نهم ربیع الاول جشن عید ا هرا س

به نقل از خبرگزاریها در مورد نهم ربیع الاول جشن عید ا هرا س : گرامی می فرمایند: هر خبر تمام شدن این ماه را به من دهد، بشارت بهشت را به او می‏دهم. شروع ماه ربیع الاول و تولد مبارک حلول ماه ربیع الاول را به همه شماها تبریک میگم امشب به عشاق حسین (ع)، زهرا دهد مزد عزا یک عده را درمان دهد، یک عده بخشش در جزا یک عده را مشهد برد، یک عده را دیدار حج باشد که مزد ما شود، تعجیل در امر فرج حجت ال شهرباف گفت: از اعمالی که در ماه ربیع الاول بسیار سفارش شده است، که انسان بتواند در کنار مرجع شریف اکرم(ص) قرار بگیرد و یا از راه دور زیارت را به جا آورد. در ربیع الاول،این ماه خجسته، نسیم سحری جان مایه عشق را به گستره خاکیان می فرستد. جوانه های تبسم لب ها را شاداب از طراوت تغزلی دیگر کرده و همگی قدوم نوزادی را که سبب آفرینش است تبریک می گویند که یا محمّد! به جمع خاکیان دوستدارت خوش آمدی!
حلول ماه ربیع الاول، ماه جشن و سرور اهل بیت(ع) مبارک باد. حلول ماه ربیع الاول، ماه جشن و سرور خاندان محمّد، مهربانی، گذشت، جود، کرم و بزرگواری بر همه مردمان عالم، آنان که در پی عد واقعی هستند، مبارک و خجسته باد، طی روز های اخیر هم هموطنان گرامی با عقب انداختن جشن شب یلدای خود به حرمت رحلت اکرم، آن را همزمان با حلول ربیع الاول برگزار می کنند. حلول ماه ربیع الاول ماه جشن و سرور اهل البیت ( ع ) . وقایع ماه ربیع‏ الاول
خارج شدن اعظم از مکه و مخفی شدن آن حضرت در غار ثور در آغاز ربیع الاول
رهسپار شدن (ص) به سوی مدینه و آغاز هجرت آن بزرگوار به آن شهر
ارتحال حسن عسگری در سن 28 سالگی در سال 260 ه.ق‏
آغاز ت حضرت بقیة اللَّه اعظم در نهم ربیع الاول سال 260 ه.ق‏
ازدواج (ص) با حضرت خدیجه «ام المومنین» در دهم ربیع الاول
وفات .
نائب رئیس مجلس شورای ی تعطیلی هشتم ربیع الاول را بی مبنا دانست و ابراز امیدواری کرد که این… استاندار یزد در پیامی فرا رسیدن ماه ربیع الاول را تبریک گفت. بهار ماه‏ ها، ربیع الاول است چرا که آثار رحمت الهی و ذخایر برکات خداوندی در این ماه پدیدار می‏ شود و انوار جمال الهی بر زمین و زمینیان می‏ تابد . ولادت رسول اکرم(ص) اشرف و سید موجودات و نزدیک‏ ترین خلق به خدا ، در این ماه بوده است . حلول ماه ربیع الاول، ماه جشن و سرور ... اعمال روز دوازدهم ربیع الاول( مطابق با 14 دی 1393)

به قول جناب کلینی و مسعودی و مشهور بین عامه ولادت باسعادت حضرت رسول صل الله علیه و آله است و مستحب است در آن دو رکعت در رکعت اول بعد از حمد سه مرتبه قل یا ایها الکافرون و در دوم سه مرتبه توحید و در این روز نیز آن حضرت به مدینه ورود فرمود و شیخ فرموده که در مثل چنین روز از سنه ی صد و سی . مردم تهران گفت: تعطیلی هشتم ربیع الاول علاوه بر داشتن اثر منفی اقتصادی، مخل وحدت خواهد بود. وقایع روز اول ماه ربیع الاول
دفن بدن مطهر صلی الله علیه و آله و سلم
لیلت المبیت
هجرت صلی الله علیه و آله و سلم
هجوم به خانۀ وحی
مسمومیت عسکری علیه السلام
وقایع روز سوّم ماه ربیع الاول:
ت یب کعبه توسط یزید
روز پنجم ماه ربیع الاول:
وفات حضرت سکینه سلام الله علیها
روز هشتم ماه ربیع الاول:
شهادت عسگری . روز اول : پنج شنبه ۲۶ صفر ۱ قمری/‏۹ سپتامبر ۶۲۲ : ترک مکه و اقامت سه روزه در غار ثور در مکه. روز پنجم : دوشنبه ۱ ربیع الاول ۱ قمری‏/۱۳ سپتامبر ۶۲۲ : ترک ناحیهٔ مکه و سفر به ناحیهٔ یثرب.

روز دوازدهم : دوشنبه ۸ ربیع الاول ۱ قمری‏/۲۰ سپتامبر ۶۲۲ : ورود به قباء در مدینه.

روز شانزدهم : ۱۲ ربیع الاول ۱ قمری‏/۲۴ سپتامبر ۶۲۲ : ورود به . فرا رسیدن ماه شریف و پرخیر و برکت ربیع الاول را به زمان(عج) و شما دوستان تبریک عرض می کنیم ©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©© خدایا؛تو را به مناسبتهای عزیز این ماه گرامی قسم می دهیم؛این ماه را بر تمام شیعیان جهان، مبارک و پر خیر و برکت قرار بده،و در ظهور ارباب و مولای ما؛ زمان(عج) تعجیل بفرما،و به ما توفیق بهره بردن از فضایل این ماه عنایت فرم. نائب رئیس مجلس شورای ی تعطیلی هشتم ربیع الاول را بی مبنا دانست و ابراز امیدواری کرد که این تعطیلی با ارائه طرحی لغو شود. ربیع الاول برکات و اعمال ماه ربیع الاولماه "ربیع الاول" همانگونه که از اسم آن پیداست بهار ماه ها مى باشد؛ به جهت اینکه آثار رحمت خداوند در آن هویداست . در این ماه ذخایر برکات خداوند و نورهاى زیبایى او بر زمین فرود آمده است . زیرا میلاد رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) در این ماه است و مى توان ادعا کرد از اول آفرینش زمین رحمتى مانند آن به خود ندیده است .
ماه محرم و صفر را پشت سر گذاشتیم با اندوه و اشک و ناله ،اشک ریختیم و دل تازه کردیم و با یاد عظمت آقا ابا عبدالله الحسین بزرگ شدیم، از خزان عفلت به برکت اشک های محرم و صفر به بهار رسیدیم و اکنون وقت آن است که در این بهار به یمن رویش دوباریمان سجده شکر به جای آوریم و این بهار را قدر بدانیم و بندگی کنیم. نمایندگان مجلس شورای ی با یک فوریت طرحی موافقت د که در صورت تصویب نهایی تعطیلی روز هشتم ربیع الاول از فهرست تعطیلات رسمی کشور حذف می شود. وقایع روز اول ماه ربیع الاول خا پاری بدن مطهر صلی الله علیه و آله و سلم لیله المبیت هجرت صلی الله علیه و آله و سلم هجوم به خانه ی وحی مسمومیت عسکری علیه الّسلام وقایع روز سوّم ماه ربیع الاول: ت یب کعبه توسط یزید روز پنجم ماه ربیع الاول: وفات حضرت سکینه سلام الله علیها روز هشتم ماه ربیع الاول: شهادت عسگری علیه السلام روز نهم ماه ربیع ال. آیین های جشن و گرامیداشت ۱۷ ربیع الاول در سراسر استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد. تعطیل رسمی هشتم ربیع الاولتعطیل رسمی هشتم ربیع الاول , نمایندگان مجلس بر اساس موافقت ت، هشتم ربیع الاول سالروز شهادت حضرت حسن عسکری (ع) و آغاز ت حضرت ولیعصر (عج) را به عنوان تعطیل رسمی تعیین د.تعطیل رسمی هشتم ربیع الاول نمایندگان مجلس شورای ی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان لایحه اعاده شدهاحکام دائمی قوانین پنجساله توسعه . صرفا برای خنده **انتشار به مناسبت آغاز ماه ربیع الاول** حلول ماه ربیع الاول مبارک باد آداب شب و روز اول ماه ربیع الاول

ادامه مطلب مدیر شبکه دو سیما از آغاز پخش سری جدید برنامه باغ ملی از ابتدای ماه ربیع الاول خبر داد. رئیس مجلس شورای ی در پاسخ به تذکر مصطفی کواکبیان و درخواست وی در بازنگری تعطیلی هشتم ربیع الاول گفت که این تعطیلی مصوبه هیأت ان را دارد. رو مه نوشت: در روزهای گذشته مجلس شورای ی هشتم ربیع الاول، روز شهادت حسن عسکری(ع) را به عنوان تعطیل رسمی تصویب کرد. این تصویب پس از آن انجام گرفت که ایراد قبلی شورای نگهبان مبنی بر داشتن بار مالی با اعلام موافقت از سوی ت رفع شده بود. ۳ دی میلاد رسول اکرم به روایت اهل سنت [ ١٢ ربیع الاول ] ۴ دی جشن کریسمس [ 25 december ] ۵ دی روز ملی ایمنی در برابر ز له ۸ دی میلاد رسول اکرم و جعفر صادق علیه السلام [ ١٧ ربیع الاول ] 9 دی روز بصیرت ۱۱ دی جشن آغاز سال نو میلادی [ 1 january ] ۲۹ دی ولادت حسن عسکری علیه السلام [ ٨ ربیع الثانی ] ایسنا نوشت: در پی تصویب تعطیلی هشتم ربیع الاول سالروز شهادت حسن عسگری (ع) و آغاز ت حضرت ولی عصر (عج) در ت، مجلس شورای ی رسیدگی به بند الحاقی 6 لایحه احکام دائمی برنامه های توسعه کشور را انجام نداد. نمایندگان مجلس شورای ی با یک فوریت طرحی موافقت د که در صورت تصویب نهایی تعطیلی روز هشتم ربیع الاول از فهرست تعطیلات رسمی کشور حذف می شود. بهار ماه‏ ها، ربیع الاول است چرا که آثار رحمت الهی و ذخایر برکات خداوندی در این ماه پدیدار می‏ شود و انوار جمال الهی بر زمین و زمینیان می‏ تابد . ولادت رسول اکرم(ص) اشرف و سید موجودات و نزدیک‏ ترین خلق به خدا ، در این ماه بوده است . حلول ماه ربیع الاول، ماه جشن و سرور اهل بیت(ع) مبارک باد. مدیر کتابستان رضوی از همکاری ۲۰۰ ناشر با این موسسه فرهنگی خبر داد و گفت: جشنواره تخفیفات از ۹ لغایت ۱۷ ربیع الاول در کتابستان رضوی برگزار می شود. روز هفدهم ربیع الاول:

همان گونه که گفتیم مشهور میان علماى یه آن است که روز هفدهم ربیع الاول، روز ولادت با سعادت رسول خدا حضرت محمد بن عبداللّه (ص) است و معروف آن است که ولادتشان در مکه معظمه، واقع شده است و زمان ولادت آن حضرت هنگام طلوع فجر، روز ، سال عام الفیل بوده است. (عام الفیل سالى است که ابرهه با لشکرش که بر فیل سوار بودند به قصد ت یب کعبه آمد، ولى همگى نابود شدند و مکرم در همان سالی به دنیا آمدند که این رخداد به وقوع پیوست).

همچنین در چنین روزى در سال 83 هجرى قمرى، ولادت صادق (ع) واقع شده است و از این جهت نیز بر اهمیت این روز افزوده شده است.

رو مه نوشت:در روزهای گذشته مجلس شورای ی هشتم ربیع الاول، روز شهادت حسن عسکری(ع) را به عنوان تعطیل رسمی تصویب کرد. این تصویب پس از آن انجام گرفت که ایراد قبلی شورای نگهبان مبنی بر داشتن بار مالی با اعلام موافقت از سوی ت رفع شده بود. ماه "ربیع الاول" همانگونه که از اسم آن پیداست بهار ماه ها مى باشد؛ به جهت اینکه آثار رحمت خداوند در آن هویداست . در این ماه ذخایر برکات خداوند و نورهاى زیبایى او بر زمین فرود آمده است . زیرا میلاد رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) در این ماه است و مى توان ادعا کرد از اول آفرینش زمین رحمتى مانند آن به خود ندیده است . ماه "ربیع الاول" همانگونه که از اسم آن پیداست بهار ماه ها مى باشد؛ به جهت اینکه آثار رحمت خداوند در آن هویداست . در این ماه ذخایر برکات خداوند و نورهاى زیبایى او بر زمین فرود آمده است . زیرا میلاد رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) در این ماه است و مى توان ادعا کرد از اول آفرینش زمین رحمتى مانند آن به خود ندیده است .
ماه محرم و صفر را. میلاد یا عید مولود، سالروز ولادت ، محمد بن عبدالله است و یکی از اعیاد بزرگ ی است. اگرچه تاریخ دقیق ولادت مشخص نیست، این جشن ها معمولاً در ۱۲ ربیع الاول برگزار می شوند و شیعیان ۱۷ ربیع الاول را جشن می گیرند ماه "ربیع الاول" همانگونه که از اسم آن پیداست بهار ماه ها مى باشد؛ به جهت اینکه آثار رحمت خداوند در آن هویداست . در این ماه ذخایر برکات خداوند و نورهاى زیبایى او بر زمین فرود آمده است . زیرا میلاد رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) در این ماه است و مى توان ادعا کرد از اول آفرینش زمین رحمتى مانند آن به خود ندیده است . ربیع ماه ولادت خورشید بی غروب، عشق بی پایان، جلوه صفات حسنای الهی، سرچشمه رحمت و عطوفت، مظهر عشق و فداکاری مبارک باد. . فرارسیدن ماه ربیع الاول ، ماه شادی و شادمانی برای شیعیان را به شما محب اهل بیت(ع) تبریک عرض می کنم . حضرت محمد (ص) فرمودند: هر حلول ماه ربیع را به دیگران مژده دهد، من بهشت را به او مژده خواهم داد. حلول ماه ربیع بر شما مب. adel azizi-13-2.jpg ستاد استهلال دفتر ی گزارش رؤیت هلال ماه ربیع الاول ۱۴۳۶ هجری قمری را منتشر کرد. همچنین تقویم رسمی کشور مست ج مرکز تقویم وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک تهران، و کارشناسان رؤیت هلال، پیش بینی کرده اند هلال ماه در غروب روز دوشنبه ۱ دی ماه در کشور قابل رؤیت نیست. بنابراین ماه صفر الخیر۳۰ روزه بوده و غرّة ماه ربیع الاول روز چهارشنبه ۳ دی ماه خواهد بود. خبرگزاری ایسنا: رئیس مجلس شورای ی از موافقت ت با تعطیلی هشتم ربیع الاول، سالروز آغاز ت حضرت ولی عصر (عج) خبر داد.

در جریان رفع ایرادات شورای نگهبان از لایحه احکام دایمی برنامه های توسعه کشور، بند الحاقی 6 ماده 41 این لایحه که در آن پیش بینی شده بود هشتم ربیع الاول سالروز شهادت حضرت حسن عسگری (ع) و آغاز ات حضرت ولی عصر (عج) به عنوان تع. به گزارش شیعه آنلاین، چرا شیعه به سمتی حرکت کرده که 1 تا 7 ربیع الاوّل را فراموش کرده و با پایان صفر رخت عزا در می آورد و مجلس عزا بر می چیند؟ در صورتی که اوج مصیبت اهل بیت(علیهم السلام) و عامل تمام مصیبتهای آنان در همین ایّام است؟

حضرت زینب(سلام الله علیها)درعصر عاشورا فرمودند: پدرم فدای آن ی باد که در روز دوشنبه خیمه هایش را غار. علی مطهری در صفحه شخصی اش در اینستاگرام نوشت: مصوبه روز یکشنبه مجلس درباره تعطیلی هشتم ربیع الاول به عنوان روز شهادت حسن عسکری علیه السلام و آغاز ت حضرت ولی عصر علیه السلام که مورد ایراد شورای… ماه "ربیع الاول" همانگونه که از اسم آن پیداست بهار ماه ها مى باشد؛ به جهت اینکه آثار رحمت خداوند در آن هویداست . در این ماه ذخایر برکات خداوند و نورهاى زیبایى او بر زمین فرود آمده است . زیرا میلاد رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) در این ماه است و مى توان ادعا کرد از اول آفرینش زمین رحمتى مانند آن به خود ندیده است . لول ماه ربیع الاول ماه جشن و سرور اهل البیت ( ع ) را به تمامی مسلمین تبریک می گوییم . ماه ربیع الاول آغاز شده است؛ ماهی که در آن حوادث تاریخی مهمی اتفاق افتاده است که از آن جمله، حادثه مهم و تاریخی لیله المبیت، هجرت حضرت محمد صلی الله علیه و آله از مکه به مدینه، ولادت اکرم (ص) و جعفر صادق علیه السلام، ازدواج حضرت محمد صلی الله علیه و آله . علی مطهری در صفحه شخصی اش در اینستاگرام نوشت: مصوبه روز یکشنبه مجلس درباره تعطیلی هشتم ربیع الاول به عنوان روز شهادت حسن عسکری علیه السلام و آغاز ت حضرت ولی عصر علیه السلام که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود و البته با لطایف الحیل به تصویب رسید مصوبه خوبی نبود. ماه "ربیع الاول" همانگونه که از اسم آن پیداست بهار ماه ها مى باشد؛ به جهت اینکه آثار رحمت خداوند در آن هویداست . در این ماه ذخایر برکات خداوند و نورهاى زیبایى او بر زمین فرود آمده است . زیرا میلاد رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) در این ماه است و مى توان ادعا کرد از اول آفرینش زمین رحمتى مانند آن به خود ندیده است . برکات و اعمال ماه ربیع الاول ماه "ربیع الاول" همانگونه که از اسم آن پیداست بهار ماه ها مى باشد؛ به جهت اینکه آثار رحمت خداوند در آن هویداست . در این ماه ذخایر برکات خداوند و نورهاى زیبایى او بر زمین فرود آمده است . زیرا میلاد رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) در این ماه است و مى توان ادعا کرد از اول آفرینش زمین رحمتى مانند آن به خود ند. علت مخالفت من یکی نحوه تصویب این تعطیلی در مجلس است. زمانی که لایحه احکام دائمی برنامه های توسعه کشور در حال بررسی بود، بنا بر قولی که برخی دوستان داده بودند، موضوع تعطیلی هشتم ربیع الاول در قالب یک بند به یکی از مواد این لایحه بدون هرگونه تناسبی اضافه شد و در صحن علنی چون آن ماده پیشنهادی نداشت، مخالف و موافق صحبت ن د و کل ماده در مج. برکات و اعمال ماه ربیع الاول نتیجه تصویری برای اول ربیع الاول برکات و اعمال ماه ربیع الاول ماه "ربیع الاول" همانگونه که از اسم آن پیداست بهار ماه ها مى باشد؛ به جهت اینکه آثار رحمت خداوند در آن هویداست . در این ماه ذخایر برکات خداوند و نورهاى زیبایى او بر زمین فرود آمده است . زیرا میلاد رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) در این ماه است و مى توان ادعا کرد از اول آفرینش زمین رحمتى مانند....... گرچه در تمام ها، ماه ها خداوند همواره برکاتش را برای انسان ها ارزانی داشته و تمام ایام پر برکت هستند، اما برخی از روزها و ماه ها از ویژگی و شادی افزون تری برخوردارند، از جمله این ماه ها ماه "ربیع الاول" است که به برکت قدوم حضرت رسول (ص)، ماهی پر خیر و برکت است؛ ماهی که آثار رحمت خداوند آشکار است و ذخایر برکات خداوند و نورهای زیبایی او بر زمین فرود آمده است. طلوع ماه ربیع الاول و آغاز ت حضرت جوادالائمه (ع) مبارکباد. مشکی ازتن به در آرید ربیع آمده است
خـم ابـرو بگشــاییــد ربیــع آمــده است
مژده ای ختم رسل داد که آیـد به بهشت
هـرکه برمن خبـر آرد ربیــع آمده است حلول ماه ربیع الاول ، مبارک باد. ایلنا نوشت:جمعی از نمایندگان مجلس شورای ی در نامه ای خطاب به رییس مجلس شورای نسبت به عدم رأی گیری برای تصویب تعطیلی هشتم ربیع الاول اعتراض د و لاریجانی نیز به این درخواست پاسخ داد.