نجات 2 کوهنورد در ارتفاعات زیارت گرگان

به نقل از خبرگزاریها در مورد نجات 2 کوهنورد در ارتفاعات زیارت گرگان : معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر لرستان از نجات یک نفر کوهنورد گمشده در ارتفاعات یافته م اباد خبر داد. امدادگران عملیات امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر خاش در ۲ عملیات موفقیت آمیز امدادی توانستند ۵ کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات تفتان را نجات دهند. نیروهای جمعیت هلال احمر خاش، یک کوهنورد را در ارتفاعات کوه تفتان نجات دادند. ایلنا نوشت: معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت دو کوهنورد دانمارکی که در ارتفاعات 3700 متری دچار اسپاسم عضلانی و مشکل تنفسی شده بودند توسط تیم های امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر نجات یافتند. فرمانده انتظامی طالقان گفت: ٢ کوهنورد خارجی که در ارتفاعات این شهرستان گم شده بودند، توسط ان پلیس نجات یافتند. ۷ زن کوهنورد گرفتار شده در ارتفاعات زرقان با کمک تیم های جستجو و نجات هلال احمر استان فارس نجات یافتند. تهران-ایرنا- سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات جان 8 کوهنورد در ارتفاعات توچال خبر داد. رئیس جمعیت هلال احمر خاش گفت: دومین کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات تفتان پس از جستجو چند روزه تیم های اعزامی امداد و نجات کوهستان صبح امروز پیدا شد. بالگرد اورژانس ۱۱۵ برای انتقال کوهنورد ۷۵ ساله حادثه دیده در ارتفاعات سوادکوه به پرواز درآمد. 3 کوهنورد اهل جمهوری چک در ارتفاعات دماوند گرفتار شدند که عملیات نجات جان آنها با موفقیت انجام شد. معاون امداد و نجات هلال احمر لرستان از مرگ کوهنورد 60 ساله در ارتفاعات سفید کوه خبر داد. فرمانده انتظامی فومن از نجات جان 10 کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات این شهرستان خبرداد. رئیس جمعیت هلال احمر کهگیلویه گفت: 2 کوهنورد گرفتار بهبهانی در کوهستان پشت سد کوثر کوه خاییز توسط جمعیت این شهرستان نجات یافتند. معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمراستان البرزگفت: 2 کوهنورد که درارتفاعات البرز جنوبی در محدوده جاده کرج - چالوس گرفتار شده بودند،نجات یافتند. معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر لرستان گفت: جسد کوهنورد از ارتفاعات سفیدکوه م آباد به پائین انتقال داده شد. رئیس جمعیت هلال احمر خاش گفت: امدادگران عملیات امداد و نجات کوهستان این جمعیت در یک عملیات موفقیت آمیز امدادی توانستند 2 کوهنورد مفقود شده در تفتان را نجات دهند. رئیس جمعیت هلال احمر آستارا خبر داد نجات جان کوهنوردان گمشده زنجانی در ارتفاعات باباعلی آستارا رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آستارا از نجات جان سه کوهنورد گمشده زنجانی در ارتفاعات باباعلی بخش لوندویل این شهرستان خبر داد. نجات جان کوهنوردان گمشده زنجانی در ارتفاعات باباعلی آستاراحسین خورشیدی  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آستارا امروز از نجات جان سه کوهنورد گمشده در ارتفاعات باباعلی از توابع بخش لوندویل این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: پس از اطلاع از گم شدن سه کوهنورد در ارتفاعات باباعلی، دو تیم امداد و نجات در محل حضور پیدا د.  
وی اعضای تیم امداد و نجات را متشکل از هفت نفر با یک دستگاه خودروی نجات و یک دستگاه آمبولانس دانست و تصریح کرد: تیم های اعزام شده به محل پس از یک و نیم روز جست وجو در نهایت توانستند کوهنوردان گمشده را در مسیر ارتفاعات باباعلی به آبشار لاتون، شناسایی و آن ها را نجات دهند.  
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آستارا با اشاره به اینکه سه کوهنورد گمشده ن شهرستان زنجان بودند گفت: یکی از کوهنوردان به دلیل مصدومیت با آمبولانس جمعیت هلال احمر به بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان منتقل شد و پس از انجام معاینات درمانی، وضعیت جسمی ایشان مطلوب است. معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: ۱۵ کوهنورد پیش وت گمشده در ارتفاعات طارم پیدا شدند. سخنگوی سازمان آتش نشانی از گیر افتادن 8 کوهنورد در ایستگاه شماره 5 توچال خبر داد. ایرنا نوشت: نجاتگران تیم تخصصی امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمرآذربایجان شرقی با کمک مردم بعد از 24 ساعت عملیات جستجو اجساد زوج کوهنورد تبریزی را در ارتفاعات عون بن علی پیدا د.‎ 6 کوهنوردبروجنی پس ازساعت ها تلاش امدادگران ب نجات یافتند. معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر البرز گفت: جسد یک مرد 60 ساله عصر دوشنبه در ارتفاعات جاده کرج - چالوس کشف شد. با تلاش امدادگران هلال احمر 2 کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات کافر قلعه مه هر پیدا شدند. رئیس هلال احمر کلیبر گفت: بانوی کوهنورد تبریزی که به علت سقوط از ارتفاع قلعه جمهور کلیبر دچار آسیب و ش تگی پای راست شده بود توسط عوامل هلال احمر این شهرستان نجات یافت. مرد کوهنورد پس از سقوط از ارتفاع ۵۰ متری در ارتفاعات توچال به طرز ناباورانه ای جان سالم به در برد.             اهواز – ایرنا – رئیس روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: سه کوهنورد مشهری که در ارتفاعات منطقه تاراز از توابع شهرستان کا خوزستان مفقود شده بودند پیدا شدند. مجتبی طحان شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: سه کوهنورد مشهری برای کوهنوردی به منطقه تاراز رفته بودند که به دلیل توفان ، تگرگ و مه غلیظ مسیر خود را گم د.
وی گفت: این سه کوهنورد پس از گم مسیر، به منطقه بازفت در استان چهار محال و بختیاری می روند ، و با امداد و نجات این استان تماس می گیرند.
وی ادامه داد: امداد و نجات منطقه تاراز با هفت امداد و نجات از ساعت 13 تا 19 روز برای یافتن این سه کوهنورد وارد عمل شدند که عصر آنها را پیدا د.
طحان گفت: وضعیت سلامت این سه کوهنورد مساعد است و فقط دچار سرما زدگی شدند.
کوه تاراز در کا دارای سه هزار و 300 متر ارتفاع است.
بخش بازفت یکی از بخش های شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری است.
7158/ 6037
خبرنگار: زینب فرحانی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی ی از امداد رسانی به کوهنورد گرفتار توسط هلال احمر و اورژانس استان چهارمحال و بختیاری را مشاهده می نمایید. کوهنورد ۵۲ ساله ای که بر اثر سقوط از کوه دچار آسیب شده بود توسط نیروهای اورژانس ۱۱۵ نجات پیدا کرد. میزان نوشت: عملیات جستجو برای یافتن تنها کوهنورد باقی مانده در زیر بهمن ارتفاعات اشترانکوه متوقف شد. ۲ روز تلاش گروه های امداد و نجات در ارتفاعات اشترانکوه برای یافتن ۹ کوهنورد مشهدی مفقود شده بیانگر واقعیت تلخی بود: «تا عصر دیروز ۱۸ آذر ماه جسد ۸ نفر از آنها از میان انبوهی از برف و یخ کشف شد و تلاش ها برای یافتن نهمین نفر همچنان ادامه دارد.» رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل گفت: یکی از اعضای گروه کوهنوردان لهستانی که به قصد صعود زمستانی به قله دماوند ، دچار سانحه شده بود با تلاش نجاتگران تیم امداد و نجات کوهستان این جمعیت نجات یافت. آذرماه امسال با مرگ ۹ کوهنورد مشهدی در ارتفاعات کول جنون برای ایرانیان تلخ شد. دو کوهنورد مهابادی در صعود به یکی از ارتفاعات بین مهاباد و پیرانشهر ناکام ماندند و جان خود را ازدست دادند. انجمن پزشکی کوهستان ایران: بدنبال مفقود شدن دو تن از کوهنوردان تهرانی در ارتفاعات شمالی تهران و بی نتیجه بودن جستجوها یک کوهنورد دیگر در ارتفاعات مسیر پیاز چال در تاریخ 3 دی ماه مفقود گردید. این کوهنورد که به همراه دو تن از همنوردانش در حال صعود بوده با بارش سنگین مواجه شده و از همنوردان خود عقب افتاده و پس از ساعتی از وی خبری نمی رس. معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی گفت: با تلاش نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر و هیئت کوهنوردی پیکر کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات میشو پیدا شد. نجاتگران جمعیت هلال احمر آمل ، کوهنورد اهل جمهوری چک را که هنگام صعود به قله دماوند دچار سانحه شده بود، نجات دادند. همشهری آنلاین: بنا بر اعلام سازمان اورژانس کشور، پیکر چهارمین کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات اشترانکوه پیدا شده است ولی اطلاعاتی از هویت کوهنوردان شناسایی شده در دسترس نیست. نجات کوهنورد در ارتفاعات باباکوهی: انجمن پزشکی کوهستان ایران: جوان مرودشتی گرفتار در ارتفاعات باباکوهی با کمک امدادگران کوهستان جمعیت هلا ل احمر شیراز نجات یافت. س رست جمعیت هلال احمر فارس دیروز گفت: به دنبال سقوط و مجروح شدن جوان 20 ساله در ارتفاعات باباکوهی شیراز، امدادگران پایگاه کوهستان جمعیت هلال احمر پس از 3 ساعت تلاش جان جو. رکنا: س رست هلال احمر کاشمر از امداد رسانی تیم های امداد و نجات هلال احمر این شهرستان به یک زن کوهنورد سقوط کرده از ارتفاعات شمالی شهرستان خلیل آباد خبر داد. معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان گفت: سومین روز عملیات جستجو برای یافتن نهمین کوهنورد مفقود شده مشهدی در ارتفاعات اشترانکوه لرستان صبح امروز آغاز شد. چهار نفر در ارتفاعات کوه دراک توسط تیم تخصصی امداد و نجات کوهستان آتش نشانی شیراز نجات یافتند.

خبرآنلاین تصویر در آوردن اجساد زوج کوهنورد تبریزی در ارتفاعات برف , جسد , کوه نورد , خبرآنلاین
لینک های : کیفیت 180p کیفیت 270p کیفیت 360p برقراری ارتباط تلفنی با ۳ کوهنورد مفقود در ارتفاعات بینالود نیروهای امداد و نجات هلال احمر با برقرای ارتباط با ۳ کوهنورد مفقود در ارتفاعات بینالود و شناسایی محل، برای نجات آنان به سمت محل حرکت د. به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، رئیس هلال احمر مشهد گفت: عملیات جستجو و نجات در حالی ادامه دارد که بیش از 33 ساعت از آغاز عملیات امداد ونجات در کوهستان می گذرد و تاکنون 4 نفر نجات یافتند .
برقراری ارتباط تلفنی با ۳ کوهنورد مفقود در ارتفاعات بینالود حسن پرکار افزود: در پی اعلام مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری جمعیت هلال احمر استان مبنی بر گم شدن تیم کوهنوردی شامل ۷ نفر که متشکل از ۴ مرد و ۳ زن بوده است، ۳ تیم عملیاتی از نجاتگران کوهستان شامل 12 امدادگر وچهار خودروی کمک دار جمعیت هلال احمر مشهد وارد منطقه شدند و هم اکنون هم در حال جستجو هستند. وی گفت: از تعداد کوهنوردان گم شده ،دو مرد و دو زن نجات یافتند و در منطقه اسکان داده شده اند تلاش برای نجات 3 نفر باقی مانده همچنان با قدرت ادامه دارد. رئیس هلال احمر مشهد تصریح کرد :عملیات جستجو و نجات در حالی ادامه دارد که دمای هوا در شب گذشته به 15- درجه رسیده است ویک زن و دو مرد باقی مانده در ارتفاعات در حالی که فقط یک چادر به همراه داشتند و زیر باران خیس شده بودند شب خود را صبح د. کوهنورد ۴۷ ساله اهل تبریز که صبح امروز ششم اسفند در کوهستان میشو شهرستان مرند دچار عارضه قلبی شده بود، درگذشت. نجات دو کوهنورد تهرانی توسط کوهنوردان شهرستان دشتی رییس ورزش و جوانان شهرستان دشتی گفت: دو کوهنورد تهرانی گرفتار در ارتفاعات کوه بیرمی توسط کوهنوردان شهرستان دشتی نجات یافتند.  گزارش جنوب نیوز، بهرام عباسی اظهار داشت: دو نفر از کوهنوردان اهل استان تهران که جهت کوه پیمایی از طریق مسیر خائیز تنگستان به ارتفاعات کوه بیرمی صعود ک. پیکر یافت شده متعلق به امان الله جوکار از کوهنوردان صانحه دیده اهل الیگودرز در ارتفاعات اشتران کوه است. دو نفر از چهار کوهنورد گرفتار در بهمن در ارتفاعات قلقله بانه جان خود را از دست دادند. عصر امروز دو کوهنورد مهابادی در اثر سقوط از ارتفاعات قلاتی شا پیرانشهر جان خود را از دست دادند. نجات زن و مرد کوهنورد در ارتفاعات توچال از مرگ حتمیگرفتار شدن دو کوهنورد در توچال آتش نشانان زن و مرد گرفتار شده در ارتفاعات توچال، دره اوسون را از مرگ حتمی نجات دادند و با برانکارد مرد و زن جوان را حدود سه ساعت حمل کرده و به ایستگاه تله ک ن انتقال دادند. ساعت 17:17 روز گذشته گرفتار شدن دو کوهنورد در ارتفاعات توچال به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران بلافاصله نیروهای عملیاتی ایستگاه 64 را به ارتفاعات توچال، دره اوسون اعزام کرد.رامین نایب پور؛ رئیس ایستگاه 64 و مسئول گروه امداد و نجات کوهستان آتش نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: یک زن و مرد کوهنورد به علت نداشتن تجهیزات مخصوص و آشنا نبودن به مسیر در دره اوسون گرفتار و دچار سرمازدگی شدند.وی ادامه داد: آتش نشانان پس از جستجو در این دره، دو کوهنورد که قادر به حرکت نبودند را یافته و عملیات امدادرسانی را آغاز د.نایب پور با بیان اینکه زن جوان دچار مصدومیت شده بود، تصریح کرد: نیروهای عملیاتی با استفاده از لباس گرم و پتو اقدام به گرم هر دو کوهنورد د و با بکارگیری تجهیزات مخصوص و برانکارد مرد و زن جوان را حدود سه ساعت حمل کرده و به ایستگاه تله ک ن انتقال دادند.بنابر اعلام پایگاه خبری 125؛ آتش نشانان در پایان، کوهنوردان را برای انتقال به مراکز درمانی تحویل امدادگران اورژانس دادند. در حالی که پیکر 8 کوهنورد اسانی سانحه دیده در حادثه سقوط بهمن در اشترانکوه امروز تشییع و تدفین شد، جستجوها برای یافتن پیکر آ ین کوهنورد درگذشته همچنان ادامه دارد. در حادثه سقوط بهمن در ارتفاعات اشترانکوه که بامداد پنج شنبه گذشته رخ داد، متاسفانه ۹ کوهنورد از این گروه ۱۵ نفره، جان باختند که جسد هشت نفر پیدا شده و پیکر سید علی حسینی ه.