مفتی عربستان به تل آویو دعوت شد

به نقل از خبرگزاریها در مورد مفتی عربستان به تل آویو دعوت شد : مفتی اول دربار عربستان سعودی، برای جلوگیری از « 15 سپتامبر»، حامیان برگزاری این را عامل فساد و فتنه خواند. ایسنا نوشت: وزارت خارجه عربستان اعلام کرد که اخبار مربوط به سفر یکی از مسئولان این کشور به تل آویو صحت ندارد. ژنرال سابق و جنجالی عربستان و رئیس مرکز مطالعات و راهبردی خاورمیانه اعلام کرد که در صورت موافقت تل آویو با طرح عربستان، ریاض با تل آویو روابطش را عادی خواهد کرد. مهر نوشت: خارجه عربستان سعودی اعلام کرد که ریاض از ان ۱۷ کشور عربی و ی دعوت به عمل آورده است تا در کشورش با رئیس جمهوری دیدار کنند. رئیس حزب سوسیال ترقی خواه لبنان گفت: ایران باید به نشست عربستان دعوت می شد تا به یک توافق ی فراگیر برای مبارزه با تروریست ها می رسیدیم. یک رژیم صهیونیستی از پادشاه عربستان سعودی خواست به طور رسمی از بنیامین نتانیاهو نخست این رژیم برای سفر به ریاض دعوت و یا محمد بن سلمان را به تل آویو اعزام کند. مفتی وه سرشناس عربستان بار دیگر در اظهار نظری جدید به ایرانیان توهین کرد. مفتی عربستان  عبدالعزیز آل شیخ نواده محمد بن عبدالوهاب موسس وه ت و مفتی اعظم عربستان در گفتگویی تلفنی با رو مه عکاظ چاپ عربستان اظهار داشت " ایرانی های نجس دشمن خانه خدا و اکرم (ع) هستند. آنها به دروغ مدعی شدند عربستان از سفر آنها به حج جلوگیری کرده در حالی که ت فقط می خواهد نظم بیشتری وجود داشته باشد". 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] در پی علنی شدن روابط مخفی تل آویو با ریاض، مرکز پژوهش های امنیتی تل آویو هشدار داد ولیعهد سعودی در حال سوق دادن عربستان به سمت بی ثباتی است. یکی از ان سابق رژیم صهیونیستی با بیان اینکه عربستان بزودی از نخست این رژیم برای سفر به ریاض رسما دعوت خواهد کرد، افشا کرد که این رژیم بعد از عادی سازی روابط با اعراب میانه رو به سراغ فلسطین خواهد رفت. انتشار یک شعر انتقادی تحت عنوان 'پرستش ' توسط مفتی ای 'پرلیس' ما ی که متهم به حمایت از عربستان و گسترش وه گری است در ، خشم هندوهای ما ی را برانگیخت. شعر مفتی ما یایی حامی عربستان خشم هندوها را برانگیخت این شعر که روز هفته گذشته در صفحه شخصی 'محمد عصری زین العابدین' مذهبی ما ی منتشر شد، اکنون در این صفحه قابل دسترسی نیست. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] شفقنا- مفتی اعظم عربستان سعودی گفت: باید شرایطی فراهم شود تا جوانان به جای پرسه زدن در خیابان ها به نیروهای نظامی بپیوندند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از پایگاه خبری «اخبار ۲۴»، «شیخ عبدالعزیز آل شیخ» رئیس هیئت علمای ارشد عربستان سعودی خواستار هموار روند پیوستن جوانان این کشور به دانشکده های نظامی […] عربستان که چندی پیش پس از سفر مقتدی صدر به این کشور از دیگر شخصیت های شیعی عراق برای سفر به ریاض دعوت کرده بود، مجدداً دعوت خود را تکرار و حکیم نیز در پاسخ، شروطی را برای پذیرش این دعوت مطرح کرد. یکی از ان سابق رژیم صهیونیستی با بیان اینکه عربستان بزودی از نخست این رژیم برای سفر به ریاض رسما دعوت خواهد کرد، افشا کرد که این رژیم بعد از عادی سازی روابط با اعراب میانه رو به سراغ فلسطین خواهد رفت. رئیس جمهور قصد دارد اوا ماه می به عربستان، سرزمین ی و واتیکان سفر کند. عادل الجبیر خارجه عربستان نیز در یک مصاحبه مطبوعاتی تایید کرد که از سران 17 کشور مسلمان برای دیدار با ترامپ در ریاض دعوت به عمل آمده است. تسنیم نوشت: رئیس جمهور قصد دارد اوا ماه می به عربستان، سرزمین ی و واتیکان سفر کند. نوشت: یسرائیل کاتس، اطلاعات از محمد بن سلمان ولیعهد عربستان دعوت کرده تا به سفر کند. رسانه‎های قطر در واکنش به اظهارات مفتی اعظم سعودی درباره اینکه تصمیمات عربستان در راستای منفعت مسلمانان است، هیأت علمای عربستان را «منافق» خواندند. عربستان سعودی که چندی پیش و پس از سفر مقتدی صدر به این کشور از دیگر شخصیت های شیعی عراق از جمله "سید عمار حکیم" برای سفر به ریاض دعوت کرده بود، مجدداً دعوت خود را تکرار و حکیم نیز در پاسخ، شروطی را برای پذیرش این دعوت مطرح کرد. نفت عربستان ضمن ترغیب کشورهای تولیدکننده نفت، اعلام کرد که قرار است توافق جدیدی میان این کشورها بر سر میزان عرضه نفت صورت گیرد. عربستان در ادامه اعمال برخی تغییرات در قبال وضعیت ن این کشور، با فتوا دادن آنها نیز موافقت کرد. یسرائیل کاتس در مصاحبه با یک رو مه سعودی از ولیعهد عربستان دعوت کرد از سرزمین های ی بازدید کند. در حالی که تنش روابط عربستان و متحدانش با قطر رو به هر چه شدید تر شدن است، باید گفت این وضعت فقط به نفع تمام می شود. دفتر نخست ی عراق در بیانیه ای از تماس تلفنی پادشاه عربستان سعودی با حیدر العبادی خبر داد. عمر بن عبدالعزیز آل شیخ، فرزند مفتی اعظم عربستان در عاشورای حسینی مراسم ازدواج خویش را برگزار کرد. در این مراسم بسیاری از مفتی های وه سعودی شرکت نموده و این ننگ را به مفتی اعظم و فرزندش تبریک گفتند. وی یکی از انی است که فتوای ت یب قبور ائمه اهل بیت علیهم السلام در عراق را صادر کرده اند. این مفتی وه فتاوای عجیب بسیاری صادر کرده ، بخصوص . مجموعه خبری تحلیلی "تحولات جهان " از افرادی که مایل به فعالیت تخصصی در حوزه اخبار یمن ، بحرین و عربستان هستند؛ دعوت به همکاری میکند . عزیزانی که قصد همکاری دارند لطفا به آی دی زیر در تلگرام پیام بدهند : @a7_mirza

یکی از ان سابق رژیم صهیونیستی با بیان اینکه عربستان بزودی از نخست این رژیم برای سفر به ریاض رسما دعوت خواهد کرد، افشا کرد که این رژیم بعد از عادی سازی روابط با اعراب میانه رو به سراغ فلسطین خواهد رفت. نشریه یی در گزارشی از تلاش های ولیعهد عربستان در بی ثبات سازی منطقه در جهت مواجهه با ایران و حزب الله با کمک برخی عوامل منطقه ای چون تل آویو اشاره کرد. در ادامه سنت شکنی های اخیر عربستان سعودی درباره ن، مجلس این کشور با فتوا دادن مفتی های زن موافقت کرد. دادستانی کل عربستان از نی که مایل به استخدام در این شغل ها هستند دعوت کرده که به سایت دادستانی کل رفته و درخواست خود را ثبت کنند. شاه عربستان در دستوراتی جدید، ضمن دعوت به تشکیل مرکزی به نام «امنیت ملی»، شماری از افراد نظامی و غیرنظامی از جمله پسر خود را در مناصب جدیدی منصوب کرد. عربستان از «محمداشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان برای شرکت در نشست ریاض که قرار است «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری برای شرکت کنندگان سخنرانی کند، دعوت به عمل آورد. اطلاعات رژیم صهیونیستی در مصاحبه با نشریه سعودی ولی عهد عربستان را به فلسطین ی دعوت کرد. ایسنا / یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دعوت عربستان آن هم به صورت ظاهری و در گفتار از ایران برای تنظیم مناسک حج را اقدامی تبلیغی دانست و گفت که حتی در صورت دعوت رسمی نیز باید امنیت و احترام حجاج ما حفظ شود. مجمدجواد جمالی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه عربستان علیرغم شعارهایش حج را کاملاً کرده است، گفت: عربستان در برابر ارائه خدماتی همچون حمل ونقل و حتی نظافت مسجدالحرام از حجاج پول می گیرد و در مقابل این مبالغ حتی حرمت حجاج را نگه نمی دارد. وی با اشاره به هتک حرمت تعدادی از حجاج ایران در فرودگاهی در عربستان و وقایع سال 66، گفت: آ ین نمونه بی تدبیری عربستان سال گذشته در منا بود که حتی نگذاشتند پزشکان خبره ما به کمک حجاج آمده و آنها را نجات دهند. دلیل آن است که ..
ادامه خبر
همشهری آنلاین: طبق دعوتنامه ای که این هفته از عربستان به دست سازمان حج و زیارت کشورمان رسیده، تاریخ انجام مذاکرات دو کشور برای حج آینده، پنجم اسفندماه برابر با ۲۵ جمادی الاول تعیین شده است. یکی از ان سابق رژیم صهیونیستی با بیان اینکه عربستان بزودی از نخست این رژیم برای سفر به ریاض رسما دعوت خواهد کرد، افشا کرد که این رژیم بعد از عادی سازی روابط با اعراب میانه رو به سراغ فلسطین خواهد رفت. مفتی عربستانی: زمین نمی چرخد گردش زمین غیر ممکن است .اگر کره زمین می چرخید لازم نبود به چین سفر کنیم کافی بود هواپیمایمان در آسمان ثابت بماند تا چین به طرف ما بیاید!  مکه زادگاه محمد ، یکی از شهر های عربستان کنونی و حجاز قدیم است .عربستان ، سرزمینی خشک ، ریگزار ، مثلثی شکل و وسیع است که بین دریای سرخ ، رود فرات ، دریای عمان ، خلیج فارس و دریای هند واقع است .عربستان از این جهت یک سرزمینی استثنایی محسوب می شود که در آن الهی متولد شد ، رشد یافتند و مذاهب خودشان را آشکار نمودند و مردم را دعوت به دین خود د. یکی از مشهورترین مفتی های عربستان با صحبت های جنجال برانگیز درباره موسیقی سروصدای زیادی در رسانه ها به پا کرد. رئیس سابق سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی (امان) از منافع مشترک بین این رژیم و عربستان سخن گفت و تصریح کرد که ریاض دشمن تل آویو به شمار نمی رود.  عبدالهیان 11/**/ دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: علیرغم دعوت مستقیم ایران از عربستان، بحرین و امارات برای شرکت در اجلاس بین المجالس، ای از این کشورها در این اجلاس حضور نیافته است. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] ولی فقیه در امور حج و زیارت درباره دعوت سعودی از کشورمان برای حضور در مناسک حج تمتع امسال گفت: هیأت ایرانی پنجم اسفندماه به عربستان سفر می کند. مقتدی صدر حرکت صدر عراق طی گفتگو با یک شبکه تلویزیونی خصوصی اعلام کرد: "ایران از سفرم به عربستان سعودی در ماه جولای سال جاری که به دعوت مقامات رسمی این کشور انجام شد، ناراحت است".
دعوت ریاض از 50 نفر از شیوخ عشایر عراقی برای سفر به عربستان shia muslim ریاض در راستای رویکرد جدیدی که در خصوص عراق در پیش گرفته است، 50 نفر از شیوخ و ان عشایر عراقی را دعوت کرده تا به عربستان سفر کنند. به گزارش مصاف، مسئولان عراقی اعلام د که ریاض 50 نفر از شیوخ و بزرگان عشایر عراقی را دعوت کرده تا به عربستان سفر کنند. بر اساس این خبر شماری از چهره های عشایری و مذهبی مرکز و جنوب عراق این دعوتنامه ها را به منظور «تقویت روابط برادرانه» دریافت کرده اند.

شیخ «مالک الخزعلی» یکی از اعضای شورای عشایر عراق به رو مه العربی الجدید گفته با وجود استقبال از چنین اقدامی اما افرادی که برای سفر به عربستان دعوت شده اند شخصیت های فرعی عشایر عراقی بوده اند به عنوان مثال در یک عشیره عراقی یکی از شیوخ رده چندم دعوت شده در حالی که شیخ اصلی آن قبیله دعوتنامه ای دریافت نکرده و در برخی دیگر افرادی که چندان مورد اعتماد نیستند یا از محبوبیت برخوردار نیستند به عربستان دعوت شده اند.

وی همچنین اعلام کرد که این افراد از استان های بصره، بابل، نجف، ذی قار، المثنی، قادسیه، بغداد، دیالی، الانبار و صلاح الدین دعوت شده اند با این حال شورای عشایر عراق معتقد است که این اقدام عربستان در راستای بهبود روابط عشایر و قبیله های عراقی با قبایل عربستانی و از بین بردن سردی در روابط بین آنها صورت گرفته است.

یک مسئول عراقی هم تأکید کرده که این دعوتنامه ها با اطلاع ت عراق به چهره های قبیله ای و مذهبی داده شده و ریاض در راستای رویکرد جدیدی که در خصوص عراق اتخاذ کرده شماری از تجار و بازرگانان این کشور را هم دعوت کرده و عربستان اخیرا 200 نفر از ان مساجد و چهره های مذهبی حوزه علمیه نجف را به این کشور دعوت کرده است.

علاوه بر این منابع رسانه ای عراقی به العربی الجدید گفته اند که عربستان به پنج رسانه محلی عراق هدایای نقدی داده و هدف از این اقدام اصلاح گفتمان رسانه ای به سوی گفتمانی مثبت و هدفمند عنوان شده است. این اقدام از سوی عربستان بعد از تصمیم واشنگتن برای قطع کمک های مالی به رسانه های عراقی صورت گرفته است.


منبع: مهر اطلاعات رژیم صهیونیستی در مصاحبه با نشریه سعودی ولی عهد عربستان را به فلسطین ی دعوت کرد. بهرام قاسمی در خصوص اعزام هیئت ایرانی به عربستان گفت: بعد از دریافت دعوتنامه از سوی عربستان این بحث راه افتاد و هیئتی در پنج اسفند یه عربستان می رود. اگر روزگاری مسئولین مردم را به آرامش و حفظ وحدت دعوت می د حالا به نظر اوضاع برع شده و مردم در حال تلاش هستند که برخی از مسئولین و تریبون ها را را به صبوری، آرامش و پرهیز از مجادله های پرهزینه دعوت کنند. یک مقام ارشد سعودی اعلام کرد این کشور از ۱۰۰ بازرگان، فعال اقتصادی و بانکدار عراقی دعوت کرده است تا از ریاض دیدار کنند. توئیت توئیتر در بخش trendsmap اعلام می کند که در ۲۴ ساعت گذشته ۳۱هزار و ۵۰۰ توئیت با هشتگ تظاهرات سراسری از عربستان منتشر شده و سعودی ها این گونه مردم ایران را دعوت به ب ایی کرده اند. به گزارش خبرنگار ادامه مطلب 15 روزه شدن تعطیلات عید فطر در عربستان!تعطیلات عید فطر در عربستان , پادشاه عربستان تعطیلات عید سعید فطر در عربستان سعودی برای کارکنان دستگاههای تی این کشور را از ۷ روز به ۱۵ روز افزایش داد.تعطیلات عید فطر در عربستانتعطیلات عید فطر در عربستان , پادشاه عربستان تعطیلات عید سعید فطر در عربستان سعودی برای کارکنان دستگاههای تیاین کشور را.