معلومات عمومی در جامعه جهان

به نقل از خبرگزاریها در مورد معلومات عمومی در جامعه جهان :
هنرمندی معلم
معلم بودن، تنها در انحصار معلومات نیست، بلکه افزون بر معلومات و تخصص، هر معلم باید با هنر معلمی آشنا باشد؛ یعنی بداند چگونه از معلومات خود بهره بگیرد و به عبارت دیگر، با چه زبانی با شاگردان سخن بگوید، چه شیوه هایی را در ارتباط با شاگردان در نظر بگیرد و چگونه با شاگردان ارتباط برقرار سازد. معلم نمونه با بهره گیری. ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به برخی ن که بدون معلومات در مراسم ها به ارائه احکام می پردازند، گفت: ضرر این افراد بسیار زیاد است و باید تبلیغات ی بر این مسائل رسیدگی کند. از اول که جامعه مدرسین تشکیل شد و من بودم، غرض این بود که حوزه در و دروازه داشته باشد، نه اینکه مدرک و نمره با این وضع امروزی ایجاد شود.کتاب های با محتوای قدیمی عوض شده و آن عمق معلومات کم شده است. طلبه باید به گونه ای ادبیات عرب و دیگر مقدمات را بخواند که از قرآن و حدیث استفاده کند؛ حوزه باید ملا و با سواد تربیت کند. رسانه به مثابه جامعه است. در جهان معاصر هر آنچه در جامعه هست در نظام رسانه ای هم وجود دارد و این رسانه را بسیار پیچیده و اداره آن را بغایت مشکل می کند. بدین اعتبار مدیریت رسانه به معنی مدیریت جامعه است که کل تخصص های انسانی را می طلبد. پذیرفتن این طرز تلقی از رسانه شاید برخی معظلات فعلی نظام جامع رسانه ای را بهتر توضیح و تشریح کند. مجمع عمومی انجمن ی جامعه پزشکی با حضور شخصیت های و دبیران احزاب و مسولان اجرایی کشور برگزار می شود. ادامه: مجمع عمومی انجمن ی جامعه پزشکی برگزار می شود ابن مسعود از (ص) نقل میکند که فرمودند : هرگاه معاویه ابن سفیان را دیدید که بر منبر خطبه میخواند گردنش را بزنید. وَحَدَّثَنِی إِبْرَاهِیمُ بْنُ الْعَلافِ الْبَصْرِیُّ ، قَالَ : سَمِعْتُ سَلامًا أَبَا الْمُنْذِرِ ، یَقُولُ : قَالَ عَاصِمُ بْنُ بَهْدَلَةَ : حَدَّثَنِی زِرُّ بْنُ حُبَیْشٍ ، عَنْعَبْدِ اللَّهِ بْنِ مَسْعُودٍ ، قَالَ : قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ : " إِذَا رَأَیْتُمْ مُعَاوِیَةَ بْنَ أَبِی سُفْیَانَ یَخْطُبُ عَلَى الْمِنْبَرِ ، فَاضْرِبُوا عُنُقَهُ " . وَرَوَى الْحَکَمُ بْنُ ظَهِیرٍ ، عَنْ عَاصِمٍ ، عَنْ زِرٍّ ، عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ مَسْعُودٍ ، بِمِثْلِهِ . انساب الاشراف - البلاذری - ج 5 - ص 137 - چ دارالفکر - http://up6.ir/4106 سخنگوی جامعه ت مبارز از تصویب اساسنامه جدید جامعه ت مبارز خبر داد و گفت: دبیرکل در مجمع عمومی مشخص می شود. عزیزان محترم به دقت به سوالات زیر پاسخ دهید تا میزان معرفت شما به حقایق به طور کافی سنجیده شود1- چرا ما به خانواده به جای پول سهمیه می دهیم؟- تا معلومات خانواده بالا رود- تا سطح را پایین بیاوریم- تا به هر بی سوادی مدرک پرفسوری بدهیم و بعد بگوییم ببینید پرفسورها هیچی نمی فهمند- تا قدرت کم شود و اینقدر زگیل نشود- تا خانواده در جامعه قدرت.
گلیم ایل شاهسون
مهمترین بافت آنها، گلیم های سسوماک است که در زبان محلی به آن ورنی می گویند. به طور کلی از طرح های هندسی ش ته با رنگ های ملایم استفاده می کنند و کمتر می توان دو گلیم ایل سون را از نظر طرح و رنگ مشابه یافت. بهترین رواسبی در ایران، جل اسب های سون است که به صورت شش تکه با رنگ های متنوع است.
گلیم لری
لرها گلیم های م. دبیر کل مجمع جهانی تقریب گفت: اگر جامعه ی با هم متحد شوند دیگر شاهد عقب ماندگی در جهان نخواهیم بود. کتاب افکار عمومی نوین با تدوین و گردآوری محمد رضا حقیقی، ومقدمه پرفسور یحیی کمالی پور و رئیس دپارتمان پور دو کلیومت ، سال 1393 از سوی انتشارات مشق شب ( تهران ) منتشر شد.
این کتاب شامل 10 فصل در132 صفحه با شمارگان 1000 نسخه و به قیمت 115000 ریال در قطع ی برای نوبت دوم چاپ شده است.
فصل های کتاب شامل تیتر های : افکار عمومی چیست، روند افکار عمو. کانون دینداری و آن عنصر باطنی در تدیّن و تشرّع عبارت است از میزان حضور خداوند در شخصیت آدمی و میزان الوهی و شدن شخصیت آدمی. اینجاست که دینداری به معنی دقیق و عمیق کلمه تحقق پیدا می کند. در مورد مولوی و هر ی که تجربه ی دینی دارد، همچون ان، این حضور و ت باید اندازه گیری و سنجیده شود. عمده ترین نکته ای که برای مولوی مطرح بود و آن را به چند . فرماندار شهرستان م دره بر ضرورت همراهی و همکاری همه آحاد مردم و مدیران در تامین نظم و امنیت عمومی در جامعه تاکید کرد و گفت: برای ایجاد امنیت باید تمامی ادارات و مردم تعامل لازم راباید داشته باشند چراکه بدون عزم عمومی نعمت امنیت در جامعه محقق نخواهد شد . هو

مسئله ای که بعضی ها نمی فهمند و نمی خواهند بفهمند این است که بزرگ شوند؛ جهان شان را بزرگ کنند. عقل داشته باشند. چهارچوب های خشک ذهنی شان را در مواجهه با جامعه بشکنند. یک سال هم که شده بچه شان را مدرسه ایزوله ثبت نام نکنند. ایزوله نباشند، ایزوله عمل نکنند. آقا می گوید سند بیست سی با اساس تفکر ما، با فلسفه فرق دارد؛ تقلیلش می دهن. کشور با بیان اینکه ایران دارای بالاترین میزان کشفیات در جهان است، گفت: ایران در زمینه برنامه های پیشگیری اولیه از اعتیاد، درمان و بازتوانی معتادان، جامعه پذیری و صیانت اجتماعی از معتادان بهبودیافته نیز در جامعه جهانی، کشوری موفق ارزی می شود. در حال حاضر تعیین کننده ترین وجه جامعه ایران سیاست است و فقط با اصلاح وتکامل آن وجه است که سایر وجوه می توانند در جهت بهبود حرکت کنند. بحرانی که جامعه امروز ایران رافراگرفته راه حل می طلبد .مسئله ک ن خیابانی و توسعه اقتصادی و رابطه با جهان و رشد فرهنگ و هنر همه و همه وابسته به تحلیل درست از ضرورت ها وباید و نباید های قدرت است . به گزارش وبلاگ ایت الله عالمی " عضو مجلس خبرگان ی، در گفت وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا)، به بیان نکاتی درباره ایشان پرداخت و گفت: در ایام معاصر در یک نگاه باید گفت که مرحوم علامه عطاردی حقیقتاً بی نظیر بود و حداقل ما نظیری برای او نمی شناختیم. آیت الله عالمی با اشاره به منحصر نبودن معلومات و نوشته های آیت الله عطاردی به یک ب. مانی محر در خبرآنلاین نوشت: جامعه عربستان را می توان جامعه ای در حال گذار به سمت مدرنیسم توصیف کرد که البته مصادیق این مدرنیسم با آنچه در دیگر کشورها شاهد هستیم تفاوت بسیار دارد و از مهمترین شاخصه های آن تغییر ساختارهای فکری روشنفکران سعودی بر اساس تغییر پارامترهای حال حاضر منطقه و جهان اما همچنان مبتنی بر سلفی گرایی و با هدفم تثب. روابط عمومی یعنی جهان«عمومی» هنگامی که کار بر روی روابط عمومی که جهان«عمومی» است را شروع ، به نظر می رسید در مقایسه با کاری که ما انجام می دادیم، کار زیادی ندارد. در واقع عبارت « ارتباطات رسانه ای» بخش عمده ای از فعالیت های انجام شده توسط روابط عمومی را به درستی نشان می دهد. اکنون تغییرات اساسی که بر روی شبکه ها صورت گرفته، در حال حا. اختلاف طبقاتی موجب نا رضایتی در جامعه است از دید اقتصادی کامل می توان گفت که فقط یک در صد از جمعیت دنیا 40 در صد ثروت جهان را در اختیار دارند ، و بر ع 50 در صد جمعیت دنیا صاحب کمتر از 1 در صد ثروت دنیا می باشند .
اختلاف طبقاتی در دنیا بسیار بزرگ است و نه تنها در دنیا بلکه حتی در کشور آلمان که یکی از کشور های ثروتمند جهان می باشد آمار نشا. به این گزاره لطفا" دقت فرمایید.
"سیاست پدر و مادر ندارد ."
آن وقت هرچه آدم با اصل و نصب و شریف است به سمت کار نمی رود . واگر هم بخواهد برود جامعه به او توجهی نکرده و میدان نمی دهد.و یا او را نیز بی پدر و مادر تلقی خواهد کرد.
نتیجه پذیرش و تایید این نوع گزاره ها چیست؟
. هرچه آدم .... (بلانسبت ون مملکت ما )عهده دار امور جهان میشوند . د. اختصاصی از یاری فایل مقاله نقش وسایل ارتباطات در پیشرو اه جامعه با و پر سرعت .
مقاله نقش وسایل ارتباطات در پیشرو اه جامعه
مقاله نقش وسایل ارتباطات در پیشرو اه جامعه لینک پرداخت و *پایین مطلب* فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینت)  تعداد صفحات:24وسایل ارتباط جمعی در جوامع معاصر:در جهان امروز وسایل ارتباط جمعی –رو مه رادیو ،تلویزیون و سینما –با انتقال اطلاعات و معلومات جدید و مبادله ی افکار وعقاید عمومی در راه پیشرفت فرهنگ . تمدن بشری نقش بزرگیبه عهده گرفته اند .به طوری که بسیاری از دانشمندان عصر کنونی زندگی انسان راعصر ارتباطات نام گذاشته اند.فراوانی  جمعیت  تمرکز گروه های  وسیع انسانی  در ای بزرگ  شرایط  خاص  تمدن  صنعتی  و  پیچدگی  وضع  زندگی وابستگی ها  و  هم بستگی های  ملی  و بین المللی  نا امن ها  وبحرانها تحول  نظام های    و اجتماعی و دگرگونی مبانی فرهنگی  ترک  سنت های  قدیمی  و مخصوصا" بیداری  وجدان اجتماعی همه از جمله عواملی هستند که روز به روز نیاز انسان را به آگاهی از تمام  حوادث  و وقایع  جاری  محیط زندگی بیشترمی کنند  تا  جایی که  پیشرفت  وسایل ارتباط  جمعی  و توسعه ی اقتصادی و اجتماعی و تحکیم مبانی دموکراسی و تفاهم بین المللی لازم و م وم  یکدیگر شده اند در جوامع پیشرفته ی  کنونی افرادانسانی کوشش می کنند در جریان همه ی امور و مسائل اجتماعی قرار داشته باشند تا بتوانند بطور مستقیم یا غیر مستقیم نقش خاص خویش  را  در زندگی  گروهی  ایفا نمایند  به همین  جهت آگاهی اجتماعی از مهمترین ویژگی های زمان به شمار می رود و همین آگاهی است که انسان را به زندگی فردی و جمعی علاقه مند می سازد و توجه  او را به  و مسئولیتهای  وی  جلب می کند.باید در نظر داشت  که انسان  امروز یک  انسان  اجتماعی است انسانی است  که  به سبب  تحولات ناگهانی عصر خود  با زندگی تازه ای  روبرو شده است  و در برابر چشم  اندازه های  وسیع ت یچده تر و در عین حال اظطراب انگیز تر قرار گرفته است .انسان معاصر برای ادامه زندگی در جامعه نوین نیازهای تازه ای پیدا کرده است و ناچار است خود را با شرایط جدید زمان خویش منطبق سازد  اکنون زندگی  هیچ  بدون  تفاهم  اجتماعی –که خود بر معلومات عمومی و آشنایی به مسایل جاری متکی است میسر نمی باشد.موفقیت هر فرد  در کارها  و فعالیت های  او به  رعایت  اصول وظیفه شناسی ملی و بین المللی بستگی دارد.بدون حس تعاون بشری و همبستگی انسانی ایجاد ارتباط با افراددیگر و تعیین  وضع  زندگی  جمعی  امکان پذیر نیست . به  این ترتیب در جوامع امروز انسان  تنها  موقعی  می تواند  بهترین ومطمئن ترین امکانات و وسایل را برای زندگی  گروهی به دست آورد که دارای معلومات و اطلاعات کافی خط مشی ها صحیح وافکار و عقاید سالم باشد بون تردید انسان معاصر تنها با آموزش نظری در مدارس  نمی توان به عنوان یک فرد کاملا" آگاه وارد صحنه  زندگی  کرد بلکه  باید  به موازات  آموزش مدرسه ای ازطریق  وسایل ارتباط  جمعی اخبار و اطلاعات محیط  زندگی  وافکار و عقاید و رفتارهای عمومی و امکانات تفریحی سالم را نیزدر اختیار او گذاشت. 
با
مقاله نقش وسایل ارتباطات در پیشرو اه جامعه
یک پیش وت فلسفه گفت: جامعه اگر به وسیله انی تشکیل یا اداره شود ‏که دلبستگی به ثروت یا قدرت دارند آن جامعه از اعتدال خارج و جامعه ای ظالمانه می شود، بنابراین تأکید دارد که باید توجه به جاه و مال در ‏جامعه کم رنگ شود.‏ اختصاصی از هایدی مقاله درباره نقش وسایل ارتباطات در پیشرو اه جامعه با و پر سرعت .
مقاله درباره نقش وسایل ارتباطات در پیشرو اه جامعه
مقاله درباره نقش وسایل ارتباطات در پیشرو اه جامعه لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحات:25فصل یکم:وسایل ارتباط جمعی در جوامع معاصر:در جهان امروز وسایل ارتباط جمعی –رو مه رادیو ،تلویزیون و سینما –با انتقال اطلاعات و معلومات جدید و مبادله ی افکار وعقاید عمومی در راه پیشرفت فرهنگ . تمدن بشری نقش بزرگیبه عهده گرفته اند .به طوری که بسیاری از دانشمندان عصر کنونی زندگی انسان راعصر ارتباطات نام گذاشته اند.فراوانی  جمعیت  تمرکز گروه های  وسیع انسانی  در ای بزرگ  شرایط  خاص  تمدن  صنعتی  و  پیچدگی  وضع  زندگی وابستگی ها  و  هم بستگی های  ملی  و بین المللی  نا امن ها  وبحرانها تحول  نظام های    و اجتماعی و دگرگونی مبانی فرهنگی  ترک  سنت های  قدیمی  و مخصوصا" بیداری  وجدان اجتماعی همه از جمله عواملی هستند که روز به روز نیاز انسان را به آگاهی از تمام  حوادث  و وقایع  جاری  محیط زندگی بیشترمی کنند  تا  جایی که  پیشرفت  وسایل ارتباط  جمعی  و توسعه ی اقتصادی و اجتماعی و تحکیم مبانی دموکراسی و تفاهم بین المللی لازم و م وم  یکدیگر شده اند در جوامع پیشرفته ی  کنونی افرادانسانی کوشش می کنند در جریان همه ی امور و مسائل اجتماعی قرار داشته باشند تا بتوانند بطور مستقیم یا غیر مستقیم نقش خاص خویش  را  در زندگی  گروهی  ایفا نمایند  به همین  جهت آگاهی اجتماعی از مهمترین ویژگی های زمان به شمار می رود و همین آگاهی است که انسان را به زندگی فردی و جمعی علاقه مند می سازد و توجه  او را به  و مسئولیتهای  وی  جلب می کند.باید در نظر داشت  که انسان  امروز یک  انسان  اجتماعی است انسانی است  که  به سبب  تحولات ناگهانی عصر خود  با زندگی تازه ای  روبرو شده است  و در برابر چشم  اندازه های  وسیع ت یچده تر و در عین حال اظطراب انگیز تر قرار گرفته است .انسان معاصر برای ادامه زندگی در جامعه نوین نیازهای تازه ای پیدا کرده است و ناچار است خود را با شرایط جدید زمان خویش منطبق سازد  اکنون زندگی  هیچ  بدون  تفاهم  اجتماعی –که خود بر معلومات عمومی و آشنایی به مسایل جاری متکی است میسر نمی باشد.موفقیت هر فرد  در کارها  و فعالیت های  او به  رعایت  اصول وظیفه شناسی ملی و بین المللی بستگی دارد.بدون حس تعاون بشری و همبستگی انسانی ایجاد ارتباط با افراددیگر و تعیین  وضع  زندگی  جمعی  امکان پذیر نیست . به  این ترتیب در جوامع امروز انسان  تنها  موقعی  می تواند  بهترین ومطمئن ترین امکانات و وسایل را برای زندگی  گروهی به دست آورد که دارای معلومات و اطلاعات کافی خط مشی ها صحیح وافکار و عقاید سالم باشد بون تردید انسان معاصر تنها با آموزش نظری در مدارس  نمی توان به عنوان یک فرد کاملا" آگاه وارد صحنه  زندگی  کرد بلکه  باید  به موازات  آموزش مدرسه ای ازطریق  وسایل ارتباط  جمعی اخبار و اطلاعات محیط  زندگی  وافکار و عقاید و رفتارهای عمومی و امکانات تفریحی سالم را نیزدر اختیار او گذاشت.
با
مقاله درباره نقش وسایل ارتباطات در پیشرو اه جامعه
جانشین فرمانده کل با اشاره به افول هژمونی در جهان، گفت: امروز این جایگاه تنزل کرده و یی ها و صهیونیستها بیشتر به یک هن یشه مضحک در جامعه جهانی تبدیل شده اند. رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه با بیان اینکه پیوندی بین و جامعه دیده نمی شود، گفت: باید علم را در ارتباط با نیازهای جامعه ببینیم و این موضوع یکی از کلیدی ترین نیازها نه فقط در جامعه ایران، بلکه در جامعه جهانی است. تقریبا از بعد از تمام شدن ت هاشمی، جامعتین( جامعه مدرسین قم و جامعه ت تهران) خیلی سعی د که در تصمیمات عمومی جامعه دخ کنند اما اثرات انها به تدریج کم شد و از سال 76 به بعد، دیگر نتوانست به قدرت سابق بازگردد. حقیقت سوادآموزی بزرگسالان آموزش بزرگسالان فرایندی است سازمان یافته به منظور آگاه سازی بزرگسالان تا بتوانند در جهت تکامل و تعالی حرکت کرده، در سرنوشت جامعه خود از لحاظ اجتماعی، فرهنگی، و اقتصادی مشارکت فعال داشته باشند. بنا بر این تعریف، آموزش بزرگسالان شامل سوادآموزی، کارآموزی حرفه ای و شغلی، آموزش ضمن خدمت، آموزش مسائل خانواد. برخی رهنمودهای ی (مدظله العالی) که مبنای برنامه ریزی تربیتی در طرح صالحین می باشد عبارتند از: ایمان کمتر در کلاس بدست می آید، بیشتر از همه در رفتارها و در سوق آنها به ، عبادت، ذکر، تضرع و توسل به دست می آید. جوانها، از معارف بلندی که جزء بهترین آنها آثار شهید مطهری است حتما استفاده کنید. یک مجموعه فکری درست ید، از آدمهای مطمئن یک مجمو. کارشناس مسائل منطقه گفت: بعد از آزادسازی موصل این پرسش برای جامعه جهانی مطرح است که پرورش دهندگان چه انی هستند.
گفتگو تایبادخبر با سردبیر نشریه ندای تایبادبه گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد ی اسان رضوی، حمزه آزاد با بر شمردن اهمیت مقوله کتابخوانی در جامعه افزود: کتاب خوانی باعث افزایش معلومات در افراد می گردد و در مرحله بعد و با استمرار و البته انتخاب کتاب خوب باعث معرفت افزایی و در نهایت موجب دستی به کمال در عرصه های مختلف می گردد و موجب ارتقاء سطح فرهنگ در افراد می گردد. معرفی کتاب جامعه درمخاطره جهانی-نشر کویر ۱۳۸۸ مخاطره در همه جا/ مسعود رفیعی طالقانی/رو مه شرق ۴/۶/۸۹ سیاست زمین چیست /رو مه شرق 27 دی 1393 کتاب جامعه در مخاطره جهانی آنچنان که از عنوانش برمی آید معطوف است به موضوع مخاطراتی که زندگی بشر را در عرصه جهانی تهدید می کنند و به آسانی می توان دریافت که چرا اولریش بک عنوان فوق الذکر را برای کتابش. بر اساس گزارشات منتشر شده، روند بیکاری در جامعه ن رو به افزایش است،پدیده ای که برخلاف تصور عده ای،منحصر به ایران نمی شود و به واقع این موضوع،در سطحی فراگیر،در بسیاری از نقاط جهان رو به فزونی است. اختصاصی از فایلکو پاو وینت درباره روانشناسی احساس و ادراک با و پر سرعت .
پاو وینت درباره روانشناسی احساس و ادراک
پاو وینت درباره روانشناسی احساس و ادراک فرمت فایل :power point( قابل ویرایش) تعداد اسلاید:83  اسلاید         -علم و ادراک از نظر فلاسفه یونان:تمامی این فلاسفه بر این اعتقاد بودند که معلومات ما از جهان اعتباری ندارد و تمامی ادراکات انسانی حتی بدیهات اولیه باطل و خیال محض است! -سقراط و ارسطو:برخلاف فلاسفه قبلی (سوفسطاییان) اعتقاد داشتند که «جهان معلومات، هیچ در هیچ نیست» و انسان می تواند با نیروی عقل واقعیت های جهان بیرون را به درستی دریابد.علم و ادراک از نظر حکمای جدید غرب: -دکارت: تجربه حسی وسیله ارتباط انسان با خارج است، نه تنها برای کشف حقیقا امور بلکه برای زندگی . -جان لاک:تصورات ذهنی و معلومات حاصل تجربه حسی است. (لوح سفید)علم و ادراک از نظر حکمای جدید غرب: -لایب نیتس: مخالف دکارت لاک بود و عقیده داشت نفس انسان به 2 روش ادراک میکند : ادراک پنهان و بالقوه که نفس از آن غافل است و ادراک آشکار و بالفعل که نفس بدان واقف است.
با
پاو وینت درباره روانشناسی احساس و ادراک
استاندار اسان رضوی گفت: استفاده از ظرفیت های جامعه به نفع ارتقا سلامت جامعه است وهمه بخش های جامعه باید به نوعی درتحقق سلامت جامعه نقش ایفا کنند. وزارت علوم نیازمند هوشمندی و کارآمدی و به روز بودن است و اگرنه «فاصله علمی» ما با جهان پیشرفته صدچندان خواهد شد و از همه مهم تر علم ما پاسخگوی نیاز جامعه، ت و بخش خصوصی نخواهد بود و زبان تعامل با جهان… فرهنگ و ارشاد ی در همایش ایران فرهنگی در جهان امروز گفت: «گفت وگو باعث کاهش عصبیت و افزایش سطح اشتراکات می شود. جامعه ای که در آن گفت وگو نیست، خشونت، ناامنی، ت یب و انگ زنی تقویت می شود.» فرماندار محمودآباد در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی محمودآباد از تهیه زمین مورد نیاز برای ساخت دومین کتابخانه عمومی در این شهر طی دو ماه آینده خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان محمودآباد، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی محمودآباد با حضور س رست اداره کل کتابخانه های عمومی، فرماندار محمودآباد و سایر اعضا جهت بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد. سیف الله فرزانه فرماندار محمودآباد در این جلسه با بیان اینکه افزایش فضای کتابخانه ای یکی از مهمترین گام های ابت برای ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه است، اظهار داشت: شهرستان محمودآباد با دارا بودن تنها یک کتابخانه عمومی وضعیت نامطلوبی دارد و این شاخص اساسی فرهنگی باید ارتقا یابد. وی با تاکید بر وم ساخت کتابخانه عمومی در نقاط مناسب و مرکزی شهر، گفت: زمین مناسب برای ساخت کتابخانه عمومی در محمودآباد طی دو ماه آینده تهیه می شود و در اختیار اداره کل کتابخانه های عمومی قرار می گیرد. عبدالحسین باقری س رست اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران نیز در این جلسه آمادگی خود را برای ساخت دومین کتابخانه عمومی در محمودآباد اعلام کرد. وی افزود: علاوه بر انجمن کتابخانه های عمومی، کمیته سند نهضت مطالعه مفید و انجمن خیران کتابخانه ساز از ارکان اصلی پیشبرد اه ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه هستند. باقری توجه به برنامه های فرهنگی را در کنار افزایش بنای کتابخانه ای بسیار حائز اهمیت دانست و اذعان داشت: ترویج فرهنگ مطالعه باید طوری جدی گرفته شود که به عنوان سبکی از زندگی در همه خانواده ها نهادینه شود. ولی فقیه در فارس مقاومت در برابر استکبار را فرهنگ عمومی جامعه دانست و گفت: ۱۳ آبان به تمامی مردم جامعه تعلق دارد. ک ن سرمایه و امید یک کشورند و چراغ دانش یک جامعه اند. در بعضی از نقاط جهان ک ن زیادی به علت جنگ و بیماری و بلایای طبیعی جان خود را از دست می دهند و یکی از چهل چراغ های جامعه خاموش می شود. ما در برابر آنها وظیفه داریم و باید از حقوق آنان دفاع کنیم . انشا الله. مهدیا گل محمدی: برای حسام پیک موتوری کترینگ سر کوچه، همه پلاک ها ۱۳ بودند. فوق لیسانس جامعه شناسی بود و آنقدر به قول خودش جامعه توی سرش زده بود که حالا روانشناس ها بهش می گفتند آنتی سوشیال که یعنی ضد جامعه یا جامعه گریز. «حق بر آموزش شامل فراگیری معلومات از طریق آموزش و پرورش ابت و عمومی و تخصص های عملی از طریق آموزش کاربردی، نظیر آموزش فنی و حرفه ای می باشد»، چون بر خلاف دنیای قدیم امروزه خانواده به تنهایی قادر نیست تمام آموزش های لازم را به فرزندان خود منتقل کند. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان گفت: نیروی انتظامی به عنوان محور اصلی مدیریت امنیت عمومی جامعه محسوب می شود که در این راه نیازمند مشارکت عمومی، مدنی و سازمانی دیگر نهادها است. داوری اردکانی گفت: جامعه ای که قانون و نظم دارد زیاد از اخلاق حرف نمی زند و بحث نمی کند. جامعه توسعه نیافته جامعه بی تعادل است که نمی داند باید چه کند. در حال حاضر ساخت مسکن در جهان به عنوان مسأله مهم تبدیل شده و در ۸۰ سال آینده نیاز مسکن نسبت به رشد جامعه ۷ تا ۸ درصد پیشی خواهد گرفت. در جامعه مهدوی، کار، مسافرت، تجارت، نوآوری، ابداع و امکانات به همه مردم ارزانی می گردد. و میدان کار و تلاش و ابتکار برای همه استعدادها فراهم می شود. و سستی و تن پروری و بیکارگی جای خود را به کار و تلاش و نشاط و تحرّک می دهد.
عصر مهدی (علیه السلام) پس از ظهور و قیام جهانی اش، براستی از درخشان ترین و دوست داشتنی ترین و زیباترین عصرها برای جهان، از آغاز آفرینش جهان و انسان است. و کاملاً بجا و درست است که نام عصر ظهور و جامعه مهدوی را «عصر حاکمیت نور و دانش و بینش» به مفهوم واقعی آن نام گذاریم، نه روزگاری را که ما در آن زندگی می کنیم که براستی عصر تاریکی هایِ جهل، انحراف، فجایع بیداد و گمراهی که عصر نگون سازی و اسارت انسان است. دبیرکل سابق انصار حزب الله گفت: جامعه کنونی ما یک جامعه سیاست زده است و باید به اصل خود برگردد و تبدیل به جامعه ای شود که برای مردم دستاوردهایی داشته باشد. امروز با یک حساب سرانگشتی می توان دریافت که بخش قابل توجهی از مردم، معلومات خود را از وبسایت های اینترنتی می گیرند. آیت الله اعرافی در دیدار با جمعی از آتش نشانان قم گفت: هم اکنون بیش از ۱۰۰هزار طلبه از ۱۳۰ کشور جهان، در جامعه المصطفی(ص) اشتغال به تحصیل دارند. گفتگو، عد ، توسعه واخلاق، راه رسیدن به جهان عاری از خشونت است سفیر و دائم ایران در سازمان ملل متحد با اشاره به اینکه جامعه جهانی تا کنون قادر به استقرار صلح و رواداری درجهان نبوده، تاکید کرد که دستی به جهانی عاری از خشونت تنها از مسیر گفتگو، عد ، توسعه و اخلاق امکان پذیر خواهد بود. غلامعلی خوشرو سفیر و دائم ایران در سازمان ملل در نشس.