مقاله هادیهای خطوط توزیع و انتقال برق

به نقل از خبرگزاریها در مورد مقاله هادیهای خطوط توزیع و انتقال برق :

تحقیق افزایش ضریب ایمنی خطوط انتقال گاز
تحقیق-افزایش-ضریب-ایمنی-خطوط-انتقال-گاز تحقیق با موضوع افزایش ضریب ایمنی خطوط انتقال گاز، در قالب doc و در 12 صفحه، قابل ویرایش، شامل حوادث خطوط اصلی انتقال، حوادث ایستگاه های تقویت فشار، حوادث شبکه های گازرسانی، نشت ی و کنترل آن، نشت گاز، علل نشت... فایل

اختصاصی از یاری فایل انتقال و توزیع برق 47 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 51 فهرستعنوان ..................................................................................... صفحهمعرفی …………………………………………………………………انتقال و توزیع …………………………………………………………...مقایسه سیستم انتقال هوایی و یر. منابع خبری از انفجار خطوط انتقال نفت در شرق یمن توسط افراد ناشناس خبر دادند.

فایل ا ل فهرست بهای خطوط انتقال سال 94
فایل-ا ل-فهرست-بهای-خطوط-انتقال-سال-94 فایل ا ل فهرست بهای خطوط انتقال سال 94، در قالب xls، قابل ویرایش... فایل


آشنایی با تجهیزات مورد استفاده در خطوط انتقال
1395-11-23 توسط bahareh دسته دسته‌بندی نشده
آشنایی با تجهیزات مورد استفاده در خطوط انتقال به صفحه آشنایی با تجهیزات مورد استفاده در خطوط انتقال خوش آمدید . فایل ی با عنوان ((آشنایی با تجهیزات مورد استفاده در خطوط انتقال)) می تواند شما را در جهت رسیدن به اه تحقیقاتتان یاری رساند . این فایل. ایسنا نوشت:مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران توضیحاتی را درمورد تکمیل خطوط انتقال گاز سراسری ارائه کرد. حل المسائل جزوه طراحی خطوط انتقال انرژی (سید محمدرضا نوحی)حل-المسائل-جزوه-طراحی-خطوط-انتقال-انرژی-(سید-محمدرضا-نوحی) حل المسائل جزوه طراحی خطوط انتقال انرژی سید محمدرضا نوحی بصورت دست نویس در 16 صفحه، به همراه پاسخ سوالات تشریحی، تایپ شده در 5 صفحه فایل تراشه های کوچکی که با فناوری های سطح بالا ساخته می شوند، این پتانسیل را دارند تا در محیط های خشن مورد استفاده قرار گرفته و خطوط انتقال انرژی را به شکل کاملا دقیقی مورد بررسی و نظارت قرار داده و هرگونه… مشترک عبارت است از: شخص حقیقی یا حقوقی که انشعاب یا انشعابهای مورد تقاضای وی، بر طبق مقررات برقرار شده باشد.
شرکت
شرکت عبارت است از: شرکت یا سازمانی که به موجب مقررات قانونی به کار تولید، انتقال و توزیع نیرو و یا بخشی از این امور اشتغال داشته و برق متقاضی را تأمین می نماید و متقاضی پس از برقراری انشعاب، مشترک آن می گردد. شرکتها. اختصاصی از رزفایل تحقیق و بررسی در مورد انتقال و توزیع برق 47 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 51 فهرستعنوان ..................................................................................... صفحهمعرفی …………………………………………………………………انتقال و توزیع …………………………………………………………...مقایسه سیستم انتقال هوایی و یرزمینی ……………………………………...مزایا و معایب خطوط انتقال زیرزمینی ………………………………………انتقال با خطوط ابررسانا …………………………………………………..توزیع توان با خطوط انتقال کم مقاومت ………………………………………خطوط رایج کم مقاومت ..............................................................ابررسانایی ............................................................................فیبرهای گرافیت با پوشش ف ی ....................................................خطوط انتقال انعطاف پذیر ولتاژ متناوب (facts) .....................................مبانی fatcs ......................................................................سیستم های عامل fatcs .........................................................توان الکتریکی سفارشی ..............................................................خازنهای پیشرفته .....................................................................عایقهای الکتریکی .............................................................................کابلهای توزیع ..................................................................................کابلهای کششی ........................................................................عایقهای پیشرفته پلیمری .............................................................انفجار زیرزمینی .....................................................................حل مشکل انفجارهای زیرزمینی ...................................................یافتن محل خطا ......................................................................کابلهای هوشمند ......................................................................خوردگی سیم زمین و سیم خنثی و محافظت از آن ...............................ترانسفورماتورها .............................................................................ترانسفورماتورهای معمولی ........................................................ترانسفورماتورهای فشرده ..........................................................ترانسفورماتورهای فرورزونانس ..................................................ترانسفورماتئرهای ح جامد .....................................................منابع و ماخذ .................................................................................
با
تحقیق و بررسی در مورد انتقال و توزیع برق 47 ص
به گزارش روابط عمومی آبفای سردشت ، شستشوی مخازن ، خطوط انتقال و شبکه توزیع آب امور سردشت و ادارات تابعه ربط و میرآباد انجام گردید . در این عملیات 6 مخزن آب امور سردشت به ظرفیت 9000 متر مکعب ، 1 مخزن آب اداره ربط به ظرفیت 1000 متر مکعب و 2 مخزن آب اداره میرآباد به ظرفیت 1200 متر مکعب ، 16/8 کیلومتر خط انتقال و 35 کیلومتر شبکه توزیع آب سردشت ، 4/2 کیلومتر خط انتقال و 18/4 کیلومتر شبکه توزیع آب ربط و 7 کیلومتر خط انتقال و 7/25 کیلومتر شبکه توزیع آب میرآباد با نظارت کارشناسان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان شستشو گردید . فایل ا ل فهرست بها 93 کلیه رشته ها - فهرست بها واحد پایه کلیه رشته ها در تاریخ 1393/04/03 ابلاغ گردید و این رشته ها شامل:رشته ابنیه،رشته شبکه توزیع آب،رشته سدسازی،رشته راهداری،رشته راه، راه آهن و باند فرودگاه،رشته شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب،رشته آبیاری و ز شی،رشته ساخت و ترمیم قنات،رشته انتقال و توزیع آب روستایی،رشته آبیاری تحت فشار. فایل ا ل فهرست بها 93 کلیه رشته ها - فهرست بها واحد پایه کلیه رشته ها در تاریخ 1393/04/03 ابلاغ گردید و این رشته ها شامل:رشته ابنیه،رشته شبکه توزیع آب،رشته سدسازی،رشته راهداری،رشته راه، راه آهن و باند فرودگاه،رشته شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب،رشته آبیاری و ز شی،رشته ساخت و ترمیم قنات،رشته انتقال و توزیع آب روستایی،رشته آبیاری تحت فشار. فایل ا ل فهرست بها 93 کلیه رشته ها - فهرست بها واحد پایه کلیه رشته ها در تاریخ 1393/04/03 ابلاغ گردید و این رشته ها شامل:رشته ابنیه،رشته شبکه توزیع آب،رشته سدسازی،رشته راهداری،رشته راه، راه آهن و باند فرودگاه،رشته شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب،رشته آبیاری و ز شی،رشته ساخت و ترمیم قنات،رشته انتقال و توزیع آب روستایی،رشته آبیاری تحت فشار. اختصاصی از سورنا فایل انتقال و توزیع برق با و پر سرعت .
انتقال و توزیع برق
انتقال و توزیع برق فرمت فایل : word(قابل ویرایش)تعداد صفحات47فهرست
عنوان ..................................................................................... صفحه
معرفی …………………………………………………………………
انتقال و توزیع …………………………………………………………...
مقایسه سیستم انتقال هوایی و یرزمینی ……………………………………...
مزایا و معایب خطوط انتقال زیرزمینی ………………………………………
انتقال با خطوط ابررسانا …………………………………………………..
توزیع توان با خطوط انتقال کم مقاومت ………………………………………
• خطوط رایج کم مقاومت ..............................................................
• ابررسانایی ............................................................................
• فیبرهای گرافیت با پوشش ف ی ....................................................
خطوط انتقال انعطاف پذیر ولتاژ متناوب (facts) .....................................
• مبانی fatcs ......................................................................
• سیستم های عامل fatcs .........................................................
• توان الکتریکی سفارشی ..............................................................
• خازنهای پیشرفته .....................................................................
عایقهای الکتریکی .............................................................................
کابلهای توزیع ..................................................................................
• کابلهای کششی ........................................................................
• عایقهای پیشرفته پلیمری .............................................................
• انفجار زیرزمینی .....................................................................
• حل مشکل انفجارهای زیرزمینی ...................................................
• یافتن محل خطا ......................................................................
• کابلهای هوشمند ......................................................................
• خوردگی سیم زمین و سیم خنثی و محافظت از آن ...............................
ترانسفورماتورها .............................................................................
• ترانسفورماتورهای معمولی ........................................................
• ترانسفورماتورهای فشرده ..........................................................
• ترانسفورماتورهای فرورزونانس ..................................................
• ترانسفورماتئرهای ح جامد .....................................................
منابع و ماخذ .................................................................................

مقدمه
در دهه 60 ظرفیت تولید انرژی الکتریسیته در تقریبا دو برابر شد و میزان 175gw به 325gw رسید ( هر گی ات معادل 109 وات است . ) پس میزان در سال 1974 به 474gw و تا سال 1980 به 600gw رسیده بود . در پایان سال 1993 ، از 700gw نیز گذشت . پیش بینی می شود که تا سال 2010 تولید باید به میزان 210gw افزایش یابد که در نتیجه میزان مصرف برق به یک tw می رسد ( هر تراوات 1012 وات است . ) . تنها 20% ظرفیت فوق در حال احداث است .
مصرف رو به رشد الکتریسته معمولا بیشتر از تولید ناخالص داخلی است . با حرکت به سوی انحصار ز و رقابت فشرده این رشد باید به دقت پیش بینی شود . نظارت بر رعایت حریم خط انتقال و سرمایه گذاریهای کلان ایجاب می کند که رشد مصرف به دقت پیش بینی شود . از آنجایی که این عوامل هم در توزیع و هم در انتقال تاثیر گذارند ، در اینجا بین آنها تمایز قائل نمی شویم و به طور کلی صحبت می کنیم .
با
انتقال و توزیع برق
فایل ا ل فهرست بها 93 کلیه رشته ها - فهرست بها واحد پایه کلیه رشته ها در تاریخ 1393/04/03 ابلاغ گردید و این رشته ها شامل:رشته ابنیه،رشته شبکه توزیع آب،رشته سدسازی،رشته راهداری،رشته راه، راه آهن و باند فرودگاه،رشته شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب،رشته آبیاری و ز شی،رشته ساخت و ترمیم قنات،رشته انتقال و توزیع آب روستایی،رشته آبیاری تحت فشار. گزارش کارآموزی در اداره برق چکیده گزارش: این گزارش کارآموزی شامل گزارش روزانه و گزارش تکمیلی در مورد تجهیزات برق رسانی و ایمنی در برق و همچنین سوال و جواب های مربوط به انتقال و توزیع برق می باشد. یک گزارش کارآموزی مفید و کامل جهت ارائه به عنوان گزارش و یا مقاله. فهرست: مقدمه گزارش روزانه کنتور انواع کنتور تست سالم بودن کنتور کنتورهای دیجیتالی مجموعه سؤالات عمومی قسمت برق به همراه پاسخ سؤالات فشار ضعیف به همراه پاسخ سؤالات فشار متوسط به همراه پاسخ سؤالات ترانسفورماتور و پست به همراه پاسخ حفاظت تجهیزات پست انواع برقگیرها ترانس زمین مستقیم زمین غیر مستقیم زمین بار زمین حفاظتی رکلوزر کلید قدرت یا دژنکتور پدیده کرونا انواع کرونا اجزای ساختمان تیر طریقه نصب مهار شناخت متعلقات شبکه‏ های توزیع شناخت لوازم و وسایل و تجهیزات شبکه‏های توزیع برق مشخصات الکتریکی ومکانیکی خطوط هوایی نگهدارنده ‏های خطوط کراس آرم(کنسول)و انواع آن هادی های خطوط انتقال و توزیع مقره‏های خطوط هوایی لوازم شبکه فشار ضعیف ترانسفورماتور اجزای ترانسفورماتور مهارها(poic guys) احتیاطهایی در مورد سیم های برق و سایر تجهیزات که در معابر عمومی قرار دارند دستورات ایمنی و حفاظت برقکاران ... فرمت فایل: doc تعداد صفحات: 138
برای فایل اینجا کلیک کنید
مقاله خطوط انتقال شبکه توزیع هوایی و زمینی توزیع برق مقاله خطوط انتقال شبکه توزیع هوایی و زمینی توزیع برق  مقاله خطوط انتقال شبکه توزیع هوایی و زمینی توزیع برق مقاله خطوط انتقال شبکه توزیع هوایی و زمینی توزیع برق دسته بندی برق ،الکترونیک و مخابرات فرمت فایل pdf حجم فایل 36 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 51 مقاله خطوط انتقال شبکه توزیع هوایی و زمینی توزیع برق  فهرست مطالب عنوان                                                                                        صفحه مقدمه                                                                                        1 مقایسه شبکه های هوایی و زمینی                                                     4 مشخصات مکانیکی و الکتریکی خطوط هوایی                              4 نگهدارنده های خطوط                                                                    6 پایه ها                                                                                        7 برجها و دکلهای فولادی                                                                  13 کراس آرم یا کنسول و انواع آن                                                          13 هادیهای خطوط توزیع و انتقال                                                         17 مقره های خطوط هوایی                                                                  20 انواع کلمپ                                                                                  25 ترانسفورماتور                                                                               28 انواع برقگیر و نصب آن                                                          31 فلش یا شکم سیم                                                                         32 روشهای کاهش مقاومت اهمی زمین                                                  35 انواع مبدلها                                                                                  37 ترمز الکتریکی و وم آن                                                                 39 موتور dc                                                                                     40 ترمز الکتریکی                                                                     43 روشهای کنترل سرعت موتورهای dc                                                  46 کنترل سرعت توسط ی و کننده های قابل کنترل                                 48 ی و کننده ها با دیود هرز گرد کنترل شده                                         51 کنترل توسط برشگرها                                                                    51 «مقدمه» از آنجا که امروزه اهمیت سیستمها و شبکه های الکتریکی اعم از خطوط انتقال شبکه توزیع هوایی و زمینی در همه جوامع بشری را می توان به سلسله اعصاب آدمی تشبیه نمود چنانچه خللی در قسمتی از سیستم انتقال و یا توزیع در گوشه ای از کشور رخ دهد اثر خود را در تمامی جامعه کم و بیش می گذارد خصوصا با پیشرفت جوامع در همه سطوح زندگی وم نیاز به وجود سیستم توزیع وانتقال انرژی الکتریکی همگون و منظم افزایش می یابد از این رو بالابردن کیفیت خطوط انتقال و شبکه های توزیع دیگر متعلقات آن ایجاد نظم وهماهنگی در کارهای مربوطه و رفع نواقص و کمبودها می تواند شرایط زندگی بهتری را برای جامعه فراهم نماید. در شرایط فعلی جامعه که پیشرفت در امور صنعتی را ایجاب می نماید توسعه بخش انتقال و خوصوصا توزیع انرژی الکتریکی اهمیت بیشتری پیدا کرده است . زیرا در قیاس انواع انرژی ها؛ انرژی الکتریکی بسیار اقتصادی و بدور از هر گونه عوارض و ضایعات جانبی و از همه مهمتر اینکه نسبت به سایر انرژی ها و بطور کلی مانور آن در استفاده های گوناگون در زندگی زیاد می باشد. بطور خلاصه می توان محاسن و مزایای انرژی الکتریکی در قیاس با سایر انرژیها را به موارد زیر اشاره نمود:       1.        انتقال مقادیر زیادی انرژی الکتریکی به آسانی امکان پذیر است.      2.        انتقال این انرژی به فواصل طولانی به آسانی امکان پذیر است.      3.        تلفات این انرژی در طول خطوط انتقال و توزیع کم ودارای راندمان نسبتا بالایی می باشد      4.        قابلیت کنترل و تبدیل و تغییر این انرژی به سایر انرژیها به آسانی امکان پذیر است. بطور کلی سیستم انرژی الکتریکی دارای 3 قسمت اصلی می باشد:       1.        مرکز تولید نیرو ( توسط نیروگاه )      2.        خطوط انتقال نیروی برق       3.        شبکه های توزیع نیروی برق موارد مهمی که همواره باید مورد توجه و عمل شرکتهای توزیع برق قرار گیرد عبارتند از:       1.        زیبای و همگونی شبکه های هوایی       2.        استحکام و دوام و پایداری شبکه پیش بینی شده باشد.      3.        جنبه اقتصادی شبکه های توزیع مورد توجه قرار گیرد. لازم به ذکر است که سه مورد اخیر در محیط وموقعیت و شرایط گوناگون می تواند متفاوت باشد. بعنوان مثال در جایی زیبای اهمیت و الویت را دارا می باشد ودر جایی دیگر استحکام و پایداری شبکه ودر موارد و موقعیت دیگر علاوه بر موارد فوق امر اقتصادی را مورد توجه قرار داد. عدم رعایت شرایط و موارد فوق باعث اتلاف هزینه و انرژی و ایجاد نابسامانی را در پی خواهد داشت.        مقاله خطوط انتقال شبکه توزیع هوایی و زمینی توزیع برق بازدید از خطوط انتقال برق و پست ٢٣٠ کیلو ولت مهدیس اهواز نمایندگان مجلس شورای ی با شرایط نوسازی و توسعه شبکه خطوط لوله انتقال نفت خام و میعانات گازی موافقت د. iwibcrf7xacczvla58x.jpg تصویر فوق هادی انتقال نیرو را نشان می دهد که بعلت موقعیت قرار گرفتن دکل در محدوده پادگان نظامی مورد اصابت گلوله قرار گرفته و در بازدید دوره ای از خطوط مشاهده گردید و ترمیم شد. و از این تصویر نتیجه می گیریم که در صورت امکان در احداث خطوط انتقال نیرو حتی المقدور از محدوده مناطق نظامی دوری جست و در غیر این صورت از این خطوط بازدید بیشتری انجام گردد. مانور آمادگی در برابر ابکاری در خطوط انتقال گاز در هرمزگان به اجرا درآمد.  پروژه طراحی خطوط انتقال و پمپاژ پروژه طراحی خطوط انتقال و پمپاژدسته : جغرافیا فرمت/ورد تعداد صفحات 72 قیمت : 5500 تومان [توضیحات بیشتر ] پروژه طراحی خطوط انتقال و پمپاژ درک پایداری سیستم قدرت چکیده این مقاله به بحث پیرامون ناپایداری سیستم قدرت و اهمیت عملکرد رفع سریع خطا برای کمک به تولید قابل اطمینان نیرو می پرازد. یک توضیح در ارتباط با پایداری سیگنال کوچک، خطوط انتقال با عملکرد بالا، بارگذاری خطوط و سیستم های تحریک با گیرندگی و سرعت عمل بالا ارائه می شود. پایداری موقتی مورد بحث قرار می گیرد، از . مقاله رله های جریان خطوط هوائی یا کابلهای زیرزمینی که برای انتقال یا توزیع توان الکتریکی استفاده می شن فیدر می گن . توی یه سیستم انتقال و یا توزیع ممکنه از چند نوع حفاظت استفاده بشه. فیدرها رو بوسیله 3 روش حفاظت می کنند.
حفاظتهای جریان زیاد(overcurrent protection) حفاظت دیستانس (distance protection)حفاظت پایلوت(pilot protection)
حفاظت جریان زیاد از قدی م. » رله ضربه ای چیست؟
نوشته شده در هفتم تیر 1393 در وبلاگ تخصصی ی برق قدرت » تفاوت mcb و mccb
نوشته شده در هفتم تیر 1393 در وبلاگ تخصصی ی برق قدرت » افزایش عمر هادیهای آلومینیومی خطوط انتقال و توزیع هوایی در نواحی ساحلی و صنعتی
نوشته شده در سوم تیر 1393 در دنیای قدرت برق نیروگاه-انتقال-توزیع » برنامه تزریق پلاستیک با plc
نوشته شده در سو. ریکلوزر (recloser): ریکلوزر وسیله ای بسیار کاربردی و مهم در خطوط انتقال و توزیع میباشد که از بسیاری قطعی های برق بی مورد جلوگیری میکند. واژه re در انگلیسی به معنای “دوباره” و close به معنای “بستن” میباشد، از این جهت recloser وظیفه “دوباره بستن” یا “وصل مجدد” در خطوط انتقالی که خطایی رخ داده است را دارد. فایل ا ل فهرست بها 93 کلیه رشته ها - فهرست بها واحد پایه کلیه رشته ها در تاریخ 1393/04/03 ابلاغ گردید و این رشته ها شامل:رشته ابنیه،رشته شبکه توزیع آب،رشته سدسازی،رشته راهداری،رشته راه، راه آهن و باند فرودگاه،رشته شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب،رشته آبیاری و ز شی،رشته ساخت و ترمیم قنات،رشته انتقال و توزیع آب روستایی،رشته آبیاری تحت فشار. جزئیات کامل : عنوان کامل : پایان نامه اصلاح رگولاسیون ولتاژ در خطوط انتقال نیرو تعداد صفحات : 160 دسته : برق ، الکترونیک، مخابرات توضیحات : مقدمه
اصولاً هر شبکه الکتریکی گسترده را می توان شامل بخش های تولید (generation) و انتقال (transformation) تبدیل (transformation) توزیع (distribution) و مصرف (consumption) دانست .
خطوط هوایی انتقال انرژی که از اجزاء اصلی شبکه ه. اختصاصی از فایل هلپ مقاله کامل درباره تعیین تعداد بهینه هادیها در خطوط انتقال نیرو با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 11 تعیین تعداد بهینه هادیها در خطوط انتقال نیروچکیده:هادیها عامل اصلی ایجاد تلفات در خطوط انتقال و توزیع انرژی می باشند. لذا انتخاب قطر و تعداد بهینه هادیها در هر فاز از نظر اقتصادی نقش مهمی را می تواند ایفا نماید.در این مقاله تعداد بهینه هادیها در هر فاز مورد بررسی قرار می گیرد و سپس رابطه ای جهت محاسبه آنها در خطوط انتقال و توزیع ارائه می گردد و در پایان تعداد هادیهای مناسب در هر فاز بر حسب قدرت انتقالی برای شبکه کشور محاسبه می گردد.شرح مقاله:هر ساله میلیاردها کیلووات ساعت انرژی در سطح شبکه های توزیع و انتقال بهدر می رود که این میزان تلفات در صد عمده ای از انرژی تولیدی کشور را بخود اختصاص می دهد. اتلاف این انرژی بهمراه میلیاردها ریال خسارات مالی ناشی از آن اعمال روش های مناسبی جهت کاهش تلفات را ایجاب می کند.عامل اصلی تلفات در خطوط انتقال نیرو هادیها می باشند بطوریکه که مقدار تلفات (بجز تلفات کورونا) بطور مستقیم بستگی به مقاومت هادیها دارد. اما آیا کاهش مقاومت هادیها برای تقلیل میزان تلفات امری است معقول؟ مسلماً در بسیاری موارد این مطلب می تواند منطقی و در موارد دیگر غیر اقتصادی باشد بهمین دلیل طراحان بایداین موضوع را در کل سرمایه گذاری خطوط انتقال یا توزیع مد نظر قرار دهند. به بیان دیگر گر چه تقلیل مقاومت باعث کاهش تلفات می گردد ولی لازمه اجرای این شرط افزایش قطر هادیها یا تعداد آنها می باشد که ممکن است در بعضی موارد غیر اقتصادی و در برخی از حالات دیگر موجه باشد. نتیجتاً در خطوط انتقال یا توزیع نیرو تعداد یا قطر هادیها با توجه به تمام جوانب دارای یک حد اپتیمم می باشند.در این مقاله ضمن مروری بر خطوط انتقال بندل موجود، تعداد بهینه هادیهای بندل بر حسب قدرت انتقالی مورد بررسی قرار می گیرد و سپس فرمولی جهت محاسبه تعداد اقتصادی هادیها ارائه می گردد.1ـ عوامل موثر در انتخاب هادی:در انتخاب هادیها چند عامل اساسی باید مورد توجه قرار گیرند، که این عوامل در اندازه، نوع و تعداد هادیها در هر فاز موثر می باشند. با توجه به اینکه هر یک از عوامل ممکن است محدودیت هائی را در انتخاب هادیها ایجاد نمایند، لذا به اختصار بهر یک از آنها اشاره می گردد و سپس موضوع اصلی این مقاله که ارائه روشی است جهت محاسبه تعداد بهینه هادیها در هر فاز، مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.1ـ1 محدودیت های وابسته به ولتاژ: تلفات کورونا و اغت ات رادیوئی ناشی از آن یکی از عوامل مهم وابسته به ولتاژ می باشد. برای جلوگیری از اثرات سوء آن لازم است مقدار این تلفات در حد معینی محدود گردد. در رابطه با هادیها، تلفات کورونا مستقیماً به قطر آن بستگی دارد به این معنی که هر چه قطر افزایش یابد تلفات کورونا کاهش می یابد (بالع ).نتیجتاً برای مهار تلفات کورونا در یک حد معین که با توجه به سطح ولتاژ، شرایط محیط و ضوابط خاص هر کشور تعیین می گردد، حد اقل قطر موثر هادیها محاسبه می شود. که برای شبکه کشور، بر اساس محاسبات انجام شده در سطح وزارت نیرو ]1[ نتایج بشرح زیر می باشد: (از بین هادیهای استاندارد شده).سطح 132 کیلو ولت                                         (oriol)        336mcmسطح 230 کیلو ولت                                        795mcm         (drake)سطح 400کیلو ولت                                  2x1033mcm       (curlew)البته در بعضی از خطوط انتقال نیروی نصب شده، هادی 556 mcm (dove)  و 2x795 mcm (drake) نیز برای ولتاژ های 230 و 400 کیلو ولت مورد استفاده قرار گرفته اند.2ـ1  محدودیت های وابسته به محیط: یخ و برف و باد، درجه حرارت از عوامل مهمی هستند که از نظر مکانیکی در انتخاب هادیها موثر می باشند. در نتیجه برای اینکه هادیها بتوانند از این دیدگاه پاسخگو باشند قطر موثر آنها نباید از حد معینی کمتر باشد.آلودگی محیط عامل دیگری است که در انتخاب نوع هادی موثر می باشد که رعایت آن نیز بر حسب مورد ضروری است و بدون شک قطر موثر هادی از نظر مسائل مکانیکی نیز بر حسب نوع هادی تغییر می کند.3ـ1  محدودیت های وابسته به جریان: در خطوط انتقال نیرو هادیها باید طوری انتخاب شوند که قادر به انتقال قدرت مورد نیاز باشند. بر این اساس سطح مقطع هادیها و در نتیجه قطر آنها تعیین می گردد و بر حسب مورد ممکن است تعداد هادیهای هر فاز یک یا چند رشته باشند ولی حتی در صورت پائین بودن قدرت انتقالی، قطر هادیها نمی تواند از حد مجازی که در رابطه با کورونا و مسائل محیطی مورد نیاز می باشد کمتر انتخاب گردد.4ـ1  مسائل اقتصادی: در انتخاب دقیق هادیها عوامل متعددی تاثیر دارند که بررسی همه آنها باید بطور همزمان انجام گید که عمده ترین آنها وزن، قطر، مقاومت مکانیکی، مقاومت الکتریکی، جنس و قیمت هادیها می باشد. از آنجا که عوامل ذکر شده در سرمایه گذاری اولیه خطوط انتقال، تلفات قدرت و انرژی و سایر هزینه ها موثر می باشند، لذا انتخاب اندازه و تعداد بهینه هادیها باید با توجه به کلیه جوانب صورت گیرد.2ـ سرمایه گذاری خطوط انتقال نیرو:سرمایه گذاری خطوط انتقال نیرو از دو قسمت عمده تشکیل می گردد:ـ سرمایه گذاری اولیهـ سرمایه گذاری ثانویهسرمایه گذاری اولیه در زمان احداث خطوط انتقال نیرو صرف می گردد و بر حسب ولتاژ. شرایط مسیر عبوری، شرایط محیطی و سایر مشخصات فنی و خطوط انتقال نیرو ممکن است ارقام متغیری را بخود اختصاص دهد.سرمایه گذاری ثانویه در حقیقت ارزش حال جمع هزینه هائی است که در زمان بهره برداری از خطوط انتقال نیرو در دوره عمر مفید آن هزینه می گردد. این هزینه ها شامل ارزش انرژی هدر رفته (تلفات)، هزینه های بهره برداری، تعمیرات، نگهداری و هزینه های متفرقه می باشد.1ـ2ـ سرمایه گذاری اولیه: در شرایط مشخص و معینی از محیط سرمایه گذاری اولیه خطوط انتقال نیرو بستگی به ولتاژ، تعداد مدارات و تعداد هادیها در هر فاز دارد و معمولاً با تقریب خوبی قابل پیش بینی است. اما در این مقاله چون هدف بررسی تاثیر افزایش تعداد هادیهای هر فاز می باشد لازم است رابطه تغییرات سرمایه گذاری اولیه بر حسب تعداد هادیهای هر فاز مشخص گردد.بدون شک افزایش تعداد هادیها در هر فاز باعث گران شدن خط انتقال می گردد که این افزایش قیمت در اثر ازدیاد طول هادی و وزن آنها می باشد، با افزوده شدن تعداد هادیها اضافه بارهای ناشی از باد، برف و یخ افزایش می یابد که نتیجتاً برتاورها، فونداسیونها و سایر المان های وابسته تاثیر می گذارد که در مجموع باعث افزایش قیمت خطوط انتقال نیرو می گردد. بر اساس محاسبات انجام شده در صورتیکه خطوط انتقال نیرو بصورت بندل دوتائی، سه تائی احداث گردد به ازاء افزایش هر هادی سرمایه گذاری اولیه حدود k1 درصد قیمت خطوط انتقال ساده (تک سیمه) افزایش می یابد. در صورتیکه این افزایش قیمت را تقریباً با افزایش تعداد هادیها در هر فاز خطی فرض می کنیم به رابطه تقریبی (1) می رسیم:/که:inv ـ سرمایه گذاری خط انتقال باندلk1 ـ درصد افزایش سرمایه گذاری خطوط انتقال بندل دوتائی نسبت به خطوط سادهnb ـ تعداد هادی در هر فاز از خطوط بندلinv ـ سرمایه گذاری اولیه خطوط انتقال تک سیم ـ چون د سطح ولتاژ 400 کیلوولت خطوط انتقال بصورت بندل دو سیمه طراحی می شوند، لذا لازم است در رابطه (1) مقدار inv برای معادل تک سیمه محاسبه گردد. در این مورد می توان مقدار inv را در (1-k1) ضرب نمود.بر اساس محاسبات انجام شده بر مبنای خطوط اجرا شده در کشور مقدار k1 تقریباً برابر بیست درصد می باشد (برای خطوط مشخص این درصد می تواند دقیقتر محاسبه گردد) در نتیجه رابطه (1) بصورت رابطه ساده تر (2) در می آید:/2ـ2 سرمایه گذاری ثانویه: این قسمت از سرمایه گذاری که در طول عمر مفید خطوط انتقال نیرو صرف می گردد شامل دو قسمت زیر می باشد:1ـ2ـ2 ارزش حال هزینه های ثابت: این هزینه ها بستگی به میزان سرمایه گذاری اولیه دارد و در بلند مدت می تواند بصورت درصدی از سرمایه گذاری اولیه نشان داده می شود./fc ـ درصد سالیانه هزینه های ثابتj ـ تفاضل بهره و تورم سالیانه به درصدn ـ عمر مفید به سالef ـ ضریب اقتصادی2ـ2ـ2ـ ارزش حال هزینه تلفات: در صورتیکه دیماند مصرف طول عمر مفید ی ان باشد، ارزش حال تلفات از رابطه (4) بدست می آید:/که:grf ـ ضریب ذخیره تولیدcp ـ قیمت یک کیلوولت از قدرت نصب شدهaf ـ ضریب بهره برداری از خط انتقالlsf ـ ضریب تلفاتce ـ قیمت یک کیلوواتساعت انرژی، ریالpl ـ تلفات قدرت به کیلووات که در ح کلی از رابطه زیر (6) بدست می آید:/
با
مقاله کامل درباره تعیین تعداد بهینه هادیها در خطوط انتقال نیرو
اختصاصی از ژیکو مقاله درباره رله های جریان با و پر سرعت .
مقاله درباره رله های جریان
مقاله درباره رله های جریان لینک پرداخت و *پایین مطلب* فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینت)  تعداد اسلاید:8رله های جریانخطوط هوائی یا کابلهای زیرزمینی که برای انتقال یا توزیع توان الکتریکی استفاده می شن فیدر می گن . توی یه سیستم انتقال و یا توزیع ممکنه از چند نوع حفاظت استفاده بشه. فیدرها رو بوسیله 3 روش حفاظت می کنند.
حفاظتهای جریان زیاد(overcurrent protection)حفاظت دیستانس (distance protection)حفاظت پایلوت(pilot protection)
حفاظت جریان زیاد از قدی می ترین نوع حفاظتهاست و خودش هم به 2 نوع تقسیم میشه1- طرحهای درجه بندی شده جریان و زمان غیر جهت دار
2-طرحهای درجه بندی شده جریان و زمان جهت دارو طبق این دو نوع تقسیم ، از این نوع حفاظت توی موارد زیر استفاده می کنند- فیدرهای توزیع و فوق توزیع با سیستمی که ولتاژ اون کمتر از 63 کیلوولت باشه ، تغذیه خطا هم فقط از یه طرف باشه .(با این روش رله های جریان زیاد می تونند با فیوزها هماهنگ بشن)- جاهائی که زمان عملکردش زیاد مهم نیست و احتیاج زیادی به عملکرد سریع وجود نداشته باشیم- در ولتاژهای خیلی زیاد ، توی خطوط انتقال از رله های جهت دار یا غیر جهت دار برای حفاظت رله های حفاظتی اصلی با عملکرد آنی استفاده می شن.
- و آ ین استفاده هم رله های اتصال زمین. برای خطاهای زمین با مقاومت زیاد که توسط ریه های حفاظتی اصلی تشخیص داده نمی شن ، مورد استفاده قرار می گیرند
با
مقاله درباره رله های جریان
بوشهر- ایرنا- مجری طرح های نیروگاهی و خطوط انتقال نیرو شرکت نفت و گاز پارس گفت: پست فوق توزیع برق جی آی اس در دست ساخت در پارس 2 (پارس کنگان) این منطقه هم اکنون 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اردیبهشت ماه… معاون نیرو اعلام کرد: واگذاری خطوط و پست های فوق توزیع به شرکت های توزیع برق منتفی شد. حریم خطوط برقمحور خط : خطی است فرضی رابط بین مراکز پایه ها در طول خطوط هوائی نیروی برق .مسیر خط : نواری است روی زمین در طول خطوط هوائی انتقال و توزیع حاصل از تصویر هادی های جانبی (کناری) خط بر روی زمین .حریم درجه یک : دو نوار است در طرفین مسیر خط و متصل به آن.فواصل افقی حد خارجی حریم درجه یک از مسیر خط در هر طرف تعیین شده است .حریم درجه دو :.
پیشنهاد قیمت انرژی برق در بازار رقابتی با در نظر گرفتن تلفات سیستم و ظرفیت خطوط انتقال پیشنهاد-قیمت-انرژی-برق-در-بازار-رقابتی-با-در-نظر-گرفتن-تلفات-سیستم-و-ظرفیت-خطوط-انتقال پایان نامه پیشنهاد قیمت انرژی برق در بازار رقابتی با در نظر گرفتن تلفات سیستم و ظرفیت خطوط انتقال فایل سال گذشته بالغ بر 27 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی از طریق تاسیسات و خطوط لوله منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران منتقل شده است. public switched telephone network) :pstn) منظور از آن شبکه مخابراتی عمومی می باشد. خطوط آنالوگ معمولی: منظور از این خطوط همان خطوط تلفنی معمولی می باشد. نرخ دیتا توسط این خطوط انتقال حداکثر 33.6 kb/s می باشد. استفاده از این خطوط برای اتصال به اینترنت در کشورمان بسیار رایج می باشد. 1t:نام خطوط مخابراتی مخصوصی است که در و کانادا ارائه می شود. بر روی هر خط t1 تعد. اختصاصی از یارا فایل پاور پوینت روشی نوین برای حفاظت تطبیقی دیستانس خطوط انتقال متصل به مزارع بادی با و پر سرعت .
پاور پوینت روشی نوین برای حفاظت تطبیقی دیستانس خطوط انتقال متصل به مزارع بادی
پاور پوینت روشی نوین برای حفاظت تطبیقی دیستانس خطوط انتقال متصل به مزارع بادی روشی نوین برای حفاظت تطبیقی دیستانس خطوط انتقال متصل به مزارع بادی 32 اسلاید آماده جهت ارائه

با
پاور پوینت روشی نوین برای حفاظت تطبیقی دیستانس خطوط انتقال متصل به مزارع بادی
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ی و توسعه گاز گفت: ت دوازدهم زیرساخت های خطوط نهم و یازدهم انتقال گاز را به پایان خواهد رساند و سالانه حدود یکهزار و 200 کیلومتر خط لوله انتقال گاز در کشور احداث می شود. پایان نامه برق قدرت
ی برق قدرت یکی از مهمترین شاخه های دپارتمان برق است . در پایان نامه برق قدرت می شود به موارد دیگری مثل :تولید توزیع توان تبدیل انرژی الکتریکی وحرارتی و ... اشاره کرد  
این رشته موارد دیگری را نیز شامل می شود مانند: نگهداری تعمیر و راه اندازی سیستمها برودتی و حرارتی و دیگر تجهیزات الکتریکی که در صنعت استفاده می شود یکی از عمده ترین مباحث پایان نامه برق قدرت تولید،توضیع و انتقال انرژی الکتریکی است که شامل ژنراتور ها  و موتور های الکتریکی می شود                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        
در بیشتر کشورهای دنیا به منظور سهولت مصرف کننده ها و متحمل نشدن هزینه بالا ت شبکه های الکتریکی راه اندازی می کندکه یکی دیگر از وضایف ین برق قدرت تولید و طراحی این نوع شبکه ها است در بخش سیستم انتقال ترانسفورماتور نقش به سزایی دارد به این دلیل که وظیفه تغییر دامنه ولتاژ که جز مهمترین وظایف در انتقال هست را به عهده دارد در تولید انرژی الکتریکی شکل های انرژی تغییر می کنند و به این فرایند جابه جایی( توان الکتریکی ) می گویند انرژی الکتریکی عموما در فاصله زیاد به وسیله خطوط هوایی انتقال می یابد و از خطوط زیر زمین برای مناطق پر جمعیت استفاده می شود برای انتقال هوایی از دکل های و کابل هایی در سطح بالای زمین استفاده می شود در این روش از انتقال از هوا به عنوان عایق استفاده می شود و به همین منظور جز رایج ترین روش های انتقال است
انجام پایان نامه برق قدرت
سفارش پایان نامه برق قدرت  پایان نامه برق قدرت  مقاله isi    

پایان نامه برق قدرت

ی برق قدرت یکی از مهمترین شاخه های دپارتمان برق است . در پایان نامه برق قدرت می شود به موارد دیگری مثل :تولید توزیع توان تبدیل انرژی الکتریکی وحرارتی و ... اشاره کرد
 

این رشته موارد دیگری را نیز شامل می شود مانند: نگهداری تعمیر و راه اندازی سیستمها برودتی و حرارتی و دیگر تجهیزات الکتریکی که در صنعت استفاده می شود یکی از عمده ترین مباحث پایان نامه برق قدرت تولید،توضیع و انتقال انرژی الکتریکی است که شامل ژنراتور ها  و موتور های الکتریکی می شود
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      
 

در بیشتر کشورهای دنیا به منظور سهولت مصرف کننده ها و متحمل نشدن هزینه بالا ت شبکه های الکتریکی راه اندازی می کندکه یکی دیگر از وضایف ین برق قدرت تولید و طراحی این نوع شبکه ها است در بخش سیستم انتقال ترانسفورماتور نقش به سزایی دارد به این دلیل که وظیفه تغییر دامنه ولتاژ که جز مهمترین وظایف در انتقال هست را به عهده دارد در تولید انرژی الکتریکی شکل های انرژی تغییر می کنند و به این فرایند جابه جایی( توان الکتریکی ) می گویند انرژی الکتریکی عموما در فاصله زیاد به وسیله خطوط هوایی انتقال می یابد و از خطوط زیر زمین برای مناطق پر جمعیت استفاده می شود برای انتقال هوایی از دکل های و کابل هایی در سطح بالای زمین استفاده می شود در این روش از انتقال از هوا به عنوان عایق استفاده می شود و به همین منظور جز رایج ترین روش های انتقال است

انجام پایان نامه برق قدرت
سفارش پایان نامه برق قدرت
 پایان نامه برق قدرت 
مقاله isi
همشهری آنلاین: خطوط پرسرنشین یا همان high-occupancy vehicle lane) hov)خطوط ترددی ویژه در بزرگ راه ها است.   براساس اعلام ارتباطات، انحصار مخابرات در فروش اینترنت به خطوط pcm و onu رفع شد.     محمد جواد آذری جهرمی در پیامی توئیتری اعلام کرد: مدیرعامل شرکت مخابرات ایران خبر از رفع انحصار فروش اینترنت برای خطوط pcm و onu و اجرای بخشی از مصوبه 253 کمیسیون تنظیم مقررات داد.   ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در گذشته مشترکان این خطوط تنها ق. برنامه ریزی خط انتقال با در نظر گرفتن قابلیت اطمینان و عملکرد اقتصادی در یک محیط تجدید ساختار یافته چکیده: طراحی اختیاری برنامه ریزی توسعه سیستم انتقال یکی از قسمت های مهم کار برنامه ریزی سیستم های قدرت الکتریکی در محیط های بازار برق رقابتی[1] می باشد. این مقاله در ابتدا با استفاده از قضیه تحلیل هزینه-سود در اقتصاد به عنوان یک اصل، . انتقال اطلاعات توسط خطوط برق~~انتقال اطلاعات از طریق خطوط برق از سالها پیش در سطح ولتاژ فشارقوی انجام گرفته است.کاربرد جدید این فناوری مربوط به استفاده از آن در سطح ولتاژ متوسط و ضعیف می باشد. و در واقع، اطلاعات به مصرفکنندههای نهایی نیز ارسالمیشود .عدم نیاز به ایجاد ،plc یکی از مهمترین ویژگی های استفاده از سیستم شبکه جدید برای ت. سوال : با سلام و خسته نباشید 1- چند مارک با کیفیت بسیار خوب برای اینورتر معرفی نمایید. آیا مارک شیلینگ دارای کیفیت خوب است و چه جایگاهی دارد؟ 2- آیا اگر شبکه برق بجای خاصیت سلفی، خاصیت خازنی داشت آنگاه ته خط دارای ولتاژ بالاتر از ابتدای خط(نیروگاه) میشد؟ چرا؟ متشکرم پاسخ : مارک های متفاوتی در بازار است و بستگی به توان موتور و حساسیت ان . شیراز- ایرنا- نیرو گفت: در سیل اخیر چهار نقطه از خطوط انتقال 350 کیلو ولت جهرم دچار آسیب شد اما با کار شبانه روزی این خطوط در کمتر از 24 ساعت وارد مدار شد و در حال حاضر مشکل آبرسانی و قطعی برق در… مهر نوشت،مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان از هزینه ۷۲ میلیاردی برای اصلاح شبکه های فشار ضعیف برق استان و تجهیز آنها به کابل خودنگهدار خبر داد ابلاغ فهرست بهای واحد پایه رشته ابنیه سال 1393 اصلاح ردیف 180903 رشته ابنیه اصلاح ردیف 040104 رشته ابنیه ابلاغ فهرست بهای واحد پایه رشته تأسیسات مکانیکی سال 1393 ابلاغ فهرست بهای واحد پایه رشته تأسیسات برقی سال 1393 ابلاغ فهرست بهای واحد پایه رشته راه، راه آهن و باند فرودگاه سال 1393 ابلاغ فهرست بهای واحد پایه رشته راهداری سال 1393 ابلاغ فهرست به. معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ مورد ش تگی شبکه توزیع، انشعابات و خطوط انتقال آب امسال در استان رفع شده است.