همت چاره ساز است شهیدان زنده اند

به نقل از خبرگزاریها در مورد همت چاره ساز است شهیدان زنده اند : زنده باد بال خداکه فرو می افتد و درست روی شانۀ من می نشیند،زنده باد! زنده باد آفتاب سحرکه سرش را می چرخاند، پیدایت می کندو تلالو اولش را برای تو پست می کند،زنده باد! زنده باد دفتر مشق منکه بین این همه کاغذ فقط برای تو شعر جذب می کند،زنده باد! زنده باد سنگ های خیابانکه بین این همه کفشفقط از کفش تو ع می گیرندو برای عارفان پای روز جزا می فرستند زنده باد عشق تو محبوبم زنده بادکه خیالم را آن قدر دور می بردکه برای حیات این مردممعنایی پیدا کند آی زندگی، دیدی چه سرت آوردیم ... "محمد شمس لنگرودی"
شهیدان آشنای آشنایند
شهیدان سرور شاه و گدایند
شهیدان آسمانی منظر هستند
شهیـــدان ه ـــــن با خداینـــــد
شهیدان رهبـــــران کـــــوی وصـــلند
شهیدان نور رحمــــــان و هـــــــدایند
شهیـــــدان صورتی مــــه گونه دارند
شهیدان سیرت خـــــون خــــــــدایند
شهیدان لاله های ســــــــــرخ گونند
شهیدان ره. بنام اهورای دین بهین بنام شهیدان ایران زمین بنام کیومرس اول بشر که نسل بشر را ز او شد ثمر به جمشید و کوروش به آرش قسم به آیین پاک سیاوش قسم به نام بزرگی چو شه داریوش به شمشیر نادر،شه سخت کوش به خون ابومسلم و مازیار به معراج ارداویراف در بهار به آتش که دل ها ازو روشن است به تیری که چاره به هر جوشن است به زرتشت والا و نیکو سرشت به مانی که . مهدی فروتن: حتی حرف زدن از گذشته هم دیگر چاره ساز نیست؛ مردی که با ۲ سینمایی، یک سریال و چند تلویزیونی ایرانی ترین خاطره ها را برای ما خلق و زنده کرده بود، در تازه ترین تجربه کارگردانی خود روایتی… بنیان و اساس همه مشکلات ، اقتصادی و ... فرهنگی و اجتماعی است و ریشه همه گشایش ها، چاره ها و راه حل ها نیز اصلاح و تغییر فرهنگ است و هر گونه تحول فرهنگی نیز جز با همراهی و همدلی و توافق و مشارکت عمومی… خارجه عربستان از مخالفان سوری خواست که برای رسیدن به قدرت به دنبال چاره باشند. رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه ی گفت: یکی دیگر از مشکلات کشور که برای آن چاره شی نشده، آلودگی هوا است. ما فشار را از روی نخاع برداشتیم. باید صبر کنیم؛ یا در خوشبینانه ترین ح ، نخاع سالم است و حیوان می تواند راه برود. یا نخاع دچار آسیب قابل بازگشت شده و فیزیوتراپی راه چاره است و یا در بدترین ح ، ضایعه… ذوب آهن برای زنده نگه داشتن امیدهایش برای صعود از گروه دشواری که در آن قرار گرفته چاره ای جز برتری دوباره مقابل حریف ازب تانی ندارد. بنیان و اساس همه مشکلات ، اقتصادی و ... فرهنگی و اجتماعی است و ریشه همه گشایش ها، چاره ها و راه حل ها نیز اصلاح و تغییر فرهنگ است و هر گونه تحول فرهنگی نیز جز با همراهی و همدلی و توافق و مشارکت عمومی ممکن نیست. دیدن چاره ی مشکلات در خواب : در اللئالی المخزونة از ائمه معصومین نقل است هر از شیعیان ما را مطلبی و مقصد عمده ای باشد و به هیچ وجه چاره ی کار را نداند بعد از عشاء هزار مرتبه بگوید یا کریم و بعد از آن هزار صلوات بفرستد و مطلب را قصد نماید و در بستر بخوابد در خواب او را خبر دهند و او را بر مقصود دل نمایند و این از مجربات است منبع : اللئالی ا. ماه بیچاره...چاره ای ندارد ماه جز نشستن جای صورت معشوق تمام عاشقان جهان...چاره ای ندارد.جز دم زدن با تمام خموشان جهان...جز شاهد بودن سوختن دل سوختگان...جز همسفری با تمام مسافران تنها. ماه بیچاره...چاره ای ندارد جز همپایی با همه ی رفتگان...ایستایی با بازماندگان...دلیل همه ی مجانین...ماه بیچاره..... از من اگر بپرسی می گویم شبی دیگر ماه نخواهدا. آیت الله علوی گرگانی در دیدار اعضاء ستاد مدرسه کاظم پردیسان بر زنده نگاه داشتن یاد و نام شهیدان تاکید کرد. ستاره ۴/۴ am c f em g f am دوباره دلم واسه غربت چشمات تنگه دوباره این دل دیوونه واست دلتنگه am c f em g f am وقت از تو خوندن ستاره ی ترانه هام اسمِ تو برای من قشنگترین آهنگه am f c f g em am f am بی تو یک پرنده ی اسیر بی پروازم با تو اما میرسم به قله ی آ وا زم am f c f g em am f am اگه تا آ این ترانه با من باشی واسه تو سقفی از آهنگ و صدا می سا زم am g c g am em am g am با یه چشمک د.
بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ یک می گفت: شبی در خواب شهید همت را دیدم. با موتور تریل آمد به من گفت: بپر بالا.
از کوچه ها و خیابان ها که گذشتیم، به در یک خانه رسیدیم. و بعد از خواب پ ...
به اطرافیان گفتم به نظر شما تفسیر این خواب چیست؟ گفتند: آدرس خانه را بلدی؟ گفتم: بله. گفتند مع. محسن آقایی م ع آ تیم سیاه جامگان می گوید که خداداد عزیزی با توجه به اشتباهات مکرر داوری چاره ای جز کشیدن تیم به بیرون نداشته است. یکی درگیر آتیشه یکی میسوزه تو رویا/یکی خا تر ودوده یکی گم شد تو این دنیا /یه ادم تو نگاهش موج غم پیداس یکی لبخندش افسونه /یکی شبهاش بی ماهه اما لبهاش خندونه/ یه عاشق بیخبر از قتل ومرگه یه جانی دستش آلوده به خونه/یه دیوونه سرش توبرفه اما همه چیرو تواین دتیا میدونه/یکی لبریز حرفای نگفته اس یکی آروم گرفته و چ گریه نداره /یکی لبهاشو ورچیده چون آ نداره راه چاره/یکی بی باک وآزاده اما میگرده هر لحظه / به دنبال یه مفقودی که قد دنیا می ارزه / یکی زنده اس ولی مرده یه تندیس پریشونی /تو کنج یه اتاقی که نمی دونی نمیدونی/همه لبریز از آشوبن توی خواب وتو بیداری /یه راه چاره ای هم هست واسه خلق پدیداری/واسه پیدایش آسودگی هامون واسه خلق یه تصویر پر آرامش / واسه خنده رو لبهامون واسه درک نگاهی مملو از خواهش... پخش زنده مناظره انتخاباتی پخش زنده مناظره انتخاباتی پخش زنده مناظره انتخاباتی پخش زنده مناظره انتخاباتی پخش زنده مناظره انتخاباتی ادامه مطلب همزمان با فرا رسیدن اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، عظیم اربعین به صورت زنده از شبکه ای رضا(ع) پخش خواهد شد. معاون اول رئیس جمهور به موضوع کولبری در استان کردستان اشاره کرد و با ابراز تاسف از رواج این شغل طاقت فرسا به دلیل مشکلات معیشتی، گفت: باید برای کمک به آنها چاره ای شیده شود. باید می‌نوشتم باید بنویسم از امروز از همین یک لحظه گذر  از همین عبور و یک آن من آدم قانعی نیستم، آدم صبوری هم نیستم، هیچوقت هیچکدوم اینها رو نه تمرین و نه خواستم اما امروز فکر می‌کنم برای همین به گمانم آ ین امیدها و دلخوشی‌ها برای دوام نشانه، اگر که باشد دوامی ... اگر دهر بخواهد چنین من جز قناعت و صبر چاره‌ای ندارم. باید بد. معاون اول رئیس جمهور به موضوع کولبری در استان کردستان اشاره کرد و با ابراز تاسف از رواج این شغل طاقت فرسا به دلیل مشکلات معیشتی، گفت: باید برای کمک به آنها چاره ای شیده شود. عضو هیات اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری گفت: چاره ای نداریم مگر اینکه نقایص قانون فعلی انتخابات را بر طرف کنیم. رئیس شورای روابط خارجی با اشاره به اختلاف نظر نگران کننده میان و اروپا بر سر ایران، تهدید مشترک واشنگتن-اتحادیه اروپا به وضع تحریمهای ی علیه ایران را چاره ساز خواند. باسمه تعالی

برداشتهایی از اشعار مولانا

انسان زنده و مرده

جسم انسان تا زمانی که روح از بدن خارج نشده است و به حیات دنیوی ادامه می دهد ، گویند که او زنده است.اما زنده واقعی ی است،که روح و روان او مرده نباشد.نقل است که فردی از حضرت عیسی خواست ، که چه می گویید که مردگان زنده می شود. حضرت به ایشان گفت چگونه مرده می تواند مرده . سید عباس عراقچی معاون امور خارجه از مذاکره برای امضای 80 میلیارد دلار قرارداد نفتی خبر داد و گفت: ترامپ چاره ای جز تمدید ندارد و اگر بخواهد را کند هزینه های آن به خودش تحمیل می شود.... سخنگوی جامعه ت مبارز گفت: رژیم گر صهیونیستی چاره ای جز به رسمیت شناختن فلسطین را ندارد. منابع خبری گزارش دادند که عناصر تکفیری ۳ عراقی را همانند خلبان اردنی زنده زنده سوزاندند.

به گزارش فارس به نقل از شبکه المیادین، تکفیری های سه نفر از عراقی ها را به سبک قتل «معاذ ال اسبه» خلبان اردنی، در غر الرمادی استان الانبار زنده زنده سوزاندند.

چند روز گذشته نیز «معاذ ال اسبه» خلبان اردنی را زنده زنده سوزاندند و و تصاویر. ما ، مردمی هستیم که درد از سر و رویمان بالا رفته است و بی خیال ، همدیگر را می نگریم و هرگز به روی خودمان نمی آوریم و انگار که نه انگار ، دردی داریم و باید در فکر راه و چاره باشیم . به راستی ما را چه شده است که درد و مشکل و بدبختی را به هزار زور و زحمت تحمل می کنیم وخم به ابرو نمی آوریم . سالهاست که هر روز و شب و هر لحظه اش ، دردی به دردها ومش. کرمان - ایرنا - موقت ریگان گفت: توفان های مکرر شدن و ریزگردها زندگی مردم شهرستان ریگان را مختل کرده است لذا مسئولان در این زمینه چاره شی کنند. مشکلات کارخانه تعطیل شده پارسیلون م آباد با حضور معاون کشور موردبررسی قرار گرفت تا چاره ای برای رفع موانع احیا این کارخانه و پرداخت حقوق معوقه کارگران شیده شود مدیر باشگاه الوحده امارات پیش از دیدار با پرسپولیس گفت: در بازی مقابل پرسپولیس چاره ای جز برد نداریم تا در مسیر درستی قرار بگیریم. گفت دانایی که: گرگی خیره سر، هست پنهان در نهاد هر بشر! ل جاری است پیکاری سترگ روز و شب، م ن این انسان و گرگ زور بازو چاره ی این گرگ نیست صاحب شه داند چاره چیست ای بسا انسان رنجور پریش سخت پیچیده گلوی گرگ خویش وی بسا زور آفرین مرد دلیر هست در چنگال گرگ خود اسیر هر که گرگش را در اندازد به خاک رفته رفته می شود انسان پاک وآنکه از گرگش خورد هر. جمعیت ایثارگران انقلاب ی در بیانیه ای تاکید کرد: این همه ضعف و رکود و بیکاری و فشار معیشت، در شان و حق این ملت صبور نیست و چاره کار، پالایش اساسی مسئولیت های کشور از اشراف نوکیسه است. بازیکن تیم سیاه جامگان گفت: برای ماندن در لیگ چاره ای جز ش ت ماشین سازی نداریم زیرا این دیدار برای ما حکم مرگ و زندگی را دارد. مردم استان خوزستان در شورای عالی استانها گفت: بعد از گذشت ۱۲ سال از رویش ریزگردها که میلیون ها تن ذرات خاک را روانه ریه مردم کرده، چاره مناسبی برای مقابله با این بلا اتخاذ نشده است. برجسته حوزه علمیه با تأکید بر اینکه ریزگردهای استان قم دارای منشأ داخلی است، گفت: مسئولان برای رفع مشکل ریزگردها چاره شی کنند. بی خبر از هم خو دن چه سود؟
برمزار مردگان خویش نالیدن چه سود؟
زنده را تا زنده است باید به فریادش رسید
ورنه بر مزارش آب پاشیدن چه سود؟
گر نرفتی خانه اش تا زنده بود
خانه صاحب عزا خو دن چه سود؟
گر نپرسی حال من تا زنده ام
گریه و زاری و نالیدن چه سود؟
زنده را در زندگی قدرش بدان
ورنه مشکی از برای مرده پوشیدن چه سود؟
. فرزانه انقلاب ی در پیامی به مستندسازان توصیه د، لحن اثر مستند باید ناصحانه و چاره جویانه باشد. در انتقاد، لحن خصمانه و یأس آلود و هرج ومرج طلبانه، فایده آن را تبدیل به زیان می کند. به دنبال س یچی سه خانواده سوری از دستور اعضای این گروه آنها را در یک خانه جمع کرده و آنها را زنده زنده سوزاندند. مشاور پارلمانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مادامیکه نام بلند (ره) و این انقلاب زنده است، نام آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز زنده است. صحنه ای دل اش از نوزادی که دقایقی بعد از تولد در میان زباله ها رها شده بود مربوط به خبر ناراحت کننده ای بود که به ت نوزاد مربوط می شد ، از قرار معلوم والدین این نوزاد عمدا او را رها کرده بودند و او زنده زنده خوراک مورچه ها شده بود. رود وشان بشار که به نوعی در وسط شهر یاسوج می گذرد در صورت استفاده از این ظرفیت عنوان "طلا" زیبنده آن بوده ولی هم اکنون در سایه بی توجهی مسئولان و متولیان امر زنده زنده خاک شد. می گذرم از زمین می گذرم از زمان
در دل شبهای شوق رد شوم از آسمان
با نفس لاله ها زنده شوم زنده تر
مثل شهیدان عشق در شب شور و امان
وه چه شبی بود آن شامگه بی ی
خیل شهیدان همه مانده در این ک شان
حرف بزرگی زده عزت مردان مرد
نقش رهایی کشید روی زمین خونشان خسته ام از این همه رنج وغم وبی ی
کاش مرا قسمتی بود چو دریادلان با نفس. بهمن خونین جاویدان     آمده موسم فتح و ایمان شعله زد بر افق نور قرآن در دل بهمن سرد تاریخ لاله سر زد ز خون شهیدان لاله ها قامت سرخ عشق اند سرنوشت تو با خون نوشتند پیکر پاکت ای جان به کف را از ازل با شهادت سرشتند پیکر پاکت ای جان به کف را از ازل با شهادت سرشتند   بهمن خونین جاویدان تا ابد زنده بادا قرآن بهمن خونین جاویدان تا ابد زن. اجرای زنده تهی در برنامه منو تو پلاس اجرای زنده تهی اجرای زنده تهی در برنامه منو تو اجرای زنده تهی در برنامه منو تو پلاس ادامه مطلب مهاجم اسبق تیم فوتبال استقلال تهران گفت: علیرضا منصوریان برای مسابقه با پرسپولیس چاره ای جز اعتماد دوباره به جوانان تیمش ندارد. سایت خبری باشگاه پانیونیوس یونان در خبری مدعی شد طارمی پیشنهاد تمدید قرارداد پرسپولیس را نپذیرفته و در نتیجه این تیم چاره ای جز فروش او ندارد. سفیر اسبق در سازمان ملل متحد گفت ممکن است به زودی چاره ای جز حمله نظامی به کره شمالی نداشته باشد. مادر 25 ساله این نوزاد به قصد کشتن فرزندش، وی را زنده به گور کرده بود.