مکتب خانه ای در بهشت

به نقل از خبرگزاریها در مورد مکتب خانه ای در بهشت : در گوشه ای از شهر پر هیاهوی اصفهان، میان روشنایی عمیق خانه های پدری، جایی هست که رنگ و بوی بهشت می دهد، با ک نی کوچک که آرزوهای بزرگ خود را قاب کرده و به دیوار مهربانی کوبیده اند، خانه آرمان با گرمای… اردوی تفریحی طلاب مدرسه علوم دینی مظهرالعلوم سرسوره صبح روز پنج شنبه 93/12/7 با حضور علما وطلاب مدرسه دینی و مکتب خانه مظهرالعلوم و هم چنین مکتب خانه مسجد اصحاب با همراهی مدیر مدرسه علوم دینی مظهرالعلوم . در منطقه زیبای کوه بیرک { لشکران } برگزار شد. در این اردو حدود 85 نفر دانش آموزان مکتب خانه وطلاب حضور داشتند .
بهشت برای تو ؛ دوزخ برای من من در دوزخ شاد خواهم بود، در دوزخی که بچه یتیمی دست به ی زده بود در دوزخی که زنی تنش را برای لقمه نانی به حراج گذاشتدر دوزخی که مردی نتوانست نان تهیه کند، از شرم  شکم گرسنه ی زن و فرزندش رگش را زد !آری ؛ این دوزخش همدرد درد های بسیاری استبهشت برای تو که زن های بسیاری را میکنی بهشت برای تو  که ب. نسخه صوتی کتاب های «ادبیات مکتب خانه ای» باحضور اهالی هنر و ادبیات در شهر کتاب مرکزی رونمایی شد. همشهری آنلاین: آیت الله رمضانی گیلانی گفت: مهم­ترین ویژگی شاگردان مکتب صادق(ع)، عقلانیت و دورزی است. (ع) به دنبال تربیت شاگردان عالم و عاقل است؛ زیرا اگر جامعه به سمت علم و عقلانیت برود، انسان­ ها در همین دنیا می ­توانند طعم بهشت را بچشند. خدا لابد دلش به حال بشر سوخت که آخ را آفرید. آخ صدای پرت شدن از بهشت روی زمین بود.
آدم گفت آخ و فکر کرد دردش نوشِ جانم؛ سیب نخورده در بهشت می ماندم که بهشت جهنم میشد برایم. حالا حداقل روی زمین بهشت بهشت است سیب سیب است و من آدمم. وگرنه که همش درست بودن و چشم گفتن خدا را هم شاید خسته میکرد.
رمان هشت بهشت رمان هشت بهشت برای اندروید رمان هشت بهشت برای گوشی موبایل رمان هشت بهشت به صورت کامل و یکجا رمان هشت بهشت با رمان هشت بهشتapk رمان هشت بهشت جامع
ادامه مطلب خلیل صالحی دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر مازندران ضمن تبریک به تمام مسلمانان و آزادمردمان عالم بویژه شیعیان ومنتظران موعود(عج) درسراسر جهان به مناسب نیمه ی شعبان سالروز میلاد مسعود بزرگ منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر(ارواحنا فدا) ،گفت: مکتب انتظار، مکتب ولایت است بهشت زهرا برای ما ایرانی ها چیزی فراتر از تنها یک آرامستان است. خوب که نگاه کنی، بیشتر شبیه یک کتاب تاریخ است. می توانی حس وقت بگذاری و همه برگ های این کتاب تاریخی چهل وچندساله را یکی یکی ورق بزنی. می شود قطعات قدیمی دهه پنجاه و آرامگاه های خانوادگی را مرور کرد که بخشی از هویت فرهنگی و تاریخی ماست. یا از قطعه ۳۳ ای گفت که تعدادی از مخال. مدیرعامل خانه استان اردبیل تاکید کرد که مکتب خاص عزاداری اردبیل می تواند الگویی در مقابله با هر گونه تحریف در مراسم عزاداری باشد. المومنین علیه السلام فرمود:
براى شش گروه ، بهشت را ضمانت مى کنم :
1 شخصى که براى صدقه دادن از خانه خارج مى شود و در این هنگام مرگش فرا مى رسد.
2 ى که براى عیادت بیمار از خانه بیرون مى آید و فوت مى کند.
3 شخصى که براى جهاد در راه خدا از خانه خارج مى شود و به شهادت مى رسد.
4 ى که براى انجام حج خانه خدا بیرون مى آید و ملک الموت جانش را مى ستاند.
5 آن کى براى بجا آوردن از منزل خارج مى شود و مى میرد.
6 ى که براى تشییع جنازه مسلمانى از خانه خارج شده و فوت مى کند. (68)
براى تمامى ایشان ، بهشت را ضمانت مى کنم .
به نام خداوند بهترین دوستم خداوند مهمترین و با ارزشمندترین....صادق ترین....دوستمان خداوند بعداز آفرینش....انسان....او را وارد بهشت میکند....و....به او..معرفی میکند اینجا خانه ی توست بهشت...خانه....است برای تو کاری پیش میاید....انسان ازخانه بیرون میرود ......راستی تو مگر ازخانه بیرون نمیروی....کار داری حتما...که از خانه بیرون میروی......اما دوبار. به جان هم افتادند و چشمهایشان را به روی تمام آنچه را که انسانیت مینامیدند بستند و کشتند و سوختند و غارت د و انسانیت را زیر پا لگد مال د و وجدانشان هیچ گاه بیدار نشد که نباید انسانیت را کشت و غرورش را زیر پا لگد مال کرد زیرا آنها خود را مسئول این فجایع انسانی نمیدانستند چون که مکتب خانه به آنها آموخته بود که کشتن لازمه ی بقای ملتهاست ح. من به خدا گفتم: امروز ی از کنار خانه ی ما رد شد
امروز انگار اینجا بهشت است.
خدا گفت: کاش می دانستی هر روز ی از کنار خانه تان می گذرد!
...
عرفان نظرآهاری
. پی نوشت: انِ من همانا بهانه هایی کوچکند که گاه زندگی ام را بهشت می کنند. حتی برای چند صباحی. کتاب «مکتب نظامی اعظم(ص)»، با هدف ارائه سیره نورانی در غزوات و سریه­ ها و بیان مکتب نظامی ، توسط محمد عبدالقادر ابوفارس به رشته تحریر درآمده و با قلم علی­رضا فرازی به فارسی ترجمه شد سه کتاب مکتب نقاشی قهوه‎خانه ای با عنوان «از قهوه خانه تا فرهنگسرای نیاوران» با حضور علی مرادخانی رونمایی شد.     فقط آنها که محبین واقعی رحمت اند ، میفهمند اینکه فرمود : دختران رحمت اند ، ریحانه اند ، تضمین بهشت اند برای پدران ... یعنی چه . فقط آنها میدانند که بهشت را باید ساخت ؛ ثانیه به ثانیه و آجر به آجر و کوچه به کوچه ... فقط آنها میدانند بهشت را قرار نیست بدهند ... بهشت را قرار است با ثانیه های عمر بسازیم ... فقط آنها میدانند ریحانه های کوچک و بزرگ خانه ، فرشته های رحمت الهی ، خود خود بهشت وعده داده شده اند ...  فقط آنها را باید پدر واقعی دانست ... که میدانند رحمت خدا یعنی چه ...   اگر قصد رزرو تور قشم را دارید و بدنبال هتلی سه ستاره و اقامت ارزان در مرکز جزیره زیبای قشم هستید،هتل بهشت قشم میتواند بهترین گزینه باشد.هتل بهشت قشم با نزدیک بودن به مراکز ید قشم مناسب آن دسته از گردشگرانی اشت که به منظور ید به جزیره زیبای قشم سفر می کنندما در این مطلب قصد داریم هتل بهشت قشم را مورد بررسی قرار دهیم .
 behesht- el-qeshm.jpg (600×450)
ادامه مطلب هتل بهشت قشم
 
  اختصاصی از اینو دیدی بهشت کوچک خانه های قدیمی با و پر سرعت .
بهشت کوچک خانه های قدیمی
بهشت کوچک خانه های قدیمی منزل و سازه های سنتی آن در ایران قدیم، دارای بار فرهنگی، هنری و ویژگی های منحصر به فرد روانشناختی است که معماری مدرن امروزی در بسیاری موارد از آن بی بهره مانده است.

اصول حاکم بر ساخت خانه در اکثر موارد بر پایه افزایش صمیمیت و حفظ حرمت های شخصی اهالی بود و مواردی از قبیل شرایط اقلیمی، جغرافیایی، مذهبی و نیز راحتی افراد خانواده در همه ساخت و سازها در نظر می آمد.

علاوه بر آن، وجود فضای کافی برای ساخت و ساز در ا و روستاها یکی از مهمترین دلایل تلفیق معماری ، هنر و سنت با یکدیگر بود که امروز به دلیل فقدان فضای کافی و ماشینی شدن زندگی  درکمتر خانه ای دیده می شود.

برای آشنایی بیشتر  با منزل و فضاهای سنتی آن در ایران به سراغ کریم متقی، رفتیم تا ریزه کاری های هنر معماری در ساخت خانه های ایرانی را از زبان این  کارشناس معماری بخوانیم.
با
بهشت کوچک خانه های قدیمی
بهشت اول آغوش مادریست که با تمامـ وجود بغلت کرد و شیرت داد.
بهشت دومـ دستان پدریست که برای راه رفتنت با تو کودکی کرد.
بهشت سومـ خواهر یا برادریست که برای ندیدن اشکهایت تمامـ اسباب بازیهایش را به تو داد.
بهشت چهارمـ معلمی بود که برای دانستنت با تمامـ بزرگیش همسنت شد تا یاد بگیری.
بهشت پنجمـ آغوشی بود که هرگز در آغوشش نگرفتی. مکتب خونه، از آغاز تا امروز؛
مکتب‌خونه، بزرگترین رسانه‌ی آموزشی دیجیتال ( mooc  یا m ive open online course ) در ایران است. چرا ما باید همیشه منتظر آمدن بهشت دور باشیم چرا همه آدم ها ما را به بهشت وعده می دهند بهشت مگر جز آن است که و چیزی را دوست داشته باشی که آدم ها دوستت داشته باشند بهشت یعنی همین قرص نانی که هر روز توی دست های مادرم است یعنی عشقی که توی سفره خالی مان است یعنی دیوار کاهگلی حیاطمان که خدا روی آن نشسته و دارد مرا می پاید بهشت یعنی خدا معنی س. مدیر انجمن موسیقی استان لرستان از تشکیل یک ار تر بزرگ موسیقی متشکل از سازهای موسیقی ایرانی و تاسیس خانه کمانچه و مکتب خانه موسیقی در م آباد خبر داد. رمان های صوتی دالان بهشت در تلگرام
رمان صوتی دالان های بهشت رمان صوتی دالان بهشت برای تلگرام
بهترین رمان صوتی دالان بهشت رمان های جدید صوتی دالان بهشت ادامه مطلب شاگرداول مکتب خانه گنجان
شهیدمیرافضلی قرآن وآموزه های دینی رابه خوبی یادداشت ودستورات دین مبین رابه خوبی اجرامی کردخدارحمت کند بی بی کبری(مادرشهید) راکه می گفت محمودشاگرد مکتب زنده یادملانورعلی بودوقرآن راپیش وی یادگرفته و همیشه ازملابه نیکی یادمی کرده وبه دیده به وی می نگریست
تابستان 1363درمحضر نورعلی حسین خانی قرآن یادم. امروزه صحبت های مختلفی از دیدگاه شنیده می شود پس لازم است مکتب دوباره روشن شود. ایرنا نوشت: پیکر زنده یاد کورش اسدی نویسنده مطرح کشور پس از مراسم تشییع از محل خانه هنرمندان ، در قطعه نام آوران گ ار بهشت زهرا (س) به خاک س شد. سوال چرا دربهشت حوا را گول زد؟ مگه بهشت جای پاکان نیست پس چرا اونجا بود؟ ✅پاسخ: "ظاهر این است که بهشت آدم وحوا بهشت موعود نبوده است بلکه یکی از باغهای پرنعمت وروح افزای یکی از مناطق سرسبز زمین بوده است زیرا اولا بهشت موعود قیامت، نعمت جاودانی است بیرون رفتن از آن ممکن نیست وثانیا ابلیس آلوده وبی ایمان رآ درآن بهشت راهی نخواهد بود نه. مسئول خانه شهید گ ار ی تهران گفت: پیکر 12 تن از ی حادثه تروریستی تهران روز پس از تشییع در قطعه 50 بهشت زهرا(س) در کنار مزار ی م ع حرم به خاک س خواهند شد. به راستی بهشت را دری است که «ریّان»نام دارد و روز قیامت روزه داران از آن وارد بهشت می شوند و هیچ جز آنان از آن در نیایند پس چون همگان از آن در به بهشت شوند آن در بسته شود و دیگر ی از آن واردنشود. خانه ی پدری آنجاست که همیشه و بی قید و شرط دوستت میدارند،
خانه پدری آنجاست که هر چقدر که نروی یا دیر بروی بدون سوال و گله منتظرت میمانند،
در خانه ی پدری،
تو همیشه جوان ، زیبا و منحصر بفردی ،
خانه ی پدری امن ترین و راحت ترین جای دنیاست درست مثل آغوششان و میدانی که بی هیچ دلیل و چشمداشتی تورا دوست دارند حتی اگر پدر و مادرت را . انی که به بهشت نمی روندخداوند متعال در آیات متعددی در قرآن کریم اوصاف انی که به بهشت نمی روند را گفته است.   انی که به بهشت نمی روند   چه انی که به بهشت نمی روند؟خداوند متعال در قرآن کریم برای اینکه مسلمانان با اوصاف انسان هاییکه شایستگی رفتن به بهشت را ندارند آشنا کند، آیاتی را در این باره بیان کرده است.قرآن کریم مشرکان. شخصی نزد آشیخ بیامد و توصیف بهشت بخواست. آشیخ بفرمود: صدای ماچ های روزهای اول بهشت فضای خانه های بهشت را پر کرده بطوری که ی آواز دلنشین پرندگان را متوجه نمیشود. بگفتند ماچ از چه نظر؟! بفرمود : وصال با حوریان! آشیخ بفرمود: اما نهایت لذت همواره در یاد خدا و توجه به نعمات اوست و آنجاست که خداوند لذت یاد خود را در دل بندگان به اوج رسانده و ه. حضور رامین در معاونت وزارت ارشاد بهتر است یا تهدید منتقدان به زندان و جهنم؟!
در حالیکه مسئولان بهشت زهرا قیمت قبر بالای 15 میلیون تومان در بهشت زهرا را رد می کنند اما در همین… بازیکن پرورش یافته در مکتب باشگاه فولاد مبارکه ان بار دیگر به خانه خود بازگشت. در تذکره الاولیاء، عطار در ذکر یکی از مشایخ آورده است؛ فرزند شیخ، روزی از مکتب به خانه بازگشت در حالی که رنگ به رخصارش نمانده بود و بدنش در آتش تب میسوخت! پدر وی را گفت: ای فرزند، امروز در مکتب چه بر تو رفته است که چنین شده ای؟
فرزند گفت: امروز ، آیتی از مصحف شریف خواند که چنین شدم.
پدر گفت: آن کدام آیه بود؟ فرزند گفت: نمیتوانم بر ز. اخیرا گروه فنی رادیو بی بی بی موفق به ساختن دستگاه پیشرفته ای کرده که امواج بسیار ضعیف را از بهشت گرفته و تقویت میکند و کاربر دستگاه متوجه موضوع میشود.دستگاه دیگری که ساخته شده دستگاه نفوذ به رویای اهل بهشت است ولی در هر حال برد این دستگاهها محدود است و فقط محله رضوانیه و غفرانیه را پوشش میدهد آری با استفاده از این دستگاهها فهمیدند . صبح روز چهارشنبه (۲۵ اسفندماه) در حالی که به روزهای پایانی سال رسیده ایم، جمعی از سینماگران برای چندمین بار در سال ۹۵ در خانه سینما جمع شدند تا پیکر زنده یاد علی معلم یکی دیگر از همکاران خود را به خانه ابدی بدرقه کنند. علی معلم که ۲۳ اسفند به طور ناگهانی براثر حمله قلبی و در سن ۵۴ سالگی درگذشت، از خانه سینما شماره ۲ به سمت بهشت زهرا (س). دموکراسی مطلق نداریم هر مردمی و هر ملتی یک ایدئولوژی، مکتب، فرهنگ و آداب و رسوم خاص دارد و مکتب کشور ایران ی است و دموکراسی نیز مقید به می باشد. مدیرکل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: حدود ۲۵۲۰ نوع غذا در ایران شناسایی شده و مکتب غذایی ایران در کنار دو مکتب غربی و چینی قرار گرفته است. فیلسوف و منطقه دان معروف انگلیسی معتقد است که بر خلاف مکتب حقوق وضعی، مکتب حقوق طبیعی، اخلاق را بر حقوق مقدم می داند. مکتب نیاوران هم یک سبک زندگی است، سبک زندگی از جنس ژن خوب، دختر مظلوم ، بنز و مازراتی، چادرهایی با جنس پارچه حریر و ترکیب یقه دیپلمات و سر آستین! مجموعه مستند «مکتب شاهدان» به مناسبت هفته بسیج از شبکه سوم سیما پخش می شود. حجت ال عالی درهای بهشت و جهنم را به شکل درهای معمولی که وجود دارد ندانستند و از آن به منزله ی اسباب ورود به بهشت و جهنم یاد د. گردآوری: مهدی علیخانی معرفی مکتب امپرسیونیسم امپرسیونیسم نام یک مکتبی هنری است که درحدود سال های 1874 در فرانسه شکل گرفت و از ابتدا ریشه در هنر نقاشی داشت. نام این مکتب، از اثری با نام امپرسیون یا طلوع ناگهانی خورشید اثر کلود مونه نقاش بزرگ فرانسوی توسط منتقدان هنری آن زمان نامگذاری شد و سپس کلود دبوسی موسیقیدان بزرگ سبک امپرسیونیس. عصر جمعۀ دلگیر؛
روح؛ مرده و جسم؛ سرگردان؛
از هشت بهشت شرقی تا هشت بهشت غربی _ نشاط _ فلسطین _ استانداری
بلوار هشت بهشت _ باغ گلدسته _ چهارباغ عباسی (چقدر خلوت بود) _ میدان انقلاب
کمال اسماعیل _ مشتاق اول _ پل بزرگمهر _ آبشار اول _ بلوار آینه خانه _ پل فردوسی
کمال اسماعیل _ مشتاق اول _ تقاطع میدان بزرگمهر _ مشتاق اول _ کمال اسماع. حبیب الله دانش، «چند درجه سوءتفاهم در مقیاس اتللو» به نویسندگی محسن رهنما را از ۱۳ شهریور در مکتب تهران روی صحنه می برد. یوحنا در رویا دید که در بهشت برگ های شفابخش وجود دارند (مکاشفه فصل ۲۲ آیه ۲). اگر یوحنا گزارش می دهد که در بهشت غم و ناله و اشک و درد و مرگ وجود ندارد (مکاشفه فصل ۲۱ آیه ۴)، بنابراین شرارت از بین رفته است. پس چه نیازی به شفا می باشد؟ زندگی در اورشلیم جدید (بهشت) با وفور نعمت همراه خواهد بود و پایانی نخواهد داشت. در دوران عهد عتیق، حزقیال ن. غرض تقرب است . ان شاءالله در مجالس ذکر خدا راحت بنشینید و بدن هایتان راحت و اعصابتان راحت باشد که تمرین شود . چون در بهشت آدم باید راحت باشد . در بهشت که نمی شود مرتب انسان تکان بخورد و بگوید دیزی گوشت را چکار کنم یا آب را چکار کنم !! مانند اینها نداریم . آن وقت اگر بنا باشد که آدم به راحت نشستن عادت نداشته باشد در بهشت هم خیلی به آدم سخت می گذرد ! این طور نیست ؟ مرتب دلش می خواهد بلند شود و این طرف وآن طرف برود و کاسه جای کوزه بگذارد و می گوید : بیکاری برای آدم خیلی سخت است !
پس شما باید در مجالسی که ذکر ائمه (ع) هست اعصابت را طوری کنی که مثل اینکه اصلا اگر پنجاه سال هم آنجا بنشینی خسته نشوی . اعصابت را خوب و راحت می کنی و انگار می کنی در خانه خودت ، خانه پدرت ، خانه مادرت یا خانه هر که ازآانها بیشتر دوستشان داری هستی . اصلا انگار می کنی بهشت است . صادق (ع) فرمود : بهشت است . هر جا ذکری از ما اهل بیت (ع) شود آنجا " روضه من ریاض الجنان / بحارالانوار جلد 71 ص 188 " یک روضه ای از روضات بهشت است . مخصوصا اهل محبت و اهل صدق که خدا نصیبتان کرده و با هم دور همدیگر جمع می شوید . دوست به دوست بر بخورد ، بهشت است . دوست به دوست بر بخورد !

حاج محمد اسماعیل - طوبای محبت - جلد ششم - ص 1