م ع سرسخت شکار عضو هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست شد

به نقل از خبرگزاریها در مورد م ع سرسخت شکار عضو هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست شد : طی بهمن ماه امسال 26 فرد متخلف به جرم زنده گیری و شکار پرندگان، شکار غیر مجاز داران، شروع به شکار و حمل سلاح قاچاق توسط یگان حفاظت محیط زیست استان دستگیر شده اند. «صفدر حسینی» نجومی بگیر نام آشنای ت یازدهم، که گفته می شود برای کمک (!) به صندوق ملی محیط زیست ۲ سال رئیس هیأت مدیره این صندوق شده بوده با رسانه ای شدن موضوع، از پذیرش مجدد این مسئولیت عذرخواهی کرده است! مافیای شکار به حدی در بدنه سازمان حفاظت محیط زیست نفوذ پیدا کرده است که با صدور مجوزهای شکار نه تنها ممنوعیت پنجساله شکار را زیر پا گذاشته بلکه در فصل زادآوری حیات وحش پای اتباع خارجی از سوی شرکتهای گردشگری شکار به ایران باز شده است. مافیای شکار به حدی در بدنه سازمان حفاظت محیط زیست نفوذ پیدا کرده است که با صدور مجوزهای شکار پای اتباع خارجی از سوی شرکتهای گردشگری شکار به ایران باز شده است. پیشنهادات سازمان حفاظت محیط زیست برای تغییر مجازات های نقدی جرایم شکار و صید در جلسه هیئت ت مورخ ۱۶ اردیبهشت ماه ۹۶ تصویب شد. مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان از شروع فراخوان ثبت نام متقاضیان صید و شکار در سامانه شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد. پیرو انتشار ی در فضای مجازی تحت عنوان "اینجا ایران است، با ماشینی که پلاک هست، گردشگری به نام آسف ایلیاسف می آید و با خیال راحت آهو شکار می کند و در یوتیوب منتشر می کند و آبروی محیط زیست ایران را می برد" معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست توضیحاتی ارائه کرد. محیط زیست: پروانه شکار صادر شده مختص اتباع خارجی نیست، بلکه بنا بر دستورالعمل صادره شکارچیان داخلی نیز می توانند به قیمت پایه حدود ۱۰ درصد قیمت پروانه شکار خارجیان پروانه شکار دریافت کنند/ تابناک: تأکید مؤکد مسئولان سازمان بر منافع مادی این امر تا جایی پیش می رود که بهتر است برای شکارچیان بین المللی دعوت نامه بفرستیم تا متقاضی شکا. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه مجوز شکار در موارد خیلی خاص برای پرندگان بود، گفت: شکار در ایران ممنوع است. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اصفهان گفت:یک متخلف شکار و صید که در منطقه شکار ممنوع ستبله بویین میاندشت اقدام به شکار چها رنده سهره طلایی کرده بود، دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد. مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ایجاد مناطق شکار ممنوع، ابزاری برای کمک به احیای جمعیت گونه های حیات وحش در یک محدوده زیستگاهی طبیعی است. مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست از افزایش 16 برابری جرایم شکار پلنگ خبر داد. علی تیموری مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست:

روز شنبه 13 آذر ماه طی بخشنامه ای به کلیه استان ها اعلام خواهد شد که با توجه به شیوع ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور، پروانه عادی شکار پرنده صادر نشود و شکار پرندگان وحشی برای دارندگان پروانه نیز تا اطلاع ثانوی ممنوع باشد.
و باز هم عملکرد منفی. در این جو ه، سازمان محیط زیست در تقسیم بندی ناقصی که از منتقدان شکار ارائه کرده، علاوه بر نادیده گرفتن انتقادات متخصصان حیات وحش، نمایندگان مجلس، مقامات قضایی و مراجع تقلید که بارها شکار لهوی را حرام… عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با اشاره به اینکه مسائل محیط زیستی اولویت هیچ دستگاهی در کشور نیست، تصریح کرد: سازمان محیط زیست قادر به رسیدگی به مشکلات حوزه شکار و چگونگی فعالیت شکارچیان نیست. قانون شکار و صید، قانونی کهنه و قطعا نیازمند ایجاد تغییرات است، زیرا این قانون علاوه بر قدمت آن، یک مشکل اساسی دیگر هم دارد و آن اینکه قانون شکار و صیدی که امروز به آن استناد می کنیم، مطابق با شاخص های کانون شکار ایران تدوین شده، چون می دانیم که سازمان حفاظت محیط زیست، ابتدا توسط شکارچیان و تحت عنوان کانون شکار ایران ایجاد شده و سپس. با تلاش شبانه روزی محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان ۲۳۵ متخلف به جرم شکار غیرمجاز داران، پرندگان، زنده گیری پرنده، صید غیر مجاز ماهی، ت یب منابع طبیعی و شروع به شکار دستگیر و به مراجع قضایی استان معرفی شدند. معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست پیرو انتشار ی در فضای مجازی از شکار آهو، توضیحاتی ارائه کرد. تهران (پانا) - مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت با توجه به استعلام های انجام شده از استان ها و سهمیه های شکار درخواستی آنها به تفکیک مناطق تحت مدیریت و مبتنی بر نتایج سرشماری های… رییس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر از شناسایی و دستگیری 4 متخلف شکار و صید در 2 عملیات گشت و کنترل توسط یگان حفاظت محیط زیست خبر داد. رئیس اداره محیط زیست شهرستان سلسله از دستگیری دو نفر متخلف شکار غیر مجاز پرندگان آبزی و کشف دو قبضه اسلحه بادی و ۸ قطعه چنگر شکار شده از این متخلفین خبر داد. ان محیط زیست ۶ متخلف شکار و صید را در ۴ شهر مازندران دستگیر د. نیرو های یگان حفاظت محیط زیست فارس ۷۶ متخلف شکار را دستگیر د. مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به شیوع بیماری های مربوط به پرندگان، امسال شکار پرندگان مهاجر ممنوع شد. ان حفاظت محیط زیست 5 متخلف شکار و صید را به همراه سه قبضه سلاح شکاری، یک طاقه قرقاول و 50قطعه ماهی دستگیر د. مهر به نقل از فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اصفهان نوشت: با توجه به رواج بی رویه شکار عقرب در پی ترویج شایعه های بی اساس در باره درآمدزایی از راه شکار این حیوان، با متخلفان برخورد جدی می شود. همشهری آنلاین: رئیس اداره محیط زیست شاهرود با بیان این که ضرر و زیان وارده به محیط زیست قابل جبران نیست، گفت: عامل شکار س قهوه ای در شاهرود برای تحمل دو سال حبس روانه زندان شد.
شکار لحظه های خنده دار و دیدنی در این مجموعه از ع های خنده دار و جالب که از شکار لحظه ها در این نوع ع گرفتن ها ثانیه و صدم ثانیه تاثیرگذار را گرد آوری کرده ایم با ما همراه باشید. شکار لحظه های خنده دار و جالب شکار لحظه های خنده دار و جالب شکار لحظه های خنده دار و جالب شکار لحظه های خنده دار و جالب شکار لحظه های خنده د. سخنگوی کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه صدور مجوز ویژه شکار از سوی سازمان محیط زیست را پیگیری می کند، اظهار داشت: مبلغ دریافتی از شکارچیان باید به خزانه ت واریز شود. بهار امسال ۳۲ فرد متخلف به جرم صید غیرمجاز آبزیان، زنده گیری و شکار پرندگان، شکار غیر مجاز داران، شروع به شکار و... توسط محیط بانان استان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند. با تلاش یگان حفاظت محیط زیست شوشتر ۲ شکارچی متخلف که اقدام به شکار یک قطعه توکای سیاه و یک قطعه لیکو نموده بودند دستگیرشدند. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با صدور رای قضایی متخلف شکار یک قلاده پلنگ به دوسال حبس و 160 میلیون تومان جریمه محکوم شد. ین یگان حفاظت محیط زیست جویبار موفق شدند، چهار شکارچی متخلف را دستگیر کنند. به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه مازندران به نقل از روابط عمومی محیط زیست مازندران ، ین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان جویبار موفق شدند چهار شکارچی متخلف را درمنطقه لاریم دستگیر د و به همراه آلات و ادوات شکار از جمله چهار قبضه اسلحه شکاری و دو قطعه خوتکا. مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: یگان حفاظت محیط زیست استان در سه ماهه دوم سال جاری 203 متخلف شکار و صید حیات وحش را دستگیر کرده است. مأموران یگان حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، سه متخلف شکار غیرمجاز را دستگیر د. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال وبختیاری از دستگیری متخلفان شکار غیرمجاز توسط ان حفاظت محیط زیست استان در منطقه حفاظت شده جنگلی هلن خبر داد. مدیر کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: سه گروه شکارچی متخلف به جرم شکار گوش در مناطق شکار ممنوع اسانلو شهرستان ابهر و منطقه آزاد شهرستان ایجرود توسط محیط بانان دستگیر شدند. شکار بیش از ظرفیت در لیان موجب شده است علاوه بر دوستداران محیط زیست، شکارچیان محلی نیز از ریشه کن شدن نسل قرقاول ها در آینده نزدیک احساس خطر کنند. نیروهای یگان حفاظت محیط زیست فارس 52 متخلف شکار را دستگیر د . معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: شکار حیات وحش به مدت 5 سال و شکار پرندگان به مدت 3 سال در کشور متوقف می شود.

به گزارش ایرنا ، احمد علی کیخا روز شنبه در نشستی با خبرنگاران اظهارداشت: مسئولان محیط زیست تاکنون بررسی های زیادی در زمینه حیات وحش کشور انجام داده و به این نتیجه رسیده اند که برای حفظ حیا. ایسنا نوشت: انتشار اخباری در رسانه ها و فضای مجازی مبنی بر «استخدام شکارچی در فرودگاه بین المللی مهرآباد برای شکار کبوتران سرگردان» موجب شد تا فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران صبح امروز به طور سرزده از این فرودگاه بازدید کند. مهر نوشت: شکار بیش از ظرفیت در لیان موجب شده است علاوه بر دوستداران محیط زیست، شکارچیان محلی نیز از ریشه کن شدن نسل قرقاول ها در آینده نزدیک احساس خطر کنند. 1. رئیس جمهور :فرهنگ سازی اولین گام برای حل چالش های محیط زیست است چیتا: ببخشید جناب رئیس جمهور، بعد از چند هزار گام به مبارزه با زمین خواری و کوه خواری و جنگل خواری و... می رسیم.!!! * 2.دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه: دریاچه ارومیه می تواند در مدت زمان ۱۰ سال احیا شود. چیتا: اگر بعضی ها بگذارند....!!! * 3.معصومه ابتکار: دوره انکار مشکلات محیط زی. آب، محیط زیست : فعالیت های مربوط به توسعه منابع آب تغییراتی را در محیط زیست بدنبال دارد . اثرات زیست محیطی سیستم های توسعه منابع آب ، در ضمن مفید بودن می تواند مضر هم باشند . برای مثال مخازن سد ها اغلب بخش هائی از بستر سیل گیر رودخانه و نیز حوزه آبریز را ت یب می نمایند درحالیکه از طرف دیگر دریاچه ای بوجود می آورند و به این ترتیب بعضی از . ین یگان حفاظت محیط زیست مازندران ۷ متخلف شکار و صید را دستگیر د.
قرار است روز 17 دی ماه خانم ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به بیاید و جلسه پرسش و پاسخ با حضور دانشجویان برگزار شود. اتفاق خیلی خوبیه. از این فرصت استفاده کنیم و در مورد عملکرد سازمان محیط زیست، توقعات و حتی مسائل صنفی و آموزشی با خانم گپ بزنیم. نیرو های یگان حفاظت محیط زیست فارس یک متخلف شکار در شیراز را دستگیر شد. مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ید و فروش گونه های جانوری حیات وحش اگر بدون هماهنگی انجام شود خلاف قوانین و مقررات شکار و صید است و با آنان برخورد قانونی می شود. لارگانی با اعلام خبر انتصاب صفدر حسینی در هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست، گفت: رئیس سازمان محیط زیست قطعا بدون دستور شخص رئیس جمهور و یا مقام بالاتر از خودش با توجه به این همه مباحثی که در رابطه با حقوق های نجومی مطرح بوده نمی تواند این انتصاب را انجام داده باشد و در این مسئله قطعا خود رئیس جمهور دستور داده است. رفتاری که اگر مدیریت شکار به شکارچیان هم س شود، احتمالا بروز نخواهد کرد چراکه آنها هم می دانند در این فصل نباید آرامش گله ها را برهم زد و از آن مهم تر، برای تداوم شکار می بایست از گله ها آمار گرفت تا مبادا با شکار ، نسل حیوانات و به دنبال آن، رسم شکار ور بیافتند. شکارچیانی که ظاهرا برخی از مسئولان سازمان علاقه زیادی به ایشان دارند!