مهدویت

به نقل از خبرگزاریها در مورد مهدویت : جهل؛ دلیل عمده روی آوردن به مدعیان دروغین مهدويت یک کارشناس مهدويت عمده ‏ترین دلیل روی آوردن به مدعیان دروغین مهدويت را جهل و نادانی عنوان کرد و گفت: سوء استفاده مدعیان، از دیگر عواملی است که سبب روی آوردن مردم به این جریان ها شده است. فرماندار زرند از برگزاری جشن مهدويت در ایام هفته مهدويت در پنج نقطه شهر زرند به مدت پنج شب خبر داد. تنها مورد اختلافی شیعه و سنّی در باب مهدويت! مهدويت!" src="http://www.jonbeshnet.ir/sites/default/files/styles/medium/public/media/image/226_32137.jpg?itok=grg8hp4k" alt=" زمان" width="305" height="200" /> شه «مهدويت» و اعتقاد به آمدن مردی از میان اهل بیت اکرم(صلی الله علیه وآله) که دنیا را پس از این که پر از ظلم و جور شده است، فتح کرده و پر از عدل و داد می کند؛ مختص به مذهب شیعه نیست و در میان برادران اهل سنّت نیز وجود دارد. ..............

مهدویّت مسأله ای مهم برای جامعه ی امروز بوده و ستیز با این تفکر امید بخش ، برای دشمن امری حیاتی محسوب می گردد ؛ دشمن برای مقابله با شه مهدويت روش های مختلفی را در پیش گرفته است.
اول - روش های مبارزه ی مهدی ستیزانرس امروز شمندان در مباحث مهدویّت، تعمیق ایمان مردم به زمان (علیه السلام) است. چرا که اگر مهدویّت خوب تبیین شود، حرکت ه. اگر مباحث و مطالب مهدويت به زبان مهجور بیان شود و یا به مسائل و مباحث نسل جوان ارتباط نیابد گسست رخ می دهد. دنباله روی در عرصه مهدويت به دو شکل ، سخن نگفتن از آن و یا سخن گفتن طبق الگوهای رایج حکومتی و آشکار می شود. دنباله روی از آن رو آسیب زاست که نسل جدید را از آرمانها ، محروم و آن ها را در حد امیال یا آرای رایجشان محدود می نماید. نقطه . ایسکا (پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ ی): انطباق حرکت های افراطی و گرو های تروریسی که اکنون در منطقه خاورمیانه در حال فعالیت هستند، با روایاتی که از ائمه معصومین(ع) نقل شده است، یکی از موضوعاتی است که ذهن بسیاری را به خود مشغول می کند، جهت بررسی این موضوع گفتگویی را با رحیم کارگر مدیر گروه آینده پژوهی پژوهشکده مهدويت و آینده پژوهی، مرکز تخصصی مهدويت و عضو هیات مدیره انجمن علمی مهدويت حوزه علمیه قم انجام داده ایم. دبیر همایش بین المللی ین مهدويت از دریافت ۵۳ مقاله خارجی از ۳۱ کشور در همایش بین المللی ین مهدويت خبر داد. فرهنگ انتظار و باور به ظهور موعود و گسترش عد و امید ذخیره ای گران قیمت است و مثل هر ذخیره دیگری بایستی از استفاده نا به جا و نادرست از آن پرهیز نمود. از جمله مسائلی که ثابت می کند داستان مهدويت و ظهور یک مصلح غیبی از موضوعات مسلمی بوده که مسلمانان بدان اعتراف داشته اند این است که عده ای در طول تاریخ خود را به عنوان مهدی موعود قالب می د. و عده ای هم اگر چه خودشان ادعایی نداشته اند، لیکن گروهی از عوام، از روی نادانی و شدت گرفتاری و یا از روی غرض، آنها را مهدی موعود پنداشته و مهدويت را. حواسمان باشد! مهدی بیشتر از اینکه به همایش ین مهدوی و تولید مثل مقاله های پشت سر هم احتیاج داشته باشد... نیاز به این دارد که مهدويت فرهنگ بشود بیاید سر سفره توی خانه ها توی تربیت بچه ها پای تخته سیاه مدرسه ها . . . مهدويت را فرهنگ کنیم نه مقاله حواسمان باشد! مهدی بیشتر از اینکه به همایش ین مهدوی و تولید مثل مقاله های پشت سر هم احتیاج داشته باشد... نیاز به این دارد که مهدويت فرهنگ بشود بیاید سر سفره توی خانه ها توی تربیت بچه ها پای تخته سیاه مدرسه ها . . . مهدويت را فرهنگ کنیم نه مقاله ثبت نام ضمن خدمت جدیدقابل توجه فراگیران دوره های مجازی مرکز مجازی مهدويت تمدید دوره های مجازی ضمن خدمت تا ۱۵ اسفند
با توجه به درخواست فراگیران دوره های مجازی ضمن خدمت مرکز آموزش مجازی  مهدويت و موافقت مرکز تخصصی مهدويت حوزه علمیه قم و ستاد اقامه ، دوره های مجازی تا ۱۵ اسفند ماه ۹۵ تمدید شد.
سایت مهدويت:http://www.mahdaviat.org
کان. جشن های دهه مهدويت با حضور ۳۴ تشکل مذهبی در ۲۰ بوستان با اولویت حاشیه شهر مشهد برگزار می شود. مهدويت یعنى چه و شامل چه موضوعاتى مى شود؟ (قسمت اول)
مهدويت یعنى اعتقاد به نهضت حتمى یک آسمانى از دودمان نبوى که پیش از پایان جهان، براى نجات آدمیان و تجدید حیات مادى و معنوى آنان بپا مى خیزد و بر پهنه زمین چیره مى گردد. او که مهدى (عج) لقب دارد، با ایجاد حکومت واحد جهانى، سراسر جهان را در پرتو تعالیم عدل گستر اداره مى کند و تباهى ها، نابرابرى ها، بى دادگرى ها و نابسامانى ها را از ریشه مى کند. این بحث ادامه دارد... مدیر فرهنگسرای کودک و آینده، از برگزاری ایستگاه های نقاشی کودک همزمان با دهه مهدويت در سطح شهر خبر داد. نمایشگاه مهدويت از تاریخ 93/03/20 در بوستان ولایت افتتاح گردید. دو غرفه مخصوص ک ن، یک غرفه فروش کتابهای مذهبی به صورت نیم بهاء و هشت غرفه گفتگو چهره به چهره در ارتباط با مهدويت اغاز به کار نموده است. از استقبال کنندگان پذیرایی و هدایایی برای شرکت کنندگان در برنامه ها در نظر گرفته خواهد شد. مشاور عالی فرماندهی کل قوا گفت: باید راه حسین(ع) و حضرت زینب(س) را در شرایط کنونی ادامه دهیم، اکنون بستر فعالیت در راستای مسیر آنها آماده شده و جهان تشنه فهم مهدويت شیعی است. مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) سیستان وبلوچستان گفت: از ۵ تا ۱۵ شعبان، ۶۴ ویژه برنامه دهه مهدويت در سراسر استان برگزار می شود. نمایشگاه «مهدويت» به مدت سه شب در زاده میرعلی ابن الحسین(ع) لارستان برگزار می شود. با توجه به اینکه فرمودید غرب پی برده که جوهرة تفکّر شیعی بحث مهدويت است ، چه اقداماتی را در مقابله با آن در عرصه های مختلف انجام داده است ؟
بگذارید برای جواب به این سؤال بسیار مهمتان من مقداری به عقب برگردم . مهدويت از کی برای غرب یک دغدغه شد. اولاً، این نکته را خدمتتان عرض کنم بعد از مسألة ظهور صفویه در ایران و اوجگیری اه استعماری. حجت ال والمسلمین پورسیدآقایی از وصول ۵۳ مقاله از کشورهای جهان به سیزدهمین همایش بین المللی ین مهدويت خبر داد. دلیل منکرین احادیث مهدی(ع) خبرگزاری فارس: دلیل منکرین احادیث مهدی(ع) با دقت در کتب صحیح احادیث اعم از شیعه و سنی متوجه می شویم که احادیث مهدويت متواتر است و مهدی(ع) هم واحد است و نیز رمز وحدت مسلمین وجود مبارک مهدی(ع) است. چکیده بدون شک مهدويت رمز وحدت مسلمین است، اما به دلیل دخ عناصر مرموز، دستخوش چالش فرقه گرایی شده است که تشکیک در مهدويت و یا انکار مهدويت است. این ها مدعی اند که در اساساً مهدويت وجود ندارد؛ و بر فرض که مهدويت درست باشد دو تا مهدی داریم: یکی مربوط به اهل سنت است و دیگری ساخته و پرداخته شیعیان می باشد. در پاسخ باید اذعان نمود که با دقت در کتب صحیح احادیث اعم از شیعه و سنی متوجه می شویم که احادیث مهدويت متواتر است و مهدی(ع) هم واحد است و نیز رمز وحدت مسلمین وجود مبارک مهدی(ع) است ادامه مطلب مقدمه:هر چند موضوع مهدويت از دیر باز محل بحث و گفتگوی فقها، متکلمان، محدثان و مورخان مسلمان قرار داشته است و هر یک از آنان با توجه به حوزه پژوهشی و مطالعاتی خود وجهی از وجوه مختلف آن را بررسی کرده اند، باید اذعان داشت که به طور گسترده به ابعاد روانشناختی مهدويت، پرداخته نشده است. با بررسی ابعاد ران شناختی مهدويت، مشخص می شود اعتقاد به مهدويت تنها یک تئوری و باور ی با رنگ دینی نیست؛ بلکه ریشه در یکی از ویژگی های ذاتی و فطری انسان، یعنی امید دارد و دارای تجلیات و روی کردهای معرفتی، اجتماعی، اخلاقی، و عاطفی است.[1] 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] مبانى کلامى مهدویّت
آیت اللّه جعفر سبحانى
الحمدلله رب العالمین و الصلوة و السلام على خیر خلقه و آله الطاهرین و لعنة اللّه على اعدائهم اجمعین الى یوم الدین و ارسل رسوله بالهدى و دین الحق لیظهره على الدین کله و لوکره المشر .
از تاءسیس چنین گروه و مؤ سسه اى براى شناخت زمان (عج ) بسیار خوشحال و مسرورم . خداوند به آن ى که...... با همکاری دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس، دوره تخصصی تربیت مربی مهدويت برگزار شد. آیت الله اعرافی در همایش بیعت طلاب با عصر(عج) با تاکید بر پرهیز از اختلاف افکنی گفت: شه ی مهدويت ریشه در تاریخ بشریت دارد. نویسنده امور تربیتی مدرسه شهید جلالی عناوین ایام دهه مهدويت که از پنجم شعبان المعظم تا نیمه شعبان، (13 تا 23 دادماه) است اعلام شد. دهه مهدويت سال جاری همزمان با 13 تا 23 داد ماه است، در این دهه سراسر نور و شادی که از روز 5 شعبان آغاز و تا سالروز ولادت حضرت ولی عصر(عج) ادامه دارد، به نام های زیر مزین شده است: ردیف تاریخ شمسی تاریخ قمری مناسبت. رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات ی استان همدان از برگزاری دوره تکمیلی مهدويت با حضور پذیرفته شدگان در دوره های قبلی خبر داد. کتاب «انتظار فرج زمان(عج)» در برگیرنده مجموعه بیانات ی درباره مسأله مهدويت است، مسأله ای که اصلی ترین و اساسی ترین اصل زندگی ما انسان هاست. بسم الله الرحمن الرحیم
««دانشجویان عزیز فرهنگیان استان کردستان کارت ورود به آزمون مهدويت یک هفته قبل از ازمون بر روی سایت به نمایش گذاشته میشود جهت اطلاع بیش تر به سایت مرکزی مهدويت مراجعه نمایید.»» باتشکر بنیاد فرهنگی نهاد حضرت مهدی(عج) فرهنگیان استان کردستان. موفق و موید باشید. ، ولی فقیه در استان قزوین گفت: باید آیات و روایات امیدبخش را در حوزه مهدويت به درستی در جامعه تشریح و تبیین کرد.  معیار صحیح و غلط در عقیده ی <font style=مهدويت" />

در دعایی شریف آمده است: (اَللّهُمَّ عَرِّفنِی حُجَتَّکُ فَإِنَّکَ إِن لَم تُعَرِّفنِی حُجَّتَکَ ضَلَلتُ عَن دِینِی؛ خداوندا، حجت خود را به من بشناسان که اگر حجت خود را به من نشناسانی از دین خود گمراه خواهم شد.»(1) مسئله مهدويت -علیرغم اینکه به نام های متفاوتی از آن تعبیر شده- به لحاظ فکری غنی، به لحاظ تاریخی قطعی، و در ترازوی عقل دینی -با طیف های مختلف آن- پذیرفتنی است. اما این ویژگی ها با یک پدیده ی خطرناک به نام مدعیان دروغین همراه شده است و این همراهی از ابتدای پیدایش تفکر مهدويت تا هنگامی که به اجرا درآید، از آن جدا شدنی نیست و تعجبی هم ندارد؛ چرا که پدیده ی نبوت و رس نیز در سیر تاریخی خود، همواره با چنین مدّعیانی همراه بوده است.
داستان جالبی درباره یکی از این مدّعیان ی هست که معجزه اش این بود که سنگریزه در آب می انداخت و سنگریزه متلاشی می شد اما وقتی از او خواستند نوع سنگریزه را عوض کند، گفت: «شما از فرعون هم سخت گیرتر هستید؛ چون فرعون هرگز از موسی نخواست عصایش را عوض کند».
و باز نقل می کنند: در حضور یکی از پادشاهان، از یکی از این مدّعیان معجزه خواستند، گفت: معجزه کدام پیغمبری را می خواهید؟ گفتند: معجزه ی موسی. گفت: معجزه ی او چه بود؟ گفتند: اژدها عصا. گفت: چیز آسان تری بخواهید. گفتند: معجزه ابراهیم که گلستان شدن آتش است. گفت: آسان تر. گفتند: معجزه عیسی که زنده مرده است. گفت: این معجزه خوب است؛ من الآن جناب پادشاه را می کشم و دوباره او را زنده می کنم. پادشاه گفت: من ی تو را تأیید دیگر نیازی به معجزه نیست. وضعیت مدّعیان دروغین مهدويت نیز همین طور است؛ برخی از آنها مدعی هستند که مهدی هستند؛ بعضی ادعای نایب خاص بودن دارند؛ بعضی دیگر مدعی می شوند که یمانی، اسانی، نفس زکیه، صاحب پرچم سیاه، زاده، از ابدال و ... از عناوینی که در متون روایی آمده هستند.
در این باره باید به چند نکته توجه شود: مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به محوریت مسئله مهدويت و انتظار در برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی استان در سال جدید تاکید کرد. باور به ظهور شخصی که جهان را پر از عدل و داد کرده و ریشه های ظلم و ستم را می چیند اختصاص به نداشته بلکه، شامل ادیان مختلف الهی و آسمانی می شود و در ، یت،یهودی و زرتشت و... به ظهور این شخص نوید داده شده است.
بنابراین می توان گفت تمامی ادیان به آمدن موعودی مصلح باور دارند که این موعود در شة زردتشت سوشیاتت، در شه یت حضرت و غیره... و در حضرت. کانون گفتمان مهدويت،درشرایطی که جریان ی ویه مذهب ستیزی غرب،افکارعمومی جهانیان راهدف گرفته است ،حضور و بروز مراکزپرورش آموزه های دینی و تلاش درجهت جریان سازی آموزه های دینی با هدف آگاهی ملت هاضرورتی است که دغدغه آن دربین مسئولین کشوری کاملا محسوس است دراین راستا بر همگان مشخص و مبرهن است که:یکی از آموزه های دینی و مذهبی ایران و مسلمانان جهان گسترش و آشنایی افرادجامعه با فرهنگ مهدويت دربین تمام اقشار جامعه است. دراین بین انتظار می رود متولیان آموزش و پرورش آموزه های دینی ،زمینه حضور بین المللی فعالان حوزه مهدويت را فراهم آورند و فعالان حوزه مهدويت نیز بابهره گیری ازتوانایی های حرفه ای برای مقابله باجریان ی ویه مذهب ستیزی غرب،حضوری موثردرعرصه های بین المللی را به منصه ظهوربرساند دراین خصوص کانون گفتمان مهدويت جهت گسترش فرهنگ مهدويت درفضایی مجازی دریک حرکت معنوی وخلاقانه به انعکاس و اشاعه فرهنگ مهدويت در فضایی سایبری پرداخته است در ادامه با جزئیات کامل این مطلب همراه شوید هشتمین و آ ین جلسه از دوره مقدماتی مهدويت 17 بهمن ماه در مصلی شهر باغستان برگزار شد
ظهور شه مهدويت، از زمان اکرم(صلی الله علیه و آله) و ان معصوم(علیهم السلام) تا به الان، در جامعه ، راسخ و استوار بوده است. این واقعیت به گونه ای مشهور است که هیچ نمی تواند منکر آن بشود. متأسفانه این مسأله در طول تاریخ، دچار آسیب هایی از جمله مدعیان دروغین گشته است. همین مسأله باعث شده تا روشنفکران وه و غیر وه ، اصل مهدويت و اعتقاد به مهدی موعود، را زیر سۆال ببرند...... اعتقاد به مهدويتآیا اعتقاد به مهدويت در غیر نیز وجود دارد؟پیروان بسیارى از ادیان و مذاهب معتقدند؛ در عصری که فساد و ظلم همه جا را فراگرفته، یک نجات دهنده بزرگ قیام کرده و با مدد غیبى وضع آشفته جهان را اصلاح مى ‏ کند.  اعتقاد به مهدويت    آیا اعتقاد به مهدويت در غیر نیز وجود دارد؟پیروان بسیارى از ادیان و مذاهب معتقدند. آیا احادیث مهدويت تنها از طرق شیعه بوده و در سند همه آنها شیعه وجود دارد؟
برخی از اهل سنّت گمان کرده‏اند که احادیث مهدويت تماماً از جعل شیعه بوده یا لااقل در سندهای آن، انی وجود دارند که متهم به تشیّعند، و لذا مورد قبول آنها واقع نشده است.
بستوی بعد از نقل این اشکال در پاسخ به آن می‏گوید: «معیار در قبول روایت راوی عد و ضابط بو. رئیس پژوهشکده مهدويت و آینده پژوهی گفت: وظیفه مردم در زمان غیبت تبعیت از نایب عام زمان(عج) است. حجت ال والمسلمین غلامرضا بهروز لک با اشاره به این که «انقلاب ی بعد از 1400 سال زمانی اتفاق افتاد که دنیا آماده تجربه زندگی جهانی بود» افزود: سال های وقوع انقلاب ی مقارن است با تحقق جهانی شدن. وی اظهار کرد: جهانی شدن یعنی انسان هایی که تنها دغد. حجت ال محمد شهبازی در همایش آموزشی مهدويت که در سالن همایش های شهرداری قم برگزار شد، اظهار کرد: نخستین صله رحمی که در روایات ی به آن تاکیدفراوان شده، ارتباط با معصوم(ع) است. وی افزود: در همه ادیان ابراهیمی و غیر آن مسئله موعود وجود دارد؛ در آیین هندو دهمین تجلی ویشنو با نام کلکی همان موعود نهایی است و در دیگر ادیان هم به همین ترتیب می . حتی مهدويت نیز با آسیب هایی همراه است حجت ال محمدصابر جعفری در ابتدای این گفت وگو بیان داشت: هر امر مهمی به نسبت اهمیتش، در معرض خطرها و آسیب هایی قرار دارد و مقوله مهم مهدويت هم با اثرات بسیار حیات بخش و بهجت زای خود که کم ترین آن ها، امید به آینده و سر فرود نیاوردن در مقابل حوادث، ستم ها و سختی هاست، از این قاعده مستثنی نیست. وی گفت: . رئیس بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) رامهرمز گفت: ترویج فرهنگ مهدويت را باید از مهدهای کودک آغاز کنیم حجت ال عنایت الله بهمنی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رامهرمز اظهار کرد: یکی از مسائلی که دشمن در پی آن است، این است که مردم را نسبت به مهدويت دلسرد کند بنابراین باید با تدبیر و برنامه ریزی نگذاریم چنین اتفاقی بیافتد. وی ادامه داد: فرهنگ مهدويت را باید از مهدهای کودک آغاز کنیم و در ترویج اشعار مهدويت در این مراکز با نظارت بهزیستی تلاش شود.رئیس بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) رامهرمز تصریح کرد: برگزاری گفتمان مهدوی، برگزاری کلاس های مهدويت برای کارکنان ادارات، مساجد، گزاران، همایش پیاده روی و آموزش ائمه جماعت شهرستان از عمده برنامه های سال جاری این بنیاد در شهرستان است. بهمنی همچنین عنوان کرد: انتشار ماهنامه امان در سطح شهر، تکثیر لوح های فشرده مربوط به فرهنگ مهدويت و ایجاد سامانه پاسخگویی به شبهات مهدويت در رامهرمز به شماره 300013 از دیگر فعالیت های این بنیاد بوده است. رئیس بنیاد مهدی موعود(عج) رامهرمز در پایان ضمن درخواست از عموم مردم به منظور ب ایی هرچه باشکوه تر جشن های نیمه شعبان گفت: هر قدمی که در این راه برداریم، دل عصر(عج) را از خود خشنود کرده و در راستای رضایت خداوند قدم برداشته ایم. شماره: 13930318000286 -- 93/03/18 - 10:39 ششمین جلسه دوره مقدماتی تربیت مربی مهدويت
یکشنبه ۳ بهمن
مصلی باغستان
اساسی ترین دغدغه و رس دینی ما توجه به فرهنگ و حقیقت مهدويت است. با سلام و احترام به همه همراه گرامی
از این پس می توانید از طریق کانال تلگرامی به آدرس https://telegram.me/bahaiat_net نیز از مطالبی درباره مدعیان ب ت و مهدويت مطلع شوید.
در این کانال به شناخت جریانهای معاصر مدعی مهدويت به ویژه شیخیه و ب ت و بهائیت پرداخته می شود.
ما را به دیگران نیز معرفی کنید. تعداد 20 اثر نفیس خط با موضوع مهدويت در کتابخانه عمومی (ره)به مدت یک هفته جهت بازدید علاقه مندان دایر است رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسفراین گفت در راستای فعالیتهای فرهنگی وآشنایی جوانان با موضوع مهدويت تعداد 20اثر خط از سخنان بزرگان در رابطه با مهدويت در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است قاسم ابراهیمی زمانی گفت این نمایشگاه به همت هنرمند و همکار شهرستان آقای احمد جعفری ب ا گردیده است سلام بر دهه مهدويت 13 داد مهدويت، معنویت و اخلاق چهارشنبه 14 داد ماه مهدويت و پنج شنبه 15 داد مهدويت و انقلاب ی 16 داد ماه نقش مهدويت در اقتصاد و فرهنگ شنبه 17 دادماه مهدويت و بیداری ی یک شنبه 18 داد ماه مهدويت و سبک زندگی ی دوشنبه 19 داد ماه مهدويت و جوانان منتظر 20 داد ماه مهدويت و بانوان منتظر چهارشنبه 21 داد ماه مهدويت و رسانه زمینه ساز پنجشنبه 22 داد ماه مهدويت و همبستگی ی 23 داد ماه مهدويت و انتظار جهانی مطالبات مشترک فرهنگ مهدويت و فرهنگ خانواده (1) مطالبات مشترک فرهنگ <font style=مهدويت و فرهنگ خانواده (1)" /> نویسنده: مهدی نیلی پور

خانواده کوچکترین نهاد اجتماعی است که حداقل با حضور دو نفر شکل می گیرد، اما از دیدگاه تربیتی و فرهنگ دینی، خانه و خانواده جهانی کوچک، با فرهنگ، قوانین و نظام خاص خود می باشد. فرهنگ آسمانی مهدويت و ت عصر (ع) نیز، خود دارای فرهنگ و نظام خاص با خصوصیات منحصر به فرد می باشد. در مقام مقایسه بین فرهنگ خانواده و تمدن مهدوی و طی یک بررسی اجمالی میان مطالبات آندو، اشتراکات و اه همسوی متعددی به چشم می خورد. مطالبات و اه خانواده و ت مهدوی و ارتباط تنگاتنگ این دو ما را بر آن داشت تا با شمارش شانزده نمونه از این مطالبات و نقاط مشترک گامی در جهت تقویت فرهنگ خانواده در راستای همسویی هر چه بیشتر با فرهنگ مهدوی برداریم و از این طریق به تربیت سربازان مهدوی در خانواده های خود به عنوان سنگرهای معنویت و ولایت بپردازیم. 1. فرهنگ امیدواری و پرهیز از یأس... سخنرانی رائفی پور <font style=مهدويت و تحولات منطقه" width="453" height="337" /> کانون مهدويت سنا پنجشنبه 11 دی ماه 1393 مهدويت و تحولات منطقه بسم الله الرّحمن الرّحیم
سخنرانی رائفی پور در کانون مهدويت سنا
موضوع:مهدويت و تحولات منطقه ورود برای عموم آزاد میباشد تاریخ: پنجشنبه 11 دی ماه 1393
ساعت مراسم: 14:00 مکان: تهران خیابان شریعتی خیابان قل آزاد واحد پزشکی