هیئت های دانشجویی مراسم عزاداری

به نقل از خبرگزاریها در مورد هیئت های دانشجویی مراسم عزاداری : ی از مراسم عزاداری یکی از هیئت های قدیمی کاشان به همراه حرکت دادن نخل را مشاهده می کنید. حاج محمد احترامی از برگزاری مراسم عزاداری به مدت سه شب 9 تا 11 مهرماه در بارگاه ملکوتی سلطانعلی ابن محمد باقر(ع) در مشهد اردهال کاشان خبرداد و افزود: شب اول مراسم عزاداری مصادف با شهادت باقر(ع) پدر بزرگوار زاده است، شب دوم مراسم عزاداری مصادف با شام غریبان حضرت و شب سوم مراسم مصادف با شهادت حضرت مسلم ، شب عرفه و شب شهادت زاده علی بن باق. هم زمان با اربعین شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و یاران باوفای ایشان، مراسم عزاداری هیئت های دانشجویی از سراسر کشور در حضور انقلاب ی، صبح امروز در حسینیه ... هم زمان با اربعین شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و یاران باوفای ایشان، مراسم عزاداری هیئت های دانشجویی از سراسر کشور در حضور انقلاب ی، صبح امروز در حسینیه (رحمه الله) برگزار شد. مراسم عزاداری اربعین حسینی با حضور هیئت های دانشجویی در حسینیه در اربعین شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و اصحاب باوفای ایشان، حسینیه (ره) میزبان هیئت های دانشجویی از سراسر کشور بود و دانشجویان و یان در حضور معظم انقلاب ی به عزاداری پرداختند.

در این مراسم معظم انقلاب ی در سخنان کوتاهی در جمع دانشجویان، ضمن تجلیل از مراسم پرشور عزاداری اربعین حسینی گفتند: این اجتماعات باید عزم همگان را ثابت و استوار کند و مهم است که در این مسیر همواره ثبات قدم داشته باشیم و تحت تاثیر ناهمواری ها و دشواری ها قرار نگیریم.

حضرت آیت الله افزودند: راه تلاش در راه خدا، اقامه حق و عدل و راه رسیدن به تمدن و جامعه ی مسیر دشوار و پرفراز و نشیبی است اما مشاهده مسیر طی شده در انقلاب ی و همچنین افق پیش رو، نشانه هایی کاملاً امید بخش، موفقیت آمیز و خوش عاقبت را نشان می دهد.

همچنین در ابتدای این مراسم حجت ال والمسلمین پناهیان با تبیین مفهوم «نصرت ولی خدا» آنرا عبارتی عمیق و برجسته خواند و گفت: در پناه نصرت ولی خداست که ایمان و تقوای الهی ظهور و بروز می یابد.

وی زیارت اربعین را اوج محبت مردم به ولی خدا دانست و افزود: پیاده روی اربعین تمدن ساز و تجلی محبت و ایمان مردم و موجب اقتدار حق است.

حجت ال پناهیان با اشاره به پیاده روی بزرگ اربعین خاطرنشان کرد: فرهنگ پیاده روی اربعین باید در همه شئون زندگی و تولیدات فرهنگی جامعه ما تجلی یابد.

در این مراسم، آقای میثم مطیعی نیز به مرثیه خوانی  و نوحه سرایی پرداخت.

در پایان این مراسم دانشجویان ظهر و عصر را به ت انقلاب ی اقامه د. مطابق برنامه تنظیمی سالانه هیئت در شنبه 2 آبان مراسم سوکواری ی کربلا در منزل آقای هوشنگ یغمایی بر گزار شد با توجه به مسافرت اکثریت اعضا به بیاضه مراسم تا بعد یوم الدفن تعطیل گردید و جلسه بعدی در پنجشنبه 22 آبان مشخص گردید همه ساله همراه با مراسم های عزاداری مردم در سراسر کشور، ون نیز در مراسم‎هایی گرد هم آمده و در سوگ کربلا عزاداری می‎کنند، مراسم‎هایی که سخنان وعاظ و مداحانش بیش از دیگر مجامع مورد بررسی و نقد قرار می‎گیرد. 23 داد ماه مراسم عزاداری شب نوزدهم ماه مبارک رمضان (شب قدر و شب ضربت خوردن حضرت علی علیه السلام) با حضور هیئت علویون مهردشت و با سخنرانی حجت ال زهراپور در زورخانه حیدرکرار (ع) برگزار شد. هیئت جوانان محبان ال ی زواره در شب پایانی مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین که به یاد شهیدان سلامی ، عاصمی و نمدی در خیابان آل محمد اصفهان به مدت ده شب برگزار شده بود شرکت د. در این مراسم کربلایی عباس دهقانی به مداحی پرداخت مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان ع مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان ع در روز پنج شنبه مورخ 95/7/29 در محل حسینیه ولی عصر عج با حضور محبین آل الله و ذاکرین اهل بیت علیهم السلام و هیات رضوان الائمه از همدان برگزار گردید. هم زمان با ایام اربعین حسینی، مردم ا و روستاهای مختلف بخش طاغنکوه با برگزاری مراسم عزاداری در قالب هیئات زنی و زنجیر زنی و تعزیه خوانی و دعوت از هیات های عزاداری و مراسم علم خبری در سوگ اباعبدالله الحسین و یارانش عزاداری می کنند. از جمله مهمترین مراسمات بخش طاغنکوه می توان از مراسم علم خبری و تعزیه خوانی در روستاهای نصرآباد، فهنه و. ی از مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان در هیئت صاحب ا مان (عج) شهرستان ملارد را مشاهده می نمایید. گردهمایی هیئت های مذهبی شهر وردنجان با نام عاشوراییان برگزار می شود. به گزارش خبرنگار وردنجان نیوز: هیئت های عزاداری شهر وردنجان همزمان با ایام محرم همه ساله با ب ایی مراسم عزاداری در عزای اباعبدالله الحسین (ع) اشک ماتم می ریزند. عزاداران حسینی امسال در روز ۹ آبان ماه ساعت15 با حضور درگ ار مطهر ی شهر وردنجان به زنجیر زنی و زنی می پردا. با عرض تسلیت مجدد و قبولی عزاداری ها و خدا قوت خدمت تمامی اهالی روستا و بچه های هیئت و عوامل نقش آفرین بخاطر همکاری های صمیمانه آنان در برگزاری مراسمات عزاداری ، بچه های هیئت بعد از ظهر روز تاسوعا بین ساعت 15/00 تا 15/30 آ ین تمرین خود را برگزار و کلیه برنامه های قابل اجرا در شب شام غریبان را مورد بررسی جهت اجرای بهتر قرار می دهند . رئیس مجلس شورای ی در مراسم عزاداری حسین (ع) در بیوت مراجع عظام شرکت کرد. .مقبره سید عبدالکریم: این مقبره که در سال های اخیر بازسازی شده و پس انحلال هیات عزاداری مسجد دلگشا «نعش کمارجی» که پس از (نعش قجر) دومین هیات عزاداری قدیم برازجان بوده، متولی برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورا و دسته جات زنی و زنجیر زنی مراسم سالار شهیدان و همچنان برگزاری مراسم و اعیاد و فیّات و برگزاری ادعیه و دیگر مراسم مذهبی می باشد. .
همزمان با فرا رسیدن سالروز شهادت محمدباقر(علیه السلام)،هئیت متوسلین به جواد علیه السلام موسسسه خادمین وحی مراسم عزاداری ویژه ای را برگزار د. در این مراسم که با شروع دعای ندبه و همراهی عزاداران همراه بود تعداد 45 نفر شرکت د. این مراسم با سخنرانی حجه ال و المسلمین حیدری و مداحی مهدی یعقوبی اانجام پذیرفت. مراسم تجدید بیعت دسته های عزاداری دانشجویی با آیت الله معظم انقلاب ی صبح امروز پنجشنبه در تهران برگزار شد. مراسم سوگواری و عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمة ا هرا سلام الله علیها طبق روال همه ساله از سوی معظم انقلاب به مدت پنج شب برگزار می شود. چهارشنبه: ۹۳/۴/۲۵ شب نوزدهممراسم احیا و عزاداری حسینیه سیدال :مکان:انتهای کوچه ادیپ پور هیئت المومنینساعت :دعای جوشن کبیرمکان: انتهای خیابان مولویساعت:مراسم عزاداری ۹۳/۴/۲۷ شب شهادت المومنینمکان:حسینیه سیدال ساعت:مراسم احیامکان هیئت المومنینساعت:مراسم قرآن به سر و مناجات شب ۲۱مکان: بلوار هجرت- هیئت سیدال شب قدر مسئولان اتحادیه های بزرگ دانشجویی کشور در میزگردی که در خبرگزاری فارس برگزار شد، ضمن انتقاد از نحوه برخورد ت با تشکل های دانشجویی در مراسم روز دانشجو به بیان دغدغه های دانشجویی پرداختند. مسئول نهاد نمایندگی ی در کردستان از امکان ثبت نام جاماندگان بیستمین و یکمین مراسم ازدواج دانشجویی خبر داد و گفت: زمان ثبت نام در مراسم ازدواج دانشجویی تا ۳۰ دی تمدید شد. مراسم شهادت حضرت زهرا سلام الله در بیستون مراسم شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها از طرف هیئت فاطمیون منطقه بیستون و چمچمال با حضور مردم ولایتمدار منطقه در روز شهادت به صورت اجتماع عزاداری و دسته عزا در خیابان برگزار شد. در این مراسم، که دسته عزاداری هیئت فاطمیون از مسجد موسی بن جعفر علیه السلام تا زاده باقر علیه السلام با حضور مردم . از ۲۸ ع منتشر شده از دومین مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در پایگاه اطلاع رسانی دفتر ی و khamenei.ir، چهار ع از قاسم سلیمانی دیده می‎شود. به جز او از هیچ مهمان دیگری در این مراسم ع یک نفره منتشر نشده است. مشهد- تولیت آستان قدس رضوی گفت: هیئت های عزاداری باید مکانی برای بصیرت افزایی باشند و بهترین سخنان در مراسم عزاداری اباعبدالله(ع) گفته شود. جنگنده‎های عربستان مراسم عزاداری در منطقه «ارحب» واقع در شمال استان صنعاء را بمباران د. برگزاری مراسم عزاداری اربعین حسینی با حضور هیئت های دانشجویی در حسینیه در اربعین شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و اصحاب با وفای ایشان، حسینیه ی رحمه الله میزبان هیئت های دانشجویی از سراسر کشور بود.
در این مراسم حجت ال والمسلمین پناهیان در سخنانی، مسئله ی ریزش ها و رویش ها و جدا شدن منافقان از صف مؤمنان را از مقدمات قطعی ظهور حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف خواند و گفت: افراد در جامعه ی ایمانی باید تلاش کنند که درون خود را اصلاح کنند تا در غربال قبل از ظهور و آشکار شدن سرّ درونی انسان ها، جزء ریزش ها قرار نگیرند.
وی، امتحان ولایت پذیری را مهمترین و دشوارترین امتحان دانست و گفت: کربلا با اسرار درونی انسان ها سر و کار دارد و اربعین فراخوان رحمت الهی برای جذب و اصلاح انسان هایی با سیرت نیکو است، و علت کینه و بغض نظام سلطه و عوامل آن از راه پیمایی عظیم و ده ها میلیونی اربعین نیز همین قدرت و عظمت اربعین در نجات انسان ها است.
همچنین در این مراسم آقای مهدی سلحشور به ذکر مصائب آل الله و نوحه خوانی پرداخت.
در پایان این مراسم، دانشجویان جماعت ظهر و عصر را به ت حضرت آیت الله اقامه د. برنامه هیئت های مذهبی شاخص تهران که در شامگاه چهارشنبه ۱۱ اسفند ماه اقدام به ب ایی مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) د، منتشر شد. مراسم عزاداری با حضور عاشقان ودلدادگان حسینی در میدان قیام بروجرد برگزار شد. مراسم عزاداری ۲۸ صفر، سالروز رحلت گرامی (ص) و شهادت حسن مجتبی (ع)در سراسر کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
به مناسبت تاسوعای حسینی، تصاویری از حضور هنرمندان کشور در مراسم عزاداری سالار شهیدان (ع) و حضرت… یان و صابئین شهرستان البصره عراق با تشکیل کاروان های عزاداری حسین(ع)، یاد و خاطره عاشورا را گرامی داشتند. به گزارش خبرگزاری نون عراق، مسئولان برگزاری این مراسم، هدف از برگزاری مراسم عزاداری را تاکید بر این موضوع عنوان د که نهضت حسین(ع) به یک مذهب خاص اختصاص ندارد بلکه پیامی برای تمامی بشریت بر علیه ظلم و فساد است.
شیخ مازن نایف ر.
در مراسم هم شی روسای هیئت های ورزشی، حوزه ها و ادارات ورزش و جوانان استان تهران،هیات کاراته پایتخت به عنوان هیئت برتر استان معرفی شد.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، این مراسم با حضور طلا و گروسی نمایندگان مجلس شورای ی، حمید استیلی پیش وت فوتبال و همچنین نژادفلاح مدیرکل، معاونان و مدیران ستادی اداره کل برگزار شد و طی آن از روسای هیئت های مدال آور بازیهای2014 اینچئون نیز تجلیل شد. مراسم عزاداری هشت شوال به مناسبت سالروز ت یب قبور متبرکه ائمه بقیع، توسط آیت الله صافی گلپایگانی و آیت الله وحید اسانی در قم برگزار می شود. برنامه هیئت های مذهبی شاخص تهران که در شهادت حسن(ع) اقدام به ب ایی مراسم عزاداری می کنند، منتشر می شود. این مراسم که پیش از اذان مغرب با بیان احکام شروع شد، پس از اذان با اقامه ی جماعت، و سپس مرثیه خوانی، سخنرانی و عزاداری در حضور انقلاب ادامه می یابد. آجرک الله یا صاحب ا مان (عج)
توسط هیئت متوسلین به زمان(عج)برگزار می شود:
مراسم عزاداری شهادت جانگداز حضرت جعفر بن محمّدٍ الصادق(ع) فردا مورخ ۹۳/۰۵/۳۱ ساعت 10 صبح از مسجد (ره) به سمت مسجد سجاد(ع)به صورت دسته زنجیر زنی
اقامه به ت حجه ال والمسلمین حاج آقای مروج محترم گلبهار و صرف نهار
اعضای محترم هیئت حتما با لباس هیئت حضور یابند
مراسم زنجیر آتشی در روستای بیاضه روستای بیاضه در شمال شرقی استان اصفهان و در ۸۵۰ کیلومتری تهران قرار دارد. یکی از مهم ترین بخش های مراسم عزاداری این روستا در ماه محرم و در روز عاشورا آیین زنجیر آتشی است. در این آیین گروهی از عزاداران زنجیرهای عزاداری را با نخ و پنبه آغشته به نفت می کنند و کمی مانده به طلوع آفتاب آتش می زنند و حول سقاخ. هیئت «فاطمیه ارشاد» تهران چند خادم کوچک مهربان دارد که ۱۰ شب عزاداری سیدال گرداگرد هیئت می چرخند تا بهترین مراسم را در این ایام برگزار کنند. چند دقیقه ای با این خادمان کوچک همراه شدیم. عزاداری روز شهادت جعفرصادق (ع) توسط هیئت انصارالمهدی و هیئت متوسلین رقیه (س) در بیله سوار مغان برگزار می شود. شهاب ملکی مسئول انصارالمهدی (عج) با اعلام این خبر افزود: این مراسم همزمان با روز شهادت جعفرصادق علیه السلام فردا روز مورخه 31 / 5 / 93 ساعت 12 ظهر با حضور مداح اردبیلی آقای داداشی در مسجد برگزار می شود. همچنین فیروز وطنخواه مسئول ه. مراسم سوگواری و عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در شام غریبان با حضور معظم انقلاب ی برگزار شد. همزمان با فرارسیدن ماه محرم الحرام و برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان (ع)، برنامه هیئت های تهران را در اینجا می توانید دریافت کنید. همزمان با فرارسیدن ماه محرم الحرام و برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان (ع)، برنامه هیئت های شیراز را در اینجا می توانید دریافت کنید. یکی از هیات هایی که در عین سادگی بسیار پر شور و خالصانه است، هیات ن نایان تهران است، هیاتی که درهایش به روی افراد ن نا باز است تا گرد هم جمع شوند و از عزاداری و مراسم ماه محرم، سهمی داشته باشند. مراسم عزاداری حسینی با حضور جمعی از پیروان مکتب اهل بیت(ع) از ملیت های مختلف در مرکز ی شهر هامبورگ آلمان برگزار شد. دبیر استانی ستاد ازدواج دانشجویی نهاد نمایندگی ی در های خوزستان، از ادامه ثبت نام بیست و یکمین مراسم ازدواج دانشجویی تا 20 دی ماه، خبر داد. مراسم عزاداری اربعین سالار و سرور شهیدان فردا ۱۸ آبان در ارومیه برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان گیلان ، مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور پرشور احاد مردم و هیئات مذهبی در بقاع و اماکن متبرکه استان گیلان برگزار شد .همچنین این مراسم با حضور بیش از 165 هیئت مذهبی در بقعه متبرکه دانای علی(ع) و صحن حرم مطهر خواهر رضا(ع) شهرستان رشت برگزار شد . همچنین مراسم شام غریبان به یاد بی قراری دل های کوچک ک ن معصوم حسین(ع) و اسارت شیرزن کربلا حضرت زینب(س) در نقاط مختلف گیلان برگزار شد.اماکن مذهبی گیلان با حضور پرشکوه و گسترده عزاداران حسینی مراسم شام غریبان را برگزار د و به یاد مظلومیت ی دشت کربلا اشک ماتم می ریزند و به یاد اسارت حضرت زینب(س) غافله سالار کربلا بر سر و زدنند. بقاع متبرکه استان گیلان با حضور هیئت های مذهبی و دسته های عزاداری به مرثیه خوانی در سوگ حضرت اباعبدالله الحسین(ع) ، فرزندان و اصحاب ایشان می پردازند.همچنین مرسم سنتی و با قدمت سوزاندن خیمه ها در صحن حرم مطهر آقاسید جلال الدین(ع) آستانه اشرفیه و با حضور عزاداران پرشور حسینی(ع) ب ا شد . http://gilan.awqaf.ir/news/
رئیس اداره تبلیغات ی شهرستان تنگستان گفت: ۳۰ هیئت مذهبی این شهرستان در مراسم عزاداری ایام فاطمیه دوم فعالیت می کنند. مراسم عزاداری به مناسبت ۲۸ صفر، رحلت رسول اکرم (ص) و شهادت حسن مجتبی(ع)، ۲۶ آبان در تهران برگزار شد .