مسیر رسیدن به هدف

به نقل از خبرگزاریها در مورد مسیر رسیدن به هدف : پیمایش مسیر صعود تا ایستگاه پنج توچال را از پارکینگ ولنجک، پس از جمع شدن تمامی هم نوردان، با نام خدای مهربان آغاز نمودیم، شور و حال دوستان و هم نوردان به هنگام سلام و احوال پرسی یکدیگر در یک صبح تابستانی، به گرمی روزهای تابستان بود. از ابتدای مسیر صعود، هوا رو به گرمی نهاده بود و توان حرکت سریع را از تعدادی از هم نوردان گرفته بود ولی چون هدف رسیدن به ایستگاه پنج بود، نه گرمای هوا مهم می نمود و نه شیب تند ابتدای مسیر. در طول مسیر، از مصاحبت دوستان مان بهره مند شدیم، موضوعات صحبت از عدم حضور خانم محر و آرزوی خوشبختی برای ایشان تا کپی برداری از گزارش دماوند متفاوت بود. همچنان پیمایش خود را با برداشتن گام هایی آرام و پیوسته ادامه دادیم. موضوعی که توجه مان را به خود جلب نمود، آسمان آبی شهر تهران بود که دیگر از آن مه غلیظ خا تری رنگ اثری به چشم نمی خورد، جای شکرش باقی بود که هوا تا حدودی پاک تر شده بود. بالا ه پس از حدود یک و نیم ساعت پیمایش، به ... تعدادی از همنوردان (آقایان داود قلعه گیر، حسین نوروزی، اسماعیل جلیله وند و روح اله خداوردی) در یک برنامه شخصی موفق به صعود قله کله جنون به ارتفاع 3850 متر واقع در روستای کمندان شهرستان ا در روز 3 مهر ماه شدند. کله جنون یکی از قلل زیبا و فنی اشترانکوه می باشد و در بین ای ا و الیگودرز در استان زیبای لرستان قرار دارد. مسیر تا ابتدا دیواره کله جنون ساده است ولی با شروع دیواره مسیر ح نیمه فنی به خود می گیرد و مشکل می شود. مسیر صعود قله از ا به طرف روستای کمندان و از آنجا به طرف پناهگاه کامران سلیمانی در ارتفاع 3028 متری که حدود 3 ساعت پیاده روی دارد می باشد. در مسیر و پناهگاه آب چشمه و از پناهگاه به بالا فقط آب برف در فصلی که یخبندان نباشد وجود دارد. از پناهگاه به بالا دو مسیر صعود وجود دارد یکی مسیر تیغه و دیگری سنگ شصت خدا که معمولاً از مسیر تیغه صعود و از مسیر شصت خدا فرود می آیند. تیم شب پنج شنبه را در ابتدای مسیر شب مانی کرده و ساعت 6 صبح به سمت پناهگاه حرکت کرده و ساعت 9:30 به پناهگاه سلیمانی رسید. پس از استراحت 30 دقیقه ای به سمت قله از مسیر تیغه حرکت کرده و 12:45 در یک روز آفت به قله رسیده و پس از گرفتن ع های یادگاری از مسیر سنگ شصت خدا برگشته و ساعت 16 به محل پناهگاه و 19 به روستای کمندان رسید و به سمت ا و سپس تهران حرکت کرد. نحوه رسیدن به مقصد در شهر اصفهان برای مسافران اگر در اصفهان خواستید سریع به مقصد برسید از راه حل زیر استفاده کنید : 1- آدرس رو از 5 نفر بپرسید . 2- میانگین آدرس های داده شده رو بگیرید . 3-میانگین رو مع کنید. 4-آدرس محاسبه شده رو 30 درجه به راست بچرخانید. 5- شما در مسیر صحیح هستید
* از کجا تا کجا باید پیاده برویم؟
زائران ایرانی معمولاً از نجف تا کربلا را پیاده طی می کنند اما برخی از هیئات مسیر بغداد تا کربلا را طی می کنند. این درحالی است که تمامی ورودی های شهر کربلا میزبان زائرین اربعین حسینی است.

زائران ایرانی معمولاً از نجف تا کربلا را پیاده طی می کنند اما برخی از هیئات مسیر بغداد تا کربلا را طی . کلیپی از برنامه فوتبال ۱۲۰ شبکه ورزش ۱۱ داد ۹۶ که در یک آیتم زیبا به بازی تیم های یوونتوس و رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا و مسیر این دو تیم در راه رسیدن به فینال کاردیف پرداخته است. پارس فوتبال شما… تحصیل علوم ی، نخستین قدم برای طلبه ای است که بخواهد بر بام افتخار نشیند و همای اوج سعادت بر سرش سایه افکند. در این راه، یگانه توشه ای که به کار او آید همّت عالی است، وگرنه هرگز نخواهد توانست طالب چشمة خورشید درخشان شود و به مقام اصلی خویش نائل آید.
بدین ره هر که عالی همت آید
سزای قرب و وصل حضرت آید
اگرچه در این مسیر، شیوه ها و. در ساعت مقرر از محل شرکت همراه با یک دستگاه ون به سمت روستای مورد نظر حرکت نمودیم. در بین راه با توقف کوتاهی، صبح را بجا آوردیم. ادامه مسیر داده تا به روستای خسروان رسیدیم. برودت خاصی پوست را نوازش می داد. بی درنگ لباس های گرم را پوشیده، کوله ها را آماده کرده و صعود را آغاز نمودیم. مسیر تعیین شده، از مسیرهای جبهه جنوبی صعود (شماره 3)، بشمار می رود. مسیر قله در ابتدای کار با شیبی تند آغاز می شود. آرام آرام کش کوه را به طرف بالا صعود کرده؛ هوا در حال روشن شدن و افق در حال تغییر رنگ نارنجی و زرین شدن بود. پس از طی شیب نسبتاً تند، ادامه مسیر را در پیش گرفتیم. در مسیر، سنگ هایی وجود داشت که در نور خورشید می درخشیدند. گفته می شود که «وجه تسمیه نام این قله بخاطر این سنگ هاست». بر روی یال ارتفاع گرفتیم. با استراحتی کوتاه که با خوردن صبحانه همراه بود، دوباره به صعود ادامه دادیم. رو به شمال سوار بر یال منتهی به قله شدیم. از اینجا شیب مسیر خیلی تند (بالای 40 درجه) شد و صعود را قدری سخت می نمود. در کش کوه، زمین کاملاً خشک، اما از این ارتفاع به بعد زمین تا حدودی پوشیده از برف بود. با بالا آمدن ... ...اکنون رو بروی شما یک دیواره به ارتفاع متوسط 40 و عرض حدود 600 متر وجود دارد که سراسر آن قابل فعالیت است. اما اگر دنبال مسیر تجهیز شده یا با اطلاعات هستید باید به مرکز این دیواره عریض بروید تا کتیبه را بی د. روی این کتیبه سه مسیر توسط گروه طلوع گشایش و نام دیواره نیز توسط همین گروه نامگذاری شده است.
در مرکز کتیبه یک مسیر حدودا 40 متری رول کوبی شده با درجه سختی میانگین... معرفی کامل منطقه همراه با تصاویر در ادامه مطلب بنا به تقویم پیشنهادی کارگروه امور پناهگاه ها و راهنمایان کوهستان استان البرز و پیرو ادامه برنامه بازسازی پناهگاه کهار و همچنین علامت گذاری جهت نصب میله راهنما در مسیر صعود، در تاریخ پنج شنبه 93/4/12 همنورد گرامی آقای حبیب ملا همراه تعدادی از همنوردان شهرستان کرج جهت مشخص وسایل و مصالح مورد نیاز جهت بازسازی و نصب میله های راهنما در . هر آنچه را که از دل بگذرانیم دیر یا زود همان در زندگیمان رخ خواهد داد. پس، به دل بیآموزیم که فقط نیکى ها را از خود بگذراند تا ما را به مراد و آرمانهاى والا برساند. با مثبت شى و نیک گرایى، مسیر رسیدن به آرمانها ساده میگردد، و"تقدیر" رخ میدهد… و "تقدیر" یعنى به بار نشستنِ نیک شى و مثبت گرایى…!!! الهى… زیباترین انرژى هاى مثبت را نصیب دوستانم گردان تا تقدیرشان آنگونه که تو میپسندى مهیّا شود…!! آنچه بهترین انتخاب اکنون من است…

از دید دیگری میتواند بدترین نادانی باشد!!

درس سختی است، اما کم کم باید یاد بگیرم…

گاهی مسیر رشد من همسو با مسیر رشد اطرافیانم نیست…

درقدم های بعدی باید…

پوست بیاندازم و دنیایم متحول شود!!

باید تغییر را بپذیرم…

فقط مرداب تا ابد به دنیایش می چسبد و آ هم می . روش مسیری dsr dsr یک پروتکل مسیری برای شبکه­ های موردی سیار است که وقتی گرهی یک مسیر را درخواست می­کند، این پروتکل آن مسیر را به طور on-demand تشکیل می­دهد. dsr از روش source routing استفاده می­کند. مشخص source routes نیازمند جمع ­آوری آدرس همه گره­های میانی م ن مبدأ و مقصد در خلال کشف مسیر است. صعود مسیر شریف زردی دیواره لک بن ۲۷ تیر ۱۳۹۳ ... شروع تا کارگاه اول 40 متر- 15متر میانی،درجه سختی5.10 b
کارگاه دوم40 متر-15 متر میانی،درجه سختی 5.12e
کارگاه سوم 45 متر متر میانی ،در جه سختی 5 متر اول 5.12 –cبقیه مسیر 5.11e
رولها از نوع هلتی و دنا-20 متراز طول مسیر بعلت ریزشی بودن ، دارای رول می باشد.
نحوه صعود بصورت طبیعی، کارگاه یک به دو 10 متر رکاب خور- کارگاه دو به سه 7 متر رکاب خور و قسمت انتهایی مسیر صعود به صورت فر بطول 10 متر می باشد. ...
*گزارش از آرش اسماعیل زاده در ادامه ی مطلب* گفتگوی سین جیمی باشگاه خبرنگاران جوان اصفهان با نظامی موفقی است که با حافظ قرآنی کریم به درجات معنوی خود افزوده و هدفش رسیدن به کمال انسانیت است. قیام مقدس و پرشکوه حسین(ع)ریشه در انحراف هاى بـنیادى و اساسى در جـامعه ى داشت. این انحراف ها زائیده انحراف حکومت ى از مسیر اصلى خود از سقیفه به بـعد بـود. که پس از شهادت على(ع)کلا بـه دست سلسله سفیانى و حزب ضد ى اموى افتاد. بـه گواهى اسناد تاریخى, سران این حزب هیچ اعتقادى بـه و اصول آن نداشتند(1). و ظهور و به قدرت رسیدن (ص)را, جلوه اى از پی. "دیالوگ ماندگار مختارنامه" "تو چرا از قافله ی عشق جام کیان ... ؟؟؟ " " راه را گم ابواسحاق ... " " راه بلدی چون تو که راه را گم کند راه نابلدان را چه گناه ... ؟ " " راه را بسته بودند ، از بیراهه رفتم ، هر چه تاختم مقصد رانیافتم ..." " وقتی به نینوا رسیدم خورشید بر نیزه بود ... " مختار : " شرط عشق جنون است ... ما که م م مجنون نبودیم... " خوشا به حال پیاده گان مسیر عشق ... فرا رسیدن اربعین حسینی تسلیت باد ... کره شمالی به یکی از قانونگذاران روسیه گفته است که کشورش موشک های بالستیک با برد 3 هزار کیلومتر در اختیار دارد که پس از نوسازی و مدرن شدن قابلیت رسیدن به خاک را خواهند داشت.

یک نفر دلش ش ته بود

توی ایستگاه استجابت دعا منتظر نشسته بود ...

منتظر ولی دعای او دیر کرده بود

او خبر نداشت که دعای کوچکش

در چهارراه آسمان پشت یک چراغ قرمز شلوغ گیر کرده بود

او نشست و باز هم نشست

روزها یکی یکی از کنار او گذشت

روی هیچ چیز و هیچ جا از دعای او اثر نبود

هیچ از م. به گزارش رسیده؛ توسط تیم اعزامی کشورمان متشکل از «حمیدرضا شفقی»، «حسن گرامی» و «فرشاد میجوجی»؛ 442 متر مسیر با درجه سختی 13b بر روی «تسارانورو»بلندترین دیواره قاره «آفریقا» در «ماداگاسکار» طی مدت 6 روز با نام «تجربه تغییر» the change experience گشایش یافت. این تیم هم چنین در صعود مجدد مسیر، به مدت 3 روز از روند گشایش مسیر تصویربرداری نمود.

فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی این صعود درخشان و ارزشمند را به یکایک اعضای تیم؛ این دیواره نوردان شایسته کشورمان صمیمانه تبریک می گوید. منبع: سایت فدراسیون کوهنوردی ج.ا.ا بنام خدا صعود به قله 4850 متری علم کوه در استان مازندران دومین قله مرتفع ایران بعد از دماوند قله 4850 متری علم کوه در کلاردشت مازندران است که روز (95/05/15) توسط جمع چهارنفری قوجاقارتال بیله سوار (نادر دانا - بابک پورامان - را بشیری - رحیم عادلی ) فتح گردید تا برگ افتخار دیگری بر دفتر ورزش کوهنوردی شهرمان افزوده شود . خلاصه گزارش صعود : حرکت از بیله سوار ساعت 16/30 روزچهار شنبه( 95/5/13) وشب مانی در انزلی - حرکت ازانزلی ساعت 9/30صبح پنجشبه (95/5/14) وادامه مسیر وبه نوعی گشتی در مسیرشمال و نهایت ورود به جاده جنگلی شهرعباس آباد به کلاردشت (حدود 60کیومتر ) و طی طریق در این جاده پ یچ و خم - توقف در شهر ییلاقی کلاردشت و صرف ناهار (ساعت 16 ) - وباز ادامه راه تا کمپ رودبارک و ثبت نام گروه در دفتر صعود کنندگان و باز ادامه مسیر خاکی و... حدود ده کیلومتری و رسیدن به کمپ دوم در آ ین روستا بنام کمپ ونداربن و شب مانی در این کمپ - حرکت از ونداربن حدود ساعت 5/20صبح روز (95/5/15) در پشت خودرو نیسان وآن جاده ... در پیچ وخم کوهستان ورسیدن به محل تنگ گلو و آ جاده (ساعت 6/15 صبح )- شروع پیمایش از محل معروف به تنگ گلو بدون توقف به طرف محلی بنام حصار چال که اغلب کوهنوردان از یک روز قبل دراین محل چادر زده وشب مانی میکنند (ارتفاع 3750متر) محلی هموار و در محاصره کوههای سر به فلک کشیده وزیبا اما سرد ! - این فاصله ممعولا دو سه ساعته را ما حدود 70 دقیقه طی و ساعتی را صرف صبحانه و هم هوایی در محل حصار چال نمودیم و ساعت 8/10 عازم فتح قله شدیم و... و ساعت 12/45 پای بر فراز علم کوه 4850 متری گذاشتیم و حدود 40 دقیقه در قله توقف داشتیم و نهایت بازگشت از مسیر تند شنسکی و رسیدن به تنگ گلو حدود 4/45 عصر - و...و بازگشت به کمپ ونداربن در پشت یک خودرو تویوتا و توقفی کوتاه وباز حرکت به کلاردشت و صرف شام در این شهر (ساعت 20--20/30) وسپس مراجعت شبانه و ساعت 9/45 صبح روز شنبه (95/5/16) رسیدن به شهرمان بیله سوار . افتخار میکنیم که بعنوان نخستین گروه کوهنوردی از بیله سوار و مغان پای برفراز این قله رفیع که در عین حال ازجمله قلل پرخطر جهان محسوب می شود گذاشتیم و نام شهرمان بیله سوار را میان صدها کوهنورد داخلی و خارجی بر زبانها جاری کردیم .
گزارش تصویری از این صعود : r85we بقیه تصاویر در ادامه مطلب ... گزارش صعود به قله کهون تاریخ برگزاری برنامه : روزهای پنجشنبه و - تاریخ 30 و 31 مرداد ماه 93 حرکت : راس ساعت 5 بامداد – از محل ضلع جنوبی بوستان شه ( خ شریعتی – پائین تر از پل سید خندان ) موقعیت جغرافیایی در تقسیمات کشوری : استان مازندران – شهرستان آمل – بخش لاریجان – دهستان نمارستاق – روستای نمار مسیر دستی به مبدا صعود از تهران : محور جاده هراز – 55 کیلومتری آمل – سه راهی پنجاب – جاده نمارستاق – روستای نمار معرفی : کوهستان " کهون " یا " کاعون " با بلندای 4075 متر در بخش البرز مرکزی در رشته کوههای البرز و جزو کوههای شمالی ایران محسوب می شود . در بخش جنوبی این کوهستان دره رودخانه " سه سنگ " جاری می باشد . خط الراس این کوهستان به شمال غرب قله این کوه را به قله " ناظر بزرگ ( 4278 متر ) " و سپس " ناظر کوچک ( 4188 متر ) " مرتبط می سازد . و همچنین این خط الراس به سمت جنوب شرق قله کهون را از طریق گردنه " سه سنگ " به قله " لهرا ( 3890 متر ) " متصل می کند . در قسمت جنوب و جنوب غربی این کوهستان دره رودخانه " سه سنگ " قرار دارد و در بخش شمال غربی رودخانه " سیاه رود " جاری است . چشمه ساران دامنه های کوهستان کهون و لهرا به همراه رودخانه " پنیری " تامین کننده آب رودخانه " دریوک " می باشند . چشم انداز جنوب و جنوب غربی این کوهستان در برگیرنده خط الراس قله چپکرو . تخت س . کهو . دوخواهرون . سه سنگ می باشد . از جمله جاذبه های طبیعی این منطقه می توان به دشت سر سبز و رودخانه دریوک . آبشار دریوک . چشمه های آب معدنی چهل چشمه و اشلک و همچین مرتع زیبای لهرا نام برد . وجهه تسمیه کهون : سنگ های این کوه به رنگ تیره می باشند. به همین علت آن را کهون یعنی کوه تیره می نامند. طرح اجرا و زمان بندی تقریبی برنامه : حرکت از تهران به مقصد روستای نمار راس ساعت 5 بامداد لطفا 15 دقیقه قبل از حرکت در محل حاضر باشید محل قرار ضلع جنوبی بوستان شه خ شریعتی – پائین تر از پل سیدخندان زمان تقریبی تا روستای نمار 4 الی 5 ساعت با احتساب ترافیک جاده و صرف صبحانه رسیدن به روستای نمار 10 آغاز کوهپیمایی به سمت دشت لهرا محل شب مانی 10:30 رسیدن به دشت لهرا – محل شب مانی 15 الی 16 با احتساب صرف نهار و استراحت ها در صورت وجود زمان کافی همراه با بازدید آبشار دریوک استقرار در دشت لهرا و شب مانی بررسی موقعیت محل بیدار باش 5 بامداد حرکت به سمت قله کهون 6 بامداد رسیدن به قله کهون 10:30 الی 11:00 حرکت به سمت کمپ 11:30 رسیدن به کمپ 14:00 الی 14:30 صرف نهار و جمع آوری کمپ 14:30 الی 15:30 حرکت به سمت روستای نمار 15:30 رسیدن به روستای نمار 18:30 الی 19:00 رسیدن به روستای نمار و حرکت به سمت تهران 19:00 الی 19:30 رسیدن به تهران 23:00 الی 23:30 ای از اطلاعات مسیر : بخش اول : پیمایش روستای نمار تا دشت دریوک ارتفاع تقریبی روستای نمار : 2130 متر ارتفاع تقریبی دشت دریوک : 2360 متر اختلاف ارتفاع روستای نمار تا دشت دریوک : 230 متر مسافت روستای نمار تا دشت دریوک : 6/3 کیلومتر زمان مورد نیاز : 1 ساعت نوع مسیر : کم شیب – پاکوب مشخص – بدون عارضه سخت گذر- احتمالا پرتردد بخش دوم : پیمایش دشت دریوک تا دشت لهرا ( محل شب مانی ) ارتفاع تقریبی دشت لهرا : 2940 متر اختلاف ارتفاع دشت دریوک تا دشت لهرا : 640 متر مسافت دشت دریوک تا دشت لهرا : 6/4 کیلومتر زمان مورد نیاز : 4 الی 5 ساعت نوع مسیر : کم شیب در ای نقاط دامنه های باشیب تند – مسیر پاکوب – بدون عارضه سخت گذر بخش سوم : پیمایش دشت لهرا تا گردنه سه سنگ ارتفاع گردنه سه سنگ : 3640 متر اختلاف ارتفاع دشت لهرا تا گردنه سه سنگ : 700 متر مسافت دشت لهرا تا گردنه سه سنگ : 3/3 کیلومتر زمان مورد نیاز : 3 ساعت نوع مسیر : دارای دامنه های پر شیب – مسیر پاکوب نامشخص – بدون عارضه سخت گذر بخش چهارم : پیمایش گردنه سه سنگ تا قله کهون ارتفاع قله کهون : 4075 متر اختلاف ارتفاع گردنه سه سنگ تا قله کهون : 435 متر مسافت گردنه سه سنگ تا قله کهون : 5/1 کیلومتر زمان مورد نیاز : نزدیک دو ساعت نوع مسیر : دارای دامنه با شیب متوسط – مسیر پاکوب نامشخص – بدون عارضه سخت گذر منبع: راهیان کوه س رست برنامه:سعید صبور افراد شرکت کننده: 1- محمد جواد داننده 2- مهران حیدر خانی 3- الهه گل 4- علی غلامی 5- ادوین آژند 6- کلهر7- ندا تر 8- ناصر پوررسول9- مسعود صالحی 10- محمد کدخدا زاده 11- ایوب لشنی 12- زهرا هویدا فر 13-آرش عباسپور تهرانی 14- ْآرزو حسینی 15- فاطمه سرشتی 16- مصطفی زند ی 17- محمد رضا اشراقی18- آسیه مسیبی19- مینا مسیبی20- معصومه تر 21 مریم سرشتی مسیر سبز رنگ طی شد- از روستای نمار تا دشت لهرا(محل شب مانی) مسیر سبز رنگ طی شد- از دشت لهرا(محل شب مانی) تا قله کهون مرغ های با نشاط روستای نمار روستای نمار(مبدا حرکت) دشت زیبای "دریوک" ع دسته جمعی در دشت دریوک اسب زیبایی که در دشت دریوک شاد یله میرفت چشمه های آب معدنی "اشلک" آبشار و چشمه "آسونه کر" چوپان و گله اش در مسیر دشت زیبای "لهرا" یا "لرا" ی خسته و خواب آلود محل چادرگاه گروه در دشت لهرا گردنه "سه سنگ" دماوند از فراز قله "کهون" بر فراز قله کهون در پشت سر قله ناظر بزرگ عبور از رودخانه وشان دریوک و سقوط آسیه در آب کمک و یاری همنوردان(علی غلامی-ندا تر -محمد بلبلی- کلهر) به همنورد دیگرمان آفرین به این دوستان برای همراهی و کمکشان کلهر در حال خشک کیسه خواب به آب افتاده ادوین آژند عمیقا در فکر فرو رفته(احتمالا به فکر درست یک پای سیب خیلی خوشمزه) سگ نگهبان گله و دندانهای تیزش! عروسکی که به همراه یکی از همنوردان-معصومه- تمام قله ها را با او صعود کرده است زهرا با شنیدن اینکه گروه در حال ورود به روستای نمار است هراسان شده!! کلهر در حال انجام حرکات ژانگولر رسول در حال نوشتن دفترچه کوه خود است آنچنان که انگاری ماه ازدفترچه مشقش در حال طلوع است!! باهنر در نشست خبری
برای وحدت کامل اصولگرایان تلاش میکنیم
باهنر ادامه داد: برای رسیدن به وحدت میان اصولگرایان باید تلاش مضاعف داشت و هدف ما هم رسیدن به یک وحدت صد درصدی است. اما مطمئنیم که به آن نقطه نمی رسیم لذا باید تلاش کنیم که به اجماع نزدیک شویم و مسیر عبور هم طبیعتا مسیر پرکاری است.

هفته گذشته قرار بود به سمت علم کوه برویم. دو روز قبل از رفتن دردی آشنا پیدایش شد. معده درد! میهمان جدید و بدقلق که وقتی می آمد حس زمین گیرم می کرد. علم کوه را کنسل . تا پنج شنبه ظهر برای برنامه رفتن یا نرفتن شک داشتم. حوالی ظهر بود که مهدی سلطانی زنگ زد و گفت نزدیک تهران است و از ساعت حرکت به سمت علم کوه پرسید. فراموش کرده بودم به او بگویم برنامه کنسل شده... سریع برنامه آزادکوه را چیدیم و بعد از ظهر پنج شنبه از تهران به سمت جاده چالوس حرکت کردیم. نزدیک غروب ،حوالی روستای نسن در جای مناسبی توقف کردیم. هوا حس خنک بود . از فرصت استفاده کردیم و آتش روشن کردیم و شام خوردیم و شب فوق العاده را در کنار دوستان و زیر نور مهتاب گذر م. صبح ساعت 6 بیدار شدیم و به سمت کلاک رفتیم. قرار بود از مسیر گرده شرقی صعود کنیم. دو بار در فصل پاییز و زمستان از این مسیر به قله رسیده بودم . مسیر زیبایی بود. ساعت 8 صبح شروع کردیم. برای رسیدن به گرده شرقی دو راه داشتیم. 1: صعود از یال بالای روستا و رسیدن به گرده شرقی که برای صعود زمستانی مناسب تر است. 2: صعود از مسیر نرمال تا تنگ کلاک و رفتن به ابتدای گرده. مسیر دوم را انتخاب کردیم چون این مسیر از کنار آب می گذشت. نفسم در نمی آمد نصفه نیمه نفس می کشیدم تا معده دردم تشدید نشود. عجله ای برای صعود نداشتیم و از هر دری حرف می زدیم. در انتهای تنگه و نزدیک محلی که از آن به عنوان کمپ جهت شبمانی استفاده می کنند برای صرف صبحانه توقف کردیم و صبحانه خوردیم. پس از صرف صبحانه از مسیر نرمال جدا شدیم و به سمت تیغه ها رفتیم. شیب مسیر توی ذوق می زد. دهلیز منتهی به گرده شیب بسیار تندی داشت و ریزشی بود. یاد زمستان افتادم که برف کوبی این قسمت چه دماری از روزگارم درآورده بود. بالا ه به سنگچین ابتدای گرده رسیدیم و شروع کردیم.این مسیر پر از عوارض سنگی بود. چقدر در این فصل این صعود لذت بخش بود. برخی از قسمت ها را می شد دور زد اما حیف بود و سعی کردیم تمام تیغه ها را از راس صعود کنیم. پس از صعود از چند قسمت سنگی به قسمت باریکی رسیدیم که در فصل زمستان از آن به صورت سواری عبور کرده بودم. اما الان به راحتی راه می داد و نیازی به این کار نبود. بالای این قسمت شیب ص ه ای تندی قرار داشت که از آن هم گذشتیم. به محل بیواک زمستانمان رسیدیم. خاطرات آن شب سرد از جلو چشمانم گذشت. چقدر اینجا لرزیده بودیم. زمستان های اینجا سرمای استخوان سوزی دارد. دیواره شمالی آزادکوه با زیبایی خیره کننده ای روبه رویمان بود و دیدنش خستگی را از تن به در می کرد. به سمت یال منتهی به قله رفتیم و ساعت 14 به قله رسیدیم. قله شلوغ تر از همیشه بود. نیم ساعتی را روی قله م م و با فرود به گردنه خاک سرخ ها از مسیر نرمال به سمت کلاک برگشتیم. قله نارچو دماوند خلنو به پالون گردن و نرگس ها... نفرات برنامه: علی محمودی-مهدی سلطانی-علیرضا ملک محمدی-محمد رضا مختاری-پریسا شهبازان-نیما اسکندری پی نوشت: ع قله زیادی سلفی بود...به همین خاطر نگذاشتم. گزارش صعود زمستانی گرده شرقی آزاد کوه را در اینجا بخوانید. ع ها: محمد رضا مختاری-نیما اسکندری آهسته قدم برمیداریم، برای رسیدن به آرزوهایمان، 24 ساعت شبانه روز که هیچ اگر تمام عمرمان هم بگذرد، این مسیر خالی نمی شود از رسیدن به آرزوهایمان. اما آهسته قدم برداشتن هایمان هم در این وادی حکایت خود را دارد، مگر نگفته اید مراقب باشید که در مسیر رسیدن به من گمراه نشوید، این مراقب بودن هایمان هر چند که بارها گمراه شدیم، باعث شده دیرتر . تداوم و پافشاری برای رسیدن به اه و آرزوها یکی از بهترین روش ها است. شما باید هدفی را مشخص و در مسیر تحقق آن حرکت کنید و هر روز باید از خود بپرسید که چه کاری برای بهتر شدن اوضاع و سریعتر رسیدن به هدف می توانید انجام دهید. آیاتی که دل دارند بر اینکه اراده الهى به این تعلق گرفته و سنتش بر این قرار یافته است که مستضعفان پیشوایان و وارثان زمین شوند و مستکبران و طاغوتیان نابود گردند. مثل این آیه: « وَنُریدَ أن نَمُنَّ عَلَى الَّذینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوارِثینَ وَنُمَکِّنَ لَهُمْ فِی الأَرْضِ وَنُرِ. کوه نوردی عشق به طبیعت است و عشق به طبیعت، ورزش ما نیست، باور ماست، زندگی ماست. ساعت 7:30 روز 9/3/93 در محل قرارمان گردهم آمده ایم برای شروع یک روز پر از هیجان راه پر از پیچ و خم ، دشتهای پر از گل و هوای پاک ، دست به دست هم میدهد و مشتاقمان میکند برای زودتر رسیدن. جاده آسف ه رابه سمت روستای مغول آباد ادامه میدهیم و کمی قبل از روستا از یک مسیر مالرو حرکتمان را آغاز میکنیم. در شروع مسیر چشمه ای جوشان با آبی گوارا ما را میهمان خود میکند. با حدود 45 دقیقه پیاده روی سبک و گذر از یک جنگل به بالادست آبشار میرسیم، دو گروه میشویم. گروه اول مسیررا به سمت قله ادامه میدهند و دیگر دوستان مهیای فرود از آبشار زیبای آرانه با ارتفاعی نزدیک 20متر. پس از نصب کارگاه و تجهیزات فنی بار اول از قسمت خشک و ص ه ای آبشار فرود میاییم و بار دوم برای فرار از گرما و هیجان بیشتر خودمان را به آبی که با فشار به پایین میریزد می سپاریم. برنامه بسیار لذت بخش و جذاب است و ما متوجه گذر زمان نمی شویم. ساعت 12 با همکاری دوستان لوازم را جمع میکنیم و با رسیدن گروه دوم آتشی بر پا کرده (البته با رعایت همه اصول زیست محیطی) و چای زغالی درست میکنیم. پس از صرف ناهار کوله بر پشت راهی میشویم و منتظر برای آغازی دیگر که مارا پایانی نیست... تیم فرود آبشار: اقایان نوحی ،شریفی ، چراغی، محمودی، واعظی، عزیزی تیم قله: اقایان مظفری، رحیمی، منفرد و خانمها گونجی، قره کشی، داوودی، شرفی، اسدی س رست برنامه:اقای هادی عزیزی م منبع: هیئت کوهنوردی م دره بنام خدا جلسه پنجشنبه لژیون در شعبه آکادمی در تاریخ 1393.04.26 با حضور تعداد 20 نفر از اعضاء راس ساعت 14.30 با ی آقا محمدرضا و با دستور جلسه وادی یازدهم آغاز شد. با شروع جلسه از اعضاء لژیون خواستند تا نظرات و تجارب خود را پیرامون وادی یازدهم بیان نمایند که اعضاء نیز مطالب با خلاصه زیر ارایه نمودند : 1- وشندگی و جوشش نشان دهنده این است که با تلاش و کوشش می توان به مقصد و مقصود رسید همچنان که رودهای وشان و چشمه های جوشان به ب و اقیانوس می رسند . 2- هر فرد باید همانند چشمه از خودش جوشش داشته باشد و نباید منتظر اقدامی توسط دیگران باشد . 3- برداشت دیگر اینکه یک چشمه و رود برای رسیدن به دریا بایستی در مسیر خود گیاهان درختان و زمین های خشک را سیراب کند در مثال آن اینکه اگر نعمتی از سوی خداوند به ما داده شد نباید آن را فقط برای خودمان نگه داریم بلکه باید از منافع آن دیگران را هم بهره مند سازیم . 4- رکود مانع از رسیدن ما به هدف می شود حرکت همانند رود وشان و چشمه جوشان مقدمه رسیدن به هدف می باشد . جلسه در ساعت 16 با دعای کنگره 60 پایان یافت بنام یزدان بلندای قله لاله زار کوه لاله زار واقع در شمال بافت کوهی است گرانیتی. قله کوه لاله زار با ارتفاع 4351 متر که تا 4397 متر و همینطور با gps تا 4402 متر هم ثبت شده است. دومین قله استان کرمان از نظر ارتفاع و با طول جغرافیایی 56 درجه و 48دقیقه و عرض 29 درجه و 24 دقیقه را می توان از مسیر های مختلف صعود کرد، اما بهترین مسیر بخش لاله زار، سد خاکی، دهانه آرتی، دره لاله زار و تخت عبدالبیگی است.
مسیرهای صعود عبارتند از:
1) مسیر دهانه آرتی لاله زار (مسیری که ما پیمودیم)
2) مسیر گردو درکار رابر
3) مسیر دره عشق آباد رابر
4) مسیر کویر دارس آباد رابر مسیر دهانه آرتی لاله زار: به هنگام صعود به قله لاله زار، دهانه آرتی در ارتفاع 2900 متری است. مبدا صعود بخش لاله زار (در میانه جاده کرمان به بافت؛ اما از توابع شهرستان بردسیر) است و با طی حدود شش کیلومتر و عبور از بندخاکی به دهانه ای می رسیم که در بهار و تابستان عشایر در آن محل چادر های خود را بر پا می کنند و به نام دهانه آرتی مشهور است.
صبح زود هنگام عبور کوهنوردان از برابر چادرهای عشایر مستقر در این دهانه ، ده ها سگ به صدا در می آیند که برخی کوهنوردان به شوخی به آن سمفونی سگان می گویند. گزارش برنامه مدتهاست در حال خواندن مقاله ای از جرج ب دانتزیگ در باره چگونگی پیدایش برنامه ریزی خطی یا linear programming هستم. و هر بار دو پاراگراف بیشتر پیش نمیرم و جاییکه به جنگ جهانی دوم (زمانی که استفاده از این تکنیک بطور عملی گسترش یافت) اشاره میکنه میرسم، ذهنم منحرف میشه، میره به موضوع جنگ، به همه جنگهای دنیا فکر میکنم، به اینکه بشر چگونه موجودیست.. مدتهاست در حال خواندن مقاله ای از جرج ب دانتزیگ در باره چگونگی پیدایش برنامه ریزی خطی یا linear programming هستم. و هر بار دو پاراگراف بیشتر پیش نمیرم و جاییکه به جنگ جهانی دوم (زمانی که استفاده از این تکنیک بطور عملی گسترش یافت) اشاره میکنه میرسم، ذهنم منحرف میشه، میره به موضوع جنگ، به همه جنگهای دنیا فکر میکنم، به اینکه بشر چگونه موجودیست.. رسیدن من به تو
 رسیدن...
یقینا شیرین ترین فعل این قند زبانِ پارسی ست...
 
مثل....
 
رسیدن از یه راه دور و دراز به خونه....
 
رسیدن گل های شیرینِ باغ خانجون....
 
یا
 
رسیدن به جوابِ سخت ترین تستِ ریاضیِ کنکور...
 
مثلا....
 
رسیدنِ من به تو....
 
من به تو...
 
من
 
به
 
تو.... دیروز از ارومیه به سمت دره قاسملو که بسیار زیبا بود اومدم و سپس عین الروم . از اونجا مسیر دیزج و بز سینا رو انتخاب . بعد بازدید از منطقه بز سینا و دالامپر و همچنین آبشار زیبای سوله دوکل مسیر رو به سمت زیوه و سیلوانا ادامه دادم . و چون خورشید در حال غروب بود اونجا به لطف شهردار اسکان و دیگر روز ؛ بعد بازدید از کوه خلیل مسیر رو به سمت سلماس ادامه دادم تو این مسیر نیز کلیسای بالولان و کلیسای موانا و آبشار سولیک که متاسفانه خشک شده بود ! رو بازدید . همچنین دریاچه مار میشو که از دیدنی های بسیار زیبای این مسیر بود رو نیز دیدم . البته با کلی ب تکلیف و مجوز و هزار خواهش ماس !!
ادامه مسیر نیز بسیاز زیبا و مناطق چشم نوازند و اما همچنان زمان به سرعت در حال گذر . مسیر رو به سمت سلماس ادامه دادم و باز بدلیل فرا رسیدن شب و ماندن از دیدن این منظره های زیبا مسیر رو در روستای ممکان متوقف و اسکان گزیدم .
فردا مسیر رو به سمت سلماس و بازدید از جاذبه های طول مسیر که بی شمارند ادامه خواهم داد . نمایی از دریاچه زیبای بنچول تقدیم به نگاه گرمتان

(عقدالدرر ص 169): عن ‏سعید الخدری، (رض) عن النبی (ص) انه قال: تنعم امتی فی زمن المهدی نعمة لم ینعموا مثلها قط، ترسل علیهم السماء مدرارا و لا تدع الارض شیئا من نباتها الا ا جته. بنقل از ‏سعید خدری (رض) از رسول خدا (ص) فرمود: امتم متنعم می‏شوند در زمان مهدی (ع) نعمتی که هرگز آنگونه متنعم نبودند آسمان باران خود را بموقع می‏رساند و زمین چیزی ا. روز اول: صعود خود را در یک صبح نسبتاً سرد زمستانی پس از جمع شدن تمامی هم نوردان به سمت ایستگاه 5 توچال در پیش گرفتیم. تنها پس از دقایقی گام برداشتن، دمای محیط کاملاً برای مان عادی شده بود و دیگر سرمای هوا را حس نمی کردیم. متاسفانه در مسیر حرکت به سمت ایستگاه 2 توچال، برفی به چشم نمی خورد و تنها اندکی سرمای هوا موجب می شد به خاطر بیاوریم که فصل زمستان است و دیدن این وضعیت تا حدودی نگران کننده می نمود. در ایستگاه 2 استراحت و صبحانه مختصری صرف نمودیم و مسیر صعود به ایستگاه 5 توچال را در پیش گرفتیم. لازم به ذکر است که مسیر صعود را از مسیر طبیعی کوه در پیش گرفتیم که علاوه بر کوتاه شدن مسیر صعود نسبت به جاده دست ساز موجود، دارای لذت بیشتری نیز می باشد. در این مسیر نیز متاسفانه برف اندکی به چشم می خورد و به گفته هم نوردان، حتی نسبت به یک ماه گذشته نیز وضعیت خشک تر می نمود! در هنگام حرکت، نیم نگاهی به آسمان شهر تهران داشتیم که مه خا تری رنگی تقریباً تمامی شهر را پوشانده بود و تنها برج میلاد را می دیدی که به همراه ما از بالا شاهد بر این مسئله غم انگیز بود! مناظر کوه های سفیدپوش اطراف، به قدری زیبا و آرامش بخش بود ... محمود فلاح، تهیه کننده پیش وت سینما و تلویزیون، معتقد است: هنر از انقلاب ی ایران بسیار تاثیر گرفته است و مهم ترین تاثیر آن، فاصله گرفتن بخشی از هنرمندان داخلی از تعاریف و روش های مرسوم و رسیدن… سؤال:با سلام آیا لوپ کابل ارت یک موتور الکتریکی که بدنه موتور را به شبکه ارت متصل میکند با توجه به روکش دار بودن آن خاصیت سلفی ایجاد میکند و سبب افزابش امپدانس کابل ارت میشود به عبارت دیگر اگر کابل ارت ارتباط دهنده بدنه موتور به ارت اصلی را چند دور بصورت حلقه نماییم امپدانس مسیر ارت افزایش می یابد با تشکر

پاسخ:
سلام بهتر اس. بشار طامه نطنز در موقعیت جغرافیایی e515047 n332755 در استان اصفهان واقع است. شهرستان نطنز از ای تاریخی و مرکزی ایران است که در استان اصفهان و در میانه راه کاشان به اصفهان در دامنه کوهستان کر قرار دارد. روستای تاریخی طامه نیز در دل دامنه های کوه کر در حدود 7 کیلومتر جاده فرعی آسف ( ابتدای نطنز سرابان ) در شرق کوه کر واقع شده است. از طریق این رو. در مسیر آلفا را با یک سئوال شروع میکنم. آیا می توان با صراحت گفت: زندگی تماماً شادی، موفقیت، ثروت، آرامش، مثبت نگری و ... است؟ فکر نمی کنید انی در همین لحظه در دنیا هستند که به ع آن باور دارند؟ آنها فکر می کنند زندگی به جز غم، ش ت، فقر و نگرانی هیچ چیز دیگری نیست. اگر خارج از این دو گروه بایستیم و بخواهیم بی غرض و خنثی در مورد زندگی ابراز . صبح روز پنجشنبه 29 داد مسیر زیبای دره بند عیش میزبان همکاران محترم شرکت سایپا بود. این مسیر از روستای حصارک جنت آباد شروع میشود و با عبور از کنار درختان سرسبز و هوای مطبوع و خنک منطقه پس از ساعاتی جهت استراحت و صرف تغذیه توقف کوتاهی داشته و در خصوص کوهنوردی و تجهیزات آن توضیحاتی داده شد. سپس مسیر قله را ادامه داده و در ساعت 11 تیم به قله رسیده و چند ع یادگاری گرفته شد. این برنامه عصر همان روز به پایان رسید . حالا زمانش رسیده که رویاهایتان را به اه تبدیل کنید .... رویاپردازی ، قوه ی خیال ما را افروخته و اشتیاق ما را شعله ور می نماید ولی اه ، مقاصد یا نشان هایی هستند که پیش از تعیین مسیر سفر خود باید آنها را مشخص کنیم . اگر بدانید که باید روی چه چیزی کار ید ، انرژی هایتان در جهت درست متمرکز شده و شما را در مسیر صحیح نگه می دارد .مقصود از هدف ، ر. تعاریف زیادی از مدیریت را تاکنون در منابع علمی مختلف مطالعه نموده ایم از طرف دیگر وظایف مدیران و ان سازمانی را دردسته بندی های مختلف مشاهده کرده اید ولی آیا تاکنون از خود سؤال نموده ایم در قرن 21 با تحولات پیش روی آن و همراه با تغییرات محیطی پی در پی چگونه می توان میزان توانائیها و قابلیت های فردی خود را شناسایی نمود؟ آیا داشتن مهارت. در سحرگاه روز چهارشنبه مورخ 22-5-1393 تعداد 8 نفر از اعضای تیم حرکت خود را از محل شرکت به مقصد کلاردشت آغاز نمودند. پس از حدود دو ساعت، صبحانه را در کافه ای در مسیر صرف نموده و پس از پشت سر گذاشتن پیچ و خم های جاده زیبای چالوس حدود ساعت 11 به مجتمع کوهستانی رودبارک واقع در منطقه کلاردشت که متعلق به فدراسیون کوه نوردی می باشد، رسیدیم. در این مکان لباسها را تعویض نموده، آب مورد نیاز برای طی مسیر تا حصارچال را برداشتیم و حدود یک ساعت بعد بوسیله یک دستگاه خودرو نیسان به سمت تنگ گلو راه افتادیم. این مسیر پس از وج از رودبارک به دوراهی ونداربن رسیده که جهت صعود از حصارچال از دوراهی به سمت چپ ادامه مسیر داده و پس از یک ساعت و ربع نیسان سواری و عبور از کنار سرشاخه های رودخانه سردآبرود به محل تنگ گَلو رسیدیم. خورشید کاملاً ------------------------------------------------------------------------------------- ع صعود قبلی به قله علم کوه مورخ: 26-04-1388
حاجی صفی وقتی در تیم ملی روی نیمکت نشست، تلاش خود را آغاز کرد تا به اروپا برود.


حضرت فاطمه (س) مانند نوری برای روشن ساختن مسیر تاریخ است، چرا که جامعه بعد از رحلت رسول خدا(ص) دچار ابهام و سرگردانی شده بود و مسیر روشنی نداشت و اگر حضرت فاطمه(س) حرکت با ارزش خود را شروع نمی کرد بسیاری از زوایای تاریخ تفسیر نمی شد و شاید جهت آن نیز عوض می شد. بنابراین معصومین یک حقیقت تاریخی و معرفتی و دارای یک جوهره ثابت . جادّه های ترک خورده و فرسوده ی خیالم، رؤیای رسیدن دارد و شور تو را فریاد می کند... در جادّه های خیالم، تو را می بینم که از آن سوی دیواره ی احساس، از دوردست های پر رمز و راز، به سویمان می آیی؛ به سوی ما که دست هایمان را برای آمدنت، به آسمان افراشته ایم؛ به سوی ما که قلب هایمان را فرش راهت ساخته ایم؛ به سوی ما که منتظرت هستیم... بیا! و جادّه . برندن راجرز در مقایسه لیو ول با فیل میکلسون، قهرمان گلف جهان که گفته بود: «ش ت بخشی از مسیری است که برای رسیدن به پیروزی طی می کنید.»لیو ول برای رسیدن به این قهرمانی 13 سال انتظار کشید. ش ت لیو ول مقابل آستون ویلا در نیمه نهایی جام حذفی انگلیس نشان می دهد این تیم مسیر پرسنگلاخ مشابهی برای رسیدن به قله موفقیت دارد. راجرز بهانه ای برای توجیه ناکامی ندارد دلم گرفته از این روزها، دلم تنگ است میـان ما و رسیدن، هـزار فرسنگ است مرا گشایش چنـدین دریچه کافــی نیست هـزار عرصه برای پریـــدنم تنگ است اسیــر خاکـم و پرواز، سرنوشتــــم بود فـرو پ و در خاک بودنم ننگ است چگونه سر کنـد اینـجا ترانه ی خود را دلی که با تپـش عشق او همـاهنگ است هـزار چشـــمه ی فریاد در دلـم جوشید چگونه راه بجوید که رو. دلم گرفته از این روزها، دلم تنگ است میـان ما و رسیدن، هـزار فرسنگ است مرا گشایش چنـدین دریچه کافــی نیست هـزار عرصه برای پریـــدنم تنگ است اسیــر خاکـم و پرواز، سرنوشتــــم بود فـرو پ و در خاک بودنم ننگ است چگونه سر کنـد اینـجا ترانه ی خود را دلی که با تپـش عشق او همـاهنگ است هـزار چشـــمه ی فریاد در دلـم جوشید چگونه راه بجوید که رو. مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان اصفهان گفت: 90 درصد از خدمات تامین اجتماعی امکان الکترونیکی شدن دارد و ما برای رسیدن به این نقطه 70درصد از مسیر را طی کرده ایم.