هرج و مرج در ناخودآگاه

به نقل از خبرگزاریها در مورد هرج و مرج در ناخودآگاه : رؤیاپردازی بهترین کمک برای انسانهایی ست که با ناخودآگاهی به پیش می روند و سمی مضر برای انسان های خودآگاه است. انسان های خودآگاه، با رؤیاپردازی به آرامش می رسند. انسان های ناخودآگاه، با رؤیاپردازی به جوشش می افتند. یا ناخودآگاه باش و رؤیا رسم کن؛ یا خودآگاه باش و خشن. -پیام اوَر- خانه ی پدر بزرگ در روستایی بود که بعدها مرکز بخش شد. خانه ی عموی مادر نزدیک خانه پدر بزرگ بود. آنقدر نزدیک که اگر مسجد مانع نمی شد از در این خانه میشد خانه دیگر را دید. کوچه ها که خاکی بود، خانه ی عمو بر بلندی تپه مانندی قرار داشت.مسجد را که رد می همه ی توانم را میگذاشتم تا از بلندی بالا بروم. حالا که کوچه ها آسف شده است، خانه ی عمو هم، هم. 1. اصل خود هوشیاری بهترین راه برنامه ریزی و کنترل ضمیر ناخودآگاه، توجه لحظه به لحظه انسان نسبت به خود است. او به طور مرتب به خود بگوید که من با اجرای اصول تکنولوژی فکر تبدیل به انسان زیبای دیگری شده ام. 2. اصل استفاده از قدرت سوال پرسیدن سئوالاتی از خود است که ذهن ناخودآگاه را گمراه می کند تا برای رسیدن به مقصودتان تلاش کند. به طور مثال. قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید؛ اگر واقعاً قصد دارید که در زندگی خود به موفقیت و کامی دست پیدا کنید، باید بدانید که ذهن ناخودآگاه‌تان به چه صورت کار می‌کند و از خود واکنش نشان می‌دهد. باید به این امر اعتقاد داشته باشید که هیچ گاه برای دست ی به رویاها و آرزوها دیر نیست. «هیچ گاه برای تبدیل شدن به آن فردی که می‌خواهید، دیر نیست.

- از کجا بفهمیم دو نفر عاشقن؟! + از اونجا که بتونن ناخودآگاه حرفای هَمو کامل کنن!(:

این باور که معنای متن یا اثر هنری به طور کامل چیزی ساخته و پرداخته ی ذهنِ آگاهِ پدیدآورنده ی آن هاست، یعنی با نیت و مقصود مولف یکی ست، باوری کاملن اشتباه است. معنا، زاده ی ضمیر ناخودآگاه مولف نیز هست و خودِ مولف هم نمی تواند به قطعیت از آن چه آفریده صحبت کند. از طرفی اگر پیام و معنای متن را ساخته ی مخاطب آن بدانیم، باز مساله ی اصلی در . هنگامی که خودآگاه از تفاوت میان عامل و موضوع ناآگاه است، شناسۀ ناخودآگاه حاکم می شود. سپس ناخودآگاه در موضوع فرافکن شده و موضوع نیز به درون عامل بازتاب گشته و بخشی از روانشناختی او می گردد، از آن پس رفتار گیاهان و حیوانات شبیه موجودات انسانی می شود و موجودات انسانی نیز تفاوتی با حیوانات ندارند، و هر موجود زنده ای با اشباح، ارواح و . حفظ بقا در میان درندگان، امری طبیعی و ناخودآگاه است، غریزه ای که گاه منجر به خلق صحنه هایی خونین می شود. صورتش را تصور می کنم؛ نمی دانم چرا ناخودآگاه چهره «پاشا» اسیدپاش لانتوری با آن موهای فرفری و رنگ شده جلوی چشمم می آید. وقتی نیازهای اولیه زندگی انسان تامین نمی شود، در نتیجه اخلاق هم ناخودآگاه لطمه می خورد. آن هتاوی در مصاحبه ای گفته از این مسئله افسوس می خورد که قبلا به خاطر احساس هایی ناخودآگاه،… عشق آن بغض عجیبی ست که در نیمه شب ناخودآگاه ره حنجره را می بندد. فهیمه تقدیری
+ بیست بار خواندمش و سکوت پس از ازدواج پرنس هری از خاندان سلطنتی انگلیس، ناخودآگاه ذهن به سمت 5 شاهزاده مجرد دم بخت دیگر می رود. تعطیلات ادارات و شرکت ها در آلمان شنبه و یکشنبه است. روز یکشنبه هم تقریبا همه جا از جمله مارکت ها، فروشگاه ها و ... بسته اند. تنها استثناءهایی که روز یکشنبه باز هستند رستوران ها و قهوه خانه ها و مغازه های پمپ بنزین هستند.
لذا معمولا شنبه ها ید های زمان بر را انجام میدهم. معنایش هم این است که یکشنبه ها عملا هیچ کاری نمی شود کرد.
بیکا. هدف نقاشی هایی را می کشید. ممکن است این خطوط درهم و مبهم ، در نگاه اول چیز جالبی برای گفتن نداشته باشند ولی به اعتقاد بسیاری از روان شناسان این نوع نقاشی های ناخودآگاه نمایانگر درون و افکار ما هستند که به دور از محدودیت های ذهن آگاهمان پدید می آیند و اسرار ناگفته ای از شخصیت ما را به تصویر می کشند ؛ آرزوها ، امیال ، ترس ها و رؤیاهای نه. ضمیر ناخودآگاه و عملکرد آن را بهتر بشناسیم http://www.aftab.ir/lifestyle/images/7ea851afc1b04be65de0ee93804e1798.jpg انسان دو نوع ضمیر دارد ۱- ضمیر خود آگاه ۲- ضمیر ناخود آگاه . ضمیر خود آگاه انسان پست فرماندهی وجود است که در واقع همان بخش از انسان است که به من آدمی اطلاق می شود ، وقتی شما هرکاری را آگاهانه اراده می کنید ، تصمیم می گیرید و انجام می دهید این ضمیر خودآگاه شماست که انجام وظیفه می کند و در وجود شما فرماندهی می کند ،قضاوت می کند ،تجزیه و تحلیل و ارزی می کند و امور زندگی شما بطور روزمره اداره می شود.


سیدال
وقتی صدایتان می کنم: ارباب! ناخودآگاه زبانم به اربا اربا می چرخد ...


+ پسرت هزار ذره شد در هوای یار....
انقلاب روح در تن عقل در دل انقلاب در دین جاودانگی در این مرگ انتهایی نا منتظر آه ای منتظَر ای منتظَر ای در تو دری میان ظاهر و باطن هستی تو "ناخودآگاه جمعی" ما را مسلمان می کنی✍️اولین در شب


متاسفانه این باور نادرست در فرهنگ ما رواج داره و در محافل نه هم مدام تکرار میشه و یک جور چرخه معیوب ایجاد می کنه.
گفته میشه که اولین ، خیلی تجربه مهیب و دردناکیه و همین نقل قول رایج، در دخترخانوم ها ترس ایجاد می کنه.

ترس انباشته شده، منجر به اضطراب شدید میشه در اولین تجربه و این اضطراب ناخودآگاه، انقباض . اما شیوه صحیح تلقین چیست ؟ فرض کنید در زندگی ، در شرایط سختی قرار دارید و میخواهید با خود بگویید : ” من انسان بسیار قوی و استواری هستم ! “. بنظر شما چطور میتوان این تلقین را بصورت قدرتمندی ، در ضمیر ناخودآگاه نشاند ، طوری که مستقیما وارد ضمیر ناخودآگاه شما شود ؟ به جمله ی زیر توجه کنید : ادامه مطلب قدرت کلمات را دست کم نگیریم.
کلمات، تاثیر شگرفی روی ضمیر ناخودآگاه انسان دارند. ناخودآگاه بدون آنکه منظورمان را بداند هر چه بگوییم خوب یا بد را برایمان خلق می کند. لذا لازم است برای دستی به موفقیت از کلمات مثبت و دارای انرژی مثبت استفاده کنیم.
با این که مفهوم کلی عبارت "من بیمار نیستم" مثبت است اما کلمه "بیمار" واژه منفی است. ضم. گردو، ش تم.گرگم به هوا، گرگم و گله می برم. شمع، گل، پروانه......این کلمات برای ک ن نسل قبل آشناست و با شنیدن آن ها، ناخودآگاه لبخندی بر لب و ذوقی در دلشان متبلور می شود. زوال عقل در بخشی از مغز که به ما دستور دنبال اتفاقات اطرافمان را می دهد، تغییر ایجاد می کند. بدون این پیام های ناخودآگاه از مغز، افراد چشم های خود را دیگر چندان حرکت نمی دهند. با دیدن قبض برق ناخودآگاه مبلغ پرداختی روی آن توجه ما را به خود جلب می کند، اما زوج ساروی کارت عروسی خود را به سبک قبض برق طراحی د. مرضیه برومند گفت: موضوع سلامت برای من آنقدر مهم است که در آثارم به طور ناخودآگاه به آن می پردازم. کم کم دارم به این نتیجه میرسم یکشنبه ها هم داره مثل چهارشنبه ها دوست داشتنی میشه! فکر کنم انقدر ناخودآگاه تلقین بقیه روزها هم برام جذاب و زیبا شده. 
آن هتاوی در مصاحبه ای گفته از این مسئله افسوس می خورد که قبلا به خاطر احساس هایی ناخودآگاه،… هنگامی که نام کارآفرینی می آید ناخودآگاه نام "سیلیکن ولی" که زادگاه شرکت هایی چون اپل و است، به ذهن انسان خطور می کند اما اوضاع در حال تغییر است و شرق آسیا مهد جدید کارآفرینی خواهد بود. بازیگر «شوالیه تیره برمی خیزد» در مصاحبه ای گفته از این مسئله افسوس می خورد که قبلا به خاطر احساس هایی ناخودآگاه، دید مثبتی نسبت به پروژه های ساخت ن نداشت. ملی پوش فوتسال ن گفت: ما به عنوان قهرمان دوره گذشته آسیا به دنبال تکرار قهرمانی خود هستیم و به چیزی جز آن فکر نمی کنیم. بازْ خیالش از هر بابتی آسوده است.
عذابِ وجدان برای پلنگِ سیاه غریبه است.
ماهیِ گوشت خوار در موردِ درستیِ رفتارش تردید ندارد.
مارِ زنگی خودش را بدونِ هیچ ایرادی قبول دارد. شغالِ انتقادپذیری وجود ندارد.
ملخ، تمساح، کرمِ خوک و مگس
زندگیشان را می کنند و از این راضیند. وزنِ قلبِ نهنگ صد کیلوست
اما از یک لحاظ سبُک است. چیزی حیوانی تر از وجدانِ پاک
در سومین سیاره ی خورشید وجود ندارد.
(ویسواوا شیمبورسکا / آدم ها روی پل / سرچشمه) p o: yasuyoshi chiba پی نوشت: وماً همیشه این طور نیست که یکی از سیاره ی زاهدین باشد و دیگری از سیاره ی فاسقین... شاید مسئله همان چیزی است که تروفو در به پیانیست شلیک کنید نشان می دهد. چارلی در مواقعِ حسّاس، حرفی را که باید، نمی زند یا کارِ درست را انجام نمی دهد؛ و این در حالی ست که در همان لحظه ن -با صدای خودش- در ذهنِ او کار یا حرفِ درست را به او می گوید و او دقیقاً در جهتِ خلاف آن اقدام می کند. این همان چیزی است که به آن کنشِ (یا واکنش) ناخودآگاه می گوییم؛ در حالی که خودآگاه جان می کَنَد که این کار را نکن/ یا این حرف را نزن/یزن در نهایت اما، غالباً پیروزی با ناخودآگاه است. خوب یا بد، تلخ یا شیرین، اکثر اعمالِ ما تحتِ سیطره ی ناخودآگاه است و به خصوص در زمان های بحرانی اوست که تصمیم می گیرد و صد البته که تغییر یا اصلاح ناخودآگاه کاری ست حقیقتاً طاقت فرسا و جان سوز...
تا صحبت از افزایش انرژی در ورزش می شود، ناخودآگاه به یاد دوپینگ می افتیم در این مطلب نیز قصد داریم… به اقتضای فصل سرد در حال بافت یک ژاکت برای خودم می باشم که این سالم ترین راه کشتن ساعات تاریک شبهای بلند زمستان و پائیز است !
همه می دانند که من به موتورسیکلت ها علاقه دارم ، و لاستیک های آج دار موتور سیکلت ها برام جالب توجه هستند ! و عجیبه که این علاقه بصورت ناخودآگاه روی بافتم تأثیر گذاشته ، طوریکه متوجه شدم کشباف ژاکتی که در حال . اب شدن دندان ها به هزار و یک دلیل رخ می دهد و آن هم به خاطر عادات نادرستی که بسیاری از ما خواسته و ناخواسته آنها را انجام می دهیم؛ چه به طور خودآگاه و چه ناخودآگاه. حس بویایی می تواند به لذت بردن از غذا کمک کرده و به طور ناخودآگاه موجب چاقی شود. شستشوی مغزی به این معناست که تحت شرایط خاص، فرد ناخودآگاه وادار به تبعیت از شه یا خواسته های افراد دیگر می شود و تغییرات عمده ای در باورها و در نتیجه در رفتارهای او به وجود می آید. این محرم غریب تر از هر ساله...پ.ن: هر روضه ای خوندن نداره... اونی که حالش گره بخوره به این حرفا، ناخودآگاه با دیدن یه ع ، با شنیدن یه حرف، با حس یه خاطره دلش پر میکشه جایی که عمیق تر از هر زمان شی ته...
کاملاً ناخودآگاه یک سری رفتارهای فوق العاده ضدونقیضی داشتم در این روزی که گذشت که مپرس! اصلا داغون. خداروشکر فامیل های باهوشی ندارم، وگرنه قشنگ سوژه می شدم. ولی خب، خودمونیم، شیوه ی رفتارم رو دوست دارم. حتی وقتی تهِ تهِ دلم آشوب هست، در ظاهر اصلا نشون نمی دم - یعنی می تونم نشون ندم و اینو امشب به خودم ثابت . همون لحظه ای که دستم نلرزید. به نقل از مجله آلبوم ورزشی، وقتی اسم فوتسال می آید، همه ناخودآگاه به یاد وحید شمسایی می افتند، ستاره ای که در ۴۰ سالگی هم هنوزآماده است، بازی می کند و گل می زند. آقای گل فوتسال جهان آنقدر عنوان و قهرمانی… رئیس جمهور پیروز انتخابات ت دوازدهم شد. اما اکنون که آب ها از آسیباب افتاده؛ اصلاح طلبان صحبت های عجیب و غریبی را درباره انتخابات و مطرح می کنند. عموم انی که با مصرف و متعلقات آن ها همچون مد، مارک، برند و... درگیرند، به طور ناخودآگاه و از پیش، وارد مناسبات بازنمایانه شده اند و مصرف را به عنوان ابزار بازنمایی پذیرفته اند. در میان فرزندان خود عد را مراعات کنید. همان گونه که دوست دارید در نیکی و لطف به شما، به عد رفتار کنند. رقابت امری است که همیشه بین بچه های یک خانواده وجود دارد. اما ممکن است والدین نیز، با رفتارهای ناخودآگاه خود، به آن دامن بزنند. عضو جامعه ت مبارز گفت: افرادی که ناگهان وارد صحنه ها می شوند و دائم از ی مایه می گذارند؛ ناخودآگاه به ایشان ضربه ‎می‎زنند. امیدوارم خدا آنها را هدایت کند یا اگر قابل هدایت نیستند، بردارد. اصلاح طلبان امروز پیرامون لیست شورای شهر تهران به اختلاف شدیدی برخورد کرده اند؛ اختلافاتی که ذهن ها را ناخودآگاه به حدود ۱۴ سال پیش می کشاند. وابستگی چیست؟
زیگموند فروید می گوید ریشه تمام مشکلات انسان را باید در ضمیر ناخودآگاه جست و جو کرد و شروع این مشکلات از دوران کودکی است. نیازهای برآورده نشده دوران کودکی در قسمت ناخودآگاه بایگانی می شوند. وابستگی تنها درگیری ذهنی نیست بلکه احساسی از اعماق وجود ماست برای به دست آوردن، حفظ و نگه داشتن و مکانیزیمی طبیعی است تا زمان. ضمیر ناخودآگاه آدمها فعال است و همچون کشویی می ماند که به میل آدمها باز می شود خاطرات لعنتی در آن قرار می گیرد و بسته می شود . اما ضمیر ناخودآگاه من معیوب است وقت باز شدن قژ قژ می کند و درست بسته نمی شود و این می شود که خاطرات و آدم ها در هم غوطه می خورند هستند مثل ا یژن در هوا. خودشان هروقت که بخواهند اعلام حضور می کنند و هر وقت خواستند .
گاهی اوقات ناخودآگاه بدون این که خودتان تشخیص دهید رفتارهای خصومت آمیزی از خودتان نشان می دهید… حضور پژمان منتظری و مجتبی جباری در اردوی استقلال پیش از بازی با عاون عربستان در قطر ناخودآگاه این شایعه را به وجود آورد که ۲ ستاره ایرانی الاهلی به جمع آبی ها باز خواهند گشت! یک روان شناس گفت: باید عادت هایی که ناخودآگاه باعث ت یب روابط شویی می شود را بشناسیم و از آن ها اجتناب کنیم. در این میان آنچه برنده شد، همان سفارش اتحادیه اروپایی/قطری بود که ساز ایرانی را (خودآگاه یا ناخودآگاه) در قالب نگاه نژادپرستانه و تحقیرگرانه ای قرار داد که توسط مراکز استراتژیک ایالات متحده نسبت به آیین ها و سنت های دینی ملت ها تئوریزه شده است.