مقاله شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف

به نقل از خبرگزاریها در مورد مقاله شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف : به گزارش روابط عمومی آبفای سردشت ، شستشوی مخازن ، خطوط انتقال و شبکه توزیع آب امور سردشت و ادارات تابعه ربط و میرآباد انجام گردید . در این عملیات 6 مخزن آب امور سردشت به ظرفیت 9000 متر مکعب ، 1 مخزن آب اداره ربط به ظرفیت 1000 متر مکعب و 2 مخزن آب اداره میرآباد به ظرفیت 1200 متر مکعب ، 16/8 کیلومتر خط انتقال و 35 کیلومتر شبکه توزیع آب سردشت ، 4/2 کیلومتر خط انتقال و 18/4 کیلومتر شبکه توزیع آب ربط و 7 کیلومتر خط انتقال و 7/25 کیلومتر شبکه توزیع آب میرآباد با نظارت کارشناسان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان شستشو گردید . اصلاح رگولاسیون ولتاژ در خطوط انتقال نیرو اصلاح-رگولاسیون-ولتاژ-در-خطوط-انتقال-نیروپروژه و پایان نامه مقطع کارشناسی رشته برق گرایش شبکه های انتقال توزیع، بخشی از مقدمه: اصولاً هر شبکه الکتریکی گسترده را می توان شامل بخش های تولید (generation) و انتقال (transformation) تبدیل (transformation) توزیع (distribution) و مصرف (consumption) دانست. خطوط هوایی انتقال انرژی که از اجزاء .... فایل پروژه توسعه لایه انتقال شبکه ملی انتقال اطلاعات (تلاش ۳) با هدف افزایش ظرفیت شبکه انتقال اطلاعات کشور، به بهره برداری رسید. معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای سمنان از کاهش تلفات کل شبکه انتقال و فوق توزیع استان در سال 96 نسبت به سال 95 خبر داد مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره موسسه جغرافیایی سحاب گفت: gis ابزار علمی دقیق برای مدیریت شبکه های انتقال آب و توزیع برق است. بررسی امکان کاهش تلفات انتقال با نصب ترانسفورماتور جابجا کننده فاز چکیده هدف این مقاله نشان دادن توانایی ترانسفورماتور جابجا کننده فاز (phase shifting transformer)pst در کاهش تلفات سیستم قدرت است. در این راستا ابتدا تواناییهای pst با دیگر ادواتی که توانایی کنترل سیلان قدرت را دارند، مقایسه می شود. سپس شبکه برق منطقه ای تهران و خطوط رابط آن با نو. نمره نهایی درس کاربرد کامپییوتر در شبکه های توزیع و انتقال به شرح ذیل می باشد. این نمرات صرفا جهت اطلاع رسانی است و نمره اعلام شده توسط آموزش ملاک و نهایی است.نمرات با ارفاق بسیار زیاد اعلام شده به هیچ اعتراضی پاسخ داده نمی شود. به ادامه مطلب مراجعه شود چیت چیان از اعزام بیش از100 اکیپ و30 دستگاه مقره شویی به خوزستان برای وصل شبکه های توزیع و انتقال برق خبر داد. قطر در حال بررسی طرحی برای انتقال شبکه خبری الجزیره به لندن است تا در صورت ش ت میانجی گری ها در حل بحران قطر با کشورهای تحریم کننده آن، این شبکه هدف بمباران قرار نگرفته و یا تعطیل نشود. بررسی شبکه های توزیع و نامتعادلی بار (کد 012) عنوان شماره صفحه فصل 1- انواع ساختار شبکه های توزیع 1 1-1- مقدمه 2 1-2- انواع شبکه های توزیع 3 1-2-1. شبکة شعاعی 3 1-2-2. شبکة حلقوی 4 1-2-3. شبکة غربالی 6 1-3- شبکة توزیع ایران 7 پست های شبکه های انتقال و فوق توزیع برق گیلان افزایش می یابد.

پاو وینت آموزشی محیط های انتقال در شبکه های رایانه ای
پاو وینت-آموزشی-محیط-های-انتقال-در-شبکه-های-رایانه-ای پاو وینت آموزشی با موضوع محیط های انتقال در شبکه های رایانه ای، در قالب pptx و در 19 اسلاید، قابل ویرایش، شامل تعریف محیط انتقال، محیط انتقال بی سیم، محیط انتقال سیمی، کابل هم محور، کابل زوج به هم ت ده... فایل

مدیر دفتر مدیریت مصرف توزیع برق شهرستان اصفهان گفت: داد ماه امسال رکورد بیشترین پیک بار مصرف برق در اصفهان با رشد 10 درصدی در مقایسه با سال های گذشته اتفاق افتاد که با روند کنونی خاموشی در شبکه محتمل است. مدیر امور آبفا روستایی شوشترگفت: در طول یک ماه گذشته ۲۷ مورد خط انتقال و ۹۸ مورد شبکه توزیع آب شرب در سطح روستا های این شهرستان تعمیر شده است. رییس موسسه طب انتقال خون مصرف فرآورده های خونی در کشور را غیرمنطقی خواند و گفت: با مدیریت طب انتقال در صدد تجویز منطقی خون و فرآورده های خونی در مراکز درمانی هستیم. بخش اول : مفاهیم اولیه
امروزه از رسانه های متفاوتی به عنوان محیط انتقال در شبکه های کامپیوتری استفاده می شود که از آنان با نام ستون فقرات در یک شبکه یاد می شود . کابل های مسی، فیبرنوری و شبکه های بدون کابل نمونه هائی متداول در این زمینه می باشند. مشترک عبارت است از: شخص حقیقی یا حقوقی که انشعاب یا انشعابهای مورد تقاضای وی، بر طبق مقررات برقرار شده باشد.
شرکت
شرکت عبارت است از: شرکت یا سازمانی که به موجب مقررات قانونی به کار تولید، انتقال و توزیع نیرو و یا بخشی از این امور اشتغال داشته و برق متقاضی را تأمین می نماید و متقاضی پس از برقراری انشعاب، مشترک آن می گردد. شرکتها. رشد سریع در مصرف انرژی الکتریکی وم انتقال این انرژی را در ظرفیت های بالا از مراکز تولید به مصرف ضروری ساخته است اما در سالهای اخیر مسائل محیط زیستی نظیر آلودگی بیش از حد در ای بزرگ از یک طرف و مسائل اقتصادی در تولید و انتقال انرژی با قیمت ارزان از طرف دیگر باعث شده است که نیروگاهها اکثراً در فواصل دور از مراکز مصرف عمده در محل منبع س. پایان نامه جهت دریافت مدرک کاردانی عنوان کامل: شبکه های توزیع دسته: الکتروتکنیک فرمت فایل: ورد قابل ویرایش word 2003 یا 2007 یا بالاتر (doc یا docx) تعداد صفحات: 45 ________________________________________________________ بخشی از مقدمه: انواع شبکه ها شبکه شعاعی یا باز، شبکه های مسدود یا رینگ یا حلقوی، شبکه مرکب یا تار عنکبوتی. الف) شبکه های شعاعی یا باز شبکه های شعاعی شبکه هایی هستند که در آنها هر مصرف کننده فقط از یک طرف تغذیه می شود. در این شبکه اگر قسمتی از شبکه معیوب گردد مصرف کنندگان تا برطرف شدن نقص بدون برق خواهند بود بنابراین مقدار خاموشی آنها بیشتر است. افت ولتاژ در انتهای شبکه های باز نسبتاً زیاد می باشد این شبکه برای نقاط کم جمعیت و روستاها که قطع برق باعث خسارت مالی فراوانی نمی شود استفاده می گردد.

ادامه دارد (full-text)
اختصاصی از ژیکو مقاله دیباچه با و پر سرعت .
مقاله دیباچه
مقاله دیباچه لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)
تعداد صفحات:3جهت انتقال انرژی الکتریکی از نیروگاه ها به مصرف کنندگان یک سیستم قدرت بهم پیوسته ای مورد نیاز می باشد. اجزای اصلی سیستم قدرت شامل مراکز تولید انرژی ، ایستگاه ها و خطوط انتقال می باشد.با توجه به رشد روز افزون مصرف انرژی الکتریکی ، سیستم های قدرت نیز توسعه یافته و به علت ضرورت افزایش قابلیت اطمینان و تأمین شرایط فنی و اقتصادی هر چه مطلوبتر ، سیستم های قدرت بهم اتصال یافته و یک سیستم قدرت بزرگ را تشکیل می دهند.هر چند که انتقال انرژی بوسیله سیستم های dc هزینة اولیة زیادی می طلبند ولی برخی از مشکلات سیستم های ac مانند سنکرونیزم و پایداری را ندارد لذا بجای انتقال های بصورت ehv-ac و uhv-ac استفاده از سیستم های hvdc مطلوبتر است.بهر صورت گسترش روز افزون سیستمهای قدرت و ضرورت اتصال سیستم های مناطق بزرگ و حتی شبکه های کشورهای مجاور به یکدیگر به منظور تشکیل شبکه های بزرگتر از یک طرف و وم انتقال انرژی در قدرت های بسیار زیاد و به مسافت های طولانی و برخی ملاحظات فنی و اقتصادی از طرف دیگر ، توسعه انتقال جریان مستقیم را بیش از پیش مطرح می سازد.به همین علت در این پروژه به بررسی اجمالی سیستم های قدرت hvdc می پردازیم.
با
مقاله دیباچه
مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران با بیان اینکه شبکه برای تحمل بار استانداردی طراحی شده بنابراین پاسخگوی بار بیش از حد نیست گفت: انتظار داریم با کمک مشترکان تهرانی بتوانیم حداقل 200 م ات در تابستان سال 96 مدیریت مصرف داشته باشیم. نوزدهمین کنفرانس سراسری شبکه های توزیع برق در 16 و 17 اردیبهشت ماه 1393 در تهران و در محل پژوهشگاه نیرو برگزار شد. محورهای اصلی کنفرانس عبارتند از: تلفات در شبکه های توزیع، طراحی شبکه های توزیع، بهره برداری شبکه های توزیع و تجزیه و تحلیل علمی حوادث، کیفیت توان، اتوماسیون و هوشمند سازی ، شبکه های توزیع، مدیریت مصرف بار و هدفمند سازی یار. مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) درباره افزایش مصرف برق و احتمال خاموشی ها هشدار داد. با افتتاح پروژه جدیدی در شبکه زیرساخت کشور، ظرفیت شبکه انتقال از ۴ هزار گیگ ت بر ثانیه به ۱۰ هزار گیگ ت بر ثانیه افزایش یافت و ۲.۵ برابر شد. اختصاصی از سورنا فایل مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع با و پر سرعت .
مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع
مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع این محصول در قالب ورد و قابل ویرایش در 110 صفحه می باشد.-1-مقدمهمصرف کنندگان نهایی انرژی الکتریکی همواره خواستار دریافت مداوم برق با کیفیت مناسب هستند . بنابراین در بهره برداری از شبکه های توزیع در اصل اساسی ذیل مطرح می گردد : تداوم ارائه سرویس[1] به مصرف کنندگان حفظ کیفیت مناسب سرویس[2] تداوم ارائه سرویس به مصرف کنندگان :  فعالیت اصلی مراکز حوادث شرکتهای توزیع در تداوم توزیع الکتریکی به شبکه فشار ضعیف می باشد .  ارائه سرویس به مصرف کنندگان  برق به دلایل مختلف  ممکن است با اختلال مواجه گردد. غیر از مواردی مانند اعمال خاموشیهای ناشی  از کمبود انرژی برق ، اغلب موارد مربوط به شبکه توزیع است . مهمترین عوامل عدم تداوم کار عادی شبکه توزیع عبارتند از : حوادث غیر مترقبه مانند صدمه دیدن کابلها ، ش تگی تیرها ، آسیب دیدگی تجهیزات ناشی از برخورد وسایل نقلیه ، شرایط جوی و....عدم توانایی در تامین بار مصرف کنندگان به دلیل اضافه بار خطوط با ترانسفورماتور ها و ....تعمیر یا سرویس تجهیزات 2-1-1- حفظ کیفیت مناسب سرویس : ارائه سرویس مداوم به مصرف کنندگان کافی نمی باشد بلکه کیفیت این سرویس نیز بسیار با اهمیت است . این کیفیت از دو جنبه برای به داری ( شرکت توزیع ) و مصرف کننده حائز اهمیت است : الف – کاهش تلفات شبکه توزیع تا حد ممکن ( از دید بهره بردار )ب- تامین ولتاژ مناسب در پستهای 4/0 کیلو ولت ( از دید مصرف کننده ) هدف اساسی دیسپاچینگ توزیع ، تداوم سرویس و ارتقای کیفیت سرویس می باشد . با توجه به مطالب فوق سعی شده است روشهای فعلی مراکز حوادث به منظور دستی به هدف مذکور مورد بررسی قرار گیرند و در عین حال نقش سیستم دیسپاچینگ توزیع برای کمک به تعیین تداوم و کیفیت سرویس تبیین گردد . برای روشن شدن مطلب توضیح مختصری درباره طراحی و بهره برداری از شبکه توزیع ایران ضروری می باشد . 2-1- شبکه توزیع فشار متوسط در ایران  شبکه فشار متوسط در ایران شامل رده های ولتاژ 33،20،11 کیلو ولت است . طراحی این شبکه  بصورت شعاعی ، حلقوی و یا غربالی است ولی بهره برداری از آن به صورت شعاعی یا حلقوی باز می باشد . پستهای توزیع عموماً به دو صورت زمینی و هوایی نصب شده اند. هر فیدر ورودی و وجی از یک پست زمینی ، با یک ونر به شینه های فشار متوسط پست وصل شده که به صورت دستی قابل قطع و وصل می باشد . در پستهای هوایی ، طبق بررسیهای به عمل آمده فقط ورودی ترانسفورماتور دارای فیوزکات اوت می باشد و معمولاً تجهیزاتی برای قطع و وصل خط هوایی نصب نشده است . نقاطی که در آنها شبکه حلقوی به شبکه شعاعی ( یا حلقوی باز ) تبدیل می شود به نقاط مانور مرسوم می بیاشند که در موقع بروز خطا در یک فیدر ، می توان با استفاده از ونرهای نصب شده در پستهای زمینی و نقاط مانور قسمتهای سالم فیدر را برقرار کرده و به این ترتیب بخشی از خاموشیهای ایجاد شده را برطرف نمود ، ولی در صورتی که در روی فیدر هوایی اشکال ایجاد شود ، معمولاً آن فیدر تا برطرف شدن عیب بی برق می ماند .
 
با
مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع
#filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} تحقیق شبکه توزیع برق فرمت فایل:  ورد ( قابلیت ویرایش )  قسمتی از محتوی متن ...   تعداد صفحات : 76 صفحه شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف فهرست مطالب شبکه قدرت از تولید تا. عنوان فارسی مقاله: تنظیم اندازه های خوشه و طیف های انتقال برای شبکه های حسگر بی سیم عنوان انگلیسی مقاله: arranging cluster sizes and transmission ranges for wireless sensor networks
برای رایگان مقاله انگلیسی تنظیم اندازه های خوشه و طیف های انتقال برای شبکه های حسگر بی سیم با فرمت پی دی اف و ید ترجمه فارسی آن با فرمت ورد اینجا کلیک نمایید 

[ادامه مطلب را در . اختصاصی از هایدی مقاله ی قدرت با و پر سرعت .
مقاله ی قدرت
مقاله ی قدرت لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 33  ی قدرت یکی از زیرشاخه های ی برق است. ی قدرت را می توان تولید نیروی الکتریکی به روشهای گوناگون و انتقال و توزیع این نیروها با بازده و قابلیت اطمینان بالا، تعریف کرد. پس هدف از ی قدرت، پرورش افرادی کارا در بخش های تولید، انتقال و توزیع است که گستره این بخش عبارت است از:تولید: طراحی نیروگاه با کمترین هزینه و بیشترین بازده.انتقال: طراحی شبکه های انتقال، خطوط انتقال، پخش بار بر روی شبکه، قابلیت اطمینان و پایداری شبکه قدرت، طراحی رله ها و حفاظت شبکه، پخش بار اقتصادی (economical dispatching).توزیع: طراحی شبکه های توزیع حفاظت و دیسپاچینگ آن. جبه دار در معرفی این گرایش می گوید:“هدف عمده ین این گرایش، تولید برق در نیروگاهها، انتقال برق از طریق خطوط انتقال و توزیع آن در شبکه های شهری و در نهایت توزیع آن برای مصارف خانگی و کارخانجات است. بنابراین یک قدرت باید به روشهای مختلف تولید برق، خطوط انتقال نیرو و سیستم های توزیع آشنا باشد.” کمره ای نیز در معرفی این گرایش می گوید:“گرایش قدرت به آموزش و پژوهش در زمینه طراحی و ساخت سیستم های مورد استفاده در تولید، توزیع، مصرف و حفاظت از برق می پردازد.به عبارت دیگر دانشجویان این رشته در شاخه تولید با انواع نیروگاههای آبی، گازی، سیکل ترکیبی و … آشنا می شوند. و در بخش انتقال و توزیع، روشهای مختلف انتقال برق اعم از کابلهای هوایی و زیرزمینی را مطالعه می کنند و در شاخه حفاظت نیز انواع وسایل و تجهیزات حفاظتی که در مراحل مختلف تولید، توزیع، انتقال و مصرف انرژی، انسانها و تاسیسات را در برابر حوادث مختلف محافظت می کنند، مورد بررسی قرار می دهند که از آن میان می توان به انواع رله ها، فیوزها، کلیدها و در نهایت سیستم های کنترل اشاره کرد.یکی دیگر از شاخه های قدرت نیز ماشین های الکتریکی است که شامل ژنراتورها، ترانسفورماتورها و موتورهای الکتریکی می شود که این شاخه از زمینه های مهم صنعتی و پژوهشی گرایش قدرت است.”آینده شغلی، بازار کار، درآمد:“امروزه با توسعه صنایع کوچک و بزرگ در کشور، فرصت های شغلی زیادی برای ین برق فراهم شده است و اگر می بینیم که با این وجود بعضی از فارغ حصیلان این رشته بیکار هستند، به دلیل این است که این افراد یا فقط در تهران دنبال کار می گردند و یا در دوران تحصیل به جای یادگیری عمیق دروس و در نتیجه ب توانایی های لازم، تنها واحدهای درسی خود را گذرانده اند.همچنین یک خوب باید، کارآفرین باشد یعنی به دنبال استخدام در موسسه یا وزارتخانه ای نباشد بلکه به یاری آگاهی های خود، نیازهای فنی و صنعتی کشور را یافته و با طراحی سیستم ها و مدارهای خاصی این نیازها را برطرف سازد. کاری که بعضی از فارغ حصیلان ما انجام داده و خوشبختانه موفق نیز بوده اند.” کمره ای نیز در این زمینه می گوید:“اگر یک فارغ حصیل برق دارای توانایی های لازم باشد، با مشکل بیکاری روبرو نخواهد شد. در حقیقت امروزه مشکل اصلی این است که بیشتر فارغ حصیلان توانمند و با استعداد این رشته به خارج از کشور مهاجرت می کنند و ما اکنون با کمبود نیروهای کارآمد در این رشته روبرو هستیم.”یکی از اساتید ی برق علم و صنعت ایران نیز در مورد فرصت های شغلی فارغ حصیلان این رشته می گوید:“طبق نظر کارشناسان و متخصصان انرژی در کشور، با توجه به نیاز فزاینده به انرژی در جهان کنونی و همچنین نرخ رشد انرژی الکتریکی در کشور، سالانه باید حدود 1500 م ات به ظرفیت تولید کشور افزوده
با
مقاله ی قدرت
بوشهر- ایرنا- مدیرمنطقه 10 عملیات انتقال گاز استان بوشهر گفت: حجم انتقال گاز از این منطقه به شبکه سراسری در سال گذشته با 10 درصد افزایش نسبت به سال 94 به بیش از 190 میلیارد مترمکعب رسید. جزوه حاضر در این بخش بیش از دویست صفحه مطلب بسیار عالی درباره تجهیزات مورد استفاده در شبکه های انتقال و توزیع است و علاوه بر متن دارای ع های بسیار خوبی نیز می باشد این جزوه از وبلاگ ی برق برداشته شده و از تمام دست اندرکاران تهیه آن تشکر می کنم. برای دریافت روی لینک زیر کلیک کنید. دریافت جزوه پایان نامه برق قدرت
ی برق قدرت یکی از مهمترین شاخه های دپارتمان برق است . در پایان نامه برق قدرت می شود به موارد دیگری مثل :تولید توزیع توان تبدیل انرژی الکتریکی وحرارتی و ... اشاره کرد  
این رشته موارد دیگری را نیز شامل می شود مانند: نگهداری تعمیر و راه اندازی سیستمها برودتی و حرارتی و دیگر تجهیزات الکتریکی که در صنعت استفاده می شود یکی از عمده ترین مباحث پایان نامه برق قدرت تولید،توضیع و انتقال انرژی الکتریکی است که شامل ژنراتور ها  و موتور های الکتریکی می شود                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        
در بیشتر کشورهای دنیا به منظور سهولت مصرف کننده ها و متحمل نشدن هزینه بالا ت شبکه های الکتریکی راه اندازی می کندکه یکی دیگر از وضایف ین برق قدرت تولید و طراحی این نوع شبکه ها است در بخش سیستم انتقال ترانسفورماتور نقش به سزایی دارد به این دلیل که وظیفه تغییر دامنه ولتاژ که جز مهمترین وظایف در انتقال هست را به عهده دارد در تولید انرژی الکتریکی شکل های انرژی تغییر می کنند و به این فرایند جابه جایی( توان الکتریکی ) می گویند انرژی الکتریکی عموما در فاصله زیاد به وسیله خطوط هوایی انتقال می یابد و از خطوط زیر زمین برای مناطق پر جمعیت استفاده می شود برای انتقال هوایی از دکل های و کابل هایی در سطح بالای زمین استفاده می شود در این روش از انتقال از هوا به عنوان عایق استفاده می شود و به همین منظور جز رایج ترین روش های انتقال است
انجام پایان نامه برق قدرت
سفارش پایان نامه برق قدرت  پایان نامه برق قدرت  مقاله isi   معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ مورد ش تگی شبکه توزیع، انشعابات و خطوط انتقال آب امسال در استان رفع شده است. فلسفه وجودی پست های گازی:
ضرورت کاربرد پست های با عایق گازی در شبکه های برق
تغییراتی که در زمینه ساختمان پست های فشار قوی و بزرگ شدن قدرت آنها در سالهای اخیر ایجاد شده است ،در اثر دو عامل می باشد که تقریباً به موازات هم بروز می نماینداین عوامل که سبب توسعه بیش از حد شبکه های فشار قوی در داخل ا ،یا حداقل به فواصل خیلی نزدیک به م. مدیرکل امور اقتصادی و سیاست های تجاری وزارت صنعت درباره ابلاغیه شیوه اطلاع رسانی قیمت به مصرف کنندگان گفت: در این روش قیمت در آ ین حلقه شبکه توزیع نصب می شود. اختصاصی از یاری فایل مقاله جامع شبکه های کامپیوتری با و پر سرعت .
 مقاله جامع شبکه های کامپیوتری
 مقاله جامع شبکه های کامپیوتری فهرست : شبکه اترنت شبکه های محلی و شبکه های گسترده پروتکل اترنت bridges  و سگمنت تکنولوژی های متفاوت شبکه تفسیم بندی شبکه ها تقسیم بندی بر اساس توپولوژی توپولوژی bus توپولوژی star توپولوژی ring شبکه های lan شبکه های wan کابل کوا یال فیبر  نوری اجزای پروتکل tcp/ip مدل آدرس دهی ip نحوه اختصاص ip لایه های  osi پروتکل های پشته ای شبکه های بدون کابل فایروال تکنولوژی سوئیچ ها اینترفیس winsock قابلیت های nat  
با
مقاله جامع شبکه های کامپیوتری
ایسنا نوشت: س رست سازمان اورژانس کشور و س رست تیم اعزامی تخصصی انتقال قربانی به تهران، گفت: با دستور بهداشت برای انتقال " قربانی"، پزشک سانحه دیده شاغل در شبکه بهداشت و درمان نیک شهر روز گذشته به همراه جمعی از مجرب ترین متخصصان کشور به استان سیستان و بلوچستان سفر کردیم. مقایسه شبکه های هوایی و زمینیخطوط انتقال و توزیع را ممکن است به صورت شبکه های هوایی یا زمینی کشید.موارد مقایسه خطوط: 1- احداث شبکه های هوایی آسان تر است در صورتیکه برای احداث شبکه های زمینی اولا باید مسیر مناسب باشد و ثانیا احتیاج به ایجاد کانال میباشد.2- احداث شبکه های هوایی ارزانتر از شبکه های زمینی میباشد.3- عیب ی و رفع عیب شبکه های هوایی... مقاله مروری آنالیز الگوهای مرتبط با تلرانس خطا و مصرف انرژی در شبکه های حسگر بیسیم این مقاله یک مقاله مروری از 2 مقاله زیر می باشد که به صورت کاملا حرفه ای و با استانداردهای مقالات داخلی نوشته شده است ./ 1- a survey on power mana ent techniques in wireless sensor network / 2- fault tolerance and energy consumption scheme ofa wireless sensor network / تعداد صفحات : 10/ فرمت فایل مقاله : word / این مقالات را به زبان انگلیسی می توانید رایگان از اینجا دریافت کنید / چکیده یکی از مهم ...
دریافت فایل  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] معاون نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به رکورد مصرف 55 هزار و 400 م اتی هفته گذشته، گفت: این حجم از تولید، انتقال و توزیع برق، حداکثر توان صنعت برق برای تامین برق کشور است و اگر مردم 5 تا 10 درصد صرفه جویی را در برنامه خود نداشته باشند، شبکه های برق در شرایط ریسک کامل قرار گرفته و ممکن است دچار آسیب شود. با افزایش تنش در روابط چند کشور عربی با قطر، دوحه طرح جایگزینی را برای انتقال شبکه تلویزیونی الجزیره به لندن تدوین کرده است. با افزایش تنش در روابط چند کشور عربی با قطر، دوحه طرح جایگزینی را برای انتقال شبکه تلویزیونی الجزیره به لندن تدوین کرده است. عنوان فارسی مقاله: برنامه ریزی شبکه های فعال توزیع با در نظر گرفتن تنظیمات dg – چندتایی
عنوان انگلیسی مقاله: planning active distribution networks considering multi-dg configurations
برای رایگان مقاله انگلیسی برنامه ریزی شبکه های فعال توزیع با در نظر گرفتن تنظیمات dg – چندتایی با فرمت پی دی اف و ید ترجمه فارسی آن با فرمت ورد اینجا کلیک نمایید 

[ادامه م. رایگان مقاله انگلیسی الگوریتم مسیر ی شبکه های موردی(manet) و شبکه های مِش جهت ترجمه این مقاله اینجا کلیک نمایید. مقاله: a survey on routing algorithms for wireless ad-hoc and mesh networks جهت رایگان نسخه انگلیسی این مقاله اینجا کلیک نمایید -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- توجه : متن قسمت پایین به صورت کامپیوتری ترجمه شده جهت . اختصاصی از سورنا فایل انتقال و توزیع برق با و پر سرعت .
انتقال و توزیع برق
انتقال و توزیع برق فرمت فایل : word(قابل ویرایش)تعداد صفحات47فهرست
عنوان ..................................................................................... صفحه
معرفی …………………………………………………………………
انتقال و توزیع …………………………………………………………...
مقایسه سیستم انتقال هوایی و یرزمینی ……………………………………...
مزایا و معایب خطوط انتقال زیرزمینی ………………………………………
انتقال با خطوط ابررسانا …………………………………………………..
توزیع توان با خطوط انتقال کم مقاومت ………………………………………
• خطوط رایج کم مقاومت ..............................................................
• ابررسانایی ............................................................................
• فیبرهای گرافیت با پوشش ف ی ....................................................
خطوط انتقال انعطاف پذیر ولتاژ متناوب (facts) .....................................
• مبانی fatcs ......................................................................
• سیستم های عامل fatcs .........................................................
• توان الکتریکی سفارشی ..............................................................
• خازنهای پیشرفته .....................................................................
عایقهای الکتریکی .............................................................................
کابلهای توزیع ..................................................................................
• کابلهای کششی ........................................................................
• عایقهای پیشرفته پلیمری .............................................................
• انفجار زیرزمینی .....................................................................
• حل مشکل انفجارهای زیرزمینی ...................................................
• یافتن محل خطا ......................................................................
• کابلهای هوشمند ......................................................................
• خوردگی سیم زمین و سیم خنثی و محافظت از آن ...............................
ترانسفورماتورها .............................................................................
• ترانسفورماتورهای معمولی ........................................................
• ترانسفورماتورهای فشرده ..........................................................
• ترانسفورماتورهای فرورزونانس ..................................................
• ترانسفورماتئرهای ح جامد .....................................................
منابع و ماخذ .................................................................................

مقدمه
در دهه 60 ظرفیت تولید انرژی الکتریسیته در تقریبا دو برابر شد و میزان 175gw به 325gw رسید ( هر گی ات معادل 109 وات است . ) پس میزان در سال 1974 به 474gw و تا سال 1980 به 600gw رسیده بود . در پایان سال 1993 ، از 700gw نیز گذشت . پیش بینی می شود که تا سال 2010 تولید باید به میزان 210gw افزایش یابد که در نتیجه میزان مصرف برق به یک tw می رسد ( هر تراوات 1012 وات است . ) . تنها 20% ظرفیت فوق در حال احداث است .
مصرف رو به رشد الکتریسته معمولا بیشتر از تولید ناخالص داخلی است . با حرکت به سوی انحصار ز و رقابت فشرده این رشد باید به دقت پیش بینی شود . نظارت بر رعایت حریم خط انتقال و سرمایه گذاریهای کلان ایجاب می کند که رشد مصرف به دقت پیش بینی شود . از آنجایی که این عوامل هم در توزیع و هم در انتقال تاثیر گذارند ، در اینجا بین آنها تمایز قائل نمی شویم و به طور کلی صحبت می کنیم .
با
انتقال و توزیع برق
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران با اشاره به افزایش درجه حرارت هوا در اوایل هفته آینده از مردم خواست که در ساعات ۱۱ تا ۱۵ و ۱۹ تا ۲۳ برق کمتری مصرف کرده و با جلوگیری از ایجاد بار اضافی در شبکه، موجب خاموشی نشوند.

سید محمد هاشمی گفت: بر اساس گزارش سازمان هواشناسی کشور مبنی بر افزایش دما در روزهای آینده، ۱۰۰ اکیپ عملیاتی مناط. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران با اشاره به افزایش درجه حرارت هوا در اوایل هفته آینده از مردم خواست که در ساعات ۱۱ تا ۱۵ و ۱۹ تا ۲۳ برق کمتری مصرف کرده و با جلوگیری از ایجاد بار اضافی در شبکه، موجب خاموشی نشوند.

سید محمد هاشمی گفت: بر اساس گزارش سازمان هواشناسی کشور مبنی بر افزایش دما در روزهای آینده، ۱۰۰ اکیپ عملیاتی مناط. اختصاصی از هایدی بررسی امکان کاهش تلفات انتقال با نصب ترانسفورماتور جابجا کننده فاز با و پر سرعت .
بررسی امکان کاهش تلفات انتقال با نصب ترانسفورماتور جابجا کننده فاز
بررسی امکان کاهش تلفات انتقال با نصب ترانسفورماتور جابجا کننده فاز  فرمت فایل : word(قابل ویرایش)تعداد صفحات:22 هدف این مقاله نشان دادن توانایی ترانسفورماتور جابجا کننده فاز (phase shifting transformer)pst در کاهش تلفات سیستم قدرت است. در این راستا ابتدا تواناییهای pst با دیگر ادواتی که توانایی کنترل سیلان قدرت را دارند، مقایسه می شود. سپس شبکه برق منطقه ای تهران و خطوط رابط آن با نواحی مجاور به عنوان شبکه نمونه مطالعه می شود و محل نصب مناسب pst در جهت کاهش تلفات این شبکه مشخص می گردد. شبیه سازیها نشان می دهد که pst نه فقط تلفات برق منطقه ای تهران را کم می کند بلکه توانایی کاهش تلفات کل شبکه سراسری را نیز دارد.
کلمات کلیدی:
ترانسفورماتور جابجا کننده فاز، pst ، کاهش تلفات ، facts

1- مقدمه
هدف بهره برداران از سیستم قدرت این است که در ح دائم توان درخواستی مصرف کننده را تحت ولتاژ ثابت و معین تأمین نمایند. از دیدگاه مسائل کنترلی، بر روی مصرف کننده نمی توان محدودیتهای زیادی اعمال نمود. در نتیجهع کنترل اصلی در شبکه برق روی تولید و انتقال است. طراحان در طراحیهای اولیه مربوط به سیستم تولید و انتقال، قابلیت تولید و انتقال درخواستی را مدنظر قرار می دهند. ولی با گذشت زمان تغییراتی از قبیل رشد مصرف، اتصال شبکه ها به یکدیگر و تأسیس نیروگاهها و خطوط انتقال جدید این توازن را برهم زده و محدودیتهایی را در بهره برداری از شبکه قدرت به وجود می آورد.
در شبکه های غربالی اتصال شبکه ها در کنار مزایای زیادی که دارد، دارای مشکلات عدیده ای نیز هست. از جمله این مشکلات عبور توان در مسیرهای ناخواسته در سیستم انتقال است. این مسئله می تواند موجب افزایش بار غیرمجاز و عدم بهره برداری بهینه از سیستم قدرت شود. لذا بایستی بطریقی توان عبوری از یک مسیر را کنترل نمود.
در نواحی با خطوط طولانی، مسئله فوق مشکل ساز نیست، بلکه مشکل عمده مسئله حد پایداری گذرا و افت ولتاژ غیرمجاز است. به این معنی که برای حفظ پایداری شبکه و تثبیت سطح ولتاژ مجاز، توان عبوری در سیستم انتقال باید محدود شود. درنتیجه این مشکل باعث می گردد که ظرفیت با ذیری (load ability) خطوط، همراه با افزایش طول خطوط، شدیداً کاهش یابد.
جهت رفع نواقص فوق الذکر و افزایش بهره وری از سیستم های انتقال قدرت، راه حلهای موجود عبارتند از:
- اعمال تغییرات توپولوژیک مانند احداث خطوط جدید، تغییر قطر و تعداد هادیها در فاز و یا نصب خازن سری
با
بررسی امکان کاهش تلفات انتقال با نصب ترانسفورماتور جابجا کننده فاز
اختصاصی از رزفایل مقاله منابع و سرانه مصرف ماهی در ایران با و پر سرعت .
مقاله منابع و سرانه مصرف ماهی در ایران
مقاله منابع و سرانه مصرف ماهی در ایران مقاله منابع و سرانه مصرف ماهی در ایران 5 ص با فرمت word 
با
مقاله منابع و سرانه مصرف ماهی در ایران
یک کارشناس حوزه آب گفت: با قطعیت می توان اعلام کرد میزان ھدررفت از شبکه انتقال آب در کشور و به ویژه شھر تھران قابل توجه بوده و در بھترین شرایط از ۳۰ درصد بیشتر است. یک کارشناس حوزه آب گفت: با قطعیت می توان اعلام کرد میزان ھدررفت از شبکه انتقال آب در کشور و به ویژه شھر تھران قابل توجه بوده و در بھترین شرایط از ۳۰ درصد بیشتر است.