معرفی کتاب حکایت های علمی

به نقل از خبرگزاریها در مورد معرفی کتاب حکایت های علمی : جلد سوم کتاب پارسه اثر آقای سید رزاق ی به صورت مصور و در 970 صفحه و با قیمت دوره سه جلدی آن 95000 تومان در تیراژ 1500 جلد در فروردین ماه سال جاری از سوی انتشارات نوید شیراز منتشر و از طریق آقای عبداله جانفدا که در تهیه بعضی مطالب با مولف همکاری داشته است به پایگاه علمی-خبری پیام دانش معرفی گردید. hekayat zemestan کتاب حکایت زمستان حکایت زمستان مصاحبه و تالیف : سعید عاکف ناشر : ملک اعظم حکایت زمستان٬ حکایت رزمنده ای است که در صحنه های نبرد٬ می رود تا توسط دشمن در یک گور دسته جمعی دفن شود٬ در واپسین لحظات٬ متوسل به وجود مقدس حضرت ابوالفضل العباس (علیه السلام) می گرددو به معجزه آن حضرت٬ از مرگ حتمی نجات می یابد. پس از آن٬ در دل خاک دشمن و در میان اردوگاه های مخوف٬ چند بار دست به عملیات های شهادت طلبانه می زند٬ اما..... حکایت زمستان همانند دیگر کتاب سعید عاکف با عنوان خاک های نرم کوشک بسیار تاثیر گذار است محال است خواننده ای کتاب را تا آ بخواند و این شگفتی و جذ ت را دریافت نکند کتاب خاک های نرم کوشک نیز در این وبلاگ معرفی شده علاقمندان برای مطالعه این کتاب می توانند به کتابخانه های شهر خود مراجعه کرده وکتاب رابه امانت ببرند. به امید موفقیت نویسندگان این گونه کتابها که سرشار از معنویت است سرشار از ایثار و مقاومت ٬شجاعتی غیر قابل وصف.
مشخصات کتاب معرفی کتاب گزیده کتاب محصولات مرتبط نویسنده کتاب ناشر کتاب اخبار مرتبط نظر دهی چهارده خورشید و یک آفتاب - جلد دهم: آفتاب هشتمین: روایت داستانی زندگی رضا  می پسندم 0 مولف: لیلا شمس ناشر کتاب : سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان نوع جلد: شومیز قطع: رقعی سال نشر: 1386 شمارگان: 1500 چاپ جاری: 3 تعداد صفحات: 104 این کتاب کم حجم ولی. محمد حقانی در نشست «تصویرسازی طبیعی»، گفت: تصویرسازی برای کتاب های علمی در ایران چنانکه باید شناخته شده نیست و چنان که شاید در کتاب های علمی تولید شده به کار گرفته نمی شود. محسن رضوانی نویسنده کتاب گچ پژ در نشست برررسی کتابش گفت:این کتاب حاصل یادداشت های پراکنده من در وبلاگم بین سال های 89 تا 92 است. نوشته هایم را جمع و قسمت اعظم کتاب از همان نوشته هاست. پنج حکایت پایانی… چند تا کتاب خوب اخلاقی ، چند تا کتاب جذاب داستانی و چند تا کتاب فلسفی جالب میشه معرفی بفرمایین؟ :)
#نمایشگاه کتاب سلام بر شما،پس از مدتی غیبت،امروز برای پایه هفتم متوسطه یک کتاب معرفی می کنم.
نام کتاب:پرسه در پارسی(کتاب کار فارسی هفتم)
نویسنده:مجتبی جعفری
نشر:قاین،تهران۹۵
شامل:درسنامه،تاریخ ادبیات،واژگان و آزمون
کتاب کار فارسی ،هفتم دوره اول متوسطه کتاب «ارتباطات ریسک (آینده چالش برانگیز: چینش واژگان در ارتباطات ریسک)» تالیف پروفسور گالووی با ترجمه حسن بشیر و فهنار مرادی توسط انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شد. در این کتاب اطلاعات صریح و قابل درک متأثر از افرادی که در مدیریت ریسک سهم دارند ارائه شده است. نام کتاب: بین ید و ثروتمند شوید نویسنده: ناپلئون هیل مترجم: مهدی قراچه داغی ناشر: شباهنگ درباره کتاب: در این کتاب شما می توانید شیوه های ثروتمند شدن را بیاموزید و نکته قابل توجه این کتاب این است که منظور از ثروت فقط پول نیست، بلکه هر چیز خوب در زندگی مثل سلامتی ، دوست خوب ، همسر خوب و ... نمادی از ثروت است و نداشتن هر کدام از اینها به منز. نویسنده و مترجم کتاب های علمی در بندرعباس بر وم توجه بیش تر به نیازها و دغدغه های ک ن و نوجوانان در انتخاب و انتشار کتاب های علمی مناسب تاکید کرد. معرفی 673 کتاب مستقل به 18 زبان از قرن اول تا پانزدهم هجری. این کتاب با مقدمه ای در چند بخش، گزارشی اجمالی از سابقه کتاب و غدیر را بیان می دارد: غدیر در فرهنگ ، آماری از کتابشناسی غدیر، کتاب نامه های غدیر و خلاصه ای از واقعه غدیر. «غدیر در آینه کتاب» به عنوان راهنمای تحقیق در این موضوع و نگاهی به گذشته علمی و فرهنگی مسلمین در راه احیای غدیر تدوین شده است. چاپ اول کتاب معرفی 267 کتاب به 4 زبان بوده است اما در چاپ های بعد کامل تر شده است تا آن جا که در چاپ چهارم ( چاپ حاضر) به 673 کتاب مستقل درباره غدیر به 18 زبان از مؤلفین قرن اول تا پانزدهم اشاره شده است و این غیر از کتاب هایی است که درباره غدیر نیز مطالبی را آورده اند. فهرست های پایانی کتاب برای استفاده علما و محققان بسیار قابل استفاده است. در راستای اجرای سیر های مطالعاتی با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی، نهاد کتابخانه های عمومی کشور طرح پوستر این چند کتاب را تدوین نمود. این طرح در قالب پوستر به معرفی منابع و کتاب های برتر می پردازد و در هر شماره،چند کتاب کاربردی در موضوع مشخصی را معرفی می کند. کتاب های انتخاب شده برای معرفی در این پوسترها به گونه ای انتخاب می شوند که برای همه قشرها قابل استفاده باشد. از جمله عناوین این پوسترها می توان به موارد همای رحمت، وطن یعنی، قلمرو یانکی ها، روزگاری نو، خاکریزهای کاغذی، شرح خون، آقا جلال، و زمان چشم به راه، مطلع عشق، سنگ سنگ تا پیروزی، وقایع اتفاقیه، آن روزها و... اشاره نمود. کتاب حاضر برگرفته از بیانات ی و سومین کتاب از مجموعه نقش و رس زن است که توسط انتشارات انقلاب ی در 152 صفحه با قیمت 7000 تومان منتشر شده است. ادامه: زن و خانواده(معرفی کتاب) به مناسبت روز اهدای خون کتاب مثل همه اما مثل هیچ به اعضا معرفی شد واعضا این کتاب را روخوانی د سپس وظایف سازمان انتقال خون برای اعضا بیان شد و در پایان اعضا با استفاده از توپ های تخم مرغی عروسک درست د و نیزاعضا پسر روز قبل پس از معرفی و روخوانی کتاب مثل همه اما مثل هیچ نمایش خلاقی با موضوع اهدای خون اجرا د کتاب ارزی اخبار قضاوت های المؤمنین علی(ع) در بیست و ششمین جشنواره کتاب فصل در بخش حدیث برگزیده شد. این مراسم روز یکشنبه هشتم دی در محل خانه کتاب تهران برگزار شد. معرفی این کتاب در پست های قبلی این وبلاگ آمده است. اشتباهات فاحشی که اخیرا در کتاب های درسی مشاهده می شود، می تواند به مرجعیت کتاب ها لطمه بزند و مشخص نیست این همه بی دقتی که گاه اشتباهات علمی را رقم می زند، از کجا ریشه می گیرد؟ اختصاصی از یاری فایل کتاب حکایت دختران قوچان با و پر سرعت .
کتاب حکایت دختران قوچان
کتاب حکایت دختران قوچان کتاب : حکایت دختران قوچان ــــ اثر : افسانه نجم آبادی ـــ انتشارات : نشر باران ــــــ  فروش دختران قوچانی به ترکمانان و ارامنه  عشق آباد در بهار 1323 (ه ق) در دوران حکومت آصف ال ه در اسان ، و به اسارت رفتن ن باشقانلو در ماه رمضان همان سال ،در حمله ترکمانان به ناحیه بجنورد در زمان حکمرانی سالار مفخم رخ داد . ....

با
کتاب حکایت دختران قوچان
«من و کتاب» در شش فصل با عنوان های اهمیت کتاب و کتاب خوانی، من و کتاب، نقد وضع موجود، چه باید کرد، دست نوشته ها و دست خط به بیان دیدگاه های حضرت آیت الله سید علی پیرامون مبحث کتاب پرداخته است. مهر نوشت: شهرزاد شهرجردی و غزل فتح اللهی برای نویسندگی وتصویرگری کتاب «تو یک جهانگردی» در سومین مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری برگزیده و به عنوان نمایندگان ایران درنمایشگاه کتاب بولونیا ۲۰۱۷ معرفی شدند. همشهری آنلاین: مراسم رونمایی و معرفی کتاب سؤال موموکی در قالب برنامه بهار کتاب با حضور نویسنده کتاب خانم کلر ژوبرت در کتابخانه صادق(ع) برگزار شد. نشست تخصصی معرفی و بررسی کتاب زمینه های اجتماعی انقلاب ایران اثر حسین بشیریه با حضور ابوالفضل دلاوری، عضو هیئت علمی علامه طباطبایی تهران علی مرشدی زاد، عضو هیئت علمی شاهد تهران و مترجم کتاب علی اردستانی چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 ساعت 17 الی 19 خانه شمندان علوم انسانی چهار کتاب طرح کتاب خوان مهرماه ۱۳۹۶ معرفی شد چهار کتاب طرح کتاب خوان مهرماه ۱۳۹۶ معرفی شد ادامه مطلب در این قسمت چند تا کتاب مربوط به رشته ی جهانگردی معرفی می کنم:
کتاب "ایران در پیش از تاریخ" باستان شناسی ایران از آغاز تا سپیده دم شهرنشینی، صادق ملک شهمیرزادی، 1382، تهران، سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری (پژوهشگاه)101 مکان دیدنی در ایران، هنگامه تشاهی، 1385، تهران، کتاب سرای نیک
کتاب تاریخ مستطاب ، به قلم محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی تهران، به زیور طبع آراسته شده و مازیار بیژنی کاریکاتورهای کتاب را طراحی و اجرا کرده است. کتاب های طرح کتاب خوان فروردین ماه معرفی شد کتاب های «شما که غریبه نیستید»، «علی(ع) از زبان علی(ع)؛ (زمانه و زندگی المؤمینی علیه السلام از زبان خودش)»، «چگونه کتاب بخوانیم» و «شنگال» در قالب طرح کتاب خوان فروردین ماه ۱۳۹۷ برای علاقه مندان به کتابخوانی معرفی شد. ادامه مطلب «یوما» از معدود کتاب هایی است که در چند سال اخیر پیرامون زندگی همسر بزرگوار گرامی نوشته شده است. بیل گیتس می گوید که در طول یک سال 50 کتاب می خواند. اما این به آن معنی نیست که شما وما برای موفق شدن نیاز دارید که زیاد کتاب بخوانید. در این مطلب 5 فرد موفقی که میگویند کتاب نمی خوانند را به شما معرفی میکنیم. هوالحبیب 1- کتاب از یاد رفته کاری از دانشجویی حیا و انتشارات کتاب رواق شه به چاپ سوم رسید آن هم در حدود یک ماه 2- هیچ پشتیبان رسانه ای نداشت تنها در چند خبرگزاری که با آنها ارتباط داشتم خبر انتشار این کتاب کار شد 3- کتاب خاطرات انی است که امر به معروف کرده اند و نتیجه امر به معروف را گفتند ان هم به زبان ساده و خدمانی 4- معرفی می کنم این کتا. یورگن بوس مدیر نمایشگاه کتاب فرانکفورت و «یوجی یونگ بوک» شهردار اینچئون کره قرارداد همکاری برای راه اندازی نمایشگاه کتاب در پایتخت جهانی کتاب 2015 بستند. ازآنجایی که شهر اینچئون کره جنوبی در سال 2015 به عنوان پایتخت جهانی کتاب انتخاب شده، به همین خاطر مسئولان کره ای در تفاهم نامه ای با مدیران نمایشگاه کتاب فرانکفورت از آن ها خواستند . یورگن بوس مدیر نمایشگاه کتاب فرانکفورت و «یوجی یونگ بوک» شهردار اینچئون کره قرارداد همکاری برای راه اندازی نمایشگاه کتاب در پایتخت جهانی کتاب 2015 بستند. ازآنجایی که شهر اینچئون کره جنوبی در سال 2015 به عنوان پایتخت جهانی کتاب انتخاب شده، به همین خاطر مسئولان کره ای در تفاهم نامه ای با مدیران نمایشگاه کتاب فرانکفورت از آن ها خواستند . کتاب های «گریه های امپراتور» و «ضد» اثر فاضل نظری و «هرس» نسیم مرعشی از کتاب های عمومی پرفروش در طرح پاییزه کتاب هستند. مراسم رونمایی از کتاب «ترانه مجنون لیلی» از مازیار فلاحی و کتاب «ترانه بی آسمان» از علی ثابت قدم در اولین روز از سی اُمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سرای اهل قلم علمی و فرهنگی برگزار شد. تسلام بر شما،پس از مدتی غیبت،امروز برای پایه هفتم متوسطه یک کتاب معرفی می کنم.
نام کتاب:پرسه در پارسی(کتاب کار فارسی هفتم)
نویسنده:مجتبی جعفری
نشر:قاین،تهران۹۵
شامل:درسنامه،تاریخ ادبیات،واژگان و آزمون
کتاب کار فارسی ،هفتم دوره اول متوسطه همه آن چیزهایی که جرأت پرسیدنش را نداشتید.
نویسنده کتاب بیل برایسون در این کتاب، درباره موضوعاتی گوناگون از مهبانگ گرفته تا مکانیک کوانتوم و از تکامل تا زمین شناسی به بحث می پردازد. او در کتابش از طریق ماجراهای کاشفان و دانشمندان موضوعات علمی را به بحث می گذارد. او در این کتاب سعی می کند برخلاف کتابهای درسی، که به نظر او شوقی برای دانستن در خوانندگان برنمی انگیزند،(چرا که هیچ گاه به چراها، چگونه ها و چه هنگام ها در مورد اکتشافات علمی نمی پردازند،) موضوعات علمی را به شکلی جذاب ارائه دهد سلسله نشست به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده «کتاب خوان» در استان زنجان برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، سلسله نشست به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده «کتاب خوان» عصر چهارشنبه چهاردهم مرداد با حضور کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه، اساتید کتابداری و فعالین حوزه کتاب در محل سالن اجتماعات کتابخانه عمومی سهروردی زنجان برگزار می شود. کتاب خوان عنوان نشست هایی است که به منظور به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می گردد. این جلسه در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربیات مطالعاتی افراد کتابخوان را برای سایر علاقمندان کتاب و کتابخوانی به اشتراک گذارد. ثبت نام برای معرفی کتاب در این نشست از روز چهارشنبه 31 تیر آغاز شده و علاقه مندان جهت ب اطلاعات بیشتر و ثبت نام جهت معرفی کتاب در این نشستها می توانند به سایت اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان به نشانی www.zanjanpl.ir مراجعه کنند. سلام یه کتاب خوندم زندگی در پیش رو نوشته ی رومن گاری با ترجمه لیلی گلستان خیلی کتاب خوبی بود البته این کتاب رو از کتاب فروشی های کتاب های دست دوم یدم کتاب خیلی خوبیه فکر می کنم کار درست فروش کتاب نیست. فروش کتاب کمکی به افزایش سرانه کتاب نمی کند. آن چیزی که به افزایش سرانه کتاب کمک می کند ارتقای مصرف کتاب و خواندن کتاب و در حقیقت سرانه مطالعه است. سلام به دوستان عزیز.می خوام چندتا کتاب که بسیار خوب و معتبر هستند رو بهتون معرفی کنم که توصیه می شه ب ینشون. در رابطه با فیزیک کلاسیک: 1.تتا جد 1 2.تتا جلد 2 3.کتاب خوشخوان فیزیک 4.کتاب مرآت فیزیک 5.درک فیزیک با رویکرد تصویری 6.کتاب خلاقیت فیزیک پایا در رابطه با فیزیک کوانتوم: 1.فیزیک نوین 2.کتاب الکترو دینامیک 3.انرژی اتمی امیدوارم لذت ببرید با تشکر محمدامین رامی
نهاد کتابخانه های عمومی کشور، طرح کتابخوان آبان ماه با معرفی چهار کتاب در کتابخانه های سراسر کشور آغاز به کار کرد که بر این اساس کتاب «روز خدا» نوشته سید محمد هاشم پوریزدان پرست، «خُلق عظیم اعظم» نوشته علی احمدی خواه، کتاب پنج جلدی « و قصه هایش» نوشته غلامرضا حیدری ابهری و همچنین رمان «اشکانه» نوشته ابراهیم حسن بیگی ویژه طرح کتاب خوان آبان ماه معرفی شدند. اگر همگام با مطالعه ی کتاب های درسی به مطالعه ی کتاب های غیر درسی نیز بپردازید سطح فکری و شه های وسیعی پیدا می کنید، ذهنتان برای فراگیری فعال تر و آمادگی شما برای یادگیری درس های مدرسه بیش تر می شود. کتاب ها بخش مهم زندگی ما هستند و باعث افزایش مهارت خوب خواندن می شوند و به تندخوانی هم بسیار کمک می کنند و ذهنتان را پویا نگه می دارند. ا. نظرتون چیه هر ماه یه پست رو اختصاص بدیم به معرفی کتاب های مفید؟؟؟ این پست به عنوان،اولین پستِ معرفی کتاب،تا ببینیم نظرتون چیه. کتابِ"نامه ای به خواهرم" نوشته ی:مهدی عد یان. تو این کتاب به خیلی از سوالات درمورد حجاب جواب داده شده.والبته خیلی خوب وتأثیر گذار.توصیه میکنم حتمأبخونیدش. اینم لینک :http://maddahan.ir/file/books/mazhabi/hejab/namei-be-khaharam%5bhejab%5d(www.maddahan.ir).pdf به نام خدا خانم صرافان زحمت کشیدند و در سلسله جلسات اخیر، مطالبی را از کتب مختلف جمع آوری کرده، و نتایج آن را به صورت چکیده ای در اختیار دیگر دوستان شرکت کننده در این جلسات قرار دادند. این مطالب راجع به موضوعات سلسله قاجار، تاریخچه وا یناسیون در ایران، و به خصوص وا ن آبله و نیز مطالب مفیدی درباره چگونگی زندگی و مرگ سلطان محمد خوارزم. با سلام و ارزوی تعطیلاتی خوش برا یهمگی دوستان در خصوص نگراش سمینار مقالات و پایان نامه و همچنین چاپ آنها مطالب زیر می توانند مفید واقع شوند. به نقل از وبلاگ آقای میرزایی http://eboard. / لیست برخی از همایش ها و کنفرانس ها در سال 93 معرفی کتاب راهنمای تدوین گزارش های علمی و فنی

امروزه تدوین گزارش های علمی و فنی مناسب یکی از م ومات مهم و . در راستای سال خواندن و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی همچنین اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت ک ن و نوجوانان در کتابخانه های عمومی ، روز دوشنبه 21 تیرجمع خوانی کتاب "حکایت های بهلول" در کتابخانه عمومی شهید شهریاری ملارد با حضور 15 نفر از اعضاء کودک کتابخانه برگزار شد. اولین نشست کتاب خوان شهرستان زنجان و ششمین نشست استان 25 آبان همزمان با هفته کتاب در محل سالن اجتماعات کتابخانه عمومی سهروردی زنجان برگزار می شود. به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان، اولین نشست کتاب خوان شهرستان زنجان و ششمین نشست استان راس ساعت 16 عصر روز دوشنبه 25 آبان همزمان با هفته کتاب با حضور کتابخوانان،کتابداران،نویسندگان، اهالی رسانه، فعالین حوزه کتاب و فرهنگ ، در محل سالن اجتماعات کتابخانه عمومی سهروردی زنجان برگزار می شود. ثبت نام برای معرفی کتاب در جلسات نشست کتاب خوان نیز از طریق سایت اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان به نشانی www.zanjanpl.ir امکان پذیر می باشد. کتاب خوان عنوان نشست هایی است که به منظور به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده و با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در قالب معرفی کتاب برگزار میگردد. این جلسه در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربیات مطالعاتی افراد کتاب خوان را برای سایر علاقمندان کتاب و کتابخوانی به اشتراک گذارد. در جلسات نشست کتاب خوان کتابهای شاخص با موضوعات تاریخ، ادبیات، روانشناسی، شعر، قصه و رمان، کودک و نوجوان، سبک زندگی، انقلاب ی، دفاع مقدس، دین، طب و تغذیه و بهداشت عمومی، خانواده و ازدواج توسط کتابخوانان معرفی می شود. هدف از برگزاری این نشست ها نیز ب ایی نهضتی در جهت رشد و ترویج فرهنگ کتابخوانی در سراسر کشور؛ به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده ، ایجاد عادت به مطالعه در اقشار مختلف جامعه، معرفی کتاب های مفید و کاربردی، آشنایی با شیوه های استاندارد معرفی کتاب و ارتقاء و توانمند سازی کتابداران از طریق مطالعه می باشد. می خواهیم کتاب هایی که خوانده ایم و به نظرمان مفید هستند را به همدیگر معرفی کنیم. معرفی کتاب در برنامه زنده رادیویی استانی با عنوان شباهنگام و رادیو ایران توسط کتابدار کتابخانه عمومی پازواری شهرستان بابلسر . در این برنامه هفتگی رادیویی جناب آقای علیرضا اوشیب نتاج به معرفی کتاب در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی و همچنین معرفی نویسندگان، هنرمندان و ... مازندرانی می پردازد. سلام کتاب تافل بارون بدون شک یکی از مشهورترین کتاب ها در زمینه آموزش toefl می باشد. این کتاب می توان =د شما را با بخش های مختلف آزمون toefl از قبیل شنیدن، گفتگو، خواندن و نوشتن راهنمایی کند. این کتاب دارای مجموعه سوالات نمونه toefl میباشد. تکنولوژی و ی فکر نوشته ی : محمدعلی حقیقی و... وضعیت کتاب : موجود است قیمت کتاب : 125000 ریال نوبت چاپ : دوازدهم تاریخ چاپ : اسفند 1392 ناشر : فراروان تعداد صفحه : 328 صفحه زبان اصلی کتاب : فارسی قطع کتاب : رقعی داشتن شیوه ی تفکر، یعنی «درست فکر » از ویژگی های مدیران و انسان های موفق قرن 21 محسوب می شود. این کتاب علاوه بر پرداختن به موضوع فوق، راهنما. درس های زیادی هست که می توان از لا به لای قفسه های کتابخانه آموخت و یا از میان صفحات کتاب کوچکی که در کیف تان دارید. در زیر چند نمونه کتاب های آموزنده معرفی شده که پیشنهاد می کنم در خواندن آن ها درنگ نکنید.