مقاله شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف

به نقل از خبرگزاریها در مورد مقاله شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف : مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ماهنشان گفت: شبکه توزیع و خط انتقال ۳۶روستای شهرستان ماهنشان به وسعت۴۰کیلومتر فرسوده بوده و نیاز به اصلاح و بازسازی دارد. پروژه توسعه لایه انتقال شبکه ملی انتقال اطلاعات (تلاش ۳) با هدف افزایش ظرفیت شبکه انتقال اطلاعات کشور، به بهره برداری رسید. رییس روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز از مردم خواست به منظور پایداری شبکه برق در مصرف این نعمت الهی صرفه جویی نمایند. اختصاصی از اینو دیدی مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع با و پر سرعت .
مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع
مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع این محصول در قالب ورد و قابل ویرایش در 100 صفحه می باشد.مقدمهمصرف کنندگان نهایی انرژی الکتریکی همواره خواستار دریافت مداوم برق با کیفیت مناسب هستند . بنابراین در بهره برداری از شبکه های توزیع در اصل اساسی ذیل مطرح می گردد :تداوم ارائه سرویس[1] به مصرف کنندگانحفظ کیفیت مناسب سرویس[2]تداوم ارائه سرویس به مصرف کنندگان : فعالیت اصلی مراکز حوادث شرکتهای توزیع در تداوم توزیع الکتریکی به شبکه فشار ضعیف می باشد . ارائه سرویس به مصرف کنندگان  برق به دلایل مختلف  ممکن است با اختلال مواجه گردد. غیر از مواردی مانند اعمال خاموشیهای ناشی  از کمبود انرژی برق ، اغلب موارد مربوط به شبکه توزیع است . مهمترین عوامل عدم تداوم کار عادی شبکه توزیع عبارتند از :حوادث غیر مترقبه مانند صدمه دیدن کابلها ، ش تگی تیرها ، آسیب دیدگی تجهیزات ناشی از برخورد وسایل نقلیه ، شرایط جوی و....عدم توانایی در تامین بار مصرف کنندگان به دلیل اضافه بار خطوط با ترانسفورماتور ها و ....تعمیر یا سرویس تجهیزات2-1-1- حفظ کیفیت مناسب سرویس :ارائه سرویس مداوم به مصرف کنندگان کافی نمی باشد بلکه کیفیت این سرویس نیز بسیار با اهمیت است . این کیفیت از دو جنبه برای به داری ( شرکت توزیع ) و مصرف کننده حائز اهمیت است :الف – کاهش تلفات شبکه توزیع تا حد ممکن ( از دید بهره بردار )ب- تامین ولتاژ مناسب در پستهای 4/0 کیلو ولت ( از دید مصرف کننده )هدف اساسی دیسپاچینگ توزیع ، تداوم سرویس و ارتقای کیفیت سرویس می باشد . با توجه به مطالب فوق سعی شده است روشهای فعلی مراکز حوادث به منظور دستی به هدف مذکور مورد بررسی قرار گیرند و در عین حال نقش سیستم دیسپاچینگ توزیع برای کمک به تعیین تداوم و کیفیت سرویس تبیین گردد . برای روشن شدن مطلب توضیح مختصری درباره طراحی و بهره برداری از شبکه توزیع ایران ضروری می باشد . 
با
مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع
نمره نهایی درس کاربرد کامپییوتر در شبکه های توزیع و انتقال به شرح ذیل می باشد. این نمرات صرفا جهت اطلاع رسانی است و نمره اعلام شده توسط آموزش ملاک و نهایی است.نمرات با ارفاق بسیار زیاد اعلام شده به هیچ اعتراضی پاسخ داده نمی شود. به ادامه مطلب مراجعه شود اختصاصی از یاری فایل مقاله سیستمهای الکترونیکی با و پر سرعت .
مقاله سیستمهای الکترونیکی
مقاله سیستمهای الکترونیکی لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)
تعداد صفحات 46هر سیستم انرژی الکتریکی از سه قسمت تشکیل شده است که عبارتند از : 1 ـ مرکز تولید نیرو یا نیروگاه 2 ـ خطوط انتقال 3ـ شبکه های توزیع نیروگاه ها به دلایل ایمنی ،اقتصادی و منابع انرژی در مسافت دور از مصرف کننده قرار دارند و بنا به دلایل تلفات خط و افت ولتاژ ،انرژی را ما با سطح ولتاژ بالا انتقال می دهیم. و مزایای آن سطح مقطع هادی کاهش پیدا می کند در نتیجه وزن سیم مصرفی نیز کاهش پیدا می کند. افزایش بیش از حد ولتاژ نیز معایبی را در بر دارد که عبارتند از: 1ـ افزایش قیمت ترانسها در ابتدا و انتهای خط 2ـ افزایش بین هادی های خطوط انتقال و در نتیجه بزرگتر شدن دکلها 3 ـ افزایش تعداد مقره های دکلها جهت عایق سازی 4 ـ افزایش قیمت تجهیزات ولتاژ سطح انتقال 400و230 کیلوولت و ولتاژ سطح فوق توزیع 132 و 63 کیلو ولت و ولتاژ سطح توزیع 20 کیلو ولت و 400 ولت می باشد. ولتاژ تحویلی به مصرف کننده های مختلف متناسب با قدرت مورد نیاز آن می باشد که در مصارف کم حداکثر تا 3 کیلووات با 220 ولت تکفاز و در مصارف تا 50 کیلو ولت آمپر با 380 ولت سه فاز و در مصارف تا 3 مگا وات برق 20 کیلو ولت سه فاز و در بیشتر از 3 مگا وات با 63 و 132 کیلوولت استفاده می شود. شبکه برق : هر گاه به کمک سیم کشی چندین مصرف کننده از جریان برق استفاده کنند این سیم کشی را شبکه گویندکه در طراحی شبکه توزیع انرژی باید نکاتی را در نظر گرفت که عبارتند از : 1ـ تلفات توان الکتریکی کمتر باشد . 2ـ اطمینان خوبی به نظر حفاظتی داشته باشد. 3 ـ عیب ی شبکه سریع باشد. 4 ـ طرح تا حد امکان ساده باشد . 5ـ ضریب بهره شبکه بالا باشد. انواع شبکه ها: شبکه های باز(شعاعی) ـ شبکه های بسته ( از دو سو تغذیه یا حلقوی) ـ شبکه های ستارهای ـ شبکه غربالی یا تور عنکبوتی 1 ـ شبکه های باز (شعاعی):در این نوع شبکه تغذیه الکتریکی از یک نکته انجام می گیرد و از یک سو تغذیه می شود.و از تابلو اصلی توسط انشعابهایی انرژی به مصرف کننده یا تابلوهای ترسیم کوچکتر حمل می شود و این انشعابها شعاعی شکل است. معایب شبکه های باز: قابلیت اطمینان در ح کار کمتر می باشدـ تلفات توان در مقایسه با سایر شبکه ها بیشتر است ـ به منظور محدود تلفات توان باید سطح مقطع کابل بزرگتر انتخاب گردد. مزایا: به لحاظ سادگی ساختار قابل درک است ـ کلیه نواقص آن را به طور سریع وی توان یافت و رفع کرد. ـ توان یا قدرت اتصال کوتاه به علت اینکه از ی و تغذیه می شود کم می باشد. در جاهایی که قطع برق اتفاقی مجار نمی باشد جهت بالا بردن ضریب اطمینان شبکه از شبکه های بسته استفاده می شود شبکه های بسته از دو نوع پست مختلف تغذیه می شوند.در شبکه های حلقوی نقطه ابتدا و انتهای خط از یک منبع انرژی تغذیه می گردد. انواع خطوط انتقال : خطوط هوایی ـ خطوط زمینی مزایای شبکه های هوایی : شبکه هوایی ارزانتر از سیستم زمینی است ـ با افزایش ولتاژ قیمت سیستم زمینی نسبت به هوایی افزایش می یابد. ـ خطوط هوایی از نظر تعمیرات اسانتر است و عیب ی آن به راحتی انجام می پذیرد ـ امکان انشعاب گیری در هر نقطه بدون ایجاد اغت امکان پذیر است.
با
مقاله سیستمهای الکترونیکی
اختصاصی از فایل هلپ شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف با و پر سرعت .
شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف
شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف فرمت فایل:wordتعدادصفحات:68 صفحه شبکه قدرت از تولید تا مصرف  یک شبکه قدرت از نقطه تولید تا مصرف،شامل اجزاء و مراتبی است که ژنراتور را بعنوان مولد و ترانسهاو خطوط انتقال را بعنوان  مبدل و واسطه در بر می گیرد . محدودیت تولید : ژنراتورها معمولاً” جریانهای بزرگ را تولید میکنند اما به لحاظ ولتاژ محدودیت دارند،زیرا عایق بندی شینه ها حجم و وزن زیادی ایجاد می کند و به همین لحاظ ژنراتورها در نورم های ولتاژی 6،11،21 و حداکثر 33 کیلو ولت ساخته می شوند . انتقال قدرت : بر ع تولید که به لحاظ ولتاژ محدودیت دارد، در انتقال قدرت،مشکل جریان مطرح است زیرا هر چه جریان بیشتر شود،مقطع سیمها بیشتر و در نتیجه ساختمان دکل ها بزرگتر و تلفات انتقال نیز فزونی می گیرد . به همین لحاظ سعی می شود که پس از تولید جریان،با استفاده از ترانسفورماتورهای افزاینده،سطح ولتاژ افزایش و میزان جریان کاهش داده شود . ضمنا” عمل انتقال سه فاز،توسط  سه سیم صورت می گیرد ( به سیم چهارم نیازی نیست ) و برای تشخیص اتصال  کوتاههای احتمالی فاز به زمین،از شبکه زمین و نوترالی که در پست مبدا ایجاد می کنند،سود می جویند  .   توزیع و مصرف قدرت : پس از انتقال قدرت تا های منطقه مصرف،سطح ولتاژ در چند مرحله پایین می آید تا قابل مصرف شود. در ایران درحال حاضر برای انتفال قدرت ازولتاژهای 400 و 230 کیلو ولت (فاز- فاز)  استفاده می شود و در مناطق شهری نیز این ولتاژها  به سطح 63 کیلو ولت ( شبکه فوق توزیع )کاهش پیدا می کند و با تبدیل 63 به 20 کیلو ولت،ولتاژ اولیه برای ترانسفورماتورهای توزیع محلی مهیا می گردد تا با ولتاژ 400 ولت ( فاز- فاز )،برق مورد نیاز مصرف کننده های عادی فراهم آید .
آرایش ترانسفورماتورهای قدرت : ترانسفورماتورهای انتقال،از آرایش ستاره / مثلث برخوردارند . طرف ستاره به ولتاژ بالاتر و طرف مثلث به ولتاژ پایین تر متصل می شود تا در عایق بندی و حجم سیم پیچ ها صرفه جوئی شود . تپ چنجر نیز که بعنوان تنظیم کننده ولتاژ بکار گرفته می شود معمولاً در طرف فشار قوی تعبیه می گردد تا عمل تغییر تپ (tap) را در جریانهای کمتری انجام دهد و جرقه کنتاکتها به حداقل رسد . اجزاء یک پست انتقال یا فوق توزیع : یک پست انتقال یا فوق توزیع، معمولاً شامل خط یا خطوط ورودی،بریکرها، ونر ها، باسبار طرف فشار قوی،ترانس قدرت، ترانس نوتر،ترانس مصرف داخلی،باسبار فشار متوسط،فیدر های وجی،فیدرهای خازن و غیرو می شود و در هر پست پانلهای رله ای و متیرینگ،عمل حفاظت و اندازه گیری را بعهده دارند . باطریخانه و شارژرها نیز وظیفه تولید سیستم d.c.  را که لازمه غالب رله ها می باشد انجام می دهند . ضرورت اتصال به زمین :  تا زمانی که  اتصالی با زمین در شبکه اتفاق نیفتاده باشد،نیازی به برقراری اتصال نوترال با زمین نمی باشد، اما به لحاظ امکان وقوع اتصال کوتاه های با زمین و برقراری سیستم حفاظتی برای تشخیص آنها،ناچار به داشتن سیستم نوترال خواهیم بود،به این ترتیب که سه فاز شبکه را از طریق یک ترانس نوتر (معمولاً داری سیم پیچ زیگزاک ) به یکدیگر متصل و نقطه صفر یا خنثی (نول ) آنرا با زمین مرتبط می کنیم . این ترانس ضمن ایجاد نوترال برای شبکه،بدلیل راکتانسی که دارد ،جریان اتصال کوتاه با زمین را نیز محدود می کند . 
با
شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف
پروژه درمورد شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرفاین فایل با فرمت word و آماده پرینت میباشدفهرست مطالبشبکه قدرت از تولید تا مصرف 1محدودیت تولید 1 انتقال قدرت  1توزیع و مصرف قدرت 1آرایش ترانسفورماتورهای قدرت  2اجزاء یک پست انتقال یا فوق توزیع  2ضرورت اتصال به زمین – ترانس نوتر  2تانک رزیستانس  3ضرورت برقراری حفاظت  3انواع . پست های شبکه های انتقال و فوق توزیع برق گیلان افزایش می یابد. تهران- ایرنا- معاون هماهنگی توزیع شرکت سهامی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) رشد 10 درصدی مصرف برق در هفته گذشته نسبت به پارسال را نگران کننده خواند و گفت: این روزها اوج مصرف به بیش… اختصاصی از فایل هلپ تحقیق در مورد آشنایی با شبکه های توزیع(برق 37 ص. با و پر سرعت .
تحقیق درباه آشنایی با شبکه های توزیع(برق 37 ص.
با فرمت word
قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات : 38
فرمت : docآشنایی با شبکه های توزیع :

صنعت برق یکی از حیاتی ترین صنایع یک کشور به حساب می آید . در این میان ، شبکه های توزیع انرژی الکتریکی ، محل تلاقی مشترکین صنعت برق می باشد و اشکالات سیستم توزیع در این صنعت ، از دید مصرف کنندگان ، مشکل کلیه صنعت برق قلمداد خواهد شد . توسعه روز افزون ، عدم پیش بینی صحیح این روند و عقب ماندگی تکنولوژی ، همواره مشکلاتی را در سیستم توزیع انرژی الکتریکی به همراه داشته است . با توجه به اینکه 35 درصد از سرمایه گذاری های صنعت برق ، به بخش توزیع مربوط است و عدم طراحی صحیح ، هدایت سیستم بدون برنامه ریزی و تعیین اه بدون کنترل پروژه ها ، موجبات اعمال ضرر به سرمایه ملی ، اتلاف انرژی وعدم رضایت و بدبینی مشترکین را به دنبال داشته است ، بنابراین وم آموزش و انتقال دانش ، نوآوری ، رعایت نکات فنی و استانداردها، نظارت ، کنترل و ارزی در سیستم های توزیع شدیداً احساس می شود .
وم توجه و آشنایی با توزیع انرژی الکتریکی :

با هر قدمی که در زندگی برداشته می شود ، وابستگی جوامع بشری به منابع انرژی الکتریکی بیشتر احساس می شود ؛ در این میان ، ارتباط بین منبع تغذیه و مصرف کنندگان ، به نام سیستم توزیع انرژی نقش حیاتی را ایفا می کند . این سیستم نه تنها از نظر کمیت توزیع انرژی الکتریکی اهمیت دارد ، بلکه از نظر ارائه و استمرار تامین برق نیز با استانداردهای معتبر در کیفیت مطلوب مورد توجه قرار گرفته است .
انرژی الکتریکی ، در نیروگاهها ی حرارتی توسط سوخت های فسیلی ، یا پس از صرف هزینه های سنگین ، با استفاده از پتانسیل آب سدها در توربین های آبی تولید شده از طریق خطوط انتقال انرژی ، به مراکز مصرف انتقال می یابند . در این مراکز ، ایستگاه های تبدیل ، سطح ولتاژ را کاهش می دهند . این ولتاژ متوسط به وسیله شبکه های توزیع به محل مصرف کننده خواهد رسید . در محل مصرفی نیز، به کمک ایستگاههای ترانسفورماتوری توزیع ، ولتاژ به حد قابل استفاده برای مصارف خانگی ، صنعتی ، تجاری ، عمومی، کشاورزی و ... تبدیل شده و به مصرف می رسد ( شکل 1-1 ). سیستم های قدرت ، وظیفه تامین انرژی الکتریکی رااز مرحله تولید تا مصرف به عهده دارند . این سیستم ها به چهار بخش عمده تولید ، انتقال ، توزیع و سرویس به مشترکین تقسیم می شود . امروزه ، باتوجه به گستردگی فعالیت های چرخه تامین برق در انواع مراحل «تولید ، انتقال ، توزیع برق و خدمات بعداز فروش به مشترکین »، وم توجه بیشتر و اختصاصی تر به هر کدام از این شاخه های صنعت برق را جدی تر کرده است .

ضرورت آموزش و استفاده از تخصص نیروی انسانی در هر یک از این بخش ها ، باعث شد تا براساس نوع فعالیت آن ها ( شکل 1-1 imageلینک آشنایی با شبکه های توزیع(برق 37 ص. پایین
با
تحقیق در مورد آشنایی با شبکه های توزیع(برق 37 ص.
مدیر دفتر مدیریت مصرف توزیع برق شهرستان اصفهان گفت: داد ماه امسال رکورد بیشترین پیک بار مصرف برق در اصفهان با رشد 10 درصدی در مقایسه با سال های گذشته اتفاق افتاد که با روند کنونی خاموشی در شبکه محتمل است. نمره نهایی درس کاربرد کامپییوتر در شبکه های توزیع و انتقال به شرح ذیل می باشد. این نمرات صرفا جهت اطلاع رسانی است و نمره اعلام شده توسط آموزش ملاک و نهایی است.نمرات با ارفاق بسیار زیاد اعلام شده به هیچ اعتراضی پاسخ داده نمی شود. به ادامه مطلب مراجعه شود بخش اول : مفاهیم اولیه
امروزه از رسانه های متفاوتی به عنوان محیط انتقال در شبکه های کامپیوتری استفاده می شود که از آنان با نام ستون فقرات در یک شبکه یاد می شود . کابل های مسی، فیبرنوری و شبکه های بدون کابل نمونه هائی متداول در این زمینه می باشند. نقش توان راکتیو در شبکه های انتقال و فوق توزیع 
عنوان اصلی محصول : نقش توان راکتیو در شبکه های انتقال و فوق توزیع
سلام بر پژوهشگر گرامی ، شما برای فایل نقش توان راکتیو در شبکه های انتقال و فوق توزیع به این صفحه هدایت شده اید.
برای این فایل و مشاهده توضیحات کامل آن روی دکمه زیر کلیک کنید:توضیحات مطلب مشترک عبارت است از: شخص حقیقی یا حقوقی که انشعاب یا انشعابهای مورد تقاضای وی، بر طبق مقررات برقرار شده باشد.
شرکت
شرکت عبارت است از: شرکت یا سازمانی که به موجب مقررات قانونی به کار تولید، انتقال و توزیع نیرو و یا بخشی از این امور اشتغال داشته و برق متقاضی را تأمین می نماید و متقاضی پس از برقراری انشعاب، مشترک آن می گردد. شرکتها. مقاله بررسی و مقایسه روش های احتمالی بر پایه زمان برای محاسبه مقدار ذخیره انرژی لازم برای مصرف کننده منفصل از شبکه تعداد صفحات فایل: 6
چکیدهاستفاده از ذخیره انرژی بهمراه منابع انرژی های تجدید پذیر مانند باد و خورشید برای کاستن اثر متغیر بودن ذاتی این منابع انرژی توجه ویژه ای دارد. در این مقاله یک مصرف کننده جدا از شبکه با منبع انرژی بادی و با ذخیره انرژی مورد مطالعه قرار می گیرد. از دو روش متفاوت برای تخمین ساعاتی که بار نمی تواند تامین گردد استفاده می شود. هر دو روش شامل شبیه سازی های مونت کارلو می باشند که یکی از زنجیره مرتبه اول مارکوف هم استفاده می کند. نتایج نشان خواهد داد که نتایج  حاصل از این دو روش برای تخمین ساعاتی که بار تامین نمی گردد کاملا با هم متفاوت می باشند.....
مقاله مقایسه روش های احتمالی بر پایه زمان برای محاسبه مقدار ذخیره انرژی لازم برای مصرف کننده منفصل از شبکه (شبکه قدرت سراسری) یکی از چند هزار فایل آماده شده سایت دانشگذر می باشد برای مطالعه و دریافت آنی آن به لینک زیر بروید

مقاله مقایسه روش های احتمالی بر پایه زمان برای محاسبه مقدار ذخیره انرژی لازم برای مصرف کننده منفصل از شبکه (شبکه قدرت سراسری)
===================ایمیل های پشتیبانی اختصاصی[email protected]
[email protected]  اختصاصی از ژیکو مقاله بازآرائی بهینه شبکه های توزیع به روش الگوریتم ژنتیک جهت کاهش تلفات با و پر سرعت .
مقاله بازآرائی بهینه شبکه های توزیع به روش الگوریتم ژنتیک جهت کاهش تلفات مقدمهتغییر ساختار در شبکه های توزیع جهت کاهش تلفات در واقع حل یک مساله بهینه سازی می باشد. روش بکارگرفته شده در این مقاله جهت حل این مساله بهینه سازی استفاده از روش الگوریتم ژنتیک می باشد.روش الگوریتم ژنتیک به دلیل اینکه کلیه جوابهای ممکن را تولید و سپس از میان آنها بهترین گزینه را انتخاب می کند. لذا از اطمینان بیشتری برای رسیدن به بهینه مطلق برخوردار می باشد.در یک شبکه توزیع با گستردگی فراوان تنوع بار (اعم از صنعتی، خانگی یا تجاری) و همچنین تغییرات بار بدلیل تنوع فصول، ساعات کار و پیک مصرف و سایر عوامل دیگر و ثایت بودن ساختار شبکه، موجب افزایش تلفات در سیستم می شود. در چنین شرایطی لازم است با اعمال یک آرایش بهینه روی شبکه با باز و بسته کلیدهای موجود به بهینه ساختن تلفات امیدوار بود.به همراه فایل power point وpdf در20اسلاید و 20صفحهو فایل word در10صفحهمخصوص ارائه برای پروژه های درسی
با
مقاله بازآرائی بهینه شبکه های توزیع به روش الگوریتم ژنتیک جهت کاهش تلفات
اختصاصی از ژیکو مقاله دیباچه با و پر سرعت .
مقاله دیباچه
مقاله دیباچه لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)
تعداد صفحات:3جهت انتقال انرژی الکتریکی از نیروگاه ها به مصرف کنندگان یک سیستم قدرت بهم پیوسته ای مورد نیاز می باشد. اجزای اصلی سیستم قدرت شامل مراکز تولید انرژی ، ایستگاه ها و خطوط انتقال می باشد.با توجه به رشد روز افزون مصرف انرژی الکتریکی ، سیستم های قدرت نیز توسعه یافته و به علت ضرورت افزایش قابلیت اطمینان و تأمین شرایط فنی و اقتصادی هر چه مطلوبتر ، سیستم های قدرت بهم اتصال یافته و یک سیستم قدرت بزرگ را تشکیل می دهند.هر چند که انتقال انرژی بوسیله سیستم های dc هزینة اولیة زیادی می طلبند ولی برخی از مشکلات سیستم های ac مانند سنکرونیزم و پایداری را ندارد لذا بجای انتقال های بصورت ehv-ac و uhv-ac استفاده از سیستم های hvdc مطلوبتر است.بهر صورت گسترش روز افزون سیستمهای قدرت و ضرورت اتصال سیستم های مناطق بزرگ و حتی شبکه های کشورهای مجاور به یکدیگر به منظور تشکیل شبکه های بزرگتر از یک طرف و وم انتقال انرژی در قدرت های بسیار زیاد و به مسافت های طولانی و برخی ملاحظات فنی و اقتصادی از طرف دیگر ، توسعه انتقال جریان مستقیم را بیش از پیش مطرح می سازد.به همین علت در این پروژه به بررسی اجمالی سیستم های قدرت hvdc می پردازیم.
با
مقاله دیباچه

مقاله شبکه های توزیع


مقاله شبکه های توزیع
محقق گرامی، شما برای فایل مقاله شبکه های توزیع به این صفحه هدایت شده اید.
برای این فایل و مشاهده توضیحات کامل آن روی دکمه زیر کلیک کنید:

مشاهده توضیحات بیشتر و
شرکت توزیع نیروی برق اهواز در اطلاعیه ای از مشترکان خواست در فصل گرما به منظور پایداری شبکه برق در مصرف این نعمت صرفه جویی کنند. مقدمه : در حال حاضر برای دیدن تصاویر از فاصله های زیاد بیشتر از تجهیزات انتقال تصویر که با خط تلفن کار می کند استفاده می شود. در این روش احتیاج به تجهیزات مخصوص می باشد و عمده مشکل آن سرعت پایین انتقال اطلاعات و در نتیجه کیفیت پایین تصاویر می باشد.اما با پیشرفت دوربین ها و دستگاههای ضبط تصویر امکان انتقال تصویر از بستر شبکه فراهم شده است.در این مقاله سعی شده است بطور مختصر این روشها معرفی شود تا بتوان بعنوان یک راه حل صحیح در بحث طراحی انتقال تصویر استفاده شود و امید است در مقالات آینده هر کدام از این روشها بطور کامل توضیح داده شود. اختصاصی از هایدی مقاله کامل درباره انرژی الکتریکی با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 62 مقدمه:انرژی الکتریکی در مقایسه با سایر انرژی ها از محاسن ویژ ه ای برخوردار است و همین محاسن است که ارزش و اهمیت و کاربرد آنرا فوق العاده روز افزون ساخته است. بعنوان نمونه می توان خصوصیات زیرا را نام برد:هیچگونه محدودیتی از نظر مقدار در انتقال و توزیع این انرژی وجود ندارد.عمل انتقال این انرژی برای فواصل زیاد بسهولت امکان پذیر است.تلفات این انرژی در طول خطوط انتقال و توزیع کم و دارای راندمان نسبتاً بالائی است.کنترل و تبدیل و تغییر این انرژی نسبت به سایر انرژی ها به آسانی انجام پذیر است.بطور کلی هر سیستم انرژی الکتریکی دارای سه قسمت اصلی می باشد:مرکز تولید نیرو (نیروگاه)خطوط انتقال نیروشبکه های توزیع نیروتولید که از دو قسمت تشکیل یافته است:حلقه کنترل قدرت و ، که به صورت توربین می باشد.حلقه کنترل ولتاژ، که مربوط به ژنراتور می باشد.شبکه سراسری انتقال که شامل ترانسهای قدرت با نسبت تبدیل 11.5/230/400kvi,11.5kv و شبکه ی فوق توزیع که شامل ترانسهای 132/63kv می باشد.شبکه پخش انرژی الکتریکی که در انتهایی ترین سیستم قدرت قرار می گیرد.بمنظور تامین انرژی مورد نیاز مصرف کننده ها، شبکه های توزیع (فشار متوسط و ضعیف) در قسمتهای مختلف صنعتی و کشاورزی و مس ی و عمومی (تجاری) دارای شرایط و خصوصیات معینی می باشند.این شرایط که در هر شکبه توزیع می باید مورد توجه قرار گیرد، عبارتند از:شرط اول تامین انرژی مورد نیاز مشترکین (بعنوان مصرف کننده)، این است که شرکت برق موظف است به طور دائم در طول شبانه روز آن مقدار قدرتی را که مشترک درخواست نموده و مورد توافق قرار گرفته در اختیارش قرار دهد. بنابراین در انتخاب میزان قدرت و نوع شبکه و سیم کشی واحدهای عملیات آن بایستی دقت زیادی شود.شرط دوم جهت تامین انرژی مصرف کننده ها این است که وضعیت شبکه ها باید طوری باشد تا در موقع یک قسمت از شبکه، در تغذیه ی مصرف کنندها وقفه ای حاصل نشود.عیب ی سریع ناشی از عایق بندی (ایزولاسیون) شرط سومی می باشد که در توزیع انرژی الکتریکی، باستی مورد نظر باشد. شبکه ها باید طوری باشد که بتوان معایب ناشی از عایق بندی و پارگی خطوط و سایر معایب را فوری و بطور مطمئن پیدا کرده و بسرعت آنها را برطرف نمود.با برقراری شرایط بالا، چهارمین شرط انتخاب شبکه اینست که مناسب ترین و ارزان ترین روش توزیع انرژی را داشته باشد، عدم رعایت موارد فوق باعث می شود که اشکالات زیادی در شبکه های توزیع بوجود می آید. از افت ولتاژهای فوق العاده زیادتر از حدمجاز گرفته تا تلفات زیاد انرژی و از اضافه بار روی ترانسفورماتورها گرفته تا خاموشی های طولانی در سطوح وسیع.انواع شبکه های توزیع انرژی الکتریکی:بخش از سیستم الکتریکی که بین پست های2kv,43kv,20kv و ترانسفورماتورهای فشار متوسط قرار دارد، سیستم اولیه نامیده می شود. این سیستم از مدارهایی تشکیل شده که به آنها فیدرهای اولیه گفته می شود. هر فیدر شامل یک بخش اصلی یا «فیدر اصلی» که معمولاً یک مدل سه سیمه سه فاز است و شاخه ها یا انشعابها که معمولاً از فیدر اصلی منشعب شده اند، می باشند.ممکن است در صورت وم انشعاب های فرعی از انشعاب ها جدا شده باشد. ترانسفورماتورهای توزیع فشار متوسط، سه فاز بوده وتوسط فیوز فشار متوسط (فیوز cutout) در پستهای هوایی محافظت می شوند. برای حفاظت ترانسهای
با
مقاله کامل درباره انرژی الکتریکی
اختصاصی از سورنا فایل مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع با و پر سرعت .
مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع
مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع این محصول در قالب ورد و قابل ویرایش در 110 صفحه می باشد.-1-مقدمهمصرف کنندگان نهایی انرژی الکتریکی همواره خواستار دریافت مداوم برق با کیفیت مناسب هستند . بنابراین در بهره برداری از شبکه های توزیع در اصل اساسی ذیل مطرح می گردد : تداوم ارائه سرویس[1] به مصرف کنندگان حفظ کیفیت مناسب سرویس[2] تداوم ارائه سرویس به مصرف کنندگان :  فعالیت اصلی مراکز حوادث شرکتهای توزیع در تداوم توزیع الکتریکی به شبکه فشار ضعیف می باشد .  ارائه سرویس به مصرف کنندگان  برق به دلایل مختلف  ممکن است با اختلال مواجه گردد. غیر از مواردی مانند اعمال خاموشیهای ناشی  از کمبود انرژی برق ، اغلب موارد مربوط به شبکه توزیع است . مهمترین عوامل عدم تداوم کار عادی شبکه توزیع عبارتند از : حوادث غیر مترقبه مانند صدمه دیدن کابلها ، ش تگی تیرها ، آسیب دیدگی تجهیزات ناشی از برخورد وسایل نقلیه ، شرایط جوی و....عدم توانایی در تامین بار مصرف کنندگان به دلیل اضافه بار خطوط با ترانسفورماتور ها و ....تعمیر یا سرویس تجهیزات 2-1-1- حفظ کیفیت مناسب سرویس : ارائه سرویس مداوم به مصرف کنندگان کافی نمی باشد بلکه کیفیت این سرویس نیز بسیار با اهمیت است . این کیفیت از دو جنبه برای به داری ( شرکت توزیع ) و مصرف کننده حائز اهمیت است : الف – کاهش تلفات شبکه توزیع تا حد ممکن ( از دید بهره بردار )ب- تامین ولتاژ مناسب در پستهای 4/0 کیلو ولت ( از دید مصرف کننده ) هدف اساسی دیسپاچینگ توزیع ، تداوم سرویس و ارتقای کیفیت سرویس می باشد . با توجه به مطالب فوق سعی شده است روشهای فعلی مراکز حوادث به منظور دستی به هدف مذکور مورد بررسی قرار گیرند و در عین حال نقش سیستم دیسپاچینگ توزیع برای کمک به تعیین تداوم و کیفیت سرویس تبیین گردد . برای روشن شدن مطلب توضیح مختصری درباره طراحی و بهره برداری از شبکه توزیع ایران ضروری می باشد . 2-1- شبکه توزیع فشار متوسط در ایران  شبکه فشار متوسط در ایران شامل رده های ولتاژ 33،20،11 کیلو ولت است . طراحی این شبکه  بصورت شعاعی ، حلقوی و یا غربالی است ولی بهره برداری از آن به صورت شعاعی یا حلقوی باز می باشد . پستهای توزیع عموماً به دو صورت زمینی و هوایی نصب شده اند. هر فیدر ورودی و وجی از یک پست زمینی ، با یک ونر به شینه های فشار متوسط پست وصل شده که به صورت دستی قابل قطع و وصل می باشد . در پستهای هوایی ، طبق بررسیهای به عمل آمده فقط ورودی ترانسفورماتور دارای فیوزکات اوت می باشد و معمولاً تجهیزاتی برای قطع و وصل خط هوایی نصب نشده است . نقاطی که در آنها شبکه حلقوی به شبکه شعاعی ( یا حلقوی باز ) تبدیل می شود به نقاط مانور مرسوم می بیاشند که در موقع بروز خطا در یک فیدر ، می توان با استفاده از ونرهای نصب شده در پستهای زمینی و نقاط مانور قسمتهای سالم فیدر را برقرار کرده و به این ترتیب بخشی از خاموشیهای ایجاد شده را برطرف نمود ، ولی در صورتی که در روی فیدر هوایی اشکال ایجاد شود ، معمولاً آن فیدر تا برطرف شدن عیب بی برق می ماند .
 
با
مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع
دانشمندان در تحقیقاتی به شبکه مخفی در مغز رسیده اند که این بخش پنهان مسئولیت انتقال درد به سراسر بدن را برعهده دارد و دسترسی به این ناحیه می تواند انقلاب بزرگی در زمینه پزشکی باشد. به گزارش کلیک، بدون شک همه ما منبع های ایجاد درد در بدن را سیستم های عصبی می دانیم […] نوشته کشف شبکه مخفی در مغز که مسئولیت انتقال دردها را بر عهده دار. عنوان فارسی مقاله: تنظیم اندازه های خوشه و طیف های انتقال برای شبکه های حسگر بی سیم عنوان انگلیسی مقاله: arranging cluster sizes and transmission ranges for wireless sensor networks
برای رایگان مقاله انگلیسی تنظیم اندازه های خوشه و طیف های انتقال برای شبکه های حسگر بی سیم با فرمت پی دی اف و ید ترجمه فارسی آن با فرمت ورد اینجا کلیک نمایید 

[ادامه مطلب را در . اختصاصی از هایدی مقاله ی قدرت با و پر سرعت .
مقاله ی قدرت
مقاله ی قدرت لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 33  ی قدرت یکی از زیرشاخه های ی برق است. ی قدرت را می توان تولید نیروی الکتریکی به روشهای گوناگون و انتقال و توزیع این نیروها با بازده و قابلیت اطمینان بالا، تعریف کرد. پس هدف از ی قدرت، پرورش افرادی کارا در بخش های تولید، انتقال و توزیع است که گستره این بخش عبارت است از:تولید: طراحی نیروگاه با کمترین هزینه و بیشترین بازده.انتقال: طراحی شبکه های انتقال، خطوط انتقال، پخش بار بر روی شبکه، قابلیت اطمینان و پایداری شبکه قدرت، طراحی رله ها و حفاظت شبکه، پخش بار اقتصادی (economical dispatching).توزیع: طراحی شبکه های توزیع حفاظت و دیسپاچینگ آن. جبه دار در معرفی این گرایش می گوید:“هدف عمده ین این گرایش، تولید برق در نیروگاهها، انتقال برق از طریق خطوط انتقال و توزیع آن در شبکه های شهری و در نهایت توزیع آن برای مصارف خانگی و کارخانجات است. بنابراین یک قدرت باید به روشهای مختلف تولید برق، خطوط انتقال نیرو و سیستم های توزیع آشنا باشد.” کمره ای نیز در معرفی این گرایش می گوید:“گرایش قدرت به آموزش و پژوهش در زمینه طراحی و ساخت سیستم های مورد استفاده در تولید، توزیع، مصرف و حفاظت از برق می پردازد.به عبارت دیگر دانشجویان این رشته در شاخه تولید با انواع نیروگاههای آبی، گازی، سیکل ترکیبی و … آشنا می شوند. و در بخش انتقال و توزیع، روشهای مختلف انتقال برق اعم از کابلهای هوایی و زیرزمینی را مطالعه می کنند و در شاخه حفاظت نیز انواع وسایل و تجهیزات حفاظتی که در مراحل مختلف تولید، توزیع، انتقال و مصرف انرژی، انسانها و تاسیسات را در برابر حوادث مختلف محافظت می کنند، مورد بررسی قرار می دهند که از آن میان می توان به انواع رله ها، فیوزها، کلیدها و در نهایت سیستم های کنترل اشاره کرد.یکی دیگر از شاخه های قدرت نیز ماشین های الکتریکی است که شامل ژنراتورها، ترانسفورماتورها و موتورهای الکتریکی می شود که این شاخه از زمینه های مهم صنعتی و پژوهشی گرایش قدرت است.”آینده شغلی، بازار کار، درآمد:“امروزه با توسعه صنایع کوچک و بزرگ در کشور، فرصت های شغلی زیادی برای ین برق فراهم شده است و اگر می بینیم که با این وجود بعضی از فارغ حصیلان این رشته بیکار هستند، به دلیل این است که این افراد یا فقط در تهران دنبال کار می گردند و یا در دوران تحصیل به جای یادگیری عمیق دروس و در نتیجه ب توانایی های لازم، تنها واحدهای درسی خود را گذرانده اند.همچنین یک خوب باید، کارآفرین باشد یعنی به دنبال استخدام در موسسه یا وزارتخانه ای نباشد بلکه به یاری آگاهی های خود، نیازهای فنی و صنعتی کشور را یافته و با طراحی سیستم ها و مدارهای خاصی این نیازها را برطرف سازد. کاری که بعضی از فارغ حصیلان ما انجام داده و خوشبختانه موفق نیز بوده اند.” کمره ای نیز در این زمینه می گوید:“اگر یک فارغ حصیل برق دارای توانایی های لازم باشد، با مشکل بیکاری روبرو نخواهد شد. در حقیقت امروزه مشکل اصلی این است که بیشتر فارغ حصیلان توانمند و با استعداد این رشته به خارج از کشور مهاجرت می کنند و ما اکنون با کمبود نیروهای کارآمد در این رشته روبرو هستیم.”یکی از اساتید ی برق علم و صنعت ایران نیز در مورد فرصت های شغلی فارغ حصیلان این رشته می گوید:“طبق نظر کارشناسان و متخصصان انرژی در کشور، با توجه به نیاز فزاینده به انرژی در جهان کنونی و همچنین نرخ رشد انرژی الکتریکی در کشور، سالانه باید حدود 1500 م ات به ظرفیت تولید کشور افزوده
با
مقاله ی قدرت
مصرف مشترکین از طریق« وای فای اول» دقیقاً مشابه مصرف آنها از شبکه دیتای تلفن همراه است؛ به این معنا که مصرف مشترکی که دارای بسته نوترینو باشد، در قالب همان بسته انجام شده و در غیر این صورت مصرف به مانند مصرف عادی اینترنت محاسبه می شود.
مقاله تفاوت شبکه های حسگر بیسیم و موردیتفاوت-شبکه-های-حسگر-بیسیم-و-موردیدر این پروژه در مورد شبکه های موردی سیارو شبکه های حسگر بیسیم تحقیق به عمل رسیده است. هم چنین مزایا ، معایب ، خصوصیات ، کاربردها و عملکردهای شبکه های موردیسیارو شبکه های حسگر بیسیم مورد بررسی و ارزی قرار گرفته است. شبکه های موردی سیارجزء همان شبکه های محلی کامپیوتر است اما با این تفاوت که سیستم فایل  

پایان نامه برق قدرت

ی برق قدرت یکی از مهمترین شاخه های دپارتمان برق است . در پایان نامه برق قدرت می شود به موارد دیگری مثل :تولید توزیع توان تبدیل انرژی الکتریکی وحرارتی و ... اشاره کرد
 

این رشته موارد دیگری را نیز شامل می شود مانند: نگهداری تعمیر و راه اندازی سیستمها برودتی و حرارتی و دیگر تجهیزات الکتریکی که در صنعت استفاده می شود یکی از عمده ترین مباحث پایان نامه برق قدرت تولید،توضیع و انتقال انرژی الکتریکی است که شامل ژنراتور ها  و موتور های الکتریکی می شود
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      
 

در بیشتر کشورهای دنیا به منظور سهولت مصرف کننده ها و متحمل نشدن هزینه بالا ت شبکه های الکتریکی راه اندازی می کندکه یکی دیگر از وضایف ین برق قدرت تولید و طراحی این نوع شبکه ها است در بخش سیستم انتقال ترانسفورماتور نقش به سزایی دارد به این دلیل که وظیفه تغییر دامنه ولتاژ که جز مهمترین وظایف در انتقال هست را به عهده دارد در تولید انرژی الکتریکی شکل های انرژی تغییر می کنند و به این فرایند جابه جایی( توان الکتریکی ) می گویند انرژی الکتریکی عموما در فاصله زیاد به وسیله خطوط هوایی انتقال می یابد و از خطوط زیر زمین برای مناطق پر جمعیت استفاده می شود برای انتقال هوایی از دکل های و کابل هایی در سطح بالای زمین استفاده می شود در این روش از انتقال از هوا به عنوان عایق استفاده می شود و به همین منظور جز رایج ترین روش های انتقال است

انجام پایان نامه برق قدرت
سفارش پایان نامه برق قدرت
 پایان نامه برق قدرت 
مقاله isi
فلسفه وجودی پست های گازی:
ضرورت کاربرد پست های با عایق گازی در شبکه های برق
تغییراتی که در زمینه ساختمان پست های فشار قوی و بزرگ شدن قدرت آنها در سالهای اخیر ایجاد شده است ،در اثر دو عامل می باشد که تقریباً به موازات هم بروز می نماینداین عوامل که سبب توسعه بیش از حد شبکه های فشار قوی در داخل ا ،یا حداقل به فواصل خیلی نزدیک به م. مدیرکل امور اقتصادی و سیاست های تجاری وزارت صنعت درباره ابلاغیه شیوه اطلاع رسانی قیمت به مصرف کنندگان گفت: در این روش قیمت در آ ین حلقه شبکه توزیع نصب می شود. پرورش گفت: تکمیل خط انتقال آب قصر شیرین به س ل ذهاب و ترمیم شبکه آب این شهر انجام شده است. ایسنا نوشت: س رست سازمان اورژانس کشور و س رست تیم اعزامی تخصصی انتقال قربانی به تهران، گفت: با دستور بهداشت برای انتقال " قربانی"، پزشک سانحه دیده شاغل در شبکه بهداشت و درمان نیک شهر روز گذشته به همراه جمعی از مجرب ترین متخصصان کشور به استان سیستان و بلوچستان سفر کردیم. مقایسه شبکه های هوایی و زمینیخطوط انتقال و توزیع را ممکن است به صورت شبکه های هوایی یا زمینی کشید.موارد مقایسه خطوط: 1- احداث شبکه های هوایی آسان تر است در صورتیکه برای احداث شبکه های زمینی اولا باید مسیر مناسب باشد و ثانیا احتیاج به ایجاد کانال میباشد.2- احداث شبکه های هوایی ارزانتر از شبکه های زمینی میباشد.3- عیب ی و رفع عیب شبکه های هوایی... مقاله امکان کاهش تلفات انتقال با نصب ترانسفورماتور جابجا کننده فاز مقاله امکان کاهش تلفات انتقال با نصب ترانسفورماتور جابجا کننده فاز  مقاله امکان کاهش تلفات انتقال با نصب ترانسفورماتور جابجا کننده فاز مقاله امکان کاهش تلفات انتقال با نصب ترانسفورماتور جابجا کننده فاز دسته بندی برق ،الکترونیک و مخابرات فرمت فایل doc حجم فایل 26 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 26 بررسی امکان کاهش تلفات انتقال با نصب ترانسفورماتور جابجا کننده فاز چکیده هدف این مقاله نشان دادن توانایی ترانسفورماتور جابجا کننده فاز (phase shifting transformer)pst در کاهش تلفات سیستم قدرت است. در این راستا ابتدا تواناییهای pst با دیگر ادواتی که توانایی کنترل سیلان قدرت را دارند، مقایسه می شود. سپس شبکه برق منطقه ای تهران و خطوط رابط آن با نواحی مجاور به عنوان شبکه نمونه مطالعه می شود و محل نصب مناسب pst در جهت کاهش تلفات این شبکه مشخص می گردد. شبیه سازیها نشان می دهد که pst نه فقط تلفات برق منطقه ای تهران را کم می کند بلکه توانایی کاهش تلفات کل شبکه سراسری را نیز دارد. کلمات کلیدی: ترانسفورماتور جابجا کننده فاز، pst ، کاهش تلفات ، facts 1- مقدمه هدف بهره برداران از سیستم قدرت این است که در ح دائم توان درخواستی مصرف کننده را تحت ولتاژ  ثابت و معین تأمین نمایند. از دیدگاه مسائل کنترلی، بر روی مصرف کننده نمی توان محدودیتهای زیادی اعمال نمود. در نتیجهع کنترل اصلی در شبکه برق روی تولید و انتقال است. طراحان در طراحیهای اولیه مربوط به سیستم تولید و انتقال، قابلیت تولید و انتقال درخواستی را مدنظر قرار می دهند. ولی با گذشت زمان تغییراتی از قبیل رشد مصرف، اتصال شبکه ها به یکدیگر و تأسیس نیروگاهها و خطوط انتقال جدید این توازن را برهم زده و محدودیتهایی را در بهره برداری از شبکه قدرت به وجود می آورد. ... ...   1-3- کنترل سیلان قدرت در یک خط انتقال در شبکه های همجوار مواردی پیش می آید که کنترل توان اکتیو عبوری از خط رابط دو سیستم قدرت همسایه موردنظر است. شبکه های همجوار می توانند دو کشور همسایه، مثل شبکه های ایران و ترکیه، و یا دو ناحیه در یک کشور، مثل شبکه های سراسری و اسان، باشند. به علت محدودیتهایی و یا براساس قراردادهای تبادل انرژی م ن این کشورها، بهره برداران سیستم مایل هستند عبور توان مشخصی را از این خطوط داشته باشند. از اوائل دهه 30 میلادی [8] مشخص بوده است که در این موارد کاربرد pst می تواند میزان توان حقیقی عبوری را در حد موردنظر برقرار سازد. 2-3- جلوگیری از چرخش قدرت در شبکه های به هم پیوسته در مواردی، چرخش توان حقیقی درداخل حلقه هایی به صورت ناخواسته پیش می آید که با استفاده از ترانسفورماتور جابجا کننده فاز می توان این توان گردشی را به حداقل رساند. به عبارت دیگر توسط pst توزیع سیلان قدرت به وجود آمده تغییر داده می شود و از چرخش بیهوده توان جلوگیری به عمل می آید. ... ...  مقاله امکان کاهش تلفات انتقال با نصب ترانسفورماتور جابجا کننده فاز معاون نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به رکورد مصرف 55 هزار و 400 م اتی هفته گذشته، گفت: این حجم از تولید، انتقال و توزیع برق، حداکثر توان صنعت برق برای تامین برق کشور است و اگر مردم 5 تا 10 درصد صرفه جویی را در برنامه خود نداشته باشند، شبکه های برق در شرایط ریسک کامل قرار گرفته و ممکن است دچار آسیب شود. دو شرکت دانش بنیان ایرانی در پروژه توانا یا ایجاد اولین شبکه انتقال اطلاعات کاملا بومی همکاری می کنند.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] رایگان مقاله انگلیسی الگوریتم مسیر ی شبکه های موردی(manet) و شبکه های مِش جهت ترجمه این مقاله اینجا کلیک نمایید. مقاله: a survey on routing algorithms for wireless ad-hoc and mesh networks جهت رایگان نسخه انگلیسی این مقاله اینجا کلیک نمایید -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- توجه : متن قسمت پایین به صورت کامپیوتری ترجمه شده جهت . اختصاصی از یارا فایل مقاله آشنایی با سوئیچ شبکه با و پر سرعت .
مقاله آشنایی با سوئیچ شبکه
مقاله آشنایی با سوئیچ شبکه مقاله کامل بعد از پرداخت وجهلینک پرداخت و در "پایین مطلب"فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)تعداد صفحات:21آشنایی با سوئیچ شبکهسوئیچ شبکه از مجموعه ای کامپیوتر ( گره ) که توسط یک محیط انتقال ( کابلی بدون کابل ) بیکدیگر متصل می گردند ، تشکیل شده است. در شبکه از تجهیزات خاصی نظیر هاب و روتر نیز استفاده می گردد. سوئیچ یکی از عناصر اصلی و مهم در شبکه های کامپیوتری است . با استفاده از سوئیچ ، چندین کاربرقادربه ارسال اطلاعات از طریق شبکه در یک لحظه خواهند بود. سرعت ارسال اطلاعات هر یک از کاربران بر سرعت دستی سایر کاربران شبکه تاثیر نخواهد گذاشت .
با
مقاله آشنایی با سوئیچ شبکه
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران با اشاره به افزایش درجه حرارت هوا در اوایل هفته آینده از مردم خواست که در ساعات ۱۱ تا ۱۵ و ۱۹ تا ۲۳ برق کمتری مصرف کرده و با جلوگیری از ایجاد بار اضافی در شبکه، موجب خاموشی نشوند.

سید محمد هاشمی گفت: بر اساس گزارش سازمان هواشناسی کشور مبنی بر افزایش دما در روزهای آینده، ۱۰۰ اکیپ عملیاتی مناط. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران با اشاره به افزایش درجه حرارت هوا در اوایل هفته آینده از مردم خواست که در ساعات ۱۱ تا ۱۵ و ۱۹ تا ۲۳ برق کمتری مصرف کرده و با جلوگیری از ایجاد بار اضافی در شبکه، موجب خاموشی نشوند.

سید محمد هاشمی گفت: بر اساس گزارش سازمان هواشناسی کشور مبنی بر افزایش دما در روزهای آینده، ۱۰۰ اکیپ عملیاتی مناط. اختصاصی از هایدی بررسی امکان کاهش تلفات انتقال با نصب ترانسفورماتور جابجا کننده فاز با و پر سرعت .
بررسی امکان کاهش تلفات انتقال با نصب ترانسفورماتور جابجا کننده فاز
بررسی امکان کاهش تلفات انتقال با نصب ترانسفورماتور جابجا کننده فاز  فرمت فایل : word(قابل ویرایش)تعداد صفحات:22 هدف این مقاله نشان دادن توانایی ترانسفورماتور جابجا کننده فاز (phase shifting transformer)pst در کاهش تلفات سیستم قدرت است. در این راستا ابتدا تواناییهای pst با دیگر ادواتی که توانایی کنترل سیلان قدرت را دارند، مقایسه می شود. سپس شبکه برق منطقه ای تهران و خطوط رابط آن با نواحی مجاور به عنوان شبکه نمونه مطالعه می شود و محل نصب مناسب pst در جهت کاهش تلفات این شبکه مشخص می گردد. شبیه سازیها نشان می دهد که pst نه فقط تلفات برق منطقه ای تهران را کم می کند بلکه توانایی کاهش تلفات کل شبکه سراسری را نیز دارد.
کلمات کلیدی:
ترانسفورماتور جابجا کننده فاز، pst ، کاهش تلفات ، facts

1- مقدمه
هدف بهره برداران از سیستم قدرت این است که در ح دائم توان درخواستی مصرف کننده را تحت ولتاژ ثابت و معین تأمین نمایند. از دیدگاه مسائل کنترلی، بر روی مصرف کننده نمی توان محدودیتهای زیادی اعمال نمود. در نتیجهع کنترل اصلی در شبکه برق روی تولید و انتقال است. طراحان در طراحیهای اولیه مربوط به سیستم تولید و انتقال، قابلیت تولید و انتقال درخواستی را مدنظر قرار می دهند. ولی با گذشت زمان تغییراتی از قبیل رشد مصرف، اتصال شبکه ها به یکدیگر و تأسیس نیروگاهها و خطوط انتقال جدید این توازن را برهم زده و محدودیتهایی را در بهره برداری از شبکه قدرت به وجود می آورد.
در شبکه های غربالی اتصال شبکه ها در کنار مزایای زیادی که دارد، دارای مشکلات عدیده ای نیز هست. از جمله این مشکلات عبور توان در مسیرهای ناخواسته در سیستم انتقال است. این مسئله می تواند موجب افزایش بار غیرمجاز و عدم بهره برداری بهینه از سیستم قدرت شود. لذا بایستی بطریقی توان عبوری از یک مسیر را کنترل نمود.
در نواحی با خطوط طولانی، مسئله فوق مشکل ساز نیست، بلکه مشکل عمده مسئله حد پایداری گذرا و افت ولتاژ غیرمجاز است. به این معنی که برای حفظ پایداری شبکه و تثبیت سطح ولتاژ مجاز، توان عبوری در سیستم انتقال باید محدود شود. درنتیجه این مشکل باعث می گردد که ظرفیت با ذیری (load ability) خطوط، همراه با افزایش طول خطوط، شدیداً کاهش یابد.
جهت رفع نواقص فوق الذکر و افزایش بهره وری از سیستم های انتقال قدرت، راه حلهای موجود عبارتند از:
- اعمال تغییرات توپولوژیک مانند احداث خطوط جدید، تغییر قطر و تعداد هادیها در فاز و یا نصب خازن سری
با
بررسی امکان کاهش تلفات انتقال با نصب ترانسفورماتور جابجا کننده فاز
یک کارشناس حوزه آب گفت: با قطعیت می توان اعلام کرد میزان ھدررفت از شبکه انتقال آب در کشور و به ویژه شھر تھران قابل توجه بوده و در بھترین شرایط از ۳۰ درصد بیشتر است. اختصاصی از رزفایل مقاله منابع و سرانه مصرف ماهی در ایران با و پر سرعت .
مقاله منابع و سرانه مصرف ماهی در ایران
مقاله منابع و سرانه مصرف ماهی در ایران مقاله منابع و سرانه مصرف ماهی در ایران 5 ص با فرمت word 
با
مقاله منابع و سرانه مصرف ماهی در ایران
یک کارشناس حوزه آب گفت: با قطعیت می توان اعلام کرد میزان ھدررفت از شبکه انتقال آب در کشور و به ویژه شھر تھران قابل توجه بوده و در بھترین شرایط از ۳۰ درصد بیشتر است. اختصاصی از فایل هلپ تحقیق درمورد شبکه توزیع برق با و پر سرعت .
تحقیق درمورد شبکه توزیع برق
تحقیق درمورد شبکه توزیع برق فرمت فایل:  ورد ( قابلیت ویرایش ) قسمتی از محتوی متن ... تعداد صفحات : 75 صفحهشبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف فهرست مطالب شبکه قدرت از تولید تا مصرف 1 محدودیت تولید 1 انتقال قدرت 1 توزیع و مصرف قدرت 1 آرایش ترانسفورماتورهای قدرت 2 اجزاء یک پست انتقال یا فوق توزیع 2 ضرورت اتصال به زمین – ترانس نوتر 2 تانک رزیستانس 3 ضرورت برقراری حفاظت 3 انواع سیستمهای اورکارنتی 4 سیستم حفاظت اورکارنتی فاز به زمین 4 حفاظت باقیمانده یا رزیجوآل 5 هماهنگ رله های جریانی زمان ثابت 5 اشکال رله های با زمان ثابت 5 رله های اورکانت زمان مع 6 انواع رله های جریانی با زمان مع و موارد استفاده هر یک 6 کاربرد رله های جریانی 7 رله های ولتاژی 7 حفاظت فیدر خازن 7 رله اتومات برای قطع و وصل بنکهای خازنی 8 حفاظت فیدر کوپلاژ 20 کیلوولت 9 حفاظت فیدر ترانس 20 کیلوولت 9 حفاظت جهتی جریان 9 حفاظت r.e.f 10 رله های نوترال 10 حفاظت ترانسفورماتور قدرت 10 رله بوخهلتس 11 رله های ترمیک یا کنترل کننده درجه حرارت ترانس 12 رله دیفرنسیال 13 چند نکته در رابطه با رله دیفرنسیال 16 رله دیفرنسیل با بالانس ولتاژی 17 رله بدنه ترانس 17 حفاظت جریانی برای ترانسفورماتور 18 رله های رگولاتور ولتاژ 18 رله اضافه شار 20 حفاظت باسبار 21 نوع اتصالی های باسبار 22 خصوصیات حفاظت باسبار 22 انواع حفاظت باسبار 22 حفاظت خط 23 نکاتی در خصوص رله های دیستانس 25 نوسان قدرت و حفاظت رله دیستانس در مقابل آن 27 رله دوباره وصل کن 29 کاربرد رله دوباره وصل کن 31 ضد تکرار 32 رله واتمتریک 33 رله مؤلفه منفی 36 سنکرون 39 رله سنکرون چک 41 رله سنکرونایزینگ ( سنکرون کننده ژنراتورها ) 43 رله ی – رله حذف بار 44 سیستم اینتریپ و اینترلاک 46 شبکه قدرت از تولید تا مصرف یک شبکه قدرت از نقطه تولید تا مصرف،شامل اجزاء و مراتبی است که ژنراتور را بعنوان مولد و ترانسهاو خطوط انتقال را بعنوان مبدل و واسطه در بر می گیرد . محدودیت تولید : ژنراتورها معمولاً” جریانهای بزرگ را تولید میکنند اما به لحاظ ولتاژ محدودیت دارند،زیرا عایق بندی شینه ها حجم و وزن زیادی ایجاد می کند و به همین لحاظ ژنراتورها در نورم های ولتاژی 6،11،21 و حداکثر 33 کیلو ولت ساخته می شوند . انتقال قدرت : بر ع تولید که به لحاظ ولتاژ محدودیت دارد، در انتقال قدرت،مشکل جریان مطرح است زیرا هر چه جریان بیشتر شود،مقطع سیمها بیشتر و در نتیجه ساختمان دکل ها بزرگتر و تلفات انتقال نیز فزونی می گیرد .
به همین لحاظ سعی می شود که پس از تولید جریان،با استفاده از ترانسفورماتورهای افزاینده،سطح ولتاژ افزایش و میزان جریان کاهش داده شود .
ضمنا” عمل انتقال سه فاز،توسط سه سیم صورت می گیرد ( به سیم چهارم نیازی نیست ) و برای تشخیص اتصال کوتاههای احتمالی فاز به زمین،از شبکه زمین و نوترالی که در پست مبدا ایجاد می کنند،سود می جویند .
توزیع و مصرف قدرت : پس از انتقال قدرت تا های منطقه مصرف،سطح ولتاژ در چند مرحله پایین می آید تا قابل مصرف شود.
در ایران درحال حاضر برای انتفال قدرت ازولتاژهای 400 و 230 کیلو ولت (فاز- فاز) استفاده می شود و در مناطق شهری نیز این ولتاژها به سطح 63 کیلو ولت ( شبکه فوق توزیع )کاهش پیدا می کند و با تبدیل 63 به 20 کیلو ولت،ولتاژ اولیه برای ترانسفورماتورهایمتن بالا فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.شما بعد از پرداخت آنلاین فایل را فورا نماییدبعد از پرداخت ، لینک را دریافت می کنید و ۱ لینک هم برای ایمیل شما به صورت اتوماتیک ارسال خواهد شد.
با
تحقیق درمورد شبکه توزیع برق
مقاله شبکه های توزیع مویرگی در بازار ایران مقاله شبکه های توزیع مویرگی در بازار ایران دسته بندی حسابداری بازدید ها 2 فرمت فایل docx حجم فایل 7 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 8  مقاله شبکه های توزیع مویرگی در بازار ایران گزارش تخلف برای مقاله شبکه های توزیع مویرگی در بازار ایران مقاله شبکه های توزیع مویرگی در بازار ایران فروشنده فایل کد کاربری 4674 تمام فایل ها کاربر مقاله شبکه های توزیع مویرگی در بازار ایران تصمیم درباره کانال توزیع و فروش کالا، از جمله مهمترین تصمیماتی است که فرا روی مدیران قرار دارد. تصمیم درباره توزیع کالا بر سایر تصمیمات بازاری تاثیر مستقیم می گذارد. نبض یک شرکت در دست شبکه توزیع و فروش آن است، اما با همه این شرایط اغلب شرکتها به کانال های توزیع کالاهای خود توجه کافی ندارند و این امر گاه عواقب زیانباری برای آنان به دنبال دارد و در مقابل، بسیاری از شرکتهای با استفاده از سیستم های توزیع خلاق، به مزیت رقابتی دست یافته اند. این نوشتار سعی دارد که براساس تجربیات نویسنده، انواع کانال های توزیع در ایران و مزایا و معایب هریک را بیان کند. توزیع کالا از طریق شبکه های توزیع عمده فروشی محاسن: 1. هزینه های توزیع در این روش پایین تر است و قیمت تمام شده کالا را کاهش داده و یا حاشیه سود ده فروش را افزایش می دهد. 2. تعداد زیادی از شرکتها و مراکز پخش کوچک از طریق شبکه های توزیع عمده فروشی تامین می شوند. معایب: 1. به دلیل شیوه های خاص نقد و نسیه در بازار، کالاها معمولاً بسیار پایین تر از قیمت واقعی خود به فروش می روند و استراتژی های قیمت گذاری کالا را در کل بازار تحت الشعاع قرار می دهند و به اصطلاح، کالا ذلیل می شود. مقاله شبکه های توزیع مویرگی در بازار ایرانشبکه های توزیع مویرگی در بازار ایران
بر هم کنش آنتی ا یدانی عصاره های گیاهی در جلوگیری از اتوا یداسیون روغن سویا فرمولاسیون، رئولوژی و ارزی حسی دسرهای سنتی بهینه سازی است اج لیگوپن بررسی انتقال جرم و انرژی طی سرخ توسط پردازش تصویر و شبکه های عصبی مدلسازی انتقال حرارت سیالات بهینه سازی مصرف انرژی در صنایع غذایی کاربرد بیوسنسورها در صنایع غذایی جهت دریافت اطلاعات در .