نشان مرغوبیت برای ۸ اثر صنایع دستی گلستان

به نقل از خبرگزاریها در مورد نشان مرغوبیت برای ۸ اثر صنایع دستی گلستان : معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری استان چهارمحال وبختیاری گفت: فراخوان چهارمین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت محصولات صنایع دستی و ضوابط مشارکت در این برنامه برای سال 96 در استان منتشر شد مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از صادرات محصولات صنایع دستی استان به کشورهای هدف خبر داد.
تحقیق بررسی و شناخت صنایع دستی و صنایع دستی استان فارس تحقیق-بررسی-و-شناخت-صنایع-دستی-و-صنایع-دستی-استان-فارس تحقیق بررسی و شناخت صنایع دستی و صنایع دستی؛ امروز جامعه بشری نیازهای روزمره خود را از راه تولید انبوه و با استفاده از صنایع وماشین آلات به دست می آورد که این مسآله به صنایع و تولیدات سنتی که در جای خود از نظر غنای هنری و اص فرهنگی بسیار حائز اهمییت است،ضربه های جبران ناپذیر وارد کرده است  فایل مراسم تجلیل از هنرمندان صنایع دستی قزوین با حضور جمعی از هنرمندان و پیش وتان این صنعت در سالن اجتماعات مدرسه تاریخی امید قزوین برگزار شد. در این مراسم اهمیت نقش صنایع دستی به عنوان یک سرمایه ارزشمند ملی در ایجاد کار آفرینی، اشتغال و رشد اقتصادی جامعه مورد تاکید قرار گرفت و به جایگاه اجتماعی هنرمندان و تقویت کارگاه های صنایع دستی ب. مرحله استانی چهارمین دوره داوری اعطای نشان ملی مرغوبیت و برتری آثار صنایع دستی در چهارمحال و بختیاری برگزار شد. تولید زنده سه رشته صنایع دستی در فضای نمایشگاه صنایع دستی تا تان
به مناسبت گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی ورک شاپ "تولید زنده" سه رشته صنایع دستی واحد صنایع دستی اداره میراث فرهنگی شهرستان تا تان به مدت ۳ روز در فضای نمایشگاه صنایع دستی برای عموم به نمایش گذاشته شده است . گفتنی است این سه رشته اعم از ملیله کاری که توسط هرمند سمیرا حسن لو ، گلیم بافی توسط هنرمند مریم شیرزادی و سراجی سنتی " چرم دوزی " توسط هنرمندان زهرا خدابندلو و فروزان طاهرخانی انجام شد . لازم به ذکر است هنرمندان فوق دارای کارت شناسایی کدار از معاونت هنرهای سنتی و صنایع دستی استان قزوین دریافت نموده اند و از هنرمندان فعال واحد صنایع دستی تا تان می باشند . علاقمندان می توانند جهت بازدید به اداره میراث فرهنگی شهرستان تا تان واقع در بلوار (ره) مراجعه نمایند . مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با اشاره به آغاز سفرهای نووزی گفت: بیش از 8 هزار نفر در روز گذشته در گلستان اقامت د. رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گمیشان از شروع به کار نمایشگاه صنایع دستی درموزه مردم شناسی این شهرستان خبر داد. نمایشگاه صنایع دستی به مناسبت روز جهانی صنایع دستی در تا تان به مناسبت گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی 20 داد ماه ، نمایشگاه فروش محصولات صنایع دستی هنرمندان واحد صنایع دستی اداره میراث فرهنگی شهرستان تا تان راه اندازی شد . در این نمایشگاه آثار هنرمندان و صنعتگرانی که در قسمت مشاغل خانگی فعالیت دارند و یا کارت شناسایی کدار از واحد صنایع دستی اداره میراث فرهنگی شهرستان تا تان دریافت نموده اند حضور دارند که آثار تولیدی خود را برای فروش در این نمایشگاه به نمایش عموم گذاشته اند . گفتنی است در این نمایشگاه رشته های صنایع دستی اعم از گلیم و فروش موارد اولیه گلیمبافی ، قلمزنی ، منبت ، مس ، سفال ، عروسک بافی ، حصیر ، سراجی سنتی (چرم) و فروش موارد اولیه چرم دوزی ، ملیله کاری ، معرق و ... برای بازدید کنندگان به نمایش گذاشته شده است . نمایشگاه از 17 داد ماه الی 22 داد ماه 1393 در حیاط اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تا تان از ساعت 9 صبح الی 13 و از ساعت 17 الی 21 دایر می باشد . رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی استان گلستان گفت: در زمینه توسعه اقتصادی با کشور قزاقستان از لحاظ زیرساخت‎ها و ساختاری همه مسائل در استان گلستان آماده است و امید داریم خط پروازی گلستان به منگستائو… بازرسان اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان تاکنون 616 بازدید نظارتی انجام داده اند. نائب رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی استان گلستان گفت: اتاق بازرگانی گلستان در جهت حمایت از بانوان شاغل و فعال و بسترسازی برای تاثیرگذاری بیشتر بانوان در حوزه اقتصاد در استان گلستان تشکیل شد. به منظور معرفی و آموزش هنرهای سنتی و صنایع دستی و در راستای اجرایی نمودن برنامه های ترویجی حوزه معاونت صنایع دستی استان و نیز با توجه به نقش رسانه های گروهی در اطلاع رسانی و آموزش همگانی، طی هماهنگیهای صورت گرفته با صدا و سیمای مرکزی استان،آموزش رشته های متنوع این صنعت به صورت زنده از طریق شبکه استان نمایش داده میشود .
شایان ذکر . به گزارش ایرنا کامبیز مشتاق گوهری روز پنجشنبه در جمع هنرمندان و صنعت گران شهرستان ایرانشهر افزود: سند توسعه صنایع دستی می تواند نقش مهمی در رونق و ترویج صنایع دستی زیبا و جذاب استان ایفا کند.

وی از شهرستان ایرانشهر بعنوان قطب مهم صنایع دستی جنوب شرق کشور یادکرد و اظهار داشت: آموزش، توسعه، بازاری و فروش محصولات در بازارهای دا. در ارزی عملکرد سال 92، حوزه معاونت صنایع دستی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در زمینه شاخص های ارائه شد توانست در بین کلیه استان های کشور رتبه اول را به خود اختصاص دهد.
حمید رضا قاسمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با ابراز سندی از ب این مقام و قدردانی از معاونت صنایع دستی گفت: پیرو بررسی ها. معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۲ اثر صنایع دستی استان به مرحله نهایی داوری برای دریافت نشان ملی راه یافتند. بازدید هنرمندان و مربیان صنایع دستی تا تان از بناهای تاریخی و کارگاههای صنایع دستی استان زنجان هنرمندان و مربیان واحد صنایع دستی اداره میراث فرهنگی شهرستان تا تان از بناهای تاریخی و کارگاههای صنایع دستی استان زنجان بازدید نمودند . در این بازدید یکروزه تعداد 15 نفر از هنرمندان صنایع دستی حضور داشتند و بناهای تاریخی مانند : گنبدسلطانیه که بزرگترین گنبد از حیص مصالح در دنیا با ارتفاع48.5 می باشد ، رخشوی خانه ، عمارت ذولفغاری ، مردان نمکی ، موزه صنایع دستی و کارگاههای صنایع دستی استان زنجان بازدید نمودند . گفتنی است : هنرمندان و مربیان صنایع دستی از نزدیک به صورت زنده آثار تولید هنرمندان صنایع دستی استان زنجان که مانند : چارق دوزی ، گلیم بافی ، حکاکی روی ف ، مس گری ، ملیله کاری ، قلمزنی ، چاقو سازی ، کتیبه و ... آشنا شدند و سوالاتی در خصوص رشته ها از هنرمندان و صنعتگران زنجانی پرسیدند . در ارزی عملکرد سال 92، حوزه معاونت صنایع دستی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در زمینه شاخص های ارائه شد توانست در بین کلیه استان های کشور رتبه اول را به خود اختصاص دهد.
حمید رضا قاسمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با ابراز سندی از ب این مقام و قدردانی از معاونت صنایع دستی گفت: پیرو بررسی ها.
تحقیق استانداردهای آموزشی کارگاه های چوب صنایع دستی تحقیق-استانداردهای-آموزشی-کارگاه-های-چوب-صنایع-دستی تحقیق استانداردهای آموزشی کارگاه های چوب صنایع دستی؛ پرداختن به موضوع کارگاه های چوب برای دانشجویان رشته صنایع دستی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. لیکن با توجه به اهمیت زیاد آن تاکنون مورد بررسی قرار نگرفته است. نگارنده با طرح موضوع توجه بیشتری به این امر مهم م وم داشته که اهم توجه به ف فایل ای نودشه کردستان، گنبد کاووس گلستان و شهرضای اصفهان به عنوان ای ملی مورد پذیرش قرار گرفته اند. مدیرکل محیط زیست استان گلستان ب ان اینکه ۳۱ تار از اراضی جنگل گلستان ط آتش شدند، گفت: برای کنترل بهتر پارک ملی گلستان نیازمند ۲ پهباد هستیم که مرتباً پارک را پایش کنند. بازدید دانش آموزان از کارگاه های آموزشی واحدصنایع دستی تا تان به مناسبت گرامیداشت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی و به منظور آشنایی و معرفی با رشته های مختلف صنایع دستی تا تان بازدید دانش آموزان مقطع ابت از کارگاههای صنایع دستی تا تان انجام شد. جهت آشنایی و معرفی با رشته های مختلف صنایع دستی تعداد 20 نفر از دانش آموزان پسر مقطع ابت از . کارشناس هواشناسی گلستان از پایداری هوا برای امروز در گلستان خبر داد. همزمان با از ماه مبارک رمضان دوره آموزشی حرفه آموزی صنایع دستی شهرستان البرز در ترم تابستان آغاز شد. در ترم تابستانه هنرجویان در مراکز الوند، کانون توانی الوند، کمال آباد و پیریوسفیان دوره های مختلف مقدماتی، به آموزی و پیشرفته حرفه های گلیم بافی وسرمه دوزی ورودوزی الحاقی را فرامی گیرند. همچنین برای علاقمندان دوره جدید، آموزش چر. معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گلستان با اشاره به اینکه گلستان رتبه نخست تولید و برداشت ک ا را به دست آورد، گفت: تاکنون بیش از۴۰ هزار تن ک ا در استان گلستان تولید شده است. گروه یک : استقلال گلستان 8/1صبای بهارستان 7/3ذوب آهن سلطان آباد 7/2تراکتورسازی گلستان 8/5فولاد گلستان 8/6گروه دو :پرسپولیس گلستان 8/3پیکان بهارستان 7/1 ان بهارستان 8/4 نفت گلستان 7/4گروه سه :راه آهن سلطان آباد 7/5پدیده بهارستان 7/6سرخپوشان گلستان 8/5سایپا گلستان 8/2در هر روز دو بازی انجام می گردد ومسابقات از روز شنبه 93/8/25 آغاز می شود .axgig,ø¹ú©ø³ ú¯ûŒú¯ ù¾ø§ûŒú¯ø§ù‡ ø¢ù¾ù„ùˆø¯ ø¹ú©ø³ ùˆûŒú˜ù‡ ùˆø¨ù„ø§ú¯ù†ùˆûŒø³ø§ù†" /> معاون فنی و ایمنی اداره راهداری استان گلستان از تلفات جانی ۲۳۸ نفر درتصادفات جاده ای گلستان خبر داد. معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از تعلیق مجوز بند (ب) ۴ شرکت خدمات مسافرتی در استان خبر داد. مدیر کل آموزش و پرورش گلستان با بیان اینکه از ابتدای ت تا کنون یک هزار و 200 مدرسه در سطح گلستان در دست ساخت قرار گرفته است، گفت: ساخت950 کلاس درس تا مهر در گلستان به اتمام می‎رسد. مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: 23 فقره تخلف شکار و صید در آبان ماه سال جاری در استان گلستان کشف و متخلفین دستگیر شدند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از افتتاح و کلنگ زنی ۱۶ طرح در حوزه های گردشگری و صنایع دستی در ایام دهه فجر خبر داد. تجلیل از هنرمندان صنایع دستی تا تان
به مناسبت روز جهانی صنایع دستی از چندتن از هنرمندان واحد صنایع دستی اداره میراث فرهنگی شهرستان تا تان تجلیل شد . در این مراسم که در اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تا تان با حضور حسین طحان رییس اداره شهرستان و میثم رحمانی مسوول واحد صنایع دستی برگزار شد از هنرمندان فعال در عرصه تولید محصولات صنایع دستی و اشتغا ایی تقدیر و تجلیل شد . گفتنی است : مراسم تقدیر در مورخ 21 داد ماه برگزار شد و از سیده سمیرا حسینی هنرمند معرق کار ، سمیرا حسن لو هنرمند ملیله کار ، مهرنوش رحمانی مربی و هنرمند قلمزنی و منبت ، زهرا خدابنده و فروزان طاهرخانی هنرمند سراجی سنتی و مدیران شرکت تعاونی چرم گستران تاک ، مریم شیرزادی مربی و هنرمند گلیم و فرش و مدیر شرکت تعاونی روژان تا تان ، منیژه طاهرخانی هنرمند عروسک باف ، عیسی عبدی مدیریت فروشگاه صنایع دستی باستان ، خانم چگینی مربی و متصدی مرکز ضیاءآباد تقدیر و تجلیل شد . مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری گلستان گفت: هشتمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین به میزبانی گلستان برگزارمی شود دبیر کارگروه گردشگری گلستان اضافه کرد: تعیین سیاست های توسعه گردشگری، ارائه معیارها در توسعه جهانگردی، ترویج فرهنگ و بیان اص های خاص اقوام، نمایش آداب، سنن و شیوه های زندگی اقوام ایرانی و برگزاری مراسم آیین. از لحظات هولناک فروریختن ساختمان پلاسکو تا همین حالا هزاربار مرده و زنده شدیم.روزها ، ساعت ها و دقیقه های برای نوری که از آن عمق مجهول بیرون بزند. شاید که آتش گلستان شده باشد برایشان ، برای آنهایی که می خواستند آتش را برای جامانده ها و ترسیده های حادثه گلستان کنند. آیین چهلمین روز ی آتش نشان با عنوان «ابراهیمان گلستان»، فردا 24 اسفندماه از سوی علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار می گردد. گرگان- آمارها نشان می دهد ضریب هتل های گلستان ۱۵ درصد کاهش یافته اما اسکان مسافر در مدارس با افزایش ۱۶ درصدی مواجه بوده است. جانشین یگان حفاظت از منابع طبیعی گلستان از آتش گرفتن بخشی از جنگل های پارک ملی گلستان خبر داد. معاون راهداری استان گلستان گفت: تمامی جاده ها ی گلستان باز است. برگزاری گارگاه آموزشی هنرمندان صنایع دستی برای جوانان توسط اداره میراث و گردشگری و صنایع دستی شهرستان کردکوی به گزارش گروه فرهنگ و هنر پایگاه خبری البرز گلستان به نقل از سایت گلستان غرب نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان کردکوی توسط اداره میراث وگردشگری و صنایع دستی شهرستان کردکوی برگزار گردید. حمید منوچهری رئیس اداره میراث وگردشگری شهرستان کردکوی در مصاحبه ای با خبرنگار ما درهدف از برگزاری این نمایشگاه اظهار نمود:نمایشگاه توانمندیهای هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی شهرستان کردکوی به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر و فرا رسیدن هفته دوات ب ا گردید . وی در ادامه افزود: در این نمایشگاه تعداد۱۰نفر از هنرمندان این منطقه به مدت ۴روز تا اول شهریور از ساعت ۱۷الی ۲۰ توانمندیها و هنر خود را به نمایش می گذارند. وی تصریح نمود:این نمایشگاه دارای بخش های مختلف صنایع دستی است ازجمله : جاجیم بالاجاده .گلیم بافی و منبت و معرق و سوزن دوزی و قلاب بافی و… می باشد . حمید منوچهری رئیس میراث فرهنگی شهرستان کردکوی در خاتمه اعلام نمود: همزمان با ب ایی این نمایشگاه کارگاه آموزشی نیز برای جوانان برگزار میگردد. رئیس اداره پنبه و دانه های روغنی جهادکشاورزی استان گلستان گفت: امسال برای کاشت ک ا در 70 هزار تار از اراضی کشاورزی استان گلستان برنامه ریزی شده است. جانشین یگان حفاظت از منابع طبیعی گلستان از پیش روی آتش به ۵۰ تار از جنگل های گلستان خبرداد. رییس گزینش و استخدام انتظامی گلستان گفت: استان گلستان به منظور استقرار نظم، امنیت، از بین برادران ومومن و متعهد برای تکمیل نیروی انسانی، نیرو استخدام می کند. ولی فقیه در استان گلستان و استاندار گلستان در پیامی مشترک در پی حادثه معدن آزادشهر و جان باختن شماری از معدنچیان، ۳ روز عزای عمومی در استان گلستان اعلام د. به منظور ترویج فرهنگ ورزش در زندگی و عدم استعمال دخانیات جشنواره فرهنگی ورزشی زندگی بدون دخانیات با شعار«ورزش جایگزین دخانیات» در محل کاروانسرای شاه عباسی آوج در شهرستان آوج برگزار شد.
این جشنواره با همت ورزش و جوان و با مشارکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آوج ب ا گردید که با حضور50 شرکت کننده در رده های سنی 1-2 سال، .
مدیر مجموعه جهانی کاخ گلستان اعلام کرد: تعدادی از آثار موزه ای کاخ جهانی گلستان که احتمال خطر برای… مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: از زمان آغاز طرح امداد و نجات نوروزی چهار حادثه در جاده های گلستان رخ داده است. ابراهیم گلستان نیز در گفت و گو با بی سی سی، ادعای بهنود را به کل رد کرد و این ادعاها را «پرت» خواند. گلستان تأکید کرد، او و فروغ فرخزاد به چنین حرف هایی می خندیدند. مدیر مجموعه تاریخی - فرهنگی کاخ گلستان از بازگشایی مسیر اصلی و قدیمی ورود به کاخ گلستان خبر داد. معاون امنیتی استاندار گلستان گفت: ۲ هزار شناور غیرمجاز در استان گلستان فعالیت دارند که باید هر چه سریع تر ساماندهی شوند. گرگان – ایرنا - تیم گلستان استان گلستان در هفته سوم دور رفت مسابقات لیگ 'ب' بسکتبال بانوان ش ت را از نارسینا تهران پذیرا شد.