نمایش شا ار سینمای ایران در مقدونیه

به نقل از خبرگزاریها در مورد نمایش شا ار سینمای ایران در مقدونیه : میرکریمی و راعی اعضای سینمایی شورای علمی مدرسه ملی سینما رئیس سازمان سینمایی طی احکامی جداگانه اعضای شورای علمی و مدیر اجرایی مدرسه ملی سینمای ایران را منصوب کرد. به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الله ایوبی طی حکمی، منصور براهیمی، یونس شکرخواه، سیدرضا میرکریمی، سعید پوراسماعیلی، مجتبی راعی، سید روح الله حسینی و مجید شیخ انصاری را به عنوان اعضای شورای علمی مدرسه ملی سینمای ایران منصوب کرد. در متن این حکم به اعضای شورای یاد شده آمده است: نظر به تجربه، تعهد و سوابق ارزشمند علمی و ی، و با استناد به ماده 22 اساسنامه مدرسه ملی سینمای ایران، به موجب این حکم برای مدت 3 سال به عنوان " عضو شورای علمی مدرسه ملی سینمای ایران" منصوب می شوید. امید است در تهیه و تدوین برنامه ها و سیاست های آموزشی و پژوهشی این مدرسه که مأموریت خطیری در حوزة آموزش و پژوهش های سینمایی بر عهده دارد، ضمن توجه به توان، تجربه و دانش سازان و سینماگران ایرانی، از کلیة ظرفیت های علمی و فنی سینمای جهان به منظور استانداردسازی و ارتقای بین المللی سینمای ایران استفاده کنید؛باشد که با پذیرش و انجام این مسئولیت بزرگ، برگ زرین دیگری بر صفحات درخشان سینمای ایران بیفزاید. ایوبی همچنین طی حکمی دیگر " سید روح الله حسینی " را به عنوان مدیراجرایی و دبیر شورای علمی مدرسه ملی سینمای ایران منصوب کرد. در متن این حکم آمده است: "نظر به سوابق اجرایی و علمی تان، و به پیشنهاد هیأت امنای مدرسه ملی سینمای ایران، به موجب این حکم برای مدت 3 سال به سمت مدیر اجرایی و دبیر شورای علمی مدرسه ملی سینمای ایران منصوب می شوید. امید است با تلاش و تدبیر و نیز بهره گیری از ظرفیت های علمی و فنی سینمای ایران و جهان، بتوانید این مدرسه را به مرکزی پویا، روزآمد و شایسته نام سینمای بلند آوازه ایران تبدیل کنید. این مدرسه می تواند حلقه وصلی بین اهالی سینما و سایر مراکز آموزشی و پژوهشی داخلی و خارجی و در نتیجه نویدبخش آینده ای پربار برای اعتلای این هنر و مرکزی برای تولید شه های ناب و ریشه دار در فرهنگ ی و ایرانی باشد موفقیت های روزافزون تان را در انجام این مأموریت سترگ از خداوند متعال خواستارم. محمد رضا مقدسیان متولد تهران است و در سال ۱۳۲۶به دنیا آمده است.او گرچه تحصیلات آکادمیک و ی ندارد، اما از جمله پرکارترین و پرجایزه ترین کارگردانان سینمای مستند ایران در چند دهه گذشته است. اگر بخواهیم به سینمای مستند به ... نشست نقد و بررسی نمایش خدای کشتار کانون منتقدان ایران، شعبه استان کرمان، در راستای گسترش گفتمان تئوریک مبتنی بر اصول نقد، نشست نقد و بررسی نمایش خدای کشتار، نوشته یاسمینا رضا و به کارگردانی مجید عتیق را برگزار می کند. نمایش خدای کشتار، یکی از آثار اجرایی در پروژه همواره تئاتر می باشد که هم اکنون در پلاتو موج نو کرمان هر شب ساعت 19:30 . آئین افتتاحیه چهارمین گردهمایی سالانه سازان و عکاسان انجمن سینمای جوان کرمان در مجتمع گردشگری پالیز با حضور مسئولان، هنرمندان و سازان کرمانی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، این مراسم که با جشن تولد سی سالگی انجمن سینمای جوان کرمان همراه بود با برش کیک توسط سازان پیس وت سینمای جوان کرمان آغاز و ترانه سی سالگی انجمن نیز رونمایی شد.
در چهارمین گردهمایی عکاسان و سازان کرمانی 30 قطعه ع و 45 در دو بخش مرور خاطرات و نگاه نو به نمایش در خواهد آمد.
دو ورک شاپ «آرامش در عکاسی» و «باید بسازم» نیز در روزهای 25و 26 داد برگزار خواهد شد. جام نیوز :: jamnews - «ناهید» در مقدونیه! جام نیوز :: jamnews - «ناهید» در مقدونیه! به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، مرتضی قیدی بردار «ناهید» که اکنون در سی و ششمین جشنواره تخصصی برداری «ماناکی» در کشور مقدونیه حضور دارد گفت: «ناهید» ساخته آیدا پناهنده شب گذشته ۲ مهرماه ساعت ۲۰ در جشنواره «ماناکی» نمایش داده شد.
وی ادامه داد: جشنواره «ماناک. برنامه سینمای ایتالیا با نمایش سه از این کشور در موزه سینمای ایران آغاز شد. بیانیه دعوت به حضور گسترده مردم در 22 بهمن
ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم

هنگامه طلوع خورشید تابناک و پیروزی انقلاب شکوهمند ی ایران که نشاَت گرفته از نهضت و قیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است فصل نوینی در تاریخ معاصر جهان گشود ؛ انقل که در مسیر الهی وبا ی آغاز گردید و در ابتدای قرن حاضر چشم انداز روشن و امید بخشی را در برابر دیدگان مایوس و حسرت زده بشریت باز کرد.
انقلاب ی، طلیعه پیشرفت کشور در تمام عرصه ها بود و به برکت آن در کنار استقلال و دستاوردهای شگرف علمی ، هنر ایران ی نیز مسیر متعالی و تازه ای را پیمود تا جایی که جهان امروز حضور هنرمند ایرانی و نبوغ وی را به شاییستگی می ستاید و در این فراراه تأکید راحل (ره) بر اهمیت سینما قدم آغازین شکوفایی سینمای متین، متدین و هدفمندی بود که امروز شاهدبه ثمر نشستن آن هستیم.
انجمن سینمای جوانان ایران ضمن پاسداشت یوم الله 22 بهمن و اعلام تجدید بیعت با آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب و میثاق با فرزند خلف ایشان،حضرت آیت الله و حمایت از برنامه های ت تدبیر و امید، از تمام مردم ولایی ،بویژه جامعه هنری و سینمایی کشور دعوت می کند که چونان سال های گذشته با شرکت در صفوف بهم پیوسته یوم الله 22 بهمن، اتحاد و همبستگی خود را به نمایش بگذارند.
وعده دیدار ؛ راه پیمایی 22 بهمن در سراسر کشور عصر طلایی سینمای کودک را می توان تکرار کرد نگاهی به رویکرد بیست و هشتمین جشنواره بین المللی کودک و نوجوان احمد صبریان رییس سازمان سینمایی در آیین گشایش بیست و هشتمین جشنواره بین المللی کودک و نوجوان اصفهان با تأکید بر این که سینمای کودک باید به جایگاه اصلی خود بازگردد اظهار کرد: اگر این جایگاه را درک کنیم متوجه خواهیم شد که راه آشت. سینمای دفاع مقدس تنها ژانر واقعا بومی سینمای ایران است. سینمایی که چه در مضمون و مفهوم و چه در ظاهر و سروشکل تفاوت های آشکاری با هر ژانر دیگری در هر نقطه ای از دنیا به نمایش می گذارد. این ژانر متولدشده در سینمای پس از انقلاب ی، نمایشگر خاطرات هشت ساله مردان و نی است که قهرمانانه از خاک، دین و میراث پدری دفاع د. زنده یاد علی معلم تهیه کننده سینمای ایران از شرایط حاکم بر سینمای ایران سخن گفت. سینمای ایران یکی از 10 سینمای برتر جهان از لحاظ کمیت و کیفیت تولید سینمایی در سال است. این موقعیت بعد از انقلاب ی بدست آمده است. درحدود 50 سالی که در دوران شاهنشاهی صنعت سازی در ایران وجود داشت نامی از سینمای ایران در جهان نبود. حضور پل چوبی و تهران 1500 در شانزدهمین جشن سینمای ایران بانی آنلاین: 108 سینمایی در شانزدهمین جشن سینمای ایران حضور دارند.
به گزارش روابط عمومی شانزدهمین جشن سینمای ایران ، دبیر اجرایی جشن سینمای ایران اعلام کرد 108 متقاضی شرکت جشن سینمای ایران شده اند که از این میان در هفته اول 21 برای داوران شانزدهمین جشن سینمای ایران به نمایش در آم. علیرضا رضاداد تاکید کرد لازم نیست جزیره ای جدا از سینمای ایران برای سینمای کودک تعریف کنیم بلکه باید سینمای کودک در دل سینمای ایران و مولفه ها و زیست بوم فعلی، حیات طبیعی خود را پیدا کند. ایسنا نوشت: فاطمه معتمدآریا بعد از اولین نمایش «۲۴ فریم» در جشنواره کن گفت سینمای جهان یک ساز را از دست داده است اما سینمای ایران یک ستون محکم را. در «جامه دران»؛ «مصطفی زمانی» با دو نقش در یک مصطفی زمانی از حضور خود در دو نقش متفاوت در سینمایی «جامه دران» ساخته حمیدرضا قطبی و همچنین بازی در یک مجموعه نمایش خانگی که کارگردانی آن را حسن فتحی بر عهده دارد خبر داد. به گزارش سینماخبر،این بازیگر سینمای ایران درباره فعالیتهای اخیر این روزهای خود عنوان کرد: تنها اثر سینمایی که امسال کار «جامه دران» به کارگردانی حمیدرضا قطبی است که این در 3 اپیزود ساخته شده است. وی درباره ایفای نقش خود در «جامه دران» توضیح داد: جامه دران یک 3 اپیزودی است که به زندگی یک خانواده طی دهه 30 و 40 تا دهه 90 برمیگردد که من در این نقش یک پدر در دهه 40 و پسر دهه امروز را بازی میکنم که یک نقش متفاوت به شمار میآید.
بازیگر نقش یوسف (ع) در ادامه از حضور خود در یک سریال خانگی به کارگردانی حسن فتحی خبر داد و افزود: منتظر آغاز برداری این مجموعه نمایش خانگی که کارگردانی آن را حسن فتحی بر عهده دارد هستم. زمانی افزود: این سریال به امید خدا طی یک ماه آینده به کارگردانی حسن فتحی کلید خواهد خورد. مصطفی زمانی بازیگر خوش آتیه سینمای ایران پس از اولین حضور خود در سریال یوسف (ع) در نقشهای متفاوتی در سینما از جمله های «من همسرش هستم»، «خط ویژه»،«ملکه»، «جیببر خیابان جنوبی»و ... به ایفای نقش پرداخته است.
بانی در جشنواره فجر کارنامه یک ساله سینمای ایران رصد می شود. آن نتیجه ای که اما از دیدن های به نمایش درآمده در جشنواره امسال پیش چشم آمد، این بود که چشم انداز چندان روشنی پیش روی سینما در اکران سال آتی نیست. بانی آنلاین: گروه سینمای ایران: قصد داریم در یک نظرخواهی، بهترین های سینمای ایران را به انتخاب کاربران بانی آنلاین برگزینیم. بهترین هایی که البته بر اساس سیر تاریخی سینمای ایران در ادوار مختلف برگزیده خواهند شد. برای شروع سراغ سینمای رفته ایم و بعد از این نظرخواهی، بهترین های دهه های 60، 70 و 80 با انتخاب مردم معرفی خواهند شد.
وقتی از سینمای صحبت می کنیم یعنی پروسه زمانی 30 سال فعالیت سازی در ایران را مدنظر قرار داده ایم با تولیداتی بسیار که البته اغلب آنها به عنوان محصولات عامه پسند متعلق به جریان سینمای فارسی، از دایره انتخاب ها بیرون می مانند. عمده دلیل انتخاب نشدن این دسته از ها، کیفیت غیرقابل دفاع اغلب این هاست. به همین دلیل طبیعی است که فهرست ما شامل آثار متعلق به موج نوی سینمای ایران شود و نکته دیگر اینکه به غیر دو (شب قوزی و خشت و آینه) تمام این ها در فاصله سال های 48 تا 56 ساخته شده اند.
کاربران بانی آنلاین می توانند از فهرست پیشنهادی ما، 10 انتخاب داشته باشند. 10 انتخاب به عنوان بهترین های سینمای ایران که با وجود همه انتقادهایی که به آن دوره وارد است، نمی توان انکار کرد که های بسیار خوبی هم در دل آن سینما تولید شده است.
1- شب قوزی (فرخ )
2- خشت و آینه (ابراهیم گلستان)
3- (داریوش مهرجویی)
4- قیصر (مسعود کیمیایی)
5- حسن کچل (علی حاتمی)
6- رضا موتوری (مسعود کیمیایی)
7- طوقی (علی حاتمی)
8- پنجره (جلال مقدم)
9- داش آکل (مسعود کیمیایی)
10- پستچی (داریوش مهرجویی)
11- آرامش در حضور دیگران (ناصر تقوایی)
12- یک اتفاق ساده (سهراب شهید ثالث)
13- تنگنا ( نادری)
14- فرار از تله (جلال مقدم)
15- صبح روز چهارم (کامران شیردل)
16- طبیعت بی جان (سهراب شهید ثالث)
17- بیتا (هژیر داریوش)
18- کندو (فریدون گله)
19- سرایدار (خسرو هریتاش)
20- مغول ها (پرویز کیمیاوی)
21- صادق کرده (ناصر تقوایی)
22- رگبار (بهرام بیضایی)
23- سه قاپ (زکریا هاشمی)
24- نفرین (ناصر تقوایی)
25- تنگنا ( نادری)
26- ن ها (مسعود کیمیایی)
27- گزارش (عباس کیارستمی)
28- کلاغ (بهرام بیضایی)
29- دایره مینا (داریوش مهرجویی)
30- سوته دلان (علی حاتمی) روح الله رجبی با بیان این که سینمای اجتماعی که اکنون شاهد آن هستیم سینمای ناامید است و باید ببینیم که در مقابل آن سینمای دیگری وجود دارد یا خیر؟ اعلام کرد ما سینمای دیگری را مطرح کردیم با عنوان سینمای عد که سینمای قهرمان است. پرونده ای که به فرجام رسید اسان - مورخ چهارشنبه 1393/09/19 شماره انتشار 18855
نویسنده: احمد صبریان [email protected] بسیاری از تولیدات سینمای ایران هر ساله به سبب سیاست گذاری های مقطعی مدیران، نبود برنامه ای هدفمند و اعمال سلیقه های شخصی رنگ را نمی بینندو در برزخ بلاتکلیفی اکران دست و پا می زنند. چرا که برخی مسئولان بر این باورند این تولیدات که اتفاقا بیشتر شان ساخته سازان نسل جوان کشور است توان جذب مخاطب را ندارند . در حالی که همین ها باحضور درخشان در جشنواره های معتبر جهانی ،افتخارات و جوایز بسیاری برای سینمای ایران به ارمغان آورده اند.سال ها بود میان مدیران، تهیه کنندگان و سینماداران در خصوص نمایش این ها که یا در بایگانی سینما خاک می خوردند یا برای رسیدن به سالن ها سرگردان و حیران مانده بودند جنگ و جدل بود که یا ناکام می ماند یا نیمه تمام رها می شد.سرانجام پس از مذاکرات فراوان میان تهیه کنندگان و مدیران برای نمایش این آثارسینمایی ، ۲۵ شهریورماه سال جاری گروه سینمایی «هنر و تجربه» با حضوربرخی مدیران، سینما گران ، منتقدان و اهالی سینما و نمایش « یک اتفاق ساده » زنده یادسهراب شهید ثالث در موزه سینما راه اندازی شد. این گروه از 12 مهر نیز فعالیت رسمی خود را با نمایش 5 آغاز کرد. اینک چند ماهی است که« سینمای هنر و تجربه » با در اختیار داشتن 5 سالن یعنی سینماهای ، آمفی تئاتر موزه سینما، خانه هنرمندان و مجتمع سینمایی کورش در تهران و پردیس سینمایی هویزه درمشهد به اکران این ها می پردازد.البته اکران این گونه ها طی سال های گذشته نیز در قالب طرح های دیگری چون «آسمان باز»، «مخاطب خاص» و «نوعی نگاه» عنوان شده بود اما در مرحله اجرا، بنا به سلایق شخصی مدیران وقت و تامین نشدن بودجه لازم با ش ت مواجه شد. آثار«هنر و تجربه » چگونه هایی است ؟ *کمتر فرصت نمایش می یابندو از جنس هنر و تجربه هستند * ساختار فرهنگی دارند و قرار است فرهنگ ساز باشند * بستر مناسبی برای بالندگی شه های خلاق جوانان فراهم می کنند *به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و کیفیت هنری سینما کمک می کنند * میانه چندانی با سینمای تجاری وبدنه و مولفه های آن ندارند *فرم و محتوای آن کنجکاوی های زیبایی شناسانه تماشاگران را برمی انگیزند *ذوق و سلیقه بصری تماشاگرانش را ارتقا می دهند *شیوه های تازه ای در فرم بیان و روایت سینمایی داشته باشند هایی که در راهند «مسافر» و «لباسی برای عروسی» از عباس کیارستمی،« کهریزک ، چهار نگاه» ، «نویسنده بودن» ،« اشیا از آنچه در آیینه می بینید به شما نزدیکترند» ، «ملف گند» ، «دختر.. مادر…دختر» ،«از ایران یک ج »،«من از سپیده صبح بیزارم» ، «آفتاب ، مهتاب، زمین» ،«خاطراتی برای تمام فصول » و.... عناوین هایی است که به زودی میهمان سینماهای «هنر و تجربه» خواهند شد. تیم های فوتبال ایتالیا و مقدونیه در مرحله مقدماتی جام جهانی به مصاف هم رفتند. رو مه جوان نوشت: سالن های سینمای کشور در انحصار های ایرانی است و معدود آثار خارجی به نمایش درآمده در سینماها یا قاچاق هستند یا آنقدر محدود نمایش داده می شوند که نمی شود به آن عنوان اکران خارجی داد، این وضعیت همچنان ادامه دارد. http://s1.picofile.com/file/7942778816/copy_of_a_z.jpgعلیرضا ذیحق سینما ایران در نگاهی به سینمای ایران در دوره های تاریخی معین ، میزان ایجاد شادی و امید به آینده در مخاطبان کاملا محسوس است . در دوره ای از سینمای ایران شاهد سوژه هایی هستیم که مخاطبان وقتی از سینما بیرون می زنند رویاهایشان نیز با آنها راه می رود و با دلی شاد و روحیه ای ب و چهره ای خندان و امیدوار به فردا ، به کارزار زندگی می شتابند و گیشه های سینما بی حمایت ت به خوبی کار می کندوجامعه نیز به همان اندازه شادمان است . «دهه ۷۰ دوران طلایی سینمای ایران است، تأسف می خورم چه اتفاقی برای نامه ها و بازیگران قدَر افتاد و یک دفعه تعاریف دیگری به سینمای ایران اضافه شد.» سازمان ملل با پس گرفتن دعوت خود از ایران در حقیقت وابستگى وعدم استقلالش را نشان داد.رییس سازمان ملل با عملى مضحکعروسک بودن خود درانجا را به نمایش گذاشت.عربستان به خیال خویش ایران را کنار زد.اما درحقیقت بدون درنظر گرفتنقدرت مهم منطقه این مذاکرات ازهمین الان محکوم به ش ت است.وتا ایران در مذاکره نباشد هیچ اقدامى موثر نخواهد بودزیرا ا. یک کارشناس بین المللی سینمای ایران اعلام کرد که «شمار جایزه های بین المللی سینمای ایران در سال ۱۳۹۵ به تنهایی برابر است با کل جوایز سینمای ایران در چهل سال ۱۳۳۷ تا ۱۳۷۷». رایزنی فرهنگی ایران - برلین و بنیاد سینمایی فار ، رخدادی ویژه برای معرفی سینمای نوین ایران به دست اندرکاران سینمای آلمان برگزار خواهد شد. تاریخ اجتماعی سینمای ایران
a social history of iranian cinema
by : hamid naficy
در چهار جلد - (به انگلیسی)


بنا به گفته ی روبرت صافاریان " کتاب تاریخ اجتماعی سینمای ایران کتاب مهمی است نه تنها درباره تاریخ سینمای ایران، بلکه در زمینه شناخت گوشه ای از فرهنگ این سرزمین از طریق تعامل آن با پدیده مدرنی مانند سینما ..... برقراری تعادل بین تحل. رئیس انجمن پخش کنندگان ، فروردین سینمای ایران را متفاوت و خاص تر از سال گذشته ارزی کرد و گفت: شروع سینمای ایران در سال 1396 بهتر از سال پیش بوده که امیدوارم این روند کماکان ادامه داشته باشد. اختلاف میان سینمای بدنه و هنروتجربه برای نخستین بار از بدو تأسیس یعنی آذر 93 شکل جدی و علنی به خود گرفته است. باید دید در سینمای این روزهای ایران که هر سازی می زند و کوک می کند حق با چه ی است؟ کانون منتقدان ایران شعبه استان کرمان برگزار می کند: نشست نقد و بررسی نمایش نده در باد؛ کانون منتقدان ایران، شعبه استان کرمان، به منظور گسترش گفتمان تئوریک مبتنی بر اصول و روش های نقد تئاتر، بیست و هشتم مرداد ماه نود و سه، نشست نقد و بررسی نمایش نده در باد، به کارگردانی آقای پوریا قلی پور را برگزار می کند. در این جلسه آقایان بابک دقی. میزگرد سینمای ایران با حضور داریوش مهرجویی و رضا درمیشیان از دو نسل سینمای ایران در سوئیس برگزار خواهد شد. محمدتقی فهیم منتقد سینما گفت: اگر قرار باشد به سینمای خوب جنگی و ارزشمند دفاع مقدس و به قد و قامت سینمای دفاع مقدس دهه ۶۰ تا اوایل دهه ۷۰ برسیم، نیازمند دگرگونی در سینمای ایران هستیم. نمایش «رفتن» به کارگردانی نوید محمودی، محصول مشترک سینمای ایران و افغانستان در ا و ای های آغاز شد. رو مه وقایع اتفاقیه نوشت:بررسی دقیق تر تمام آثار اکران شده در سال ۱۳۹۵ از وجود یک بحران اقتصادی جدی در سینمای ایران حکایت می کند. فروش کل سینمای کشور در سال گذشته، ۱۵۶ میلیارد تومان و تعداد مخاطب کل سینمای کشور به 23,6 میلیون نفر رسیده است. مراسم تجلیل از چهار بردار پیش وت سینمای ایران به پاس یک عمر فعالیت در عرصه سینما و با یادی از زنده یاد احمد مسروری با عنوان «شب نقره ای» در موزه سینمای ایران برگزار می شود. پروژه غرب از تجزیه مقدونیه و زدودن آن از نقشه جغرافیا شروع می شود. همانطور که تیموتی لس گفت «ما با تضعیف پروژه های چین و روسیه و رساندن جنگ چند دهه ای صرب ها به نقطه پایانی، به هدف بزرگمان خواهیم رسید چهارمین دیدار تدارکاتی تیم ترک گروژنی در اردوی آماده سازی ترکیه با ش ت برابر حریف مقدونیه ای پایان یافت. تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه نباید به هر قیمتی به دنبال جذب مخاطب بود، گفت: ما معتقدیم سینمای ایران علی رغم همه ایرادها و انتقاداتی که بر آن وارد بوده، اما سالم ترین و پاک ترین سینمای جهان است و اگر ایرادی وجود دارد باید در جهت رفع آن ها تلاش کنیم. مدیر امور بین الملل بنیاد سبنمایی فآر تاکید کرد جشنواره برلین آ ین فرصت برای تکمیل های جشنواره جهانی فجر است و در ادامه یادآور شد سینمای ایران اغلب حضوری قابل توجه در برلین داشته است. بعد از درخشش «فروشنده» در فستیوال کن ۲۰۱۶، گویی دوران تازه ای برای سینمای ایران آغاز شد و توجه سینمای هنری جهان که پایگاهش هر ساله در کن بنا می شود به سینمای ایران بیشتر و بیشتر شد. سیدصادق به همراه هنرمندان گیلانی با «نینو کوخالاشویلی» معاون مرکزملی سینمای گرجستان و «کتوان ماکواریانی» کارگردان سینمای این کشور دیدار و گفتگو د. 900سئانس برای «هنر و تجربه» اسان - مورخ چهارشنبه 1393/09/19 شماره انتشار 18855 به گفته مسئول اجرایی طرح «هنر و تجربه » مجموع کل هزینه این طرح بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان است. به گزارش خبرآنلاین از زمان آغاز به کار این گروه سینمایی تا 29آبان حدود 25 سینمایی، مستند و کوتاه ایرانی و خارجی در5 سینمای تهران و مشهد اکران شده است. به گفته حسین علم الهدی دبیر اجرایی شورای سیاست گذاری این گروه سینمایی تعداد مخاطبان های «هنر و تجربه» طی٣٥روزنمایش (از ١٣ مهر تا ٢٢آبان ) بالغ بر ٦٠ هزار نفربوده است. همچنین ٩٠٣ سئانس به نمایش های این گروه اختصاص داده شده است که از این تعداد ٧١٠ سئانس موظف سینماها بوده و سئانس های فوق العاده خارج از تعهد سینماها نیز به ١٩٣ سئانس رسیده است. این تعداد نوبت نمایش برای سینمای «هنر و تجربه »افسانه نیست بلکه براساس خواست و احترام به مخاطبان این سینما بوده است . اگر بانوان سینمای ایران شهامت افشای فساد کلان را در سینمای ایران داشته باشند مشکلات عدیده آنان از جمله حذف بازیگران زن با استعداد و توانای سینمای کشور حل خواهد شد. پنج شاخص از سینمای گرجستان در بخش «مروری بر سینمای گرجستان» سی و ششمین جشنواره جهانی فجر به نمایش درمی آید. همشهری آنلاین: یک کارشناس بین المللی سینمای ایران اعلام کرد که «شمار جایزه های بین المللی سینمای ایران در سال ۱۳۹۵ به تنهایی برابر است با کل جوایز سینمای ایران در چهل سال ۱۳۳۷ تا ۱۳۷۷!» هزاران نفر از مردم یونان در آتن در اعتراض به نامگذاری کشور مقدونیه به این نام اعتراض د. عبدالله بوتیمار از پرکارترین بازیگران دهه های چهل و پنجاه سینمای ایران بود و در 47 سینمایی بازی کرد. او با برخی از کارگردان های پرکار و مطرح سینمای فارسی از جمله ساموئل خاچیکیان، اسماعیل ریاحی، اسماعیل پورسعید و رضا صفایی همکاری داشت و شهرت او به خاطر ایفای نقش در های پلیسی و جنایی دهه چهل و پنجاه سینمای ایران بود.
معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد ی با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران جشنواره و ع مفاهیم قرآن کریم در فرهنگ ایرانی را برگزار می کند. حضور و تجلی عمیق مفاهیم قرآن در عرصه های فرهنگ ایران بیانگر ذهن تابناک ایرانیان، از دیر باز تاریخ، برای در آغوش جان گرفتن آیات الهی قرآن است . پس از اکران عمومی " ماجرای نیمروز" شاهد آن خواهیم بود که توقع عمومی از سینمای ایران بالا خواهد رفت و مخاطب سینمای ایران ، به ویژه در بحث بازتولید تاریخ معاصر از سینمای ایران انتظارهای بیشتری پیدا می کند. رو مه وقایع اتفاقیه نوشت:بررسی دقیق تر تمام آثار اکران شده در سال ۱۳۹۵ از وجود یک بحران اقتصادی جدی در سینمای ایران حکایت می کند. فروش کل سینمای کشور در سال گذشته، ۱۵۶ میلیارد تومان و تعداد مخاطب کل…