است که بر اساس نامه‌ای از ژوزف منکوویچ ساخته شده است. یکی از دلایل ماندگاری این اثر که در بسیاری از نظرسنجی‌ها، بهترین تاریخ سینما شناخته شده، وسواس و و تلاش برای رسیدن به اثری نو با استفاده از تکنیک‌هایی تازه در بردارانی و تدوین بود. همشهری کین نامزد هفت جایزه اسکار بود که تنها اسکار بهترین نامه غیراقتباسی را از آن خود ساخت. اورسن و این را به عنوان نخستین اثرش در 26 سالگی ساخت و طبیعتاً به دوران پختگی و بازنمی‌گردد اما بسیاری از منتقدان همشهری کین را به دیگر ساخته‌های ساختارمندتر این کارگردان باهوش ترجیح می‌دهند.
3- «کازابلانکا / casablanca» image result for ‫ های casablanca‬‎
کازابلانکا اثر مایکل کورتیز که بر اساس جولیوس جی. اپستاین، فیلیپ جی. اپستاین، هاوارد کاچ و کیسی ر نسون در سال 1942 ساخته شد، با هنرنمایی دو هن یشه نامدار تاریخ سینما همفری بوگارت و اینگرید برگمن یکی از تاثیرگذارترین ‌های تاریخ به زعم منتقدان بوده است و برخی آن را بهترین ی می‌دانند که تاکنون در سیستم استودیویی هالیوود ساخته شده‌است. این 130 دقیقه‌ای در هشت بخش نامزد جایزه اسکار شد که در سه بخش بهترین ، بهترین کارگردانی و بهترین نامه‌ای، جوایز اسکار را به دست آورد.
4- «بلوار سانست / sunset boulevard» image result for ‫ های sunset boulevard‬‎
بلوار سانست اثری به کارگردانی و بر اساس نامه‌ای از بیلی وایلدر و محصول سال 1950 است. در زمان اکران خود نامزد ۱۱ جایزه اسکار شد که موفق به ب ۳ مجسمه طلایی اسکار شد. بر اساس داستان این ، جو گلیس نامه نویسی است که دچار مشکلات مالی شده است و به شدت نیازمند پول است، در یکی از روزهایی که در حال فرار از دست طلبکارانش، است به طور اتفاقی وارد خانه نورما دزموند ستاره سابق هالیود می‌شود که دیگر شهرت گذشته را ندارد. در این میان نورما که هنوز در توهم شهرت است، عاشق جو گلیس شده و از او می خواهد پیش او بماند.   5- «لورنس عربستان / lawrence of arabia» image result for lawrence of arabia
لورنس عربستان که بر پایهٔ زندگی توماس ادوارد لورنس یکی از معماران خاورمیانه جدید ساخته شده، محصول ۱۹۶۲ بریتانیا است. این به کارگردانی دیوید لین و بر اساس نامه‌ای از رابرت بولت و مایکل ویلسون تولید شد و پیتر اوتول نقش لورنس را در این بازی کرد. به تجربه‌های لورنس در عربستان در زمان جنگ جهانی اول می‌پردازد. لورنس عربستان برنده هفت جایزه اسکار از جمله بهترین , بهترین کارگردانی, بهترین برداری و بهترین موسیقی متن شده است. همچنین پیتر اوتول برای بهترین بازیگر نقش اول مرد، عمر شریف برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و رابرت بولت و مایکل ویلسون برای بهترین نامه نامزد دریافت اسکار شده اند.   6- «شمال از شمال غربی / north by northwest» image result for north by northwest
شمال از شمال غربی محصول ۱۹۵۹ و به کارگردانی آلفرد هیچکاک کارگردانی است که بر اساس سناریویی از ارنست لمن ساخته شده است. داستان ، حکایت تودرتو و پرتعلیق از مردی است که ناخودآگاه خود را درگیر ماجرایی جاسوسی و اتهاماتی که به وی وارد آمده می‌بیند و زنی که در این میان قصد کمک به او را دارد.  نام علاوه بر محلی که نقطهٔ اوج داستان در آنجا اتفاق می‌افتد، اشاره‌ای نیز به قطعه‌ای از نمایش‌نامهٔ هملت اثر ویلیام ش پیر دارد: «به هنگام وزش باد جنوبی، خوب و بد را از هم بازمی‌شناسم، جنون من تنها در هنگامیست که باد از شمال - شمال غربی می‌وزد» چهل‌وششمین اثر هیچکاک، عنوان نامزدی ۳ جایزه در سی‌ودومین مراسم اسکار از جمله نامزدی جایزه اسکار بهترین ‌نامه اصلی برای ارنست لمن را در پی داشت.   7- «جادوگر شهر اُز - the wizard of oz» image result for the wizard of oz
جادوگر شهر اُز به کارگردانی ویکتور فلمینگ و بر اساس نامه‌ای از نوئل لنگلی، فلورنس رایرسن، ادگار آلن وولف که بر اساس رمانی برای ک ن نوشته ال. فرانک باوم ئی به نام جادوگر بی‌نظیر شهر آز به نگارش درآمده بود، در سال ۱۹۳۹ ساخته شد. بر اساس داستان این تخیلی، دوروتی دخترک کوچکی است که همراه سگش توتو در کشتزاری در کانزاس زندگی می‌کند. روزی گردبادی می‌آید و دوروتی و سگش و خانه‌اش را با خود به آسمان می‌برد و در سرزمین آز پایین می‌آورد. در آز همه چیز زیبا و غریب است، با این حال دوروتی می‌خواهد هر جور شده به خانه‌اش برگردد. دوروتی تصمیم می‌گیرد تا به شهر آز برود تا از جادوگرانی که در آن شهر زندگی می‌کنند برای بازگشت به خانه کمک بگیرد. تولید چنین علمی تخیلی در سال 1939 بسیار دشوار و پیچیده بود و یکی از دلایل تخسین این اثر توسط منتقدان همین موضوع است.   8- «آنی هال / annie hall» image result for annie hall
آنی هال ی رومانتیک و کمدی به کارگردانی وودی آلن و ساخته شده در سال ۱۹۷۷ که آلن به همراه مارشال بریکمن نامه‌اش را نوشته بود. این علاوه بر دریافت چهار جایزه اسکار از جمله جایزه بهترین ، در گیشه نیز بسیار موفق بود.  گفته می شود، آلن، نامه این را مشخصاً برای دایان کیتون نوشته که نام واقعی او دایان هال است. داستان مربوط به زندگی الوی سینگر (وودی آلن) است که یک بازیگر طنز و یک شو من (show man) می‌باشد. الوی سینگر سعی دارد بفهمد چرا رابطه اش با دختری به نام آنی هال (دایان کیتون) که یک خواننده است یک سال قبل قطع شده است.

9- «محله چینی‌ها / chinatown» related image
محلهٔ چینی‌ها یک نوآر تاثیرگذار به کارگردانی رومن پولانسکی و محصول سال 1974 میلادی است. بر اساس داستان این ، جیک گیتس(جک نیکلسون) کارآگاه خصوصصی لوس آنجلسی،متخصص در امور افشای خیانت های شویی توسط زنی به نام خانوم مولوری استخدام می شود تا از راز خیانت شوهر او بر دارد.آقای مولوری، توسط گیتس تعقیب می شود و به زودی چند ع رسوا کننده‌ای که از او گرفته شده و نشانگر خیانتش بود، به طور اتفاقی در یکی دو رو مه محلی چاپ می شود اما خیلی زود خانوم مولوری واقعی (فی دوناوی) به این عمل کارآگاه اعتراض کرده و مشخص می شود همگی قربانی ماجرای رازآلودی شدند که هدف اصلی آن بی‌آبرو آقای مولوری بوده است.

10- «آواز در باران / singin' in the rain» related image
آواز در باران ی است موزیکال به کارگردانی جین کلی و استنلی دانن که در سال ۱۹۵۲ ساخته شد. داستان این در سال‌های ۲۸-۱۹۲۷، زمانی که سینمای ناطق تازه پا به عرصه گذاشته بود و صنعت سینما در حال تغییر بود، می‌گذرد. دان وود (با بازی جین کلی)، ستارهٔ سینمای صامت، با زن جوانی به نام کتی سلدن (دبی رینولدز) آشنا می‌شود که سیاهی‌لشکر ‌های صامت است. رابطهٔ عاشقانه‌ای میان آنها شکل می‌گیرد. همبازی وود و دیگر ستارهٔ سینمای صامت، لینا لامونت (جین هیگن)، صدای گوش اشی دارد و با ورود صدا به سینما ناچار است بپذیرد بازیگر دیگری به جای او حرف بزند و آواز بخواند. در نهایت لینا با اکراه می‌پذیرد کتی که صدای زیبا و دلنشینی دارد در اخیرش «شوالیهٔ جن ر» که به «شوالیهٔ ان» تغییر نام داده‌است، به جای او صحبت کند، اما تمام تلاش خود را نیز به کار می‌بندد تا این رقیب تازه را از میدان به در کند.

11- «نشویل / nashville» image result for ‫ nashville‬‎
۱۶۰ دقیقه‌ای نشویل به کارگردانی رابرت من و بر اساس نامه‌ای از جون تو بری، محصول سال 1975 سینمای است. این نمونه‌ای موفق، پخته و سرشار از اعتقاد به نفس از سبک بداهه‌پردازانه من و نوعی موزیکال برای دهه هفتاد با این باور آشکار که یک جامعه متلّون و پُرتناقض را نمی‌توان در خلال داستانی واحد و منجسم (به‌معنای قرار دادی‌اش) به‌ تصویر کشید.

12- «بعضی‌ها داغش رو دوست دارند / some like it » image result for some like it
کمدی-رومانتیکِ بعضی‌ها داغشو دوست دارند محصول سال ۱۹۵۹، یکی از بهترین آثار بیلی وایلدر و مورد توجه ترین نقش آفرینی مرلين مونرو، تونی کرتیس و جک لمون است. این بازسازی یک فرانسوی محصول ۱۹۳۵ می‌باشد. انستیتوی این را به عنوان برترین کمدی تاریخ انتخاب کرده‌است. جک لمون و تونی کرتیس که دو نوازدهٔ تهی دست هستند به طور تصادفی شاهد تسویه حساب گانگسترها و کشتار روز سن و ین هستند. آنها برای فرار از دست گانگسترها لباس نه می‌پوشند و خود را جای 2 نوازنده سا یفون و بیس جا می‌زنند و در این راه هر دوی آنها عاشق مرلين مونرو که یکی از نوازندگان این گروه است می‌شوند و رقابت جالبی بینشان شکل میگیرد.   13- «همه چیز درباره ایو / all about eve» related image
همه چیز دربارهٔ ایو محصول سال ۱۹۵۰ بر اساس نامه‌ای از جوزف ال منکیه ویچ و توسط خود او کارگردانی شده و به زعم منتقدان یک شا ار کلاسیک شکل گرفته است. بر اساس داستان این ، ایو دختر جوانیست عاشق بازیگری که صبح تا شب خود را در سالن تئاتر می‌گذراند و به شدت شیفته مارگو، بازیگر نقش اول زن، است. او به صورت اتفاقی با کارن و از طریق وی با مارگو آشنا می‌شود و به عنوان دستیار مارگو شروع به کار می‌کند. همسر کارن نویسنده تئاتر، و نامزد مارگو کارگردان تئاتر هستند. حضور ایو جوان و مشتاق به تئاتر در کنار دو زوج میانسال دست اندرکار تئاتر، نه تنها زندگی حرفه‌ای بلکه زندگی شخصی آنها را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد.   14- «روانی / psycho» image result for ‫ psycho‬‎
روانی به کارگردانی آلفرد هیچکاک محصول سال ۱۹۶۰ کشور ، یکی از برترین ‌های ژانر وحشت تاریخ سینما شناخته شده و با اختلاف زیادی از سرگیجه بهترین هیچکاک محسوب میشود. این را خوف انگیزترین تاریخ سینما نیز لقب داده‌اند و آنچنان تحسین منتقدان را در ده‌های متمادی در پی داشت که در‌ سال 1992 در‌ فهرست میراث فرهنگی و در‌ گنجینه شا ارهای سینمایی‌ هالیوود قرار گرفت.
15- «راننده تا ی / taxi driver» related image     راننده تا ی به کارگردانی مارتین اسکورسیزی محصول سال ۱۹۷۶ است. روایتی متفاوت از رویارویی یک سرباز سابق در جنگ ویتنام است که حالا یک راننده تا ی شده و در مواجهه‌ای برای نجات جامعه فاسد ، دست به خشونت می‌زند و سرنوشتی متفاوت را می‌یابد. اسکورسیزی برای این در اسکار تنها چند نامزدی به دست آورد اما در عوض برنده نخل طلای کن شد و توجه منتقدان را به تکنیک سازی ‌اش بیش از پیش جلب کرد.   16- «اینک آ ا مان / apocalypse now» image result for apocalypse now
اینک آ ا مان محصول ۱۹۷۹، یکی از بهترین آثار فرانسیس فورد کاپولا است که بر اساس ‌نامه‌ای از جان میلوس و فرانسیس فورد کاپولا ساخته شده است. داستان این برداشتی آزاد از رمان دل تاریکی نوشتهٔ جوزف کنراد است. داستان از جائی آغاز می شود که به سروان ویلرد (مارتین شین)، یت داده می شود به جنگلی در کامبودیا رفته و سرهنگ و رکروتز (مارلون براندو) قهرمان جنگی را که درون جنگل برای خودش ی تشکیل داده را پیدا کرده و بکشد. این وظیفه سرآغاز تحولات و اتفاقات زیادی می شود که نوعی رفتن به گوشه های پنهانی و تاریکی های وجود بشر است. زمانی که او در جنگل فرود می آید کم کم توسط نیروهای مرموزی در جنگل گرفتار شده تا حدی که کم کم دچار جنون می شود . همراهان وی هم یکی یکی به قتل می رسند. همین‌طور که ویلارد به مسیرش ادامه می دهد بیشتر و بیشتر شبیه ی می شود که برای کشتنش فرستاده شده است.   17- «در بارانداز / on the waterfront» image result for on the waterfront
در بارانداز اثر الیا کازان و بر اساس نامه‌ای از باد شولبرگ محصول ۱۹۵۴ است که نگاهی با جرأت و انتقادی به فساد در اتحادیه بارانداز هوبوکن نیو ی دارد. این با هنرنمایی مارلون براندو توانست ۸ اسکار اصلی بهترین نامه (باد شولبرگ)، بهترین کارگردان (الیا کازان)، بهترین بازیگر نقش اول مرد (مارلون براندو)، بهترین بازیگر نقش مکمل زن (اوا ماری سنت)، بهترین تدوین (جن میلفورد) بهترین برداری -سیاه و سفید- (بوریس کافمن)، بهترین طراحی صحنه (ریچارد دی) و بهترین تصویر (سام اسپیگل -تهیه کننده-) را تصاحب کند. همچنین نامه با اقتباسی آزاد از رویدادهای واقعی نوشته شده است.   18- «بر باد رفته / gone with the wind» image result for gone with the wind ویکتور فلمینگ، ۲۳۸ دقیقه‌ای بر باد رفته را در سال ۱۹۳۹ کارگردانی کرد. ، روایت عشق یک دختر جنوبی در خلال جنگ داخلی را به تصویر می‌کشد. این جوایز متعددی را از آن خود کرد، که از میان آن‌ها می‌توان به چهار جایزه اسکار بهترین ، بهترین کارگردان برای ویکتور فلمینگ، بهترین هن یشه نقش اول زن برای ویویان لی و بهترین نقش مکمل زن برای هتی مکدانیل اشاره کرد.   19- «کشتن مرغ مقلد / to kill a mockingbird» image result for to kill a mockingbird
کشتن مرغ مقلد یا کشتن مرغ مینا نام رمانی است نوشته ها ر لی، نویسنده یی در سال ۱۹۶۰ میلادی به نگارش درآورد و برای این اثر در سال ۱۹۶۴ میلادی، جایزه پولیتزر را به دست آورد. از زمان اولین انتشار تاکنون، بیش از ۳۰ میلیون نسخه از این کتاب به فروش رفته و به بیش از ۴۰ زبان بین‌المللی ترجمه شده است. در سال ۱۹۶۲ میلادی، رابرت مولیگان ی را با همین نام  بر اساس همین رمان ساخت که در نظرخواهی‌های عمومی، همواره به عنوان یکی از محبوب‌ترین ‌های تمام عمر تماشاگران سینما نام برده می‌شود. رمان کشتن مرغ مقلد از زبان دختری به نام اسکات فینچ روایت می‌شود که دختر سفیدپوستی به نام اتیکاس فینچ است که دفاع از جوان سیاه‌پوستی به نام تام ر نسون را که به اتهام ناروای به یک دختر سفیدپوست در شهر کوچکی به نام میکوم، آلاباما محاکمه می‌شود، به عهده می‌گیرد. مرغ مقلد در این اثر نماد معصومیت است.   20- «جویندگان / the searchers» related image
جویندگان ی در ژانر وسترن وسترن به کارگردانی جان فورد محصول سال ۱۹۵۶ ایالات متحده است . جویندگان از جمله شا ار های جان فورد و از برترین های ژانر وسترن است. بر اساس داستان این ، ایتن ادواردز (جان وین)که یک کهنه سرباز جنگ داخلی امریکاست. او که خانواده ای ندارد بعد از سال ها به خانه برادرش برمیگردد. چند روز بعد اعضای خانواده برادرش در حمله سرخپوستان کومانچی کشته میشوند و برادرزاده‌اش لورا(ویرا مای ) توسط آن‌ها ربوده میشود. به این ترتیب ایتن تصمیم میگیرد که به دنبال برادرزاده‌اش به رود و به جستجوی او بپردازد و در این راه برادرزاده ناتنی اش مارتین (جفری هانتر) نیز به او کمک می کند.   21- «زندگی شیرین / la dolce vita» related image
زندگی شیرین، ی کمدی-درام به کارگردانی و نویسندگی فدریکو فلینی است که در سال ۱۹۶۰ ساخته شد. یک هفته از زندگی یک ژورنالیست کنش پذیر در رم و جستجوی او برای یافتن عشق و شادی که هرگز یافت نمی‌شوند را به تصویر می‌کشد. از زندگی شیرین به عنوان ی یاد می‌شود که گذار فلینی را از ‌های اولیه نئورئالیسمی او به ‌های هنری بعدی اش نشانه گذاری می‌کند و یکی از دستاوردهای بزرگ سینمای جهان محسوب می‌شود. این نخل طلای کن 1960 را از آن خود کرد و همچنان تحسین مستمر منتقدان را در این پنج دهه با خود همراه دارد.   22- «غرامت مضائف / double indemnity» image result for double indemnity
غرامت مضاعف اثر بیلی وایلدر است محصول ۱۹۴۴ است که توسط بیلی وایلدر و ریموند چندلر از رمان غرامت مضاعف (۱۹۳۵) اثر جیمز ام.کین اقتباس شده بود. این جز شاخص‌ترین نمونه‌های « نوآر» به شمار می‌رود و داستان آن بر اساس جنایتی واقعی بنا شده است که در ۱۹۲۷ اتفاق افتاده بود. عنوان به عبارتی حقوقی رایج در شرکت‌های بیمه اشاره دارد. بر اساس داستان این ، فیلیس دیتریچستون باربارا استانویک فروشنده بیمه عمر و ر نف فرد مک مورای را اغفال می کند تا او را در کشتن شوهرش یاری دهد و مرگ او را یک حادثه جلوه دهند تا فیلیس بتواند از طریق ماده غرامت مضاعف، بیمه عمر شوهرش را طلب کند اما رئیس و دوست صمیمی نف و تحلیلگر بیمه بارتون کییس ادوارد جی.ر نسون به این ماجرا شک می کند.   23- «هزارتوی پن / pan's labyrinth» image result for pan's labyrinth
هزارتوی پن اثر  گیلرمو دل تورو  کارگردان اسپانیایی محصول سال ۲۰۰۶ میلادی است و به عنوان اثری فانتزی در زمان نمایش در فستیوال کن، با بیست دقیقه تشویق حاضران، همراه شد و چهار جایزه اسکار از جمله اسکار بهترین غیر انگلیسی زبان و جوایز بفتا و گوی را از آن خود کرد. بر اساس داستان این ، اوفلیا، ‌ای که با مادر باردار و ناپدری اش، یک نظامی فاشیست، در زمان جنگ‌های داخلی دوران ژنرال فرانکو، دیکتاتور اسپانیا زندگی می‌کند. او روزی ه‌ای شبیه یک پری می‌بیند که او را به یک هزارتو یا ل رنت اسرارآمیز هدایت می‌کند که به دنیای زیرزمینی ختم می‌شود. اینجاست که وی با یک فان برخورد می‌کند و در دنیای خیال و واقعیت ماجراهایی را پشت سر می گذارد. کارگردان در این با هنرمندی بسیار دو خط خیالی و حقیقی از زندگی اوفلیا را در پایان به هم مرتبط میسازد.   24- «سرگیجه / vertigo» related image
سَرگیجه به کارگردانی آلفرد هیچکاک محصول ۱۹۵۸ میلادی است. این بر پایه ‌نامه‌ای از آلک کوپل و ساموئل ا. تایلور تهیه شد. شهرت «سرگیجه» در حرکت دوربینی بود که هیچکاک برای القای حس سرگیجه ابداع کرده بود: زوم و عقب کشیدن همزمان دوربین برداری، این کار عمق صحنه را مخدوش می‌کرد و بعداً به ترفند «دالی زوم» معروف شد. هیچکاک «سرگیجه» را شخصی‌ترین کارنامه‌اش خوانده است. ی که یکی از مضامین موردعلاقه هیچکاک یعنی عشق به مثابه یک وسواس را بررسی می‌کرد. عشقی که زن و مرد را ویران می‌کند.

25- «برخورد نزدیک از نوع سوم / close encounters of the third kind» image result for close encounters of the third kind
برخورد نزدیک از نوع سوم، ی علمی-تخیلی به کارگردانی و نویسندگی استیون اسپیلبرگ محصول 1976 است که انقل در میان آثار علمی و تخیلی محسوب می‌شد. این 135 دقیقه‌ای روایتی متفاوت از ظهور بشقاب پرنده‌ها و آمدن آدم فضایی‌ها به زمین بیان می‌کند و نگاهی انسانی و روانشناختی به این پدیده علمی-تخیلی دارد و یکی از دلایل موفقیت این اثر نیز همین نگاه متفاوت است.   26- «رفقای خوب / goodfellas» image result for ‫ goodfellas‬‎
رفقای خوب ی به کارگردانی مارتین اسکورسیزی محصول سال ۱۹۹۰، براساس کت به نام wiseguy (اصطلاح عامیانه‌ای که به اعضای مافیا می‌گفتند)، نوشتهٔ نیکولاس پیلگی، گزارشگر جنایی نیویورک ساخته شده است. کتاب بر اساس زندگی واقعی هنری هیل، گانگستر سابق و خبر رسان اف بی آی نوشته شده است. همچنین عنوان یعنی goodfellas در واقع (در اصطلاح) به معنی گانگسترها یا مافیایی ها است، با این وجود این در ایران با عنوان رفقای خوب شناخته می‌شود. در شش بخش نامزد جایزه اسکار شد اما تنها جو پشی به عنوان بازیگر نقش مکمل مجسمه طلایی اسکار را از آن خود کرد.   27- «جو و جیم / jules et jim»   image result for jules et jim فرانسیس تروفو کارگردان مشهور فرانسوی، جو و جیمی را سال 1961 ساخت  و با این ، موج نو به سینما فرانسه وارد شد. ژول و جیم نمونه بارز ی است که تروفو و دوستانش از موج نو انتظار داشتند و بی شک در کنار چهار صد ضربه(1959) بهترین کار اوست. حکایت چرخ و فلکی را دارد که میان رفاقتی رویایی، آرزوهایی عقیم، شور و بی کله‌گی و مفاهیمی روشن فکرانه، در عصر بروز ادبیات و هنر، می چرخد. بر اساس داستان این که در پاریس 1912 می‌گذرد، دو نویسنده، «ژول»، آلمانى خج ى و «ژیم» که پاریسى خوش‏مشربى است، شیفته‏ى تصویر سنگى باستانى یک زن مى‏شوند. آن دو وقتى با «کاترین» (با بازی جین مورو ) که گویى تجسم آن تصویر سنگى است روبه‏رو مى‏شوند زندگى‏شان دگرگون مى‏ شود.
28- «چهره بامزه / funny face» image result for funny face
چهره بامزه محصول 1957 به کارگردانی استنلی دونن است. این بر مبنای موزیکالی به همین نام ساخته شد. فرد آستر در «چهره بامزه» نقش عکاسی به نام دیک ایواری را بازی می‌کند. شخصیت ایواری تا حدی بر مبنای عکاسی به نام ریچارد آودن شکل گرفت که تیتراژ آغازین را طراحی کرد و مشاور پروژه هم بود.   29- «اتوبوسی به نام هوس / a streetcar named desire» image result for a streetcar named desire
اتوبوسی به نام هوس اثر الیا کازان، با بازی ویوین لی و مارلون براندو است در سال ۱۹۵۱ بر ساسا روی نمایشنامه‌ای به همین نام ساخته شده است. بر اساس داستان این بلانش دی بویس، که مشکلات زیادی را در زندگی متحمل شده است، پس از ا اج از مدرسه‌ای که در آن به تدریس مشغول بود، برای دیدار با خواهرش استلا به پیش وی و شوهر خواهرش استنلی کووالسکی می‌آید. استنلی که یک باز است از بدو ورود بلانش سر ناسازگاری با وی دارد و از طریق یکی از دوستانش از گذشتهٔ بلانش باخبر می‌شود. الیا کازان مجادله زیادی بر سر سانسورها با سران شرکت وارنر کرد ولی در نهایت مقداری از سانسور شد.   30- «نجات سرباز رایان / saving private ryan» image result for saving private ryan
نجات سرباز رایان نام ی جنگی محصول سال ۱۹۹۸ می‌باشد که به کارگردانی استیون اسپیلبرگ ساخته شده‌است. داستان این در طول نبرد نرم در جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد. ۲۷ دقیقه آغازین که رسیدن نیروهای متفقین به فرانسه در ۶ ژوئن ۱۹۴۴ را نشان می‌دهد، بسیار مشهور است. تام هن در نقش کاپیتان جان میلر به همراه هفت سرباز دیگر مأموریت می‌گیرند تا سرباز جیمز فرانسیس رایان را پیدا کنند و به خانه برگردانند. او سه برادر داشته که همگی در جنگ کشته شده‌اند و به دستور فرمانده کل ، رایان می‌تواند به پیش مادرش بازگردد. داستان این در سال ۱۹۹۴ و زمانی در ذهن رودات شکل گرفت که داشت از بنای یادبود چهار برادر کشته شده در جنگ داخلی دیدن می‌کرد. رودات تصمیم گرفت تا داستانی شبیه به آن‌ها در جنگ جهانی دوم بنویسد. او ‌نامه را نوشت و در اختیار مارک گوردون قرار داد. نهایتاً استیون اسپیلبرگ به عنوان کارگردان انتخاب شد و اثری خلق کرد که برنده پنج جایزه اسکار شد.   31- «غریبه‌ها در قطار / strangers on a train» image result for strangers on a train
غریبه‌ها در قطار محصول ۱۹۵۱، یک تریلر روان‌شناسانه به کارگردانی و تهیه کنندگی آلفرد هیچکاک است. این بر اساس رمانی به همین نام به نویسندگی پاتریشیا های اسمیت ساخته شده است. داستان ، بر اساس ملاقات دو غریبه در قطاری شکل می‌گیرد. که همسرش به او خیانت کرده در قطار با برونو آشنا شود. برونو از پدر دل خوشی ندارد، از این رو بر آن است از او انتقام بگیرد. او پیشنهاد می‌کند که خود همسر  را به قتل برساند و در عوض, پدرش را بکشد. پس از چندی، برونو بدون اطلاع همسر او را می‌کشد و طی تماس‌های مکرر از او می‌خواهد پدرش را به قتل برساند اما در پی آن، برونو را غرق کرده عاقبت خود را به پلیس معرفی می‌کند.

32- «در یک شب اتفاق افتاد / it happened one night» related image
فرانک کاپرا، در یک شب اتفاق افتاد را در ژانر کمدی در سال ۱۹۳۴ ساخت. ماجرای روان و ساده داستانی رمانتیک است که در آن برخورد و مواجهه با زندگی، خود را به انسانهای قصه تحمیل می کند. پیتر وارن (کلارک گیبل) خبرنگاری پر هیاهوست که در ابتدای قصه از کار بی کار می گردد و قصد سفر به نیویورک را دارد. از آن سوی الن اندروز دختر یکی از سهامداران پولدار به خاطر مخالفت پدرش با ازدواج او با کینگ وستلی، از خانه می گریزد تا با سفر به نیویورک به معشوق خود برسد. اینگونه است که دست تقدیر الن و پیتر را در کنار یکدیگر قرار می دهد. پدر الن تمامی سعی خود را می نماید تا دختر را مجبور به بازگشت نماید، اما الن در سفری قرار گرفته است که در آن می خواهد خود را بهتر بشناسد.   33- «فارغ‌ حصیل / the graduate» related image
فارغ‌ حصیل ساختهٔ مایک نیکو در سال ۱۹۶۷ همواره جزو ‌های مورد توجه منتقدان بوده است. نامهٔ این را کالدر ویلینگهام و باک هنری بر اساس رمانی به همین نام نوشتهٔ ریچارد وب نوشته‌اند. نقش‌های اصلی را آن بنکرافت و داستین هافمن بازی می‌کنند و برای داستین هافمن که دومین دوران بازیگری اش را بازی می‌کرد، از اهمیت بالایی برخوردار بود، چرا که او برای نخستین بار این دیده شد. داستان دربازهٔ بنجامین بردداک (با بازی هافمن) است که به تازگی از فارغ‌ حصیل شده و اسیر وسوسهٔ زنی مسن‌تر از خود، خانم ر نسون، (بنکرافت) می‌شود و در نهایت به دختر او الین (با بازی کاترین راس) دل می‌بندد.
34- «چه زندگی شگفت‌انگیزی / it's a wonderful life» related image
چه زندگی شگفت‌انگیزی یا زندگی شگفت‌انگیز را فرانک کاپرا در سال ۱۹۴۶ کارگردانی کرده است. این که از سوی انستیتوی به عنوان تاثیرگذارترین تاریخ انتخاب شده است، روایتگر سرگذشت مردی است که از فرط نومیدی در آستانه خودکشی قرار گرفته، اما پس از ملاقاتی معجزه آمیز با یک فرشته شور و امید به زندگی را باز می یابد. این به خاطرمشکل حق تالیف پس از مدتی به مالکیت عمومی درآمد و در نهایت به خاطر بازبینی های متعدد به شدت محبویبت پیداکرد.   35- « خشمگین / raging bull» image result for raging bull
خشمگین به کارگردانی مارتین اسکورسیزی محصول 1980، درام ورزشی بر اساس زندگی جیک لاموتا مشت‌زن معروف یی است. نامه این اثر را پل شرادر و مادریک مارتین بر اساس کتاب « خشمگین: داستان من» که زندگی نامه جیک لاموتا، مشت زن میان وزن یی است، نوشته‌اند. این را برترین ورزشی تاریخ سینما می دانند. رابرت دنیرو سفارش ساخت این را به مارتین اسکورسیزی داد که در آن زمان به دلیل عدم موفقیت قبلی‌اش «نیویورک، نیویورک» مأیوس بود. دنیرو برای بازی بهتر در نقش لاموتا چند جلسه با او تمرین مشت‌زنی کرد و برای بهتر نشان دادن وضعیت بدنی لاموتا پس از دوران افول و قرار گرفتن در نقش، وزن خود را حدود ۳۰ کیلوگرم زیاد کرد.   ۳۶- «بهترین سال‌های زندگی‌ ما /  the best years of our lives»