وحشت رژیم صهیونیستی از رئیس جدید دفتر حماس

به نقل از خبرگزاریها در مورد وحشت رژیم صهیونیستی از رئیس جدید دفتر حماس : حماس "یحیی السنوار" را رئیس دفتر خود در نوار غزه اعلام کرد. قطر حامی این است. پیشتر دفتر حماس در دمشق بود اما در پی جنگ داخلی دفتر حماس به دوحه منتقل شد. خالد مشعل رئیس دفتر حماس شامگاه دوشنبه در مراسم اعلام سند مقاومت ی فلسطین (حماس) در دوحه قطر گفت: سند جدید حماس به معنای به رسمیت شناختن نیست. رئیس دفتر حماس بندهای مروبط به سند جدید این را اعلام و تاکید کرد که سند نشان دهنده تحول فکری و عملکرد حماس است. معاون رئیس دفتر مقاومت ی فلسطین (حماس) تأکید کرد که برخی طرف های رسانه ای و عربی برای ضربه زدن به روابط بین حماس و قطر تلاش می کنند. « کاتس» اطلاعات رژیم صهیونیستی روز یکشنبه با تهدید ان مقاومت ی (حماس) گفت، اگر حماس بخواهد دست به عملیات ضد ی در خارج بزند، ان این گروه را در غزه هدف قرار می دهیم. ایرنا نوشت: « کاتس» اطلاعات رژیم صهیونیستی روز یکشنبه با تهدید ان مقاومت ی (حماس) گفت، اگر حماس بخواهد دست به عملیات ضد ی در خارج بزند، ان این گروه را در غزه هدف قرار می دهیم. جنگ رژیم صهیونیستی امروز (پنج شنبه) رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را به تلاش برای ایجاد تنش جدید میان این رژیم و حماس متهم کرد. عضو دفتر حماس تاکید کرد که ۱۵ می شاهد اوج گیری تظاهرات بزرگ حق بازگشت در مرزهای شرقی غزه خواهیم بود و رژیم صهیونیستی باید منتظر این روز باشد. رژیم صهیونیستی بامداد امروز مواضع حماس در مناطق مختلف غزه را هدف حملات راکتی و توپخانه ای خود قرار داده است و مقاومت حماس نیز در بیانیه‎ای درباره این حملات هشدار داد. یحیی السنوار در نخستین اظهارنظر خود به نخست رژیم صهیونیستی هشدار داد. «یحیی السنوار» رئیس دفتر حماس در غزه مورد اعتماد و پذیرش دو طیف و نظامی این است و هماهنگ کننده میان دو طرف بوده است. رئیس دفتر حماس از تدوین سند جدید این در دوحه پایتخت قطر خبر داد. ایسنا نوشت: سفارت در واشنگتن اعلام کرد که دفتر مبارزه با تروریسم ، نام رئیس جدید دفتر حماس در غزه را در لیست "تروریسم" خود درج کرده است. دبیرکل ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین انتخاب رئیس دفتر جدید حماس را تبریک گفت. رئیس دفتر مقاومت ی (حماس) از سند جدید این رونمایی کرد. نائب رئیس دفتر مقاومت ی فلسطین (حماس) روز یکشنبه ضمن آنکه خواستار حل و فصل بحران ایجاده شده میان برخی کشورهای حوزه خلیج فارس با قطر شد، گفت: حماس در تلاش است که روابطش را با … رئیس دفتر حماس از تدوین سند جدید این در دوحه پایتخت قطر خبر داد. معاون رئیس دفتر حماس در گفت وگویی به سوالات مختلف درباره تصمیمات اخیر حزب حاکم رژیم صهیونیستی علیه قدس و کرانه باختری، روند آشتی، سلاح مقاومت، روابط با ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس پاسخ داد. عضو دفتر حماس تاکید کرد که این برای جنگ با رژیم صهیونیستی در هر زمانی آماده است. مدیر دفتر رسانه ای رئیس دفتر حماس تأکید کرد: این دنبال تقویت روابطش با تهران، بیروت، دوحه و آنکاراست. رئیس جمهوری ترکیه از سند جدید حماس که رژیم صهیونیستی آن را بشدت رد کرده، استقبال و تصمیم برای انتقال سفارت از تل آویو به قدس را رد کرد. عضو ارشد حماس در سخنانی تأکید کرد که سند جدید این به هیچ وجه رژیم صهیونیستی را به رسمیت نشناخته است. اسماعیل هنیه رئیس دفتر حماس شد
خبرگزاری شبستان: مقاومت ی فلسطین حماس امروز شنبه از انتخاب اسماعیل هنیه به عنوان رئیس جدید دفتر این به جای خالد مشعل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین؛ خالد مشعل رئیس دفتر پیشین حماس در گفتگو با شبکه الجزیره تاکید کرد که هنیه به عنوان رئیس جدید دفتر این انتخاب شده است.
انتخابات مجلس شورای حماس به منظور انتخاب رئیس جدید دفتر این امروز شنبه به طور همزمان و از طریق ویدیو کنفرانس در دوحه و غزه برگزار شد.
اسماعیل هنیه و شماری دیگر از ان حماس قرار بود برای مشارکت در انتخابات داخلی حماس به دوحه سفر کنند اما تعطیلی گذرگاه زمینی رفح مانع از این امر شد.
اسامه حمدان مسئول مناسبات خارجی حماس نیز در گفتگو با الرساله نت تصریح کرد که هنیه با ب اکثریت آرا به عنوان رئیس جدید دفتر این انتخاب شده است.
لازم به ذکر است که خالد مشعل از سال 1996 تاکنون رئیس دفتر حماس بود. هنیه نیز برای یک دوره چهار ساله حماس خواهد بود.
اسماعیل هنیه 23 ماه می 1963 در اردوگاه ساحلی در غزه به دنیا آمد. خانواده او پس از فاجعه فلسطین از شهر عسقلان به نوار غزه منتقل شدند. هنیه تحصیلات ی خود را در ی غزه به پایان رساند و در سال 1987 موفق به دریافت مدرک کارشناسی ادبیات عرب و فارغ حصیلی از این شد. او سپس به دریافت مدرک ای افتخاری از ی در سال 2009 نائل آمد.
هنیه فعالیت های خود را از انجمن ی ی غزه آغاز کرد. او یکی از اعضای شورای دانشجویی ی غزه طی سال های 1983 تا 1984 بود و سال بعد به عنوان رئیس شورای دانشجویی این انتخاب شد.
رژیم صهیونیستی در سال 1989 اسماعیل هنیه را به اسارت گرفت. او 3 سال در اسارت بود سپس همراه شمار دیگری از ان حماس به منطقه مرج ا هور در مرز بین لبنان و فلسطین تبعید شد و یک سال کامل در تبعید بود.
  جنگ رژیم صهیونیستی عنوان کرد که جنگ مسلحانه جدید میان و حماس احتمال دارد در هر لحظه رخ دهد. یک حماس با پوشالی خواندن تهدیدهای اخیر رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله به مواضع مقاومت در نوار غزه بر ادامه های حق بازگشت تاکید کرد. حماس، رژیم صهیونیستی را مسئول تشدید اوضاع در غزه دانست. مهر نوشت: عضو ارشد حماس در سخنانی تأکید کرد که سند جدید این به هیچ وجه رژیم صهیونیستی را به رسمیت نشناخته است. رژیم صهیونیستی در غزه وضعیت اقتصادی بدی را به نان آن تحمیل کرده و مدعی است که هر گونه شکوفایی اقتصادی در این منطقه به سود حماس-مهمترین دشمن این رژیم در غزه- خواهد بود. رژیم صهیونیستی در واکنش به بیانیه مقاومت ی «حماس» درخصوص پذیرفتن تاسیس ت فلسطینی در مرزهای 1967، تاکید کرد تا زمانی که این گروه سلاح خود را زمین نگذاشته و از مقاومت خشونت بار دست نکشد، تغییر شکل حماس را نمی پذیرد. همشهری آنلاین: فتح و جهاد ی از انتخاب اسماعیل هنیه به عنوان رئیس جدید دفتر حماس استقبال د. یک حماس خطاب به رژیم صهیونیستی گفت که صبر گروه های مقاومت و در رأس آن حماس و گردان های القسام را بیش از این امتحان نکند.... نایب رئیس دفتر مقاومت ی "حماس" در غزه اخبار منتشر شده در رسانه ها درباره مذاکرات مبادله اسرای جدید را تکذیب کرد. یسرائیل کاتس امور اطلاعات و امنیت رژیم صهیونیستی در ادعایی جدید محور ایران، حزب الله و حماس را مسئول ایجاد چالش های امنیتی جدید در جبهه جنوبی دانست. یک عضو ارشد دفتر مقاومت ی (حماس) نوشت، رئیس جمهوری جدید فردی نادان است و چیزی از سرنوشت انی که جنگ های صلیبی را به راه انداختند، نمی داند. حماس همچنان به جنگ با متعهد است     حماس همچنان به جنگ با متعهد است
دفتر نخست ی رژیم صهیونیستی با صدور بیانه ای از عدم تغییر رویکرد حماس نسبت به نوار غزه انتقاد کرد و گفت این گروه همچنان منابع خود را صرف جنگ با می‌کند. به گزارش مصاف، رژیم صهیونیستی از سند جدید حماس به این دلیل که هیچ تغییری را در رویکرد این گروه نسبت به نوار. ایسنا نوشت: رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام د، این رژیم در مورد ساخت بندری در قبرس برای انتقال اجناس به غزه در ازای تحویل سربازان و اجساد نظامیان بازداشتی در نزد حماس، چراغ سبز نشان داده است. مسکن رژیم صهیونیستی اعلام کرد چاره ای جز جنگی دیگر علیه حماس وجود ندارد. حماس سند جدید خود را منتشر کرد که در آن بر به رسمیت نشناختن رژیم صهیونیستی، چشم پوشی ن از حقوق فلسطینیان و تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ تأکید شده است. گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی مقاومت ی «حماس» به رژیم صهیونیستی در مورد تکرار جنگ علیه نوار غزه هشدار داد. ایسنا نوشت: حماس به رژیم صهیونیستی درباره تنگ تر حلقه محاصره نوار غزه از طریق کاهش برق ارسالی به این منطقه هشدار داد. همشهری آنلاین: نظامیان رژیم صهیونیستی صبح روز چهارشنبه مقاومت ی فلسطین (حماس) در شورای قانونگذاری و همچنین یکی از مقامات این در کرانه غربی را بازداشت کرد. عضو برجسته دفتر حماس اعلام کرد که اگر رژیم صهیونیستی نوار غزه را هدف قرار دهد فلسطینی ها نیز عمق این رژیم را هدف قرار می دهند. جنگ رژیم صهیونیستی به "فرسایش بازدارندگی" این رژیم اذعان کرد و گفت که حماس معادله جدیدی را بر تل آویو تحمیل می کند. رئیس دفتر حماس رژیم صهیونیستی را تهدید و تاکید کرد که خون ک ن بی گناه فلسطینی در منطقه الکتیبه در مرکز غزه به هدر نخواهد رفت و مقاومت فلسطین بدون شک انتقام خون آنها را می گیرد. حماس به رژیم صهیونیستی درباره تنگ تر حلقه محاصره نوار غزه از طریق کاهش برق ارسالی به این منطقه هشدار داد. رئیس سابق دفتر حماس اعلام کرد با قدرت از کادر ی جدید حماس حمایت می کنیم. حماس در واکنش به حمله موشکی اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه، به این رژیم درباره هرگونه تنش آفرینی هشدار داد. یکی از فرماندهان حماس فلسطین ضمن هشدار به رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که خلع سلاح این و یا به رسمیت شناختن توسط حماس هرگز اتفاق نخواهد افتاد. معاون همکاری منطقه ای رژیم صهیونیستی مدعی شد این رژیم برای ترور ان حزب الله و حماس می تواند از رٌبات استفاده کند و یک تا سه سال آینده رٌبات های جنگنده می سازد.