واگذاری کاروانسرای تاریخی سن سن به بخش خصوصی

به نقل از خبرگزاریها در مورد واگذاری کاروانسرای تاریخی سن سن به بخش خصوصی : تسنیم نوشت:معاون گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی لرستان گفت: در قالب ماده ۲۷ هفت اثر تاریخی گوشه شهنشاه، کاروانسرای چمشک، سه خانه تاریخی در م آباد و دوخانه تاریخی در بروجرد پایان سال ۹۵ واگذار شدند. کاروانسرای سنگی آهوان در منطقه سردسیر آهوان در ۴۲ کیلومتری خاور شهر سمنان قرار گرفته است. ساختمان این کاروانسرا از سنگ و ملات ساروج است. این کاروانسرا در قرن پنجم هجری ساخته شده و در زمان خود از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بوده و شکل ساختمان این موضوع را تایید می کند. اکنون از ساختمان آهوان فقط دیوارهای اطراف و قسمتی از دالان ورودی بزرگ جلو آن بجا مانده و بقیه به صورت تلی از سنگ های کوچک و بزرگ درآمده است. حیاط مرکزی کاروانسرا مستطیل شکل است و ۲6 اتاق دارد. .کاوش های باستان شناسی بیانگر قدمت استقرار اقوام دوره های بسیار کهن در مناطق مختلف استان سمنان است و ای دامغان، سمنان، شاهرود، بسطام و گرمسار در دوران تاریخی قسمتی از مسیر جاده ابریشم بوده اند که از طریق آنها ابریشم چین به غرب آسیا وارد یا صادر می شد. تد ری که گذشتگان برای تامین امنیت کاروانیان اتخاذ می د بسیار جالب بوده است. به عنوان مثال در امتداد مسیر شاهراه اصفهان – ساری، کاروانیان بعد از گذشتن از کاروانسرای قصر بهرام به باتلاق ها و نمکزارهای جنوب گرمسار برخورد می د که با احداث جاده سنگفرش به طول ۳5 کیلومتر و عرض پنج متر کاروانیان با سهولت و سرعت بیشتر خود را به منازل بعدی می رساندند. از گذشته در مسیر جاده های استان سمنان به فاصله هر ۳5 کیلومتر کاروانسراهایی برای استراحت و اقامت تجار، مسافران و زائران حرم رضا (ع) بنا شده است. در این مسیر تنها دو کاروانسرای «شاه سلیمان و سنگی» آهوان در کنار یکدیگر واقع شده اند. این کاروانسراها که دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری فراوانی هستند در حال حاضر در حاشیه مسیر جاده های این استان قرار دارند آهوان کاروانسرای شاه عباسی پیام مرند یکی از مهمترین تاسیسات بین راهی جاده ابریشم به شمار می رفت که به عنوان بزرگترین کاروانسرای شمال غرب کشور از مهمترین ابنیه تاریخی و گردشگری کشور محسوب می شود. رییس جمهور واگذاری اقتصاد به مردم و بخش خصوصی را ضروری خواند و با تاکید بر اینکه همه باید به بخش خصوصی امنیت بدهیم، اظهارداشت: ت یازدهم از ابتدای فعالیتش به واگذاری واقعی اقتصاد به بخش خصوصی متعهد بوده… رئیس سازمان خصوصی سازی در ت نهم و دهم روز پنجشنبه اظهارنظر معاون خود در این سازمان در خصوص روند خصوصی سازی در ت را «نامناسب» دانست و گفت: در همه ت ها واگذاری ها بر اساس مصوبات هیات واگذاری بوده است. کاروانسرای تاریخی امین ال ه در شهر کاشان محل ب و کار فرش فروشان شده است.
لینک خبر
کاروانسرای قصر بهرام از آثار تاریخی دوره صفویه و یک کاروانسرای شاه عباسی است که در سر راه قدیمی و تاریخی کاروان رو کویری اصفهان، کاشان، خوار(گرمسار) و اسان قرار داشته است.این کاروانسرا در جنوب گرمسار و شمال شرقی دریاچه نمک واقع شده و در سر راه قدیمی و تاریخی کاروان های اصفهان ، کاشان و اسان بوده است.پلان بیرونی این بنا چهار گوش و دارای چند برج با دو دروازه شمالی و جنوبی است و رو کار آن با سنگ های بزرگ آ ی سفید رنگ صیقل داده شده است.در اطراف این بنا ، شش برج بنا شده و سر در آن نیز از سنگ بزرگ یکپارچه ای تشکیل و در دو طرف سر در بنا دو اتاق کوچک قرار دارد که گویا قراول خانه بوده است . کاروانسرای قصر بهرام کاروانسرای تاریخی عین الرشید، واقع در پارک ملی کویر و به فاصله دو کیلومتری قصر بهرام قراردارد. سازمان خصوصی سازی باید امین کشور در واگذاری صحیح بخش های اقتصادی ت به بخش های خصوصی و مردمی باشد، ولی عملکرد چند سال گذشته این سازمان، دست ردی بر صحت این امانتداری می زند که پیگیری و بررسی های دقیق از سوی مراجع قضایی را می طلبد. با دستمال کثیف نمی توان شیشه را پاک کرد و شرط اول در حل مشکلات صنایع واگذارشده به بخش خصوصی، بررسی نحوه صح. زمانی: 90درصد راه استقلال برای واگذاری حل شده است
رئیس کارگروه واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی سازی گفت: با جلسه ای که امروز برگزار شد به این اتفاق مهم در ورزش کشور خوشبین هستم. حسن زمانی رئیس کارگروه واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی در خصوص جلسه ای که امروز در محل سازمان خصوصی سازی برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه من به همراه رضا خادم از وزارت ورزش، س رست و معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس و مدیرعامل و دبیر هیأت مدیره باشگاه استقلال حضور داشتیم. در این نشست بررسی فرایند واگذاری سهام متعلق به ت شامل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به اعتقاد من یکی از موفق ترین جلسات در بحث واگذاری بود.

به گزارش فارس، وی افزود: در این جلسه تصمیمات خوبی گرفته شد و مباحث جلسه گذشته که در مجلس مطرح شده بود، مورد بررسی قرار گرفت. همچنین صورت های مالی باشگاه استقلال متعلق به تیرماه سال 92 آماده ارائه شد و فکر می کنم 90 درصد راه مربوط به باشگاه استقلال حل شده و باید در پایان آذر ماه شاهد روشن شدن وضعیت این باشگاه باشیم.

زمانی تاکید کرد: همچنین در این نشست ورزشگاه هایی که در اختیار دو باشگاه استقلال و پرسپولیس قرار دارند، شرایط شان بررسی گردید و قرار است وزارت ورزش طی نامه ای به این دو باشگاه تکلیف یوم ها را روشن کند.

وی از مهلت 10 روزه به هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای کامل شدن مدارک خبر داد و افزود: قرار است هر دو باشگاه مطالبات و بدهی های خود را در قالب یک لیست ارائه کند و فکر می کنم با توجه به گزارشات تا پایان آذرماه امسال همه چیز برای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نهایی شود.البته این نوید به ما داده شده و خودم هم بارها ادعا کرده ام اگر تا پایان سال امر واگذاری صورت بگیرد جای خوشحالی است.

وی در پایان گفت: به شخصه با توجه به جلسه آی که امروز برگزار شد، بسیار خوشحال هستم و معتقدم باید به واگذاری دو باشگاه پرطرفدار پایتخت خوشبین بود. بنای تاریخی فرهنگی کاروانسرای شاه عباسی فرسفج در 15 کیلومتری مسیر تویسرکان اسدآباد و کرمانشاه و در کنار شهر فرسفج احداث گردیده این کاروانسرا که عمدتا به خاطر امنیت تجارت و استراحتگاه مسافرین و کاروانها یی که به قصد تجارت، سیاحت و زیارت از عتبات عالیات سفر می د ساخته شده است کاروانسرا در سالهای 1038 تا 1065 به سبک معماری دوره صفویه با پ. کاروانسرای تاریخی فعالیت های جاسوسی در افغانستان این بار عملکرد مثبتی داشته و به صورت تصادفی یک کاروانسرای تاریخی واقع در محل قدیمی جاده ابریشم را کشف کرده که گفته می شود احتمالاً متعلق به قرن 17 است. های جاسوسی یک کاروانسرای تاریخی را در محل قدیم جاده ابریشم در افغانستان به طور اتفاقی کشف کرده اند که ... نوشته کشف یک کاروانسرای تاریخی توسط های جاسوسی در افغانستان اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. رییس جمهور واگذاری اقتصاد به مردم و بخش خصوصی را ضروری خواند و با تاکید بر اینکه همه باید به بخش خصوصی امنیت بدهیم، اظهار کرد: ت یازدهم از ابتدای فعالیتش به واگذاری واقعی اقتصاد به بخش خصوصی متعهد بوده است. از کاروانسراهای تاریخی مربوط به دوره تیموری بشمار می رفت شانه به شانه تاریخ این سرزمین سائیده بود جبین میراث اسان شمالی محسوب می گردیداین کاروانسرا که در روستای قره بیل و در جاده آسیایی قراردارد این آثر تاریخی و ارزشمند اگر حفظ می گردید شاهد بازدید گردشگران زیادی از نقاط مختلف کشور از این بنای تاریخی می گردید.این شا ار معماری اگر چه با مصالح سنگ، ساروج، گچ و آجر بنا شده و پلان چهارگوش با دو حیاط بزرگ و کوچک داشت اما امروز جز قامت ش ته نایی ندارد کاروانسرای رباط قره بیل در اسان شمالی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه موافق واگذاری آموزش و پرورش به بخش خصوصی نیستیم، گفت: واگذاری مدارس تی به بخش خصوصی بنیان بدی بود که تاکنون در آموزش و پرورش سابقه نداشته است. رشت - ایرنا - استاندار گیلان با اشاره به اهمیت واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی گفت: واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی، موجب تقویت منابع تی و اشتغا ایی می شود. همشهری آنلاین: رییس جمهور واگذاری اقتصاد به مردم و بخش خصوصی را ضروری خواند و با تاکید بر اینکه همه باید به بخش خصوصی امنیت بدهیم، اظهارداشت: ت یازدهم از ابتدای فعالیتش به واگذاری واقعی اقتصاد به بخش خصوصی متعهد بوده است. ۱۳۰ طرح برای واگذاری به بخش خصوصی امسال در مازندران شناسایی شد.
مزایده دوم واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس برگزار نشد. سید جعفر سبحانی مشاور رییس کل سازمان خصوصی سازی از لغو مزایده سرخ ها خبر داد و گفت: امروز نیز هیچ گونه پاکت پیشنهادی به دست سازمان خصوصی سازی نرسید و براین اساس مزایده استقلال و پرسپولیس برای دومین بار لغو شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: با لغو برگزاری مزایده سرخ ها هیات واگذاری روز هفته آینده تشکیل جلسه داده و شرایط جدید واگذاری را اعلام می کند.

مشاور سازمان خصوصی سازی در خصوص علت نبود متقاضی برای ید این دو باشگاه گفت: مذاکرات زیادی نسبت به دوره قبل با سازمان انجام شد ولی پیش وتان انتظار دارند که این دو باشگاه به آن ها واگذار شود که این کار از لحاظ قانونی امکان پذیر نیست.به این ترتیب امروز پاکتی به سازمان خصوصی سازی نرسید و علیرغم این که امیدواری برای برگزاری مزایده وجود داشت این مزایده لغو شد.

وی پیش بینی کرد که در جلسه بعدی هیات واگذاری قیمت این دو باشگاه تغییری نکرده و تنها شرایط تسهیل شود.

به گفته سبحانی، برگزاری مجدد مزایده استقلال و پرسپولیس در صورت تصویب در هیات واگذاری در نیمه دوم فروردین سال آینده خواهد بود. اراک- ولی فقیه در استان مرکزی گفت: روند واگذاری صنایع به بخش خصوصی باید با نظارت جدی همراه باشد و واحدهای صنعتی به نام خصوصی سازی، رهاسازی نشوند. در ادامه گمانه زنی ها پیرامون واگذاری باشگاه تراکتورسازی به بخش خصوصی صحبت های فرمانده عاشورا این ماجرا را به سمت جدی بودن این اتفاق سوق داد. زنگ خطری برای بنای تاریخی وقدیمی کاروانسرای شهررفسنجان این کاروانسرا تنها کاروانسرای تاریخی شهر رفسنجان با قدمتی 400 ساله از دوره صفویه (شاه عباس)است که باشماره 7279 در سال 1381 در فهرست آثار می کشور به ثبت رسیده است.این بنا یکی از بناهای شاخص ومطرح شهرستان است که بامصالح خشت وآجر ونمای داخی آن دارای تزیینات آجرکاری دوران اشکانیان است.این کاروانسرا به سبک بناهای 4 ایوانی ساخته شده که در اطراف حیات مرکزی آن 16 اتاق ودرون آنها مجهز به شومینه وهمچنین دارای 2 بارانداز است که درقدیم کاروانهای مسافرتی که از این محل گذر داشتند برای رسیدن به مقصدطولانی خود یک یا دوشب را به استراحت خود واسبان میپرداختند.هر ساله گردشگران وتوریستهای زیادی ازاین بنای تاریخی دیدن میکنند. مردم سبزوار در مجلس از تغییرشیوه واگذاری ها بنگاه های تی به بخش خصوصی خبر داد. استاندار گیلان واگذاری پروژه های نیمه تمام تی به بخش خصوصی را موجب تقویت بخش تی و افزایش اشتغال دانست و گفت: واگذاری پروژه های نیمه تمام دستگاه های اجرایی استان گیلان به بخش خصوصی امسال به طور ویژه… استاندار زنجان بر ضرورت واگذاری پروژه های عمرانی نیمه تمام دستگاه های اجرایی به بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: در خصوص واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی، توفیقات مناسبی در استان حاصل نشده است. معاون سابق سازمان خصوصی سازی که بخش زیادی از واگذاری های مورد اشاره رئیس جمهور در زمان او و با نظارت مستقیم او برای قیمت گذاری واگذار شده، مدعی شد همه واگذاری ها به قانونی بوده است. روز گذشته یک مجلس در تذکری که در صحن علنی مطرح شد، نسبت به طرح واگذاری خدمات دیالیز به بخش خصوصی اعلام نگرانی کرد. استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:27 طرح عمرانی نیمه تمام برای واگذاری به بخش خصوصی در حوزه اقتصاد مقاومتی شناسایی و مقدمات لازم انجام شده است. کاروانسرای شاه عباسی از آثار تاریخی دوران صفویه است که در مرکز شهر قصرشیرین استان کرمانشاه قرار گرفته است. این مکان از سال ۱۳۸۷ به موزهٔ مردم شناسی اختصاص داده شده اما این روزها تبدیل به محلی برای فروش اجناس مختلف شده است. شهرداری سبزوار : قصه پر غصه کاروانسرای عرب های سبزوار اسفندماه سال گذشته بود که عملیات مرمت و احیای کاروانسرای تاریخی شهر سبزوار معروف به پادگان عرب ها آغاز شد و مقرر گردید در فاز نخست در مدت زمان 4 ماه براساس اصول فنی کار مرمت اصل اثر و در فاز دوم احیا و بهسازی بام و سالن ها صورت بگیرد. اما اکنون پس از گذشت چند ماه باخبر شدیم نه تنها عملیات مرمت این کاروانسرا به پایان نرسیده که متوقف شده و گویا سرمایه گذار هم از سرمایه گذاری خود در این کاروانسرا پشیمان شده است. طی مراسمی که در محل بنای تاریخی یخچال دوقوزپله ارومیه صورت گرفت، واگذاری این مکان به بخش خصوصی و بهره برداری از آن بعنوان رستوران سنتی، به شکل رسمی آغاز شد. شرکت ملی پتروشیمی کویت به دلیل کمبود منابع ناشی از نوسان قیمت نفت در بازارهای جهانی از واگذاری بخش پتروشیمی به بخش خصوصی خبر داد . مردم در تبریز در مجلس گفت: طبق تذکرات به سازمان خصوصی سازی اگر در بی خبری نمایندگان شهر تبریز واگذاری بدون تائید اهلیت افراد حقیقی و حقوقی صورت گرفته و اقدام به واگذاری کارخانه ماشین سازی کنند؛ برخورد جدی خواهند دید. شرکت ملی پتروشیمی کویت به دلیل کمبود منابع ناشی از نوسان قیمت نفت در بازارهای جهانی از واگذاری بخش پتروشیمی به بخش خصوصی خبر داد . آثار تاریخی و نقاط گردشگری میانه به بخش خصوصی واگذارمی شود. واگذاری خدمات تراکنش بین بانکی به شاپرک یک در روز روشن است این یک رانت بی حساب و کتاب برای شرکت خصوصی شاپرک است . بطور کاملا قانونی از حساب مردم برای جیب خودشان درآمد زایی می کنند . اگر یک حساب منطقی بین هزینه های زیرساختی و جاری شاپرک بیندازیم کمتر از 7 ریال هم نمی شود و این در حالیست که مسوولان بانکها به نمایندگی از مشتریان و مردم 100. استاندار قم از پیگیری برای واگذاری منوریل قم به بخش خصوصی خبر داد. معاون برنامه ریزی و امور مجلس سازمان بازرسی کل کشور از 21 درصد واگذاری ها برای رد دیون خبر داد و گفت: 15 درصد واگذاری ها به بخش خصوصی بوده و سایر واگذاری ها هم در بخش های دیگر هزینه شده است که اثرات منفی را به دنبال خود خواهد داشت. در ساعت 16 روز بیست و پنجم بهمن 40 نفر از اعضاء انجمن به اتفاق برای بازدید از کاروانسرای مادرشاه واقع در 35 کیلومتری شمال اصفهان گرد هم آمدند. در آنجا راهنمایان با پروٍژه جدید این مجموعه آشنا شدند. این بنا به عنوان یک اثر ارزشمند تاریخی با کیفیت در ساخت و وسعت و زیبایی نهفته در آن، موجب شده تا از سایر کاروانسراها متمایز شده و لقب زیباتر. رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: خصوصی سازی و واگذاری ها در کشور بیش از آنکه محرک رشد اقتصادی باشد، سبب تبدیل بنگاه های بزرگ خصوصی به شبه تی شده است و هیچ وقت به ارتقای بهره وری منتهی نمی شود. شهرکرد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مدیران کل دستگاه های اجرایی استان هر چه سریع تر نسبت به تعیین تکلیف طرح های قابل واگذاری به بخش خصوصی اقدامات لازم… مسئله واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی سال هاست که با حاشیه های فراوانی مواجه شده است. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل از واگذاری پروژه های تی به بخش خصوصی در اردبیل خبر داد. اقتصاد با اشاره به واگذاری ها در ت و اینکه سهام عد دیگر در ح بلاتکلیفی نیست، گفت: در ت های قبل واگذاری ها در قالب رد دیون رخ داد، ولی از ت یازدهم به بعد واگذاری ها به بخش خصوصی واقعی بود. کرمانشاه- ایرنا- هفت ماه از بحث و جدل بر سر واگذاری پالایشگاه کرمانشاه می گذرد اما هنوز هم، منتقدان این واگذاری و سازمان خصوصی سازی تاکید دارند که از موضع خود کوتاه نمی آیند. عضو هیأت رئیسه مجلس سوال ملی مرادی از اقتصاد و دارایی درباره علت واگذاری مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزان به بخش خصوصی را قرائت کرد. موضوع واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از آن پروژه های سرکاری برای رسانه ها و هواداران بود.پروژه ای که آن را باید به سکانسی تشبیه کرد که کارگردان مدام کات می دهد و پشت سر هم برداشت تکرار می شود.

هدایت علیزاده
موضوع واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از آن پروژه های سرکاری برای رسانه ها و هواداران بود.پروژه ای که آن را. اختصاصی از ژیکو تحقیق کاروانسرای شاه عباسی 30 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 29 فهرست مطالبدوره های تاریخی کاروانسرااستقرار کاروانسرای شاه عباسی در شهرکاربری کاروانسرا در دوره های مختلفطرح پژوهشی پل و کاروانسرای عباسی کرجموقعیت تاریخی کاروانسرا و پلوضعیت کاروانسرای شاه عباسی در سال 74الحاقی ها و تغییرات و تعمیراتشناسایی جزئیات اجرایی موجودمرمت طاق پوش هامعماری بناورودیهشتیاطاق هااصطبل ها (مال بندها)ایوان هاحیاط مرکزنورگیرآب انبا ل اروانسرای شاه عباسی از لحاظ فنیپیمصالح و ملات هاتزئینات موجود در کاروانسراآسیب های وارده در دوره های مختلف
با
تحقیق کاروانسرای شاه عباسی 30 ص
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور به بخش های تی که به نوعی بنگاه داری و تصدی گری می کنند تأکید کرد نسبت به گزارش واگذاری و فروش اموالشان به بخش خصوصی در ماه های آینده اقدام کنند. با موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و در راستای سیاست های بانک مرکزی ج.ا.ا و بر اساس ماده 99 قانون برنامه پنجم توسعه، نماد معاملات بانک مهر اقتصاد در فهرست نرخ های بازار پایه فرابورس ایران قرار گرفت و اولین مرحله واگذاری سهام این بانک در بازار پایه فرابورس ایران معامله شد. به گزارش اداره کل روابط عمومی بانک مهر اقتصاد هادی بهنود مع.