نمایشگاه کانتون

به نقل از خبرگزاریها در مورد نمایشگاه کانتون : کانتون خودگردان کردها و یگان های م ع خلق کرد در شمال شرق مرکزی را برای بازپروری "بچه شیرهای خلافت" به راه انداخته اند و ک ن ی وقت خود را در این مرکز به ورزش و حضور در کلاس های اخلاق، زبان، تاریخ و جغرافیا می گذرانند. نمایشگاه آسیایی دنیای دستمال کاغذی
این نمایشگاه آ ین دستاوردهای ماشین آلات و تکنولوژی تولید کاغذ و دستمال کاغذی را به معرض دید بازدیدکنندگان می گذارد. این نمایشگاه از 7 تا 9 دسامبربه مدت 3 روز در محل نمایشگاه ا پو جدید شانگهای برگزار می شود. نمایشگاه بین المللی کانتون واقع در شهر گوآنجو در جنوب چین هر سال دو بار بر گزار می شود که شامل 3 فاز می باشد در ماه آوریل ( معادل فروردین و اردیبهشت ) و اکتبر و نوامبر ( معادل مهر و آبان ) برگزار شده که تولید کنندگان در این نمایشگاه به عرضه محصولات خود می پردازند. فاز اول نمایشگاه گوآنجو تاریخ میلادی : 15 الی 19 آوریل و 15 الی 19 اکتبر تاریخ ش. نمایشگاه کانتون –پاییزه
فاز 1 این نمایشگاه از 15 تا 19 اکتبر مصادف با 24 تا 28 مهر ماه برگزار می شود. این نمایشگاه در بخش های ذیل برگزار می شود :
لوازم الکترونیکی و لوازم برقی خانگی
تجهیزات روشنایی
وسایل نقلیه و لوازم یدکی
ماشین آلات صنعتی
سخت افزار و ابزار
مصالح ساختمانی
محصولات شیمیایی
منابع انرژی
سالن بین. نمایشگاه تلکام 2014 این نمایشگاه در سالن های 6، 7 ،8-9، 10-11، 12-13، 14-15، 25a و 27 و فضای باز مربوطه در فضایی به وسعت تقریبی سی هزار مترمربع میزبان بازدیدکنندگان و علاقه مندان خواهد بود. در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی بیش از 210 شرکت و واحد تولیدی داخلی و 68 شرکت خارجی یا نمایندگی های آنان از 14 کشور جهان آ ین دستاورد.
نمایشگاه کتاب اصفهان در روزهای 15 الی 20 شهریور ماه 1393 در محل دائمی برگزاری نمایشگاه های استان اصفهان واقع در پل شهرستان برگزار می گردد.

ساعات بازدید صبح ها 9:30 الی 12:30 و بعدازظهرها از ساعت 16:30 الی 21:30 می باشد.

حضور مؤسسات آموزشی معتبر جهت آمادگی آزمون های ارشد و ی با تخفیف نمایشگاهی قطعی شده است.
خبرگزاری فارس: کتاب مرجع «نشر ایران» در نمایشگاه کتاب توزیع می شود
بازدید از این نمایشگاه رایگان می باشد.

پیشنهاد می گردد بازدید از نمایشگاه را از روز دوم به بعد انجام دهید تا تمامی ناشران و مؤسسات به صورت کامل مستقر شده باشند. اولین نمایشگاه ع در اراک محمدحسین جما اده:«با برادرم برای اولین بار در اراک در حدود سال 1354 در سالن شهرداری، نمایشگاه ع ی برگزار کردیم. این نمایشگاه با حمایت اداره فرهنگ و هنر بود. برای بازدید از فرماندار، شهردار و رؤسای دیگر ادارات تی دعوت د. برادرم برای همکاران عکاس کارت دعوت برد، تا آنها نیز شرکت کنند. یکی از آنها، برادرم را مس ه ک. در پی بالا گرفتن تهدیدات ترکیه و حملات پراکنده هوایی و... به مواضع کردها و نیروهای دموکراتیک شمال ، برخی اطلاعات خبر از توافق روسیه و کردهای عفرین میدهد.
همچنین احتمال ساخت پایگاهی مشترک در شمال حلب توسط روسیه قوت گرفته است.

سیاست خاورمیانه از زاویه ای دیگر با رسمیت یافتن رابطه کردهایِ و ترکیه با ت و حکومت منطقه ای بارزانی، رابطه یِ قبلیِ کانتون هایِ خودمختار روژآوا و رژیم اسد چاره ای جز بازبینی و تجدید نظر ندارد. کردهایِ که حدود 10% جمعیت آن کشور را تشکیل می دهند دومین اقلیت قومی در آن کشور هستند و از 100 سال قبل که مرزهای زیست جغرافیایی شان ترسیم شده، نخ. نمایشگاه محرم نمایشگاه درامتداد عاشورا در آزاد شهریاسوج برگزار شد . در این نمایشگاه به عنوان طراح واقعه عاشورا بود واین نمایشگاه توسط دفاع کشور وحیدی و نائب رئیس مجلس شورای ی اقای ابوتر افتتاح شد . یاحسین وبا حسین یک اختلاف نقطه دارد "یا حسین گفتن کجا؟؟ با حسین ماندن کجا؟؟.... منتظران مهدی به گوش" حسین را منتظرانش کشتند. شهر تل حمیس در یکی از مناطق استراتژیک به شمار می رود که عمده ی ادوات سنگین نظامی خود را در این شهر متمرکز کرده است. واحدهای م ع خلق (ypg ) در اپراسیونی گسترده اقدام به ازادسازی این منطقه کرده است و بنا به گفته ی فرماندهان نظامی ی پ گ در این منطقه دست به مقاومت سنگینی زده است اما اگر اوضاع به همین منوال پیش برود در دو روز آینده این شهر کاملا به دست نیروهای کرد خواهد افتاد . تل حمیس در شمال شرق واقع است که در چند روز گذشته شاهد درگیری های شدیدی در روستاهای اطرافش بوده است و همه ی روستا ها به دست نیورهای کرد تسخیر شده است و نظامیان کردستان اکنون در 4 کیلومتری شهر به سر میبرند . این عملیات از چند منظر برای کردها مهم است . نخست اینکه این عملیات دقیقا پس از آزاد سازی کوبانی آنها را به عنوان تنها نیروهای توانمند در دفع و عقب راندن از مورد توجه قرار میدهد و برد بین المللی پ ک ک کاملا به این عملیات بستگی دارد . در وهله ی دوم ادوات سنگین می تواند انگیزه ی مناسبی برای این جنگ باشد از طرف دیگر این منطقه درصورتی که به تصرف نیروهای کرد در بیاید ارتباط اقلیم کردستان عراق با کانتون قامیشلو بیش از پیش تسهیل می یابد . پی نوشت : همزمان باز کریدور بین کانتون کوبانی و قامیشلو در شمال هدف بعدی نظامیان کرد است . در صورت موفقیت اپراسیون باز این مسیر . نیورهای م ع کرد و خبرنگاران مستقیماً از اقلیم کردستان می توانند به کوبانی بروند . فوری : تل حمیس امروز غروب ( شنبه ) به طور کامل از وجود تاریک پرستان پا ازی شد . روز گذشته کاردار سفارت روسیه در آنکارا به وزارت خارجه ترکیه فراخوانده شد. موضوع این فراخوانی کشته شدن سرباز ترکیه در حومه شمالی حلب توسط آتش تک تیرانداز ناشناس بود.
ترکیه مدعیست این حمله از سمت مناطق تحت سیطره pyd در کانتون عفرین صورت گرفته است و ضمن اعلام اینکه ترکیه به این حمله پاسخ خواهد داد از روسیه خواست تا به عنوان "ناظر بر رو. من مدیرعامل شرکت آریا پنجره ان هستم که می خوام تجربه های کاری ام را بنویسم : سن : ۲۶سالگی مدت : دوسال من وقتی ماشین یدم صاحب نمایشگاه با واسطه از من خواست که برنامه دفاتر نمایشگاه را بنویسم و من نوشتم و پول خوبی گرفتم کار من مورد توجه اون قرار گرفت و من در کان ی که مجزا از نمایشگاه بود شروع به وارد دفاتر چندین سال شدم که از قبل مانده بود. دویست و هفتادمین نمایشگاه کتاب استانی و دهمین نمایشگاه کتاب گیلان از تاریخ 17 تا 23 آبان ماه در شهر رشت برگزار می شود.
بر اساس اعلام روابط عمومی مؤسسه نمایشگاه­ های فرهنگی ایران دهمین نمایشگاه کتاب گیلان از تاریخ 17 تا 23 آبان ماه به مدت یک هفته از ساعت 10 تا 20 پذیرایی علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی است. رونمایی از کتاب های ناشران استان، نقد و بررسی کتاب های شب شعر آئینی و نشست های کارکردهای اجتماعی سوگواری محرم، سبک زندگی اجرای نمایش خیابانی و ایستگاه سرگرمی ک ن و نوجوانان از جمله برنامه های جنبی در نظر گرفته شده برای این نمایشگاه است. نمایشگاه های کتاب استانی به همت مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد ی استان ها و با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد ی در مراکز استان ها برگزار می شود.

گفتنی است اداره کل کتابخانه های عمومی استان در دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان برنامه های ویژه ای در حوزه های مختلف برای بازدیدکنندگان از غرفه این اداره کل تدارک دیده است.عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی سراسر استان در طول مدت برگزاری این نمایشگاه یکی از برنامه های اداره کل کتابخانه های عمومی استان خواهد بود. توسط کتابخانه شهید مطهری حسن برگزار شد ب ایی نمایشگاه کتاب با بیش از 500 عنوان کتاب نمایشگاه کتاب با بیش از 500 عنوان کتاب توسط کتابخانه عمومی شهید مطهری در شهر حسن ب ا شد به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر به مناسبت آغاز سال نو و همچنین ایام سو گواری بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا(س) و با هدف گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی ،نمایشگاه کت با بیش از 500عنوان کتاب توسط کتابخانه عمومی شهید مطهری و باحمایت شورای ی شهر حسن در ساحل این شهر برگزار گردید.
گفتنی است در تعطیلات نوروزی صدها نفر از گردشگران و شهروندان حسنی اقدام به بازدید و ید از این نمایشگاه نمودند. دومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و خدمات وابسته فردا با حضور راه و شهرسازی برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی راه آهن ایران، این نمایشگاه از 29 اردیبهشت ماه و با حمایت ویژه راه آهن و با هدف اطلاع رسانی از آ ین دستاوردها و فناوری صنعت حمل ونقل ریلی و صنایع وابسته، ارتقای تولیدات داخلی، توسعه صادرات، ارائه توانمندی های شرکت های ایرانی، افزایش تولید و مقابله با تحریم، بومی سازی صنایع ریلی و آشنایی تولیدکنندگان صنایع ریلی کشور با جدیدترین پیشرفت های روز این صنعت در جهان برگزار می شود. دومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و خدمات وابسته، تا اول داد و در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد. گروه صنایع غذایی شیرین عسل پیشرو در صنعت شیرینی و شکلات علاقمندان این صنعت را جهت بازدید از غرفه این شرکت دعوت می نماید. نمایشگاه بین المللی مواد غذایی گلفود دبی تخصصی ترین نمایشگاه در صنعت غذا می باشد.
2 لغایت 6 اسفند ماه 1394 در مرکز نمایشگاهی دبی (dubai world trade centre) برگزار میگردد.
گروه صنایع غذایی شیرین عسل بار دیگر در این نمایشگ. پانزدهمین نمایشگاه بین المللی ماشین‎آلات ، ادوات و محصولات کشاورزی از اول تا 4 آبان ماه 1393 در محل نمایشگاه‎های بین‎‎المللی تبریز برگزار می‎شود. به گزارش دبیرخانه نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان شرقی،نمایشگاه ماشین آلات ، ادوات و محصولات کشاورزی استان آذربایجان شرقی پانزدهمین دوره با حضور تعداد زیادی از شرکت های معتبر از تاریخ 1 الی 4 آبان ماه سال 1393 در محل نمایشگاه های بین المللی تبریز به آدرس تبریز ، کیلومتر 3 جاده تبریز - تهران ، میدان بسیج ، نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می گردد . در این نمایشگاه شرکت های سازنده و تولیدکننده ماشین آلات وادوات کشاورزی داخلی وخارجی در یک عرصه رقابتی، حضوری فعال دارند و از کشاورزان عمده و متوسط در تمامی استان‎های کشور، همچنین کارشناسان و متخصصان ذی ربط با ارسال دعوتنامه برای بازدید دعوت شده اند . همزمان با این نمایشگاه، پانزدهمین نمایشگاه فرآورده های غذائی ، ماشین آلات و صنایع وابسته استان آذربایجان شرقی برگزار می گردد . با توجه به کمبود منابع آبی کشور و وم بهره گیری از فن آوری های نوین در زمینه تولید محصولات کشاورزی اهمیت حضور و بازدید کشاورزان پیشرو را دوچندان ساخته است . این نمایشگاه درواقع رخدادی در جهت آموزش و ترویج با رویکرد گسترش مکانیزاسیون در بخش کشاورزی کشور حائز اهمیت می باشد. بنابر این از کلیه اعضای هیئت های مدیره محترم نظام صنفی کشاورزی شهرستانها ، اعضای محترم نظام صنفی کشاورزی ، کشاورزان خبره و پیشرو و کلیه کارشناسان و دست اندرکاران بخش کشاورزی بویژه اعضای تشکلهای کشاورزی برای بازدید از نمایشگاه دعوت می شود. ساعات بازدید : 3 بعدازظهر تا 8 شب همزمان با برگزاری نمایشگاه یاد یار مهربان و با پی گیری های بعمل آمده توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران و تهیه بن کارت ویژه ید کتاب از نمایشگاه مذکور ، تعداد 444 نسخه کتاب به ارزش ریالی حدود 20000000 ریال توسط بخش کودک و نوجوان کتابخانه در مورخ 1392/9/7 یداری و جهت استفاده اعضای این بخش وارد کتابخانه گردید . 18 امین نمایشگاه بین المللی روشنایی چین در شهر guzhen تاریخ : 22 -26 اکتبر 2016 مصادف با 1-5 آبان 1395 مساحت : 1،070،000 متر مربع ( فضای اصلی + بخش های جانبی ) مکان : چین ، جونگ شن ، گوجن محل برگزاری : مرکز همایش و نمایشگاهی شهر گوجن تعداد شرکت کنندگان : 2000 آدرس : interchange of east dongxing road and gushen road, guzhen, zhongshan, china این نمایشگاه در شهر guzhen که به عنوان مرکز روشنایی چین و بزرگترین قطب تولیدی و عمده فروشی در چین است ، برگزار می شود. این نمایشگاه با حمایت خوب ت از سال 1999 به مدت 16 سال برگزار شده است. در این نمایشگاه مجموعه ای از محصولات با کیفیت عالی و قیمت بسیار رقابتی از بیش از 10000 صنعت روشنایی دور هم آمده اند. این نمایشگاه در بخش های روشنایی تزیینی ، روشنایی خانگی ، روشنایی تجاری ، روشنایی و فناوری ال ای دی ، روشنایی محیط های بیرونی ، محصولات الکتریکی و الکترونیکی ، ماشین آلات و تجهیزات ، اجزاء و لوازم روشنایی ، چاپ سه بعدی ، طراحی ، مدار برگزار می شود. نمایشگاه ifa که در آن معمولا وسایل صوتی تصویری به نمایش گذاشته می شود اینبار با توجه به زمان برگزاریش باعث شد که غول های شرکت های گوشی سازی از محصولات جدیدشان رونمایی کنند در ادامه توضیح مختصری از این محصولات خواهم داد... نمایشگاه فاطمیه نمایشگاه حدیث غربت درکوچه های بنی هاشم که ویژه ایام فاطمیه درسال 90.این نمایشگاه از شبکه استان فارس پخش شد.قسمت های نمایشگاه شامل خانه علی و نخلستان کوفه و قبرستان بقیع وبیت الحزان حضرت فاطمه و وفات حضرت خدیجه و وفات حضرت محمدو ...قسمتهای دیگر بود. اولین نمایشگاه طراحی گرافیک با عنوان “eye on poland” توسط موئسسه هنری لهستان با همکاری موزه هنر و گالریهای هنری کشور لهستان پس از 30 سال در دهلی نو گشایش یافت . این نمایشگاه دارای آثاری از هنر مندانی همچون lech majewski, ola niepsuj, edgar bąk, małgorzata gurowska وhonza zamojski می باشد.

علاقه مندان از 10 دسامبر می توانند به بازدید از این نمایشگاه بپر دازند همچنین این نمایشگاه در سا ل آینده در شهر های بمبی و کلکته بر پا خواهد شد. a detail of a polish-designed poster. p o: facebook.com/muzeum plakatu w wilanowie نمایشگاه محرم
نمایشگاه روایتی از دشت کربلا در شهرستان رستم
این نماشگاه شامل قسمت های چون گودی قتلگاه و تل زینبیه نهر علقمه و شهادت حضرت ابوالفضل و اسرای دشت کربلا و 23خیمه دشت کربلا و خیمه گاه زمان وشهادت حضرت علی اصغر و شهادت حضرت علی اکبرو72شهید دشت کربلا و...

این نمایشگاه در ایام نوروز ویژه ی ایام فاطمیه افتتاح شد و بازدید از آن به صورت ازاد و رایگان بودوبا استقبال مسافران نوروزی از سراسر کشور از ایی چون تهران ، کرج ، مشهد ، گرگان ، قم، شیراز ، اصفهان ، یزد.....

بیست و یکیمین نمایشگاه کاشی سرامیک و چینی بهداشتی از تاریخ 28 داد ماه لغایت 31 داد ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید حضور کارشناسان بازار یاب شبکه مشاوران ایران در نمایشگاه کاشی تهران پخش کاتالوگ وتوضیح در خصوص اخذ مجوزهای صادرات بعراقbv-sgs-cotecna ارایه فرم نمونه محصول برای متقاضیان بازار ی در عراق کارشناس واحد بازار ی خاور میانه - خانم خمسه ع 1 ع 2 ع 3 ع 4 نمایشگاه پایان دوره ترم بهار هنرآموختگان در تا تان برگزار شد . نمایشگاه پایان دوره ترم بهار هنرآموختگان صنایع دستی، میراث فرهنگی شهرستان تا تان برگزارشد .
در این نمایشگاه که با حضور خانواده هنرآموختگان به مدت 4 روز در ساختمان صنایع دستی ب ا گردید حدود 200 اثر هنرجویی اعم از رشته های سراجی سنتی چرم، گلیم بافی، گلیم فرش، منبت و قلمزن. بانوان فعال شهرستان خاتم در نمایشگاه توانمندیهای ن استان یزد که در محل نمایشگاه های دائمی استان برگزار می شود حضور خواهند یافت. به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ معاون فرماندار گفت: این نمایشگاه با هدف ارائه دستاوردهای بانوان استان در زمینه های مختلف به مدت سه روز از 16 تا 19 اردیبهشت ماه برگزار می شود. محمد محمودی اضافه کرد: بانوان شهرستان خاتم دستاوردهای خود در زمینه های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، نقاشی و گردشگری را در معرض دید عموم قرار خواهند داد. اداره کتابخانه عمومی نکا با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد ی به مناسبت ماه مبارک رمضان و در راستای ترویج فرهنگ کتاب و قرآن نمایشگاه بزرگ " کتاب، قرآن و عترت " را در شهرستان نکا افتتاح نمود. در افتتاحیه نمایشگاه که فرماندار و جمعی از مسئولین حضور داشتند، مهدوی رئیس اداره کتابخانه عمومی بیان داشتند این نمایشگاه با بیش از 2500 عنوان کتاب در زمینه های مختلف و به خصوص کتاب های نشر شده در حوزه کتاب آسمانی قرآن و مباحث مربوط به آن می باشد که از 12 تیر الی 30 تیر در مرکز شهر و با 50 درصد تخفیف بر پا می باشد. ایشان ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را یکی از ملاک های اصلی ب ایی این نمایشگاه عنوان نموده و بیان داشتند که این فرهنگ با فرهنگ دینی و مذهبی مسلمانان عجین شده است چرا که در انتخاب مسیر درست بهترین و بالاترین مرجعی که مسلمین می توانند از آن بهره ببرند کتاب وحی یا همان قرآن مجید است. محمدعلی صف ور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ی نیز در حاشیه نمایشگاه اظهار کرد: این نمایشگاه با هدف گسترش فرهنگ قرآنی و همچنین نهادینه فرهنگ مطالعه در نکا ب ا شد. وی با بیان اینکه نمایشگاه های کتاب و قرآن می تواند اثرات معنوی بسیار زیادی بر بازدیدکنندگان و کل جامعه داشته باشد، افزود: فراگیر قرآن و نهادینه مفاهیم قرآن در زندگی از جمله دغدغه های ی است که در این رابطه نمایشگاه کتاب می تواند تاثیر مهم داشته باشد. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ی نکا یادآور شد: ماه مبارک رمضان که ماه نزول کتاب آسمانی خاتم ان است، نشان دهنده ارزش کتاب و مطالعه در جامعه است که در همین راستا برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی فعالیت می شود. وی ادامه داد: قرآن کریم منشأ تحول در زندگی انسان ها بوده و تمسک به آیات این کتاب عظیم موجب فلاح و رستگاری انسان و به تبع آن جامعه می شود که باید در جهت نهادینه این مهم تلاش کنیم. ایشان هدف از این نمایشگاه را شناسایی، معرفی و نمایش دستاوردهای قرآنی در حوزه های فرهنگی، هنری و علمی و همچنین زمینه سازی مناسب برای آشنایی اقشار و گروه های مختلف با فعالیت های قرآنی و کمک به ارتقای کمی و کیفی برنامه ها و فعالیت های قرآنی برگزار شد تا راهی در جهت نهادینه و ترویج قرآن در جامعه باشد. علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت 8 صبح الی 17 عصر از نمایشگاه دیدن نمایند. به همت دستگاه های فرهنگی تربت حیدریه و با حضور مسئولین شهرستان نمایشگاه علوم قرانی در این شهرستان افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات ی اسان رضوی ، محمد رضا ایلخانی مسئول روابط عمومی اداره تبلیغات ی تربت حیدریه26تیر از افتتاح نمایشگاه علوم قرانی دراین شهرستان خبر داد و افزود: بمناسبت ایام ماه مبارک رمضان نمایشگاه علو.

همزمان با برگزاری نمایشگاه قرآن وعترت در شهر، اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان نیز با ارائه و معرفی تعدادی از قرآن ها و متون ی ونشریات در این نمایشگاه حضور دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهر، مجیدجعفری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهر با اعلام این خبر گفت: اداره کتابخانه های عمومی در راستای وظایف خود در زمینه معرفی نسخه ها و کتاب های مفید و ارزشمند، با ارائه و معرفی تعدادی از قرآن ها و متون ی و نشریات در نمایشگاه قرآن شهرحضور یافته است.
جعفری ب ایی چنین نمایشگاه هایی را زمینه ای مناسب و فرصتی مغتنم برای ارائه محصولات مختلف فرهنگی و ترویج فرهنگ ی دانسته و تصریح کرد: لازم است چنین نمایشگاه هایی مورد حمایت واقع شده و با برنامه ریزی و مدیریت بهینه، میزان اثربخشی آن در جامعه افزایش پیدا کند.
گفتنی است نمایشگاه قرآن وعترت از 21 لغایت 30 تیرماه از ساعت 30/18 الی 30/23 در مصلی واقع درخیابان تختی شهر در خدمت هم شهریان عزیز و روزه داران گرامی است. بخشی با مهر مطرح کرد: برگزاری نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های شهرداری گلپایگان گلپایگان - خبرگزاری مهر: شهردار گلپایگان گفت: به مناسبت 14 تیرماه روز شهرداری ها، نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های شهرداری گلپایگان برگزار می شود. محمود بخشی در گفتگو با خبرنگار مهر در این راستا اظهار داشت: به مناسبت 14 تیرماه، روز شهرداری ها، نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های شهرداری گلپایگان با هدف آشنایی شهروندان با عملکرد و توانمندی های واحدهای مختلف و انعکاس فعالیت ها و پروژه های شاخص شهرداری در محل سالن های نمایشگاهی اداره فرهنگ و ارشاد ی برگزار می شود. وی تاریخ برگزاری نمایشگاه را از 14 لغایت 18تیرماه به مدت 5 روز اعلام داشت و افزود: علاقمندان و شهروندان گرامی به منظور بازدید از این دستاوردها طی روزهای اعلام شده صبح ها از ساعت 9 الی 12 ظهر و بعدازظهرها از ساعت 17 الی 20:30 می توانند از این نمایشگاه دیدن کنند. شهردار گلپایگان تصریح کرد: در این نمایشگاه اهم اقدامات شهرداری پس از انقلاب ی تاکنون در سالن نگارخانه ارشاد به صورت پوستر ارائه شده و واحدهای بازیافت، انفورماتیک، آتش نشانی، سامانه 137 مدیریت شهری، سازمان حمل و نقل همگانی، فضای سبز، فرهنگی و اجتماعی و روابط عمومی در سالن انتظار تالار به شکل غرفه توانمندی ها و برنامه های خود را به شهروندان عرضه می کنند. وی در پایان یادآور شد: از بخش های جنبی نمایشگاه فعالیت غرفه کودک و حضور پیمانکاران مرتبط شهرداری است. نمایشگاه نقاشی « سه رخ » آثار بانوان هنرمند نیشابوری « بهاره انتظاری و مهدیه فروندی» در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد ی نیشابور بر پا شد. حمید رضا آتشی مسوول نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد ی نیشابور با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: بانوان هنرمند نیشابوری تا کنون در زمینه های مختلف هنری توانسته اند با خلق آثار منحصر به فرد گام سبقت را از دیگر شهرستانها ربوده و همیشه دارای مقام های کشوری و بین المللی بوده اند و در حال حاضر نیز نمایشگاه نقاشی « سه رخ » درمعرض دید عموم قرار داده اند. وی گفت: نمایشگاه نقاشی « سه رخ » آثار بانوان هنرمند نیشابوری « بهاره انتظاری و مهدیه فروندی» که شامل 40 اثر آبرنگ ،رنگ روغن ، قلم نقره وویترا با موضوع چهره و انتزاعی در ابعاد40*30 تا 200*100 سانتیمتر در معرض دید عموم قرار دارد. آتشی خاطر نشان کرد: این نخستین نمایشگاه گروهی بانوان هنرمند نیشابوری« بهاره انتظاری و مهدیه فروندی» است که به سبک رئالیسم وترکیبی وزحمات طاقت فرسای چندین ماهه آثار خود را ارائه نموده است. مسوول مجتمع های فرهنگی وهنری به هدف از این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه با هدف ترویج هنر نقاشی در بین جامعه هنری بخصوص بانوان و تشویق این قشر مهم جامعه و نقد و بررسی آثار ایشان برگزار گردیده است. وی تصریح کرد: نمایشگاه نقاشی « سه رخ » از 29 تیر الی 2 مرداد 93همه روزه از ساعت 9 الی 12 صبح و 17 الی 19 بعدازظهر در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد ی نیشابور بر پا می باشدو در معرض دید عموم قرار دارد. بمناسبت فرا رسیدن ماه محرم ، ماه عزای سرور و سالار شهیدان جوانان عاشق ابا عبدالله الحسین با ب ایی نمایشگاهی از واقعه روز عاشورا ، مظلومیت حسین (ع) و یاران باوفایش را به نمایش گذاشتند .
به گفته آقای سید جواد مسئول برگزاری نمایشگاه ، این نمایشگاه که به همت خیرین روستای دورباش در فضای باز محوطه ورودی روستا به مساحت حدوداً 150 متر مربع آماده شده بود. و آقایان جباری و سبزی و دیگر عزیزانی که در ساخت و آمادسازی این نمایشگاه زحمت کشیده بودند تشکر و قدردانی می نماییم .

نمایشگاه بانک، بورس و بیمه نمایشگاهی بود که هر ساله برگزار می­شد ولی امسال از برگزاری این نمایشگاه خبری نیست. نخست بنا بر این بود که این نمایشگاه در تیر ماه برگزار شود لیکن برگزاری نمایشگاه به تأخیر افتاد و نام نمایشگاه از فهرست نمایشگاه­ها حذف گردید. این نمایشگاه تا کنون در فهرست نمایشگاه­ها قرار نگرفته است به همت اداره تبلیغات ی و با مشارکت هیئات مذهبی خواهران،نمایشگاه و حجاب در مصلی شهرستان گلوگاه ب ا شد. به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات ی شهرستان گلوگاه،سعید اسدپور کارشناس فرهنگی این اداره روز دوشنبه23 تیرماه 93 گفت:نمایشگاه لمینت و پوستر و حجاب روز 20تیرماه 93 در مصلی این شهرستان با استقبال گسترده شهروندان برگزار شد.اسدپور در ادا. رئیس فرهنگ و ارشاد کبودراهنگ خبر داد: نمایشگاه و فروشگاه کتب علوم قرآنی لیله القدردرکبودراهنگ گشایش یافت نمایشگاه علوم قرآنی با بیش از 2 هزار عنوان در قالب 8 هزار جلد کتاب با موضوعات و در زمینه های مختلف مذهبی ب ا شده است. به گزارش خبرنگار تسنیم از کبودراهنگ، یکی از مهمترین وظایف اداره فرهنگ و ارشاد ی تشویق به مطالعه ومعرفی کتب مفی. نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان فارس روز دوشنبه هفدهم آذرماه با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری افتتاح خواهد شد. در این نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی شرکت مجدی توان کوشا نمایش داده خواهد شد. نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در باشگاه فرهنگی، رفاهی شیراز برگزار خواهد شد و صبح ها از ساعت 8 تا 12 و عصرها از ساعت 14 تا 17 پذیرای عموم مردم و علاقه مندان خواهد بود. شرکت فنی ی مجدی توان کوشا با حضور در نمایشگاه فوق با نتایج تحقیقات و پژوهش های علمی خود در عرصه تولید علم نرم افزار و سخت افزار و مرکز داده در فراهم شدن شرایط تعامل ها و بخش صنعت استان و همچنین بازاری برای محصولات پژوهشی نیز حضور دارد. به گزارش روابط عمومی انجمن خوشنویسان اسان جنوبی ، نمایشگاه آثار خوشنویسی مهدی اسماعیلی مود و اعضای انجمن خوشنویسان بیرجند به مناسبت بزرگداشت ملی حکیم نزاری شاعر و عارف قرن هفتم در تاریخ 31 اردیبهشت ماه 1393 در نگارخانه شهر بیرجند گشایش یافت
این نمایشگاه تا 2 داد ماه در محل بیرجند- نگارخانه شهر - میدان ابوذر ، پذیرای عموم علاقمندان بود
................
جهت مشاهده تصاویر و آثاری از این نمایشگاه به ادامه مطلب مراجعه فرمائید حضور نهاد کتابخانه های عمومی کشور در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران همزمان با آغاز بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، نهاد کتابخانه های عمومی کشور با ب ایی غرفه در خدمت علاقه مندان کتاب، کتابخوانی و کتابخانه خواهد بود. به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سالن شبستان – روبه روی درب شماره 39 جنوبی – انتهای راهروی شماره 9 با بخش های مختلفی چون پاسخگویی به سوالات و مشکلات اعضای کتابخانه های عمومی، موسسه کتاب نشر، موسسه نمایه و ... پذیرای مراجعین خواهد بود.

گفتنی است در طول برگزاری بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، طرح عضویت رایگان نیز در کتابخانه های عمومی کشور از طریق پورتال www.iranpl.ir صورت می پذیرد.

لازم به یادآوری است، بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران صبح دیروز در آیینی با حضور رئیس جمهور ی ایران افتتاح شد.
عضویت رایگان درکتابخانه هجرت ثبت نام درغرفه نهادکتابخانه ها
بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از دهم لغایت بیستم اردیبهشت 1393 در مصلی (ره) دایر است. ارتقای سطح ی استان از ملی به بین المللی دنبال و طرح آن به زودی به ت ارائه می شود.به گزارش رو مه«سیستان و بلوچستان»، استاندار بعد از ظهر یک شنبه، در جلسه بررسی نهایی نحوه حضور استان در پنجمین نمایشگاه و جشنواره ملی «علم تا عمل» که در سالن کنفرانس دفتر استاندار برگزار شد، خواستار استفاده از پتانسیل های علمی و ی استان برای ارائه را ار.

همزمان با برگزاری نمایشگاه قرآن وعترت در شهر، اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان نیز با ارائه و معرفی تعدادی از قرآن ها و متون ی ونشریات در این نمایشگاه حضور دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهر، مجیدجعفری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهر با اعلام این خبر گفت: اداره کتابخانه های عمومی در راستای وظایف خود در زمینه معرفی نسخه ها و کتاب های مفید و ارزشمند، با ارائه و معرفی تعدادی از قرآن ها و متون ی و نشریات در نمایشگاه قرآن شهرحضور یافته است.
جعفری ب ایی چنین نمایشگاه هایی را زمینه ای مناسب و فرصتی مغتنم برای ارائه محصولات مختلف فرهنگی و ترویج فرهنگ ی دانسته و تصریح کرد: لازم است چنین نمایشگاه هایی مورد حمایت واقع شده و با برنامه ریزی و مدیریت بهینه، میزان اثربخشی آن در جامعه افزایش پیدا کند.
گفتنی است نمایشگاه قرآن وعترت از 21 لغایت 30 تیرماه از ساعت 30/18 الی 30/23 در مصلی واقع درخیابان تختی شهر در خدمت هم شهریان عزیز و روزه داران گرامی است. نمایشگاه کتاب همزمان با ماه مبارک رمضان در کتابخانه عمومی شهید علی انصاری آیسک برگزار شد. این نمایشگاه که همزمان با ماه مبارک رمضان می باشدو کتابهایی با موضوعات دینی، مذهبی، فرهنگی و اجتماعی و بویژه کتب مربوط به ماه رمضان با هدف توسعه و ترویج مطالعات دینی آغاز به کار کرده است. مسئول کتابخانه عمومی شهید انصاری با بیان اینکه ماه نزول قرآن فرصت مناسبی برای مطالعه، رشد فردی و ارتقا آگاهی های دینی است، ب ایی نمایشگاه کتاب به مناسبت های مختلف به خصوص در کتابخانه ها را در تسهیل دسترسی علاقمندان به کتاب های مفید و ارزشمند و ایجاد بسترهای لازم برای ترویج فرهنگ کتابخوانی موثر دانست. و افزود فرهنگ رکن اساسی شعار امسال است و باید بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین اقشار مختلف جامعه تاکید نمود. وی با بیان اینکه کتاب باید به سبد ید خانواده ها اضافه شود و مسئولان امر باید این فرهنگ را در جامعه نهادینه کنند، افزود: با ب ایی نمایشگاه کتاب در مکان های پرتردد و در دسترس مردم می توان این شوق را در جامعه ایجاد نمود. این نمایشگاه از 12 تیر ماه تا پایان مرداد ماه سال جاری و با همکاری انتشارات پایندگان ُجهت بازدید علاقمندان و ید کتب مورد نیاز دایر می باشد. به مناسبت دهه فجر تربیت بدنی آموزش و پرورش دورود با همکاری معاونت تربیت بدنی و پرورشی این شهرستان، کارشناسی تربیت بدنی و همکاران و مربیان فعال دورود نمایشگاه تخصصی تربیت بدنی را در جهت معرفی هر چه بیشتر ورزش آموزشگاهی افتتاح د. این نمایشگاه در حوزه های: تغذیه ورزشی، روان شناسی ورزشی، پوستر، حرکات اصلاحی، لوازم و تجهیزات ورزشی فعالیت خواهد کرد. لازم به ذکر است که نمایشگاه به مدت یک هفته (17 تا 23 بهمن ماه 93) صبح و بعدازظهر میزبان دانش آموزان، فرهنگیان و اولیاء دانش آموزان خواهد بود. در پست های بعدی اخبار، تصاویر تکمیلی و روز شمار نمایشگاه اطلاع رسانی خواهد شد. مهرداد هوشمند رئیس آموزشکده فنی نهاوند در زمینه هدف از برگزاری نمایشگاه گفت: نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد با هدف آگاه سازی جوانان به ویژه دانشجویان از اثرات منفی و م ب مصرف و ارتقاء سلامت جامعه و آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان با صنعتی و روانگردان جدید ب ا گردیده است. ادامه مطلب دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ششمین روز برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، از بخش های مختلف این نمایشگاه دیدن کرد. به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، محمدحسین ملک احمدی دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ادامه دیدارهای منظم خود از بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، از غرفه نمایشگاه . اداره کتابخانه های عمومی مشهر با همکاری موسسه فرهنگی اجتماعی تلاشگران اروند در راستای گرامی داشت روز سوم داد حماسه آزادسازی مشهر و در جهت اهمیت بخشی به فرهنگ کتاب و کتابخوانی در محل کتابخانه عمومی شهید شریف اقدام به ب ایی نمایشگاه کاریکاتور از آثارعلی صالحی هنرمند مشهری با موضوع کتاب و معضلات اینترنتی نموده است . درب این نمایشگا. بمناسبت گرامیداشت سی و هفتمین بهار فجر انقلاب ی نمایشگاه کتاب، ع و پوستر با عنوان گام به گام با انقلاب، صنایع دستی و سنتی در کتابخانه عمومی شمس گیلانی لنگرود برگزار می گردد. بازدید از نمایشگاه برای عموم آزاد است و علاقه مندان می توانند تا پایان دهه فجر از این نمایشگاه دیدن نمایند. بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها با حضور رییس مجلس شورای ی، فرهنگ و ارشاد ی و معاون مطبوعاتی افتتاح می شود. به گزارش خبرنگار بخش رسانه ایسنا، مراسم افتتاحیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها با حضور علی جنتی ( فرهنگ و ارشاد ی) ، علی لاریجانی (رییس مجلس شورای ی) و حسین انتظامی (معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد ی) روز شنبه، 17 آبان ماه ساعت 15 در طبقه دوم شبستان اصلی مصلای تهران برگزار می شود. بیستمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری از 17 تا 23 آبان ماه با شعار « مسؤولانه» در محل مصلای (ره) برگزار می شود. 1414487320229_125.jpg شهردار اصفهان ضمن حضور در غرفه ستاد بازسازی عتبات عالیات در یادداشتی خبر از افتتاح نمایشگاه قرآن کریم در روشن دشت داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران شهر، غرفه بازسازی و نوسازی عتبات عالیات در استان اصفهان مقصد دیگری از بازدید های شهردار اصفهان در طول نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان بود. مهدی جمالی نژاد پس از بوسه زدن بر پرچم سبز علوی یادداشتی را نیز به یادگار گذاشت که متن آن به شرح زیر است:
به نام خدا
امروز افتخار بود و در سیزدهمین نمایشگاه از قرآن کریم در معیت فرهیختگان و ت معزز اصفهان از غرفه ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان بازدید نمائیم. انصافاً این بزرگواران با تلفیق هنر و معنویت فضای بسیار ارزشمند در این نمایشگاه رقم زده اند. انشاالله بتوانیم با ساخت نمایشگاه بین المللی روشن دشت فضای بزرگتری را در سال آینده تقدیم این بزرگوران نماییم.
مهدی جمالی نژاد
22 دادماه 95

این کشور چیزی فراتر از شکلات های معروفش دارد. از رشته کوه های آلپ و پارک ملی سوئیس گرفته تا دریاچه ی ژنو و شهر دو هزار ساله ی خ، تعداد جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی این کشور محصور در خشکی، بی نهایت است. همه ی این عوامل دست به دست هم می دهند تا نتوانید از دیدن این کشور زیبا، حتی برای یک بار در تمام طول عمر، بگذرید. اما پیش از سفر به هر کشوری، بد نیست نکات و حقایقی را درباره ی آنجا یاد بگیریم. یاد گرفتن درباره ی کشورهای دیگر، جالب و لذت بخش است. شما در این مسیر چیزهای جدیدی یاد می گیرید، با آداب و رسوم، نحوه ی زندگی دیگر ملت ها، زبان آنها و آشپزی منحصر به فردشان آشنا می شوید. در ادامه، این ویژگی ها را در مورد کشور سوئیس و اهالی آن، بررسی می کنیم. سوئیستاریخ سوئیس به حدود ۱۵۰,۰۰۰ سال قبل باز می گردد. تخمین زده می شود که قدیمی ترین شهرک کشاورزی یافت شده در این منطقه به  ۵۳۰۰ سال قبل از میلاد تعلق دارد. la tène یکی از اولین فرهنگ هایی است که که در این منطقه شکوفا شده و در طول عصر آهن در حدود سده ی پنجم قبل از میلاد توسعه یافته است. ه ها (helvetii) یکی از مهم ترین قبایل سلتی در سوئیس بودند اما در جریان جنگ bibracte، روم به ی ژولیوس سزار آنها را ش ت داد. سوئیس آیا می دانستید که نام رسمی این کشور، کنفدراسیون سوئیس (confoederatio helvetica) است که در سال ۱۲۹۲۲ تاسیس شده است؟ علاوه بر این، سوئیس در زبان آلمانی schweiz، در ایتالیایی svizzera، در فرانسه suisse و در زبان رومانش svizra نامیده می شود. در سال ۱۲۹۲، سوئیس اتحادیه ای از سه کانتون ( یکی از انواع تقسیمات کشوری در برخی از کشورها) اصلی بود که تحت حکومت هابسبورگ (habsburg) قرار داشت و در سال ۱۸۱۵ آزاد شد. سوئیس پایتخت آن برن است و واحد پول رسمی آن فرانک سوئیس است. نزدیک به هفتاد درصد این سرزمین را کوه های سر به فلک کشیده پوشانده که ۶۰ درصد این منطقه ی کوهستانی در کوهستان آلپ واقع است. سوئیس با مساحت ۴۱,۲۸۳ کیلومتر مربع، کشور کوچکی به شمار می رود و توسط پنج کشور فرانسه، آلمان، ایتالیا، اتریش و لیختن اشتاین احاطه شده است. پنج شهر مهم سوئیس عبارت اند از: بازل، ژنو، برن، لوزان و خ. این کشور ۲۶ کانتون دارد. ۱۷ بخش آن به زبان آلمانی و اهالی ۴ کانتون غربی یعنی ژنو، نوشاتل (neuchâtel)، ژورا (jura) و کانتون وو (vaud) به زبان فرانسوی صحبت می کنند. ایتالیایی نیز زبان چهار منطقه ی جنوبی در کانتون های گروبوندان (graubünden) و تیچینو (ticino) است و زبان رومانش (romansh) که ریشه ی لاتین دارد تنها در گروبوندان شنیده می شود. سوئیس آب و هوای سوئیس از منطقه ای به منطقه ی دیگر، متفاوت است. آب و هوای غالب آن، معتدل به همراه تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد و برفی است. بلندترین یخچال کوهستان آلپ به طول ۱۴ مایل که میراث جهانی یونسکو نیز هست در سوئیس قرار دارد. مرتفع ترین ایستگاه قطار اروپا jungfraujoch با ارتفاع ۱۱,۳۳۰ پا در این کشور قرار دارد. مقر اروپایی سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی، سازمان بهداشت جهانی، کمیساریای عالی در سازمان ملل متحد، مجمع جهانی اقتصاد، سازمان بین المللی استانداردسازی (iso)، اتحادیه ی بین المللی فرودگاه ها و کتابخانه مجازی شبکه جهانی وب در ژنو قرار دارند. سوئیس بعد از سوئد، سوئیس، بالاترین سن امید به زندگی در اروپا را دارد. سوئیس دارای سابقه ی طولانی بی طرفی در مناسبات و نظامی است. تنها کشوری است که به ازای هر کیلومتر مربع مساحت، بیشتر از یک کیلومتر مسیر پیاده روی دارد. به علاوه زیبا ترین و مشهورترین پیست اسکی جام جهانی داونهیل یا سرعت در کوه lauberhorn واقع شده است. این کشور بهترین مکان برای تجربه ی لذت بخش قایق سواری است. مژده به علاقه مندان گلف که به سوئیس سفر می کنند؛ این کشور یکی از بهترین زمین های گلف کل اروپا را در اختیار دارد. بیشتر مردم سوئیس کاتولیک و پروتستان هستند. فوتبال، هاکی روی یخ و تنیس از ورزش های مورد توجه و علاقه ی مردم است. دو بازیکن مطرح تنیس راجر فدرر و مارتینا هینگیس از این کشور هستند. سوئیس اولین کشوری است که دموکراسی مستقیم را که شامل دادخواست های عمومی و همه پرسی می شود، اجرا کرده است. نستله (nestlé) ، بزرگترین تولیدکننده مواد غذایی و آشامیدنی جهان است که دفتر مرکزی آن در وو وه (vevey) قرار دارد. اولین شکلات تخته ای جهان نیز در سال ۱۸۱۹ توسط françois-louis cailler، همین جا تولید شد. مردم سوئیس، به طور متوسط سالانه در حدود ۲۲ پوند، شکلات می خورند. کشاورزی و باغ داری جایگاه خاصی در این کشور دارد. این مقاله تنها گوشه ای از ویژگی های منحصر به فرد این کشور زیبا را بازگو می کند. اما شنیدن کی بود مانند دیدن؟! برای دیدن شگفتی های بی نظیر این بهشت زمینی، چاره ای ندارید جز اینکه برای سفری به یادماندنی به سوئیس، برنامه ریزی کنید.