مقاله خطوط انتقال شبکه توزیع هوایی و زمینی توزیع برق

به نقل از خبرگزاریها در مورد مقاله خطوط انتقال شبکه توزیع هوایی و زمینی توزیع برق :
تحقیق بررسی شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف
1395-11-05 توسط bahareh دسته دسته‌بندی نشده
تحقیق بررسی شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف به صفحه تحقیق بررسی شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف خوش آمدید . فایل ی با عنوان ((تحقیق بررسی شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف)) می تواند شما را در جهت رسیدن به اه تحقیقاتتان یاری رساند . این فایل توسط گروه . اختصاصی از یاری فایل مقاله سیستمهای الکترونیکی با و پر سرعت .
مقاله سیستمهای الکترونیکی
مقاله سیستمهای الکترونیکی لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)
تعداد صفحات 46هر سیستم انرژی الکتریکی از سه قسمت تشکیل شده است که عبارتند از : 1 ـ مرکز تولید نیرو یا نیروگاه 2 ـ خطوط انتقال 3ـ شبکه های توزیع نیروگاه ها به دلایل ایمنی ،اقتصادی و منابع انرژی در مسافت دور از مصرف کننده قرار دارند و بنا به دلایل تلفات خط و افت ولتاژ ،انرژی را ما با سطح ولتاژ بالا انتقال می دهیم. و مزایای آن سطح مقطع هادی کاهش پیدا می کند در نتیجه وزن سیم مصرفی نیز کاهش پیدا می کند. افزایش بیش از حد ولتاژ نیز معایبی را در بر دارد که عبارتند از: 1ـ افزایش قیمت ترانسها در ابتدا و انتهای خط 2ـ افزایش بین هادی های خطوط انتقال و در نتیجه بزرگتر شدن دکلها 3 ـ افزایش تعداد مقره های دکلها جهت عایق سازی 4 ـ افزایش قیمت تجهیزات ولتاژ سطح انتقال 400و230 کیلوولت و ولتاژ سطح فوق توزیع 132 و 63 کیلو ولت و ولتاژ سطح توزیع 20 کیلو ولت و 400 ولت می باشد. ولتاژ تحویلی به مصرف کننده های مختلف متناسب با قدرت مورد نیاز آن می باشد که در مصارف کم حداکثر تا 3 کیلووات با 220 ولت تکفاز و در مصارف تا 50 کیلو ولت آمپر با 380 ولت سه فاز و در مصارف تا 3 مگا وات برق 20 کیلو ولت سه فاز و در بیشتر از 3 مگا وات با 63 و 132 کیلوولت استفاده می شود. شبکه برق : هر گاه به کمک سیم کشی چندین مصرف کننده از جریان برق استفاده کنند این سیم کشی را شبکه گویندکه در طراحی شبکه توزیع انرژی باید نکاتی را در نظر گرفت که عبارتند از : 1ـ تلفات توان الکتریکی کمتر باشد . 2ـ اطمینان خوبی به نظر حفاظتی داشته باشد. 3 ـ عیب ی شبکه سریع باشد. 4 ـ طرح تا حد امکان ساده باشد . 5ـ ضریب بهره شبکه بالا باشد. انواع شبکه ها: شبکه های باز(شعاعی) ـ شبکه های بسته ( از دو سو تغذیه یا حلقوی) ـ شبکه های ستارهای ـ شبکه غربالی یا تور عنکبوتی 1 ـ شبکه های باز (شعاعی):در این نوع شبکه تغذیه الکتریکی از یک نکته انجام می گیرد و از یک سو تغذیه می شود.و از تابلو اصلی توسط انشعابهایی انرژی به مصرف کننده یا تابلوهای ترسیم کوچکتر حمل می شود و این انشعابها شعاعی شکل است. معایب شبکه های باز: قابلیت اطمینان در ح کار کمتر می باشدـ تلفات توان در مقایسه با سایر شبکه ها بیشتر است ـ به منظور محدود تلفات توان باید سطح مقطع کابل بزرگتر انتخاب گردد. مزایا: به لحاظ سادگی ساختار قابل درک است ـ کلیه نواقص آن را به طور سریع وی توان یافت و رفع کرد. ـ توان یا قدرت اتصال کوتاه به علت اینکه از ی و تغذیه می شود کم می باشد. در جاهایی که قطع برق اتفاقی مجار نمی باشد جهت بالا بردن ضریب اطمینان شبکه از شبکه های بسته استفاده می شود شبکه های بسته از دو نوع پست مختلف تغذیه می شوند.در شبکه های حلقوی نقطه ابتدا و انتهای خط از یک منبع انرژی تغذیه می گردد. انواع خطوط انتقال : خطوط هوایی ـ خطوط زمینی مزایای شبکه های هوایی : شبکه هوایی ارزانتر از سیستم زمینی است ـ با افزایش ولتاژ قیمت سیستم زمینی نسبت به هوایی افزایش می یابد. ـ خطوط هوایی از نظر تعمیرات اسانتر است و عیب ی آن به راحتی انجام می پذیرد ـ امکان انشعاب گیری در هر نقطه بدون ایجاد اغت امکان پذیر است.
با
مقاله سیستمهای الکترونیکی
هادیهای خطوط شبکه های توزیع هوایی بهترین ف ات از نظر هدایت الکتریکی نقره و طلای سفید میباشد که به علت گرانی و کمی نمی توان از آنها استفاده کرد. بنابراین ف اتی که بعنوان هادیهای شبکه بکار میروند عبارتنداز : مس ، آلومینیوم و فولاد که ممکن است به تنهایی یا بصورت ترکیبی از دو یا چند ف بکار روند.مس: از معمولترین هادیهای خطوط است که قابلیت هدایت بسیار خوبی دارد و از نظر هدایت الکتریکی بعد از نقره به حساب می آید و هر چقدر ناخالصی آن بیشتر باشد قابلیت هدایت... 31 فروردین 1394 ت تصویب نامه مربوط به حریم خطوط هوایی انتقال و توزیع نیروی برق را اصلاح نمود. به گزارش برق نیوز، در این اصلاحیه بر مبنای پیشرفت های علمی و تکنولوژیکی و تحول استانداردها و با هدف پیشگیری از آسیب های ناشی از این خطوط حریم خطوط هوایی برق شامل فشار ضعیف، متوسط و قوی با توجه به ردیف ولتاژهای مختلف و ضوابط مربوط به احداث عملی. اختصاصی از فایل هلپ خطوط hvdc با و پر سرعت .
خطوط hvdc
خطوط hvdc مقاله معایب و مزایا و کاربرد خطوط انتقال hvdc در این مقاله سعی شده است که تمامی مسایل مربوط به خطوط انتقال hvdc مطرح شود در این مقاله در بخش اول مزیا و در بخش دوم معایب و در بخش سوم کاربردها و در بخش چهارم مقایسه این خطوط با خطوط hvac مورد تجزیه و تحلیل قرار میگیرد. این مقاله بهترین گزینه برای ارایه کنفرانس های ی میباشد چون تمام مطالب در این مقاله بصورت کامل مطرح شده است.  
با
خطوط hvdc
فایل ا ل فهرست بها 93 کلیه رشته ها - فهرست بها واحد پایه کلیه رشته ها در تاریخ 1393/04/03 ابلاغ گردید و این رشته ها شامل:رشته ابنیه،رشته شبکه توزیع آب،رشته سدسازی،رشته راهداری،رشته راه، راه آهن و باند فرودگاه،رشته شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب،رشته آبیاری و ز شی،رشته ساخت و ترمیم قنات،رشته انتقال و توزیع آب روستایی،رشته آبیاری تحت فشار. فایل ا ل فهرست بها 93 کلیه رشته ها - فهرست بها واحد پایه کلیه رشته ها در تاریخ 1393/04/03 ابلاغ گردید و این رشته ها شامل:رشته ابنیه،رشته شبکه توزیع آب،رشته سدسازی،رشته راهداری،رشته راه، راه آهن و باند فرودگاه،رشته شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب،رشته آبیاری و ز شی،رشته ساخت و ترمیم قنات،رشته انتقال و توزیع آب روستایی،رشته آبیاری تحت فشار. فایل ا ل فهرست بها 93 کلیه رشته ها - فهرست بها واحد پایه کلیه رشته ها در تاریخ 1393/04/03 ابلاغ گردید و این رشته ها شامل:رشته ابنیه،رشته شبکه توزیع آب،رشته سدسازی،رشته راهداری،رشته راه، راه آهن و باند فرودگاه،رشته شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب،رشته آبیاری و ز شی،رشته ساخت و ترمیم قنات،رشته انتقال و توزیع آب روستایی،رشته آبیاری تحت فشار. 1394-11-25 برگزاری سمینار آشنایی با حریم خطوط هوایی برق(تصویب نامه 94) و خطرات عدم رعایت آن سمینار آشنایی با حریم خطوط هوایی برق(تصویب نامه جدید 1394) و خطرات عدم رعایت آن توسط شرکت توزیع نیروی برق استان چهار محال و بختیاری با مشارکت سازمان نظام ی ساختمان استان برای گروه های مختلف ین ساختمان، در دو روز برگزار شد. رضا نیک پیام، ایمنی برق ،reza nikpayam، حریم خطوط برق سخنرانی آقای سید روزبه هاشمی د ردی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان چهارمحال و بختیاری در این سمینار که مدیرعامل ، معاونین شرکت توزیع نیروی برق استان چهار محال و بختیاری ، رئیس و معاون سازمان نظام ی ساختمان استان چهارمحال و بختیاری و رئیس بازرسی کار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال بختیاری حضور داشتند علاوه بر موازین جدید ابلاغیه حریم خطوط برق در سال 1394، ایمنی کار در مجاورت شبکه ها و همچنین حوادث و خسارات انسانی و مالی ناشی از عدم رعایت حریم خطوط هوایی و زمینی برق، مورد بحث قرار گرفت و در پایان به سوالات شرکت کنندگان نیز پاسخ داده شد. رضا نیک پیام، ایمنی برق ،reza nikpayam، حریم خطوط برق رضا نیک پیام، ایمنی برق ،reza nikpayam، حریم خطوط برق رضا نیک پیام، ایمنی برق ،reza nikpayam، حریم خطوط برق رضا نیک پیام، ایمنی برق ،reza nikpayam، حریم خطوط برق رضا نیک پیام، ایمنی برق ،reza nikpayam، حریم خطوط برق رضا نیک پیام، ایمنی برق ،reza nikpayam، حریم خطوط برق در راستای استمرار خدمات دهی به مشترکان برق و پایداری خطوط برق رسانی ، بهینه سازی 59 کیلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف هوایی و زمینی در استان سمنان اجرا شد. اختصاصی از رزفایل تحقیق و بررسی در مورد انتقال و توزیع برق 47 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 51 فهرستعنوان ..................................................................................... صفحهمعرفی …………………………………………………………………انتقال و توزیع …………………………………………………………...مقایسه سیستم انتقال هوایی و یرزمینی ……………………………………...مزایا و معایب خطوط انتقال زیرزمینی ………………………………………انتقال با خطوط ابررسانا …………………………………………………..توزیع توان با خطوط انتقال کم مقاومت ………………………………………خطوط رایج کم مقاومت ..............................................................ابررسانایی ............................................................................فیبرهای گرافیت با پوشش ف ی ....................................................خطوط انتقال انعطاف پذیر ولتاژ متناوب (facts) .....................................مبانی fatcs ......................................................................سیستم های عامل fatcs .........................................................توان الکتریکی سفارشی ..............................................................خازنهای پیشرفته .....................................................................عایقهای الکتریکی .............................................................................کابلهای توزیع ..................................................................................کابلهای کششی ........................................................................عایقهای پیشرفته پلیمری .............................................................انفجار زیرزمینی .....................................................................حل مشکل انفجارهای زیرزمینی ...................................................یافتن محل خطا ......................................................................کابلهای هوشمند ......................................................................خوردگی سیم زمین و سیم خنثی و محافظت از آن ...............................ترانسفورماتورها .............................................................................ترانسفورماتورهای معمولی ........................................................ترانسفورماتورهای فشرده ..........................................................ترانسفورماتورهای فرورزونانس ..................................................ترانسفورماتئرهای ح جامد .....................................................منابع و ماخذ .................................................................................
با
تحقیق و بررسی در مورد انتقال و توزیع برق 47 ص
نمایندگان مجلس شورای ی با شرایط نوسازی و توسعه شبکه خطوط لوله انتقال نفت خام و میعانات گازی موافقت د. فایل ا ل فهرست بها 93 کلیه رشته ها - فهرست بها واحد پایه کلیه رشته ها در تاریخ 1393/04/03 ابلاغ گردید و این رشته ها شامل:رشته ابنیه،رشته شبکه توزیع آب،رشته سدسازی،رشته راهداری،رشته راه، راه آهن و باند فرودگاه،رشته شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب،رشته آبیاری و ز شی،رشته ساخت و ترمیم قنات،رشته انتقال و توزیع آب روستایی،رشته آبیاری تحت فشار. نیروی برق یکی از مهمترین منابع انرژی در عصر حاضر است که نقش حیاتی در زندگی بشر امروز ایفا می کند. طی قرن اخیر کاربرد این انرژی روند افزایشی یافته و ب بع چگونگی و نحوه انتقال این انرژی به یک امر پیچیده و مهم تبدیل شده است.
نیاز آحاد جامعه به برخورداری و تداوم بهره مندی از این نیرو باعث شده است که ت ها در اقصی نقاط دنیا تد ر متنوع فنی . اختصاصی از سورنا فایل انتقال و توزیع برق با و پر سرعت .
انتقال و توزیع برق
انتقال و توزیع برق فرمت فایل : word(قابل ویرایش)تعداد صفحات47فهرست
عنوان ..................................................................................... صفحه
معرفی …………………………………………………………………
انتقال و توزیع …………………………………………………………...
مقایسه سیستم انتقال هوایی و یرزمینی ……………………………………...
مزایا و معایب خطوط انتقال زیرزمینی ………………………………………
انتقال با خطوط ابررسانا …………………………………………………..
توزیع توان با خطوط انتقال کم مقاومت ………………………………………
• خطوط رایج کم مقاومت ..............................................................
• ابررسانایی ............................................................................
• فیبرهای گرافیت با پوشش ف ی ....................................................
خطوط انتقال انعطاف پذیر ولتاژ متناوب (facts) .....................................
• مبانی fatcs ......................................................................
• سیستم های عامل fatcs .........................................................
• توان الکتریکی سفارشی ..............................................................
• خازنهای پیشرفته .....................................................................
عایقهای الکتریکی .............................................................................
کابلهای توزیع ..................................................................................
• کابلهای کششی ........................................................................
• عایقهای پیشرفته پلیمری .............................................................
• انفجار زیرزمینی .....................................................................
• حل مشکل انفجارهای زیرزمینی ...................................................
• یافتن محل خطا ......................................................................
• کابلهای هوشمند ......................................................................
• خوردگی سیم زمین و سیم خنثی و محافظت از آن ...............................
ترانسفورماتورها .............................................................................
• ترانسفورماتورهای معمولی ........................................................
• ترانسفورماتورهای فشرده ..........................................................
• ترانسفورماتورهای فرورزونانس ..................................................
• ترانسفورماتئرهای ح جامد .....................................................
منابع و ماخذ .................................................................................

مقدمه
در دهه 60 ظرفیت تولید انرژی الکتریسیته در تقریبا دو برابر شد و میزان 175gw به 325gw رسید ( هر گی ات معادل 109 وات است . ) پس میزان در سال 1974 به 474gw و تا سال 1980 به 600gw رسیده بود . در پایان سال 1993 ، از 700gw نیز گذشت . پیش بینی می شود که تا سال 2010 تولید باید به میزان 210gw افزایش یابد که در نتیجه میزان مصرف برق به یک tw می رسد ( هر تراوات 1012 وات است . ) . تنها 20% ظرفیت فوق در حال احداث است .
مصرف رو به رشد الکتریسته معمولا بیشتر از تولید ناخالص داخلی است . با حرکت به سوی انحصار ز و رقابت فشرده این رشد باید به دقت پیش بینی شود . نظارت بر رعایت حریم خط انتقال و سرمایه گذاریهای کلان ایجاب می کند که رشد مصرف به دقت پیش بینی شود . از آنجایی که این عوامل هم در توزیع و هم در انتقال تاثیر گذارند ، در اینجا بین آنها تمایز قائل نمی شویم و به طور کلی صحبت می کنیم .
با
انتقال و توزیع برق
اختصاصی از ژیکو هادیهای خطوط توزیع و انتقال با و پر سرعت .
هادیهای خطوط توزیع و انتقال
هادیهای خطوط توزیع و انتقال  فرمت فایل : word(قابل ویرایش)تعداد صفحات:15بهترین ف ات از نظر هدایت الکتریکی نقره و طلای سفید می باشد که به علت گرانی و کمی نمی توان از آن استفاده نمود. بنابراین ف اتی که بعنوان هادیهای شبکه بکار می روند عبارتند از : مس ‚ آلومینیوم وفولاد که ممکن است به تنهایی یا بصورت ترکیبی از دو یا چند ف بکار روند
مانند: مس ‚ فولاد و آلومینیوم/ فولاد.
مس: copper
از معمولترین هادیهای خطوط است که قابلیت هدایت بسیار خوبی دارد و از نظر هدایت الکتریکی بعد از نقره به حساب می آید و هر چقدر ناخالصی آن بیشتر باشد قابلیت هدایت آن کمتر است و چون در طبیعت به وفور یافت می شود ارزان تر از نقره است. استقامت مکانیکی آن خوب و عوامل جوی بر آن تاثیر زیاد ی ندارد.
آلومینیوم:
آلومینیوم بیشتر در خطوط انتقال بخصوص با ولتاژ قوی بکار می رود. دارای 5/99درصد آلومینیوم و 5/. درصد ف ات دیگر می باشد. ضریب هدایت آلومینیوم از مس کمتر ولی قیمت آن ارزانتر و وزنش سبکتر است. استحکام مکانیکی آن از مس کمتر و تاثیر عوامل جوی و رطوبت بر آن به مراتب بیشتر از مس است و در هوای مرطوب زود ا یده می شود.
الملک:
این ف در آلمان به الداری معروف است آلیاژی از 3/98درصد آلومینیوم و بقیه آن منیزیم و سیلیسیوم می باشد. قابلیت هدایت آن 10درصد از آلومینیوم خالص کمتر ولی مقاومت مکانیکی آن خیلی زیادتر می باشد.
آلومینیوم ـ فولاد:
منظور هادی می باشد که در وسط یک مغز فولادی و اطراف آن رشته های آلومینیومی قرار دارند. مغز فولادی برای استحکام مکانیکی ورشته های آلومینیومی برای هدایت الکتریسیته می باشد.
مقاومت مخصوص این هادی دو برابر مس و مقاومت مکانیکی آن 80 درصد مس سخت است. ضمنا برای جلوگیری از زنگ زدگی و همچنین خوردگی بین سیمها فولادی و آلومینیومی از فولاد گالوانیزه استفاده می کنند. 
با
هادیهای خطوط توزیع و انتقال
#filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} تحقیق هادی های هوایی روکش دار نسل آینده خطوط توزیع در ایران متاسفانه به نظر می رسد ویژگی های خطوط هوائی روکش دار ، یراق آلات ، نحوه نصب ، روش های بهره برداری ، ویژگی های الکتریکی و مکانیکی و همچنین مسائل اقتصادی مرتبط با این خطوط در داخل کشور چندان شناخته شده نیستند و بنابراین نیاز به انجام تحقیقات مرتبط ، انتقال فن آوری و تدوین استانداردهای داخلی در این مورد ا امی به نظر می رسد . انواع خطوط هوایی عایق شده شبکه های توزیع در اکثر کشورهای در حال توسعه و جهان سوم با استفاده از هادی های اجرا می شوند . این در حالی است که مصرف کنندگان انرژی الکتریکی در کشورهای پیشرفته به ویژه در طی چند دهه اخیر شاهد روند رو به رشد استفاده از انواع خطوط هوایی عایق شده در شبکه های توزیع هوایی هستند [1-3] . مسلما مزایای ذکر شده در بخش 1 ، دلایل استفاده از این نوع خطوط را کاملاً توجیه می نماید . رایج ترین انواع خطوط هوائی عایق شده در شبکه های هوایی عبارتند از : هادی روکش دار (cc) هادی با روکش ضخیم (cct) کابل باندل هوای یا کابل خودنگهدار در دو نوع با پوشش ف ی و با پوشش غیر ف ی (یا به اختصار abc) کابل هوایی فاصله دار (asc) ازبین موارد فوق cc و cct بسیار م ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] بررسی و پیاده سازی اتوماسیون شبکه توزیع برق مقاله شماره 007 رمز : sim-power.ir بررسی و پیاده سازی اتوماسیون شبکه توزیع برق در محدوده شرکت توزیع شمالغرب تهران جلال محمد تینا راجیان
شرکت توزیع نیروی برق شمالغرب تهران شرکت مشانیر کلمات کلیدی : اتوماسیون توزیع ، پست توزیع نیروی برق ، انتقال اطلاعات ،
تجهیزات
چکیده :
با توجه به ر.

تحقیق افزایش ضریب ایمنی خطوط انتقال گاز
تحقیق-افزایش-ضریب-ایمنی-خطوط-انتقال-گاز تحقیق با موضوع افزایش ضریب ایمنی خطوط انتقال گاز، در قالب doc و در 12 صفحه، قابل ویرایش، شامل حوادث خطوط اصلی انتقال، حوادث ایستگاه های تقویت فشار، حوادث شبکه های گازرسانی، نشت ی و کنترل آن، نشت گاز، علل نشت... فایل

نمایندگان وزارت نفت را مکلف د تا سقف پانزده هزار میلیارد ریال در زمینه نوسازی و توسعه شبکه خطوط لوله انتقال نفت خام و میعانات گازی و فرآورده های نفتی اقدام کند. به دلیل افزایش روزافزون مصرف انرژی الکتریکی ، خطوط انتقال نیرو دائماً در حال گسترش هستند . زیرا تبادل اصلی و اساسی انرژی در شبکه های سراسری توسط خطوط انتقال انرژی با ظرفیت بالا صورت می گیرد . بدون تردید هادیها مهمترین اجزاء هر شبکه انتقال انرژی محسوب شده و مسیر جریان از طریق آنها برقرار می گردد . تمام تمهیدات نیز در طراحی یک خط فشار. اختصاصی از نیک فایل هادیهای خطوط توزیع و انتقال با و پر سرعت .
هادیهای خطوط توزیع و انتقال
هادیهای خطوط توزیع و انتقال فرمت فایل:word تعدادصفحات:16 صفحه هادیهای خطوط توزیع و انتقال:   بهترین ف ات از نظر هدایت الکتریکی نقره و طلای سفید می باشد که به علت گرانی و کمی نمی توان از آن استفاده نمود. بنابراین ف اتی که بعنوان هادیهای شبکه بکار می روند عبارتند از : مس ‚ آلومینیوم وفولاد که ممکن است به تنهایی یا بصورت ترکیبی از دو یا چند ف بکار روند   مانند: مس ‚ فولاد و آلومینیوم/ فولاد.   مس: copper   از معمولترین هادیهای خطوط است که قابلیت هدایت بسیار خوبی دارد و از نظر هدایت الکتریکی بعد از نقره به حساب می آید و هر چقدر ناخالصی آن بیشتر باشد قابلیت هدایت آن کمتر است و چون در طبیعت به وفور یافت می شود ارزان تر از نقره است. استقامت مکانیکی آن خوب و عوامل جوی بر آن تاثیر زیاد ی ندارد.   آلومینیوم:   آلومینیوم بیشتر در خطوط انتقال بخصوص با ولتاژ قوی بکار می رود. دارای 5/99درصد آلومینیوم و 5/. درصد ف ات دیگر می باشد. ضریب هدایت آلومینیوم از مس کمتر ولی قیمت آن ارزانتر و وزنش سبکتر است. استحکام مکانیکی آن از مس کمتر و تاثیر عوامل جوی و رطوبت بر آن به مراتب بیشتر از مس است و در هوای مرطوب زود ا یده         می شود.   الملک:   این ف در آلمان به الداری معروف است آلیاژی از 3/98درصد آلومینیوم و بقیه آن منیزیم و سیلیسیوم می باشد. قابلیت هدایت آن 10درصد از آلومینیوم خالص کمتر ولی مقاومت مکانیکی آن خیلی زیادتر می باشد.   آلومینیوم ـ فولاد:   منظور هادی می باشد که در وسط یک مغز فولادی و اطراف آن رشته های آلومینیومی قرار دارند. مغز فولادی برای استحکام مکانیکی ورشته های آلومینیومی برای هدایت الکتریسیته می باشد.  
با
هادیهای خطوط توزیع و انتقال
نیروی برق یکی از مهمترین منابع انرژی در عصر حاضر است که نقش حیاتی در زندگی بشر امروز ایفا می کند. طی قرن اخیر کاربرد این انرژی روند افزایشی داشته و ب بع چگونگی و نحوه انتقال این انرژی به یک امر پیچیده و مهم تبدیل شده است. از طرفی می دانیم پروژه های ساختمانی همواره یکی از بخش های بزرگ و مهم فعالیت های اقتصادی و اجتماعی کشور بوده که با ت. مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: با تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت گاز آذربایجان شرقی از افت فشاری که موجب قطعی گاز شود جلوگیری به عمل آمده، لکن در انتهای خطوط و شبکه های توزیع گاز افت فشار محتمل است. پایان نامه برق قدرت
ی برق قدرت یکی از مهمترین شاخه های دپارتمان برق است . در پایان نامه برق قدرت می شود به موارد دیگری مثل :تولید توزیع توان تبدیل انرژی الکتریکی وحرارتی و ... اشاره کرد  
این رشته موارد دیگری را نیز شامل می شود مانند: نگهداری تعمیر و راه اندازی سیستمها برودتی و حرارتی و دیگر تجهیزات الکتریکی که در صنعت استفاده می شود یکی از عمده ترین مباحث پایان نامه برق قدرت تولید،توضیع و انتقال انرژی الکتریکی است که شامل ژنراتور ها  و موتور های الکتریکی می شود                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        
در بیشتر کشورهای دنیا به منظور سهولت مصرف کننده ها و متحمل نشدن هزینه بالا ت شبکه های الکتریکی راه اندازی می کندکه یکی دیگر از وضایف ین برق قدرت تولید و طراحی این نوع شبکه ها است در بخش سیستم انتقال ترانسفورماتور نقش به سزایی دارد به این دلیل که وظیفه تغییر دامنه ولتاژ که جز مهمترین وظایف در انتقال هست را به عهده دارد در تولید انرژی الکتریکی شکل های انرژی تغییر می کنند و به این فرایند جابه جایی( توان الکتریکی ) می گویند انرژی الکتریکی عموما در فاصله زیاد به وسیله خطوط هوایی انتقال می یابد و از خطوط زیر زمین برای مناطق پر جمعیت استفاده می شود برای انتقال هوایی از دکل های و کابل هایی در سطح بالای زمین استفاده می شود در این روش از انتقال از هوا به عنوان عایق استفاده می شود و به همین منظور جز رایج ترین روش های انتقال است
انجام پایان نامه برق قدرت
سفارش پایان نامه برق قدرت  پایان نامه برق قدرت  مقاله isi    

پایان نامه برق قدرت

ی برق قدرت یکی از مهمترین شاخه های دپارتمان برق است . در پایان نامه برق قدرت می شود به موارد دیگری مثل :تولید توزیع توان تبدیل انرژی الکتریکی وحرارتی و ... اشاره کرد
 

این رشته موارد دیگری را نیز شامل می شود مانند: نگهداری تعمیر و راه اندازی سیستمها برودتی و حرارتی و دیگر تجهیزات الکتریکی که در صنعت استفاده می شود یکی از عمده ترین مباحث پایان نامه برق قدرت تولید،توضیع و انتقال انرژی الکتریکی است که شامل ژنراتور ها  و موتور های الکتریکی می شود
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      
 

در بیشتر کشورهای دنیا به منظور سهولت مصرف کننده ها و متحمل نشدن هزینه بالا ت شبکه های الکتریکی راه اندازی می کندکه یکی دیگر از وضایف ین برق قدرت تولید و طراحی این نوع شبکه ها است در بخش سیستم انتقال ترانسفورماتور نقش به سزایی دارد به این دلیل که وظیفه تغییر دامنه ولتاژ که جز مهمترین وظایف در انتقال هست را به عهده دارد در تولید انرژی الکتریکی شکل های انرژی تغییر می کنند و به این فرایند جابه جایی( توان الکتریکی ) می گویند انرژی الکتریکی عموما در فاصله زیاد به وسیله خطوط هوایی انتقال می یابد و از خطوط زیر زمین برای مناطق پر جمعیت استفاده می شود برای انتقال هوایی از دکل های و کابل هایی در سطح بالای زمین استفاده می شود در این روش از انتقال از هوا به عنوان عایق استفاده می شود و به همین منظور جز رایج ترین روش های انتقال است

انجام پایان نامه برق قدرت
سفارش پایان نامه برق قدرت
 پایان نامه برق قدرت 
مقاله isi
جزئیات کامل : عنوان کامل : پایان نامه اصلاح رگولاسیون ولتاژ در خطوط انتقال نیرو تعداد صفحات : 160 دسته : برق ، الکترونیک، مخابرات توضیحات : مقدمه
اصولاً هر شبکه الکتریکی گسترده را می توان شامل بخش های تولید (generation) و انتقال (transformation) تبدیل (transformation) توزیع (distribution) و مصرف (consumption) دانست .
خطوط هوایی انتقال انرژی که از اجزاء اصلی شبکه ه. نمره نهایی درس کاربرد کامپییوتر در شبکه های توزیع و انتقال به شرح ذیل می باشد. این نمرات صرفا جهت اطلاع رسانی است و نمره اعلام شده توسط آموزش ملاک و نهایی است.نمرات با ارفاق بسیار زیاد اعلام شده به هیچ اعتراضی پاسخ داده نمی شود. به ادامه مطلب مراجعه شود اختصاصی از فایلکو صاعقه القایی ولتاژها روی خطوط توزیع هوایی: بررسی تئوریکی و آزمایشی مشکلات مرتبط و تاثیر آنها روی کیفیت نیروی برق (کد 73) با و پر سرعت .
صاعقه القایی ولتاژها روی خطوط توزیع هوایی: بررسی تئوریکی و آزمایشی مشکلات مرتبط و تاثیر آنها روی کیفیت نیروی برق (کد 73)
صاعقه القایی ولتاژها روی خطوط توزیع هوایی: بررسی تئوریکی و آزمایشی مشکلات مرتبط و تاثیر آنها روی کیفیت نیروی برق (کد 73) چکیده مقالهمطالعات اخیر کیفیت برق، روی شناسایی منبع اختلالات ولتاژ در خطوط  شبکه توزیع متمرکز شده اند. این مقاله روشی توصیف می کند که هدف از آن ارتباط وقوع غیر مستقیم برق با عمل رله سیستم های برق بوده و با افت ولتاژ مرتبط می باشد. روش پیشنهادی مبتنی براستفاده هماهنگ سیستم مکان ی برق ایتالیایی cesi-sirf سیستم کنترل کننده ایتالیایی عملیلت محافظت cesi-sam و امکان دسترسی ابزار  شبیه سازی پیشرفته یا برای شبیه سازی دقیق ولتاژهای برق القایی صاعقه روی شبکه های پیچیده نیرو می باشد، به عبارت دیگر که liov-emtp  برای مورد واقعی سیستم توزیع ایتالیایی به کار برده می شود.مقاله اصلی به همراه ترجمه+پاو وینت
توجه: برای مشاهده مقالات می توانید وارد کانال تلگرام شوید و سپس مقاله مورد نظر خود را مشاهده نمایید.
توجه: با پرداخت مبلغ مقاله مورد نظر خود به صورت کارت به کارت از 10%  تخفیف بهره مند شوید.برای این منظور بعد از ر 10% مبلغ مقاله مابقی را به شماره کارت ذیل واریز نمایید.سپس کد مقاله را تلگرام نمایید.
موبایل: 09210225047
تلگرام: 09210225047
کانال تلگرام: [email protected]
ایمیل: [email protected]
شماره کارت: 7412-7439-8110-6273  به نام علیرضا لطف آبادی
با
صاعقه القایی ولتاژها روی خطوط توزیع هوایی: بررسی تئوریکی و آزمایشی مشکلات مرتبط و تاثیر آنها روی کیفیت نیروی برق (کد 73)
در این بخش یک فایل ا ل برای شما آماده کرده ایم که در آن کلیه آیتم های رشته های مختلف فهرست بهای واحد پایه سال 1393 در آن موجود می باشد. فهرست رشته های این فایل : ابنیه - تاسیسات مکانیکی - تاسیسات برقی - راه و باند - راهداری - خطوط انتقال آب - شبکه توزیع آب - شبکه توزیع آب - آبیاری و ز شی - سد سازی - شبکه فاضلاب شهری - انتقال و توزیع آب روستایی - ساخت و ترمیم قنات - آبیاری تحت فشار - آبیاری تحت فشار- آبخیزداری و منابع طبیعی - تجهیز و برچیدن کارگاه
رمز فایل : axon با تشکر از رضا مهیاری چیت چیان از اعزام بیش از100 اکیپ و30 دستگاه مقره شویی به خوزستان برای وصل شبکه های توزیع و انتقال برق خبر داد. مدیر امور آبفا روستایی شوشترگفت: در طول یک ماه گذشته ۲۷ مورد خط انتقال و ۹۸ مورد شبکه توزیع آب شرب در سطح روستا های این شهرستان تعمیر شده است. کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان ، 55 مقاله به بیست و دومین کنفرانس ملی شبکه های توزیع نیروی برق کشور ارائه د پست های شبکه های انتقال و فوق توزیع برق گیلان افزایش می یابد. معاون نیرو اعلام کرد: واگذاری خطوط و پست های فوق توزیع به شرکت های توزیع برق منتفی شد. در شرایطی که هنوز تعداد زیادی از دانش آموزان شیر مدرسه را دریافت نکرده اند، تصاویری در شبکه های مجازی منتشر شده است، مبنی بر اینکه شیر مدرسه در یکی از خطوط هوایی توزیع شده است. مقاله هادیهای خطوط توزیع و انتقال برق هادیهای خطوط توزیع و انتقال برق  مقاله هادیهای خطوط توزیع و انتقال برق هادیهای خطوط توزیع و انتقال برق دسته بندی برق ،الکترونیک و مخابرات فرمت فایل doc حجم فایل 13 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 18 هادیهای خطوط توزیع و انتقال دسته بندی هادیها مقره های خطوط هوایی مقره اتکائی تسمه حائل مزایای مقره شیشه ای نسبت به چینی ش ت الکتریکی مقره انواع مقره ها مقره های سوزنی مقره سوزنی ساده مقره آویزی یا بشق کراس آرم صلیبی مقره چرخی کراس آرم یا کنسول و انواع آن دمپر (موج گیر کراس آرم ال ارم کراس آرم فولادی  کراس آرم پرچمی کراس آرم کانا ( جناقی کراس آرم چتری  یا بازو کراس آرم نیرو شکن هادیهای خطوط توزیع و انتقال: بهترین ف ات از نظر هدایت الکتریکی نقره و طلای سفید می باشد که به علت گرانی و کمی نمی توان از آن استفاده نمود. بنابراین ف اتی که بعنوان هادیهای شبکه بکار می روند عبارتند از : مس ‚ آلومینیوم وفولاد که ممکن است به تنهایی یا بصورت ترکیبی از دو یا چند ف بکار روند مانند: مس ‚ فولاد و آلومینیوم/ فولاد. مس: copper از معمولترین هادیهای خطوط است که قابلیت هدایت بسیار خوبی دارد و از نظر هدایت الکتریکی بعد از نقره به حساب می آید و هر چقدر ناخالصی آن بیشتر باشد قابلیت هدایت آن کمتر است و چون در طبیعت به وفور یافت می شود ارزان تر از نقره است. استقامت مکانیکی آن خوب و عوامل جوی بر آن تاثیر زیاد ی ندارد. آلومینیوم: آلومینیوم بیشتر در خطوط انتقال بخصوص با ولتاژ قوی بکار می رود. دارای 5/99درصد آلومینیوم و 5/. درصد ف ات دیگر می باشد. ضریب هدایت آلومینیوم از مس کمتر ولی قیمت آن ارزانتر و وزنش سبکتر است. استحکام مکانیکی آن از مس کمتر و تاثیر عوامل جوی و رطوبت بر آن به مراتب بیشتر از مس است و در هوای مرطوب زود ا یده         می شود. الملک: این ف در آلمان به الداری معروف است آلیاژی از 3/98درصد آلومینیوم و بقیه آن منیزیم و سیلیسیوم می باشد. قابلیت هدایت آن 10درصد از آلومینیوم خالص کمتر ولی مقاومت مکانیکی آن خیلی زیادتر می باشد. آلومینیوم ـ فولاد: منظور هادی می باشد که در وسط یک مغز فولادی و اطراف آن رشته های آلومینیومی قرار دارند. مغز فولادی برای استحکام مکانیکی ورشته های آلومینیومی برای هدایت الکتریسیته می باشد. مقاومت مخصوص این هادی دو برابر مس و مقاومت مکانیکی آن 80 درصد مس سخت است. ضمنا برای جلوگیری از زنگ زدگی و همچنین خوردگی بین سیمها فولادی و آلومینیومی از فولاد گالوانیزه استفاده می کنند. فولاد: فولاد دارای مقاومت مکانیکی زیاد و قابلیت هدایت کمی می باشد و با اسپانهای بلند به کار میرود. در شبکه به عنوان سیم گارد به کار می رود و سیمهای فولادی که در هوای آزاد بکار میروند بایستی گالوانیزه باشند تا زود زنگ نزنند. دسته بندی هادیها:    مقاله هادیهای خطوط توزیع و انتقال برق اختصاصی از هایدی مقاله ی قدرت با و پر سرعت .
مقاله ی قدرت
مقاله ی قدرت لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 33  ی قدرت یکی از زیرشاخه های ی برق است. ی قدرت را می توان تولید نیروی الکتریکی به روشهای گوناگون و انتقال و توزیع این نیروها با بازده و قابلیت اطمینان بالا، تعریف کرد. پس هدف از ی قدرت، پرورش افرادی کارا در بخش های تولید، انتقال و توزیع است که گستره این بخش عبارت است از:تولید: طراحی نیروگاه با کمترین هزینه و بیشترین بازده.انتقال: طراحی شبکه های انتقال، خطوط انتقال، پخش بار بر روی شبکه، قابلیت اطمینان و پایداری شبکه قدرت، طراحی رله ها و حفاظت شبکه، پخش بار اقتصادی (economical dispatching).توزیع: طراحی شبکه های توزیع حفاظت و دیسپاچینگ آن. جبه دار در معرفی این گرایش می گوید:“هدف عمده ین این گرایش، تولید برق در نیروگاهها، انتقال برق از طریق خطوط انتقال و توزیع آن در شبکه های شهری و در نهایت توزیع آن برای مصارف خانگی و کارخانجات است. بنابراین یک قدرت باید به روشهای مختلف تولید برق، خطوط انتقال نیرو و سیستم های توزیع آشنا باشد.” کمره ای نیز در معرفی این گرایش می گوید:“گرایش قدرت به آموزش و پژوهش در زمینه طراحی و ساخت سیستم های مورد استفاده در تولید، توزیع، مصرف و حفاظت از برق می پردازد.به عبارت دیگر دانشجویان این رشته در شاخه تولید با انواع نیروگاههای آبی، گازی، سیکل ترکیبی و … آشنا می شوند. و در بخش انتقال و توزیع، روشهای مختلف انتقال برق اعم از کابلهای هوایی و زیرزمینی را مطالعه می کنند و در شاخه حفاظت نیز انواع وسایل و تجهیزات حفاظتی که در مراحل مختلف تولید، توزیع، انتقال و مصرف انرژی، انسانها و تاسیسات را در برابر حوادث مختلف محافظت می کنند، مورد بررسی قرار می دهند که از آن میان می توان به انواع رله ها، فیوزها، کلیدها و در نهایت سیستم های کنترل اشاره کرد.یکی دیگر از شاخه های قدرت نیز ماشین های الکتریکی است که شامل ژنراتورها، ترانسفورماتورها و موتورهای الکتریکی می شود که این شاخه از زمینه های مهم صنعتی و پژوهشی گرایش قدرت است.”آینده شغلی، بازار کار، درآمد:“امروزه با توسعه صنایع کوچک و بزرگ در کشور، فرصت های شغلی زیادی برای ین برق فراهم شده است و اگر می بینیم که با این وجود بعضی از فارغ حصیلان این رشته بیکار هستند، به دلیل این است که این افراد یا فقط در تهران دنبال کار می گردند و یا در دوران تحصیل به جای یادگیری عمیق دروس و در نتیجه ب توانایی های لازم، تنها واحدهای درسی خود را گذرانده اند.همچنین یک خوب باید، کارآفرین باشد یعنی به دنبال استخدام در موسسه یا وزارتخانه ای نباشد بلکه به یاری آگاهی های خود، نیازهای فنی و صنعتی کشور را یافته و با طراحی سیستم ها و مدارهای خاصی این نیازها را برطرف سازد. کاری که بعضی از فارغ حصیلان ما انجام داده و خوشبختانه موفق نیز بوده اند.” کمره ای نیز در این زمینه می گوید:“اگر یک فارغ حصیل برق دارای توانایی های لازم باشد، با مشکل بیکاری روبرو نخواهد شد. در حقیقت امروزه مشکل اصلی این است که بیشتر فارغ حصیلان توانمند و با استعداد این رشته به خارج از کشور مهاجرت می کنند و ما اکنون با کمبود نیروهای کارآمد در این رشته روبرو هستیم.”یکی از اساتید ی برق علم و صنعت ایران نیز در مورد فرصت های شغلی فارغ حصیلان این رشته می گوید:“طبق نظر کارشناسان و متخصصان انرژی در کشور، با توجه به نیاز فزاینده به انرژی در جهان کنونی و همچنین نرخ رشد انرژی الکتریکی در کشور، سالانه باید حدود 1500 م ات به ظرفیت تولید کشور افزوده
با
مقاله ی قدرت
بهینه سازی شبکه های توزیع هوایی با استفاده از کابلهای خود نگهدار مشکلات خطوط هوایی توزیع(بدون عایق) تلفات مربوط به انشعابات غیر مجاز و سرقت کابلهای مسی(بیش از 4%) اتصال کوتاه های موقت و دایمی برخورد شاخه های درختان و پرندگان معابرکم عرض و پر درخت در محله های قدیمی عدم وجود حریم و فضای کافی و مناسب ص ه ای بودن مسیر و دشواری تردد تجهیزا. اختصاصی از فایل هلپ جزوه آموزشی تعمیرات خطوط هوایی انتقال برق به روش rope access با و پر سرعت .
جزوه آموزشی تعمیرات خطوط هوایی انتقال برق به روش rope access
جزوه آموزشی تعمیرات خطوط هوایی انتقال برق به روش rope access این فایل حاوی جزوه آموزشی تعمیرات خطوط هوایی انتقال برق به روش rope access می باشد که به صورت فرمت pdf در 29 صفحه در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه یداری و نمایید.    فهرست
مقدمه
روش دسترسی با طنا rope access
لوازم و تجهیزات
گره و کارگاه
سیستم های قرقره مورد استفاده در نجات و بالا کشیدن
فاکتور سقوط
آموزش های مقدماتی برای کار در ارتفاع به روس دسترسی با طنا تصویر محیط برنامه
با
جزوه آموزشی تعمیرات خطوط هوایی انتقال برق به روش rope access


در سراسر کشور و در سطح ا و روستاها برای توزیع انرژی برق معمولاً دو نوع شبکه هوایی برق با ولتاژ 20 کیلوولت ( بیست هزار ولت ) و فشار ضعیف ( 400 ولت ) وجود دارد.
ولتاژ 20کیلوولت خطوط فشار متوسط توسط ترانسفورماتورهای کاهنده که بر روی پایه های برق مشاهده می گردند، به ولتاژ قابل استفاده (400-220 ولت) تبدیل می شوند.
این ولتاژ توسط خطوط فشار ضعیف که معمولا به صورت 5 سیمه هستند برای استفاده مشترکین توزیع می شوند.
از این پنج سیم دو رشته سیم یکی مربوط به نول (نقطه ی صفر ترانسفورماتور) و دیگری مربوط به فاز روشنایی معابر شب است و سه سیم دیگر هم مربوط به برق سه فاز می باشد.

بوشهر- ایرنا- مجری طرح های نیروگاهی و خطوط انتقال نیرو شرکت نفت و گاز پارس گفت: پست فوق توزیع برق جی آی اس در دست ساخت در پارس 2 (پارس کنگان) این منطقه هم اکنون 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اردیبهشت ماه… ترانسفورماتور در سطح شبکه برق برای تغییر سطح ولتاژ و در نتیجه سطح جریان استفاده می شود و یکی از قدیمی ترین عناصر شبکه انتقال و توزیع الکتریکی می باشد. از بخش تولید، که در آن برای تزریق توان به شبکه، نیاز به سطح ولتاژ بالایی می باشد، تا بخش مصرف که در آن از ولتاژهای 100 تا230 ولت استفاده می شود، به طور وسیعی از ترانسفورماتور برای تبدیل و. مقاله رله های جریان خطوط هوائی یا کابلهای زیرزمینی که برای انتقال یا توزیع توان الکتریکی استفاده می شن فیدر می گن . توی یه سیستم انتقال و یا توزیع ممکنه از چند نوع حفاظت استفاده بشه. فیدرها رو بوسیله 3 روش حفاظت می کنند.
حفاظتهای جریان زیاد(overcurrent protection) حفاظت دیستانس (distance protection)حفاظت پایلوت(pilot protection)
حفاظت جریان زیاد از قدی م. اختصاصی از یارا فایل مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع با و پر سرعت .
مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع
مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع این محصول در قالب ورد و قابل ویرایش در 110 صفحه می باشد.-1-مقدمهمصرف کنندگان نهایی انرژی الکتریکی همواره خواستار دریافت مداوم برق با کیفیت مناسب هستند . بنابراین در بهره برداری از شبکه های توزیع در اصل اساسی ذیل مطرح می گردد :تداوم ارائه سرویس[1] به مصرف کنندگانحفظ کیفیت مناسب سرویس[2]تداوم ارائه سرویس به مصرف کنندگان : فعالیت اصلی مراکز حوادث شرکتهای توزیع در تداوم توزیع الکتریکی به شبکه فشار ضعیف می باشد . ارائه سرویس به مصرف کنندگان  برق به دلایل مختلف  ممکن است با اختلال مواجه گردد. غیر از مواردی مانند اعمال خاموشیهای ناشی  از کمبود انرژی برق ، اغلب موارد مربوط به شبکه توزیع است . مهمترین عوامل عدم تداوم کار عادی شبکه توزیع عبارتند از :حوادث غیر مترقبه مانند صدمه دیدن کابلها ، ش تگی تیرها ، آسیب دیدگی تجهیزات ناشی از برخورد وسایل نقلیه ، شرایط جوی و....عدم توانایی در تامین بار مصرف کنندگان به دلیل اضافه بار خطوط با ترانسفورماتور ها و ....تعمیر یا سرویس تجهیزات2-1-1- حفظ کیفیت مناسب سرویس :ارائه سرویس مداوم به مصرف کنندگان کافی نمی باشد بلکه کیفیت این سرویس نیز بسیار با اهمیت است . این کیفیت از دو جنبه برای به داری ( شرکت توزیع ) و مصرف کننده حائز اهمیت است :الف – کاهش تلفات شبکه توزیع تا حد ممکن ( از دید بهره بردار )ب- تامین ولتاژ مناسب در پستهای 4/0 کیلو ولت ( از دید مصرف کننده )هدف اساسی دیسپاچینگ توزیع ، تداوم سرویس و ارتقای کیفیت سرویس می باشد . با توجه به مطالب فوق سعی شده است روشهای فعلی مراکز حوادث به منظور دستی به هدف مذکور مورد بررسی قرار گیرند و در عین حال نقش سیستم دیسپاچینگ توزیع برای کمک به تعیین تداوم و کیفیت سرویس تبیین گردد . برای روشن شدن مطلب توضیح مختصری درباره طراحی و بهره برداری از شبکه توزیع ایران ضروری می باشد .2-1- شبکه توزیع فشار متوسط در ایران شبکه فشار متوسط در ایران شامل رده های ولتاژ 33،20،11 کیلو ولت است . طراحی این شبکه  بصورت شعاعی ، حلقوی و یا غربالی است ولی بهره برداری از آن به صورت شعاعی یا حلقوی باز می باشد . پستهای توزیع عموماً به دو صورت زمینی و هوایی نصب شده اند.هر فیدر ورودی و وجی از یک پست زمینی ، با یک ونر به شینه های فشار متوسط پست وصل شده که به صورت دستی قابل قطع و وصل می باشد . در پستهای هوایی ، طبق بررسیهای به عمل آمده فقط ورودی ترانسفورماتور دارای فیوزکات اوت می باشد و معمولاً تجهیزاتی برای قطع و وصل خط هوایی نصب نشده است .نقاطی که در آنها شبکه حلقوی به شبکه شعاعی ( یا حلقوی باز ) تبدیل می شود به نقاط مانور مرسوم می بیاشند که در موقع بروز خطا در یک فیدر ، می توان با استفاده از ونرهای نصب شده در پستهای زمینی و نقاط مانور قسمتهای سالم فیدر را برقرار کرده و به این ترتیب بخشی از خاموشیهای ایجاد شده را برطرف نمود ، ولی در صورتی که در روی فیدر هوایی اشکال ایجاد شود ، معمولاً آن فیدر تا برطرف شدن عیب بی برق می ماند .
با
مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع
امسال 14 هزار و 100 متر خطوط فشار متوسط و شش هزار و 300 متر شبکه فشار ضعیف درگرمسار به بهره برداری رسیده است. اختصاصی از هایدی مقاله کامل درباره انرژی الکتریکی با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 62 مقدمه:انرژی الکتریکی در مقایسه با سایر انرژی ها از محاسن ویژ ه ای برخوردار است و همین محاسن است که ارزش و اهمیت و کاربرد آنرا فوق العاده روز افزون ساخته است. بعنوان نمونه می توان خصوصیات زیرا را نام برد:هیچگونه محدودیتی از نظر مقدار در انتقال و توزیع این انرژی وجود ندارد.عمل انتقال این انرژی برای فواصل زیاد بسهولت امکان پذیر است.تلفات این انرژی در طول خطوط انتقال و توزیع کم و دارای راندمان نسبتاً بالائی است.کنترل و تبدیل و تغییر این انرژی نسبت به سایر انرژی ها به آسانی انجام پذیر است.بطور کلی هر سیستم انرژی الکتریکی دارای سه قسمت اصلی می باشد:مرکز تولید نیرو (نیروگاه)خطوط انتقال نیروشبکه های توزیع نیروتولید که از دو قسمت تشکیل یافته است:حلقه کنترل قدرت و ، که به صورت توربین می باشد.حلقه کنترل ولتاژ، که مربوط به ژنراتور می باشد.شبکه سراسری انتقال که شامل ترانسهای قدرت با نسبت تبدیل 11.5/230/400kvi,11.5kv و شبکه ی فوق توزیع که شامل ترانسهای 132/63kv می باشد.شبکه پخش انرژی الکتریکی که در انتهایی ترین سیستم قدرت قرار می گیرد.بمنظور تامین انرژی مورد نیاز مصرف کننده ها، شبکه های توزیع (فشار متوسط و ضعیف) در قسمتهای مختلف صنعتی و کشاورزی و مس ی و عمومی (تجاری) دارای شرایط و خصوصیات معینی می باشند.این شرایط که در هر شکبه توزیع می باید مورد توجه قرار گیرد، عبارتند از:شرط اول تامین انرژی مورد نیاز مشترکین (بعنوان مصرف کننده)، این است که شرکت برق موظف است به طور دائم در طول شبانه روز آن مقدار قدرتی را که مشترک درخواست نموده و مورد توافق قرار گرفته در اختیارش قرار دهد. بنابراین در انتخاب میزان قدرت و نوع شبکه و سیم کشی واحدهای عملیات آن بایستی دقت زیادی شود.شرط دوم جهت تامین انرژی مصرف کننده ها این است که وضعیت شبکه ها باید طوری باشد تا در موقع یک قسمت از شبکه، در تغذیه ی مصرف کنندها وقفه ای حاصل نشود.عیب ی سریع ناشی از عایق بندی (ایزولاسیون) شرط سومی می باشد که در توزیع انرژی الکتریکی، باستی مورد نظر باشد. شبکه ها باید طوری باشد که بتوان معایب ناشی از عایق بندی و پارگی خطوط و سایر معایب را فوری و بطور مطمئن پیدا کرده و بسرعت آنها را برطرف نمود.با برقراری شرایط بالا، چهارمین شرط انتخاب شبکه اینست که مناسب ترین و ارزان ترین روش توزیع انرژی را داشته باشد، عدم رعایت موارد فوق باعث می شود که اشکالات زیادی در شبکه های توزیع بوجود می آید. از افت ولتاژهای فوق العاده زیادتر از حدمجاز گرفته تا تلفات زیاد انرژی و از اضافه بار روی ترانسفورماتورها گرفته تا خاموشی های طولانی در سطوح وسیع.انواع شبکه های توزیع انرژی الکتریکی:بخش از سیستم الکتریکی که بین پست های2kv,43kv,20kv و ترانسفورماتورهای فشار متوسط قرار دارد، سیستم اولیه نامیده می شود. این سیستم از مدارهایی تشکیل شده که به آنها فیدرهای اولیه گفته می شود. هر فیدر شامل یک بخش اصلی یا «فیدر اصلی» که معمولاً یک مدل سه سیمه سه فاز است و شاخه ها یا انشعابها که معمولاً از فیدر اصلی منشعب شده اند، می باشند.ممکن است در صورت وم انشعاب های فرعی از انشعاب ها جدا شده باشد. ترانسفورماتورهای توزیع فشار متوسط، سه فاز بوده وتوسط فیوز فشار متوسط (فیوز cutout) در پستهای هوایی محافظت می شوند. برای حفاظت ترانسهای
با
مقاله کامل درباره انرژی الکتریکی
منابع خبری از انفجار خطوط انتقال نفت در شرق یمن توسط افراد ناشناس خبر دادند. تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ی و توسعه گاز گفت: ت دوازدهم زیرساخت های خطوط نهم و یازدهم انتقال گاز را به پایان خواهد رساند و سالانه حدود یکهزار و 200 کیلومتر خط لوله انتقال گاز در کشور احداث می شود. رله های حفاظتی : به وسیله رله های حفاظتی می توان محل وقوع خطا و یا قسمت های معیوب در سیستم قدرت و خطوط انتقال را از شبکه جدا سازی کرد و این کار باعث میشود سایر قسمتهای سالم شبکه همچنان به کار خود ادامه دهند و پایداری و ثبات شبکه به همان ح قبلی محفوظ بماند.