مواد غذایی که باعث نفخ و بزرگی شکم می شوند

به نقل از خبرگزاریها در مورد مواد غذایی که باعث نفخ و بزرگی شکم می شوند : مصرف برخی مواد غذایی باعث انباشته شدن پلاک های چربی در رگ ها شده و آن ها را سفت و تنگ می کنند. این مسئله نیز باعث بروز مشکلی به نام تصلب شرایین می شود که به زبان ساده معنای گرفتگی رگ های خونی و در نهایت… مواد غذایی سرطان زامواد غذایی سرطان زا , در ادامه چند ماده غذایی که ممکن است حاوی مواد سرطان زا باشندیا احتمالاً یکی از علل ابتلا به سرطان محسوب می شوند، به شما معرفی می کنیم.در ادامه این مطلب را به نقل از فرادید بخوانید.مواد غذایی سرطان زامواد غذایی سرطان زا۱. پاپ کورن های ماکروویویشاید تاکنون به این فکر نکرده اید که بسته های کوچک . باکتری های موجود در بدن باید توانایی تجزیه درست مواد غذایی را داشته باشند، اما گاهی اوقات گوارش برخی مواد غذایی، به ویژه آنهایی که محتوای فیبر بالا دارند، دشوار است. وردن برخی مواد غذایی از جمله سیر،پیاز،ساندویچ و … باعث می شود دهان افراد بوی ناخوشایندی داشته باشد.اما برخی مواقع افراد بدون اینکه از این مواد غذایی استفاده کنند دهانشان بوی بدی می دهد.بوی بد دهان می تواند در روابط اجتماعی افراد بسیار تاثیر گذار باشد.در این مطلب قصد داریم شما را با عواملی آشنا نماییم که باعث بوی بد دهان می شوند. اد. آیا به دنبال بهتر حال تان هستید؟ خب می توانید به مواد غذایی سالم فکر کنید. مواد غذایی که سرشار از ویتامین، مواد معدنی و اسید های چرب هستند و علاوه بر سالم بودن، می توانند باعث افزایش شادی، کاهش علائم افسردگی و هیجان شوند. درادامه ضمن اشاره به این مواد غذایی به خواص آنها نیز اشاره خواهیم کرد. مواد غذایی چطور […] نوشته ۱۰ ماده مغذی و . ام اس
مقاله خدادادی درباره ام اس
مقدمه با پیشرفت علم و صنعت و ماشینی شدن جامعه کنونی رفتار و کردار و طرز تفکر انسانها نیز دستخوش تغییر و تحول شده است. یکی از دستاوردهای مهم صنعتی شدن جامعه کنونی, افزایش بی حد و اندازه آلودگیها، از جمله آلودگی آب و هوا, و آلودگی کلیه مواد غذایی است. ممکن است سؤال شود آلودگی مواد غذایی چرا؟ امروزه با افزایش جمعیت و به قول جامعه شناسان غرب, کمبود مواد غذایی باعث شده است که در صنعت کشاورزی و ژنتیک تغییرات عظیمی صورت گیرد و با تغییرات ژنتیکی گیاهان و استفاده از انواع کودهای شیمیایی برای افزایش محصول, این امر باعث شده تعادل مواد در خاک به هم خورده و بیشتر موادی که در کود شیمیایی وجود دارد جذب گیاهان شده و تعادل مواد غذایی گیاه هم دستخوش دگرگونی شود در نتیجه با مصرف این نوع مواد غذایی تعادل بدن انسان نیز مسلماً بهم خواهد خورد. از جمله مواد غذایی که برای سلامت دندان ها مضر هستند می توان به کربوهیدرات ها مانند چیبس، نان و ماکارونی اشاره کرد. باقیمانده مواد غذایی که در بین دندان ها وجود دارند باعث تغذیه باکتری های حفره دهانی و تولید اسید می شوند این اسید نیز ت یب مینای دندان را به همراه دارد و به لثه آسیب می رساند مواد غذایی سالم موادی هستند که حاوی فیبرها ترکیبات آنتی ا یدان، رنگ های مفید بوده که در همین راستا همه سبزیجات و میوه جات جزو مواد غذایی سالم و مفید برای بدن محسوب می شوند. هرم غذایی راهنمای ساده ای برای نمایش انواع گروه های غذایی و مقدار مورد نیاز از هر یک از آنها برای حفظ سلامتی است . (هرم غذایی ک ن زیر 6 سال اندکی متفاوت است). این هرم غذایی مختص بزرگسالان و ک ن بالای 6 سال است و برای استفاده همه ک ن حتی ک نی که نیازهای خاصی دارند (مانند گیاه خواران و ک ن دچار آلرژی های غذایی)مناسب است .

نیاز به استفاده تک تک غذاهای هرم غذایی نیست .در واقع باید از هر یک از گروهای غذایی انتخاب غذایی داشت تا نهایتاً تعداد کل سهم های توصیه شده (سهم های غذایی) تامین شود.
در ع زیر در کنار هر گروه غذایی میزان توصیه شده برای مصرف در طول یک روز نوشته شده است این مقادیر توصیه شده سهم میباشد ،منظور از یک سهم غذایی در هر گروه غذایی ،مقدار غذایی است که دارای ارزش غذایی مشابه باسایر مواد غذایی از همان گروه می باشد. به ط.ر مثال یک لیوان شیر به عنوان یک سهم از گروه شیر ولبنیات از نظر ارزش غذایی معادل یک لیوان ماست از همان گروه غذایی است. گروهی از افراد با وجود داشتن وزن متعادل، شکم نسبتا بزرگی دارند، ریشه این مشکل مربوط به هضم مواد غذایی است که در طول روز مصرف می کنند. توجه به تاریخ مصرف تمامی خوراکها و مواد غذایی لازم است، اما برخی از مواد غذایی فقط باید در تاریخ ذکر شده مصرف شوند. در تصفیه نمک ، مواد زاید مثل گچ ، آ و ف ات سنگین شامل سرب ، آرسنیک که برای
سلامتی مضر هستند و عامل سرطانزا شناخته شده اند جدا می شوند ولی در نمک دریا این
مواد مضر همچنان وجود دارد و وقتی این املاح زیاد دریافت شوند روی جذب سایر ریز
مغذیها مانند آهن اثر می کنند و باعث کاهش جذب آن می شوند . ماهی ماده غذایی مفیدی است که در مناطق شمالی و جنوبی کشورمان یعنی مناطقی که در کنار دریا واقع شده اند، جزو مواد اصلی و اساسی برنامه غذایی مردم این مناطق محسوب می شود. ماهی دارای ارزش تغذیه ای بسیار بالایی است و اکثر مواد مغذی مفید و ضروری برای انسان را به تنهایی داراست. ولی ویژگی مخصوص ماهی که آن را بین سایر مواد غذایی حائز اهمیت خاص . ماهی ماده غذایی مفیدی است که در مناطق شمالی و جنوبی کشورمان یعنی مناطقی که در کنار دریا واقع شده اند، جزو مواد اصلی و اساسی برنامه غذایی مردم این مناطق محسوب می شود. ماهی دارای ارزش تغذیه ای بسیار بالایی است و اکثر مواد مغذی مفید و ضروری برای انسان را به تنهایی داراست. ولی ویژگی مخصوص ماهی که آن را بین سایر مواد غذایی حائز اهمیت خاص . دستگاه گوارش, سطحی ترین لایه پوست, لایه شاخی, ویتامینه پوست, گردش خون پوست انسان بافتی زنده است و همانند دیگر ارگان های زنده بدن برای حفظ حیات و سلامت خود نیاز به مواد غذایی و ا یژن دارد.غذایی که ما می خوریم، پس از هضم و جذب در دستگاه گوارش از طریق گردش خون به قسمت های مختلف بدن و از جمله به پوست می رسد.با آن که انواع لوسیون ها و داروها . کارشناس بهداشت مواد غذایی گفت: از آنجا که بیشتر مواد شوینده از ph استاندارد برخوردار نیستند و موجب تحریکات پوستی می شوند، باید هنگام استفاده از این مواد از دستکش استفاده کرد.  سیارک ها و دنباله دارها باعث بارش مواد آلی بر سطح مریخ می شوند
اجرام آسمانی مانند سیارک‌ها و دنباله‌دارها، در تامین مواد آلی یافته شده در سطح مریخ نقشی چشمگیر دارند. نکات طلایی برای نگهداری سبزیجات سلامانه :کارشناسان مواد غذایی درباره نگهداری میوه و سبزیجات توصیه هایی کرده اند تا مواد غذایی دیرتر اب شود و ویتامین ها، ا یدان ها، مواد معدنی و فیبرهای خود را از دست ندهد. به گزارش فارس در این باره می نویسد: هر خانواده ای باید بداند در طول هفته چه مقدار مواد غذایی لازم دارد و به اندازه مورد نیاز یدار. یکی از قدیمی ترین روش های نگهداری مواد غذایی، استفاده از فرآیند خشک می باشد. به کمک این فرآیند، علاوه بر ممانعت از فساد مواد غذایی، وزن و حجم محصول نیز کاهش یافته و باعث سهولت در بسته بندی، حمل و… محصولات غذایی ارگانیک: دوستدار طبیعت یکی از نخستین و مهم ترین مزیت های محصولات غذایی ارگانیک این است که خدمت بزرگی به محیط زیست می کنند. متاسفانه کودهای شیمیایی اثرات منفی روی طبیعت دارند. کشاورزان تولید کننده ی محصولات ارگانیک از کودهای شیمیایی استفاده نکرده و برای حاصل خیزی زمین شان از کودهای ترکیبی کمک می گیرند. همین کار هم باع. کلم بروکلی، هویج و سیر از جمله مواد غذایی ضد سرطان محسوب می شوند. همشهری آنلاین: برای همه افراد، بخصوص انی که از چاقی و دیابت رنج می برند، دانستن میزان تاثیر مواد غذایی بر قند خون اهمیت زیادی دارد. کلم بروکلی، هویج و سیر از جمله مواد غذایی ضد سرطان محسوب می شوند. فساد مواد غذاییفساد مواد غذایی , نسترن محمدی  گفت: یکی از روش های نگهداری مواد غذایی برای مدت طولانی، کنسرو آنها با بهره گیری از حرارت است. این روش، اقدام موثری در جهت نابودی تمامی عواملی است که ممکن است در حین نگهداری و حمل و نقل، به طریقی مواد غذایی را فاسد نمایند. در واقع کنسرو مواد غذایی از جمله روش های خوب نگهداری مواد غذایی ا. همانطور که خانم ها در طول سال دست خوش تغییرات پیچیده ای می شوند، بدن شان به مواد معدنی و مغذی مختلفی هم نیاز پیدا می کند. اگر رژیم غذایی سالم و متعادلی دارید، دریافت مواد غذایی ضروری به میزان کافی برای بدن تان سخت نیست. از جمله مواد غذایی که برای سلامت دندان ها مضر هستند می توان به کربوهیدرات ها مانند چیبس، نان و ماکارونی اشاره کرد. باقیمانده مواد غذایی که در بین دندان ها وجود دارند باعث تغذیه باکتری های حفره دهانی و… محققان هشدار دادند که تفت دادن مواد غذایی آبدار مانند انواع سبزی یا گوشت مرغ در روغن داغ باعث پراکنده شدن ذرات میکروسکوپی روغن در هوا می شود که در صورت استنشاق برای سلامتی مضر است. متخصصان تصمیم گرفتند به «کنه» این موضوع پی ببرند که چرا انسان نمی تواند از استفاده از فست فود خودداری ورزد، هر چند می داند که این نوع غذا مضر است.این غذا حکم دارد! این غذا حکم دارد!آشکار است که خوردن فست فود باعث چاقی و بیماری های عصبی می شود. پس چرا بیماران «مک دونالد» با گذشت هر روز بیشتر می شوند؟
علت آن است که فست فود حاوی شکر، پروتئین و چربی زیاد است.این مواد حس گرسنگی را رفع نمی کند اما باعث تولید هورمون لذت (دوفامین) می شود. تأثیر آن مانند استعمال است.
فست فود، ماده مخدر نسل جدید است.
کارشناسان به افرادی که مایلند از استفاده از این نوع غذای مضر خودداری ورزند، توصیه می کنند به جاهایی نروند که فست فود بفروش می رسد.

منبع سلامت نیوز به گزارش مجله خبری سیرجان ،خانه بهداشت روستای حجت اباد سیرجان با همکاری دهیاری این روستا موفق شد پس از بازرسی از فروشگاههای مواد غذایی این روستا بیش از سه تن مواد غذایی تاریخ گذشته اعم از کیک و بیسکویت ، شکلات ، آبمیوه ، خشکبار و حبوبات را کشف و با نظر مقامات مربوط، معدوم کند ..... برخی مواد غذایی می توانند موجب شل شدن اسفنکتر مری شوند، که اجازه بازگشت اسید معده به مری را می دهد. از جمله این مواد غذایی مشکل آفرین می توان به گوجه فرنگی، مرکبات، شکلات، قهوه، و چای اشاره کرد. رئیس هیئت مدیره تعاونی تولیدکنندگان مواد غذایی ایران گفت: تاکنون حدود ۵۰۰ تن انواع مواد غذایی از جمله میوه و سبزی به قطر صادر شده است. کارشناس مسئول بهداشت محیط مواد غذایی مرکز بهداشت گفت: از سال گذشته تجهیزات مدرنی در اختیار معاونت‎های بهداشتی جهت تشخیص سریع تخلفات و تقلبات مواد غذایی برای بازرسی از مراکز عرضه مواد غذایی قرار داده شد. غذاهای باکالری منفی برخی مواد غذایی به نام «غذاهایی با کالری منفی» معروفند. این مواد غذایی انرژی بیشتری برای هضم خود نیاز دارند، بدن انرژی بیشتری برای هضم آن ها می سوزاند و بدن نمی تواند کالری زیادی از آن ها برای خود ذخیره کند. به مواد غذایی «چربی سوز» نیز معروفند.
این مواد غذایی باعث سوخت چربی ها می شوند، کمتر به چربی تبدیل و ذخ. دستگاه گوارش چگونه کار می کند؟ مهسا شجاعی دستگاه گوارش لوله پر پیچ و خمی است که از دهان شروع شده و به ختم می شود. مواد غذایی در هر یک از قسمت های این دستگاه تحت تأثیر عوامل فیزیکی و شیمیایی قرار می گیرند تا هضم شوند (یعنی به مواد قابل جذب برای بدن تبدیل شوند) و بعد مواد هضم شده در داخل دستگاه گوارش جذب می شوند تا بعداً به مصرف سلول های . فروشندگان مواد غذایی دوره گرد که سلامت و امنیت غذایی مردم را تهدید می کنند جمع آوری می شوند. فیبر همان اجزاء غیر قابل هضم محصولات گیاهی هستند که همراه مواد غذایی دیگر مورد استفاده قرار می گیرند . و در بهترین شرایط فقط 50 درصد فیبرها می توانند جذب شوند و بقیه از بدن دفع می گردد . فیبرها 25 درصد بصورت محلول می باشند که موجب کاهش کلسترول خون و تنظیم دیابت در بدن می شوند و حدود 75 درصد بصورت نامحلول هستند که در دیواره سلولی گیاه قرا. چه خوراکی هایی بیشتر از همه باعث مسمومیت غذایی می شوند؟! مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (cdc) در طول سال ها فعالیت اطلاعات بسیار مفیدی در مورد خوراکی هایی که بیشتر از همه احتمال بروز مسمومیت غذایی در مصرف کننده را بالا می برند، منتشر کرده است؛ در همین رابطه، قصد داریم تا به بررسی این اطلاعات ارزشمند بپردازیم. وقتی صحبت از مواد غذایی خطرناک و بیماری زا به میان ... نوشته چه خوراکی هایی بیشتر از همه باعث مسمومیت غذایی می شوند؟! اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد. مواد غذایی با محتوای بالای آب از کالری پایینی برخوردار بوده و سرشار از مواد مغذی هستند. از این رو، این مواد غذایی می توانند از احساس گرسنگی جلوگیری کرده و مواد مغذی لازم را در اختیار بدن قرار خواهند داد. نتایج یک تحقیق پزشکی نشان می دهد هفت نوع مواد غذایی اگر مجدد گرم شوند سمی، زیان آور و حتی سرطان زا می شوند. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری ها، این تحقیق پزشکی نشان داد قارچ و مرغ از جمله این غذاهاست.
غذاهای پخته شده که دوباره داغ شود ضرر دارد عبارتند از :
1-کرفس به سبب آنکه نیترات دارد.
2-چغندر به سبب آنکه نیترات دارد و زمانیکه دوباره داغ می شود به شدت زیان آور است.
3-تخم مرغ پس از آب پز شدن یا در روغن پخته شدن اگر دوباره داغ شود سمی می شود.
4-قارچ تازه زمانیکه دوباره داغ می شود ترکیب پروتئین آن تغییر می کند و فوایدش را از دست می دهد و باعث مشکلات در دستگاه گوارشی می شود.
5- مرغ و گوشت به سبب تغییر در ترکیب پروتئینها.
6-سیب زمینی اگر دوباره داغ شود سمی می شود.
7-اسفناج زمانیکه دوباره داغ می شود نیتراتش به نیتریت تبدیل و سرطان زا می شود. رئیس هیئت مدیره تعاونی تولیدکنندگان مواد غذایی ایران گفت: تاکنون حدود ۵۰۰ تن انواع مواد غذایی از جمله میوه و سبزی به قطر صادر شده است. همشهری آنلاین: در این مطلب برخی مواد خوراکی که باعث پیری زودرس پوست و ایجاد چین وچروک در پوست می شوند، بررسی شده است. مهر نوشت: رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو، در مورد فساد مواد غذایی کنسرو شده توضیحاتی ارائه داد. امروزه بیشتر مردم به دنبال تغذیه سالم هستند؛ اما چگونه می توان فهمید مواد غذایی درستی را در رژیم غذایی خود گنجانده اید؟ علائم زیر نشان می دهد که مواد غذایی موجود در رژیم غذایی شما برای شما مناسب نیست ۱٫ هوس غذا چنین احساسی زمانی به وجود می آید که شخص غذاهای ناسالم و فاقد ویتامین و مواد […] مطالعات نشان داده اند که برخی مواد غذایی با کاهش خطر ابتلا به سرطان پیوند خورده اند، که از آن جمله می توان به توت فرنگی، گوجه فرنگی، و سبزیجات چلیپایی اشاره کرد. همشهری آنلاین: رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشا گیاهی سازمان غذا و دارو، در مورد فساد مواد غذایی کنسرو شده توضیحاتی ارائه داد.
رعایت ن نکات بهداشتی در تهیه و توزیع مواد غذایی که به صورت سلف سرویس عرضه می شوند، سبب بروز انواع مسمومیت و اسهال های حاد عفونی در افراد می شود.اغذیه فروشی های سلف سرویساغذیه فروشی های سلف سرویس , امروزه در هر کوی و برزن به اغذیه فروشی هایی برخورد می کنیمکه مواد غذایی خود را به صورت سلف سرویس به فروش می رسانند. این مغازه ها اغلب طر.
مصرف سوپ قبل از وعده های غذایی با عث کاهش مصرف مواد غذایی پرکالری و در نتیجه باعث کاهش وزن می شود. هنگامی که غذا می خوریم، همواره تمام مواد مغذی موجود در مواد غذایی را دریافت نمی کنیم. زنجبیل به تنظیم گوارش و سوخت و ساز غذا کمک می کند و از این رو یک افزودنی خوب به رژیم غذایی برای جذب هرچه بیشتر مواد… بهتر است بدانید که آکنه بهداشت زندگی شما را با تغییرات مثبتی همراه می کند. در واقع جوش ها باعث می شوند که شما از خیر مواد غذایی چرب و شیرین که احتمالا وضعیت جوش ها را بدتر می کنند بگذرید. فواید جوش ها جوش و آکنه کابوس میلیون ها نفر در سرتاسر جهان است. […] مواد غذایی تقویت کننده عملکرد مغز به خوبی شناخته شده هستند اما در این میان خوراکی هایی هستند که مصرف آن ها باعث ت یب این عملکرد و خطر ابتلا به آ ایمر می شود.