مهاجر منتظر

به نقل از خبرگزاریها در مورد مهاجر منتظر : پکن> جس دینگ، عکاسی است که ۲ سال از تعطیلات خود را در مناطق روستایی شهر فوجیان چین گذراند تا از چشم به راهی نانی که منتظر فرزندان مهاجر خود هستند ع بگیرد. طرح برخورد با صید و عرضه غیرقانونی پرندگان مهاجر در دادستانی کل کشور کلید خورد. یک رسانه وابسته به آل سعود از بررسی مکانیزمی در مجلس م ی عربستان برای ا اج پنج میلیون مهاجر ن این کشور خبر داد. سازمان بین المللی مهاجرت با انتشار گزارشی اعلام کرد که از آغاز سال جاری میلادی تا اوایل ماه مارس ۵۲۵ مهاجر در دریا غرق شده اند که رقمی بالاتر از دوره مشابه سال قبل است. عباد بن مهاجر از پیوستگان آبگاه جهینه به و کاروان اباعبدالله الحسین (ع) است. ت آباد 51 مهاجر افغانستانی که به صورت غیر قانونی وارد این کشور شده بودند را ا اج کرد. ت ممکن است صدها هزار مهاجر را که تقریبا تمام آنها زن هستند، از فعالیت قانونی در این کشور محروم کند. ای پرستوی مهاجر برگرد/بال پرواز تو در تیررس حادثه هاست/اسمان شوم وکبود وبی رحم/طول این جاده ها مسموم است/تو اگر برگردی/عشق برمی گردد/خاطرات دیروز/زخم شبگردی یک کوچه ی تنگ/همه در حوض احساس/مثل پیراهن باران خورده/به گل عاطفه ها می خندند/باز در وسعت یک جنگل سبز/قفس تنگ زمان می شکند/شوق ازادی وپرواز /می اید با باد/ای پرستوی مهاجر برگرد....م. با ۶ مهاجر مسلمانی که در میلیاردر شدند، آشنا شوید
پس از لغو اولین فرمان اجرایی مهاجرت ترامپ، در آستانه امضای فرمان جدید مهاجرتی توسط رئیس جمهور نگاهی خواهیم داشت به ۶ مهاجر مسلمان که در میلیاردر شدند. های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «مهاجر»، «آ ین مهلت»، «کارلیتوس»، «قصه من و دوچرخه بابام»، «خون بهای میلیاردی»، «جنگجوی درون»، «قاتلین پیرمرد» و .. آ هفته از تلویزیون پخش می شود. دومین گردهمایی معلولین مهاجر افغانستانی در منطقه گلشهر مشهد برگزار شد. وزارت مهاجرین و عودت کنندگان اعلام کرد که در سال۲۰۱۷، بیش از ۶۰۰ هزار مهاجر افغان به کشور بازگشته اند. در گزارش زیر به زندگی شخصی و حرفه ای مستانه مهاجر تدوین گر سینما نگاهی داشته ایم. مقامات مکزیکی گزارش دادند، ۳۰۰ مهاجر از کشور های ی لاتین که در شرایطی خطرناک ­در کامیون حمل می شدند، نجات داده شدند. ایران با نسبت 0/07 نفر مهاجر به ازای هر هزار نفر جمعیت، در جمع 10 کشور دنیا با کمترین آمار مهاجرت به خارج قرار گرفته است. یک قایق حامل مهاجران غیر قانونی امروز (یکشنبه) در سواحل«عین رک » استان وهران واقع در 400کیلومتری پایتخت الجزایر غرق شد که بر اثر آن 15 مهاجر جان باختند. مقامات ایتالیا روز چهارشنبه از ورود بیش از سه هزار و 500 مهاجر و آواره به کشورشان خبردادند. آژانس مهاجرت سازمان ملل اعلام کرد احتمالا حدود 90 مهاجر که بیشتر آن ها پا تانی بودند، امروز بر اثر واژگونی قایقشان در دریای مدیترانه و سواحل لیبی غرق شده اند. ان فدرال در ای کالیفرنیا در آغاز یک عملیات پنج روزه برای مقابله با مهاجران غیر قانونی، حدود ۲۰۰ مهاجر را که متهم به جرائم مختلف بودند، بازداشت د. ان اداره مهاجرت طی روزهای گذشته و در راستای اجرای فرمان ضدمهاجرتی رئیس جمهور این کشور، صدها مهاجر غیرقانونی را در دست کم ۶ ای دستگیر کرده اند. روز جهانی پرندگان مهاجر رویدادی بین المللی است که در آن بر اهمیت وجود پرندگان مهاجر برای حفظ تعادل زمین، ا یستم و انسان تأکید شده است. مدارس خودگردان سال هاست نمی گذارند کودکی از مهر جا بماند. بیش از ٣٠ سال است که قصه آموزش ک ن مهاجر شروع شده است. نسل اول مهاجران افغان که در اوایل دهه ٦٠ و قبل تر به ایران آمده بودند عزم شان را جزم… نیروهای گارد ساحلی ایتالیا از نجات حدود ۲۵۵ مهاجر در آب های مدیترانه خبر دادند. سازمان امدادی دریایی روز شنبه اعلام کرد در 24 ساعت گذشته حدود 600 آواره و مهاجر غیر قانونی را که از کشورهای جنوب صحرای آفریقا عازم اروپا شده بودند در... در هر شهری که بر آن مسلط می شد مهمانخانه ای ب ا می شد به اسم «مهمانخانه ی دختران مهاجر». براساس گزارش های سازمان‎های جهانی، ایران در میان 20 کشور فرستنده مهاجر متخصص رتبه 17 را دارد. واژگونی یک قایق در آب های خلیج عدن در یمن منجر به غرق شدن ۴۶ مهاجر غیرقانونی شد. کشتی های نجات تنها ظرف یک روز (پنجشنبه) در آب های اطراف لیبی بیش از ۱۰۰۰ مهاجر غیرقانونی را نجات دادند. حدود هشت هزار مهاجر غیر قانونی هندی با لغو قانون حمایت از مهاجران (داکا) توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری ،از این کشور ا اج می شوند. معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از ضدعفونی 1 هزار و 895 دستگاه کمباین مهاجر به استان خبر داد.
مقام های مهاجرتی از بازداشت صدها مهاجر غیرقانونی در سرتاسر این کشور خبر دادند. مستانه مهاجر در نشست خبری نقش میلاد کی مرام را در ساخت تاثیر گذار عنوان کرد. فرمانده پاسگاه مرزی دریایی انبارسر پایگاه دریابانی آباد از دستگیری تعدادی از شکارچیان غیر مجاز پرندگان مهاجر در سطح حوزه استحفاظی پاسگاه خبر داد. معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: پرندگان مهاجر سیبری و آسیای میانه در آبگیرها و سواحل رودخانه های گچساران فرود آمدند و تا پایان فصل زمستان اقامت خواهند داشت. معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه از آغاز سرشماری پرندگان مهاجر کرمانشاه در 22 سایت خبر داد. سخنگوی هلال احمر لیبی گفت که آبهای دریای مدیترانه اجساد 74 مهاجر را به کنار سواحل شهر ا اویه رانده است.شرایط غرق شدن این مهاجران هنوز مشخص نیست. سازمان دیده بان و کمیساریای امور پناهندگان سازمان ملل از آزار و هتک حرمت ن مهاجر آفریقایی در شهر عدن که تحت سیطره نیروهای اماراتی و سعودی قرار دارد، خبر دادند. رییس محیط زیست شهرستان بندرترکمن از کشف ۲۷ قطعه پرنده مهاجر شکار شده از شکارچیان غیرمجازخبر داد. دست کم ۲۰ مهاجر که در تلاش برای ورود غیرقانونی به اروپا بودند در سواحل دریای مدیترانه لیبی غرق شدند. عوامل مهاجرتی ت بیش از ۲۰۰ مهاجر غیرقانونی در ای کالیفرنیا را دستگیر د. 20 اردیبهشت ماه امسال مصادف با 10 ماه می روز جهانی پرندگان مهاجر نام گذاری شده است. هر ساله پرندگان مهاجر در فصل سرما یکی از رودخانه ها یا آبگیرهای مناطق گرمسیر را برای گذران این فصل انتخاب می کنند. رودخانه کارون هم در این فصل سال میزبان انواع کاکائی، حواصیل و باکلان است. مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران از شکار بی رویه پرندگان مهاجر در فریدون کنار ابراز نگرانی کرد و ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای صیادان را راه حل کاهش صید پرندگان مهاجر دانست. گزارشها از لیبی حاکی است که در پی غرق شدن یک قایق در سواحل این کشور بیش از ۹۰ مهاجر از جمله زن و کودک ناپدید شدند. هلال احمر لیبی از پیدا شدن اجساد متلاشی شده دست کم 25 مهاجر در ساحل شرقی طرابلس خبر داد. مشهد-مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور گفت: طبق آ ین آمار سازمان ملل، حدود ۳ میلیون مهاجر در ایران زندگی می کنند. همشهری آنلاین: این کشتار بی رحمانه، ظلم در حق فرهنگ، تاریخ و شان ملت ایران است. ملتی که آوازه مهمان نوازی اش جهانی بود، امروز به دلیل سودجویی جمعی انگشت شمار گوی سبقت را در نسل کشی پرندگان مهاجر ربوده… «محمد علیزاده»، مدرس «فن بیان، دوره های ارتباطات موثر و زبان بدن»، یکی از نخبگان مهاجر افغانستانی است که اکنون بسیاری از مردم ایران در ای مختلف از دوره های او استفاده می برند. این شعر سروده سال 1387 هست روزگاری که حافظ گون می خواستم بنویسم ولی پس از مدتی دیدگاهم دگرگون شد ان چه عمریست به چشمان سیاهت ماواستمثل پرواز پرستوی مهاجر زیباستمثل احساس پر از جوشش افکار غزل شور و شوقی است که................ ادامه شعر در ادامه مطلب کمیساریای عالی آوارگان در ایتالیا از مرگ 20 مهاجر غیر قانونی طی این هفته در دریای مدیترانه خبر داد.