ولایت

به نقل از خبرگزاریها در مورد ولایت : دیدگاه وى در باب ، برابر آنچه که در کتاب مهذب الاحکام، بازتاب یافته عبارت است از: 1.ولايت، معناى چیره و سزاوارتر را در خود دارد.1 2.ولايت ذاتى، تکوینى و تشریعى ویژه خداوند متعال است و ولايت غیر ذاتى به انى ویژه است که خداوند به آنان ولايت داده است، چه ولايت تکوینى و چه ولايت تشریعى،و این اختصاص به و ائمه(ع) دارد.2 3. برابر اصول عملیه و دلیلهاى اجتهادى هیچ بر مال و جان و آبروى دیگرى ولايت ندارد، مگر این که دلیل قطعى و روشنى بر آن وجود داشته باشد و دلیلهاى چهارگانه دل براین دارد که وائمه(ع) براى اختیار داشتن در مال و جان مردم سزاوارترند.3 4.ساماندهى امور مردم و نظم اجتماعى که مورد نظر در ولايت عامه است،تا روز قیامت مورد رضاى خداوند است. 5. پس از این که نپذیرفتیم حاکم ستم پیشه ولايت داشته باشد، پس اگر ولايتِ فقیهِ عادل، پرواپیشه و آگاه را نیز نپذیریم، این عمل، بدترین نوع تباه حقوق شیعه است.4 6. اطلاق دلیلها نشان مى دهد که فقیه جامع شرایط، نازل منزله است، مگر آنچه از ویژگیهاى ائمه(ع) و با دلیل از عهده فقیهان خارج باشد.5 7. پس وظیفه، فقیه تنها بیان احکام و پایان دادن به درگیریها نیست، بلکه تمامى امورى که به نظم جامع بشرى از مسائل فردى و اجتماعى مربوط مى شود، در ردیف کارها، وظیفه ها و رس هاى فقیهان به شمار مى آید.6 1. مهذب الاحکام، سید عبدالاعلى سبزوارى، ج397/1. 2. همان397/ ـ 398. 3. همان398/ ـ 399. 4. همان402/. 5. همان 404/ ـ 405. 6. همان، ج278/11. دیدگاه وى در باب ، برابر آنچه که در کتاب مهذب الاحکام، بازتاب یافته عبارت است از: 1.ولايت، معناى چیره و سزاوارتر را در خود دارد.1 2.ولايت ذاتى، تکوینى و تشریعى ویژه خداوند متعال است و ولايت غیر ذاتى به انى ویژه است که خداوند به آنان ولايت داده است، چه ولايت تکوینى و چه ولايت تشریعى،و این اختصاص به و ائمه(ع) دارد.2 3. برابر اصول عملیه و دلیلهاى اجتهادى هیچ بر مال و جان و آبروى دیگرى ولايت ندارد، مگر این که دلیل قطعى و روشنى بر آن وجود داشته باشد و دلیلهاى چهارگانه دل براین دارد که وائمه(ع) براى اختیار داشتن در مال و جان مردم سزاوارترند.3 4.ساماندهى امور مردم و نظم اجتماعى که مورد نظر در ولايت عامه است،تا روز قیامت مورد رضاى خداوند است. 5. پس از این که نپذیرفتیم حاکم ستم پیشه ولايت داشته باشد، پس اگر ولايتِ فقیهِ عادل، پرواپیشه و آگاه را نیز نپذیریم، این عمل، بدترین نوع تباه حقوق شیعه است.4 6. اطلاق دلیلها نشان مى دهد که فقیه جامع شرایط، نازل منزله است، مگر آنچه از ویژگیهاى ائمه(ع) و با دلیل از عهده فقیهان خارج باشد.5 7. پس وظیفه، فقیه تنها بیان احکام و پایان دادن به درگیریها نیست، بلکه تمامى امورى که به نظم جامع بشرى از مسائل فردى و اجتماعى مربوط مى شود، در ردیف کارها، وظیفه ها و رس هاى فقیهان به شمار مى آید.6 1. مهذب الاحکام، سید عبدالاعلى سبزوارى، ج397/1. 2. همان397/ ـ 398. 3. همان398/ ـ 399. 4. همان402/. 5. همان 404/ ـ 405. 6. همان، ج278/11. مسوولان محلی ولايت میدان وردک می گویند که رییس مالى و ادارى مقام ولايت، از سوى افراد مسلح ناشناس کشته شده است.
عطاالله خوگیانى سخنگوى س رست این ولايت، گفته است که این رویداد حوالى ساعت ۸ صبح امروز رُخ داده است.
به گفته وی؛ پیرمحمد کوچی، رییس مالی و اداری مقام ولايت پس از آن به قتل رسید که از سوی منزلش به طرف دفتر کاری اش در حرکت بود.
وی تصریح کرد که افراد مسلح ناشناس، وی را به ضرب گلوله به قتل رسانده اند.
خوگیانى افزود: افراد مسلح، بعد از حمله فرار کرده اند و تحقیق در این زمینه آغاز شده است. عضو مجلس خبرگان ی معنی کربلا را ولايتمداری و دفاع از ولايت دانست و گفت: امروز قطره ای از ولايت حسین (ع) است و عطر ولايت علی (ع) را دارد. نصوص جلیّه و خفیّه ولايت علوی( سلسله نوشتار حضرت آیت الله العظمی صافی به مناسبت دهه مبارکه ولايت)/2 غدیر، خاستگاه انصّ و معتبرترین نصوص صریحه بر ولايت و خلافت بلافصل حضرت المؤمنین علیه السّلام است. علاوه بر نصوص غدیر، نصوص صریحه بسیاری بر این ولايت عظمی در کتاب و سنّت وجود دارد که اگرچه بسیار است امّا همه این نصوص در یک تقسیم بر دو ب. به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات ی نوشهر ، حجت ال حسینی عضو جامعه مدرسین قم روز یکشنبه 15 تیر 93گفت : ماه رمضان ماه توحید و ولايت است و اصل مساله ولايت به ولايت المومنین (ع) مربوط می شود بنابراین رمضان بدون علی نامفهوم و بی معناست و در واقع دفاع از ولايت علی بن طالب دفاع از توحید است . حسینی تصریح کرد : علی (ع) در اوج بزرگی و عظمت ، مظلوم . پیام در مورد
________________________________
شهید مصطفی چمران (فرمانده ستاد جنگهای نامنظم و دفاع)

من نمی گویم ولی فقیه معصوم است ولی ملتی که به امر خدا به امر ولی فقیه اعتماد می کنند، خدا اجازه اشتباه به آن را نمی دهد و به نوعی به او معصومیت می بخشد.
______________________________
شهید محمد ابراهیم همت (فرمانده لشگر 27 محمد رسول الله (ص)

، گزیده سخنانآیت الله هاشمی رفسنجانی در مهرماه سال 91 :مخالفان حکومت ی و از زمانی که مبارزه با شاه به مرحله خطر و جانفشانی رسید، تحت عنوان «ولايتیون» با برنامه و اعتقادات حضرت برای مبارزه و تشکیل حکومت ی به مخالفت پرداختند.«ولايتیون» زمان شاه اعتقاد داشتند تا ظهور عصر(عج) هیچ پرچمی تحت عنوان حکومت ی به خصوص با نام اهل بیت(ع) نباید برافراشته شود که همین امر (ره) را بر آن داشت تا با تدریس درس در نجف این طیف را به حاشیه براند.طرح نظریه از سوی (ره) در مقابل نظریه ولايتیون زمان شاه بود اینکه گروه ولايتیون زمان شاه همچنان فعال و مشغول ضربه زدن به انقلاب و و نظام و هستند، باید تلاش کنیم که تفسیری هر چه مردمی تر از اصل در اختیار جامعه قرار دهیم.نظر منفی (ره) به این طیف ولايتیون زمان شاه تا پایان عمر ادامه داشت ولی متأسفانه این طیف با نفوذ به برخی باندهای قدرت، تحت شعارهای ظاهرالصلاح و ی و البته عملکردهای ضد ی خود، ضربات خود را به انقلاب، نظام ی و به خصوص رکن اساسی آن یعنی وارد می آورند. تربت حیدریه- ایرنا- آیت الله سیداحمد خاتمی گفت: حضرت فاطمه (س) مبدع گفتمانی بودند که چهار ویژگی تبعیت از ولايت، تبیین مفهوم ولايت، خستگی ناپذیری برای دفاع از ولايت و ایثار برای ولايت را داشت و متاسفانه… دل می رود ز دستم صا حب زمان خدا را بیرون ام از غیب، طاقت نماند ما را ای کشتی ولايت، از غرق ده نجاتم باشد که باز بینم دیدار آشنا را ای صاحب هدایت، شکرانه ی ولايت از خوان وصل بنواز، مهجور بینوا را مست شوقت ، این نغمه می ساید هات الصبوح حیوا، یا ایها السکا را (فیض کاشانی) محمد پورامین در تلگرام نوشت: امروز 17 ذی الحجه، عید غدیر خم به تاریخ قمری و 21 مهرماه ، روز شهادت حسین ( ع) به تاریخ شمسی است. چه تقارن شگفتی!
روز بالا رفتن دست علی( ع ) و راس حسین( ع )...
گویا خورشید و ماه زبان گشوده اند و با تقارن خود دلیل اصلی حوادث عاشورا را بازگو می کنند...
همانا این ولايت علی ابن طالب( ع ) است که حسین( ع) را به کربلا می برد و تاریخ سازش می کند...
.......
*به محاسبه علامه حسن زاده آملی و بسیاری ار منجمان و ستاره شناسان معاصر ، 10 محرم الحرام سال61 قمری مصادف بوده است با 21 مهر سال 59 شمسی. 26604_8101_594.jpg غدیر در آثار ی ما به "عیدالله الاکبر "، "یوم العهد المعهود " و "یوم المیثاق المأخوذ " تعبیر شده است. این تعبیرات که نشان دهنده ی تأکید و اهتمامی خاص به این روز شریف است، خصوصیتش در مسأله ی ولايت است. آن عاملی که در ضامن اجرای احکام است، حکومت ی و حاکمیت احکام قرآن است، والا اگر آحاد مردم، ایمان و عقیده و عمل شخصی داشته باشند، (بیانات به مناسبت عید سعید غدیر 16 / 01 / 1378) نصوص جلیّه و خفیّه ولايت علوی( سلسله نوشتار حضرت آیت الله العظمی صافی به مناسبت دهه مبارکه ولايت)/2 غدیر، خاستگاه انصّ و معتبرترین نصوص صریحه بر ولايت و خلافت بلافصل حضرت المؤمنین علیه السّلام است. علاوه بر نصوص غدیر، نصوص صریحه بسیاری بر این ولايت عظمی در کتاب و سنّت وجود دارد که اگرچه بسیار است امّا همه این نصوص در یک تقسیم بر دو بخش می باشد: نصّ جلی و نصّ خفی.
نصوص جلیّه * اصل عقلائی تفضیل فاضل بر مفضول

حماسه ی ولايت علی کلید ولايت ، علی شهید مرامش علی که جان خلایق همیشه باد فدایش به وقت ن وجانبازی اش به بستر عصمت فقط خداست امیدش فقط خداست پناهش چو او نبود ی محرم و امین محمد که کعبه در بگشاید بدون اذن برایش چه خوش سرودکه مولاهمای رحمت حق بود علی که دوش نبی گشته بود جا و مکانش چه ضربه ای زده او کفر را به غزوه ی خندق که لا فتی رسد از آسم. مسئولان محلی ولايت بلخ می گویند که یک مرد در مربوطات حوزه سوم شهر مزارشریف مرکز ولايت بلخ، از سوی خانم و فرزندانش به قتل رسیده است. یک کارمند کنسولگری پا تان در ولايت ننگرهار به ضرب گلوله افراد مسلح ناشناس در شهر جلال آباد، مرکز این ولايت کشته شد. در شه شهید مطهری
و ابعاد آن از مسائلی است که بحث های زیادی پیرامون آن تاکنون انجام گرفته است و یکی از رویکردهای مهم در این حوزه رجوع به آثار و آراء متفکرینی است که نقش بالایی را در ساختار فکری نظام ایفا نمودند. برخی دوستان می گویند زمانی هم که آقای خاتمی رئیس جمهور بود، اعتقاد داشت نوعی دیکتاتوری است، یکی از آقایان می گوید که من مفصل با او صحبت و بالا ه چنین گفت که ، «دیکتاتوری مومنین» است. یعنی ایشان در اوج ریاست جمهوری نیز را قبول نداشت منبع : فارس نیوز لینک خبر اهمیت ولايت علامه حسن زاده آملی: یعنى شیعه ، شیعه یعنى ، قرآن یعنى على (علیه السلام )، قرآن یعنى حسین (علیه السلام )، قرآن یعنى بقیه الله ، قرآن یعنى ولايت ، ولايت یعنى قرآن و قرآن ناطق و قرآن که کتاب الله است .
اینها هیچگاه از هم جدا نمى شوند و هیچ عارفى ، هیچ حکیم الهى و هیچ فرد مسلم و اهل قرآن نمى تواند به برهان دو، دو تا چهار تا از . معاون هماهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در انصارالرضا(ع) اسان جنوبی گفت : هرچه خلوص در پایبندی به ولايت بیشتر باشد ماندگاری بیشتر می شود قسمتی از مسیر جاده ولايت در استان اسان رضوی (ده سرخ به سمت مشهد)در ابتدای هفته جاری توسط تعدادی از پژوهشگران، محققان، دست اندرکاران برگزاری نهمین همایش جاده ولايت و مسئولان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسان رضوی مورد بازدید و بررسی قرار خواهد گرفت.به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسان رضوی، این قسمت از مسیر جاده ولايت با هدف بررسی آ ین وضعیت جاده ولايت و همچنین بررسی تعریف و ایجاد المان های مرتبط با حرکت فرهنگی – تاریخی حضرت رضا(ع)، مورد بازدید و ارزی قرار خواهد گرفت. گفتنی است نهمین همایش علمی – پژوهشی جاده ولايت به همت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسان رضوی 12 شهرویور ماه سال جاری برگزار خواهد شد. ارائه مقاله، بررسی جنبه های مختلف زندگی حضرت رضا(ع)، کاربردی مسیر جاده ولايت، نصب المان و بررسی ثبت جاده وولايت در فهرست آثار ملی مهمترین ویژگی های نهمین همایش علمی – پژوهشی جاده ولايت است. در بازدید پژوهشگران از مسیر جاده ولايت، محل مبارک عبور حضرت رضا(ع)، مورد توجه قرار خواهد گرفت و موضوع حرکت کاروان های پیاده از محل عبور هشتم (ع)، در بازدید میدانی پژوهشگران و مسئولان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسان رضوی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. 1393/04/20 ی و ولايت، مظهر یتی است که پیوند ناگسستنی را درملت ماایجاد کرده است

آدینه روز- گیلان غرب گفت:آن عاملى که امروز ملت ما را متحد کرده است و پیوند ناگسستنى در ملت ما ایجاد کرده است، است و مظهر این یت، ى‏ و مقام ولايت است. به گزارش خبر نگار آدینه روز ،حجت ال والمسلمین محمد طه مهری در خطبه های و در مصلی مسجد جامع شهرستان افزود: مردم ما به ‏خوبى مى ‏دانند مسأله ولايت به ‏عنوان مظهر وحدت ملى جامعه است. عضو شورای ولايتی فراه گفت: دستی گروه های مخالف مسلح ت افغانستان از طریق فراه به دیگر ولايت های غربی، از دلایل عمده تداوم نبرد در این ولايت است. در حالیکه رسانه ها از حمله به ۴ شهر در ولايت بدخشان خبر می دهند، خبرهای ضد و نقیضی تز سقوط شهر کوهستان واقع در این ولايت مخابره شده است. در حالیکه رسانه ها از حمله به ۴ شهر در ولايت بدخشان خبر می دهند، خبرهای ضد و نقیضی تز سقوط شهر کوهستان واقع در این ولايت مخابره شده است. بیانیه دیروز نمایندگان ولایی در اعلام وج از فرا یون ولايت را نباید غیرمنتظره دانست. از همان ابتدا مشخص بود که فرا یون ولايت فرا یون واحد و یکدستی نیست. ب رتبه برتر جشنواره فرهنگی وهنری هشتمین خورشید ولايت ویژه دانش آموزن مدارس ایران در خارج از کشور در رشته دل نوشته توسط دانش آموزان عزیز زینب نور منور و کوثر مستقیمان را به دانش آموزان گرامی و خانواده های محترم و همکاران ارجمند تبریک می گوییم . رئیس شبکه جهانی ولايت گفت: شبکه ولايت در عرصه جنگ رسانه ای به تکلیف خودش بیش از گذشته عمل می کند و به زودی شاهد افتتاح شبکه انگلیسی زبان مرکز رسانه ای ولايت خواهیم بود. اگر ارجحیت واهمیت را به معنای بالاتر بودن مقام حسین نسبت به همه معصومین بدانیم ، خیر، این طور نیست که از هر جهت حضرت حسین علیه السلام بالاتراز دیگر معصومین باشد. باید دانست همه معصومین در ولايت کلیه الهیه اشتراک دارند و در برخورداری از ولايت (اصل و حقیقت این ولايت )همه ی انند که این ولايت همان جایگاه معنوی انها در تصرف امور دین و دن. منابع محلی و تجار ولايت نیمروز اعلام د که ده ها موتر را در ولسوالی خاشرود ولايت نیمروز متوقف کرده و از آنها محصول گمرک اخذ می کنند. خوارج همان انى بود که در روز جنگ صفین به انکار حکمیت پرداخته گفتند:نیست حکومتى مگر براى خدا.پیش از این درباره نخستین ى که این سخن را بر زبان راند گفت‏وگو کردیم .همچنین یکى دیگر از نامهاى این جماعت،حروریه است.زیرا در ابتداى ماجرایشان در محلى به نام حروراء گرد آمدند.على (ع) با آنان به جنگ برخاست و در محلى به نام نهروان،جایى در میان بغد. و معصومه معصومه است. فاطمه، کریمه اهل بیت، کوثر کویر و قبله همه دل هاى شیفته ولايت، آشناى دور و نزدیک و بزرگ و کوچک. دختر هفتمین و خواهر هشتمین خورشید ولايت، زی بهانه نمى خواهد که حرمش خانه محبان است و حریمش کعبه عاشقان. و عشق عشق است مسلمانى و زندیقى نیست. آنان که هر روز جرعه جرعه «ا یر ولايت» را از جام مشبک هاى ضریحش مى نوشند دورى او را نمى توانند تحمل کنند در جوارش سکنا مى گزینند تا جان هاى عطشناک و کویرى خود را از محبت او سیراب کنند. خدا کند قدر این بانو را بدانیم. على الله اکبرى و معصومه معصومه است. فاطمه، کریمه اهل بیت، کوثر کویر و قبله همه دل هاى شیفته ولايت، آشناى دور و نزدیک و بزرگ و کوچک. دختر هفتمین و خواهر هشتمین خورشید ولايت، زی بهانه نمى خواهد که حرمش خانه محبان است و حریمش کعبه عاشقان. و عشق عشق است مسلمانى و زندیقى نیست. آنان که هر روز جرعه جرعه «ا یر ولايت» را از جام مشبک هاى ضریحش مى نوشند دورى او را نمى توانند تحمل کنند در جوارش سکنا مى گزینند تا جان هاى عطشناک و کویرى خود را از محبت او سیراب کنند. خدا کند قدر این بانو را بدانیم. على الله اکبرى حجت ال مسعود عالی گفت: ولايت اهل بیت جدای از توحید نیست. ما روایاتی داریم که اهل بیت فرمودند ولايت المومنین و معصومین شانی از شئون توحید و شرط توحید است. یکی از آشناهامون مال اطراف کاشانه. هروقت می بینینش میگه از ولايت بادمجون رسیده داریم با مامان سرخ می کنیم که فریز کنیم برای زمستون. بادمجونهای طرف ما عالیه. خوش خوراکه. والا مام فکر می کنیم ولايت خودمون همچین ویژگی منحصر بفردی داره. خیلی هم بهش معتقدیم. برای همینم یک کیسه ی گنده برداشتیم آوردیم خونه بر اساس آمارهای مقامات محلی ولايت هلمند، نیروهای امنیتی افغان و خارجی در هشت ماه گذشته، حدود چهارصد حملۀ هوایی علیه مواضع تروریست ها در این ولايت انجام داده اند. دفتر مطبوعاتی ولايت غور از بازداشت یک عضو ارشد گروه از ولسوالی لعل این ولايت خبر داد. راز شب قدر تجلّی گاه ولايت شب قدر، شب ظهور ولايت حقّ الهی بر زمین است. ولايت تکوینی٬در کالبد ولايت تشریعی ظهور می نماید برنامه مصوّبه از مقام الوهیت به صاحب امر در زمین داده می شود تا جامعه را با نظام هستی هماهنگ نماید. شه ها و نفوس را بر مبنای فطرت، به ولیّ خدا و از طریق او به ولیّ خدا و از طریق او به خدا متصل نماید. آنگاه که امر نازل . مرجع عالیقدر تشیع گفت: هدایت هم راستای ولايت است و باید هدایت هایمان قرآنی و در مسیر قرآن باشد و تا ولايت و ولايت پذیری نباشد محبوب در نزد خالق یکتا و بی همتا نیستیم. مسئولان محلی ولايت بغلان از انفجار یک ماین مغناطیسی در شهر پلخمری مرکز این ولايت خبر دادند. افزایش اهمیت غزنی باکشف معادن مقامات ولايت غزنی از کشف دو معدن غنی و پراهمیت در ولايت غزنی خبر می دهند.

والی غزنی می گوید که بررسی های معدن شناسان در این ولايت نشان می دهند که یک معدن لیتیوم در ولسوالی ناهور به ارزش ذخایر نفت عربستان سعودی موجود است.

به گزارش طلوع نیوز، والی غزنی می گوید که معدن لیتیوم در ولسوالی ناهور و معدن زرکشان در ولسوالی قره باغ از بزرگترین و غنی ترین معادن این ولايت به شمار می رود که کار است اج آن در آینده از سوی وزارت معادن آغاز خواهند شد.

اگر به باطرى تیلفون هاى موبایل تان یک بار نگاه کنید ، کلمه ال آى و یا حروف “لیتیم ایون” را در داخل آن، مشاهده خواهید کرد. زیرا، قسمت خیلى عمده دوباره چارچ شونده بطرى از لیتیم ساخته شده است.
یک باطرى داراى لیتیم خوب، بدون چارج براى یک هفته دوام میکند. براى کمپیوتر هاى لپ تاپ از باطرى لیتیم دار بزرگتر استفاده مى شود، ازین رو مردم مى توانند که بدون استفاده از برق براى چند ساعت در کمپیوتر شان کار نمایند.
موسى خان اکبرزاده والى ولايت غزنى گفت که این معدن لیتیم توسط انجینیران زمین شناسى امریکایى کشف گردید.
اکبرزاده گفت: “ماده لیتیم در ولسوالى ناور کشف شده است. لیتیم یک ماده کیمیاوى است که در تیلفونها، کمپیوترها و باطرى ها از آن استفاده مى شود. این یک ماده گرانبها نیز است.
والى غزنى معدن لیتیم غزنى را با چاهاى نفت عربستان سعودى مقایسه نمود. وى همچنان خاطر نشان ساخت که معدن ذرکشان ولسوالى قره باغ ولايت غزنى یکى از بزرگترین معدن طلا از نگاه کیفیت و کمیت در جهان مى باشد. منبع: شبکه اطلاع رسانی افغانستان فروردین 90 و یک هفته عدم حضور رئیس جمهور وقت در دفتر کار، بهانه ای شده برای ضد خواندن او! انیکه مدام این یک هفته را یازده روز و این موضوع را بزرگ می کنند، منطقشان چیست؟ آیا آن مجری رسانه ملی، که هفت سال و پنجاه و یک هفته تبعیت او از را نمی بیند و در برنامه هر هفته اش، قُفل می کند روی آن یک هفته ای که قطعیتی بر عدم تبعیت در آن دیده نمی شود، آیا انسان سالمی است؟ مقامات امنیتی ولايت فراه افغانستان اعلام د که ۱۶ مسافر را از این ولايت ربوده و ۶ تن از آنان را به قتل رسانده اند. مقامات محلی ولايت فراه اعلام د که ۵۰ تن از سربازان ایتالیایی با هدف حمایت هوایی از نیروهای تی افغانستان به ولايت فراه اعزام شده اند. از جام و سبو گذشت کارم، وقت خم و نوبت غدیر است/ امروز به امر حضرت حق، بر خلق
جهان علی(ع) است عیدی که ز معبود رضایت شده کامل
انوار جهانگیر هدایت شده کامل
از سوی خدا لطف
و عنایت شده کامل
با نطق نبی امر وصایت شده کامل
آیین پیمبر (ص) به نهایت شده کامل
ابلاغ رس به ولايت شده کامل خوزستان گفت: وقتی فرمایشات انقلاب توسط برخی مسئولین عملی نمی شود ، مردم نسبت به مسئله ولايت پذیری و اطاعت از ولايت از سوی آنان دچار تردید می شوند. مسئولان اداره صحت عامه ولايت بادغیس اعلام د که 8 مرکز صحی این ولايت پس از رد خواسته های مسدود شده است. در شرایطی که بسیاری از خانواده ها در ولايت قندهار، به دخترانشان پس از دورۀ متوسطه اجازۀ رفتن به مکتب نمی دهند، شماری از دختران در این ولايت تحصیلات عالی را به گونۀ آنلاین فرا می‎گیرند. مقامات محلی ولايت غور اعلام د که پنجمین دستگاه هواشناسی به ارزش یک و نیم میلیون دالر، امروز در میدان هوایی این ولايت به بهره برداری رسید. حوزه علمیه با بیان اینکه تبعیت از ولايت باید توسط بزرگان در جامعه مطرح شود، گفت: عباس بن علی(ع) معلم ادب و الگویی حقیقی برای حمایت و پاسداری از حریم ولايت بود.