نغمه ثمینی نامه پروین اعتصامی را می نویسد

به نقل از خبرگزاریها در مورد نغمه ثمینی نامه پروین اعتصامی را می نویسد : خلاصه شعری که پروین برای سنگ مزار خود سروده است:
این که خاک سیهش بالین است
اختر چرخ ادب پروین است
گر چه جز تلخی از ایام ندید
هر چه خواهی سخنش شیرین است
صاحب آن همه گفتار امروز
سائل فاتحه و یاسین است
آدمی هر چه توانگر باشد
چون بدین نقطه رسد مسکین است پروین اعتصامی


نازنین است سحرگاه که با نغمه گنجشکی شادخواب را از تن تو می گیردو در آن روشنی نور و نثاردوست داری که سر شاخه بیدارینغمه ای ساز کنینغمه ای مایه دلگرمی این خلق ملول
نغمه ای تا به بلندای بهار نظر معظم انقلاب درباره پروین اعتصامی و فروغ فرخزاد را هنگام عیادت کارگردانان سینما از ایشان در بیمارستان و پس از خواندن شعری از پروین اعتصامی در ویدئوی زیر ببینید. گردآورنده دیوان اشعار پروین اعتصامی گفت: از ویژگی های بارز شعر پروین اعتصامی ریاستیزی و ظلم ستیزی بوده و حیرت آور است در چنان عصر و خفقانی عقاید خود را به شیوایی و رسایی بدون واهمه بیان کرده است. از رشته ریاضی 1- آقای حسین داداشی از مدرسه نمونه شهید حامدی گرمی رتبه 51 2- خانم فاطمه رزمی از مدرسه نمونه پروین اعتصامی رتبه 163 3 - خانم سعیده حبیبی از مدرسه ا هرا رتبه 710 4-آقای میر فیروز تیموری از مدرسه نمونه شهید حامدی رتبه حدود 970 5-آقای محمد علایی از مدرسه نمونه شهید حامدی رتبه1016 6- آقای میر سجاد شرقی از مدرسه نمونه شهید حامدی رتبه حدو.
رخشندهٔ اعتصامی معروف به پروین اعتصامی (زاده ۲۵ اسفند ۱۲۸۵ در تبریز - درگذشته ۱۵ فروردین ۱۳۲۰ در تهران) شاعر زن ایرانی است که از او با عنوان «مشهورترین شاعر زن ایران» یاد می شود. پروین از کودکی فارسی، انگلیسی و عربی را نزد پدرش آموخت و از همان کودکی سرودن شعر را آغاز کرد. پدر وی یوسف اعتصامی، از شاعران و مترجمان معاصر ایرانی بود که. این روزها شاهد آن هستیم که در شبکه های اجتماعی مجسمه ای را منتسب به پروین اعتصامی مشهورترین شاعر زن ایرانی دانسته اند که شباهت ظاهری به وی ندارد! در جریان عیادت جمعی از هنرمندان از حضرت آیت الله در شهریورماه ۹۳، ایشان شعری از پروین اعتصامی خواندند و نکاتی را درباره این شاعر بیان د. نهمین جشنواره پروین اعتصامی بعد از تعطیلات نوروز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ برگزار می شود. چهارشنبه بیست و پنجم اسفند سال روز بزرگداشت پروین اعتصامی گرامی باد. ‹پروین اعتصامی› محتسب مستی به ره دید وگریبانش گرفت مست گفت:(ای دوست این پیراهن است افسارنیست) گفت:مستی زان سبب افتان وخیزان می روی گفت:جرم راه رفتن نیست ره هموار نیست گفت:تا داروغه راگوییم درمسجد بخواب گفت:مسجد خوابگاه مردم بدکارنیست گفت:دیناری بده پنهان وخود را وارهان گفت:کارشرع کاردرهم ودینارنیست گفت:ازبهرغرامت جامه ات بیرون ک. اختصاصی از نیک فایل پاو وینت درس ادبیات فارسی دوم دبیرستان با عنوان زندگی نامه سهراب سپهری و پروین اعتصامی با و پر سرعت .
پاو وینت درس ادبیات فارسی دوم دبیرستان با عنوان زندگی نامه سهراب سپهری و پروین اعتصامی
پاو وینت درس ادبیات فارسی دوم دبیرستان با عنوان زندگی نامه سهراب سپهری و پروین اعتصامی پاو وینت درس ادبیات فارسی دوم دبیرستان با عنوان زندگی نامه سهراب سپهری و  پروین اعتصامی¨سهراب سپهری در 15 مهر ماه 1307 در شهر کاشان به دنیا آمد. پدرش اسدالله سپهری کارمند اداره پست و تلگراف بود و هنگامی که سهراب نوجوان بود پدرش از دو پا فلج شد. با این حال به هنر و ادب علاقه ای وافر داشت. نقاشی می کرد، تار می ساخت و خط خوبی هم داشت.¨سپهری در سال های نوجوانی پدرش را از دست داد و در یکی از شعرهای دوره جوانی از پدرش یاد کرده است (خیال پدر) ی ال بعد از مرگ او سروده است:¨سپهری فروغ ایران سپهری بود. او بعد از فوت شوهرش، س رستی سهراب را به عهده گرفت و سپهری او را بسیار دوست می داشت.¨ ¨دوره کودکی سپهری در کاشان گذشت. سهراب دوره شش ساله ابت را در دبستان خیام این شهر گذرانید.¨و ...
در40 اسلاید
قابل ویرایش
با
پاو وینت درس ادبیات فارسی دوم دبیرستان با عنوان زندگی نامه سهراب سپهری و پروین اعتصامی
رخشنده اعتصامی مشهور به پروین اعتصامی از شاعران بسیار نامی معاصر در روز 25 اسفند سال 1285 شمسی در تبریز تولد یافت و از ابتدا زیر نظر پدر دانشمند و سخندان خود(یوسف اعتصام الملک) که با انتشار کتاب (تربیت نسوان) اعتقاد و آگاهی خود را به وم تربیت دختران نشان داده بود، به رشد پرداخت. اختصاصی از هایدی زندگی نامه پروین اعتصامی با و پر سرعت .
 فرمت فایل:  ورد ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ )    قسمتی از محتوای متن      تعداد صفحات : 13 صفحهسال شمار زندگی پروین 25/2/1285 خورشیدی: تولد در تبریز.
1291: مهاجرت به تهران با خانواده.
1292: سرودن اولین اشعار.
1293: سرودن شعر به سبک انوری.
1303: فارغ حصیل از مدرسه.
1303: ایراد خطابهی " زن و تاریخ".
1313: ازدواج با پسرعموی پدر ( همایون فال ).
1313: بازگشت به منزل پدر.
11/5/1314: ج از همسر.
1314: آغاز به کار در کتابخانهی دانشرای عالی.
1314: چاپ اول دیوان اشعار.
1315: دریافت مدال لیاقت از وزارت فرهنگ.
با
زندگی نامه پروین اعتصامی
در نهمین جشنواره ملی پروین اعتصامی که قرار است اواسط اسفند ماه در تهران برگزار شود بازیگران حرفه ای زن های کوتاه داستانی با یکدیگر رقابت خواهند داشت. اسامی های منتخب و راه یافته به بخش مسابقه 6 بخش از جشنواره ملی پروین اعتصامی معرفی شدند. اسامی های منتخب و راه یافته به بخش مسابقه 6 بخش از جشنواره ملی پروین اعتصامی معرفی شدند. درنا حمیدی که نمایشگاه گردانی آثار نقاشی کلاژ «هلن زنگنه» را بر عهده دارد، گفت: این نمایشگاه در بافت قدیمی خانه پروین اعتصامی در تهران افتتاح و درهای این خانه تاریخی به روی عموم باز می شود. اختصاصی از نیک فایل پاو وینت درباره بررسی نوشتار نه در ادبیات نمایشی با تمرکز بر نمایشنامه ی خواب در فنجان خالی اثر نغمه ثمینی با و پر سرعت .
پاو وینت درباره بررسی نوشتار نه در ادبیات نمایشی با تمرکز بر نمایشنامه ی خواب در فنجان خالی اثر نغمه ثمینی
پاو وینت درباره بررسی نوشتار نه در ادبیات نمایشی با تمرکز بر نمایشنامه ی خواب در فنجان خالی اثر نغمه ثمینی فرمت فایل :powerpoint (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 26  صفحه • به بدن ، عواطف ، به زبان نیامدنی ها و سرکوب شده ها•   دیگر بودگی •   تفاوت• صورت بندی حضور بدنِ نه در نوشتار• ضدیت با احلیل مداری •سوژۀ لاکانی•احلیل مداری•ناخودآگاه و میل•مالیخولیا•زبان و میل •تقابل زن و مرد•بازخوانی اسطوره ها•نوشتن با اندام نه
با
پاو وینت درباره بررسی نوشتار نه در ادبیات نمایشی با تمرکز بر نمایشنامه ی خواب در فنجان خالی اثر نغمه ثمینی
در مراسم افتتاح خانه شعر و ادب سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران یکی از شاعران از دلایلی مبنی بر قتل پروین اعتصامی سخن گفته و شاعری دیگری خواستار ب ایی یادبود فروغ فرخزاد شد. بال پرواز دارم نغمه و ساز دارم باز با صدای تو نغمه و ساز دارم در فراغت گویی شوق سوز و تاب دارم ای نگارم ...... ! بیقرارم این ترانه ....... ! بی بهانه من در کنارت خوش نغمه ترین اواز دارم با شوق تو من صد نقش از ساز و اواز دارم با تو کاخ ارزوهایم را ساختم گرچه عمری دربازی دهر باختم باز ماندم باز خواندم باز از عشق ....نقش زیبایی زتو در ذهن ساختم باز . اختصاصی از سورنا فایل تحقیق زندگی نامه پروین اعتصامی با و پر سرعت .
دسته بندی : تاریخ و ادبیات فرمت فایل :  doc ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ ) word قسمتی از محتوی متن ...   تعداد صفحات : 10 صفحه سال شمار زندگی پروین.
25/2/1285 خورشیدی: تولد در تبریز.
1291: مهاجرت به تهران با خانواده.
1292: سرودن اولین اشعار.
1293: سرودن شعر به سبک انوری.
1303: فارغ حصیل از مدرسه.
1303: ایراد خطابهی " زن و تاریخ".
1313: ازدواج با پسرعموی پدر ( همایون فال ).
1313: بازگشت به منزل پدر.
11/5/1314: ج از همسر.
1314: آغاز به کار در کتابخانهی دانشرای عالی.
1314: چاپ اول دیوان اشعار.
با
تحقیق زندگی نامه پروین اعتصامی
عدسی وقت پختن، از ماشی روی پیچید و گفت این چه ی است   ماش خندید و گفت غره مشو زانکه چون من فزون و چون تو بسی است   هر چه را میپزند، خواهد پخت چه تفاوت که ماش یا عدسی است   جز تو در دیگ، هر چه ریخته‌اند تو گمان میکنی که خار و خسی است ... پروین اعتصامی نمایشگاه بزرگداشت شاعره پروین اعتصامی در دبیرستان دخترانه شهرکرد ب ا شد. شبنم قلیخانی: دوست دارم نقش خانمهای تاثیرگزار در فرهنگ مثل پروین اعتصامی و توران میرهادی را بازی کنم. مطرب دوره گرد باز آمد
نغمه زد ساز نغمه پردازش
سوز آوازه خوان دف در دست
شد هماهنگ ناله سازش
پای کوبان و دست افشان شد
دلقکِ جامه سرخ چهره سیاه
تا پشیزی ز جمع بستاند
از سر خویش بر گرفت کلاه
گرم شد با ادا و شوخی یِ او
سور رامشگران بازاری
چشمکی زد به دختری طناز
خنده یی زد به شیخ دستاری
ک ن را به سوی خوی. دیوان پروین اعتصامی:
دیوان پروین، شامل ۲۴۸ قطعه شعر می باشد، که از آن میان ۶۵ قطعه به صورت مناظره است. اشعار وی بیشتر در قالب قطعات ادبی است که مضامین اجتماعی را با دیدهٔ انتقادی به تصویر کشیده است. در میان اشعارش، تعداد زیادی شعر به صورت مناظره میان اشیاء، حیوانات و گیاهان وجود دارد. سه ساز زن اردبیلی در بخش اصلی جشنواره ملی پروین اعتصامی با های سایر مناطق کشور رقابت می کنند. موسسه مطالعات -اقتصادی «پرسش» در راستای برنامه های بلند مدت خود در جهت بهبود فضای هنر و نقد هنری در ایران در نظر دارد اقدام به برگزاری دوره نمایشنامه نویسی با حضور نغمه ثمینی کند. من نغمه ها می خوانم و سرودها می گویم و دنیا را با نغمه های رویایی خود دگرگون خواهم کرد تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم و تو را ای وطنم، هستیِ من،بودنِ من و تنها داشته ی ارزشمندم دوستت می دارم گاهی برای نغمه هایم که خواندن برای تو و به یاد توست سرزمینم واژه هارا نمی یابم و می دانم که هر آنچه گویم کهن سرزمینم را بس نیست و شاید آن قدر باتو . رخشندهٔ اعتصامی[۲] متخلص به پروین اعتصامی (زاده ۲۵ اسفند ۱۲۸۵ در تبریز - درگذشته ۱۵ فروردین ۱۳۲۰ در تهران) کتابدار و شاعر ایرانی است [۲] که از او به عنوان «مشهورترین شاعر زن ایران» یاد می شود.[۲] پروین از کودکی فارسی، انگلیسی و عربی را نزد پدرش آموخت و از همان کودکی سرودن شعر را آغاز کرد. پدر وی یوسف اعتصامی، از شاعران و مترجمان معاصر ا. ب باز نغمه ای در ضمیر م , دلم را به تپش انداخت آنقدر که نتوانستم آرامش کنم , دیگر نمی توانم تپشهایش را نادیده بگیرم چون که مرا خواهند کشت این تپشهای لعنتی , میخواهم برای دلم سنگ تمام بگذارم که دیگر با هر نغمه ای بی قراری نکند و بیش از این مرا به انزوا سوق ندهد, میخواهم کاری کنم که دیگر بهانه تو را از من نگیرد و برای من هم مشکل تراشی نکند,. با سلام و تبریک سال نودر این پست نغمات نهاوند ،سه گاه و رست را برای شما عزیزان قرار داده ایم.امیدوارم ما را از ارائه پیشنهادات و انتقادات خود محروم نفرمایید.نغمه نهاوند برای نونهالاننغمه رست برای نونهالاننغمه سه گاه برای بزرگسالاننغمه نهاوند برای بزرگسالان بررسی و مقایسه مضامین اخلاقی در اشعار انوری، ابن یمین و پروین اعتصامی بررسی-و-مقایسه-مضامین-اخلاقی-در-اشعار-انوری-ابن-یمین-و-پروین-اعتصامیپایان نامه کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیّات فارسی، چکیده: نگارنده در این پژوهش مضامین اخلاقی را در اشعار انوری، ابن یمین و پروین اعتصامی بررسی و مقایسه نموده و به نتایج زیر دست یافته است. نکات و مضامین اخلاقی در شعر انوری،بیشتر در قطعه ها آورده شده و بیشتر در ستایش در ستایش قناعت و دعوت به آن ... فایل شرح زندگی نامه پروین اعتصامی پروین اعتصامی، شاعر نامدار معاصر ایران از شاعران قدر اول زبان فارسی است که با تواناترین شعرای مرد، برابری کرده و به گواهی اساتید و سخن شناسان معاصر گوی سبقت را از آنان ربوده است. رخشنده اعتصامی مشهور به پروین اعتصامی از شاعران بسیار نامی معاصر در روز ۲۵ اسفند سال ۱۲۸۵ شمسی در تبریز تولد یافت و از ابتدا . رخشندهٔ اعتصامی معروف به پروین اعتصامی (زاده ۲۵ اسفند ۱۲۸۵ در تبریز - درگذشته ۱۵ فروردین ۱۳۲۰ در تهران) شاعر زن ایرانی است که از او با عنوان «مشهورترین شاعر زن ایران» یاد می شود. پروین از کودکی فارسی، انگلیسی و عربی را نزد پدرش آموخت و از همان کودکی سرودن شعر را آغاز کرد. پدر وی یوسف اعتصامی، از شاعران و مترجمان معاصر ایرانی بود که در شکل گیری زندگی هنری پروین و گرایش وی به سرودن شعر نقش مهمی داشت. پروین اعتصامی از پایه گذاران سبک شعر مناظره ای است و در زمان حیاتش مجموعه ای از شعارهایش در قالب هایی مانند مناظره، مثنوی، قطعه و قصیده در قالب دیوان اشعار به چاپ رساند. او مدتی نیز در کتاب خانه ی دانشسرای عالی، به شغل کتابداری مشغول بود و بعد از آن قبل از دومین نوبت چاپ دیوان اشعارش، بر اثر بیماری حصبه درگذشت و در حرم فاطمه معصومه به خاک س شد.به پاس زحمات فراوان پروین اعتصامی در زمینه شعر معاصر ایران و سبک شعر مناظره ای، روز بیست و پنجم اسفندماه (۱۶ مارس)، روز بزرگداشت پروین اعتصامی شاعر ایرانی نامگذاری شده است. آینه ی خورشید از آن اوج بلند
شب رسید از ره و آن آینه ی د شده
شد پراکنده و در دامن افلاک نشست
تشنه ام امشب ، اگر باز خیال لب تو
خواب تفرستد و از راه سرابم نبرد
کاش از عمر شبی تا به سحر چون مهتاب
شبنم زلف تو را نوشم و خوابم نبرد
روح من در گرو ای شیرین است
من دگر نیستم ، ای خواب برو ، حلقه مزن
این سکوتی که تو. زندگی نامه پروین اعتصامی؛ بزرگ ترین شاعر زن ایرانی زندگی نامه پروین اعتصامی؛ بزرگ ترین شاعر زن ایرانی پروین اعتصامی، شاعره نامدارمعاصر معاصر ایران از گویندگان قدر اول زبان فارسی است که با تواناترین گویندگان مرد برابری کرده وب به گواهی اساتید و سخن شناسان معاصر گوی سبقت را از آنان ربوده است. در جامعه ما با همه اهتمام و نظام فکری به تعلیم و تربیت عموم و لازم شمردن پرورش فکری و تقویت استعدادهای زن و مرد، باز برای جنس زن به علت نظام مرد سالاری امکان تحصیل و پرورش توانایی های ذوق کم بوده و روی همین اصل تعداد گویندگان و علماء زن ایران در برابر خیل عظیم مردان که در این راه گام نهاده اند؛ ناچیز می نماید و پروین در این حد خود منحصر به فرد است.
رمز توفیق این ارزشمند زن فرهنگ و ادب فارسی، علاوه بر استعداد ذاتی؛ معجزه تربیت و توجه پدر نامور اوست که علی رغم محرومیت زن ایرانی از امکانات تحصیل و فقدان مدارس دخترانه، خود به تربیت او همت گماشت و دختر با استعداد و با سرمایه معنوی خود را به مقامی که در خورد او بود رسانید. گروه نغمه های اصفهان در قالب برنامه "نغمه های چاووش فجر"، 12 و 13 بهمن ماه در هنرسرای خورشید به اجرای برنامه می پردازد. پنج اثر نامزد در بخش ادبیات نمایشی هشتمین جایزه ادبی پروین اعتصامی معرفی شدند. نغمه ثمینی در رو مه شرق نوشت: تا همین چند وقت پیش خیال می ما ایرانی ها در بعضی نقاط فکری، بی اماواگر مشترکیم. مثلا یکی اش همین فرمان ترامپ که خیال می ایرانی در جهان نیست که این فرمان را تحقیرآمیز و پوک و پوچ نداند. همشهری آنلاین: نامه نویسی که دو عنوان اخیر از های جیمز باند را نوشته، برای نوشتن نامه زندگی لئوناردو داوینچی استخدام شد. ی با بیان اینکه جامعه ما نسبت به مجموعه نمایش خانگی بی‌ اعتماد شده بود ، گفت : ما با ساخت سریال شهرزاد توانستیم این اعتماد را بار دیگر به مردم و مخاطبان بازگر دانیم . وی درباره? ساخت فاز دوم این سریال توضیح داد : شهرزاد در سه فصل به تولید می‌رسد که فصل دوم آن 22 قسمت دارد . تهیه‌کننده شهرزاد اضافه کرد : در حال حاضر نامه فصل دوم شهرزاد توسط حسن فتحی و نغمه ثمینی در حال نگارش است و 144 قسمت اول این سریال نگارش شده است. ی گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان داد ماه نگارش نامه شهرزاد2 به پایان می‌رسد . پیش تولید خاصی برای این کار نداریم چون دکور و لوکیشن‌های ما آماده است و احتمالاً از اواسط و یا پایان تیر ماه 1395 کار تصویربرداری این سریال را آغاز می‌کنیم . کنسرت گروه موسیقی نوای ملل با نغمه هایی از مشرق زمین و خنیاگرانی از افغانستان، آذربایجان، ترکیه و ایران در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود. کنسرت «نغمه های سکوت» به س رستی و آهنگسازی نگار دستمالچی و خوانندگی دانیال معمارنژاد در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود. پروین اعتصامی در سرودن، از چنان قدرت روحی و فکری برخوردار بود که «مشهورترین شاعر زن ایران» لقب گرفت. برگزیدگان هشتمین دوره جایزه ادبی پروین اعتصامی صبح امروز در بخش های پژوهش های ادبی، شعر، ادبیات نمایشی، ادبیات داستانی و ادبیات کودک معرفی و تجلیل شدند. هیات انتخاب بخش های مختلف جشنواره پروین اعتصامی معرفی شدند. نامه ای که نوشته ای


نامه ای که نوشته ای
هرگز نگرانم نمی کند
گفته ای بعد از این دوستم نخواهی داشت
اما، نامه ات چرا اینقدر طولانی است؟

تمیز نوشته ای، پشت و رو و دوازده برگ!
این خودش یک کتاب کوچک است
هیچ برای خداحافظی
نامه ای چنین مفصل نمی نویسد.

هاینریش هاینه ب باز نغمه ای از دورها دلم را به تپش انداخت آنقدر که نتوانستم آرامش کنم , دیگر نمی توانم تپشهایش را نادیده بگیرم چون که مرا خواهد کشت این تپشهای لعنتی , میخواهم برای دلم سنگ تمام بگذارم که دیگر با هر نغمه ای بی قراری نکند, میخواهم کاری کنم که دیگر بهانه تو را از من نگیرد و برای من هم مشکل تراشی نکند, میخواهم بهانه گیرش کنم ,اما هنوز نتو.