مهدویت

به نقل از خبرگزاریها در مورد مهدویت : کارگاه آموزشی مهدويت قرآن با هدف ارتقا بینش مربیان قرآن و انتقال فرهنگ مهدويت به دانش آموزان در همدان برگزار شد. مهدويت یعنی اعتقاد به نهضت حتمی یک آسمانی از دودمان نبوی که پیش از پایان جهان، برای نجات آدمیان و تجدید حیات مادی و معنوی آنان بپا می خیزد و بر پهنه زمین چیره می گردد. منجی بشریت که مهدی(عج) لقب دارد با ایجاد حکومت واحد جهانی، سراسر جهان را در پرتو تعالیم عدل گستر اداره می کند و تباهی ها، نابرابری ها، بی دادگری ها و نابسامانی ها را از ریشه می کند. ع , تصویر, کارت پستال و ع ویژه نیمه شعبان و تولد زمان(عج) ، تولد حضرت مهدی (عج) موضوعات مهدويت، تمام معارف درباره مهدی(عج) به طور خاص و منجی موعود به طور عام را در برمی گیرد. موضوعات مهدوی، مسائلی از علوم ی است که به مباحث زمان(عج) می پردازد. ع , تصویر, کارت پستال و ع ویژه نیمه شعبان و تولد زمان(عج) ، تولد حضرت مهدی (عج) مهدويت یعنی چه در ادامه مطالب بسم الله

خبرگزاری فارس: بازنمایی جایگاه شه <font style=مهدويت در قیام زید بن علی" title="خبرگزاری فارس: بازنمایی جایگاه شه مهدويت در قیام زید بن علی" src="http://media.farsnews.com/media/uploaded/files/images/1393/08/14/13930814000326_p oa.jpg" height="150" width="250">در این نوشتار سعی شده است جایگاه ت و مهدويت و مراد از مهدويت شخصیّه و نوعیّه در قیام زید تبیین گردد. ادامه مطلب امروز وظیفه همه مسئولان و علاقه مندان نظام ی، افزایش امید به آینده در دل مردم و به ویژه جوانان، با ترویج فرهنگ مهدويت است. ولی فقیه در استان قزوین گفت: برنامه های حوزه مهدويت باید به گونه ای تدوین و ترویج شوند که مورد توجه همه خانواده ها قرار گیرد. اشعار مهدويتآیت الله لطف الله صافی گلپایگانی : رشته های مختلف در مسئله مهدويت وارد شده اند که از آن جمله اشعاری است که در این باره سروده شده است. حقیر ... دو عدد کتاب را مطالعه می که همه اشعار مهدوی از زمان ناصرالدین شاه بود و بسیار لذّت بردم. بزرگان ما اشعار بسیار زیادی در این باب دارند؛ از جمله مرحوم شیخ بهائی که قصیده بسیار زیبا و با. اگر مباحث و مطالب مهدويت به زبان مهجور بیان شود و یا به مسائل و مباحث نسل جوان ارتباط نیابد گسست رخ می دهد. دنباله روی در عرصه مهدويت به دو شکل ، سخن نگفتن از آن و یا سخن گفتن طبق الگوهای رایج حکومتی و آشکار می شود. دنباله روی از آن رو آسیب زاست که نسل جدید را از آرمانها ، محروم و آن ها را در حد امیال یا آرای رایجشان محدود می نماید. نقطه .

مهدويت در ادیان مختلف
<font style=مهدويت-در-ادیان-مختلف" / onload="resetwh(this,470);">مهدويت در ادیان مختلف  فایل

مهدويت از واژة مهدی گرفته شده و معنای اصطلاحی آن، اعتقاد به حضرت مهدی (عج) است، و باور به این که او فردی است از نسل ـ صلی الله علیه و آله ـ که در آ ا مان ظهور می کند و جهان را پر از عدل و داد می سازد آنچنان که از ظلم و جور پر شده بود. فرهنگ انتظار و باور به ظهور موعود و گسترش عد و امید ذخیره ای گران قیمت است و مثل هر ذخیره دیگری بایستی از استفاده نا به جا و نادرست از آن پرهیز نمود. شهید آوینی، سید شهیدان اهل قلم جایی فرمود که آ ین مبارزه ما نه با که با یی است. که یی از خود دی اتر است. اوج در مهدويت است و به قول عزیزی دین بخشی از مهدويت است و نه مهدويت بخشی از دین. خلاصه آنکه شاید بتوان امروز گفت آ ین مبارزه ما با مهدويت یی است که از یی خطرناکتر است. در انتخابات ثبت نام کرد... از جمله مسائلی که ثابت می کند داستان مهدويت و ظهور یک مصلح غیبی از موضوعات مسلمی بوده که مسلمانان بدان اعتراف داشته اند این است که عده ای در طول تاریخ خود را به عنوان مهدی موعود قالب می د. و عده ای هم اگر چه خودشان ادعایی نداشته اند، لیکن گروهی از عوام، از روی نادانی و شدت گرفتاری و یا از روی غرض، آنها را مهدی موعود پنداشته و مهدويت را. حواسمان باشد! مهدی بیشتر از اینکه به همایش ین مهدوی و تولید مثل مقاله های پشت سر هم احتیاج داشته باشد... نیاز به این دارد که مهدويت فرهنگ بشود بیاید سر سفره توی خانه ها توی تربیت بچه ها پای تخته سیاه مدرسه ها . . . مهدويت را فرهنگ کنیم نه مقاله یکی از انی که ادعای مهدویّت داشت و شهرت فراوان به دست آورد، عبداللّه مهدی بنیان گذار سلسله فاطمیان (عبیدیان) شمال آفریقا است. ابوعبداللّه شیعی در شمار پیروان عبیداللّه مهدی جای داشت. به سود وی تبلیغ می کرد و همواره مردم را به نزدیک بودن ظهور مهدی بشارت می داد. او معمولاً چنان ادعا می کرد که مهدی از مغرب (تونس) ظهور خواهد کرد. مهدی و اب. حجت ال ˈمحمدرضا خوشخوˈ روز دوشنبه در گفت وگو با خبرگزاری افزود: کانونهای مهدويت در پاسخ به شبهات دینی و معرفی تفکر مهدويت فعالیت می کنند.

وی گفت: بنیاد مهدويت در اسان جنوبی نیز بیش از چهارسال است که فعالیت خود را آغاز کرده و بر فعالیت این کانونها نظارت دارد.

خوشخو به برنامه های دهه مهدويت اشاره کرد و افزود: دهه مهدويت امسال از 13 داد آغاز و تا 23 داد سالروز ولادت حضرت ولی عصر(عج) ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه طبق تصمیم ستاد هماهنگی فعالیتهای مهدوی کشور، هر یک از روزهای دهه مهدويت به یک عنوان نامگذاری شده گفت: ، 13 داد با عنوان مهدويت و معنویت و اخلاق و چهارشنبه 14 داد که سالروز رحلت (ره) است، با عنوان مهدويت و ، نامگذاری شده است.

خوشخو گفت: پنجشنبه 15 داد، مهدويت و انقلاب ی، 16 داد با عنوان نقش مهدويت در اقتصاد و فرهنگ، شنبه 17 داد با عنوان مهدويت و بیداری ی، یکشنبه 18 داد روز مهدويت و سبک زندگی ی، دوشنبه 19 داد مهدويت و جوانان منتظر و 20 داد به روز مهدويت و بانوان منتظر نامگذاری شده است.

وی سپس به برنامه های تدارک دیده شده در هفته مهدويت در استان اشاره کرد و گفت: یک تا سه جلسه سخنرانی محوری با حضور ان حوزه از مشهد و قم از جمله این ها می باشد.

خوشخو افزود: علاوه بر این ها با توجه به اینکه ایام شعبانیه مصادف با روزهای مبارک ولادت چند تن از ائمه اطهار(ع) می باشد، لذا ب ایی جلسات جشن و سرور و مولودی خوانی از دیگر برنامه های این دهه می باشد.
وی در بخش دیگری اظهار داشت: مردم می توانند از طریق سامانه اینترنتی این مرکز به نشانیmahdaviat.ir و یا از طریق پیامک 300013 سوالات خود را مطرح کنند تا به آن پاسخ داده شود. در سال گذشته 102 دوره آموزش مقدماتی معارف مهدويت در استان برگزار شده است . «مهدويت» تفکری مشترک بین تمام ادیان است مهدويت» تفکری مشترک بین تمام ادیان است" src="http://www.jonbeshnet.ir/sites/default/files/styles/medium/public/media/image/226_32006.jpg?itok=psadq7t5" alt="مهدويت " width="305" height="200" /> یکی از شبهات قدیمی که علمای اهل سنّت مطرح می د و توسط علمای طراز اول شیعه بارها پاسخ داده شده است، ولی ی گوش نمی دهد و مجدداً فرزندان آنان بدون خواندن پاسخ های متقن و محکم علمای شیعه، باز آن را تکرار می کنند، بحث اثبات وجود نازنین حضرت بقیه الله الاعظم زمان (عجل الله فرجه الشریف) است.
آنها همیشه به این موضوع اعتراض کرده و وجود چنین شخصی را انکار کرده اند و .........
نمایشگاه مهدويت از تاریخ 93/03/20 در بوستان ولایت افتتاح گردید. دو غرفه مخصوص ک ن، یک غرفه فروش کتابهای مذهبی به صورت نیم بهاء و هشت غرفه گفتگو چهره به چهره در ارتباط با مهدويت اغاز به کار نموده است. از استقبال کنندگان پذیرایی و هدایایی برای شرکت کنندگان در برنامه ها در نظر گرفته خواهد شد. نمایشگاه مهدويت از تاریخ 93/03/20 در بوستان ولایت افتتاح گردید. دو غرفه مخصوص ک ن، یک غرفه فروش کتابهای مذهبی به صورت نیم بهاء و هشت غرفه گفتگو چهره به چهره در ارتباط با مهدويت اغاز به کار نموده است. از استقبال کنندگان پذیرایی و هدایایی برای شرکت کنندگان در برنامه ها در نظر گرفته خواهد شد. س رست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهربابک گفت: توسط زوج نیکوکار منزل مس ی با نیت ترویج فرهنگ مهدويت دراین شهرستان وقف شد. مهدويت راه مقابله با شه های انحرافی است" alt="خبرگزاری فارس: شناخت عمیق مسئله مهدويت راه مقابله با شه های انحرافی است" src="http://media.farsnews.com/media/uploaded/files/images/1392/03/21/13920321000159_p oa.jpg" complete="true" /> به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات ی مازندران، حجت ال ناصر شکریان در جمع مردم اظهار کرد: را ار مقابله با شه های انحرافی و فرقه های ضاله در جامعه ی افزایش شناخت مردم نسبت به موضوع انتظار و مهدويت است.وی تصریح کرد: شکل‏ گیرى گروه‏ هاى انحرافى از یک سو و ظهور مدعیان مهدويت از جانب دیگر سبب شده است که بعضى در تشخیص شه صحیح مهدويت دچار مشکل شوند. نمایشگاه «مهدويت» به مدت سه شب در زاده میرعلی ابن الحسین(ع) لارستان برگزار شد. چه آثار و فوایدى بر بحث از مهدويت در این زمان مترتّب است؟ (قسمت چهارم) ۴ - از آن جهت که وقت تشکیل حکومت زمان (عج) مشخص نیست و هرلحظه مى تواند زمان ظهور باشد، لذا وظیفه داریم که نظرى به مباحث مهدويت و ظهور کرده و خصوصیات عصر ظهور و وظایف خود در آن عصر را بدانیم. ۵ - رسیدن به حکومت جهانى توحیدى در عصر ظهور، شرایطى دارد که برخى از آنها به دست خود بشر حاصل مى گردد، از آن جمله رسیدن بشر به تکامل همه جانبه و رسیدن به مستواى عالى فکرى است. لذا بر ماست که آرمان هاى اصیل ى در عصر ظهور را بدانیم تا بتوانیم هرچه بهتر در نزدیک شدن آن سهیم بوده و زمینه ساز ظهور حضرت باشیم. قم - چهاردهمین همایش ین مهدويت با حضور ۱۷ کشور دنیا و علمای مذاهب گوناگون در قم برگزار شد. چه آثار و فوایدى بر بحث از مهدويت در این زمان مترتّب است؟ (قسمت سوم) ٣ -در طول تاریخ و در سطح جهان، انقلاب هاى گوناگونى از قبیل فرهنگى، سیاسى، اجتماعى و. . . صورت گرفته است، ولى اکثر این انقلاب ها یا در شروع موفق نبوده و یا اینکه در مواجهه با مشکلات فراوان و مقابله با دشمنان خود نتوانسته است دوام بیاورد. . . و تنها نگاه سبزى که شیعه به مهدويت دارد مى تواند با ایجاد روحیه امید در جامعه، مردم را از ناامیدى و یأس برهاند. شیعه معتقد به زمانى زنده و حاضر و ناظر بر اعمال خود است که او را در مواقع حساس کمک کار خواهد بود. این اعتقاد از جهت روان شناسى آثار عمیقى را در روحیه شیعیان خواهد گذاشت. برای اطلاع از ادامه دلایل قسمت چهارم را مطالعه فرمایید مبانى کلامى مهدویّت
آیت اللّه جعفر سبحانى
الحمدلله رب العالمین و الصلوة و السلام على خیر خلقه و آله الطاهرین و لعنة اللّه على اعدائهم اجمعین الى یوم الدین و ارسل رسوله بالهدى و دین الحق لیظهره على الدین کله و لوکره المشر .
از تاءسیس چنین گروه و مؤ سسه اى براى شناخت زمان (عج ) بسیار خوشحال و مسرورم . خداوند به آن ى که...... مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: در برنامه های نیمه شعبان به ترویج فرهنگ مهدويت توجه خاصی شود. با همکاری دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس، دوره تخصصی تربیت مربی مهدويت برگزار شد. آیت الله اعرافی در همایش بیعت طلاب با عصر(عج) با تاکید بر پرهیز از اختلاف افکنی گفت: شه ی مهدويت ریشه در تاریخ بشریت دارد. رئیس اداره کتابخانه های عمومی چالوس
جشن اعیاد شعبانیه برای تبیین فرهنگ مهدويت است
رئیس اداره کتابخانه های عمومی بقیه الله چالوس در مراسم جشن اعیاد شعبانیه که در محل این اداره و با حضور طلاب خواهر حوزه علمیه حسین(ع) چالوس و جمعی از اعضای کتابخانه برگزار شد اظهار داشت:جشن های اعیاد شعبانیه فرصت مناسبی برای تبیین اهمیت و ضرورت فرهنگ مهدويت است و باید از ظرفیت های معنوی و فرهنگی این ایام برای تبیین این موضوع استفاده کرد.
رودابه ان خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری جشن های شعبانیه ارتقاء سطح شاد و نشاط در بین عموم مردم به ویژه نسل جوان است.
وی با بیان اینکه از دیگر اه برگزاری جشن های مذهبی آشنایی نسل جوان با سیره ائمه معصوم است، ادامه داد: مهدويت یکی از استوانه های مهم و اساسی جهان تشیع و دین مبین است که بر این اساس بایستی توجه ویژه ای به بحث مهدويت داشت.
در این نگاهی به سینمای ایران از دیدگاه انتظار و مهدويت را مشاهده می کنید. رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات ی استان همدان از برگزاری دوره تکمیلی مهدويت با حضور پذیرفته شدگان در دوره های قبلی خبر داد. کتاب «انتظار فرج زمان(عج)» در برگیرنده مجموعه بیانات ی درباره مسأله مهدويت است، مسأله ای که اصلی ترین و اساسی ترین اصل زندگی ما انسان هاست. بسم الله الرحمن الرحیم
««دانشجویان عزیز فرهنگیان استان کردستان کارت ورود به آزمون مهدويت یک هفته قبل از ازمون بر روی سایت به نمایش گذاشته میشود جهت اطلاع بیش تر به سایت مرکزی مهدويت مراجعه نمایید.»» باتشکر بنیاد فرهنگی نهاد حضرت مهدی(عج) فرهنگیان استان کردستان. موفق و موید باشید. ، ولی فقیه در استان قزوین گفت: باید آیات و روایات امیدبخش را در حوزه مهدويت به درستی در جامعه تشریح و تبیین کرد.  معیار صحیح و غلط در عقیده ی <font style=مهدويت" />

در دعایی شریف آمده است: (اَللّهُمَّ عَرِّفنِی حُجَتَّکُ فَإِنَّکَ إِن لَم تُعَرِّفنِی حُجَّتَکَ ضَلَلتُ عَن دِینِی؛ خداوندا، حجت خود را به من بشناسان که اگر حجت خود را به من نشناسانی از دین خود گمراه خواهم شد.»(1) مسئله مهدويت -علیرغم اینکه به نام های متفاوتی از آن تعبیر شده- به لحاظ فکری غنی، به لحاظ تاریخی قطعی، و در ترازوی عقل دینی -با طیف های مختلف آن- پذیرفتنی است. اما این ویژگی ها با یک پدیده ی خطرناک به نام مدعیان دروغین همراه شده است و این همراهی از ابتدای پیدایش تفکر مهدويت تا هنگامی که به اجرا درآید، از آن جدا شدنی نیست و تعجبی هم ندارد؛ چرا که پدیده ی نبوت و رس نیز در سیر تاریخی خود، همواره با چنین مدّعیانی همراه بوده است.
داستان جالبی درباره یکی از این مدّعیان ی هست که معجزه اش این بود که سنگریزه در آب می انداخت و سنگریزه متلاشی می شد اما وقتی از او خواستند نوع سنگریزه را عوض کند، گفت: «شما از فرعون هم سخت گیرتر هستید؛ چون فرعون هرگز از موسی نخواست عصایش را عوض کند».
و باز نقل می کنند: در حضور یکی از پادشاهان، از یکی از این مدّعیان معجزه خواستند، گفت: معجزه کدام پیغمبری را می خواهید؟ گفتند: معجزه ی موسی. گفت: معجزه ی او چه بود؟ گفتند: اژدها عصا. گفت: چیز آسان تری بخواهید. گفتند: معجزه ابراهیم که گلستان شدن آتش است. گفت: آسان تر. گفتند: معجزه عیسی که زنده مرده است. گفت: این معجزه خوب است؛ من الآن جناب پادشاه را می کشم و دوباره او را زنده می کنم. پادشاه گفت: من ی تو را تأیید دیگر نیازی به معجزه نیست. وضعیت مدّعیان دروغین مهدويت نیز همین طور است؛ برخی از آنها مدعی هستند که مهدی هستند؛ بعضی ادعای نایب خاص بودن دارند؛ بعضی دیگر مدعی می شوند که یمانی، اسانی، نفس زکیه، صاحب پرچم سیاه، زاده، از ابدال و ... از عناوینی که در متون روایی آمده هستند.
در این باره باید به چند نکته توجه شود: مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به محوریت مسئله مهدويت و انتظار در برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی استان در سال جدید تاکید کرد. باور به ظهور شخصی که جهان را پر از عدل و داد کرده و ریشه های ظلم و ستم را می چیند اختصاص به نداشته بلکه، شامل ادیان مختلف الهی و آسمانی می شود و در ، یت،یهودی و زرتشت و... به ظهور این شخص نوید داده شده است.
بنابراین می توان گفت تمامی ادیان به آمدن موعودی مصلح باور دارند که این موعود در شة زردتشت سوشیاتت، در شه یت حضرت و غیره... و در حضرت. کانون گفتمان مهدويت،درشرایطی که جریان ی ویه مذهب ستیزی غرب،افکارعمومی جهانیان راهدف گرفته است ،حضور و بروز مراکزپرورش آموزه های دینی و تلاش درجهت جریان سازی آموزه های دینی با هدف آگاهی ملت هاضرورتی است که دغدغه آن دربین مسئولین کشوری کاملا محسوس است دراین راستا بر همگان مشخص و مبرهن است که:یکی از آموزه های دینی و مذهبی ایران و مسلمانان جهان گسترش و آشنایی افرادجامعه با فرهنگ مهدويت دربین تمام اقشار جامعه است. دراین بین انتظار می رود متولیان آموزش و پرورش آموزه های دینی ،زمینه حضور بین المللی فعالان حوزه مهدويت را فراهم آورند و فعالان حوزه مهدويت نیز بابهره گیری ازتوانایی های حرفه ای برای مقابله باجریان ی ویه مذهب ستیزی غرب،حضوری موثردرعرصه های بین المللی را به منصه ظهوربرساند دراین خصوص کانون گفتمان مهدويت جهت گسترش فرهنگ مهدويت درفضایی مجازی دریک حرکت معنوی وخلاقانه به انعکاس و اشاعه فرهنگ مهدويت در فضایی سایبری پرداخته است در ادامه با جزئیات کامل این مطلب همراه شوید هشتمین و آ ین جلسه از دوره مقدماتی مهدويت 17 بهمن ماه در مصلی شهر باغستان برگزار شد
ظهور شه مهدويت، از زمان اکرم(صلی الله علیه و آله) و ان معصوم(علیهم السلام) تا به الان، در جامعه ، راسخ و استوار بوده است. این واقعیت به گونه ای مشهور است که هیچ نمی تواند منکر آن بشود. متأسفانه این مسأله در طول تاریخ، دچار آسیب هایی از جمله مدعیان دروغین گشته است. همین مسأله باعث شده تا روشنفکران وه و غیر وه ، اصل مهدويت و اعتقاد به مهدی موعود، را زیر سۆال ببرند...... آیا احادیث مهدويت تنها از طرق شیعه بوده و در سند همه آنها شیعه وجود دارد؟
برخی از اهل سنّت گمان کرده‏اند که احادیث مهدويت تماماً از جعل شیعه بوده یا لااقل در سندهای آن، انی وجود دارند که متهم به تشیّعند، و لذا مورد قبول آنها واقع نشده است.
بستوی بعد از نقل این اشکال در پاسخ به آن می‏گوید: «معیار در قبول روایت راوی عد و ضابط بو. اعتقاد به مهدويتآیا اعتقاد به مهدويت در غیر نیز وجود دارد؟پیروان بسیارى از ادیان و مذاهب معتقدند؛ در عصری که فساد و ظلم همه جا را فراگرفته، یک نجات دهنده بزرگ قیام کرده و با مدد غیبى وضع آشفته جهان را اصلاح مى ‏ کند.  اعتقاد به مهدويت    آیا اعتقاد به مهدويت در غیر نیز وجود دارد؟پیروان بسیارى از ادیان و مذاهب معتقدند. رئیس پژوهشکده مهدويت و آینده پژوهی گفت: وظیفه مردم در زمان غیبت تبعیت از نایب عام زمان(عج) است. حجت ال والمسلمین غلامرضا بهروز لک با اشاره به این که «انقلاب ی بعد از 1400 سال زمانی اتفاق افتاد که دنیا آماده تجربه زندگی جهانی بود» افزود: سال های وقوع انقلاب ی مقارن است با تحقق جهانی شدن. وی اظهار کرد: جهانی شدن یعنی انسان هایی که تنها دغد. حجت ال محمد شهبازی در همایش آموزشی مهدويت که در سالن همایش های شهرداری قم برگزار شد، اظهار کرد: نخستین صله رحمی که در روایات ی به آن تاکیدفراوان شده، ارتباط با معصوم(ع) است. وی افزود: در همه ادیان ابراهیمی و غیر آن مسئله موعود وجود دارد؛ در آیین هندو دهمین تجلی ویشنو با نام کلکی همان موعود نهایی است و در دیگر ادیان هم به همین ترتیب می . حتی مهدويت نیز با آسیب هایی همراه است حجت ال محمدصابر جعفری در ابتدای این گفت وگو بیان داشت: هر امر مهمی به نسبت اهمیتش، در معرض خطرها و آسیب هایی قرار دارد و مقوله مهم مهدويت هم با اثرات بسیار حیات بخش و بهجت زای خود که کم ترین آن ها، امید به آینده و سر فرود نیاوردن در مقابل حوادث، ستم ها و سختی هاست، از این قاعده مستثنی نیست. وی گفت: . رئیس بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) رامهرمز گفت: ترویج فرهنگ مهدويت را باید از مهدهای کودک آغاز کنیم حجت ال عنایت الله بهمنی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رامهرمز اظهار کرد: یکی از مسائلی که دشمن در پی آن است، این است که مردم را نسبت به مهدويت دلسرد کند بنابراین باید با تدبیر و برنامه ریزی نگذاریم چنین اتفاقی بیافتد. وی ادامه داد: فرهنگ مهدويت را باید از مهدهای کودک آغاز کنیم و در ترویج اشعار مهدويت در این مراکز با نظارت بهزیستی تلاش شود.رئیس بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) رامهرمز تصریح کرد: برگزاری گفتمان مهدوی، برگزاری کلاس های مهدويت برای کارکنان ادارات، مساجد، گزاران، همایش پیاده روی و آموزش ائمه جماعت شهرستان از عمده برنامه های سال جاری این بنیاد در شهرستان است. بهمنی همچنین عنوان کرد: انتشار ماهنامه امان در سطح شهر، تکثیر لوح های فشرده مربوط به فرهنگ مهدويت و ایجاد سامانه پاسخگویی به شبهات مهدويت در رامهرمز به شماره 300013 از دیگر فعالیت های این بنیاد بوده است. رئیس بنیاد مهدی موعود(عج) رامهرمز در پایان ضمن درخواست از عموم مردم به منظور ب ایی هرچه باشکوه تر جشن های نیمه شعبان گفت: هر قدمی که در این راه برداریم، دل عصر(عج) را از خود خشنود کرده و در راستای رضایت خداوند قدم برداشته ایم. شماره: 13930318000286 -- 93/03/18 - 10:39 ششمین جلسه دوره مقدماتی تربیت مربی مهدويت
یکشنبه ۳ بهمن
مصلی باغستان
شناخت و بازشناخت شه مهدويت، شناخت و بازشناخت بزرگ ترین جریان معرفتی و معنویتی در طول تاریخ است. بازکاوی و بازپژوهی این جریان، یک ضرورت عینی است؛ تا جریانی که برای ناب سازی معرفت دینی و بازسازی و نوسازی فرهنگی، معنوی و اجتماعی اتفاق می افتد، پیوسته زلال و اصیل بماند و مانند همیشه، الهام بخش همة خواهان جهان باقی بماند.نیرومندی شه مهدويت در جایگاه یک اصل مبتنی بر سنت های ریشه دار ی، و یأس از الگوهای دروغین رایج، موجب گرایش روزافزون حقیقت طلبان به شه مهدويت شده است. شناخت آفات نظری و عملی و آسیب های ذهنی و عینی شه مهدويت، امری پسندیده و لازم است. در عین حال، شناخت و تحلیل ریشه ها و علل پیدایش و رشد مدعیان مهدويت، یک ضرورت «عقلانی» است؛ تا با نابود «علل»، معلول ها نیز از بین رفته و با ادعاهای پیدا و پنهان در حال وقوع نیز مبارزه شود. با سلام و احترام به همه همراه گرامی
از این پس می توانید از طریق کانال تلگرامی به آدرس https://telegram.me/bahaiat_net نیز از مطالبی درباره مدعیان ب ت و مهدويت مطلع شوید.
در این کانال به شناخت جریانهای معاصر مدعی مهدويت به ویژه شیخیه و ب ت و بهائیت پرداخته می شود.
ما را به دیگران نیز معرفی کنید.