وبسایت سرو ش ته فیروزآباد اشکذر یزد

به نقل از خبرگزاریها در مورد وبسایت سرو ش ته فیروزآباد اشکذر یزد : دانش آموزان دخترمقطع متوسطه شهرستان اشکذر در قالب کاروان راهیان نور عازم مناطق عملیاتی جنوب کشورشدند. فرمانده انتظامی شهرستان اشکذر از کشف ۲۳ تن برنج قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال در این شهرستان خبرداد. قلعه تاریخی دیگری در سرزمین بادگیرها درآستانه فروپاشی قرار گرفته است، این قلعه تاریخی در شهر اشکذر یزد واقع و به همین نام هم معروف شده است. ترقی نژاد، از فعالان حوزه میراث فرهنگی در گفت و گو با chn با تاکید بر اهمیت این بنای تاریخی می گوید: قلعه اشکذر با قدمت 700ساله خود هم اکنون نیازمند مرمت و بازسازی فوری است و در صورتیکه طی روزهای آینده به آن توجه نشود به تلی از خاک تبدیل می شود. ترقی نژاد با بیان اینکه هم اکنون در برج های این قلعه تاریخی ترک عمیقی ایجاد شده است، می افزاید: قلعه اشکذر در زمینی به مساحت حدود 4000متر در دو طبقه بنا شده است و این بنای تاریخی به دلیل سال ها بی توجهی دچار ترک های عمیقی بر پیکرش شده است. قلعه تاریخی اشکذر این فعال حوزه میراث فرهنگی با اشاره به اینکه هم اکنون بخش هایی از جداره ها و برج های این قلعه باقی مانده است،تصریح می کند:طی سالیان گذشته به دلیل نبود توجه به مرمت قلعه تاریخی اشکذر بخش های زیادی از آن با خاک ی ان شده است. امیدوارم که مسئولان میراث فرهنگی به داد این بنای تاریخی رسیده و برای مرمت و بازسازی آن اقدامی جدی انجام دهند. اشکذر از ای تاریخی ایران به شمارمی رود که در آن آثار تاریخی زیادی به ثبت ملی رسیده است. اشکذر راسرو کهن و قلعه فیروزآباد، آسیاب اشکذر، رباط ، چاپارخانه و قلعه نیم ساز همت آباد، خانقاه میمونه ، قلعه و مسجد جامع عزآباد، زاده سیدحسن حاجی آباد، مسجدحاج رجبعلی ، مسجدالرضا و قلعه اشکذر، عمارت باغ حجت آباد، دارالشفاء، شهرکهنه پشت ، مسجد ریگ ، قلعه و قدیم رضوانشهر، آب انبار پشت باغ کاج ، آب انبار حجت آباد، آتشکده جعفرآباد، قلعه حسن آباد، آب انبار عصرآباد،آب انبارهای شیر و عمارت سلطان بُندرآباد از بناهای تاریخی این شهر کهن است. باشگاه ورزشی ژیمناستیکی با مساحت ۲۴۰ مترمربع در اشکذر افتتاح شد. مردم روستای اشکذر این روزها با مشکلات ناشی از آلاینده های مضر صنایع دست و پنجه نرم می کنند. جمعی از مردم اشکذر امروز در اعتراض به افزایش الودگی هوای ناشی از گسترش صنایع در محدوده این شهرستان مقابل فرمانداری این شهر د. مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یزد گفت: روستای شرف آباد شهرستان اشکذر موفق شد عنوان روستای دوست دار کتاب برتر کشور را از آن خود کند. درهفدهمین دوره از مسابقات سراسری کورس بهاره یزد اسب میلان اشکذر قهرمان این دوره ازمسابقات شد. ع هایی از برنامه 13 بدر جمعی از همنوردان باشگاه همراه با خانواده محترمشان به روستای قوام آباد شهرستان اشکذر یزد درتاریخ 96/01/13 و رکاب زنی آقایان علی بستان، سید حسن و حمید رضا سالاری از میدان جهاد سازندگی یزد به قوام آباد(رفت و برگشت جمعا 50 کیلومتر ) همراه با کروکی مسیر   ع ها در ادامه مطلب 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] مبانی مدیریت از دیدگاه (01) - علم و هنر یزد مبانی مدیریت از دیدگاه (02) - علم و هنر یزد مدیریت رفتار سازمانی - علم و هنر اشکذر مدیریت منابع انسانی - علم و هنر اشکذر احکام ب و کار - یزد
اخلاق حرفه ای در مدیریت با رویکرد ی - یزد احکام ب و کار - جواد
مدیریت تطبیقی - دارالعلم
س رست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار از اماکن تاریخی و گردشگری شهرستان اشکذر بازدید کرد.


آزاد اشکذر در مهر و بهمن 96 - 97 در رشته هایی که در ادامه گفته شده ثبت نام بدون کنکور ( بدون آزمون ) انجام می دهد . شاید علی رغم اطلاع رسانی های گسترده در این زمینه همچنان نان اشکذر از ثبت نام بدون کنکور آزاد اشکذر و لیست رشته های بدون کنکور آزاد اشکذر در مهر و بهمن 96 - 97 بی اطلاع باشند. بعد از ت. مرمت-ابنیه-ی-باستانی-با-نگاه-ویژه-به-بناهای-تاریخی-شهرستان-اشکذرمرمت ابنیه ی باستانی با نگاه ویژه به بناهای تاریخی شهرستان اشکذر فرمت فایل ی: .zip
فرمت فایل اصلی:
تعداد صفحات: 52
حجم فایل: 3710 کیلوبایت
قیمت: 7000 تومانبناهای تاریخی در حقیقت نشانگر هویت و شناسنامه ی هر ملیتی محسوب می گردند؛لذا حفاظت و نگهداری از آنها دارای اهمیت ویژه ای ست؛پس در هر زمانی مسئولین ذیربط وحتی مردم می بایست از این میراث گران بها حفاظت کنند. متاسفانه بناهای تاریخی در ادوار گذشته به دلایل مختلفی همچون بی توجهی مردم و مسئولین،عوامل محیطی و بیولوژیکی دچار ت یب هایی گاه غیر قابل جبران شده اند.
پروژه ی حاضر تلاشی ست در جهت بازشناسی ادبیات مرمت و احیای بافت های تاریخی شهرستان صدوق ؛هم چنین بررسی شه ها و رویکرد های مرمت بافت تاریخی و پرداختن به را ارهایی چون پا ازی محلات فقیرنشین و متروک ،بازسازی ،تجدید حیات کارکردی ،تشویق به سرمایه گذاری بخش خصوصی واستفاده ی اقتصادی از بناهای تاریخی به عنوان را اری در راستای ادامه ی حیات ابنیه ی تاریخی هر مکان.
 فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است. به مناسبت هفته معلم نشست کتابخوان مطهری در پارک بانوان برگزار شد به مناسبت هفته معلم چهار شنبه 96/2/13 نشست کتابخوان مطهری در محل پارک بانوان اشکذر برگزار شد در این نشست کتابهای معنوی ،مسئله حجاب ،خلاصه حماسه حسینی،سیری در نهج البلاغه،تعلیم و تربیت در ،داستان راستان به ترتیب توسط خانمها فاطمه سادات طباطبایی ،ریحانه افخمی،مرضیه دیرند ،ف السادات زاده میر ،زینب دهقان،فاطمه ارزبین برای حاضران معرفی شد
از سال 91 به بعد  آزاد اشکذر اقدام به ثبت نام بدون کنکور در بسیاری از رشته های خود کرده است. هرچند پیش از آن هم در بسیاری از واحد های کم متقاضی ثبت نام بدون آزمون توسط را مشاهده کرده بودیم ولی الان بیش از 3 سال است که ثبت نام بدون کنکور آزاد اشکذر  بصورت مستقیم توسط معاونت سنجش و پذیرش  آزاد انجام می شود. ب. گزارش و ع هایی از برنامه اجرایی باشگاه سالار یزد ( نویه) و نظام ی به کویر حاجی آباد رستاق شهرستان اشکذر یزد تا جاده طبس و کویر زارچ (کمپ شهر آفتاب) در تاریخ 96/09/24 به سرقدمی سید عباس گلدانساز و س رستی حمید رضا سالاری (09131533075)
توجه : برنامه این هفته باشگاه پیمایش از روستای بیداخوید به چشمه های آب معدنی توران پشت 96/10/01   ع ها در ادامه مط. خطیب اشکذر گفت: تجمل گرایی و اشرافی گری در برخی مسئولان دوران انقلاب باعث فاصله بین گفتار و کردار آن ها شد. مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای ی به دنبال اعتراض معلمان مشمول طرح حمایتی در محل پردیس فرهنگیان، گفت: حقوق معوقه این معلمان در مسیر پرداخت است. کلنگ یک آموزشگاه ابت با حضور مدیرکل آموزش پرورش و فرماندار اشکذر در رضوانشهر به زمین زده شد. در آستانه ۱۵ اسفندماه روز درختکاری به یاد ۳۰۵ شهید این شهرستان درخت غرس د. , نمونه سوالات استخدامی شهرداری های استان یزد , نمونه سوالات استخدامی شهرداری ابرکوه , نمونه سوالات استخدامی شهرداری احمدآباد (یزد) , نمونه سوالات استخدامی شهرداری اردکان , نمونه سوالات استخدامی شهرداری اشکذر , نمونه سوالات استخدامی شهرداری بافق , نمونه سوالات استخدامی شهرداری بفروئیه , نمونه سوالات استخدامی شهرداری بهاباد , نمون. مدیر جهادکشاورزی شهرستان اشکذرگفت: پرورش ماهی در است دو منظوره کشاورزی یکی از روش های استفاده بهینه از منابع آبی است. معاون درمان علوم پزشکی شهید صدوقی(ره) یزد از ساخت نخستین بیمارستان دیابت کشور در شهرستان اشکذر استان یزد خبر داد. نخستین آزمون سراسری مهارت آموزی سربازان در مراکز اموزش فنی وحرفه ای شهرستان های میبد، تفت، بافق، بهاباد، اشکذر، اردکان وابرکوه برگزار می شود. اختصاصی از ژیکو تحقیق درمورد وجه تسمیه شهرستان اشکذر از توابع یزد‏ با و پر سرعت .
تحقیق درمورد وجه تسمیه شهرستان اشکذر از توابع یزد‏
تحقیق درمورد وجه تسمیه شهرستان اشکذر از توابع یزد‏ دسته بندی : جغرافیا _ شهرشناسی ،
فرمت فایل:  image result for word ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ ) فروشگاه کتاب : مرجع فایل   قسمتی از محتوای متن ...
تعداد صفحات : 101 صفحهشهر اشکذر (از توابع استان یزد) در مورد تاریخ س ت گزینی در اشکذر همانطور که قبلاً گفته شد بنای اولیة شهر اشکذر به زمان اشکانیان باز میگردد.
احمد بن حسین علی کاتب یزدی مولف کتاب تاریخ جدید یزد می نویسد: در زمان اشکانیان اشک بن زال ( زال) که از ملوک الطوایف بود اشکذر را ساخت.
بنابراین با توجه به مطالب فوق اشکذر در زمان اشکانیان بوجود آمده است که قدمت آن به حدود 2 هزار سال می رسد، گرچه عده ای بر این باورند که اشکذر قدیمی تر از آنچه گفته شده است، می باشد و معتقدند بنای اولیة اشکذر بعلت هجوم شن های روان در دل خاک مدفون گردیده است.
قبل از بوجود آمدن اشکذر مردم در اسفنجریه که از اسکندریه گرفته شده است زندگی می کرده اند.
این قریه در نزدیک اشکذر در سمت جنوب غربی آن، واقع شده است لیکن امروز به دلیل حرکت شن و طوفانهای شدید در زیر خاک مدفون گردیده بطوریکه امروز قابل شناسائی نیست.
در جامع مفیدی و جامع الخیرات نیز آمده است: این که در محلی در حدود یک فرسخی آثار آبادی قدیم تلهایی که بر آنها ساختمان بوده است وجود دارد که گفته می شود بنیان گذار آن اسکندر بوده است و مردم این محل را اسکندریه می نامند، که همان اسفنجرد مذکور در تواریخ یزد است.
از جمله ((جعفری)) در تاریخ جدید یزد آن را نزدیک مجومرد فعلی ذکر می کند ((اسفنجرد)) در عصر صفوی به کلی متروک و ویرانه گردیده است محمد مستوفی در کتاب جامع مفیدی اینگونه توضیح میدهد: این محل واقع است در میان ریک عزآباد بوده و در نهایت آبادی و قلعه ای داشته است به غایت محکم.
مجاهدان و هموطنانش در کمال صلاح و پرهیزگاری، حضرت شیخ ربانی و قطب همدانی، شیخ ف الدین که آوازة کشف و کراماتش از شرق به غرب رسیده اسفنجردی الاصل بوده است.
این محل بدلایلی اب و مجاورانش متفرق گردیده اند.
لذا زمانیکه اشکذر بنا شده از روستاهای همسایة آن همین اسفنجریه بوده است و دیگر محله های موجود مانند مجومرد و فیروزآباد و چرخاب هنوز تا آن موقع وجود نداشته اند.
بنای وجودی اشکذر با احداث قناب کبیر بدست اشک بن زال آغاز و شروع به رشد می نماید و مردم آن در آمال خوشی و آبادانی به کشاورزی می پردازند، این قنات از زمان احداث حدود 120 قفیر آب داشته و اراضی بسیاری را به زیر کشت می برده است.
حملة شنهای روان به اشکذر موجب ترک محل توسط مردم و مهاجرت به سایر نقاط ( در صورت توانائی) و در غیر اینصورت به ساخت خانه ای در همان اقدام کرده اند.
<strong  متن بالا فقط تکه هایی از محتوی متن مقاله میباشد که به صورت نمونه در این صفحه درج شدهاست.شما بعد از پرداخت آنلاین ،فایل را فورا نمایید     لطفا به نکات زیر در هنگام ید  مقاله :  توجه فرمایید.در این مطلب،محتوی متن اولیه قرار داده شده است.به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در ورد وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از ید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.پس از پرداخت هزینه ،ارسال آنی مقاله یا تحقیق مورد نظر ید شده ، به ادرس ایمیل شما و لینک فایل برای شما نمایش داده خواهد شد.در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون بالا ،دلیل آن کپی این مطالب از داخل متن میباشد ودر فایل اصلی این ورد،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد.در صورتی که محتوی متن ورد داری ج و یا ع باشند در متون ورد قرار نخواهند گرفت.هدف اصلی فروشگاه ، کمک به سیستم آموزشی میباشد. فایل   پرداخت آنلاین 
با
تحقیق درمورد وجه تسمیه شهرستان اشکذر از توابع یزد‏
مردم شهرستان های یزد و اشکذر در مجلس شورای ی گفت: ورود بخش صنعت و خصوصی برای گسترش ورزش در استان بسیار ضروری است و باید با جلب اعتماد، همکاری ها در این عرصه افزایش یابد. مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای ی گفت:مردم یزد باید در مصرف آب مدیریت داشته باشند در غیر این صورت شرایط سختی پیش رو خواهیم داشت.

آزاد اشکذر در نیمسال دوم ( بهمن ) 95-96 در رشته هایی که در ادامه گفته شده ثبت نام بدون کنکور ( بدون آزمون ) انجام می دهد . شاید علی رغم اطلاع رسانی های گسترده در این زمینه همچنان نان اشکذر از ثبت نام بدون کنکور آزاد اشکذر و لیست رشته های بدون کنکور آزاد اشکذر در بهمن 95-96 بی اطلاع باشند. بعد از توضی. مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای ی گفت:آب و اشتغال مهمترین اولویت استان یزد است. موجود -    فروشگاه    -    نویسنده : شهید سیدرضا  پاک نژاد   -    نشر  :    موسسه خیریه علمی و دینی مهدیه اشکذر      -     چاپ      چهارم  - جلد دوم و سوم    -    تهران     -       چاپ قدیمی      -     رقعی     -    شومیز    - 
سید ابوالفضل بیوکی مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای ی رئیس مجمع نمایندگان استان یزد شد و حکم خود را از آیت الله ناصری یزدی ولی فقیه در استان و یزد دریافت کرد. یزد ـ ایرنا ـ معاون فرماندار اشکذر اجرای برنامه های آموزشی را در مدیریت کنترل آفت مگس میوه مدیترانه ای موثر دانست و گفت: اطلاع رسانی و آموزش کشاورزان در این راستا باید مورد توجه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان… یزد - ایرنا - مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای ی گفت: آحاد مردم باید همواره با آگاهی احساس کنند از عواید پرداخت مالیات برخوردار می شوند. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اشکذر از اولین واحد تولیدکننده علوفه هیدروپونیک استان یزد بازدید کرد. مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای ی گفت : مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند و ثابت د همیشه از آرمانه های انقلاب دفاع می کنند. یزد - ایرنا - مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای ی گفت: جایگاه تیم فوتبال یزد در لیگ آزادگان بخاطر ظرفیت هایی که دارد باید در ج رده بندی مسابقات ارتقا یابد. با تلاش ان انتظامی شهرستان فیروزآباد ۳۱ دستگیر و ۳۷ فقره سرقت کشف شد. زمین لرزه ای به بزرگی ۳ و ۷ دهم ریشتر فیروزآباد در استان فارس را لرزاند. *اشک اشکذردر آمد تا ثبت ملی شد یکی از دلایلی که فاصله طول ثبت آثارتاریخی و ت یب کلی آنها درکشور به هم نزدیک است این است که بناهای تاریخی را درست در لحظات آ عمر آنها ثبت تاریخی می کنیم.اشک اشکذررا هم همینطوردرآوردند تا این بنای امروز ثبتی در ضلع غربی یخچال بندرآباد و قلعۀ ت یب شده روستا واقع در شهرستان اشکذر- بخش مرکزی – دهستان رستاق اندکی آرام و قرار گرفته باشد.طنبی" دارای بنایی کشیده و باشکوه در دو طبقه و با دیوارهای خشتی ضخیم است و در حال حاضر به عنوان معبر یا گذر دارای بالاخانه (فضای شاه نشین) و سردری در ضلع شرقی و اتاق هایی در طرفین است.به نظر می رسد که این بنا، جزئی از یک خانه در دورۀ آل مظفر بوده که اکنون به فضای عمومی تبدیل شده است.فضای داخلی بالاخانه با نقش های بسیار زیبا گِل‏‎‎ بری شده و کاربری فضای خنک و دلنشین زیر گذر برای استراحت و نشستن در فصول گرم سال بوده است.فضای بالایی شامل فضای شاه نشین که با یک دهنه سقف به صورت هلالی زده شده و ورودی آن در ضلع شرقی است و همچنین فضایی با ارتفاع کمتر در جبهه شمالی بنا شده که برای رسیدن به این فضاها راه پله‏‏هایی در سمت راست زیر گذر تعبیه شده است.بنای تاریخی "طَنَبی بُندَرآّباد" شهرستان اشکذر در استان یزد به شماره 31144 در فهرست آثار ملّی غیرمنقول به ثبت رسید. دوره آموزشی نیمه مکانیزه کاربران و رابطین شعب اخذ رأی شهرستان اشکذر برگزارشد. مردم یزد و اشکذر از دعوت و سفر اعضای فرا یون ن به حوزه انتخ ه خود برای دیدار با فعالان حوزه فرهنگی خبر داد. بسیج دانشجویی اشکذر؛ بسیج دانشجویی اشکذر با صدور بیانیه ای اعلام کرد: گفتمان سازی نبض توسعه اقتصاد مقاومتی در کشور است، در این راستا حمایت از تولید ملی از مهم ترین ابعاد الگوی اقتصاد مقاومتی است. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است: ایران عزیز در برهه ای بسیار حساس از تاریخ بلند و افتخارآمیز خود قرار گرفته است که در آن، تدبیر و ایستادگی بر حقوق مسلم ملی، می تواند تضمین کننده استقلال کشور باشد و در آینده جریان تولید و صادرات علم و فناوری در ایران را سهل و هموار سازد. مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فیروزآباد از برگزاری جشن نوروزگاه و اجرای برنامه های متنوع خبر داد . به مناسبت روز درختکاری بوستان ارغوان فیروزآباد افتتاح شد. فرمانده انتظامی شهرستان اشکذر از کشف 110 دستگاه دوچرخه قاچاق به ارزش یک میلیارد و 100 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد. مجمع نمایندگان استان یزد به ریاست سید ابوالفضل بیوکی مردم یزد و اشکذر در صحن علنی مجلس تشکیل جلسه داد. معاون قضایی و رئیس شورا های حل اختلاف استان فارس گفت: فرد محکوم به قصاص در شهرستان فیروزآباد با گذشت اولیای دم بخشیده شد. اختصاصی از جهان فایل مقاله کامل درباره وجه تسمیه شهرستان اشکذر (از توابع یزد) با و پر سرعت .
 مقاله کامل درباره وجه تسمیه شهرستان اشکذر (از توابع یزد)
 مقاله کامل درباره وجه تسمیه شهرستان اشکذر (از توابع یزد)       لینک پرداخت و *پایین مطلب*فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)تعداد صفحه :101 بخشی از متن مقالهشهر اشکذر (از توابع استان یزد)در مورد تاریخ س ت گزینی در اشکذر همانطور که قبلاً گفته شد بنای اولیة شهر اشکذر به زمان اشکانیان باز میگردد. احمد بن حسین علی کاتب یزدی مولف کتاب تاریخ جدید یزد می نویسد: در زمان اشکانیان اشک بن زال ( زال) که از ملوک الطوایف بود اشکذر را ساخت. بنابراین با توجه به مطالب فوق اشکذر در زمان اشکانیان بوجود آمده است که قدمت آن به حدود 2 هزار سال می رسد، گرچه عده ای بر این باورند که اشکذر قدیمی تر از آنچه گفته شده است، می باشد و معتقدند بنای اولیة اشکذر بعلت هجوم شن های روان در دل خاک مدفون گردیده است.قبل از بوجود آمدن اشکذر مردم در اسفنجریه که از اسکندریه گرفته شده است زندگی می کرده اند. این قریه در نزدیک اشکذر در سمت جنوب غربی آن، واقع شده است لیکن امروز به دلیل حرکت شن و طوفانهای شدید در زیر خاک مدفون گردیده بطوریکه امروز قابل شناسائی نیست.در جامع مفیدی و جامع الخیرات نیز آمده است: این که در محلی در حدود یک فرسخی آثار آبادی قدیم تلهایی که بر آنها ساختمان بوده است وجود دارد که گفته می شود بنیان گذار آن اسکندر بوده است و مردم این محل را اسکندریه می نامند، که همان اسفنجرد مذکور در تواریخ یزد است.از جمله ((جعفری)) در تاریخ جدید یزد آن را نزدیک مجومرد فعلی ذکر می کند ((اسفنجرد)) در عصر صفوی به کلی متروک و ویرانه گردیده است محمد مستوفی در کتاب جامع مفیدی اینگونه توضیح میدهد:این محل واقع است در میان ریک عزآباد بوده و در نهایت آبادی و قلعه ای داشته است به غایت محکم. مجاهدان و هموطنانش در کمال صلاح و پرهیزگاری، حضرت شیخ ربانی و قطب همدانی، شیخ ف الدین که آوازة کشف و کراماتش از شرق به غرب رسیده اسفنجردی الاصل بوده است. این محل بدلایلی اب و مجاورانش متفرق گردیده اند. لذا زمانیکه اشکذر بنا شده از روستاهای همسایة آن همین اسفنجریه بوده است و دیگر محله های موجود مانند مجومرد و فیروزآباد و چرخاب هنوز تا آن موقع وجود نداشته اند.بنای وجودی اشکذر با احداث قناب کبیر بدست اشک بن زال آغاز و شروع به رشد می نماید و مردم آن در آمال خوشی و آبادانی به کشاورزی می پردازند، این قنات از زمان احداث حدود 120 قفیر آب داشته و اراضی بسیاری را به زیر کشت می برده است.حملة شنهای روان به اشکذر موجب ترک محل توسط مردم و مهاجرت به سایر نقاط
( در صورت توانائی)  لاتآ آ”لالاآن هیا ا هیاشآ       و در غیر اینصورت به ساخت خانه ای در همان اقدام کرده اند. امروز اگر ی مسجد جامع ( ) اشکذر را در میان جنگلهای تاغ و کز بنگرد تعجب خواهد کرد که چرا اینجا محل اصلی و مرکز اشکذر بوده با وجود سابقة زیاد آن و وجود مزارع کشاورزی کمتر از مناطق اطراف توسعه یافته است.1- سیر تحول شهر اشکذرهمانگونه که قبلاً گفته شد حرکت شنهای روان موجب تخلیة اسفنجریه و زیر خاک رفتن آن می گردد. همچنین ناامنی نیز موجب مهاجرت روستائیان به سایر مناطق و بافت اشکذر نیز در جهت شمال شرق درست در جهت باد توسعه می یابد. در همین زمان مردم  مسجد را در حاشیة جادة موسوم به شاهی می سازند که محل ساختمان آن و ورودی آن طوری بوده که از روستاهای دیگر نیز به این محل می آمده اند و علائق مذهبی آنها به این مسجد سبب کشش آنها جهت ادای و مراسم مذهبی در این مسجد می گردیده است که ضمن ادای مراسم مذهبی ید و فروش و تجارت توسط مردم در این محل رونق می گیرد. در دورة صفویه بدلیل رقابت مومنین، ساخت مساجد و سایر اماکن مذهبی مانند حسینیه ها تجلی بیشتری می یابد، لذا در سمت شرق روستا، حسینیة سفید، مسجد خواجه در فاصلة 150 متری مسجد و حسینیة حاج رجیعلی ساخته می شود که قدمت آن به همان اندازه است. ساخته شدن مساجد در شرق روستا نشاندهندة هدایت روستا از غرب به شرق بوده بطوریکه عملاً سمت غربی کم کم به زیر شن می رود. امروزه قلعه و مسجد به کلی از اشکذر جدا شده و مسجد کاملاً آسیب دیده و قلعة آن نیز در حال نابودی است. حرکت شنهای روان در مرحلة بعد سبب حرکت طبیعی جمعیت از شمال غربی به طرف شرق می گردد. بدین معنی که مردم خانه ای مورد هجوم شن را کم کم رها نموده و به طرف باغات روی می آورند. در این دور محلات پشت باغ شکل می گیرد. در 35 سال اخیر فشار شنهای روان سبب ترک محل زندگی از سوی مردم و مهاجرت آنان به طرف ای دیگر و یا انتقال از توده و اطراف مسجد به باغ بالا و حکیم آباد گردیده است. اما قسمت محلة پشت باغ کاج و حسینیة آب و حسینیة بخشداری (17 شهریور) به رشد خود ادامه میدهد. بدنبال این وضعیت کم کم بیشترین قسمت محله ((توده)) در زیر شن مدفون گردیده بطوریه فقط بامها از خارج نمایان می باشد. تا اینکه با اقدامات بیابان زدائی و تثبیت شن های روان مهاجرین کم کم به محل خود بر می گردند. و شنهای داخل قسمتی از محله را تخلیه و زندگی دوباره در «توده» را از سر می گیرند بطوریکه جمعیت آن در حال حاضر قابل توجه است.در مرحلة بعد پس از جابجائی جادة موسوم به سنتو و نزدیک تر شدن جاده به اشکذر راه به جادة اصلی گشوده می گردد و در حاشیة مسیر تا جادة اصلی خیابان احداث می شود و مردم به صورت پراکنده در حاشیة خیابان خانه و مغازه می سازند.
2- ویژگیهای جمعیتی  و اجتماعی:1-2- مقدمه:یکی از عناصر اصلی در هر برنامه ریز اقتصادی، اجتماعی مطالعات جمعیتی است. لذا آگاهی بر ویژگیهای یک جمعیت مانند توزیع، تراکم، ساختمان و میزان مرگ و میر، مهاجرت، میزان شهرنشینی و روستا نشینی، فعالیت و اشتغال و سواد و … در طرح ریزی برنامه های اقتصادی، اجتماعی به منظور جهت گیری سیاستهای ملی دارای اهمیت ویژه ای است. و طراحان برنامه ها ناگزیرند به روابط متغیر موجود میان کلیة عواملی که در تحولات اجتماعی و اقتصادی جامعه تأثیر می گذارند توجه نمایند.شاید مهمترین متغیری که برنامه ریزان می بایستی مبنای کلیة محاسبات خود قرار دهند جمعیت و دگرگونیهای آن در گذشته و حال و آینده است. بنابراین در جهت دستی به این کمیتها و کیفیت ها و تناسبات و تعیین دقیق حرکات  و نوسانات جمعیت و علل آنها جهت تنظیم برنامه های توسعة اقتصادی، اجتماعی لازم و ضروری است.*** متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است ***
با
مقاله کامل درباره وجه تسمیه شهرستان اشکذر (از توابع یزد)
رئیس اداره امور عشایر شهرستان فیروزآباد از کوچ بیش از 2 هزار خانوار عشایر فیروزآباد به مناطق ییلاقی خبر داد. با توجه به اینکه مردم و مدیریت سالن، سالن را در اختیار تیم کشتی بصیر فریدونکنار گذاشتند در حالی که هیئت کشتی به آنها سالن وامکانات نمیداد شاهد توهین آقای آیت واگذاری، ابرهیم محمود و تهرانی به مردم ومدیریت باشگاه غدیر فیروزآباد از طریق شبکه تبرستان برنامه ورزش ۵ بودیم.این توهین در حالی اتفاق افتاد که مجموعه تیم کشتی بصیر از امکانا.