مشتی پر از یاس

به نقل از خبرگزاریها در مورد مشتی پر از یاس : هندزفری مشتی درمواقعی مانند رانندگی یا هنگام نشستن پشت میز یا هنگام استفاده از سیستم vox (مکالمه بدون نیاز به فشردن دکمه)....بهترین گزینه استفاده از هندزفری مشتی است. دهنی آن که دردست قرارمیگیرد هم کار میکروفون راانجام میدهد و هم کار بلندگو را یعنی هم میکروفون است وهم صدای طرف مقابل از طریق آن پخش میشود. د شت دهنی گیره ای برای متصل آن به لباس یا کت یا.... قرار دارد. قیمت فقط 55000 تومان مَشتی.

حتماً شنیده‌اید که می‌گویند «فلانی خیلی آدم مَشتی‌ایه » ....یا «یه سفر مَشت باحالی رفتیم» یا «یه بستیِ مشت بده بخوریم» و مانند اینها. بر خلاف باور بسیار از مَدخل‌نویسان، «مشتی» مطلقاً خفیف شده‌ی صفت «مشهدی» به معنی ی که به سفر مشهد مشرف شده نیست. بلکه این واژه دقیقاً همان «مَشت&ra. روزی شاگری به ش گفت مرا پندی عنایت کن! مشتی نمک در لیوان آبی ریخت و امر کرد به شاگرد که بنوشد شاکر قدری نوشید و گفت خیلی شور است چند روز دیگر به اتفاق همان شاگرد در کنار برکه ی آبی گوارا قدم می زدند مشتی از نمک را در برکه آب ریخت و به شاگر امر کرد که یک لیوان آب بنوشد، او خورد ! گفت آیا شوری آن را احساس نمودی، شاگردگفت خیر به شاگرد گفت ای .
سر تا پایم را خلاصه کنند می شوم "مشتی خاک" که ممکن بود "خشتی" باشد در دیوار یک خانه یا "سنگی" در دامان یک کوه یا قدری "سنگ ریزه" در انتهای یک اقیانوسشاید "خاکی" از گلدان یا حتی "غباری" بر پنجره اما مرا از این میان برگزیدند : برای" نهایت" برای" شرافت" برای" انسانیت"و پروردگارم بزرگوارانه اجازه ام داد برای : " نفس کشیدن " " دیدن " " شنیدن " " فهم. از حضرت انس (رض) روایت می کنند که خداوند تعالی برای انیکه در تشییع جنازه ای شرکت می کنند ، فرشته ای را تعیین می کند . وقتی مردم بعد از تدفین میت بر می گردند آن فرشته مشتی خاک از قبرش می گیرد و بسوی آنها می اندازد و می گوید : « شما بسوی دنیای خود برگردید . خدا یاد میت شما را از لوح قلبتان محو می گرداند » . و آنها طوری میت خود را فراموش می کنن. کینه های صدام که مشتی بر سر مردم حلبچه شد، توان موشکی خط قرمز ایران و ... از جمله اخبار پربازدید حوزه دفاعی امنیتی گروه باشگاه خبرنگاران جوان در فروردین 95 است.
سرتاپایم را خلاصه کنند
می شوم مشتی خاک...
که ممکن بود!
خشتی باشد بر دیوار یک خانه
یا سنگی در دامن کوه
یا قدری سنگریزه در انتهای یک اقیانوس
ویا شاید خاکی از گلدان!
یا حتی غباری بر پنجره


اما مرا ازاین میان برگزیدندبرای :
نهایت شرافت..
برای انسان بودن وانسانیت...


وپروردگارم که بزرگوارانه اجازه ام داد به
نفس کشیدن...
دیدن...
شنیدن...
فهمیدن...


من مشتی از خاکم که خدایم اجازه ام داد به:
انتخاب وتغییر...
به شو ...
به عشق...

وای برمن که اگر قدر ندانم... اگر پای خاطرات پدربزرگ و مادربزرگتان نشسته باشید حتما با بستنی و روزهای گرم تابستان داستان های به یادماندنی زیادی دارند که نوه هایشان را با آن سرگرم کنند. بستنی ها هم برای خودشان قدمت و اص دارند. آنقدر اص دارند که برای خیلی ها تداعی خاطرات گذشته شان است.
بستنی هم برای خودش نسل هایی را گذرانده است و اکبرمشتی و ممد ریش را کمتر ی است که به عنوان اولین سازنده های بستنی ایرانی نشناسند، چون قدمتی 100 ساله را با خود به یدک می کشد.

در گذشته بستنی اکبر مشتی حوالی خیابان ری بود و پاتوق جوان های دیروز که اوقات خود را با بستنی های خوشمزه و خنک اکبر مشتی می گذراندند. کم کم بستنی از ح سنتی تبدیل به بستنی های مدرن و پاستوریزه شد که امروز بچه های دهه 60 با آنها خاطره های زیادی دارند و هنوز هم در مغازه های مارکت، اثری از آنها را می بینیم. بستنی توپی، کیم، آدمکی، آلاسکا و جدیدترین آنها هم سالار و مگنوم بودند که هنوز هم طرفدار دارد و از نظر قیمت و دردسترس بودنشان باعث شده هنوز فراموش نشوند و طعمشان را همه دوست داشته باشند. بستنی های امروزی البته حکایت تازه ای دارند.

بستنی ایرانی از اکبر مشتی تا آیس پک !+ ع
مستند «مشتی اسماعیل» به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری، جایزه بهترین مستند جشنواره «میتینگ» روسیه را از آن خود کرد. مسئول نمایندگی ولی فقیه در انصار الحسین(ع) استان همدان گفت: حضور مردم درحماسه 9 دی مشتی بر دهان یاوه گویان خارجی و منحرفین داخلی است. آهنگ جدید ارشاد به نام مشتی باش با و کیفیت ۳۲۰ آهنگ تنظیم کننده: ارشاد / می و مسترینگ: مهدی قدمی new song by ershad mashti bash
 آهنگ جدید ارشاد به نام مشتی باش ادامه مطلب خوشگل باش ✓اما فیکـــــــــــ نباش✘ خوشتیپ باش✓ اما جلفــــــــــ نباش✘ مغرور باش✓ اما سگـــــــــــ نباش✘
مشتی باش ✓شاخ نباش✘ سلطان دلها باش ✓اما دل نش ✘ بزار همه عاشقت باشن اما تو عاشق یکی باش♥️ خواسته همه باش ✓اما هر یو نخواه✘ پله بساز✓اما از ی بالا نرو✘ بالا باش ✓اما چشمت به بالا سری باشه ⇧ دورت شلوغ کن ✓اما تو شلوغیا خودتو گم نکن✘ ی باش که واست دعوا کنن✓ نه ی که بهش بگن واسم دعوا کن✘ ادعات نشه اما ی باش که اونا که ادعاشون میشه جلوت خم و راست بشن طلا باش اما خاکی باش... آهنگ جدید ارشاد به نام مشتی باش new song by ershad called mashti bash ادامه مطلب سر تا پایم را خلاصه کنند
می شوم "مشتی خاک"
که ممکن بود "خشتی" باشد در دیوار یک خانه
یا "سنگی" در دامان یک کوه
یا قدری "سنگ ریزه" در انتهای یک اقیانوس
شاید "خاکی" از گلدان
یا حتی "غباری" بر پنجره

اما مرا از این میان برگزیدند :
برای" نهایت"
برای" شرافت"
برای" انسانیت"
و پروردگارم بزرگوارانه اجازه ام داد برای :
" نفس کشیدن "
" دیدن "
" شنیدن "
" فهمیدن "
و ارزنده ام کرد بابت نفسی که در من دمید
من منتخب گشته ام :
برای" قرب "
برای" رجعت "
برای" سعادت "
من مشتی از خاکم که خدایم اجازه ام داده:
به" انتخاب "
به" تغییر "
به" شو "
به" محبت "
به " محبت "
به "محبت "
به " محبت"


وای بر من اگر قدر ندانم… به تنهایی گرفتارند مشتی بی پناه اینجا ... مسافرخانه رنج است یا تبعیدگاه اینجا غرض رنجیدن ما بود از دنیا که حاصل شد مکن ای زندگی عمر مرا دیگر تباه اینجا برای چرخش این آسیاب کهنه دل سنگ به خون خویش می غلتند خلقی بی گناه اینجا نشان خانه خود را در این صحرای سردرگم بپرس از کاروان هایی که گم د راه اینجا اگر شادی سراغ از من بگیرد جای حیرت نیس. خدامشتی خاک رابرگرفت. می خواست لیلی رابسازد، ازخود در او دمید. و لیلی پیش از آنکه باخبر شود عاشق شد.
سالیانی ست که لیلی عشق می ورزد. لیلی باید عاشق باشد. زیرا خدا در او دمیده است و هر که خدا در او بدمد، عاشق می شود.
لیلی نام تمام دختران ایران زمین است؛ نام دیگر انسان.
خداگفت: به دنیایتان می آورم تا عاشق شوید.
آزمونتان تنها همین اس. نفل از:http://elmifarhangie. /# سرتاپایم را که خلاصه کنند،میشوم مشتی خاک....! که ممکن بود خشتی باشد در دیوار یک خانه یا سنگی در دامان یک کوه یا قدری سنگریزه در انتهای یک اقیانوس.... و یا شاید خاکی از گلدان...! یا حتی غباری بر پنجره...! اما مرا از این میان برگزیدند برای نهایت شرافت برای انسانیت.... و پروردگارم که بزرگوارانه اجازه ام داد به نفس کشیدن....دی. سلام داش مشتی های روح الله قدم به چشم. کاش نیامده بودید در این دوره که برای غسل تان باید از شمر زمان آب بگیریم، البته می گویند شمر امان نامه داده و آدم مودب و هوشمندی است. مبادا فکر کردید ماجرای صفین است و شمشیر بر گلوی مولایمان گذاشتند که باید مذاکره کنید. فقط رای دادیم که زندگی بچرخد عزت و شرف ملت هم بچرخد، اما ظاهرا در ترجمان (چرخیدن= پیچاندن) معنی شده است. شاید نگران شدید که عمروعاص می خواهد کلک بزند. نکند نگران شدید جام زهر دیگری در کار است. چرا آمدید؟؟الان چه موقع آمدن بود آ ؟ داش مشتی ها آمدید به رخ بکشید که ما لب تشنه،دست بسته، شکنجه شده، در گودال زنده به گور شدیم و به مولایمان پشت نکردیم؟؟ با شما عهد می بندیم اگر بند بند استخوانهایمان را جلوی فرزندانمان جدا کنند، اگر در آتش کینه بسوزیم، اگر تکه تکه گوشتهای تنمان زیر دندان لیبرالیسم و فرزندان نامشروعشان ، تکفیری ها و منافقین جویده شود، دست از یاری مان برنخواهیم داشت. دلنوشته ابوالقاسم طالبی- کارگردان سینما برای ی غواص سلام بچه ها خوبین؟!؟(ب من چ خو) چن وقت پیش رفتم یه وبه ازین چیزا هس وقتی واردش میشی ی صفه میاد میگه اسمتو بگو..از اونا داشتش.. منم حوصله نداشتم نوشتم «بزغاله ی چلاق یه چشم مشتی کدخدا!!!» (بی اصاب خودتی) یه صفه دیگه اومد «به وبلاگ من خوش اومدی بزغاله ی چلاق یه چشم مشتی کد خدا جوووون» بیا شانسم نداریم که.... راستی ملی آهنگ وب واس من نمیخونه!!ق. با دستی بسته از زخم مشتی که محکم به آسمان کوبیده شده...
میان سرمای شبی پر از برف و تنهایی توی گ ار ی قزوین وقتی از کنار مزار شهید عباس بابایی عبور کنی به قطعه 7 ردیف 2 میرسی....اونجا یک سنگ قبر میبینی که روش نوشته شده:
...مشتی خاک به پیشگاه خداوند متعال..
اگر میخوای روی سنگ قبر اسم شهید رو ببینی دنبال اسم نگرد ،چون اون شهید وصیت کرده بود :
به روی سنگ قبرم اسمم را ننویسید،میخواهم همچون ده ها شهید دیگر گمنام باقی بمانم..ا.   توان دفاعی و نظامی ما، به مثابه مشتی محکم، دشمن را از فکر برحذر می‌دارد.   به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نداجا، دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی در مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره عقیدتی نداجا به اهمیت توان بازدارندگی نیروهای مسلح ایران اشاره کرد و گفت: اگر توان دفاعی، نظامی و بازدارندگی ما بالا باشد، دشمن متوجه خواهد شد اگر قصد تعرض به ما را داشته باشد به تعبیر فرماندهی معظم کل قوا (مد ظله العالی) یقیناً با مشت محکم ما مواجه خواهد شد.  وی افزود: دستی به این توان دفاعی که توان بازدارندگی را بوجود می آورد مؤلفه های مهمی دارد که مهم ترین آن ارتقاء توان معنویت است. چرا که دفاع و حتی تهاجم بنا به نیاز، اگر بر مبنای اعتقاد باشد کارساز است، در غیر اینصورت ده ها دلیل برای انجام ندادن مأموریت هست اما اگر اعتقادی در پی آن باشد تحت هر شرایطی هر ی بعنوان رزمنده خود را م م به تلاش می داند.
مرکز معارف یک همایشی گذاشته مشترکا با شریف،باعنوان علم و دین.چهارشنبه و پنجشنبه.کلاسای چهارشنبه هم تشکیل نشدن ولــــــی حضور و غیابشون داخل همایش صورت میگرفت.و کلا حضور در همایش نمره داره. (برای کلاسای معارف) خب درواقع نوعی اجبار برای بعضی ها محسوب میشه این نمره داشتنش. خلاصه سالن نیمه خالی بود.و ملت هرکاری می ،جز گوش دادن به ی که ک. معلمی به دانش آموزش گفت : تا برایم از بهشت خاک نیآوری نمره کامل را به تو نمیدهم . شاگرد گفت: ای ، اگرخاک بهشتی بیآورم، برایم نمره کامل میدهی؟ گفت: بله دانش آموز رفت و روز بعد مشتی خاک برای معلم آورد. معلم از او پرسید: این خاک از کجاست و چگونه آن را آوردی؟ گفت : مادرم بر روی آن گام برداشت ، منهم آنرا جمع و آوردم و همانگونه که به ما خبر دادی .
در پاکتی درگشوده برایت مشتی سلام و بوسه فرستادم با اندکی هوای نیالوده و چند قطعه ع نان برای تبرک که پشتشان نوشته ام آیا دوباره می بینمت؟ آیا هنوز وقتی که می دوم دلت هوای شانه های مرا دارد؟ آیا هنوز بر این عقیده ای که دو دو تا مساوی چار است؟ و هیچ قصد توبه نداری؟ ناچارم برایت دعا کنم از فرط عشق بمیری .
رویا زرین
صدای برخورد قطرات بارون به شیشه ی نورگیر میاد و فاضل نظری تو پیجش گذاشته: با دلت حسرت هم صحبتی ام هست ولی سنگ را با چه زبانی به سخن وادارم؟ بعد زیرش کپشن زده: موسیقی سکوت ص شنیدنی است! فکر هر دو طرفو کرده! گفته بنده خداها یه وقت بی جواب نمونن!
گرچه موسیقی باران از اینجا که من هستم بسیار شنیدنی تر است. فقط مشکلی که هست اینه که تا راه. شهروندان مشهدی با حضور گسترده در خیابان، مخالفت خود علیه فتنه گران را به تصویر کشیدند. سلام دوستی من در دوستی ساعتی بیشتر از وقتت نمی خواهم که در کنار دلت بنشینم ،با یک لیوان نسکافه در دست از همه جا بگوییم وبشنویم تو به پرسی حالم را ومن به بپرسم ح را هر دو باهم بگوییم خوبم ... وبعد بزنیم زیر خنده ،که خوب هم کلمه خوبیست از ان کلمه های مشتی ،مشتی ع : ‏سلام دوستی من در دوستی ساعتی را بیشتر از وقتت نمی خواهم که در کنار دلت بنشینم ،با یک لیوان نسکافه در دست از همه جا بگوییم وبشنویم تو به پرسی حالم را ومن به بپرسم ح را هر دو باهم بگوییم خوبم ... وبعد بزنیم زیر خنده ،که خوب هم کلمه خوبیست از ان کلمه های مشتی ،مشتی‏ در ادامه مطلب داستان چادر مادر رابخوانید اگر میخوای روی سنگ قبر اسم شهید رو ببینی دنبال اسم نگرد ،چون اون شهید وصیت کرده بود :
به روی سنگ قبرم اسمم را ننویسید، میخواهم همچون ده ها شهید دیگر گمنام باقی بمانم. اگر خواستید فقط این جمله را بنویسید : مشتی خاک به پیشگاه خداوند متعال ... توان دفاعی و نظامی ما، به مثابه مشتی محکم، دشمن را از فکر برحذر می دارد.  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نداجا، دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی در مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره عقیدتی نداجا به اهمیت توان بازدارندگی نیروهای مسلح ایران اشاره کرد و گفت: اگر توان دفاعی، نظامی و بازدارندگی ما بالا باشد، دشمن متوجه خواهد شد اگر قصد تعرض به ما را داشته باشد به تعبیر فرماندهی معظم کل قوا (مد ظله العالی) یقیناً با مشت محکم ما مواجه خواهد شد. وی افزود: دستی به این توان دفاعی که توان بازدارندگی را بوجود می آورد مؤلفه های مهمی دارد که مهم ترین آن ارتقاء توان معنویت است. چرا که دفاع و حتی تهاجم بنا به نیاز، اگر بر مبنای اعتقاد باشد کارساز است، در غیر اینصورت ده ها دلیل برای انجام ندادن مأموریت هست اما اگر اعتقادی در پی آن باشد تحت هر شرایطی هر ی بعنوان رزمنده خود را م م به تلاش می داند. توان دفاعی و نظامی ما، به مثابه مشتی محکم، دشمن را از فکر برحذر می دارد.   به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نداجا، دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی در مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره عقیدتی نداجا به اهمیت توان بازدارندگی نیروهای مسلح ایران اشاره کرد و گفت: اگر توان دفاعی، نظامی و بازدارندگی ما بالا باشد، دشمن متوجه خواهد شد اگر قصد تعرض به ما را داشته باشد به تعبیر فرماندهی معظم کل قوا (مد ظله العالی) یقیناً با مشت محکم ما مواجه خواهد شد.  وی افزود: دستی به این توان دفاعی که توان بازدارندگی را بوجود می آورد مؤلفه های مهمی دارد که مهم ترین آن ارتقاء توان معنویت است. چرا که دفاع و حتی تهاجم بنا به نیاز، اگر بر مبنای اعتقاد باشد کارساز است، در غیر اینصورت ده ها دلیل برای انجام ندادن مأموریت هست اما اگر اعتقادی در پی آن باشد تحت هر شرایطی هر ی بعنوان رزمنده خود را م م به تلاش می داند. عضو کمیسیون عمران مجلس طی یادداشتی تصریح کرد: استیضاح راه و شهرسازی اعلام وصول شد تا روز یکشنبه، خانه ملت میزبان عباس ی باشد. زیباست بهار گرچه زشتی کم نیست تلخ است بفهمی که پلشتی کم نیست با این همه از بهار عاشق تر کو؟ چون نغمه های های مشتی کم نیست شوخی خوشمزه های پرسپولیس با خودشان و همبازیان شان که یک جاهایی از حد گذشت و دلخوری های به حقی را هم دنبال داشت، فقط مشتی نمونه وار از فضای داخلی تیم های ملی و باشگاهی ماست که زمان در جریان اردوهای شان… سرتاپایم را خلاصه کنند
می شوم مشتی خاک...
که ممکن بود!
خشتی باشد بر دیوار یک خانه
یا سنگی در دامن کوه
یا قدری سنگریزه در انتهای یک اقیانوس
ویا شاید خاکی از گلدان!
یا حتی غباری بر پنجره


اما مرا ازاین میان برگزیدندبرای :
نهایت شرافت..
برای انسان بودن وانسانیت...


وپروردگارم که بزرگوارانه اجازه ام داد به
نفس کشیدن...
دیدن...
شنیدن...
فهمیدن...


من مشتی از خاکم که خدایم اجازه ام داد به:
انتخاب وتغییر...
به شو ...
به عشق...

وای برمن که اگر قدر ندانم... (برگرفته از کتاب: آ ین کلام خاک از عبدالعظیم صاعدی) آریان، مورخ یونانی می نویسد: «بر قبر کوروش این کلام خود او به خط میخی منقور شده بود: «ای آدمیان، من کوروش فرزند کمبوجیه ام، پارسیان را قدرت فرمانروایی داده ام، سرور آسیا شده ام، این مشتی خاک را که گور من است از من دریغ مدارید.» سر تا پایم را که خلاصه می کنم ، می شوم مشتی خاک ...! که ممکن بود خشتی باشد در دیوار یک خانه، یا سنگی در دامان یک کوه ، یا قدری سنگ ریزه در انتهای یک اقیانوس ... و یا شاید خاکی از گلدان ...! یا حتی غباری بر پنجره ...! اما ... مرا از این میان برگزیدند برای نهایت شرافت برای انسانیت ... و پروردگارم که بزرگوارانه اجازه ام داد به نفس کشیدن دیدن ... شنیدن ... فهمیدن و ارزنده ام کرد به واسطه ی نفسی که در من دمید ... من منتخب گشته ام برای قرب ... برای سعادت ... من مشتی از خاکم که خدایم اجازه ام داده به انتخاب و تغییر ... به شو ... به عشق ... وای بر من اگر که قدر ندانم... وای بر من اگر که باز ناشکری کنم به خاک ...! با مشخص شدن آمار نهایی عزیزان از دست رفته ما در محدوده حرم امن الهی و سخنان شاهدان عینی و شواهد و قراین فراوان، اکنون روشن شد که حتی اگر خیلی خوش بینانه بگوییم عمدی در کار نبوده است، دست کم تعلل و کوتاهی انجام شده و ممانعت از کمک رسانی، عمدی بوده و ناشی از عدم شعور مشتی انسان جاهل و متعصب نسبت به همنوعان خود است. پادشاه عربستان که از . مشهدی میرآقا قرانی، مدیر چلوکب است به همان اسم فامیلی خودش که در سال 1270 شمسی فعالیت می کرده است. براساس اسناد موجود قیمت و ترکیب سفره چلوکب مشتی به قرار زیر است: ملت ایران از بعد انقلاب ی در تمام لحظات به فتنه گران نشان دادند که چگونه پشت آرمان های انقلاب و ی پایدار می مانند. دلت را بتکان... غصه هایت که ریخت،تو هم همه را فراموش کن... اشتباهایت وقتی افتاد...بگذار همانجا بمانند... فقط از لابه لای اشتباهایت،یک تجربه را بیرون بکش... قاب کن و بزن به دیوار دلت یا...زندگی ات دلت را بتکان... دلت را محکم تر اگر بتکانی،دردها و کینه هایت هم،همه میریزند... و تمام این غصه های بزرگ...و همه حسرت ها،همگی میرریزند... باز هم محکم تر از قبل اگر بتکانی... عشق به این زندگی بی ارزش،عشق دنیای فنا... آن هم میریزد... دلت را بتکان... وقتی افتاد همه ناخوب ها...یادت اینجا باشد که...کمی آرام باش دلت را بتکان اما نرم... آرامتر،تا همه خاطره ها در یادت جا ند... تلخ و شیرین،چه تفاوت دارد؟ خاطره،خاطره است! حالا دلت را ببین...دلت تمیز شد و یادت باشد دلت باید تمیز بماند... حالا این دل جایی برای"او"ست تو هم دعوتش کن زمانی که دعوتت میکند... این دل مال "او"ست... همه چیز ردخت از دلت،همه چیز افتاده...و حالا تو م و یک دل یک دل و یک قاب تجربه... یک قاب تجربه و مشتی خاطره... مشتی خاطره و یک "او" یک او...یعنی همان که میشناسی و میدانی متعلق به اویی و بازگشتت به سوی اوست... «تو انتخابات از من حمایت کن تا از طرف شهرداری یه خونه تاریخی مّشتی بهت هدیه بدم.» این را محمدباقر قالیباف گفت، خطاب به محمود . پقی زد زیر خنده و گفت: «اولاً همون طور که گفتم من از هیچ حزبی.... 13:20 شنبه     پیرمرد،  عاشق تر شده است  این روزها؛  نفس هایش را،  به عشق دخترک می شمارد.  انتخاب نوشت: آ رمضان 96، روزقدس، با حاشیه سنگینی همراه بود که فقط موجب تضعیف گروه هایی گردید که به هیچ عنوان تصور نمی د دست به کاری بزنند که خودی هایشان هم از آن اعلام برائت کنند. سومین سالیست که مشتی خاک تمام ، قد ! تو را پوشانده. و درد این است که روز پدر باشد و سالگرد پسر بیست و چند ساله ای که زیر وارها خاک نایی برای تبریک گفتن ندارد!!!! روز پدر باشد و پسری که نباشد!!!روز پدر باشد و آرزو کنی کاش هیچ وقت پدرش نمی شدی تا با دستهای خودت زیر خاک بخوابانیش!!!! روز پدر هم که باشد نحسی ١٢ اردیبهشت همان است و هنوزززز در عجبم آن همه سرزندگی گوشه قبرستان سرد و ت چطور جا گرفت؟؟؟ دلتنگی واژه ناتوانی ست در برابر جای خالی تو!!! عجییییییییییییب دلتنگیم برایت محمود جااااااان !!!!! عجیییییییب!!!! وای بر من اگر قدر ندانم !!


سر تا پایم را خلاصه کنند
می شوم "مشتی خاک"
که ممکن بود "خشتی" باشد در دیوار یک خانه
یا "سنگی" در دامان یک کوه
یا قدری "سنگ ریزه" در انتهای یک اقیانوس
شاید "خاکی" از گلدان
یا حتی "غباری" بر پنجره

اما مرا از این میان برگزیدند :
برای" نهایت"
برای" شرافت"
برای" انسانیت"
و پ. آرام کنار در کنارم آری تو عشق منی تو سبک میتایی این سبک جدید من و عشاق من است من شعر جدیدم بنامیده ام میتایی شعری ک شده مزین نام شما الحق به باید بشود میتایی این شعر ک ترکیب سنتی و نیماییس من نام بدادم ز این میتایی سبکم ک شما نام دهیدش سستس اسمش بشده هم ک به نامم خودت میتایی
هر که بگوید سبکم زیبا نیست من در دهنش میکببونم مشتی میتایی. شاید فکر کنید قرص ها و داروهای سرماخوردگی، بی خطر هستند و به محض اولین عطسه و سرفه مشتی از این داروها وارد بدن خود کنید. اما اگر بگوییم برخی از قرص ها و داروهای سرماخوردگی می توانند کشنده باشند چه می گویید؟… دو اثر به نام های مشتی پلوری و آ ین قرار از بسیج هنرمندان آمل به جشنواره استانی تئاتر بسیج راه یافتند. هزار و یک اسم داری و من از آن همه اسم «لطیف» تو را دوست تر دارم که یادابر و ابریشم و عشق می افتم. خوب یادم هست از بهشت که آمدم، تنم از نوربود و پر و بالم از نسیم. بس که لطیف بودم، توی مشت دنیا جا نمی شدم.اما زمین تیره بود، کدر بود، سفت بود و سخت. دامنم به سختی اش گرفت ودستم به تیرگی اش آغشته شد. و من هر روز قطره قطره تیره تر شدم و ذره ذرهسخت تر. من سنگ شدم و سد و دیوار. دیگر نور از من نمی گذرد، دیگر آب از من عبور نمی کند، روح در من روان نیست و جان جریان ندارد.
حالا تنها یادگاری ام از بهشت و از لطافتش، چند قطره اشک است که گوشه یدلم پنهانش کرده ام، گریه نمی کنم تا تمام نشود، می ترسم بعد از آن ازچشم هایم سنگ ریزه ببارد.
یا لطیف! این رسم دنیاست که اشک، سنگ ریزه شود و روح، سنگ و ص ه؟ اینرسم دنیاست که شیشه ها بشکند و دل های نازک شرحه شرحه شود؟
وقتی تیره ایم، وقتی سراپا کدریم به چشم می آییم و دیده می شویم، اما لطافت هر چیز که از حد بگذرد، ناپدید می شود.
یا لطیف! کاشکی دوباره، تنها مشتی از لطافتت را به من می بخشیدی تا من میچکدیم و می وزیدم و ناپدید می شدم، مثل هوا که ناپدید است، مثل خودت کهناپی ... یا لطیف! مشتی، تنها مشتی از لطافتت را به من ببخش. عرفان نظر آهاری