ونک نگین زاگرس دیار شهیدان جاوید

به نقل از خبرگزاریها در مورد ونک نگین زاگرس دیار شهیدان جاوید : محیط زیست > منابع طبیعی - مدیر ملی طرح حفاظت از زاگرس از شناسایی عامل اصلی نابودی درختان بلوط جنگل های زاگرس خبر داد و گفت: ظرف ۳ ماه آینده برنامه توسعه و حفاظت از جنگل های زاگرس برای تصویب به مجلس شورای ی ارائه می شود. مدیر پروژه حفاظت از جنگل های زاگرس با اشاره به اینکه بالاترین نرخ فرسایش (فرسایش تنوع ژنتیک) دنیا در جنگل های زاگرس گزارش شده است، گفت: بخش هایی از کوهستان زاگرس در شهرستان های دره شهر و ایوان استان ایلام ط حریق شدند. این روزها و با وجودفصل گرما، آتش طبق قرار هر ساله اش به جان طبیعت کهگیلویه افتاده تا زاگرس باز هم در غم از دست دادن جنگل های بلوط به سوگ بنشیند. مدیر طرح حفاظت از تنوع زیستی زاگرس گفت: نابودی 6 میلیون و 500 هزار تار از جنگل های حوزه زاگرس یک فاجعه جدی زیست محیطی به شمار می رود. مدیرعامل شرکت هواپیمایی زاگرس از امضای تفاهم نامه (پیش قرارداد) ید 28 فروند هواپیمای ایرباس خبرداد و گفت: شرکت زاگرس همه این هواپیماها را از ایرباس به صورت اجاره به شرط تملیک یداری خواهد کرد. د ی ریزش قطعات سنگین بر روی کارگران شرکت تراورس در حوزه راه آهن زاگرس در ایستگاه تنگ هفت در لرستان یک نفر کشته و دو نفر دیگر قطع عضو شدند. کمیته انضباطی راس دستور موقت خود را در خصوص دیدار دو تیم زاگرس یا سوج و قشقایی شیراز صادر کرد. زمستان هر سال مردم برخی از مناطق روستایی و عشایری زاگرس نشین برای در امان ماندن از سوز سرما مجبور به قطع درختان بلوط می شوند. راه و شهرسازی با اشاره به وجود ۲۶ ملت در اطراف کریدور زاگرس گفت: اگر دیدگاه تمدنی در احداث کریدور را در نظر بگیریم به چیزی بیشتر از جابجایی کالا و مسافر دست می ی م. م آباد - زاگرس و لرستان باقابلیت های منحصربه فرد به ویژه در بخش گیاهان دارویی شناخته شده است، داشته هایی که می تواند زمینه اشتغال مطلوبی را در این استان فراهم کند. جشنواره رویش زاگرس با حضور بنیاد های نخبگان همدان، ایلام، لرستان و کردستان به میزبانی کرمانشاه برگزار می شود. دور رفت رقابت های والیبال لیگ دسته دوم باشگاه های کشور در گروه چهارم با صدرنشینی زاگرس پوش بروجرد پایان یافت. هیچ شاعری برایت نسرود ازاناروانگور و هرچه نازپرورده بود گفتند اما توغریب م وصبور... جمله خیالبافان عالم اتی سرهم وبه مدح وستایش نورچشمیها پرداختندوهیچکدام چشم نداشتن تورا ببینند. و تو ای بلوط ای عروس غریب زاگرس تواز همه لایقتری این را نه من که عقابهای زاگرس گواهی میدهند وپلنگانش نجوا م ند. .. وتو ای بلوط به میانه بیا وبزم نازپروردگان رابرهم بزن... توشاید زیبا نباشی اما لطافت نداسته باشی وکمی صمخت باشی اما دلی پرمهربه بلندای راگرست داری... هر لابق ان نیست که ازتوبگوید ای مرهم زخم های زاگرس... سرمای شدید امان مردم ز له زده زاگرس در استان ایلام را برید. مدیرکل راه آهن زاگرس از اتمام بازسازی خطوط ریلی زاگرس در روزهای آتی خبر داد. ریه های پردرد زاگرس روایت زخم هایی است که جنگل های بلوط از آتش سوزی، زغال گیری، هجوم آفت ها و خشکیدگی بلوط خورده و امروز پیکر نیمه جان بلوط ها چشم انتظار حمایت و حفاظت است.
چراغ پارکی led مدل زاگرس
چراغ پارکی ledمدل زاگرس ازسری جدیدمحصولات شایان برق است که قابل استفاده د ارکها با میزان روشنایی فوق العاده میباشد.
ولتاژ ورودی : 100 تا 277 ولت ac
توان : 50 وات
محدوده : 50 تا 60 هرتز
ضریباصلاحقدرت : 0.95
شارنوری : 4500لومن
بهرهنوری: 100 لومن بر وات
محدوده دمای کارکرد : -40تا+50 درجهسانتیگراد
ضر. استان ایلام به عنوان عروس زاگرس در غرب ایران با جاذبه های بی مانند خود در فصل بهار منتظر گردشگرانی است که می خواهند اوج زیبایی طبیعت را نظاره کنند. طبق اعلام هواشناسی امروز بعد ازظهر با گسترش بارش در ارتفاعات زاگرس و استان های واقع در غرب زاگرس، بارش پراکنده رخ می دهد. شهرکرد- ایرنا- مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای ی گفت: روند بی ضابطه و برخی ل گری ها در طرح های انتقال آب، حیات زاگرس را به مرز نابودی کشانده است. در مسابقات فوتبال دسته دو کشور دیدار تیم های قشقایی شیراز و زاگرس یاسوج به علت درگیری نیمه تمام ماند. معاون صنعت، معدن و تجارت از آمادگی برای الحاق پالایشگاه آناهیتا به شهرک صنعتی زاگرس خبر داد. صنعت، معدن و تجارت گفت:به خاطر تحریم ها همکار خارجی شرکت زاگرس خودرو کشور را ترک کرده و رفته است، اختلافاتی دارند و درصدد این هستیم این اختلاف حل شود و همکاری کنند. بازپرس ویژه جرائم فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد، گفت: با صدور دستور قضائی، ارائه خدمات فرودگاهی به شرکت هواپیمایی زاگرس در فرودگاه مشهد، متوقف شد. عملیات حفاری تونل زاگرس به عنوان بزرگترین تونل آبی کشور امروز ( 8 اردیبهشت) با حضور نیرو در کرمانشاه پایان یافت. سازمان هواشناسی اعلام کرده امروز و فردا شمال و شمال غرب و دامنه های زاگرس بارانی است و در مناطق سردسیر شمال غرب و غرب کشور بارندگی به صورت برف پیش بینی می شود. معاون فرهنگ و ارشاد ی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ششمین جشنواره ملی شعر زاگرس اسفند ماه امسال با حضور شاعرانی از سراسر کشور در یاسوج برگزار می شود. شهرکرد- با سرد شدن هوا در چهارمحال و بختیاری و خشک شدن مراتع صدای زنگ کوچ عشایر بختیاری در کوهستان های زاگرس طنین انداخت. بلیت هواپیما زاگرس از تهران به مقصد مشهد به قیمت 250 هزار تومان است. بلیت هواپیما زاگرس از مشهد به مقصد تهران به قیمت 250 هزار تومان است. مدیرکل راه آهن زاگرس گفت: اطلاع رسانی ها در بحث حادثه ریزش کوه روی خطوط راه آهن در منطقه مشک نادرست بوده و هیچ ریزش کوهی در محدوده راه آهن زاگرس رخ نداده است و فقط زمانی که نیروها برای کار روی خط در حال اعزام به محل بودند، یک سنگ از کوه پایین آمده و با دریزین آنها برخورد کرده است. حدود ۱۰ هزار تار از جنگل های بلوط منطقه زاگرس توسط سوسک های بلوط خوار خشک شده است. مدمدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور گفت: پدیده سقوط بهمن در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی طی دو روز آینده دور از انتظار نخواهد بود و مسافران و مردم باید به این مهم توجه داشته باشند. رویترز از امضای تفاهم نامه ید هواپیما میان ایرباس و شرکت هواپیمایی زاگرس ایران خبر داد. س قهوه ای زاگرس گونه ی کمیات حیات وحش لرستان است که به دلایل مختلف در لیست جانوران در حال انقراض قرار گرفته است. مرز بین رسوبات پرمین و تریاس در حوضه زاگرس

رسوبات پرمین و تریاس حوضه زاگرس (جنوب- جنوب غرب ایران) توسط زابو و د پیر (1978) به سازند هاى فراقون و دالان براى رسوبات پرمین و سازند هاى کنگان و دشتک براى رسوبات تریاس به ترتیب از پایین به بالا تقسیم شدند. قبل از آنها جیمز و وایند در سال 1965 سازند خانه کت را براى رسوبات تریاس معرفى نموده بودند. سازند دالان در زاگرس مرتفع با رخساره کربناته و در کمربند چین خورده زاگرس با رخساره کربناته انیدریتى مشخص مى گردد. سازند کنگان از لایه هاى آ و شیل و گاهى انیدریت و سازند دشتک به طور عمده از لایه هاى ومیت و انیدریت تشکیل شده اند. این دو سازند در کمربند چین خورده زاگرس گسترش دارند. سازند خانه کت تماماٌ از رخساره کربناته تشکیل شده و معادل زمانى سازند هاى کنگان و دشتک در زاگرس مرتفع مى باشد. زابو و د پیر مرز بین رسوبات پرمین و تریاس را در زاگرس مرتفع بین سازند هاى دالان و خانه کت و در کمربند چین خورده زاگرس بین سازند هاى دالان و کنگان معرفى نمودند. بطور کلى تاکنون انتخاب مرز بین سازند هاى فوق به عنوان مرز بین سیستم هاى پرمین و تریاس بر دلایل زیر استوار بوده است: بیمارستان ی زاگرس وابسته به تامین اجتماعی ایلام (میلاد 4) همزمان با هفت بیمارستان دیگر در کشور توسط رئیس جمهوری افتتاح شد. امینی از تصویب و پیوستن کریدور زاگرس معروف به کریدور شماره ۱۰ به کریدور بین المللی تراسیکا خبر داد و گفت: باید بخش نرم افزاری این کریدور شامل امور گمرکی، ترخیص و واردات کالا مورد بازنگری قرار گیرد. وج ۵ واگن قطار باری از ریل در مسیر راه آهن ناحیه زاگرس در شهرستان مشک موجب مسدود شدن راه آهن تهران - جنوب شد. کمیته انضباطی رای خود را درباره دیدار تیم های قشقایی شیراز و زاگرس یاسوج صادر کرد. بازپرس ویژه جرائم فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد گفت: مسئولان شرکت هواپیمایی زاگرس شعبه اسان رضوی امروز به دادسرا احضار شدند. در یکی از حساس ترین بازی های لیگ دسته دوم در گروه نخست این مسابقات دو تیم قشقایی شیراز و زاگرس یاسوج به مصاف هم رفتند که این بازی پس از 30 دقیقه به دلیل درگیری نیمه تمام ماند. بروجرد- جلسه بررسی مشکلات زاگرس خودرو بروجرد پشت درهای بسته و بدون حضور خبرنگاران برگزار شد. تیم زاگرس مهاباد قهرمان مسابقات فوتبال نونهالان آذربایجان غربی شد.تیم فوتبال زاگرس مهاباد با ب این قهرمانی بعنوان آذربایجان غربی به مسابقات قهرمانی نونهالان کشور راه یافت. فعالیت این شرکت همچنان ادامه دارد البته اخیرا تغییراتی در مالکیت زاگرس خودرو صورت گرفته و مالکان جدید به دنبال آغاز مجدد همکاری با خودروسازی پروتون هستند. الوند نیوز کرمانشاه به نقل از توسعه آباد غرب:پایگاه شه زاگرس با تفکر و شه مردمداری و واقعگرایی پا به عرصه فضای مجازی گذاشت با آرزوی توفیق برای این مجموعه. سامانه خبری الوند نیوز کرمانشاه نیز برای وب سایت شه زاگرس آرزوی موفقیت دارد. مدیر راوبط عمومی راه آهن ایران کارگران را مقصر وقوع حادثه راه آهن زاگرس که یک فوتی به همراه داشت، معرفی کرد. تیم فوتبال بزرگسالان عقاب زاگرس ۱۸ اسفند در یوم به مصاف مقاومت کن ر می رود. قائم مقام سازمان جنگل ها با اشاره به اینکه بخش کشاورزی، جنگل ها، تنوع زیستی و منابع آب از تغییرات اقلیمی تاثیر می پذیرد، گفت: طی 10 سال گذشته یک میلیون تار از جنگل های زاگرس دچار آفات و بیماری شده اند.