مقاله شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف

به نقل از خبرگزاریها در مورد مقاله شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف : مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ماهنشان گفت: شبکه توزیع و خط انتقال ۳۶روستای شهرستان ماهنشان به وسعت۴۰کیلومتر فرسوده بوده و نیاز به اصلاح و بازسازی دارد. پروژه توسعه لایه انتقال شبکه ملی انتقال اطلاعات (تلاش ۳) با هدف افزایش ظرفیت شبکه انتقال اطلاعات کشور، به بهره برداری رسید. رییس روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز از مردم خواست به منظور پایداری شبکه برق در مصرف این نعمت الهی صرفه جویی نمایند. اختصاصی از اینو دیدی مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع با و پر سرعت .
مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع
مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع این محصول در قالب ورد و قابل ویرایش در 100 صفحه می باشد.مقدمهمصرف کنندگان نهایی انرژی الکتریکی همواره خواستار دریافت مداوم برق با کیفیت مناسب هستند . بنابراین در بهره برداری از شبکه های توزیع در اصل اساسی ذیل مطرح می گردد :تداوم ارائه سرویس[1] به مصرف کنندگانحفظ کیفیت مناسب سرویس[2]تداوم ارائه سرویس به مصرف کنندگان : فعالیت اصلی مراکز حوادث شرکتهای توزیع در تداوم توزیع الکتریکی به شبکه فشار ضعیف می باشد . ارائه سرویس به مصرف کنندگان  برق به دلایل مختلف  ممکن است با اختلال مواجه گردد. غیر از مواردی مانند اعمال خاموشیهای ناشی  از کمبود انرژی برق ، اغلب موارد مربوط به شبکه توزیع است . مهمترین عوامل عدم تداوم کار عادی شبکه توزیع عبارتند از :حوادث غیر مترقبه مانند صدمه دیدن کابلها ، ش تگی تیرها ، آسیب دیدگی تجهیزات ناشی از برخورد وسایل نقلیه ، شرایط جوی و....عدم توانایی در تامین بار مصرف کنندگان به دلیل اضافه بار خطوط با ترانسفورماتور ها و ....تعمیر یا سرویس تجهیزات2-1-1- حفظ کیفیت مناسب سرویس :ارائه سرویس مداوم به مصرف کنندگان کافی نمی باشد بلکه کیفیت این سرویس نیز بسیار با اهمیت است . این کیفیت از دو جنبه برای به داری ( شرکت توزیع ) و مصرف کننده حائز اهمیت است :الف – کاهش تلفات شبکه توزیع تا حد ممکن ( از دید بهره بردار )ب- تامین ولتاژ مناسب در پستهای 4/0 کیلو ولت ( از دید مصرف کننده )هدف اساسی دیسپاچینگ توزیع ، تداوم سرویس و ارتقای کیفیت سرویس می باشد . با توجه به مطالب فوق سعی شده است روشهای فعلی مراکز حوادث به منظور دستی به هدف مذکور مورد بررسی قرار گیرند و در عین حال نقش سیستم دیسپاچینگ توزیع برای کمک به تعیین تداوم و کیفیت سرویس تبیین گردد . برای روشن شدن مطلب توضیح مختصری درباره طراحی و بهره برداری از شبکه توزیع ایران ضروری می باشد . 
با
مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع
نمره نهایی درس کاربرد کامپییوتر در شبکه های توزیع و انتقال به شرح ذیل می باشد. این نمرات صرفا جهت اطلاع رسانی است و نمره اعلام شده توسط آموزش ملاک و نهایی است.نمرات با ارفاق بسیار زیاد اعلام شده به هیچ اعتراضی پاسخ داده نمی شود. به ادامه مطلب مراجعه شود اختصاصی از یاری فایل مقاله سیستمهای الکترونیکی با و پر سرعت .
مقاله سیستمهای الکترونیکی
مقاله سیستمهای الکترونیکی لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)
تعداد صفحات 46هر سیستم انرژی الکتریکی از سه قسمت تشکیل شده است که عبارتند از : 1 ـ مرکز تولید نیرو یا نیروگاه 2 ـ خطوط انتقال 3ـ شبکه های توزیع نیروگاه ها به دلایل ایمنی ،اقتصادی و منابع انرژی در مسافت دور از مصرف کننده قرار دارند و بنا به دلایل تلفات خط و افت ولتاژ ،انرژی را ما با سطح ولتاژ بالا انتقال می دهیم. و مزایای آن سطح مقطع هادی کاهش پیدا می کند در نتیجه وزن سیم مصرفی نیز کاهش پیدا می کند. افزایش بیش از حد ولتاژ نیز معایبی را در بر دارد که عبارتند از: 1ـ افزایش قیمت ترانسها در ابتدا و انتهای خط 2ـ افزایش بین هادی های خطوط انتقال و در نتیجه بزرگتر شدن دکلها 3 ـ افزایش تعداد مقره های دکلها جهت عایق سازی 4 ـ افزایش قیمت تجهیزات ولتاژ سطح انتقال 400و230 کیلوولت و ولتاژ سطح فوق توزیع 132 و 63 کیلو ولت و ولتاژ سطح توزیع 20 کیلو ولت و 400 ولت می باشد. ولتاژ تحویلی به مصرف کننده های مختلف متناسب با قدرت مورد نیاز آن می باشد که در مصارف کم حداکثر تا 3 کیلووات با 220 ولت تکفاز و در مصارف تا 50 کیلو ولت آمپر با 380 ولت سه فاز و در مصارف تا 3 مگا وات برق 20 کیلو ولت سه فاز و در بیشتر از 3 مگا وات با 63 و 132 کیلوولت استفاده می شود. شبکه برق : هر گاه به کمک سیم کشی چندین مصرف کننده از جریان برق استفاده کنند این سیم کشی را شبکه گویندکه در طراحی شبکه توزیع انرژی باید نکاتی را در نظر گرفت که عبارتند از : 1ـ تلفات توان الکتریکی کمتر باشد . 2ـ اطمینان خوبی به نظر حفاظتی داشته باشد. 3 ـ عیب ی شبکه سریع باشد. 4 ـ طرح تا حد امکان ساده باشد . 5ـ ضریب بهره شبکه بالا باشد. انواع شبکه ها: شبکه های باز(شعاعی) ـ شبکه های بسته ( از دو سو تغذیه یا حلقوی) ـ شبکه های ستارهای ـ شبکه غربالی یا تور عنکبوتی 1 ـ شبکه های باز (شعاعی):در این نوع شبکه تغذیه الکتریکی از یک نکته انجام می گیرد و از یک سو تغذیه می شود.و از تابلو اصلی توسط انشعابهایی انرژی به مصرف کننده یا تابلوهای ترسیم کوچکتر حمل می شود و این انشعابها شعاعی شکل است. معایب شبکه های باز: قابلیت اطمینان در ح کار کمتر می باشدـ تلفات توان در مقایسه با سایر شبکه ها بیشتر است ـ به منظور محدود تلفات توان باید سطح مقطع کابل بزرگتر انتخاب گردد. مزایا: به لحاظ سادگی ساختار قابل درک است ـ کلیه نواقص آن را به طور سریع وی توان یافت و رفع کرد. ـ توان یا قدرت اتصال کوتاه به علت اینکه از ی و تغذیه می شود کم می باشد. در جاهایی که قطع برق اتفاقی مجار نمی باشد جهت بالا بردن ضریب اطمینان شبکه از شبکه های بسته استفاده می شود شبکه های بسته از دو نوع پست مختلف تغذیه می شوند.در شبکه های حلقوی نقطه ابتدا و انتهای خط از یک منبع انرژی تغذیه می گردد. انواع خطوط انتقال : خطوط هوایی ـ خطوط زمینی مزایای شبکه های هوایی : شبکه هوایی ارزانتر از سیستم زمینی است ـ با افزایش ولتاژ قیمت سیستم زمینی نسبت به هوایی افزایش می یابد. ـ خطوط هوایی از نظر تعمیرات اسانتر است و عیب ی آن به راحتی انجام می پذیرد ـ امکان انشعاب گیری در هر نقطه بدون ایجاد اغت امکان پذیر است.
با
مقاله سیستمهای الکترونیکی
اختصاصی از فایل هلپ شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف با و پر سرعت .
شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف
شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف فرمت فایل:wordتعدادصفحات:68 صفحه شبکه قدرت از تولید تا مصرف  یک شبکه قدرت از نقطه تولید تا مصرف،شامل اجزاء و مراتبی است که ژنراتور را بعنوان مولد و ترانسهاو خطوط انتقال را بعنوان  مبدل و واسطه در بر می گیرد . محدودیت تولید : ژنراتورها معمولاً” جریانهای بزرگ را تولید میکنند اما به لحاظ ولتاژ محدودیت دارند،زیرا عایق بندی شینه ها حجم و وزن زیادی ایجاد می کند و به همین لحاظ ژنراتورها در نورم های ولتاژی 6،11،21 و حداکثر 33 کیلو ولت ساخته می شوند . انتقال قدرت : بر ع تولید که به لحاظ ولتاژ محدودیت دارد، در انتقال قدرت،مشکل جریان مطرح است زیرا هر چه جریان بیشتر شود،مقطع سیمها بیشتر و در نتیجه ساختمان دکل ها بزرگتر و تلفات انتقال نیز فزونی می گیرد . به همین لحاظ سعی می شود که پس از تولید جریان،با استفاده از ترانسفورماتورهای افزاینده،سطح ولتاژ افزایش و میزان جریان کاهش داده شود . ضمنا” عمل انتقال سه فاز،توسط  سه سیم صورت می گیرد ( به سیم چهارم نیازی نیست ) و برای تشخیص اتصال  کوتاههای احتمالی فاز به زمین،از شبکه زمین و نوترالی که در پست مبدا ایجاد می کنند،سود می جویند  .   توزیع و مصرف قدرت : پس از انتقال قدرت تا های منطقه مصرف،سطح ولتاژ در چند مرحله پایین می آید تا قابل مصرف شود. در ایران درحال حاضر برای انتفال قدرت ازولتاژهای 400 و 230 کیلو ولت (فاز- فاز)  استفاده می شود و در مناطق شهری نیز این ولتاژها  به سطح 63 کیلو ولت ( شبکه فوق توزیع )کاهش پیدا می کند و با تبدیل 63 به 20 کیلو ولت،ولتاژ اولیه برای ترانسفورماتورهای توزیع محلی مهیا می گردد تا با ولتاژ 400 ولت ( فاز- فاز )،برق مورد نیاز مصرف کننده های عادی فراهم آید .
آرایش ترانسفورماتورهای قدرت : ترانسفورماتورهای انتقال،از آرایش ستاره / مثلث برخوردارند . طرف ستاره به ولتاژ بالاتر و طرف مثلث به ولتاژ پایین تر متصل می شود تا در عایق بندی و حجم سیم پیچ ها صرفه جوئی شود . تپ چنجر نیز که بعنوان تنظیم کننده ولتاژ بکار گرفته می شود معمولاً در طرف فشار قوی تعبیه می گردد تا عمل تغییر تپ (tap) را در جریانهای کمتری انجام دهد و جرقه کنتاکتها به حداقل رسد . اجزاء یک پست انتقال یا فوق توزیع : یک پست انتقال یا فوق توزیع، معمولاً شامل خط یا خطوط ورودی،بریکرها، ونر ها، باسبار طرف فشار قوی،ترانس قدرت، ترانس نوتر،ترانس مصرف داخلی،باسبار فشار متوسط،فیدر های وجی،فیدرهای خازن و غیرو می شود و در هر پست پانلهای رله ای و متیرینگ،عمل حفاظت و اندازه گیری را بعهده دارند . باطریخانه و شارژرها نیز وظیفه تولید سیستم d.c.  را که لازمه غالب رله ها می باشد انجام می دهند . ضرورت اتصال به زمین :  تا زمانی که  اتصالی با زمین در شبکه اتفاق نیفتاده باشد،نیازی به برقراری اتصال نوترال با زمین نمی باشد، اما به لحاظ امکان وقوع اتصال کوتاه های با زمین و برقراری سیستم حفاظتی برای تشخیص آنها،ناچار به داشتن سیستم نوترال خواهیم بود،به این ترتیب که سه فاز شبکه را از طریق یک ترانس نوتر (معمولاً داری سیم پیچ زیگزاک ) به یکدیگر متصل و نقطه صفر یا خنثی (نول ) آنرا با زمین مرتبط می کنیم . این ترانس ضمن ایجاد نوترال برای شبکه،بدلیل راکتانسی که دارد ،جریان اتصال کوتاه با زمین را نیز محدود می کند . 
با
شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف
پروژه درمورد شبکه توزیع و انتقال برق تا مصرفاین فایل با فرمت word و آماده پرینت میباشدفهرست مطالبشبکه قدرت از تولید تا مصرف 1محدودیت تولید 1 انتقال قدرت  1توزیع و مصرف قدرت 1آرایش ترانسفورماتورهای قدرت  2اجزاء یک پست انتقال یا فوق توزیع  2ضرورت اتصال به زمین – ترانس نوتر  2تانک رزیستانس  3ضرورت برقراری حفاظت  3انواع . بررسی شبکه های توزیع و نامتعادلی بار (کد 012) عنوان شماره صفحه فصل 1- انواع ساختار شبکه های توزیع 1 1-1- مقدمه 2 1-2- انواع شبکه های توزیع 3 1-2-1. شبکة شعاعی 3 1-2-2. شبکة حلقوی 4 1-2-3. شبکة غربالی 6 1-3- شبکة توزیع ایران 7

پاو وینت آموزشی محیط های انتقال در شبکه های رایانه ای
پاو وینت-آموزشی-محیط-های-انتقال-در-شبکه-های-رایانه-ای پاو وینت آموزشی با موضوع محیط های انتقال در شبکه های رایانه ای، در قالب pptx و در 19 اسلاید، قابل ویرایش، شامل تعریف محیط انتقال، محیط انتقال بی سیم، محیط انتقال سیمی، کابل هم محور، کابل زوج به هم ت ده... فایل

تهران- ایرنا- معاون نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به رکورد مصرف 55 هزار و 400 م اتی هفته گذشته، گفت: این حجم از تولید، انتقال و توزیع برق، حداکثر توان صنعت برق برای تامین برق کشور است و اگر… مدیر امور آبفا روستایی شوشترگفت: در طول یک ماه گذشته ۲۷ مورد خط انتقال و ۹۸ مورد شبکه توزیع آب شرب در سطح روستا های این شهرستان تعمیر شده است. بخش اول : مفاهیم اولیه
امروزه از رسانه های متفاوتی به عنوان محیط انتقال در شبکه های کامپیوتری استفاده می شود که از آنان با نام ستون فقرات در یک شبکه یاد می شود . کابل های مسی، فیبرنوری و شبکه های بدون کابل نمونه هائی متداول در این زمینه می باشند. رییس موسسه طب انتقال خون مصرف فرآورده های خونی در کشور را غیرمنطقی خواند و گفت: با مدیریت طب انتقال در صدد تجویز منطقی خون و فرآورده های خونی در مراکز درمانی هستیم. مشترک عبارت است از: شخص حقیقی یا حقوقی که انشعاب یا انشعابهای مورد تقاضای وی، بر طبق مقررات برقرار شده باشد.
شرکت
شرکت عبارت است از: شرکت یا سازمانی که به موجب مقررات قانونی به کار تولید، انتقال و توزیع نیرو و یا بخشی از این امور اشتغال داشته و برق متقاضی را تأمین می نماید و متقاضی پس از برقراری انشعاب، مشترک آن می گردد. شرکتها. رشد سریع در مصرف انرژی الکتریکی وم انتقال این انرژی را در ظرفیت های بالا از مراکز تولید به مصرف ضروری ساخته است اما در سالهای اخیر مسائل محیط زیستی نظیر آلودگی بیش از حد در ای بزرگ از یک طرف و مسائل اقتصادی در تولید و انتقال انرژی با قیمت ارزان از طرف دیگر باعث شده است که نیروگاهها اکثراً در فواصل دور از مراکز مصرف عمده در محل منبع س. مقاله بررسی و مقایسه روش های احتمالی بر پایه زمان برای محاسبه مقدار ذخیره انرژی لازم برای مصرف کننده منفصل از شبکه تعداد صفحات فایل: 6
چکیدهاستفاده از ذخیره انرژی بهمراه منابع انرژی های تجدید پذیر مانند باد و خورشید برای کاستن اثر متغیر بودن ذاتی این منابع انرژی توجه ویژه ای دارد. در این مقاله یک مصرف کننده جدا از شبکه با منبع انرژی بادی و با ذخیره انرژی مورد مطالعه قرار می گیرد. از دو روش متفاوت برای تخمین ساعاتی که بار نمی تواند تامین گردد استفاده می شود. هر دو روش شامل شبیه سازی های مونت کارلو می باشند که یکی از زنجیره مرتبه اول مارکوف هم استفاده می کند. نتایج نشان خواهد داد که نتایج  حاصل از این دو روش برای تخمین ساعاتی که بار تامین نمی گردد کاملا با هم متفاوت می باشند.....
مقاله مقایسه روش های احتمالی بر پایه زمان برای محاسبه مقدار ذخیره انرژی لازم برای مصرف کننده منفصل از شبکه (شبکه قدرت سراسری) یکی از چند هزار فایل آماده شده سایت دانشگذر می باشد برای مطالعه و دریافت آنی آن به لینک زیر بروید

مقاله مقایسه روش های احتمالی بر پایه زمان برای محاسبه مقدار ذخیره انرژی لازم برای مصرف کننده منفصل از شبکه (شبکه قدرت سراسری)
===================ایمیل های پشتیبانی اختصاصی[email protected]
[email protected]  اختصاصی از رزفایل آشنایی با شبکه های توزیع برق با و پر سرعت .
آشنایی با شبکه های توزیع برق
آشنایی با شبکه های توزیع برق فرمت فایل : word(قابل ویرایش)تعداد صفحات37 آشنایی با شبکه های توزیع :
صنعت برق یکی از حیاتی ترین صنایع یک کشور به حساب می آید . در این میان ، شبکه های توزیع انرژی الکتریکی ، محل تلاقی مشترکین صنعت برق می باشد و اشکالات سیستم توزیع در این صنعت ، از دید مصرف کنندگان ، مشکل کلیه صنعت برق قلمداد خواهد شد . توسعه روز افزون ، عدم پیش بینی صحیح این روند و عقب ماندگی تکنولوژی ، همواره مشکلاتی را در سیستم توزیع انرژی الکتریکی به همراه داشته است . با توجه به اینکه 35 درصد از سرمایه گذاری های صنعت برق ، به بخش توزیع مربوط است و عدم طراحی صحیح ، هدایت سیستم بدون برنامه ریزی و تعیین اه بدون کنترل پروژه ها ، موجبات اعمال ضرر به سرمایه ملی ، اتلاف انرژی وعدم رضایت و بدبینی مشترکین را به دنبال داشته است ، بنابراین وم آموزش و انتقال دانش ، نوآوری ، رعایت نکات فنی و استانداردها، نظارت ، کنترل و ارزی در سیستم های توزیع شدیداً احساس می شود . 
با
آشنایی با شبکه های توزیع برق
اختصاصی از ژیکو مقاله دیباچه با و پر سرعت .
مقاله دیباچه
مقاله دیباچه لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)
تعداد صفحات:3جهت انتقال انرژی الکتریکی از نیروگاه ها به مصرف کنندگان یک سیستم قدرت بهم پیوسته ای مورد نیاز می باشد. اجزای اصلی سیستم قدرت شامل مراکز تولید انرژی ، ایستگاه ها و خطوط انتقال می باشد.با توجه به رشد روز افزون مصرف انرژی الکتریکی ، سیستم های قدرت نیز توسعه یافته و به علت ضرورت افزایش قابلیت اطمینان و تأمین شرایط فنی و اقتصادی هر چه مطلوبتر ، سیستم های قدرت بهم اتصال یافته و یک سیستم قدرت بزرگ را تشکیل می دهند.هر چند که انتقال انرژی بوسیله سیستم های dc هزینة اولیة زیادی می طلبند ولی برخی از مشکلات سیستم های ac مانند سنکرونیزم و پایداری را ندارد لذا بجای انتقال های بصورت ehv-ac و uhv-ac استفاده از سیستم های hvdc مطلوبتر است.بهر صورت گسترش روز افزون سیستمهای قدرت و ضرورت اتصال سیستم های مناطق بزرگ و حتی شبکه های کشورهای مجاور به یکدیگر به منظور تشکیل شبکه های بزرگتر از یک طرف و وم انتقال انرژی در قدرت های بسیار زیاد و به مسافت های طولانی و برخی ملاحظات فنی و اقتصادی از طرف دیگر ، توسعه انتقال جریان مستقیم را بیش از پیش مطرح می سازد.به همین علت در این پروژه به بررسی اجمالی سیستم های قدرت hvdc می پردازیم.
با
مقاله دیباچه
شرکت توزیع نیروی برق اهواز در اطلاعیه ای از مشترکان خواست در فصل گرما به منظور پایداری شبکه برق در مصرف این نعمت صرفه جویی کنند. مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) درباره افزایش مصرف برق و احتمال خاموشی ها هشدار داد. مقدمه : در حال حاضر برای دیدن تصاویر از فاصله های زیاد بیشتر از تجهیزات انتقال تصویر که با خط تلفن کار می کند استفاده می شود. در این روش احتیاج به تجهیزات مخصوص می باشد و عمده مشکل آن سرعت پایین انتقال اطلاعات و در نتیجه کیفیت پایین تصاویر می باشد.اما با پیشرفت دوربین ها و دستگاههای ضبط تصویر امکان انتقال تصویر از بستر شبکه فراهم شده است.در این مقاله سعی شده است بطور مختصر این روشها معرفی شود تا بتوان بعنوان یک راه حل صحیح در بحث طراحی انتقال تصویر استفاده شود و امید است در مقالات آینده هر کدام از این روشها بطور کامل توضیح داده شود. دانشمندان در تحقیقاتی به شبکه مخفی در مغز رسیده اند که این بخش پنهان مسئولیت انتقال درد به سراسر بدن را برعهده دارد و دسترسی به این ناحیه می تواند انقلاب بزرگی در زمینه پزشکی باشد. به گزارش کلیک، بدون شک همه ما منبع های ایجاد درد در بدن را سیستم های عصبی می دانیم […] نوشته کشف شبکه مخفی در مغز که مسئولیت انتقال دردها را بر عهده دار. اختصاصی از سورنا فایل مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع با و پر سرعت .
مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع
مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع این محصول در قالب ورد و قابل ویرایش در 110 صفحه می باشد.-1-مقدمهمصرف کنندگان نهایی انرژی الکتریکی همواره خواستار دریافت مداوم برق با کیفیت مناسب هستند . بنابراین در بهره برداری از شبکه های توزیع در اصل اساسی ذیل مطرح می گردد : تداوم ارائه سرویس[1] به مصرف کنندگان حفظ کیفیت مناسب سرویس[2] تداوم ارائه سرویس به مصرف کنندگان :  فعالیت اصلی مراکز حوادث شرکتهای توزیع در تداوم توزیع الکتریکی به شبکه فشار ضعیف می باشد .  ارائه سرویس به مصرف کنندگان  برق به دلایل مختلف  ممکن است با اختلال مواجه گردد. غیر از مواردی مانند اعمال خاموشیهای ناشی  از کمبود انرژی برق ، اغلب موارد مربوط به شبکه توزیع است . مهمترین عوامل عدم تداوم کار عادی شبکه توزیع عبارتند از : حوادث غیر مترقبه مانند صدمه دیدن کابلها ، ش تگی تیرها ، آسیب دیدگی تجهیزات ناشی از برخورد وسایل نقلیه ، شرایط جوی و....عدم توانایی در تامین بار مصرف کنندگان به دلیل اضافه بار خطوط با ترانسفورماتور ها و ....تعمیر یا سرویس تجهیزات 2-1-1- حفظ کیفیت مناسب سرویس : ارائه سرویس مداوم به مصرف کنندگان کافی نمی باشد بلکه کیفیت این سرویس نیز بسیار با اهمیت است . این کیفیت از دو جنبه برای به داری ( شرکت توزیع ) و مصرف کننده حائز اهمیت است : الف – کاهش تلفات شبکه توزیع تا حد ممکن ( از دید بهره بردار )ب- تامین ولتاژ مناسب در پستهای 4/0 کیلو ولت ( از دید مصرف کننده ) هدف اساسی دیسپاچینگ توزیع ، تداوم سرویس و ارتقای کیفیت سرویس می باشد . با توجه به مطالب فوق سعی شده است روشهای فعلی مراکز حوادث به منظور دستی به هدف مذکور مورد بررسی قرار گیرند و در عین حال نقش سیستم دیسپاچینگ توزیع برای کمک به تعیین تداوم و کیفیت سرویس تبیین گردد . برای روشن شدن مطلب توضیح مختصری درباره طراحی و بهره برداری از شبکه توزیع ایران ضروری می باشد . 2-1- شبکه توزیع فشار متوسط در ایران  شبکه فشار متوسط در ایران شامل رده های ولتاژ 33،20،11 کیلو ولت است . طراحی این شبکه  بصورت شعاعی ، حلقوی و یا غربالی است ولی بهره برداری از آن به صورت شعاعی یا حلقوی باز می باشد . پستهای توزیع عموماً به دو صورت زمینی و هوایی نصب شده اند. هر فیدر ورودی و وجی از یک پست زمینی ، با یک ونر به شینه های فشار متوسط پست وصل شده که به صورت دستی قابل قطع و وصل می باشد . در پستهای هوایی ، طبق بررسیهای به عمل آمده فقط ورودی ترانسفورماتور دارای فیوزکات اوت می باشد و معمولاً تجهیزاتی برای قطع و وصل خط هوایی نصب نشده است . نقاطی که در آنها شبکه حلقوی به شبکه شعاعی ( یا حلقوی باز ) تبدیل می شود به نقاط مانور مرسوم می بیاشند که در موقع بروز خطا در یک فیدر ، می توان با استفاده از ونرهای نصب شده در پستهای زمینی و نقاط مانور قسمتهای سالم فیدر را برقرار کرده و به این ترتیب بخشی از خاموشیهای ایجاد شده را برطرف نمود ، ولی در صورتی که در روی فیدر هوایی اشکال ایجاد شود ، معمولاً آن فیدر تا برطرف شدن عیب بی برق می ماند .
 
با
مقاله ضرورت محل ی خطا در شبکه های توزیع
بوشهر- ایرنا- مدیرمنطقه 10 عملیات انتقال گاز استان بوشهر گفت: حجم انتقال گاز از این منطقه به شبکه سراسری در سال گذشته با 10 درصد افزایش نسبت به سال 94 به بیش از 190 میلیارد مترمکعب رسید. انتقال انرژی الکتریکی
انتقال انرژی الکتریکی یا "انتقال با ولتاژ بالا" یک انتقال وسیع و گسترده انرژی الکتریکی از نیروگاه تولید برق تا پست های واقع در مراکز انسانی و مصرفی است. این موضوع از سیم کشی بین ایستگاه های ولتاژ بالا و مصرف کننده ها ،که شبکه توزیع نامیده می شود ،جداست. در ایالات متحده ، این ها اصولاً "شبکه انرژی " و یا به طور خلاصه "شبکه " نامیده می شود . در ی شمالی سه شبکه اصلی وجود دارد: شبکه (اتصالات) داخلی غربی،شبکه داخلی شرقی وشبکه انجمن الکتریکی تگزاس . از نظر تاریخی ، خطوط انتقال و توزیع توسط یک شرکت پشتیبانی می شد ، اما در طی دهه ها ، کشورهای زیادی زیربنای تجاری جدیدی معرفی د، که باعث جدا شدن تجارت انتقال الکتریسیته از تجارت توزیع برق شد. خطوط انتقال بیشتر از جریان متناوب سه فاز استفاده میکند ، اگرچه جریان متناوب تک فاز گاهی در سیستم های برقرسانی راه آهن استفاده میشود . فناوری جریان مستقیم با ولتاژ بالا (hvdc) فقط در مسافت های طولانی (معمولاً بیشتر از 400 مایل ،یا 600 کیلومتر)،کابل های درون دریا (معمولاً بیشتر از 30 مایل یا 5 کیلو متر)، یا برای ارتباط دو شبکه غیر هماهنگ ac ، استفاده می شود . الکتریسیته در ولتاژ بالا (110 کیلوولت یا بیشتر) انتقال می یابد تا انرژی که در مسافت های طولانی درون سیم تلف می شود کاهش یابد. انرژی اکثراً از طریق خطوط انرژی هوایی انتقال می یابد . انتقال زیر زمینی انرژی هزینه های قابل توجه و بدتر از آن محدودیت های اجرائی دارد اما گاهی اوقات در مناطق شهری یا مناطق حساس به کار برده میشود .... اختصاصی از هایدی مقاله ی قدرت با و پر سرعت .
مقاله ی قدرت
مقاله ی قدرت لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 33  ی قدرت یکی از زیرشاخه های ی برق است. ی قدرت را می توان تولید نیروی الکتریکی به روشهای گوناگون و انتقال و توزیع این نیروها با بازده و قابلیت اطمینان بالا، تعریف کرد. پس هدف از ی قدرت، پرورش افرادی کارا در بخش های تولید، انتقال و توزیع است که گستره این بخش عبارت است از:تولید: طراحی نیروگاه با کمترین هزینه و بیشترین بازده.انتقال: طراحی شبکه های انتقال، خطوط انتقال، پخش بار بر روی شبکه، قابلیت اطمینان و پایداری شبکه قدرت، طراحی رله ها و حفاظت شبکه، پخش بار اقتصادی (economical dispatching).توزیع: طراحی شبکه های توزیع حفاظت و دیسپاچینگ آن. جبه دار در معرفی این گرایش می گوید:“هدف عمده ین این گرایش، تولید برق در نیروگاهها، انتقال برق از طریق خطوط انتقال و توزیع آن در شبکه های شهری و در نهایت توزیع آن برای مصارف خانگی و کارخانجات است. بنابراین یک قدرت باید به روشهای مختلف تولید برق، خطوط انتقال نیرو و سیستم های توزیع آشنا باشد.” کمره ای نیز در معرفی این گرایش می گوید:“گرایش قدرت به آموزش و پژوهش در زمینه طراحی و ساخت سیستم های مورد استفاده در تولید، توزیع، مصرف و حفاظت از برق می پردازد.به عبارت دیگر دانشجویان این رشته در شاخه تولید با انواع نیروگاههای آبی، گازی، سیکل ترکیبی و … آشنا می شوند. و در بخش انتقال و توزیع، روشهای مختلف انتقال برق اعم از کابلهای هوایی و زیرزمینی را مطالعه می کنند و در شاخه حفاظت نیز انواع وسایل و تجهیزات حفاظتی که در مراحل مختلف تولید، توزیع، انتقال و مصرف انرژی، انسانها و تاسیسات را در برابر حوادث مختلف محافظت می کنند، مورد بررسی قرار می دهند که از آن میان می توان به انواع رله ها، فیوزها، کلیدها و در نهایت سیستم های کنترل اشاره کرد.یکی دیگر از شاخه های قدرت نیز ماشین های الکتریکی است که شامل ژنراتورها، ترانسفورماتورها و موتورهای الکتریکی می شود که این شاخه از زمینه های مهم صنعتی و پژوهشی گرایش قدرت است.”آینده شغلی، بازار کار، درآمد:“امروزه با توسعه صنایع کوچک و بزرگ در کشور، فرصت های شغلی زیادی برای ین برق فراهم شده است و اگر می بینیم که با این وجود بعضی از فارغ حصیلان این رشته بیکار هستند، به دلیل این است که این افراد یا فقط در تهران دنبال کار می گردند و یا در دوران تحصیل به جای یادگیری عمیق دروس و در نتیجه ب توانایی های لازم، تنها واحدهای درسی خود را گذرانده اند.همچنین یک خوب باید، کارآفرین باشد یعنی به دنبال استخدام در موسسه یا وزارتخانه ای نباشد بلکه به یاری آگاهی های خود، نیازهای فنی و صنعتی کشور را یافته و با طراحی سیستم ها و مدارهای خاصی این نیازها را برطرف سازد. کاری که بعضی از فارغ حصیلان ما انجام داده و خوشبختانه موفق نیز بوده اند.” کمره ای نیز در این زمینه می گوید:“اگر یک فارغ حصیل برق دارای توانایی های لازم باشد، با مشکل بیکاری روبرو نخواهد شد. در حقیقت امروزه مشکل اصلی این است که بیشتر فارغ حصیلان توانمند و با استعداد این رشته به خارج از کشور مهاجرت می کنند و ما اکنون با کمبود نیروهای کارآمد در این رشته روبرو هستیم.”یکی از اساتید ی برق علم و صنعت ایران نیز در مورد فرصت های شغلی فارغ حصیلان این رشته می گوید:“طبق نظر کارشناسان و متخصصان انرژی در کشور، با توجه به نیاز فزاینده به انرژی در جهان کنونی و همچنین نرخ رشد انرژی الکتریکی در کشور، سالانه باید حدود 1500 م ات به ظرفیت تولید کشور افزوده
با
مقاله ی قدرت
مصرف مشترکین از طریق« وای فای اول» دقیقاً مشابه مصرف آنها از شبکه دیتای تلفن همراه است؛ به این معنا که مصرف مشترکی که دارای بسته نوترینو باشد، در قالب همان بسته انجام شده و در غیر این صورت مصرف به مانند مصرف عادی اینترنت محاسبه می شود. معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ مورد ش تگی شبکه توزیع، انشعابات و خطوط انتقال آب امسال در استان رفع شده است.  

پایان نامه برق قدرت

ی برق قدرت یکی از مهمترین شاخه های دپارتمان برق است . در پایان نامه برق قدرت می شود به موارد دیگری مثل :تولید توزیع توان تبدیل انرژی الکتریکی وحرارتی و ... اشاره کرد
 

این رشته موارد دیگری را نیز شامل می شود مانند: نگهداری تعمیر و راه اندازی سیستمها برودتی و حرارتی و دیگر تجهیزات الکتریکی که در صنعت استفاده می شود یکی از عمده ترین مباحث پایان نامه برق قدرت تولید،توضیع و انتقال انرژی الکتریکی است که شامل ژنراتور ها  و موتور های الکتریکی می شود
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      
 

در بیشتر کشورهای دنیا به منظور سهولت مصرف کننده ها و متحمل نشدن هزینه بالا ت شبکه های الکتریکی راه اندازی می کندکه یکی دیگر از وضایف ین برق قدرت تولید و طراحی این نوع شبکه ها است در بخش سیستم انتقال ترانسفورماتور نقش به سزایی دارد به این دلیل که وظیفه تغییر دامنه ولتاژ که جز مهمترین وظایف در انتقال هست را به عهده دارد در تولید انرژی الکتریکی شکل های انرژی تغییر می کنند و به این فرایند جابه جایی( توان الکتریکی ) می گویند انرژی الکتریکی عموما در فاصله زیاد به وسیله خطوط هوایی انتقال می یابد و از خطوط زیر زمین برای مناطق پر جمعیت استفاده می شود برای انتقال هوایی از دکل های و کابل هایی در سطح بالای زمین استفاده می شود در این روش از انتقال از هوا به عنوان عایق استفاده می شود و به همین منظور جز رایج ترین روش های انتقال است

انجام پایان نامه برق قدرت
سفارش پایان نامه برق قدرت
 پایان نامه برق قدرت 
مقاله isi
مدیرکل امور اقتصادی و سیاست های تجاری وزارت صنعت درباره ابلاغیه شیوه اطلاع رسانی قیمت به مصرف کنندگان گفت: در این روش قیمت در آ ین حلقه شبکه توزیع نصب می شود. پرورش گفت: تکمیل خط انتقال آب قصر شیرین به س ل ذهاب و ترمیم شبکه آب این شهر انجام شده است. مقایسه شبکه های هوایی و زمینیخطوط انتقال و توزیع را ممکن است به صورت شبکه های هوایی یا زمینی کشید.موارد مقایسه خطوط: 1- احداث شبکه های هوایی آسان تر است در صورتیکه برای احداث شبکه های زمینی اولا باید مسیر مناسب باشد و ثانیا احتیاج به ایجاد کانال میباشد.2- احداث شبکه های هوایی ارزانتر از شبکه های زمینی میباشد.3- عیب ی و رفع عیب شبکه های هوایی... معاون برنامه ریزی و توسعه شبکه شرکت مادرتخصصی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) از مذاکره با امارات برای اتصال شبکه برق دو کشور خبر داد.
"اسماعیل محسنی کبیر" در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، اظهار داشت: مرحله نخست بررسی ها برای انتقال برق از منطقه جنوب به امارات توسط خط hvdc با ولتاژ 500 کیلوولت . اختصاصی از رزفایل تحقیق در مورد آشناییباانواعشبکههایتوزیع55ص. با و پر سرعت .
تحقیق درباه آشناییباانواعشبکههایتوزیع55ص.
با فرمت word
قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات : 55
فرمت : docفصل اول

1-1) آشنایی با انواع شبکه های توزیع
برای توضیح بحث شبکه های توزیع مناسب است مختصرا مقدمه ای را بیان نماییم امروزه به علت بالا بودن مقدار انرژی الکتریکی مصرفی و فاصله تولید این انرژی که به دلایل متعدد( رعایت محیط زیست و وجود منبع کافی آب و نزدیکتر بودن به جاده های بین المللی جهت حمل مواد سوختی و وجود زمین مناسب برای نصب تاسیسات سنگین نیروگاههای حرارتی) در خارج از ا با فاصله ای نسبتا زیاد ایجاد و ا اما از این فاصله انتقال انرژی الکتریکی زیاد به نقاط دور دست به خاطر مقاومت هادیها نیاز به افزایش ولتاژ و سپس نزدیک مصرف کننده ها به علت نیاز به ولتاژ فشار ضعیف مجددا احتیاج به کاهش ولتاژ می باشد.
لذا انتخاب ولتاژ و توزیع انتقال و توزیع متناسب با میزان بار (انرژی) و فاصله ی انتقال این انرژی تا محل مصرف انجام می گیرد و طراحی پستهای انتقال و توزیع و سپس ساخت و نصب و بهره برداری آغاز می گردد.

1- بحث پخش انرژی الکتریکی (توزیع) distribution و ارائه انواع شبکه های توزیع مطلب این پروژه می باشد.
برای پخش انرژی بطور کلی چهار گروه اصلی هادی توزیع انرژی می شناسیم.
1-1) سیمهای با روپوش عایقی که تا ولتاژ 1000 ولت درجه عایقی آن می باشد در ساختمانها بیشتر استفاده می شود.
2-1) سیمهای با روپوش عایقی برای ولتاژهای تا 1000 ولت برای رساندن انرژی برق به مصرف کننده های متحرک و سیار استفاده می گردد.
3-1) کابلهای روپوش دار روغنی و خشک با تحمل درجه عایقی برای 1000 تا ولتاژهای بالاتر برای استقرار در زیر زمین و کانالها یا زیر آب برای هدایت انرژی فشار ضعیف تا فشار قوی.
4-1) هادیهای بدون روپوش مسی و آلومینیومی بای انتقال یا توزیع انرژی فشار ضعیف 380 ولت تا ولتاژهای فشار قوی بالا تا 750 کیلو ولت می باشد.
لازم به ذکر است که انتخاب هر یک از چهار گروه مذکور برای پخش یا انتقال انرژی بستگی به میزان انرژی و فاصله محل تولید تا مصرف و ولتاژ انتخ و شرایط محلی و نوع مصرف کننده می باشد.
شبکه های با ولتاژ تا 1000 ولت را فشار ضعیف و از 1000 تا 63 کیلو ولت را فشار متوسط و بالاتر را فشار قوی می نامند.

2- ساختمان و کاربرد هادیهای جریان
بدیهی است که برای هدایت انرژی در شبکه های توزیع و انتقال نیاز به استفاده از هادیهایی از نوع مس یا آلومینیوم خواهد بود.
این هادیها دارای مشخصه استقامت مکانیکی – مقاومت مخصوص و مقاطع مختلف می باشد.
لذا برای انتخاب جنس هادی باید به نوع خط و شرایط محیطی که بر روی خط تاثیر خواهد گذاشت توجه داشته و به مهمترین خصائص هادی که هدایت الکتریکی – مقاومت مکانیکی- استقامت شیمیایی – وزن imageلینک آشناییباانواعشبکههایتوزیع55ص. پایین
با
تحقیق در مورد آشناییباانواعشبکههایتوزیع55ص.
معاون نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به رکورد مصرف 55 هزار و 400 م اتی هفته گذشته، گفت: این حجم از تولید، انتقال و توزیع برق، حداکثر توان صنعت برق برای تامین برق کشور است و اگر مردم 5 تا 10 درصد صرفه جویی را در برنامه خود نداشته باشند، شبکه های برق در شرایط ریسک کامل قرار گرفته و ممکن است دچار آسیب شود. با افزایش تنش در روابط چند کشور عربی با قطر، دوحه طرح جایگزینی را برای انتقال شبکه تلویزیونی الجزیره به لندن تدوین کرده است. مقاله مروری آنالیز الگوهای مرتبط با تلرانس خطا و مصرف انرژی در شبکه های حسگر بیسیم این مقاله یک مقاله مروری از 2 مقاله زیر می باشد که به صورت کاملا حرفه ای و با استانداردهای مقالات داخلی نوشته شده است ./ 1- a survey on power mana ent techniques in wireless sensor network / 2- fault tolerance and energy consumption scheme ofa wireless sensor network / تعداد صفحات : 10/ فرمت فایل مقاله : word / این مقالات را به زبان انگلیسی می توانید رایگان از اینجا دریافت کنید / چکیده یکی از مهم ...
دریافت فایل  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] اختصاصی از سورنا فایل مقاله کابل و شبکه با و پر سرعت .
مقاله کابل و شبکه
مقاله کابل و شبکه لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحات:16در شبکه های محلی از کابل بعنوان محیط انتقال و بمنظور ارسال اطلاعات استفاده می گردد.ازچندین نوع کابل در شبکه های محلی استفاده می گردد. در برخی موارد ممکن است در یک شبکه صرفا" از یک نوع کابل استفاده و یا با توجه به شرایط موجود از چندین نوع کابل استفاده گردد. نوع کابل انتخاب شده برای یک شبکه به عوامل متفاوتی نظیر : توپولوژی شبکه، پروتکل و اندازه شبکه بستگی خواهد داشت . آگاهی از خصایص و ویژگی های متفاوت هر یک از کابل ها و تاثیر هر یک از آنها بر سایر ویژگی های شبکه، بمنظور طراحی و پیاده سازی یک شبکه موفق بسیار لازم است کابل unshielded twisted pair )utp) متداولترین نوع کابلی که در انتقال اطلاعات استفاده می گردد ، کابل های بهم ت ده می باشند. این نوع کابل ها دارای دو رشته سیم به هم پیچیده بوده که هر دو نسبت زمین دارای یک امپدانش ی ان می باشند. بدین ترتیب امکان تاثیر پذیری این نوع کابل ها از کابل های مجاور و یا سایر منابع خارجی کاهش خواهد یافت . کابل های بهم ت ده دارای دو مدل متفاوت
با
مقاله کابل و شبکه
عنوان فارسی مقاله: برنامه ریزی شبکه های فعال توزیع با در نظر گرفتن تنظیمات dg – چندتایی
عنوان انگلیسی مقاله: planning active distribution networks considering multi-dg configurations
برای رایگان مقاله انگلیسی برنامه ریزی شبکه های فعال توزیع با در نظر گرفتن تنظیمات dg – چندتایی با فرمت پی دی اف و ید ترجمه فارسی آن با فرمت ورد اینجا کلیک نمایید 

[ادامه م. اختصاصی از سورنا فایل انتقال و توزیع برق با و پر سرعت .
انتقال و توزیع برق
انتقال و توزیع برق فرمت فایل : word(قابل ویرایش)تعداد صفحات47فهرست
عنوان ..................................................................................... صفحه
معرفی …………………………………………………………………
انتقال و توزیع …………………………………………………………...
مقایسه سیستم انتقال هوایی و یرزمینی ……………………………………...
مزایا و معایب خطوط انتقال زیرزمینی ………………………………………
انتقال با خطوط ابررسانا …………………………………………………..
توزیع توان با خطوط انتقال کم مقاومت ………………………………………
• خطوط رایج کم مقاومت ..............................................................
• ابررسانایی ............................................................................
• فیبرهای گرافیت با پوشش ف ی ....................................................
خطوط انتقال انعطاف پذیر ولتاژ متناوب (facts) .....................................
• مبانی fatcs ......................................................................
• سیستم های عامل fatcs .........................................................
• توان الکتریکی سفارشی ..............................................................
• خازنهای پیشرفته .....................................................................
عایقهای الکتریکی .............................................................................
کابلهای توزیع ..................................................................................
• کابلهای کششی ........................................................................
• عایقهای پیشرفته پلیمری .............................................................
• انفجار زیرزمینی .....................................................................
• حل مشکل انفجارهای زیرزمینی ...................................................
• یافتن محل خطا ......................................................................
• کابلهای هوشمند ......................................................................
• خوردگی سیم زمین و سیم خنثی و محافظت از آن ...............................
ترانسفورماتورها .............................................................................
• ترانسفورماتورهای معمولی ........................................................
• ترانسفورماتورهای فشرده ..........................................................
• ترانسفورماتورهای فرورزونانس ..................................................
• ترانسفورماتئرهای ح جامد .....................................................
منابع و ماخذ .................................................................................

مقدمه
در دهه 60 ظرفیت تولید انرژی الکتریسیته در تقریبا دو برابر شد و میزان 175gw به 325gw رسید ( هر گی ات معادل 109 وات است . ) پس میزان در سال 1974 به 474gw و تا سال 1980 به 600gw رسیده بود . در پایان سال 1993 ، از 700gw نیز گذشت . پیش بینی می شود که تا سال 2010 تولید باید به میزان 210gw افزایش یابد که در نتیجه میزان مصرف برق به یک tw می رسد ( هر تراوات 1012 وات است . ) . تنها 20% ظرفیت فوق در حال احداث است .
مصرف رو به رشد الکتریسته معمولا بیشتر از تولید ناخالص داخلی است . با حرکت به سوی انحصار ز و رقابت فشرده این رشد باید به دقت پیش بینی شود . نظارت بر رعایت حریم خط انتقال و سرمایه گذاریهای کلان ایجاب می کند که رشد مصرف به دقت پیش بینی شود . از آنجایی که این عوامل هم در توزیع و هم در انتقال تاثیر گذارند ، در اینجا بین آنها تمایز قائل نمی شویم و به طور کلی صحبت می کنیم .
با
انتقال و توزیع برق
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران با اشاره به افزایش درجه حرارت هوا در اوایل هفته آینده از مردم خواست که در ساعات ۱۱ تا ۱۵ و ۱۹ تا ۲۳ برق کمتری مصرف کرده و با جلوگیری از ایجاد بار اضافی در شبکه، موجب خاموشی نشوند.

سید محمد هاشمی گفت: بر اساس گزارش سازمان هواشناسی کشور مبنی بر افزایش دما در روزهای آینده، ۱۰۰ اکیپ عملیاتی مناط. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران با اشاره به افزایش درجه حرارت هوا در اوایل هفته آینده از مردم خواست که در ساعات ۱۱ تا ۱۵ و ۱۹ تا ۲۳ برق کمتری مصرف کرده و با جلوگیری از ایجاد بار اضافی در شبکه، موجب خاموشی نشوند.

سید محمد هاشمی گفت: بر اساس گزارش سازمان هواشناسی کشور مبنی بر افزایش دما در روزهای آینده، ۱۰۰ اکیپ عملیاتی مناط. نیروی برق یکی از مهمترین منابع انرژی در عصر حاضر است که نقش حیاتی در زندگی بشر امروز ایفا می کند. طی قرن اخیر کاربرد این انرژی روند افزایشی داشته و ب بع چگونگی و نحوه انتقال این انرژی به یک امر پیچیده و مهم تبدیل شده است. از طرفی می دانیم پروژه های ساختمانی همواره یکی از بخش های بزرگ و مهم فعالیت های اقتصادی و اجتماعی کشور بوده که با ت. اختصاصی از فایل هلپ مقاله شبکه چیست با و پر سرعت .
مقاله شبکه چیست
 مقاله شبکه چیست لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحات:48شبکه چیست ؟ شبکه مجموعه ای از سرویس دهنده ها و سرویس گیرنده های متعددی می باشد که به یکدیگر متصل هستند. در این بین سرویس دهنده ها (server) نقش سرویس دهنده و خدمات دهی وسرویس گیرنده ها (client) نقش سرویس گیرنده یا همان مشتری را بازی می کنند. انواع شبکه : شبکه ها را می توان به دو دسته ی «شبکه های محلی » lan و شبکه های بزرگ تر از آن (wan) تقسیم کرد. شبکه های محلی : local area networkاین نوع شبکه ها به شبکه های( (lan) معروف هستند. شبکه های محلی معمولا میزبان 2 تا 20کامپیوتر و در غالب work group میباشند. سرعت این نوع شبکه بسیار زیاد است (معمولا 100mb per sec) و می توان حجم داده های بالا را در مدت بسیار کم انتقال داد. شبکه های گسترده : wide area networkاین نوع شبکه ها به شبکه های wan معروف هستند. این شبکه ها بزرگتر از شبکه های lan و اغلب برای امور عمومی از آن استفاده می شود. ازجمله این شبکه ها میتوان شبکه های van و یا شبکه های بزرگتر مانند internet و.. را نام برد سرعت انتقال داده ها در این نوع شبکه ها نسبت به lan (در ایران) بسیار ناچیز میباشد. این سرعت به خاطر استفاده از خطوط 56k است. البته می توان با استفاده از خطوط dsl یا isdn و یا بی سیم wire less سرعت این ارتباط را به اندازه ,256 k , 512 kیا بالاتر افزایش داد.
با
مقاله شبکه چیست
اختصاصی از رزفایل پروژه دانشجویی محاسبات شبکه لوله کشی توسط نرم افزار (پروژه درس انتقال آب) با و پر سرعت .
پروژه دانشجویی محاسبات شبکه لوله کشی توسط نرم افزار (پروژه درس انتقال آب)
پروژه دانشجویی محاسبات شبکه لوله کشی توسط نرم افزار (پروژه درس انتقال آب) این پروژه مرتبط با درس سیستم های انتقال آب ویژه ین مکانیک در مقاطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد می باشد، ولی می تواند برای تمامی رشته های ی نیز مفید باشد. معادلات و فرمول های استفاده شده در متن این پروژه بسیار کاربردی و مفید می باشد
با
پروژه دانشجویی محاسبات شبکه لوله کشی توسط نرم افزار (پروژه درس انتقال آب)
اختصاصی از فایل هلپ تحقیق درمورد شبکه توزیع برق با و پر سرعت .
تحقیق درمورد شبکه توزیع برق
تحقیق درمورد شبکه توزیع برق فرمت فایل:  ورد ( قابلیت ویرایش ) قسمتی از محتوی متن ... تعداد صفحات : 75 صفحهشبکه توزیع و انتقال برق تا مصرف فهرست مطالب شبکه قدرت از تولید تا مصرف 1 محدودیت تولید 1 انتقال قدرت 1 توزیع و مصرف قدرت 1 آرایش ترانسفورماتورهای قدرت 2 اجزاء یک پست انتقال یا فوق توزیع 2 ضرورت اتصال به زمین – ترانس نوتر 2 تانک رزیستانس 3 ضرورت برقراری حفاظت 3 انواع سیستمهای اورکارنتی 4 سیستم حفاظت اورکارنتی فاز به زمین 4 حفاظت باقیمانده یا رزیجوآل 5 هماهنگ رله های جریانی زمان ثابت 5 اشکال رله های با زمان ثابت 5 رله های اورکانت زمان مع 6 انواع رله های جریانی با زمان مع و موارد استفاده هر یک 6 کاربرد رله های جریانی 7 رله های ولتاژی 7 حفاظت فیدر خازن 7 رله اتومات برای قطع و وصل بنکهای خازنی 8 حفاظت فیدر کوپلاژ 20 کیلوولت 9 حفاظت فیدر ترانس 20 کیلوولت 9 حفاظت جهتی جریان 9 حفاظت r.e.f 10 رله های نوترال 10 حفاظت ترانسفورماتور قدرت 10 رله بوخهلتس 11 رله های ترمیک یا کنترل کننده درجه حرارت ترانس 12 رله دیفرنسیال 13 چند نکته در رابطه با رله دیفرنسیال 16 رله دیفرنسیل با بالانس ولتاژی 17 رله بدنه ترانس 17 حفاظت جریانی برای ترانسفورماتور 18 رله های رگولاتور ولتاژ 18 رله اضافه شار 20 حفاظت باسبار 21 نوع اتصالی های باسبار 22 خصوصیات حفاظت باسبار 22 انواع حفاظت باسبار 22 حفاظت خط 23 نکاتی در خصوص رله های دیستانس 25 نوسان قدرت و حفاظت رله دیستانس در مقابل آن 27 رله دوباره وصل کن 29 کاربرد رله دوباره وصل کن 31 ضد تکرار 32 رله واتمتریک 33 رله مؤلفه منفی 36 سنکرون 39 رله سنکرون چک 41 رله سنکرونایزینگ ( سنکرون کننده ژنراتورها ) 43 رله ی – رله حذف بار 44 سیستم اینتریپ و اینترلاک 46 شبکه قدرت از تولید تا مصرف یک شبکه قدرت از نقطه تولید تا مصرف،شامل اجزاء و مراتبی است که ژنراتور را بعنوان مولد و ترانسهاو خطوط انتقال را بعنوان مبدل و واسطه در بر می گیرد . محدودیت تولید : ژنراتورها معمولاً” جریانهای بزرگ را تولید میکنند اما به لحاظ ولتاژ محدودیت دارند،زیرا عایق بندی شینه ها حجم و وزن زیادی ایجاد می کند و به همین لحاظ ژنراتورها در نورم های ولتاژی 6،11،21 و حداکثر 33 کیلو ولت ساخته می شوند . انتقال قدرت : بر ع تولید که به لحاظ ولتاژ محدودیت دارد، در انتقال قدرت،مشکل جریان مطرح است زیرا هر چه جریان بیشتر شود،مقطع سیمها بیشتر و در نتیجه ساختمان دکل ها بزرگتر و تلفات انتقال نیز فزونی می گیرد .
به همین لحاظ سعی می شود که پس از تولید جریان،با استفاده از ترانسفورماتورهای افزاینده،سطح ولتاژ افزایش و میزان جریان کاهش داده شود .
ضمنا” عمل انتقال سه فاز،توسط سه سیم صورت می گیرد ( به سیم چهارم نیازی نیست ) و برای تشخیص اتصال کوتاههای احتمالی فاز به زمین،از شبکه زمین و نوترالی که در پست مبدا ایجاد می کنند،سود می جویند .
توزیع و مصرف قدرت : پس از انتقال قدرت تا های منطقه مصرف،سطح ولتاژ در چند مرحله پایین می آید تا قابل مصرف شود.
در ایران درحال حاضر برای انتفال قدرت ازولتاژهای 400 و 230 کیلو ولت (فاز- فاز) استفاده می شود و در مناطق شهری نیز این ولتاژها به سطح 63 کیلو ولت ( شبکه فوق توزیع )کاهش پیدا می کند و با تبدیل 63 به 20 کیلو ولت،ولتاژ اولیه برای ترانسفورماتورهایمتن بالا فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.شما بعد از پرداخت آنلاین فایل را فورا نماییدبعد از پرداخت ، لینک را دریافت می کنید و ۱ لینک هم برای ایمیل شما به صورت اتوماتیک ارسال خواهد شد.
با
تحقیق درمورد شبکه توزیع برق
بر هم کنش آنتی ا یدانی عصاره های گیاهی در جلوگیری از اتوا یداسیون روغن سویا فرمولاسیون، رئولوژی و ارزی حسی دسرهای سنتی بهینه سازی است اج لیگوپن بررسی انتقال جرم و انرژی طی سرخ توسط پردازش تصویر و شبکه های عصبی مدلسازی انتقال حرارت سیالات بهینه سازی مصرف انرژی در صنایع غذایی کاربرد بیوسنسورها در صنایع غذایی جهت دریافت اطلاعات در . بر هم کنش آنتی ا یدانی عصاره های گیاهی در جلوگیری از اتوا یداسیون روغن سویا فرمولاسیون، رئولوژی و ارزی حسی دسرهای سنتی بهینه سازی است اج لیکوپن بررسی انتقال جرم و انرژی طی سرخ توسط پردازش تصویر و شبکه های عصبی مدلسازی انتقال حرارت سیالات بهینه سازی مصرف انرژی در صنایع غذایی کاربرد بیوسنسورها در صنایع غذایی جهت دریافت اطلاعات در ز. مقاله شبکه های توزیع مویرگی در بازار ایران مقاله شبکه های توزیع مویرگی در بازار ایران دسته بندی حسابداری بازدید ها 2 فرمت فایل docx حجم فایل 7 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 8  مقاله شبکه های توزیع مویرگی در بازار ایران گزارش تخلف برای مقاله شبکه های توزیع مویرگی در بازار ایران مقاله شبکه های توزیع مویرگی در بازار ایران فروشنده فایل کد کاربری 4674 تمام فایل ها کاربر مقاله شبکه های توزیع مویرگی در بازار ایران تصمیم درباره کانال توزیع و فروش کالا، از جمله مهمترین تصمیماتی است که فرا روی مدیران قرار دارد. تصمیم درباره توزیع کالا بر سایر تصمیمات بازاری تاثیر مستقیم می گذارد. نبض یک شرکت در دست شبکه توزیع و فروش آن است، اما با همه این شرایط اغلب شرکتها به کانال های توزیع کالاهای خود توجه کافی ندارند و این امر گاه عواقب زیانباری برای آنان به دنبال دارد و در مقابل، بسیاری از شرکتهای با استفاده از سیستم های توزیع خلاق، به مزیت رقابتی دست یافته اند. این نوشتار سعی دارد که براساس تجربیات نویسنده، انواع کانال های توزیع در ایران و مزایا و معایب هریک را بیان کند. توزیع کالا از طریق شبکه های توزیع عمده فروشی محاسن: 1. هزینه های توزیع در این روش پایین تر است و قیمت تمام شده کالا را کاهش داده و یا حاشیه سود ده فروش را افزایش می دهد. 2. تعداد زیادی از شرکتها و مراکز پخش کوچک از طریق شبکه های توزیع عمده فروشی تامین می شوند. معایب: 1. به دلیل شیوه های خاص نقد و نسیه در بازار، کالاها معمولاً بسیار پایین تر از قیمت واقعی خود به فروش می روند و استراتژی های قیمت گذاری کالا را در کل بازار تحت الشعاع قرار می دهند و به اصطلاح، کالا ذلیل می شود. مقاله شبکه های توزیع مویرگی در بازار ایرانشبکه های توزیع مویرگی در بازار ایران