موسیقی سنتی

به نقل از خبرگزاریها در مورد موسیقی سنتی : از میان 1078 هنرمند جوان شرکت کننده در نهمین جشنواره موسیقی جوان، در شاخه های موسیقی کلاسیک و دستگاهی، 261 خواننده و نوازنده به مرحله نهایی راه یافتند.به گزارش سایت موسیقی ما به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، دبیرخانه نهمین جشنواره موسیقی جوان بعد از پایان کار کمیته های داوری مرحله اول جشنواره و بررسی آثار ارسالی 1078 نوازنده و خواننده، اسامی راه یافتگان به مرحله اجرای صحنه ای این جشنواره را اعلام کرد و بر این مبنا در مرحله نهایی جشنواره و در بخش موسیقی کلاسیک 94 نوازنده و در بخش موسیقی دستگاهی 167 نوازنده و خواننده به رقابت با هم خواهند پرداخت.
بنا بر این گزارش، دبیرخانه نهمین جشنواره موسیقی جوان اعلام کرد: پس از اتمام مهلت ارسال آثار به دبیرخانه نهمین جشنواره موسیقی جوان در مجموع 1078 نمونه اثر در دو حوزه موسیقی دستگاهی ایرانی (771 اثر) و موسیقی کلاسیک (307 اثر) دریافت و بلافاصله، بر اساس نظر شوراهای تخصصی، اساتید و موسیقیدان برجسته در قالب هیأتهای ارزی آثار تشکیل جلسه دادند و برای هر بخش در هر رده سنی به طور متوسط 6 نفر از شرکت کنندگان را که حائز بیشترین امتیازها شناخته شدند برای شرکت در مرحله نهایی و اجرای صحنه ای انتخاب و معرفی د.

لازم به ذکر است، داوری مرحله اول بخش موسیقی نواحی که امسال برای اولین بار به جشنواره موسیقی جوان اضافه شده همچنان ادامه دارد و با پایان داوری، اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی این بخش نیز اعلام می شود.

گفتنی است اسامی افراد منتخب بر اساس بخش ها و رده های سنی هم اکنون در سایت جشنواره موسیقی جوان به نشانیwww.javan festival.com و نیز پایگاه اطلاع رسانی موسیقی ایران (نای) به نشانی www.nay.ir قابل رؤیت است. غنا و موسیقی از دیدگاه فقهای (1) راسخون غنا و موسیقی از دیدگاه فقهای (1)
غنا و موسیقی از دیدگاه فقهای (1)

فقهای - اعم از سنی و شیعه - غنا را حرام و خواننده و شنونده آن را فاسق دانسته اند، هم چنین به حرمت موسیقی (نوازندگی) و گوش دادن به آن و ساخت و ساز و ید و فروش آلات آن فتوا داده اند.
این مطلب در میان فقهای ی اجماعی بوده، بلکه یکی از ضروریات می باشد. البته در این مسئله اختلاف های جزئی نیز وجود دارد و گروهی از فقهای اهل سنت در صورتی غنا و موسیقی را حرام می دانند که با حرام دیگری همراه، یا مقدمه برای حرام دیگر باشد، ولی برخی از فقهای اهل سنت و همه فقهای شیعه قائل به حرمت ذاتی غنا و موسیقی هستند.
در این فصل، ابتدا به آرا و فتاوای فقهای اهل سنت اشاره و سپس سخنان برخی از فقهای شیعه درباره حرمت غنا، موسیقی و آلات آن بیان خواهد شد
کلاسهای آموزشگاه موسیقی جانان

ساز های ایرانی

کمانچه – تار – سه تار – سنتور – نی – دف – تنبک – دایره – عود – دوتار – تنبور – رباب – ویلن ایرانی

ساز های غربی

پیانو – ویلن – گیتار – گیتار الکتریک – فلوت ریکوردر – فلوت کلید دار – هارمونیکا( ساز دهنی )

” گیتار در سبک های کلاسیک، پاپ، جز، راک ، فلامینکو و بلوز ”

آواز

آواز ایرانی (سنتی) – کلاسیک – پاپ مجید کیانی چهره ماندگار موسیقی کشور اولین چهره در طراز اساتید موسیقی سنتی است که پس از سال ها برای گفتن از دغدغه ها و دلمشغولی هایش به برنامه راز آمد. چکیده: موسیقی یک تهاجم فرهنگی است که کار آن تضعیف فرهنگ یک ملت و بر هم زدن وحدت بین مردم است . از زمانی که این پدیده شوم ، گستـرش پیـدا کـرده ، نـه تنها مشکلی حل نشده بلکه درصد فساد و بی بند و باری و بیمـاری هـای روحـی و روانـی بسیار افزایش پیدا کر ه است . علل مضر بودن موسیقی و غنا در آیات و روایات و علم جدید ، به وضوح بیان گردیده است به . مدیرکل فرهنگ و ارشاد ی اسان جنوبی گفت: براساس پیگیری های انجام شده در آینده نزدیک مکتب خانه موسیقی سنتی با هدف معرفی موسیقی منطقه و پیش وتان این هنردر استان راه اندازی می شود. نام موسیقی سنتی و اصیل ایرانی در حوزه آوازی دست کم از دهه 60 به بعد با نام های بزرگی گره خورده است که هر یک سهمی ویژه در تاریخ موسیقی کشور دارند، اما در یک دهه اخیر ص از نسل نو توانسته است بار دیگر نگاه ها را به سمت موسیقی اصیل ایرانی جلب کند. کنسرت موسیقی سنتی خواب و خیال در رشت برگزار می شود. به نام یزدان پاک تئوری موسیقی موسیقی از دو بخش نظری و عملی تشکیل شده است. دانستن آنچه می نوازیم یا می شنویم همان اندازه مهم است که در هنگام صحبت باید مفهوم کلمات یا جملات را بدانیم. یک نوازنده خوب اگر نتواند مطالبی که مورد استفاده قرار می دهد را تجزیه و تحلیل کند، به یک مجری بدون علم و دانش تبدیل می شود و با ی که از لحاظ تئوری موسیقی آ. رو مه همشهری زنجان نوشت؛ موسیقی در مدره از قدمت بسیاری برخوردار است و امروز این شهرستان در استان ریشه اصیلی در موسیقی دارد. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ی دزفول از برگزاری کنسرت موسیقی سنتی سالار عقیلی، خواننده موسیقی سنتی ایران به همراه گروه راز و نیاز در این شهرستان خبر داد. اختصاصی از نیک فایل رساله خانه موسیقی با رویکرد معماری سنتی با و پر سرعت .
رساله خانه موسیقی با رویکرد معماری سنتی210 صفحه
با
رساله خانه موسیقی با رویکرد معماری سنتی
رئیس و اعضای جدید کمیته ووشو سنتی منصوب شدند رئیس و اعضای کمیته ووشو سنتی در حکمی از سوی رئیس فدرسیون منصوب شدند. ۱۳۹۳/۱۱/۰۱ به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، مهدی علی نژاد، رئیس فدراسیون ووشو در احکامی جداگانه رئیس و اعضای کمیته ووشو سنتی را منصوب کرد. بر این اساس، حسین حضرتی به عنوان رئیس این کمیته انتخاب شد. سلطان مراد یوسفی، ق. فرهنگ شریف، موسیقی و نوازنده صاحب نام تار، صبح امروز بر اثر بیماری و کهولت سن در 85 سالگی درگذشت. به گزارش سایت خانه موسیقی، فرهنگ شریف، موسیقی و نوازنده صاحب نام تار صبح امروز بر اثر بیماری و کهولت سن در 85 سالگی در تهران دارفانی را وداع گفت. فرهنگ شریف سال 1310 در شهرستان آمل به دنیا آمد. از چهار سالگی تحت تاثیر آموزش موسیقی به وسیله ی پدرش و نیز رفت و آمد بزرگان موسیقی به منزل آنها خصوصا عبدالحسین خان شهنازی برادر حاج علی اکبرخان شهنازی، موسیقی را فرا گرفت. در سن دوازده سالگی نخستین تک نوازی خود را که به صورت زنده از رادیو پخش می شد با موفقیت اجرا کرد و به دنبال آن در اغلب برنامه های گل ها به عنوان تک نواز آواز، خوانندگان برنامه را همراهی کرد. وی از بدوشروع برنامه گلها به همت زنده یاد داود پیرنیا و برنامه تکنوازان به همت میر نقیبی با شیوه ای نو در نوازندگی تار، حضور داشت. فرهنگ شریف در کارنامه هنری خود با خوانندگانی چون روح انگیز، تاج، غلامحسین بنان، شجریان، محمودی خوانساری، ایرج و ... هم نوازی داشته است و در چندین فستیوال بین المللی از جمله فستیوال موسیقی برلین توانسته است ساز تار را به خوبی به جهانیان بشناسد، فرهنگ شریف چند سالی را در های مطرح امریکا به امر آموزش موسیقی مشغول بود. او نخستین هم نوازی را با خوانندگانی چون محمودی خوانساری، شجریان، اکبر گلپایگانی داشت و نخستین تصنیف اکبر گلپایگانی از ساخته های اوست. در جشن چهاردهمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی در 22 مهرماه 1392 در تالار وحدت با حضور هنرمندان برجسته و مسئولین موسیقی نیز از مقام هنری این هنرمند ارزنده تجلیل شد. خانه موسیقی ایران درگذشت فرهنگ شریف را به جامعه هنری کشور و خانواده آن مرحوم تسلیت می گوید. لازم به توضیح است، اطلاعات مربوط به مراسم تشییع، خا پاری و یادبود آن مرحوم متعاقبا اعلام می گردد. (شما هم اکنون در حال شنیدن قطعه ای از تار نوازی فرهنگ شریف هستید ) جشنواره موسیقی «غناوی» در شهر الصویرة مراکش امسال در چهار روز با حضور و اجرای گروه های مختلف از سراسر جهان بیست سالگی خود را جشن گرفت. این جشنواره ریشه در آفریقای سیاه دارد و با موسیقی سنتی اشاعه دهنده پیام برادری است و شاید بتوان آن را موسیقی صوفی آفریقایی نیز نامید. بیش از ۴۰۰ تن از اساتید و اهالی موسیقی حمایت خود از را اعلام د. این هنرمندان متعلق به شاخه های گوناگون موسیقی از جمله نواحی، سنتی و پاپ هستند. سلامت نیوز: این سوال برای خیلی ها پیش می آید که آیا نان های صنعتی هم مانند نان های سنتی، دارای جوش شیرین هستند یا نه؟ و اینکه آیا نوع آرد و نحوه پخت نان های صنعتی با انواع نان های سنتی تفاوت دارد؟ محمدحسین عزیزی، متخصص صنایع غذایی و عضو هیات علمی تربیت مدرس به این پرسش ها پاسخ داده است.

تعریف نان صنعتی چیست؟

نان های صنعتی . مدیرکل فرهنگ و ارشاد ی استان کرمانشاه گفت:اولویت ما توجه بیشتر به موسیقی سنتی است. بیستمین جشنواره موسیقی سنتی فجر استان همدان که سوم و چهارم بهمن ماه به میزبانی ملایر برگزار شد، عصر روز چهارشنبه به کار خود پایان داد. هجدهمین جشن خانه موسیقی در حالی ساعتی پیش در تالار وحدت برگزار شد که «رگ خواب» در بخش موسیقی ردیف دستگاهی و آلبوم «در عشق زنده باید» در بخش موسیقی سنتی به عنوان آلبوم های برتر انتخاب شدند. اصوات موسیقی به علت برخورداری از بار هیجانی و عاطفی تاثیرات عمیقی بر روحیات شخصیت و پرورش عواطف انسانی می گذارند و در تعدادی از شاخه های طب جایگزین مانند طب سوزنی هومئوپاتی و آیورودا نقش عمده ای در درمان دارند. امروزه به علت نگرش علمی و روش مند به موسیقی در درمان امراض موسیقی درمانی به عنوان رشته ای مستقل مورد توجه قرار گرفته و در حکم روشی مکمل برای درمانهای رایج پزشکی تعریف شده است که منظور از آن استفاده تجویز شده از تحریکات موسیقایی یا فعالیتهای آن برای کاهش ناتوانی و بیماری و تغییر حالات ناسازگار از طریق توانبخشی توقف و درمان علائم بیماری است که زیر نظر پرسنل آموزش دیده صورت می گیرد. http://www.healthyfellow.com/images/2010/01/ -the y.jpg نوروزگاه هرمزگان در هفتمین شب نوروز با اجرای موسیقی سنتی لوطی به استقبال از میهمانان رفت. ب مامان و بابای عزیزم خونه ما بودن نیکان هم طبق معمول دلبری میکرد با کاراش یه کلیپ موسیقی سنتی هم از تی وی پخش میشد بابا نیکانو بغل کردو گفت : تو این دنیا رفتار ادما با هم مثل رفتار با سازهای موسیقیه بعضیارو مثل تنبک میزنن تو سرشون , بعضیارو مثل کمانچه انگار میخوان سرشو ببرن , بعضیارو هم مثل تار محکم میگیرن تو بغلشون و به ارامی نوازش. مدیرفرهنگ و ارشاد ی خوانسار گفت: موسیقی سنتی و اصیل ایرانی خط قرمز ارشاد نیست و قطعا از آن حمایت می کند. "دایره" سازی "چنبر گونه" (frame drum) است ولی قطر و کمه آن از ساز "دف" کوچکتر و تکنیک نوازندگی آن متفاوت از تکنیک نوازندگی دف. در کتاب "دف و دایره" به قلم توانای کیوان پهلوان نزدیک به هزار صفحه در مورد این دو ساز کوبه ای پوستی موسیقی ایرانی نوشته شده است و علاقه مندان می توانند به آن کتاب پژوهشی مراجعه کنند. اما هدف نگارنده از این یادداشت کوتا. چاپ مقاله های اینجانب تحت عناوین " خلاقیت در روش های اموزش موسیقی " و " ادبیات گفتاری موسیقی " در ماهنامه گزارش شماره ٢٦٧ در پرونده فرهنگی و هنری برای مطالعه لیست نویسندگان به ادرس زیر مراجعه فرمایید ؛ http://www.magiran.com/magtoc.asp?mgid=1001&number=267&appendix=0 http://up.iranjoman.com/images/7aw8kj0h5zb5bd0nrktm.jpg توصیف روانشاد درباره شجریان نخستین بار که صدای او را شنیدم، گفتم: اگرچه بنان به پیری رسیده و اکنون یگانه اسطوره موسیقی آوازی ایران می شناسندش، باید این حقیقت را هم پاس داشت که جوانی با نام محمدرضا شجریان امید آینده سنت موسیقی ما خواهد بود.موسیقی ایران، سالیانی بسیار پیش از ، در ایران جایگاه والایی داشته است و امروز هم دارد. منکر آن نیستم که موسیقی امروز جهان آمیخته ای از موسیقی ملت های زنده دیگر است، اما لازم است بگویم که مردم هر سرزمینی در پاسداشت موسیقی اصیل خود می کوشند.من، بی آنکه به موسیقی بین المللی بی توجه باشم، می گویم که موسیقی کشور خودمان را عاشقانه دوست می دارم و در روزگار کنونی محمدرضا شجریان را و آبروی این هنر می دانم.شجریان، افزون بر چیرگی لازم در نگاهداشت هنر ملی ما، دارای فضیلت های اخلاقی چندی همچون ، میهن پرستی و بلند همتی است، ویژگی هایی که برای هر هنرمند بسیار لازم است.محبوبیت شگرف شجریان، افزون بر بهره مندی از آوای خوش و دانش جامع موسیقی، از بابت و فرزانگی اوست. رو مه شرق - ۷ مهر ۱۳۹۰ علی تجویدی از جمله چهره های ثابت برنامه پرطرفدار گلها بود که سالها برنامه اصلی موسیقی سنتی در رادیو ایران به شمار می رفت و کشف و معرفی برخی از نوازندگان نامی موسیقی ایرانی از جمله دستاوردهای اوست. منوچهر ، هنرمند زنجانی موسیقی آشقی برای حضور در دهمین فستیوال موسیقی ستنی ملل ترک زبالن قزاقستان به شهر آستانه دعوت شد.

گروه موسیقی سنتی پرساوش به س رستی محمد زادعبدالله به یاد هنرمند شاخص عرصه هنر محمدرضا لطفی در کرج کنسرت برگزار می کند.
گروه موسیقی پرساوش که همگی از هنرمندان بومی کرج می باشند با همکاری آموزشگاه موسیقی ایران در سالن سیروس صابر اقدام به برگزاری کنسرتی به یاد محمدرضا لطفی می نماید. این کنسرت در ساعت 19 روزهای 25 و 26 دی ماه سالجاری در کرج، میدان آزادگان، ابتدای بلوار مطهری، اداره فرهنگ و ارشاد ی استان البرز، سالن سیروس صابر برگزار می شود. علاقمندان به حضور در کنسرت موسیقی سنتی گروه پرساوش، جهت دریافت بلیط می توانند با با شماره تلفن 34476814-026، آموزشگاه موسیقی ایران تماس حاصل نمایند. طب سنتی گامی مهم در رسیدن به سلامت ایده آل گزارشگر: حسین عبدالعزیزی بدون تردید طب سنتی ی- ایرانی، میراث گرانقدر بجای مانده از تلاش حکیمانه، تحقیقات عالمانه و تجارب ارزشمند ده ها دانشمند و حکیم دوره های پیشین به ویژه دوره 1400 ساله تمدن ی - ایرانی است که نه تنها در آن دوران بلکه برای دنیای امروز و فردا نیز در این دریای پهناور، گوهرهای درخشان فراوانی وجود دارد. احیای طب سنتی با جمع آوری، طبقه بندی، بررسی و ارزی این میراث عظیم، نه تنها واپسگرایی نیست، بلکه گامی اساسی در دستی به دانش مستحکم و تامین حداکثری سلامت برای همه افراد جامعه است. گوش دادن به موسیقی ملایم، فشار خون را پایین می آورد


محققان معتقدند که انجام کارهای ساده و لذت بخشی مانند گوش دادن روزانه به موسیقی ملایم به همراه تنفس شکمی آرام می تواند به کاهش فشار خون افراد کمک کند.تحقیقات جدید نشان داده است که روزی نیم ساعت گوش دادن به موسیقی ملایم، فشار خون را به طور چشم گیری پایین می. موسیقی پاپ چیست؟؟؟؟ سمونی : برای آشنا شدن با موسیقی پاپ بهتر است ابتدا توضیح کوتاهی درباره موسیقی مردم پسند یا popular بدهیم، موسیقی مردم پسند، به هرنوع سبک موسیقی گفته میشود که در دسترس عامه مردم است و به شکل تجاری عرضه میشود. این موسیقی نقطه مقابل موسیقی کلاسیک و موسیقی فولکلور(محلی) است به این ترتیب که اولی در طول تاریخ همواره موسیق. تاثیرات دنیوی موسیقی لهوی در روایات
1. بی تفاوت شدن نسبت به : صادق(ع) فرمودند: زمانی که در خانة ی به وسیلة موسیقی، ن و مردان گرد هم آیند، نَفَسی ی در او می دمد که بعد از آن غیرت را از دست می دهد.
2. مرگ ناگهانی و قبول نشدن دعا: صادق(ع) فرمودند: خانه ای که در آن غنا باشد، از مرگ و معصیت دردناک ایمن نیست، و دعا در آن به اجابت نمی رسد و فرشت. جشنواره ملی موسیقی جوان با مشارکت ان موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، در سه بخش اصلی (موسیقی دستگاهی ایران، موسیقی نواحی ایران و موسیقی کلاسیک) برگزار خواهد شد. گروه موسیقی سنتی زیر و بم برای نخستین بار در مازندران اجرا می کند. گردشگری فرهنگی فرهنگ را می توان در دو گروه کلی بخش بندی کرد که از نظر فهم گردشگری ، امروزه اهمیت بسیاری دارد. از این نظر فرهنگ به دو بخش سنتی و مدرن قابل تقسیم است و در این دو بعد دارای چشم اندازهای متفاوتی می باشد. آنچه که در گردشگری بیشتر مدنظر است پردازش جلوه های مختلف فرهنگ های سنتی می باشد. در جهان سنتی ، فرهنگ در قالب های شگی و رف. تکرار موفق یک تم نازنین شادپی- ویولن، ویولن و، پیانو، گیتار و آکاردئون سازهایی هستند که ستار اورکی برای ساخت موسیقی متن «پنج ستاره» از آنها سود برده است. آکاردئون در این موسیقی ریتم آرامی را در پیش گرفته و بیشتر سعی کرده بستری بی طرف باشد برای پررنگ تر نشان دادن ویولن. چرا که ویولن ها به دو گونه نواخته می شوند؛ آرام و کششی در رو و تند. تکرار موفق یک تم نازنین شادپی- ویولن، ویولن و، پیانو، گیتار و آکاردئون سازهایی هستند که ستار اورکی برای ساخت موسیقی متن «پنج ستاره» از آنها سود برده است. آکاردئون در این موسیقی ریتم آرامی را در پیش گرفته و بیشتر سعی کرده بستری بی طرف باشد برای پررنگ تر نشان دادن ویولن. چرا که ویولن ها به دو گونه نواخته می شوند؛ آرام و کششی در رو و تند. http://www.sadmu.ir/images/topic/18610.jpg س رست مجموعه سعدآباد از گشایش موزه موسیقی با رویکرد آموزش موسیقی در بخش شمالی این مجموعه فرهنگی تاریخی خبر داد. یوسف منصور زاده دراین باره گفت: در این موزه جدید که در بخش شمالی مجموعه سعدآباد و در درب ورودی دربند واقع شده، آلات موسیقی سنتی (تار و سه تار )، پیانو و لوازم صوتی تصویری که متعلق به دوره پهلوی دوم است به نمایش گذاشته شده است. س رست مجموعه سعدآباد اظهار اشت: آثار به نمایش درآمده در این موزه از کاخ موزه های مجموعه سعدآباد جمع آوری و ساماندهی شده اند و شامل آثار اه یا یداری شده در دوره پهلوی دوم می باشند.بر روی برخی از این آثار آرم پهلوی دوم بصورت کنده کاری روی چوب دیده می شود. وی یادآور شد: ساختمان موزه موسیقی که یکی از بناهای تاریخی پهلوی دوم در سعدآباد بشمار می رود در ورودی درب دربند قرار گرفته و تا سال 86 به عنوان مرکز موسیقی سعدآباد در زمینه آموزش موسیقی سنتی و کلاسیک فعالیت داشت و اینک پس از یک دوره وقفه در فعالیت آن مرکز، این ساختمان به عنوان موزه موسیقی با نمایش آلات و ادوات موسیقی با رویکرد آموزش موسیقی فعالیت خود را از سر گرفته است. sadmu.ir سلام.................. بسم الله الرحمان الرحیم......................... http://www.axgig.com/images/78613129824668869786.jpg برنامه امروز خیلی با شعور و البته کمی دقیق به مسئله موسیقی سبک سنتی شروع شد.................. در برنامه امرو از زنده نگه داشتن موسیقی اصیل ایرانی یعنی موسیقی سنتی ایران بود و خواننده های سنتی خوان از ساخت کار های خود را به سبک موسیقی تلفیقی اجرا د (موسیقی تلیفیقی یعنی موسیقی پاپ و موسیقی سنتی با هم ادغام شده است و موسیقی تلفیقی شکل گرفته است که در میان جوانان الان طرفدار زیادی دارد) و شنوندگان برنامه رو دعوت به شنیدن چنین کارایی کرد.................. و در ادامه از آهنگ قدیمی نفرین رو از آرتوش پخش کرد................... آهنگ نفرین از آرتوش و در ادامه آلبوم های خواننده های سنتی رو معرفی کرد............................ و اینم برنامه امروز از آقا فرهاد عزیز.............................. برنامه موسیقی من 28 شهریور سنتی خوانی محمد گلریز خواننده اشعار انقل در خندوانه را در ویدئوی زیر ببینید. همشهری آنلاین: آ ین برنامه هزار صدای سنتی در سال ۱۳۹۵ روز پنج شنبه ۱۹ اسفند در فرهنگسرای ارسباران با حضور برخی از چهره های پیش وت و شناخته شده موسیقی و نیز اجراهایی ویژه برگزار خواهد شد. موسیقی غیر مذهبی: موسیقی از دروس مدرسه دارللفنون بود که متأثر از موسیقی مذهبی و به شکل موسیقی غیر مذهبی از آن جدا شد و شکل خاص خود را پیدا نمود. با توجه بیشتر به این موسیقی، در سال 1302 مدرسه موسیقی به طور مستقل تأسیس گردید. با افزایش هنرجویان نیاز به ارتقای سطح تعلیم و تعلم احساس می شد. پس عده ای برای تکمیل دانش موسیقی به خارج از ایران . در ایامی نه چندان دور نسلی از ان سازندۀ آلات موسیقی سنتی در ایران پا به عرصه گذاشتند که این هنر را در ایران شکوفا د و به اوج رساندند. علاقه و کشش مردم به موسیقی در عهد قاجار و ظهور هنرمندانی بزرگ در عرصۀ موسیقی چون آقا علی اکبر، آقا حسین ‏قلی، میرزا عبدالله، درویش‏خان سماع و دیگران سبب شد تا مردم به سوی هنر ساخت آلات موسیقی و صنایع وابسته به آن گرایش بیشتری پیدا کنند رو مه اسان شمالی - مورخ 1393/03/13 شماره انتشار 18702 در شماره پیشین به مقوله معرفت شناسی در موسیقی مقامی پرداختیم. با توجه به گستردگی این حوزه و زوایای پنهانی که در این بخش وجود دارد، قصد داریم معرفت شناسی را از نگاه کارشناسان و پژوهشگران در چندین شماره مورد بررسی قرار دهیم.«اسماعیل حسین پور» بیان می کند: پیش از پرداختن به موسیقی مقامی باید به تبیین مفهوم معرفت شناسی که منظور معرفت نسبت به خالق هستی است، پرداخت. اگر ضبط خودروی شما نوار کاست را قبول می کند و قصد تعویض آن را ندارید این نوار های کاست که بلوتوث هم دارند می تواند بخشی از نیاز شما برای گوش دادن به موسیقی را برطرف کند. سال های سال همین نوار های کاست که امروزه شده اند بخشی از نوستال ژی زمان ما، تنها ابزار برای پر فضای آرام و ت داخل خودرو با زیر ص خوش آهنگ بودند. اما حتی هنوز هم برخی شرکت ها این نوار های کاست را تولید می کند تا سودی به دست آورند، نوار های کاستی که بلوتوث هم دارند.
با ورود تلفن و mp3 پلیر ها سازندگان نوار های کاست جایگاه خود را در خطر دیدند و شروع به تولید نوار هایی د که با یک سیم به تلفن ها وصل می شد و موزیک را پخش می کرد، اما اگر ضبط خودروی شما نوار کاست را قبول می کند و قصد عوش آن را ندارید این نوار های کاست که بلوتوث هم دارند می تواند بخشی از نیاز شما برای گوش دادن به موسیقی را برطرف کند.
نوار را داخل دستگاه بگزارید، بلوتوث تلفن همراه خود را روشن کنید و با همان موسیقی مورد علاقه ی خود را گوش دهید. رئیس انجمن بومی و سرود اداره فرهنگ و ارشاد ی آمل گفت: طنین موسیقی و آیین های کهن سنتی و محلی گروه های برتر اقوام استان های شمالی کشور ب در آمل اجرا شد. خواننده موسیقی پاپ گفت: در ایران موسیقی شاد و به اصطلاح موسیقی های عروسی بیشتر مورد توجه است، چنین وضعیتی کیفیت موزیک و موسیقی را در ایران از بین برده است، امیدوارم مردم بیدار شوند و موسیقی فا گوش بدهند. امروزه امکانات فراوانی برای ارتباط گروه های صنوف مختلف مردم با یکدیگر فراهم شده است . یکی از این امکانات " واتساپ " است که در کنار ابعاد مضر و ت یبی آن ، می توان بعنوان یک ابزار موثر فرهنگی در زمینه های هنری ، بسیار بهره برد و استفاده نمود . چرا این را مطرح میکنم ؟ چون بدبختانه بسیاری از مردم ما ، معمولا به هر دلیل بدنبال تفریح بیهوده و.