می چرخن فرفره ها می چرخن می چرخن

به نقل از خبرگزاریها در مورد می چرخن فرفره ها می چرخن می چرخن : سلام دوستان. خدا روشکر بالا ه مهمونای بابا از شرکت رفتن و اون سرش خلوت شد و بعد از یه هفته قرار شد حس واسم وقت بزاره. روز 5شنبه اول از همه کلی پرنسس بازی کردیم و بعد که بابایی قرار شد بره واسه ورزش من هم علی رغم باد زیاد و سرما، اصرار که برم و اونم قبول کرد. واقعا" آسمون صاف و آبی بود و به خاطر بادی که شب گذشته اومده بود و البته اندک بارون، هوا تمیز تمیز بود. توی حیات بابایی میدوید و منم دوچرخه بازی و اسکوتر بازی می تا این که متوجه شدم یه سری برگها توی حیات در اثر باد دور هم می چرخن. منم دیگه بازیم همون شد. اول از همه بابایی کلی برگ زرد واسم آورد وسط حیات و بعد هم من با چوبای جادوییم به برگا دستور میدادم بچرخن، وایستن و... . اونجا بود که به بابایی گفتم: بابایی من بالا ه به آرزوم رسیدم و ملکه شدم. من الان ملکه برگام. بابایی هم کلی خوشحال شد و منو مغل کرد. وقتی که الناز و بعدش عمو سعید هم اومدن حیات، اینو بهشون گفتم و اوناهم حس کیف که یه ملکه توی ساختمونه. لطفا" برای دیدن تمام ع ها روی ادامه مطلب کلیک نمایید- ممنونم [جفتی] گفتیم: به بـه بــه بـــه، ح چطوره؟ [محکم دست دادیم طوری که شپلق صدا کرد!] [راه افتادیم] گفتم: بیا این ور [اشاره به سمت چپم] گفت: نه من همین طرف راحتم! گفتم: اذیت نکن دیگه، من الان تمرکز ندارم حرف بزنم! گفت: نخیر، نمی شه! [لحن مظلومی گرفتم] گفتم: خانوما کلاً مقدمن، ایراد نداره؛ [دلش سوخت] گفت: باشه میام اون ور! [مانعش شدم] گفتم: نه جدی همو.
به تو میرسم یه روزی توی این دنیای برفی
من ٌ ساختی با محبت بدون کلام و حرفی
توی اوج اون زمستون میون اون برف و بارون
بودصدای تو وٌ عشق و چیک چیکٌ گریه ناودون
توی اون یخ بستگی ها شعله زد دلبستگی ها
تو شدی پایان اشکٌ درد و رنج و خستگی ها
اون کلاهی یٌ که با عشق تو سر من میگذاشتی
اون همه مهر و وفارو که تو قلبم تٌ می کاشت. هیچ فراری بدون نقشه نمیشه، اگه بخوای فرار کنی باید مدت ها روی فرارت فکر کنی، این که چطور بری و چه وقت بری، مخصوصا اینکه بخوای از یه رابطه فرار کنی. گاهی وقت ها پیدا راه فرار آسون نیست، راه فرار مثل یه دریچه پنهان می مونه وسط یه جنگل تاریک. وقتی که دیدم داره میره فهمیدم واسه پیدا راه فرارش خیلی تلاش کرده، نمی تونستم از رفتن منصرفش کنم،. ی از احداث یک مزرعه با استفاده از فرفره را مشاهده می کنید. چگونه ژله فرفره درست کنیم
چگونه ژله فرفره درست کنیم تجربه درست شکل جدیدی از دسرهای همیشگی، حتما می تواند برای هر خانمی خوشایند و جالب باشد. درست ژله که می توان آن را با روش های مختلف به اشکال متفاوتی درآورد نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای یک تجربه جدید در تهیه ژله این... داستان کوتاه: برای مادر! مادر به پسرش نگاه می کرد که با چه اشتیاقی فرفر های رنگی زیبا را می ساخت:...علی جان....این همه زحمت می کشی ولی ی دیگه این روزا فرفره نمی ه.....!...ولی علی گوشش بد ار نبود. علی فرفره ها را به پارک بردتا بفروشد اما همانطور که مادرش گفته بود تا ظهر حتی یک دانه هم نفروخت.علی میخواست با پول فروش فرفره هایش برای مادرش هدیه کو. فرفره نداشتیم. بچه های کدخدا داشتند اما همبازی ما نبودند که دست ما
بدهند. مسعود و مجید نقشه اش را کشیدند و مصطفی بند و بساطش را جور کرد.
ما که فرفره دار شدیم، لبخند نشست روی لبهای بابابزرگ. گفت: «دیدید
می شود، می توانید!»
از ترس بچه های کدخدا، داخل خانه فرفره بازی می کردیم. مبادا ببینند و به
تریج قبایشان بربخورد. اما خب. به نام او همین الان ساعت یازده و پنج دقیقه اس، بعد از یکم چرخیدن تو اینستا شروع به نوشتن ... این روز ها خیلی حرف برای گفتن دارم و خیلی می نویسم ... امروز می خواستم یکی دیگه از اون نامه ها رو بنویسم که وقت نشد اما سه صفحه ای که با خودم قرار گذاشتم هر روز بنویسمو نوشتم ... الان دارم به یه اهنگ جدید که به نظر خودم یه کشف بزرگ به حساب میاد گوش می. تاثیر سرعت شاتر در ع برداری ع ۳ فرفره که با سرعت های مختلف شاتر ع برداری شده اند.
دوربینی که از فرفره سمت راست ع گرفته است؛ دارای سرعت شاتر پایینی بوده، به طوری که ع حاصل شده مبهم است و رنگ ها در هم مخلوط شده است. اما دوربینی که از فرفره سمت چپ ع برداری گرفته است؛ دارای سرعت شاتر بالایی بوده، به طوری که ع حاصل شده یک فرفره ثابت را نشان می دهد و این در حالی است که هنگام تصویر برداری فرفره در حال چرخش بوده است.
سرعت شاتر به عامل کنترل کننده زمان ورود نور به دستگاه دوربین جهت ثبت یک تصویر است. این کنترل کننده اکثراً از یک صفحه پلاستیکی ساخته شده که با باز و بسته شدن مقدار نور را بر روی سنسور تصویر یا در دوربین های آنالوگ تنظیم می کند. فرفره نداشتیم. بچه های کدخدا داشتند اما همبازی ما نبودند که دست ما بدهند. مسعود و مجید نقشه اش را کشیدند و مصطفی بند و بساطش را جور کرد. ما که فرفره دار شدیم، لبخند نشست روی لبهای بابابزرگ. گفت: «دیدید می شود، می توانید!» از ترس بچه های کدخدا، داخل خانه فرفره بازی می کردیم. مبادا ببینند و به تریج قبایشان بربخورد. اما خبرها زود در د ده م. فرفره نداشتیم. بچه های کدخدا داشتند اما همبازی ما نبودند که دست ما بدهند. مسعود و مجید نقشه اش را کشیدند و مصطفی بند و بساطش را جور کرد.
ما که فرفره دار شدیم، لبخند نشست روی لبهای بابابزرگ. گفت: «دیدید می شود، می توانید!»
از ترس بچه های کدخدا، داخل خانه فرفره بازی می کردیم. مبادا ببینند و به تریج قبایشان بربخورد. اما خبرها زود در . ما فرفره نداشتیم. بچه های کدخدا داشتند اما همبازی ما نبودند که دست ما بدهند. مسعود و مجید نقشه اش را کشیدند و مصطفی بند و بساطش را جور کرد. ما که فرفره دار شدیم، لبخند نشست روی لبهای بابابزرگ. گفت: «دیدید می شود، می توانید!»
از ترس بچه های کدخدا، داخل خانه فرفره بازی می کردیم. مبادا ببینند و به تریج قبایشان بربخورد. اما خبرها زود در د ده ما می پیچید.
خبر که به گوش کدخدا رسید، داغ کرد. گفت: «بیخود کرده اند. بچه رعیت را چه به فرفره بازی.» و گیوه اش را ورکشیده بود و آمده بود پیش عمو محمد به آبروریزی. http://www.tardid.com/wordpress/wp-content/uploads/2014/01/wooden-whirligig.jpg
(بعداً شنیدیم که همان روز، کدخدا دم گوش میرآب گفته: «این اول کارشان است. فردا همین فرفره می شود روروک و پس فردا چرخ چاه.» بیشتر موتو مپ های آب ده، مال کدخدا بود.)
عمو محمد که صدایمان کرد، فهمیدیم کار از کار گذشته. فرفره را برداشت و گذاشت داخل گنجه. درش را قفل کرد و کلیدش را داد دست بچه های کدخدا. که خیالشان راحت باشد از نبودن فرفره.
رفتیم پیش بابابزرگ با لب و لوچه آویزان. فهمید گرفتگی حالمان را. عموها را صدا زد. به عمو محمد گفت: «خودت کلید را دست کدخدا دادی و خودت پس می گیری.» عمو محمد مرد این حرفها نبود. همه مان می دانستیم. بابابزرگ گفت: «بروید و قفل گنجه را بشکنید.» عمو محمود گفت: «کی برایتان فرفره ید؟ کدخدا؟!» گفتیم: «نه عمو جان! خودتان که می دانید، خودمان ساختیم!» گفت: «دیگر بلد نیستید بسازید؟» گفتیم: «چرا!» گفت: «بهترش را بسازید.» و رفت در خانه کدخدا به داد و بیداد. صدای بگومگویشان ده را برداشت. این وسط ما، قفل گنجه را ش تیم و بهترش را ساختیم.
بچه های کدخدا فهمیدند. کدخدا گر گرفت. داد زد: «یا فرفره یا حق آب!» و به میرآب گفت که آب را روی زمینهای همه مان ببندد. کار سخت شد. عموها از هزار راه ندیده و نشنیده، آب می آوردند سر زمین. که کشتمان از بی آبی نسوزد. مسعود را گرفتند و کتک زدند. زورمان آمد. مجید به تلافی اش، روروک ساخت. کدخدا گفت که گندم و تخم مرغ هم ازمان ن ند. مجید و مصطفی را هم گرفتند و زدند. صدای عمو محمود، هنوز بلند بود اما گوشه و کنایه ها شروع شد. عمو حسن جمعمان کرد و گفت: «این جور نمی شود. هم فرفره شما باید بچرخد و هم زندگی ما.» از بابابزرگ رخصت گرفت و قرار شد برود و با خود کدخدا حرف بزند. وقتی که برگشت، خوشحال بود. گفت: «قرار شده روروک را اب کنیم اما فرفره دستمان باشد. آنها هم تخم مرغمان را ب ند و هم کمی آب بدهند.» بابابزرگ گفت: «کدخدا سر حرفش نمی ماند.» عمو حسن گفت: «قول داده که بماند. ما فرزندان شماییم. حواسمان هست!»
بچه های کدخدا آمدند و روروک را، جلوی چشمهای خیس ما، اب د. عموحسن آمد و فرفره را گذاشت پیش دستمان و رفت که با کدخدا قرار و مدار بگذارد. دل و دماغی نداشتیم برای چرخاندن فرفره. مهدی گفت: «وقت زانو بغل نیست. باید چرخ چاه بسازیم. کدخدا از امروز ما می ترسید نه دیروز فرفره و روروک ساختن مان.» بابابزرگ لبخند زد.
عمو حسن هر روز با کدخدا کلنجار می رفت. یک روز خوشحال بود و یک روز از نامردی کدخدا می گفت. ما می شنیدیم و بهش «خدا قوت» می گفتیم. بچه ها داشتند بالای پشت بام یواشکی چرخ چاه می ساختند. پ.ن : از این داستان می شود خیلی درس ها گرفت ... فرفره نداشتیم بچه های کدخدا داشتند اما هم بازی ما نبودند که دست ما بدهند مجید و مصطفی نقشه اش را کشیدند و مسعود بند و بساطش را جور کرد ما که فرفره دار شدیم لبخند نشست روی لبهای بابا بزرگ و گفت (( دیدید می شود ، می توانید ))از ترس بچه های کدخدا داخل خانه فرفره بازی می کردیم مبادا ببینند و بهشان بر بخورد . اما خبرها زود در د ده ما می پیچد . خبر که به گوش کدخدا رسید داغ کرد و گفت (( بیخود کرده اند بچه رعیت را چه به فرفره بازی )) و گیوه اش را ورکشید و آمد ه بود در خانه عمو محمد به آبروریزی . بعداً شنیدم همان روز کدخدا در گوش میرآب گفته (( این اول کارشان است فردا همین فرفره می شود روروک و پس فردا چرخ چاه . عمو محمد که صدایمان کرد فهمیدیم کار از کار گذشته اومد فرفره ها رو برداشت وگذاشت تو گنجه درش رو هم قفل کرد و کلید گنجه رو داد دست بچه های کدخدا که خیالشان راحت باشد که ما فرفره نداریم .رفتیم پیش بابا با لب و لوچه آویزون بعد از اینکه گرفتگی حالمون رو فهمید عموها رو صدا زد ، به عمو محمد گفت خودت کلید رو دست کدخدا دادی خودت هم پس می گیری . عمو محمد مرد این حرفها نبود همه مان می دانستیم . بابابزرگ گفت (( بروید و قفل گنجه ر ا بشکنید )) عمو محمود که از عمو محمد عصبانی بود با صدای بلند به ما گفت کی برایتان فرفره ید ؟ کدخدا؟ گفتیم (( نه عموجان خودتان که می دانید ، خودمان ساختیم )) گفت (( دیگر بلد نیستید بسازید ؟ حتماً بلدید پس بهترش را بسازید )) و رفت در خانه کدخدا به داد و بیداد صدای بگو و مگویشان ده را برداشت این وسط ماهم قفل گنجه را ش تیم و بهترش را ساختیم . در ادامه مطلب بخوانید فرفره نداشتیم. بچه های کدخدا داشتند اما همبازی ما نبودند که دست ما بدهند. مسعود و مجید نقشه اش را کشیدند و مصطفی بند و بساطش را جور کرد. ما که فرفره دار شدیم، لبخند نشست روی لبهای بابابزرگ. گفت: «دیدید می شود، می توانید!» از ترس بچه های کدخدا، داخل خانه فرفره بازی می کردیم. مبادا ببینند و به تریج قبایشان بربخورد. اما خبرها زود در د ده م. قدیم ها (مثلاً سیصد، چهارصد سال پیش) وبلاگ نوشتن ساده تر بود. یک کم ریسمان درمی آوردی و وصل می کردی طاق آسمان و نامفهوم یک چیزهایی می نوشتی و پرت ش می کردی تو صفحه ات. اقلاً برای من که اینطوری بود. اما الآن سخت شده. چرا؟ چون کم گوی و گزیده گوی چون پستۀ لب بسته شدم. (که مثلاً حتی زمان حرف نزدن م هم حرف دارم برای گفتن – الکی) شدم؟ نه که نشدم. . ما فرفره نداشتیم. بچه های کدخدا داشتند اما همبازی ما نبودند که دست ما بدهند. مسعود و مجید نقشه اش را کشیدند و مصطفی بند و بساطش را جور کرد. ما که فرفره دار شدیم، لبخند نشست روی لبهای بابابزرگ. گفت:دیدید می شود، می توانیداز ترس بچه های کدخدا، داخل خانه فرفره بازی می کردیم. مبادا ببینند و به تریج قبایشان بربخورد. اما خبرها زود در د ده ما. آقا یه کاری قراره برام انجام بدن، از زمانی ک بهشون گفتم عینهو توپ فوتبال منو به هم دیگه پاس می دن. اون میگه بچّه ی توعه تو مادرشی، این یکی می گه خج بکش مرد گنده بچّه ی خودته تو پدرشی. خلاصه من نمی دونم آ کدومشون موفّق می شه دروازه ی حریفو باز کنه، کلا از صبح تا حالا انواع و اقسام کارهاشونو انداختن امروز که دیرتر از اون یکی برسن خونه. . «کانکتیو پراجکت» یک رویداد رسمی برای بزرگداشت یکصدوپنجاهمین سالگرد تاسیس پارک «پراسپکت» در بروکلین در شهر نیویورک ست. طرز تهیه پیتزا فرفره ای قارچ خیلی خوشمزه و متفاوت در این مطلب از سایت انسان شاد برای شما طرز تهیه پیتزا فرفره ای را آماده کرده ایم آموزش آشپزی و انواع پیتزا در سایت انسان شاد طرز تهیه پیتزا فرفره ای,پیتزا فرفره ای,پیتزا,پیتزا فرفره ای قارچ همه ی ما پیتزا را با گرد بودن آن می شناسیم که آن را باید به صورت تکه های مثلثی برش بدهیم و بخوریم ولی من در این مطلب برای شما یک نوع متفاوت از پیتزا را آموزش می دهم که به صورت لقمه ای است و بدون هیچ دردسری می توان آن را با خود به مسافرت و پیک نیک برد. طرز تهیه پیتزا فرفره ای,پیتزا فرفره ای,پیتزا,پیتزا فرفره ای قارچ مواد لازم برای تهیه پیتزا فرفره ای قارچ قارچ :♥: 10 عدد فلفل دلمه ای :♥: 1 عدد کالباس یا سوسیس :♥: 300 گرم (در صورت دلخواه ) گوجه فرنگی :♥: 1 عدد تخم مرغ :♥: 1 عدد پنیر پیتزا :♥: به میزان لازم پودر آویشن :♥: 1 قاشق چای خوری سس کچاپ :♥: به میزان لازم نمک و فلفل سیاه :♥: به میزان لازم خمیر پیتزا مواد لازم برای خمیر پیتزا: آرد :♥: 2 پیمانه فوری :♥: 2 قاشق چای خوری آب گرم یا شیر ولرم :♥: 1 پیمانه شکر :♥: 1 قاشق چای خوری روغن مایع :♥: 2 قاشق غذا خوری نمک :♥: 1 قاشق چای خوری طرز تهیه پیتزا فرفره ای,پیتزا فرفره ای,پیتزا,پیتزا فرفره ای قارچ طرز تهیه پیتزا فرفره ای قارچ به نقل از انسان شاد برای تهیه پیتزا فرفره ای ابتدا باید خمیر پیتزا را آماده کنیم. آموزش کامل خمیر پیتزا در مطالب قبلی سایت انسان شاد آمده است :♥: طرز تهیه خمیر پیتزا به طور مختصر : آب گرم ، و شکر را در یک کاسه مخلوط نموده و رویش را پوشانده 5 دقیقه بگذارید تا عمل آید و حباب بزند . روغن ، نمک ، 2 و نیم فنجان آرد را به آب اضافه کرده کاملا مخلوط نمایید. بقیه ی آرد را تا جایی اضافه کنید که خمیر نرمی داشته باشید که به دست نچسبد . خمیر را جمع کرده دورش را چرب کنید و به مدت 15 دقیقه در جایی گرم داخل پلاستیک بگذارید استراحت کند :♥:
در این فاصله که خمیر در حال عمل آمدن است مواد داخل پیتزا را درست کنید. قارچ ها را د کنید و در روغن به همراه گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای و کالباس کمی تفت دهید . نمک و فلفل و آویشن را هم به مواد اضافه کنید و حرارت را خاموش کنید. ::توجه داشته باشد مواد داخل پیتزا کاملا سلیقه ای است و هر موادی که دوست داشتید می توانید بریزید هنگامی که خمیر پیتزا عمل آمد روی میز کار کمی آرد بپاشید و خمیر را روی آن پهن کنید. با وردنه خمیر را کمی ورز دهید و آن را به صورت مستطیلی باز کنید. :♥: خمیر را خیلی نازک نکنید تقریبا ضخامت خمیر نیم سانت باشد :♥: با سس کچاپ روی خمیر را کاملا بپوشانید سپس کمی پنیر پیتزا روی خمیر بپاشید تا کاملا روی خمیر را بپوشاند. بعد نوبت ریختن مواد پیتزا است. مواد را همه جای خمیر پهن کنید. طرز تهیه پیتزا فرفره ای,پیتزا فرفره ای,پیتزا,پیتزا فرفره ای قارچ در آ دوباره با پنیر روی مواد را بپوشانید. خمیر را از طول آرام آرام شروع به رول کنید و بعد از اینکه رول کردید با یک چاقوی تیز آن را به تکه های کوچکتر 4 سانتی برش بدهید. طرز تهیه پیتزا فرفره ای,پیتزا فرفره ای,پیتزا,پیتزا فرفره ای قارچ پیتزا فرفره ای را درون سینی چرب شده به طور منظم بچینید.
در کاسه ای تخم مرغ را بشکنید و با چنگال خوب همبزنید سپس با برس مخصوص روی هر پیتزا را کمی تخم مرغ بمالید. طرز تهیه پیتزا فرفره ای,پیتزا فرفره ای,پیتزا,پیتزا فرفره ای قارچ وقتی که روی همه پیتزا ها تخم مرغ زدید کمی پنیر پیتزا روی هر کدام بپاشید و ظرف را به مدت یک ربع داخل فر با دمای 170 درجه سانتی گراد قرار دهید تا خمیر بپزد و پنیر ها طلایی شوند. هنگامی که پنیر آب و طلایی شد پیتزا فرفره ای شما آماده است.نوش جان طرز تهیه پیتزا فرفره ای,پیتزا فرفره ای,پیتزا,پیتزا فرفره ای قارچ طرز تهیه پیتزا فرفره ای قارچ خیلی خوشمزه و متفاوت در حال حاضر، اسباب بازی های کوچکی موسوم به «فرفره های بی قراری» یا «فیجت اسپینر» در بازار وجود دارند که هدف از طراحی و عرضه آن ها، تسکین استرس و افزایش تمرکز افراد است. 1- چه عواملی بر زمان فرود آمدن فرفره تأثیر دارد؟درس اول علوم 2-مهمترین راه ارتباط انسانها کدام است؟در این مورد توضیح دهید.اجتماعی 3-زنگ اول مدرسه در ساعت 7:15 دقیقه شروع می شود.اگر یک زنگ 50 دقیقه و زنگ تفریح 7دقیقه باشد؛ زنگ دوم در چه ساعتی می خورد؟ 4- 20 کلمه با ارزش املایی از درس سرود ملی بنویسید. یکی دو روز پیش با یه عزیز مسن(60 ساله ای) مصاحبت داشتم که از وضع جامعه و جوونای ما می نالید. از اینکه دنبال فکر نیستن.دنبال ایجاد اشتغال مفید برا خودشون. چرا به کارهای ابت روی میارن و از فکرشون استفاده نمی کنن! خودش بعد از بازنشستگی ، به پیشنهاد یکی از دوستانش مدیریت رستورانش رو پذیرفته بود. انسان اهل فکر و پر از ایده ای بود. با ظاهری مث. وقتی در پایگاه بوشهر بودیم، اینطور که پدر خودشان تعریف می کنند، گاهی در خواب اتفاقاتی که برای همرزمان گویا قرار بود رخ دهد را می دیدند.

یک بار به یکی از خلبانان می گوید :

- فلانی...هواپیمات را می زنن، تو اجکت می کنی، می افتی تو دریا، ه ها میان دور و برت می چرخن، اما نگران نباش...هلی کوپترهای خودمون میان نجاتت می دن ... ( فکر می . وقتی در پایگاه بوشهر بودیم، اینطور که پدر خودشان تعریف می کنند، گاهی در خواب اتفاقاتی که برای همرزمان گویا قرار بود رخ دهد را می دیدند.

یک بار به یکی از خلبانان می گوید :

- فلانی...هواپیمات را می زنن، تو اجکت می کنی، می افتی تو دریا، ه ها میان دور و برت می چرخن، اما نگران نباش...هلی کوپترهای خودمون میان نجاتت می دن ... ( فکر می . اختصاصی از ژیکو تحقیق درمورد ژیروسکوپ با و پر سرعت .
 تحقیق درمورد ژیروسکوپ
 تحقیق درمورد ژیروسکوپ فرمت فایل:  ورد ( قابلیت ویرایش ) قسمتی از محتوی متن ... تعداد صفحات : 16 صفحهژیروسکوپ. وقتی که ی دوچرخه سواری را یاد می گیرد، بی آن که خود متوجه باشد از خاصیت ژیروسکوپ استفاده می کند.
همین طور وقتی که شما در بازی فوتبال، توپ را به گردش در می آورید باز این کار شما به ژیروسکوپ مربوط می شود. در جهان دانش، ژیروسکوپ به منزله قلب است که در بسیاری از دستگاه ها و ابزارهای نیرومند، کار گذاشته شده است.
مثلاً به کمک آن حتی کشتی های غول پیکر و هواپیماها نیز به حرکت درمی آیند با این همه، ژیروسکوپ به قدری ساده است که دوچرخه و حتی فرفره و برخی دیگر از اسباب بازی های ک ن نیز بر اساس آن درست شده اند.
وقتی جسم گردانی (مثلاً توپ) را به حال خود رها کنیم، پیوسته در فضا، گِردِ محـور ثابتـی خواهد چرخید.
یعنی آن که شما می توانید یک خط موهوم را فرض کنید که از مرکز آن «جسم گردان» گذشته، دایماً در جهت معینی به گردش خود ادامه می دهد.
این حرکت به خودی خود آن قدر ادامه می یابد تا لحظه ای که چیزی از خارج بیاید و جلوی آن را بگیرد.
برای مثال، توپی که بر محور معینی چرخش خود را آغاز کرده، بر همان محور ثابت می ماند.
مگر آن که بادی تند بوزد و یا ضربه مشتی بر آن وارد شود که در این صورت به مسیر دیگری در خواهـد افتاد. -یک مثال دیگر:. فرفره کوچکی رابچرخانید فرفره حول محورش و روی نوک تیزخود شروع به چرخش می کند.بدون چرخش فرفره امکان ایستادن فرفره روی نوکش وجود ندارد.این توضیح ساده مبنای کارکرد ژیروسکوپ های مکانیکی می باشد و از این منظر زمین یک ژیروسکوپ بزرگ است که به علت دوران محور خود رادر فضا ثابت نگه می دارد. حرکت کره زمین نیز مثال دیگری است برای ژیروسکوپ.
زمین مانند فرفره بسیار بزرگی است که محور آن از قطب شمال به قطب جنوب امتداد یافته است.
جهت این محور همیشه ، چه در شب و چه در روز و در طول همه ایام سال ، و همه سال ها ، به سوی ستاره قطبی وقتی که ی دوچرخه سواری را یاد می گیرد، بی آن که خود متوجه باشد از خاصیت ژیروسکوپ استفاده می کند.
همین طور وقتی که شما در بازی فوتبال، توپ را به گردش در می آورید باز این کار شما به ژیروسکوپ مربوط می شود. در جهان دانش، ژیروسکوپ به منزله قلب است که در بسیاری از دستگاه ها و ابزارهای نیرومند، کار گذاشته شده است.
مثلاً به کمک آن حتی کشتی های غول پیکر و هواپیماها نیز به حرکت درمی آیند با این همه، ژیروسکوپ به قدری ساده است که دوچرخه و حتی فرفره و برخی دیگر از اسباب بازی های ک ن نیز بر اساس آن درست شده اند.
وقتی جسم گردانی (مثلاً توپ) را به حال خود رها کنیم، پیوسته در فضا، گِردِ محـور ثابتـی خواهد چرخید.
یعنی آن که شما می توانید یک خط موهوم را فرض کنید که از مرکز آن «جسم گردان» گذشته، دایماً در جهت معینی به گردش خود ادامه می دهد.
این حرکت به خودی خود آن قدر ادامه می یابد تا لحظه ای که چیزی از خارج بیاید و جلوی آن را بگیرد.
برای مثال، توپی که بر محور معینی چرخش خود را آغاز کرده، بر همان محور ثابت می ماند.
مگر آن که بادی تند بوزد و یا ضربه مشتی بر آن وارد شود که در این صورت به مسیر دیگری در خواهـد افتاد. -یک مثال دیگر:. فرفره کوچکی رابچرخانید فرفره حول محورش و روی نوک تیزخود شروع به چرخش می کند.بدون چرخش فرفره امکان ایستادن فرفرهمتن بالا فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.شما بعد از پرداخت آنلاین فایل را فورا نماییدبعد از پرداخت ، لینک را دریافت می کنید و ۱ لینک هم برای ایمیل شما به صورت اتوماتیک ارسال خواهد شد.
با
تحقیق درمورد ژیروسکوپ
ع - ش- ق ، تمام سه حرفش را می دانستم اما دنیا برایم دوحرف بیشتر نداشت. دو حرفی که بدون حرف سوم اش مدام تهوعی مدرن و فمینیستی مرا از گلوی ناقصش بالا می آورد. من یک حرف مانده به آ تمام شده ام. جاده های یک طرفه، خیابان های کلافه "عشق ممنوع"... من به قیمت تمام زندگی ام با جهان دست به یقه ام و هنوز نفهمیده ام کدامین ایمان مرا تا این اندازه جنگجو . 1. ک شان آنتنا : دو ک شان ما یچی که توسط گرانش به هم کشیده می شوند. 2. ک شان سیگار : ک شان سیگار یا messier 82 که ۱۲ میلیون سال نوری با ما فاصله دارد. 3. ک شان فرفره جنوبی : messier 83 بعنوان فرفره جنوبی نیز شناخته می شود. یک ک شان ما یچی با فاصله ۱۵ میلیون سال نوری از زمین. این ک شان با دوربین دوچشمی قابل مشاهده است. 4. ک شان سنبله : یک ک شان ما یچی در صورت فلکی سنبله است. شاخص بارز ان خط گرد و غبار و حلقه متقارن آن است.
پیچ و تابتاب!؟تاب تاب،عباسی،خدا من و نندازی!؟ محکم تر هل بده برم هواهوا!؟هوا میره نمیدونی تا کجا می ام بادکنک می ی!؟ازون  هلیوم ها که میچسبن رو سقف نه هاازونا که نخش و ول کنی میره بالا بالا!؟ازون حباب درست کنا هست!؟ازونا بگیریم فوت کنیم حباب شه رنگی رنگی توشبنفش سبز !؟دی ون تو نور!؟فوت کنیم بره بالا!؟میگم بیا سر سره رو برع بری. هی فلانی! حال من خوب است. حالِ من شبیه به یک کفش دوزکِ ریز است که آن روزهایِ قدیم، در کیفِ پیش دبستانی ام قایمش . حالِ من شبیه به ِ یک فرفره در مقابل یک دنیا بادهایِ خزانی است... هی فلانی! بیا زنجیرهایِ نور را به هم وصل کنیم و یادمان بماند که هیچ ن نا متولد نشده است. داشتم فراموش می ها! فلانی، امروز با وجود سرماخوردگی ام عطرِ اولِ مهر را ن. اختصاصی از فایل هلپ تحقیق ژیروسکوپ با و پر سرعت .
 تحقیق ژیروسکوپ
 تحقیق ژیروسکوپ دسته بندی : پزشکی،
نوع فایل:  ورد ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ )   قسمتی از محتوای متن ...
تعداد صفحات : 16 صفحهژیروسکوپ.
وقتی که ی دوچرخه سواری را یاد می گیرد، بی آن که خود متوجه باشد از خاصیت ژیروسکوپ استفاده می کند.
همین طور وقتی که شما در بازی فوتبال، توپ را به گردش در می آورید باز این کار شما به ژیروسکوپ مربوط می شود.
در جهان دانش، ژیروسکوپ به منزله قلب است که در بسیاری از دستگاه ها و ابزارهای نیرومند، کار گذاشته شده است.
مثلاً به کمک آن حتی کشتی های غول پیکر و هواپیماها نیز به حرکت درمی آیند با این همه، ژیروسکوپ به قدری ساده است که دوچرخه و حتی فرفره و برخی دیگر از اسباب بازی های ک ن نیز بر اساس آن درست شده اند.
وقتی جسم گردانی (مثلاً توپ) را به حال خود رها کنیم، پیوسته در فضا، گِردِ محـور ثابتـی خواهد چرخید.
یعنی آن که شما می توانید یک خط موهوم را فرض کنید که از مرکز آن «جسم گردان» گذشته، دایماً در جهت معینی به گردش خود ادامه می دهد.
این حرکت به خودی خود آن قدر ادامه می یابد تا لحظه ای که چیزی از خارج بیاید و جلوی آن را بگیرد.
برای مثال، توپی که بر محور معینی چرخش خود را آغاز کرده، بر همان محور ثابت می ماند.
مگر آن که بادی تند بوزد و یا ضربه مشتی بر آن وارد شود که در این صورت به مسیر دیگری در خواهـد افتاد.
-یک مثال دیگر:.
فرفره کوچکی رابچرخانید فرفره حول محورش و روی نوک تیزخود شروع به چرخش می کند.
بدون چرخش فرفره امکان ایستادن فرفره روی نوکش وجود ندارد.
این توضیح ساده مبنای کارکرد ژیروسکوپ های مکانیکی می باشد و از این منظر زمین یک ژیروسکوپ بزرگ است که به علت دوران محور خود رادر فضا ثابت نگه می دارد.
حرکت کره زمین نیز مثال دیگری است برای ژیروسکوپ.
زمین مانند فرفره بسیار بزرگی است که محور آن از قطب شمال به قطب جنوب امتداد یافته است.
جهت این محور همیشه ، چه در شب و چه در روز و در طول همه ایام سال ، و همه سال ها ، به سوی ستاره قطبی وقتی که ی دوچرخه سواری را یاد می گیرد، بی آن که خود متوجه باشد از خاصیت ژیروسکوپ استفاده می کند.
همین طور وقتی که شما در بازی فوتبال، توپ را به گردش د  متن بالا فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.شما بعد از پرداخت آنلاین فایل را فورا نماییدبعد از پرداخت ، لینک را دریافت می کنید و ۱ لینک هم برای ایمیل شما به صورت اتوماتیک ارسال خواهد شد.( برای پیگیری مراحل پشتیبانی حتما ایمیل یا شماره خود را به صورت صحیح وارد نمایید )«پشتیبانی فایل به شما این امکان را فراهم میکند تا فایل خود را با خیال راحت و آسوده دریافت نمایید »
با
تحقیق ژیروسکوپ
apod-3june-nightsky.ws.jpg image credit & copyright: p. tuthill (u. sydney) & j. monnier (u. michigan), keck obs., arc, nsf این فرفره غول آسا، شاید روزی ما را ت یب کند و به زمینمان آسیب برساد. شاید هم این اتفاق نیوفتد، اما بررسی های انجام شده از این سیستم ستاره ایی غیرمعمول wolf-rayet 104 خطری پیش بینی نشده را نشان می دهد. الگوی غیرمتعارف فرفره ایی توسط بادهای پرانرژی از گاز و گردو غبار کشف شده است که این گازها و گردو غبا راز به هم پیچیدن مدار دو ستاره حجیم است. سیستم شامل، ستاره wolf-rayet ، است که یک جسم کروی پرهمهمه و پرآشوب در آ ین مرحله از تکامل و قبل از انفجار ابرنواختری اش،است که ممکن است هر لحظه در میلیون سال بعد رخ دهد . تحقیقات بر روی الگوی ما یچی گردو غبار خارج شده، اگرچه، نشان می دهد که ما در مجور گردش این سیستم هستیم. اکنون ابرنواختر wr 104 خودش هم تاثیرگذار است تماشای آن بی خطر. اگر زمین حتی در فاصله 8000 سال نوری از مرکز یک پرتوی grb قدرتمند قرار داشته باشد، نمی توان گفت که این فاصله، برای زمین امنیتی ایجا می کند. هنوز هم خطر اشعه های grb و نه خطر wr 104 به اندازه کافی شناخته نشده است.وبلاگ میوان:هیدی مصطفی پور به گرامی داشت روز ادبیات کودک
زیر قولت زدی بزرگ شدی
باز گفتی که اتفاقی بود
رفتی اما نشان کودکی ات
در نگاهت هنوز باقی بود
**
وقتی از کوچه بی صدا رفتی
ردّ پایت چقدر کوچک بود
می شد از ردپای تو فهمید
که دلت پیش یک عروسک بود
**
رفتی و روزهای روز اما
فرفره تند و تیز می چرخید
بادبادک برای مدّت ها
روی دست ن. آتش بازی کرج
کالای ایرانی با کیفیت بالا 
مجاز و بی خطر
زیبا و نورانی
انواع آبشار های بزگ و کوچک 
موشک، پروانه،دود رنگی،فرفره، چرخونک
چلچله و ک شان برای نورافشانیه اسمانتلفن تماس:
09125630667
02632285412
نورافشان البرز نماد نورافشانی و آتش بازی مجاز استان البرز.

www.atashbazi.com کالای ایرانی با کیفیت بالا 
مجاز و بی خطر
زیبا و نورانی
انواع آبشار های بزگ و کوچک 
موشک، پروانه،دود رنگی،فرفره، چرخونک
چلچله و ک شان برای نورافشانیه اسمانتلفن تماس:
09125630667
02632285412
نورافشان البرز نماد نورافشانی و آتش بازی مجاز استان البرز.

www.atashbazi.com
کالای ایرانی با کیفیت بالا 
مجاز و بی خطر
زیبا و نورانی
انواع آبشار های بزگ و کوچک 
موشک، پروانه،دود رنگی،فرفره، چرخونک
چلچله و ک شان برای نورافشانیه اسمانتلفن تماس:
09125630667
02632285412
نورافشان البرز نماد نورافشانی و آتش بازی مجاز استان البرز.

www.atashbazi.com فکر می کنید مسائل مالی تنها مربوط به بزرگسالان است؟ اما نه. برای آموختن درس های اقتصادی زندگی واقعی به فرزندتان اصلا زود نیست. از حالا شروع کنید تا فرزندتان قبل از اینکه متوجه شوید یک فرفره کیف پول خواهد شد! title خیلی از بچه ها فکر می کنند پول به صورت آزاد به دست ما می رسد یا درباره اینکه شما چطور پول می گیرید مفاهیم بسیار ساده و بچگانه ای دارند. تضمین یک آینده مالی مطمئن برای نسل بعدی. با پرداختن پول نقد به کودکتان با این روش ها، به او نقطه آغاز اقتصادی در زندگی بدهید: ادامه مطلب شنبه : ٢ / ٨ ............ تعطیل یک شنبه : ٣ / ٨ ریاضی........ حل آزمون قرآن....... جلسه اول درس ٣ ماهانه ریاضی شماره مهر ماه هدیه .......... آموزش وضو و بنویسیم.............. حل درس ۴ دوشنبه : ۴ / ٨ ریاضی........ امتحان درس ١ علوم...... امتحان عملکردی درس ٢ با وسایلی که بچه ها با خود به کلاس آوردن مطالعات.......... تدریس درس ۴ و بررسی تکلیف نگاه روبرو و بالا با نقاشی اتا. حضور محترم مامان بارین عزیزم لطفا برای صدای فـ ف فرفره، دفتر و یا وسایلی که فـ ف را دارند به تعداد دانش آموزان تهیه و بارین عزیز همراه خود بیاورد سپاس گزارم امروز گوشه گوشه ی کت که درحال خوندنش هستم(کتاب کاش ی جایی منتظرم باشد،از آنا الدا)،از حس و حالم در آستانه ی بیست و سه سالگی نوشتم.از بزرگترین دستاورد این سالها،بزرگترین ترسم،و...و...و...وبزرگترین آرزوم.آرزویی که تو پست قبل در موردش نوشتم.از مهر شمای به ظاهر غریبه اما به دل آشنایی که لطف داشتین نوشتم.از رها جان که گفته بود فرفره ی چوبی ر. اختصاصی از یاری فایل تحقیق درمورد ژیروسکوپ 15 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 18 ژیروسکوپوقتی که ی دوچرخه سواری را یاد می گیرد، بی آن که خود متوجه باشد از خاصیت ژیروسکوپ استفاده می کند. همین طور وقتی که شما در بازی فوتبال، توپ را به گردش در می آورید باز این کار شما به ژیروسکوپ مربوط می شود.در جهان دانش، ژیروسکوپ به منزله قلب است که در بسیاری از دستگاه ها و ابزارهای نیرومند، کار گذاشته شده است. مثلاً به کمک آن حتی کشتی های غول پیکر و هواپیماها نیز به حرکت درمی آیند با این همه، ژیروسکوپ به قدری ساده است که دوچرخه و حتی فرفره و برخی دیگر از اسباب بازی های ک ن نیز بر اساس آن درست شده اند.وقتی جسم گردانی (مثلاً توپ) را به حال خود رها کنیم، پیوسته در فضا، گِردِ محـور ثابتـی خواهد چرخید. یعنی آن که شما می توانید یک خط موهوم را فرض کنید که از مرکز آن «جسم گردان» گذشته، دایماً در جهت معینی به گردش خود ادامه می دهد. این حرکت به خودی خود آن قدر ادامه می یابد تا لحظه ای که چیزی از خارج بیاید و جلوی آن را بگیرد. برای مثال، توپی که بر محور معینی چرخش خود را آغاز کرده، بر همان محور ثابت می ماند. مگر آن که بادی تند بوزد و یا ضربه مشتی بر آن وارد شود که در این صورت به مسیر دیگری در خواهـد افتاد.-یک مثال دیگر:فرفره کوچکی رابچرخانید فرفره حول محورش و روی نوک تیزخود شروع به چرخش می کند.بدون چرخش فرفره امکان ایستادن فرفره روی نوکش وجود ندارد.این توضیح ساده مبنای کارکرد ژیروسکوپ های مکانیکی می باشد و از این منظر زمین یک ژیروسکوپ بزرگ است که به علت دوران محور خود رادر فضا ثابت نگه می دارد.حرکت کره زمین نیز مثال دیگری است برای ژیروسکوپ.زمین مانند فرفره بسیار بزرگی است که محور آن از قطب شمال به قطب جنوب امتداد یافته است. جهت این محور همیشه ، چه در شب و چه در روز و در طول همه ایام سال ، و همه سال ها ، به سوی ستاره قطبیوقتی که ی دوچرخه سواری را یاد می گیرد، بی آن که خود متوجه باشد از خاصیت ژیروسکوپ استفاده می کند. همین طور وقتی که شما در بازی فوتبال، توپ را به گردش در می آورید باز این کار شما به ژیروسکوپ مربوط می شود.در جهان دانش، ژیروسکوپ به منزله قلب است که در بسیاری از دستگاه ها و ابزارهای نیرومند، کار گذاشته شده است. مثلاً به کمک آن حتی کشتی های غول پیکر و هواپیماها نیز به حرکت درمی آیند با این همه، ژیروسکوپ به قدری ساده است که دوچرخه و حتی فرفره و برخی دیگر از اسباب بازی های ک ن نیز بر اساس آن درست شده اند.وقتی جسم گردانی (مثلاً توپ) را به حال خود رها کنیم، پیوسته در فضا، گِردِ محـور ثابتـی خواهد چرخید. یعنی آن که شما می توانید یک خط موهوم را فرض کنید که از مرکز آن «جسم گردان» گذشته، دایماً در جهت معینی به گردش خود ادامه می دهد. این حرکت به خودی خود آن قدر ادامه می یابد تا لحظه ای که چیزی از خارج بیاید و جلوی آن را بگیرد. برای مثال، توپی که بر محور معینی چرخش خود را آغاز کرده، بر همان محور ثابت می ماند. مگر آن که بادی تند بوزد و یا ضربه مشتی بر آن وارد شود که در این صورت به مسیر دیگری در خواهـد افتاد.-یک مثال دیگر:فرفره کوچکی رابچرخانید فرفره حول محورش و روی نوک تیزخود شروع به چرخش می کند.بدون چرخش فرفره امکان ایستادن فرفره روی نوکش وجود ندارد.این توضیح ساده مبنای کارکرد ژیروسکوپ های مکانیکی می باشد و از این منظر زمین یک ژیروسکوپ بزرگ است که به علت دوران محور خود رادر فضا ثابت نگه می دارد.حرکت کره زمین نیز مثال دیگری است برای ژیروسکوپ.زمین مانند فرفره بسیار بزرگی است که محور آن از قطب شمال به قطب جنوب امتداد یافته است. جهت این محور همیشه ، چه در شب و چه در روز و در طول همه ایام سال ، و همه سال ها ، به سوی ستاره قطبی میباشد/محور ژیروسکوپ را محور چرخش می نامند .می دانید وقتی که بخواهید محور ژیروسکوپ را تغییر بدهید یک چیز جالب در آن جا رخ خواهد داد؟ فرض کنید، محور چرخش افقی است. حالا فشاری بر نوک آن وارد آورده، می خواهید محور را به وضـع عمودی در آورید. اما ناگهان متوجه می شوید که حرکت آن هرگز طبق انتظار شما تغییر نمی یابد، بلکه نسبت به نیروی حاصل از فشار عمودی شما پیوسته در زاویه های قائمه ای به حرکت خود ادامه می دهد. پس می بینیم که محور، همچنان به طور افقی حرکت می کند. به همین دلیل است که دوچرخه سوار وقتی که حس می کند دارد به طرف راست می افتد چرخ را اندکی به همان طرف راست متمایل می گرداند. در این طرف صورت، چرخ متحرک دوچرخه بر بدنه آن، نیرویی به صورت زاویه قائمه، وارد می آورد. آن گاه به جای آن که دوچرخه سوار به سمت راست فرو افتد حرکت خود را به پیش ادامه می دهد و در ضمن چرخ هم راست می شود.با کنترل این نیروهاست که دانشمندان توانسته اند به کمک «ژیروسکوپ» اژدرافکن و دستگاه های بمب افکن خ ر را به کار اندازند. در یک هوای طوفانی، ژیروسکوپ تنها دستگاهی است که هواپیما را به ح ثابت نگه می دارد. پس ژیروسکوپ در هوانوردی نیز ارزش بسیار دارد.همین گونه اگر می بینید که کشتی در دریای پرتلاطم واژگون نمی شود باز این فایده ژیروسکوپ های بزرگ و نیرومندی است که در زیر بدنه کشتی نصب شده اند و امواج شدید و پیاپی دریا را خنثی می کنند.دلیل چیست؟طبق اصل بقای اندازه حرکت زاویه ای هر جسم متقارن در حال چرخش سعی دارد جهت خود را همواره حفظ کند از اینرو اگر یک جسم متقارن رابا دور بالا بچرخانیم واطراف انرا با یاتاقان و بلبرینگ ازاد بگذاریم که نیروهای خارجی بر ان اعمال نشود با چرخش ق که جسم درون ان دوران می کند جهت چرخش جسم دوار تغییر نمی کند. بنا براین میتوانیم با کمک این وسیله در اجسام متحرک جهت ثابتی داشته باشیم که وضعیت فعلی خود را در هر لحظه با ان مقایسه نماییم و لذا موقعیت زاویه ای و بامحاسبه سرعت تغییرسرعت زاویه ای را بدست اوریم.عضو اصلی ژیروسکوپ های مکانیکی یک دستگاه دوار یا روتور است که معمولا با سرعت زیادحول محور تقارن خود دوران می کند این سرعت از 3000 تا 300000 دور در دقیقه میباشد لذا در اثر اینرسی جرم دوار اندازه حرکت نسبتا بزرگی ایجاد می شود.اگر یاتاقان بندی محور چرخش را در طوقه ای معلق تعبیه کنیم به نحوی که گشتاور خارجی به ان وارد نشود با تمام وجود حرکت های قاب محور چرخش روتور همواره به جهت ثابتی اشاره می کند و موقعی تخود را در فضا حفظ میکند.با این روش می توان جهت ویا محور های ثابتی را برای وسیله نقلیه تعریف کرد که هر گونه حرکت زاویه ای نسبت به این محورها سنجیده شود.متحرک روتور
با
تحقیق درمورد ژیروسکوپ 15 ص
اختصاصی از فایل هلپ مقاله کامل درباره ژیروسکوپ 15 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 16 ژیروسکوپوقتی که ی دوچرخه سواری را یاد می گیرد، بی آن که خود متوجه باشد از خاصیت ژیروسکوپ استفاده می کند. همین طور وقتی که شما در بازی فوتبال، توپ را به گردش در می آورید باز این کار شما به ژیروسکوپ مربوط می شود.در جهان دانش، ژیروسکوپ به منزله قلب است که در بسیاری از دستگاه ها و ابزارهای نیرومند، کار گذاشته شده است. مثلاً به کمک آن حتی کشتی های غول پیکر و هواپیماها نیز به حرکت درمی آیند با این همه، ژیروسکوپ به قدری ساده است که دوچرخه و حتی فرفره و برخی دیگر از اسباب بازی های ک ن نیز بر اساس آن درست شده اند.وقتی جسم گردانی (مثلاً توپ) را به حال خود رها کنیم، پیوسته در فضا، گِردِ محـور ثابتـی خواهد چرخید. یعنی آن که شما می توانید یک خط موهوم را فرض کنید که از مرکز آن «جسم گردان» گذشته، دایماً در جهت معینی به گردش خود ادامه می دهد. این حرکت به خودی خود آن قدر ادامه می یابد تا لحظه ای که چیزی از خارج بیاید و جلوی آن را بگیرد. برای مثال، توپی که بر محور معینی چرخش خود را آغاز کرده، بر همان محور ثابت می ماند. مگر آن که بادی تند بوزد و یا ضربه مشتی بر آن وارد شود که در این صورت به مسیر دیگری در خواهـد افتاد.-یک مثال دیگر:فرفره کوچکی رابچرخانید فرفره حول محورش و روی نوک تیزخود شروع به چرخش می کند.بدون چرخش فرفره امکان ایستادن فرفره روی نوکش وجود ندارد.این توضیح ساده مبنای کارکرد ژیروسکوپ های مکانیکی می باشد و از این منظر زمین یک ژیروسکوپ بزرگ است که به علت دوران محور خود رادر فضا ثابت نگه می دارد.حرکت کره زمین نیز مثال دیگری است برای ژیروسکوپ.زمین مانند فرفره بسیار بزرگی است که محور آن از قطب شمال به قطب جنوب امتداد یافته است. جهت این محور همیشه ، چه در شب و چه در روز و در طول همه ایام سال ، و همه سال ها ، به سوی ستاره قطبیوقتی که ی دوچرخه سواری را یاد می گیرد، بی آن که خود متوجه باشد از خاصیت ژیروسکوپ استفاده می کند. همین طور وقتی که شما در بازی فوتبال، توپ را به گردش در می آورید باز این کار شما به ژیروسکوپ مربوط می شود.در جهان دانش، ژیروسکوپ به منزله قلب است که در بسیاری از دستگاه ها و ابزارهای نیرومند، کار گذاشته شده است. مثلاً به کمک آن حتی کشتی های غول پیکر و هواپیماها نیز به حرکت درمی آیند با این همه، ژیروسکوپ به قدری ساده است که دوچرخه و حتی فرفره و برخی دیگر از اسباب بازی های ک ن نیز بر اساس آن درست شده اند.وقتی جسم گردانی (مثلاً توپ) را به حال خود رها کنیم، پیوسته در فضا، گِردِ محـور ثابتـی خواهد چرخید. یعنی آن که شما می توانید یک خط موهوم را فرض کنید که از مرکز آن «جسم گردان» گذشته، دایماً در جهت معینی به گردش خود ادامه می دهد. این حرکت به خودی خود آن قدر ادامه می یابد تا لحظه ای که چیزی از خارج بیاید و جلوی آن را بگیرد. برای مثال، توپی که بر محور معینی چرخش خود را آغاز کرده، بر همان محور ثابت می ماند. مگر آن که بادی تند بوزد و یا ضربه مشتی بر آن وارد شود که در این صورت به مسیر دیگری در خواهـد افتاد.-یک مثال دیگر:فرفره کوچکی رابچرخانید فرفره حول محورش و روی نوک تیزخود شروع به چرخش می کند.بدون چرخش فرفره امکان ایستادن فرفره روی نوکش وجود ندارد.این توضیح ساده مبنای کارکرد ژیروسکوپ های مکانیکی می باشد و از این منظر زمین یک ژیروسکوپ بزرگ است که به علت دوران محور خود رادر فضا ثابت نگه می دارد.حرکت کره زمین نیز مثال دیگری است برای ژیروسکوپ.زمین مانند فرفره بسیار بزرگی است که محور آن از قطب شمال به قطب جنوب امتداد یافته است. جهت این محور همیشه ، چه در شب و چه در روز و در طول همه ایام سال ، و همه سال ها ، به سوی ستاره قطبی میباشد/محور ژیروسکوپ را محور چرخش می نامند .می دانید وقتی که بخواهید محور ژیروسکوپ را تغییر بدهید یک چیز جالب در آن جا رخ خواهد داد؟ فرض کنید، محور چرخش افقی است. حالا فشاری بر نوک آن وارد آورده، می خواهید محور را به وضـع عمودی در آورید. اما ناگهان متوجه می شوید که حرکت آن هرگز طبق انتظار شما تغییر نمی یابد، بلکه نسبت به نیروی حاصل از فشار عمودی شما پیوسته در زاویه های قائمه ای به حرکت خود ادامه می دهد. پس می بینیم که محور، همچنان به طور افقی حرکت می کند. به همین دلیل است که دوچرخه سوار وقتی که حس می کند دارد به طرف راست می افتد چرخ را اندکی به همان طرف راست متمایل می گرداند. در این طرف صورت، چرخ متحرک دوچرخه بر بدنه آن، نیرویی به صورت زاویه قائمه، وارد می آورد. آن گاه به جای آن که دوچرخه سوار به سمت راست فرو افتد حرکت خود را به پیش ادامه می دهد و در ضمن چرخ هم راست می شود.با کنترل این نیروهاست که دانشمندان توانسته اند به کمک «ژیروسکوپ» اژدرافکن و دستگاه های بمب افکن خ ر را به کار اندازند. در یک هوای طوفانی، ژیروسکوپ تنها دستگاهی است که هواپیما را به ح ثابت نگه می دارد. پس ژیروسکوپ در هوانوردی نیز ارزش بسیار دارد.همین گونه اگر می بینید که کشتی در دریای پرتلاطم واژگون نمی شود باز این فایده ژیروسکوپ های بزرگ و نیرومندی است که در زیر بدنه کشتی نصب شده اند و امواج شدید و پیاپی دریا را خنثی می کنند.دلیل چیست؟طبق اصل بقای اندازه حرکت زاویه ای هر جسم متقارن در حال چرخش سعی دارد جهت خود را همواره حفظ کند از اینرو اگر یک جسم متقارن رابا دور بالا بچرخانیم واطراف انرا با یاتاقان و بلبرینگ ازاد بگذاریم که نیروهای خارجی بر ان اعمال نشود با چرخش ق که جسم درون ان دوران می کند جهت چرخش جسم دوار تغییر نمی کند. بنا براین میتوانیم با کمک این وسیله در اجسام متحرک جهت ثابتی داشته باشیم که وضعیت فعلی خود را در هر لحظه با ان مقایسه نماییم و لذا موقعیت زاویه ای و بامحاسبه سرعت تغییرسرعت زاویه ای را بدست اوریم.عضو اصلی ژیروسکوپ های مکانیکی یک دستگاه دوار یا روتور است که معمولا با سرعت زیادحول محور تقارن خود دوران می کند این سرعت از 3000 تا 300000 دور در دقیقه میباشد لذا در اثر اینرسی جرم دوار اندازه حرکت نسبتا بزرگی ایجاد می شود.اگر یاتاقان بندی محور چرخش را در طوقه ای معلق تعبیه کنیم به نحوی که گشتاور خارجی به ان وارد نشود با تمام وجود حرکت های قاب محور چرخش روتور همواره به جهت ثابتی اشاره می کند و موقعی تخود را در فضا حفظ میکند.با این روش می توان جهت ویا محور های ثابتی را برای وسیله نقلیه تعریف کرد که هر گونه حرکت زاویه ای نسبت به این محورها سنجیده شود.متحرک روتور//متحرک روتور
با
مقاله کامل درباره ژیروسکوپ 15 ص
اختصاصی از سورنا فایل تحقیق و بررسی در مورد ژیروسکوپ 15 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 18 ژیروسکوپوقتی که ی دوچرخه سواری را یاد می گیرد، بی آن که خود متوجه باشد از خاصیت ژیروسکوپ استفاده می کند. همین طور وقتی که شما در بازی فوتبال، توپ را به گردش در می آورید باز این کار شما به ژیروسکوپ مربوط می شود.در جهان دانش، ژیروسکوپ به منزله قلب است که در بسیاری از دستگاه ها و ابزارهای نیرومند، کار گذاشته شده است. مثلاً به کمک آن حتی کشتی های غول پیکر و هواپیماها نیز به حرکت درمی آیند با این همه، ژیروسکوپ به قدری ساده است که دوچرخه و حتی فرفره و برخی دیگر از اسباب بازی های ک ن نیز بر اساس آن درست شده اند.وقتی جسم گردانی (مثلاً توپ) را به حال خود رها کنیم، پیوسته در فضا، گِردِ محـور ثابتـی خواهد چرخید. یعنی آن که شما می توانید یک خط موهوم را فرض کنید که از مرکز آن «جسم گردان» گذشته، دایماً در جهت معینی به گردش خود ادامه می دهد. این حرکت به خودی خود آن قدر ادامه می یابد تا لحظه ای که چیزی از خارج بیاید و جلوی آن را بگیرد. برای مثال، توپی که بر محور معینی چرخش خود را آغاز کرده، بر همان محور ثابت می ماند. مگر آن که بادی تند بوزد و یا ضربه مشتی بر آن وارد شود که در این صورت به مسیر دیگری در خواهـد افتاد.-یک مثال دیگر:فرفره کوچکی رابچرخانید فرفره حول محورش و روی نوک تیزخود شروع به چرخش می کند.بدون چرخش فرفره امکان ایستادن فرفره روی نوکش وجود ندارد.این توضیح ساده مبنای کارکرد ژیروسکوپ های مکانیکی می باشد و از این منظر زمین یک ژیروسکوپ بزرگ است که به علت دوران محور خود رادر فضا ثابت نگه می دارد.حرکت کره زمین نیز مثال دیگری است برای ژیروسکوپ.زمین مانند فرفره بسیار بزرگی است که محور آن از قطب شمال به قطب جنوب امتداد یافته است. جهت این محور همیشه ، چه در شب و چه در روز و در طول همه ایام سال ، و همه سال ها ، به سوی ستاره قطبیوقتی که ی دوچرخه سواری را یاد می گیرد، بی آن که خود متوجه باشد از خاصیت ژیروسکوپ استفاده می کند. همین طور وقتی که شما در بازی فوتبال، توپ را به گردش در می آورید باز این کار شما به ژیروسکوپ مربوط می شود.در جهان دانش، ژیروسکوپ به منزله قلب است که در بسیاری از دستگاه ها و ابزارهای نیرومند، کار گذاشته شده است. مثلاً به کمک آن حتی کشتی های غول پیکر و هواپیماها نیز به حرکت درمی آیند با این همه، ژیروسکوپ به قدری ساده است که دوچرخه و حتی فرفره و برخی دیگر از اسباب بازی های ک ن نیز بر اساس آن درست شده اند.وقتی جسم گردانی (مثلاً توپ) را به حال خود رها کنیم، پیوسته در فضا، گِردِ محـور ثابتـی خواهد چرخید. یعنی آن که شما می توانید یک خط موهوم را فرض کنید که از مرکز آن «جسم گردان» گذشته، دایماً در جهت معینی به گردش خود ادامه می دهد. این حرکت به خودی خود آن قدر ادامه می یابد تا لحظه ای که چیزی از خارج بیاید و جلوی آن را بگیرد. برای مثال، توپی که بر محور معینی چرخش خود را آغاز کرده، بر همان محور ثابت می ماند. مگر آن که بادی تند بوزد و یا ضربه مشتی بر آن وارد شود که در این صورت به مسیر دیگری در خواهـد افتاد.-یک مثال دیگر:فرفره کوچکی رابچرخانید فرفره حول محورش و روی نوک تیزخود شروع به چرخش می کند.بدون چرخش فرفره امکان ایستادن فرفره روی نوکش وجود ندارد.این توضیح ساده مبنای کارکرد ژیروسکوپ های مکانیکی می باشد و از این منظر زمین یک ژیروسکوپ بزرگ است که به علت دوران محور خود رادر فضا ثابت نگه می دارد.حرکت کره زمین نیز مثال دیگری است برای ژیروسکوپ.زمین مانند فرفره بسیار بزرگی است که محور آن از قطب شمال به قطب جنوب امتداد یافته است. جهت این محور همیشه ، چه در شب و چه در روز و در طول همه ایام سال ، و همه سال ها ، به سوی ستاره قطبی میباشد/محور ژیروسکوپ را محور چرخش می نامند .می دانید وقتی که بخواهید محور ژیروسکوپ را تغییر بدهید یک چیز جالب در آن جا رخ خواهد داد؟ فرض کنید، محور چرخش افقی است. حالا فشاری بر نوک آن وارد آورده، می خواهید محور را به وضـع عمودی در آورید. اما ناگهان متوجه می شوید که حرکت آن هرگز طبق انتظار شما تغییر نمی یابد، بلکه نسبت به نیروی حاصل از فشار عمودی شما پیوسته در زاویه های قائمه ای به حرکت خود ادامه می دهد. پس می بینیم که محور، همچنان به طور افقی حرکت می کند. به همین دلیل است که دوچرخه سوار وقتی که حس می کند دارد به طرف راست می افتد چرخ را اندکی به همان طرف راست متمایل می گرداند. در این طرف صورت، چرخ متحرک دوچرخه بر بدنه آن، نیرویی به صورت زاویه قائمه، وارد می آورد. آن گاه به جای آن که دوچرخه سوار به سمت راست فرو افتد حرکت خود را به پیش ادامه می دهد و در ضمن چرخ هم راست می شود.با کنترل این نیروهاست که دانشمندان توانسته اند به کمک «ژیروسکوپ» اژدرافکن و دستگاه های بمب افکن خ ر را به کار اندازند. در یک هوای طوفانی، ژیروسکوپ تنها دستگاهی است که هواپیما را به ح ثابت نگه می دارد. پس ژیروسکوپ در هوانوردی نیز ارزش بسیار دارد.همین گونه اگر می بینید که کشتی در دریای پرتلاطم واژگون نمی شود باز این فایده ژیروسکوپ های بزرگ و نیرومندی است که در زیر بدنه کشتی نصب شده اند و امواج شدید و پیاپی دریا را خنثی می کنند.دلیل چیست؟طبق اصل بقای اندازه حرکت زاویه ای هر جسم متقارن در حال چرخش سعی دارد جهت خود را همواره حفظ کند از اینرو اگر یک جسم متقارن رابا دور بالا بچرخانیم واطراف انرا با یاتاقان و بلبرینگ ازاد بگذاریم که نیروهای خارجی بر ان اعمال نشود با چرخش ق که جسم درون ان دوران می کند جهت چرخش جسم دوار تغییر نمی کند. بنا براین میتوانیم با کمک این وسیله در اجسام متحرک جهت ثابتی داشته باشیم که وضعیت فعلی خود را در هر لحظه با ان مقایسه نماییم و لذا موقعیت زاویه ای و بامحاسبه سرعت تغییرسرعت زاویه ای را بدست اوریم.عضو اصلی ژیروسکوپ های مکانیکی یک دستگاه دوار یا روتور است که معمولا با سرعت زیادحول محور تقارن خود دوران می کند این سرعت از 3000 تا 300000 دور در دقیقه میباشد لذا در اثر اینرسی جرم دوار اندازه حرکت نسبتا بزرگی ایجاد می شود.اگر یاتاقان بندی محور چرخش را در طوقه ای معلق تعبیه کنیم به نحوی که گشتاور خارجی به ان وارد نشود با تمام وجود حرکت های قاب محور چرخش روتور همواره به جهت ثابتی اشاره می کند و موقعی تخود را در فضا حفظ میکند.با این روش می توان جهت ویا محور های ثابتی را برای وسیله نقلیه تعریف کرد که هر گونه حرکت زاویه ای نسبت به این محورها سنجیده شود.متحرک روتور
با
تحقیق و بررسی در مورد ژیروسکوپ 15 ص

هر کجا هستم باشم آسمان مال من است... پنجره فکر هوا عشق زمین! مال من است... چه اهمیت دارد، گاه اگر می رویند قارچ های غربت؟ . . و نپرسیم کجاییم بو کنیم اطلسی تازه ی بیمارستان را و نپرسیم که فواره ی اقبال کجاست و نپرسیم پدرهای پدرها چه نسیمی چه شبی داشته اند! پشت سر نیست فضایی زنده... پشت سر مرغ نمی خواند پشت سر باد نمی آید پشت سر روی همه فرف. ان کجا ! واین کجا! آب ان زمان که با برگهای نخل فرفره درست میکردیم و از صدای موسیقی ان لذت میبردیم کجا؟ و حالا که با صدای موسیقی جگر اش هوای خالی لو له ها ی اب زجر کش میشویم کجا؟ ان زمان که برای شنیدن موسیقی و لذت بردن هزینه نمیکردیم کجا؟ و حالا که برای موسیقی لو له ها ی خالی اب هزینه های گزاف پرداخت میکنیم کجا؟ وااسفا کجا هستند مسئولین چاک شهر وحدتیه؟ در این نشست «بازگشت پرفسور زا الک» نوشته جمال الدین اکرمی، توسط سیما همتی؛ «مجموعه قصه ما مثل شد: مجموعه ۶جلدی قصه مثل برای نوجوانان» نوشته محمد میرکیانی، توسط محیا محمدی؛ «کاوه آهنگر» نوشته محمدرضا یوسفی، توسط محیا میری؛ «فرفره های سنتی ایران» نوشته عبدالرضا مزاری جلالی ، توسط نرگس کلانتری؛ «شگرد پهلوانان» نوشته محمدرضا یوسفی، توسط زهرا خدادادی؛ «مرد جوان و خیاط حیله گر: بر اساس داستانی از مثنوی مولوی» نوشته شراره وظیفه شناس ، توسط حدیث عابدی با حاضرین به اشتراک گذاشته شد. آموزش بافتن کت با قلاب
آموزش تصویری بافت کت گرد با قلاب
در پست قبلی روش بافت نوعی جلیقه و کت گرد قلاب بافی را آموزش دادیم و در مطلب امروز آموزش بافت کت گرد با قلاب با طرح فرفره ای تقدیم شما عزیزان می شود. بافت این کت بسیار ساده است. در بخش آموزش بافتنی ما را همراهی کنید.
 
ادامه مطلب... چهارشنبه. زنگ اول عربی. مجبور بودیم بریم بشینیم سرش. اجراها ساعت 15:30 شروع میشدن تازه. من و نیلوفر که همیشه اون عقبیم. ولی این بار انگار عقب تر بودیم :)) ینی انگار کلا از کلاس جدا بودیم. کل زنگ داشتیم حرف می زدیم. :)) زنگ دوم. زیست. خب. منطقیه که بازم سر کلاس بودیم. زنگ تفریح شد. رفتم اتاق فرمان که یاد بگیرم نور ها رو چجوری تنظیم می کنن. کتایون. حل پیک ادینه روخوانی بخوان و بین فارسی تمیز باش و عزیز باش دیکته شب از درس مدرسه گوش ها حل دفتر کار ریاضی ۵و۶و۷ کاردستی فرفره یا کره زمین یا بادنما طبق سلیقه خودت درست کن ، در تصاویر زیر راهنمایی میتونی الگو بگیری و برای شنبه به کلاس بیاور
اختصاصی از یاری فایل درس پژوهی با موضوع علوم اول ابت درس حرکت زندگی با کدام یک آسان تر است با و پر سرعت .
 درس پژوهی با موضوع علوم اول ابت درس حرکت زندگی با کدام یک آسان تر است
 درس پژوهی با موضوع علوم اول ابت درس حرکت زندگی با کدام یک آسان تر است درس پژوهی علوم اول ابت درس حرکت زندگی با کدام یک آسان تر است فرمت فایل word و قابل ویرایش  تعداد صفحات 26صفحه
قسمتی از مجموعه طرح درس حرکت- علوم اول- دریافت مفهوم عنوان تدریس: زندگی با کدام یک آسان تراست؟   مدت تدریس :45 دقیقه                             صفحه کتاب :88تا90                                مقطع:اول ابت محل تدریس :کلاس درس                                          تعداد فراگیران:32نفر نام مدرس: روش تدریس:دریافت مفهوم اه کلی : زندگی با کدام یک آسان تر است؟ اه جزیی: آشنایی با انواع وسایل حرکتی وانرزی مورد نیاز؟ اه رفتاری: فراگیران بتوانند انرژی هایی را که حرکت ایجاد می کنند نام ببرند؟(دانشی) فراگیران بتوانند قایق یا فرفره را با کاغذ بسازند؟(مهارتی) فراگیران بتوانند با شناخت انرژی هایی که خداوند بدون هزینه در اختیار انسان قرار داده به وجود خداوند قادر مطلق پی ببرند؟(نگرشی) فراگیران بتوانند از طریق شناخت هماهنگی عوامل موثر در حرکت به کارگروهی ترغیب شوند؟(نگرشی) وسایل مورد نیاز: پوستر از تصاویر وسایل نقلیه جدید وقدیم-فرفره-بادبزن رفتارورودی: برقراری ارتباط با لبخند وارد کلاس می شویم وبه بچه ها سلام می کنیم وبعد از احوال پرسی و حضور غیاب درس جلسه قبل را پرسش می کنیم تا ببینیم بچه ها چیزی یادشون هست یانه؟به تصادف یکی ا بچه ها رو انتخاب می کنیم زهرا تو بگو:چرا بهتر است از دوچرخه به جای موتوراستفاده کنیم ؟اجازه خانم چون دوچرخه هوا را آلوده نمی کند. ایجاد انگیزه: معلم در حالی که یک دست او بادبزن ودر دست دیگرش فرفره بود وارد کلاس می شود.بچه ها با تعجب معلم را نگاه می کنند. اجرای تدریس: با حرکت بادبزن به طرف دانش آموزان این سوال را مطرح می کنیم که چه چیزی احساس می کنید؟بعضی از بچه ها می گویند که خنکی وبعضی ها هم می گویند باد سپس این را مطرح می کنیم که اگر بچه ها یادتون باشه در درس های قبل گفتیم که با باعث حرکت بادبان در قایق ودر نتیجه حرکت قایق روی آب می شود یل باد باعث حرکت دستگاه هایی که در منجیل بود می شه و برق تولید می کنه. مریم می گه آره خانم من یادمه.معلم می گوید: آفرین مریم جان وادامه می دهد بچه ها با تکان دادن بادبزن کنار فرفره وایجاد باد می تونیم باعث حرکت فرفره شویم با این کار دانش آموزان با نحوه حرکت آشنا می شوند واز آن ها سوال می پرسیم که آیااگر باد به فرفره نخوره آیا باز هم اون حرکت می کنه؟ بچه ها می گویند : نه.دوباره پرسش می کنیم که اگر فرفره حرکت نکنه یا اون دستگاه هایی که تو منجیل بود آیا فایده ای دارند؟دوباره بچه ها می کن نه.پس وسایلی که حرکت نکنند برای ما فایده ای ندارند.وسایل با حرکت است که به ما در کارها و زندگی کمک می کنند.معلم از بچه ها می پرسه آیا ی تا به حال به مسافرت رفته؟بچه ها شروع به سروصدا می کنند وهر ی یه چیزی می گه.یکی از بچه ها می گه:ما عید بااتوبوس به مسافرت رفتیم.یکی دیگه می گه:ماباقطار به مشهد رفتیم و.... به هر حال هر کی چیزی می گوید. ومعلم ادامه می دهد خوب بچه ها تا حدودی با وسایل نقلیه آشنا هستید. زینب از ته کلاس می پرسه: خانم اجازه وسایل نقلیه دیگه چیه؟ معلم می گوید: همون وسایلی که گفتید با اونها رفتید به مسافرت. بچه ها قدیم که ماشین نبود از اسب یا کالسکه استفاده می د که از جایی به جایی برند . درست که با این وسایل دیر به مقصد می رسیم اما آلودگی که ماشین وقطار داره اونا نداشتند چون با بنزین کار می کنه. همه وسایل نقلیه که امروزه می بینیم به مرور پیشرفت کرده وزندگی رو برای ما راحت تر کرده اما آلودگی آنها بیشتر شده است. ارزشی تکوینی: بچه ها را گروه بندی کرده واز هر کدام سوالی می پرسیم. از گروه اول می پرسیم که وسایلی را نام ببرید که با انرژی باد حرکت می کند؟ از گروه دوم می پرسیم که وسایلی را نام ببرید که با انرژی برق حرکت می کند؟ از گروه سوم می پرسیم که وسایلی را نام ببرید که با انرژی بنزین حرکت می کند؟ رفع نقص و مرور درس: از بچه ها می پرسیم ی سوالی نداره؟جواب می دهند :نه. به طور تصادفی از یکی از بچه ها می پرسیم که ماشین با چه انرژی ای حرکت می کند؟جواب می دهد بنزین وبازخورد مناسبی را به آن می دهیم مثلا می گوییم آفرین دختر گلم ارزشی پایانی: به صورت تصادفی از هر گروه یک نفر را انتخاب می کنیم وسوال می پرسیم. گروه اول:زهرا تو بگو باد باعث حرکت چه وسایلی می شود؟ گروه دوم:مریم تو به نظر تو برق باعث حرکت چه وسایلی می شود؟ گروه سوم :زینب تو بگو بنزین باعث حرکت چه وسایلی می شود؟ ارایه تکلیف: با کاغذ یک قایق درست کنید و آن را در یک ظرف آب قرار دهید وبا ایجاد باد از طریق باد بزن باعث حرکت قایق روی آب شوند ودر جلسه بعد مشاهدات خود را بیان کنند.    
با
درس پژوهی با موضوع علوم اول ابت درس حرکت زندگی با کدام یک آسان تر است