والحق

به نقل از خبرگزاریها در مورد والحق : (ص) فرمود: کربلا پاک ترین بقعه روى زمین و از نظر احترام بزرگ ترین بقعه ها است و الحق که کربلا از بساط هاى بهشت است. شخصیت، قیام و نهضت حسین (ع) همیشه در کلام معصومین (ع) وجود داشته است و عجب آنکه حتی معصومین پیش از حسین (ع) نیز اشاراتی به این واقعه و سرزمینی که در آن مصائب عاشورا رخ داد، داشته اند. در این نوشتار 40 حدیث در باره حسین (ع) که در . هنوز خیلی از ابعاد شخصیتی ام کشف نشده بود! هنوز آنقدری خودم را بلد نبودم!خودشناسی براستی برای تنبلی مثل من سخت بود!همینطور زمان بر و طالب صبر! این شد که کلا" بیخیال خودم،رفتم سراغ آدمای اطرافم وشروع به معا !:/ دنبال یکی بودم که مرا بفهمد: توقع داشتم!در حالی که خودم،خودم را نمیفهمیدم و کوچکترین شناختی از خودم نداشتم! حدس میزدم!(ازینکار. آدم نه به گندم جنان راغب بود/شوق دگرش به جسم وجان غالب بود می خواست که ازبهشت آیدبه نجف /مقصودعلی ابن طالب بود قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :علی مع الحق والحق مع علی حیث ما دار
عظیم الشان فرمودعلی باحق هست وحق هم باعلی است هرجا علی باشدحق به دور علی می چرخدپس ملاک شناخت حق ازباطل علی ابن طالب علیه السلام است. درآستانه فرارس.
تقویم به احترام شما سربرگ های خویش را سبز نوشت به نام عید، به نام پدر که این را در ترنم حدیث نبوی یافته بود در شکوه «انا و علی ابوا هذه الامه». پس نام پدر بر خود نهاد، روز پدر تا بزرگ شوند همه پدرها به نام شما و بیاموزیم رسم ادب را در محضر پدر. مولای جان و جهان! پدران این زمین و زمین های هم افق به نام شما سر برمی دارند به سرفرازی . هجدهم بهمن بیشتر از بقیه روزهای این دهه مبارک برای مجتمع خاطره داشت والبته کار شنبه ساعت دو بعد از ظهر جشن قصه های انقلاب در سالن اجتماعات یا همون سالن سینمای جزیره ب ا شد. دختران عضو ودانش اموزان مدرسه منوچهر فر، گروه سرود موسیقی ک نه،کارشناس مسئول کانون خانم وحیدی عزیز، روابط عمومی ، کارشناس هنری،امور عمومی از مهمانان ویژه برنامه بودند. حاج آقا تاری ،خانم عبداللهی(کارشناس فرهنگی)خانم اخلاقی (مربی مسئول مرکز 2)هم به عنوان قصه گو به این جشن دعوت شده بودند والحق قصه های قشنگی رو هم تعریف د که با استقبال گرم حاضرین روبه رو شد. حسن تولیده هم با اجرای یک مسابقه مهیج وشاد باعث ایجاد نشاط مضاعف در جشن شد. اجرای موسیقی ک نه هم در کنار قصه گویی ومسابقه بر تنوع وجذ ت برنامه افزود...ها خیلی تعریف ...راس میگم.. خانم عبدالهی هم با زبان ساده وشیرین خاطره شهادت شیرزاد عبدالهی را در روزهای پر شور انقلاب تعریف که ایشون بود وانصافا فضا را قرین معنویت کرد.حاضرین هم نثار روح این شهید بزرگوار - عزیز ودیگر ی انقلاب صلوات وفاتحه هدیه د. بازدید از نمابشگاه آثار اعضا بخش پایانی این جشن بود. جناب شفقتی ارجمند از حسن نظر جنابعالی وخانواده محترمتان سپاسگزارم ادب ومتانت قدردانی وقدرشناسی صفت بارز انی است که صاحب کمالات وادب باشد وهر ی را نشا ید. اقرار به نیکی دیگران در لسان اشخاصی ساری وجاری می شود که دلهای عاری از حسد وکینه دارند والحق که شما وابوی گرامیتان وخانواده محترم چنین هستید از تفقد و دلجویی تان سپاسگزارم حشمت . به شکرانه میلاد جواد(ع)؛  * بسم رب القرآن ...و شما آیات قرآن را تجسم اید و خدای فرقان را نشانه حق با شما قدم برمی دارد با شما سکوت می کند با شما به فریاد می آیدآن سان که با علی علی مع الحق والحق مع علی.... * بسم ا... الکوثر ... و شما کوثرید تکرار  نورانی مادر یادآور شکوه فاطمه زهرا (س) آیتی الهی که این بار در خانه رضا(ع) متجلی می شود گویی فصل. دیروز صبح به تهران اومدم بعد از دو هفته زندگی مشترک با یار جان.روز سیزده داد با خانواده سمت شیراز رفتیم.راه خیلی خوش گذشت و علی رغم مسافت زیادش خسته نشدیم.از روز چهارشنبه شروع به چیدن خونه کردیم .مادر یار جان برای هدیه عروسی بهمون سرویس خواب داد ومن ویار وخانوادم برای انتخاب مدلش رفتیم وهمونجا مامانم وخواهرم جوگیر شدند وبرامون مبل .
بگذار تا بگریم چون ابر در بهارانکز سنگ ناله خیزد، روز وداع یارانبا ساربان بگویید، احوال آب چشممتا بر شتر نبندد، محمل به روز بارانهر کو فرقت روزی چشیده باشدداند که سخت باشد، قطع امیدوارانساعاتی پیش، دوست قدیمی و باصفایم، علی نجات کریمی از پیش وتان رشته ی ورزش باستانی به دیدار خدایش شتافت و دوستان و آشنایان را ناباورانه در سوگ . (الْحَقُّ مَعَنا فَلَنْ یُوحِشَنا مَنْ قَعَدَ عَنّا، وَنَحْنُ صَنائِعُ رَبِّنا، وَالْخَلْقُ بَعْدُ صَنائِعُنا) حق با ما اهل بیت است و کناره گیرى عده اى از ما هرگز سبب وحشتمان نمى شود; چرا که ما دست پرورده هاى پروردگاریم، و دیگر مخلوقین خداوند، دست پرورده هاى ما هستند. شرح این حدیث شریف را شیخ طوسى(رحمه الله)، با سند معتبر، از ابوع. (ص) در ضمن حدیث بلندى می فرماید:
کرب ک ترین بقعه روى زمین و ازنظر احترام بزرگترین بقعه‏ ها است والحق که کربلا از بساط هاى بهشت است المومنین (ع)خطاب به خاک کربلا فرمود: چه خوشبویى اى خاک! در روز قیامت قومى از تو به پا خیزند که بدون حساب و بى درنگ به بهشت روند. حسین (ع): به خدا سوگند بلا و تنگدستی و کشتار و شهادت به ی که ما را دوست دارد،آنچنان با شتاب می رسد که از ضربه چا ای سرکش و از فرو افتادن سیل در دره ها،شتابنده تر است. زینب جان! شرمنده ایم که بهای حسینی شدن ما "بی حسین" شدن تو بود، و شرمنده تر آنکه ، تو بی حسین شدی و ما حسینی نشدیم. ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تسلیت باد
بانفس هایت نازبودم و باعشق تو زنده بودم ولی تو نفسمو بریدی زندگیمو فنا کردی نامرددددددددددددد روزگاررر.. بودن ونبودن تو در انتهای کوچه زمان با مرگ ملاقات دستهای مهربانم را در دستهای سرد مرگ گرفتم چشمان غبار گرفته ام را به چشمان ابدی و شفاف مرگ دوختم این مرگ بود که فاصله بین من و خدا را ید من هم نفس با او شدم و با او از رنگهای زیبا سخن گفتم بر خلاف آنچه که در مورد مرگ شنیده بودم برای من مرگ آبی تر از یک اسمان آبی بود او برایم از تولد سخن می گفت و من از مرگ سخن می گفتم او از سپیدی ابدی حرفهایی به اندازه عشق برایم می زد و من از وابستگی های ساختگی و پوچ دنیا او از خدا سخن می گفت و از عشق ابدی که در پشت در خانه مرگ به انتظار من است من از قبرستانی که در آن جغدی می خواند برای او سخن گفتم و من دیگر از هیچ چیزی سخن نمی گفتم در این ملاقات بود که من راز نهفته خود را در مرگ پیدا و فهمیدم مرگ یعنی یک قدم تا خدا فاصله داشتن باید زندگی را با مرگ پیمود و مرگ صدای پای ابدیت است الان در خاک این دنیا گرفتار هستم و مرگ وقت پ است از شاخه خشکیده زمان و زندگی با عشقی پوچ و بیهوده که هیچ چیز از عشق نمی فهمند ******************************************************** عشق یعنی؟؟؟
عشق یعنی با غم الفت داشتن سوختن بادردنسبت داشتن عشق دریک جمله یعنی انتظار انتظارروز رجعت داشتن عشق یعنی مستی ودیوانگی عشق یعنی دردنی گانگی عشق یعنی شب ن ن تا سحر عشق یعنی سجده هاباچشم تر عشق یعنی سوختن یاساختن عشق یعنی زندگی باختن عشق یعنی همچو من شیداشدن عشق یعنی قله ودریا شدن البته تو اشتباه کردی سارایییی با نامردی وهزاررنگی و؟؟؟؟؟؟؟؟ قاطی کردی ******************************************************** اری بگذار داستانت را تکمیل کنم وبرایت بنویسم که دیگر به ا خط رسید ه ام دارم خودم را زجر کش میکنم واکنون با قهقهه مستانه ات برروحم نیز سوهان بکش اری یارت به بددردی وفلاکتی گرفتار شده وبادودودم خودرا مشغول کرده وتنها راه چاره اش نیز همون بود که تااین نامردمیت را بتوانم فراموش کنم والحق نیز جواب گرفتم وتنها در کنار بساط هست که فراموش میشوی پس بازهم نفرین برتو ساراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا امروز یه حس رضایتی از خودم تو دلم دارم خیلی خوشحالم بخاطر داشتن قلبی مهربان وپراز مهربانی از اینکه بدون هیچ چسم داشتی مهربونی میکنم وبدون اینکه انتظاری داشته باشم وکاری از دستم بربیاد کمک میکنم این کارها بهم قدرت میده خوبی بهم درس میده وبهم میگه که خدا همیشه باهام هست هرچند شاید یه جاهایی دلم بشکنه ولی افتخار میکنم به قلب ودلم که . سلام فسقلی ها خیلی وقت بود که براتون ننوشتم دلم برای نوشتن برای شما تنگ شده شما تمام زندگی منید ومن روزهای سخت واسان با شما طی میکنم روزهایی که سرشاز ار شما وماست این ماه محرم امد با مامان رفتیم لباس سقا یدم لباسهای که من دربدترین شرایط روحیم نذر کرده بودم وخواسته بودم که اگه صحیح وسالم بیایید خونه به تنتون بپوشونم وخداوند بار دیگ. سفر جناب ریاست جهمور به استان زنجان پس از یک ماراتن تعین زمان وتغییر آن از امروز آغاز گردید وبه نوعی می توان گفت که هیئت ت برای بررسی از نزدیک وچهره به چهره مشکلات مردم و توجه به نیازمندی های آنان وارد استان شدند و ایشان که حکم وزارت بهداشت را در هیئت ت دارند وارد شهرستان ابهر گردیدند تا با بازرسی از موقعیت ارائه خدمات تی و صحبت با م. بی گمان شانزده آذر نه یک مبداء تاریخی ونه یک سرفصل برای فعالیت های دانشجویی بلکه یک واقعیت از این نکته است که ایرانی در همه احوال زنده به دفاع از منافع ملی خویش است و می تواند درسی برای همه ما که روزی و روزگاری در پشت میز های تن به علم آموزی و تبدیل فهم به مهارت درعمل داده ایم باشد ویا نقطه عطفی باشد براین نکته که دانشجوی ما باید همیش. اختصاصی از اینو دیدی مقاله درباره قصه ها و داستانهای قرآنی پاسخی به نیازهای تربیتی ک ن و نوجوانان دانش آموز با و پر سرعت .
مقاله درباره قصه ها و داستانهای قرآنی پاسخی به نیازهای تربیتی ک ن و نوجوانان دانش آموز
مقاله درباره قصه ها و داستانهای قرآنی پاسخی به نیازهای تربیتی ک ن و نوجوانان دانش آموز لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحات:8موضوع مقاله :قصه ها و داستانهای قرآنی پاسخی به نیازهای تربیتی ک ن و نوجوانان دانش آموزتحقیق و ت ألیف از: حسین شفیعی فرهـــاد دبیر و سرگروه معارف ی منطقه ی جرقویه مقدمه :«  و ننزل من القرآن ما هو شفاء و رحمة للمؤمنین  »                                                   سوره ی اسراء/آیه ی 82و ما آنچه از قرآن نازل کردیم شفای دل و رحمت الهی برای اهل ایمان است . قرآن کریم به عنوان آ ین کتاب الهی که از سرچشمه ی وحی الهام گرفته ، گنجینه ای منحصر به فرد و در میان همه ی کتب الهی بی رقیب است ، کتاب هدایت و تبیان کل شی ء است ، شمندان و دانشوران هریک در حد توان خود در این بحر ژرف و عمیق به غور پرداخته و به سهم خود در زمینه ی معارف و علوم قرآنی قلم فرسایی کرده اند ؛ والحق که هر آیه از این کتاب بی همتا سر فصل نوینی برای معارف الهی است . عظمت و اعجاز جاوید قرآن بر ی پوشیده نیست ، این کتاب ناسخ ادیان و مذاهب گذشته و ناجی بشریت در حال و آینده است ، در مقام والا و ممتاز قران کریم همین بس که مع ن ، منافقین و دشمنان قسم خورده آن هرگز نتوانسته اند در تحریف آن موفق شوند و همانطور که خداوند فرموده است : « انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون » سوره ی حجر آیه ی 9 قصص قرآن یکی از علوم قرآنی و شاید دلچسب ترین آنهاست ، قصه ها و داستانها از دیر باز در حیات آدمی نقش بسزایی داشتند و کتب آسمانی به ویژه قرآن به شایستگی از قصه و داستان برای ابلاغ پیام و اتمام حجت استفاده کرده اند . قصه و داستان گویی مهم ترین وسیله و ابزار کتب آسمانی برای تبشیر و انذار بوده است . در پایان داستان یوسف که منسجم ترین و کامل ترین قصص قرآن است می فرماید :« براستی که در بیان داستان ایشان مایه ی عبرتی برای دمندان است ، ( واین قرآن ) سخنی ساختگی نیست ، بلکه تصدیق ماجراهایی است که در دیگر کتابهای آسمانی نیز موجود است و روشنگر همه چیز و رهنمود و رحمتی برای اهل ایمان است » و در آیه ی 11 از سوره ی انعام آمده است: « بگو ای پیغمبر در روی زمین بگردید  تا عاقبت سخت آنها که تکذیب ( آیات خدا و رسولان او ) د ، مشاهده کنید » و این مضمون در بسیاری آیات دیگر با تفاوت های اندک آمده است .اما قصه های قرآن بر خلاف بسیاری از قصه های ادبی که عنصر خیال و حوادث پنداری نقش بسزایی در آنها دارد و هرچه این عنصر نفوذ بیشتری در ساختار داشته باشد تأثیر آن در شنونده بیشتر است ، در قرآن قصه ها نه تنها بر واقعیت تطبیق دارند ، بلکه این وقایع مهم ترین و حساس ترین وقایع تاریخی انسان هستند ، وقایعی که هرکدام کاروان آدمی را به سو و جهت خاصی سوق داده اند و تا ابد نقش خود را بر پیشانی او خواهند داشت و برای او بیدادگر ، زنده و روشنگر خواهند ماند و قرآن از مجرای این قصص بزرگترین لغزشها و معمولترین انحرافات بشری را به شیوه ای بی نظیر ، زیبا و جذاب به نمایش می گذارد
با
مقاله درباره قصه ها و داستانهای قرآنی پاسخی به نیازهای تربیتی ک ن و نوجوانان دانش آموز
سیدنشعان آلبوشوکه پس از روی کار امدن ت اعتدال وامید روشنفکران عرب خوزستان با دیدی مثبت منتظر تحقق عد ت اعتدال بودند، اما انگار اعتدال در سیاست داخلی اولویت ت نبود وعقلانیت وتفکر اعتدالگرا بیشتر بر سیاست خارجی متمرکز بود وسیاست داخلی گویی بنوعی مورد اهمال قرار گرفت ، بنا ندارم سیاست داخلی را در سطح کلان کشور مورد نقد وبررسی قرار دهم همینکه وضعیت استان خوزستان را غربال کنیم ، نتیجه بدست آمده بسان مثل معروف مشت نشانه وار خواهد بود . بیاد دارم که در زمان تبلیغات با توجه به وضعیت جناب کمتر ی در خبرگان سیاست وفعالان عرصه انتخابات حاضر بود تا سکان ستاد این بزرگوار را در دست بگیرد، چرا که نگران عواقب بعد از انتخابات بودند ، حاج جاسم جادری بااینکه وضعیت را بخوبی سنجیده بود ،با قاطعیت وبدون تردید مسئولیت ستاد را بدست گرفت والحق والانصاف در این راه کم نگذاشت . بعد از پیروزی جناب همه منتظر بودیم باتوجه به اینکه عربهای خوزستان نقش کلیدی را در ستاد ایشان ایفا کرده بودند پست کلیدی استان به آنها س شود ودر ت اعتدال وامید نقشی اساسی ایفا خواهند کرد اما قضیه بر ع شد جناب مقت سکان استان را در دست گرفت وبا اینکه در جلسه که با فعالان عرب خوزستان داشتند آنها گفته بود که در تقسیم مناصب چنان عمل خواهم کرد که راضی خواهید شد ...اما آنچه که در عمل دیدیم خلاف گفته ایشان بود وبازهم عربهای خوزستان با دست خالی به حاشیه رانده شدند .من نمیدانم که آیا جناب استاندار از جایی به ایشان فشار می آورند که چنین سیاست نامتعادلی را در پیش گرفته اند یا اینکه هر آنچه انجام میدهند برگرفته از دیدگاه وتفکرات خودشان میباشد. بهرحال در هردو ح بارم منفی بحساب ایشان نوشته میشود وما این بزرگوار را مسئول ومعمار سیاست کلان استان میدانیم ، وبلطبع عدم موفقیت این بزرگوار رانهایتا اخفاق ت اعتدال وامید میدانیم . انتصابات بدور از استحقاقات ونسبت جمعیتی ایشان ونگاه منفی منصوبان ایشان به قشری وسیع از جمعیت استان خوزستان قطعا به ضرر منافع استان ومانع رشد وتوسعه ان خواهد بود . متاسفانه ما حتی به کف خواسته های خود نرسیدیم و بااین حال بازهم مورد هجمه قرار میگیریم تو گویی با زبان بی زبانی میگویند که آنچه که دارید از سرتان هم زیاد است ، حال آنکه ما چیزی نداریم که زیاد یا کم باشد . نمونه اش فرمایشات اخیر جناب فرماندار محترم اهواز است که در رو مه روزان منتشر شده که حاوی مطالبی بود که خیلی ها را رنجاند اینکه جناب فرماندار درباره مدرک مرتبط صحبت میکنند برای من وخیلیها مایه تعجب است .... آقای فرماندار! میخواهید چند نمونه از مدارک غیر مرتبط مدیران رده اول استان را برایتان نام ببرم؟ مدیرانی که بامدرک دیپلم مدیریت شرکتی بزرگ را در دست داشتند وبعد با سلام و صلوات مدرکی از آزاد گرفتند، آیا جنابعالی مدیریت را فقط در مدرک آکادمیک خلاصه میکنید وآیا این عدم ارتباط مدرک فقط در مورد عربهای خوزستان صدق میکند. راستی میدانید در دوره ای خارجه ما پزشک متخصص اطفال بوده.... در پایان باید عرض کنم که ما خودرا صاحب این انقلاب واین نظام میدانیم واگر بر مشارکت در مدیریت این نظام اصرار میکنیم بخاطر این است که این نظام مقدس را متعلق به تمام اقشار جامعه میدانیم وهیچ حق ندارد این انقلاب ونظام مقدس را بنفع خود مصادره کند . چرا که این کنش ناب د واکنشی دمندانه خواهد داشت. اختصاصی از هایدی تحقیق در مورد شاعران زن ایرانی با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 35 بنام خداپری نگهبانیپری نگهبانی به سال 1318 خورشیدی در تهران متولد شد. شعرهای او گاه در نامة هفتگی اطلاعات بانوان چاپ می شد.این شعر از اوست:شبهای انتظار!خواهی که از درازی شب با خبر شوی بنگر دمی به دیدة شب زنده دار منخواهی خبر ز سوز دل مرغ حق شوی بشنو تو ناله های دل بی قرار منپروین برفت و زهرة شب زنده دار رفت یارب بسر نمی رسد این انتظار منشبهای انتظار گذشت از حساب و نیستدیگر امید آن که بیاید نگار مننورالهدیبانو نورالهدی منگنه به سال 1282 خورشیدی در تهران قدم به عرصة هستی نهاد. این بانوی دانشگند از خانوادة محترمی است. پدرش شادروان میرزا علی ملقب به مشیردفتر ، مستوفی اول دیوان اعلی و محاسب کل خزانه در زمان مظفرالدین شاه و از معلومات عربیه و ادبیه و خطوط متنوعه و ریاضیات و حسابداری بهره مند بود. پدر بزرگ او هم شادروان میرزا محمد حسین منگنه سر رشته دار کل عهد ناصرالدین شاه و مورد اعتماد و احترام شاده بود. مادرش نیز رخساره ملقب به مهرال ه ، بانویی هنرمند و معلومات قدیمیه و هنرهای دستی بهره ها داشت.نورالهدی منگنه بانویی ست که با داشتن تحصیلات قدیمه ، و اطلاعاتی در رشته روانشناسی کودک از بیروت ، معلوماتی در حدود لیسانس دکارد و به زبانهای فرانسه و انگلیسی و تازی آشناست. گذشته از سیر و سیاحت در داخلة ایران از بغداد و بیروت و بیشتر ای اروپا هم دیدن کرده است.بانو منگنه ... در طول زندگانی خود محرومیت ها و ش ت های ناگوار دیده که مرگ سه برادر جوان و عهده دار شدن و س رستی فرزندان یکی از آنان ... و به شوهر رفتن او در سیزده سالگی با پیرمردی توانگر و مستبد و متکبر است که با زحمت توانسته پس از زمان کوتاهی متارکه کند و همچنان دوشیزه و مجرد بماند. پس از ج ، هرگز شوهر نکرد و به بیروت رفت در آنجا به تحصیل پرداخت و پس از بازگشت به ایران ، خانه داری و کارهای هنری ، نویسندگی و خدمت به جامعه را پیشة خود ساخت.این بانوی خواه و پرکار از پایه گذاران جمعیت نسوان و طنخواه است ، والحق در راه تنویر افکار و هدایت و ارشاد ن و بسط فرهنگ کوششها و فداکاری ها نموده است. او با کانون بانوان همکاری داشت و موفق به انجام کارهای هنری چشمگیری شد و از این حیث به راستی حق بزرگی بر گردن جامعه به ویژه طبقة نسوان دارد.خود در مقدمه کتاب ‹‹بنفشه›› نوشته است : ‹‹وجه تسمیة ‹‹نورالهدی›› از آنجاست که شب پانزدهم شعبان چشم به جهان گشودم . وجه تسمة ‹‹منگنه›› برای نام خانوادگی آن است که پدر بزرگم مرحوم آقا میرزا محمد حسین مستوفی و سر رشته دار کل ، معروف به آقا میرزا محمد حسین منگنه بود چون مهر منگنه دفتر کل زیر نظر ایشان بوده است به این کلمه معروف بوده اند ... چون هشت ساله شدم مادرم ‹‹مرحومه رخساره مهرال ه›› یکی از بهترین پیانوها را برایم یده و معلمة فرانسوی برای مشق دادن پیانو و تدریس زبان فرانسهبریام آماده د. از این رو به زبان فرانسه ونت آشنا شدم و پیانوی ایرانی و فرنگی را به خوبی می نواختم ... پدرم علاوه بر آنکه مردی دانشمند بود از فنونی مانند عکاسی و غیره هم اطلاع داشت ، ع های ما را خودشان برمی داشتند.... از زمان کودکی عشق و شوق بسیار به خدمات اجتماعی و ترقیات عالم ن داشتم و خدمات با ارزشی در آن خصوص نموده ام که شرح آن در حوصلة این مختصر نمیگنجد و در خاطرات خود نوشته ام.چون یک رشته از تحصیلاتم روانشناسی کودک بود ، گاه و بیگاه این بحث ( وم تربیت ک ن) را به وسیلة مقالات در مجلات و رو مه های وقت نوشته ام. و بعد شروع به نوشتن کتابهایی چند ... به نثر و نظم ... تا آنکه با تأییدات خداوند بزرگ موفق شدم ده جلد کتاب (به نظم و نثر) به نامهای : دوست شما در سه جلد ، (با مقدمة رضازادة شفق ، ) ره آموز خانواده (با مقدمة حبیت یغمایی) ، صحنه های زندگی ، پند آموز ، ناقوس (مجموعه شعر) ، فانوس ، (دیوان اشعار) ، تگرگ (مجموعه شعر)، گلگشت و آداب معا و تدبیر منزل ، یک مجله هم به نام ‹‹بی بی›› منتشر مینمودم.و بالا ه می نویسد: اینجانب شاعر نیستم و خود را هم شاعر نمی دانم و در حدود هشت هزار بیت
با
تحقیق در مورد شاعران زن ایرانی
مذاکرات 5 + 1 در قصرشیرین به قلم اردشیرغلامی پور فلاحت نیوز به نقل از شه قصرشیرین : زمانیکه آقا محمد خان قاجار مشغول کور مردم کرمان بود ، مردمی که از نقاط مختلف امریکا جمع شده بودند مشغول نوشتن قانون اساسی وقانومندی برای خود بودند. آنها با تاریخی 300ساله ابر قدرت شدند وما زمانی که ابر قدرت بودیم با تاریخ وفرهنگی چند هزارساله به دلیل تفرقه وج وبر اثر جدالهای بیهوده وبی تدبیری ونالایقی حاکمان وقت تبدیل به کشوری شده ایم که گروه 5+1را باید قانع کنیم که جنگ طلب ، تروریست نیستیم وبه جهانیان بفهمانیم که به دنبال سلاحهای کشتار جمعی واتمی نخواهیم رفت . در منطقه ما به ویژه شهر قصرشیرین با آن فرهنگ دیر پا وغنی که زمانی خاص وعام بود متاسفانه اکنون 5عضو شورای شهرمان در قبل وحال نیز یک رای ، یک صدا وهمدل نبود ندو نتوانستند با شهرداری که انتخاب میکنند گروه 5+1قدرتمندی تشکیل بدهند وشش نفری به اوضاع نابسامان این شهرسروسامانی بدهند . این شهر بی گناه نباید اینقدر حسرت عمران وآبادانی وزیبا شدن را بخورد . به همین خاطر وبه امید اصلاح امور ، مردم دست رد بر شوراییان قبلی نهادند و انی را انتخاب د که آتش باند بازی شوراییان قبلی را روشن نکنند ، چون دود آن آتش فقط وفقط به چشم مردم وشهرشان رفت ولاغیر . مردم می گویند قرار بود شوراییان با هم میثاقی عمومی داشته باشند ومنشوری بنگارند ومفید وشهرداری را انتخاب کنند که کارنامه قابل قبولی ارائه داده باشد واز 5منطقه شهر افرادی برگزینند بنام شورا یاران که شورا را مدد برسانند وبا رسانه ها ارتباطشان را قطع نکنند تا بدین وسیله چهره ی شهر ناموزون شهر را تغییر دهند اما بعد از مدتی که از عمر شورا گذشت برنامه ی مدونی از شورا ندیدیم ومصوبه ای هم نداشتند . به همین خاطر جهت یاد آوری مواردی به در شورا رفتیم ولی برخورد چند تن از آنها برخوردی که که زمان رای طلبیدن با خضوع وخشوع داشتند نبود . در مورد خبرنگاران نیز شکایات ناصو کرده بودند تا از انعکاس خبر بازداشته شوند . مردم کتمان نمی د وگفتند شهردار را به دلیل کفایت وسخت کوشی وصداقتش دوست داریم وقبلا لیاقت او زمانی که شهردار قصرشیرین بود شاهد بوده ایم وهمان موقع نیز طوماری تهیه کردیم تا او را زنده نگه داریم اما نشد !!!!حال که شورا به اتفاق باز هم ایشان را برگزیده اند والحق دارند زحمت می کشند چرا او را دلسر د می کنید ؟؟ استیضاح یعنی تو ضیح خواستن ، اما این کار شورا استهزاء وعطف به ما سبق است که شوراییان ادوار گذشته از آن برای سر پوش نهادن بر ندانم کاری های خود سودمی برند. استیضاح دلیل واقعی می خواهد نه واهی . برادران عزیز به جای این حرکات چرا وقتی که شهرداری بودجه دارد وهم زمین ، خانه ای برای شهردار نمی سازید که مشکل مسکن او حل شود وشبانه روز در دسترس باشد ؟؟ آیا خود شما واقعا خانه واهل وعی ان همگی در اینجا ن هستید؟ ضمنا چرا مصوب نمی کنید تا محلی در خود شهرداری برای شورای شهر ساخته شود تا هم مردم سرگردان نشوند وهم 5+1 اجاره مسکن روی دست بیت المال ننهند ؟ ضمنا ساعت 2نصف شب جلسه بگذارید ی نخواهد گفت جلسه ای غیر متعارف گذاشته اید ؟ باز هم سوال چرا فلیشر آسف را در نقلیه خوابانیده اید ؟ اگر مصوب کنید دو عدد غلتک لاستیکی و آهنی یداری شود دیگر مشکلی برای آسف این کوچه وخیابانها ی درب وداغان نمی ماند . ضمنا کارخانه آسف متعلق به این شهر را چرا به پیمانکار داده اند؟ ماکه خودمان بیشتر از پولی که پیمانکار میدهد می توانیم از این کارخانه بهره ببریم و ب ودر آمد کنیم نمیدانم تا کی باید آرزوی جاری شدن آب در جوهای شهررا داشته باشیم ؟ درختان تشنه وآسف های پر از آبله وکچل ،خیابانها نه استیضاح ونه استهزاء را بیش از این تحمل نخواهند کرد . آنها ترمیم ومرمت را می طلبند. حال که استاندار ، مجلس ، فرماندار ساعی به جد مشغول یاری رساندن به قصرشیرین هستند بر شما واجب است مصوبه پشت مصوبه مردم را خشنود سازید تا ما نیز همراه مردم وبه عنوان رکن چهارم د موکراسی تشکر وتقدیرمان را بخاطر فضای سبز ، مبلمان شهری مدرن ، عمران وآبادانی قصرشیرین نثار شما وشهرداری نماییم به امید آن روزی که 5+1شهری متفاوت و زیبا را به منصه ظهورنهاده وبه مردم همشهری ودیگر شهروندان ایرانی که از این مکان به عتبات عالیات مشرف می شوند هدیه کنید . حال که خبرها از مذاکرات صلح جویانه شما منتشر می شود منتظر نتیجه مذاکرات 5+1 در قصرشیرین هستیم ضمنا در پایان دو نکته دیگر را برای یاد آوری لازم میدانم : (1)از خود آزاری واذیت شهردار ومردم دست بردارید (2)از سر اهالی قلم واصحاب رسانه هم دست بردارید وحرمت آنها را پاس بدارید چرا که بخی ها با وقاحت تمام هر وقت خبرنگار یا رو مه نگاری به دادخواهی مردم می آمد آنهارا به باج خواهی متهم کنند. یکی از برنامه های دشمنان بدنام دین و مذهب و ان مذهبی است تا مسلمانان از دین و مذهب و ان مذهبی خویش متنفر شده، نسبت به آنها بدبین باشند تا در نتیجه بی دین و لامذهب شوند. این برنامه از امروز نیست بلکه در زمان رسول اکرم صلی الله علیه و سلم رئیس منافقان عبدالله بن این سیاست را بنیانگذاری کرد.
عبدالله بن منافق چه کار کرد؟
عبدالله بن . از سلسله روایات عصمت علی ابن طالب روایت زیر است که ، " اکرم صلی الله علیه وآله وسلم میفرماید: علی مع الحق والحق مع علی است." چرا که طبق این روایت، مؤمنان علی علیه السلام همواره با حق است و هرگز از حق جدا نخواهد شد و حق گرداگرد آن حضرت مى چرخد، هر جا که على ابن أبى طالب علیه السلام باشدحق آنجاست و این همان عصمت مطلقى است که شیعیان قائل هس. الامارة و عریف بمؤسسها : تأسست هذه الإمارة العربیة سنة 845هجریه على ید المؤسس الأول العلامه السید محمدبن فلاح بن هبة الله المشعشعی وفی عهده تم فتح مدینة «الحویزة» سنة 845هجری واتخذها عاصمة لإمارته، وبسط نفوذه على إقلیم الاهواز، مؤسس الامارة السید محمد بن فلاح بن هبة الله .یرجع نسبه الشریف الی محمد الحائری بن إبراهیم المجاب بن محمد . اختصاصی از اینو دیدی مقاله بررسی رابطه بین اضطراب و ت در دانش آموزان دختر و پسر پایه سوم راهنمایی با و پر سرعت .
مقاله بررسی رابطه بین اضطراب و ت در دانش آموزان دختر و پسر پایه سوم راهنمایی
مقاله بررسی رابطه بین اضطراب و ت در دانش آموزان دختر و پسر پایه سوم راهنمایی این محصول در قالب ورد و قابل ویرایش در 80 صفحه می باشد.چکیده پژوهش :با توجه به اینکه اضطراب از مهمترین اختلالات عصبی و روانی به حساب آمده و منشا بسیاری از عصبیت ها و ناراحتیها می باشد. بررسی های اخیر نشان داده اند که اختلالات اضطر بیشترین فراوانی را در سطح کل جمعیت دارند.دختر و پسر پایه سوم راهنمایی شهر ضیاء آباد می باشد که برای رسیدن به این هدف آزمون اضطراب کتل را بین دانش آموزان اجرا و بعد از بررسی و تجزیه و تحلیل به این نتیجه رسیدیم که ت آزمودنیها بر میزان اضطراب آنان تاثیر نداشته است .از میان 120 نفر دانش آموز مورد آزمون 4 دختر و 1 پسر دارای روحیه آرام و راحت و تنش زدوده و مضطرب و 36 دختر و 26 پسر دارای اضطراب متوسط و 14 دختر و 38 پسر روان آزرده و مضطرب و 6 دختر و 5 پسر نیز نیازمند مشاوره و یا درمانگری هستند.مقدمه اضطراب پدیده ای روان شناختی است که تقریباًهمگان با آن آشنا هستند یا آنکه در طول عمر خود،در موقعیت هایی به آن دچار شده اند.این تجربه روانی – فیزیولوژیک در ابعاد آسیب شناسی روانی نیز شایع ترین اختلالات روانی را شامل می شود.(کنرلی -1382)اضطراب یکی از شایع ترین بیماریها در جهان امروز ،مخصوصاًدر دنیای صنعت است .آن را از مهمترین اختالات عصبی وروانی به حساب آورده ودر مطالعات بالینی به آن نوروز« اضطر » گویند. ونیز آن را منشاءبسیاری از عصبیت ها وناراحتی ها ذکر نموده اند .چه بسیار ند مشاجرات ودرگیری های خانوادگی که ظاهراًبرسر مسائل جزئی پدید می آیند ولی در واقع ریشه واساس آنهاناشناخته وچه بسا که ناشی از اضطراب .(علی قائمی -1376)گاهی افراد در جامعه زندگی می کنند که حال ووضع متعادلی ندارند .با مختصر تحریکی از جای می جنبند وبا اندک بهانه ای فتنه وآشوب به پا می کنند ظاهر قضیه در داوری ها این است که این امر ناشی از بد اخلاقی ،کج مزاجی ،ویا سوءاخلاق افراد است در حالیکه اگر نیکو تَعمُق شود ریشه آن اضطراب است . مردم عامی از آن غافلند ودر جامعه هم روشنگری های مناسبی نیست تا هر بداند در خانه ومحیط زندگی چه می گذرد وچرا افراد در مواردی آنچنان سخت بهم در آویخته اند .(همان منبع )برخی از روانپزشکان وروانکاوان هسته مرکزی بخش اعظم بیماریهای روانی را در اضطراب جستجو می کنند ومدعی هستند که هم اکنون بیشتر تخت های بیمارستانهای روانی توسط مبتلایان به این بیماری شده است وحتی برخی از صاحب نظران بین اضطراب وسرطان را مدعی شده اند.از این بیماری ک ن نیز بی نصیب نیستند. آنها هم کودکی خود را با چنین وضعی آغاز می کنند تا سرانجام چه شود وکشتی لنگر ش ته آنها در کلام ساحل پهلو بگیرد. آیا جان وروانی سالم از این قضیه به در برند یا نه ؟واین خود سئوالی که ذهن بسیاری از والدین ومربیان را مشغول کرده است .در کل این بیماری عامل صدمه بزرگی برای ک ن است والحّق باید برایشان چاره ای شید .(همان منبع )اضطراب یک بیماری شایع وساری ودامنگیر همه گروها وهمه سنین از افراد انسانی است .پیر وجوان کودک وبزرگسال زن ومرد از آفت آن دور وبر کنار نیستند.در هر کجا به یک نحو ویک گونه خود را نشان می دهد وچرخ ماشین زندگی را دچار لنگی می کند.براساس یک بررسی 30%از مراجعین به پزشک عمومی از اضطراب در عذابند .وهم چه بسیارند افرادی که در اثر اضطراب چون آتشفشانی طوفانی هستند،وحال وحوصله هیچ کاری ندارندوزندگی برای خود ودیگران جهنم می کنند .(همان منبع )اگر آدمی نیکو تأ مل کند هر شب وروز هزاران وحتی میلیونها انسان را می یابد که آرامش وقرارشان را از دست داده اند وشب هنگام تا به صبح بیدار مانده  ودر اطاق یا حیاط خانشان به قدم زنی وبی ت می گذرانند .منتظر آنند صبح زودتر سر رسد وآنها را از این مخمصه عظیم نجات بخشد .زمانی آنها را در بستر می یابند که ب شت افتاده اند وغلت می زنند  نه می توانند راحت وآسوده بخوابند ونه می توانند به معنای واقعی بیدار وسرزنده وبا نشاط باشند.این بیماری در درجات مختلف آن بگونه ای شایع است که روانکاوان هربار بخواهند به منبع روانی یک بیماری توجه کنند در اثر کنکاشها وتلاشها نخست به این امر دست می یابند.وهنگامی که عمیق تر از پیش مسأله ای را می نگرند به ریشه وعمق مسأله در دوران کودکی پی می برند سرنخی از قضیه را می یابند که به مرحله کودکی وصل ومربوط است .(همان منبع )در دنیای پنهان بسیاری از افراد ترس های مبهمی از امور مجهول وجود دارد که زمینه را برای نگرانی واضطراب آنها فراهم می آورد  واین خود منشاءبسیاری از حالات  وتمایلات ناصواب ،موضع گیریها ورفتارهای ویژه می شود.تجّلی چنین حالات در همه ی افراد موجود نیست از آن بابت که :گاهی میزان واندازه آن به درجه ای نیست که در آنان تجلی ومتظاهر شود.برخی از افراد سعی دارند اضطراب را مخفی نگه داشته وبه گونه ای بر ظهور آن فائق آیند واین خود مایه مشاهده ح عادی در آنهاست .بعضی از افراد تدریجاًبدان عادت کرده ومتحمل آن می شوند ودر واقع با آن سازگار شده اند بدین سان این حالات در افراد وجود دارد ولی به گونه ای است که دیگران کمتر می توانندبدان پی ببرند .افرادی که بدان عادت کرده اند تدریجاًممکن است خودشان نیزاز آن غفلت کنند وندانند آنها را چه می شود ویا چگونه باید با آن برخورد نمایند .(همان منبع )مساله اضطراب و بررسی آن یکی از مسائل مهم در نظام پرورش می باشد که کمتر مورد توجه صاحب نظران قرار گرفته است.بیان مسأله اضطراب از جمله حالات روانی واز شایع ترین آشفتگی های روحی است که در عصر پرشتاب کنونی بدون آنکه خود متوجه باشیم بر غالب اعمال ورفتارمان سایه افکنده است.اضطراب در بسیاری از افراد وجود دارد وشدت آن در افراد متفاوت است .در این پژوهش مهمترین مسأله این است که :آیا بین ت واضطراب دانش آموزان رابطه وجود دارد؟میزان شیوع واضطراب در بین دانش آموزان چقدر است ؟
با
مقاله بررسی رابطه بین اضطراب و ت در دانش آموزان دختر و پسر پایه سوم راهنمایی
اختصاصی از سورنا فایل محمد حسین بهجت تبریزی معروف به شهریار در سال 1285 هجری شمسی با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 6 شهریارمحمد حسین بهجت تبریزی معروف به شهریار در سال 1285 هجری شمسی در روستای زیبای « خوشکناب » آذربایجان متولد شده است. اشعار ولایی ،اشعار شهریار در ستایش اول شیعیان جهان سرآمد سلسله مداحان اهل بیت عصمت و طهارت علیه السلام است.مولانامولانا جلال الدین محمد مولوی  در سال 604 روز ششم ریبع الاول هجری قمری متولد شد.هر چند او در اثر خود فیه مافیه اشاره به زمان پیش تری می کند ؛ یعنی در مقام شاهدی عینی از محاصره و فتح سمرقند به دست خوارزمشاه سخن می گوید .در شهر  بلخ زادگاه او بود و خانه آنها مثل یک معبد کهنه آکنده از روح ،انباشته از فرشته سر شار از تقدس بود .کودک خاندان خطیبان محمد نام داشت اما در خانه با محبت و علاقه ای آمیخته به تکریم و اعتقاد او را جلال الدین می خواندند –جلال الدین محمد .پدرش بهاء ولد که یک خطیب بزرگ بلخ ویک واعظ و مدرس پر آوازه بود از روی دوستی و بزرگی او را ((خداوندگار)) می خواند خداوندگار برای او همه امیدها و تمام آرزوهایش را تجسم می داد .با آنکه از یک زن دیگر ـدختر قاضی شرف – پسری بزرگتر به نام حسین داشت ،به این کودک نو رسیده که مادرش مومنه خاتون از خاندان فقیهان  وسادات سرخس بود ـ ودر خانه بی بی علوی نام داشت- به چشم دیگری می دید. درسال672وجودمولانا به ناتوانی گرائید ودر بستر بیماری افتاد و به تبی سوزان و لازم دچار گشت و هر چه طبیبان به مداوای او کوشیدند و اکمل الدین و عضنفری که از پزشکان معروف آن روزگاربودند به معالجت او سعی د، سودی نبخشیدتادر روزسکشنبه پنچم ماه جمادی الا سال672 روان پاکش از قالب تن بدرآمد و جان به جان آفرین تسلیم کرد.شمسسلطان الاولیا و الاقطاب تاج المعشوقین شمس الدین والحق، محمدبن علی بن ملک تبریزی به سال 582 هجری قمری در تبریز قدم به عرصة هستی نهاده و جهانی را با شه عرفانی خود دگرگون نمودمولوی را با شمس مجالستی بود چند نفر از دراویش آمدند شمس را احضارنمودند شمس از جای برخاست در حالی که متذکر این ذکر بود (به پای مرگ میبرندم) او را به محلی آوردندکه طرح کشتنش را در آنجا کشید بودند ضرباتی بر او وارد ساخته به حیاتش خاتمه دادند و جسدش را درچاهی افکندند که بعدها پسر بزرگ مولوی او را بیرون کشید و برخی میگویند در جوار جدش به خاک سپرد این حادثه به سال645 هجری قمری اتفاق افتاد گروهی هم بر این قولند که از نظر ایشان غایب گردید که باوری بیش نیست عبدالرحمن جامی هم در نفحات الانس متذکر شده که شمس را به سال 645 در قونیه کشتند.خیامحکیم غیاث الدین ابوالفتح عُمَر بن ابراهیم خیام نیشابوری (زاده ۴۳۹ قمری، مرگ در ۵۱۷ یا ۵۲۶ قمری) [۱] به خیامی و خیام نیشابوری و خیامی النیسابوری[۲] هم نامیده شده است. او از ریاضی دانان، اخترشناسان و شُعرای بنام ایران در دوره سلجوقی استمرگ خیام را میان سال های ۵۱۷-۵۲۰ هجری می دانند که در نیشابور اتفاق افتاد. گروهی از تذکره نویسان نیز وفات او را ۶۱۵ نوشته اند،اما پس از بررسیهای لازم مشخص گردیده که تاریخ وفات وی سال ۵۱۷ بوده است .مقبرهٔ وی هم اکنون در شهر نیشابور،در باغی که آرامگاه زاده محروق در آن واقع می باشد، قرار گرفته است. او میزان الحکمت را درباره فیزیک و لوازم الامکنت را در دانش هواشناسی نوشت. نورو مه دیگر اثر ادبی اوستجلال الدین رومیجلال الدین محمد ابن محمد ابن حسین حسینی خطیبی بکری بلخی معروف به جلال الدین رومی، جلال الدین بلخی، رومی، مولانا و مولوی (۶۰۴ - ۶۷۲ (قمری)) از زبده ترین عارفان و یکی از مشهورترین شاعران ایرانی و فارسی زبان به شمار می آید. نام او محمد و لقبش در دوران حیات خود «جلال الدین» و گاهی «خداوندگار» و «مولانا خداوندگار» بوده و لقب «مولوی» در قرن های بعد (ظاهراً از قرن نهم) برای وی به کار رفته [نیاز به ذکر منبع]و از برخی از اشعارش تخلص او را «خاموش» و «خموش» و «خامش» دانسته اند. آثار، مثنوی معنوی ،دیوان شمس،رباعیات.نیما یوشیجعلی اسفندیاری یا علی نوری مشهور به نیما یوشیج (زاده ۲۱ آبان ۱۲۷۴ [۱] خورشیدی در د ده یوش استان مازندران - درگذشت ۱۳ دی ۱۳۳۸ [۲] خورشیدی در شمیران شهر تهران) شاعر معاصر ایرانی است. وی بنیانگذار شعر نو فارسی استمنظومه قصه رنگ پریده در حقیقت نخستین اثر منظوم نیمایی است که در قالب مثنوی (بحر هزج مسدس) سروده شده است. شاعر در این اثر زندگی خود را روایت کرده است و از خلال آن به مفاسد اجتماعی پرداخته استنیما در ۱۳ دی ۱۳۳۸ درگذشت و در زاده عبدالله تهران به خاک س شد. سپس در سال ۱۳۷۲ خورشیدی بنا به وصیت وی پیکر او را به خانه اش در یوش منتقل د. مزار او در کنار مزار خواهرش، بهجت‎ا مان اسفندیاری (درگذشته به تاریخ ۸ داد ۱۳۸۶) و مزار سیروس طاهباز در میان حیاط جای گرفته استفرخی سیستانیابوالحسن علی بن جولوغ سیستانی معروف به فرخی سیستانی از غلامان خلف بانو آ ین صفاری بود.علی بن جولوغ، از سر ناچاری شعری در قالب قصیده سرود و آن را « با کاروان حله» نام نهاد؛ و شعر را به عمید اسعد چغانی صفاری تقدیم کرد. معروف است که روز بعد،علی بن جولوغ قصیده ای به نام «داغگاه» ساخت و آن را برای صفاری خواند. صفاری، چهل کره اسب را به علی بن جولوغ هدیه کرد و او را از نزدیکان دربارش قرار داداز آن جا که بیشتر قصاید فرخی در دربار غزنویان سروده شده است؛ ستایشگری و وصف در آن بسیار زیاد است؛ هر چند در میان شعرهای فرخی اشعاری نیز هستند که نکات آموزنده اخلاقی را در بر دارند. فرخی در سال ۴۲۹ هجری قمری در سنین جوانی در غزنه درگذشتملک الشعرا بهارمحمدتقی بهار (۱۷ آذر ۱۲۶۵ تا ۱ اردیبهشت ۱۳۳۰)، ملقب به ملک الشعرا شاعر، رو مه نگار، ادیب، تاریخ نویس، و سیاست مدار ایرانی بودمحمدتقی در مشهد به دنیا آمد. او فرزند میرزا محمدکاظم صبوری بود که قبل از وی لقب ملک الشعرا داشت تاریخ مرگ ۱ اردیبهشت ۱۳۳۰ / ۲۲ آوریل، ۱۹۵۱ تهران، ایران .ناصر خسروحکیم ناصر خسرو از شاعران بزرگ و فیلسوفان برتر ایران است که بر اغلب علوم عقلی و نقلی زمان خود از قبیل فلسفهٔ یونانی و حساب و طب و موسیقی و نجوم و فلسفه و کلام تبحر داشت و
با
محمد حسین بهجت تبریزی معروف به شهریار در سال 1285 هجری شمسی
اختصاصی از فایلکو بوستان سعدی با و پر سرعت .
307 صفحه وورد قسمتی از متن کتاب: بنام خداوند بخشنده مهربان همه می داند که شیخ سعدی گذشته از قصاید و غزلیات بی نظیری که از خود به یادگار گذاشته است دو کتاب یکی به نثر ، موسوم به «گلستان» و یکی به نظم معروف به «بوستان» به نگارش آورده است که شاید بتوان گفت نه تنها در زبان فارسی بلکه در هیچ زبا. هولدینگ، وقف و ب وکار.
انی که فرق بین هولدینگ و ب و کار را نمی دانند، در راس منتقدان به ت و نهاد های قانونی هستند! و در خواست مجوزهای واهی می کنند. تجارت الکترونیک، ذاتا یک عمل هولدینگ است. یعنی کار با اینترنت یا فضای مجازی، به خودی خود در آمد زا نیست، بلکه واسطه اخذ درآمد از دیگر مشاغل زیر مجموعه است. چرا که طبق برنامه پنجم توسعه، هو. پاسخ به شب نامه اهل سنت پیرامون شهادت حضرت زهرا (س) باسمه تعالی
باتوجه به مراسم باشکوه عزاداری حضرت فاطمه زهرا (س) در سال جاری، عده ای از تفرقه افکنان وه ، شب نامه ای را در برخی از استان های مرزی کشور توزیع د که در آن، شبهاتی را پیرامون شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها مطرح شده بود و در پایان نوشته شده بود: (تقلید کورکورانه را بگذارید. هولدینگ، وقف و ب وکار. انی که فرق بین هولدینگ و ب و کار را نمی دانند، در راس منتقدان به ت و نهاد های قانونی هستند! و در خواست مجوزهای واهی می کنند. تجارت الکترونیک، ذاتا یک عمل هولدینگ است. یعنی کار با اینترنت یا فضای مجازی، به خودی خود در آمد زا نیست، بلکه واسطه اخذ درآمد از دیگر مشاغل زیر مجموعه است. چرا که طبق برنامه پنجم توسعه، هولد. چگونه فروهر تبدیل به فرکیانی شد؟ آیا اشتباهی پیش آمده که: فروهر و فر کیانی یکی شده اند؟ یا عمدی در کار بوده است. همیشه فاصله بین حق و باطل، به همین سادگی است که: مردم از درک آن عاجز هستند. بین اشتباه و عمد، یا هیچ تفاوت مکانیکی و عملکردی وجود ندارد! بلکه روح یا ادراک از این عملکرد است، که ما را به اشتباه یا عمدی بودن آن، رهنمون می سازد. . چگونه فروهر تبدیل به فرکیانی شد؟ آیا اشتباهی پیش آمده که: فروهر و فر کیانی یکی شده اند؟ یا عمدی در کار بوده است. همیشه فاصله بین حق و باطل، به همین سادگی است که: مردم از درک آن عاجز هستند. بین اشتباه و عمد، یا هیچ تفاوت مکانیکی و عملکردی وجود ندارد! بلکه روح یا ادراک از این عملکرد است، که ما را به اشتباه یا عمدی بودن آن، رهنمون می سازد. . - الاختلاف حول الاحتفال بالمولد النبوی لیس اختلافاً بین من یحب الرسول ویعظمه وبین من یبغضه ویهمل شأنه بل الأمر على الع من ذلک تماماً.
- الفاطمیون الإسماعیلیون هم أول من ابتدع بدعة الاحتفال بالمولد النبوی.
- (الحقیقة المحمدیة) فی الفکـر الصوفی تختلف تماماً عما نؤمن به نحو النبی محمد صلى الله علیه وسلم. مقدمة اطلعت على بعض الم. زندگی نامه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) زندگینامه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) فاطمه زهرا(س) تولد و لقبهای او     فاطمه (س) دختر حضرت  محمد (ص)، رسول خدا، پیغمبر ، و مادر او خدیجه دختر خویلد است. با همه کوششی که بکار رفته است متاسفانه دربارة سال تولد دختر پیغمبر (ص) اطلاع درست و دقیقی نمی توان داد. زهرا، صدیقه، طاهر.